سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
بخل، دشمنی به بار می آورد . [امام علی علیه السلام]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 فروردین 14  11:44 عصر

مجموعه: متفرقه

 

 

راهنمای رانندگی در مسیر سیلاب, نکته هایی برای رانندگی در سیلاب

در منطقه سیل زده رانندگی نکنید

 

نکات زیر را برای رانندگی در شرایط سیل بخاطر بسپارید :

 از نکاتی که رانندگان هنگام رانندگی در معابر آب گرفته و سیل باید رعایت کنند، این است که به هیچ وجه نباید قدرت سیل و سیلاب را دست کم گرفت، بسیاری در هنگام رانندگی قدرت و فشاری را که آب به اتومبیل وارد می ‎‌کند را دستم گرفته و باعث صدمه به خود و اتومبیل می شوند.

 

 در منطقه سیل زده رانندگی نکنید.

 از توقف کردن در منطقه آب گرفته بپرهیزید.

 اگر سیل اطراف خودروی شما فرا گرفته است، خودرو را رها کنید و به یک منطقه مرتفع بروید و گرنه جریان سیل شما و خودرویتان را خیلی سریع با خود می برد.

 

 با دنده سنگین حرکت کنید.

 در بیشتر خودروها ارتفاع 15 سانتی متر آب می تواند به کف خودرو برسد و کنترل آن را مختل کند و یا حتی باعث توقف حرکت آن شود.

 اگر ارتفاع آب در حال حرکت بین 30 تا 60 سانتیمتر باشد تمامی خودروهای سبک و سنگین را شناور می کند.

 

 خودرو و وسیله نقلیه، محل امنی در مقابل سیل نیست، اگر وسیله نقلیه شما (به علت فرو رفتن در آب یا گل) از حرکت ایستاد فورا آن را ترک کرده و به جای مرتفع بروید.

 

 در صورت بالا آمدن سطح آب، از توقف در منطقه آب گرفته به هر دلیل بپرهیزید.

 در هنگام رانندگی مراقب شیب ها و پیچ های جاده باشید، با دنده سنگین حرکت کنید چرا که در این مواقع، ترمزها در آب به خوبی کار نمی کنند.

 

 لازم است افراد به مناطقی که سیلاب عقب‌ نشینی کرده است، توجه کنند چرا که استحکام خیابان ها و جاده ها ممکن است به خاطر جریان سیل ضعیف شده باشد که در این صورت ممکن است بر اثر وزن خودرو فرو برود.

 

گردآوری: بخش اسرارخانه داری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 فروردین 14  11:33 عصر

مجموعه: گیاهان،حیوانات و آکواریوم

 

 

درباره نخل اره ای, درخت نخل اره ای

نخل اره ای نوعی نخل زینتی است که می تواند تا 10 پا در آب و هوای گرم رشد کند

 

نخل بادبزنی اره ای - SAW PALMETTO

نام علمی : SERENOA REPENS

خانواده : ARECACEAE (PALMAE) - نخلیان

بومی منطقه: بومی جنوب شرقی ایالات متحده آمریکا

 

خاک و تغذیه : مقاومت به خاک های خشک و با بافت های مختلف

دمای ایده آل محیط : -4 تا 36 درجه سانتیگراد

آبیاری و رطوبت : کمی خشک

نور محیط : متوسط

 

نخل اره ای چیست؟

نخل اره ای نخل کوتاه، scrubby است که در دشت ساحلی فلوریدا و دیگر کشورهای جنوب شرقی رشد می کند. شکل برگ آن لبه های تیز، دارای دندانه اره مانند است که گیاه نام آن است. توده متراکم بزنی نفوذناپذیر بیشه را تشکیل می دهد. انواع توت ها 2 سانتی متر طول فراوان از وحشی در پاییز برداشت شده است و برای استفاده های دارویی خشک می کنند. آنها همچنین به عنوان منبع تغذیه برای گوزن و خرس و خوک وحشی خدمت می کنند.

 

نخل اره ای نوعی نخل زینتی است که می تواند تا 10 پا در آب و هوای گرم رشد کند. این گیاه در ایالات متحده در آب و هوای گرم جنوب شرق از کارولینای جنوبی تا می سی سی پی گرفته و در سراسر فلوریدا می روید. برگ های آبدار و سبز این گیاه از ساقه های تیغ دار آن می رویند. این گیاه دارای گل های سفیدی است که نهایتاً تبدیل به میوه های زرد رنگ بیضی شکل می شود. میوه این گیاه وقتی رسیده باشد رنگ سیاه مایل به آبی به خود می گیرد و برای مصارف درمانی و پزشکی خشکانده می شود.

 

گیاه نخل بادبزنی اره ای، نخل کوچکی است که در حداکثر رشد خود به 2 تا 3 متر ارتفاع می رسد. دارای تنه ای پراکنده است که بصورت انبوه در زمین های ساحلی و شنی یا در جنگل های کاج و زیر درختان جنگلی رشد می کند. ساقه ها یا تنه بصورت مستقیم رشد می کند.

 

این گیاه بومی جنوب شرقی ایالات متحده آمریکا است که اغلب تا سواحل اقیانوس اطلس امتداد دارد.

 

نخل بادبزنی اره ای درختی بسیار سخت و به شدت کند رشد است و دوره زندگی و عمر طولانی (حتی با 500 تا 700 سال عمر) دارد.

 

این گیاه یک نخل بادبزنی با برگ های است که دارای یک دمبرگ انتهایی و مشترک در انتهای بادبزن ها می باشد. هر برگ حدود 20 برگچه دارد. دمبرگ بصورت یک بازوش نرم، اره ای شکل یا خاردار است که دلیل نامگذاری این نوع نخل بادبزنی نیز وجود دمبرگ های اره ای شکل آن است. دندانه ها و خارها به راحتی قابل شکستن و حذف کردن هستند.

 

برگ ها به رنگ سبز روشن و در گیاهان روییده در خط ساحلی به رنگ نقره ای-سفید هستند. این برگ ها 1 تا 2 متر طول داشته و طول هر برگچه نیز به 50 تا 100 سانتیمتر می رسد. برگ های این نوع نخل مشابه برگ های نخل جنس Sabal هستند.

 

  بیشتر بخوانید: آشنایی با گیاه سکه ای

 

گل ها به رنگ سفید مایل به زرد بوده که حدود 5 میلیمتر عرض دارد. این گل ها در خوشه های انبوه و متراکم تولید می شوند که هر خوشه بیش از 60 سانتیمتر طول دارد.

 

میوه ی این گیاه بزرگ، سیاه مایل به قرمز و سفت است که به عنوان یک منبع غذایی مهم برای حیوانات وحشی و نیز انسان ها در گذشته بوده است.

 

نخل اره ای,آشنایی با نخل اره ای

نخل بادبزنی اره ای درختی بسیار سخت و به شدت کند رشد است

 

شرایط محیط رشد:

نخل اره ای در مکان های سایه – آفتاب بهتر رشد می کند. همچنین نسبت به انواع مختلفی از خاک ها اعم از قلیایی، رسی، شنی، اسیدی و لومی نیز مقاوم است و می تواند رشد کند. نخل بادبزنی اره ای نسبت به خشکی خاک و تجمع املاح در خاک نیز بسیار مقاوم می باشد.

 

میانگین دمای سالیانه برای رشد این گیاه نیز بین 4- تا 36 درجه سانتیگراد است.

 

خواص درمانی و کاربردهای صنعتی نخل اره ای :

بخش هایی از درخت نخل بادبزنی برای بشر نیز قابل خوردن است ولی اکثر بخش های سبز آن دارای مزه ی تلخ و ناخوشایندی هستند.

 

میوه های نخل اره ای غنی از اسیدهای چرب و فیتوسترول ها هستند. طبق تحقیقات انجام شده، مشخص شد که عصاره استخراج شده از میوه ها برای درمان بیماری بزرگ شدن پروستات (BPH) بسیار مفید می باشند. دو میلیون مرد آمریکایی از این گیاه برای درمان این بیماری استفاده می کنند. همچنین عصاره ی این گیاه در درمان سرطان های پروستات نیز بسیار مفید است.

 

نخل بادبزنی اره ای همچنین برای درمان کم بودن تعداد اسپرم، افزایش قوای جنسی، کم کردن موهای زائد، درمان برونشیت، دیابت، التهاب و میگرن نیز کاربرد دارد. ولی کاربرد اصلی و اثبات شده ی آن در درمان بیماری ها و سرطان های پروستات است.

 

این درخت در برابر حریق بسیار مقاوم است و در اماکنی که دچار حریق شده باشد، این درخت به دلیل وجود ریشه ها و ریزوم های قوی آسیبی نمی بیند.

 

آفات:

نخل بادبزنی یا اره ای به عنوان غذا برای لاروهای تعدادی از لپیدوپتراها بخصوص گونه ی Batrachedra decoctor مناسب است.

 

تکثیر:

تکثیر نخل بادبزنی اره ای توسط کشت بذر صورت می گیرد اما نهال های بذری بسیار کند رشد می باشند.

 

شرایط رشد نخل اره ای,نحوه تکثیر گیاه نخل اره ای

نخل بادبزنی اره ای در برابر حریق بسیار مقاوم است

 

خواص نخل اره ای

نخل اره ای برای سال ها یکی از مهم ترین گیاهان دارویی در کشور‌های آمریکایی محسوب می شده است چرا که می تواند بیماری های زیادی را درمان کند. بررسی کتیبه های بجا مانده از دوران مایا‌ها و آزتک ها، نشان می دهد که استفاده از این گیاه به عنوان دارو، سابقه ای چند هزار ساله دارد.

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: دوران سالمندی

 

ارتباط برقرار کردن با سالمند,ارتباط با سالمند,رابطه با سالمند

اصول برقراری ارتباط با سالمندان

 

سالمندان به دلیل محدودیت‌های زیستی و اجتماعی که در این سنین برایشان ایجاد می‌شود ممکن است زودرنج، حساس، بد خلق و یا به اصطلاح بد قلق شوند و برقراری ارتباط با آن‌ها کار ساده‌ای نباشد.اما اگر اصول ارتباط برقرار کردن و جلب رضایت آن‌ها را بدانید می‌توانید همدم و همراه او شوید و او نیز برای شما یک همدم و سنگ صبور باشد. در ادامه به نحوه‌ ارتباط برقرار کردن به سالمندان پرداخته‌ایم. با بیتوته همراه باشید.

به باورها و عقاید سالمندان احترام بگذارید

هر فرد ارزشها، باورها و فرهنگ خاص خودش را دارد و این نکته ای است که در ارتباط با سالمندان نباید فراموش کرد. عقاید و ارزش های سالمندان امروز، در جامعه ای کاملاً متفاوت با جامعهی کنونی شکل گرفته است.

 

آنها حوادث تاریخی و شرایط اقتصادی – اجتماعی دشواری را پشت سر گذاشته اند. درک آنچه بر سالمند کنونی گذشته است برای شما ممکن است سخت باشد و تنها یک ارتباط خوب می تواند این شکاف نسلی را هموار سازد.

 

خواسته‌هایشان را جویا شوید

اولین قدم برای برقراری ارتباط با سالمندان این است که سالمندان را بشناسید و این شناخت با مطلع شدن از خواسته هایشان بهتر شکل می‌گیرد. برای شناخت سالمند باید از آنان سؤال کنید تا بتوانید نگرانی های آنها را بهتر بفهمید وکمک بهتری به ایشان عرضه کنید.

 

به یاد داشته باشیم در برابر پاسخ سالمند صبور باشیم و وقت بیشتری صرف کنیم و اگر سالمند در حال صحبت کردن است، به او فرصت دهید تا حرفش را تمام کند و جملهی او را خودمان کامل نکنیم و در نهایت یه می‌دانم به آن بچسبانیم. 

 

شنونده مشتاق و همدلی برای سالمندان باشید

لازم است حین گفت و گو با سالمندان، به گفته های آنان ارزش و احترام بگذارید. به صحبت های آنان خوب و دقیق گوش بدهید. گوش دادن فعالانه چیزی بیش از شنیدن ساده است و در واقع همدلی با سالمند است. همدلی با سالمند یعنی خودمان را جای فرد سالمند بگذاریم و بفهمیم که او در موقعیت های مختلف چه فکر یا احساسی دارد.

 

سالمندان به شدت پذیرای ارتباطات غیر کلامی شما مانند لبخند زدن، تکان دادن سر برای تأیید، نگاه کردن، ارتباط چشمی، گرفتن دست، تعارف با دست و ... هستند. بنابراین با یک اخموتخم ساده سبب رنجیده شدن آنها می‌وید و با یک لبخند ساده می‌توانید اشتیاق خود برای برقراری رابطه با آنها را نشان داده و به آن‌ها روحیه دهید.

 

در میان گذاشتن روزمرگی‌هایتان با او

حرف زدن با سالمندان و گفتن نظرات و عقاید، مسائل روزمره‌تان و همچنین درمیان گذاشتن احساس و عواطفتان با آن‌ها، بیانگر ارزشی که برای آن‌ها و نظرشان قائل می‌شوید است.

 

به لحن و تن صدایتان توجه کنید

یک سالمند به لحن و تن صدای شما هنگام گفتگو با اوبسیار توجه دارد. پس سعی کنید با لحنی آرام، شمرده و با احترام با او صحبت کنید و از افعال جمع و غیر دستوری استفاده کنید. حتی اگر سالمندی ناشنوا باشد هیچ گاه نباید برای صحبت کردن با او صدایتان را بلند کنید یا فریاد بزنید. برای اینکه او حرف های ما را بشنود، با صدای معمولی و نزدیک گوشی که شنوایی بهتری دارد وبا اشاره صحبت کنید.

 

ارتباط تماسی با سالمند برقرار کنید 

سالمندان,ارتباط با سالمندان,سالمند

نحوه‌ی ارتباط برقرار کردن با سالمند

 

یکی از ابتدایی ترین و خصوصی ترین شکل برقراری ارتباط با سالمند لمس کردن است  بسیاری از سالمندان محرومیت لمسی دارند. در برقراری ارتباط با سالمندان سه نوع ارتباط لمسی وجود دارد:

 

– تماس عاطفی: لمس محبت‌آمیز یکی از نیازهای انسانی است. مانند وقتی که پدر بزرگ یا مادر بزرگ را در آغوش می‌گیرید و آنها را می‌بوسید. محبت، تفاهم، اعتماد، امید و علاقه را می‌توان با نگه داشتن دستی لرزان در دستی قوی به دیگری منتقل کرد.

 

- تماس حمایتی: برای کمک به سالمند به کار می‌رود. مانند وقتی که به سالمند برای بلند شدن از زمین کمک می‌کنید.

 

– تماسس کنشی: به منظور ادب و احترام به کار می‌رود. مانند دست زدن به پشت سالمند و تعارف و تقدم برای عبور

 

ارتباط برقرار کردن با سالمندان بداخلاق

اگر بداخلاقی سالمندان عارضه پیری باشد مثلا در اثر بیماری های این دوران یا معلول احساس بی کفایتی به خاطر از دست دادن کار و همکاران یا به خاطر احساس مزاحمت و سربار بودن و از این قبیل باشد ،با فراهم آوردن شرایط بهتر و با تلقین مفید بودن و رحمت بودنشان در خانواده می توانید بدخلقی هایشان را چاره کنید. و آن‌ها را به آرامش، گفتگو و معشرتی دوستانه دعوت کنید.

 

فرزندت را به من بنما تا بگویم که تو کیستی

فرزندان شما شبانه روز شاهد رفتار شما با سالمندان هستند. آنها هم در شرایط فعلی شما قرار خواهند گرفت. دوست دارید چه رفتاری با شما داشته باشند؟احتمالا هیچ گاه تاکنون به چنین چیزهایی فکر نکرده اید. زیرا با میل طبیعی انسان مخالف است. بشر در رویاهای خود همواره چیزهایی را که مطلوب او هستند در نظر می گیرد و آینده خود را آن طور که دوست دارد مجسم می نماید.

 

به عبارتی نفس ما، ما را فریب می دهد. البته اگر هم به چنین روزهایی فکر کنیم خودمان را از هر عیب و نقصی مبرا فرض می کنیم حال آنکه این چنین نیست. پس واقع بینانه وقتی به سالمندان می نگرید خودتان را جای آنها در نظر بگیرید و با رحم کردن در حق ایشان به خودتان لطف کنید.

 

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 فروردین 14  11:17 عصر

 

مجموعه: شستشو ، نظافت ، لکه گیری 

طرز ساخت اسپری ضد گرد و غبار, اسپری ضد گرد

ساخت اسپری ضد گرد و غبار خانگی

 

نحوه ی درست کردن اسپری ضد گرد و غبار

 با استفاده از این محلول به جای گردگیری هر روزه، می توانید هفته ای دوبار گردگیری کنید. باز هم مثل بقیه ی دستورها این یکی هم نه خرجی دارد نه سخت است.

 

 برای تهیه این محلول ضد گرد و خاک کافی است در یک اسپری چهار قاشق سوپخوری سرکه سفید، دو قاشق سوپخوری روغن زیتون، دو قطره اسانس لیمو که از عود فروشی ها می توانید بگیرید و دو لیوان آب بریزید. قبل از هر بار استفاده باید این محلول را خوب تکان دهید و روی گرد و غبار نشسته روی میز بپاشید و بعد با دستمال پاک کنید. 

 

 این محلول سبب تمیز و براق شدن سطح مورد نظرتان می شود و از نشستن مجدد گرد و غبار روی آن پیشگیری می کند. مقدار روغن زیتون خیلی کم است و سطح را چرب نمی کند.

 

گردآوری: بخش اسرارخانه داری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: مکانهای زیارتی ایران و جهان

 

قبرستان وادی‌ السلام,معرفی قبرستان وادی‌ السلام,قبرستان وادی‌ السلام نجف

قبرستان وادی‌ السلام

 

وادی‌ السلام نام قبرستانی در شهر نجف است. قبرستان وادِی‌السَّلام قبرستانی بزرگ و تاریخی که به سبب وجود احادیثی درباره فضیلت آن، برای شیعیان اهمیت مذهبی دارد. شهرت آن به علت روایاتی است که این قبرستان را محل رجعت تعدادی از پیامبران و امامان و مؤمنین در روز رجعت می‌دانند.

دلایل اهمیت قبرستان وادی‌السلام:
از مهم‌ترین وجوه اهمیت این قبرستان، همجواری آن با حرم امام علی(ع) است. در منابع شیعه از قبرستان وادی السلام بسیار سخن آمده و فضائل دیگری برای آن برشمرده شده است. برخی از این روایات عبارتند از:

- در تفسیر عیاشی روایتی نقل شده است که بنابر آن، پیامبر(ص) در شبِ معراج همراه جبرئیل به کوفه و وادی السلام رفته و در آنجا نماز گزارده است. بنابر این نقل، وادی السلام نمازگاه حضرت آدم و پیامبران بوده است.


- کلینی (متوفای 328ق.) روایتی را از امام علی(ع) در مورد این قبرستان نقل کرده است. در این روایت، امام علی(ع) همراه یکی از اصحاب خویش، به وادی السلام می‌رود و در آنجا می‌فرماید: «... مَا مِنْ مُؤْمِنٍ یمُوتُ فِی بُقْعَةٍ مِنْ بِقَاعِ الْأَرْضِ إِلَّا قِیلَ لِرُوحِهِ الْحَقِی بِوَادِی السَّلَامِ وَ إِنَّهَا لَبُقْعَةٌ مِنْ جَنَّةِ عَدْنٍ؛ هیچ مومنی در جایی از زمین نمیرد مگر آن که به روح او فرمان دهند که به وادی السلام آید. اینجا، نقطه‌ای از بهشت است.»


- همچنین روایت است که این مکان، نخستین جایی در زمین بوده که خدا را در آن عبادت کرده‌اند.


- روایاتی نیز از امام علی(ع) درباره علاقه آن حضرت به شهر نجف و وادی السلام و دفن در این شهر و قبرستان نقل شده است؛ مانند روایتی که آن حضرت از خدا خواسته است مدفن او را در این شهر قرار دهد.

 

قبرستان وادی‌ السلام,معرفی قبرستان وادی‌ السلام,قبرستان وادی‌ السلام نجف

قبرستان وادی‌ السلام در قسمت شمالی حرم علی بن ابی‌طالب در شهر نجف واقع است

 
علت نامگذاری قبرستان وادی السلام:
وادی السلام از دو کلمه «وادی» و «سلام» تشکیل شده‌است. «وادی» به معنی سرزمینی میان تپه‌ها و کوه‌ها و محلی که سیلاب از آن عبور می‌کند و «سلام» علاوه بر آن که در میان مسلمانان یکی از نام‌های خداوند است به معنای در امان بودن و سلامت از آسیب‌های ظاهری و باطنی است. برخی منابع نیز دلیل نامگذاری قبرستان وادی السلام را این‌گونه بیان می‌کنند که این نام را پیامبر اسلام و بلکه جبرئیل بر آن نهاده به این معنا که مدفون‌های در این گورستان از محاسبه و عذاب عالم برزخ معاف و در سلامت هستند.

 

قبرستان وادی‌ السلام,معرفی قبرستان وادی‌ السلام,قبرستان وادی‌ السلام نجف

قبرستان وادی السلام

 
قبرستان وادی‌السلام کجاست؟
قبرستان وادی‌السلام در قسمت شمالی حرم علی بن ابی‌طالب در شهر نجف واقع است و با ده‌ها میلیون جسد بزرگترین قبرستان دنیا محسوب می‌شود. این قبرستان از جنوب به حرم علی بن ابی‌طالب و خیابان اصلی نجف- کوفه (شارع علی بن ابیطالب) از شرق به جاده نجف - کربلا، از شمال به منطقه حی المهندسین و غرب به دریای سابق نجف محدود می‌گردد.

تحولات تاریخی وادی السلام و جمعیت این گورستان:
برکسی پوشیده نیست که وادی السلام درطول تاریخ دستخوش تغییراتی شده است که بعضا نقشه این گورستان را به هم ریخته اند اما باوجود آن این آرامگاه همچنان خاستگاه و خفتگاه بی چون و چرای انسان های بی شماراست البته نه به عنوان بلیط سفر به بهشت بلکه به احترام یک انسان متفاوت که جان ومال وهمه قدرت خود را هزینه انسان ها کرده باشد.فرقی هم ندارد آن انسان پیرو چه دین یا مسلک یا مذهبی باشد. 

بر پایه یافته های آماری جدید هم  اینک قطعا آمار ساکنان وادی السلام بیش از این 7 میلیون است. قبرستان وادی السلام وابسته به پیروان همه ادیان ومذاهب وباورها از جمله  مسیحی، یهودی سنی وشیعه و آیین های دیگر بوده است .

 

قبرستان وادی‌ السلام,معرفی قبرستان وادی‌ السلام,قبرستان وادی‌ السلام نجف

قبرستان وادی‌السلام بزرگترین قبرستان دنیا

 
بناهای داخل قبرستان وادی السلام:
جدا از قبوری که در این قبرستان بزرگ موجود است، اماکنی نیز در آن ساخته‌اند که همواره در کانون توجه زائران شیعه قرار داشته است. همچنین بر فراز برخی قبور بزرگان، بناهایی ساخته شده که ارزش مذهبی، تاریخی و هنری دارند از جمله:


مقبره هود و صالح
بنابر برخی روایات مرقد دو پیامبر آسمانی، هود و صالح نیز در این قبرستان واقع است. در وادی السلام دو مقبره منسوب به این دو پیامبر است. بر این دو مقبره ابتدا به کوشش علامه بحر العلوم گنبد و بنایی از گچ و سنگ ساخته شد و در ?1337?ق. بنای آن به همت یکی از نیکوکاران ایرانی تجدید و گنبد آن نیز کاشی کاری شد.


مقام‌های امام مهدی(ع)، امام صادق(ع) و امام سجّاد(ع)
در بخش شمالی وادی السلام جایی موسوم به مقام امام مهدی(ع) و امام صادق(ع) وجود دارد. در آنجا ساختمانی نسبتاً کهن با دو تابلو و گنبدی به رنگ آبی قرار دارد که مکان نماز آن دو امام را مشخص می‌کند. در داخل ساختمان چاهی است معروف به «بئر امام مهدی(ع)» و اطراف آن را چند قبر فرا گرفته است. گویند امام مهدی(ع) را در این مکان مشاهده کرده‌اند.

بنای این ساختمان به کوشش علامه بحرالعلوم برپا شده است. این بنا تا ?1310?ق باقی بود که در آن سال فردی نام سیدمحمد خان آن را تجدید بنا کرد و اکنون به همان صورت باقی است. او هم چنین گنبدی با کاشی‌های آبی رنگ بر این مقام احداث کرد.

در داخل بنا، سنگی وجود دارد که زیارت حضرت حجّت بر آن حک شده است. تاریخ کتابت این سنگ ?1200?ق است. از امام صادق(ع) نقل شده:
«هرکس حرم جدم را زیارت کرد، دو رکعت نماز بخواند و دوباره دو رکعت نماز دیگر و آنگاه دو رکعت دیگر بخواند. اولین آن بر در محل قبر امیر المؤمنین(ع) و دومین در محل راس الحسین و سومین در محل منبر حضرت مهدی(ع).»

 

در داخل این مکان، مقام دیگری وجود دارد که به امام صادق(ع) منسوب است. از وجه تسمیه این مقام اطلاعی در دست نیست. حدود یک کیلومتری غرب حرم، کنار دریاچه «بحر النجف» به فاصله حدود ?250? متر و کنار بقعه صافی صفا مسجد و مقامی به یاد بیتوته و نماز امام سجاد(ع)، احداث شده است.

این مسجد، که ابعاد آن ?18?*?15? متر است، گنبد و دیوارهای کاشی کاری دارد و داخل آن محرابی به عنوان محل نماز امام سجاد تعبیه شده است. گویند زمانی که ایشان برای زیارت امام علی(ع) به نجف آمد در این مکان نماز گزارد و بیتوته کرد. ?

در دوران صفویه، بنایی در این مکان ساختند که تاکنون پابرجاست. در پایان حکومت عثمانی‌ها، این بنا تعمیر شد و در محراب آن سنگ زیبایی قرار گرفت که حروف مقطعه روی آن نقش بسته است. البته معنای آن برای کسی روشن نیست.

 

قبرستان وادی‌ السلام,معرفی قبرستان وادی‌ السلام,قبرستان وادی‌ السلام نجف

عکس های قبرستان وادی‌السلام

 

مشاهیر مدفون در قبرستان وادی السلام:
بسیاری از مشاهیر دینی، سیاسی و اجتماعی شیعه به وصیت خود یا به خواست نزدیکانشان، در این قبرستان دفن شده‌اند که به ظاهر، انگیزه آنان بیشتر همجواری با مرقد امام اول شیعیان بوده است. برخی از مشاهیر شیعه مدفون در این قبرستان عبارتند از:
- سید جمال الدین گلپایگانی
- سید محمد باقر صدر
- سید جمال‌الدین اَفجِه‌ای
- سید علی قاضی طباطبایی
- رئیس علی دلواری
- محمد حسین کاشف الغطاء
- محمد رضا تنکابنی
- سید محمد باقر حکیم

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 فروردین 14  9:37 عصر

مجموعه: شستشو ، نظافت ، لکه گیری

 

 

شستن وسایل نقره, تمیز کردن وسایل نقره

تمیز کردن نقره

 

نقره یک فلز همه کاره با درخشش نرم است که باعث ایجاد جواهرات زیبا می شود. متأسفانه، نقره نیز در مقایسه با بسیاری از فلزات متداول بسیار شکننده است و به سرعت می تواند لکه و خراش ایجاد کند. همچنین می توانید قطعات نقره را تمیز کنید زیرا بسیار ظریف هستند. با این حال، شما نیازی به حرفه ای بودن ندارید یا از ابزارهای گران قیمت برای پاک کردن نقره خود استفاده نمی کنید.

چگونه جواهرات نقره خود را تمیز کنید

ساخت حمام نمکی

دو فنجان آب گرم را درون یک کاسه بریزید. شما به اندازه ای که جواهرات را بپوشاند آب نیاز دارید. این روش به عنوان یک پاک کننده ملایم عمل می کند که لکه ها را بدون از بین بردن نقره برطرف می کند. اگر نقره شما به آرامی لکه دار شده است، حمام نمکی لکه را از بین می برد.

 

اگر به طور هم زمان جواهرات زیادی را تمیز می کنید، می توانید از آب بیشتری استفاده کنید. فقط برای یک قطعه جواهرات از آب کمتری استفاده کنید.

اگر جواهرات شما سنگ های قیمتی دارند، مطمئن شوید که در غوطه ور شدن در محلول آب نمکی تحت تأثیر قرار نمی گیرند. این راه حل در اکثر سنگ ها تاثیری ندارد، اما اگر در حال تمیز کردن جواهرات بسیار ریز با سنگ های قیمتی هستید، بهتر است با مشاوره جواهر خود تماس بگیرید و این کارها را انجام ندهید.

 

سفید کردن انگشتر نقره,آموزش تمیز کردن وسایل نقره

تمیز کردن نقره در حمام نمک

 

نمک و فویل آلومینیومی را اضافه کنید. یک قاشق غذاخوری نمک را با یک قاشق آب داغ هم بزنید تا کاملا حل شود. یک ورق فویل آلومینیومی برداشته و چند نوار را جدا کنید، سپس آنها را درون کاسه بگذارید. ترکیبی از نمک و آلومینیوم با لکه های روی سطح نقره واکنش نشان داده و به جای لکه دار شدن، سطح روشن و براق ایجاد می کند.

 

لکه دار شدن وقتی اتفاق می افتد که سطح نقره با گوگرد ترکیب شود و به سولفید نقره تبدیل شود که سیاه است. هنگامی که سولفید نقره با یک آلومینیوم در محلول نمکی واکنش نشان می دهد، واکنش شیمیایی بین این مواد، سولفید نقره را به نقره تبدیل می کند. واکنش هنگام گرم شدن محلول سریعتر اتفاق می افتد.

اگر نمک سفره ندارید می توانید به جای آن از جوش شیرین استفاده کنید. این خواص مناسب برای تسهیل همان واکنش شیمیایی دارد.

 

جواهرات خود را در محلول فرو ببرید. بگذارید 5 دقیقه بماند. کمی اطراف آن را هم بزنید تا ببینید که آیا لکه از بین رفته است یا خیر. وقتی می بینید که درخشش نقره ترمیم شده است، نقره را از داخل محلول بیرون بیاورید.

اگر نقره ی شما کاملاً لکه دار شده است، ممکن است لازم باشد دو یا چند بار این روند را تکرار کنید. اطمینان حاصل کنید که محلول کاملاً گرم شده است، زیرا در صورت خنک شدن واکنش بسیار کندتر است.

 

جواهرات را آب خنک بشویید. تا نمک ها از آن شسته شوند، سپس با استفاده از یک پارچه نرم یا حوله میکروفیبر آن را به آرامی خشک کنید. جواهرات باید کاملا تمیز و براق باشند. اگر هنوز علائم لکه دار شدن را مشاهده می کنید، روند را تکرار کنید تا تمیز به نظر برسد.

 

شستشوی جواهرات نقره, تمیز کردن ظروف نقره

جواهرات نقره را با آب خنک بشویید

 

تمیز کردن لکه ی عمیق جواهرات نقره ای

یک پولیش نقره خریداری کنید. هنگامی که روی نقره چندین لکه ی عمیق و قدیمی ایجاد شود، یک حمام ساده نمکی و آلومینیومی برای از بین بردن آن کافی نیست. جلاهای نقره ای فرموله شده خاص، امن ترین گزینه برای پرداخت جواهرات نقره ای است، به خصوص اگر با یک عتیقه یا قطعه ای که دارای طرح های پیچیده ای است وارد آن شوید.

 

حتی جلاهای مخصوص می توانند یک لایه نقره را از بین ببرند، بنابراین اگر با یک قطعه ظریف سرو کار دارید، تمیز کردن حرفه ای را انجام دهید.

به جای خرید پولیش نقره از داروخانه، آن را از فروشگاه جواهرات یا فروشگاهی با بخش جواهرات باکیفیت تهیه کنید.

 

روش های تمیز کردن ظروف نقره,روش های تمیز کردن جواهرات نقره

سفید کردن انگشتر نقره با پولیش

 

جواهرات را با کمی پولیش مالش دهید. یک پارچه صاف کننده نقره ای یا اسفنجی که به همراه پولیش نقره موجود است را مرطوب کنید و کمی پارچه را روی آن بکشید. پولیش ها را به آرامی داخل جواهرات نقره مالش دهید. فقط از یک حرکت مستقیم، عقب و جلو استفاده کنید. از شستشو یا مالش در حلقه ها  خودداری کنید، زیرا این کار می تواند خراش ها یا الگوهای موجود در سطح جواهرات را به وجود آورد. فقط بگذارید پولیش کار را انجام دهد.

 

تمیز کردن وسایل نقره, نکاتی برای تمیز کردن نقره

تمیز کردن جواهرات نقره با پولیش

 

جواهرات نقره را بشویید و خشک کنید. آن را زیر آب خنک بشویید. مطمئن باشید که تمام مواد باقی مانده پولیش را تمیز کرده و به کار خود روی سطح جواهرات ادامه نمی دهد. آن را با استفاده از یک پارچه نرم کاملاً خشک کنید.

 

آموزش تمیز کردن وسایل نقره,شستن وسایل نقره

شستن جواهرات نقره با اسفنج

 

استفاده از محصولات خانگی معمولی را برای قطعات کم ارزش تر در نظر بگیرید. آنها معمولاً برای از بین بردن لکه های سخت کار می کنند، اما می توانند صدماتی مانند خدشه و خراش ایجاد کنند. می توانید آن را امتحان کنید.

 

نکاتی برای تمیز کردن نقره, شستشوی جواهرات نقره

جواهرات نقره را با دستمال های نرم تمیز کنید

 

خمیر دندان را امتحان کنید. یک خمیر دندان سفید ساده و بدون گزینه های خاص سفید کردن را انتخاب کنید. روی یک دستمال نرم و مرطوب یا یک اسفنج مرطوب مقداری خمیردندان قرار بدهید. به آرامی زیورآلات نقره را با حرکات مستقیم، عقب و جلو بکشید. بسیار آرام بکشید و اگر در هر نقطه متوجه خراش شدید، خمیردندان را متوقف کرده و بشویید.

 

از آنجا که پارچه یا اسفنج با لکه تیره می شود، خمیر دندان بیشتری را به قسمت تمیز پارچه / اسفنج مرطوب اضافه کرده و صاف کردن آن را به آرامی ادامه دهید. با آب گرم کاملاً بشویید و با یک حوله نرم خشک کنید.

 

تمیز کردن ظروف نقره,روش های تمیز کردن ظروف نقره

تمیز کردن جواهرات نقره با خمیردندان

 

جوش شیرین ممکن است لکه های سرسخت را از بین ببرد، اما از آن استفاده نکنید مگر اینکه خطر آسیب رساندن به نقره را در نظر بگیرید. خمیری از جوش شیرین و آب گرم درست کنید، آن را به آرامی درون سطح جواهرات مالش دهید و هنگام جدا شدن لکه را بشویید.

 

تمیز کردن ظروف نقره,روش های تمیز کردن ظروف نقره

شستشوی جواهرات نقره با جوش شیرین

 

نکاتی برای تمیز کردن جواهرات نقره :

جواهرات خود را مرتباً تمیز کنید، بلافاصله پس از استفاده تمیز کنید. جواهرات نقره ای که اغلب مورد استفاده قرار می گیرند به ندرت دارای مشکلات لکه ای هستند. هنگامی که لکه ها هنوز وجود ندارد، یا لکه هایی تازه می خواهند بیفتند، به سادگی جواهرات نقره خود را در آب گرم (نه داغ) با مواد شوینده ملایم و فسفات بشویید.

 

تمیز کردن سریع جواهرات نقره زمانی اهمیت دارد که جواهرات نقره در معرض برخی غذاهای حاوی گوگرد یا مواد اسیدی یا شور قرار داشته باشد. به ویژه، غذاهایی رایج مانند نمک سفره، تخم مرغ، برخی از میوه ها، پیاز، مایونز و سرکه برای نقره مضر هستند.

 

در هر صورت، جواهرات نقره ای خود را سریعاً بشویید یا حداقل آن را به خوبی با آب گرم بشویید و از قرار دادن و شستن نقره در آب ظرفی که ممکن است اثری از این غذاها باشد، خودداری کنید.

 

آن را جداگانه بشویید. خوب است که نقره را به طور جداگانه از سایر قطعات نقره خود مانند کاسه یا ظروف نقره بشویید، زیرا سینک و ظروف فلزی می توانند جواهرات نقره را خراش دهند.

همچنین هنگام شستن نقره نباید از دستکش های لاستیکی خودداری کنید زیرا لاستیک جواهرات نقره را خراب می کند.

 

فولاد ضد زنگ در صورت تماس با جواهرات نقره شما می تواند به آن ها آسیب برساند، بنابراین از قرار دادن آن در سینک خودداری کنید. به جای آن، از کاسه ای استفاده کنید.

 

آن را با یک پارچه پولیش خشک کنید. از یک پارچه مخصوص صیقل دهنده یا به سادگی یک پارچه نرم و بدون پرز استفاده کنید تا نقره را به آرامی پس از شستشو بشویید. مطمئن شوید کاملاً خشک می شود.

 

نقره می تواند آنقدر نرم باشد که حتی استفاده از یک حوله زبر و خشن می تواند برای ایجاد تورفتگی در سطح آن کافی باشد. حتماً از پارچه نرم استفاده کنید.

هنگامی که جواهرات را خشک کردید، با یک پارچه نخی نرم به آرامی روی آن بکشید، تا درخشش آن ها چندین برابر شود.

 

جواهرات نقره خود را به درستی نگهداری کنید. فراتر از تمیز کردن سریع و مکرر جواهرات نقره، بهترین راه برای حفظ نقره شما نگهداری صحیح آن است. اطمینان حاصل کنید که هر قطعه قبل از نگهداری کردن کاملاً خشک است. می توانید کیف های مخصوصی را برای نگهداری جواهرات نقره خریداری کنید که از لکه شدن آنها جلوگیری می کند. اگر کیف ندارید، از این روش استفاده کنید:

 

هر تکه از وسایل نقره را در کاغذهای بدون اسید یا کاغذ ضد لک بپوشانید. همچنین می توانید تکه های آن را به همراه flannel بپیچید.

 

روش های تمیز کردن ظروف نقره,آموزش تمیز کردن وسایل نقره

نگهداری انگشتر نقره در کاغذهای بدون اسید یا کاغذ ضد لک

 

نقره را در محفظه جدا از بقیه جواهرات خود نگهداری کنید. هرگز جواهرات نقره را در جایی که می تواند با لاستیک، استیل ضد زنگ یا رنگ تماس بگیرند، نگهداری نکنید.

 

روش های تمیز کردن جواهرات نقره,سفید کردن انگشتر نقره

جواهرات نقره را درون کیسه ای در بسته قرار بدهید

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 فروردین 14  9:36 عصر

مجموعه: اخبار تکنولوژی

 

اخبار,اخبار تکنولوژی

شرکت "نورث" به تازگی عینک هوشمند ساخت خود را بروزرسانی کرده و ویژگی‌های منحصر به فردی در آن افزوده است.

به گزارش ایسنا به نقل از ورج، شرکت "نورث"( North) که عینک‌های هوشمند می‌سازد، در هفته جاری اعلام کرده که عینک هوشمند "نورث فوکال" خود را بروزرسانی کرده است.

 

در نسخه بروزرسانی شده این عینک کاربران قادر خواهند بود با استفاده از عینک، در هدفون و یا دستگاه شنیداری دیگر، به جست‌وجوی آهنگ بپردازند، اسم آهنگ و خواننده را ببینند و حجم صدا را کم و زیاد کنند.

 

این کارها با استفاده از یک حلقه کنترلی همراه عینک انجام می‌شود که در داخل انگشت کاربر جای می‌گیرد.

 

از نکات جالب این عینک هوشمند این است که اگر فردی در حال رانندگی باشد، خاموش می‌شود.

 

کاربران همچنین می‌توانند از طریق میکروفن داخلی عینک یادداشت‌های صوتی خود را ضبط کنند. پس از آن صدای آنها به سرورهای شرکت ارسال می‌گردد تا در آنجا پردازش شوند.

 

در نهایت این صداها رونویسی شده و نسخه متنی آنها به کاربر ارسال می‌شود.

اخبار,اخبار تکنولوژی

 


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 فروردین 14  9:29 عصر

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,سیاهچاله
محققان یک سیاهچاله با حجم متوسط رصد کرده اند که 50 هزار بار از خورشید بزرگتر است و در فاصله 740 میلیون سال نوری از زمین قرار دارد.

به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، ستاره شناسان با استفاده از تلسکوپ هابل یک سیاهچاله مرموز با حجم متوسط رصد کرده اند که ستارگان سرگردان را می بلعد.

 

به گفته محققان این سیاهچاله 740 میلیون سال نوری با زمین فاصله دارد. محققان دانشگاه نیوهمشایر در دورهام انگلیس معتقدند این سیاهچاله 50 هزار بار بزرگتر از خورشید است و در حقیقت رابط گمشده در مطالعات تکامل جهان به حساب می آید.

 

محققان ادعا می کنند این سیاهچاله بزرگتر از نمونه هایی است که از فروپاشی ستارگان عظیم به وجود می آیند، اما از سوی دیگر کوچکتر از ابرسیاهچاله های مرکز کهکشان ها است.

 

سیاهچاله های متوسط برخلاف ابر سیاهچاله ها که در مرکز کهکشان قرار دارند، در نقاط مختلف کهکشان ها قرار دارند. این نوع از سیاهچاله را به سختی می توان رصد کرد. این سیاهچاله به دلیل واکنشش با ستاره ای سرگردان قابل رصد شده است.

 

 برای این کشف از تسلکوپ هابل، رصدخانه اشعه ایکس چاندرا( متعلق به ناسا) و رصدخانه سازمان فضایی اروپا استفاده شده است.


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

چهارشنبه 99 فروردین 13  9:16 عصرجملات زیبا و آموزنده کوتاه, جملات زیبا و آموزنده

 جملات آموزنده و با مفهوم

 

اگه قراره از زندگی لذت ببریم، الان وقتشه!

 نه فردا، نه ماه دیگه، نه سال دیگه.

 امروز باید زیباترین روز زندگیت باشه،

 از همین امروز لذت ببرید،

 زندگی همین لحظه ست...

 

جملات آموزنده, جملات آموزنده از بزرگان

جملات زیبا و آموزنده کوتاه

 

خوشبختی 

یک حس درونی است ...

هیچ ?س غ?ر از خودمان نمیتواند

خوشبختمان ?ند

خوشبختی ،

حاصل نوع نگاه ما به زندگی است !

 

جملات آموزنده, جملات آموزنده از بزرگان

جملات زیبا و آموزنده

 

اگر بدانید که مردم به یک سر درد معمولى خود هزاران بار بیشتر اهمیت میدهند تا خبر مرگ من و شما، دیگر نگران نخواهید شد که 

 درباره ى شما چه فکرى مى کنند ...

 

جملات آموزنده, جملات آموزنده از بزرگان

جملات زیبا و آموزنده از بزرگان

 

لباس‌های زیبا، شاید در کوتاه مدت زیبایی ما را تکمیل کنند 

ولی بی شک در مدت زمان طولانی، 

این یک ذهن زیباست که جذابیت دارد. 

قطعاً هیچ‌کس نمی‌تواند منکر جذابیت ابدی یک روح زیبا شود...

 

جملات آموزنده, جملات آموزنده از بزرگان

جملات آموزنده

 

لاک پشت ها ...

به خاطر سبک زندگی خاصی که دارند

نزدیک به 150 سال عمر می کنند !

سبک زندگیشون اینه که .

سرشون تو لاک خودشونه،

نه زندگی دیگران ...!

 

جملات آموزنده, جملات آموزنده از بزرگان

جملات آموزنده از بزرگان

 

دوست دارم 

دنیا را قالیچه بزرگی بدانم 

که هریک ازما،

مسئول بافتن قسمتی ازآن هستیم

و اگراین مسئولیت راانجام ندهیم،

قالیچه ناقص است 

و همه ی ما مسئول این نقصان هستیم!

 

جملات آموزنده, جملات آموزنده از بزرگان

 زیباترین جملات آموزنده

 

زمانی پخته می شوید 

که می فهمید نیازی نیست 

به هر چیزی واکنش نشان دهید 

یا به هر حرفی جواب دهید.

 

جملات آموزنده, جملات آموزنده از بزرگان

 جملات آموزنده برای موفقیت

 

به آنچه پس از تلاشت خواهی بود

 بیندیش 

تا به اندازه کافی 

انگیزه و اعتماد بنفس داشته باشی.

 

جملات آموزنده, جملات آموزنده از بزرگان

جملات آموزنده و با مفهوم

 

برای لذت بردن از زیبایی ها

باید دلتان بزرگ باشد.

آنانی که دل کوچکی دارند

غرق در قضاوت ها هستند.

 

جملات آموزنده, جملات آموزنده از بزرگان

 جملات زیبا و آموزنده از بزرگان

 

میان پرواز تا پرتاب

تفاوت از زمین تا آسمان است

پرواز که کنی 

آنجا میرسی که خودت میخواهی

پرتابت که کنند 

آنجا می روی که آنان می خواهند.

 

جملات آموزنده, جملات آموزنده از بزرگان

جملات آموزنده برای زندگی

 

کسی که شما را نصیحت میکند لزوما خودش فرد کاملی نیست.اما قطعا بخشی از کاستی های شما را جبران میکند

گاردنگیر و به چشم زرنگی خودت بهش نگاه کن که یه چیزگرونو مجانی دریافت میکنی

 

جملات آموزنده, جملات آموزنده از بزرگان

جملات زیبا و آموزنده کوتاه

 

هر پرهیزکاری گذشته ای دارد

و هر گناه کاری آینده ای

پس قضاوت نکن

میدانم اگر

قضاوت نادرستی در مورد کسی بکنم... 

دنیا تمام تلاشش را میکند تا مرا در شرایط او قرار دهد

تا به من ثابت کند

در تاریکی همه ی ما شبیه یکدیگریم...!

محتاط باشیم در سرزنش

و قضاوت کردن دیگران 

وقتی

نه از دیروز او خبر داریم، 

نه از فردای خودمان

 

جملات آموزنده, جملات آموزنده از بزرگان

جملات آموزنده

 

جوانی، 

زمانی است که شما پدر و مادر خود را بابت هر چیزی گناهکار می‌دانید 

و پختگی، 

زمانی است که می‌آموزید همه‌ی گناه‌ها به گردن بی‌تجربگی نسل جوانتر است.

 

 

گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

چهارشنبه 99 فروردین 13  9:11 عصر

 

جملات تبریک حلول ماه شعبان, اس ام اس تبریک حلول ماه شعبان

 تبریک ماه شعبانیه

 

شعبان شد و پیک عشق از راه آمد

عطر نفس بقیة الله آمد

با جلوه سجاد و ابوالفضل و حسین

یک ماه و سه خورشید در این ماه آمد

حلول ماه شعبان، ماه رسول خدا مبارک

 

اس ام اس تبریک حلول ماه شعبان, تبریک ماه شعبان

جملات زیبا برای تبریک حلول ماه شعبان

 

شعبان ماه عیدها

وعید ماه‏هاست

حلول ماه مبارک شعبان

ماه پیامبر اعظم(ص)

ماه عشق و رحمت خداوندی

و اعیاد خجسته شعبانیه

بر همگان مبارک

 

اس ام اس تبریک حلول ماه شعبان, تبریک ماه شعبان

حلول ماه شعبان مبارک

 

شعبان که همه سُرور

ومهر است و صفا

باغی است ز گلهای الهی وَلا

هم عطر حسین دارد

و عباس  و علیِ

هم عطر علی اکبر

و موعود خدا

حلول ماه شعبان و اعیاد شعبانیه بر 

شما عزیزان مبارک

 

اس ام اس تبریک حلول ماه شعبان, تبریک ماه شعبان

تبریک حلول ماه شعبان

 

سلام بر شعبان و اعیادش

سلام بر حسین و عباس واکبرش

سلام بر سجاد و سجودش

سلام بر نیمه شعبان و ظهور مولودش 

حلول ماه شعبان، ماه رسول خدا مبارک باد

 

اس ام اس تبریک حلول ماه شعبان, تبریک ماه شعبان

 حلول شعبان

 

حلول ماه شعبان

ماه میلادحضرت سیدالشهدا

ماه میلادحضرت ابوالفضل

ماه میلادامام سجاد

ماه میلادحضرت علی اکبر

ماه میلادامام زمان

بر همه مبارک

 

اس ام اس تبریک حلول ماه شعبان, تبریک ماه شعبان

آغاز شعبان

 

ابرهای رحمت خدا در ماه شعبان 24 ساعته در حال باریدن هستند

 بیاییم چتر گناه را از روی

 سر خود برداریم تا جانمان خیس باران

 رحمت الهی گردد

حلول ماه شعبان مبارک باد

 

اس ام اس تبریک حلول ماه شعبان, تبریک ماه شعبان

جملات تبریک حلول ماه شعبان

 

سہ نور آمد بہ عالم پر ز احساس

معطر هر سہ از عطر گل یاس

سہ نور تابناک آسمانی

حسین بن علی،سجاد و عباس

حلول ماه شعبان و اعیاد شعبانیہ مبار?

 

اس ام اس تبریک حلول ماه شعبان, تبریک ماه شعبان

تبریک ماه شعبانیه

 

ماه خوبان ماه شعبان میرسد

موسم گلهای بستان میرسد

شاخ طوبی سرزده از خلدبرین 

مژده اینک  ماه غفران میرسد

حلول ماه شعبان مبارک باد

 

اس ام اس تبریک حلول ماه شعبان, تبریک ماه شعبان

اس ام اس تبریک حلول ماه شعبان

 

دوباره سایه ی ماه کریمی از سرم کم شد

به تعقیب رجب بودم که شعبان المعظم شد

جهان بی ماه شعبان رنگ آسایش نخواهد دید

ببین بر درد دنیا، خنده ی آن ماه، مرهم شد

 

اس ام اس تبریک حلول ماه شعبان, تبریک ماه شعبان

تبریک ماه شعبان

 

دوباره سایه ی ماه کریمی از سرم کم شد

به تعقیب رجب بودم که شعبان المعظم شد

جهان بی ماه شعبان رنگ آسایش نخواهد دید

ببین بر درد دنیا، خنده ی آن ماه، مرهم شد

 

اس ام اس تبریک حلول ماه شعبان, تبریک ماه شعبان

اس ام اس تبریک آغاز ماه شعبان

 

ایام نشاط و شور امت آمد

هنگام سرور و اخذ حاجت آمد

روز سه و چهار ماه شعبان

ازجانب حق سه پیک رحمت آمد

میلاد حسین است و ابوالفضل و علی

یعنی که سه منشأ سعادت آمد

آن ماه که ماه حاجتش میخوانند

ما بین دو خورشید امامت آمد

 

اس ام اس تبریک حلول ماه شعبان, تبریک ماه شعبان

تبریک ماه شعبانیه

 

بگو با خستگان، صبح سعادت سر زد از خاور

مشام جان معطر می‌شود ار نکهت دلبر

سحر بشگفت در دامان نرجس نوگل زهرا

تبسم می‌کند منجی عالم بر رخ مادر

خدایا عیدی ما را ظهور او عنایت کن

که ما را جز ظهور او نباشد حاجتی دیگر

حلول ماه مبارک شعبان مبارک باد

 

اس ام اس تبریک حلول ماه شعبان, تبریک ماه شعبان

جملات زیبا برای تبریک حلول ماه شعبان

 

امیدوارم با غروب خورشید ماه «شعبان»

 هر آنچه قلب نازنین تون رامی آزارد غروب کند 

و شادی «رمضان» بر شما طلوع کند

 و هرگز پایانی بر آن نباشد.

حلول ماه پر برکت رمضان مبارک

 

اس ام اس تبریک حلول ماه شعبان, تبریک ماه شعبان

 حلول ماه شعبان مبارک

 

سلام ماه شعبان ، 

سلام بر موالید بی نظیر تو ،

سلام بر مهدی 

سلام بر حسین ،

سلام بر زینت عبادت کنندگان

و سلام بر عباس .

حلول ماه مبارک شعبان مبارک

 

اس ام اس تبریک حلول ماه شعبان, تبریک ماه شعبان

تبریک حلول ماه شعبان

 

شعبان که همه سُرور و مهر است و صفا

باغی است ز گلهای الهی وَلا

هم عطر حسین دارد و عباس  و علیِ

هم عطر علی اکبر  و موعود خدا

حلول ماه شعبان مبارک

 

 

گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته


 
   1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
یکشنبه 99 فروردین 17
امروز:   607 بازدید
دیروز:   954  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
به سوی فردا
منتظر ظهور
ن والقلم ومایسطرون
خورشید تابنده عشق
فرزانگان امیدوار
بلوچستان
د نـیـــای جـــوانـی
عصر پادشاهان
بامبو
لحظه های آبی
***جزین***
Different.fdan
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
مدرسه ای شاد
EMOZIONANTE
محفل آشنایان((IMAN))
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

عاشقان
آخرین روز دنیا
لنگه کفش
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
سرباز ولایت
● بندیر ●
نظرمن
اتاق دلتنگی
دیار عاشقان
مهر بر لب زده
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
اگه باحالی بیاتو
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
آخرالزمان و منتظران ظهور
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
سکوت ابدی
عاشق آسمونی
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
دانلود آهنگ جدید
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل

اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
SIAH POOSH
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
* رز آبی *
امام زمان (ع)
مطلع مهرورزی ومحبت
به بهترین وبلاگ سرگرمی خوش امدید
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com