سفارش تبلیغ
مجله هاست ایران
مجله هاست ایران
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
هرکه از سخن چین پیروی کند، دوست را ازدست می دهد . [امام علی علیه السلام]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 99 شهریور 10  6:54 عصر

مجموعه: ورزش عمومی

 

طناب زدن برای لاغری ,طناب زدن , آموزش طناب زدن

آموزش صحیح طناب زدن

 

طناب زدن یکی از ورزش های هوازی است. این ورزش با کم ترین هزینه بیش ترین نتیجه را میتواند نصیب تان بکند. کافیست یک طناب داشته باشید و روی سطح مناسبی مشغول به انجام حرکت طناب زدن شوید. ولی شیوه درست طناب زدن را آیا میدانید؟

طناب زدن نه تنها برای افزایش توان هوازی موثر است بلکه سبب افزایش توان عمومی بدن هم میشود و روی فرم گرفتن و نیرومند ساختن عضلات پا به ویژه عضله ساق پا نقش مؤثری دارد.

 

طناب زدن جز ورزش ها و تفریحات سالمی به شمار میرود که محدودیت سنی ندارد و پیر و جوان، مشتاق و علاقمند به انجام این ورزش مفرح هستند؛ همچنین ورزشِ کم هزینه ای است که میتوان آن را حتی در یک فضای کوچک هم اجرا کرد. اموزش طناب زدن، یکی دیگر از نکته هایی است که باید برای پیش‌گیری از آسیب بدنی یاد بگیرید.

 

پیش از شروع طناب زدن، نکات زیر را مد نظر داشته باشید.

طناب مناسبی انتخاب کنید:مبتدیان بهتر است از طناب مهره ای( beaded rope) یا طناب لیکوریک استفاده کنند. این طناب ها ارزان قیمت و با دوام هستند.

 

اندازه طناب را تعیین کنید:برای آغاز تمرین ها، انتخاب بهترین و مناسب ترین طناب برای اندامتان است. توجه کنید که باید طول طنابی که خریداری می کنید، دو برابر حدفاصل نوک انگشتان پا تا سر شانه تان باشد. این انتخاب سبب میشود تا فضای کافی برای طناب زدن داشته باشید. طنابی که خریداری می کنید حتماً باید دسته ای با وزن مناسب داشته باشد و به آسانی داخل دست شما جای بگیرد.

 

سطح مناسبی را انتخاب کنید:کفپوش های چوبی و سفت مورد مناسبی برای طناب زدن هستند. از طناب زدن روی سطح های بتنی و فرش پرهیز کنید.

 

طناب زدن برای لاغری ,طناب زدن , آموزش طناب زدن

نحوه صحیح طناب زدن

 

شیوه درست طناب زدن:

 

بایستید و طناب را در دست بگیرید

هر کدام از دسته های طناب را با یکی از دست هایتان بگیرید. مچ دست ها باید در زاویه 45 درجه قرار بگیرد. دست و ساعدتان را 30 سانتیمتر از بدنتان فاصله دهید؛ این کار سبب میشود تا فضای کافی برای پریدن داخل طناب داشته باشید.

 

پایتان را روبه روی طناب بگذارید 

طناب باید در وضعیت ایستاده پشت پایِ شما بیفتد و پاهایتان دقیقاً در وسط آن قرار بگیرد.

 

از مچ دست برای تاب دادن طناب استفاده کنید

یکی از نکات مهم موقع طناب زدن این است که برای تاب دادنِ طناب نیازی نیست که دست هایتان را تکان دهید، بلکه تنها کافی است مچ دست های خود را بچرخانید. تلاش کنید که حرکت، به مچ دست هایتان محدود شود.

 

زمانی که طناب جلوی پایتان رسید از روی آن بپرید  

هنگامی که که طناب را یک دور از بالای سرتان رد کردید و جلوی پایتان قرار گرفت، پاشنه پا را بلند کرده و روی پنجه بپرید تا طناب از زیر پایتان رد شود. تلاش کنید انجام حرکتِ پریدن، به مچ پایتان محدود شود و اصلا زانوها را موقع پرش خم نکنید، زیرا این کار، طناب زدن را برایتان دشوارتر خواهد کرد.

 

سرعت مناسب با توان خود را پیدا کنید

اگر به تازگی تصمیم گرفته اید که طناب زدن را آغاز کنید، در اول بهتر است به آرامی این تمرین را شروع کنید تا پریدن از روی آن برایتان دشوار نباشد. در این تمرین، طناب زدن در دو حرکت انجام می گیرد، توجه داشته باشید که در زمان تمرین، کمرتان را صاف نگه دارید و مستقیم به روبرو نگاه کنید تا اجازه ندهید ریتم تمرینتان برهم بخورد.

 

چنانچه بخواهید دائماً به حرکت پاهایتان نگاه کنید، تعادلتان برهم ریخته و از ادامه تمرین باز خواهید ماند. هر موقع حرفه ای تر شدید، میتوانید سرعت چرخاندنِ طناب را بیش تر کنید و تنها با یک حرکت از روی طناب رد شوید. با بالارفتن سطح مهارتتان بهتر است به دنبال ثبت رکورد خود باشید و ببینید چه مدت زمانی را میتوانید بدون اشتباه طناب بزنید.

 

طناب زدن برای لاغری ,طناب زدن , آموزش طناب زدن

اصول صحیح طناب زدن

 

مهارت های طناب زنی

 

پرش جفت ساده:

این حرکت از حرکات ساده ای است که میتوانید انجام دهید آغاز این حرکت با قرار دادن طناب در پشت است دست ها را در کنار خود بگذارید و پاها را کمی از یکدیگر فاصله دهید. با حرکت دادن مچ طناب را به حرکت درآورید با کمی خم کردن زانو پرش داشته باشید و این را ادامه دهید.

 

برعکس طناب بزنید:

اکنون زمان این رسیده که تمرینتان را حرفه ای تر کنید و برعکس طناب بزنید. طناب را جلوی پای خود قرار داده و این بار تلاش کنید از بالای سرتان طناب را رد کنید. حال پیش از این که طناب به پشت پایتان برخورد کند، از روی آن بپرید.

 

جاگینگ:

دومین شیوه درست طناب زدن است پرش جاگینگ در طناب زدن به صورت یک پا دو پا است یعنی شما با هر بار برش یک پای خود را تا زانو خم می کنید و در هر بار پرش یک پا طناب را دور پا بچرخانید.

 

پاشنه پاشنه: 

این حرکت نوعی هماهنگی عضلانی و عصبی است در این حرکت طناب را در پشت خود بگذارید و پا را از قسمت پاشنه صاف کنید و یک پا را جلوتر از دیگری بگذارید این حرکت هم به صورت یک پا دو پا است.

 

چرخش کمر: 

در حرکت چرخش کمر شما حرکت جفت پرشی را انجام خواهید داد این حرکت هم احتیاج به تمرین بیشتری دارد و به این صورت است که با چرخاندن طناب شما قسمت پائین تنه و کمر خود می چرخانید و هر بار چرخش به سمت یک قسمت از بدن انجام می گیرد

 

 

ضربدری:

برای اجرایی کردنِ این فن طناب زنی، تنها کاری که باید انجام دهید جابه جاکردنِ دست های خود پس از هر بار طناب زدن است. این کار احتیاج به تمرین زیادی دارد تا بتوانید بدونِ برهم خوردنِ تمرین، آن را انجام دهید. یک بار با وضعیت قبلیِ دست ها، طناب بزنید و بعد دست ها را ضربدری کرده و دوباره طناب بزنید.

 

پرش قیچی کنار: 

این حرکت به نسبت ساده تر است و شما با دو حرکت ترکیبی پروانه و قیچی میتوانید یک شیوه درست طناب زدن را بکار بگیرید. اول به شکل پروانه پرش می کنید و با پایین آوردن طناب پاهای خود را در وضعیت قیچی بگذارید و در کنار یکدیگر قرار می دهید.

 

پرش قیچی جلو:

در این وضعیت باید پاها را به طرف جلو قیچی کنید و در واقع پاها در خط صاف جلو قرار می گیرند یک پا را به طرف جلو و دیگری را به طرف عقب بگذارید و به همین شکل طناب را بچرخانید و پاها را جلو عقب کنید.

 

پرش پروانه:

در حرکتی دیگر برای درست طناب زدن باید به روش ای برعکس شکل قیچی کنار عمل کنید و با پرش و چرخاندن طناب پاها را به شکل پروانه از یکدیگر باز کنید.

 

پرش زیگزاگ:

این حرکت بسیار مثل به حرکت اسکی روی برف است و شما با هر بار پرش پائین تنه و کمر خود را به شکل زیگزاگ در کنار خود به حرکت در می آورید. در این حرکت شیوه درست طناب زدن این چنین است که شما باید در یک خط با طناب زدن به کنار حرکت کنید.

 

طناب زدن برای لاغری ,طناب زدن , آموزش طناب زدن

طناب زدن حرفه ای

 

رعایت این نکات کمک میکند به صورتی سرگرم کننده و ایمن با طناب زدن ورزش کنید:

- دسته های انتهای طناب را با آرامی ولی محکم در دست بگیرید.

- ارنج های تان را نزدیک بدن تان نگه دارید و شانه های تان را شل کنید.

- کمی زانو های تان را خم کنید و از مچ های تان برای تاب دادن طناب در قوسی آرام در بالای سرتان استفاده کنید.

- سر و پشت تان را هنگام پریدن مستقیم نگه دارید. پشت تان را به جلو خم نکنید.

- طناب را با حرکت مچ های خود بچرخانید و نه با حرکت بازوهای تان.

- سر و گردن خود را مستقیم و رو به جلو نگه دارید و تلاش کنید چشمهای تان به یک نقطه در در برابر تان متمرکز شود.

- با بینی نفس بکشید نه با دهان.

- بیش از حد بالا نپرید، چرا که امکان دارد بر روی زانوها و قوزک های پاهای تان فشار بیاید.

- بخاطر داشته باشید که طناب زدن میتواند به سرعت ضربان قلب تان را بالا ببرد، قبل از وارد کردن طناب زدن به برنامه ورزشی خود، با پزشک تان مشورت کنید.

 

گردآوری: بخش ورزشی بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

کرم پودر زدن را به روش آرایشگران هالیوودی انجام دهید + آموزش تصویری

 

استفاده نادرست از کرم‌ پودر یا کانسیلر پوست‌ صورت‌تان را غیر طبیعی و ایرادهای آن را بیشتر نمایان می‌کنند. کرم‌ پودر زدن هم تکنیک‌های خاص خودش را دارد. مطلب زیر را بخوانید تا مانند آرایشگرهای هالیوودی، حرفه ای کرم پودر بزنید

حرفه ای کرم پودر بزنید

سیندا واتسون آرایشگر معروف نیویورکی می‌گوید: هدف کرم‌پودر و دیگر کرم‌‌های پوشاننده تغییر رنگ پوست نیست بلکه تنها هدف پوشاندن عیب و ایرادها و غیریکنواختی‌های پوست است تا پوست کاملا یکدست شود.
خیلی از ما دقیقا نمی‌دانیم که چطور باید کرم‌پودر را بزنیم که صورتمان را غیر طبیعی یا پیر نکند، خیلی‌ها به جای اینکه رنگ پوست را یکنواخت کنند با استفاده نادرست از کرم‌ پودریا کانسیلر پوست‌ صورت‌شان را غیرطبیعی و ایرادهای آن را بیشتر نمایان می‌کنند در حالی که کرم‌پ ودر زدن هم تکنیک‌های خاص خودش را دارد. مطلب زیر را بخوانید تا بدانید روش این خانم آرایشگر برای کرم‌ پودر زدن چیست.

بیشتر بدانید : کدامیک چهره را جوانتر نشان میدهد کرم پودر یا پنکیک؟!

با توجه به نوع پوست کرم‌ پودر انتخاب کنید

اگر پوست براق دارید

کسانی که پوست براق و شفافی دارند یعنی پوست‌هایی که مثل آینه می‌درخشند اما گاهی هم جوش‌های ریزی در آن دیده می‌شود بهتر است بعد از زدن ضد آفتاب مخصوص پوست از پنکیک استفاده شود چرا که در این مواقع پنکیک هم قدرت پوشانندگی خوبی برای جوش‌ها دارد و هم اینگونه پوست‌ها را جوان‌تر نشان خواهد داد که البته نباید هیچگاه پنکیک را دور چشم‌ها زد بلکه تنها با گذاشتن و برداشتن پد پوست را  باید کمی مات کرد.

اگر پوستی کدر دارید

اگر پوستی کدر و دارای جوش و همینطور لک‌های به جا مانده از جوش دارید، ابتدا ضدآفتاب فاقد چربی خود را بزنید، سپس از یک کرم‌ پودر خوب که قابلیت پوشانندگی خوبی دارد استفاده کرده و تمام نقاط پوست را با آن بپوشانید و با حرکت آرام ضربه زدن آن را کاملا روی پوست بخوابانید و در پایان کار آرایش هم پد یا همان ابر پنکیک را برداشته و با حرکت گذاشتن و برداشتن روی پوست، آن را کمی از براقی به ماتی برسانید.

اگر پوست چربی دارید

هنگام خرید کرم پودر حتما به لیبل آن دقت کنید که روی آن کلمه ( oil free ) یا ( matt ) نوشته شده باشد. در غیر این صورت نه تنها براقی پوست شما را تشدید می‌کند بلکه باید خودتان را برای زدن جوش‌های بدتر آماده کنید. کرم پودرهای مایع یا جامد با بیس آب و پنکیک‌های خشک انتخاب خوبی برای استفاده روزمره شماست. در صورتی که پوست‌تان نیاز به یک پوشش قوی‌تر دارد قبل از زدن کرم مایع با یک پد مرطوب یک لایه از فون خشک ( آکوا ) روی پوست‌تان بزنید.

مرحله اول حرفه ای کرم پودر زدن : رنگ کرم پودر مناسب پوست صورت تان انتخاب کنید
مرحله اول حرفه ای کرم پودر زدن : رنگ کرم پودر مناسب پوست صورت تان انتخاب کنید

هنگام خرید برای تست رنگ کرم‌پودر باید 3رنگ نزدیک به رنگ پوست‌تان را روی خط فک پایین خود بمالید، بعد در نور طبیعی ببینید که آیا هنوز خط آرایشی دیده می‌شود یا نه؟ اگر رنگ درست را انتخاب کرده باشید خطی نباید مانده باشد. کرم‌پودری برای شما مناسب است که وقتی به خط فک پایین مالیده شود، خط آرایشی بین گردن و صورت به وجود نیاید.

مرحله دوم حرفه ای کرم پودر زدن : پوست صورت تان را زیرسازی کنید
مرحله دوم حرفه ای کرم پودر زدن : پوست صورت تان را زیرسازی کنید

اول از همه باید با یک کرم یا لوسیون مرطوب‌ کننده کار را شروع کنید. اگر پوست چرب یا حتی معمولی دارید حتما از مرطوب‌ کننده بدون چربی استفاده کنید. مرطوب‌ کننده باعث می‌شود کرم‌ پودر، بهتر روی پوست بخوابد و دوام بیشتری هم داشته‌ باشد.

مرحله سوم حرفه ای کرم پودر زدن : نقطه ای کرم پودر بزنید
مرحله سوم حرفه ای کرم پودر زدن : نقطه ای کرم پودر بزنید

به صورت نقطه‌ای روی پیشانی، چانه، بینی و کناره‌های بینی مقداری کرم‌پودر را بگذارید، معمولا بیشترین تغییر رنگ در مرکز صورت است به همین دلیل باید در این منطقه بیشترین پوشش را ایجاد کنید، تمرکز بیشتر را روی این قسمت بگذارید، با انگشت کرم را با کمی فشار روی پوست بمالید.

مرحله چهارم حرفه ای کرم پودر زدن : حالا نوبت کانسیلر است
مرحله چهارم حرفه ای کرم پودر زدن : حالا نوبت کانسیلر است

هر منطقه‌ای از پوست که کمی تیره ‌است به خصوص زیر چشم‌ها باید با کانسیلر پوشانده‌ شود، با برس کوچک و ظریفی دقیقا زیر پلک پایین را با حرکت به سمت بینی کانسیلر بزنید. حواستان باشد که کانسیلر باید یک درجه روشن‌تر از کرم‌پودر باشد.

مرحله پنجم حرفه ای کرم پودر زدن : حالا با یک برس بزرگ و پرزدار به صورت پودر بزنید
مرحله پنجم حرفه ای کرم پودر زدن : حالا با یک برس بزرگ و پرزدار به صورت پودر بزنید

اگر دوست داشته‌باشید می‌توانید یک پودر برنزه انتخاب کنید، در اطراف استخوان‌های صورت یعنی خط فک، خط رویش موها و شقیقه‌ها بیشتر تمرکز کنید، چون این مناطق برجسته‌اند و آفتاب بیشتری می‌خورند باید نسبت به دیگر جاهای پوست تیره‌تر باشند.

مرحله ششم حرفه ای کرم پودر زدن : منطقه T صورتتان را فراموش نکنید
face_makeup_06_copy.jpg

منطقه T یعنی پیشانی و بینی معمولا از مناطقی هستند که کمی براق‌ترند به همین دلیل برای گرفتن این براقی باید از یک پودر مات استفاده کنید، با یک برس بزرگ بینی، پیشانی و چانه را با پودر بپوشانید.

بیشتر بدانید : نکات ریز و کلیدی آرایشگران معروف دنیا برای یک آرایش صورت حرفه ای!!

بیشتر بدانید : تکنیک هایی مهم در گریم برای از بین بردن چروک صورت

بیشتر بدانید : این کرم آرایشی تمام جوش و لک های صورت تان را می پوشاند!!

بیشتر بدانید : راهنمای خرید کرم پودر برای نوروز

بیشتر بدانید : راهنمای کامل انتخاب کرم پودر

بیشتر بدانید : نکات مهم در استفاده از کرم پودر


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : مجله سیب سبز


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یکشنبه 99 تیر 22  6:21 عصر

 

نمونه هایی از روش های گره زدن طناب

 

طرز گره زدن, گره های کوهنوردی
آموزش گره زدن, گره زدن

روش های گره زدن طناب

 

راه های گره زدن, نکاتی برای گره زدن
ایده هایی برای گره زدن, شیوه گره زدن طناب

انواع گره های کوهنوردی

 

طرز گره زدن, گره های کوهنوردی
گره زدن, نحوه گره زدن

آموزش های گره زدن

 

راهنمای گره زدن, راه های گره زدن
نکاتی برای گره زدن, ایده هایی برای گره زدن

روش های گره زدن طناب

 

ایده هایی برای گره زدن,گره زدن
شیوه گره زدن طناب,آموزش گره زدن

آموزش تصویری گره زدن

 

 

طرز گره زدن, گره های کوهنوردی
آموزش گره زدن, گره زدن

روش های گره زدن طناب

 

راه های گره زدن, نکاتی برای گره زدن

انواع گره های کوهنوردی

 

گردآوری: بخش اسرارخانه داری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

چهارشنبه 99 تیر 18  7:44 عصر

مجموعه: نگه داری مواد غذایی

 

 

روش های نگهداری از غوره, اصولی برای نگهداری از غوره

غوره ها را بشویید وقتی خشک شدند داخل فریزر نگهداری کنید

 

من همیشه فصل غوره های ریز و بدون هسته که می شوند، (اصطلاحا به آن غوره عسگری می گویند) مقداری فریز می کنم و برای بعضی غذاها و خورش ها استفاده می کنم، برای انواع خورش، مرغ، انواع خوراک ها و کلا هر غذاهایی که طعم ترش دارد با این غوره ها عالی می شوند.

 

یکی از راه های نگهداری غوره و استفاده آن در دیگر مواقع سال، فریز کردن غوره هست.

در این صورت می توانیم در مواقع دیگر هم از داشتن غوره و استفاده از آن داخل غذاها لذت ببریم.

اکثرا این غوره ی فریز شده را، مثل غوره ی تازه برای داخل بعضی غذاها استفاده کنید.

 

برای فریز کردن غوره هم می توانید داخل نایلون بریزید یا ظرف در دار فرقی ندارد. فقط مهم این است که خوب در آن را ببندید و محکم باشد.

 

غوره را خوب بشویید و دانه دانه کنید بگذارید خوب خشک شود و آب آن برود.

بسته بندی کنید و داخل فریزر بگذارید.

 

 

دقت کنید حتما آب غوره ها کشیده شود و خشک شوند. در این صورت موقع استفاده به راحتی می توانید غوره ها را حتی دانه دانه بردارید و به هم نمی چسبند و کاملا جدا هستند.

 

غوره ی فریز شده بعد از اینکه از فریزر در بیاید تغییر رنگ می دهد و رو به قهوه ای می رود.

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 تیر 5  8:10 عصر

مجموعه: انواع مربا و ترشیجاتطرز تهیه سرکه انگور, طرز پخت سرکه انگور

طرز تهیه سرکه انگور

 

یکی از سرکه های مورد علاقه عموم که تولید آن بسیار رایج است، سرکه به دست آمده از انگور است که توصیه می شود از انگوری که شیرینی زیادی داشته باشد، استفاده نمایید تا سرکه بهتری تولید شود. لازم به ذکر است اگر انگور اصلاً شیرین نباشد، سرکه تولید نخواهد شد.

 

طرز تهیه سرکه انگور:

 برای تهیه سرکه انگور طی دو مرحله ذیل عمل نمائید:

 

مرحله اول سرکه انگور:

ابتدا انگورها را بشویید و سپس آن را در ظرف یا بشکه ای قرار دهید.

 

لازم به ذکر است اگر انگور را چنگ بزنید و لِه کنید و در بشگه بریزید، زمان انجام فرآیند تولید سرکه در مرحله اول کاهش می یابد.

 

سپس بسته به میزان شیرینی انگور می بایست مقداری آب داخل بشکه بریزید.

 

تقریباً به ازای هر یک کیلو انگور شیرین 150 الی 200 گرم آب به آن اضافه کنید. اگر شیرینی آن کم باشد، میزان آب کمتری نیاز است.

 

بشکه حاوی انگور و آب باید مقداری سرخالی باشد تا کف ایجاد شده بر اثر فعل و انفعالات مربوطه سرریز نشود.

 

پس از ریختن آب به مقدار مشخص، درب بشکه را باید به صورتی که مانع از تردد هوا نگردد، بر روی ظرف قرار دهید، یعنی چون در مراحل تهیه سرکه، واکنش تخمیر نیاز به وجود هوا دارد، نباید درب ظرف سفت و کیپ گردد، بلکه باید جریان هوا کمی برقرار باشد تا در روند تهیه سرکه مشکل ایجاد نشود.

 

تذکر بسیار مهم: هرگز در مراحل تولید سرکه نباید درب ظرف یا بشکه را کاملاً به صورت کیپ بگذارید چرا که در صورت در جریان نبودن هوا، هرگز سرکه ترش نخواهد شد.

 

پشه سرکه:

بعد از 4-5 روز از مرحله اول که انگور در حال تغییر شکل است یعنی لک دار شده و در حال گندیدن است، سر و کله حشراتی پیدا می شود که به آنها پشه سرکه یا پشه میوه می گویند. این پشه ها در فرآیند تخمیر ماده اولیه و تولید سرکه موثر می باشند.

 

پشه سرکه حشره ایست که به بوی تخمیر و سرکه جلب می ‏شود و مخمرهای عامل گندیدگی  میوه ها را با خود بر روی میوه های گندیده و یا رسیده حمل کرده و در آنجا کشت می‏ دهند و در داخل آنها تخم ریزی می ‏کنند.

 

هرگاه دمای محیط از 25 درجه سانتیگراد پایین بیاید قدرت زاد و ولد این حشرات کم شده و در نهایت در زیر 16 درجه سانتیگراد باعث از بین رفتن پشه ها می‏ شود و اگر دمای محیط بالاتر از 30 درجه سانتیگراد نیز باشد باعث عقیم شدن حشره نر و در نهایت باز منجر به از بین رفتن آنها می‏ گردد، پس نتیجه می‏ گیریم بهترین دما جهت زندگی این پشه ها 25 درجه سانتیگراد است.

 

تکان دادن و هم زدن انگورها:

بعد از یک هفته که از مرحله اول گذشت، انگورهای در حال تخمیر، حالت جوش پیدا می کنند و کم کم سطح آن بالا می آید. در این زمان برای این که انگورهای روی سطح ظرف نیز کاملاً پوسیده شوند، لازم است با یک هم زدن و جابجایی، انگورهای روی سطح بشکه را به هم بزنید تا انگورهای سطح ظرف جای خود را با انگورهای داخل ظرف عوض کنند.

 

این کار را 2 الی 3 بار در طی مرحله اول انجام دهید. اگر هوا معتدل باشد، بعد از حدود یک ماه انگورها کاملاً له و شل می گردد و کم کم داخل ظرف ته نشین می شود بطوری که روی سطح ظرف، مایع حاصله قرار می گیرد. در این زمان روی سطح آن حالت کف و کپک بوجود می آید. البته بسته به گرمای هوا این مدت زمان، ممکن است کم یا زیاد گردد.

 

 

تذکر:
· در این حالت، آب انگور، اگر پرمایه باشد اصلاً کپک نمی زند، اگر رنگ کف و کپک ایجاد شده روی سطح مایع، سفید باشد نشان از کم مایه بودن آن است ولی اگر رنگ آن حالت کرم متمایل به قهوه ای باشد، میزان مایه آن جهت تولید سرکه مناسب و اندازه است.

 

· اگر آب انگور، پرمایه باشد در این حالت طعم تلخی می هد و برای اینکه ترش شود و سرکه ایجاد گردد باید مقداری آب به آن اضافه کرد و آنرا هم زد تا آب با همه محتویات ظرف مخلوط شود.

 

· اگر آب انگور، کم مایه باشد باید مجدداً مقداری انگور شیرین داخل آن ریخت و بگذاریم بماند تا بعد از مدتی مایه آن اندازه شود یا اینکه باید آنقدر آب آن تبخیر شود تا جهت تولید سرکه، مایه آن به اندازه و میزان مناسب برسد.

 

· پس از ایجاد حالت کف و کپک بر روی سطح ظرف و اندازه شدن میزان مایه آب داخل انگور، در پایان مرحله اول یعنی بعد از حدود 50 الی 70 روز از شروع فرآیند تولید، باید تفاله انگور را از آب آن جدا نمایید و بگذارید در مرحله دوم کاملاً ترش شده و تبدیل به سرکه شود.

 

· تفاله های انگور را پس از جداسازی از آب آن باید تحت فشار قرار داد تا آب باقی مانده در آن کاملاً گرفته شود، مثلاً می توانید آنها را داخل پارچه توری بگذارید و فشار دهید تا آب از تفاله جدا بشود. تفاله نهایی انگور را دور بریزید و این مایع گرفته شده از تفاله را به آب قبلی اضافه نمایید. تفاله برای خوراک دام می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 

تذکر: برخی از افراد در تهیه سرکه، از نمک، خمیر نان و دیگر مخمرها استفاده می کنند که استفاده از این مواد در تهیه سرکه مورد تایید نمی باشد.

 

 

مرحله دوم سرکه انگور:

سرکه انگور, پخت سرکه انگور

ظرف مورد استفاده سرکه انگور باید شیشه ای باشد

 

 خروجی مرحله اول، آب انگور نامیده می شود که در مرحله دوم تبدیل به سرکه خواهد شد.

در این مرحله باید منتظر ماند تا آب جدا شده از انگور تبدیل به سرکه شود که در این خصوص روی موارد ذیل باید دقت کرد:

 

 ظرف مورد استفاده باید شیشه ای باشد.

 

 چون در مراحل تهیه سرکه، انجام واکنش شیمیایی مربوطه نیاز به وجود هوا دارد، نباید درب ظرف سفت و کیپ گردد، بلکه باید جریان هوا کمی برقرار باشد تا در روند تهیه سرکه مشکل ایجاد نشود.

 

 در یک هوای معتدل، 10 الی 20 روز طول می کشد تا مایع حاصله از مرحله اول، در این مرحله کاملاً ترش و تبدیل به سرکه شود.

 

 به علت تغییرات حاصله در مواد اولیه در فرایند تولید سرکه بعد از مدتی ته ظرف سرکه، چیزی شبیه گِل، ته نشین می گردد که می بایست آن جرم را از مایع اصلی جدا کرد. برای اینکار سرکه را داخل ظرفی دیگر بریزید تا گِل، ته ظرف قبلی باقی بماند و بتوان آنرا دور ریخت. اینکار را یک تا دوبار بعد از حدود یک هفته از مرحله دوم که مایع به رنگ زلال درآمد انجام می دهیم.

 

 پس از پایان مرحله دوم، سرکه ترش ترش شده را در ظرف ترجیحاً شیشه ای بریزید و آن را پر کنید و درب آنرا محکم ببندید و در سایه نگهداری کنید.

 

خواص بی نظیر سرکه انگور

مراحل درست کردن سرکه انگور, خواص بی نظیر سرکه انگور

سرکه به عنوان یک ضدعفونی کننده است

 

* سرکه به عنوان یک ضدعفونی کننده از زمان بقراط که در سال‌های 377 تا 460 قبل از میلاد می زیست، به کار می رفت. این دانشمند سرکه را برای برطرف کردن سرفه های پایدار توصیه می کرد. باور عمومی بر این است که سرکه خاصیت ضدعفونی‌کنندگی دارد.


* سرکه نوعی مایع اسیدی است که از تخمیر اتانول (الکل اتیلیک) به دست می‌آید و حاوی اسید استیک (اسید اتانولیک) است.

 

* غلظت اسید استیک در سرکه‌ های خوراکی موجود در بازار که بیشتر مصرف آشپزخانه‌ای دارند، بین 4 تا 8 درصد و سرکه‌هایی که برای تهیه ترشیجات استفاده می‌شوند، تا 18 درصد می‌باشد.

 

* سرکه طبیعی همچنین حاوی مقدار کمی اسید تارتریک، اسید سیتریک و دیگر اسیدهای گیاهی است. سرکه از زمان باستان مورد استفاده بوده و یکی از مواد مهم آشپزی در اروپا و آسیا می‌باشد.

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 99 خرداد 20  6:16 عصر

 

در ادامه با روش های ساخت چند نمونه آتش دان یا منقل آشنا می شوید. شما می توانید به راحتی و با کمترین هزینه یک منقل آتش برای حیاط یا باغ خود بسازید.

 

ساخت منقل و آتشدان, درست کردن آتشدان
ساخت منقل, آموزش ساخت منقل

آموزش مرحله ای ساخت منقل

 

ساخت تصویری منقل و آتشدان, ایده هایی برای درست کردن منقل و آتشدان
طراحی و ساخت منقل و آتشدان, طراحی آتشدان

ساخت منقل یا آتشدان

 

درست کردن آتشدان, روش ساخت منقل
آموزش ساخت منقل, ساخت منقل و آتشدان

درست کردن منقل یا آتش دان

 

آموزش تصویری ساخت آتشدان, ساخت تصویری منقل و آتشدان
ایده هایی برای درست کردن منقل و آتشدان, طراحی و ساخت منقل و آتشدان

ایده هایی برای ساخت منقل

 

طراحی و ساخت منقل و آتشدان,آموزش ساخت منقل
طراحی آتشدان,ساخت منقل

طراحی آتشدان یا منقل

 

ساخت منقل و آتشدان, درست کردن آتشدان
ساخت منقل, آموزش ساخت منقل

طراحی منقل و آتشدان

 

ساخت تصویری منقل و آتشدان, ایده هایی برای درست کردن منقل و آتشدان
طراحی و ساخت منقل و آتشدان, طراحی آتشدان

مدل های متفاوت آتشدان

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 99 خرداد 19  6:30 عصر

مجموعه: ترفندهای اینترنتی 

 در این مطلب به شما می آموزیم که چگونه در اسکایپ ویدیو یا تماس صوتی را در کامپیوتر و تلفن همراه ضبط کنیم. 

 

روش1

ضبط ویدیو یا تماس صوتی اسکایپ در موبایل :

 

ضبط در اسکایپ, آموزش ضبط ویدیو یا تماس صوتی در اسکایپ

 

Skype را باز کنید. نماد برنامه اسکایپ، که شبیه یک "S" سفید در پس زمینه آبی است، ضربه بزنید. اگر شما وارد سیستم شوید اسکایپ اصلی خود را باز کنید.

اگر شما به اسکایپ وارد نشده اید، آدرس ایمیل یا نام کاربری خود را در اسکایپ وارد کنید، پس از خواندن پسورد خود وارد شوید.

 

ضبط در اسکایپ, آموزش ضبط ویدیو یا تماس صوتی در اسکایپ

 

یک تماس اسکایپ را شروع کنید یک مخاطب را از لیست انتخاب کنید، سپس روی دکمه «Call» گوشی یا دکمه «Video Call» تصویری دوربین ضربه بزنید.

 

ضبط در اسکایپ, آموزش ضبط ویدیو یا تماس صوتی در اسکایپ

 

روی + ضربه بزنید این در پایین مرکز صفحه قرار دارد. یک منوی پاپ آپ ظاهر خواهد شد.

 

ضبط در اسکایپ, آموزش ضبط ویدیو یا تماس صوتی در اسکایپ

 

روی Start recording ضربه بزنید این در منوی پاپ آپ است. اسکایپ شروع به ضبط تماس شما خواهد کرد.

 

ضبط در اسکایپ, آموزش ضبط ویدیو یا تماس صوتی در اسکایپ

 

وقتی انجام شد، روی Stop recording ضربه بزنید. این لینک را در گوشه بالا سمت چپ صفحه مشاهده خواهید کرد.

اطمینان حاصل کنید که تماس را متوقف نکنید تا پیام "Finalizing your recording..." ناپدید شود.

 

ضبط در اسکایپ, آموزش ضبط ویدیو یا تماس صوتی در اسکایپ

 

تماس را پایان دهید. نماد تلفن قرمز و سفید (یا X در iOS) برای پایان دادن به تماس ضربه بزنید.

 

ضبط در اسکایپ, آموزش ضبط ویدیو یا تماس صوتی در اسکایپ

 

ضبط را پخش کنید. هر کس در گپ، ضبط را که در بخش گپ مکالمه ایجاد کرده اید مشاهده خواهید کرد. ضربه زدن به ضبط آن را پخش خواهد کرد.

فشار دادن طولانی ویدئو و سپس استفاده از Save در منوی نتیجه منجر خواهد شد ویدئو را در گوشی های هوشمند و یا تبلت خود را ذخیره کنید.

 

روش 2

در دسکتاپ :

 

ضبط در اسکایپ, آموزش ضبط ویدیو یا تماس صوتی در اسکایپ

 

اطمینان حاصل کنید که شما آخرین نسخه اسکایپ را اجرا می کنید. برای ضبط تماس، شما نیاز به نسخه 8 از اسکایپ جدید دارید. 

شما می توانید آخرین نسخه اسکایپ را با رفتن به https://www.skype.com/en/get-skype/ ، کلیک بر روی Get Skype for  و انتخاب سیستم عامل خود دانلود کنید.

هنگامی که شما اسکایپ را دانلود کرده اید، می توانید اسکایپ را با دو بار کلیک کردن روی فایل دانلود شده و دنبال دستورات روی صفحه نصب کنید.

اگر از اسکایپ برای ویندوز 10 استفاده می کنید، فروشگاه مایکروسافت برای به روز رسانی را بررسی کنید. روی نقاط سه گانه کلیک کنید، سپس «Downloads and Updates» را انتخاب کنید، سپس «Get Updates» را انتخاب کنید.

 

ضبط در اسکایپ, آموزش ضبط ویدیو یا تماس صوتی در اسکایپ

 

Skype را باز کنید. روی نماد برنامه اسکایپ کلیک کنید یا آن را دو بار کلیک کنید. اگر شما وارد سیستم شوید اسکایپ اصلی خود را باز کنید

اگر شما وارد نشده اید، قبل از اینکه شما ادامه دهید، آدرس ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید.

 

ضبط در اسکایپ, آموزش ضبط ویدیو یا تماس صوتی در اسکایپ

 

یک تماس را شروع کنید یک مخاطب را از لیست چپ افراد (یا برای مخاطبین جستجو کنید) را انتخاب کنید، سپس روی دکمه «Call» به شکل تلفن یا دکمه «Video Call» دوربین ویدئویی کلیک کنید.

 

ضبط در اسکایپ, آموزش ضبط ویدیو یا تماس صوتی در اسکایپ

 

روی + کلیک کنید. این در گوشه پایین سمت راست پنجره است. یک منوی پاپ آپ ظاهر خواهد شد.

 

ضبط در اسکایپ, آموزش ضبط ویدیو یا تماس صوتی در اسکایپ

 

روی Start recording کلیک کنید. این گزینه در منوی پاپ آپ قرار دارد. اسکایپ شروع به ضبط تماس شما خواهد کرد.

 

ضبط در اسکایپ, آموزش ضبط ویدیو یا تماس صوتی در اسکایپ

 

روی دکمه Stop recording کلیک کنید. این لینک را در بالای پنجره مشاهده خواهید کرد.

اطمینان حاصل کنید که تماس را متوقف نکنید تا پیام ""Finalizing your recording..." ناپدید شود.

 

ضبط در اسکایپ, آموزش ضبط ویدیو یا تماس صوتی در اسکایپ

 

تماس را پایان دهید. برای انجام این کار روی نماد تلفن قرمز و سفید در پایین پنجره کلیک کنید.

 

ضبط در اسکایپ, آموزش ضبط ویدیو یا تماس صوتی در اسکایپ

 

ضبط را پخش کنید. هر کس در گپ، ضبط را که در بخش گپ مکالمه ایجاد کرده اید مشاهده خواهید کرد. با کلیک بر روی ضبط آن را پخش خواهد کرد.

راست کلیک کنید روی Control یا کلیک کنید روی video و سپس کلیک بر روی "Save to Downloads" نتیجه ویدیو را در رایانه خود ذخیره کنید.

 

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

شنبه 99 خرداد 17  5:47 عصر

مجموعه: هنر در خانه

 

روش دوخت کیف لوازم آرایشی را به صورت تصویری برای شما آورده ایم.

 

طرز دوخت کیف لوازم آرایش, روش درست کردن کیف لوازم آرایشی
دوخت کیف لوازم آرایش, نحوه دوخت کیف لوازم آرایش

روش دوخت کیف لوازم آرایشی کتابی

 

دوخت مرحله ای کیف لوازم آرایشی, کیف لوازم آرایشی کتابی
مراحل دوخت کیف لوازم آرایشی کتابی, روش دوخت کیف لوازم آرایشی کتابی

دوخت مرحله ای کیف لوازم آرایشی

 

روش درست کردن کیف لوازم آرایشی, آموزش دوخت کیف لوازم آرایشی
نحوه دوخت کیف لوازم آرایش, طرز دوخت کیف لوازم آرایش

مراحل دوخت کیف لوازم آرایشی

 

مراحل دوخت کیف لوازم آرایشی, دوخت مرحله ای کیف لوازم آرایشی
کیف لوازم آرایشی کتابی, مراحل دوخت کیف لوازم آرایشی کتابی

نحوه دوخت کیف لوازم آرایش

 

مراحل دوخت کیف لوازم آرایشی کتابی,نحوه دوخت کیف لوازم آرایش
روش دوخت کیف لوازم آرایشی کتابی,دوخت کیف لوازم آرایش

روش درست کردن کیف لوازم آرایشی

 

طرز دوخت کیف لوازم آرایش, روش درست کردن کیف لوازم آرایشی
دوخت کیف لوازم آرایش, نحوه دوخت کیف لوازم آرایش

مراحل درست کردن کیف لوازم آرایشی کتابی

 

دوخت مرحله ای کیف لوازم آرایشی, کیف لوازم آرایشی کتابی
مراحل دوخت کیف لوازم آرایشی کتابی, روش دوخت کیف لوازم آرایشی کتابی

درست کردن کیف لوازم آرایشی

 

روش درست کردن کیف لوازم آرایشی, آموزش دوخت کیف لوازم آرایشی
نحوه دوخت کیف لوازم آرایش, طرز دوخت کیف لوازم آرایش

ساخت کیف لوازم آرایشی

 

مراحل دوخت کیف لوازم آرایشی, دوخت مرحله ای کیف لوازم آرایشی
کیف لوازم آرایشی کتابی, مراحل دوخت کیف لوازم آرایشی کتابی

طرز دوخت کیف لوازم آرایش

 

گردآوری: بخش اسرارخانه داری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

چهارشنبه 99 فروردین 20  8:21 عصر

مجموعه: تاریخچه رشته های ورزشی

 

آموزش پای دوچرخه در شنا,آموزش شنا پا دوچرخه

آموزش پای دوچرخه در شنا

 

در ورزش شنا پای دوچرخه به حرکتی گفته می شود که با کمک آن شناگر میتواند بصورت عمودی در آب قرار بگیرد در حالیکه قدری از صورتش از آب بیرون باشد. به این ترتیب شناگر قادر خواهد بود که عمل تنفس را انجام بدهد و از فرورفتن کامل بدن خویش به زیر آب جلوگیری کند، ولی در هیچ جهت خاصی هم حرکت نکند.

کسانی که شنا بلد نیستند معمولاً در زمان غرق شدن دست و پا می زنند ولی بخاطر اصولی نبودن حرکات و اضطراب ناشی از ناتوانی در تنفس، این حرکات را نمیتوان پای دوچرخه تلقی کرد. در مقابل، شناگران از روش هایی مانند حرکت نیم دایره ای دست ها و حرکات منظم پاها برای شناور ماندن بصورت عمودی در آب بطور مؤثر استفاده می کنند.

 

گام اول

برای یادگیری حرکت پای دوچرخه بهتر است نخست تمرین های بر روی خشکی انجام پذیرد. به این صورت که به حالت نشسته بر روی دوچرخه قرار بگیرید، قدری زانو ها را خم و بدنتان را به طرف جلو متمایل کنید. در این هنگام پاها را یکی یکی از زمین بلند و زانو رابه سمت سینه بیاورید و بعد از آن با فشار کف پا، به طرف زمین برگردانید. بخاطر داشته باشید که پاها بطور متناوب این حرکت رااجرا کنند و مسیر حرکت پاها به صورت 8 باشد به این صورت که پس از بلند کردن پا از زمین و موقع برگشت، قدری پا را به طرف بیرون حرکت دهید تا فاصله ی پاها کمی بیش از عرض شانه باشد.

 

آموزش پای دوچرخه در شنا,آموزش شنا پا دوچرخه

آموزش شنا پا دوچرخه

 

گام دوم

پس از تمرین حرکات پا، به تمرین و تکرار روش ساده ی دست در پای دوچرخه بپردازید. دستها را در همان وضعیت قبلی( نشسته بر روی دوچرخه) در مقابل سینه و شکم به آرامی به هم‌دیگر نزدیک کنید و سپس با چرخش مچ از هم‌دیگر دور کنید، مانند این که آب را با کف دستها در مقابل بدن جمع و سپس به دو طرف پخش می کنید. توجه کنید حرکت دستها از محدوده ی سینه شما بیشتر نشود.

 

آموزش پای دوچرخه در شنا,آموزش شنا پا دوچرخه

یادگیری حرکت پای دوچرخه

 

گام سوم

تمرین گام نخست را شروع و سپس به آرامی حرکات دستها را به آن اضافه کنید تا بدین گونه حرکت دست و پای هم زمان دوچرخه را در خشکی تمرین و تکرار نمایید.

 

آموزش پای دوچرخه در شنا,آموزش شنا پا دوچرخه

آموزش تصویری شنا پادوچرخه

 

گام چهارم

تمرین گام نخست را با قرار گرفتن در قسمت کم عمق به طوری که ارتفاع آب تا زیر چانه شما باشد، تکرار کنید. در این گام تلاش کنید موقع تمرین حرکات پا، بدنتان ضمن حفظ وضعیت نشستن بر روی دوچرخه، بصورت غوطه ور در سطح آب بماند. البته انجام پای دوچرخه تنها کمک خواهد کرد تا سر شما در بالای آب باقی بماند.

 

گام پنجم

پس از تمرین و تکرار حرکات پا در دوچرخه که در گام چهارم اجرا گردید، این دفعه حرکات دست را هم همراه با پا بطور متناوب به اجرا در آورید تا مهارت پای دوچرخه شما کامل گردد.

 

گام ششم

برای کسب مهارت بیشتر در اجرای پای دوچرخه، تمرین دیگری را به اجرا در آورید. به این صورت که ابتدا روش غوطه وری لاک پشتی را اجرا کنید و بعد از غوطه وری در آب، دست هایتان را آزاد کنید تا پاها رها شوند. بعد از آن آغاز به انجام حرکات پای دوچرخه کنید درحالی که بالا تنه شما عمود نباشد و در سطح آب غوطه ور باقی مانده باشد.

 

گام هفتم

پس از این که قدری در زدن پای دوچرخه در این وضعیت مهارت پیدا کردید، با اجرای حرکت دست در دوچرخه که مقابل سینه شما انجام می گیرد، به آرامی سرتان را از آب بلند کنید و ضمن غوطه وری درسطح آب، به اجرای حرکت کامل پای دوچرخه اقدام کنید. بخاطر داشته باشید که مهارت پای دوچرخه به مرور زمان و با انجام تمرین های مستمر و تکرار به میزان کافی بطور مطلوب به مرحله اجرا در خواهد آمد و شما خواهید توانست با ارامش کامل و به کارگیری نیروی بسیار کمی در سطح آب باقی بمانید.

 

پادوچرخه در واقع بهترین و کارآمدترین شیوه برای ماندن روی آب است. البته در ابتدا قدری سخت و احتیاج به تمرین زیاد دارد. در اوایل قدری هم آهنگی مشکل می باشد ولی به مرور و تمرین کردن از زدن پای دو چرخه به مدت طولانی و خستگی کم در آب لذت خواهید برد.

 

گردآوری: بخش ورزشی بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 99 فروردین 18  7:52 عصر

مجموعه: پیشگیری بهتر از درمان

 

دستورالعمل استفاده از ماسک n95, ماسک صورت N95

پوشیدن ماسک صورت N95

اگر در منطقه ای هستید که هوای آلوده ای دارد ، یا اگر یک بیماری عفونی به وجود آمده است ، پوشیدن ماسک صورت N95 راهی عالی برای محافظت از ریه ها و سلامت کلی شما است.

 

ماسک N95 ساخته شده است برای فیلتر کردن ذرات خطرناک ، روشی سبک و نسبتاً ارزان برای تنفس هوای پاک و پیشگیری از بیماریها است.

 

انتخاب ماسک مناسب :

برای فیلتر کردن ذرات موجود در هوا ، ماسک صورت N95 را انتخاب کنید. ماسک های صورت N95 برای محافظت از ریه های شما از ذرات موجود در هوا گزینه ای عالی است که می تواند بخارهای فلزات (مانند موارد ایجاد شده در جوشکاری) ، مواد معدنی ، گرد و غبار یا ذرات بیولوژیکی مانند ویروس ها باشد. شما می توانید از ماسک های N95 در هنگام وقوع شیوع آنفولانزا ، کرونا یا اگر آلاینده ها یا آتش سوزی باعث شده کیفیت هوا ضعیف شود استفاده کنید. این ماسک ها از جنس فوم ساختاری و سبک ساخته شده و بر روی بینی و دهان شما مناسب هستند. 

 

دستورالعمل استفاده از ماسک n95, ماسک صورت N95

روش صحیح پوشیدن ماسک N95

 

• نسخه های خاص ساخته شده نیز برای افراد مشاغل صنعتی در دسترس هستند و ماسک های جراحی N95 برای جراحان حرفه ای در دسترس هستند.

• عدد 95 به درصد ذراتی که ماسک می تواند فیلتر کند اشاره دارد. ماسک N95 می تواند 95?  از گرد و غبار و ذرات را فیلتر کند.

• در صورت وجود ذرات معلق نفتی و روغنی در هوا از ماسک N95 استفاده نشود ، زیرا روغن به فیلتر آسیب وارد می کند. "N" در واقع مخفف عبارت "Not resistant to oil" به معنی در برابر روغن مقاوم نیست .

 

دستورالعمل استفاده از ماسک n95, ماسک صورت N95

دستورالعمل استفاده از ماسک n95

 

اگر در معرض جو روغنی قرار دارید از ماسک R یا P استفاده کنید. در مواردی که در معرض روغنهای معدنی ، حیوانی ، گیاهی یا مصنوعی قرار دارید ، به دنبال ماسک مشخص شده R یا P باشید. "R" مخفف "مقاوم در برابر روغن" است ، به این معنی که شما را برای مدت زمان مشخص شده روی بسته بندی ، از بخارات روغن محافظت می کند. "P" مخفف "ضد روغنی یا بسیار مقاوم" است. 

• این ماسک ها همچنین با طبقه بندی اعداد مانند P100 و R 95 همراه هستند. این تعداد درصد ذره ای است که فیلتر می کنند.

• اگر در معرض گازها یا بخارهایی هستید که بیشتر از حد مجاز این ماسک ها هستند ، به دنبال دستگاه تنفسی باشید که از قوطی های مخصوص یا کارتریج های مخصوص استفاده می کند تا هوا به طور موثرتری فیلتر شود.

 

اندازه مناسب ماسک را انتخاب کنید : بسته به نوع ماسک N95 خاصی که انتخاب می کنید ، اندازه های موجود از کوچک تا متوسط ??و بزرگ متغیر است. اطمینان حاصل کنید که ماسک احساس راحتی دارید.

 

در صورت بروز بیماری تنفسی یا قلبی با پزشک خود مشورت کنید. ماسک صورت N95 می تواند تنفس را دشوارتر کند ، به خصوص اگر شما یک بیماری مزمن قلبی یا تنفسی دارید. با پزشک خود صحبت کنید تا ببینید چه اقدامات احتیاطی دیگری را می توانید انجام دهید. شاید بتوانید از مدلی با دریچه های بازدم استفاده کنید ، که می تواند تنفس را راحت کند و حرارت را در ماسک کاهش دهد ، اگرچه در صورت نیاز به حفظ محیطی استریل مانند اتاق عمل ، نباید از این نسخه ها استفاده کنید. اگر هر یک از شرایط زیر را دارید قبل از استفاده با پزشک خود مشورت کنید: 

مشکلات تنفسی

آمفیزم

بیماری انسدادی مزمن ریوی (COPD)

آسم

مشکلات قلبی - ریوی

 

دستورالعمل استفاده از ماسک n95, ماسک صورت N95

ماسک صورت فیلتردار N95

 

قبل از قرار دادن ماسک ، دستان خود را به خوبی بشویید. از صابون و آب استفاده کنید و دستان خود را به خوبی خشک کنید تا ماسک مرطوب نشود. این کار باعث می شود تا پیش از قرار دادن ماسک ، به طور تصادفی آلوده نشوید. 

 

ماسک را با یک دست نگه دارید و آن را روی دهان و بینی خود قرار دهید. ماسک را طوری قرار دهید که بالای ماسک بر روی پل بینی قرار گیرد و پایین باید درست زیر چانه شما باشد. 

سعی کنید فقط قسمت بیرونی و لبه های ماسک را لمس کنید.

 

دستورالعمل استفاده از ماسک n95, ماسک صورت N95

 روش صحیح استفاده از ماسک N95

 

بند های پایین و بالا را روی سر خود بکشید. اگر ماسک شما دو بند دارد ، قسمت پایین آن را بالای سر خود بکشید و آن را دور گردن خود ، درست زیر گوش خود ، محکم کنید. در ادامه ماسک را با دست دیگر محکم نگه دارید. سپس بند بالا را به سمت بالا بکشید و آن را بالای گوش خود قرار دهید.

 

دستورالعمل استفاده از ماسک n95, ماسک صورت N95

نحوه صحیح استفاده از ماسک صورت N95

 

قطعه بینی را در اطراف پل بینی خود قالب بزنید. با نوک انگشتان خود هر طرف گیره فلزی بالای ماسک خود را تنظیم کنید. انگشتان خود را در دو طرف نوار بکشید ، آن را در امتداد پل بینی خود بکشید.   

 

دستورالعمل استفاده از ماسک n95, ماسک صورت N95

نحوه صحیح پوشیدن ماسک صورت N95

 

به دنبال راه حل های جایگزین برای کودکان باشید. ماسک های N95 برای کودکان طراحی نشده اند و به درستی روی صورت آنها قرار نمی گیرند. در عوض ، اگر کیفیت هوا ضعیف است ، کودکان را تا حد ممکن در خانه نگه دارید. در مورد شیوع آنفولانزا ، کرونا و... اقدامات احتیاطی اضافی انجام دهید ، مانند اینکه بچه ها قبل از غذا و بعد از عطسه یا سرفه ، دست خود را بشویند. همچنین می توانید از ماسک هایی که مخصوص کودکان ساخته شده است استفاده کنید ، اگرچه آنها از نوع N95 نیستند.

از ماسک N95 در بچه های کمتر از 17-18 سال استفاده نکنید.

 

دستورالعمل استفاده از ماسک n95, ماسک صورت N95

ماسک صورت N95

 

بررسی ماسک:

از طریق ماسک نفس بکشید و آزمایش کنید. هر دو دست را در برابر ماسک قرار دهید و نفس بکشید تا مطمئن شوید که ماسک در صورت شما درست قرار گرفته است. اگر احساس نشت هوا از ناحیه بینی دارید ، گیره بینی را مجدداً قالب بزنید. اگر از لبه های ماسک آمده است ، بندها را در طرفین سر خود تنظیم کنید.  

 

با کشیدن بندهای بالای سر خود ، ماسک خود را بردارید. بدون دست زدن به قسمت جلوی ماسک ، بند پایین را بالای سر خود بکشید ، سپس بند بالایی را به سمت بالا بکشید.  

می توانید ماسک را دور ریخته و یا آن را در یک ظرف تمیز و بسته نگه دارید.

از لمس کردن خود ماسک خودداری کنید ، زیرا ممکن است آلوده باشد.

 

دستورالعمل استفاده از ماسک n95, ماسک صورت N95

روش صحیح پوشیدن ماسک N95

 

اگر از ماسک در محیط پزشکی استفاده کردید ، ماسک خود را دور بیندازید. اگر از ماسک خود تماس با بیمار یا به عنوان راهی برای جلوگیری از ابتلا به بیماری در شیوع بیماری استفاده کرده اید ، قسمت بیرونی ماسک شما احتمالاً آلوده شده است. دفع آن به درستی تضمین می کند که با ذرات آلوده در تماس نخواهید بود. با استفاده از بندها ، ماسک را با دقت نگه دارید و آن را درون سطل زباله بیندازید.

 

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 


 
   1   2   3      >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
سه شنبه 99 مهر 1
امروز:   825 بازدید
دیروز:   1945  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
به سوی فردا
نظرمن
EMOZIONANTE
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

لحظه های آبی
عاشق آسمونی
آخرالزمان و منتظران ظهور
Smile of dream
خورشید تابنده عشق
ن والقلم ومایسطرون
سرباز ولایت
دانلود آهنگ جدید
سکوت ابدی
Different.fdan
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
د نـیـــای جـــوانـی
منتظر ظهور
فرزانگان امیدوار
عصر پادشاهان
بامبو
***جزین***
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
لنگه کفش
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
● بندیر ●
اتاق دلتنگی
دیار عاشقان
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
اگه باحالی بیاتو
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل

اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
* رز آبی *
امام زمان (ع)
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com