سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
خود پسندیدن مانع به زیادت رسیدن است . [نهج البلاغه]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 100 مهر 27  12:48 عصر

مجموعه: دکوراسیون و چیدمان

 

نظافت راه پله,نظافت,نظافت منزل

اهمیت نظافت منزل و راه پله

 

نظافت و تمیزی یکی از مهم ترین نیازهای انسان ها است. برای هر شخص مهم است که علاوه بر نظافت شخصی، محیط اطراف او نیز تمیز باشد. به همین دلیل نظافت منزل تنها مختص به خانه و حریم شخصی خانه نیست. نظافت راه پله و مشاعات نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این محتوا به منظور آشنایی با اهمیت نظافت منزل و راه پله، نگارش شده است.

نظافت و تمیزی یکی از مهم ترین نیازهای انسان ها است. برای هر شخص مهم است که علاوه بر نظافت شخصی، محیط اطراف او نیز تمیز باشد. به همین دلیل نظافت منزل تنها مختص به خانه و حریم شخصی خانه نیست. نظافت راه پله و مشاعات نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از آنجایی که در ابتدای ورود به خانه راه پله ها را مشاهده می نمایید، نظافت آن ها می تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و تمیزی محیط اطراف شما داشته باشد. به طور کلی دلایل مختلفی وجود دارد که منجر به اهمیت نظافت منزل و فضاهای مشاعات خانه می شود. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با اهمیت نظافت منزل و راه پله ها بیشتر آشنا کنیم.

 

اهمیت نظافت راه پله و مشاعات 

اگر با شما در رابطه با نظافت مشاعات صحبت شود، اولین تصویری که در ذهن شما نقش خواهد بست، نظافت راه پله ها است. با وجود اینکه نظافت مشاعات شامل تمیز کردن پارکینگ، لابی، آسانسورها، دیوارها، کلید و پریزها، پشت بام، ورودی ساختمان و ... می شود. اما دلیل اینکه در ابتدا راه پله ها در ذهن شما نقش می بندند، این است که اولین نمای داخل ساختمان را راه پله ها تشکیل می دهند. تمیز کردن راه پله ها باید کاملا اصولی و به ترتیب انجام شوند. در این صورت احتمال باقی ماندن آلودگی در راه پله ها به صفر می رسد. 

 

مراحل نظافت راه پله ها به ترتیب به شرح زیر می باشند.

1.در ابتدا باید از بالا به پایین تمامی سطح راه پله ها جارو زده شوند. 

2.پس از آن تمامی نرده ها به طور کامل تمیز شده و زباله های موجود در راه پله ها جمع آوری شوند. 

3.تمامی دیوارها دستمال کشیده شوند. 

4.در نهایت نیز از بالا به پایین تمامی سطح کف پله ها طی زده شوند. 

در طول نظافت راه پله ها استفاده نمودن از ماسک و دستکش الزامی است. زیرا مواد شوینده و ضدعفونی کننده مورد استفاده در نظافت راه پله ها می توانند منجر به آسیب های پوستی و یا تنفسی شوند. همچنین استشمام بوی نامطبوع مواد شوینده می تواند آزاردهنده باشد. با توجه به تعداد طبقات ساختمان، تعداد واحدهای موجود در هر طبقه و همچنین میزان اهمیت ساکنین به نظافت راه پله و رعایت بهداشت توسط آن ها می توان به صورت هفتگی و یا ماهیانه راه پله ها را نظافت نمود.

 

دلایل اهمیت نظافت راه پله:

از دلایل اهمیت نظافت راه پله ها می توان به موارد زیر اشاره نمود. 

• نظافت راه پله ها می تواند معرف تمیزی و شخصیت ساکنین ساختمان شما باشد. 

• مهمانان شما در ابتدای ورود به ساختمان راه پله ها را مشاهده می نمایند و نظافت آن ها می تواند نماد تمیزی شما باشد. 

• تمیزی تاثیر زیادی در سلامت روحی و جسمی افراد دارد. 

• از طرفی امروزه ویروس کرونا موجب شده تا نظافت فضاهای مشترک مانند راه پله ها اهمیت چند برابری پیدا کنند. زیرا نظافت این فضاها تاثیر مستقیم در پیشگیری از انتشار ویروس کرونا دارد. 

 

اهمیت نظافت منزل و راه پله,نظافت منزل و راه پله,نظافت و تمیزی منزل

تمیز کردن راه پله ها و منزل با نظافتچی های شرکت خدماتی پاک رویال

 

اهمیت نظافت منزل 

نظافت منزل یکی از کارهای روتین و معمول است که بسیاری از افراد به آن اهمیت می دهند. از مهم ترین فواید نظافت منزل می توان به موارد زیر اشاره نمود. 

 

•کاهش هزینه های اضافی: تمیز کردن منزل می تواند از ورود آلودگی ها درون وسایل برقی و عمیق شدن آلودگی های سطحی مانند آلودگی های روی مبل و فرش جلوگیری نماید. به همین دلیل نظافت منزل به صورت مرتب می تواند از خرابی وسایل خانه جلوگیری نموده و طول عمر آن ها را افزایش دهد. 

 

•ایجاد هوای مطبوع: یکی دیگر از فواید نظافت خانه، ایجاد بوی مطبوع و سالم درون خانه است. از آنجایی که تمیز کردن خانه منجر به برطرف نمودن میکروب ها و آلودگی های درون خانه می شود، می تواند به ایجاد بوی تمیزی درون منزل نیز منجر شود. 

 

•آرامش و آسایش: تمیز بودن خانه می تواند به آرامش فکری و راحتی بیشتر افراد کمک نماید. به طور مثال زمانی که خانه شما مرتب و تمیز است به راحتی می توانید وسایل مورد نیاز خود را پیدا کنید. همچنین تماشای یک خانه تمیز و مرتب موجب می شود تا آرامش ذهنی شما افزایش یابد. 

 

 

اهمیت نظافت راه پله و مشاعات,مراحل نظافت راه پله ها,دلایل اهمیت نظافت راه پله

نظافت منزل با شرکت خدماتی پاک رویال

 

فاصله زمانی بین هربار نظافت منزل چقدر باید باشد؟

فاصله زمانی نظافت منزل به موارد مختلفی نظیر تعداد افراد ساکن در خانه، میزان اهمیت آن ها به تمیزی، متراژ منزل و ... بستگی دارد. با این وجود شما باید به صورت دوره ای خانه خود را تمیز نمایید. برخی از افراد به صورت هفتگی و برخی دیگر به صورت ماهانه، فصلی و یا سالانه خانه خود را به صورت اساسی نظافت می نمایند. از کلی ترین بخش های نظافت منزل می توان به شستن حمام و دستشویی، طی کشیدن کفپوش ها، مرتب نمودن کشو و کمدها، شستن ظرفها و سینک ظرفشویی، تمیز کردن گاز و هود، گردگیری، شستن، تمیز کردن شیشه ها و مرتب کردن تخت خواب و رختخواب ها و .... اشاره نمود. 

 

 

فواید نظافت منزل,مهم ترین فواید نظافت منزل,فاصله زمانی بین نظافت منزل

تاثیر شرکت های خدماتی در نظافت منزل

 

تاثیر شرکت های خدماتی در نظافت منزل 

از آنجایی که نظافت منزل تاثیر بسیار زیادی در روند زندگی انسان ها و بهبود کیفیت زندگی آن ها دارد. توجه به آن نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بسیاری از افراد به دلایل مختلف نظیر شاغل بودن، ناتوانی در نظافت منزل، بیماری و ... نمی توانند منزل خود را نظافت نمایند. امروزه شرکت های خدماتی بسیاری وجود دارند که در زمینه نظافت منزل و مشاعات فعالیت می نمایند. شرکت خدماتی پاک رویال یکی از معتبرترین شرکت های خدماتی است که با استفاده از مواد شوینده موثر و افراد متخصص و مجرب در زمینه نظافت، می تواند نظافت منزل شما را به صورت کاملا اصولی و با مناسب ترین قیمت انجام دهند. از طرفی امروزه اطمینان نمودن به فردی وظیفه شناس جهت نظافت کار نسبتا سختی می باشد. اما این شرکت نظافتی با سابقه درخشان خود در زمینه نظافت، امتحان خود را پس داده است. 

 

نظافتچی های پاک رویال چه ویژگی هایی دارند؟

از ویژگی های نظافتچی های شرکت خدماتی پاک رویال می توان به موارد زیر اشاره نمود. 

− هنگام حضور در منزل فاکتور شرکت را به صورت مهر و امضاء شده به همراه دارند. 

− از طرف شرکت و یا لباس شرکتی مراجعه می نمایند. 

− افرادی جوان و پرتوان جهت انجام فعالیت های نظافتی می باشند. 

− از سلامت جسمی و روحی کامل برخوردارند. 

 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

شنبه 100 شهریور 20  1:5 عصر

 

شیک ترین مدل تابلو نقره, مدل قاب های نقره, طرح تابلو نقره

مدل تابلو نقره

 

شیک ترین مدل تابلو نقره

بعضی از افراد علاقه ی زیادی به ظروف و وسایل مسی، نقره و ... دارند. برای همین دوست دارند از آن ها داخل منزل خود نگهداری کنند. در این مطلب نمونه هایی از مدل تابلو نقره در طرح های متنوع را برایتان فراهم کرده ایم.

 

مدل تابلوهای نقره, انواع تابلوهای نقره, دکوراسیون تابلوهای نقره

تابلو نقره دو رنگ

 

مدل های قاب نقره, دکوراسیون تابلوهای نقره, طرح هایی زیبا از تابلو نقره

تابلو نقره

 

دکوراسیون تابلوهای نقره, طرح هایی از تابلو نقره, مدل قاب نقره

مدل تابلو نقره

 

مدل تابلو نقره, مدل های تابلو نقره, مدل تابلوهای نقره

تابلوهای نقره

 

دکوراسیون تابلوهای نقره, طرح هایی زیبا از تابلو نقره, شیک ترین مدل تابلو نقره

ایده هایی برای تابلو نقره

 

 

انواع تابلوهای نقره, دکوراسیون تابلوهای نقره, طرح هایی از تابلو نقره

تابلوهای نقره با طرح گل

 

طرح هایی زیبا از تابلو نقره, شیک ترین مدل تابلو نقره, مدل قاب های نقره

مدل تابلوهای نقره

 

دکوراسیون تابلوهای نقره, طرح هایی زیبا از تابلو نقره, شیک ترین مدل تابلو نقره

تابلو نقره سه بعدی

 

تابلو نقره,مدل های تابلو نقره,انواع تابلوهای نقره

تابلوهای نقره قلم زنی

 

مدل تابلو نقره,مدل تابلوهای نقره,دکوراسیون تابلوهای نقره

مدل های قاب نقره

 

 

طرح تابلو نقره,شیک ترین مدل تابلو نقره,دکوراسیون تابلوهای نقره

شیک ترین تابلوهای نقره

 

مدل قاب های نقره,طرح هایی زیبا از تابلو نقره,مدل های قاب نقره

مدل تابلو گل نقره

 

شیک ترین مدل تابلو نقره, مدل قاب های نقره, طرح تابلو نقره

طرح هایی جالب از مدل تابلو نقره

 

مدل تابلوهای نقره, انواع تابلوهای نقره, دکوراسیون تابلوهای نقره

مدل های تابلو نقره

 

گردآوری: بخش مد بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 آذر 20  5:46 عصر

مجموعه: پیشگیری بهتر از درمان

 

خرید تشک,تشک تخت,خرید تشک مناسب

خرید تشک تخت


با داشتن محیط خواب آرام، تشک مناسب و بالش استاندارد می توانید خواب راحتی را تجربه کنید. خواب با کیفیت، منجر به سلامتی جسم و روح، بهره گیری از ذهن خلاق تر، کارایی روزانه بالاتر و زندگی بهتر خواهد شد.
 
انتخاب تشک مناسب در تجربه این خواب با کیفیت اهمیت زیادی دارد. انتخاب تشک به عوامل مختلفی وابسته است که از مهمترین آنها می توان به نوع تشک و مطابقت آن با حالت طبیعی بدن و عادات خوابی شما، جنس مورد نظر، اندازه تشک، عمر مفید و ... می باشد.

 

مسلما در نظر گرفتن تمامی این موارد با توجه به تنوع محصول و کارخانه های تولید تشک کار سختی خواهد بود. در ادامه سعی می کنیم علاوه بر راهنمایی در ارتباط با زمان مناسب تعویض تشک، انواع تشک متداول موجود در بازار را معرفی می کنیم و نکاتی در ارتباط با خرید تشک ارائه خواهیم کرد.


زمان تعویض تشک
معمولا در دو صورت نیاز به تعویض تشک و خرید تشک جدید خواهید داشت:


پایان طول عمر تشک
طول عمر تشک با توجه به نوع تشک و کارخانه سازنده متفاوت می باشد. تشک لاتکس تشکی است که شاید بیشترین طول عمر را بین تشک ها داشته باشد اما مواردی نظیر شرایط نگهداری، عادات خوابی و ... بر طول عمر تشک تاثیر می گذارد. اما به طور معمول، طول عمر پنج تا هفت سال به طور میانگین برای تشک در نظر گرفته می شود. البته ممکن است در زمانی زودتر از پایان طول عمر تشک بخواهید آن را عوض کنید که ممکن است به علت فرورفتگی تشک، بیرون زدگی فنرها (در تشک فنری)، شکم دادن از پهلو و یا حتی عوامل آزاردهنده ای نظیر بو و لکه منجر به تصمیم برای تعویض تشک شوند.


احساس کمر درد بر روی تشک
برخی تشک ها پشتیبانی بهتری دارند همین امر منجر به خواب بهتر و قرار گرفتن بدن در راستای استاندارد می شود. ممکن است در اثر گذر زمان تغییراتی در تشک ایجاد شود و یا به علت بیماری دچار کمر درد شوید و یا این که افزایش وزن پیدا کنید که در این صورت می بایست تشک را در اولین فرصت با تشک مناسب شرایط خود عوض کنید.

خرید تشک,تشک تخت,خرید تشک مناسب

خرید بهترین تشک برای کمر درد


خرید تشک جدید
انتخاب تشک جدید شاید بر روی خواب و زندگی هفت سال آینده شما تاثیر گذار باشد. از این رو می بایست در هنگام خرید تشک، این دو نکته را مد نظر بگیرید.


عادات خوابی و شرایط بدنی خود و همسرتان
عادات خوابی بیشتر به موقعیت دلخواه خواب (اعم از به پهلو خوابین، به پشت خوابیدن و به شکم خوابیدن) و همین طور درجه سفتی که در آن احساس راحتی کنید می باشد.


به جز این می توان به درجه حرارت دلخواه خواب و تاثیر تشک در تامین این درجه حرارت اعم از تشک هایی که باعث گرم شدن بدن می شوند (نظیر تشک مموری فوم) و تشک های خنک کننده (نظیر تشک ژل دار) یا تشک هایی با امکان جریان هوا (نظیر تشک فنری) نیز اشاره کرد.


در نهایت وزن افراد نیز در انتخاب تشک تاثیرگذار است. برای مثال افراد با وزن کمتر ترجیح می دهند کمی در تشک فرو روند و توسط تشک در برگرفته شوند در حالی که افراد سنگین وزن ترجیح می دهند سطح تشک سفت تری داشته باشند تا در تشک فرو نروند.


برای مثال فرد سنگین وزن که بیشتر به پهلو می خوابد ترجیح می دهد تشک مموری فوم یا لاتکس انتخاب کند تا کمترین نقطه فشار برای وی ایجاد شود حال اگر خواب خنک را ترجیح دهد می تواند تشک مموری ژل را انتخاب کند تا خنکی بیشتری در هنگام خواب داشته باشد.

 

خرید تشک,تشک تخت,خرید تشک مناسب

خرید تشک جدید

 
جنس و نوع تشک
ممکن است اصطلاح تشک طبی را شنیده باشید. تشک طبی و یا تشک ارتوپدیک به هر تشکی گفته می شود که در آن موازین طبی خواب و آناتومی بدن رعایت شده باشد و خوابی طبی و راحت و بدون ایجاد هرگونه درد و ناراحتی برای شما ایجاد کند. تشک طبی دارای انواع مختلفی است. استفاده از آن برای تمامی افراد توصیه می شود چرا که در صورت استفاده از به وجود آمدن امراض کمری و ستون فقرات جلوگیری خواهد کرد. در ادامه سعی می کنیم توضیحات بیشتری در ارتباط با سه نوع تشک متداول موجود در بازار اعم از طبی فنری، مموری فوم و لاتکس خدمتتان ارائه کنیم:


تشک طبی فنری
یکی از قدیمی ترین تشک های موجود تشک فنری می باشد که امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از فوم و فیبر و لایه های اضافه کارایی و کاربرد این تشک ها نیز بهبود پیدا کرده است. فاکتورهایی بر روی این تشک ها موثر است که می توان به نوع فنر اعم از فنر بونل، فنر پیوسته و فنر پاکتی اشاره کرد که در کنار نوع فنر مواردی نظیر تعداد فنر و درجه سفتی فنر مورد استفاده نیز در راحتی تشک موثر خواهد بود.

خرید تشک,تشک تخت,خرید تشک مناسب

خرید تشک مناسب


مزایای تشک طبی فنری
•    قیمت پایین و قابلیت دسترسی بیشتر در فروشگاه ها
•    جریان هوای بیشتر و خواب خنک تر
•    پشتیبانی بهتر در لبه های تشک


معایب تشک طبی فنری
•    طول عمر پایین (5 سال)
•    راحتی کمتر و اعمال نقاط فشار بیشتر
•    ایجاد سر و صدا
•    انتقال حرکت در صورت جابجا شدن بر روی تشک.


تشک مموری فوم
تشک های جدید به طور کامل از فوم ساخته شده اند که یکی از مطرح ترین آن ها مموری فوم می باشد. تشک مموری فوم به علت این که با توجه به حرارت بدن، شکل می گیرند و با در برگرفتن بدن منجر به پشتیبانی بهتر از ستون فقرات و ایجاد نقاط فشار کمتر بر بدن خواهند شد.

 

در هنگام خرید تشک مموری فوم می بایست به درجه سفتی و چگالی فوم دقت کنید تا تشکی متناسب با عادات خوابی خود خریداری کنید. با توجه به خاصیت تشک مموری فوم منجر به بالا رفتن درجه حرارت خواب در هنگام استراحت خواهد شد که به همین منظور تشک ژل مموری فوم تولید شد که که همان طور که قبلا گفته شد خاصیت خنک کنندگی دارد. استفاده از لیکوئید ژل (ژل مایع) در این تشک منجر به پایین آمدن درجه حرارت بدن و خواب خنک می شود. 

 

خرید تشک,تشک تخت,خرید تشک مناسب

انواع تشک تخت

 
مزایای تشک مموری فوم
•    قیمت متوسط و قابلیت دسترسی بالا در فروشگاه تشک
•    راحتی و کاهش دردهای عضلانی و کمر درد به علت به خود گرفتن شکل بدن
•    عدم انتقال حرکت در صورت جابجایی
•    عدم ایجاد سر و صدا
•    طول عمر مناسب (7 سال)


معایب تشک مموری فوم
•    ایجاد بوی نامطبوع به علت شیمیایی بودن متریال
•    بالا رفتن درجه حرارت خواب
•    فرورفتگی تشک و عدم پشتیبانی در لبه های تشک


تشک لاتکس
لاتکس از صمغ درخت کائوچو به دست می آید که بنابراین تشک لاتکس، تشکی طبیعی و دوست دار محیط زیست محسوب خواهد شد. معمولا تشک لاتکس با لایه هایی از فوم و ورقه های لاتکس ساخته می شود. درجه سفتی تشک ممکن است بسته به میزان لاتکس استفاده شده متغیر باشد. این تشک جزء تشک های نرم محسوب می شود.

خرید تشک,تشک تخت,خرید تشک مناسب

تشک لاتکس


مزایای تشک لاتکس
•    بیشترین طول عمر (9 سال)
•    راحتی قابل توجه و کاهش دردهای عضلانی و کمر درد
•    عدم انتقال حرکت
•    خواب به نسبت خنک


معایب تشک لاتکس
•    قیمت گران
•    ایجاد بوی اضافه
•    پشتیبانی ضعیف لبه تشک
•    وزن بسیار زیاد


نکات خرید تشک
در این مطلب تلاش کردیم پس از عنوان زمان تعویض تشک و نیاز به آن، نکات کوتاهی در ارتباط با شرایط جسمانی و عادات خوابی عنوان کنیم. سپس با معرفی اجمالی سه نوع تشک متداول موجود در بازار اعم از تشک فنری و طبی فنری، تشک مموری فوم و تشک لاتکس و عنوان کردن مزایا و معایب آن، شما را با این تشک ها بیشتر آشنا کنیم. اکثر تشک های موجود در بازار ممکن است نام های متفاوتی داشته باشند ولی زیرمجموعه یکی از سه نوع گفته شده قرار می گیرند. امیدواریم با دانستن این موارد و در نظر داشتن نکات زیر بهترین تشک را انتخاب نمایید.


• در هنگام انتخاب تشک علاوه بر طول عمر به گارانتی و وارانتی آن دقت کنید. حتما با آگاهی از شرایط گارانتی تشک را خریداری نمایید.


• شرایط حمل و نقل و تحویل در محل را مد نظر بگیرید.


• در صورت انتخاب تشک دو نفره، تشکی را انتخاب کنید که مناسب هر دو نفر باشد در صورتی که چنین چیزی در بازار موجود نمی باشد، می توانید تشک مناسب خود را سفارش دهید.


• برای خرید تشک سعی کنید به صورت حضوری در فروشگاه حضور پیدا کنید تا با امتحان کردن تشک، مشاهده اندازه و لمس تشک و دراز کشیدن روی آن بهترین انتخاب را داشته باشید. در این هنگام سعی کنید مواردی نظیر عدم انتقال حرکت، عدم سروصدا، بوی نامطبوع، پشتیبانی در لبه ها، بالا رفتن درجه حرارت و ... را بررسی کنید و بهترین تشک را انتخاب نمایید.


• با حضور در فروشگاه تشک می توانید از راهنمایی مشاوران فروشگاه بهره ببرید و با توجه به مشکل و عادت خوابی خود بهترین تشک را انتخاب نمایید.


مجموعه خانه تشک با تجربه چندین ساله خود تولید کننده و ارائه دهنده تشک، بالش، باکس و تاج تخت خواب و انواع کالای خواب می باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات در ارتباط با تشک های مجموعه و مشاوره خرید تشک با شماره تلفن 02122606066 تماس حاصل فرمایید. همچنین با مراجعه حضوری علاوه بر مشاوره رایگان می توانید محصول مورد نظر خود را بررسی و تست بفرمایید. جهت اطلاع از آخرین تخفیف ها و جشنواره های فروش از اینستاگرام خانه تشک بازدید کنید.


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 آذر 6  4:59 عصر

مجموعه: شستشو ، نظافت ، لکه گیری

 

 راهنمای تمیز کردن چدن, روش های تمیز کردن چدن

تمیز کردن انواع وسایل چدنی

 

نحوه تمیز کردن لوازم چدنی

وسایل چدنی یکی از سخت ترین وسایل است اما اگر از آن ها درست مراقبت نکنید؛ عمر آن ها کم می شود.

این ماده چنان محکم و قابل اعتماد است که خیلی از افراد به خرابی وسایل چدنی، مبلمان و سایر وسایل خود فکر نمی کنند. حق دارند نگران نباشند، زیرا اگر به درستی از آن ها استفاده کنید می تواند برای همیشه دوام داشته باشد.

 

چدن از وسایل محکمی است که اگر درست از آن مراقبت کنید، عمر و دوام زیادی دارد.

 

چدن به تمیزکاری احتیاج دارد. خصوصا ظروف چدنی که در آن غذا پخت و پز می کنید. برای تمیز کردن چربی های ظروف چدن باید با اسفنجی نرم محکم روی آن بکشید تا چربی های آن از بین برود. نگهداری درست از این فلز می تواند آن ها را عمری کند.

 

نحوه تمیز کردن ظروف چدنی

برای تمیز کردن ظروف چدنی هرگز از صابون استفاده نکنید: این ماده بیشتر از اینکه به درد شما بخورد می تواند به ظروف شما صدمه بزند. در عوض ظرف چدنی را با آب پر کنید، سپس آن را روی اجاق داغ قرار دهید. هنگامی که آب شروع به جوشیدن کرد، با استفاده از کفگیر پلاستیکی، غذاهای مانده را بتراشید.

 

بعد، یکبار دیگر ماهی تابه را بشویید، آن را با یک پارچه خشک پاک کنید و دوباره آن را روی شعله قرار بدهید تا آب آن تبخیر شود. توجه داشته باشید که بهترین روغن برای استفاده از ظروف چدن، روغن نخل یا روغن هسته انگور است که به مقاومت بیشتر ظروف در برابر چسبندگی و زنگ زدگی کمک می کند.

 

برای تمیز کردن چدن آغشته به زنگ زدگی، وسایل آشپزی را درون فر قرار دهید، سپس فر را روی درجه ی خود تمیز کردن قرار بدهید. (به یاد داشته باشید که تمام قفسه های اجاق را برداشته و چدن را از پایه اجاق گاز قرار بدهید- به عنوان مثال بالای لیوان سرامیکی.) هنگامی که فر چرخه تمیزکاری خود را به پایان رساند، زنگ زدگی و روغن جمع شده روی چدن سوزانده خواهد شد، شما باید بتوانید آن ماده سیاه پوسته را با حوله ی خشک پاک کنید.

 

تمیز کردن چدن,نحوه ی تمیز کردن چدن

تمیز کردن ظروف چدنی

 

نحوه تمیز کردن مبلمان چدنی

برای تمیز کردن مبلمان چدنی که در اثر گرد و غبار، رنگ و روی خود را از دست داده اند و دچار زنگ زدگی شده اند، ابتدا مناطق آسیب دیده را با کاغذ سنباده مالش دهید و سپس با پارچه خشک آن را پاک کنید تا ذرات باقیمانده از بین برود. بعد، مبلمان را با محلول آب و مواد شوینده ملایم بشویید. پس از تمیز شدن قطعه، آن را کاملاً خشک کنید. اگر قصد رنگ آمیزی مجدد دارید، این کار را با دو لایه رنگ زدن انجام دهید و چهار یا شش ساعت بین هر لایه زمان بگذارید. مبلمان چدنی را با استفاده از واکس اتومبیل مهر و موم کنید، اجازه بدهید کاملا به مبلمان نفوذ کنند.

 

تمیز کردن ابزار چدنی شومینه, نحوه ی تمیز کردن گریل های چدنی

روش های تمیز کردن مبلمان چدنی

 

 

نحوه تمیز کردن توری های گریل چدنی

توری های گریل یک ضرب و شتم واقعی دارند. برای تمیز کردن محلول چهار قسمت آب با یک قسمت سرکه سیب مخلوط کنید. به طور مداوم یک برس یا مسواک را به آن مخلوط آغشته کنید، و با شدت روی گریل بکشید تا تمام آلودگی ها و کثیفی ها از روی آن جدا شود. سپس توری ها را با پارچه ای خشک تمیز کنید. این روش را به طور منظم در مواقعی از سال که اغلب روی گریل کباب تهیه می کنید تکرار کنید. اگر زنگ زد، قبل از پاک کردن توری ها، کوره را روشن کنید تا داغ شود. تا حسابی داغ شود و به رنگ سرخ شود. اگر با زغال بود، زغال ها را روشن کنید تا حسابی داغ شود.

 

آیا می خواهید توری ها را در برابر تجمع های آینده مهر و موم کنید؟ آنها را با یک لایه روغن پخت و پز بپوشانید، سپس گریل را با حرارت متوسط ??حدود 90 دقیقه روشن کنید.

 

 

روش های تمیز کردن گریل های چدنی,راهنمای تمیز کردن وسایل چدنی

نحوه ی تمیز کردن گریل چدنی

 

نحوه تمیز کردن چدن و ابزار شومینه

ابزارهای شومینه ای که برای جابجایی مجدد چوب های سوخته در شومینه استفاده می شوند، ناچار از دوده پوشانده می شوند. خوشبختانه تمیز کردن آنها زیاد طول نمی کشد.

 

روی آن اسپری WD-40 3-in-One را بپاشید. و با سیم ظرفشویی روی آن بکشید. و سپس با یک دستمال خشک تمیز کنید تا تمام آلودگی ها از بین بروند.

 

ابزار شومینه در شومینه به انباشتگی سوختن چوب غلتکی استفاده به ناچار در دوده پوشیده شده. خوشبختانه تمیز کردن آنها زیاد طول نمی کشد. روی WD-40 3-in-One اسپری کنید و یک اسکراب خوب با پشم استیل به آنها بدهید و خشک شود تا تمام شود. پس از آن، برای محافظت از چدن در برابر رطوبت، پولیش اجاق آهنی استفاده کنید.

 

نحوه ی تمیز کردن چدن,راهنمای تمیز کردن چدن

تمیز کردن ابزارهای چدنی شومینه

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 آذر 6  4:55 عصر

مجموعه: برای زندگی بهتر


مدیریت هیجانات در زندگی روزانه

 

«امپراطور آسوکا در پایان جنگ کالینگا به اهمیت عشق و صلح برای یک جامعه سالم پی برد. آنگاه او بر آن شد تا نفرت، خشم و انتقام جویی را کنار بگذارد.» اگر امپراطور زودتر به این آگاهی دست یافته بود، به احتمال زیاد آتش جنگ را بر نمی افروخت و در نتیجه، خون هزاران هزار بیگناه بر زمین ریخته نمی شد.

 

همگی ما در زندگی روزمره خود، چه در محیط خانواده، مدرسه یا محل کار، با خشم، اضطراب و افسردگی روبرو می شویم، گرچه میزان آن بسته به عوامل متعددی از یک فرد تا فرد دیگر متفاوت است. خشم معمولاً از تعاملات بین فردی نشأت می گیرد و به مشکلات سلامتی جسمی ارتباط دارد. خشم باعث از بین بردن روابط بین فردی، صلح، عشق و شادی خود فرد و نیز دیگران می گردد. پژوهش های من به روشنی نشان می دهد که درجه بالای اضطراب با مشکلات سلامت جسمی نظیر احساس سرگیجه، درد عضلانی، خارش پوست، تغییر رنگ ادرار، تغییر رنگ چشم و نیز کمبود اتکاء به نفس ارتباط دارد. شایان ذکر است که وجود سطح بهینه ای از اضطراب، قابل قبول است زیرا حذف کامل آن از زندگی فرد امکان پذیر نیست. در مورد افسردگی نیز وضعیت به همین گونه است. بسامد و مدّت زیاد افسردگی نیز زندگی ما را تباه می سازد. از اینجاست که باید به فکر مدیریت هیجانات خود برآئیم.

 

به پرسش های زیر، کدامیک از سه پاسخ «همیشه»، «گاهی» و «هرگز» را می دهید؟

 

? من درباره اشتباهات گذشته ام نگرانم

 

? من حس می کنم که دست از تلاش در زندگی برداشته ام

 

? اتفاقات جزئی مرا به شدّت ناراحت می کند

 

بسیاری از پژوهشگران دریافته اند که کسانی که به پرسش هایی از این قبیل، پاسخ «همیشه» را داده اند دارای مشکلات سلامت جسمی از قبیل مشکل خواب (به خواب رفتن یا در خواب ماندن)، سردرد، ناراحتی های معده و سوء هاضمه، احساس خستگی، کاهش اشتها، تب، فراموشی، پشت درد و تپش قلب تندتر از حد معمول هستند.

 

اکنون پرسش هایی زیر را در نظر بگیرید و بگوئید کدامیک از سه پاسخ «تقریباً همیشه»، «بیشتر مواقع» و «گاهی» را به آن ها می دهید؟

 

? من خشم را درون خودم نگاه می دارم

 

? من با دیگران به بحث و جدل می پردازم

 

? من در درونم می جوشم ولی آن را نشان نمی دهم

 

 

پژوهش ها نشان داده اند که کسانی که به پرسش هایی از این قبیل، پاسخ «تقریباً همیشه» را داده اند در بلند مدت دچار بیماری قلبی، سرطان و فشار خون بالا می شوند. پژوهش ها نشان داده اند که هر چند ممکن است فرو خوردن خشم از لحاظ رفتاری، نشانه مثبتی تلقی شود امّا به همان اندازه بیرون ریختن خشم، باعث افزایش فشار خون فرد می گردد.

 

این هیجانات باعث افزایش احتمال ابتلا به سرطان و بیماری های عروق کرونر و یا گسترش آن ها می شود. بنابراین، همان گونه که ملاحظه می شود، خشم مانند یک شمشیر دو لبه عمل می کند. دشمنی و خصومت نیز همانند خشم با مشکلات جسمی نظیر بیماری قلبی ارتباط دارد. یکی از دلایل ساده ارتباط بین هیجانات منفی نظیر خشم و اضطراب با مشکلات سلامت جسمی این است که هنگامی که ما در سطح بالایی از هیجانات منفی قرار داریم، الگوهای فکریمان تا حدّ زیادی مختل می شود و در نتیجه، ظرفیت محافظت از سلامت جسمی کاهش می یابد. خبر خوب این است که ما می توانیم یاد بگیریم که خشم و سایر هیجانات منفی را به مقدار مناسب بروز دهیم. به طور کلّی، خشم در ما به دلیل سیستم اعتقادی معیوبمان پدید می آید. آلبرت الیس، روان درمانگر آمریکایی، عبارت «باورهای نامعقول» را برای آن به کار برده است. همه ما می توانیم با کمک یک روان شناس مجرّب یاد بگیریم که چگونه این باورهای نامعقول را به حداقل رسانیم و آن ها را به باورهای معقول، یعنی باورهایی که در زندگی روزمره ما عملی تر هستند و برپایه ارزیابی زمینه های زندگی واقعی قرار دارند، تبدیل کنیم. به همین ترتیب، مدیریت موثر سایر جنبه های هیجانی نیز همواره قابل فراگیری است.

 

 

در زندگی روزانه، در خانه، مدرسه یا محل کار، با شنیدن جملات ساده ای مانند آنچه در زیر آمده است، خشم در وجود ما برانگیخته می شود:

 

? به محض این که دیدمت فهمیدم که از پس این کار برنمی آیی.

 

? پدر و مادرت باید خیلی از بابت این بچه ای که تربیت کرده اند ناراحت باشند.

 

? کم هوشی تو در همه کارهایی که می کنی نمایان است.

 

? امروز چقدر کثیف به نظر می آیی، بهتر است نکات بهداشتی را بیشتر رعایت کنی.

 

? به نظر نمی رسد که توانایی انجام هیچ ورزشی را داشته باشی.

 

? راستش را بخواهی، از همان اول که دیدمت فهمیدم موفق نمی شوی.

 

همه ما اتفاق نظر داریم که این جملات تحریک آمیز می تواند باعث برانگیخته شدن خشم در بسیاری از ما گردد (البته نه همیشه). من هم قبول دارم که شنیدن چنین عبارت تحریک آمیزی بسیار نامطلوب است و ما را تحت فشار می گذارد امّا آنچه اهمیت دارد این است که شدّت، مدّت و بسامد خشممان را کاهش دهیم و از سلامت جسمی خود محافظت کنیم. آنچه من سعی دارم بگویم این است که ما باید با تغییر در باورهای نامعقولمان، خود را مجهز کنیم و اجازه ندهیم که خشم در وجود ما مزمن، شدید و با دوام گردد. خبر خوب این است که تغییر و اصلاح سیستم اعتقادی بر پایه زمینه های زندگی واقعی، می تواند تمام این مشکلات را به حداقل برساند و زندگی را برای ما با معنی تر سازد. ما می توانیم جنبه های انسانی را در خود تقویت کنیم و خلاصه آن که مدیریت موثر هیجانات می تواند به ما کمک کند که زندگی روزانه سالم تر و عاقلانه تری داشته باشیم.

منبع: ravanyar.com


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 آبان 22  4:44 عصر

 

نمونه هایی از جدیدترین دکوراسیون و چیدمان خانه در فصل پاییز

 

چیدمان پاییزی, چیدمان پاییزی خانه
دکوراسیون پاییزی, دکوراسیون و چیدمان پاییزی

چیدمان خانه در فصل پاییز

 

دکوراسیون و چیدمان خانه, دکوراسیون خانه در پاییز
چیدمان خانه در فصل پاییز, دکوراسیون و چیدمان خانه در پاییز

دکوراسیون و چیدمان پاییزی

 

چیدمان پاییزی خانه, طراحی خانه های پاییزی
دکوراسیون و چیدمان پاییزی, چیدمان پاییزی

دکوراسیون پاییزی

 

اصول دکوراسیون خانه, دکوراسیون و چیدمان خانه
دکوراسیون خانه در پاییز, چیدمان خانه در فصل پاییز

دکوراسیون و چیدمان پاییزی

 

چیدمان خانه در فصل پاییز,دکوراسیون و چیدمان پاییزی
دکوراسیون و چیدمان خانه در پاییز,دکوراسیون پاییزی

طراحی خانه های پاییزی

 

 

چیدمان پاییزی, چیدمان پاییزی خانه
دکوراسیون پاییزی, دکوراسیون و چیدمان پاییزی

چیدمان خانه در فصل پاییز

دکوراسیون و چیدمان خانه, دکوراسیون خانه در پاییز
چیدمان خانه در فصل پاییز, دکوراسیون و چیدمان خانه در پاییز

دکوراسیون و چیدمان پاییزی

 

چیدمان پاییزی خانه, طراحی خانه های پاییزی
دکوراسیون و چیدمان پاییزی, چیدمان پاییزی

دکوراسیون پاییزی

 

گردآوری: بخش مد بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 99 مهر 28  4:18 عصر

مجموعه: نگه داری مواد غذایی

 

 

نحوه خشک کردن زرشک تازه, طرز خشک کردن زرشک تازه

روش های خشک کردن زرشک تازه در خانه

 

روش های خشک کردن زرشک تازه: 

 ابتدا شاخه های زرشک را در مکانی تاریک که هوا در آن جریان داشته باشد آویزان کنید بعد از چند روز زرشک ها خشک می شوند آن ها را از شاخه هایشان جدا کنید و بسته بندی کنید اجازه بدهید دانه های زرشک کاملا خشک شوند، که در  مدت نگهداری خراب نشوند.

در این روش زرشک ها خشک رنگ می شوند.

 

 می توانید زرشک ها را در آفتاب خشک کنید هم به صورت شاخه ای هم به صورت دانه شده البته این باعث سیاه شدن و بد رنگ شدن زرشک ها می شود. 

 

 در این روش زرشک ها قرمز آتشی نمی شوند، ابتدا زرشک ها را دانه کنید و بشویید. زرشک ها را در آبکش بریزید و اجازه بدهید آب آن ها برود زمانی که آب آن ها رفت روی پارچه ای تمیز و خشک پهن کنید و در سایه داخل محیط خانه قرار بدهید تا خشک شوند. برای خشک شدن سریع زرشک ها می توانید از پنکه استفاده کنید.

 

در مدت زمان خشک شدن، زرشک ها را زیر و رو کنید تا کامل خشک شوند اگر بعضی از زرشک ها چسبیده اند تا می توانید جدایشان کنید ولی اگر نشد مشکلی ندارد. زمانی که کاملا خشک شد آن ها را بشویید تا هم جدا شوند و هم اگر گرد و غباری روی آن ها است از بین بروند.

 

روش های خشک کردن زرشک در خانه,روش های خشک کردن زرشک تازه

روش های نگهداری از زرشک

 

سپس زرشک ها را داخل سبد بریزید و اجازه بدهید آب آن ها برود، نگران نباشید در این مرحله به مدت یک روز زرشک ها خشک می شوند.

 

 

نگهداری زرشک :

زمانی که خشک شدند زرشک ها را داخل ظرف درداری بریزید و داخل یخچال و یا فریزر قرار بدهید تا سیاه نشوند.

 

اگر زرشک تازه را خواستید نگهداری کنید ابتدا زرشک ها را دانه کنید و سپس بشویید وقتی آب آن بیرون رفت داخل ظرف دردار داخل فریزر قرار بدهید.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: شستشو ، نظافت ، لکه گیری

 

 

پاک کردن لکه توت,تمیز کردن لکه توت از لباس

لکه های توت، بستنی های میوه ای و سبزیجات را می توان به راحتی با آب صرف کرد

 

با این روش لکه های میوه و توت را از بین ببرید.

لکه های توت، بستنی های میوه ای و سبزیجات را می توان به راحتی با آب از بین برد.

 

آنچه شما نیاز دارید:

لگن

آب جوش

 

چه کاری انجام شود:

یک قابلمه را با آب زیادی پر کنید و آن را به جوش بیاورید.

لباسی که لکه دارد را روی لگن بگذارید. لگن باید خالی باشد.

پس از جوشاندن آب، به آرامی شروع به ریختن آب روی لکه ها کنید.

 

هرچه لکه بزرگتر باشد، به آب بیشتری احتیاج دارید. با ریختن آب روی لکه ها، آنها به تدریج ناپدید می شوند.

پس از اتمام کار، لباس را در ماشین لباسشویی قرار دهید.

 

نکته: این روش باید قبل از شستن لباس در ماشین لباسشویی انجام شود. اگر ابتدا آنها را بشویید، حذف لکه ها سخت تر خواهد بود.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یکشنبه 99 مرداد 26  7:28 عصر

مجموعه: دکوراسیون و چیدمان

 

مبل آبی فیروزه ای,مبل آبی کمرنگ

طیف های رنگ آبی

 

انتخاب مکمل رنگ آبی در دکوراسیون برای افرادی که دوست دارند از این رنگ پرطرفدار در طراحی داخلی منزل خود استفاده کنند، اهمیت زیادی دارد. آبی درواقع رنگی پر از آرامش است که زیبایی شگفت انگیزی به محیط منزل شما می بخشد.

آبی یکی از رنگ های مورد علاقه‌ بین مردم جهان است. این رنگ به عنوان رنگی قابل اعتماد، راحت و دوستانه و آرامش بخش پذیرفته شده است. چنانچه تمایل به انتخاب رنگ آبی برای دکوراسیون و یا چیدمان منزل هستید، انتخاب های گسترده ای از بین طیف های این رنگ دارید. به عنوان مثال جنس لطیف آبی با رنگ زمینه خاکستری قابل مشاهده است و تمیزی و روشن بودن این رنگ را به تنهایی می توانید حس کنید. رنگ آبی تنوع بسیار زیادی دارد و به علت سادگی اش بی نظیر است.

 

رنگ آبی خاصیتی آرامش بخش و تسکین دهنده دارد. آبی نماد اعتماد، درستی، خردمندی و پایبندی است. ولی در میان تناژهای این رنگ، سبز-آبی یا فیروزه ای، خلاقانه تر از باقی رنگ ها بنظر می رسند در حالی که سایه های تیره آن جدی و رسمی هستند. آبی رنگ دریا و اقیانوس است به همین دلیل رنگ آبی روشن را رنگی جوان پسند و بی انتها هم می دانند اما رنگ آبی تیره نشانه خردمندی و دانایی می دانند.

 

مکمل رنگ آبی در دکوراسیون,مبل آبی

دکوراسیون و چیدمان به رنگ آبی

 

برای داشتن دکوراسیون آبی می توانید رنگ دیوار یا مبلمان را آبی انتخاب کنید. هرگز از یک طیف رنگ آبی برای دکوراسیون و چیدمان استفاده نکنید.

 

از طیف های رنگ آبی می توانید در دکوراسیون سرویس بهداشتی و حتی آشپزخانه استفاده کنید.

 

استفاده از رنگ آبی تیره یا سورمه ای در اتاق خواب یا اتاق نشیمن به‌ خصوص اگر مبلمان آن به رنگ سفید باشند سبب ایجاد فضایی دوستانه و صمیمی می‌ شود که هر کسی در آن احساس راحتی می کند.

 

مبل ابی,مبل سلطنتی آبی فیروزه ای

مکمل رنگ آبی در دکوراسیون

 

انتخاب مکمل رنگ آبی در دکوراسیون برای افرادی که دوست دارند از این رنگ پرطرفدار در طراحی داخلی منزل خود استفاده کنند، اهمیت زیادی دارد.

 

رنگ های مکمل آبی

رنگ قرمز، زرد و آبی رنگ های اصلی یا اولیه هستند. این سه رنگ از ترکیب هیچ رنگی به دست نمی آیند. ولی با هم ترکیب می شوند و از ترکیب دو رنگ اصلی به مقدار مساوی، رنگ های ثانویه به وجود می آید؛ نارنجی، سبز و بنفش. رنگ های ثانویه، مکمل رنگ های اصلی هستند؛ یعنی از ترکیب دو رنگ ثانویه، رنگ طوسی به دست می آید.

 

رنگ های مکمل یکدیگر را کامل می کنند و در چرخه رنگ مقابل هم قرار دارند. استفاده از رنگ های مکمل در کنار یکدیگر باعث برجسته تر دیده شدن هر دو رنگ خواهد شد. رنگ نارنجی از ترکیب زرد و قرمز به دست می آید و مقابل رنگ آبی قرار گرفته است. بنابراین رنگ نارنجی، به عنوان مکمل آبی شناخته می شود. با تغییر درجه هر رنگ، رنگ مکمل هم به یکی از رنگ های اصلی خود نزدیک می شود.

 

 

دکوراسیون و چیدمان به رنگ آبی,چیدمان خانه به رنگ آبی

مبل آبی کمرنگ

 

مبل آبی کمرنگ,مبل آبی سلطنتی

مبل آبی سلطنتی

 

مبل آبی,مبل آبی فیروزه ای

مبل آبی فیروزه ای

 

فرش آبی درباری,مبل ابی

مبل ال آبی

 

 

مبل سلطنتی آبی فیروزه ای,دکوراسیون و چیدمان به رنگ آبی

چیدمان خانه به رنگ آبی

 

دکوراسیون و چیدمان به رنگ آبی,مبل آبی

مبل سلطنتی آبی فیروزه ای

 

چیدمان خانه به رنگ آبی,مکمل رنگ آبی در دکوراسیون

مبل ابی

 

مبل آبی فیروزه ای,مبل آبی کمرنگ

مبل رنگ آبی درباری

 

مکمل رنگ آبی در دکوراسیون,مبل آبی

چیدمان خانه به رنگ آبی

 

دکوراسیون و چیدمان به رنگ آبی,چیدمان خانه به رنگ آبی

دکوراسیون خانه با طیف های رنگ آبی

 

مبل آبی کمرنگ,مبل آبی سلطنتی

مدل فرش آبی درباری

 

گردآوری: بخش مد بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

اگر در منزلتان باغچه دارید به این توصیه ها توجه کنید!

 

در خانه های آپارتمانی امروزی داشتن باغچه حس خوبی به شما می دهد. شاید شما هم ترفندهای مهم باغچه داری را ندانید، ولی نگران نباشید، با چند توصیه ساده اما مهم می‌توانید ایرادات باغچه‌تان را برطرف کنید

باغچه‌داران بخوانند

حسرت داشتن باغچه‌ای زیبا و نشستن کنارش این روزها در دل خیلی‌ها مانده است؛ آدم‌هایی که چاره‌ای جز زندگی در آپارتمان‌های کوچک ندارند و وقتی دلشان تنگ می‌شود، نمی‌دانند چه کار کنند و کجا بروند.

در تهران که تقریبا خانه‌های حیاط دار هر روز جای خود را به آپارتمان‌های چند واحدی می‌دهند اما بعضی صاحب‌خانه‌هایی که حیاط و باغچه دارند نیز فوت کوزه‌گری باغچه‌داری را نمی‌دانند و گیاهان با نشاط و بی‌نقص در خانه ندارند. ولی نگران نباشید، با چند توصیه ساده اما مهم می‌توانید ایرادات باغچه‌تان را برطرف کنید.

اگر در منزلتان باغچه دارید به این توصیه ها توجه کنید
اگر در منزلتان باغچه دارید به این توصیه ها توجه کنید!,نکته هایی برای نگهداری از باغچه

بیشتر بدانید : 4 گیاه مقاوم که می توانید در آپارتمان نگهداری کنید

  •  یکی از این راه‌ها تلاش برای نگهداری مواد معدنی خاک است. مقدار کود لازم برای گیاه در خاک مهم است تا آنجا که زیاد بودن کود باعث تشنگی بیش از حد گیاه شده و در طول روز بیشتر به آب نیاز پیدا می‌کند. پس بهتر است در تابستان کنترل دقیقی روی کود گیاهان داشته باشید یا حتی کوددهی را قطع کنید.

  •  نکته دیگر مربوط به هرس گیاهان است؛ همان کاری که خیلی‌ها از آن سررشته ندارند و با انجام آن گیاهانشان را خشک می‌کنند. پس برای این‌که این اتفاق نیفتد به یاد داشته باشید که هیچ‌گاه برگ‌های پایینی گیاه را قطع نکنید. معمولا 5 سانتیمتری بالای زمین، حالت مطلوب هوا را برای گیاه ایجاد می‌کند.

  •  اما صرفه‌جویی در مصرف آب نکته‌ای کلیدی است که هر باغچه‌داری باید آن را رعایت کند. این موضوع با یک ترفند ساده حل خواهد شد؛ فرو کردن چند سنگ در باغ به کاهش مصرف آب کمک می‌کند. با یک تکه سنگ می‌توان آب را به آرامی به سمت ریشه‌های گیاه هدایت کرد. در مدت زمانی طولانی سنگ‌ها مانند کوه‌های کوچکی عمل کرده و از تبخیر سریع آب جلوگیری می‌کنند. در زمان بارندگی نیز آب به سوی سنگ‌ها هدایت می‌شود و آب بین آنها جلوه‌ای از رود کوچک در باغچه ایجاد می‌کند.

  •  پس از کاشت سنگ‌ها لازم است شیوه درست آبیاری را نیز رعایت کنید و زمان آب‌‌دهی به گل‌ها را مشخص کنید. بهترین موقع آبیاری زمانی است که خورشید غروب کرده یا هنوز طلوع نکرده است، ولی هوا رو به روشنی می‌زند. آبیاری بی‌موقع هنگام ظهر که خورشید وسط آسمان است، موجب تبخیر آب و هدر دادن آن می‌شود.

  • البته به شیوه‌ای دیگر هم می‌توان در مصرف آب صرفه‌جویی کرد، به شرط آن‌که صرفه‌جویی یکی از موازین اخلاقی‌ ما باشد. روزانه مقدار زیادی آب‌ تمیز و سالم را هدر می‌دهیم در حالی که به جای تبدیل کردن آنها به فاضلاب می‌توانیم استفاده‌ای بهینه از آنها داشته باشیم. مثلا آب آبکشی ظروف یا لباس‌ها، آب ته لیوان یا پارچ، ظرف آب حیوانات خانگی مانند پرنده‌ها، آب آکواریوم، یخ یا برفک‌های زائد یخچال و فریزر و... را می‌توان با طرح و برنامه درستی برای باغچه و گلدان استفاده کرد که هم در مصرف آب صرفه‌جویی شود و هم از ایجاد فاضلاب بیشتر جلوگیری کنیم.

  • در مناطق خنک، معتدل و مرطوب بهتر است گیاهان را در فواصل طولانی آبیاری کنید، زیرا خاک این مناطق آب را در خود نگه می‌دارند و بادهای موسمی موجب خنک نگه داشتن گیاهان می‌شود. البته نباید گیاه حساس به آب را در باغچه نگه دارید، زیرا زود صدمه می‌بیند. این آبیاری برای درختان و بوته‌های مقاوم، مثل خانواده‌ کاکتوس‌ها مناسب است در حالی که بوته‌هایی مثل خیار و گوجه‌ فرنگی، قلمه‌های تازه و درختچه‌های جوان بسیار آسیب پذیرند.

  • اما اگر در مناطق گرم و خشک زندگی می‌کنید، بهتر است فواصل آب‌‌دهی کوتاه و مقدار آب برای آبیاری کم باشد. در باغ‌هایی با این نوع آب و هوا بهتر است از سیستم آبیاری قطره‌ای استفاده کنید.

  • علاوه بر آبیاری قطره‌ای، آبیاری نقطه‌ای هم روش بسیار کارآمدی است. گاهی اوقات پیش می‌آید که گیاهی را قلمه زده‌اید یا نهالی تازه کاشته‌‌اید و از یاد می‌برید که این نقطه از باغچه نسبت به بقیه قسمت‌ها به آب بیشتری نیاز دارد. برای این کار می‌توانید بطری نوشابه‌ای را پر از آب کنید، اما در آن را کامل نبندید. سپس آن را سر و ته کرده و اطراف این گیاه تازه، در خاک فرو کنید.

  • استفاده از گیاهانی که آب را در خود نگه می‌دارند نیز روش خوبی برای استفاده بهینه از آب است. گیاهانی مثل خزه و جلبک موجب دیرتر از بین رفتن گیاه می‌شوند، زیرا در مواقع خشکی آب را به بیرون پس داده و محیط اطراف را مرطوب و خنک نگه می‌دارند. پس به کاشت خزه و جلبک در باغچه‌تان هم فکر کنید.

  • جمع‌آوری آب هم کاری است که حتما باید آن را جدی‌ بگیرید. شما می‌توانید باغچه را طوری طراحی کنید که آب حاصل از آبیاری یا باران، کمتر به هدر رود. به این ترتیب که ابتدا باغچه را یک تا 2 متر بکنید، در زیر باغچه خاک نسبتا سخت بریزید و بعد با سنگریزه و شن و خاک روی آن را بپوشانید. همچنین می‌توانید محدوده‌ای خاص را با خاک‌های سخت و غیرقابل نفوذ پر کنید تا دریاچه‌ای کوچک ایجاد شود. اطراف باغچه را هم خوب تعمیر کرده و با کار گذاشتن سنگ و موزائیک از هدر رفتن آب جلوگیری کنید.

بیشتر بدانید : کاشت خیار ارگانیک در خانه، آموزش مراحل مختلف پرورش گیاه

بیشتر بدانید : 5 گیاه خانگی که آرامش را به خانه تان می آورند

بیشتر بدانید : تصفیه هوا با گیاهان آپارتمانی که ناسا معرفی کرد

بیشتر بدانید : گل های آپارتمانی را با این ایده ها زیبا و متفاوت بچینید!!

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع:jamejamonline.ir


 
   1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
چهارشنبه 100 آذر 17
امروز:   952 بازدید
دیروز:   840  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
به سوی فردا
EMOZIONANTE
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
دیار عاشقان
خورشید تابنده عشق
اگه باحالی بیاتو
Smile of dream

نظرمن
عاشق آسمونی
آخرالزمان و منتظران ظهور
***جزین***
لحظه های آبی
عصر پادشاهان
Different.fdan
● بندیر ●
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

سلام
ن والقلم ومایسطرون
سرباز ولایت
لنگه کفش
د نـیـــای جـــوانـی
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
هستی همیشگی
منتظر ظهور
دانلود آهنگ جدید
سکوت ابدی
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
فرزانگان امیدوار
بامبو
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
اتاق دلتنگی
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل
اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com