سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
[ و شنید که مردى از خارجیان شب بیدار است در نماز و خواندن قرآن ، فرمود : ] به یقین خفتن به که با دو دلى نماز گزاردن . [نهج البلاغه]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 100 آبان 13  6:43 عصر

مجموعه: بازیهای محلی

 

بازی مافیا ,آموزش بازی مافیا ,بازی مافیا چیست

آموزش بازی مافیا

 

بازی مافیا

مافیا که به عنوان گرگینه هم شناخته می‌شود، یک بازی گروهی و استدلالی است که جنگ میان یک اقلیت آگاه و یک اکثریت ناآگاه را شبیه‌سازی می‌کند.

بازی مافیا اولین بار در سال 1986 به وسیله دیمیتری دیویداُف ابداع گردید. بازی مافیا یکی از 50 بازی جذاب در دنیا است. این بازی گروهی، امروزه در همه دنیا طرفداران زیادی دارد. تقابل تیم مافیا در برابر تیم شهروندان آنقدر جدی و هیجانی است که بازیکنان تا پیش از پیروزی یکی از این دو گروه آرام نمی‌شوند.

 

نظرات گوناگونی درمورد حداقل تعداد افراد مورد نیاز برای انجام بازی مافیا وجود دارد. بعضی می‌گویند حداقل 10 نفر برای انجام بازی احتیاج است، ولی بعضی دیگر اعتقاد دارند که بازی مافیا را با گروه‌های کوچک 5 نفره هم می‌توان انجام داد.

 

بازی مافیا ,آموزش بازی مافیا ,روند باری مافیا

بازی مافیا چیست

 

شیوه بازی مافیا

 

کارت‌های نسخه گرگینه از مافیا در آغاز بازی به وسیله پدرخوانده یا راوی نگهداری می‌شود.

در ساده‌ترین شکل، دو تیم گرگینه بازی می‌کنند: گرگینه‌ها یا مافیا و روستاییان یا شهروند.

بازی‌های زنده به ناظری نیاز دارند که به عنوان بازیکن شرکت نمی‌کند و هویت‌ها با تقسیم کارت‌ها تعیین می‌شود. در شروع بازی، به هر گرگینه هویت هم تیمی‌های خود داده می‌شود، در حالی که دیگران تنها تعداد گرگینه‌های بازی را دریافت می‌کنند و نمی‌دانند کدام بازیکنان گرگینه و کدام یک روستایی هستند.

 

در یک تنظیم باز، تعداد هر نقش قدرت (مثلا شبه نظامیان) موجود در بازی برای بازیکنان شناخته شده‌است، در حالی که در یک تنظیم بسته، این اطلاعات فاش نمی‌شود، و در یک تنظیم نیمه باز، فقط اطلاعات محدود یا آزمایشی در مورد نقش‌های قدرت آشکار می‌شود پس، در یک تنظیم باز یا نیمه باز، چنانچه معلوم گردد که هیچ شبه نظامی در بازی حضور ندارد، برای گرگینه این امکان نیست که به‌ صورت منطقی ادعا کند که نقش شبه نظامی را دارد.

 

بازی مافیا ,آموزش بازی مافیا ,شیوه بازی مافیا

بازی مافیا چگونه انجام می شود

 

در بازی دو مرحله وجود دارد: شب و روز. در شب، بازیکنان نقش‌دار مخفیانه کارهایی را انجام می‌دهند. در طول روز، بازیکنان با بحث و رای‌گیری تصمیم به شناسایی مافیا و حذف آن می‌گیرند. این مراحل با یکدیگر پی در پی می‌شوند تا هنگامی که همه گرگینه‌ها از بین بروند یا به تعداد روستایان برسند.

 

امکان دارد به بعضی از بازیکنان نقش‌هایی با توانایی‌های ویژه داده شود. نقش‌های خاص مشترک عبارتند از:

غیب گو - یک روستایی که امکان دارد هر شب تیم یک بازیکن را یاد بگیرد.

محافظ - روستایی که امکان دارد هر شب از بازیکنی در مقابل کشته شدن مراقبت کند، ولی در هر بازی تنها یک بار می‌تواند این کار را انجام دهد.

ماسون - بازیکنان همسو با دهکده که می‌توانند یکدیگر را شناسایی کنند.

 

اندرو پلوتکین توصیه می‌کند که حتما دو مافیا داشته باشید، در حالی که قوانین اصلی دیویدوف نشان می‌دهد یک سوم بازیکنان (گرد کردن به نزدیکترین تعداد) مافیا هستند. بازی اصلی دیویدوف شامل نقش‌هایی با توانایی‌های خاص نیست.

 

پلاتکین در قوانین خود برای «گرگینه» پیشنهاد می‌کند که نوبت اول شب باشد و تعداد بازیکنان از جمله مجری برنامه فرد باشد. این خصوصیت از تساوی رای برای حذف پیشگیری می‌کند و مطمئن می شود که بازی به صورت چشمگیری با حذف به جای اینکه با تعارف با قتل به عنوان نتیجه‌گیری قبلی از بین برود، به پایان می‌رسد.

 

 

بازی مافیا ,آموزش بازی مافیا ,بازی مافیا چگونه انجام می شود

نحوه بازی مافیا

 

شب

در شب همه بازیکنان چشمانشان را می‌بندند. آنگاه راوی/مجری به همه گرگ ها/مافیا فرمان می‌دهد چشمان خود را باز نموده تا با هم تیمی‌های خود آشنا شوند. گرگ‌ها با نشان دادن هدف خود و نشان دادن اتفاق نظر، «قربانی» را با سکوت انتخاب می‌کنند و مجددا چشمهایشان را می‌بندند.

 

فرایند مشابهی برای دیگر نقشها با اعمال شبانه اتفاق می افتد. راوی امکان دارد با استفاده از حرکاتی مثل تکان دادن سر یا دست، نقش‌دار یا ساده بودن هدف را نشان دهد.

 

گرگها درمورد اینکه چه کسی را در طول شب بکشند بحث میکنند.

شب امکان دارد برای پوشاندن صداها با اشاره همراه باشد.

 

روز

در مرحله «روز»، بازیکنان رای می‌دهند که چه کسی را حذف کند

مجری به بازیکنان فرمان می‌دهد چشمان خود را باز کنند و اعلام می‌کند که چه کسی شب گذشته کشته شده‌است. بحث در بین بازیکنان زنده شروع می‌شود. در هر لحظه امکان دارد یک بازیکن فردی را به گرگ بودن متهم کند و دیگران را به رأی دادن برای از بین بردن آنها دعوت کند. چنانچه بیشتر از نیمی از بازیکنان این کار را انجام دهند، فرد متهم حذف شده و شب آغاز می‌شود. در غیر این صورت، مرحله تا زمان حذف در شب ادامه پیدا می کند.

 

مطابق بعضی قوانین، نقش بازیکنان مرده آشکار می‌شود. به گفته بعضی دیگر این طور نیست. در هر دو مورد، بازیکنان مرده مجاز به کوشش برای تحت تأثیر قرار دادن باقی مانده از بازی نیستند. از آنجا که بازیکنان آزادی عمل عمدی بیشتری دارند، روزها بیشتر از شب طولانی می‌شوند.

 

گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 100 مهر 27  12:50 عصر

مجموعه: بازیهای محلی

 

بازی محلی آسیاب بچرخ ,نحوه بازی آسیاب بچرخ ,شیوه بازی محلی آسیاب بچرخ

شیوه بازی محلی آسیاب بچرخ

 

نحوه بازی محلی آسیاب بچرخ

بازی آسیاب بچرخ یکی از بازی‌های محلی و سنتی است. این بازی با تعداد بسیاری از بچه ها در مکان باز یا بسته قابل اجرا می‌باشد. بازی محلی آسیاب بچرخ یک بازی محلی جالب گروهی و باحال است.

مشخصات بازی محلی آسیاب بچرخ:

محدوده سنی: محدوده سنی خاصی ندارد

تعداد بازیکن : هر تعداد

زمین بازی: محوطه باز یا بسته

سبک بازی: محلی– گروهی

وسایل مورد نیاز: وسیله خاصی احتیاج نیست

 

بازی محلی آسیاب بچرخ ,نحوه بازی آسیاب بچرخ ,مشخصات بازی محلی آسیاب بچرخ

معرفی بازی محلی آسیاب بچرخ

 

شیوه بازی محلی آسیاب بچرخ

برای انجام این بازی هرچه تعداد بازیکنان بیشتر باشد، بازی هیجان انگیز تر خواهد گردید. بازیکنان دستان هم را گرفته و به صورت دایره می‌ایستند.

 

سرگروه بازی را آغاز می‌کند و به بازیکنان می‌گوید: آسیاب بچرخ با گفتن این سخن بازیکنان آغاز به چرخیدن دایره‌وار می‌کنند و پاسخ می‌دهند: می‌چرخم.

 

سرگروه می‌خواند و بچه ها جواب می‌دهند: 

آسیاب بچرخ، می‌چرخم

تندتر بچرخ، می‌چرخم

 

آسیاب بشین، می‌شینم

 

بازی محلی آسیاب بچرخ ,نحوه بازی آسیاب بچرخ ,معرفی بازی محلی آسیاب بچرخ

آموزش بازی محلی آسیاب بچرخ

 

با گفتن این سخن بازیکنان به طور چمباتمه می‌نشینند.

آسیاب پاشو، پا نمی‌شم

جون بابا جون، پا نمی‌شم

 

جون مامان جون، پا نمی‌شم

جون خاله جون، پا نمی‌شم

جون دایی جون، پا نمی‌شم

جون چمدون، پا نمی‌شم

 

جون خودتون، پا نمی‌شم

جون خدا جون، پا می‌شم

 

بازیکنان بعد از گفتن این سخن پا میشن و می‌ایستند آنگاه سرگروه از بچه‌ها می‌خواهد کارهایی را بکنند یا شعرهای را بخوانند مانند آسیاب بخواب و بچه‌ها نیز طوری وانمود می‌کنند که به خواب رفته‌اند. آسیاب بخند و بچه‌ها همگی می‌خندند. آسیاب صندلی شو، آسیاب سماور شو، آسیاب کتاب بخوان.

 

برای مشارکت دادن همه بازیکنان در فعالیت می‌توان به ترتیب از بازیکنان خواست تا به نوبت هر کدام از آسیاب حرکت یا گفته‌ای را بخواهند تا انجام دهد.

 

گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 100 مهر 12  1:3 عصر

مجموعه: بازیهای محلی

 

بازی محلی چوب توپ,بازی محلی توپ و چوب ,نحوه بازی محلی توپ و چوب

بازی محلی توپ و چوب

 

شیوه بازی محلی توپ و چوب

این بازی یک بازی محلی به صورت گروهی است. این بازی برای تمرکز در زدن توپ و سرعت عمل در ادامه بازی و قوای جسمانی بسیار مهم است. با یادگیری این بازی هر گروه سعی می کند بازی را به سود خود به پایان برساند. این بازی به صورت مسابقه و امتیاز بندی دارد.

نحوه بازی محلی توپ و چوب

در فضای باز در دو گروه مساوی (حداقل شش نفره) اجرا می شود و ابزار مورد نیاز آن تعدادی توپ پشمی و چوب گردی به قطر پنج سانتیمتر و طول یک متر است.

 

دو نفر سرگروه انتخاب می شوند و این دو سرگروه برای خود یار می گیرند. جایی را به عنوان مکان آغاز بازی معلوم می کنند و در فاصله 40 متری آن، مکانی را به نام دک انتخاب می کنند. آنگاه به شیوه برانداختن معین می کنند کدام گروه باید بازی را شروع کند.

 

بازی محلی چوب توپ,بازی محلی توپ و چوب ,شیوه بازی محلی توپ و چوب

نحوه بازی محلی توپ و چوب

 

گروه برنده، توپ را دراختیار می گیرد و گروه بازنده در داخل زمین می مانند. از گروه بازنده یک نفر به مکان آغاز بازی که گروه برنده از آنجا توپ را پرتاپ می کند، می رود تا توپ را به زننده توپ پاس دهد.

 

بازیکن گروهی که چوب در دستش است، باید توپی را که بازیکن گروه دیگر به او پاس داده است، با چوب بزند و بازیکنان گروه دیگر سعی می کنند بدون آنکه توپ به زمین بخورد آن را در هوا بگیرند. چنانچه موفق شوند جای دوگروه تعویض می گردد.

 

 

 

بازی محلی چوب توپ,بازی محلی توپ و چوب ,بازی محلی چوب توپ چگونه است

بازی محلی چوب توپ چگونه است

 

بازیکنی که توپ را با چوب زده است باید به سرعت بدود و خود را به دک برساند و بازگردد. در این فاصله افراد گروه دیگر که توپ را به دست آورده اند، تلاش می کنند او را بزنند که در صورتی که موفق شوند جای دو گروه تغییر میکند. اما چنانچه گروه بازنده نتواند دونده را بزند، نوبت به یک نفر دیگر از افراد همان گروه می رسد که توپ را با چوب بزند.

 

 

گردآوری: گروه سرگرمی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 100 شهریور 22  1:41 عصر

مجموعه: بازیهای محلی

 

بازی های محلی عراق,بازی‌های پرطرفدار عراقی,بازی های محلی در عراق

بازی‌های پرطرفدار عراقی

 

تعدادی از بازی های محلی عراق

بازی‌های محلی در میان مردم عراق خیلی متداول بوده و طرفداران بسیاری دارد. دراین مقاله چند تا از بازی‌های پرطرفدار در بین بچه ها و نوجوانان عراقی را معرفی می کنیم.

بازی های محلی عراق

تیله بازی یا لعبة الدعبل

تیله بازی یکی از بازی‌هایی است که در گذشته در ایران هم شایع بوده‌است. این بازی دارای تعدادی گلوله های رنگی شیشه‌ای است و در بیشتر وقتها بچه ها برای تفریح با آن‌ها بازی می‌کنند. شواهد نشان می دهد که این بازی از زمان وجود انسان بوده است. انسان‌ها در عصر حجر از گل رس، با دست تیله درست می کردند.

 

شواهد دیگر این بازی را به رومیان، مصریان و حتی اقوام دوران قبل از اسلام نسبت می‌دهند. تیله بازی در عراق دارای انواع گوناگونی مانند الصول، الفرفوری، ابو الشعرایة، الطنبل و الزقج است. تیله بازی یکی از بازیهای زیبا و دوست داشتنی در عراق است و هنوز بین بچه ها متداول است.

 

بازی های محلی عراق,بازی‌های پرطرفدار عراقی,بازی لعبة الدعبل

لعبة الدعبل

 

بازی النواعیر یا مصرع  

بازی نواعیر همان مشاعره در ایران هست. در این بازی افراد باید با اتکا به حافظه خود، شعرهایی را می خوانند و  آخرین حرف از بیت خوانده شده به وسیله رقیب خود را به عنوان نخستین حرف از یک بیت جدید استفاده می کند. این بازی تا وقتی که یک شرکت‌کننده نتواند بیتی را بخواند، ادامه دارد.

 

بازی سبع سیفونات 

در بازی سبع سیفونات دو تیم وجود دارد. یک تیم هفت در نوشابه را روی یکدیگر می چیند و قدری از آن دور می‌شوند. آنگاه یکی از افراد تیم از فاصله‌ای معین شده با یک توپ درهای نوشابه را هدف میگیرد. بعد از اینکه درب‌های نوشابه بر روی زمین ریخت فرار می‌کند تا تیم مقابل او را نگیرند. این بازی مانند هفت سنگ است که در ایران هم بازی می شود.

 

بازی غمیضان 

بازی غمضیان همان بازی قایم باشک ایرانی است. این بازی این گونه اجرا می‌شود که یک نفر چشم‌های خود را می‌بندد و تا ده می‌شمارد و دیگر بازیکنان باید در این زمان خود را مخفی کنند. با پایان شمارش اولین نفری که پیدا شود باید چشم بگذارد و بازی به همین گونه ادامه پیدا می کند.

 

بازی های محلی عراق,بازی‌های پرطرفدار عراقی,بازی غمیضان

بازی غمیضان

 

 

بازی بلبل و حاح

این بازی در مناطق جنوبی عراق متداول است و در لهجه‌ بغدادی با نام "الصگلة ولاگ" معروف است. وسایل مورد احتیاج این بازی چند تکه چوب کوچک و یک تکه چوب بزرگ است. تقریبا این بازی قدری به بازی بیسبال آمریکایی و الک دولک ایرانی شبیه است. در این بازی با چوب بزرگتر به دیگر چوب‌ها ضربه زده می‌‌شود، به گونه ای که چوب‌های کوچک‌تر به هوا پرتاب می‌شوند.

 

بازی های محلی عراق,بازی‌های پرطرفدار عراقی,بازی بلبل و حاح

بازی بلبل و حاح

 

بازی عکس یا عکس‌ها

بازی عکس‌ها با کارت‌هایی که دارای عکس‌ فوتبالیست‌ها یا شخصیت‌های کارتونی است، انجام می‌ گیرد. این بازی برای کودکانی که وضعیت مالی پایینی دارند با عکس‌های روی جعبه کبریت انجام می‌ گیرد.

 

بادبادک کاغذی

پسران در عراق برای ساخت بادبادک کاغذی مهارت دارد و بچه‌ها اغلب بر سر ارتفاع و بلندی دم بادبادک با همدیگر رقابت می‌کنند.

 

بازی های محلی عراق,بازی‌های پرطرفدار عراقی,بازی بادبادک کاغذی

بازی‌ بادبادک کاغذی

 

بازی چرخ 

بازی چرخ یک بازی مشترک میان دختر‌ها و پسرها است. در این بازی ابتدا یک لاستیک دوچرخه یا ماشین تهیه می‌ کنند و بازی این گونه انجام می‌شود که به لاستیک یک سیم یا طناب محکم بسته می‌شود و با آن بازی می‌کنند.

 

بازی های محلی عراق,بازی‌های پرطرفدار عراقی,بازی چرخ

بازی‌ چرخ

 

 

الحبل

الحبل یا طناب بازی یکی از بازی‌های شایع بین دختران است که هنوز نیز انجام می‌شود.

 

بازی های محلی عراق,بازی‌های پرطرفدار عراقی,بازی چرخ

بازی‌ الحبل

 

التوکی

التوکی یا بازی لی لی ویژه دختر بچه‌ها است. در بازی التوکی نخست چند مربع روی زمین کشیده می‌شود. بازی این گونه شروع می‌شود که یک تکه سنگ از فاصله معینی به زمین پرتاب می‌شود، سنگ باید از مربع‌ها عبور کند و بر روی مربعی که از پیش مشخص شده است بیفتد.

 

چنانچه سنگ در جای معین شده افتاد فرد با لی لی از روی مربع‌ها به صورت رفت و برگشت عبور می‌کند. در این بازی از همه مربع‌ها به جز مربعی که سنگ بر روی آن قرار دارد باید عبور کند.

 

بازی های محلی عراق,بازی‌های پرطرفدار عراقی,بازی التوکی

بازی التوکی

 

بیت بیوتی

بازی بیت بیوتی یا همان خاله بازی ایرانی که در این بازی هر کدام از دخترها با اسباب‌بازی‌هایی که معمولا از وسایل خانه برداشته می‌شود یا وسایلی که مانند آن است، این بازی را انجام می‌دهند. آن‌ها با چادرهای خود به مهمانی می‌روند و مهمانی خود را به صورت یک دورهمی دوستانه یا به شکل مادر دختری برگزار می‌کنند. 

 

بازی های محلی عراق,بازی‌های پرطرفدار عراقی,بازی بیت بیوتی

بازی بیت بیوتی

 

گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 100 مرداد 19  4:51 عصر

مجموعه: بازیهای محلی

 

بازی های قدیمی دخترانه,بازی های قدیمی دخترانه,بازی های قدیمی مخصوص دختران

بازی های قدیمی دخترانه

 

بازی های قدیمی دخترانه جذاب

بازیهایی که در قدیم انجام می شد بین دختران و پسران مشترک بود ولی بعضی از آنها میان دختران رایج تر بود در اینجا به چند بازی دخترانه اشاره کرده ایم، با ماهمراه باشید.

چند بازی های قدیمی دخترانه

بازی شمع‌ گل‌ پروانه

این بازی قدیمی اغلب با 3 نفر انجام می‌شود. 2 نفر، دو سمت یک طناب را می‌گیرند (به طوری که وسط طناب قدری به زمین برخورد کند)، نفر سوم وسط می‌ایستد و نفرات دوطرف طناب را با این شعر (شمع گل پروانه افسانه و اسم طرفین بازی) طناب را می‌چرخانند و نفر وسط از روی طناب می‌پرد و تا وقتی که روی اسمی نتواند همزمان با آن از روی طناب بپرد، جایش را با اسمی که روی آن نتوانست بپرد، تعویض می‌کند.

 

بازی های قدیمی دخترانه,بازی های قدیمی دخترانه,آموزش بازی های دخترانه

بازی های قدیمی مخصوص دختران

 

بازی محلی شیر و آهوها

اهداف کلی آن تقویت هوش و دقت، پرورش اعضای بدن کودکان است و همین طور ایجاد شور و نشاط در آنها، تعداد بازیکن ها حداقل 8 نفر و برای سنین هشت تا چهارده سال مناسب می باشد. به وسیله ای هم نیاز ندارد.

 

نحوه بازی: یکی از افراد به عنوان شیر مشخص و در مکانی مخفی می شود. بقیه آنها که در نقش آهو هستند، در فاصله ای از مخفیگاه شیر، منطقه ی امنی برای خود به وجود می آورند. شیر حق ندارد در این منطقه ی امن، آهو شکار کند.

 

بازی که آغاز گردید، آهوها، به آهستگی از منطقه ی امن خود بیرون می آیند و در نزدیکی مخفیگاه شیر گردش می کنند. شیر در یک زمان مناسب از مخفیگاه بیرون آمده و به آهوها حمله می کند. آهوها، شروع به فرار می کنند و سعی می کنند که خود را به منطقه ی امن برسانند.

 

چنانچه شیر بتواند قبل از رسیدن به منطقه امن آهویی را از پشت بزند، یعنی او را شکار نموده و به مخفیگاه شیر می رود و گرنه یک امتیاز از دست داده است. بازی به همین صورت ادامه پیدا می کند تا اینکه در نهایت یک آهوی اسیر نشده می ماند که در دور بعدی او به عنوان شیر معرفی می شود و بازی تکرار می شود.

 

نتیجه بازی: این بازی به علت مخفی شدن و حمله و گریختن از هیجان نسبی بهره مند بوده و تکنیک های گریز و تمرکز حواس و تصمیم گیری سریع را به کودک یاد می دهد.

 

بازی های قدیمی دخترانه,بازی های قدیمی دخترانه,بازی دخترانه قدیمی

بازی  قدیمی دخترانه

 

بازی عمو زنجیرباف

بازی عمو زنجیرباف یک بازی گروهی برای کودکان و یکی از بازی‌های محلی منطقه کازرون است. این بازی به قدری معروف است که اکثر بچه ها در تمام جای ایران این بازی را انجام می‌دهند. بازی بسیار مانند به نمایش‌های آیینی است.

کودک: که در این بازی حضور دارد ولی ضمیر یا نامی بخود نگرفته است.

 

 

بابا: بابا نشانه بهار است چون با خود وفور و زندگی می‌آورد.

صدای جانوران: علامت و نشانه ای از بیداری موجودات است.

 

شعر بازی

- عمو زنجیر باف؟

بعله

 

- زنجیر منو بافتی؟

بعله

 

- پشت کوه انداختی؟

بعله

 

- بابا آمده

چی چی آورده؟

 

 

- نخود و کشمش

با صدای چی؟

 

- با صدای  مثلا (سگ)

واق واق واق واق

 

نکته: در این شعر به جای سگ می‌توان اسم هر حیوانی مثل: گاو، گنجشک و ... را آورد که به دنبال  آن صدای حیوان نیز باید عوض شود.

 

شیوه بازی: نخست دو نفر که از نظر جسمانی و قد و وزن اندازه هم و قدری از دیگر بچه‌ها بزرگتر باشند معین می‌شوند. یکی از آن دو نفر به عنوان سرگروه و دیگری نقش عموزنجیرباف را دارد. این دو بازیکن به دو سر رشته و زنجیری که دیگر بازیکنان با قلاب کردن دست‌ها با یکدیگر درست کرده‌اند وصل می شوند و دایره ای تشکیل می‌دهند.

 

آنگاه عمو زنجیرباف اسم حیوانی را بر زبان می‌آورد، سرگروه به همراه دیگر بازیکنان، صدای حیوان مورد نظر را درآورده و به راه می‌افتند و از زیر دست‌های به هم داده ی عمو زنجیرباف و نفر دوم می گذرند، به جز همان نفر دوم که به صورت کت بسته، پشت به بچه ها قرار می گیرد.

 

سرگروه دوباره شعر را آغاز می کند و عمو زنجیرباف با اسم حیوانی آن را به پایان می رساند و آن‌ها را از زیر دست هم عبور می دهد، در نتیجه نفر سوم هم دست‌هایش پیچ خورده و پشت به بچه‌ها قرار می گیرد.

 

این بازی را تا جایی ادامه می دهند که همه‌ی بچه ها به جز سرگروه و عمو زنجیرباف، کت بسته و پشت و رو شوند و یا به عبارتی زنجیر شوند.

 

حال سرگروه از یک سو و عمو زنجیرباف از سوی دیگر، با کشیدن بچه ها تلاش می کنند که زنجیر را قطع کنند ولی بچه ها با محکم گرفتن دست‌های یکدیگر نمی گذارند... تا اینکه بالاخره زنجیر از یک جایی پاره می شود. دو بازیکن که دست‌هایشان از یکدیگر باز شده جریمه می شوند و باید هر کاری که از طرف دیگر بازیکنان به آنها گفته می شود، انجام دهند. مثلاً یک دور حیاط مدرسه را بدوند.

 

بازی های قدیمی دخترانه,بازی های قدیمی دخترانه,بازی  قدیمی دخترانه

بازی های سنتی دخترانه

 

گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

شنبه 100 مرداد 9  4:7 عصر

مجموعه: بازیهای محلی

 

استوپ هوایی, بازی استوپ هوایی, نحوه بازی استوپ هوایی

بازی استوپ هوایی

 

معرفی بازی استوپ هوایی

استوپ هوایی یک بازی شاد و جذاب است که با توپ انجام می گیرد. وقتی چند نفر دور هم جمع شدید و یک توپ دارید و حوصله تان هم سر رفته است بلند شوید و استوپ هوایی بازی کنید. تعداد بازیکن ها کم نیستند و فقط یک توپ احتیاج دارید.

استوپ هوایی یک بازی خانوادگی و خیابانی جذاب و پر تحرک است که با توپ انجام می شود. وقتی چند نفر دور هم جمع شدید و یک توپ دارید و حوصله تان هم سر رفته است پاشید و استوپ هوایی بازی کنید. تعداد بازیکن ها محدود نیستند و فقط یک توپ احتیاج دارید.

 

نحوه انجام بازی استوپ هوایی

نام دیگر این بازی به احتمال زیاد استوپ آزاد است. در این بازی که به وسیله تعدادی بازیکن و یک توپ انجام می‌شود (تعداد نفرات نامحدود)، توپ به وسیله شخص آغازکننده بازی به هوا پرتاب می‌شود، هم‌زمان با پرتاب توپ به هوا اسم فردی از بازیکنان حاضر به وسیله پرتاب‌کننده با صدای بلند گفته می‌شود. شخصی که اسم او برده شده تلاش می‌کند که توپ را بدون خوردن آن به زمین بگیرد. در این هنگام دیگر بازیکنان آغاز به دویدن و دور شدن از آن محل می‌ کنند.

 

شخصی که اسم او برده شده اگر موفق به گرفتن توپ شد، مجددا توپ به هوا پرتاب و صدا زدن اسم یکی دیگر از بازیکنان را انجام می‌دهد. در صورتی که موفق به گرفتن توپ نشود، آنگاه به دنبال توپ دویده و تلاش میکند هرچه زودتر توپ را بگیرد.

 

 

استوپ هوایی, بازی استوپ هوایی, قوانین بازی استوپ هوایی

شیوه بازی استوپ هوایی

 

در صورتی که توپ به شخص مورد نظر برخورد کرد، یک امتیاز منفی به زیان شخصی که توپ به او برخورد کرده منظور گردده و بازی دوباره به وسیله او شروع می‌شود. اگر توپ به او برخورد نکند یک امتیاز منفی به زیان فرد پرتاب‌کننده منظور شده و بازی دوباره به وسیله او شروع می‌ گردد.

 

بازی با همین چرخه تکرار گردیده تا امتیاز منفی فردی به عدد مورد توافق و از پیش مشخص شده‌ای برسد. در این حالت دیگر بازیکنان به غیر از فرد دارای امتیاز منفی وارد شور گردیده و اسمی مستعار برای او انتخاب می‌ کنند. از اینجا به بعد وی را با نام مستعار انتخاب شده می‌خوانند (در زمان پرتاب توپ به هوا).

هر کس او را با اسم اصلیش صدا کند، یک امتیاز منفی به برایش منظور خواهد شد. با رسیدن امتیازات منفی به عدد مورد توافق و از پیش تعیین شده، شخص مورد نظر را رو به دیوار یا سطح دیگری چسبانده (تکیه داده) و هر یک از بازیکنان،وی را با توپ مورد برخورد قرار می‌دهند.

 

بعد از پایان این توپ باران، فرد مورد نظر اصطلاحاً سوخته و از بازی بیرون می آید. دیگر بازیکنان آنقدر به بازی ادامه داده تا یک نفر باقی بماند که او همان برنده نهایی بازی است.

 

گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

شنبه 100 تیر 26  2:57 عصر

مجموعه: بازیهای محلی

 

نقاش نابینا یک بازی گروهی ,بازی نقاش نابینا,بازی گروهی نقاش نابینا

نقاش نابینا یک بازی گروهی

 

معرفی بازی نقاش نابینا

بازی‌ها یکی از شیوه های مفید برای به وجود آوردن صمیمیت و نشاط در جمع‌های خانوادگی هستند . بازی نقاش نابینا برای جمع خانواده خیلی مناسب است. چون تنها به چهار نفر شرکت کننده احتیاج دارد. اول باید دو گروه دو نفره تشکیل دهید و از میان خود و هم‌گروهی‌تان معلوم کنید، کدام یک نقاش بهتری هستید. در ادامه درباره این بازی بیشتر توضیح می دهیم.

این روزها بر عکس ماشینی شدن زندگی روزانه و خستگی از حجم کار زیاد با یک فکر خلاق و ذهن پویا می‌توان به بهانه تعطیلات و دورهمی‌ها تفریحی شاد و متفاوت به وجود آورد که نه فقط در منزل بلکه در فضاهای باز هم بتوان آنها را انجام داد.

 

به عبارت دیگر با استفاده از سرگرمی در خانه و بازی‌های شب‌نشینی می‌توانیم صمیمیت و شادی بیشتری را به جمع‌های خانوادگی‌مان بیاوریم و در تعطیلات و یا حتی در طول سفر و یا مسیر سفر و بدون در نظر گرفتن زمان و مکان برای خودمان لحظه های لذت بخشی را به وجود بیاوریم. 

 

 

نقاش نابینا یک بازی گروهی ,بازی نقاش نابینا,بازی سرگرم کننده نقاش نابینا

بازی گروهی نقاش نابینا

 

نقاش نابینا از سری بازی‌های شب‌نشینی برای سرگرمی در خانه

در این بازی اشخاص به دسته های دونفره تقسیم می‌شوند و اعضای هر گروه پشت به هم می‌نشینند. نفر اول یک تصویر و نفر دوم در هر گروه یک کاغذ سفید و یک قلم در اختیار دارند. فردی که تصویر در دست اوست، باید بدون اشاره‌ مستقیم به محتوای تصویر، آن را برای هم‌گروهی خود شرح دهد و نفر دوم آنچه را که فهمید، روی کاغذ بکشد. در پایان، گروهی که نقاشی‌اش بیشترین شباهت را به تصویر دارد، برنده خواهد شد.

 

 

گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

چهارشنبه 100 تیر 23  2:44 عصر

مجموعه: اخبار تکنولوژی

 

اخبار,اخبار تکنولوژی,بازی PES
با اعلام کمپانی کونامی بازی PSE 2021 منتشر نخواهد شد.

به گزارش ایلنا، با اعلام شرکت کونامی خبری از PES 2021 نخواهد بود و فقط این کمپانی یک آپدیت بزرگ را برای سال آینده منتشر خواهد کرد. این کمپانی تمرکز خودش را بر روی PES 2022 معطوف کرده و از نسخه آینده موتور آنریل انجین رو جایگزین فاکس انجین خواهد کرد.

 

کمپانی کونامی قیمت این آپدیت رو 25 دلار اعلام کرده است.


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: بازیهای محلی

 

بازی های محلی افغانستان, بازی های سنتی افغانستان

بازی های محلی افغانستان

 

معرفی انواع بازی های محلی افغانستان

در افغانستان هنوز بازی های سنتی بین افراد در ولایت های گوناگون انجام می شود. بازی هایی که بیشتر کودکان و یا بزرگسالان زمان های اضافی خود را با آن طی می کنند و بعضی از این بازی‌ها در کنار این که یک بازی و سرگرمی قدیمی اند، ورزش هم می باشد؛ ورزشی که هزاران نفر هوادار دارند. ولی در این بین بعضی از این سرگرمی ها خیلی جالب نیست، چرا که تا اندازه زیادی پرندگان و حیوانات ازار می بینند.

چند مورد از این بازی های محلی افغانستان

گدی پران

پرطرفدارترین بازی سنتی به خصوص در شهر کابل، بادبادک‌بازی یا همان گُدی پران بازی است. این بازی در میان کودکان، نوجوانان، جوانان و حتی بزرگسالان متداول است.

 

روزهای مناسبتی آسمان شهر کابل پر از بادبادک‌هایی است که مردم آن را به سوی آسمان رها می‌کنند.

 

اغلب برای هر بادبادک 2 نفر لازم است یکی برای کنترل بادبادک و دیگری هم برای چرخه پر از تار.

 

اشخاص ماهر در بادبادک بازی افرادی هستند که بتوانند بادبادک‌هایشان را به سوی آسمان رها کرده و برنده شوند.

 

بازی های محلی افغانستان, بازی های سنتی افغانستان

بازی های سنتی افغانستان

 

دنده کلیک

دنده کلیک از بازی‌های قدیمی دیگری است که در هر منطقه افغانستان رایج است. بیشتر کودکان و نوجوانان به این بازی می پردازند.

 

وسایل مورد نیاز بازی 2 چوب یکی کوچک و دومی بزرگ‌تر است. باز دنده کلیک هم گروهی انجام می گیرد و در مواردی میان 2 نفر هم این بازی می‌تواند انجام شود.

 

بازیگران سعی می‌کنند با دنده (چوب بزرگ) کلیک (چوب کوچک) را محکم بزند تا به فاصله دورتر از جای که مرکزیت است، پرتاب گردد.

 

اعضای تیم دیگر باید چوب کلیک را در دامن‌شان و یا با دستانشان از هوا بگیرند، در غیر این صورت مجبور هستند با یک نفس (زو) خود را به مرکز بازی برسانند تا امتیاز تیم پرتاب کننده را کاهش دهند.

 

بازی های محلی افغانستان, بازی های سنتی افغانستان

بازی‌های قدیمی افغانستان

 

 

شیغی/بوجول

شیغی یا بجول بازی از قدیمی‌ترین بازی‌های مرسوم در بین مردم است. شیغی یا بوجول یکی از استخوان های پای پشتی گوسفند است. شیغی 4 را دارد و هر کدام نیز نام های محلی خود را دارند. الاغ، اسب، چیک و پوک، نام‌های هر روی بوجول یا شیغی است.

 

روال بازی به گونه ای است که یک دایره روی زمین می کشند و هر فرد شیغی خود را در وسط دایره می‌گذارد.

 

از فاصله دورتر هر کسی با شیغی دیگری که بزرگ‌تر و سنگین‌تر است، با شیوه خاصی که وسط 2 انگشت گرفته می‌شود، شیغی‌های داخل دایره را هدف قرار می‌دهند و هر کس به هر اندازه که شیغی را از دایره خارج کند، آن را می گیرند.

 

این بازی در روستاهای افغانستان و بیشتر در منطقه های مرکزی هنوز نیز در روزهای زمستان خاص رایج است.

 

بازی های محلی افغانستان, بازی های سنتی افغانستان

قدیمی‌ترین بازی‌های مرسوم افغانستان

 

بزکشی

بزکشی از بازی‌های قدیمی و پر طرفدار است که حال به عنوان یکی از جمله ورزش‌های ملی می باشد. در مناسبت‌های گوناگون مثل عیدها و روزهای سال نو این بازی در بیشتر مناطق گوناگون افغانستان برگزار می‌شود.

 

به کسانی که وارد این بازی می شوند، چاپ انداز می‌گویند که سوارکاران خلی ماهری هستند و هر کدام بر اسبی سوار و سعی می‌کنند لاشه بز و یا گوساله را از دایره‌ای حلال برداشته و بعد از دور زدن بیرق که در قسمت دورتر میدان قرار دارد، مجددا آن را در دایره بیندازد. البته دیگر بازیگران سعی می‌کنند این لاشه را مال خود کنند و این طور رقابت دشوار بین چاپ اندازان اتفاق می افتد. در این بازی بعضی ثروتمندان روی چاپ اندازان شرط بندی می‌کنند. به همین علت نیز بزکشی یکی از بازی‌ها و مسابقات پردرآمد هم هست.

 

بازی های محلی افغانستان, بازی های سنتی افغانستان

بازی سنتی افغانستان

 

توپ دنده

نوع ابتدائی از بیس‌بال است که از کشور هند به افغانستان رایج شده‌است. این بازی 40 سال پیش در افغانستان بسیار رایج بود با آمدن بازی فوتبال علاقمندان آن کاهش یافته است.

 

سرجه‌سواری

سرجه بازی زمستانی و لغزیدن از نشیب‌ها بالای برف می‌باشد. پسران و جوانان که در روستاها زندگی میکنند چند تخته چوپ را باهم میخ کرده در روی برف سرجه بازی می‌ کنند. این بازی در حال نشسته و یا خوابیده انجام می‌شود. مردم چوب تخته‌ها را پیش از بازی سرجه چرب می‌ کنند تا لشم و فرسوده نشود.

 

 

ریسمان کشی در افغانستان

ریسمان کشی یکی از بازی‌های ملی افغانستان‌ است. قدمت این بازی از تاریخ به وجود آمدن جشن نوروز شروع شده است که تا امروز درجشن نوروز ادامه دارد. در قدیم مسابقات ریسمان کشی در شهر کابل در ایام نوروز ، روزهای شاد، عروسی‌ها انجام می‌گرفت. بعضی این مسابقات به شرط پول، مهمانی و غیره صورت می‌گرفت.

 

پیش از اینکه در کشور مکاتب مدارس و دانشگاه‌ها تأسیس گردید. هر مکتب، هر فاکولته از خود تیم ریسمان کشان داشت. درسال‌های 1356 تیم دانشکده زراعت قهرمان کشور بود. از قهرمانان ریسمان کش آنوقت عادل شاه ریسمان کش، وجنت میر بادی بلدر بود. دومین تیم ریسمان کش تیم فاکولته ساینس به رهبری نجیب اله مرحوم بود. بعد از سال 2001 متأسفانه این ورزش مثل آب بازی به فراموشی قرار گرفته‌است.

 

سنگ اندازی

سنگ اندازی بازی دیگر سنتی است که بیشتر بین جوانان متداول است. زمان اجرای آن اکثرا در روزهای عید و روزهای آخر زمستان است. روش بازی طوری است که چند جوان دور هم جمع می شوند و یک سنگی را با وزن چند کیلو انتخاب می کنند که همه بتوانند آن را به فاصله‌ای پرتاب کنند. در این بازی که نوعی زور آزمایی نیز هست، هر کسی که توانست آن سنگ را دور تر از همه پرتاب کند مقام اول را به دست می آورد و به عنوان قدرت مندترین جوان شناخته می شود. سنگ اندازی شامل بازی های المپیکی نیز است که به شکل پیش رفته تر و حرفه‌یی تر آن افرادی در آن بخش تمرین می کنند و برای مسابقات میان کشورها نیز اشتراک می کنند. در افغانستان این بازی به شکل بسیار سنتی و احتمالن در تمام نقاط این کشور رایج است.

 

بازی های محلی افغانستان, بازی های سنتی افغانستان

قدیمی‌ترین بازی‌های مرسوم افغانستان

 

کبک جنگی

این سرگرمی پیشینه‌ای طولانی در افغانستان دارد. افراد زیادی در روستاها و شهرهای افغانستان همین اکنون نیز کبک ها را پرورش داده و اهلی می سازند و بیشتر برای جنگ دادن آنها این کار را انجام می دهند. خیلی ها نیز کبک ها را برای شکار کبک های کوهی پرورش می دهند. در کبک جنگی مسابقه های میان کبک بازان برگزار می شود و معمولن طرفداران زیادی نیز در میان یک قشر خاص دارد. در این مسابقه روی کبک ها شرط بندی می شود. در برخی موارد کبک ها هر کدام داخل قفس با خواندن شان طرف را مغلوب می کند. در برخی موارد عملن دو کبک بیچاره را به میدان رها می کنند و آنها نیز تا وقتی همدیگر را با منقار و پنجه می زنند که یکی میدان را ترک کند و تسلیم دیگری شود.

 

البته تنها کبک جنگی در میان پرندگان بازی سنتی نیست، بودنه جنگی، مرغ جنگی که از آن به نان کُلنگی یاد می کنند و پرنده کوچک و خوش صدای دیگری نیز برای جنگ دادن پرورش داده می شود.

 

بازی های محلی افغانستان, بازی های سنتی افغانستان

بازی سنتی افغانستان

 

قوچ جنگی

قوچ جنگی بازی سنتی دیگری است که بیشتر در شمال افغانستان رواج دارد. در این بازی گروهی از مردم که در میان آن کهن سالان و جوانان نیز شرکت دارند، دور هم جمع می شوند و دو نفر قوچ های قدرت مند شان را جنگ می اندازند. قوچ های که قدرتمند باشند برنده میدان می شوند و گاهی نیز شده که قوچ بازنده در جا کشته می شود. این بازی بیشتر ظلم به حیوانات است ولی چون سابقه بسیار دارد همچنان ادامه دارد.

 

بازی های محلی افغانستان, بازی های سنتی افغانستان

بازی‌های مرسوم افغانستان

 

هفت سنگ

هفت سنگ نام یک بازی سنتی افغانستان است. امکانات لازم برای این بازی، هفت عدد سنگ صاف و تخت و یک توپ هفت‌سنگ (شبیه توپ تنیس) است. بازیکنان در قالب دو تیم پنج یا شش نفره تقسیم می‌شوند. زمانی که سنگ‌ها چیده می‌شوند یکی از گروه‌ها به عنوان پرتاب‌کننده بازی را آغاز می‌کند. آغاز بازی به این ترتیب است که باید از فاصله نسبتاً دور توپ را به طرف سنگ‌ها پرتاب کند.

 

گروهی که توپ را پرتاب می‌کند باید تلاش کند که کمترین مقدار سنگ را پرتاب کند چون در این صورت آسانتر می‌تواند بازی را تمام کند. وظیفه گروه دوم هم این است که نگذارد تیم پرتاب‌کننده سنگ‌های ریخته شده را دوباره روی هم بچیند و باید با توپ به آنها بزند. هر کدام از بازیکنان تیم مهاجم که توپ به او برخورد کند از جریان بازی کنار می‌رود. به این صورت چنانچه هیچ کدام باقی نمانند بازی به نفع تیم مدافع و اگر سنگ‌ها روی هم چیده بشوند بازی به نفع تیم مهاجم تمام می‌شود.

 

گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 100 خرداد 18  7:45 عصر

مجموعه: بازیهای محلی

 

بازی خانوادگی کودکانه, بازی خانوادگی برای تعطیلات, بازی خانوادگی جالب

بازیهای خانوادگی

 

جذاب ترین بازیهای خانوادگی و دورهمی برای تمام سنین

بدون شک از یک مورد علاقه ترین و جالب ترین کارها ، بازیهای خانوادگی است ، شما می توانید این بازیها را در خانه برای سرگرم کردن خود و کودکانتان انجام دهید و لذت ببرید. در ادامه با ما همراه باشید تا چند بازی جالب را به شما معرفی کنیم:

1. بازی حدس کلمه / محبوب ترین بازی

 

ایده بازی خانوادگی, بازی خانوادگی, بازی دسته جمعی

بازی خانوادگی جالب

 

تاکنون ، شما احتمالاً آن فیلمهای زیادی را در اینترنت مشاهده کرده اید که در آن افرادی که چیزی در دهان دارند و سعی در گفتن کلمات دارند و دیگران سعی می کنند حدس بزنند چه می گویند. مثل این است که تعداد زیادی سنگ در دهان خود داشته باشید و همزمان بخواهید صحبت کنید. شما نیز می توانید با گذاشتن چیزی در دهان و گفتن یک کلمه از بقیه بخواهید حدس بزنند که شما چه می گویید.

 

2. نخ را بکشید و شانس خود را امتحان کنید

 

بازی خانوادگی جالب, ایده بازی خانوادگی, بازی خانوادگی

چالش های جالب و خنده دار

 

- یک لیوان یکبار مصرف

- چند بشقاب

- تعدادی جایزه

- نخ (همه باید یک رنگ باشند)

- چسب

 

یک سوراخ در مرکز پایین لیوان پلاستیکی ایجاد کنید. نخ ها را به طول مساوی ببرید و یک انتهای آن را به انتهای بشقاب بچسبانید ، انتهای دیگر نخ را درون سوراخ روی لیوان پلاستیکی که قبلاً ایجاد کرده اید قرار دهید. جوایز را روی بشقاب ها بگذارید.  یکی از نخ ها را انتخاب کنید و آن را بکشید ، آنچه در بشقاب است را به عنوان جایزه دریافت می کنید. حتی می توانید برای جذاب تر شدن بازی در بعضی از بشقاب ها مجازات قرار دهید.

 

 

3.  بازی حدس کلمه با نقاشی

 

بازی خانوادگی جالب, ایده بازی خانوادگی, بازی خانوادگی

بازی خانوادگی خنده دار

 

بازی فوق العاده ساده و در عین حال خنده دار است که در آن داشتن استعداد نقاشی مفید است. کلمه ای را که در ذهن دارید روی کاغذ ترسیم کنید و از بقیه بخواهید حدس بزنند که چه چیزی کشیده اید.     

 

4. سرپیچی از جاذبه زمین

شما به بادکنک نیاز دارید.

همزمان 2-3 بادکنک (بسته به سن و توانایی ها) را با دستان خود به هوا بیاندازید و نگذارید روی زمین بیفتند. کسی برنده است که بتواند زمان بیشتری بادکنک ها را در هوا نگه دارد.

 

5. انداختن بطری 

 

کلاه,کلاه نقاب دار,عینک

 

بازی خانوادگی خنده دار, بازی خانوادگی با کاغذ , چالش های خانوادگی

چالش های خانوادگی

 

شما به: حداقل 2 رول دستمال توالت ، چوب بلند ، صندلی ، کش لاستیکی ، 2 بطری پلاستیکی خالی و درب دار یا (بطری نوشابه فلزی) احتیاج دارید.

 

رول های دستمال توالت را روی چوب قرار داده و انتهای آن را روی صندلی ها آویزان کنید (یا اجازه دهید اعضای خانواده آن را نگه دارند). درب بطری را باز کنید ، یک ورق رول دستمال توالت را درون آن قرار دهید و درب آن را دوباره بگذارید. بگذارید بطری آویزان شود.

 

 

با استفاده از کش های لاستیکی و "بمب" های کاغذی ، به سمت دستمال توالت شلیک کنید تا پاره شود و همراه با بطری بیفتد. کسی برنده می شود که بتواند سریعتر رول های دستمال را پاره کند.

 

6. برج بسازید 

 

بازی خانوادگی کودکانه, بازی خانوادگی برای تعطیلات, بازی خانوادگی جالب

بازیهای سرگرم کننده

 

برای ساختن برج از میوه ها یا سبزیجات استفاده کنید. هرکسی که بالاترین ساختار را در 1 دقیقه بسازد، برنده بازی است. این بازی برای همه سنین مناسب است.

 

7. جابه جا کردن کاغذها

 

بازیهای سرگرم کننده, بازی خانوادگی خنده دار, بازی خانوادگی با کاغذ

بازی خانوادگی جالب

 

شما به نی و ورق های کوچک نیاز دارید.

برای هر نفر تعدادی کاغذ کوچک قرار دهید فرد باید بتواند با استفاده از نی و مکیدن کاغذها را از یک سمت به سمت دیگر منتقل کند هر کسی که این کار زودتر انجام دهد برنده بازی است.

 

8. بولینگ داخل سالن

یک مکان خوب در خانه پیدا کنید تا یک خط بولینگ داخلی را راه اندازی کنید ، سپس یک توپ و 10 بطری پلاستیکی خالی پیدا کنید. بطری ها را مانند بولینگ سنتی مثلثی مرتب کنید ، چهار ردیف در پشت ، سپس سه ، دو و یک در سه ردیف بعدی قرار دهید. پس از تنظیم  بطری ها ، می توانید بازی را شروع کنید.

 

گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته 


 
نظرات شما ()
 
   1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
دوشنبه 100 آذر 8
امروز:   385 بازدید
دیروز:   1632  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
به سوی فردا
دیار عاشقان
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
خورشید تابنده عشق
EMOZIONANTE
اگه باحالی بیاتو
Smile of dream

نظرمن
عاشق آسمونی
آخرالزمان و منتظران ظهور
***جزین***
لحظه های آبی
عصر پادشاهان
Different.fdan
● بندیر ●
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

سلام
ن والقلم ومایسطرون
سرباز ولایت
لنگه کفش
د نـیـــای جـــوانـی
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
هستی همیشگی
منتظر ظهور
دانلود آهنگ جدید
سکوت ابدی
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
فرزانگان امیدوار
بامبو
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
اتاق دلتنگی
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل
اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com