سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
دانشمندان، امنای امّت من هستند . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار سیاست خارجی

 

مذاکرات وین،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در خلال سخنان خود به موضوع گفت‌و‌گوهای هسته‌ای ایران پرداخت و با لحن تهدیدآمیز گفت که ایران باید هرچه سریع‌تر هماهنگی‌ها با آژانش بین‌الملل انرژی اتمی را از سر گیرد.

به گزارش فارس، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در کنفرانس خبری امروز (پنج شنبه) بدون اشاره به خروج یکطرفه آمریکا از توافق برجام، از جمهوری اسلامی ایران خواست تا برای تکمیل گفت‌وگوها اقدام کرده و هماهنگی‌ها با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را از سر گیرد.

 

او در ادامه با زبان تهدیدآمیز گفت: «با شرکای خود در جهت پاسخ به ایران به دلیل عدم همکاری این کشور با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مشورت خواهیم کرد.»


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

چهارشنبه 100 مهر 21  3:41 عصر

مجموعه: فرهنگ زندگی

 

آداب و رسوم مردم کانادا,فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا,فرهنگ مردم کانادا

فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا

 

آشنایی با آداب و رسوم مردم کانادا

برای خیلی از افرادی که تقاضا برای مهاجرت به کانادا دارند فرهنگ مسلط بر محیط و شیوه برخورد اجتماعی مردم خیلی اهمیت دارد. یکی از مهم‌ترین علل اهمیت شناخت فرهنگ کانادا، این است که شما برای برقراری رابطه با مردم در محل کار، دانشگاه و حتی با همسایه ها باید فرهنگ مردم کانادا و هنجارهای اجتماعی حاکم در این کشور را بشناسید.

ویژگی های رفتاری

یکی از آداب و رسوم مردم کانادا که تقریباً همه افراد جهان آن را می شناسند، مودب بودن آنها است و اینکه اصول اجتماعی را به طور کامل رعایت می‌کنند. همینطور، مردم این کشور خیلی با محبت هستند و با مهاجران هم با مهربانی رفتار می‌کنند. این مسئله به‌خوبی نشان‌دهند? علت استقبال دولت کانادا از مهاجران است.

 

نکت? دیگر درمورد مردم کانادا این است که ظاهر کننده نیستند و ارزش زیادی برای راستگویی و درستی قائل‌ هستند. کلا، ویژگی هایی مثل ادب، مهربانی، راستگویی و هم‌دردی باعث شده است که کشور کانادا برای زندگی خیلی مناسب و راحت باشد.

 

آداب و رسوم مردم کانادا,فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا,همه چیز در مورد فرهنگ مردم کانادا

آداب و رسوم مردم کانادا

 

زبان مردم کانادا

مردم کانادا به دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسه صحبت می کنند و 60 درصد جمعیت، به انگلیسی صحبت می کنند . به علت پذفتن زیاد مهاجرین از طرف کشور کانادا، تنوع وسیعی از زبان ها در کشور استفاده می شوند؛ به طور مثال جمعیت قابل توجهی به زبان های چینی، پنجابی، اسپانیایی، آلمانی و ایتالیایی و ... حرف می زنند.

 

این کشور همینطور محل اجتماع زبان های بومی نیز هست که به وسیله اجتماعات کوچک بومی حرف می زنند. متأسفانه به علت تعداد خیلی کم مردم بومی، انتظار می رود که بیشتر این زبان ها پس از چند نسل کلا از بین بروند.

 

دین

دین مردم کانادا مانند همان گوناگونی ساکنین آن است و مطابق قانون اساسی این کشور، دارای آزادی دینی هستند. در بین دین ها، مسیحیت با داشتن طرفدارانی که حدوداً 65% از جمعیت کانادا را تشکیل می دهند، متداول ترین دین این کشور است. در دهه های اخیر، به تعداد مردمان بی دین در این کشور اضافه شده و 24% مردم کانادا، نیز اکنون ادعا می کنند که هیچ نوع تعلق دینی ندارند.

 

آداب و رسوم مردم کانادا,فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا,حقایقی در مورد فرهنگ مردم کانادا

فرهنگ مردم کانادا

 

هدیه‌دادن در کانادا

از دیگر آداب و رسوم مردم کانادا این است که اغلب هدیه‌دادن به کسی غریبه اگر کار خاصی انجام نداده باشد، خیلی کم اتفاق می‌افتد. حتی هدایایی که کانادایی‌ها برای مناسبت‌های گوناگون به یکدیگر می‌دهند، اغلب دوستان نزدیک و افراد خانواده هستند.

 

همینطور، پول‌دادن به‌عنوان هدیه تنها در بین افراد خانواده شایع است. مسئله مهم دیگر اینکه امکان دارد شخصی غذا یا نوشیدنی یکی از دوستانش را به‌عنوان هدیه حساب کند؛ البته این مسئله در بین کانادایی‌ها قدری بحث‌ برانگیز است؛ چون بیشترِ آنان اغلب اجازه نمی‌‌‌دهند فردی این کار را برایشان انجام دهد.

 

رفتارهای ممنوعه در کانادا

برای مطابقت دادن خود با آداب و رسوم مردم کانادا باید بدانید که چه رفتارهای در این کشور متداول نیست و بی‌ادبانه به حساب می آید. درادامه، به بعضی از این رفتارها اشاره خواهیم کرد.

 

آداب و رسوم مردم کانادا,فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا,آشنایی با آداب و رسوم مردم کانادا

همه چیز در مورد فرهنگ مردم کانادا

 

قراردادن آرنج روی میز

کلا، قراردادن آرنج روی میز هنگام غذاخوردن در شرایط رسمی بی‌ادبانه است؛ ولی در شرایط غیررسمی، متداول است و بی‌ادبانه محسوب نمی‌شود.

 

غذاخوردن با دهان باز و حرف‌زدن با دهان پر

این رفتار از نظر کانادایی‌ها خیلی خجالت آور است.

 

خمیازه‌کشیدن

از نظر کانادایی‌ها، خمیازه‌کشیدن بی آنکه با دست جلو دهان گرفته شود، رفتاری بی‌ادبانه‌ای است.

 

 

اشاره‌کردن یا خیره نگاه‌کردن به غربیه‌ها

این رفتار نیز بی‌ادبانه است؛ پس، چنانچه غربیه‌‌ای را در کانادا دیدید، به او خیره نشوید یا با دست اشاره نکنید.

 

آداب و رسوم مردم کانادا,فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا,فرهنگ مردم کانادا

حقایقی در مورد فرهنگ مردم کانادا

 

آداب غذا خوردن و میهمانی در خانواده‌های کانادایی

در بیشتر خانواده‌های کانادایی کسی که از نظر سنی بزرگتر است از احترام مخصوصی برخوردار است، پس موقع صرف غذا میهمانان قبل از شخص بزرگتر شروع به صرف غذا نمی‌کنند. از سویی کانادایی‌ها در میهمانی‌ها به تنهایی غذا نمی‌خورند و بهتر می دانند موقع خوردن غذا همگی حضور داشته باشند و بعد از جمع شدن همه میهمانان سر میز، غذای خود را میل می‌کنند.

 

 

در این کشور آداب غذا خوردن و بودن سر میز راحت و غیر رسمی است. اغلب این طور است که چنگال را در دست چپ و رو به پایین و چاقو یا قاشق را در دست راست نگه می‌دارند. قرار دادن آرنج‌ها برای استراحت روی میز رفتار درستی در فرهنگ کانادایی به حساب نمی آید، همینطور بد نیست قدری از غذای‌تان در ظرف باقی بماند. هنگامی که یک دوست کانادایی شما را برای صرف شام به خانه خود دعوت می‌کند بهتر این است که جعبه‌ای شکلات یا یک دسته گل به همراه داشته باشید و در هنگام وارد شدن به خانه آن را به میزبان دهید.

 

جالب است بدانید که در ایالت کبک مردم پیش از وارد شدن به خانه میزبان دسته گل یا هدیه را برای او می‌فرستند. برعکس اروپا در این کشور میهمانی‌ها خیلی زود برگزار می‌شوند و برای وارد شدن به خانه میزبان ساعت مشخصی تعیین می‌شود. میهمانان زود شام می‌خورند و به خانه برمی‌گردند پس بهتر است بیشتر از ساعت 10 در خانه یک خانواده کانادایی نمانید!

 

آداب و رسوم مردم کانادا,فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا,فرهنگ مردم کانادا

آشنایی با آداب و رسوم مردم کانادا

 

کانادایی‌ها جلسات را با کمترین میزان بحث آغاز می‌کنند که می تواند نوعی احوالپرسی باشد، ولی در کبک امکان دارد زمان بیشتری برای احوالپرسی بگذرد. جلسات کلا خوب سازماندهی شده و طبق برنامه زمان‌بندی شده برگزار می‌شوند. آنها حتی چنانچه مسئله مورد بحث در جلسه ممسئله مهمی باشد، دوست دارند که به شکل غیر رسمی و با آرامش به بحث درمورد آن بپردازند.

 

در جلساتی که به وسیله انگلیسی زبان‌ها برگزار می‌شود، تا مقدار بسیار دموکراسی حاکم بوده و همه شرکت کنندگان در بحث‌ها درگیر و مشارکت خواهند کرد. ولی در جلسات فرانسوی زبان‌ها به‌علت احترام بیشتر به سلسله مراتب، امکان دارد بحثها بیشتر حول محور شرکت کنندگان ارشد معطوف گردد.

 

جلسات کاری در شرکت‌های کانادایی کم کم پیشنهادات، ارائه برنامه‌ها، طوفان مغزی و بحث و بررسی درمورد تصمیمات می‌گذرد. در این جلسات اغلب شرکت کنندگان در سطح های گوناگون کاری با تجربیات مختلف قرار داشته و از همگی انتظار می‌رود که نظرات خود را بگویند.

 

در سخنرانی‌ها زمان ارائه اطلاعات، مهم است که حقیقت ها آشکار و رقم ها را برای اثبات ادعاها و وعده‌های خود استفاده کنیم. کانادایی‌ها کلا انسان‌هایی معقولی هستند و با احساسات، شور و هیجان نمی‌شود آنها را قانع کرد.

 

همینطور سخنرانی باید کوتاه و روشن با تمرکز بر مسئله بوده و از بکاربردن اصطلاحات تخصصی و فنی پرهیز شود. برای مذاکره نخست باید درمورد شرکتی که می‌خواهید با آن ارتباط بگیرید، معلومات کافی دست پیدا کرده و به صورت دقیق معلوم کنید که از مذاکره چه چیزی می‌خواهید کسب کنید. 

 

فرهنگ تجارت

هر چند فرهنگ تجارت می‌تواند در منطقه های گوناگون کانادا مختلف باشد، ولی همه تمایل به رعایت اخلاق تجارت و رعایت آن از سوی دو طرف دارند. این کار ضرورت دارد که از اصول اخلاقی شرکت یا سازمانی که با آن رابطه تجاری دارید، اطلاع کامل داشته باشید که از آن‌جمله می‌توان به روش لباس پوشیدن اشاره کرد که بهترین وضعیت آن پوشیدن کت و شلوار با کروات برای آقایان و پیراهن و دامن شیک برای خانم‌ها است.

 

گردآوری: بخش فرهنگ و هنر بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار تکنولوژی

 

 اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی,
شرکت ان ویدیا با همکاری دانشگاه کمبریج قدرتمندترین ابررایانه انگلیس را تولید خواهند کرد که از هوش مصنوعی برای تحقیقات پزشکی و یافتن راه‌های درمان کرونا بهره می‌گیرد. 

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، ابررایانه یادشده با استفاده از پردازنده‌های تولیدی خود این شرکت تولید می‌شود و کمبریج – 1 نام دارد. عرضه این رایانه تا قبل از پایان سال 2020 رخ می‌دهد.

 

سرعت محاسباتی این ابررایانه بالغ بر 400 پتافلاپس خواهد بود. هر پتافلاپ معادل یک کوآردیلیون (10 به توان 15) محاسبه در ثانیه است. این رایانه که از هوش مصنوعی برای شبیه سازی فرایندهای طبیعی بدن انسان بهره می‌گیرد بعد از ساخته شدن بیست و نهمین ابررایانه قدرتمند جهان خواهد بود.

 

 

این ابررایانه بسیار کم مصرف بوده و سومین ابررایانه کم مصرف جهان نیز محسوب می‌شود. ان ویدیا برای تولید این ابررایانه بیش از 51.7 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده و 80 سیستم هوش مصنوعی DGX A100 خود را نیز بر روی آن نصب می‌کند. احتمال می‌رود ان ویدیا در آینده ابررایانه‌های دیگری را نیز برای پژوهش‌های علمی در انگلیس تولید و راه اندازی کند.


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: دکوراسیون و چیدمان

 

نمای تراکوتا, درباره نمای تراکوتا, همه چیز درباره نمای تراکوتا

درباره ی نمای تراکوتا

 

آشنایی با نمای تراکوتا

امروزه نماهای تراکوتا رواج پیدا کرده است. تراکوتا نوعی سفال پخته شده است که تنوع رنگی بسیاری دارد. نماهای تراکوتا یا همان نماهای سفالی، علاوه بر زیبایی مقاومت بسیار خوبی دارند.

نمای تراکوتا چیست؟

همانطور که می دانید نما چارچوب ساختمان برای ساخت و ساز است. نمای تراکوتا به سادگی مانند تابلوهای مختلف، مواد طبیعی نیستند بلکه بیشتر آن ها آماده می شوند و به عنوان یک قطعه نهایی در صنایع ساخته می شوند. آنها با استفاده از خاک رس استاندارد تولید می شوند. این همه چیز نیست؛ آنها همچنین می توانند در سایه های مختلف ساخته شوند. اگر این تخته ها به خوبی مورد استفاده قرار گیرند، جذاب و بادوام هستند.

 

چند سایه مربوط به نما شامل؛ خاک قهوه ای، قهوه، قرمز روشن، خاکستری زغالی، قرمز طبیعی، قرمز مرجانی، خاکستری متوسط، خاکستری تیره، شکلاتی، نارنجی، قرمز تیره و زرد روشن. نوعی تابلو معروف به نمای سفالی ترکیبی از معماری و مصالح شهری با جدیدترین نوآوری در نمای بیرونی است.

 

نماهای سفالی به دلیل استفاده از خاک رس معمولی بدون تقلب بدون ترکیب سایر مواد مصنوعی و مخرب که به طور کلی به ساختار محصول نهایی آسیب می رساند ، دارای ظرفیت جذب بالایی از آب هستند. آنها همچنین دارای کیفیت و سختی باورنکردنی هستند زیرا تجهیزات تولیدی مورد استفاده از فناوری پیشرفته و در کنار آن فوق العاده موفق هستند. نماها به دلیل پیچیدگی در روش تولید و هزینه های بالا شامل کالیبر بالا هستند. اینها به دلیل عملکرد بالا نتایج بسیار مثبتی را به همراه دارند. یک مشکل قابل توجه این است که آنها شکننده هستند و در صورت عدم برخورد مناسب ممکن است آسیب ببینند، اما در صورت مراقبت موثر، ساختار نمای ساختمان به خوبی به این مسئله رسیدگی می کند.

 

نمای چوب تراکوتا در مسیری مانند تخته های تراکوتا از روند تولید، استفاده از تجهیزات جابجایی مشابه، مواد خام که معمولاً رس است و هر دو دارای آجری هستند. در برخی موارد، تفاوت در ظاهر فردی آنها به احتمال زیاد به دلیل سخت افزاری است که به عنوان بخشی از کار با آنها استفاده می شود، به دلیل شکل و اندازه آنها است.

 

این موارد خاص همچنین دارای ساختارهای فیزیکی و علاوه بر این رنگ ها مانند سایر مواد هستند. برخی از اشکال شامل مکعب، محفظه، کریستال های مثلثی، مکعب های مستطیلی، کوبی های مربع نیمه گرد و توخالی و کوبی های مستطیلی تقسیم شده است. این ساختارهای متفاوت، نیازهای متنوعی را در روشی مشابه برطرف می کنند.

 

در بازار پانل های تراکوتا نیز وجود دارد که مانند تخته ها به دلیل استفاده از خاک رس مشخص و بدون تداخل سایر اتصالات مصنوعی و مخرب که به طور کلی به ساختار آخرین مورد آسیب می رساند، از ظرفیت نگهداری آب بالایی برخوردارند. آنها همچنین دارای کیفیت و سختی فوق العاده ای هستند زیرا سخت افزار مورد استفاده بهترین است. پانل ها به دلیل ایده پیچیده روش تولید و هزینه های بالا شامل کالیبر بالا هستند. هیئت مدیره نیز به دلیل عملکرد نخبه خود نتایج بسیار مثبتی را به همراه دارد.

 

 

با این حال، نصب آنها توسط متخصصان بیش از حد مفید خواهد بود زیرا آنها می دانند که نما دقیقاً چگونه نصب شده است. علاوه بر این، آنها کار را به گونه ای تکمیل می کنند که زیبایی نمای خانه شما را افزایش دهد. برای صرفه جویی در هزینه های تعمیر و نگهداری در آینده، می توانید نماهای سفالی تراکوتا را روی دیوارهای بیرونی نصب کنید.

 

در ادامه با تعدادی از نماهای ساختمان تراکوتا آشنا می شوید.

 

 

تصاویری از نماهای تراکوتا, مدل های نمای تراکوتا, انواع نماهای تراکوتا

نمونه هایی از نمای تراکوتا

 

 

درباره نمای تراکوتا, همه چیز درباره نمای تراکوتا, آشنایی با نمای تراکوتا

نماهای تراکوتا

 

دکوراسیون و چیدمان نمای تراکوتا, آشنایی با نماهای تراکوتا, نمای سفالی تراکوتا

مدل های نمای تراکوتا

 

همه چیز درباره نمای تراکوتا, آشنایی با نمای تراکوتا, نمای تراکوتا چیست

مدل نماهای تراکوتا

 

درمورد نمای تراکوتا, دکوراسیون نمای تراکوتا, دکوراسیون و چیدمان نمای تراکوتا

نمای تراکوتا برای ساختمان

 

گردآوری: بخش مد بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 100 مهر 6  1:19 عصر

 

 بیوگرافی هلن کلر, بیوگرافی هلن آدامز کلر

تحقیق درباره ی زندگی هلن کلر

 

آشنایی با زندگی هلن کلر

هلن کلر در دوران کودکی به علت بیماری منیژیت، بینایی و شنوایی خود را از دست داد اما با کمک «آنا سولیوان»، معلم خصوصی اش یکی از محترم ترین زنان دنیا شد.

زندگینامه هلن کلر

هلن آدامز کلر (به انگلیسی: Helen Adams Keller) (زاده 27 ژوئن، 1880، تاسکامبیا، آلاباما - درگذشته 1 ژوئن، 1968، ایستن، کنتیکت) نویسنده نابینا و ناشنوا و فعال سوسیالیست آمریکایی بود.

 

هلن، نویسنده ای با آثار فراوان بود که دوازده کتاب و مقاله های بی شماری در زمینه ی نابینایی، ناشنوایی، مسائل اجتماعی و حقوق زنان در طول زندگی اش به رشته ی تحریر درآورده است. اولین کتابش شرح حال زندگی خودش بود به نام «زندگی من»، که اولین بار در سال 1903 چاپ شد.

 

هلن آدامز کلر در 27 ماه ژوئن سال 1880 میلادی در ایالت آلابامای آمریکا به دنیا آمد. پدر او افسر بازنشسته ارتش کنفدراسیون آمریکا و سردبیر یک هفته نامه محلی و مادرش، زنی جوان با تحصیلات عالیه از شهر ممفیس بود. خانواده هلن از طبقه متوسط جامعه بودند و مخارج خود را از کاشت پنبه به دست می آوردند.

 

هلن از لحاظ هوش و ذکاوت میان خانواده و اطرافیان زبانزد بود. او از 6 ماهگی ادای کلمات را آغاز کرد و از 1 سالگی راه رفتن را آموخت.

 

هلن کلر در 19 ماهگی به یک بیماری عفونی با تب بالا مبتلا شد. چند روز پس از شروع علائم بیماری، مادر هلن متوجه می شود او نسبت به صدای زنگ شام در خانه و حرکت دادن دست ها در مقابل صورت واکنشی از خود نشان نمی دهد. همان زمان بود که مشخص شد هلن بینایی و شنوایی خود را به طور کامل از دست داده است. علت این بیماری تا امروز نامشخص مانده است. پزشک هلن آن را «تب مغز» نامیده بود. محققان هم احتمال می دهند این بیماری تب اسکارلت (مخملک) یا مننژیت (التهاب و عفونت پرده مغزی) بوده است.

 

هلن کلر بسیار باهوش بود و با محیط اطراف خود از طریق حس لامسه، بویایی و چشایی ارتباط برقرار می کرد. او همراه فرزند آشپز خانواده، نوعی زبان اشاره لمسی ابداع کرده بود و تا 7 سالگی از حدود 60 نشانه برای برقراری ارتباط با دیگران استفاده می کرد، اما با بالا رفتن سن به تدریج متوجه شد دیگران به جای استفاده از زبان اشاره لمسی از صحبت کردن و حرکت لب ها استفاده می کنند.

 

این موضوع سبب عصبانی و خشمگین شدن او می شد زیرا نمی توانست در صحبت های آن ها مشارکت داشته باشد. هلن به قدری پرخاشگر شده بود که مدام جیغ می کشید و به دیگران لگد می زد. همچنین در زمان خوشحالی به شدت و بدون کنترل می خندید. به همین دلیل خیلی از آشنایان معتقد بودند او باید در بیمارستان روانی بستری شود.

 

هلن کلر,زندگی نامه هلن کلر

زندگی نامه هلن کلر

 

والدین او همواره دنبال یک راه چاره برای آرام کردن، تربیت و تحصیل فرزندشان بودند. مادر او در سال 1886 سفرنامه ای از چارلز دیکنز می خواند که در آن به تحصیلات موفقیت آمیز یک کودک نابینا و ناشنوا اشاره کرده بود. پس از آن تصمیم گرفت در اسرع وقت همراه دختر و همسرش به شهر بالتیمور برود تا با پزشک معالج آن کودک آشنا شود.

 

به توصیه پزشک، والدین هلن او را نزد الکساندر گراهام بل کاشف تلفن می برند. گراهام بل که آن زمان مشغول کار با کودکان ناشنوا بود، آنها را به مؤسسه آموزشی نابینایان پرکینز در شهر بوستون ارجاع می دهد. مدیر این مؤسسه به والدین هلن پیشنهاد می دهد او توسط یکی از فارغ التحصیلان اخیر مؤسسه، یعنی آن سالیوان تحت آموزش قرار بگیرد. از آنجا بود که رابطه 49 ساله این معلم و دانش آموز آغاز شد.

 

آن سالیوان، معلم 20 ساله هلن که خود نابینا بود، در تاریخ سوم مارچ سال 1887 میلادی به خانه هلن نقل مکان کرد. وجود سالیوان در زندگی هلن به قدری تأثیرگذار بود که او بعدها این تاریخ را روز تولد روح خود نامید.

 

سالیوان بلافاصله پس از آشنایی با هلن 6 ساله، حروف کلمه عروسک را روی کف دست او هجی کرد و بعد یک عروسک به او هدیه داد. هلن آن زمان هنوز نمی دانست که هر شیء یا نامی خاص شناخته می شود.

 

هلن به تدریج نسبت به بازی با انگشت‌ها روی کف دست علاقه‌مند شده بود، اما هنوز از هدف آن آگاهی نداشت تا اینکه یک روز سالیوان او را کنار شیر آب می‌برد و یکی از دست هایش را زیر آب می‌گیرد. همزان نیز روی کف دست دیگر هلن کلمه آب را هجی می‌کند. درست همان لحظه بود که هلن متوجه رابطه بین هجی کردن حروف روی دست و دنیای اطراف خود می‌شود.

 

او که از این موضوع سر شوق آمده بود، بلافاصله پاهایش را روی زمین می‌کوبد و از سالیوان درخواست می‌کند واژه زمین را روی دستش هجی کند. هلن به قدری به این موضوع علاقه‌مند شده بود که تا شب 30 کلمه یاد گرفت. هرچقدر دایره کلمات او بیشتر می‌شد، ارتباط قوی تری با افراد و محیط اطراف خود برقرار می‌کرد.

 

سالیوان با فشار دادن علاماتی توسط انگشتان خود، به عنوان حروف، بر کف دست هلن با او ارتباط برقرار می کرد و از این راه برای آموزش کلمات به او استفاده می کرد. در عرض چند ماه کلر فرا گرفت که چگونه اشیایی را که لمس می کند، به آن حروف ربط دهد و آنها را هجی کند.

 

او همچنین، موفق شد تا به وسیله لمس کارت هایی که حروف برجسته بر آن ها نوشته شده بود، جمله هایی را بخواند و با کنار هم چیدن حروف در یک لوح، خود جمله بسازد. بین سال های 1888 و 1890، کلر زمستان ها را در مؤسسه پرکینز، برای آموزش خط بریل گذراند، سپس زیر نظر «سارا فولر» در بوستون، برای آموختن صحبت کردن، دوره‌ای آموزشی و تدریجی را آغاز کرد. او همچنین لب خوانی از طریق لمس دهان و گلوی شخص صحبت کننده را فرا گرفت.

 

زندگینامه هلن آدامز کلر, تحقیق درباره ی هلن آدامز کلر

هلن کلر و معلمش

 

تحصیلات هلن کلر

هلن حتی زمانی که دختر بچه ای بود بسیار مشتاق ورود به دانشگاه بود. در سن 14 سالگی، وی در یک مدرسه ناشنوایان در نیویورک ثبت نام کرد و در 16 سالگی به «مدرسه کمبریج بانوان جوان» در ماساچوست راه یافت. کلر در سال 1900 توسط کالج رادکلیف پذیرفته شد و 4 سال پس از آن، به کمک آنی سالیوان معلم خود، که سخنرانی ها را در کف دست او می نوشت، از آنجا فارغ التحصیل شد. در این مدت او توانست با فشار دادن انگشت بر گلوی آنی و تقلید ارتعاشات صوتی او صحبت کردن را بیاموزد؛ بنابراین او اولین فرد نابینا- ناشنوایی بود که از دانشگاه فارغ التحصیل شد.

 

دفاغ از حقوق معلولان و فعال سیاسی و اجتماعی

هلن در 24 سالگی از دانشگاه فارغ التحصیل شد. بعد از آن تصمیم گرفت با دنیای بیرون ارتباط بیشتری برقرار و از این طریق به بهبود زندگی افراد معلول، به خصوص نابینایان و ناشنوایان کمک کند. او بعد از فارغ التحصیلی، عضو حزب سوسیالیست شد و مقالات زیادی در این زمینه چاپ کرد.

 

هلن که خود در دنیای صامت به سر می برد، تبدیل به صدایی برای دفاع از حقوق معلولان شده بود. او با در میان گذاشتن داستان و تجربیات زندگی خود به دیگران امید و انگیزه ‌بخشید. هلن در تحولات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی قرن 20 نقش به سزایی داشت و مسائل بسیاری از جمله حقوق و مشکلات بانوان، صلح طلبی، رفاه معلولان، سوء تغذیه، کنترل بارداری ناخواسته و... را مورد بحث قرار داد. او همچنین در موسسات و سازمان های متفاوت برای دفاع از حقوق معلولان و کمک به آموزش آنها عضویت داشت و با شرکت در پویش های خیریه به افزایش آگاهی مردم نسبت به نابینایی و ناشنوایی و جذب منابع مالی برای معلولان کمک ‌کرد. هلن از دانشگاه های مختلف سراسر جهان از جمله دانشگاه تمپل و هاروارد هم مدرک دکترای افتخاری دریافت کرد.

 

بازیگری هلن آدامز کلر

سال 1919، هلن در فیلم صامتی در مورد زندگی خودش با عنوان «رهایی» ایفای نقش کرد. او همچنین در تئاتر وودویل، از سال 1920 به مدت دو سال بازیگری کرد. سال 1950، مستندی درباره ی زندگی او به نام «شکست ناپذیر»، برنده ی جایزه ی بهترین مستند شد و خود هلن هم جایزه ی اسکار گرفت.

 

آثار هلن آدامز کلر,درباره ی هلن کلر

هلن آدامز کلر نویسنده ای نابینا بود

 

نویسندگی هلن کلر

هلن کلر از زمانی که در دانشگاه «رادکلیف» دانشجو بود، نگارش را آغاز کرد و این حرفه را 50 سال ادامه داد. علاوه بر «زندگی من»، 11 کتاب و مقالات بیشماری در زمینه نابینایی، ناشنوایی، مسائل اجتماعی و حقوق زنان به رشته تحریر درآورده است.

 

 

آثار هلن کلر

هلن، نویسنده ای با آثار فراوان بود که دوازده کتاب و مقاله های بی شماری در زمینه ی نابینایی، ناشنوایی، مسائل اجتماعی و حقوق زنان در طول زندگی اش به رشته ی تحریر درآورده است.

 

اولین کتابش شرح حال زندگی خودش بود به نام «زندگی من»، که اولین بار در سال 1903 چاپ شد.

 

هلن کلر در اول ژوئن سال 1968 میلادی در سن 88 سالگی در فانی را وداع گفت: موسسات و انجمن هایی از هلن به یادگاری مانده اند که به منظور ادامه کار پایان دادن به نابینایی شکل گرفتند. جایزه هلن به کسانیکه توجه عموم را پیرامون پژوهش روی موضوع نابینایی متمرکز می کنند اهدا می شود.

 

بیوگرافی هلن آدامز کلر, زندگینامه هلن آدامز کلر

تصاویر هلن آدامز کلر

 

چند جمله زیبا و آموزنده از هلن کلر

من می توانم آن چیزی را که شما آن را تاریکی می نامید، ببینم  و به همین دلیل است که می توانم خوشحال باشم زیرا این دنیای تاریک برای من طلایی است. من می توانم دنیایی را ببینم که آنرا خدا بوجود آورده است و نه یک جهان ساختگی که ساخته دست انسان باشد.

 

 

*****

 

دریافته ام که اگر به خدا

ایمان وتوکل داشته باشید

میتوانید؛ از هیچ کجا به همه جا ..

از هیچ چیز به همه چیز ..

از هیچ کس به همه کس ..

و از انسانی تهی

به فردی کامل تبدیل شوید...

 

 

*****

 

تا زمانی که توده مردم برای بهبود حال یکدیگر احساس مسئولیت نکنند، 

عدالت اجتماعی تحقق نمی یابد. 

 

*****

 

قشنگترین چیزهای دنیا نه قابل دیدن و نه حتی قابل لمس کردن هستند. بلکه باید آنها را با قلب خود حس کنید.

 

*****

 

من که نابینا هستم، 

شما بینایان را پند می دهم:

از چشمان خود آنچنان بهره بگیرید که

گویى فردا به یکباره کور خواهید شد.

موسیقی نهفته در صداها،

نغمه ی پرندگان و آهنگ نوازندگان را

آنگونه گوش دهید، 

گویی فردا به یکباره کر خواهید شد.

آنچه را می خواهید، چنان لمس کنید،

گویی فردا به یکباره لامسه ی خود را از دست خواهید داد.

رایحه ی گُل ها را ببوئید 

و هر لقمه را چنان مزه مزه کنید، 

گویی فردا به یکباره شامه و ذائقه ی خود را از کف می دهید ...

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار بین الملل

 

رئیس جمهور روسیه تعطیلات را با ماهیگیری و گشت و گذار در سیبری سپری کرد. 

کرملین تصاویری از تعطیلات ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را در آغاز ماه جاری منتشر کرد.

 

به گزارش فرارو، ولادیمیر پوتین که تعطیلات خود را به همراه سرگئی شویگو وزیر دفاع در سیبری سپری کرد، در این تصاویر ماهیگیری می‌کند.

 

پوتین متولد 7 اکتبر 1952 در شهر لنینگراد است. وی در راندن انواع و اقسام وسایل نقلیه مهارت دارد و زیردریایی هسته‌ای، هواپیما، لوکوموتیو و کامیون‌های غول‌پیکر را نیز به تنهایی هدایت کرده‌است.

 

رئیس جمهور روسیه از معتقدان کلیسای ارتدکس روسیه است و همچنین در ورزش جودو مهارت دارد، روزانه یک ساعت در استخر محل سکونت‌اش شنا می‌کند و به بوکس، موای تای و بسیاری دیگر از هنر‌های رزمی علاقه‌مند است.

 

 تعطیلات ولادیمیر پوتین ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

 تعطیلات ولادیمیر پوتین ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

 تعطیلات ولادیمیر پوتین ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

 تعطیلات ولادیمیر پوتین ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

 تعطیلات ولادیمیر پوتین ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

 تعطیلات ولادیمیر پوتین ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

 

 تعطیلات ولادیمیر پوتین ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

 تعطیلات ولادیمیر پوتین ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

 تعطیلات ولادیمیر پوتین ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

 

 تعطیلات ولادیمیر پوتین ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

 تعطیلات ولادیمیر پوتین ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

 تعطیلات ولادیمیر پوتین ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

 

 تعطیلات ولادیمیر پوتین ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

 تعطیلات ولادیمیر پوتین ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

 تعطیلات ولادیمیر پوتین ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

 تعطیلات ولادیمیر پوتین ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

 تعطیلات ولادیمیر پوتین ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

 تعطیلات ولادیمیر پوتین ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار بین الملل

 

پس از این حرفها، رئیس پارلمان ملی، آقای جوب نداگای، به نماینده مجلس کاندوستر سچول که شلوار تنگ پوشیده بود تذکر داد و به او امر کرد جلسه پارلمان را ترک کند و به او گفت: برو لباس مناسب بپوش؛ بعداً می‌توانی به ما بپیوندی. 

  نمایندگان زن مجلس ملی پارلمان تانزانیا، خواستار عذرخواهی از یک نماینده زن شدند که به دلیل تنگ بودن شلوار از پارلمان بیرون انداخته شد.

 

نماینده پارلمان ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

یکی از نمایندگان مرد مجلس گفته بود که لباس برخی از همکاران زن باعث تمسخر پارلمان می‌شود.

 

حسین عمار، نماینده مجلس در جلسه روز سه شنبه در جلسه پارلمان گفت: آقای رئیس، خواهر من، نماینده مجلس را که با پیراهن زرد سمت راست من نشسته است به عنوان مثال در نظر بگیرید. آقای رئیس جمهور! به شلوار تنگی که بر تن دارد نگاه کنید!

 

 

نداگای افزود: این اولین شکایتی نیست که از مردان مجلس تانزانیا نسبت به نحوه لباس پوشیدن برخی نمایندگان زن دریافت می‌‌شود. وی از مدیریت پارلمان خواست تا از ورود هر کسی که لباس نامناسب می‌پوشد، جلوگیری کند.

 

نماینده پارلمان ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

در عین حال، این نماینده معترض توضیح نداد که چه اشکالی در لباس خانم سچول وجود دارد، آقای عمار در مواجهه با اعتراضات، قوانین پارلمان را پیش کشید که براساس آن زنان اجازه دارند شلوار بپوشند اما نباید تنگ باشد.

 

گروهی از نمایندگان به ریاست ژاکلین نگونیانی و استلا مانیانیا تأکید کردند که بیرون انداختن نماینده زن به دلیل شلوار تنگ، ناعادلانه بوده و هیچ مشکلی در لباس او وجود نداشته‌ است.

 

این اتفاق همچنین نظریات بسیاری را در شبکه های اجتماعی از سراسر جهان برانگیخت و برخی گفتند این نمونه دیگری از مردانی است که خود را نگهبان نحوه لباس پوشیدن زنان می‌دانند.

 

 تابناک باتو 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار سیاسی و اجتماعی

 

 

 مالکی,اخبار سیاسی ,خبرهای سیاسی
یک عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان با تاکید بر لزوم تسریع در واکسیناسیون مردم گفت: به جای تعطیلی و قفل کردن کشور باید روند واکسیناسیون را سرعت بخشید که این کار از طریق تولید و واردات واکسن میسر می شود پس هر چه زودتر به مردم واکسن بزنید.

فداحسین مالکی در گفت وگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت سیستان و بلوچستان از لحاظ شیوع کرونا، گفت: بعد از مباحث رد و بدل شده بین بنده و آقای نمکی در زاهدان مشخص شد که آمارها و کمبودهای مطرح شده درباره استان سیستان و بلوچستان صحت دارد؛ لذا موضوع مورد توجه مقامات کشوری قرار گرفت و شاهد حضور پر رنگ سپاه، ارتش، ستاد اجرایی و هلال احمر و گروه های جهادی در استان و خارج از این استان بودیم که به کمک مردم نجیب سیستان و بلوچستان آمدند.

 

وی افزود: واقعیات و کمبودها شفاف شد. مشخص شد که چقدر کادر درمان علی رغم این کمبودها تلاش کردند. در حال حاضر با وجود اینکه شرایط در استان سیستان و بلوچستان به سمت مهار بیماری کرونا می رود ولی باز هم مشکلات پابرجاست که مهمترین آن مسئله واکسن است. فراموش نکنیم که در مقطعی بیشترین فوتی های کرونا در استان سیستان و بلوچستان وجود داشت.

 

 

وی ادامه داد: در استان هایی همچون سیستان و بلوچستان و کرمان به دلیل داشتن وسعت زیاد باید هر چه سریعتر واکسینه شوند چون شرایط در آنجا بحرانی است. می توان از ظرفیت بخش خصوصی برای واردات واکسن استفاده کرد تا نگرانی مردم را برطرف نمود. وقتی می گویید همه جا را تعطیل کنید به فکر تامین معاش قشر آسیب پذیر به خصوص جامعه کارگری هستید که با تعطیلات می خواهند از کجا امرار معاش کنند یا قشری همچون رانندگان تاکسی که روزانه درآمد دارند. پس باز هم می گویم تعطیل و قفل کردن کشور راه حل نیست. هر چه سریعتر مردم را واکسینه کنید و واکسن بزنید تا آرامش به مردم داده شود.


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار تکنولوژی

 

 اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی,بیل گیتس
بیل گیتس طی مصاحبه اخیر خود، به خاطر انتشار اطلاعات اشتباه در مورد کووید-19، به ایلان ماسک اعتراض کرد.

 به گزارش ایسنا و به نقل از فیوچریسم، بیل گیتس، ایلان ماسک را به انتشار اطلاعات غلط در مورد کروناویروس متهم کرد.

 

گیتس طی یک مصاحبه آنلاین، به صحبت در مورد اطلاعات غلط مربوط به کروناویروس پرداخت و هنگامی که صحبت به نظرات ایلان ماسک رسید، گیتس گفت که به نظر می‌رسد مدیرعامل اسپیس‌ایکس و تسلا متوجه صحبت‌های خود نیست.

 

وی در این باره گفت: نظراتی که ماسک ارائه می‌دهد، به شکل عجیبی غیرمعمول هستند.

ایلام ماسک از زمان آغاز شیوع کووید- 19، اطلاعات اشتباهی را در مورد شمار از دست رفتگان ارائه داده است. او بارها خطر ابتلا به کروناویروس را نادیده گرفته و اظهار داشته است که کودکان از این بیماری مصون هستند.

 

گیتس گفت: ماسک در زمینه کشف واکسن فعالیتی ندارد. او می‌تواند خودروهای الکتریکی عالی بسازد و موشک‌هایش نیز عملکرد خوبی دارند؛ در نتیجه نباید اجازه داشته باشد که در مورد موضوعاتی مانند کروناویروس صحبت کند.‌ من امیدوارم ایلان ماسک وارد حوزه‌هایی نشود که در آنها سررشته زیادی ندارد.

 

 

در هر حال، این مشکل فقط به ایلان ماسک محدود نمی‌شود زیرا به گفته گیتس، ذات اینترنت و رسانه‌های اجتماعی، گسترش اطلاعات اشتباه را به کاری ساده تبدیل می‌کند.


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار سیاسی و اجتماعی

 

روحانی ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
رئیس جمهور گفت: برخی چیزها را نمی شد به مردم گفت و می ترسیدم این دُر گران بها صدمه ببیند. خیلی از اشکالات را پاسخ ندادیم تا انسجام و وحدت ملی در کشور حفظ شود. 

به گزارش برنا، حجت الاسلام دکتر حسن روحانی در آخرین جلسه هیات دولت اظهار کرد: برخی چیزها را نمی شد به مردم گفت و می ترسیدم این دُر گران بها صدمه ببیند. خیلی از اشکالات را پاسخ ندادیم تا انسجام و وحدت ملی در کشور حفظ شود.

 

وی افزود: چهار سال دوم  دولت متفاوت بود. ما به خودمان اطمینان داشتیم که حریف قدرتهای بزرگ هستیم. من تردید نداشتم که در مذاکره با جهان شکست نمی خوریم. انقدر دیپلمات های قوی و توانمند در خط مقدم این کار داریم و حقوقدان های توانمند داریم که در مقاطع حساس، به پیروزی رسیدیم.

 

روحانی ادامه داد: ما مذاکره نکردیم که فقط در سیاست پیروز شویم بلکه آثار آن را در اقتصاد هم دیدیم. آرزوی ما این بود که وقتی توانستیم تورم کشور را کاهش و تک رقمی کنیم این را نگه داریم. بعد از اینکه وارد جنگ اقتصادی شدیم تورم ما تغییر کرد و این واضح است. اگر فردی زمان جنگ و صلح را تشخیص ندهد باید غصه بخوریم و این جنگ را بر ما تحمیل کردند و ما آغازگر نبودیم. در شرایطی  نگذاشتند نفت صادر کنیم و روابط بانکی ما را مسدود کردند و صادرات ما را با مشکل مواجه کردند.

 

وی تصریح کرد: واردات 2500 قلم کالا را ممنوع کردیم ممنوعیت، یعنی گران شدن از جمله خودرو اما چاره  نداشتیم تا اجناسی که ضرورتی ندارد، واردات آن را ممنوع کنیم. ما جیره بندی نداشتیم و کشور اداره شد.

 

 

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: ما برای کالای اساسی 4200 پرداخت کردیم. قیمت کالا فقط ارز نیست حمل و نقل و تورم آن جنس هم تاثیرگذار است. ما همه توان خود را به کار گرفتیم حتما کار ما نقص و عیب داشته است تلاش کردیم نقص ما کمتر باشد اما معصوم نیستیم. اگر عیبی داشتیم از مردم عذرخواهی می کنیم و طلب عفو می کنیم. توسعه کشور را در شرایط جنگ اقتصادی هیچ وقت رها نکردیم کشوری که وارد جنگ اقتصادی می شود توسعه را رها می کند. 

 

وی متذکر شد: 3/5 میلیارد برای یک پالایشگاه سرمایه گذاری کردیم. سال 92 حدود یک میلیون روستایی آب آشامیدنی سالم داشتند و الان به 10 میلیون رسیده یعنی 10 برابر شده است. آمار ساختن سدها هم مشخص است. در اینکه در بنزین خودکفا هستیم و صادر هم می کنیم در این هم تردید است؟ پنج شنبه ها را کسی نمی تواند انکار کند و این پنج شنبه ها در تاریخ ما ماندگار خواهد بود.فقط دیروز 1443 تخت بیمارستانی را افتتاح کردیم پارسال هم بیش از 1400 تخت افتتاح کردیم. الان 1266 تخت در تهران آماده افتتاح است.

 

رئیس جمهور گفت: آرزوی ریل سریع السیر داشتم و قرارداد بسته شد و طرح های زیر بنایی اجرا شد اما به تحریم ترامپ خوردیم. گفتیم همه کامیون ها را نوسازی می کنیم با کشورها قرارداد بستیم و ارز تخصیص دادیم هرچند 53 هزار کامیون نوسازی می شوند اما به تحریم خوردیم. آرزو داشتم ارتش و سپاه به مدرن ترین سلاح ها تجهیز شوند آنها گفتند، ابتدا تحریم سازمان ملل برداشته شود، تحریم سازمان ملل را برداشتیم اما به خاطر تحریم و عدم فروش نفت نتوانستیم خریداری کنیم والا قرارداد آن  بسته شد.نفت را از دریای عمان صادر می کنیم و این آرزوی تاریخی ایران بود.

 

وی افزود: ما سواحل مکران را می خواستیم آباد کنیم و در زمینه راه و بزرگراه اقداماتی انجام شد و صادرات نفت از جاسک انجام می گیرد. یکی از آرزوهای محقق شده، طرح تحول سلامت و دسترسی مردم به پهنای باند و فضای سایبری بود. آب را به شرق کشور رساندیم و آب به سیرجان، گل گهر، سرچشمه و اردکان رسید. 757 کیلومتر در یک روز راه آهن افتتاح کردیم کی در تاریخ این اقدام انجام گرفته است.

روحانی خاطرنشان کرد: می توانستیم تحریم را برداریم اما از یک جای دیگر دچار گرفتاری شدیم که الان جای صحبت آن نیست. از معاون اول و وزرا در حضور مردم تشکر می کنم. می دانم چه روزهایی بر اینها در فروردین 98 و سیل گذشت. می دانم چه روزهایی بر مدافعین سلامت گذشت. من می دانم امروز که صدها هزار نفر را واکسینه می کنیم چقدر سخت بود اما این کار در روزهای سخت انجام گرفت.

 

وی افزود: صنعت راه وزارت خارجه بهداشت و درمان و نیرو ارتباطات همه در کنار هم قرار گرفتند تا این پول تامین و اجرا شود. امسال خشکسالی به کرونا و تحریم  اضافه شد و اگر کسی می خواهد دولت را قضاوت کند به این موضوعات هم توجه کند. از لحاظ امنیت از وزارت دفاع و اطلاعات تشکر می کنم. در بخش کشاورزی کارهای عظیمی انجام شد.

 

رئیس جمهور گفت: محصولات کشاورزی از 97 میلیون تن به 125 میلیون تن رسیده است. مردم ما قدرشناس هستند اما در رنج و سختی بودند و روزهای سختی بر آنها گذشت. از ملت ایران به خاطر رنج های کشیده شده و پیروزی به دست آمده تشکر می کنم ما در تعامل سازنده و مذاکره پیروز شدیم ملت ما با مقاومت پیروز شدند.


 
نظرات شما ()
 
   1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
دوشنبه 100 آذر 8
امروز:   388 بازدید
دیروز:   1632  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
به سوی فردا
دیار عاشقان
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
خورشید تابنده عشق
EMOZIONANTE
اگه باحالی بیاتو
Smile of dream

نظرمن
عاشق آسمونی
آخرالزمان و منتظران ظهور
***جزین***
لحظه های آبی
عصر پادشاهان
Different.fdan
● بندیر ●
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

سلام
ن والقلم ومایسطرون
سرباز ولایت
لنگه کفش
د نـیـــای جـــوانـی
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
هستی همیشگی
منتظر ظهور
دانلود آهنگ جدید
سکوت ابدی
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
فرزانگان امیدوار
بامبو
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
اتاق دلتنگی
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل
اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com