سفارش تبلیغ
هاست ایران
هاست ایران
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
بر دانشجوست که نفسش را به جستجوی دانش عادت دهد و از فرا گرفتن آن ملول نگردد و آنچه را فرا گرفته بسیار نشمارد . [امام علی علیه السلام]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

چهارشنبه 99 شهریور 5  6:5 عصر

مجموعه: زندگینامه شعرا و دانشمندان

 

آلبرت اینشتین,انیشتن

آشنایی با زندگینامه انیشتین

 

زندگینامه آلبرت انیشتین بزرگ ترین دانشمند دنیا

اغلب شما آلبرت اینشتین را می شناسید. او کسی بود که تئوری نسبیت را به ما ارائه داد. عده زیادی از بزرگان علم او را به عنوان نابغه ای بی همتا و بزرگترین دانشمند جهان می خوانند. بسیاری از نظریات و تحقیقات انیشتین باعث ایجاد تغییرات اساسی در روند پیشرفت علم در جهان شده و تاثیرات پایداری به ارمغان داشت. خدمات او در راستای علم قابل ستایش است.

زندگی نامه انیشتین :

آلبرت اینشتین در 14 مارس 1879 میلادی در ساعت 11:30 صبح به وقت محلی در یک خانواده یهودی در شهر اولم در ورتمبرگ آلمان، واقع در 100 کیلومتری اشتوتگارت بدنیا آمد. پدرش هرمان اینشتین یک فروشنده بود که بعدها یک کارخانه الکتروشیمیایی را تأسیس کرد و مادرش ، پولین نی کوچ نام داشت. آنها در کنیسه اشتوتگارت-باد با یکدیگر ازدواج کردند.

 

پدر آلبرت، هرمان انیشتین کارخانه کوچکی برای تولید محصولات الکترو شیمیایی داشت و با کمک برادرش که مدیر فنی کارخانه بود از آن بهره برداری می کرد. گر چه در کار معاملات بصیرت کاملی نداشت.

 

پدر آلبرت از لحاظ عقاید سیاسی نیز مانند بسیاری از مردم آلمان گرچه با حکومت پروسی ها مخالفت داشت اما امپراطوری جدید آلمان را ستایش می کرد و صدر اعظم آن «بیسمارک» و ژنرال «مولتکه» و امپراطور پیر یعنی «ویلهم اول» را گرامی می داشت.

 

مادر انیشتین پالین کوخ نام داشت و خانه دار بود، مادر او قبل از ازدواج زنی بود اهل هنر و صاحب احساساتی که خاص هنرمندان است و بزرگترین عامل خوشی او در زندگی و وسیله تسلای وی از علم روزگار، موسیقی بود.

 

در زمان تولد، مادر آلبرت به خاطر اینکه سر او بسیار بزرگ بود و حالتی عجیب داشت بسیار نگران بود. هرچند که با رشد او، کم کم بزرگی سرش کمتر به چشم می آمد، اما از عکس های او معلوم است که سر او نسبت به بدنش بزرگتر بوده است. به این ویژگی در افرادی که سرهای بزرگی دارند «سربزرگی خوش خیم» گفته می شود که هیچ ارتباطی با بیماری یا مشکلات ادراکی ندارد.

 

آلبرت انشتین هرگز کودک اعجوبه ای نبود و حتی مدت زیادی طول کشید تا بتواند حرف بزند و همین پدر و مادرش را بسیار نگران کرده بود.

 

انیشتین,آلبرت انیشتین

آیا می دانید انیشتین کیست

 

فعالیت های آلبرت انیشتین

در زندگینامه آلبرت انیشتین می خوانی که او بسیار به نوازندگی علاقه مند بود و یادگیری ویولون را از 5 سالگی آغاز کرد، و این نابغه ی جوان علاقه ی زیادی به این ساز پیدا کرده بود و در سال های جوانی تا باقی عمرش به نواختن آن ادامه داد.

 

اینشتین هم به کسب و کار خانوادگیشان ملحق شد اما با ورشکستگی آن ها مجبور شدند به شمال ایتالیا جا به جا شوند و در آنجا بود که انیشتین نوجوان مقاله ای نوشت که اکنون به عنوان اولین مقاله ی علمی او شناخته می شود. این مقاله به بررسی ماهیت اتر می پرداخت، و این فرضیه  براساس توصیف چگونگی حرکت نور در فضا بود و انیشتین بعدها آن را رد کرد. و جالب است بدانید آلبرت انیشتین تا پایان عمر خود بیش از 300 مقاله ی علمی منتشر کرد.

 

انیشتین در سال 1900 با کسب مدرک تدریس فیزیک از دانشگاه پلی تکنیک زوریخ در سوئیس فارغ التحصیل شد. او در دروس فیزیک نظری، استعداد قابل توجهی داشت اما نمرات ریاضی اش در آن حد خوب نبود. بعدها که سنش بیشتر شد در مورد این موضوع گفت: برای من دانشجو مشخص نبود که دانش پیچیده ی قواعد بنیادین فیزیک، تا این حد با متدهای پیچیده ریاضیات گره خورده است.

 

انیشتن زمانی که به دلیل تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک در زوریخ سوئیس به سر می برد با میلوا آشنا شده بود که هم دوره ای فیزیک او بود اما هیچ گاه درسش را به پایان نرساند. آن ها در سال 1903 با هم ازدواج کردند. اولین پسر آن ها هانس آلبرت اینشتین نام داشت.

 

اما او حتی با وجود مدرک تدریس فیزیک هم نتوانست در دانشگاهی شروع به تدریس کند و از تلاش برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا دست کشید. اما گرفتن مدرک دکترا می توانست در پیدا کردن شغل مناسب به او کمک کند اما آلبرت در عوض سال 1903 به عنوان کارمند اداره ی ثبت مالکیت معنوی اختراعات در برن آلمان مشغول به کار شد. دو سال بعد بود که نظریه ی نسبیت خاص خود را منتشر کرد.

 

زندگینامه انیشتین,انیشتین کیست

انیشتن کیست

 

آلبرت انیشتین ( Albert Einstein ) پس از 2 سال کار به عنوان کارمند اداره ی ثبت اختراع، در ژورنال معتبر Annals of Physics به فاصله ی کمی از هم چهار مقاله ی علمی منتشر کرد.

 

• مقاله ی اول به تششع و خصوصیات نور از لحاظ انرژی می پردازد.

• مقاله ی دوم به تعیین اندازه ی واقعی اتم می پردازد.

• چهارمین مقاله در حال حاضر هنوز یک پیش نویس اولیه بیشتر نیست و  نسخه ای از نظریه ی فضا و زمان را در خود دارد.

 

آلبرت مرتباً و هر سال پس از سال دیگر طبق تعالیم کاتولیک تحصیل کرد و از آن لذت فراوان می برد و حتی در مواردی از دروس که به شرعیات و قوانین مذهبی کاتولیک بستگی داشت چنان قوی شد که می توانست در هر مورد که هم شاگردانش قادر نبودند به سؤال های معلم جواب دهند او به آنها کمک می‌کرد.

 

آلبرت انیشتن در 10 سالگی مدرسه ابتدائی را ترک کرد و در شهر مونیخ به مدرسه متوسطه «لوئیت پول» وارد شد. در مدرسه متوسطه اگر مرتکب خطایی می شدند، راه و رسم تنبیه ایشان آن بود که باید پس از اتمام درس، تحت نظر یکی از معلمان، در کلاس توقیف شوند و با درنظر گرفتن وضع نابه هنجار و نفرت انگیز کلاس های درس، این اضافه ماندن شکنجه ای واقعی محسوب می شد.

 

انیشتن کیست,زندگی نامه آلبرت انیشتین

زندگی نامه آلبرت انیشتین

 

انیشتین از همان ابتدای تحصیلات و مطالعات علمی، نظریه های سنتی را به چالش می کشید. او معتقد بود فیزیک نیوتنی برای توضیح بسیاری از وقایع طبیعی کافی نیست.

 

در اواخر سال 1905 بود که اینشتین معروف ترین معادله ی خود را نوشت

سال 1905 متعاقباً «سال معجزه» ی اینشتین نام گرفت. او پیش از پایان این سال مقاله ی پنجمی منتشر کرد که الحاقیه ای بر مقاله ی قبل از خود در مورد نظریه ی نسبیت خاص بود. این الحاقیه رابطه ای تازه میان جرم و انرژی را تعریف می کرد که در نهایت شناخته شده ترین معادله ی دنیا را رقم زد: E=mc2.

 

 

چهار سال بعد در 1909، اولین شغل ثابت دانشگاهی اینشتین به او پیشنهاد شد. او ابتدا این پیشنهاد را رد کرد.

اینشتین در سال 1908 پیشنهاد استادی موقت دانشگاه برن را پذیرفت. با این حال، پس از دو ترم درس دادن، کلاس خود را تعطیل کرد، زیرا تعداد شرکت کنندگان در آن به یک نفر رسیده بود. سال بعد یعنی 1909 اولین شغل ثابت دانشگاهی استاد تمام در دانشگاه زوریخ به آلبرت اینشتین پیشنهاد شد. او در ابتدا آن را رد کرد، چون درآمد آن کمتر از حقوق کارمندی اش در اداره ی ثبت اختراعات بود. دانشگاه زوریخ پیشنهاد حقوق بیشتری را مطرح کرد که در نهایت مورد پذیرش اینشتین قرار گرفت.

 

انیشتن,زندگی نامه انیشتین

بیوگرافی آلبرت انیشتین

 

انیشتین یک دختر نامشروع از میلوا ماریک (mileva mari?) داشت. (کسی که بعدها با وی ازدواج کرد.) در 1902 و یک سال قبل از ازدواج آنها، میلوا دختری به نام لیزرل به دنیا آورد که انیشتین هرگز او را ندید و سرنوشت او نامعلوم باقی ماند.

 

مابقی زندگی لیزرل هنوز به طور کامل مشخص نیست. michele zackheim در کتاب خود به نام "دختر اینشتین" نوشته است که او در اثر ابتلا به تب مخملک در سپتامبر 1903 درگذشت.

 

بعد از ازدواج با میلوا ماریک آن ها صاحب 2 فرزند پسر شدند، بعد از اینکه انیشتین دانشمند معروف به دلیل سرد بودن با همسرش از هم جدا شدند و انیشتین با دخترعموی خود به نام السا ازدواج کرد.

 

مطالعات و نتایج تحقیقات انیشتین، او را در 26 سالگی به فردی شناخته شده در مجامع علمی تبدیل کرد. یکی از تجربیات بحث برانگیز انیشتین، مطالعه روی بمب اتم و پیشنهاد ساخت آن به رئیس جمهور آمریکا بود. البته او بعدا متوجه خطرات جبران ناپذیر این یافته‌ی علمی شد و به همراه برتراند راسل، اقداماتی جدی جهت پیشگیری از توسعه ی این سلاح مرگبار انجام داد.

 

آلبرت انیشتین,آلبرت اینشتین

کشفیات انیشتین

 

 

آلبرت انیشتین، فیزیکدان نظری آلمانی و خالق نظریه‌ی نسبیت بود. او یکی از ستون های فیزیک مدرن و مکانیک کوانتوم به حساب می آید و با توسعه‌ی فرمول مشهور رابطه‌ی جرم و انرژی (E=mc2) نام خود را در تاریخ علم ثبت کرد. اینشتین در سال 1921 به خاطر فعالیت های گسترده در فیزیک نظری و خصوصا کشف قانون اثر فتوالکتریک، جایزه‌ی نوبل فیزیک دریافت کرد. قانون اثر فتوالکتریک یکی از پایه های نظریه‌ی کوانتوم شد.

 

انیشتین در زمان جنگ قریب الوقوع جهانی کار خارق العاده ای انجام داد

او علی رغم رابطه ی سرد خود با همسرش و شروع جنگ جهانی اول، موفق شد در سال 1915 یکی از بزرگترین پیشرفت های علمی قرن بیستم را رقم بزند: نظریه ی نسبیت عام.

 

این نظریه ی جدید که به نظریه ی نسبیت خاص وی اجازه ی کاربرد بیشتری می داد، مدعی شد فضا و زمان دو موجودیت جدا از هم نیستند، بلکه عنصر واحدی هستند که او نامش را فضا زمان گذاشت. اما مشکلی وجود داشت.

 

انشتین,زندگینامه انیشتین

السا همسر دوم آلبرت اینشتین

 

شهرت جهانی و جایزه‌ی نوبل

او حالا باید درستی نظریه ی خود را اثبات می کرد، از آنجایی که نبوغ انیشتین در آزمایشات ذهنی او نهفته بود و علم متعارف را به چالش می کشید، او باید برای اثبات نظریه ی نسبیت عام خود از طریق آزمایش و مشاهده راهی می یافت.

 

سر فرانک واتسون در سال 1917 برای این کار راه حلی یافت: اندازه گیری موقعیت ظاهری ستارگانِ نزدیک به خورشید. اما این کار تنها در رویداد نادری مثل خورشیدگرفتگی کامل قابل انجام بود، یعنی زمانی که ماه مانع از رسیدن نور خورشید به زمین می شود. (بدون خورشید گرفتگی کامل، نور شدید خورشید مانع از رصد ستارگان نزدیک به خود می شود).

 

نظریه ی نسبیت عام اینشتین در سال 1919 مورد آزمایش قرار گرفت؛ البته نه توسط خودش

اگر حق با انیشتین بود موقعیت ظاهری ستارگانی که در هنگام خورشیدگرفتگی در نزدیکی خورشید قرار می گرفتند باید اندکی از موقعیت واقعی شان متفاوت می بود چرا که فضازمان باید به واسطه ی جاذبه ی خورشید در اطراف آن موج بر میداشت و مسیر نور ستارگان را خم می کرد. در نتیجه موقعیت ظاهری ستاره ی مورد نظر باید اندکی متفاوت به نظر می رسید.

 

سر آرتور ادینگتون در سال 1919 این آزمایش را طی یک خورشیدگرفتگی کامل انجام داد و صحت نظریه ی اینشتین را به اثبات رساند و او را یک شبه به یک سوپراستار بدل کرد.

 

جنگ جهانی دوم و بمب اتم

دهه‌ی 1940، دورانی بسیار غم بار برای اینشتین بود. پسرش ادوارد در سال 1930 مبتلا به بیماری اسکیزوفرنی شد و تا پایان عمر در بیمارستان روانی بستری شد. در سال 1933 یکی از صمیمی‌ترین دوستان آلبرت یعنی پائول ارنفست دست به خودکشی زد و سه سال بعد، همسر او السا از دنیا رفت.

 

فیزیکدانان در پایان این دهه، راهی برای استفاده از فرمول معروف اینشتین به‌منظور ساخت بمب اتم کشف کردند. آلبرت در سال 1920 کمی در این مورد تحقیق کرده بود؛ اما سریعا احتمال آن را رد کرد. به هر حال در خلال سال‌های 1938 تا 1939، دانشمندانی همچون اوتو هان، فریتز استراسمن، لیز مایتنر و اوتو فریش، به این نتیجه رسیدند که شکافتن اتم اورانیوم، مقدار بسیار زیادی انرژی ساطع خواهد کرد. این یافته‌، جامعه‌ی جهانی فیزیک را با شوکی عجیب رو به رو کرد.

 

انشتین,زندگینامه انیشتین

نظریات آلبرت انیشتین

 

آخرین سال های زندگی انیشتین

این دوران تجسس در نیمه انزوای شهر پرنیستون با اضطراب و اغتشاش آمیخته ‌شده بود. هنوز 10 سال دیگر از زندگی انیشتین باقی مانده بود، لیکن این دوره ده ساله درست مصادف با هنگامی بود که عصر بمب اتمی شروع می گردید و بشریت تمرین و آموزش خویش را در این زمینه آغاز می‌کرد.

 

بنابراین مسأله واقعی که برای او مطرح شد موضوع چگونگی پیدایش بمب اتمی نبود، با وجود اینکه منظور ما در اینجا دادن چشم اندازی مختصر از روابط انیشتین با حوادث بزرگ سیاسی آخرین سال های زندگی او می باشد، باز هم اگر از دو موضوع اساسی یاد نکنیم همین چشم انداز هم ناقص خواهد بود.

 

یکی از آنها نامه مشهور است که وی می‌بایست برای همکاری خود در شوروی سابق بفرستد و دوم شرح وقایعی است که در اوضاع و احوال فیزیکدانان آمریکایی، خاصه دانشمندان اتمی، در داخل مملکت خودشان تغییر بسیار ایجاد کرد.

 

مطالعات انیشتین پس از مرگ او نیز برای این دانشمند اسطوره‌ای افتخار آفرینی می‌کردند. در سال 1993 به خاطر کشف امواج گرانشی که توسط اینشتین پیش‌بینی شده بودند، جایزه‌ی نوبل به او اهدا شد. در سال 1995، جایزه‌ی نوبل به تحقیقاتی در مورد کشف چگالش بوز-اینشتین اهدا شد.  (بیشتر بخوانید: مطالب جالب درباره آلبرت انیشتین )

 

اکنون می توانیم به صورت شایسته تری همه آنچه را که گه گاه موجب تیره شدن پایان زندگی وی می شد مشاهده کنیم و سرانجام روز هجدهم آوریل 1955 بزرگترین دانشمند و متفکر قرن بیستم، پیغمبر صلح و حامی و مدافع محنت دیدگان جهان، مردی که احتمالأ همراه با ناپلئون و بتهوون مشهورتر از همه‌ مردان جهان بوده است، در شهر پرنیستون واقع در ممالک متحده آمریکای شمالی از زندگی و تفکر و مبارزه دست کشید و از دار دنیا رفت و در گذشت.

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

نیکی کریمی و انتشار عکس بدون حجاب مادرش!

 

نیکی کریمی بازیگر 48 ساله کشورمان عکسی از خودش و مادرش را منتشر کرده است

عکس جدید نیکی کریمی

نیکی کریمی  بازیگرکشورمان عکسی از خودش و مادرش را منتشر کرده است.

انتشار این عکس توسط این بازیگر 48 ساله با حواشی متعددی همراه شده است.

نیکی کریمی نوشت:

*****

فرشته مهربون زندگی من ??


عکس نیکی کریمی در کنار مادرش

عکس نیکی کریمی در کنار مادرشگردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: صفحه شخصی نیکی کریمی


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

 

مجموعه: هنر و هنرمند بیوگرافی اهورا ایمان, محمدرضا طغرل جردی

اهورا ایمان، شاعر، ترانه‌سرای معاصر و خواننده ایرانی است

 

اهورا ایمان

نام اصلی: محمدرضا طغرل جردی

زمینه? کاری: شاعر، ترانه‌سرا

زادروز : 1 خرداد 1353 کرمان، بم

ملیت: ایرانی

محل زندگی:تهران

کتاب‌ها :ساختارشناسی ترانه، مجموعه‌ای از ترانه‌های اجرا شده،آنتولوژی ترانه? معاصر

مدرک تحصیلی: فوق لیسانس ادبیات ، دانشگاهپیام نور بم، علامه طباطبایی

 

 بیوگرافی اهورا ایمان, محمدرضا طغرل جردی

 بیوگرافی اهورا ایمان

 

محمدرضا طغرل جردی با نام هنری اهورا ایمان، شاعر، ترانه‌سرای معاصر و خواننده ایرانی است. اهورا ایمان در اول خرداد سال هزار و سیصد و پنجاه و سه در شهر بم به دنیا آمد. وی در این عرصه با افرادی همچون بابک بیات، احسان خواجه امیری، علیرضا قربانی، محمد اصفهانی، حمیدرضا حامی، مجید اخشابی، ناصر عبداللهی، مانی رهنما، فریدون شهبازیان، رضا صادقی و همایون شجریان همکاری داشته‌است. میم مثل مادر، معصومیت از دست رفته، وفا، شکرانه، سام و نرگس و خاکستر و باد فیلم‌ها و سریال‌هایی هستند که ایمان ترانه‌سرایی برای تیتراژ آن‌ها را بر عهده داشته‌است.

 

 بیوگرافی اهورا ایمان, محمدرضا طغرل جردی

 ترانه‌سرای معاصر و خواننده ایرانی اهورا ایمان

 

اهورا ایمان در شهر بم به دنیا آمد اما به دلیل شغل پدرش به همراه خانواده راهی بندرعباس شدند و در نتیجه دوران کودکی خود را در آنجا سپری کرد. او ترانه? بوی شرجی خود را در خصوص همین مهاجرت خانوادیگیشان سروده است. پروانه پوش مجموعه ترانه های اهورا ایمان است که آهنگهای ماندگاری مانند : “مرو ای دوست” ، “میم مثل مادر” و … در این کتاب به چاپ رسیده است.

 

 بیوگرافی اهورا ایمان, محمدرضا طغرل جردی

 محمدرضا طغرل جردی معروف به اهورا ایمان

 

ازدواج اهورا ایمان :

ایمان در سال هزار و سیصد و هشتاد با یکی از همشهریان خود ازدواج کرد که ثمره? آن یک فرزند دختر است.

زلزله? بم :

اهورا ایمان ترانه? مرو ای دوست را برای مصیبت زلزله? بم سرود او می‌گوید: «ضبط کار در یک شب اتفاق افتاد. «ماه رمضان بود و یک شب از افطار تا سحر در برج افق بیتوته کردیم تا محمد اصفهانی بخواند و کار را تمام کند که نشد. من آنجا جوان لاغراندامی را دیدم که ناظر ضبط بود و با وسواسی شدید بر وکال نظارت می‌کرد.» این جوان لاغراندام که چند قطعه ماندگار هم ساخته، کسی نبود جز علیرضا کهن دیری آهنگساز خوش‌نام امروز.»

 

 بیوگرافی اهورا ایمان, محمدرضا طغرل جردی

 زندگینامه اهورا ایمان

 

اهوا ایمان درباره? «مرو ای دوست» می‌گوید: «من کارهای غمگین متعددی داشتم که مورد توجه گستره عمومی قرار گرفتند؛ ترانه‌هایی مثل «دلم گرفت» (حامی)، «میم مثل مادر»، «معصومیت از دست رفته» (محمد اصفهانی)، «وفا» (عشق است و آتش و خون)، «پریدخت» (سالار عقیلی)، «تموم شد ترانه» (مانی رهنما) و… ولی «مرو ای دوست» این میان تنها اثری است که به خاطر غم زیادش و خاطره همشهریان از دست رفته‌ام و کلاً زادگاهی که خاک شد و غبار شد و ایرج و برادرم که در سالگرد زلزله پر کشید و رفت نمی‌توانم به آن گوش بدهم و شدیداً مرا منقلب می‌کند.» مرو ای دوست بهترین قطعه? سال 84 و جز 100قطعه? هیت چهار دهه اخیر موسیقی ایران می‌باشد.

 

 بیوگرافی اهورا ایمان, محمدرضا طغرل جردی

عکس های اهورا ایمان

 

آثار :

 

خوانندهنام ترانهترانه‌سراآلبومآهنگسازتنظیم
محمد اصفهانی باران عشق اهورا ایمان تیتراژ سریال باران عشق فریدون شهبازیان فریدون شهبازیان
محمد اصفهانی دل ساده اهورا ایمان تیتراژ سریال باران عشق فریدون شهبازیان فریدون شهبازیان
محمد اصفهانی غم تو اهورا ایمان تیتراژ سریال باران عشق فریدون شهبازیان فریدون شهبازیان
محمد اصفهانی مسافر اهورا ایمان تیتراژ سریال باران عشق فریدون شهبازیان فریدون شهبازیان
محمد اصفهانی معصومیت از دست رفته اهورا ایمان تیتراژ سریال فریدون شهبازیان فریدون شهبازیان
محمد اصفهانی مرو ای دوست اهورا ایمان برکت (آلبوم) آریا عظیمی‌نژاد آریا عظیمی‌نژاد
محمد اصفهانی یک راه، دو سرنوشت اهورا ایمان تک آهنگ علیرضا کهن دیری علیرضا کهن دیری
محمد اصفهانی زیر هشت اهورا ایمان تیتراژ سریال آریا عظیمی‌نژاد آریا عظیمی‌نژاد
محمد اصفهانی تا ثریا اهورا ایمان تیتراژ سریال آریا عظیمی‌نژاد آریا عظیمی‌نژاد
محمد اصفهانی بی‌واژه اهورا ایمان بی‌واژه  پدرام کشتکار پدرام کشتکار
محمد اصفهانی باور نکن اهورا ایمان بی‌واژه  علیرضا کهن دیری علیرضا کهن دیری
محمد اصفهانی اگه باشی اهورا ایمان بی‌واژه  تویجان نیازی تویجان نیازی
محمد اصفهانی خورشید فردا اهورا ایمان بی‌واژه  پدرام کشتکار پدرام کشتکار
محمد اصفهانی زنده رود اهورا ایمان تیتراژ برنامه زنده رود اصفهان پدرام کشتکار پدرام کشتکار
سالار عقیلی پریدخت اهورا ایمان تیتراژ سریال پریدخت آریا عظیمی‌نژاد آریا عظیمی‌نژاد
سالار عقیلی دختری به‌نام آهو اهورا ایمان تیتراژ سریال
ستار اورکی ستار اورکی
حامی دو نیمه? رؤیا اهورا ایمان تراک آلبوم بامداد بیات بامداد بیات
حامی دلم گرفت اهورا ایمان تیراژ فیلم بابک بیات بابک بیات
حامی شب عشق اهورا ایمان تراک آلبوم بابک بیات بامداد بیات
حامی سیاه و سپید اهورا ایمان تراک آلبوم بابک بیات بامداد بیات
ناصر عبداللهی بهانه اهورا ایمان   ناصر عبداللهی ناصر عبداللهی
ناصر عبداللهی بوی شرجی اهورا ایمان   ناصر عبداللهی ناصر عبداللهی
ناصر عبداللهی ندیم اطلسیها اهورا ایمان   ناصر عبداللهی ناصر عبداللهی
ناصر عبداللهی یکی از همین روزا اهورا ایمان   ناصر عبداللهی بهنام ابطحی
ناصر عبداللهی صدای پا اهورا ایمان   ناصر عبداللهی بهنام ابطحی
رضا آریایی ماه محال اهورا ایمان آلبوم خط پا رضا آریایی اتابک سهیلی
رضا آریایی آب و آتش اهورا ایمان آلبوم باغ جنون رضا آریایی آرمان موسی پور
رضا آریایی سراسیمه اهورا ایمان آلبوم باغ جنون رضا آریایی تورج شعبانخانی حسین سالاری مقدم
مانی رهنما قهر اهورا ایمان   بابک رهنما بابک رهنما
مانی رهنما تموم شد ترانه اهورا ایمان   بابک بیات داریوش تقی پور
مانی رهنما زنگی و رومی اهورا ایمان   بابک بیات داریوش تقی پور
مانی رهنما ترانه خون اهورا ایمان   مهران خلیلی مهران خلیلی
احسان خواجه‌امیری خیال اهورا ایمان سلام آخر احسان خواجه‌امیری احسان خواجه‌امیری
احسان خواجه‌امیری زشت و زیبا اهورا ایمان تک آهنگ احسان خواجه‌امیری احسان خواجه‌امیری
احسان خواجه‌امیری سلام آخر اهورا ایمان آلبوم سلام آخر علیرضا کهن دیری علیرضا کهن دیری
احسان خواجه‌امیری سایه به سایه اهورا ایمان آلبوم سلام آخر پدرام کشتکار پدرام کشتکار
احسان خواجه‌امیری باران که می‌بارد اهورا ایمان آلبوم سلام آخر علیرضا کهن دیری علیرضا کهن دیری
احسان خواجه‌امیری شب سرمه اهورا ایمان منتشر نشده علیرضا کهن دیری علیرضا کهن دیری
ابی عاشقانه اهورا ایمان   بابک بیات شهرام آذر
معین وقتی تو با من نیستی اهورا ایمان   بابک بیات بامداد بیات
همایون شجریان خوب شد اهورا ایمان ایران من سهراب پورناظری غلامرضا صادقی
علیرضا قربانی لیلا اهورا ایمان   ستار اورکی  
علیرضا قربانی عشق آسان ندارد اهورا ایمان   ستار اورکی  

 

گردآوری:بخش فرهنگ و هنر بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: ورزشکاران

 

کمال‌الدین کامیابی‌نیا,کمال کامیابی نیا,بیوگرافی کمال کامیابی‌نیا

بیوگرافی کمال کامیابی‌نیا

 

کمال‌الدین کامیابی‌نیا (زاده? 28 دی 1367) یک بازیکن فوتبال اهل ایران است که سابقه? بازی برای مس کرمان، راه‌آهن، شهرداری تبریز، نفت تهران و پرسپولیس را دارد.

چکیده ای از بیوگرافی کمال کامیابی‌نیا

نام کامل:کمال‌الدین کامیابی‌نیا

زادروز:28 دی 1367 (30 سال)

زادگاه:تهران

قد:1?77 متر (5 فوت 9 1⁄2 اینچ)

پست:هافبک دفاعی

باشگاه کنونی:پرسپولیس

شماره? پیراهن:11

 

کمال‌الدین کامیابی‌نیا,کمال کامیابی نیا,بیوگرافی کمال کامیابی‌نیا

کمال کامیابی‌نیا

 

کمال کامیابی نیا (زاده 28 دی 1367) یک بازیکن فوتبال اهل ایران است. وی سابقه عضویت در تیم های مس کرمان، راه آهن، شهرداری تبریز، نفت تهران را دارد و در 5 تیر 1394 به پرسپولیس پیوسته است.

 

کمال کامیابی نیا در حال حاضر بازیکن باشگاه پرسپولیس تهران می باشد .

 

کامیابی نیا مثل بسیاری دیگر از بچه های تهران فوتبال را از شهرستان شروع کرد. مس کرمان نخستین باشگاه او بود که سال 1382 در رده جوانان پذیرای کمال شد. سال 86 کامیابی نیا وارد فهرست تیم اصلی مس شد و در لیگ هفتم حرفه ای تا لیگ هشتم برای کرمانی ها در ایران و آسیا بازی کرد. تابستان 1388 به تهران آمد و راه آهن را تا لیگ دهم همراهی کرد.کمال کامیابی نیا در حال حاضر بازیکن باشگاه پرسپولیس تهران می باشد .

 

سپس در ادامه سنت قراردادهای دو ساله ادوار یازدهم و دوازدهم (92-90) را در تیم شهرداری تبریز گذراند و تابستان 1392 دوباره به تهران آمد تا پیراهن نفت را بر تن کند. کمال فصل سیزدهم و چهاردهم لیگ برتر را با نفت بود و تابستان 1394 با قراردادی دو ساله پرسپولیسی شد.

 

خواهر کمال کامیابی نیا همسر فوتالیست پرافتخار لیگ برتر ایران حمیدرضا رجبی از بازیکنان پیشکوست فوتبال سایپا و مربی فوتبال می باشد.

 

کمال‌الدین کامیابی‌نیا,کمال کامیابی نیا,بیوگرافی کمال کامیابی‌نیا

کمال کامیابی نیا بازیکن پرسپولیس 

 

کمال کامیابی نیا بازیکن پرسپولیس

در تاریخ 5 تیر 1394 با قراردادی دو ساله به پرسپولیس در لیگ برتر خلیج فارس پیوست و در همان سال اول نیز برای تیمش مقابل سماهان اصفهان گلزنی کرد.

با بازی خوب و درخشش در جمع سرخپوشان در سال 1397 قرارداد خود را با پرسپولیس به مدت سه سال تمدید کرد.

 

کمال‌الدین کامیابی‌نیا,کمال کامیابی نیا,بیوگرافی کمال کامیابی‌نیا

عملکرد باشگاهی کمال کامیابی نیا

 

همسر کمال کامیابی نیا

این فوتبالیست ایرانی متاهل بوده و با خدیجه عسگری از بانوان ورزشکار ازدواج کرده و یک دختر به نام کمند دارد.

 

خدیجه عسگری یکی از بانوان تکواندکار ایرانی است که سالها در این رشته ورزشی فعالیت داشت.

 

حواشی و جریمه از سوی فیفا

بازیکن پرسپولیس در بازی مقابل الاهلی حرکت خشونت آمیزی را از خود نشان داد که منجر به جریمه از سوی فیفا شد.

 

وی در تاریخ 3 مهر 1396، از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به خاطر انجام حرکت خشن در بازی با الاهلی عربستان در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2017 و اخراج مستقیم از زمین بازی در دقیقه 11 و با کارت قرمز، 3 هزار دلار جریمه شده و در دیدار رفت با الهلال عربستان نیز محروم شد.

 

کمال‌الدین کامیابی‌نیا,کمال کامیابی نیا,بیوگرافی کمال کامیابی‌نیا

کمال کامیابی نیا بازیکن فوتبال

 

عملکرد باشگاهی کمال کامیابی نیا

کامیابی‌نیا در سال 1388 پس از گذراندن دو فصل گذشته در مس کرمان به راه‌آهن پیوست.

 

نفت تهران

کمال در سال 1392 به نفت تهران پیوست. در طی دو سال حضور در این باشگاه،در سال 93 نفت تهران توانست مقام سوم لیگ برتر را کسب کند و همین جواز حضور نفت برای اولین بار در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بود و همچنین آنها در مسابقات جام حذفی فوتبال ایران 94–1393 را با نایب قهرمانی به پایان رساندند.

 

پرسپولیس

کمال کامیابی‌نیا در تقابل با ژاوی هرناندز در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2018

پس از عملکرد خوب کمال در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا برای نفت تهران و دعوت به تیم ملی، وی نظر برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس را به خود جلب کرد، در تاریخ 5 تیر 1394 کامیابی‌نیا با قراردادی دو ساله به پرسپولیس پیوست. او نخستین بازی خود را در برابر پدیده و اولین گل خود را برای این تیم در تاریخ 13 بهمن 1394 در بازی که در نهایت با تساوی 2–2 در برابر سپاهان به پایان رسید را به ثمر رساند. در تاریخ 21 فروردین 1395، کامیابی‌نیا گل برتری را در دقیقه 94 برای پرسپولیس در پیروزی 2–1 در برابر ملوان به ثمر رساند.

 

کامیابی‌نیا نخستین گل پرسپولیس را در فصل 96–1395 در تاریخ 5 مرداد 1395 در پیروزی 1–0 در برابر سایپا به ثمر رساند.

 

 

وی در تاریخ 7 تیر 1396 قرارداد خود را با پرسپولیس تمدید کرد. یک نایب قهرمانی و دو قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران، دو قهرمانی در سوپر جام و یک نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا افتخارات او با پرسپولیس هستند.

 

در 20 خرداد 1397 او قراردادش را به مدت سه فصل دیگر با تیم فوتبال پرسپولیس تمدید کرد.

 

در 15 فروردین 1398، در چهارمین سال حضور کمال در پرسپولیس، وی در برابر پیکان صدمین بازی خود در رقابت های لیگ برتر را برای پرسپولیس انجام داد،این بازی با برد 2-0 پرسپولیس به پایان رسید.

 

کمال‌الدین کامیابی‌نیا,کمال کامیابی نیا,بیوگرافی کمال کامیابی‌نیا

تصاویر کمال کامیابی‌نیا

 

تیم ملی

او در تاریخ 21 آبان 1394 اولین بازی ملی خود را در برابر ترکمنستان در مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال 2018 انجام داد. کامیابی‌نیا اولین گل ملی خود را در پیروزی 6–0 در برابر گوآم به ثمر رساند.

 

افتخارات کمال کامیابی نیا

 

پرسپولیس

لیگ برتر

نایب قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 95–1394

قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 96–1395

قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 97–1396

قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 98–1397

 

جام حذفی

قهرمانی در جام حذفی فوتبال ایران 98–1397

 

سوپر جام

قهرمانی در سوپر جام فوتبال ایران 1396

 

لیگ قهرمانان آسیا

نایب قهرمان لیگ قهرمانان آسیا 2018

 

کمال‌الدین کامیابی‌نیا,کمال کامیابی نیا,بیوگرافی کمال کامیابی‌نیا

کمال کامیابی‌نیا همسر و دخترش

 

کمال‌الدین کامیابی‌نیا,کمال کامیابی نیا,بیوگرافی کمال کامیابی‌نیا

کمال کامیابی‌نیا و همسرش

 

گردآوری: بخش ورزشی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 مرداد 30  7:4 عصر

مجموعه: دنیای بازیگران

 

علیرضا شجاع نوری,عکس علیرضا شجاع نوری,بیوگرافی علیرضا شجاع نوری

عکس علیرضا شجاع نوری

 

بیوگرافی علیرضا شجاع نوری، بازیگر

علیرضا شجاع نوری متولد 1334 شیراز، بازیگر و تهیه کننده سینما و تلویزیون است. با ما همراه باشید تا با بیوگرافی علیرضا شجاع نوری بیشتر آشنا شوید.

 

علیرضا شجاع نوری,عکس علیرضا شجاع نوری,بیوگرافی علیرضا شجاع نوری

عکسهای علیرضا شجاع نوری

 

چکیده ای از بیوگرافی علیرضا شجاع نوری:

زمینه فعالیت: بازیگر، تهیه‌کننده

تاریخ تولد:1334

محل تولد: شیراز

ملیت:ایرانی

سال‌های فعالیت:1359-اکنون

فرزندان:طاها پارسا، رضا شایا، فاطمه، راضیه

مدرک تحصیلی:زیست‌شناسی از دانشگاه شهید بهشتی

 

علیرضا شجاع نوری,عکس علیرضا شجاع نوری,بیوگرافی علیرضا شجاع نوری

تصاویر علیرضا شجاع نوری

 

بیوگرافی علیرضا شجاع نوری:

علیرضا شجاع‌نوری (زاده 1334 در شیراز) بازیگر و تهیه‌کننده اهل ایران است. وی دارای مدرک زیست‌شناسی از دانشگاه شهید بهشتی و ادبیات ایتالیایی از دانشگاه تهران است.

 

علیرضا شجاع‌نوری در سال 1359 کارش را به عنوان نویسنده  از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران آغاز کرده و در دفتر مرکزی خبر ادامه داد.

 

وی در سال 1363 در بنیاد فارابی و سپس در واحد تأمین فیلم‌های خارجی صدا و سیما مشغول به کار شد. او در برخی از فیلم‌های سینمایی حضور پیدا کرده و از سال 1387 به تدریج فعالیت‌های سینمایی خود را منحصر به تهیه‌کنندگی نمود.

 

 

علیرضا شجاع‌نوری در 14 آبان 1392 با حکم حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی، علی‌رضا شجاع نوری به سمت مشاور امور بین‌الملل سازمان سینمایی منصوب شد.

 

علی‌رضا شجاع‌نوری فعالیت سینمایی را با بازی در فیلم «بی بی چلچله» به کارگردانی کیومرث پوراحمد آغاز کرد. علی‌رضا شجاع‌نوری با بازی در فیلم روز واقعه در سال 1373  به شهرت رسید.  

 

 

علیرضا شجاع‌نوری همچنین تهیه کنندگی بسیاری از فیلم های سینمایی ایران و بازیگری در برخی از آن ها را برعهده داشته است.

 

علیرضا شجاع نوری,عکس علیرضا شجاع نوری,بیوگرافی علیرضا شجاع نوری

عکس جوانی علیرضا شجاع نوری

 

علیرضا شجاع نوری نقش اصلی مختار

علیرضا شجاع‌نوری که به عنوان بازیگر نقش مختار برای سریال مختارنامه توسط داوود میرباقری انتخاب شده بود، بدلیل پیش بینی اشتباه خود از تمام نشدن به موقع کار و حتی به انتها رسیدن ساخت این سریال از آن کنارگیری کرد و حالا می گوید همیشه افسوس می خورد.

 

ازدواج علیرضا شجاع‌نوری

علیرضا شجاع‌نوری در سال 1358 با مهناز باقری ازدواج کرد و حاصل این ازدواج دو پسر و دو دختر می باشد.

 

علیرضا شجاع نوری,عکس علیرضا شجاع نوری,بیوگرافی علیرضا شجاع نوری

عکس علیرضا شجاع نوری و همسرش 

 

تصاویر علیرضا شجاع نوری:

علیرضا شجاع نوری,عکس علیرضا شجاع نوری,بیوگرافی علیرضا شجاع نوری

گریم علیرضا شجاع نوری در فیلم محمد رسول الله 

 

علیرضا شجاع نوری,عکس علیرضا شجاع نوری,بیوگرافی علیرضا شجاع نوری

عکس کودکی علیرضا شجاع نوری

 

علیرضا شجاع نوری,عکس علیرضا شجاع نوری,بیوگرافی علیرضا شجاع نوری

بازی علیرضا شجاع نوری در سربداران 1360

 

گردآوری: بخش بازیگران بیتوته 


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 99 مرداد 28  6:19 عصر

مجموعه: دنیای بازیگران

 

فرانک کلانتر,بیوگرافی فرانک کلانتر,عکس های فرانک کلانتر

فرانک کلانتر

 

فرانک کلانتر با بازی در سریال خاطرات مرد ناتمام به کارگردانی صادق کامیار وارد تلویزیون شد.

چکیده ای از بیوگرافی فرانک کلانتر

نام : فرانک

نام خانوادگی : کلانتر

تاریخ تولد : سال 1363

محل تولد : تهران

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته نمایش

حرفه : بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

سالهای فعالیت : 1381 تاکنون

 

فرانک کلانتر,زندگینامه فرانک کلانتر,عکسهای فرانک کلانتر

عکس های فرانک کلانتر

 

بیوگرافی فرانک کلانتر

فرانک کلانتر زاده سال 1363 در تهران، بازیگر است. وی فارغ التحصیل رشته نمایش با گرایش بازیگری در دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران می باشد.

 

فعالیت هنری فرانک کلانتر

فرانک کلانتر در سال 1381 و سن 18 سالگی فعالیت در زمینه بازیگری را با بازی در تئاتر های چرخه عرفان و گل های ارکیده به کارگردانی حسن همتی آغاز نموده است و فیلم های کوتاهی مانند:غریبه به کارگردانی رضا داوودی – در پیکر، به کارگردانی مهدی آقاجانی- فشار خون ، به کارگردانی و نویسندگی علی ثقفی-  ساکنین محترم، به کارگردانی و تهیه کنندگی مهران احمدی بازی کرده است. 

 

فرانک کلانتر,بیوگرافی فرانک کلانتر,فیلم های فرانک کلانتر

تصاویر فرانک کلانتر

 

فرانک کلانتر با بازی در مجموعه تلویزیونی خاطرات مرد ناتمام، به کارگردانی صادق کامیار وارد قاب تلویزیون شد. در این مجموعه تلویزیونی در کنار سیامک صفری، سروش صحت، محمود پاک نیت ، مهرداد ضیایی، مهوش صبرکن، امیرحسین مدرس، شهزاد صفوی، سارا خوئینی ها و … به ایفای نقش پرداخت.

 

 

فرانک کلانتر,سن فرانک کلانتر,عکس های فرانک کلانتر

عکس های خانوادگی فرانک کلانتر

 

فرانک کلانتر در سریال هم گناه

فرانک کلانتر هنرپیشه نقش افسانه در سریال هم گناه است که در نقش دختر رحمان و صغری و دخترعموی هدیه ایفای نقش می کند. فرانک کلانتر در این سریال در کناربازیگرانی چون پرویز پرستویی، هدیه تهرانی، محسن کیایی، مهدی پاکدل، هنگامه قاضیانی، پدرام شریفی، حبیب رضایی، مسعود رایگان، رویا تیموریان، افسانه چهره آزاد، شاهرخ فروتنیان، افسانه ناصری، احسان کرمی، روشنک گرامی، سوگل خلیق، مارال بنی آدم، و ... به ایفای نقش پرداخته است.

 

فرانک کلانتر,فرانک کلانتر در سریال هم گناه,تصاویر فرانک کلانتر

فرانک کلانتر در سریال هم گناه

 

فرانک کلانتر,بیوگرافی فرانک کلانتر,تصاویر اینستاگرام فرانک کلانتر

فرانک کلانتر و ساقی حاجی پور در سریال هم گناه

 

گردآوری: بخش بازیگران بیتوته  


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: هنر و هنرمند

 

زندگی نامه مسعود بختیاری, زندگینامه مسعود بختیاری

بیوگرافی زنده یاد مسعود بختیاری

بهمن علاءالدین ناموَر به مسعود بختیاری (20 مهر 1319 لالی - 12 آبان 1385 کرج) خواننده، ترانه‌سرا و آهنگساز مشهور مردم لر بختیاری بود.

 

بهمن علاءالدین (متخلص به مسعود بختیاری) خواننده، ترانه سرا و آهنگساز مشهور بختیاری روز “بیستم مهرماه سال 1319 در شهرستان” مسجدسلیمان” و در خانواده ای پرجمعیت، سنتی و با فرهنگ از تیره ” زیلایی” در طایفه” بهداروند” از ایل” هفت لنگ ” بختیاری متولد شد. پدر وی “میرزا محمد کریم” ، مردی صاحب سواد و فرهنگ، مومن و متدین، روشن ضمیر و نیکو سرشت بود که به ادامه تحصیل و آموزش فرزندان خود بسیار علاقمند بود و مادرش “حاجیه لیمو خانم” زنی پاکدامن و مادری مهربان بود که از صدایی خوب و سیرتی نیکو برخوردار و در تادیب و تربیت فرزندان خود بسیار کوشا و مراقب بود.

 

زندگی نامه مسعود بختیاری, زندگینامه مسعود بختیاری

مرحوم مسعود بختیاری

 

گر چه او تنها روایتگر بخشی از فرهنگ موسیقایی بختیاری زبان‌ها بود ولی نقشی بیش از یک خنیاگر بومی یافت و توانست در طول 35 سال از حیات خود، یک زبان مشترک موسیقایی بین همه بختیاری‌ها ایجاد کند. شاید همسنگ او در سایر فرهنگ‌های بومی ایران نتوان یافت.

 

بهمن علاءالدین خواندن آواز و سرودن ترانه  را از همان سالهای دوران تحصیلات ابتدایی در "لالی" و به صورت غیرحرفه ای آغاز کرد و از سال 1350 با ارایه نخستین و جاودانه ترین اثر خود" دختر لچک ریالی"،  دوره اول فعالیت حرفه ای خود را بطور رسمی با همکاری رادیو و تلویزیون اهواز و نفت ملی آبادان و اجرای کنسرت هایی در هفت تپه ،کرمان و ماهشهرآغاز کرد و با ورود خود به عرصه موسیقی، موسیقی بختیاری را وارد فاز جدیدی از تجربه خود نمود.

 

زندگی نامه مسعود بختیاری, زندگینامه مسعود بختیاری

مسعود بختیاری خواننده، ترانه سرا و آهنگساز مشهور بختیاری 

 

تا پیش از انقلاب با همراهی منصور قنادپور، نوازنده سنتور، آثاری را به دو گویش فارسی و بختیاری با حال‌وهوای موسیقی شهری ارائه داد. 

علاءالدین پس از تکمیل تحصیلات متوسطه آن زمان به خدمت آموزش و پرورش درآمد و تا سنّ بازنشستگی در کسوتِ معلّمی انجام وظیفه کرد. از سال 1350 در کنار شغل معلّمی، همکاری خود را با رادیو اهواز و منصور قنادپور آغاز کرد.

 

پس از انقلاب، مدتی در سکوت به‌سر برد تا این که با عطا جنگوک آشنا شد. جنگوک، بختیاری نبود ولی زادگاهش لار واقع در جنوب استان فارس از نظر فرهنگی خیلی به بختیاری‌ها نزدیک بود. بدین ترتیب «مال‌کَنون» به عنوان نخستین نوار رسمی وی در سال 1365 وارد بازار موسیقی شد و توفیق باور نکردنی یافت.

 

به عقیده بعضی از کارشناسان موسیقی، آلبوم مال کنون، از موفق‌ترین آثار موسیقی محلی در ایران است. دومین و آخرین همکاری بهمن علاءالدین با عطا جنگوک، شش سال بعد منجر به «هِی‌جار» شد. «هی‌جار» نیز محبوبیت و مقبولیت فراوانی یافت ولی به پای «مال‌کنون» نرسید. 

مسعود بختیاری پس از این دو اثر شاخص خود، سه اثر دیگر به نام‌های «آستارَه»، «بَراَفتَو» و تاراز را به علاقه‌مندان موسیقی بختیاری ارائه داد.

 

مسعود بختیاری در طول عمر خود هیچ‌گاه ازدواج نکرد و پس از بازنشستگی نیز در جمع خانواده? خواهرش در کرج می‌زیست. وی همچنین از حضور در تجمعات و مجالس چندان لذت نمی‌برد.

 

زندگی نامه مسعود بختیاری, زندگینامه مسعود بختیاری

زندگینامه مسعود بختیاری

 

درگذشت:

بهمن علاءالدین در سال 1379 برای زندگی به شهرستان کرج رفت و پس از طی یک دوره? بیماری کلیوی و عمل جراحی مثانه در صبحگاه جمعه، دوازدهم آبانماه 1385 پس از 66 سال زندگی به علت نارسایی قلبی در این شهر درگذشت. وقتی خبر درگذشتش منتشر شد، بختیاری‌های داخل و خارج از کشور، سیلی از پیام و اظهار همدردی به راه انداختند.

پیکر بهمن علاءالدین در جوار برخی از هنرمندان برجسته ایران نظیر غلامحسین بنان، حبیب‌الله بدیعی، مرتضی حنانه، نعمت‌الله آغاسی، دلکش، هوشنگ گلشیری در بقعه? امامزاده طاهر کرج به‌خاک سپرده شد.

 

 

آثار  استاد بهمن علا الدین:

1365 - مال کنون

1371 - هی جار

1373 − کبک تاراز

1375 − بر افتو

1377 − آستاره

1384 - بهیگ

گل‌های کاغذی

دنگ و فنگ

 

 

گردآوری:بخش فرهنگ و هنر بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 99 مرداد 27  5:34 عصر

مجموعه: هنر و هنرمند

 

ترانه های صدیق تعریف, بیوگرافی محمد صدیق تعریف

بیوگرافی استاد صدیق تعریف

 

بیوگرافی استاد صدیق تعریف + عکس

صدیق تعریف خواننده موسیقی ایرانی سال 1334 در سنندج به دنیا آمد و در سنندج با موسیقی ایرانی آشنا شد. اما آغاز فعالیت حرفه ای او مصادف با زمان ورود به دانشگاه و  اقامت در تهران بود.

چکیده ای از بیوگرافی صدیق تعریف:

نام: صدیق تعریف

تولد:25 دی 1335 سنندج، استان کردستان

ملیت:ایران

سبک:موسیقی اصیل ایرانی

موسیقی اصیل کُردی

ساز(ها):سه تار

 

بیوگرافی صدیق تعریف:

استاد صدیق تعریف متولد 25 دی 1335 در سنندج می باشد صدیق تعریف ردیف‌دان و خواننده سنتی ایرانی اهل ایران است. صدیق تعریف از دوران دبیرستان در تئاترهای دانش‌آموزی بازی می‌کرد و پشت صحنه یا روی صحنه آواز نیز می‌خواند و معمولاً از خوانندگانی چون ایرج یا گلپایگانی تقلید می‌کرد.

 

 

پس از طی‌کردن تحصیلات ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان در سال 1354 در رشته نمایش وارد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه  تهران شد و در سال 1359 در رشته هنرهای نمایشی فارغ‌التحصیل شد. از جمله استادان صدیق تعریف در دانشکده می‌توان به بهرام بیضایی، هوشنگ گلشیری، شمیم بهار، گلی ترقی، میرفندرسکی، حمید سمندریان و داریوش آشوری اشاره کرد.

 

ترانه های صدیق تعریف, بیوگرافی محمد صدیق تعریف

صدیق تعریف

 

اولین اثر صدیق تعریف به یاد طاهرزاده (در گذشته با نام چاووش 10 شناخته می‌شد) می‌باشد که توسط گروه شیدا و عارف به سرپرستی محمدرضا لطفی اجرا شده‌است. 

 

استاد صدیق تعریف از سال 1364 تا هم‌اکنون تدریس و تعلیم آواز ایرانی می‌کند. همچنین از سال 1380 تا 1383 در دانشکده تئاتر و سینمای دانشگاه سوره و دانشکده موسیقی دانشگاه هنر نیز به تدریس موسیقی و آواز پرداخت. از میان شاگردان وی می‌توان به سالار عقیلی اشاره کرد. همچنین هنرمندانی چون حسین علیشاپور، امیر اثنی عشری، مهدی کلاهدوز و… از جمله شاگردان وی بوده‌اند.

 

ترانه های صدیق تعریف, بیوگرافی محمد صدیق تعریف

بیوگرافی محمد صدیق تعریف

 

صدیق تعریف در طول کار حرفه‌ای خود با موسیقی دانانی چون محمدرضا لطفی، حسین علیزاده، حسین دهلوی، فرهاد فخرالدینی، جلال ذوالفنون، حمید متبسم، مجید درخشانی، حسین یوسف‌زمانی، گروه همنوازان و گروه کامکارها همکاری کرده‌است.

صدیق تعریف در سال 1364 چند تصنیف کوتاه بر روی رباعیات ابوعلی سینا در سریال ابن سینا با آهنگ سازی فرهاد فخرالدینی اجرا کرد.

 

آثار صدیق تعریف :

آلبوم‌ها:

به یاد طاهرزاده (چاووش 10)1363

بوعلی سینا1364

آثاری از حسین دهلوی1364

گلگشت1367

شیدایی1369

فراق1371

شور دشت1372

امام علی1375

آبگینه1376

ماه بانو1378

کردانه1382

ماه عروس1384

خیال‌انگیز1388

مهتاب1389

عارف شیدا1394

 

ترانه های صدیق تعریف, بیوگرافی محمد صدیق تعریف

ترانه های صدیق تعریف

 

کنسرت‌های صدیق تعریف :

• کنسرت به یاد طاهرزاده (چاووش 10) در دستگاه سه گاه با همکاری گروه شیدا و عارف به سرپرستی محمدرضا لطفی، سال 1362

 

• کنسرت شورانگیز در دستگاه بیات ترک با همکاری گروه شیدا و عارف به سرپرستی و آهنگ سازی حسین علیزاده در تهران تالار وحدت، پائیز سال 1367

 

• کنسرت همیاری به مناسبت فاجعه زلزله گیلان و مازندران به همراه گروه همنوازان سه تار و به آهنگ سازی و سرپرستی حسین علیزاده، تهران تالار وحدت، تابستان سال 1368

 

• کنسرت سه گاه و ماهور با همیاری گروه همنوازان در پاریس، پاییز سال 1373

 

• کنسرت بیات اصفهان به همراهی گروه شیدا به آهنگ سازی و سرپرستی محمدرضا لطفی، در کشورهای ایتالیا، سوئیس، آلمان، انگلستان و فرانسه، سال 1374 و فروردین سال 1375

 

• کنسرت اصفهان و بیات ترک همراه با گروه همنوازان در فرانسه و چند شهر مراکش، سال 1382

 

ترانه های صدیق تعریف, بیوگرافی محمد صدیق تعریف

استاد موسیقی صدیق تعریف

 

گردآوری:بخش فرهنگ و هنر بیتوته 


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار مد و ستاره ها

 

صدف بیوتی, بیوگرافی صدف بیوتی, زندگینامه صدف بیوتی

صدف بیوتی

 

صدف مسائلی (صدف بیوتی) که بیش تر با اسم کاربری اش شناخته میشود اول کار خود را با آموزش میک آپ آغاز کرد.

بیوگرافی صدف مسائلی (صدف بیوتی)

صدف مسائلی (صدف بیوتی) متولد سال 1368 خورشیدی و دانش آموخته کارشناسی شیمی از دانشگاه ازاد اسلامی است.


صدف مسائلی که در ایران جایگاه مهمی در حوزه آرایش و وسایل آرایشی دارد، دومین اینفلوئنسر برتر دنیا در حوزه زیبایی و لوازم آرایشی است.


صدف مسائلی (صدف بیوتی)  یک بیوتی بلاگر موفق است که در سال های قبل توانسته به واسطه ی منتشر کردن ویدئوهای اموزشی در آرایش، ماسک صورت و لوازم آرایش جایگاه ویژه ای در جهان برای خود دست و پا کند.

 

صدف بیوتی, زندگینامه صدف بیوتی,بیوگرافی صدف بیوتی

عکس های صدف بیوتی


صدف مسائلی که بیش تر با اسم کاربری اش Sadaf beauty شناخته میشود اول کار خود را با اموزش میک آپ آغاز کرد. نمی توان گفت:قبل از وی چنین اموزش هایی وجود نداشت، ولی احتمالا مهم ترین عامل موفقیت صدف بیتوتی، بیان واضح و ساده وی بود. صدف بیوتی علاوه‌براین سعی میکند ویدئوهایی با کیفیت از اموزش جدید ترین محصولات آرایشی و روش آرایش عرضه کند، با سهیم کردن هواداران ( یا به قول خود« بچه بیوتی ها») در زندگی خصوصیش و رابطه دوستانه ای که با آن ها دارد زنان و مردان زیادی را به صفحه خود جلب نموده است .

 

صدف بیوتی, بیوگرافی صدف بیوتی, زندگینامه صدف بیوتی

 جدیدترین تصاویر صدف بیوتی


صدف بیوتی که این روزها ساکن سن فرانسیسکو آمریکاست، در اینستاگرام و یوتوب فعالیت دارد و چند سال است که بهمراه خانواده خود در ایالات امریکا زندگی می کند و چندی پیش هم ازدواج کرده است . وی از بچگی علاقه زیادی به آرایشگری داشته و معتقد بوده که یا باید ارایشگر شود و یا جراح پلاستیک!

 

صدف بیوتی, بیوگرافی صدف بیوتی, زندگینامه صدف بیوتی

 عکس های صدف بیوتی

 

همسر صدف بیوتی در بسیاری از ویدئوهای اموزشی وی حضور دارد و بعضا هر دوی آن ها به امتحان کردن ماسک های گوناگون پوستی می پردازند.

صدف بیوتی در اردیبهشت ماه 1394 صفحه اینستاگرام خودرا ساخت و در مرداد ماه ماه 95 آغاز به تولید محتوا برای این پیج نمود.


صدف بیوتی و همسرش در پست های در اینستاگرام تصمیم گرفتند بصورت یک مسابقه به پرسش های کاربران جواب دهد. دراین مسابقه سؤال را می خواندند و خود و همسرش به سوال ها جواب میدادند و پاسخ های خود را باهم مقایسه می کردند.

 

صدف بیوتی, بیوگرافی صدف بیوتی, زندگینامه صدف بیوتی

 صدف بیوتی و همسرش


مصاحبه خواندنی با صدف بیوتی
علی از چه ادویه ای خوشش نمیاید؟
زیره

شغل مورد علاقه صدف در کودکی ؟
امپول زن

 


رنگ مورد علاقه علی؟
نارنجی

چه کار یا حرفی هنگامی که صدف عصبی است ارامش میکند؟
احتیاج به سکوت داره و فقط نهایتا دو سؤال برای ارامش

کدامتان ازخودراضی تر هستید ؟
صدف بیوتی

 

صدف بیوتی, بیوگرافی صدف بیوتی, زندگینامه صدف بیوتی

 صدف بیوتی


بعد عصبی شدن صدف ؛ حرصش را چطور خالی می کند ؟
سکوت

چند بچه در وضعیت ایده آل می خواهید؟
بین دو تا چهار تا

کدامتان خوش تیپ تر هستید ؟
صدف خود و علی خود را میگوید

اتومبیل مورد علاقه علی شوهر صدف بیوتی چیست ؟
bmw m4

اتومبیل مورد علاقه صدف بیوتی چیست ؟
benz gt

 

صدف بیوتی, بیوگرافی صدف بیوتی, زندگینامه صدف بیوتی

 عکس های صدف بیوتی

 


چه چیز علی و صدف بیش تر از همه  رو مخت بود یا است ؟
علی:تأکید به انجام یک کار
صدف:یا با دستمال یک لایی یه جایی رو تمیز میکنه

چه چیز صدف رو اعصابت میره ؟
شلختگی و سکوت

علی دوست پسر بهتریه یا شوهر بهتری ؟
شوهر


تکه کلام صدف بیوتی چیست؟
عیزم ؛ مثلاً

تکه کلام علی چیست ؟
ای جان ؛ اصن مگه میشه همچین چیزی

بچه پسر دوست دارین یا دختر ؟
پسر

 

صدف بیوتی,زندگینامه صدف بیوتی,بیوگرافی صدف بیوتی

 صدف بیوتی


بهترین هنرپیشه یا خواننده زن آمریکایی مورد علاقه صدف؟
جانی دپ

جمله یا رفتاری که علی را موقع عصبانیت آرام میکند؟
نوازش

لباسی که در روز خواستگاری صدف تنش بود ؟
سفید رنگ با گل سرمه ای و علی کت شلوار مشکی و کروات سرمه ای

خشگل ترین عضو صورت صدف بیوتی از نظر علی ؟
چشم ها و مژه

 

صدف بیوتی, زندگینامه صدف بیوتی, تصاویر صدف بیوتی

 صدف بیوتی


حرف آخر را تو خونه کی میزنه ؟
صدف

چند ساعت طول میکشه برا مهمونی حاضر شی ؟
دو ساعت و نیم تا سه ساعت

اول علی از صدف خوشش اومد یا صدف از علی ؟
علی از صدف

تفریح مورد علاقه صدف چیست ؟
خرید و آرایش

 

صدف بیوتی, بیوگرافی صدف بیوتی, عکس های صدف بیوتی

 صدف بیوتی و همسرش


تفریح مورد علاقه علی چیست ؟
درست کردن داریکتون و فوتبال

علی طرفدار کدامیک تیم ورزشی است ؟
رئال مادرید

بهترین دوست صدف بیوتی کیست ؟
پریا ؛ مینو ؛ کتی

چه حسی داره کل ایران صدف رو دوست دارند ؟
حس خوبی برای همسرش دارد.

برترین دوست های علی کیست ؟
محسن ؛ سهیل ؛ سامی

 

صدف بیوتی, بیوگرافی صدف بیوتی,تصاویر صدف مسائلی

 عکس های صدف بیوتی


اولین قرار چی تن صدف و چی تن علی بود ؟
لباس ورزشی

علی اول شلوار میپوشه بعد جوراب یا برعکس ؟
اول شلوار بعد جوراب

صدف ترجیح میده صبحونش رو با چه نانی بخورد ؟
تافتون

موسیقی مورد علاقه علی چیست ؟
موزیک فیکند.


گردآوری: بخش دنیای مد

 
منابع:
اینستاگرام صدف بیتوتی
talab.org


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

از پژمان جمشیدی تا رضا رشیدپور و پرفسور سمیعی: هدایای ارزشمند به موزه دورهمی

 

پژمان جمشیدی، پروفسور سمیعی، جواد خیابانی و فرهاد آییش چه هدایای ویژه‌ای به موزه برنامه «دورهمی» داده‌اند؟ 

آنچه افراد مشهور به «دورهمی» مهران مدیری هدیه دادند

بالاخره همزمان با پایان سری چهارم «دورهمی»، موزه این برنامه که پیش از این رونمایی از آن چند بار به تعویق افتاده بود، به صورت مجازی به نمایش درآمد و هدایای مهمانان این برنامه به حراج گذاشته شد. البته این اتفاق فعلا در مرحله معرفی آثار و فراخوان برای برگزاری حراج است و هنوز پیشنهادها به سازندگان این برنامه ارائه نشده است.

فروش هدایای موزه «دورهمی» به صورت مجازی
فروش هدایای موزه «دورهمی» به صورت مجازی

از دو سال پیش، قرار بود عواید موزه به زلزله‌زدگان و پس از آن به مردم سیل‌زده اهدا شود، اما بسیاری از هدایا آماده نبود و پس از آن نیز ویروس کرونا شیوع پیدا کرد. در این حراج از انگشتر و کتاب گرفته تا موتورسیکلت و لباس، هدایای مختلفی دیده می‌شود، اما بعضی از این هدیه‌ها به دلیل خاطره‌انگیز بودن، ارزش مادی، معنوی یا هنری و منحصربه‌فرد بودن، هدیه ویژه‌ای به حساب می‌آیند.

موتور خاطره‌انگیز فرهاد آییش

یکی از جذاب‌ترین چیزهایی که در موزه «دورهمی» وجود دارد، موتورسیکلت فرهاد آییش است. او که علاقه زیادی به موتورسواری دارد و معمولا بیشتر با موتور رفت‌وآمد می‌کند، به معنای واقعی یکی از باارزش‌ترین دارایی‌های خود را به موزه اهدا کرده است. این موتور علاوه بر ارزش مادی که دارد، طبق گفته فرهاد آییش، برایش بسیار خاطره‌انگیز بوده و به آن علاقه داشته است.

عکس هوایی رضا رشیدپور از مریخ

رضا رشیدپور هم به سهم خود، هدیه جالبی به موزه اهدا کرده. او که خلبان است و تجربه پرواز دارد، عکسی را که خودش هنگام پرواز بر فراز کرج، از منطقه‌ای به نام «مریخ» در اطراف کرج ثبت کرده به طور اختصاصی ویژه موزه «دورهمی» در ابعاد بزرگ چاپ کرده است. این عکس به دلیل رنگ قرمز خاک و شکل جالب سطح زمین در آن منطقه، تصویر زیبایی از آب درآمده است.

دلنوشته نقره پانته‌آ بهرام

هدیه پانته‌آ بهرام نیز یکی از زیباترین اجناس موزه است که ارزش هنری زیادی دارد. طبق گفته بهرام، این لوح یکی از دلنوشته‌های اوست که چند سال قبل توسط یکی از دوستان هنرمند او، با خطی خوش نوشته شده است. جنس این دلنوشته از نقره است. پانته‌آ بهرام در برنامه «دورهمی» گفته بود یکی از سخت‌ترین کارهای جهان، انتخاب هدیه برای موزه بوده است.

آخرین پیراهن پژمان جمشیدی با امضای ستاره‌ ها

یکی از ویژه‌ترین و خاطره‌انگیزترین هدایای موجود در موزه، متعلق به پژمان جمشیدی است. او آخرین پیراهن خود را که به عنوان بازیکن تیم ملی به تن داشته، یادگاری نگه داشته بود، اما تصمیم گرفت این پیراهن را به موزه «دورهمی» تقدیم کند. تعدادی از هنرمندان مانند مهتاب کرامتی، بهرام رادان، مهران مدیری، پیمان معادی، همایون شجریان و پیمان قاسمخانی این پیراهن را امضا کرده‌اند.

دیوان حافظ گوهر خیراندیش

هدیه گوهر خیراندیش جزو آن دسته از هدایای ادبی موزه است که ارزش هنری بالای آن، این هدیه را جذاب کرده. این بازیگر تصمیم گرفته بود به عنوان یک شیرازی، هدیه ارزشمندی مانند دیوان حافظ به تصحیح علامه محمد قزوینی را به موزه «دورهمی» تقدیم کند. مارال و مونا فرجاد، مجید واشقانی، شهرام حقیقت‌دوست و گروه موسیقی سون هم دیوان حافظ به موزه اهدا کرده‌اند.

نسخه اصلی بازی ایران و استرالیا هدیه جواد خیابانی به موزه «دورهمی»

یکی از جذاب‌ترین اجناس موزه است که برای همه مردم ایران بسیار خاطره‌انگیز است. او که فروردین‌ماه سال 96 به عنوان مهمان در «دورهمی» حضور داشت، وعده داد که نسخه اصلی فیلم مربوط به بازی معروف ایران و استرالیا را به موزه اهدا خواهد کرد. اکنون کاست فیلم این بازی فراموش‌نشدنی در موزه «دورهمی» به حراج گذاشته شده است.

تمبرهای ارزشمند محمدجواد آذری جهرمی وزیر جوان

محمدجواد آذری جهرمی دو هدیه خاص، به موزه «دورهمی» اهدا کرده است. یکی از این هدایا، ارزشمندترین دارایی وزارت ارتباطات یعنی مجموعه تمبری است که در پنج سال گذشته تهیه شده. او این مجموعه را که در شرکت ملی پست وجود داشت، به نمایندگی از نیروهای شرکت پست به موزه اهدا کرد. یکی دیگر از هدایا هم تمبر زیبای نقره، منقش به تمثال حافظ شیرازی است.

عینک معروف «فرهاد» در سریال شهرزاد هدیه مصطفی زمانی

بیش از هرکسی برای علاقه مندان به فیلم و سریال و به خصوص طرفداران سریال «شهرزاد» جالب است. این بازیگر که به قول خودش زمان زیادی فکر کرده بود که چه چیزی به موزه هدیه بدهد، عینک شخصیت «فرهاد» در سریال «شهرزاد» را به موزه «دورهمی» هدیه کرد. مخاطبانی که اشک‌های «فرهاد» در سریال را دیده‌اند، این عینک را خوب به خاطر دارند.

حاصل تجربه 6 هزار عمل جراحی پرفسور سمیعی

یکی از باارزش‌ترین هدایای موزه «دورهمی» که نمی‌توان قیمتی روی آن گذاشت، هدیه متعلق به پروفسور سمیعی است. پروفسور سمیعی با اشاره به این موضوع که کتاب برایش ارزش زیادی دارد، کتابی نوشته خودش که حاصل تجربه‌هایی است که طی شش هزار عمل جراحی به دست آورده بود، به موزه تقدیم کرد. او همچنین آلبوم تمبری با امضای خود را به موزه هدیه داد.

ماکت هواپیمای اف-14 دکتر سورنا ستاری

یکی از منحصربه‌فردترین هدایای موزه «دورهمی» را دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور هدیه کرده . ستاری ماکت یک هواپیما مدل اف-14 را که خودش هدیه گرفته بود، به موزه تقدیم کرده است. فرازهایی از سخنان سرلشکر شهید منصور ستاری پدر وی نیز در قاب ماکت این هواپیما دیده می‌شود. از آن جایی که مشابه این هدیه در موزه نیست، می‌توان آن را جزو هدایای ویژه دانست.

جایزه نفیس خداداد عزیزی

خداداد عزیزی نیز مانند بعضی از چهره‌های ورزشی، یکی از خاطره‌انگیزترین دارایی‌های خود را به موزه «دورهمی» هدیه داده است. او پیش از بازی ایران و استرالیا در سال 76 به عنوان بهترین بازیکن ماه آسیا انتخاب شده و کاپ قهرمانی از جنس برنز را دریافت کرده بود. خداداد عزیزی طبق گفته خودش این جام را که جزو معدود یادگاری‌هایش از فوتبال بوده، به موزه اهدا کرده است.

پیراهن زنده ‌یاد هادی نوروزی

یکی از متفاوت‌ترین هدایایی که در موزه دیده می‌شود، نام زنده‌یاد هادی نوروزی بازیکن تیم پرسپولیس را با خود به همراه دارد. پس از درگذشت هادی نوروزی، پیراهن او در باشگاه پرسپولیس به یادگار ماند و شماره 24 که متعلق به او بود به بازیکن دیگری داده نشد. شرکت اول مارکت تصمیم گرفت پیراهنی با شماره 24 را که یادآور مرحوم نوروزی است، به موزه هدیه دهد. 

 

بیشتر بدانید : همه آنچه از موزه دورهمی نمی‌دانید !!

بیشتر بدانید : سرنوشت هدایای دورهمی چه شد؟

بیشتر بدانید : هدیه فروتنانه و غافلگیر کننده فرشاد پیوس به موزه دورهمی

بیشتر بدانید : متن پیش فرض برای لینک پیش فرض

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khorasannews.com


 
<      1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
چهارشنبه 99 آبان 7
امروز:   840 بازدید
دیروز:   1479  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
به سوی فردا
خورشید تابنده عشق
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

ن والقلم ومایسطرون
عاشق آسمونی
Smile of dream
هستی همیشگی
Different.fdan
منتظر ظهور
EMOZIONANTE
نظرمن
لحظه های آبی
آخرالزمان و منتظران ظهور
سرباز ولایت
دانلود آهنگ جدید
سکوت ابدی
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
د نـیـــای جـــوانـی
فرزانگان امیدوار
عصر پادشاهان
بامبو
***جزین***
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
لنگه کفش
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
● بندیر ●
اتاق دلتنگی
دیار عاشقان
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
اگه باحالی بیاتو
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل

اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
* رز آبی *
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com