سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
کسی که مردم را دست می اندازد، نباید [امام صادق علیه السلام]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 100 آبان 25  6:47 عصر

مجموعه: گیاهان،حیوانات و آکواریوم

 

نحوه ی کاشت هسته ی خرمالو, طرز کاشت نهال خرمالو

شرایط کاشت و نگهداری از هسته ی خرمالو

 

کاشت هسته خرمالو

پاییز که فصل خرمالو است پس خوردن آن هسته های آن را دور نریزید و آن ها را بکارید و در سال های آینده یک نهال خرمالو بدست آورید. در ادامه روش های کاشت هسته خرمالو را آموزش داده ایم.

کاشت هسته خرمالو :

پرورش هسته ی خرمالو را می توان به 2 صورت انجام داد:

1- کاشت هسته خرمالو در گلدان 

2- کاشت هسته خرمالو در باغچه

 

انتخاب خرمالو: برای به دست آوردن دانه های مرغوب که برای کاشت مناسب باشند باید دقت کنید که میوه خرمالو حسابی رسیده و نرم باشد، همچنین مهم است که میوه مورد نظر شما فاقد فضله پرندگان و لکه و گندیدگی باشد.

 

آماده سازی هسته برای جوانه زدن: میوه خرمالو را خوب بشویید و آن را از وسط نصف کنید و سعی کنید چند هسته درشت و سالم از آن جدا کنید. سپس دانه ها را به مدت حداقل 48 ساعت داخل آب قرار دهید تا گوشت میوه ی خرمالو از روی آن ها پاک شود. هسته خرمالو اگر در محیطی نسبتاً مرطوب و گرم قرار بگیرد معمولاً بعد از گذشت 2 هفته جوانه می زند.

 

روش های کاشت هسته ی خرمالو :

برای اینکه محیط هسته ی خرمالو را مرطوب نگه دارید 2 روش وجود دارد.

 

 یکی اینکه هسته های خرمالو را لای دستمال مرطوبی بگذارید و آن را داخل کیسه ای زیپ دار قرار بدهید. و آن را در محیطی گرم و پرنور قرار بدهید.

 

کاشت هسته ی خرمالو,آموزش کاشت هسته ی خرمالو

کاشت هسته ی خرمالو

 

 روش دیگر این است که کف لیوان یکبار مصرف را چند تا سوراخ ایجاد کنید و یا از گلدان پلاستیکی کوچک استفاده کنید و مخلوط کوکوپیت و پیت ماس داخل آن بریزید. و هسته را بکارید به صورتی که 1 سانتیمتر خاک روی هسته باشد. نباید زیاد عمیق بکارید. گلدان را آبیاری کنید تا خاک آن مرطوب شود. سپس روی آن یک پلاستیک بکشید تا خاک گلدان مرطوب بماند، سپس گلدان را مدتی در مکانی پر نور و گرم قرار بدهید. خاک آن را دائم مرطوب کنید.

 

* آن را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. فقط باید پر نور باشد.

* اجازه بدهید تا هسته ی خرمالو جوانه بزند. این مرحله ممکن است تا 2 هفته هم طول بکشد.

* برای مدتی پشت پنجره بگذارید تا جوانه بزند.

 

زمانی که جوانه زد و رشد نسبتا خوبی داشت به گلدان بزرگتر یا باغچه حیاط انتقال بدهید که دقیقا فصل انتقال آن اردیبهشت می شود.

 

کاشت مستقیم هسته خرمالو در خاک: اغلب اگر بخواهند هسته خرمالو را مستقیماً در محیط بیرون بکارند، این کار را در اواخر پاییز انجام می دهند. هسته های خرمالو پس از فصل زمستان شروع به جوانه زدن و رشد می کنند.

 

چند نکته برای کاشت هسته خرمالو

- ازخرمالوی رسیده استفاده کنید.

- هسته راکامل بشویید تا خرمالویی به آن ها نباشد.

 

مراقبت از نهال خرمالو

نور زیاد آفتاب و غیر مستقیم و خاک با رطوبت یکنواخت بهترین شرایط برای نهال های خرمالو هستند. در بهار بعد از رفع سرما، نهال ها را در فضای باز در یک مکان امن نگه داری کنید. بعد از یک تا دو هفته به آرامی آن ها را در معرض نور کامل خورشید قرار دهید. نهال های خرمالو را هفته ای یکبار آبیاری کنید، بین هر بار آبیاری اجازه دهید یک سانتیمتر از سطح خاک خشک شود تا ریشه ها سالم بمانند.

 

طرز کاشت هسته ی خرمالو, کاشت و نگهداری خرمالو

نحوه ی کاشت هسته خرمالوی جوانه زده

 

انتقال نهال خرمالو به زمین

نهال های خرمالو به دلیل بلند بودن ریشه ها، باید در پایان اولین فصل رشد، ترجیحاً در پاییز پس از اولین باران، کاشته شوند. یک مکان کاشت با حداقل 2 متر مربع فضا برای هر درخت خرمالو در نظر بگیرید تا فضای کافی برای رشد درخت فراهم شود. درختان خرمالو در بیشتر انواع خاک ها قادر به رشد هستند، اما در خاک های بسیار شور رشد خوبی ندارند.

 

به طور کلی، آنها برای اینکه به خوبی بار دهند به مراقبت بسیار کمی نیاز دارند و به کود ویژه هم احتیاج ندارند. با این حال، میوه دادن درختان خرمالو ممکن است سه تا پنج سال طول بکشد، بنابراین باید صبور باشید.

 

نکته: زمانی که درخت خرمالو میوه داد، یک لایه ضخیم مالچ در اطراف درختان خرمالو روی زمین بریزید تا رطوبت خاک حفظ شود و زمانی که میوه ها روی زمین می ریزند، آسیب نبینند.

 

زمان کاشت خرمالو پیوندی حدود 15 اسفند ماه است. چنانچه زودتر جهت کشت اقدام شود، احتمال بروز سرمازدگی نهال زیاد است، چون به عمل جابه جایی حساس است.

 

شرایط نگهداری از درخت خرمالو,شرایط و نگهداری از نهال خرمالو

نهال خرمالو

 

 

خاک مناسب خرمالو :

خاک مناسب برای درخت خرمالو باید سبک و قابل نفوذ به آب و حاصلخیز باشد. بهترین خاک برای این درخت، خاک‌ مرطوب و خنک است که اصولاً باغات قدیمی که خاک های حاصلخیزتری دارند بهتر جواب می دهند؛ به همین دلیل بهتر است افرادی که می خواهند اقدام به کشت این گیاه نمایند داخل باغچه منازل را از خاک باغات قدیمی پر کنند.

 

علت موفقیت کاشت این درخت در بعضی از منازل همین امر است، زیرا بعضی از افراد برای باغچه منازل از خاک مراتع استفاده می‌کنند که برای کاشت و پرورش این گیاه مناسب نیست.

 

درخت خرمالو نیاز به کودهای دامی فراوان دارد. اما به این نکته نیز باید توجه داشت که از کودهای پوسیده دامی استفاده گردد و نه از کودهای تازه و نپوسیده. همچنین بهتر است داخل منازل به دلیل این که حجم خاک باغچه کم و محیط رشد ریشه محدود است، جهت تغذیه درختان خرمالو از کودهای نیمه آلی به نام ورز استفاده گردد.

 

 

در اسفند ماه پس از رفع سرمای زمستان به ازای هر درخت خرمالو 4 تا 5 کیلوگرم ورز در سطح باغچه پخش می کنند و عمل شخم زنی را انجام می دهند.

 

کود دهی نهال خرمالو:

پیشنهاد می کنیم نهال خرمالو را تا یک سال اول کود ندهید، اما از سال های بعد می توانید با مشورت گلخانه دارها یا کسانی که باغ خرمالو دارند از کودهای پوسیده دامی (برای باغ) و یا کودهای خانگی (برای گلدان) استفاده کنید.

 

در حین عمل شخم زنی باید به این نکته توجه شود که حتماً زمان آن در اسفند ماه باشد. با توجه به این نکته که درخت خرمالو به شخم عمیق نیاز ندارد (چون اگر ریشه ها آسیب ببینند به سختی و دیر ترمیم می شوند).

 

آبیاری نهال خرمالو:

درخت خرمالو در فصل بهار به آب کمتری نیاز دارد و در فصل تابستان با گرم شدن هوا نیاز به آب بیشتری دارد. بطور کلی این گیاه در تابستان به هفته ای دو مرتبه آبیاری کامل نیاز دارد.

 

نور مناسب نهال خرمالو: 

درخت خرمالو را در محیطی قرار دهید که حداقل 2-3 ساعت در روز از نور مستقیم آفتاب بهره مند شود.  

 

تکثیر نهال خرمالو:

یکی از روش های معمول تکثیر خرمالو ، پیوند زدن می باشد. روش دیگر، قلمه چوب نرم می باشد.

 

طرز کاشت نهال خرمالو, تکنیک های کاشت خرمالو

کاشت نهال خرمالو

 

آفات و امراض درخت خرمالو

مگس سفید و تریپس ها به پوست میوه خرمالو صدمه زده و موجب بدرنگ شدن میوه خرمالو می گردند. آبیاری بیش از حد نیز موجب فاسد شدن ریشه گیاه می گردد. حیوانات موذی مانند موش نیز به ریشه درخت خرمالو صدمه می زند.

 

زود گلدهی، ریزش محصول و ترک خوردن میوه در اطراف کاسبرگ و آفتاب سوختگی میوه از امراض درخت خرمالو محسوب می شود. ریزش میوه پدیده ای طبیعی در درختان میوه از جمله خرمالو است و در عین حال تغذیه گیاه خرمالو با کود پوسیده حیوانی به مقدار کافی از ریزش میوه به نحو موثری جلوگیری می کند.

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 100 شهریور 16  2:3 عصر

مجموعه: متفرقه اینترنت و کامپیوتر

 

چگونه کلیپ بسازم, آموزش ساخت کلیپ

چگونه کلیپ بسازیم

 

چگونه کلیپ درست کنیم؟

کلیپ، بریده‌های کوتاه ویدئو است که گاه بخشی از قطعه? طولانی‌تری هستند. همچنین به طور تقریبی می‌توان آن را به هر ویدئویی که کوتاه‌تر از برنامه‌های تلویزیونی معمولی باشد، اطلاق کرد.

چگونه کلیپ درست کنیم؟

ویندوز 10 شامل ویرایشگر ویدیو (Video Editor)، مجموعه ای کامل از ابزارهای ایجاد و ویرایش ویدیو است که داستان شما را با موسیقی، متن، حرکت و جلوه های سه بعدی بازگو می کند. Video Editor جانشین Movie Maker در ویندوز 10 است، با تمرکز بر ابزارهای خلاقانه با کاربرد آسان که شما را قادر می سازد کلیپ خود را آماده کنید.

 

کلیپ خود را بسازید:

چگونه کلیپ بسازم, آموزش ساخت کلیپ

ساخت کلیپ در ویندوز 10 

 

1. برای راه اندازی برنامه video editor عبارت video editor را در نوار جستجو تایپ کنید و یا از فهرست استارت برنامه را راه اندازی کنید.

2.  New video project را انتخاب کنید . 

3. نام کلیپ خود را تایپ کنید.

4. عکس ها و فیلم هایی را که می خواهید به Storyboard خود اضافه کنید انتخاب کنید. شما حتی می توانید از Add from web برای یافتن مطالب در بینگ استفاده کنید.

 

هنگامی که Storyboard خود را سازماندهی کردید، می توانید ظاهر هر عکس یا کلیپ ویدیویی را تغییر دهید.

 

1. دکمه ای مانند Trim یا Split را برای ویرایش انتخاب کنید (فقط کلیپ های ویدیویی).

2. برای تغییر مدت زمانی که یک عکس نمایش داده می شود ، Duration را انتخاب کنید و یا چندین عکس را انتخاب کنید و سپس Duration را انتخاب کنید تا مدت زمان همه آنها به یکباره تغییر کند.

 

متن را اضافه کنید :

چگونه کلیپ بسازم, آموزش ساخت کلیپ

آموزش ساخت کلیپ 

 

به آسانی می توانید متن را به عکس ها و کلیپ های ویدیویی اضافه کنید. 

گزینه Text را انتخاب کنید، عنوان یا عبارت را تایپ کنید، سپس یک سبک و یک طرح را انتخاب کنید. همچنین می توانید متن را دقیقاً زمانی که می خواهید درون فیلم خود نمایش دهید.

 

موسیقی اضافه کنید:

چگونه کلیپ بسازم, آموزش ساخت کلیپ

چطور کلیپ بسازم

 

 

می توانید Background music را برای انتخاب از بین چندین آهنگ انتخاب کنید و فیلم خود را با ریتم همگام کنید یا Custom audio را برای افزودن آهنگ های موسیقی، روایت یا جلوه های صوتی خود انتخاب کنید.

 

افکت را اضافه کنید:

با استفاده از قدرت ویندوز 10 ، می توانید اشیاء سه بعدی یا جلوه های ویژه را به عکس ها و کلیپ های ویدیویی خود اضافه کنید. از فیلترها برای تغییر کلیپ یا عکس ویدیویی خود به سیاه و سفید یا سایر روشهای تصویری استفاده کنید. Motion را انتخاب کنید برای اینکه به عکس ها جلوه بصری بیشتری ببخشید. برای سرعت بخشیدن یا کاهش سرعت کلیپ ویدیویی ، Speed را انتخاب کنید. اگر می خواهید جهت یک عکس یا فیلم را تغییر دهید، فقط نماد Rotate را انتخاب کنید.

 

چگونه کلیپ بسازم, آموزش ساخت کلیپ

آموزش ساخت کلیپ در کامپیوتر

 

اضافه کردن اشیاء سه بعدی :

1. گزینه 3D library را انتخاب کنید. 

2. برای چرخش و تغییر اندازه شی و اضافه کردن انیمیشن ها می توانید از این بخش استفاده کنید. همچنین می توانید جلوه های سه بعدی را اضافه، جابجا و تغییر اندازه دهید. همچنین می توانید یک اثر را تا یک نقطه در یک کلیپ ویدیویی anchor بزنید و تماشای اثر را در کنار هم مشاهده کنید.

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یکشنبه 100 شهریور 14  3:35 عصر

مجموعه: دکوراسیون و چیدمان

 

 نصب پردهای جدید,نحوه نصب پرده

آشنایی با طریقه نصب پرده

 

روش نصب پرده های جدید

استفاده از پرده های دوتایی در دو طرف یک میله معمولا جزو گزینه های بسیار رایج به حساب می آید. شما می توانید از این روش برای نصب پرده هر گونه پنجره ای استفاده کنید. در ادامه با نحوه نصب پرده های متفاوت آشنا شوید.

آموزش نصب پردهای جدید:

اندازه گیری طول میل پرده (چوب پرده):

اندازه گیری طول پنجره ها، متناسب با نوع پرده ای که انتخاب کرده اید انجام می شود. با توجه به نوع پرده، میل پرده می تواند روی دیوار یا بر روی سقف نصب شود.

 

نصب پایه های میل پرده :

نصاب پرده با استفاده از یک وسیله، محل قرارگیری میل پرده و پایه ها و جای پیچ های آن را با علامت مشخص کنید. سپس با استفاده از دریل و رول پلاک، اقدام به نصب پایه های میل پرده کنید.

 

نصب میل پرده :

بعد از نصب پایه ها نوبت به خود میل پرده می رسد. در نظر داشته باشید که میل پرده نباید با درب یا پنجره فاصله زیادی داشته باشد.

 

نصب پرده :

در مرحله آخر پرده همراه با قرقره های آن به میل پرده متصل می شود و با استفاده از یک قرقره و نخ، پرده را در ریل جا به جا می کنند. برای نصب والن یا پارچه های دیگر، پایه دیگری که ثابت است جلوی میل پرده نصب می شود تا والن بر روی آن قرار بگیرد.

 

اموزش نصب پردهای جدید,نصب پرده

نصب پردهای ساده

 

نصب ریل پرده ساده

مهمترین مرحله نصب پرده ها به نصب ریل پرده مربوط می شود شما باید مشخص کنید که میله پرده تان را در چه قسمتی نصب کنید. مشخص کردن محل نصب ریل پرده به نوع و سبک پنجره، نوع پرده و ارتفاع تا سقف بستگی دارد که باید قبل از نصب مشخص کنید.

 

نصب پردهای ساده,طریقه نصب پرده

راهنمای نصب پرده

 

ابتدا محل نصب ریل پرده را مشخص کنید

برای نصب ریل پرده های استاندارد که در دو طرف از پنجره آویزان می شوند، بهتر است محلی بین بالاترین قسمت پنجره و سقف را برای نصب ریل پرده انتخاب کنید. این موضوع زمانی به این صورت انجام می شود که بیش از 30 سانتیمتر بین لبه پنجره و سقف فاصله وجود داشته باشد. اگر دوست دارید که پرده هایتان بلندتر نشان دهد، برای نصب ریل پرده بهتر است که پرده را نزدیک به سقف نصب کنید و از میله پرده مخفی استفاده کنید. به طور کلی باید در زمان نصب ریل پرده تصمیم بگیرید که ارتفاع پرده تان چقدر باشد و چه مقدار از پنجره را بپوشاند.

 

اموزش نصب پرده,اصول نصب پرده

نصب پرده به دیوار

 

سبک پرده هایتان را انتخاب کنید

سبک و مدل پرده های شما می تواند روی نصب ریل پرده هایتان مؤثر باشد زیرا همانطور که می دانید نحوه نصب ریل اتومات با ریل ساده متفاوت است و این موضوع باید در ابتدای کار مشخص شود. در نظر بگیرید که می خواهید از پنل های تزئینی استفاده کنید و یا ترجیح می دهید میله پرده مخفی برای پرده هایتان نصب کنید. مشخص کنید که قرار است پرده هایتان چگونه باز شود. دوست دارید پرده ها به دو طرف باز شوند و یا به یک طرف و قبل از نصب همه این موارد را تعیین کنید.

 

 

نحوه نصب پرده,آموزش نصب پرده

آشنایی با اصول نصب پرده

 

اندازه گیری ها را با دقت انجام دهید

با متر ارتفاع میله پرده را تا زمین و از کناره ها به طور دقیق اندازه گیری کنید و علامت بزنید. دقت کنید که فاصله میله پرده از قاب پنجره در دو طرف کاملاً با هم مساوی باشد. پیچ ها را در محل صحیح خود نصب کنید و فراموش نکنید که این مرحله یکی از مهمترین مراحل نصب ریل پرده است.

 

بست ها را به صورت موقت نصب کنید

بعد از اینکه محل نصب ریل پرده را مشخص کردید، بست ها را به طور موقت به دیوار پیچ کنید تا از درست بودن موقعیت اندازه گیری شده مطمئن شوید و با تراز بررسی کنید که میله پرده صاف باشد.

 

نصب پرده,نصب پردهای جدید

نصب ریل پرده به دیوار

 

نقاط مورد نظر را با مته سوراخ کنید و براکت ها را نصب کنید

برای نصب ریل پرده باید مکان هایی را که برای اتصال پیچ علامتگذاری کرده اید، با دریل سوراخ کنید. اکنون دو طرف پنجره را علامت گذاری کنید و سوراخ کنید دقت کنید علامت ها در 2 طرف پنجره باید مساوی و فاصله ها به یک اندازه باشند. رول پلاک را داخل سوراخ قرار دهید و محکم کنید. پیچ را از داخل پایه عبور بدهید و درون رول پلاک قرار دهید و محکم نمایید. این مراحل را در 2 طرف پنجره انجام بدهید.

 

سپس میله های پرده را در جای خود نصب کنید و بررسی کنید که میله صاف و درست در جای خود قرار گرفته است. و قبل از نصب پرده ایرادهای آن را برطرف کنید.

 

بعد از نصب چوب پرده نوبت به نصب پرده ها می رسد، اگر از آستر و حریر استفاده می کنید ابتدا پرده ی زیری که آستر است را نصب کنید و بعد به سراغ پرده ی رویی بروید. بعد از اینکه گیره ها و قلاب ها را داخل هم قرار دادید در پوش ریل ها را ابتدا و انتهای ریل پرده قرار بدهید که از خارج شدن پرده از داخل ریل جلوگیری کنید. 

 

روش نصب پرده,نصب پردهای ساده

نصب پردهای متفاوت

 

اکنون نوبت نصب پرده ها است

حال که نصب ریل پرده را انجام دادید، وارد مرحله آخر شدید و زمان نصب پرده ها است. اگر دو ردیف پرده دارید ابتدا پرده پشتی را نصب کنید و بعد به سراغ پرده رویی بروید. بعد از آویزان کردن پرده ها حتماً درپوش ریل ها را بر سر جای خود قرار دهید تا از خروج پرده از ریل جلوگیری کنید. با توجه به اینکه پرده های شما باز و بسته می‌شوند یا خیر یک طرف یا دو طرف ریسمان را به درپوش گره بزنید و محکم کنید. پرده شما نصب شد حال بنشینید و به نتیجه کارتان نگاه کنید و لذت ببرید!

 

 

طریقه نصب پرده,اموزش نصب پرده

مراحل نصب پرده

 

نحوه نصب ریل گریبر :

بهتر است بدانید که نحوه نصب ریل گریبر هم فرق چندانی با نصب ریل پرده معمولی ندارد. راهکار نحوه نصب ریل گریبر درست مانند مراحل بالا تکرار می شود. قبل از هر کاری باید شروع به اندازه گیری کنید و محل دقیق نصب را مشخص کنید. طول و عرض دقیق محل نصب پرده را مشخص کنید و همانند روش قبل علامت گذاری کنید. در نظر بگیرید که قرار است پرده شما تا کدام قسمت در زیر پنجره آویزان باشد و بهترین مکان را برای نصب ریل گریبر انتخاب ‌کنید.

 

اموزش نصب پرده,نصب پرده

نصب ریل گریبر

 

آموزش نصب پرده ی زبرا :

شما برای نصب پرده زبرا به دریل، پیچ گوشتی و متر نیاز دارید، در هنگام سفارش پرده زبرا حتما باید اعلام کنید که قصد دارید پرده را به سقف نصب کنید یا به دیوار.

 

برای نصب پرده زبرا به سقف شما به پایه سقفی نیاز دارید که به صورت پیش فرض داخل بسته بندی پرده موجود می باشد. در ابتدا به منظور نصبی صاف و دقیق، با استفاده از متر و مداد محل نصب بست را علامت گذاری کنید، با در نظر گرفتن اندازه پرده به فرض 1/5 متر ابتدا از 10 تا 15 سانتیمتر از محل اندازه گیری شده (انتهای طرفین پرده به سمت داخل) را علامت زده و سوراخ کنید.

 

سپس پایه ی پرده را به وسیله ی پیچ و رول پلاک به سقف نصب کند. سپس پرده را از قسمت پشت که دارای یک شیار می باشد داخل پایه سقفی قرار بدهید و قسمت جلویی پرده را به بالا فشار بدهید و با کمی فشار آن را داخل پایه چفت کنید. و قاب پرده زبرا را به پایه ی نصب شده وصل کنید.

 

اصول نصب پرده,اموزش نصب پردهای جدید

آموزش نصب پرده زبرا

 

روش نصب پرده های زبرا دیواری :

برای نصب پرده زبرا به صورت دیواری داخل بسته بندی پرده علاوه بر پایه ی سقفی پایه ی دیواری هم موجود می باشد. پایه ی سقفی به پایه ی دیواری که به صورت L می باشد متصل می شود، در ابتدا محل نصب بست را با متر و مداد علامت گذاری کنید، سپس آن را به وسیله ی پیچ و رول پلاک به دیوار نصب کنید. سپس پرده را از قسمت پشت که دارای یک شیار می باشد داخل پایه سقفی گذاشته و قسمت جلویی پرده را به بالا فشار بدهید و با کمی فشار آن را در داخل پایه چفت کنید. تا قاب پرده به پایه ی نصب شده متصل شود.

 

چنانچه عرض پرده ی شما بیش از 3 متر باشد، بهتر است که از 3 بست استفاده کنید.

 

نصب پردهای جدید,نحوه نصب پرده

نصب پرده زبرا به دیوار

 

برای شست و شوی پرده زبرا کافی است که پرده را از بست خارج کرده و پرده را با آب و کف بشویید.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یکشنبه 100 شهریور 14  3:31 عصر

مجموعه: متفرقه اینترنت و کامپیوتر

 

 هدست باکیفیت, تصاویر ی از هدست

انتخاب هدست مناسب ممکن است مشکل باشد زیرا موارد متعددی وجود دارد که باید در نظر بگیرید

هدست (Headset) از دو بلندگوی کوچک (در بعضی موارد یک بلندگو) که بر روی گوش کاربر قرار می‌گیرد و یک میکروفون تشکیل شده‌است. هدست ها استفاده های گوناگونی دارند.

هدست چیست؟

هدست یک وسیله سخت افزاری است که به یک تلفن یا رایانه متصل می شود و به کاربر اجازه می دهد ضمن آزاد نگه داشتن دست خود ، صحبت و گوش کند. هدست معمولاً در مراکز پشتیبانی فنی و خدمات مشتری استفاده می شود و به کارمند این امکان را می دهد تا هنگام تایپ اطلاعات در رایانه ، با مشتری صحبت کند.

 

 هدست باکیفیت, تصاویر ی از هدست

انواع هدست و راهنمای خرید آن

 

انواع هدست ها :

• براساس تعداد بلندگو

هدست تک گوش

هدست دو گوش

 

• براساس کاربرد نهایی

هدست تلفن

هدست ارتباطات یکپارچه

هدست کامپیوتر

 

• براساس تکنولوژی ارتباطی

هدست با سیم

هدست بی سیم

 

 

• براساس انواع قابلیت ها و تکنولوژی های استفاده شده در طراحی

هدست حذف نویز

هدست با قابلیت صدای باند پهن

هدست با میکروفون پیش تقویت شده

 

 هدست باکیفیت, تصاویر ی از هدست

میکروفن هدست مانند سایر انواع میکروفونها ، می تواند یک طرفه ، دو طرفه و تمام جهتی باشد

 

راهنمای خرید هدست :

انتخاب هدست مناسب ممکن است مشکل باشد ، زیرا موارد متعددی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. برخی از آنها شامل جهت دهی میکروفون ، نوع اتصال ، کیفیت ساخت و ساز ، راحتی و ... می باشد. 

 

جهت گیری میکروفون 

میکروفن هدست ، مانند سایر انواع میکروفونها ، می تواند یک طرفه (به آن کاردیوئید نیز گفته می شود) ، دو طرفه و تمام جهتی باشد.

مدل های یک طرفه فقط صدا را از جلو جمع می کنند. آنها برای اجرای نوازندگان و بازیگران محبوب ترین نوع هستند ، زیرا بهترین محافظت را در برابر سر و صدای پیش زمینه ارائه می دهند.

 

میکروفنهای دو طرفه به ندرت در هدفون یافت می شوند و بازار بیشتر بین مدلهای کاردیوئید و تمام جهتی تقسیم می شود. میکروفنهای دو طرفه صدا را از جلو و عقب می گیرند.

میکروفنهای تمام جهتی، از هر جهت صدا را جمع می کنند. به دلیل فیلتر ضعیف و سر و صدای محیط ، آنها در بین بازیگران و نوازندگان محبوب نیستند.

 

 

قابلیت حذف نویز

این قابلیت با استفاده از میکروفون موجود روی هدست‌ها صدای اطراف را آنالیز کرده و با تولید برخی امواج به خنثی سازی نویز موجود در محیط می‌پردازند. اما توجه کنید که این قابلیت تنها برای نویزهای ثابت مانند صدای موتور هواپیما یا قطار به کار می‌رود و نویزهای ناگهانی مانند حرف زدن یک فرد در اطراف شما امکان حذف شدن ندارند.

 

بی سیم و باسیم

هنگام اتصال ، مانند همتایان معمولی آنها ، هدست به دو نوع عمده - سیمی و بی سیم عرضه می شوند. همچنین درصدی از مدلهای ترکیبی وجود دارد که با هر دو نوع اتصال کار می کنند.

 

مدلهای بی سیم معمولاً دارای یک سیم خروجی کوتاه هستند که به داخل بدنه می رود. 

هدست های سیمی ،از سیم های خروجی طولانی تر برخوردار هستند و مستقیماً به میکسر وصل شوند. هنگام خرید در درجه اول باید توجه داشت که باتری به کار رفته شده در این هدست‌های بیسیم مدت زمان مناسبی را پوشش دهند و در درجه بعدی نیز شعاع پاسخ­دهی نیز به اندازه کافی باشد. در هدست‌های باسیم در درجه اول کیفیت سیم مناسب باشد و ترجیحاً دارای یک پوشش بافته شده جهت حفاظت از تا شدگی سیم داشته باشد.

 

 هدست باکیفیت, تصاویر ی از هدست

مدل های فوق العاده سبک هدست

 

ساختار هدست

ساختار چیز دیگری است که باید هنگام انتخاب هدست مناسب در نظر بگیرید. مدل های مقاوم و سنگین عموما عمر طولانی تر و مقاومت بیشتری دارند. آنها به احتمال زیاد به میکروفن بزرگتری مجهز خواهند شد. بعضی از کاربران ممکن است آنها را برای استفاده طولانی مدت بسیار سنگین بدانند.

 

مدل های فوق العاده سبک هدست ساخته شده اند. آنها غالباً به رنگ های بژ ساخته می شوند تا چهره طبیعی پوست را تقلید کنند و میکروفن های بسیار کوچکی دارند. اگرچه برای اجرای در تلویزیون و سایر کارهایی که مخفی بودن آن ضروری است ، عالی است اما هدفون های فوق العاده سبک غالبا استحکام کمتری دارند. 

میکروفن در هر دو نوع باکیفیت است و انتخاب آن به عهده شماست که به ترجیحات و نیازهای شما بستگی دارد.

 

حساسیت یا سطح فشار صدا در هدست 

یکی دیگر از پارامترهای مهم در خرید یک هدست حساسیت یا سطح فشار صدا (S.P.L) است. این پارامتر میزان توانایی تولید صدا توسط هدست را نشان می‌دهد و با واحد دسی بل (dB) نمایش داده می‌شود. معمولا هدست‌ها در بازه حساسیت 85 الی 120 دسی بل تولید می‌شوند. توجه داشته باشید که صدای تولید شده بیش از 120 دسی بل باعث ایجاد آسیب به گوش می‌شود.

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 100 شهریور 1  3:29 عصر

مجموعه: بازیهای محلی

 

انواع چالش,چالش هیجان انگیز,چالش های هیجان انگیز

چالش هیجان انگیز

 

چالش هیجان انگیز

وقتی دورهم هستید می توانید از بازی های همراه با چالش برای سرگرم شدن و خندیدن استفاده کنید. چالش های زیر را انجام دهید تا بتوانید دورهمی لذت بخشی را داشته باشید.

چالش های هیجان انگیز

چالش لیمو

به تعداد افرا شکرت کننده لیمو بیاورید و با آغاز مسابقه شروع به خوردن کنید کسی که

یک لیموی کامل را زودتر از همه بخورد برنده است. می تواند جایزه‌ی هم داشته باشد.

 

انواع چالش,چالش هیجان انگیز,انواع چالش هیجان انگیز

انواع چالش هیجان انگیز

 

چالش پفک و چیپس خوری

دو ظرف چیپس و پفک بیاورید و دونفر شروع به خوردن می کند هر کس زودتر خورد برنده مسابقه است.

 

انواع چالش,چالش هیجان انگیز,چالش و موقعیتهای خنده دار

چالش و موقعیتهای خنده دار

 

چالش تست غذا با چشمان بسته 

خورا کی های مختلف تهیه کنید و چشمان فرد شرکت کننده را ببندید او باید با خوردن  خوراکی ها تشخیص بدهد که نوع خوراکی چه بوده است.

 

انواع چالش,چالش هیجان انگیز,چالش و بازی های خنده دار

چالش و بازی های خنده دار

 

چالش حمام یخ 

چالش حمام یخ همانطور که از اسمش معلوم است. تنها کافی‌ است یک وان را از آب کاملا یخ پر کنید و ببینید قبل از آنکه دچار هیپوترمی (از دست دادن دمای بدن) بشوید چه مدت می‌توانید در آن را تحمل کنید.

 

انواع چالش,چالش هیجان انگیز,چالش و سرگرمی های جالب

چالش و سرگرمی های جالب

 

 

چالش پیتزا

در چالش پیتزا، شرکت‌کنندگان خوش‌شانس کیسه‌های از پیش آماده‌ شده‌ای از مواد نامعلوم را انتخاب می‌کنند که روی پیتزایشان بریزند. پس از پخت باید بدون در نظر گرفتن چیزی که روی پیتزا گذاشته‌اند آن را بخورند. از چیزهای آلوده و نامناسب استفاده نکنید.

 

انواع چالش,چالش هیجان انگیز,چالش های هیجان انگیز

انواع چالش

 

چالش بیست سوالی 

تقریباً با قوانین این بازی آشنا هستید باید به دو گروه تقسیم شوید، به طور مثال دو گروه دو نفره.

 

گروه اول کلمه ای را انتخاب می کنند و این بار گروه دوم باید با پرسیدن سوالات گوناگون مثل: جاندار است؟ یا تو جیب جا می شود؟ به کلمه مورد نظر دبرسند.

 

این بازی بیشتر حس ششم شما را درگیر می کند تا از شیوه سوالاتی که می پرسید به پاسخ برسید.

 

انواع چالش,چالش هیجان انگیز,چالش های هیجان انگیز

چالش هیجان انگیز

 

چالش ساندویچ بستنی

چالش ساندویچ بستنی درست مانند چالش پیتزا است، فرق شان در استفاده از ساندویچ‌های بستنی است. چون هیچ چیز بهتر از این نیست که عشق شما را به پیتزا و بستنی برای همیشه از بن ببریم!

 

انواع چالش,چالش هیجان انگیز,چالش های هیجان انگیز

چالش های هیجان انگیز

 

 

چالش مدل مو با چشمان بسته

در چالش مدل مو با چشمان بسته، چشم یکی از شرکت کنندگان را می‌بندند و او با چشمان بسته موهای شرکت کننده دوم  را مدل درست می‌کند.

 

انواع چالش,چالش هیجان انگیز,چالش های هیجان انگیز

انواع چالش هیجان انگیز

 

چالش شاه، دزد، وزیر

یکی از بازی های گروهی خنده دار که اغلب نیز به صورت چهار نفره انجام می شود شاه، دزد، وزیر است.

 

برای انجام این بازی روی 4 تکه کاغذ کلمات شاه، دزد، وزیر و جلاد را می نویسید و آنگاه کاغذها را تا می کنید. هر کدام از بازیکنان یک کاغذ را برمی دارند و زمانی که معلوم شد هرکسی چه عنوانی دارد بازی رسماً شروع می شود.

 

در آغاز شاه از دیگران می پرسد «وزیر من کیست؟» وزیر باید با نشان دادن کاغذ، خودش را به شاه معرفی کند. شاه می گوید: «دزد را از بین این دو پیدا کن.»

 

اکنون وزیر یک نفر را به عنوان دزد معرفی می کند که دو حالت دارد، چنانچه حدس وزیر درست بود که شاه فرمان شکنجه ای را به جلاد صادر می کند و جلاد نیز دزد را شکنجه می کند ولی در صورتیکه حدس وزیر اشتباه باشد اغلب بلافاصله بعد از حدس وزیر و معرفی او، می گوید «به جلاد توهین کردی؟!» و شاه شکنجه ای را به جلاد می گوید تا جلاد، وزیر را تنبیه کند.

 

شکنجه ها دردآور و همراه با خنده بوده که بیشتر سبیل آتشین یا بشین و پاشو از جمله این شکنجه هاست.

 

انواع چالش,چالش هیجان انگیز,چالش های هیجان انگیز

چالش و موقعیتهای خنده دار

 

گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: مشاوره خانواده

 

سایت مشاوره خانواده,کلینیک گفتار درمانی,مشاوره خانواده

سایت مشاوره خانواده 

 

امروزه با تحولات بیش از اندازه در بنیان های جامعه که حرکت زندگی را به سمت ماشینی شدن مبدل کرده است، متاسفانه شکاف هایی در زندگی فردی و اجتماعی ما بوجود آورده است و تقریبا سمت و سوی زندگی ما را به کلی تغییر داده است.

 

در چنین فضایی، بحران هایی در پیش روی افراد قرار می گیرد که اگر در مسیر درستی قرار گرفته نشوند ممکن است از نظر روحی روانی دچار مشکل شوند.عمده ترین آسیب های اجتماعی و روحی روانی مانند طلاق، اعتیاد، خودکشی، اختلاف خانوادگی، نارضایتی شغلی، اضطراب و افسردگی و..می باشند.

 

برای درمان این چنین مشکلات نیاز است که با یک روانشناس و یک شخصی که متخصص در این امور است، مشاوره انجام گردد. یکی از بهترین کلینیک های مشاوره روانشناسی و روانپزشکی به نام افق سلامت، دارای خدمات گسترده ای مانند گفتار درمانی، کلینیک روانپزشکی، مشاوره خانواده، مشاوره تلفنی، تست MBTI،…. می باشد که می توانید برای برطرف کردن این  چنین مشکلاتی به آن ها مراجعه نمایید.

 

مشاوره خانواده چیست؟

همه ما زندگی خود را در خانواده شروع می کنیم. منظور از خانواده، می تواند خویشاوندان خونی، همسایگان نزدیک، اقوام و حتی اعضای پرورشگاه باشد. از اولین لحظه تولد تا آخرین لحظه ای که در این دنیا هستیم، خانواده بر تمامی جنبه های زندگی ما تاثیر گذار خواهد بود.

 

ما در خانواده نحوه ارتباطات با دیگران، نحوه صحبت کردن، آداب و رسوم های فرهنگی، آیین ها و همچنین آداب معاشرت را می آموزیم. عادت های رفتاری، کلامی و شیوه نگریستن ما به دنیا عمدتا در خانواده شکل می گیرد. خانواده به ما یاد می دهد که چگونه عشق بورزیم و چگونه تحت حمایت آن ها باشیم.

 

می توان گفت احتمالا در تمامی خانواده روابط به بهترین شکل ممکن تنظیم نمی شوند. حتی اگر والدین برای حفظ خوشبختی و شادی خانواده تمام تلاش خود را به کار گیرند نیز، ممکن است در مقطع های زمانی و یا با توجه به جنس مشکلات فردی و یا حتی جامعه، تعادل خانواده بر هم بخورد.خانواده درمانی یا مشاوره خانواده نوعی از روش های درمانی مشاوره و روان درمان است که به کمک خانواده می آید تا بر روی سلامت و عملکرد آن تاثیر مثبت بگذارد.

 

 

این کمک کار می تواند عبور کردن از یک بحران دشوار عاطفی اجتماعی در خانواده و یا همراهی برای درمان یک مشکل بهداشتی، روانی و رفتاری یکی از اعضای خانواده باشد. در واقع خانواده درمانی کمک می کند تا درمانگر بتواند مشکلات افراد را در مقیاس بزرگتری به نام خانواده رصد کند. این روش درمانی مخصوصا برای حل مشکلات خلقی کودکان و زوج درمانی کاربرد فراوانی دارد. در ادامه کاربردهای مشاوره خانواده را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

 

شما همچنین می توانید برای افزایش اطلاعات خود در این زمینه، به سایت مشاوره خانواده مراجعه کنید. همچنین مراجعه حضوری به مرکز مشاوره خانواده با تجربه و مطمئن می تواند راهگشا باشد. اگر امکان مراجعه حضوری برای شما و یا اعضای خانواده محترم تان مقدور نیست، می توانید از خدمات مرکز مشاوره خانواده ای کمک بگیرید که مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره خانواده تلفنی نیز از جمله خدمات آن ها باشد.

 

ضرورت استفاده از خدمات مرکز مشاوره خانواده

به طور کلی، مرکز مشاوره خانواده ضمن بررسی و ارزیابی مشکلات و چالش های اعضای یک خانواده، در بسیاری مواقع از بروز مشکلات و مسائل احتمالی جلوگیری به عمل می آورد. افرادی که در یک خانواده و در کنار همدیگر زندگی می کنند، ممکن است در بسیاری موارد و مسائل با همدیگر هم عقیده و هم نظر نباشند. اتفاق نظر نداشتن می تواند زمینه مناسب برای بروز مشکلات و چالش های احتمالی را فراهم سازد.

 

از سوی دیگر، یکی از ابزارهای مهم و حائز اهمیت برای ایجاد احساس خوشایند و رشد و تعالی خانواده ها، برخورداری از روابط گرم و صمیمانه می باشد. وجود دغدغه و چالش ها، سبب به اشکال خوردن روابط و تعاملات میان فردی اعضای خانواده می گردد. عدم توجه به این چالش ها و دغدغه ها، به تدریج صمیمیت و گرمی میان روابط و تعاملات افراد خانواده را کم رنگ و بی رنگ می نماید. در این شرایط، بررسی و ارزیابی مشکلات برای ارتقای بهبود روابط و از بین بردن اختلافات و دغدغه ها، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. به همین جهت، مرکز مشاوره خانواده می تواند در این زمینه بسیار موثر و تاثیر گذار باشد.

 

 آموزش و مشاوره, روانشناسی و مشاوره (خانواده ، زناشویی ، تحصیلی و...)

 

مشاوره خانواده از طریق گفتگوی روشنگرانه و مسالمت آمیز، به بهترین نحو ممکن افراد را به سمت بهبود روابط و برقراری آرامش سوق می دهد. همچنین مشاوره خانواده روابط اعضای خانواده را مبتنی بر احترام متقابل و بر اساس محبت بنا می سازد.

 

از سوی دیگر، انسجام و هماهنگی خانواده برای برخورد با مشکلات و چالش ها بسیار مهم و حائز اهمیت تلقی می شود. مرکز مشاوره خانواده به صورت رایگان، ضمن ایجاد تغییراتی در نحوه برخورد افراد خانواده، با ارائه راهکارهای مناسب و کاربردی، هماهنگی، انسجام و همدلی خانواده را ارتقا می بخشد. بر این اساس، از نقش مرکز مشاوره خانواده در بهبود روابط میان اعضای خانواده، نمی توان به سادگی عبور نمود.

 

 

در کلینیک گفتار درمانی چه روندی برای گفتار درمانی در کودکان پیش گرفته می‌شود؟

در کلینیک گفتار درمانی، متخصص این کار در ابتدا طی یک مشاوره کودک تخصصی به بررسی و جمع آوری مراحل زیر می‌پردازد:

 

مصاحبه با والدین: هیچ کس مانند والدین از مشکلات زبانی و گفتاری کودک خود آگاهی کاملی ندارد. متخصص گفتار درمانی کودک با همراهی والدین در مورد سوابق کودک در نحوه تلفظ کلمات سوالاتی خواهد پرسید.

 

سایت مشاوره خانواده,کلینیک گفتار درمانی,مشاوره خانواده

مرکز مشاوره خانواده

 

ارزیابی مهارت‌های ارتباطی غیر کلامی

انجام برخی تست های خاص: توجه به این نکته بسیار مهم است که عامل "سن کودک" نقش بسیار مهمی در نحوه انجام تست‌های مربوط به گفتار درمانی دارد. برای مثال گفتار درمانی کودک 2 ساله در گفتار درمانی کودک 4 ساله متفاوت است. درمانگر متخصص گفتار درمانی در کودک، روش های ارزیابی خود را متناسب با سن کودک هماهنگ می‌کند.

 

در نهایت پس از تجزیه و تحلیل تمامی اطلاعات توسط متخصص کلینیک، برنامه گفتار درمانی کودک شما تدوین می‌شود. در این برنامه سعی می‌شود تا به طور خاص به بالابردن توانایی‌های کودک شما در زمینه‌هایی که در آن مشکل دارد پرداخته شود.

 

در صورت نیاز به مشاوره تلفنی یا هماهنگی با کلینیک روانشناسی افق سلامت می توانید با شماره های زیر در تماس باشید

 

02144025086 

02188857143


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 100 تیر 29  4:59 عصر

مجموعه: آموزش انواع غذاها

 

 

روش خشک کردن انجیر, راه هایی خشک کردن انجیر

خشک کردن انجیر

 

انجیر میوه ای بسیار مقوی است که هر دو حالت خشک و تازه آن مفید است. با خشک کردن صحیح انجیر می توانید مواد مغذی آن را تا ماهها حفظ کند.

انجیر میوه ای است که هر دو حالت خشک و تازه آن مفید و مغذی است.

اگر چه انجیر تازه در تمام فواصل سال در دسترس نمی باشد، اما می توان از فواید انجیر خشک در تمام طول سال بهره مند شد.

 

با خشک کردن صحیح انجیر می توانید مواد مغذی و شیرینی اش را تا ماهها حفظ کند.

 

چه انجیری برای خشک کردن مناسب است؟

بهترین نوع انجیر برای تهیه انجیر خشک مرغوب، انجیر استهبانات است. این انجیر، زرد و خوشرنگ و بسیار شیرین است که پس از خشک شدن شبیه انجیر خشک های بازاری می شود.

 

هنگام خرید انجیر تازه دقت کنید مزه میوه ترش نباشد. تازگی پوست میوه تازه و انجیر تا حدودی نرم باشد. در غیر این‌ صورت میوه نارس بوده و بخشی از شیره تند و تیز انجیر با محصول همراه است. البته نرم بودن بیش از حد نیز ممکن است با افت کیفیت محصول همراه باشد.

 

خشک کردن انجیر,نحوه خشک کردن انجیر

خشک کردن انجیر در آفتاب

 

خشک کردن انجیر در آفتاب

در صورت فراهم بودن شرایط و وجود فضای آزاد در منزل، میوه انجیر را می توان به کمک نور خورشید و در جریان هوا خشک کرد. استفاده همزمان از هر دو روش هم معمول بوده و معقول تر می باشد.

 

انجیرهای کاملا رسیده را با آب بشویید. تا هر گونه آلودگی و خاکی که روی آن نشسته است شسته شود. بهترین نشانه انجیر رسیده زمانی است که از روی درخت به زمین می افتد. انجیر را از وسط ساقه ببرید تا کمی از ساقه به انجیر متصل باشد.

 

 

پارچه ای را روی صفحه ی مشبک توری قرار بدهید سپس آنها را روی پارچه به یک جهت بخوابانید. به صورتی که بین آن ها فاصله باشد و به هم نچسبند.

 

توری را در جایی که نور مستقیم خورشید می تابد قرار دهید.

روی انجیرها را با یک توری نازک بپوشانید تا از گرد و غبار و حشرات در امان باشد.

 

اجازه دهید انجیرها 2 تا 3 روز کامل در مقابل نور آفتاب قرار گیرد، با تاریک شدن هوا آنها را به داخل منزل بیاورید و دوباره صبح به بیرون منتقل کنید. زمانی که سطح خارجی انجیر کاملا خشک و چروکیده شد و هیچ شیره ای در انجیر باقی نماند، انجیر خشک آماده است.

 

روشی دیگر این است که آن ها را بشویید و ازساقه های آن را کوتاه کنید و همه ی لکه ها را با یک چاقوی کوچک برش بدهید و سپس انجیرها را از وسط نصف کنید. 

 

روی سینی توری فر یک پارچه پهن کنید و انجیرها را روی آن بچینید به صورتی که بین آن ها فاصله باشد و با هم تماس نداشته باشند و روی آن را با توری بپوشانید. و در معرض نور خورشید قرار بدهید.

 

انجیرها را دو روز زیر نور خورشید قرار دهید، هر روز صبح آن ها را چک کنید. پس از دو روز انجیرها باید نرم و قابل انعطاف باشند و در هنگام فشردن خشک باشند.

 

خشک کردن انجیر در در فر, نحوه ی خشک کردن انجیر در فر

روش های خشک کردن انجیر

 

خشک کردن انجیر با فر گاز یا آون

برای خشک کردن انجیر با فر، ابتدا فر را از قبل گرم کنید و دمای فر را روی 140 درجه فارنهایت یا 60 درجه سانتیگراد قرار دهید.

 

سپس انجیرها را کاملا با آب بشویید. اجازه بدهید آب انجیرها کشیده شوند اگر ساقه ی انجیرها بلند بود آن ها را برش بزنید تا ساقه ی کوچکی به آن بماند. انجیرها را روی صفحه ی توری فر قرار بدهید و سپس داخل فر قرار بدهید، درب فر را را کمی باز بگذارید تا رطوبت انجیرها از داخل فر خارج شود زیرا انجیر نباید خیلی داغ و پخته شود و باید خشک شوند.

 

 

بعد از یک مدت زمان انجیرها را بچرخانید و پشت و رو کنید. به مدت 15 تا 36 ساعت در فر بماند تا حالت چروکیده پیدا کند و شیره ی داخل آن خشک شود. اگر امکان ندارد که فر یا آون طولانی مدت روشن باشد می توانید برای 8 ساعت آن را خاموش کنید.

 

خشک کردن انجیر در کارخانه ها: 

در کارخانه ها معمولا از مواد خشک کننده استفاده می کنند تا آب میوه یا آب خوراکی ها را بگیرند.

 

خشک کردن انجیر شیرین:

قبل از اینکه انجیر را خشک کنید 1 فنجان شکر را در 3 فنجان آب حل کنید و بگذارید بجوشد تا به قوام بیاید. انجیرها را به آّب شکر اضافه کنید و اجازه دهید 10 دقیقه آهسته بجوشد. سپس انجیرها را از آب خارج کنید و به روش آفتاب یا با فر یا آون خشک کنید.

 

نگهداری از انجیر خشک,روش های خشک کردن انجیر

روش های خشک کردن انجیر

 

خشک کردن انجیر با دستگاه خشک کن

مانند روش های بالا بشویید و آن ها را نصف کنید و سپس آن ها را روی صفحه ی خشک کن بچینید و برای این کار باید دمای دستگاه را روی 110 درجه قرار دهید تا انجیرها بین 12 تا 24 ساعت خشک شوند.

 

روش های ذخیره و نگهداری انجیر خشک

انجیر خشک را در ظرفی درب بسته قرار دهید که هوا به آن جریان پیدا نکند. همچنین می توانید آنها را بسته بندی و در فریزر نگهداری کنید.

 

اگر انجیر خشک به موقع و درست انبار و نگهداری کنید تقریبا 18 تا 24 ماه قابل نگهداری است.

 

دقت داشته باشید که از هر 1300 گرم انجیر تازه تقریبا 400 گرم انجیر خشک بدست می آید.

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 100 تیر 29  3:39 عصر

 

پادری سنگی, آموزش پادری سنگی, درست کردن پادری سنگی

پادری سنگی

 

روش درست کردن پادری زیبا با استفاده از قلوه سنگ

زمانی که در ساحل راه میروید و با پا های برهنه روی قلوه سنگ ها قدم میگذارید چه حسی به شما دست میدهد؟ با قدم زدن روی قلوه سنگ ها کف پایتان را ماساژ میدهید و این لذت بخش است. شما میتوانید این حس را در خانه با قدم زدن روی پادری سنگی دوباره تجربه کنید.

پادری های سنگی به علت ماساژ کف پا میتواند برای گردش خون خیلی موثر باشد. گفته می‌شود نیروی انرژی حیاتی از طریق کف پا‌ها در زمان پیاده‌روی با پای برهنه جذب می‌شود. افزایش این انرژی در بدن طول عمر را افزایش می‌دهد و بر قدرت انجام کار‌ها و تفکر بهتر هم اثرگذار است.

 

می‌توانید با استفاده از سنگ‌های صاف و زیبایی که به ویژه در سواحل پیدا می‌شود و جمع کردن آنها از سرگرمی‌های سفر محسوب می شود. پادری زیبای سنگی درست کرد که به جز زیبایی انرژی سنگ و خاک را به بدن ما انتقال می دهد.

 

پادری سنگی, آموزش پادری سنگی,شیوه ساخت پادری سنگی

آموزش پادری سنگی

 

درست کردن پادری های سنگی

وسایل لازم

- چسب حرارتی یا چسب آکواریوم

- تکه سنگ‌های متوسط و ترجیحا صاف

- توری ترمز زیر فرش

- کاتر برای بریدن موکت

 

پادری سنگی, آموزش پادری سنگی,شیوه ساخت پادری های سنگی

درست کردن پادری سنگی

 

شیوه ساخت پادری های سنگی

برای ساخت این پادری زیبا که برای در حمام یا در خانه خیلی زیباست شما احتیاج به قدری ترمزفرش دارید. این توری ها را می توانید از لوازم پلاستیک فروشی ها به آسانی تهیه کنید. اندازه این پا دری دلخواه است.

 

می توانید توری را به شکل مستطیل، دایره فرضی بیضی یا نیم دایره برش بزنید. زیرا پایه این پا دری روی همین توری ترمز فرش ساخته می شود. استفاده از ترمز فرش هم به این علت است که بعد از پایان این پا دری به علت سنگ ها سنگین و لغزنده خواهد شد پس چنانچه لایه زیرین را از این توری استفاده کنید به هیچ عنوان خطر لغزش روی سرامیک یا کف پوش های خانه برای شما پیش نخواهد آمد.

 

برای تهیه قلوه سنگ های پا دری هم به لوازم خرازی ها یا آکواریوم فروشی ها می توانید مراجعه کنید و به راحتی هر رنگی از آن را تهیه کنید. 

 

 

قلوه سنگ ها را با فاصله و منظم کنار هم روی سطح توری بچسبانید و زمانی برای خشک شدن به سنگ ها بدهید. آنگاه همه درزهای بین قلوه ها را با چسب آکواریوم درز گیری کنید تا جلوه ی کار در آخر زیباتر باشد و از نفوذ ذرات و جرم هم پیشگیری شود.

 

در صورت دوست داشتن می‌توانید الگوی یک طرح ویژه را در آورده و روی موکت کپی کنید و آن قسمت را از سنگ‌هایی با رنگ گوناگون پر کنید. 

 

نمونه های از مدل پادری سنگی

پادری سنگی, آموزش پادری سنگی,روش درست کردن پادری زیبای سنگی

ساخت پادری سنگی

 

پادری سنگی, آموزش پادری سنگی, درست کردن پادری سنگی

شیوه ساخت پادری های سنگی

 

پادری سنگی, آموزش پادری سنگی, درست کردن پادری سنگی

آموزش درست کردن پادری سنگی

 

پادری سنگی, آموزش پادری سنگی, درست کردن پادری سنگی

روش درست کردن پادری زیبای سنگی

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یکشنبه 100 تیر 27  1:46 عصر

مجموعه: مد و مدگرایی

 

جلوگیری از سر خوردن روسری, راه حل برای جلوگیری از سر خوردن روسری, راهکارهایی برای جلوگیری از سر خوردن روسری

روش های جلوگیری از سر خوردن روسری و شال

 

چکار کنیم که روسری ما سر نخورد؟

یکی از عمده مشکلات بسیاری از خانم های ایرانی سر خوردن روسری و شال آن ها است و باید دائما روسری خود را مرتب کنند و مراقب آن باشند. این بسیار خسته کننده و آزار دهنده است. به همین دلیل چند راه حل برای جلوگیری از سر خوردن روسری را آورده ایم. امیدواریم این روش ها به شما کمک کند.

خیلی مواقع شده است که روسری شما از روی سرتان سر می خورد. این دلایل مختلفی دارد. امکان دارد جنس روسری شما سر باشد. دلیل دیگر نحوه ی سر کردن روسری است. روسری و شال هایی که حالت مجلسی و نازک هستند اغلب سُر هستند. روسری هایی از جنس حریر، ساتن و ابریشم هم سر هستند.

 

پس دقت کنید از این روسری ها در مجالس استفاده کنید و برای بیرون رفتن اصلا مناسب نیستند.

 

راههای جلوگیری از سر خوردن روسری از روی سر :

• همانطور که در بالا اشاره کردیم از روسری هایی با جنس مناسب استفاده کنید. اما اگر می خواهید از روسری ابریشمی استفاده کنید از نوع ضخیم آن ها خریداری کنید. آن ها کمتر سر می خورند.

 

• شل سر نکردن روسری. اگر روسری خود را شل سرتان کنید سر می خورد حتی اگر ابریشمی ضخیم باشد.

 

 

روش جلوگیری از لیز خوردن روسری, جلوگیری از سر خوردن شال و روسری, نحوه ی جلوگیزی از لیز خوردن شال و روسری

بستن موها به سمت بالا شما را به جلوگیری از سر خوردن روسری کمک می کند

 

• استفاده نکردن از نرم کننده. اگر از نرم کننده ی مو استفاده کنید. موهای شما بسیار نرم و لطیف می شود و همین باعث سُر خوردن روسری و یا شال شما می شود.

 

• استفاده از گیره، سنجاق و کلیپس روسری. اگه حجاب برای شما مهم است، برای جلوگیری از سر خوردن روسری پیشنهاد می کنیم از کلیپس روسری استفاده کنید. اگر گره زدن روسری را می پسندید، می توانید ابتدا روسری را با سنجاق های مخصوص محکم کنید و بعد آن را گره بزنید. حتی می توانید روسری را با سنجاق به هد و یا کلاه حجاب محکم کنید. دقت کنید سوزن و سنجاق های نازک و تیز را انتخاب کنید که روسری شما نخ کش نشود.

 

 

روش های جلوگیری از سر خوردن روسری, نحوه ی جلوگیری از سر خوردن روسری, راه های جلوگیری از سر خوردن روسری

محکم کردمن شال یا روسری با سنجاق یا سوزن از سر خوردن روسری جلوگیری می کند

 

• استفاده از کلاه حجاب و یا هد زیر روسری. استفاده از هدها و کلاه های حجاب باعث جلوگیری از سر خوردن روسری می شود. مخصوصا اگر از جنس نخی استفاده کنید. لازم نیست که هد و کلاه از زیر روسری شما مشخص باشد می توانید آن را کاملا زیر روسری و شال مخفی کنید.

 

• استفاده از طلق روسری. علاوه بر صاف نگه داشتن جلوی روسری، از سرخوردن آن هم جلوگیری می کند.

 

• استفاده از تل پارچه ای. استفاده از تل پارچه به جلوگیری از سر خوردن روسری شما کمک می کند.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: آرایش موها

 

بافت موی تیغ ماهی برای خانم هایی که تمایل دارند در مهمانی ها و مجالس مختلف مدل مویی زیبا و خاص داشته باشند انتخابی مناسب و ایده آل است و این مدل بافت موی تزیینی در انواع مدل های متنوع ساده و پری دریایی و … موجود است که در اینجا مدل ساده آن را به شما عزیزان آموزش می دهیم.

برای این بافت، بدین گونه است پس از شانه زدن کامل مو، مقداری کمی از ژل را بر روی موهای خود بمالید تا بافت خیس درست شود، یا اینکه اگر می خواهید مدل موی شما بسیار شیک و جذاب شود موها را موج دار یا دار کار کنید.تمامی موها را به صورت مساوی به دو بخش تقسیم کنید.

 

آموزش بافت مو به روش تیغ ماهی

بافت موی تیغ ماهی,آموزش بافت مو به روش تیغ ماهی,آموزش بافت مو تیغ ماهی

 

موهای سمت راست خود را با دست راست نگه دارید و سپس با دست چپ مقدار کمی از موهای سمت چپ بیرون بیاورید و به داخل سمت راست ببرید.

 

بافت موی تیغ ماهی

بافت موی تیغ ماهی,آموزش بافت مو به روش تیغ ماهی,آموزش بافت مو تیغ ماهی

 

سپس این کار را برای سمت دیگری نیز انجام دهید. بدین گونه که سمت چپ مواها را با دست چپ نگه دارید و مقداری از موهای سمت راست را به داخل موهای سمت چپ ببرید.

 

این کار ار اینقدر تکرار کنید و آن ها را ضربدری در هم ببافید تا به انتهای موها یا نوک موها برسید.

 

آموزش بافت مو تیغ ماهی

بافت موی تیغ ماهی,آموزش بافت مو به روش تیغ ماهی,آموزش بافت مو تیغ ماهی

 

سپس پس از پایان بافتن با یک کش انتهای موها را به صورت محکم ببندید و به وسیله اسپری تافت موها را مرتب و براق کنید.

 

 

بافتن موها

بافت موی تیغ ماهی,آموزش بافت مو به روش تیغ ماهی,آموزش بافت مو تیغ ماهی

 

برای اینکه این مدل به صورت بچه گانه به نظر نیاید، تا انتهای مو، موها را ببافید.

 

بافت موی تیغ ماهی,آموزش بافت مو به روش تیغ ماهی,آموزش بافت مو تیغ ماهی

بافت مو تیغ ماهی

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته


 
نظرات شما ()
 
   1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
چهارشنبه 100 آذر 17
امروز:   949 بازدید
دیروز:   840  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
به سوی فردا
EMOZIONANTE
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
دیار عاشقان
خورشید تابنده عشق
اگه باحالی بیاتو
Smile of dream

نظرمن
عاشق آسمونی
آخرالزمان و منتظران ظهور
***جزین***
لحظه های آبی
عصر پادشاهان
Different.fdan
● بندیر ●
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

سلام
ن والقلم ومایسطرون
سرباز ولایت
لنگه کفش
د نـیـــای جـــوانـی
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
هستی همیشگی
منتظر ظهور
دانلود آهنگ جدید
سکوت ابدی
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
فرزانگان امیدوار
بامبو
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
اتاق دلتنگی
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل
اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com