سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اگر شیطانها برگرد دلهای فرزندان آدم نمی چرخیدند، آنها به ملکوت نظر می کردند . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 99 مهر 7  4:58 عصر

مجموعه: گیاهان،حیوانات و آکواریوم

 

حیواناتی که نمی دانستید می توانند حرف بزنند.

همه این حیوانات روش خودشان را برای برقراری ارتباط با انسان دارند و چیزهایی که می گویند واقعا شگفت انگیز و گاهی خنده دار است.

ویکی نهنگ قاتلی است که در فرانسه زندگی می کنند. دانشمندان او را بررسی کردند تا ببینند آیا می‌تواند حرف‌ زدن انسان را تقلید کنند و از توانایی او شگفت زده شدند. و یکی می تواند چند کلمه از جمله «سلام»، «بای بای» و «امی» که نام مربیش است را تکرار کند.

 

همه این حیوانات روش خودشان را برای برقراری ارتباط با انسان دارند و چیزهایی که می گویند واقعا شگفت انگیز و گاهی خنده دار است.

 

کلاغ

کلاغی به نام «جولیان» کمتر از یک سال داشت که یک کوهنورد در کانکتیکات او را پیدا کرد. جولیان بیمار بود و بالش شکسته و عفونی شده بود، به همین دلیل او را به مرکز توانبخشی حیوانات فرستادند تا زخم هایش درمان شود و از آن زمان همانجا زندگی می کنند.

 

اگر چه او دیگر نمی تواند پرواز کند، اما روحیه خود را از دست نداده است. جولیان حرف زدن را دوست دارد و با گوش دادن به حرف های کسانی که از او مراقبت و بازدید می کنند کلمات و عبارات زیادی را یاد گرفته است.

 

حرف زدن حیوانات, آشنایی با حیواناتی که حرف می زنند

کلاغی به نام جولیان حرف زدن را دوست دارد و کلمات زیادی یاد گرفته است

 

طوطی آمازون Yellow-naped Amazon

این پرنده نیز استعداد زیادی در صحبت کردن دارد که از گونه طوطی های آمازون به حساب می آید. این طوطی در پشت گردن خود دارای زائده زرد رنگی است که می تواند نشانه خوبی برای شناسایی آن باشد. این پرنده مثل سای خانواده طوطی های سخنگو؛ صدای انسان را به خوبی تقلید می کند. این پرنده توانایی زیادی در کپی کردن صداهای اطراف خود دارد. طوطی آمازون زرد و نارنجی می تواند از سن جوانی صدای انسان را تقلید کند. مهم ترین عامل برای به سخن درآوردن آمازون زرد، تعامل بین صاحب طوطی با طوطی مورد نظر است.  این پرنده نیز همچنین می تواند صدای آهنگی را که می شوند را تقلید کند.

 

حیواناتی که حرف می زنند,حرف زدن حیوانات

طوطی آمازون Yellow-naped استعداد زیادی در صحبت کردن دارد

 

نهنگ قاتل

ویکی نهنگ قاتلی است که در فرانسه زندگی می کنند. دانشمندان او را بررسی کردند تا ببینند آیا می‌تواند حرف‌ زدن انسان را تقلید کنند و از توانایی او شگفت زده شدند. ویکی می‌تواند چند کلمه از جمله «سلام»، «بای بای» و «امی» که نام مربیش است را تکرار کند. حرف زدن ویکی دقیقا مثل انسان نیست، اما می توانید بفهمید چه می گوید. دانشمندان حرف زدن حیوانات را نشانه هوش زیاد آن ها می دانند.

 

طوطی آمازون سخن گو, مرغ چنگ سخن گو

ویکی نهنگ قاتلی است که در فرانسه زندگی می کنند

 

طوطی آمازون تاج زرد

طوطی آمازون تاج زرد که بسیار بازیگوش و مهربان است. این پرنده در جنگل های بارانی جنوب و شمال آمریکا یافت می شود. تاج زرد در بین دیگر پرندگان طوطی آمازون، سخنران بسیار قهاری است. برخی از گونه های این طوطی توانایی بالای برای صحبت کردن دارند اما برخی دیگر هرگز صحبت نمی کنند. 

 

عوامل محیطی نظیر محیط زندگی و فرکانس صدای انسان در به حرف آمدن طوطی تاج زرد بسیار دخیل هستند. این پرنده با صدای بلندی که دارد بسیار شناخته شده است. از دیگر نکات مهم آمازون تاج زرد عمر طولانی آن است که می تواند بیش از 60 سال عمر کند.

 

نحوه سخن گفتن حیوانات,آشنایی با کلاغ سخن گو

طوطی تاج زرد در بین دیگر پرندگان طوطی آمازون، سخنران بسیار قهاری است

 

سار اروپایی

بوباس، سار اروپایی، جوجه کوچکی بود که صاحبش آن را در جاده پیدا کرد. سار‌های اروپایی گونه بسیار پر سر و صدایی هستند. صاحب بوباس می گوید این پرنده عباراتی که به صورت روزمره می شنید را تکرار کرد، مثل «سلام بوباس» «تو خیلی نازی» و «تو خیلی زیبایی». بوباس واقعا صاحبش را دوست دارد و همیشه کنار اوست.

 

آشنایی با حیواناتی که حرف می زنند, معرفی حیواناتی که حرف می زنند

بوباس، سار اروپایی، جوجه کوچکی بود که صاحبش آن را در جاده پیدا کرد

 

مرغ عشق

مرغ عشق ها یک حیوان خانگی بسیار معمولی است که هوش زیادی برای صحبت کردن دارد این پرنده بومی استرالیا است. مرغ عشق اساسا یک پرنده اجتماعی است که می تواند واژگان سخت را یاد بگید. در سال 1995 مرغ عشقی توانست 1728 کلمه را بر زبان بیاورد و این موضوع باعث تعجب همگان شد تا جایی که در کتاب رکوردهای گینس نیز ثبت شد. البته همه مرغ عشق ها توانایی یادگیری این حجم از حروف را ندارد اما به طور متوسط می توانند 300 تا 500 کلمه را یاد بگیرند.

 

مرغ عشق ها نیز با تکرار کلمات قادر هستند برخی حروف و صداها را یاد بگیرند. هر دو نوع نر و ماده مرغ عشق ها قادرند صدای انسان را تقلید کنند. اما طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است گونه نر این پرنده توانایی بیشتری برای یادگیری دارد.

 

حرف زدن حیوانات,سخن گفتن حیوانات

مرغ عشق ها نیز با تکرار کلمات قادر هستند برخی حروف و صداها را یاد بگیرند

 

فیل ها

کوشیک، فیل 22 ساله‌ای است که در باغ وحش کره جنوبی زندگی می کند و از سال 2006 بازدیدکنندگان را با توانایی عجیب خود شگفت زده کرده است. او می تواند حرف بزند، اما برای این کار از دهانش استفاده نمی کند.

 

در واقع او نوک خرطومش را در دهانش می‌گذارد تا صدای انسان را تقلید کند. کوشیک علاوه بر تقلید کلمات می تواند صدا و لحن انسان را هم هنگام مکالمه تقلید کند.

 

آشنایی با حیواناتی که حرف می زنند, معرفی حیواناتی که حرف می زنند

کوشیک، فیل 22 ساله‌ای است که در باغ وحش کره جنوبی زندگی می کند

 

ملنگو یا گردن حلقه ای هندی

ملنگو یا گردن حلقه ای یک طوطی واقعا پر سر و صدایی است این پرنده قادر است بین 200 الی 250 کلمه را یاد بگیرد توانایی آنها برای یاد گیری صدای انسان، در گونه های مختلف متفاوت است. این بستگی به فرکانس صدای مالک با پرنده مورد آموزش دارد. این پرنده می تواند صدای انسان را در محیط باز نیز تقلید کند و به هر سمتی که می رود آن را اجرا کند. این پرنده با شنیدن موسیقی نیز می تواند صدای انسان را تقلید کرده و همچنین صدا انسان را با کیفیت خوب ادا کند.

 

حرف زدن حیوانات,سخن گفتن حیوانات

ملنگو یا گردن حلقه ای هندی می تواند صدای انسان را در محیط باز نیز تقلید کند

 

اورانگوتان ها

راک، اورانگوتانی است که در باغ وحش ایندیاناپولیس زندگی می کند و از سال 2012 سوژه تحقیقات زبان است. این تحقیق شامل تقلید صداها و لحن های مختلف است. راکی صدا‌های جدید را یاد گرفت و حتی لحن فردی که صحبت می کرد را تقلید کرد. اگر کسی با صدای آهسته حرف می زد راکی هم آهسته جوابش را می داد.

 

 

نحوه سخن گفتن حیوانات,حرف زدن حیوانات

راک، اورانگوتانی است که در باغ وحش ایندیاناپولیس زندگی می کند

 

طوطی راهبه

طوطی راهبه یا شاهزاده خانم که به عنوان طوطی فرنگی نیز شناخته شده است معمولا در سراسر اروپا، جنوب و شمال امریکا یافت می شود. این پرنده نیز مانند دیگر طوطی‌ها می تواند صحبت کند. البته طوطی راهب نیز به مراقبت و آموزش مناسب نیاز دارد. این پرنده نیز با شنیدن حرف تکراری از صاحب خود می تواند آن را تقلید کند.

 

این پرنده بسیار اجتماعی است مربی این پرنده با واکنش و احساساتی که از خود نشان می دهد می تواند احساسات پرنده را برانگیخته کرده و آن را وادار به سخن گفتن نماید. این پرنده اجتماعی قادر است هر صدایی که از محیط بیرون می شنود را تقلید کند.

 

آشنایی با کلاغ سخن گو,حیواناتی که حرف می زنند

طوطی راهبه با شنیدن حرف تکراری از صاحب خود می تواند آن را تقلید کند

 

طوطی خاکستری آفریقایی

احتمالا شنیده اید که طوطی ها می توانند حرف بزند، اما انیشتین، طوطی آفریقایی 31 ساله که در باغ وحش تنسی زندگی می کند حداقل 200 کلمه و صدا بلد است. او همیشه در حال یادگیری چیز‌های جدید است. مثلا به تازگی یاد گرفته غرش ببر را تقلید کنند.

 

 

نحوه سخن گفتن حیوانات,آشنایی با کلاغ سخن گو

طوطی آفریقایی که در باغ وحش تنسی زندگی می کند حداقل 200 کلمه و صدا بلد است

 

مرغ مینا

مرغ مینا یکی از بهترین پرندگان سخنگو در سراسر آسیایی جنوب شرقی است. این پرنده بخاطر دقت در گفتار صدای انسان، کاملا شناخته شده است. این پرنده قادر است دامنه وسیعی از صدا ها را تقلید کند.

 

مرغ مینای هندی معروف به تپه هندی و مرغ مینای معمولی دو گونه شناخته شده اصلی هستند. که بیشتر توانایی در صحبت کردن را در میان سایر مرغ میناها دارند. آنها قادرند سخنان انسان را تقریبا با همان لحن اصلی تقلید کنند. برخی دیگر از گونه مینای تپه ای مانند تپه ای جنوبی نیز توانایی صحبت کردن دارد. این گونه هرگز به اندازه مینای معمولی و یا هندی توانایی سخن گفتن ندارند.

 

آشنایی با حیواناتی که حرف می زنند, معرفی حیواناتی که حرف می زنند

مرغ مینا یکی از بهترین پرندگان سخنگو در سراسر آسیایی جنوب شرقی است

 

هاسکی سیبری

سگ ها نمی توانند از زبان و لب‌هایشان برای ایجاد کلمات استفاده کنند، اما سعی می‌کنند با استفاده از صدا‌هایی که از ما می‌شنوند، صدا‌هایی تولید کنند که شبیه کلمات مثل «نه» یا «دوستت دارم» و … به نظر برسد. مثلا بلیز، سگ هاسکی وقتی صاحبش می گوید به لانه اش برود می گوید: «نه».

 

حرف زدن حیوانات,سخن گفتن حیوانات

سگ هاسکی وقتی صاحبش می گوید به لانه اش برود می گوید: «نه»

 

طوطی کاکلی

طوطی های کاکلی پرنده های بسیار پر سر و صدای هستند که خیلی خوب صحبت می کند.این طوطی قادر است طیف گسترده ای از صداها را تقلید کند اما توانایی صحبت کردن آن به صورت کامل بستگی به کیفیت  آموزشی دارد که می بیند. طوطی کاکلی دارای تنوع خوبی در جهان است که 21 گونه آن کشف شده است. از این گونه ها، طوطی rose-breasted cockatoo yellow crested cockatoo and long-billed cockatoo از توانایی سخنرانی بهتری برخوردار هستند.

 

کاکلی ها نیاز به مراقبت ویژه توسط صاحب خود دارند تا حرف زدن را یاد بگیرند آنها تمایل زیادی به یاد گیری کلماتی را دارند که توسط صاحبشان به دفعات تکرار شود. 

 

این پرنده سخن گو به راحتی می تواند کلمات را تقلید کند. اما اگر در هنگام آموزش با تن صدای مختلف آموزش داده شود یادگیری کلمات برایش دشوار خواهد بود. آنها هر کلمه را به آسانی در ذهنشان نمی سپارند این پرنده از طریق آموزش های مناسب می تواند صدا ها را تقلید کند. 

 

آشنایی با حیواناتی که حرف می زنند, معرفی حیواناتی که حرف می زنند

طوطی های کاکلی به راحتی می تواند کلمات را تقلید کند

 

مرغ چنگ

مرغ چنگ می تواند هرچیزی که می شنود را تقلید کند، از صدای تفنگ لیزری در بازی های ویدئویی تا صدای یک پرنده دیگر در طبیعت. این صدا‌ها آنقدر واقعی هستند که به سختی می‌توان باور کرد یک پرنده آن را تولید می‌کند.

 

حرف زدن حیوانات,سخن گفتن حیوانات

مرغ چنگ می‌تواند هرچیزی که می شنود را تقلید کند

 

طوطی آمازون پیشانی آبی

آمازون پیشانی آبی یک حیوان خانگی بسیار محبوب است این پرنده بومی آمریکای جنوبی است. از این رو آن را پیشانی آبی می نامند چون روی پیشانی آن یک لکه آبی بسیار زیبا قابل مشاهده است. برای اینکه بتوان این پرنده را به حرف آورد باید وقت کافی صرف کنید.

 

آمازون پیشانی آبی تمایل به زندگی کردن با یک هم نوع خود را دارد. و از جمعیت زیاد خوشش نمی آید. این پرنده قادر است فقط صدای انسان را تقلید کند. یکی از ویژگی های جالب توجه پیشانی آبی این است که اگر خوب آموزش دیده باشد می تواند ساعت ها برای شما صحبت کند این پرنده با صدای دل نشین و شیرینی که دارد بسیار شناخته شده است. 

 

نحوه سخن گفتن حیوانات,حرف زدن حیوانات

طوطی پیشانی آبی اگر خوب آموزش دیده باشد می تواند ساعت ها برای شما صحبت کند

 

گربه های بنگال

منگو‌، گربه بنگالی است که به نظر می رسد واقعا می شنود و جواب می دهد. منگو حرف زدن را دوست دارد، اما صاحبش می‌گوید چیزهای مورد علاقه او بوسیدن دیگران و سفر کردن است.

 

آشنایی با کلاغ سخن گو,حیواناتی که حرف می زنند

منگو‌، گربه بنگالی است که به نظر می رسد واقعا می شنود و جواب می دهد

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

شاید براتون جالب باشه که بدونین اسمتون به ژاپنی چی میشه! با استفاده از معادل سازی انگلیسی به ژاپنی می‌توانید متوجه شوید اسم شما به ژاپنی چگونه خوانده می‌شود…?

A – ka
B – tu
C – mi
D – te
E – ku
F - lu
G – ji
H – ri
I – ki
J – zu
K – me
L – ta
M – rin
N – to
O – mo
P – no
Q – ke
R – shi
S – ari
T – s
U – do
V – ru
W – mei
X – na
Y – fu
z – zi?

?? اینم یه چیز جالب ???

لینکjoin??

https://t.me/joinchat/AAAAAFWiS9qMW9iT9xXJ3Q


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: برای زندگی بهتر

 

تابستان ,تعطیلات تابستان , فصل تابستان

تعطیلات تابستان

 

چیزی به پایان تابستان نمانده است. احتمالا برای اشخاص شاغل آنقدر فرقی نداشته باشد، ولی دانش آموزان و دانشجویان کل این سه ماه را تعطیل بوده اند و اکنون روزهای پایانی این تعطیلات طولانی مدت را می گذرانند. آیا از تعطیلات تان نهایت استفاده را برده اید؟

فصل تابستان رو به پایان است و به علت این که بچه ها به مدرسه نمی روند والدین باید دائماً  فعالیت هایی را برای آن ها در نظر بگیرند که تمامی وقت ها تابستان آن ها جلوی تلویزیون سپری نشود. به یاد داشته باشید که این ایام خیلی زود، قبل این که متوجه شوید به پایان خواهند رسید. فصل تابستان تمام خواهد گردید و سال تازه تحصیلی شروع خواهد گردید و شما و دوباره باید با عجله این طرف و آن طرف در حرکت باشید. هر زمان اضافی را برای بودن در کنار بچه خویش غنیمت شمارید و در این ماهها در هر لحظه زندگی کنید.

 

بی خیال رسانه های اجتماعی شوید

قدری از شبکه های اجتماعی و دنبال کردن زندگی دیگران فاصله بگیرید و به زندگی واقعی خودتان برسید. تماشای عکسها و مطالبی که دیگران از تفریحات شان در دنیای مجازی منتشر می کنند ، جزء اینکه اعصاب تان را به هم بریزد و باعث شود خودتان را با آن ها مقایسه کنید نتیجه ای ندارد. ازآنجاکه فکر می کنید آن ها در خوشی غرق هستند و شما دچار مشکلات هستید، مجبور می شوید برای مخفی کردن این احساس، مدام عکس و فیلم بگیرید و منتشر کنید تا به آن ها ثابت کنید که شما هم خوشبخت هستید. با این کار، نه از لحظات تان لذت می برید و نه بعدها خاطره ای از آن ها در یادتان خواهد ماند. به زندگی واقعی تان برسید و وب گردی را محدود کنید.

 

برای تمامی دقایق و لحظه های هرروز برنامه ریزی نکنید

نه تنها این کار شما را خسته میکند ، برای بچه شما هم خیلی عالی نیست آن هم در تابستان ، که بیش از حد برای وی برنامه ریزی و زمان بندی انجام دهید. خوب است گاهی وقت ها بچه حس کم حوصلگی و خستگی را هم تجربه کند تا زمان این را پیدا کند که از قوه تخیل خویش استفاده نموده و باطری هایش را شارژ کند.

 

تابستان ,تعطیلات تابستان , فصل تابستان

گذراندن تعطیلات تابستانی

 

یک کتاب تازه آغاز کنید

درست است که کتابخوانی برای هرکسی لذتبخش نیست، ولی پیشنهاد می کنیم دست کم امتحان کنید. جایی دنج و آرام را پیدا کنید، یک فنجان چای یا قهوه برای خودتان بریزید و کتابی را بخوانید که بتوانید تا پایان فصل تابستان آنرا تمام کنید. روزی 10 صفحه هم بخوانید، به شما ارامش و لذتی استثنایی خواهد داد.

 

از سوی دیگر، افرادی که پس از فصل تابستان باید درس خواندن را از سر بگیرند بهتر است مغزشان را فعال نگه دارند. کتاب خواندن به شما کمک خواهد کرد امادگی آغاز سال تحصیلی جدید را بعد از پایان این تعطیلات طولانی داشته باشید. تنها زمانی کوتاه از روزتان را از دنیای خودتان بیرون بیایید و وارد دنیای دیگری شوید تا هیجان و ارامش را همزمان تجربه کنید.

 

از پدر بزرگ ها و مادربزرگ ها کمک بگیرید

از مادربزرگ یا پدر بزرگ خواهش کنید برای 1 یا 2 هفته به خانه شما بیاید و یا بچه خویش را برای چند روز به خانه آن ها بفرستید. تابستان بهترین دوران برای بچه ها هست تا زمانی را با پدربزگ یا مادربزرک خویش سپری کنند. آن ها با نگهداری از بچه ها در فصل تابستان برای والدینی که مشغله زیادی دارند نجات بخش میباشد .

 

از فعالیت های عادی خانوادگی لذت ببرید

از کارهای ساده، مانند ناهار خورد در بیرون از منزل در حیاط پشتی لذت ببرید. از طولانی بودن روز حداکثر بهره را ببرید و پس از کار به دوچرخه سواری بروید و یا وسایل پیک نیک را برداشته و به پارک بروید. یک زیرانداز در حیاط پهن کنید و همراه یکدیگر کتاب بخوانید.

 

به ساحل بروید

حتماً در این روزهای باقی مانده زمانی را به وقت گذراندن در ساحل اختصاص بدهید. فصل تابستان با دریا و ساحل پیوندی ناگسستنی دارد. درصورتی که در نزدیکی دریا زندگی نمی کنید، میتوانید به شهرهای شمال یا جنوب کشور سفر کوتاهی کنید. در ساحل میتوانید بازی والیبال یا فعالیت های جسمی دیگری انجام دهید؛ این کار به خصوص برای افرادی بسیار مفید است که تا به این جا خورده و خوابیده اند! ضد افتاب مناسب را فراموش نکنید.

 

درصورتی که موقعیتش آماده نیست، میتوانید یک روز را کنار رودخانه سپری کنید یا به استخر و پارک های آبی بروید و از آب تنی کردن یا تفریحات آبی لذت ببرید. حتی میتوانید تصویر های بسیار خاطره انگیز و زیبایی از این لحظات بیندازید. تنها یادتان باشد زیاد به فکر ارسال هر چیزی در اینستاگرام و رسانه های اجتماعی نباشید. تمرکز روی به اشتراک گذاری لحظات تان با سایرین باعث میشود از لحظه ای که در آن هستید، لذت کافی نبرید.

 

نیازهای خویش را فراموش نکنید

زمانی را برای خویش در نظر بگیرید و اگر لازم است از یک پرستار بچه برای نگهداری از کودکان کمک بگیرید و زمانی را برای فعالیت های ورزشی یا زیبایی خویش در نظر بگیرید. داشتن ظاهری نامناسب از شما پدر یا مادر خوبی نمی سازد، بعلاوه به استرس شما هم می افزاید.

 

 

تابستان ,تعطیلات تابستان , فصل تابستان

برنامه برای تعطیلات تابستان

 

بعضی از ساعتهای روز را خارج از منزل سپری کنید

درست هست که نشستن در خانه و تماشای فیلم و سریال برای خیلی ها جذاب تر از هر کار دیگری است، ولی یادتان باشد وقت گذراندن در بیرون از خانه ـ حتی 10 دقیقه هم که شده ـ بسیار مهم است. پیاده روی و گردش در پارک ها یا طبیعت بهترین شیوه برای تنفس هوای ازاد و تحرک داشتن است؛ هر دوی این کارها برای بهبود خلق وخو و سلامتی مفیدند. اگر کسی را داشته باشید که پایه? پیاده روی باشد، چه بهتر! میتوانید با وی شب ها پیاده روی های طولانی کنید.

 

روزهایی را بدون هیچ کاری سپری کنید

تلاش کنید حجم کارها را در آخر هفته ها پائین بیاورید و از مزایای این واقعیت که در فصل تابستان همه چیز آرامتر اتفاق می افتد استفاده کنید. به میزان کافی برای فعالیت های فوق برنامه، مشق های آخر شب، عجله برای صرف شام که در تمام سال تحصیلی مشغول به انجام هستید، کار انجام داده اید. اکنون از زمانیکه کاری برای انجام دادن نیست، لذت برده و تا جایی که امکان دارد کاری انجام ندهید.

 

با خانواده یا دوستان به گردش بروید

گردش گروهی همیشه میتواند حال آدم را خوب کند. غذا آماده کنید و به دل طبیعت بروید. حتی سرگرمی های کاملاً معمولی ای مثل بازی« وسطی» که تیمی انجام میشود ، میتواند لحظات جذابی برای تان بسازد.

 

 

این واقعیت را بپذیرید که همه روش ها انجام نخواهد شد

روزهای کاری شما امکان دارد تغییر کند و بخواهید بعضی از کارهایتان را در منزل انجام دهید. به دلیل اینکه کودکان بیش تر در منزل حضور دارند و فعالیت میکنند ، منزل اندکی به هم ریخته تر خواهد شد و نظم کمتری خواهد داشت.

 

زمانی که کمی با بی‌نظمی کنار بیایید و به یاد بیاورید که خیلی زودتر از آن چیزی که تصور کنید کودکان به مدرسه برخواهند گشت، حس ارامش بیشتری در مورد بهم خوردن نظم منزل در ماه های تابستان خواهید داشت.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

چهارشنبه 99 شهریور 19  5:57 عصر

 

جملات عاشقانه تولد , متن تبریک تولد رسمی

متن های زیبا برای تبریک تولد

 

نهال عمر تو ای دوست همیشه رعنا باد

بهار حسن تو بی آفت از خران باد 

همواره شمع وجود تو روشنایی بخش 

همیشه روشنیت گرم و محفل آرا باد

 

جملات عاشقانه تبریک تولد , متن تبریک تولد رسمی

 تبریک تولد به همسر

 

آخرش یک نفر از راه میرسد ک بودنش جبران تمام نبودن هاست جبران تمام بی انصافی هاست و شکستن ها 

یکی ک با جادوی حضورش دنیای تو را متحول میکند جوری تو را میبیند ک هیچ کس ندیده 

جوری تو را می شنود ک هیچ کس نشنیده

 و جوری روح خسته ی تو را از عشق و محبت اشباح میکند 

که با وجود او دیگر نه آرزویی میماند برای نرسیدن ن حسرت و اندوهی برای خوردن 

بعضی آدمها خود معجزه اند انگار آمدند ک تا تو مزه خوشبختی را بچشی

امدند تا تو دلیل ارامشو لبخند تو باشند امدند ک زندگی کنند 

عشق من تولدتت مبارک

 

جملات عاشقانه تبریک تولد , متن تبریک تولد رسمی

متن تولدت مبارک

 

الهی جاده زندگیت هموار

آسمان چشمانت صاف و دریای دلت همیشه آرام و زلال باشد

و هیچ وقت از دنیا خسته نباشی . . .

تولدت مبارک

 

جملات عاشقانه تبریک تولد , متن تبریک تولد رسمی

 جملات تبریک تولد

 

‎آفتابی طلوع میکند و با طلوع آن جهان رنگ تازه ای به خود میگیرد

تولدت مبارک باشد

 

جملات عاشقانه تبریک تولد , متن تبریک تولد رسمی

متن تولد برای دوست

 

همیشه به قداست چشمهای تو ایمان دارم چه کسی چشمهای تو را رنگ کرده است

چه وقت دیگر گیتی تواند چون تویی خلق کند؟فرشته ای فقط در قالب یک انسان

فقط ساده می توانم بگویم تولدت مبارک

 

جملات عاشقانه تبریک تولد , متن تبریک تولد رسمی

 

به سال‌ ها بعد فکر می‌ کنم

به زیبایی سپیدی موهایمان!!

میدانستی؟!

پیر شدن کنار تو چقدر می‌ چسبد!؟

اینکه دستانم بلرزند

پاهایم توان راه رفتن نداشته باشند

و کنارت بنشینم و بی‌ اختیار

سنگینیِ سرم را روی شانه‌ هایت

رها کنم!!

خوابم ببرد

و رویای آن روزی را ببینم

که برای اولین بار گفته ‌ام

"دوستت دارم"

و تو خندیدی.. .

تولدت مبارک همسرم 

 

جملات عاشقانه تبریک تولد , متن تبریک تولد رسمی

 جملات عاشقانه تبریک تولد

 

زندگیت را با لبخند هایت نگاه کن نه با اشکهایت

سالهای عمرت با با دوستانت بشمار نه با تعداد شمع های روی کیک تولدت

تولدت مبارک دوست خوبم 

 

جملات عاشقانه تبریک تولد , متن تبریک تولد رسمی

متن های زیبا برای تبریک تولد

 

من در قلبم جایگاه ویژه ای برایت دارم - و هر روز که در کنار هم می گذرانیم کمی بزرگتر می شود. تولدت مبارک عشقم 

 

جملات عاشقانه تبریک تولد , متن تبریک تولد رسمی

تبریک تولد به همسر 

 

روزی که به دنیا آمدی،هیچگاه نمیدانستی زمانی خواهد رسید

که آرامش بخش روح و روان کسی میشوی که با تو دنیا برایش زیباتر است...

وقتی به دنیا آمدی هیچگاه فکر نمیکردی،روزی عشق جاودان کسی شوی...

هیچگاه نمیدانستی روزی میرسد که ضربان قلب تو .صدای تو،

خنده هایت،آرامش بخش قلب کسی شود

عشقم تولدت مبارک

 

جملات عاشقانه تبریک تولد , متن تبریک تولد رسمی

 متن تبریک تولد زیبا

 

همیشه به قداست چشمهای تو ایمان داریم چه کسی چشمهای تو را رنگ کرده است

چه وقت دیگر گیتی تواند چون تویی خلق کند؟فرشته ای فقط در قالب یک انسان

ای تنها دلیل رد کردن هر دلیل و ای تنها بهانه ی آوردن هر بهانه

عاشق مهربانی توایم

برایمان بمان و بدان که تو تنها بهانه برای بودنی

فقط ساده می توانیم بگوییم تولدت مبارک

 
جملات عاشقانه تبریک تولد , متن تبریک تولد رسمی

جملات تبریک تولد

 

از روزی که صدایت در وجودم طنین انداز شد،شتاب تپیدن قلبم رو به فزونی یافت

امروز ثانیه ها نام تو را فریاد می زنند و من در اوج عشق

خود را در پستوی زمان تنها حس نمی‌کنم . . .

تولدت مبارک

 

جملات عاشقانه تبریک تولد , متن تبریک تولد رسمی

جملات تبریک تولد

 

دلم میخواد بدونی تو این همه ستاره / هیچ کی اندازه ی من نگاتو دوست نداره

تولدت پر از نور خوش اومدی ستاره / اگرچه از راه دور هیچ فایده ای نداره . . .

 

جملات عاشقانه تبریک تولد , متن تبریک تولد رسمی

 متن برای تبریک تولد

 

تمام دقایق مانده از عمرم به همراه زیبا ترین بوسه های عاشقانه

هدیه ای برای روز تولد تو . . .

لمس بودنت مبارک

 

جملات عاشقانه تبریک تولد , متن تبریک تولد رسمی

کارت پستال تولد- متن تولد

 

تولدتان را صمیمانه تبریک گفته و از ایزد منان برایتان شادی سلامتی و سربلندی آرزو دارم .

مایه خوشبختی و سعادت برای من است که یکسال در کنار شما بوده ام

برخاستن از عدم و درآمدن بر سیرت انسانی ، باشکوهترین پدیده هستی است

این باشکوه ترین، بر شما مبارک باد . . .

 

جملات عاشقانه تبریک تولد , متن تبریک تولد رسمی

 جملات عاشقانه تبریک تولد

 

می گویندقلب هرکس به اندازه مشت بسته اوست

امامن قلب تورا دیده ام که به اندازه یک دشت مهربانی وسعت دارد

من مدیونم به قلب مهربون تو،به دل پاک تو،من عاشق مهربانی توهستم.

دنیایی که تودرآن هستی ومن،اوقاتی که کنارتوراه می روم،

کنارتومی خندم،شیطنت می کنم برای من دنیایی متفاوت ازدنیای بقیه است..

من گاهی خطا میکنم وتوآرام وصبوربه من نگاه می کنی

 وبه روی من نمی آوری امامن همیشه شرمنده ازاین خودگذشتگی توهستم،

من مدیون توام من درکنارتومحکم ومقاومم چون تورادرقلبم دارم وحاضرنیستم تورا ازدست بدهم.

همسر عزیزم تولدت مبارک

 

جملات عاشقانه تبریک تولد , متن تبریک تولد رسمی
 
به دنیا آمدی عشقم وجودم از تو پر بار شد
به دنیا آمدی هر دم چشمام از یادت نم دار شد
به دنیا آمدی دنیام فقط با فکر تو زیبا شد
 
جملات عاشقانه تبریک تولد , متن تبریک تولد رسمی

  متن تبریک تولد رسمی

 
امروز سالروز گزینش زمین اختیار و انتخاب و نفی بهشت بی دردی از جانب شماست.
این انتخاب بر شما فرخنده باد . . .
نـفـس باد صبا مشک فشان خواهد شد
عالـم پیر دگرباره جوان خواهد شد
ارغوان جام عقیقی به سمـن خواهد داد
چشم نرگس به شقایق نگران خواهد شد
آغاز بودنت مبارک

 

گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته
 

 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار بین الملل

 

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , زنان مسلمان
یک معلم مسلمان در اردوگاه‌های نگهداری مسلمانان در شهر سین‌کیانگ چین ابعادی از طرح عقیم‌سازی زنان مسلمان این کشور را افشا کرد.

به گزارش دیده بان ایران؛ یک معلم مسلمان در اردوگاه‌های نگهداری مسلمانان در شهر شین‌جیانگ چین ابعادی از طرح عقیم‌سازی زنان مسلمان این کشور را افشا کرد.

 

رسانه‌های عربی به نقل از «قلب نور صدیق» معلم مسلمانی که در اردوگاه نگهداری مسلمانان چینی حضور دارد خبر داد، دولت این کشور او و بسیاری از زنان مسلمان حاضر در اردوگاه را مجبور کرده برای جلوگیری از زاد و ولد و ازدیاد جمعیت تحت عمل عقیم‌سازی قرار گیرند. 

 

این معلم افزود: با اینکه در دهه پنجاه عمر خود هستم، اما به دستور مسئولان دولتی مجبور به انجام این عمل شدم و این دستور برای تمامی زنان و دختران 19 تا 59ساله مسلمان چینی به اشکال مختلفی اجرا می‌شود.

 

او ادامه داد: سه سال پیش که با انجام این عمل مخالفت کردم پیام‌ها و نامه‌های تهدیدآمیز متعددی از سوی مسئولان دولتی چین در این باره دریافت کردم تا اینکه مجبور شدم به این عمل تن دهم.

منبع: بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 99 شهریور 11  6:24 عصر

 

 دل نوشته به فرزندم, جمله کوتاه به فرزندم

متن درباره فرزند

 

نازنین فرزندم

همین که تو را دارم، بهترین هدیه ی دنیا را دارم،

دیگر در بین ستاره ها به دنبال درخشان ترین ستاره نیستم

در میان گلها به دنبال زیباترین گل نیستم

تو کهکشانی هستی از پر نور ترین ستاره ها

کودک من…..

روز به روز بزرگتر میشوی و من عاشق تر

عزیز من….

ممنونم که به دنیای من آمدی و زندگی را برایم زیباتر از همیشه کردی

دوستت دارم….بیشتر از دیروز….کمتر از فردا…. 

 

عاشقانه برای فرزندم, نامه ای به فرزندم

دل نوشته به فرزندم 

 

دخترم / پسرم ! وقتی که به تو نگاه میکنم

نمیتونم وجود خدا رو منکر بشم

آخه فقط خدا میتونسته

موجودی رو به زیبایی و حیرت انگیزی تو خلق کرده باشه

 

عاشقانه برای فرزندم, نامه ای به فرزندم

عاشقانه برای فرزندم

 

فرزندم!!

برای آدمها خاطره های خوب بساز

آنقدر برایشان خوب باش که اگر روزی هر چه بود گذاشتی و رفتی

در کنج قلبشان جایی برایت باشد

 

عاشقانه برای فرزندم, نامه ای به فرزندم

جملات زیبا درباره فرزندم

 

فرزندم آرزویم این است :

نتراود اشک در چشم تو هرگز مگر از شوق زیاد

نرود لبخند از عمق نگاهت هرگز و به اندازه هر روز تو عاشق باشی

عاشق آنکه تو را می خواهد و به لبخند تو از خویش رها می گردد

و تو را دوست بدارد به همان اندازه

 

عاشقانه برای فرزندم, نامه ای به فرزندم

متن های زیبا درباره فرزندم

 

فرزندم...

یاد قلبت باشد

یک نفر هست که دنیایش را همه ی هستی و رویایش را به شکوفایی احساس تو پیوند زده و دلش میخواهد لحظه ها را با تو به خدا بسپارد

مهربانم ای خوب من

یک نفر هست که با تو پر از اندیشه است و شعر و شعور

پر از احساس و خیال و سرور

مهربانم یادت باشد اینبار کسی هست که به خداوند جهان نزدیک است

 

عاشقانه برای فرزندم, نامه ای به فرزندم

دل نوشته به فرزندم 

 

این روزها به خاطر داشتنت

بی اغراق لبریز از عشق و محبت هستم

اما دلم بی وقفه بهانه گیر است

مثل زمانی که تو با تمام وجود چیزی را طلب می کنی

و من از ترس آسیب رسیدن به تو آن را پنهان می کنم

 

 دل نوشته به فرزندم, جمله کوتاه به فرزندم

جمله کوتاه به فرزندم

 

فرزندم

به خاطر تو هم که شده همیشه آبی میمانم

به خاطر تو هم شده تمام روزهای بعد از این

مهربان‌تر خواهم شد

دلم می خواهد زودتر

دست‌هایت را بگیرم

زودتر روی دست‌هایم تکانت دهم بخوابی

زودتر برایت با زبان کودکانه 

قصه بگویم

بهانه بگیری و من کلافه شوم

بریزی

بپاشی

و من حرص‌هایم را سر بی‌خیالی خالی کنم

تا بهار چیزی نمانده…

دعا میکنم برف‌ها زودتر آب شوند

درخت‌ها زودتر شکوفه دهند

و تو زودتر بزرگ شوی

و خرداد زودتر بیاید

میخواهم به خورشید بفهمانم

تو پر نورتری

تو زیباتری

به تمام دنیا بفهمانم تو برای من

از هر چیز دیگر مهم‌تری

 

عاشقانه برای فرزندم, نامه ای به فرزندم

عاشقانه برای فرزندم

 

برای فرزندم...

چه خوب است که من قرار است مادرت باشم

قرار است به جان من قسم یاد کنی

قرار است صدایم کنی

قرار است هزاربار برایت لالایی بخوانم تا بخوابی و

 

وقتی خوابی دلشوره داشته باشم که مبادا کابوس ببینی

قرار است برایت وان یکاد بخوانم که چشم زخم نبینی

قرار است با تو راه روم تا یادبگیری...زمین نیفتی

و هزار قرار دیگر که فقط خدا میداند که چقدر شنیدنی و دیدنی ست 

 

عاشقانه برای فرزندم, نامه ای به فرزندم

جملات زیبا درباره دخترم

 

مادر بودن حس عجیب و خاصی است

احساس میکنم قلبم جایی بیرون از سینه میتپد!

حسی فوق العاده زیبا اما در عین حال ترسناک ….

ترس از آینده دختری که خیلی به من شبیه است

ترس از فرشته ای که قرار است بال هایش را بگشاید

و من باید پرواز را به او یاد دهم.

 

عاشقانه برای فرزندم, نامه ای به فرزندم

نامه به فرزندم

 

فرزندم ...جان جهانم ...

من به خدایی  ایمان دارم که ...

همین نزدیکی ست ...

وبه  دعای  مادرانی که ...

از ته  دل سر به سوی  اسمان می برند ..

و خدای  فرزندانشان را صدا میزنند ...

 فرزندم 

من به  باران  الهی ایمان دارم ...

وخدایی را که ...

همین نزدیکی ست ...

و صدای  مادران را می شنود ... قسم می دهم ...

فرزندان خوب مان رادر پناه خودش حفظ کند 

 امین

 

عاشقانه برای فرزندم, نامه ای به فرزندم

متن درباره فرزند

 

پسرم / دخترم

این بار برای تو می نویسم

تو عزیز دلم که همیشه بدون اینکه بدانی با وجودت سختیها را برایم آسان نمودی و مرهم دردهایم بودی

و بازهم با دیدنت معجزه ای رخ داد

وقتی کنارم هستی تمام دردهایم را فراموش می کنم

وقتی شادمانه می خندی و به یکدیگر عشق می ورزیم دنیا از آن من است

حال که تو را دارم دیگر از خدای خود چه می خواهم

دلبندم همیشه بخاطر وجود نازنینت خدا را شاکرم

 

عاشقانه برای فرزندم, نامه ای به فرزندم

دل نوشته به فرزندم 

 

فرزندم

روشنی نور دوچشمان منی دوستت دارم

بهترین هدیه ای از جانب یزدان منی دوستت دارم

پسرم تاج سرم ای که تویی مونس تنهایی بابا

روح من جان من و شادی دوران منی دوستت دارم

لحظه میلاد تو هرگز نرود از یادم

غنچه نورس من باغ گلستان منی دوستت دارم…

 

 

گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مهناز افشار و فرهاد اصلانی در فیلمی برای عاشقان استقلال و فوتبال + عکس

 

آبی به رنگ آسمان که در ابتدا 4 فینال آسیا نام داشت ، یک فیلم مستند سینمایی بر اساس طرح، پژوهش، تهیه‌کنندگی و کارگردانی امیر رفیعی است که به تاریخ باشگاه فوتبال استقلال تهران از زمان تأسیس تا پایان فصل 1398–1397 می‌پردازد 

فیلم آبی به رنگ آسمان

اکران آنلاین فیلم «آبی به رنگ آسمان» به کارگردانی امیر رفیعی آغاز شده است. فیلمی که مروری بر تاریخ باشگاه استقلال است.

پوستر فیلم «آبی به رنگ آسمان»
پوستر فیلم «آبی به رنگ آسمان» 

فیلمی که نویسنده راویان آن زنده یاد خشایار الوند است و در مسیر ساخت هر جا که لازم بوده از مصاحبه، هر جا لازم بوده از آرشیو تصویری و هرجا لازم بوده از تکه ‌روزنامه ‌ها و عکس ها استفاده شده است.

از تاج تا استقلال

باشگاه استقلال در سال 1324 با نام دوچرخه سواران تاسیس شد و در سال 1328 به تاج تغییر اسم داد و 1358 تا به حال نیز استقلال نام دارد. در مستند «آبی به رنگ آسمان»  قدمت این باشگاه توسط ستاره‌های مطرح سینما روایت می‌شود.

این فیلم ابتدا «4 فینال آسیا» نام داشت که اساس طرح، پژوهش، تهیه‌کنندگی و کارگردانی امیر رفیعی است که به تاریخ باشگاه فوتبال استقلال تهران از زمان تأسیس تا پایان فصل 1398–1397 می‌پردازد.

فیلم آبی به رنگ آسمان
فیلم آبی به رنگ آسمان

ساخت این مستند سه سال طول کشید و در پاییز سال 1398 در سینماهای کشور اکران شد. درجشنواره فجر با این که فیلم آماده نبود توانست از میان تعداد زیادی مستند متقاضی حضور در جشنواره فیلم فجر شود و یکی از ده اثر منتخب در بخش مستند 36امین جشنواره فیلم فجر باشد اما به دلیل تمام نشدن آن راهی فستیوال نشد.

هم چنین نسخه سینمایی این فیلم، منتخب بخش مسابقه ملی دوازدهمین دوره جشنواره سینما حقیقت بود که یکی از پرمخاطب‌ترین آثار این جشنواره معرفی شد.

گرد هم آمدن ستاره‌های سینما و فوتبال

 همایون ارشادی، مهناز افشار، سیامک انصاری، فرهاد اصلانی، حمیدرضا آذرنگ، بابک حمیدیان از جمله راویان تاریخچه باشگاه استقلال هستند که فرهاد اصلانی یکی از هنرمندانی است که در این فیلم حضور دارد و در یک گفتگو درباره انگیزه‌اش از حضور در فیلم آبی به رنگ آسمان گفته بود: «احترام به تمام پیشکسوتان فوتبال به خصوص بزرگان باشگاه استقلال تهران از جمله ناصر حجازی باعث شد تا در این اثر حضور داشته باشم. امیدوارم این فیلم کاری ماندگار شود و تاثیر به سزایی در فرهنگ سازی هرچه بهتر برای این رشته ورزشی پرمخاطب داشته باشد.»

از میان بازیکنان و دست‌اندرکاران باشگاه فوتبال استقلال تهران چهره‌هایی هم چون محمود بیاتی، پرویز کوزه کنانی، رضا زمینی، حسن حبیبی، حشمت مهاجرانی، پرویز ابوطالب، اونیک کاراپتیان، مصطفی شرکاء، احمد منشی زاده، علی جباری، مهدی حاج محمد، جهانگیر کوثری، اصغر حاجیلو و شاهین بیانی در این فیلم حضور دارند.

رضا یزدانی تیتراژ پایانی این اثر را نیز خوانده‌است که ضبط موزیک ویدیوی آن در ورزشگاه آزادی تهران انجام شد. فیلم نکته‌ ناگفته زیاد دارد و احتمال دارد که یک نسخه‌ 200 دقیقه‌ای هم از آن در راه باشد. 

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: irna.ir


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

خاکسپاری ماه چهره خلیلی امروز در لندن + عکس

 

 پیکر ماه‌ چهره خلیلی امروز 21 مرداد 99 در لندن به خاک سپرده شد 

تصاویر مراسم خاکسپاری ماه چهره خلیلی در لندن

پیکر ماه‌ چهره خلیلی ـ بازیگر تازه درگذشته سینما و تلویزیون کشورمان  سه شنبه، 21 مردادماه ساعت 11 به وقت لندن به خاک سپرده شد.

ماه چهره خلیلی
ماه چهره خلیلی

 تفاوت ساعت دو کشور ایران و انگلیس حدود سه ساعت و نیم است.

ماه‌چهره خلیلی روز جمعه هفته گذشته (17 مرداد ماه) بر اثر سرطان لوزالمعده از دنیا رفت. با توجه به سکونت خانواده و بستگان این بازیگر در لندن، پیکر او در همان شهر امروز به خاک سپرده می‌شود.

محل خاکسپاری ماه‌ چهره خلیلی در لندن
محل خاکسپاری ماه‌ چهره خلیلی در لندن

مراسم تدفین ماه چهره خلیلی
مراسم تدفین ماه چهره خلیلی

ماه‌چهره خلیلی در سریال‌های تاریخی مطرحی همچون «کلاه پهلوی»، «در چشم باد» و «مختارنامه» بازی کرده بود و آخرین کار تلویزیونی او سریال «مرضیه» به کارگردانی فلورا سام بود که محرم سال گذشته پخش شد.

 

بیشتر بدانید : ماه چهره خلیلی درگذشت + علت فوت، بیوگرافی و عکس ها

بیشتر بدانید : علت مرگ ماه چهره خلیلی مشخص شد + عکس

بیشتر بدانید : بی تابی گوهر خیراندیش برای ماه چهره خلیلی + تصاویر

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir/matlabnew.ir


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دختری که با دریافت پول رختخواب های سرد را گرم می کند! عکس

 

دختر 21 ساله اهل روسیه شغل عجیبی با عنوان گرم کردن رختخواب های سرد برای خود بوجود آورده است

شغل عجیب دختر روسی

ویکتوریا دختر 21 ساله ایست که اقدام به راه اندازی یک شغل عجیب کرده است.

ویکتوریا که اهل مسکو می باشد و با دریافت مبلغی, قبل از خوابیدن افراد در هوای سرد مسکو به رختخواب آنها رفته و آنجا را گرم می کند تا افراد زمانی که برای خوابیدن به رختخواب  شان می روند احساس گرما و آرامش کنند!

این دختر برای این کار حدود 80 دلار دریافت می کند و اگر کسی ماهانه مایل به انجام این کار باشید باید 1700 دلار پرداخت کند!

ویکتوریا هم اکنون 10 مشتری دارد و بزودی شرکت خود را راه اندازی خواهد کرد.


ویکتوریا دختر 21 ساله روسی

ویکتوریا دختر 21 ساله روسی

 

ویکتوریا می گوید که این کار باعث انتقال انرژی و حس خوبی به افراد شده و افراد خواب خوب و راحتی را تجربه می کنند.

ویکتوریا از برخورد خوب و استقبال افراد می گوید و اینکه تاکنون هیچ پیشنهاد غیراخلاقی نیز دریافت نکرده است.تهیه و ترجمه:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
اختصاصی سیمرغ


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

چهارشنبه 99 مرداد 22  5:45 عصر
سرنوشت تلخ زن جوان پس از ارتباط غیراخلاقی

 

چند ماه است که خواب و خوراک ندارم. اضطراب و استرس سراسر وجودم را فرا گرفته است. با هر جمله و کلامی که نزدیک به راز پنهانی زندگی ام باشد، بر خود می‌لرزم و همواره از افشای ماجرایی که زندگی ام را به آتش خواهد کشید، بسیار وحشت دارم و. این‌ها بخشی از اظهارات زن 34 ساله‌ای است که به خاطر ارتباط غیراخلاقی در فضای مجازی به مردابی سقوط کرده که اکنون برای نجات از این مرداب وحشتناک به هر رشته امیدی دست می‌آویزد

سرنوشت تلخ رن 34 ساله

او که با کورسوی امیدی برای حفظ زندگی اش وارد کلانتری سناباد مشهد شده بود، درباره این ماجرای تاسف بار به کارشناس اجتماعی کلانتری گفت: 14 سال قبل با «کیان» ازدواج کردم و صاحب یک دختر شدم، اما هیچ علاقه‌ای بین من و همسرم وجود نداشت. او مردی متکبر و خودبین بود به طوری که مرا در خانه نمی‌دید، حتی نظراتم را درباره هر موضوعی به تمسخر می‌گرفت تا جایی که آرام آرام اختلافات ما آغاز شد.

کیان بیشتر اوقاتش را با دوستانش می‌گذراند و توجهی به من نداشت. در واقع، مهر و عاطفه‌ای بین من و او وجود نداشت. هیچ وقت نمی‌توانستیم کلمات محبت آمیز به یکدیگر بگوییم. کم کم نه تنها هیچ نقطه مشترک اخلاقی یا عاطفی بین ما به وجود نیامد بلکه این اختلافات به مشاجره و کتک کاری کشید تا حدی که دیگر کتک زدن من برای کیان به یک عادت تبدیل شده بود و او با هر بهانه‌ای مرا زیر مشت و لگد می‌گرفت. به گونه‌ای که احساس تنفر از او در وجودم موج می‌زد.

چهارسال قبل در گیر و دار همین اختلافات بود که با پیام‌های عاشقانه‌ای در یکی از شبکه‌های اجتماعی رو به رو شدم. آن جوان ناشناس با جملاتی که برایم ارسال می‌کرد مرا به یک ارتباط غیراخلاقی فرا می‌خواند. اگرچه شماره تلفن برایم ناشناس بود، اما همه فکر و ذهنم را درگیر کرده بود. بالاخره مدتی بعد از این ماجرا، تازه فهمیدم که عامل ارسال این پیام‌ها یکی از اطرافیان بسیار نزدیکم است که قصد دارد ارتباط غیراخلاقی با من برقرار کند، چرا که در جریان اختلافات عمیق خانوادگی و ناسازگاری بین من و همسرم قرار داشت. وقتی این ماجرا را فهمیدم، با نشان دادن پیام‌ها به اقوام و بستگانم تلاش کردم تا ذات بی شرمانه او را برای دیگران فاش کنم. او هم که به خاطر این آبروریزی در میان فامیل خجالت زده شده بود، دیگر پیامی برای من ارسال نکرد، اما من همچنان از وضعیت زندگی ام رنج می‌بردم و احساس کمبود محبت می‌کردم تا این که مدتی بعد جوان دیگری از طریق تلگرام پیام محبت آمیزی برایم ارسال کرد.

من هم با یک اشتباه بچگانه و درحالی که فکر می‌کردم همسرم با زنان دیگری ارتباط دارد،به آن پیام عاشقانه پاسخ دادم.بدین ترتیب ارتباط مجازی من و«نادر»شروع شد به طوری که دیگر با جملات محبت آمیز او زندگی می‌کردم و شیفته شخصیت مهربان او شده بودم. آن قدر در فضای مجازی غرق بودم که همسر و خانواده ام را به فراموشی سپردم. ارتباط تلفنی ما به جایی رسید که تصمیم به دیدار یکدیگر گرفتیم. به همین دلیل نزدیک باشگاه ورزشی دخترم با هم قرار گذاشتیم و من او را در آن جا ملاقات کردم. نادر در همان دیدار اول با تعریف و تمجید از زیبایی‌های ظاهری و نوع آرایشم، از من خواست تصاویری را با تلفن همراهم برایش ارسال کنم تا خاطره خوبی از این دیدار برایش باقی بماند. من هم که هیچ گاه به عاقبت وحشتناک این ارتباط غیراخلاقی و شرم آور نمی‌اندیشیدم، خیلی زود تحت تاثیر کلمات عاشقانه اش قرار گرفتم و تعدادی از عکس هایم را برایش ارسال کردم، اما از همان روز به بعد ارتباط نادر با من بسیار کم شد به طوری که دیگر بیشتر اوقات به تلفن هایم پاسخ نمی‌داد. هنوز علت و انگیزه این رفتار او را نفهمیده بودم که به طور کلی ارتباطش را با من قطع کرد و تلفنش خاموش شد.

چند روز بیشتر از این ماجرا نگذشته بود که یکی از بستگانم چند تا از آن عکس‌ها را از طریق تلگرام برایم فرستاد و تهدیدم کرد چیزی که عوض دارد گله ندارد! تازه فهمیدم نادر توسط همان فامیل نزدیکم اجیر شده است که قصد ارتباط غیراخلاقی با مرا داشت و ...

حالا او مرا تهدید می‌کند که اگر به خواسته‌های شرم آورش پاسخ ندهم، تصاویرم را نه تنها به شوهرم نشان می‌دهد بلکه آن‌ها را برای همه فامیل ارسال می‌کند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: khorasannews.com


 
<      1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
جمعه 100 فروردین 27
امروز:   1525 بازدید
دیروز:   1262  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
به سوی فردا
نظرمن
اگه باحالی بیاتو
خورشید تابنده عشق
لحظه های آبی
Smile of dream
عصر پادشاهان
● بندیر ●
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

سلام
دیار عاشقان
آخرالزمان و منتظران ظهور
ن والقلم ومایسطرون
سرباز ولایت
لنگه کفش
Different.fdan
د نـیـــای جـــوانـی
عاشق آسمونی
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
هستی همیشگی
منتظر ظهور
EMOZIONANTE
دانلود آهنگ جدید
سکوت ابدی
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
فرزانگان امیدوار
بامبو
***جزین***
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
اتاق دلتنگی
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل

اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com