سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
آنکه در دین خدا تفقّه کند، خداوند همّ وغمش را کفایت می کند و از جایی که به فکرش نمی رسد روزیش دهد . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار بین الملل

 

اخبار,اخبار بین الملل,جنایت جنگی استرالیا در افغانستان
یک گزارش تحقیقاتی از جنایات جنگی سربازان استرالیایی در جریان عملیات‌شان در افغانستان پرده برداشته است. در این گزارش اذعان شده که 39 غیرنظامی در افغانستان طی 11 سال مأموریت توسط نیروهای ویژه استرالیا به قتل رسیده‌اند.

به گزارش بهارنیوز به نقل از دویچه وله، سربازان یک واحد ویژه ارتش استرالیا ده‌ها شهروند غیرنظامی و زندانی را به‌طور غیرقانونی به قتل رسانده‌اند. 

 

ژنرال انگس کمپبل، فرمانده ارشد وزارت دفاع استرالیا روز پنجشنبه 29 آبان (19 نوامبر) در جریان اعلام جزییات این گزارش تصریح کرد که "موارد شرم‌آوری از شیوه رفتار خودخواهانه و جنگ‌جویانه" در میان سربازان این کشور فاش شده است. 

 

این گزارش تحقیقاتی درباره عملکرد سربازان نخبه و واحدهای ویژه استرالیا در جریان مأموریت‌شان در افغانستان از سال 2005 تا سال 2016 میلادی است. در این گزارش اذعان شده که طی 11 سال مأموریت 39 غیرنظامی و زندانی به دست 25 تن از این نیروها به‌طور غیرقانونی به قتل رسیده‌اند.

 

در جریان این تحقیقات که حدود چهار سال جریان داشت، مجموعا 57 رخداد مورد بررسی قرار گرفت و صدها نفر در ارتباط با آن‌ها شهادت دادند.

 

ژنرال نگس کمپبل گفت: «من به نمایندگی از نیروی دفاعی استرالیا از مردم افغانستان صمیمانه و به صراحت برای هر عمل خلاف سربازان استرالیایی عذرخواهی می‌کنم.»

 

او ضمن اشاره به تماس مستقیم با همتای نظامی افغان خود افزود: «چنین رفتارهایی عمیقا اعتمادی را که مردم افغانستان به ما داشتند، خدشه‌‌دار کرده است.»

 

فرمانده ارشد وزارت دفاع استرالیا همچنین خواستار شد که عاملان این جنایات جنگی و افرادی که در این ارتباط مظنون هستند، به خاطر اعمال خود مورد پیگرد و محاکمه قرار گیرند.

 

 

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

 

استرالیا در پی سوءقصدهای 11 سپتامبر 2001  بیش از 26 هزار سرباز به افغانستان فرستاد تا ارتش آمریکا را در جنگ با نیروهای طالبان و القاعده همراهی کنند. استرالیا از سال 2013 میلادی نیروهای خود را از افغانستان خارج کرد. از همان زمان اتهاماتی سنگین علیه سربازان واحدهای ویژه استرالیا در ارتباط با جنایات جنگی در افغانستان مطرح شد. 

 

در حال حاضر حدود 400 سرباز استرالیایی در افغانستان مستقر هستند که در کنار ایالات متحده و سایر متحدان برای حفاظت از امنیت در این کشور فعالیت دارند.


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار بین الملل

 

اخبار,اخبار بین الملل,اوباما
رئیس‌جمهور سابق آمریکا در یک مصاحبه با ناامید‌کننده خواندن مواضع حزب جمهوری‌خواه درباره ادعای دونالد ترامپ درباره تقلب در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، «جو بایدن» را رئیس‌جمهور بعدی آمریکا خواند.

به گزارش فارس، باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا در سال‌های 2009 تا 2017 با بی‌اساس خواندن «ادعاها درباره تقلب» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، جو بایدن معاون سابقش و نامزد حزب دموکرات در این انتخابات را «رئیس‌جمهور بعدی آمریکا خواند. 

 

رئیس‌جمهور سابق آمریکا که قبل از روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور، تمام قد در صحنه تبلیغات برای جو بایدن نامزد حزب دموکرات به میدان آمده و شخصا به چند ایالت کلیدی رفته بود، در اولین مصاحبه تلویزیونی بعد از برگزاری این انتخابات به اظهارات دونالد ترامپ درباره بروز تقلب واکنش نشان داد.

 

اوباما در گفت‌و‌گو با برنامه «یکشنبه سی‌بی‌اس نیوز» که قرار است فردا یکشنبه مصاحبه کامل آن پخش شود ضمن رد مواضع دونالد ترامپ، به سران جمهوری‌خواه و اعضای ارشد این حزب در کنگره درباره تبعات تایید «ادعاهای بی اساس درباره تقلب در انتخابات» هشدار داد.

 

رئیس‌جمهور سابق و دموکرات آمریکا در این مصاحبه درباره انتخابات 4 سال قبل و پیروزی دونالد ترامپ، دوره انتقال قدرت از او به ترامپ و همچنین انتخابات سال 2008 و دوره انتقال قدرت از جورج بوش پسر به خودش صحبت کرد.

 

او گفت: «وقتی (در انتخابات 2016) پیروز شد، من تا ساعت 2:30 (بامداد) بیدار ماندم و سپس من به دونالد ترامپ زنگ زدم و به او تبریک گفتم. حاشیه پیروزی (عددی) او به هیلاری کلینتون بیشتر از حاشیه پیروزی جو بایدن به او نبود».

 

رئیس‌جمهور سابق آمریکا سپس هشدار داد: «اما اگر شما به حرف‌هایی که در برخی از برنامه های رادیویی که رای دهندگان به ترامپ دارند به آنها گوش می‌دهند، گوش بدهید، اگر شما بروید به فاکس نیوز نگاه کنید، اگر شما این توییت‌ها (توییتهای ترامپ) را ببینید، این اتهام‌زنی‌ها به عنوان حقایق عرضه می‌شوند و در نتیجه شما میلیون‌ها نفر را دارید که فکر می‌کنند، "آره درسته، باید تقلب شده باشد چرا که رئیس‌جمهور این حرف را گفته"».

 

مجری شبکه سی بی اس نیوز از اوباما درباره انتخابات ریاست جمهوری سال 2008 و رقابت او با «جان مک کین» نامزد وقت حزب جمهوریخواه سوال کرد و همچنین نظر او را درباره عملکرد جورج بوش پسر رئیس‌جمهور وقت درباره این انتخابات جویا شد.

 

اوباما با اشاره به اظهارات بوش درباره انتخابات ریاست جمهوری 2008 و متعاقبا استقبال او و لارا بوش همسرش از وی و میشل اوباما همسرش قدردانی کرد.

 

 

مجری این رسانه، سپس به دعوت اوباما از ترامپ برای حضور در کاخ سفید بعد از مشخص شدن پیروزی او در انتخابات 2016 اشاره و درباره سنگ اندازی رئیس‌جمهور کنونی آمریکا در مسیر «انتقال قدرت» سوال کرد: «خطراتی که اکنون وجود دارد، چه هستند؟»

 

وی در جواب گفت: «خوب ببینید، جو بایدن رئیس‌جمهور بعدی ایالات متحده خواهد بود و کامالا هریس معاون رئیس‌جمهور بعدی خواهد بود. هیچ اساس قانونی برای ادعاها(درباره تقلب در انتخابات) وجود ندارد».

 

مجری سی‌بی‌اس نیوز با قطع سخنان اوباما پرسید: «اما او (ترامپ) در حال دریافت حمایت‌های اعضای حزب جمهوری‌خواه (درباره ادعای تقلب و تخلف در انتخابات) است و آنها هیچ چالش و مخالفتی با او نمی‌کنند».

 

اوباما در پاسخ به این سوال، مواضع حزب جمهوری‌خواه را «ناامیدکننده» خواند گفت: «آنها واقعا فکر نمی کردند هیچ گونه تقلبی رخ داده باشد چرا که در دو روز اول (بعد از آغاز انتخابات) چیزی درباره اش نگفتند. البته آسیبی برای این مواضع، آسیب زا خواهد بود چرا که اتفاق‌هایی که افتاده این است که در موضوع انتقال قدرت مسالمت آمیز، این ایده که هر کدام از ماهایی که یک منصب انتخابی را به دست آورده باشیم، حالا چه یک فرد در مسئولیت نگهداری سگ‌ باشد یا رئیس‌جمهور، ما خادمان مردم هستند و منصبمان موقتی است و ما فراتر از مقررات و بالاتر از قانون نیستیم و این، عصاره دموکراسی ماست».


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 99 آبان 19  5:49 عصر

مجموعه: اخبار بین الملل

 

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,
کره شمالی همچنان نسبت به نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و پیروزی نامزد حزب دموکرات سکوت اختیار کرده است. 

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، رسانه‌های کره شمالی از جمله «رودونگ شینمون»، خبرگزاری رسمی کره تا امروز -دوشنبه- همچنان در قبال پیروزی «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور و شکست «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری که می‌تواند باعث ایجاد تغییرات بزرگی در نحوه برخورد واشنگتن با پیونگ‌یانگ شود، سکوت اختیار کرده‌اند.

 

خبرگزاری یونهاپ نوشت: «روزنامه رودونگ شینمون، روزنامه رسمی حزب حاکم در کره شمالی چندین گزارش درباره تلاش‌های صورت گرفته در زمینه مبارزه با ویروس کرونا منتشر کرد اما هیچ اشاره‌ای به نتایج انتخابات آمریکا نکرد.»

 

یونهاپ نوشت که گزارش‌های پیشین رسانه‌ای در کره شمالی بیانگر آن است که پیونگ‌یانگ احتمالا گزارش‌های فوری درباره نتایج انتخابات آمریکا منتشر نکند.


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار سیاسی و اجتماعی

 

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , روحانی
رئیس جمهور با بیان اینکه مهم نیست دولت بعدی آمریکا دست چه کسی باشد گفت: ما دشمنان را وادار می‌کنیم که قانون، مقررات و پیمان‌ها را اجرا کنند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلیمن حسن روحانی صبح امروز در مراسم افتتاح طرح ملی انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی کشور اظهار کرد: 9 ماه دیگر از عمر دولت باقیست و ما با همان امید و تلاش روز اول، فعالیت می‌کنیم و هیچ تردیدی در موفقیت دولت و ملت برای آبادانی کشور ندارم.

 

وی با بیان اینکه در این سه سال روزهای سختی بر دولت و ملت ایران وارد شد که نظیر آن در تاریخ کشورمان وجود ندارد تصریح کرد: همیشه تحریم وجود داشته است ولی جنگ اقتصادی آن هم در شرایط کرونا این گونه نبوده است. آن آقایی که در کاخ سفید بود ، در دوران کرونا بی رحمانه تحریم و جنگ را تشدید کرد. آنها به هیچ اصول انسانی ، حقوق بشری و قوانین بین المللی پایبند نبودند ولی مطمئنم این ملت ماست که در نهایت پیروز می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: نتیجه انتخابات آمریکا امشب یا فردا مشخص می‌شود و اینکه دولت دست هر کسی باشد مهم نیست؛ زیرا دولت آنها در برابر ملت ما تسلیم می‌شود. آنها راهی ندارند که در برابر صبر و مقاومت ملت ما، فشار افکار عمومی و قوانین و مقررات بین المللی تسلیم شوند. ملت ما در برابر کرونا، تحریم‌ها و سختی مقاومت و ایستادگی کرد. افتتاح همین پروژه‌های امروز نشان روشنی است که ملت ما مقاومت کرده و کمر خم نمی‌کند و ما در نهایت پیروز می‌شویم.

 

وی تاکید کرد: بی تردید ما می‌توانیم در برابر دشمنان موفق شویم و آنها را وادار کنیم قانون و مقررات و پیمان را اجرا کنند.

 

رئیس جمهور در ادامه با ابراز خوشحالی از افتتاح فاز اول طرح انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی گفت: این پروژه که در ابتدا برای برخی باورنکردنی بود، در دولت تدبیر و امید محقق شد. من این خط انتقال آب را خط انتقال امید می‌نامم چون فقط آب به فلات مرکزی منتقل نمی‌شود بلکه مردم مناطق فلات مرکزی امیدوار می‌شوند. ما طرح‌های بسیار بزرگی را به اتمام رساندیم و طرح‌های بزرگی پیش رو داریم که یکی از این طرح‌ها احیای دریاچه ارومیه است. ابر پروژه انتقال نفت از کوره به جاسک اوایل سال آینده افتتاح می‌شود.

 

روحانی افزود: این طرح‌ها به کوری چشمان کسانی افتتاح می‌شود که فکر می‌کردند با تحریم و فشار می‌توانند ملت ما را متوقف کنند. ما با وجود تحریم و فشار و سرکار بودن دولتی تروریستی در آمریکا توانسته‌ایم قدم‌های بزرگی برداریم. امروز سی و یکمین هفته‌ای است که در سال 99 طرح‌ها و پروژه‌ها را افتتاح می‌کنیم. طرحی که امروز افتتاح شد به ملت، کارگران، مهندسان و مدیران و همه آنهایی که تلاش کردند تعلق دارد. طراحی، اجرا و تامین مالی این طرح در داخل کشور انجام شده است. شرکت‌های خصوصی، صندوق توسعه و بانک‌ها پای کار بودند و مهندسین ما این طرح را اجرا و طراحی کردند.  این طرح بیش از 800 کیلومتر است که  امروز 325 کیلومتر افتتاح شد .

 

 

رئیس جمهور با بیان این که این طرح صنایع ما را متحول می‌کند خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح صدها چاه غیر مجاز هم بسته می‌شود این چاه‌ها خطرناک است و موجب فرونشست زمین می‌شود. در واقع با اجرای این طرح محیط زیست ما هم تضمین می‌شود. برخی فکر نکنند این طرح برای محیط زیست ضرر دارد. ما در چند کیلومتری دریا، آب را برداشت می‌کنیم و پساب را هم در چند کیلومتری دریا برمی‌گردانیم این طرح در چارچوب حفظ محیط زیست انجام می‌شود و ضرری برای محیط زیست ندارد.

 

وی تاکید کرد: با اجرای این طرح آب شرب هم تامین می‌شود در طرح آینده بندرعباس، 50 درصد آب مصرفی مردم با شیرین سازی انجام می‌شود. در سال 92 ما 18 دستگاه آب شیرین کن داشتیم اما امروز 72 دستگاه داریم که تحول عظیم و بزرگی در این 7 سال  در این زمینه انجام شده است.


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار بین الملل

 

اخبار,اخبار بین الملل,انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020
با توجه به رقابت تنگاتنگ نامزد دموکرات‌ها و جمهوریخواهان، مقامات ایالت نوادا بامداد پنجشنبه اعلام کردند که نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در این ایالت تا فردا (جمعه به وقت ایران) به طول خواهید کشید.

13:52/ به جز دموکرات‌ها و جمهوریخواهان، نامزدهای دو حزب دیگر شرکت‌کننده در انتخابات آمریکا چقدر رای آوردند؟

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا امسال نیز مانند دوره‌های گذشته در انحصار دو حزب سرخ و آبی جمهوریخواه و دموکرات بود و نامزدهای دو حزب آزادیخواه و سبز آمریکا امسال نیز همانند دوره‌های گذشته اقبالی در تغییر چرخه سنتی تعیین رئیس‌جمهوری نداشته و در برابر «سرخابی ها» عملا هیچ حرفی برای گفتن نداشتند.

 

علاوه بر جو بایدن و دونالد ترامپ که به ترتیب احزاب دموکرات و جمهوری‌خواه را در انتخابات 13 آبان نمایندگی کردند، جو جورگنسن (Jo Jorgensen) و هاوی هاوکینز (Howie Hawkins) نیز از سوی احزاب آزادیخواه و سبز در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت کردند.

 

گر چه تمامی توجهات عمومی و رسانه‌ای به رقابت سرخابی‌ها معطوف شده، با این حال سبزها و آزادیخواهان نیز توانسته‌اند تاکنون و پس از شمارش حدود 85 درصد آراء ریخته شده، سهمی هرچند ناچیز را به خود اختصاص دهند.

 

جورگنسن و معاونش اسپایک کوهن تاکنون نزدیک به یک‌میلیون و 600 هزار رأی یعنی 1.1 آراء شمارش شده در انتخابات ریاست جمهوری را به دست آورند. شایان ذکر است که حزب آزادیخواه از لحاظ فکری به حزب جمهوری‌خواه نزدیک بوده، بر اولویت آزادی‌های فردی تأکید می‌کند و در این دوره برای نخستین بار، یک نامزد زن را برای تصدی پست ریاست جمهوری وارد گود کرده است.

 

ران پاول نماینده پیشین مجلس آمریکا و پسرش رند پاول سناتور کنونی ایالت کنتاکی با وجود عضویت در حزب جمهوری‌خواه از چهره‌های شاخص این جریان فکری به شمار می‌روند.

 

جورگنسن پیش‌تر در جمع هواداران خود گفته بود: شما ترامپ، بایدن و افراد مشابهی را که در هر چهار سال دروغی مشابه بگویند، نمی‌خواهید.

 

گری جانسون در دوره پیش توانست نزدیک به چهار و نیم میلیون رأی (3.3% آراء) را برای حزب خود کسب کند.

 

هاوکینز و معاونش آنجلا نیکول واکر اقبال کمتری داشته و سهمشان از آراء آمریکایی‌ها، کمی بیش از 315 هزار رأی بوده است.

 

نامزد حزب سبز که در طیف لیبرال بر مسائل محیط زیستی تأثیرگذار است، چندی پیش احزاب عمده این کشور را متهم کرد که از پایان دادن به جنگ‌های بی‌پایان امتناع می‌کنند.

 

هاوکینز در توییت هایی جنگ‌های بی‌پایان را برآمده از ساختار اقتصاد رقابتی سرمایه‌داری دانست و نوشت: لازمه صلح دائمی، جایگزینی سرمایه‌داری با اکوسوسیالیسم است.

 

به نوشته این نامزد انتخابات ریاست جمهوری 13 آبان، ایالات‌متحده می‌تواند با استفاده از ثروت خود به جای دشمن ساختن کشورهای دیگر، بر دوستان خود بیفزاید و به جای آنکه ابرقدرت امپریالیست باشد، ابرقدرت بشردوست جهان شود.

 

 

در دوره پیش جیل استاین نامزد حزب سبز شده بود و توانست پس از خاتمه شمارش آراء بیش از یک‌میلیون و 450 هزار رأی (1.1% آراء) به دست آورد.

 

12:50/ آیا دیوان عالی ایالات متحده برنده انتخابات را مشخص می‌کند؟

دونالد ترامپ، در نخستین ساعات بامداد چهارشنبه و در حالی که انتخابات تمام شده بود، با متهم کردن دموکرات‌ها به «تخلف و تقلب» انتخاباتی اعلام کرد: «ما به دیوان عالی ایالات متحده خواهیم رفت. ما می‌خواهیم رای‌گیری متوقف شود.»

 

در زمانی که روند اخذ رای تمام شده و درهای شعب، بسته شده‌اند، احتمالا مساله مورد ادعای ترامپ، مساله آرای پستی نظیر پنسیلوانیا است.

 

بسیاری از حقوقدانان معتقدند با وجود رقابت نزدیک دو کاندیدا و احتمال جابه‌جایی شمار آرا در جریان بازشماری یا توقف شمارش، چالشی که به قانون اساسی مرتبط باشد و کار را به دیوان عالی بکشاند، دست‌کم در حال حاضر وجود ندارد.

 

اگر نتیجه آرا مورد اختلاف باشد، تیم‌های حقوقی دو حزب باید شکایات خود را در دادگاه‌های ایالتی مطرح کنند.اگر قاضی این دادگاه‌ها تشخیص داد که بازشماری آرا لازم است، به چنین کاری حکم خواهد داد. اگر یکی از طرفین با این نتیجه مخالف باشد، اعتراض به این حکم را در دیوان عالی ایالات متحده، عالی‌ترین مرجع قضایی این کشور مطرح خواهد کرد.

 

12:46/ اطراف اقامتگاه بایدن، منطقه پرواز ممنوع ایجاد شد

«اداره هوانوردی فدرال» آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، دستکم تا روز جمعه، اطراف منزل بایدن و چند نقطه دیگر از شهر »ولینگتون» در ایالت «دلاوِر» را در حالت «حریم هوایی دفاع ملی» قرار داده است.

 

اداره هوانوردی فدرال، این محدودیت موقتی پرواز معمولاً در یکی از حالت‌های وضعیت خطرناک، محل برگزاری رویدادی خاص یا هشداری کلی برای این نهاد، اعمال می‌شود.

 

با این حال، این اداره هیچ توضیحی درباره علت اعلام این وضعیت در اطراف اقامتگاه بایدن ارائه نکرد اما می‌توان آن را به عنوان تشدید تدابیر امنیتی در آستانه پیروزی احتمالی او در انتخابات تفسیر کرد.

 

در دوره قبلی انتخابات ریاست جمهوری، اداره هوانوردی فدرال، مناطق اطراف منازل هردو نامزد جمهوری‌خواه و دموکرات را پرواز ممنوع اعلام کرده بود.


12:14/ آخرین وضعیت شمارش آرا در چهار ایالت حساس آمریکا
پنسیلوانیا دارای 20 رای الکترال- ترامپ  50.7درصد آرا و بایدن 48.1درصد آرا  - 11درصد آرا شمارش نشده.

 

کارولینای شمالی با 15 رای الکترال - ترامپ 50.1درصد آرا  و بایدن  48.7درصد آرا - 6درصد آرا شمارش نشده.  

 

جورجیا  با 16 رای الکترال- ترامپ 49.6 درصد آرا و بایدن با 49.1ردرصد آبا - 2درصد آرا شمارش نشده.  

 

نوادا با 6 رای الکترال- ترامپ با 48.7درصد آرا و بایدن با 49.3درصد آرا - 25درصد آرا شمارش نشده.  

 

تاکنون ترامپ 214 رای الکترال و بایدن 265 رای الکترال را بدست آورده اند.

 

 

هر نفر برای کسب کرسی ریاست جمهوری به 270 رای الکترال نیاز دارد.

 

11:42/ ثبت آرای عجیب در دیترویت

در دیترویت مشخص شده است که 4788 نفر  دوبار ثبت نام شده‌اند. 


32519 رای‌دهنده بیشتر از تعداد رای دهندگان واجد شرایط ثبت نام شده‌اند. 


همچنین 2503 نفر که مرده بوده‌اند؛ ثبت نام شده‌اند. 


یک رای دهنده نیز متولد 1823 بوده است.

 

11:34/ اضافه شدن یک رای الکترال دیگر به بایدن 

با شمارش آرای نبراسکا {مانند ایالت مین} یک رای الکترال به بایدن افزوده شد و نامزد دموکرات 265 در برابر 214 شد.

 

11:26/ اختلاف آرای بایدن با ترامپ در پنسیلوانیا کمتر شد

 

اختلاف آرای ترامپ با بایدن در انتخابات ایالت "پنسیلوانیا " به کمتر از 165 هزار رای رسیده است و این در حالی است که هنوز بیش از 780 هزار رای پستی شمارش نشده وجود دارد که درصد زیادی از این آرا متعلق به آرای حامیان بایدن است.

 

10:57/ مجلس سنای آمریکا در دستان جمهوری خواهان باقی ماند

امید دموکرات ها برای کنترل مجلس سنا بر باد رفت. جمهوریخواهان 53 کرسی خود را در مقابل 47 کرسی دموکرات حفظ کردند.

 

10:40/ آخرین وضعیت رقابت در 4 ایالت باقیمانده

آخرین وضعیت رقابت ترامپ و بایدن در 4 ایالت باقیمانده را مشاهده می کنید.

اخبار,اخبار بین الملل,انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020

 

10:25/آرای مردمی بایدن و ترامپ تا این لحظه

بایدن: 72,075,757

ترامپ: 68,600,187

اخبار,اخبار بین الملل,انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020

 

10:15/ «کانیه وست» همسر کیم‌ کارداشیان انصراف داد!

«کانیه وست» خواننده کاندیدای ریاست جمهوری و رقیب ترامپ که در هیچ ایالتی حداقل 5 دهم درصد آرا هم کسب نکرد، از ادامه کار انصراف داد.

 

او همسر کیم کارداشیان است. اما این خواننده که در مسیر حرفه‌ای خود خوب پیش رفته بود، سال گذشته میلادی تصمیم گرفت با تکیه بر محبوبیتی که بین قشر جوان عموما غیر تحصیل کرده آمریکایی داشت خود را به عنوان نامزد ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد.

 

«کانیه وست» که در ماه‌های گذشته خود را رقیب جدی ترامپ عنوان می‌کرد و پیش‌بینی کرده بود که با اختلاف زیاد از او پیشی بگیرد، در هیچ یک از ایالت‌هایی که او در آنها واجد شرایط مبارزات انتخاباتی بود نتوانست به حداقل آرای 5 دهم درصد نیز برسد.

 

09:46/ اختلاف بایدن با ترامپ در جورجیا به 4 دهم درصد رسید

اختلاف ارا در جورجیا 23 هزار رای است.

 

تا کنون 98 درصد آرای این ایالت شمارش شده است.

 

9:30/ مقام اطلاعاتی آمریکا: شواهدی از مداخله خارجی در انتخابات وجود ندارد

بلندپایه ترین مقام امنیت سایبری در سازمان امنیت ملی آمریکا می گوید دولت شواهدی از مداخله خارجی در شمارش آرای انتخابات در دست ندارد.

 

کریستوفر کربز در بیانیه ای گفت که "شواهدی وجود ندارد که یک کشور متخاصم امکان جلوگیری از رای دادن یا تغییر شمارش آرا را پیدا کرده باشد."

 

سازمان های اطلاعاتی آمریکا نتیجه گیری کردند که در سال 2016 روسیه در پس تلاش ها برای کمک انتخاباتی به دونالد ترامپ و شکست هیلاری کلینتون قرار داشت. روسیه این اتهام را رد کرد.

 

کربز گفت: "ما مواظب کلیه تلاش های بازیگران خارجی برای هدف گرفتن یا مختل کردن شمارش آرا و تایید نتایج نهایی هستیم." تیم آقای ترامپ در چند ایالت شکایاتی را تسلیم دادگاه ها کرده است. رئیس جمهور آمریکا ساعاتی بعد از پایان رای گیری مدعی شد "مردم آمریکا هدف کلاهبرداری هستند" اما شواهدی ارائه نکرد.

 

09:17/ بایدن: در صورت پیروزی، 77 روز دیگر به پیمان پاریس برمی گردم

بایدن وعده داد در اولین روز از دوره ریاست جمهوری خود (20 ژانویه 2021) به توافق اقلیمی پاریس ملحق شود.

 

وی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: ترامپ چهارشنبه رسما از توافق آب و هوایی پاریس خارج شد؛ من دقیقا 77 روز دیگر به آن دوباره ملحق می شوم.

 

09:10/ وال استریت ژورنال: تیم بایدن برای تحویل گرفتن ریاست جمهوری از ترامپ آماده می‌شود

 وال استریت ژورنال به نقل از منابع خود نوشت: تیم انتقال بایدن که متشکل از گروهی از متخصصان سیاستمدار متعهد به اجرای برنامه‌های وی هستند، در حال برنامه‌ریزی برای اعزام کارکنان به آژانس‌های فدرال پس از اعلام برنده شدن نامزد دموکرات‌ها هستند.

 

این تیم ماه‌ها در حال برنامه ریزی برای جلوگیری از احتمال عدم همکاری دولت ترامپ با مشاوران بایدن بوده است زیرا آنها آماده می‌شوند تا وی به طور بالقوه کاخ سفید را تصاحب کند.

 

 

 

به نوشته وال استریت ژورنال، تیم بایدن در صورت ندادن اطلاعات کلیدی، تأمین منابع مالی یا اجازه فعالیت ندادن به کارمندان در آژانس‌ها از سوی دولت ترامپ، طرح‌های جایگزین را برای شروع برنامه ریزی دور اول ریاست جمهوری بایدن تنظیم کرده‌اند.

 

08:30/ وضعیت ایالت‌های باقی‌مانده؛ کاهش فاصله در سه ایالت

پنسیلوانیا با شمارش 88 درصد آراء -  ترامپ: 51 / بایدن: 47.9

 کارولینای شمالی با شمارش 94 درصد آراء -  ترامپ: 50.1 / بایدن: 48.7

جورجیا با شمارش 98 درصد آراء -  ترامپ: 49.8 / بایدن: 49

آلاسکا با شمارش 50 درصد آراء - ترامپ: 62.1 / بایدن: 33.5

نوادا با شمارش 75 درصد آراء -  ترامپ: 48.7 / بایدن: 49.3

 

08:23/ رکورد تاریخی بایدن در آرا

دموکرات‌ها این بار بیشترین آراء در تاریخ آمریکا را به‌دست آورده‌اند.

 

روزنامه «نیویورک‌تایمز» نوشته تا به الان، بایدن توانسته بیش از 71 میلیون رأی مردمی را کسب کند که حائز بیشترین تعداد آراء در تاریخ انتخابات‌های ریاست‌جمهوری آمریکا است.

 

پیش از این «باراک اوباما» در سال 2008 با رقم 69،5 میلیون رأی، رکورددار بیشترین آراء مردمی بود.

 

08:15/ پلوسی: بایدن به اندازه کافی رای الکترال برای پیروزی دارد

رییس مجلس نمایندگان آمریکا بامداد پنجشنبه در نامه‌ای به نمایندگان دموکرات نوشت: جوبایدن به اندازه کافی رای الکترال برای پیروزی در انتخابات و ورود به کاخ سفید دارد.

 

نانسی پلوسی در این نامه تاکید کرد که مردم آمریکا صدای خود را به وضوح در صندوق‌های رای به تصویر کشاندند و جو بایدن و کامالا هریس را به کاخ سفید می‌فرستند.

 

این برای اولین بار است که پلوسی با اشاره به رقابت‌های سخت برای حفظ قدرت دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان در مورد وضعیت رقابت‌های ریاست جمهوری اظهار نظر می‌کند.

 

پلوسی همچنین از همکارانش خواست تا هنگام شمارش آرای نهایی و تکمیل رقابت‌ها صبور باشند.

 

08:12/ ترامپ: به شفافیت سیستم ما و انتخابات ریاست‌جمهوری ضرر زدند

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در توییتر نوشت: به شفافیت سیستم انتخاباتی و ریاست‌جمهوری ما خسارت زدند این باید بررسی شود!

 

او افزود: وکلای ما خواستار اجازه ورود به مراکز شمارش آرا به دلایل هدف‌مند هستند اما هیچ فایده‌ای تاکنون نداشته است.

 

کمپین ترامپ در چند ایالت تعیین‌کننده در پی رقابت‌های انتخاباتی کمپین قانونی چند جانبه را آغاز کرده است.

 

شبکه سی ان ان پنجشنبه اعلام‌کرد: مقامات انتخاباتی نوادا می گویند که آن ها انتظار دارند آخرین نتایج انتخابات در این ایالت که دارای 6 رأی الکترال است، روز پنج شنبه (به وقت محلی) منتشر کنند.

 

"جنیفر راسل" مدیر ارتباطات ایالت نوادا در این مورد به سی ان ان اظهار‌کرد: نتایج نهایی انتخابات این ایالت در ظهر پنج شنبه اعلام خواهد شد.

 

براساس گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، رقابت انتخاباتی در ایالت نوادا بسیار نزدیک است و مقامات انتخاباتی تا کنون 75 درصد از آرا را شمرده و بایدن تا کنون توانسته 588 هزار و 252 رای معادل 49.3 درصد از آرای را به خود اختصاص دهد.

 

ترامپ نیز با عقب افتادن از بایدن تا کنون 580 هزار و 605 رای معادل 48.7 درصد آرای را کسب کرده است.

 

به طول انجامیدن شمارش آرا در ایالت نوادا بیشتر بخاطر شمارش زیاد آرای پستی بوده است. گفته می شود هر چه به تعداد آرای پستی در ایالت های کلیدی و چرخشی آمریکا مانند نوادا افزوده می شود شانس ترامپ برای کسب پیروزی در انتخابات کاهش می یابد.

 

بنابر آخرین آمار نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا و تا این لحظه، جو بایدن با 264 رای الکترال در برابر 214 رأی الکترال دونالد ترامپ پیش است.

 

زمان انتخابات 2020 آمریکا شامگاه سه شنبه در همه ایالت ها به پایان رسید و مقام های انتخاباتی هم چنان در حال شمارش آرا هستند.

 

فرماندار ایالت پنسیلوانیا در ساعت اولیه بامداد روز چهارشنبه به وقت محلی در پیامی توئیتری نوشت: هنوز بیش از یک میلیون برگه رای پستی برای شمارش در این ایالت داریم.

 

او ادامه داد: به پنسیلوانیایی ها قول می دهم که همه آرا شمارش شود.

 

نتایج در ایالت تعیین کننده نوادا جمعه مشخص می‌شود

شبکه سی ان ان پنجشنبه گفت، مقامات انتخاباتی نوادا می‌گویند که آنها انتظار دارند آخرین نتایج انتخابات در این ایالت که دارای 6 رای الکترال است، روز پنجشنبه (به وقت محلی) منتشر کنند.

 

"جنیفر راسل" مدیر ارتباطات ایالت نوادا در این باره به سی ان ان گفت: نتایج نهایی انتخابات این ایالت در ظهر پنجشنبه اعلام خواهد شد.

 

براساس گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، رقابت انتخاباتی در ایالت نوادا بسیار نزدیک است و مقامات انتخاباتی تا کنون 75 درصد از آرا را شمرده و بایدن تا کنون توانسته 588 هزار و 252 رای معادل 49.3 درصد از آرای را به خود اختصاص دهد.

 

ترامپ نیز با عقب افتادن از بایدن تا کنون 580 هزار و 605 رای معادل 48.7 درصد آرای را کسب کرده است.

 

به طول انجامیدن شمارش آرا در ایالت نوادا بیشتر به خاطر شمارش زیاد آرای پستی بوده است. گفته می شود هر چه به تعداد آرای پستی در ایالت‌های کلیدی و چرخشی آمریکا مانند نوادا افزوده می‌شود شانس ترامپ برای کسب پیروزی در انتخابات کاهش می یابد.

 

بنابر آخرین آمار نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا و تا این لحظه، جو بایدن با 264 رای الکترال در برابر 214 رای الکترال دونالد ترامپ پیش است.

 

زمان انتخابات 2020 آمریکا شامگاه سه شنبه در همه ایالت ها به پایان رسید و مقام‌های انتخاباتی همچنان در حال شمارش آرا هستند.

 

فرماندار ایالت پنسیلوانیا در ساعت اولیه بامداد روز چهارشنبه به وقت محلی در پیامی توئیتری نوشت: هنوز بیش از یک میلیون برگه رای پستی برای شمارش در این ایالت داریم.

 

وی افزود: به پنسیلوانیایی‌ها قول می‌دهم که همه آرا شمارش شود.


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 99 مهر 21  5:28 عصر

مجموعه: اخبار بین الملل

 

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , هوادار ترامپ
کشاورز هندی که مجسمه‌ای از چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا را در خانه‌اش گذاشته بود و عادت داشت هر روز برای وی دعا کند و پس از شنیدن ابتلای این رئیس جمهور به کووید 19 به شدت نگران شده بود، روز یکشنبه بر اثر ایست قلبی درگذشت! 

به گزارش خبرآنلاین، به نقل از ایندیان اکسپرس، "بوسا کریشنا راجو"، کشاورز 38 ساله ساکن جنوب هند روز یکشنبه بر اثر ایست قلبی درگذشت. ظاهرا وی از زمانی که خبر ابتلای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به کووید 19 را شنیده بود، به شدت دچار افسردگی شده بود.

 

به گفته دوستان راجو، این کشاورز هندی پس از مثبت شدن تست کرونای دونالد ترامپ و ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا به شدت شوکه شد و شب‌های بسیاری را بیدار مانده و برای سلامتی وی دعا کرده بود.  

 

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , هوادار ترامپ

بسیاری از کاربران رسانه‌های اجتماعی پیام‌هایی را در توییتر منتشر کرده و به جهان درباره مرگ "سرسخت‌ترین طرفدار ترامپ" اطلاع دادند.

 

راجو در محل سکونتش به خاطر ایست قلبی بیهوش شد و پس از انتقال به بیمارستان، جان باخت.

 

مردی از روستای راجو به رسانه‌های محلی گفت: راجو وقتی خبر مثبت شدن تست کرونای ترامپ را شنید، به شدت ناراحت شد. او سه چهار شب گذشته را بیدار ماند و برای سلامتی ترامپ دعا کرد.

 

 

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , هوادار ترامپ

راجو هنگامی که در سال 2019 میلادی به مناسبت تولد هفتاد و سه ‌سالگی ترامپ مجسمه شش فوتی از وی به ارزش 1778 دلار را در خانه‌اش قرار داد، تیتر رسانه‌ها شد.

 

راجو از دولت هند درخواست کرده بود تا اجازه دهد با ترامپ در جریان سفرش به هند ملاقات کند.


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار بین الملل

 

اخبار,اخبار بین الملل,ترامپ
رئیس جمهور آمریکا امروز یکشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت: دیگر کرونا ندارم. به نظر می‌رسد اکنون در برابر بیماری کرونا ایمن شده‌ام.

به گزارش ایلنا به نقل از فاکس نیوز، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که زمانی که در بیمارستان بستری بوده، نوعی آنتی‌بادی دریافت کرده و در برابر ویروس کرونا «ایمن» است.

 

وی افزود که رئیس‌جمهوری در بهترین حالت برای مبارزات انتخاباتی است و من ایمن شده‌ام.

 

ترامپ گفت که دیگر هیچ نشانه‌ای از کرونا ندارد و به زودی فعالیت‌های انتخاباتی خود را از سر خواهد گرفت.


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار سیاست خارجیشیخ عبدالله در پیام خود نوشت "دیگر هرگز" و افزود که این محوطه "ارزش های همزیستی و بخشایش... که کشور من بر آنها بنا شده را به نمایش می گذارد." 

برای اولین بار، وزیران خارجه اسرائیل و امارات باهم دیدار کردند.

 

به گزارش عصرایران، این دیدار، دیروز سه شنبه و در حاشیه بازدید از بنای یادبود و موزه هولوکاست برلین و با حضور وزیر خارجه آلمان انجام شد.

 

امارات چندی پیش با اسرائیل توافقامه عادی سازی روابط امضا کرد. براساس این توافق، امارات و اسرائیل در تل آویو و ابوظبی، سفارت بازخواهند کرد و سفیر، مبادله خواهد شد.

 

در این دیدار شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان و گابی اشکنازی وزیران خارجه امارات و اسرائیل درحالی که ماسک بر چهره داشتند به نشانه دست دادن، آرنج خود را به یکدیگر زدند.

 

گفتگو درباره روند عادی سازی در روابط اسرائیل و امارات و همکاری در بخش های مختلف، موضوع گفتگوی دو طرف بود.

 

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,

 بی بی سی هم نوشت: اشکنازی وزیر خارجه اسرائیل درباره این دیدار گفت بازدید از بنای یادبود هولوکاست برای او "به عنوان یک نماینده (اسرائیل)، ژنرال سابق و پسر یک بازمانده هولوکاست" به خصوص تاثرانگیز بوده است.

 

او گفت: "سه نفر ما در کنار هم در سکوت ایستادیم تا یاد قربانیان را زنده کنیم. و برای اولین بار در تاریخ نماینده یک کشور عربی حاضر بود... حضور امروز ما در کنار هم، نماد شروع عصر تازه صلح، ثبات، رفاه و امید است."

 

وزرای خارجه امارات و اسرائیل در کنار هایکو ماس وزیر خارجه آلمان در میان 2700 بلوک خاکستری در محوطه بزرگ بنای یادبود هولوکاست قدم زدند.

 

این بنا برای گرامیداشت یاد یهودیان که توسط رژیم نازی تحت رهبری آدولت هیتلر در آلمان قتل عام شدند ساخته شده است.

 

شیخ عبدالله و اشکنازی از موزه زیرزمینی این بنا بازدید و کتاب بازدیدکنندگان را امضا کردند.

 

شیخ عبدالله در پیام خود در این کتاب نوشت "دیگر هرگز" و افزود که این محوطه "ارزش های همزیستی و بخشایش... که کشور من بر آنها بنا شده را به نمایش می گذارد."

 

اشکنازی هم در یادداشت خود نوشت که ملاقات آنها "نماد شروع یک عصر تازه است. عصر صلح میان ملت ها."

 

"امضای مشترک ما در کتاب گرامیداشت مثل یک اشک و سوگند مشترک است: به یاد داریم و فراموش نمی کنیم، که قوی باشیم و قول بدهیم "دیگر هرگز"."

 

 

ماس وزیر خارجه آلمان گفت "افتخار بزرگی است که وزرای خارجه اسرائیل و امارات برلین را به عنوان محل ملاقات تاریخی اول خود انتخاب کرده اند."

 

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,

وزرای خارجه اسرائیل و امارات در گفت‌وگوهای خود در محل وزارت خارجه آلمان برای شروع همکاری در زمینه هایی مثل توسعه فناوری و امنیت اظهار آمادگی کردند.

 

وزیر خارجه آلمان توافق اسرائیل و امارات را "اولین خبر خوب در خاورمیانه بعد از مدت های طولانی" توصیف کرد.

 

او دو طرف و سایر کشورهای خاورمیانه را تشویق کرد پیشتر بروند و از این فرصت برای یافتن صلحی پایدار میان اسرائیل و فلسطینی ها استفاده کنند.

 

اشکنازی هم از فلسطینی ها خواست به میز مذاکره برگردند.

 

مقام‌های دولت فلسطین (تشکیلات خودگردان) به شدت از اقدام کشورهای عرب ساحلی خلیج فارس در توافق با اسرائیل انتقاد کرده و آن را "خیانت" به آرمان فلسطین توصیف کرده‌اند.

 

آلمان همواره از بزرگ‌ترین حامیان اسرائیل بوده اما همراه کشورهای اروپایی دیگر از سیاست‌های دولت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در ساخت شهرک‌های یهودی‌نشین در سرزمین‌های اشغالی فلسطین انتقاد و از راه حل تشکیل دو کشور حمایت کرده است. 

 

شرح عکس: نوشته شیخ عبدالله وزیر خارجه امارات در دفتر یادبود موزه هولوکاست در برلین آلمان 

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,
 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار سیاسی و اجتماعی

 

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,سخنگوی دولت
سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه به تصمیماتی که اتخاذ می‌شود با حسن نیت نگاه کنیم، گفت: بعد از حصول اطمینان، بنابر نظر وزارت بهداشت جلسه سران قوا حتما برگزار خواهد شد. 

به گزارش ایرنا، «علی ربیعی» روز سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال ایرنا درباره لغو نشست سران قوا و توهین‌ها و اتهام‌زنی برخی از نمایندگان به رییس جمهوری و ضرورت‌ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، اظهارداشت: سعی می‌کنیم در نشست‌های سخنگویی به مسائل بنیادین بپردازیم؛ چندروزی است که اخبار و موضع گیری‌ها را رصد می‌کنم، که در شرایط امروز کشور این سخنان و مواضع برای افکارعمومی مضر و بی‌انصافی است.

 

سخنگوی دولت با انتقاد از برخی اتهام‌ها به رییس و اعضای دولت و بکار بردن تعابیر ناشایست، گفت: متاسفانه اصطلاحاتی شکل می گیرد که ما تاکنون این ادبیات را در ساخت سیاسی به این شکل نداشتیم، ما چنین واژگانی نداشتیم که از تریبون‌های رسمی نماینده‌ای بگوید دولت از بالا تا پایین این گونه است و اتهام بزند.

 

ربیعی افزود: اگر همین تعابیر و اهانت‌ها را درباره یک قوه دیگر بیان می‌شد چه اتفاقی می‌افتاد؟ خوشبختانه امروز عده ای با حمله به دولت تخلیه می‌شوند، اشکال ندارد و دولت این را هم به جان می‌پذیرد. البته عملکرد همه قوا جای نقد دارند ما هم قابل نقد هستیم. 

 

وی تصریح کرد: اساساً رمز پیشرفت و پویایی ما این است که بتوانیم با نقدهای راهگشا مسائل کشور را دنبال کنیم ولی استفاده از چنین تعابیری اساسا درست نیست.

 

سخنگوی دولت اخلاق را در جامعه مساله بسیار مهمی دانست و گفت: ایده‌ها از همین بیانات همه ما که در ساخت حاکمیت هستیم شنیده و الگوبرداری می‌شود.

 

ربیعی افزود: آنچه که مطلع هستم پیشنهاد جلسه را خود آقای رییس‌جمهوری دادند، وقت و زمان آن را هم مشخص کردند؛زمانی که رییس محترم مجلس به بیمارستان تشریف بردند، از وزیر محترم بهداشت سوال شد که این بازدید در کدام بخش‌ها و تا چه اندازه بوده گفتند «در بخش‌های مبتلایان حتی در بخش‌هایی که افراد خیلی بدحال هم بستری هستند، این بازدید صورت گرفته است؛ ممکن است فرد خودش نگیرد ولی امکان انتقال آن وجود دارد.»

 

سخنگوی دولت ادامه داد: در کمیته بهداشتی ستادملی کرونا توصیه شد که بهتر است چند وقت نشست به عقب بیفتد و تأخیر صورت بگیرد. 

 

ربیعی گفت: رهبر معظم انقلاب الگوی بزرگی برای ما هستند و همه مکلف هستیم که به پروتکل‌های بهداشتی و توصیه‌هایی که صورت گرفته عمل کنیم و قطعاً در سایه عمل کردن به پروتکل‌ها آرامش بیشتری برای کار خواهد بود.

 

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری ادامه داد: البته بازدید و سرکشی به مراکز درمانی هم امر نکویی است و ما امر نکو را باید بگوییم که خوب است ولی باید در شرایطی باشد که اگر بازدید هم صورت گرفته باید بنابر نظر وزارت بهداشت در زمان خاص باشد و بعد از زمانی که اطمینان از عدم انتقال حاصل شد، جلسه سران قوا برگزار شود.

 

سخنگوی دولت افزود: از قبل و زمانی که این اتفاق نیفتاده بود من دیدم کسی پیش‌بینی کرده بود که اینجا بازدید می‌شود و این اتفاق هم می‌افتد مثل اینکه پیشگو بودند و پیش‌بینی کردند. نباید چنین اتفاقاتی بیفتد.

 

وی تصریح کرد: ما همواره احترام گذاشتیم و باید همه به همدیگر احترام بگذاریم و باید با حسن نیت به مسایل نگاه کنیم و اگر تصمیمی گرفته می‌شود احساس کنیم که عقبه کارشناسی پشت آن بوده و حسن نیت بوده است.

 

ربیعی خاطرنشان کرد: زمان برای تشکیل جلسه فراوان است و باز هم بعد از مدت اطمینان بنابر نظر وزارت بهداشت جلسه حتما برگزار خواهد شد.

 

کرونا مرزبندی و تفکیکی نمی‌شناسد

ربیعی در ادامه نشست در پاسخ به سوالی درباره موج سوم کرونا و کاهش رعایت شهروندان و اینکه ‌آیا دولت اقدامی برای محدودیت‌ها در زمینه مسافرت داشته یا نه، گفت: در این مرحله کمیته امنیتی - اجتماعی یک سری مراکز را مشخص و تعطیلی این مراکز را به همه استان‌ها واگذار کرد که تصمیم بگیرند و تعطیل کنند.

 

وی افزود: در مورد سفر هنوز در ستاد ملی کرونا تصمیم‌گیری نکرده است و بیشتر باید گزارش‌های استان‌های درگیر و بیمارستان‌ها در کمیته اجتماعی بررسی شود و با توجه به تعطیلاتی که پیش رو داریم، در ستاد تصمیم بگیریم.

 

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه کرونا هیچ مرزبندی و تفکیکی برای ابتلا کردن قائل نیست، گفت: ما هم بدون مرزبندی باید با هم زبانی، همدلی و همراهی همگانی به این مبارزه ادامه دهیم و کمک کنیم با افزایش نظارت همگانی و اقدامات داوطلبانه در جامعه به خود کنترلی در این زمینه برسیم.

 

نیازمند افزایش صادرات غیرنفتی هستیم

ربیعی گفت: ما هم نیاز به افزایش صادرات غیرنفتی و تمهیداتی برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور داریم

 

سخنگوی دولت اضافه کرد: به منظور تحقق این امر روز یکشنبه، ستاد اقتصادی دولت تصمیم گرفت، صادرکنندگانی که نسبت به انجام تعهدات ارزی خود به موقع اقدام کنند حداکثر تا دوهفته، مالیات بر ارزش افزوده دریافتی از آنها، عودت داده خواهد شد.

 

برگرداندن ارزهای کشور در سایر کشورها سیاست‌های دولت است

ربیعی درباره بازگشت ارزهای صادراتی به چرخه اقتصادی کشور گفت: مبلغ 8 میلیارد دلار طی ماه‌های خرداد وارد چرخه اقتصاد کشور شده است و بسیاری از واردات کشور هم براساس همین ارزها انجام شده است؛ اگر این ارزها نیامده بود معادل تامین 8 میلیارد برای برخی کالاها با کمبود مواجه می شدیم.

 

سخنگوی دولت بیان کرد: برای بازگرداندن ارز، سیاست‌های تشویقی تصویب کردیم که یکی از آنها گسترش صادرات غیرنفتی موضوع جدی مورد نظر دولت است که وزارت صمت با برنامه‌ریزی برای صادرات هدفمند را بیشتر از گذشته دنبال می‌کند.

 

ربیعی بیان کرد: هر وزارتخانه‌ای که می‌تواند صادرات انجام دهد، کمیته ویژه آن تشکیل شده است، از طرفی تلاش برای برگرداندن ارزهای که در سایر کشورها داریم، یکی از سیاست‌های برنامه‌های دولت است.

 

وی ادامه داد: برخی از کشورها با فشار امریکا و در برخی از موارد با بهانه گیری‌هایی که خودشان انجام می‌دهند در شرایطی که ایران امروز بیشترین نیاز را به منابع مالی خود دارد با مردم ایران همراهی نمی‌کنند که در خاطره تاریخی ما باقی می ماند. 

 

ربیعی افزود: وزارت خارجه و بانک مرکزی با روشهای مختلف برای برگرداندن منابع مالی ایران در سایر کشورها در حال رایزنی هستند و توفیقاتی هم در تعدادی از این کشورها به دست آورده‌ایم. 

 

سخنگوی دولت با اشاره به جلسات دولت با صادرکنندگان گفت:  108 صادرکننده متعهد که صادرات هر کدام از آنها از صادرات 97 و 98 و دو ماهه اول سال 99    بیش از 10 میلیون دلار بوده است، مجموعا  26 میلیارد دلار به چرخه برگردانده اند که عملا 100 درصد ارز صادراتی دو سال گذشته و دو ماه اول سال 99 است و بدون تردید در سال 99 صادرات غیرنفتی بیش از سال‌های گذشته خواهد بود.

 

راه حل غائله قره‌باغ، نظامی نیست

ربیعی در پاسخ به سوال خبرگزاری جمهوری آذربایجان مبنی بر حملات ارمنستان به مناطق غیرنظامی و موضع ایران درباره هدف قرار دادن شهر گنجه، اظهارداشت: مواضع اصولی ما درباره اختلافات جمهوری آذربایجان و ارمنستان تاکنون بدون ابهام بیان شده است ما حفظ تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان و احترام به منشور سازمان ملل متحد و قوانین بین المللی همواره تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان را مورد  تاکید قرار دادیم.

 

سخنگوی دولت با اشاره به اظهارات هفته گذشته خود درباره اینکه تخلیه مناطق اشغالی جمهوری آذربایجان مورد تاکید دولت جمهوری اسلامی ایران است، افزود: با این دو نظر روشن در مورد تمامیت ارضی و تخلیه مناطق اشغالی جمهوری آذربایجان تاکید می‌کنیم که دخالت طرف‌های ثالث را خارج از چارچوب‌های توافق شده حل اختلاف غیرسازنده و زیانبار می‌بینیم.

 

وی با بیان اینکه راه حل بحران را نظامی نمی‌دانیم، گفت: از طرف دیگر از آسیب رسیدن به جان و دارایی شهروندان‌مان در نواحی مرزی به شدت نگران هستیم در صورت تکرار این اتفاقات با در نظر گرفتن همه گزینه‌های موجود نسبت به آن بی تفاوت نخواهیم بود.

 

ربیعی خاطرنشان کرد: از دو طرف می خواهیم فورا به خشونت و خونریزی خاتمه دهند و اجرای قوانین بین المللی را از راه مذاکره و دیپلماسی دنبال کنند. البته بارها تاکید کردیم ما آماده هر گونه کمک برای پایان دادن فوری به این جنگ بی نتیجه هستیم و از هر گونه ابتکار عمل صادقانه  هم برای آتش بس و احیای دیپلماسی حمایت  می کنیم.

 

وی تاکید کرد: بنابراین با دو موضع روشن و شفافی که در ابتدا بیان کردم ما خواهان صلح و گفت وگو در منطقه  هستیم با تخلیه مناطق اشغالی و احترام به تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان.

 

ربیعی افزود: به‌رغم اینکه به‌شکل هوشمند هر کشوری که مبادلات با ما صورت می‌دهد آمریکایی‌ها با آن کشور تماس می گیرد و به آنها فشار می آورند؛ اما به هر حال گسترش کیفیت کالاها و بر اساس مقرون به صرفه بودن، خریداری کالای ایرانی برای تعدادی از کشورها کماکان وجود دارد.

 

برخی با ادعای کمک ایران به طرفین منازعه قره‌باغ شیطنت می‌کنند

ربیعی در پاسخ به ادعاها درباره کمک تسلیحاتی ایران به ارمنستان، گفت: همه را دیدم برخی به دنبال این شیطنت هستند و با اینگونه بیانات، فکر می‌کنند نقش جمهوری  اسلامی ایران و همبستگی فرهنگی ایران با مردم منطقه را هدف قرار دهند.

 

سخنگوی دولت افزود: به هیچ وجه در حوزه تسلیحاتی [کمکی] بر دو طرف دعوا نمی‌کنیم و به روشنی هم اعلام کردیم تمامیت ارضی جمهوری  آذربایجان و رفع اشغال از شهرها مورد تاکید ماست. با حسن نیت و با آشنایی که با طرف های درگیر داریم سیاست جمهوری اسلامی ایران این است که با طرحی مشخص به حل مساله بپردازد.

 

درباره افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند شنبه تصمیم‌گیری می‌شود

ربیعی در پاسخ به اینکه دولت در قبال افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، چه رویکردی دارد، گفت: موضوع در کمیته امنیتی و اجتماعی مطرح شد و روز شنبه آینده در ستاد ملی کرونا تصمیم نهایی گرفته می‌شود. در حوزه ادارات،  مشاغل و اصناف و حمل ونقل عمومی افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند به صورت قطعی از ارائه خدمات به آنها جلوگیری و در این زمینه سختگیری 100 درصدی برای عدم ارائه خدمات دنبال می‌شود.

 

افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، جریمه می‌شوند

ربیعی با بیان اینکه در گام نخست جرائم برای افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند،  در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: افرادی که مبتلا شده و رعایت نمی‌کنند در گام نخست در صورتی که به تحرک خود در جامعه ادامه داده و رعایت نکنند،‌ اقدام‌های حقوقی علیه آنها انجام خواهد گرفت و به مقامات قضایی معرفی می‌شوند.

 

 

سخنگوی دولت ادامه داد: این افراد جان دیگر انسان‌ها را به  خطر می‌اندازند و اقدام این افراد به مانند این است که فردی در خودرویی که ترمز ندارد نشسته و جان دیگر افراد جامعه را به خطر بیندازد. البته اقدام‌های حقوقی علیه این افراد در نظر گرفته شده است که ساز و کار آن هفته جاری بررسی می‌شود.

 

داده‌های بیماران کرونایی در اختیار نهادهای پیگیر قرار می‌گیرد

ربیعی با اشاره به مدنظر قرار دادن تجربه موفق برخی از کشورها در مبارزه با کرونا یادآور شد: قرار است داده‌های وزارت بهداشت که از آزمایشگاه خصوصی و دولتی بیرون می‌آید جمع آوری شده و این دادها در اختیار نیروی انتظامی،  بسیج و سایر افراد و نهادهایی که قرار است در کنترل بیماری کمک کنند،  قرار بگیرد. همچنین از طریق رصد این افراد در جامعه امکان پیشگیری و جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری میسر می‌شود و ابزارهای الکترونیکی به کمک رصد افراد مبتلا خواهد آمد.

 

سخنگوی دولت درباره دیگر افرادی که در مراکز پرخطر مجبور به ارائه خدمت هستند نیز توضیح داد: برای چنین افرادی که در قسمت‌های پرخطر مانند مترو و فروشگاه‌ها و مراکز خرید، خدمات ارائه می‌دهند،  اگر فردی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، متوقف شده و درباره شیوه جریمه با این افراد در هفته آینده نیز بحث و بررسی می‌شود.

 

وی با تاکید بر اینکه باید به موضوع کرونا به عنوان یک خرد جمعی و مسوولیت اجتماعی نگاه شود، تصریح کرد: در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی هم خود مبتلا شده و هم اینکه می‌توانیم دیگران را مبتلا کنیم. البته باید توجه داشته باشیم برای عبور از شرایط سخت کشور نیازمند کاهش ابتلاها و کاهش بیمار مبتلا در بیمارستان‌ها هستیم تا چرخه اقتصاد نیز در کنار آن فعال بماند.

 

حفظ امنیت شهروندان وظیفه حاکمیت و دولت است

ربیعی درباره برخورد با بدحجابی و بی حجابی در سطح جامعه، گفت: انتساب و استناد اخبار و مواضعی که از سوی برخی ائمه جماعات مطرح شده بود از سوی دفاتر آنها تکذیب شد که باید تشکر کنیم که زمینه‌ سواستفاده را از ناآگاهان داخلی و شیاطین خارجی که قصد دارند بر ضد جمهوری اسلامی مساله سازی کنند، گرفتند.

 

سخنگوی دولت اظهار داشت : سابقه نشان می‌دهد در این موارد همواره دو گروه آماده سوء استفاده هستند، یک گروه برای حمله به نظام بهانه می‌کنند و گروه دیگر برداشت‌های اشتباه می‌کنند و منتظر اقدامات غیرقانونی علیه حقوق دیگران می‌شوند.

 

وی حفظ امنیت شهروندان بر اساس قانون اساسی و قوانین موضوعه تکلیف و وظیفه حاکمیت و دولت دانست و گفت: در برخورد با تخلفات هم باید بر اساس مقررات عمل شود و هم اجرای آن باید بر اساس حفظ امنیت باشد و نه ایجاد اخلال در امنیت؛ خوشبختانه موضوع رسمی هیچکس در حاکمیت این گونه رفتارها نیست.

 

بهانه‌جویی و ترس از آمریکا باعث دورماندن ایران از حقوق مسلم خود نشود

ربیعی درباره بازپس گیری منابع ارزی ایران از کره جنوبی گفت: بانک مرکزی و وزارت امور خارجه در حال پی گیری موضوع هستند، با همه کشورهای در حال رایزنی هستند و هیات‌هایی هم به برای پی گیری اعزام خواهند شد. 

 

سخنگوی دولت گفت: امروز هم در ستاد اقتصادی دولت در این زمینه مذاکره شد و قرار شد هیات‌هایی به  کشورهایی که ایران در انها منابع ارزی دارد اعزام شوند که قطعا تاثیر گذار خواهد بود.

 

وی افزود: در این شرایط نمی خواهیم از کشوری نام ببرم. عملکرد این کشورها در حافظه تاریخی مردم ایران باقی خواهند.

 

ربیعی تصریح کرد: کره جنوبی تحت تاثیر سیاست‌های آمریکا، مردم ایران را از حقوق مسلم خود محروم کرده است، اخیرا درباره دارو بحثی را مطرح کرده اند که عدد آن اصلا قابل توجه نیست.

 

وی گفت: نه به عنوان سخنگوی دولت، بلکه به عنوان یک ایرانی به برخی کشورها می گویم امروز شهامت عدم همراهی با ظلم مسلم ترامپ - که این ظلم باقی نخواهد ماند- برای مردم ایران مهم است.

 

سخنگوی دولت تاکید کرد: بهانه‌جویی‌های بیهوده و غیرواقعی و ترس زیاد از آمریکا نباید باعث شود یک جامعه و ملت از حقوق مسلم خود دور بماند.

 

آرمان حسینی و دوستی اهل بیت  امری فرامذهبی است

ربیعی همچنین در ابتدای این نشست خبری با اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی گفت: ملت‌ ما و ملت‌های همسایه در این جغرافیای وسیع اهل بیت همواره در طول قرون، مراسم عزاداری برای سالار شهیدان و اصحاب امام حسین(ع) را با شکوه هر چه بیشتر برگزار کردند.

 

سخنگوی دولت افزود: سنت عزاداری امام حسین (ع) در طول تاریخ ایستا و صرفا مناسکی نبوده است.  راهپیمایی میلیونی اربعین را باید جدیدترین مرحله تکاملی این عزاداری دانست. متاسفانه امسال ما به دلیل شیوع کرونا از برگزاری این مراسم محروم هستیم اما باید این را به مثابه فرصت برای تحقق اندیشیدن حول فلسفه قیام امام حسین (ع) و راهپیمایی اربعین بدانیم.

 

ربیعی، آرمان حسینی و دوستی اهل بیت را فرامذهبی عنوان کرد و گفت: از باکو و قره باغ تا تبریز و اصفهان و هرات و بیروت و آناتولی و بصره یک جغرافیای واحد داریم که خاک آن با حب اهل بیت سرشته شده است. گفتمان حسینی برای ما گفتمان مقاومت برابر متجاوزان به تمامیت ارضی و تفاوت‌های مذهبی است. امیدواریم که امسال هم عزاداران حسینی با رعایت پروتکل‌ها همانند رعایتی که در مراسم عاشورا و تاسوعا انجام دادند به سلامت جامعه ایران کمک کنند و عزاداری‌ها را باشکوه تر در خانه‌ها و با پروتکل‌ها برگزار کنیم.

 

سخنگوی دولت افزود: موضوع کرونا همچنان در کانون توجه دولت است درخواست ما از هموطنان توجه بیشتر به دستورالعمل‌های بهداشتی است از اجتماعات در شرایط کرونایی امروز حیاتی و مهم است شرایط سختی را در پیش رو داریم و قطعا باید بیش از گذشته مراعات کنیم. در کشور هفته سختی را پشت سر گذاشتیم به رقم تاکیدات، رعایت دستورالعمل‌ها در سطح کشور به 60/3 درصد و در تهران به 45 درصد رسید.

 

وی ادامه داد: ستاد ملی مقابله با کرونا در جهت کنترل، مدیریت و مهار ویروس کرونا مصوب کرد کمیته نظارت بر پروتکل‌ها با توجه به کاهش رعایت دستورالعمل در برخی استان‌ها برنامه زمان بندی شده ارتقا رعایت پروتکل‌ها با استفاده از ماسک و فاصله گذاری‌های فیزیکی تا میزان 80 درصد را هدف گذاری کرد و از استان‌ها خواسته شد که تلاش و سعی خود را برای ارتقای پروتکل ها به 80 درصد را انجام دهند.

 

ربیعی یادآور شد: تصمیم دیگر در عرصه اقتصاد آسیب دیده ناشی از کرونا بود. با توجه به گسترده بودن آسیب به بخش خدمات به‌ویژه بخش گردشگری، سیاست‌های حمایتی برای  از این بخش اتخاذ و مقرر شد بازپرداخت تسهیلات بانکی که قبال فعالان این بخش دریافت کرده بودند تا پایان سال 99 امهال شود. اجازه داده شد پرداخت حق بیمه سهم کارفرمای سال 99 هزینه آب و برق و گاز و هزینه‌های مالیاتی سررسید شده تا پایان امسال امهال صورت گیرد. با پرداخت تسهیلات کسب و کارهای آسیب دیده حوزه گردشگری با محوریت بنگاه موافقت شد.  

 

دستیار اجتماعی رییس جمهوری ادامه داد: این امر کمک می‌کند که بیکاری ناشی از بخش گردشگری تا حدود زیادی جبران شود و افراد به‌کار خود برگردند.

 

وی اظهار داشت: در مجموع مصوبات ما یک تصمیم قابل توجه برای رسانه‌ها بود، در شرایط فشار آمریکا برای اینکه صادرات غیرنفتی ما کاهش پیدا کند، یکی از تلاش‌های ستاد اقتصادی افزایش صادرات غیرنفتی بود.

 

ادامه دارد...


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار بین الملل

 

اخبار,اخبار بین الملل,ترامپ
شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان گزارش کرد که اوضاع تنفسی رئیس‌جمهوری آمریکا که به ویروس کرونا مبتلا شده مناسب نیست.

به گزارش ایلنا، شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان امروز -‌شنبه- گزارش کرد که اوضاع تنفسی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا که به ویروس کرونا مبتلا شده مناسب نیست. 

 

سی‌ان‌ان به نقل از یک مشاور ترامپ گزارش داد که وضعیت رئیس‌جمهوری آمریکا نگران‌کننده است. این مشاور افزود: «وضعیت خطرناک است.»

 

وی گفت که ترامپ مشکل خستگی حاد داشته و در تنفس دچار مشکل است. از سوی دیگر، یک مثام ارشد دولت نیز گفت که وضعیت رئیس‌جمهور خوب است، اما ممکن است اوضاع تغییر پیدا کند. 


 
نظرات شما ()
 
   1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
جمعه 99 آذر 7
امروز:   982 بازدید
دیروز:   1561  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
سلام
خورشید تابنده عشق
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

د نـیـــای جـــوانـی
Smile of dream
عاشق آسمونی
ن والقلم ومایسطرون
به سوی فردا
لحظه های آبی
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
هستی همیشگی
Different.fdan
منتظر ظهور
EMOZIONANTE
نظرمن
آخرالزمان و منتظران ظهور
سرباز ولایت
دانلود آهنگ جدید
سکوت ابدی
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
فرزانگان امیدوار
عصر پادشاهان
بامبو
***جزین***
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
لنگه کفش
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
● بندیر ●
اتاق دلتنگی
دیار عاشقان
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
اگه باحالی بیاتو
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل

اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com