سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
[ و کسى از وى مسافت میان مشرق و مغرب را پرسید فرمود : ] به اندازه یک روز رفتن خورشید . [نهج البلاغه]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

فرهنگ‌های مختلفی در سراسر جهان وجود دارد و بیشتر آن‌ها با هم تفاوت دارند. وقتی به فرهنگ‌های دیگر نگاه می‌کنیم چیزی که به نظر خودشان خیلی عادی است برای ما بسیار عجیب به نظر می‌رسد. این به دلیل جدایی فرهنگ‌ها از نظر موقعیتی است که در آن ظهور کرده اند. برای مثال، فرهنگ نمیکره شرقی با فرهنگ نیمکره غربی تفاوت زیادی دارد. حتی گاهی کشورهای مختلفی که در نزدیکی هم قرار دارند فرهنگ‌های کاملا متفاوتی دارند. این تفاوت فرهنگی حتی می‌تواند در قسمت‌های مختلف یک کشور نیز دیده شود. با این حال فرهنگ هیچ جا به اندازه ژاپن عجیب نیست.


آن‌ها بسیار منحصر به فرد هستند و هیچ فرهنگی نمی‌توانید پیدا کنید که مثل آن‌ها باشد. در حالی که آن‌ها به توانایی سختکوشی خود افتخار می‌کنند و مدارس فوق العاده‌ای دارند می‌توانند خنده دار هم باشند. اغلب عجیب‌ترین شکل سرگرمی‌ها از ژاپن می‌آید. اگر در فرهنگ ژاپنی عمیق‌تر شوید چیزهای عجیب تری هم پیدا می‌کنید. چیزهایی مثل افسانه‌های مختلف، مدهای عجیب و حتی موجودات عجیب. ژاپن جایی است که همه باید در اولین فرصت تجربه کنند، اما این فهرست کمک می‌کند بدانید چه چیزهایی در آنجا انتظارتان را می‌کشد.

اختاپوس غول پیکر

ظاهرا این موجود غول پیکر در خلیج فونکا در ژاپن کمین کرده است. جان بچلر (John Batchelor) در کتابش می‌گوید که این هیولا به کشتی‌های در حال عبور حمله و یک جوهر سیاه خطرناک پخش می‌کند که ریه‌های خدمه کشتی را پر می‌کند. گفته می‌شود اندازه این حیوان به 125 متر هم می‌رسد. این موجود در آیین شینتویسم نقش بیشتری از یک اختاپوس دارد که به قایق‌ها حمله می‌کند. گفته می‌شود این موجود با کامی همراه است که در عقاید شینتو معادل روح است و شبیه فرشته محافظ در تمدن‌های غربی است. این جانور به عنوان آیین پاکسازی نفس برای پیروان شینتویسم دیده می‌شود. عجیب است که چنین حیوان بزرگ و ترسناکی به عنوان یک اثر مثبت دیده می‌شود.مد دندان‌های بد شکل

فرهنگ ژاپنی می‌تواند برای مردم سراسر جهان بسیار عجیب باشد. این فرهنگ در همه ابعاد، از سرگرمی تا مد منحصر به فرد است. در دهه اخیر یک روند عجیب و غریب در ژاپن رواج یافته که دندان‌های اضافی و بد شکل را مد می‌داند، چیزی که مردم سایر کشور‌ها آن را زشت دانسته و سعی می‌کنند اصلاح کنند. این مد آنقدر محبوب شده که حتی برخی دندانپزشکان، افراد را جراحی می‌کنند و دندان‌های جدیدی در مقابل دندان‌های او می کارند. این روش هزینه‌های زیادی دارد.. این مد عجیب و غریب شروع شد تا نشان دهد کسی که دندان‌های بدشکل دارد می‌تواند به عنوان یک شخص پولدار دیده شود. احتمالا این مد برای همیشه در ژاپن خواهد ماند و به سایر نقاط جهان سرایت نمی‌کند که به نظر بهتر هم می‌آید.


اخراج کردن مرده از قبرستان

یکی از کارهای عجیبی که احتمالا فقط در ژاپن می‌بینید اخراج ساکنان مرحوم است. در ژاپن اگر اجاره زمین پرداخت نشود، مرده‌ها ممکن است از قبرهایشان اخراج شوند. این کار در بیشتر قبرستان‌های گران قیمت ژاپن انجام می‌شود. مرده نمی‌تواند اجاره بدهد بنابراین انتظار می‌رود بستگان نزدیک او این کار را کنند و اگر نتوانند مرده خلع قبر می‌شود. دلیل اصلی این کار رشد جمعیت و به دنبال آن رشد تعداد کسانی است که به قبر نیاز دارند. در جزیره کوچک ژاپن با رشد جمعیت سریعی که دارد کوچکترین قطعه زمین هم ارزشمند است.


اتاق تبعید

فرهنگ ژاپن روی اخلاق کاری خوب تمرکز دارد اما اگر کسی اخلاق کاری نداشته باشد فکر می‌کنید اخراج می‌شود؟ اشتباه می‌کنید، زیرا ژاپنی‌ها به کسانی که از اخلاق کاری درست آگاهی ندارند هم ایمان دارند. آن‌ها چنین فردی را اخراج نمی‌کنند بلکه در یک اتاق تنها ایزوله می‌کنند تا به کارش ادامه دهد. اتاق تبعید یک اتاق کوچک ایزوله است که چیزهایی که برای کارتان نیاز دارید در آن قرار داده شده است. این اتاق‌ها در ساختمان‌های اداری قرار دارند و نه تنها افراد در آن‌ها به کار عادی خود ادامه می‌دهند بلکه کارشان زیاد می‌شود تا درس بگیرند.
روستای عروسکی

یک روستای کوچک ژاپنی با نام روستای عروسکی مشهور شده است. این روستا آنقدر کوچک است که هیچ کسب و کار یا حتی بازاری ندارد. مردم زیادی به خاطر فقدان منابع از این روستا مهاجرت کردند تا آن‌ها را در شهرهای بزرگتر پیدا کنند؛ بنابراین این شهر به تدریج تبدیل به شهر ارواح شده است. یکی از زنان این روستا که از کاهش جمعیت آن نگران بود تصمیم گرفت کاری در این باره انجام دهد و دوباره آن را پرجمعیت کند، اما نه با انسان‌ها بلکه با عروسک ها. او شروع به بررسی کسانی کرد که روستا را ترک کرده بودند و چهره آن‌ها را به شکل عروسک بازسازی کرد. به زودی 350 عروسک در این منطقه دورافتاده ژاپن ساکن شدند.جزیره متروکه

جزیره هاشیما که جزیره کشتی جنگی هم نامیده می‌شود در نزدیکی ناگاساکی قرار دارد. این جزیره زمانی سکنه داشته، اما اکنون کاملا تخلیه و متروکه شده است. این جزیره صنعتی شدن ژاپن را در دهه 90 نشان می‌دهد. ساختمان بتنی آن همراه با سکوی نفتی ثابت می‌کند که این جزیره در دوران صنعتی شدن رشد سریعی را تجربه کرده است. این جزیره به دلیل تمام شدن صنعت زغال سنگ کاهش جمعیت شدیدی را مشاهده کرده و اکنون به یک جاذبه گردشگری برای بازدیدکنندگان کنجکاو تبدیل شده است. این جزیره مثل تجربه سفر در زمان است و گردشگران در آن جمع می‌شوند تا ببینند زندگی در یک مکان صنعتی شده چگونه بوده است. سفر به این شهر غم انگیز و تا حدی ترسناک است.


جنگل خودکشی

جنگل آئوکیگاهارا (Aokigahara) در ژاپن، جایی است که مردم برای خودکشی به آن می‌روند. نام رایج این جنگل «جنگل خودکشی» است. در حال قدم زدن در این جنگل می‌توانید کسانی را پیدا کنید که با خودکشی جان خود را از دست داده اند. بطری‌های قرص و طناب چیزهای دیگری هستند که در این جنگل دیده می‌شود. افراد زیادی به این جنگل می‌روند تا به کسانی که خودکشی کرده اند کمک کنند، آن‌ها را شناسایی کنند و اطلاعات جمع آوری شده را به خانواده هایشان برسانند. کسانی که به جنگل می‌روند گاهی با افرادی مواجه می‌شوند که قصد خودکشی دارند و قبل از اینکه جان خودشان را بگیرند می‌نشینند و با آن‌ها صحبت می‌کنند و دوست می‌شوند. با مرگ‌های زیادی که اینجا اتفاق می‌افتد، حس ترس بازدیدکنندگان را فرا می‌گیرد.مثلث اژد‌ها

همه شما حتما نام مثلث برمودا را شنیده اید. اما آیا می‌دانستید که مثلث دیگری هم وجود دارد که مثل برمودا ترسناک است؟ احتمالا نه، اما این مثلث در ساحل جنوبی ژاپن قرار دارد و سه نقطه مجزا را به هم وصل می‌کند که تشکیل مثلث می‌دهد. این قسمت مثلث اژد‌ها نامیده می‌شود. این مثلث عمود بر مثلث برمودا روی نقشه است. مثلث اژد‌ها اتفاقاتی مشابه مثلث برمودا دارد. کشتی‌ها و هواپیماهای زیادی در جنگ جهانی ناگهان در این مثلث گم شدند. مانیتورهای داخل هواپیما‌ها و کشتی‌ها نمی‌خوانند و فقط جلو و عقب می‌پرند. عجیب است که ویژگی‌های این جزیره شبیه مثلث برموداست مگر اینکه ارتباطی بین آن‌ها وجود داشته باشد...به سرپرستی گرفتن یک مرد بالغ

به فرزندی پذیرفتن همیشه یک راه عالی برای کسانی بوده که راه دیگری برای بچه دار شدن ندارند. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که یک مرد بالغ را به فرزندی بپذیرید؟ در ژاپن می‌توانید این کار را کنید. این کار از سال ها پیش شروع شد یعنی زمانی که گسترش نام خانوادگی مهم بود. وقتی یک فرد بزرگسال را به فرزندی می‌گرفتید می‌توانست در گسترش خانواده و زنده نگه داشتن میراث خانوادگی نقش داشته باشد. یکی دیگر از مزایای به فرزندی گرفتن یک فرد بزرگسال دلایل مالی بود. او می‌توانست کار کند و درآمد بیشتری برای خانواده تولید کند ممکن است فکر کنید این کار دیگر قدیمی شده و نام خانوادگی خیلی وقت است که به اندازه قدیم اهمیت ندارد. شواهد نشان می‌دهد که در سال 2011 بیش از 80000 بزرگسال قانونی در ژاپن به فرزندی گرفته شدند.چرت‌های کوتاه

با وجود فرهنگ ظالمانه و طولانی کار در ژاپن، جای تعجب نیست که ژاپنی‌ها را اغلب در حال خواب ببینید. ژاپنی‌ها با روزهای کاری طولانی مجبورند هرجا که می‌توانند بخوابند. ممکن است خیلی خوشبخت به نظر برسند، اما آن‌ها اغلب نمی‌توانند هشت ساعت در شب بخوابند؛ بنابراین مجبورند توانایی‌های خود را تطبیق دهند که همه جا چرت سریع و کوتاهی بزنند تا بتوانند در ادامه روز سرحال باشند و کار کنند. اغلب اوقات وقتی کارمندی در محل کار در حال چرت زدن دیده می‌شود، به جای اینکه او را سرزنش کنند، تحسین می‌کنند، چون نشان دهنده سختکوشی اوست. گفته می‌شود برخی افراد وقتی سرپرستشان برای نظارت می‌آید خودشان را به خواب می‌زنند تا رضایت آن‌ها را جلب کنند. این کار در سایر نقاط دنیا بسیار عجیب و کاملا برعکس است.


توهم هنری استخر

وقتی به این قطعه هنری نگاه می‌کنید، شاید مجبور شوید دوباره نگاه کنید. زیرا افرادی را در آن می‌بینید که ته یک استخر با لباس کامل ایستاده اند و نفس می‌کشند! این یک نمایشگاه هنری منحصر به فرد در کانازاوای ژاپن است که توسط هنرمند «لئوناردو ارلیچ» ساخته شده است. این اثر در واقع گودالی است که شبیه کف استخر طراحی شده و دو لایه شیشه شفاف است که آن را جادویی می‌کند. این استخر توهمی یکی از بزرگترین جاذبه‌های گردشگری ژاپن است که بازدیدکنندگان برای عکاسی در آن می‌آیند.
قدیمی‌ترین کسب و کار جهان

قدیمی‌ترین کسب و کار شناخته شده جهان هنوز در اوساکا در ژاپن کار می‌کند. قدمت این ساختمان به سال 578 میلادی بازمی گردد و توسط شاهزاده شوتوکو بنا شده است. کتیبه آن حدود 3 متر طول دارد و قدمت آن به 40 نسل از صاحبانی بازمی گردد که این کسب و کار را اداره می‌کردند. متاسفانه این کسب و کار هنوز همان نام سابق را ندارد و دوران سختی را گذراند که در نهایت صاحبش مجبور شد آن را در سال 2006 بفروشد. با این وجود ساختمان اصلی هنوز در آنجا قرار دارد و به عنوان یک شرکت ساختمانی فعالیت می‌کند. صاحبان اصلی شرکت نیز زیر نظر شرکت جدید همچنان به هنر نجاری خود ادامه می‌دهد.


تاکو تاماگا

تاکو تاماگا یک اسنک خیابانی در ژاپن است. طعم و بوی این اسنک مثل ظاهرش است. تاکو تاماگا سر اختاپوس است که با تخم بلدرچین پر شده است. این اختاپوس کباب شده و روی یک سیخ قرار گرفته است. هشت پا و تخم مرغ در کنار هم طعم عجیبی دارد، اما احتمالا باید خوب باشد. بسیاری از فروشندگان خیابانی آن‌ها را با قیمت کمی می‌فروشند و در بیشتر خیابان‌های ژاپن دیده می‌شوند. برای برخی از گردشگران جالب است که آن را امتحان کنند هرچند ممکن است اشتها آور به نظر نرسد، اما طعم فوق العاده‌ای دارد. تاکو تاماگا یکی از غذاهای عجیب و غریب ژاپنی و ترکیب دو چیز مختلف است که هیچکس فکر نمی‌کند در کنار هم بخورد.


هیکیکوموری (Hikikomori)

هیکیکوموری به معنای درونگرا یا غیراجتماعی بودن است که بیشتر در نوجوانان و جوانانی دیده می‌شود که نیاز جدی به منزوی و محدود کردن خودشان در اتاق هایشان دارند. افرادی که از هیکیکوموری رنج می‌برند معمولا منزوی یا گوشه گیر نامیده می‌شوند. به دلیل حجم زیاد فشارهای اجتماعی که در فرهنگ ژاپنی وجود دارد این مشکل در ژاپن زیاد دیده می‌شود. جوانان و نوجوانان تحت فشار زیادی هستند که تعجبی ندارد همراه با اضطرابی که در سنین رشد وجود دارد باعث ایجاد هیکیکوموری شود.


جزیره ماسک گاز

در ژاپن دیدن افرادی که برای محافظت از خود در برابر بیماری‌ها از ماسک‌های جراحی استفاده می‌کنند اتفاق معمولی است، اما تا به حال افراد زیادی را دیده اید که همیشه ماسک گاز می‌زنند؟ مردم جزیره میاکه (Miyake) همیشه از ماسک‌های گاز استفاده می‌کنند. دلیل نیاز دائمی آن‌ها به این ماسک ها، یک آتشفشان فعال در این جزیره است. به دلیل گازهای سمی که از ماگما در فوران‌های اخیر ساطع شده، راه رفتن در این جزیره بدون ماسک کار خطرناکی است؛ و همین موضوع آن را به یک جاذبه توریستی تبدیل کرده است. همه تور‌ها برای حفاظت از بازدیدکنندگان ماسک گاز ارائه می‌دهند این یکی از مکان هایی است که در سفر به ژاپن باید از آن دیدن کنید تا ببینید چطور در چنین شرایط سختی مردم با آرامش زندگی می‌کنند.

 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

استرالیا جزایر بی شماری دارد و از نظر سطح خشکی ششمین کشور بزرگ جهان است. نام این کشور از واژه لاتین «australis» گرفته شده که به معنای «جنوبی» است. زیبایی و جذابیت این کشور باعث شده مردم همیشه به این کشور سفر و از آن دیدن کنند به ویژه از شهرهایی مثل بریسبان، پرث، ملبورن و سیدنی. استرالیا چیزهای عجیب و غریب زیادی برای ارائه و حقایق عجیب و باورنکردنی زیادی دارد که نه تن‌ها چشمان شما را باز می‌کند بلکه وادارتان می‌کند حداقل یک بار هم که شده از این کشور دیدن کنید. حالا آماده باشید با حقایق عجیب و دیدنی استرالیا آشنا شوید.

قدیمی‌ترین فسیل جهان


فسیل چیزی است که از زمان‌های بسیار دور حفظ شده است و می‌تواند بقایای انسان، حیوان یا گیاهان باشد. به نظر می‌رسد استرالیا قدیمی‌ترین فسیل جهان را دارد. سیانوباکتریا قدیمی‌ترین فسیلی هستند که هنوز در استرالیا وجود دارند. این میکروارگانیسم‌ها که توانایی فتوسنتز دارند در دسته باکتری‌ها جای می‌گیرند. تصور می‌شود این فسیل به 3.5 میلیارد سال پیش تعلق دارد. این یک کشف شگفت انگیز است، زیرا قدیمی‌ترین سنگ هایی که در حال حاضر وجود دارند 3.8 میلیارد ساله هستند.
 
چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا
 

 

حدود 200 زبان مختلف در استرالیا صحبت می‌شود 

استرالیا ششمین کشور بزرگ جهان است. به مرور زمان مردم زیادی به استرالیا مهاجرت کردند که شاید به دلیل مکان‌های فوق العاده شگفت انگیز آن یا برای داشتن یک زندگی بهتر باشد. استرالیا کشوری است که فرهنگ هایی از سراسر جهان و مردمی با ملیت‌های مختلف آسیا، آفریقا، اروپا و ... در آن زندگی می‌کنند که هرکدام با زبان خودشان با دیگران ارتباط برقرار می‌کند و به همین دلیل استرالیا کشوری است که بیش از 200 زبان مختلف در آن صحبت می‌شود.

 
 چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا
 

 

بزرگترین کوه صخره ای جهان
 
به نظر بیشتر افراد صخره چیز چندان جالبی نیست. اما وقتی صخره مورد نظر، عظیم، قدیمی و باارزش باشد همه چیز درباره آن فرق می‌کند. استرالیا بزرگترین صخره جهان را دارد که به شکل خوبی حفظ شده است. این صخره کوه آگوستوس نام داشته و در غرب استرالیا قرار دارد. این صخره یک نشانه طبیعی است که سزاوار است فضایی برای خود در پارک ملی داشته باشد. با وجود سواحل و پارک ها، این صخره اهمیت خودش را دارد و یکی بهترین نقاط غرب استرالیا، پرطرفدار و محل کشف و ماجراجویی است.
 
چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا 
 

 

سمی‌ترین مار جهان 

استرالیا مارهای سمی زیادی دارد بنابراین جای تعجب نیست که یکی از خطرناک‌ترین مارهای جهان را نیز داشته باشد. سم بسیاری از این مار‌ها برای فلج کردن طعمه و هم چنین برای دفاع استفاده می‌شود و همین موضوع آن را برای انسان خطرناک می‌کند. مار «تایپان» بسیار سمی است و توانایی فوق العاده‌ای در استتار در محیط دارد بنابراین انسان به سختی متوجه حضور آن می‌شود. گفته می‌شود که یک قطره از سم این مار به راحتی صد مرد را از پای درمی آورد. نیش آن بسیار دردناک است و اگر پادزهر به موقع نرسد به سرعت باعث سکته و مرگ می‌شود.

 
چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا
 

 

گونه‌های مختلف کانگورو

کانگورو حیوان ملی استرالیاست و جالب است بدانید که 60 گونه مختلف کانگورو در استرالیا وجود دارد. در واقع اهمیت آن‌ها به حدی است که روی نشان ملی استرالیا می‌توان تصویرشان را دید. بزرگترین گونه ها، کانگوروی قرمز و کانگوروی خاکستری هستند. در سفرتان به استرالیا حتما این حیوان را خواهید دید.

 
 چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا
 

 

بیشترین جمعیت یونانی
 
سرشماری سال 2011 استرالیا نشان می‌دهد که ملبورن بیشترین جمعیت یونانی استرالیایی را دارد. این شهروندان کاملا یونانی هستند یا ریشه های یونانی دارند که یا به استرالیا مهاجرت کرده و یا پناهنده شده اند. در میان گروه‌های قومی مختلف در استرالیا، یونان جایگاه هفتم را دارد. علاوه بر این استرالیا بیشترین جمعیت یونانی در جهان را دارد.
 
چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا 
 

 

بزرگترین جزیره ماسه‌ای دنیا
 
جزیره «فریزر» بزرگترین جزیره ماسه‌ای دنیاست و این هم یکی دیگر از حقایق باورنکردنی استرالیاست. مساحت کلی این جزیره 163000 هکتار و طول تپه ماسه‌ای آن 75 کیلومتر است. ماسه‌های این جزیره حدود 750 هزار سال پیش و در اثر فعالیت‌های آتشفشانی انباشته شده اند. مناظر متعدد پانوراما به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد زیباترین مناظر را از این جزیره ببینند.
 
چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا 
 

 

پاک‌ترین هوای جهان

هوا بخش مهمی از محیط زیست ماست که در آن نفس می‌کشیم و دمای زمین را قابل سکونت نگه می‌دارد. شما حتما از اهمیت هوا برای حیات گیاهان، حیوانات و انسان‌ها آگاهی دارید؛ بنابراین داشتن هوای بدون مواد سمی بسیار اهمیت دارد. جزیره تاسمانیا در استرالیا پاک‌ترین هوای جهان را دارد. این موضوع به علت عرض جغرافیایی و فاصله آن از سایر خشکی های زمین است.

 
چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا 
 

 

مسابقه سوسک‌ها در بریسبان

بریسبان یکی از شهرهای پرجمعیت استرالیاست. از سال 1982 مسابقه جالب و سرگرم کننده سوسک‌ها در این شهر آغاز شده است. مانند همه موارد ذکر شده در بالا، این هم خبر شگفت انگیزی برای شماست، اما این رویداد در واقع اهمیت زیادی دارد. هر سال در روز ملی استرالیا در 26 ژانویه این رویداد برگزار می‌شود. این سوسک‌ها خریداری شده یا توسط شرکت کنندگان به مسابقه آورده می‌شوند.

 

چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا 
 

 

صندوق پستی در صخره بزرگ مرجانی

بزرگترین سیستم صخره مرجانی جهان در استرالیا قرار دارد. این صخره در واقع ترکیبی از یک صخره عظیم، مرجان، ماسه و سایر موادی است که زیر سطح آب قرار دارند. این صخره بسیار زیباست و هر روز گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند. صخره مرجانی در امتداد کوئینزلند قرار داشته، 2300 کیلومتر طول دارد و در 72 کیلومتری ساحل یک صندوق پستی وجود دارد. گروه هایی از این صخره مرجانی و هم چنین صندوق پستی حفاظت می‌کنند. از یک قایق یا کشتی برای تحویل نامه یا کارت پستال به این صندوق پستی استفاده می‌شود.

 
چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا 
 

 

قدیمی‌ترین گل جهان

گل خاص‌ترین بخش گیاه است که زیبایی فوق العاده‌ای را نمایش می‌دهد. یکی از چیزهای فوق العاده عجیب و حقایق استرالیا این است که می‌توانیم در آن قدیمی‌ترین گل دنیا را که 120 میلیون سال پیش وجود داشته ببینیم. فسیل این گل در نزدیکی ملبورن کشف شده است. این گیاه که قدیمی‌ترین گل دنیا را دارد از تنها دو برگ و یک گل تشکیل شده است. هم چنین تعدادی از قدیمی‌ترین درختان مو نیز در استرالیا کشف شده اند. استرالیا پر از چیزهای قدیمی و منحصربفرد است. حفظ چنین فسیل گیاهی به مدت طولانی بسیار مشکل است، اما هوای استرالیا برای حفظ گل و گیاه بسیار مناسب است.

 
چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا 
 

 

بالاترین قیمت برق در دنیا

قیمت برق در کشورهای مختلف تفاوت دارد حتی در برخی موارد قیمت آن در قسمت‌های مختلف یک کشور نیز متفاوت است. جالب است بدانید که استرالیا گران‌ترین برق را دارد و رقم قبض استرالیایی‌ها از همه مردم دنیا بالاتر است. باوجود اینکه در کشورهایی مثل آلمان، ایتالیا و دانمارک برق مالیات سنگینی دارد هنوز هم قبض‌های برق در استرالیا از همه جا گران‌تر هستند.


چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا 
 


طولانی‌ترین حصار جهان
 
معمولا وقتی در مورد شگفتی‌های مصنوع جهان فکر می‌کنید احتمالا آخرین چیزی که ممکن است به ذهنتان برسد، حصار است. در حالی که حصار‌ها معمولا برای حفاظت یا محدود کردن یک منطقه به کار می‌روند، طولانی‌ترین حصار جهان در استرالیا به عنوان یکی از شگفتی‌های انسان ساخت جهان به شمار می‌رود. حصار دینگو 5614 کیلومتر طول دارد و در دو ایالت کوئینزلند و استرالیای جنوبی کشیده شده است. کار روی این حصار در دهه 1880 آغاز شد و سرانجام در سال 1885 به پایان رسید.
 
 چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا
 

 

تنها قاره‌ای که هیچ آتشفشان فعالی ندارد

آتشفشان‌ها یکی از نیروهای طبیعت هستند، در واقع آن‌ها آنقدر قدرتمند هستند که فوران یک آتشفشان در سال 2010 در نزدیکی ایسلند، پروازهای هوایی اروپا را متوقف کرد و خاکستری آن تا صد‌ها کیلومتر منتشر شد. معمولا دو نوع آتشفشان فعال و خاموش وجود دارد. آن هایی که علائمی از فوران نشان می‌دهند یا در چند دهه اخیر فوران داشته اند فعال و آن هایی که هیچ نشانه‌ای از فوران ندارند غیرفعال هستند. استرالیا تنها قاره جهان است که هیچ آتشفشان فعالی ندارد.
 
چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا

 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

آبشار گنجنامه واقع در دامنه قله الوند در استان همدان قرار دارد. این استان در این روزها سردترین روزهای خود را طی می کند که سرمای هوا باعث یخ زدگی این آبشار شده است.
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 95 تیر 21  8:29 عصر

 

20-photos-describe-the-WAR-577a13d723d23__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a13da2e83e__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a13dd1f24c__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a13e0b9b29__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a13e51672d__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a13e7e0bd2__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a13eb02473__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a13ee83776__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a13f1b387f__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a13f90fbbe__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a13fccf0f4__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a1402c73fe__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a1405d33e3__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a140bd733a__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a1410158c7__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a14133d882__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a14160fcd5__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a141912ef4__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a141c1e072__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a141ee1161__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a1421e7a23__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a1426031f7__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a1429c34f5__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a142d279a4__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a14eaef767__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a15f64453e__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a162ecaa84__700.jpg

 

20-photos-describe-the-WAR-577a164d0c825__700.jpg

 

before-after-war-photos-aleppo-syria-fb1__700.jpg

 


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

نخستین بوستان مینیاتوری شرق کشور با هزینه 280 میلیارد ریال طی مراسمی در مشهد مورد بهره برداری قرار گرفت. این بوستان در مساحت هشت هکتار واقع در منطقه الهیه مشهد و در قالب مرحله نخست بهره برداری شامل المانهای تخت جمشید، آرامگاه فردوسی، پل خواجو، آرامگاه عطار، فرودگاه هاشمی نژاد، ایستگاه راه آهن، باغ شاهزاده ماهان، سد کارده و روستای کندوان است. 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یکشنبه 95 خرداد 16  8:18 عصر

مجموعه: کاریکاتور و تصاویر طنزتصاویر جالب,تصاویر جالب و خنده دار,تصاویر جالب و دیدنی

تصاویر جالب و خنده دار

 

تصاویر جالب,تصاویر جالب جدید,تصاویر جالب و دیدنی

تصاویر دیدنی و جالب

 

تصاویر جالب,تصاویر جالب و خنده دار,تصاویر جالب جدید

تصاویر جالب و دیدنی از بازی کردن حیوانات

 

تصاویر جالب,جالب ترین تصاویر,تصاویر جالب و دیدنی

تصاویر جالب و زیبا

 

تصاویر جالب,تصاویر جالب و خنده دار,تصاویر جالب و دیدنی

تصاویر خیلی جالب

 

جالب ترین تصاویر,تصاویر جالب,تصاویر جالب و دیدنی

تصاویر جالب و زیبا از دنیای حیوانات

 

تصاویر جالب,تصاویر جالب و خنده دار,تصاویر جالب روز

تصاویر جالب و خنده دار

 

تصاویر جالب,تصاویر جالب روز,تصاویر جالب و دیدنی

عکس های جالب

 

تصاویر جالب,تصاویر بسیار جالب,تصاویر جالب و دیدنی

جالب ترین تصاویر از دنیای حیوانات

 

تصاویر جالب,تصاویر جالب و خنده دار,تصاویر بسیار جالب

تصاویر جالب مفهومی

 

تصاویر جالب,تصاویر جالب و خنده دار,تصاویر جالب و زیبا

عکس های جالب و دیدنی

 

تصاویر جالب,تصاویر جالب و خنده دار,تصاویر جالب و دیدنی

تصاویر جالب و دیدنی

 

تصاویر جالب,تصاویر جالب و خنده دار,تصاویر جالب و دیدنی

تصاویر جالب و خنده دار

 

تصاویر جالب و زیبا,تصاویر جالب,تصاویر جالب و دیدنی

تصاویر جالب و زیبا

 

گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته

 

 


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یکشنبه 95 خرداد 9  7:57 عصر

 لطفا تا باز شدن کامل عکسها شکیبا باشید

نام سنگاپور طی سه سال گذشته در فهرستی که هر 6 ماه یکبار در واحد اطلاعات اکونومیست منتشر می‌شود، دیده شده است. این شهر بالاتر از دیگر رقیبان اروپایی، آسیایی و حتی آمریکایی خود در این لیست قرارگرفته است. با کجارو همراه باشید تا جزئیات این تحقیق را بررسی کنیم.

تحقیق در مورد 133 شهر دنیا و اندازه‌گیری 160 فاکتور زندگی روزمره، از غذا و لوازم آرایشی تا قیمت حمل و نقل و قبوض آب و برق، باعث انتخاب سنگاپور شده و آن را بالاتر از زوریخ و هنگ کنگ که در کنار هم در مکان دوم هستند و ژنو و پاریس که در تعقیب آن دو هستند، قرار داده است. به نظر می‌رسد که هزینه‌های زندگی در سنگاپور به دلیل مالیات سنگین کالاها و خدمات از جمله مالکیت خودرو، بالا رفته است.

طبق این گزارش، حمل و نقل در این شهر حدود 2.7 برابر بیشتر از نیویورک است. قیمت ماشین در سنگاپور بسیار زیاد است؛ نزدیک به 153 هزار دلار برای یک ماشین متوسط درمقایسه با 22 هزار دلار برای همین ماشین در نیویورک.

 

resized_1658972_974.jpg

 

resized_1658973_604.jpg

 

resized_1658974_680.jpg

 

resized_1658975_329.jpg

 

resized_1658976_771.jpg

 

resized_1658977_182.jpg

 

resized_1658978_800.jpg

 

resized_1658979_278.jpg

 

resized_1658980_883.jpg

 

resized_1658981_398.jpg

 

resized_1658982_855.jpg

 

resized_1658983_418.jpg

 

resized_1658984_739.jpg

 

resized_1658985_428.jpg

 

resized_1658986_417.jpg

 

resized_1658987_852.jpg

 

resized_1658988_676.jpg

 

resized_1658989_511.jpg

 

resized_1658990_252.jpg

 

resized_1658991_452.jpg

 

resized_1658992_410.jpg

 

resized_1658995_518.jpg

 


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یکشنبه 95 اردیبهشت 5  7:8 عصر

 کوهی عجیب در ایران

در جاده رامهرمز به سمت رود زرد و در مسیر خیجه و ماماتین بعد از روستای گنبد لران، کوهی آتشین وجود دارد که از گذشته‌های دور تا کنون شبانه روز درحال سوختن است.
عکس: کوهی عجیب در ایران

 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

چهارشنبه 94 اسفند 19  6:21 عصر

مرزهای نامحسوس کشورهای اروپایی در مقابل دیوارهای جدایی‌انداز کشورها و شهرهای دیگر جهان

 

از زمانی که پیمان شنگن در سال 1985 بسته شد، محدودیت جابجایی بین مرزهای کشورهای اروپایی به تدریج از بین رفت. شما هم که عمری در یک کشور خاورمیانه‌ای زندگی کرده‌اید، باید بارها شرایط مرزهای باز این کشورها را عملا تجربه کنید، تا به این مناظر عادت کنید.

یک عکاس هلندی به نام والریو وینسنزو، در یک مجموعه عکس به نام مرز، حد فاصل‌های صلح، تلاش کرده است که همین باز بودن و فرضی بودن عملی مرزها را در اروپا بنمایاند. اما این روزها که بحث مهاجرت و هجوم آوارگان جدال‌های خاورمیانه‌ای به اروپا مطرح است، مطمئنا این مرزها دیگر آن خاصیت نامحسوس بودن و تروایی خود را از دست داده‌اند.

عکاس هلندی، در بسیاری جاها که نشانی از استحکامات و خطوط فاصل مشخص بین مرزها نبود، تنها به یاری نقشه و جی پی اس توانست، متوجه حضور دقیق در مرز کشورها بشود و از منظره موجود عکس بردارد.

در قسمت اول این پست نگاهی می‌اندازیم به مرزهای نامحسوس بین کشورهای اروپایی، اما در بخش دوم این پست با هم تعدادی از دیوارهای و استحکامات مرزی مشهور دنیای را با هم مرور می‌کنیم.

در این عکس‌ها، نام کشورهایی که در دو سوی مرز هستند، در دو سوی عکس نوشته شده:

 

2016-03-08_11-38-12

 2016-03-08_11-37-29

 2016-03-08_11-36-57

 2016-03-08_11-36-24

 2016-03-08_11-35-53

 2016-03-08_11-35-29

 2016-03-08_11-35-10

 2016-03-08_11-34-53

 2016-03-08_11-34-20

 2016-03-08_11-33-57

 2016-03-08_11-33-37

 2016-03-08_11-33-18


اما در مقام مقایسه بیایید نگاهی بیندازیم به تعدادی از دیوارها و سرحدات مشهور بین کشورهای جهان

دیوار بین آمریکا و مکزیک:

2016-03-08_11-41-32

 

دیوار شنی مراکش به طول 2700 کیلومتر که صحرای غربی را از مناطق تحت کنترل دولت مراکش جدا می‌کند:

2016-03-08_11-44-40

 

مرز بین هندوستان و بنگلادش:

2016-03-08_11-48-39

دیوار بین فقیر و غنی در سائوپلوی برزیل: بین شهرکی در حومه به نام آلفاویل و مناطق مرکزی از سال 1978 تعدادی دیواری و مراکز کنترلی بنا شده است. طول یکی از این دیوار به 4 کلیومتر و ارتفاع آن به 2?5 متر می‌رسد. حاشیه‌نشین‌ها با دوربین‌های و نیروهای پلیس کنترل می‌شوند. طرح این دیوار برای کاهش جرم و جنایت در سائوپلوی برزیل در سال 1978 ریخته شد.

2016-03-08_11-56-26

 2016-03-08_11-56-14

 

دیوار بین اسرائیل و کرانه غربی:

2016-03-08_12-06-36

 2016-03-08_12-04-09

 2016-03-08_12-02-54

 2016-03-08_12-00-51

 

دیوارهای بلفاست ایرلند که باهدف جلوگیری از درگیری پروتستان‌ها و کاتولیک‌ها بنا شده‌اند:

2016-03-08_12-11-51

 

مرز بین کره شمالی و جنوبی:

2016-03-08_12-16-03

 2016-03-08_12-15-16

 


 
   1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
چهارشنبه 98 آبان 29
امروز:   324 بازدید
دیروز:   1212  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
خورشید تابنده عشق
به سوی فردا
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
فرزانگان امیدوار
***جزین***
EMOZIONANTE
د نـیـــای جـــوانـی
سرباز ولایت
● بندیر ●
ن والقلم ومایسطرون
نظرمن
لحظه های آبی
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

اتاق دلتنگی
دیار عاشقان
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
مهر بر لب زده
رز یخ زده
محفل آشنایان((IMAN))
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
اگه باحالی بیاتو
منتظر ظهور
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
عصر پادشاهان
فانوسهای خاموش
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
بامبو
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
آخرالزمان و منتظران ظهور
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
عصر پاییزی
عاشقان
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
لنگه کفش
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
سکوت ابدی
عاشق آسمونی
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
دانلود آهنگ جدید
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هیس
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
بلوچستان
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل

اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
SIAH POOSH
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
* رز آبی *
امام زمان (ع)
مطلع مهرورزی ومحبت
به بهترین وبلاگ سرگرمی خوش امدید
عکس
در قلمرو سکوت
عاشق دلباخته
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com