سفارش تبلیغ
ابزار بهینه سازی سایت
ابزار بهینه سازی سایت
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
[ و از او پرسیدند بهترین شاعران کیست ؟ فرمود : ] شاعران در میدانى نتاخته‏اند که آن را نهایتى بود و خط پایانش شناخته شود ، و اگر در این باره داورى کردن باید پادشاه گمراه را این لقب شاید ( امرء القیس مقصود اوست . ) [نهج البلاغه]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: مکانهای تفریحی ایران

 

روستای طامه,روستای طامه کجاست,عکس روستای طامه

تصاویری از روستای طامه

 

روستای طامه نطنز اصفهان

روستای طامه، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان نطنز در استان اصفهان ایران است. روستای طامه روستایی در دل کوه کرکس دارای آب و هوایی سرد و کوهستانی است. در ادامه با این روستای خوش آب و هوا و دیدنی بیشتر آشنا خواهید شد.

 

روستای طامه,روستای طامه کجاست,عکس روستای طامه

روستای طامه

 

روستای طامه کجاست؟

روستای طامه از توابع شهرستان نطنز اصفهان (در 7 کیلومتری جنوب غربی شهر نطنز و در دامنه شرقی کوه کرکس) می باشد که از نقاط بسیار خوش آب و هوا به شمار می آید. از طریق این روستا و از مسیری زیبا می توان به قله کرکس دست یافت. قابل ذکر است که این مسیر جبهه شرقی میباشد که نسبتا مسیر دشواری است. در انتهای روستای طامه رود کوچک آبی که سرچشمه آن از دامنه های کرکس میباشد جریان دارد که در مسیر خود چندین آبشار زیبا را پدید آورده است و کوهنوردان را به طرف قله هدایت میکند. 

 

مردمان این روستا دارای مذهب شیعه و اکثرا کشاورز هستند. مهمترین سوغات طامه گلابی است. پوشش گیاهی منطقه غنی و شامل گیاهانی چون آنغوزه، رناس، هندوانه ابوجهل، آویشن، گزنه، گون، شنگ و... که به خاطر کمبود بارندگی رشد در خور توجهی ندارند.

 

روستای طامه,روستای طامه کجاست,عکس روستای طامه

سفر به روستای طامه

 

دیدنی های روستای طامه:

در انتهای روستای طامه، رود کوچکی که سرچشمه آن از دامنه های کرکس است جریان دارد که در مسیر خود چندین آبشار زیبا را پدید آورده است و دوستداران طبیعت را به خود جذب می کند. 

 

در قسمت غربی روستای طامه، دو دره زیبا دیده می شود که در انتهای یکی از این دره ها به نام پاپول، آبشار زیبای طامه با ارتفاع تقریبی 23متر وجود دارد که باغها روستای طامه و باغهای باغشهر تاریخی نطنز را سیراب می کند.

 

به دلیل وجود آب فراوان در منطقه، آبشارهای زیبایی در مسیر قله‌ی کرکس به چشم می‌خورد که زیباییهای این منطقه را دو چندان کرده‌است.

 

دره دیگر نیز که به پاکدار معروف است، به دلیل وجود آب فراوان، آبشارهای زیبایی در مسیر قله کرکس بوجود آورده است. در مسیرهای جنوبی قله‌ی کرکس (از مبدا روستای کشه) و همچنین مسیر شمالی (از مبدا روستای اوره و امامزاده سلطان) نیز آبشارهای فصلی بسیار زیبایی به چشم می خورند.

 

چشمه دلاوون، چشمه لاگله، چشمه خواجه فاضل، امامزاده سیدفاضل طامه با بقعه‌ دوره تیموری، خانه های سنتی با پوشش چوب و خار و پشت بام هایی با پوشش کاه گل، از دیگر دیدنی های روستای تاریخی طامه هستند.

 

روستای طامه,روستای طامه کجاست,عکس روستای طامه

روستای طامه در نطنز

 

بهترین زمان سفر به روستای طامه:

روستای طامه در همه فصول سال زیبایی های خاص خود را دارد و در هر فصلی از سال میتوانید به این روستا سفر کنید. در زمستان همه جا برف و یخ و حتی نیمی از آبشار هم یخ زده است که بسیار زیبا و چشم نواز است.

 

توصیه میکنم اگر قصد سفر زمستانه به این منطقه را دارید حتما لباس و تجهیزات مناسب زمستان همراه داشته باشید. 

 

آدرس روستای طامه: 

استان اصفهان - شهرستان نطنز- روستای طامه

 

روستای طامه,روستای طامه کجاست,عکس روستای طامه

دیدنی های روستای طامه

 

آیین و مراسم روستای طامه:

یکی از آیین‌های جالب و تماشایی روستای طامه، مراسم کهن جلجلانی است که به مدت 3 شب پیاپی ، یعنی شب‌های 17 تا 19دی‌ماه هر سال برگزار می‌شود.

 

 

مراسم بدین گونه آغاز می‌شود که جوانان و نوجوانان روستا در غروب آفتاب به طور دسته جمعی و هماهنگ، به دامنه کوه‌های کرکس نطنز که اطراف روستا قرار دارد رفته و با فرارسیدن شب با آتش زدن بوته‌ها و گون‌ها، مراسم را آغاز می‌کنند.

 

در این شب‌ها، کشاورزان روستا نیز با دیدن شعله‌های آتش در دامنه کوه به باغ‌های خود سرازیر شده، هر یک سنگی در گلوگله درخت یعنی در محل رویش شاخه‌ها می‌نهادند و این کار را شگون دانسته و معتقدند که این عمل سبب ازدیاد میوه درختان می‌شود.

 

ساعتی پس از این آتش افروزی، با پایان گرفتن آن که همگام با گسترش تاریکی در سراسر روستا است، جوانان مذکور از کوه سرازیر شده، همگی از یک مسیر به صورت دسته جمعی وارد روستا می‌شوند و به ترتیب به خانه‌های روستا می‌روند.

 

سپس یک نفر از جوانان با صدایی رسا خواندن سرود مرسوم را در مقابل درب خانه آغاز می‌کند.

 

با خواندن هر مصرعی، اندک مکثی می‌کند و بلافاصله حضار، دسته جمعی فریاد "هو" می‌زنند که پس از اتمام سرود، صاحبخانه با توجه به امکانات و وضع موقعیت محلی‌اش مقداری آجیل‌های محلی و قند و شیرینی و میوه را در سینی بزرگ مسی نهاده برای آن جمعیت می‌آورد.

 

 

روستای طامه,روستای طامه کجاست,عکس روستای طامه

عکسی از آبشار طامه

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 99 آبان 26  6:4 عصر

مجموعه: مکانهای تفریحی ایران

 

آبشار ساواشی,تنگه ساواشی,آبشار ساواشی کجاست

 آبشار ساواشی، از جاذبه های گردشگری فیروزکوه می باشد

 

یکی از کتیبه های سه گانه قاجار در تنگه واشی قرار گرفته است. در چشمه علی شهر ری و تونل وانا در جاده هراز، دو کتیبه دیگر این مجموعه قرار دارند. هر سه این کتیبه به دستور مستقیم فتحعلی شاه قاجار حکاکی و در مکان های ذکر شده قرار دارند.

آبشار ساواشی
آبشار ساواشی یا به عبارتی تنگه واشی، یکی از مکان ‌های دیدنی بسیار زیبا و جذابی است که بازدید از آن به همه توصیه می شود. این جاذبه گردشگری از معدود جاذبه های فیروزکوه است که در 17 کیلومتری آن قرار گرفته است.


در زبان گیلکی، واش به چمن گفته می شود. در فصل تابستان و همراه با گرمای هوا، آبشار ساواشی میزبان گردشگران زیادی است تنها با یک پیاده روی سه کیلومتری در دل کوه و درون رود، آبشار زیبا و جذاب 15 متری واش نمایان می شود.


برای راحتی و سهولت گردشگران، در نزدیکی آبشار ساواشی، رستوران ها و تفرجگاه هایی تعبیه شده است. همه ساله تورهای بسیار زیادی به سمت این تنگه حرکت می کنند. تنگه واشی به دلیل طبیعت خاص و سرسبزی که دارد، مورد توجه بسیاری از گردشگران است.

تنگه ساواشی,آبشار ساواشی,آبشار ساواشی کجاست

 دشت ساواشی

 

مسیر پیاده روی از ابتدای تنگه اول در سه بخش خلاصه می شود:
بخش اول: از ابتدای تنگه واشی حرکت کنید. در کل این مسیر، تا زانو در آب هستید. بعد از طی مسافتی حدود 250 متر، به دشت ساواشی می رسید و می توانید با خیال راحت، استراحت کرده و خودتان را برای ادامه این ماجراجویی زیبا آمده کنید.


بخش دوم: بعد از یک استراحت کوتاه، دوباره به حرکت خود ادامه دهید. بعد از 1700 متر پیاده روی در دشت ساواشی، به تنگه دوم می رسید.


بخش سوم: از ابتدا تنگه دوم تا رسیدن به آبشار ساواشی، باید مسافتی حدود 800 متر را پیاده روی کنید اما رسیدن به آبشار و دیدن آن، تمامی این سختی ها را از بین خواهد برد.


پیاده روی و ماجراجویی در دل ساواشی تنها به خاطر منظره های خیره کننده و گیرا آن نیست؛ بلکه این تنگه دارای آثار تاریخی بوده که این مکان را به یک اثر تاریخی تبدیل می کند.

 

 

آبشار ساواشی,آبشار واشی,جاذبه های فیروزکوه

 مسیر حرکت به سمت آبشار ساواشی سخت اما لذت بخش است


کتیبه های دوره قاجار در تنگه واشی
یکی از کتیبه های سه گانه قاجار در تنگه واشی قرار گرفته است. در چشمه علی شهر ری و تونل وانا در جاده هراز، دو کتیبه دیگر این مجموعه قرار دارند. هر سه این کتیبه به دستور مستقیم فتحعلی شاه قاجار حکاکی و در مکان های ذکر شده قرار دارند. فتحعلی شاه قاجار قبل از رسیدن به پادشاهی، در شیراز ساکن بود و با مشاهده نقوش برجسته‌ آن دیار، سه نفر به نام‌های نقاش باشی، حجارباشی و معمار باشی را مسئول ساخت این سه کتبیه در تهران کرد.


کتیبه ای که در تنگه ساواشی قرار گرفته، دارای ابعادی نزدیک به شش تا هفت متر است که در دور تا دور حاشیه آن، وقایع زمان فتحعلی شاه حک شده است. زیباترین نقش برجسته این کتیبه‌ها، نقش شکارگاه با تصویر اسب، نیزه و شکارهایش است که در حاشیه آن می‌توان پسران فتحعلی شاه، عباس میرزا، علی نقی میرزا و علی قلی میرزا، همچنین نوادگانش را در حال شکار دید. این اثر از نظر هنری، یکی از بهترین و زیباترین هنرها و سنت های ایران را به تصویر کشیده است. عمر این کتیبه نزدیک به 185 سال است و به گونه ای حک شده که در طول این زمان، هیچ پدیده یا حوادث طبیعی اعم از باد و طوفان و آب نتوانسته بر آن تأثیر بگذارد. باورش سخت است اما صنعت گردشگری توانسته به آن آسیب بزند!

 

آبشار ساواشی,تصاویر آبشار ساواشی,جاذبه های فیروزکوه

 آبشار ساواشی به عنوان یک مکان تاریخی نیز شناخته می شود

 

آبشار ساواشی,تصاویر آبشار ساواشی,جاذبه های فیروزکوه

کتیبه ای که در تنگه ساواشی قرار گرفته، دارای ابعادی نزدیک به شش تا هفت متر است

 

 

اگر قصد سفر به تنگه واشی و دیدن آبشار ساواشی را دارید، از آوردن وسایل لازم جهت پیاده روی در آب غافل نشوید تا طعم لذت بخش این سفر برای شما تلخ نگردد. این وسایل در تمام طول سفر به شما کمک می کنند نداشتن این وسایل نه تنها در سفر شما را با دردسرهایی رو به رو می کند بلکه پس از سفر نیز عواقبی مثل: سرماخوردگی و بدن درد را به دنبال دارد.
وسایل لازم برای سفر به تنگه واشی
•  لباس مناسب
فراموش نکنید که برای رسیدن به آبشار بدون استثنا باید از درون آب عبور کنید و راه دیگری ندارد. شما می توانید با بالا زدن شلوارتان یا پوشیدن یک شلوارک بلند، گذر از این مسیر را برای خود راحت تر کنید. حتی با رعایت موارد ذکر شده، باز هم خیس می شوید و این امر اجتناب ناپذیر است. اما این خیس شدن به راحتی با گرما آفتاب، خشک خواهد شد.


• کفش یا دمپایی مناسب
متذکر شدیم که برای عبور از تنگه واشی حتماً باید از درون آب عبور کنید؛ به همین دلیل، اصلاً به پابرهنه بودن حتی فکر هم نکنید؛ زیرا جدا از مسیر خشکی که باید طی کنید، درون آب پر از قلوه سنگ است و پای شما را زخمی می کند. حتی کفشی که لایه نازکی دارد، نپوشید؛ چرا که پس از عبور از قلوه سنگ ها، پایتان از درد تیر می کشد. به همین دلیل، پیشنهاد می شود از کفش های کتانی ساده یا ضخیم استفاده کنید. از این رو کفش کهنه که اگر خیس شود، برای شما اهمیتی ندارد یا اگر خراب شد، می توانید با خیال راحت آن را جایگزین کنید.


افرادی هستند در تنگه واشی هستند که دمپایی خاصی را با نام دمپایی تنگه واشی به فروش می رسانند. اگر از دمپایی استفاده می کنید، نوع کش دار آن را تهیه کنید تا هنگام راه رفتن در آب از پایتان جدا نگردد.


• آب آشامیدنی
در تنگه واشی، آب آشامیدنی پیدا نمی کنید. البته در تنگه اول رستورانی هست ک آب آشامیدنی دارد. آب معدنی در رستوران ها نیز یافت می شود ولی توصیه می کنیم که آب آشامیدنی را همراه خود ببرید. شما می توانید همراه خود کلمن نیز ببرید اما حمل آن مقداری سخت است.

 


• غذا
آبشار ساواشی دارای رستوران و غذاخوری است اما اگر قصد صرفه جویی دارید، بهتر است مقداری غذا سرد نظیر: سالاد الویه و نان همراه خود ببرید و آن را در کوله پشتی خود حمل کنید و به عنوان نهارتان میل کنید.


• کیسه زباله
حتماً از چند عدد کیسه زباله برای جمع آوری و نگهداری زباله هایتان استفاده کنید تا علاوه بر لذت مشاهده آبشار زیبای واشی، لذت جمع آوری زباله از این مکان زیبا را نیز کسب کنید.

 

آبشار ساواشی,تصاویر آبشار ساواشی,آبشار ساواشی از جاذبه های دیدنی فیروزکوه

برای عبور از تنگه واشی حتماً باید از درون آب عبور کنید


• کلاه، عینک افتابی و کرم ضد آفتاب
اگر نمی توانید شدت گرما را تحمل کنید، پس بهتر است از کلاه، عینک و کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا پوستتان دچار آفتاب سوختگی نشود. بهتر است موبایل، کیف پول یا هر وسیله دیگری را که خیس شدن آن برایتان مهم است، در جیبتان نگذارید. می توانید با قرار دادن آن ها در کوله، از هز نظر ایمن باشید. تجربه ثابت کرده که ارتفاع آب تا جیب شلوارتان نمی رسد؛ به همین دلیل خیالتان راحت باشد. اما به هر حال این احتمال وجود دارد که پایتان سر خورده و کله پا شوید؛ پس بهتر است همواره کار درست را انجام دهید.


چند نکته برای بعضی افراد که مایلند از طبیعت زیبا تنگه واشی دیدن کنند:
اگر به دنبال آرامش و سکوت هستید، روزهای تعطیل را برای این سفر انتخاب نکنید و برنامه خود را به وسط هفته موکول کنید. اما اگر فردی هستید که به دنبال هیاهو و هیجانید، پس بهتر است روزهای جمعه را برگزینید. ما توصیه می کنیم هیجان را انتخاب کنید؛ چون این تنگه جایی نیست که هیاهو یا هیجان بتواند شما را آزار دهد.


از پوشیدن دمپایی تا حد امکان خودداری کنید؛ چون بیشتر مسیر را پیاده هستید. سنگ های نوک تیز همواره پا را خراش می دهند و قلوه سنگ ها پایتان را کبود می کنند. احتمال لیز خوردن از روی سنگ های لیز، نیز وجود دارد. پوشیدن کفش ورزشی مخصوص برای طی این مسیر به شما توصیه می شود.


کودکان زیر 7 سال مناسب رفتن به چنین مکانی نیستند؛ پس تا حد امکان نه خود را اذیت کنید و نه کودک را؛ زیرا در طول این مسیر مجبور می شوید کودک خود را در آغوش بگیرید و آنقدر راه بروید تا خسته شوید.


توصیه من این است که خودتان را از دیدن تنگه دوم محروم نکنید و مسیر را تا رسیدن به آبشار ساواشی ادامه دهید. می توانید تا پشت آبشار هم بروید و صحنه های زیبا پشت آن را نیز مشاهده کنید. چون آفتاب به این تنگه ها نمی رسد، آب بسیار سرد است؛ به همین دلیل، بهترین زمان برای سفر در این مسیر، مرداد ماه است.


سوغات آبشار ساواشی
دوغ پنج گیاه یکی از سوغات های معروف روستا ساواشی است. این دوغ محلی حاوی گیاهان معطر نظیر: نعناع، آویشن، پونه صحرایی، کاکوتی و پونه جنگلی است. لواشک ترش و رب آلوچه نیز به عنوان سوغاتی‌های تنگه و آبشار ساواشی شناخته می شوند. در کنار آن، دمپایی های بنددار مخصوص پیاده روی در آب که در ساواشی فروخته می شوند، از دیگر سوغات هایی ست که هر جایی یافت نمی شود. در این تنگه نمی توان از گیاه کمیاب باریچه چشم پوشی کرد که مصارف بسیار مهم دارویی و صنعتی دارد.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: مکانهای تفریحی جهان

 

جزیره سنتینل,جزیره سنتینل در هندوستان,جزیره نورث سنتینل شمالی

جزیره سنتینل در هندوستان

 

جزیره سنتینل شمالی یکی از جزایر آندامان در خلیج بنگال می باشد. جمعی از مردمان بومی، مشهور به سنتینلی ها در این جزیره زندگی می کنند. سنتینلی ها از هر گونه رابطه با مردمان دیگر دوری کرده و با دنیای مدرن ارتباطی نداشته اند. بدین ترتیب دولت هندوستان کل جزیره را که تقریبا به میزان جزیره لاوان میباشد و آب های اطراف آن تا سه مایل از جزیره را منطقه ممنوعه اعلام نموده است.

جزیره سنتینل کجاست؟
در هندوستان حدود 1200 جزیره وجود دارد. این جزیره ها، به دلیل دارا بودن صخره‌های زیبا، سواحل مرجانی، کوه‌های آتش‌فشانی و و طبیعت دیدنی توریست‌های زیادی را به خود جذب می‌کنند. یکی از بهترین و زیباترین جزیره های هندوستان، جزیره نورث سنتینل شمالی است.


جزیره نورث سنتینل شمالی ( (North Sentinel یک جزیره کوچک است که در قسمت غربی بخش جنوبی جزیره آندامان واقع در خلیج بنگال می‌باشد. اطراف این جزیره از سنگ‌های مرجانی پوشیده شده. وسعت این جزیره حدود 28 مایل مربع و جمعیت آن بین 50 تا 400 نفر تخمین زده می‌شود. مردمان این جزیره به شیوه عصر حجر زندگی می کنند و هیچ گونه ارتباط و تماسی با دنیای خارج از جزیره ندارند.

 

زبانی که آنها با هم صحبت می کنند شباهتی به زبان های ساکنین جزایر اطراف ندارد و می توان گفت که آنها جز قدیمی ترین قبایلی هستند که تا به حال مشاهده شده است. گفته می شود اهالی این جزیره، شکارچیانی هستند که 60 هزار سال پیش از آفریقا به این منطقه آمدند. از شیوه زندگی و رسم و رسوم ساکنین آن اطلاعاتی در دسترس نیست. ادعایی مبنی بر آدم خوار بودن اهالی جزیره وجود دارد. افرادی ادعا کرده اند که توانسته اند به این جزیره بروند و بدون اینکه آسیبی به آنها برسد از این جزیره خارج شوند ولی شواهدی برای تایید ادعاهای آنها وجود ندارد.

جزیره سنتینل,جزیره سنتینل در هندوستان,جزیره نورث سنتینل شمالی

زندگی به شیوه عصر حجر در جزیره سنتینل

 
واکنش دولت هندوستان در رابطه با جزیره سنتینل
کشور هندوستان از سال 1947 این جزیره را جزئی از کشور خود اعلام نموده است. دولت هندوستان  بارها تلاش نمود تا با مردم این جزیره ارتباط برقرار کند ولی با حساسیت و واکنش بیش از حد آنها روبرو شد. بنابراین، دولت هندوستان اعلام کرد هیچ کس به منظور ماهیگیری و گردشگری حق نزدیک شدن بیش از 3 مایل به این جزیره را ندارد. زیرا ساکنین این جزیره تمایلی به خوشامد گویی به بیگانگان و توریست ها ندارند و اغلب کسانی که به این جزیره پا گذاشته اند، زندانی یا کشته شده اند.

"جزیره سنتینل" معروف به باغ وحش انسانی
طی سال های متمادی، افراد زیادی برای برقراری ارتباط و دوستی با افراد ساکن در این جزیره و دعوت آنها به ادیان مختلف وارد جزیره سنتینل شدند ولی با استقبالی نظیر انسان های اولیه روبرو شدند. به همین دلیل، این جزیره به باغ وحش انسانی مشهور گشته است. دلیل دیگر منع دولت هندوستان، این است که بدن افراد این قبیله در برابر انواع بیماری های به خصوص بیماری های عفونی و خطرناک ایمن نیست و ممکن است مردم آن به بیماری های خطرناکی دچار شوند.

جزیره سنتینل,جزیره سنتینل در هندوستان,جزیره نورث سنتینل شمالی

جزیره سنتینل معروف به باغ وحش انسانی

 
تحقیقات جان ریچن در جزیره سنتینل
اولین مشاهداتی که از این جزیره صورت گرفت به سال 1771 بازمی گردد. هنگامی که نقشه‌ بردار بریتانیایی "جان ریچن" به هنگام عبور از کنار این جزیره توسط کشتی، نورهایی را از این جزیره مشاهده نمود. "موریس ویدال پورتمن" درسال 1880 برای شناخت سنت ها و مردم این جزیره، به این منطقه سفر کرد. بدین منظور افراد پورتمن،6 نفر از افراد این جزیره را ربودند ولی دو نفر از آنها که سالخورده و پیر بودند، بیمار شده و جان باختند و بقیه آنها که خردسال و کم سن بودند، آزاد شدند. تحقیقات او 7 سال به طول انجامید.


اتفاقات عجیب رخ داده در سنتینل
در آگوست سال 1981، یک کشتی در جزیره سنتینل به گل نشست. چند روز پس از به گل نشستن کشتی، سرنشینان آن مردانی با جثه های کوچک و سیاه‌ چهره ای را مشاهده کردند که با خود نیزه و پیکان حمل کرده و مشغول ساختن قایق در ساحل هستند. کاپیتان پریموس از دیدن آنها شوکه شده و به صورت رادیویی درخواست اضطراری برای رساندن سلاح گرم نمود تا او و خدمه کشتی در مقابل ساکنین جزیره از خود دفاع کنند. با طوفانی شدن دریا، جزیره نشینان از کشتی متوقف شده دور ماندند. پس از گذشت یک هفته یک بالگرد برای نجات  خدمه کشتی به این جزیره نزدیک شد.


در سال 1986 یک زندانی که توانسته بود از زندان فرار کند، اتفاقی به این جزیره رسید. چند روز بعد گروه تجسس جسد این زندانی فراری را در ساحل این جزیره پیدا کرد. در سال 2006، دو ماهیگیر 48 و 52 ساله که به طور تصادفی به این جزیره رسیده بودند توسط مردم جزیره کشته شدند. در نوامبر 2018 ساکنین جزیره یک جهان‌گرد آمریکایی به کمک چند نفر به این جزیره پا نهاد ولی توسط بومیان جزیره با اصابت چند چاقو به گلو کشته شد. پلیس افرادی که به او کمک کرده بودند را دستگیر نمود.


اولین ارتباط صلح‌آمیز با مردم "جزیره سنتینل"
یکی از مدیران مرکز مطالعات انسان شناسی هند به نام پاندیت در سال 1991 توانست اولین ارتباط صلح‌آمیز را با سنتینلی‌ها برقرار کند که 6 سال بعد این ارتباط قطع شد. در سال 2004 این جزیره دچار زمین لرزه و سونامی شد. سه روز پس از این حادثه، دولت هند تلاش نمود تا به ساکنین آن کمک کند ولی مورد اصابت سنگ و نیزه هایی قرار گرفت که ساکنین به طرف آنها پرتاب نمودند. بنابراین اطلاعات دقیقی از تعداد کشته شدگان در این حوادث وجود ندارد. این سونامی باعث نابودی قایق ها و محل ماهیگیری ساکنین این جزیره شد.

 

 

جزیره سنتینل,جزیره سنتینل در هندوستان,جزیره نورث سنتینل شمالی

جزیره نورث سنتینل شمالی

 
تا قبل از این زمین لرزه، مساحت جزیره سنتینل حدود 72کیلومتر مربع و محیطی تقریباً مربع شکل داشت، ولی بعد از وقوع زمین لرزه، جزیره به اندازه یک تا دو متر بالا آمد.

افراد زیادی با حمایت دولت به این مکان سفر کردند اما گفته شده که  استقبال مناسب و خوبی از آنها صورت نگرفته است.


نزدیک‌شدن هر گونه هواپیما، بالگرد یا چرخ‌بال به این جزیره با پرتاب سنگ، نیزه و تیر و کمان مواجه می‌شود، کشتی‌های که با هدف یا به طور تصادفی به آن نزدیک می گردند، همگی ناپدید می‌شوند. ماهی‌گیرانی که حتی به صورت اتفاقی به این جزیره برخورده اند، ناپدید و یا کشته شده اند. خلاصه اینکه نزدیک شدن به این جزیره، خطرناک و دور از عقل است.

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یکشنبه 99 آبان 18  6:29 عصر

مجموعه: دانستنی های سفر

 

دبی,سفر به دبی,راهنمای سفر به دبی

 دبی در سال 1833 به دست شیخ مکتوم بن بطی بن سهیل آل مکتوم بنیان نهاده شد

 

دبی پس از ابوظبی بزرگ ترین شیخ نشین امارات متحده عربی است. دبی مال برترین پاساژ شهر و محل ورود برج خلیفه و آکواریوم دوبی است.

اطلاعات لازم
اختلاف دبی ساعت با تهران: دوبی در منطقه ی زمانی UTC/GMT+ 4 قرار دارد و نیم ساعت از تهران عقبتر است.
زبان رسمی دبی: عربی
واحد پول دبی: درهم امارات
کد کشور: + 971
 

 

شماره های اضطراری:
- پلیس( موارد اضطراری) 999
- پلیس( موارد غیراضطراری) 901
- امبولانس 998
- آتش نشانی 997
- گارد ساحلی 996

این روزها با وضعیت نامشخص ارز و نوساناتی که دارد و از همه مهمتر حذف ارز مسافرتی خیلی ها به جای سفر به خارج، شهرهای داخلی را ترجیح می دهند اما هنوز هم هستند کسانی که یا مجبورند به سفرهای خارجی بروند یا آن عده ای که اصولا ارز گران هم نمی تواند آسیب چندانی به برنامه های اوقات فراغت شان بزند!


دبی یکی از مقاصدگردشگری ایرانیان است و در صورتی که سوار بر هواپیما شوید یک ساعت و 45 دقیقه زمان می برد تا به دبی برسید . دبی بزرگ‌ترین شهر کشور امارات متحده عربی است. این شهر در جنوب کشور ایران و در پیرامون خلیج فارس و در شبه جزیره عربستان قرار دارد. نخستین اشاره‌های تاریخی در دبی از سال 1095 میلادی ثبت شده‌است و نخستین نشانه‌های شهرسازی در دبی به سال 1799 برمی‌گردد. دبی در سال 1833 به دست شیخ مکتوم بن بطی بن سهیل آل مکتوم به‌طور رسمی به عنوان یک شهر بنیان نهاده شد. دبی پس از ابوظبی بزرگ ترین شیخ نشین امارات متحده عربی است.

امارات 3885 کیلومتر مربع وسعت دارد و زیبایی ها و جاذبه های جذاب آن هیچوقت به پای جزایر کیش و قشم ایران نمی رسد ولی اماراتی ها به خوبی توانسته اند با جذب سرمایه های خارجی امکانات گردشگری زیادی برای جذب گردشگر ایجاد کنند.

بهترین زمان برای سفر به دبی
بهترین زمان برای سفر به دوبی از نوامبر تا مارس، است. از نظر آب و هوا، دبی دو فصل دارد: گرم و گرم تر! در زمستان، اسمان صاف و دمای هوا در نواحی ساحلی بسیار مطبوع است اما این فصل، فصل شلوغ گردشگری در دوبی است بدین ترتیب انتظار داشته باشید که گردشگران زیادی را در سواحل و هر جای دیگری که پا می گذارید، ببینید. درصورتی که میخواهید سفری کم هزینه داشته باشید باید در تابستان به دبی سفر کنید اما باید خودتان را برای گرمای شدید و رطوبت بسی بالا آماده کنید.

نکاتی برای سفر به دبی
در صورت استفاده از تور برای سفر به دبی نکات زیر را مورد توجه قرار دهید:

قرارداد ارزان و محکم بنویسید
در قرارداد تور، تعداد روزهای سفر همراه با مسئولیت هایی که تور تقبل می کند شامل بازدیدهایی که خواهید داشت، تعداد وعده های غذایی که تور باید به مسافرین بدهد، نوع هواپیما یا اتوبوسی که با آن سفر می کنید و... را ذکر می کنند. توجه داشته باشید بعضی از تورها از ناآگاهی مسافرین استفاده ( سوءاستفاده) می کنند و حفره های قانونی را در قرارداد باز می گذارند که درصورتی که مشکلی پیش آمد بتوانند از زیر بار تعهداتشان در بروند.

به عنوان مثال در تورهای زمینی، ممکن است اتوبوسی که قرارتان بوده عوض شده و اتوبوسی با کیفیت و مدل پائین تر برایتان بیاورند یا درصورتی که تورتان ترکیبی است به علل واهی از بردنتان به محل یا شهر دیگری که در تعهد آژانس بوده امتناع کنند. این موارد بیش تر زمانی رخ می دهد که تور به نظرش میرسد چندان هم برگزاری سفر برایش به صرفه نبوده است!

 

دیدنیهای دبی,سفر به دبی,راهنمای سفر به دبی

 بهترین زمان برای سفر به دوبی از نوامبر تا مارس، است

 

رصد تورهای لحظه آخری
شرکت هایی هستند که صرفا یک تا 2 روز به زمان حرکت و اجرای تورشان مانده ولی هنوز ظرفیت شان تکمیل نشده است. در واقع آژانس ها پرواز را چارتر و هتل را کرایه می کنند و درصورتی که نتوانند ظرفیت لازم برای پر کردن هواپیما یا هتل را پیدا کنند متحمل زیان زیادی خواهند گردید، در نتیجه برای تکمیل ظرفیت و زیان کمتر، مبادرت به فروش ارزان قیمت تر و گاهی بسیار ارزان تر از تورهای خویش می کنند. به عنوان مثال گاهی آژانس باقیمانده ظرفیت تور را با قیمت بین 10 تا 50درصد و حتی بیش تر، پائین تر از قیمت حقیقی تور می فروشد؛ موضوعی که لابد شما هم بطور اتفاقی گاهی از طریق پیامک هایی که برایتان آمده شاهد بوده اید. تورهای اینچنینی در فصل هایی که مسافر زیاد است زیاد ترند چرا که به علت بالا بودن میزان مسافرت، آژانس ها بیش از همیشه پرواز ها را چارتر می کنند و بساط تور راه می اندازند.

ولی درصورتی که خودتان پایه باشید و کوله بار سفرتان دم دست و فراهم باشد، میتوانید در سایت هایی که با اسم تورهای لحظه آخری شناخته میشوند ثبت نام کنید تا شما را در جریان آخرین خبرهای این تورها قرار دهند. به این ترتیب میتوانید همین که خبر آیتم مناسب و ارزان قیمت را گرفتید بساط را جمع کرده و گاهی با رقمی نزدیک به مفت و رایگان! یک سفر درست و حسابی بروید.

با توجه به گرانی ها بهتر است قبل از سفر به هر کشور خارجی نکته هایی را بدانید که سفرتان را راحت تر کند. برای سفر به دبی هم به پیشنهادات ما فکر کنید:
1- درصورتی که میخواهید سوار تاکسی شوید بهتر است از تاکسی های خاکستری رنگ استفاده کنید که ورودی اش پنج درهم است و سایر مسیر از طریق تاکسی متر محاسبه می شود.

2- تلفن همراه تان خود بخود رومینگ می شود ولی پیشنهاد می کنیم یک کارت تلفن 30 درهمی بخرید و تماس بگیرید یا یک سیم کارت 100 درهمی بخرید. هرگز از تلفن هتل استفاده نکنید به دلیل آن که قیمتش بسیار سرسام آور است.

3- درصورتی که در هتل اقامت می کنید باید بدانید هرروز از ساعت 10 صبح خودرو جلوی هتل می ایستد تا شما را بصورت رایگان به ساحل و مراکز خرید ببرد.

4- از بین پاشاژها و مراکز خریدی که در دبی موجود است ،« انصار مال» هم قیمت اجناسش پائین تر است هم مرغوبیت بهتری دارد و هم تنوع اجناسش بیشتر است.

5- موقع سفر به دبی مواظب باشید با خویش داروی کدئین دار یا داروی ارام بخش همراه نداشته باشید که چنانچه ماموران فرودگاه دبی متوجه شوند شما را بازداشت یا جریمه سنگین می کنند. فرودگاه دبی به ایرانی ها خیلی سخت گیری می کنند و حتی امکان دارد ناگزیر شوید کمربند و کفش های تان را درآورید تا شما را بازرسی بدنی کنند.

6- چه در ایران و چه در دبی باید به شدت مواظب باشید که ماموران فرودگاه مهر ورود و خروجتان را پررنگ روی پاسپورت و ویزایتان بکوبند در غیر اینصورت بدجوری دچار دردسر می شوید و حتی امکان دارد ورود و خروجتان را غیرقانونی بدانند.

 

شهر دبی,راهنمای سفر به دبی,راهنمای سفر به دبی

  دبی بزرگ‌ترین شهر کشور امارات متحده عربی است

 

تورهای دبی گردی
به محض ورود به هتل، تور لیدر برگه های استفاده از تورهای شهر و تفریحی را به شما می دهد که میتوانید با پرداخت مبلغ موردنظر از آن ها استفاده کنید. مثل این تورها:

تور گشت دبی: هشت ساعت ساحل جمیرا، مرکز خرید ابن بطوطه با معماری شش کشور جهان و امارات مال( سرزمین اسکی و برف) با صرف شام از ساعت 3 تا 11 شب.

تور سافاری: پنج ساعت گشت در صحرا، شن پیمایی با لندکروز، اسکی روی ماسه، نقش بندی دست ها و پاها با حنا بهمراه قلیان و صرف شام.

تور والیدوادی: گردش در یکی از هیجان انگیز ترین و بزرگ ترین پارک های آبی جهان.

تور جت اسکی

تور کروز: صرف شام در کشتی های سنتی همراه با اجرای موزیک بهمراه تماشای مناطق زیبای دبی در شب.

جاذبه های گردشگری دبی
برج خلیفه یا برج دبی
این برج با 163 طبقه قابل استفاده و 828 متر ارتفاع، اکنون بلندترین سازه و آسمانخراش ساخته شده بدست انسان است. ساخت این برج از ژانویه 2004 شروع شد و در روز چهارم ژانویه 2010 گشایش یافت. نمای برج خلیفه از 24348 شیشه تشکیل یافته است. در خارج برج فواره ای با هزینه 217 میلیون دلار ساخته شده که 275 متر طول دارد و قادر به پرتاب آب به ارتفاع 150 متری است.

 

دبی,راهنمای سفر به دبی,سفر به دبی

 برج خلیفه یا برج دبی

 

 

سیتی سنتر
این مرکز با زیربنایی حدود 370 هزار متر مربع و با بیش از 300 فروشگاه و 13 رستوران و کافی شاپ از بزرگ ترین و اصلی ترین مرکز خرید در دبی و خاورمیانه است. شعبه بسیار وسیع هایپرمارکت کارفور و فروشگاه بزرگ ایکیا( اسباب و اثاثیه خانه) و 11 سالن سینمای ساین استار از شاخص ترین و بزرگ ترین بخشهای این مرکز هستند.

دبی مال
دبی مال برترین پاساژ شهر و محل ورود برج خلیفه و آکواریوم دوبی است. یک زمین اسکیت روی یخ، محدوده ی بازی و مجموعه ی سینمایی هم در این مرکز تجاری بزرگ موجود است و برای کسانی مناسب است که غیر از خرید کردن ، حبیب دارند زمانی را برای تفریح و سرگرمی در نظر بگیرند.

امکانات خرید و غذا خوردن در این پاساژ ، زیاد است. غیر از رستوران و فروشگاه، مدام یک رویداد جذاب تفریحی و فرهنگی در این مرکز برگزار می شود به عنوان مثال اجرای موزیک زنده یا نمایش مد. از معروف ترین رویدادها و فستیوال های این پاساژ میتوان به جشنواره خرید دبی اشاره نمود که هر سال در ماه های ژانویه و فوریه برپا می شود. یا فستیوال ی سوپرایز تابستانه دبی که در ماه های جولای و آگوست برگزار می شود.

 

سفر به دبی,دبی,راهنمای سفر به دبی

 دبی مال یکی از مکانهای دیدنی دبی

 

 

پیست اسکی دوبی
امارات یک کشور گرمسیر است ولی اماراتی ها با خرج هایی که کرده اند توانسته اند در این کشور یک پیست اسکی در امارات مال در جاده شیخ زائد بسازند که در هر چهار فصل سال پذیرای حداکثر 1500 میهمان است. دارای پنج دور با ارتفاع و شیب متفاوت است که طولانی ترین دور آن، 400 متر با سقوطی بیش از 60 متر است. این پیست با دمای بین منهای یک تا منهای دو درجه سانتی گراد، 22 هزار و 500 متر مربع فضای پوشیده از برف دارد و هم اندازه سه زمین فوتبال است.

مسجد جمیرا
این مسجد از زیباترین و مشهورترین مسجدهای شهر دبی است که یک گنبد زیبا به ارتفاع 16 متر و دو گلدسته به طول تخمینی 40 متر و یک منبر بسیار زیبا و باشکوه که نمونه ای از معماری جدید است، دارد. عکس این مسجد بعنوان نمادی از این کشور روی پول های 500 درهمی چاپ شده است.

 

دبی,سفر به دبی,مکانهای دیدنی دبی,راهنمای سفر به دبی

 مسجد جمیرا زیباترین مسجد در دبی


جزایر پالم( نخل)
جزایر نخل، جزایر مصنوعی در دبی در امارات متحده عربی هستند. این جزایر به وسیله شیخ محمد بن راشد آل مکتوم به خاطر افزایش میزان جهان گردی دبی راه اندازی شدند. هر چزیره به صورت یک درخت نخل خواهد بود که یک هلال ماه در بالای آن قرار دارد و تعداد زیادی مراکز مسکونی، تفریحی و سرگرمی را در خویش جای خواهد داد. جزایر پالم دور از ساحل امارات متحده عربی در خلیج فارس واقع هستند و 520 کیلومتر ساحل را به شهر دوبی اضافه خواهد کرد.

کایت بیچ( Kite Beach)
این ساحل شنی سفید رنگ و مرتفع، در جنوب ساحل جمیرا قرار دارد و یکی از برترین مقصدهای گردشگری برای علاقه مندان به ساحل و افتاب است که دوست دارند چندین ساعت را در ارامش ساحل، افتاب بگیرند. کایت بیچ مهم ترین مقصد دوبی برای موج سواری با کایت است. همچنین ، امکانات انجام ورزش های آبی گوناگون در این ساحل برای علاقه مندان به هیجان و ماجراجویی در نظر گرفته شده است. در این ساحل هم تجهیزات الزامی برای ورزش های آبی در اختیار شما قرار می گیرد و هم میتوانید از مربیان خبره، اموزش ببینید و تجربه ای فراموش ناشدنی از سفر به دوبی در دفتر خاطرات خود ثبت کنید.

 

تور اتوبوس دو طبقه
این اتوبوس ها هر یک ساعت و نیم یک دفعه از در برابر پاساژ وافی در منطقه بردبی حرکت می کنند و در زمان مسیر در نقاط مختلفی توقف های کوتاهی دارند. دیدارکنندگان از دوبی میتوانند منظره ها شهر را از طبقه دوم این اتوبوس های دو طبقه مشاهده کنند. این اتوبوس ها دارای 44 صندلی در طبقه بالا و 28 صندلی در طبقه پائین هستند. چشم‌انداز شهر از طبقه دوم این اتوبوس ها که تقریباً سرباز هم هستند، بسیار دیدنی است.

وایلد وادی
وایلد وادی بزرگ ترین پارک امروزی آبی در خاورمیانه به شمار می آید این پارک از 30 مسیر و جاذبه های تفریحی که 14 تای آن به یکدیگر راه دارد، تشکیل یافته است. مسیر مورد علاقه بازدیدکنندگان، جمیره سیره است که دارای 33 متر ارتفاع و سرعت آب در آن به 80 کیلومتر در ساعت می رسد. حوله و صندوق نگهداری وسایل با حداقل هزینه جهت کرایه در دسترس همه است.

برج العرب
ارتفاع این هتل 321 متر است و جزء منحصر به فردترین هتل های جهان است. این هتل در دریا بر جزیره مصنوعی در فاصله 280 متری از ساحل خلیج فارس قرار دارد که فقط از طریق راهی منحنی شکل به شهر می رسد. این هتل اتاقهای معمولی ندارد بلکه تشکیل شده از 202 سوئیت دوبلکس است. کوچکترین سوئیت آن 169 متر مربع و بزرگ ترین آن 780 متر مربع و یکی از گرانترین هتل های جهان است.

 

دبی,سفر به دبی,راهنمای سفر به دبی

 برج العرب در دبی، جزء منحصر به فردترین هتل های جهان است


پارک ساحلی جمیرا
ساحل طولانی این پارک 12 هکتاری بسیار تمیز است ودر کنار ساحل و در ادامه آن درختان نخل بیشماری قرار دارد که سایه سار زیبایی برای شناگران و دیگر بازدیدکنندگان از این پارک فراهم نموده است.

محله بستکیه
نام محله ای بسی قدیمی و تاریخی در دوبی و حتی امارات متحده عربی است. بنای این محله را ایرانیان مهاجر از شهرستان« بستک» در استان هرمزگان گذاشته اند. محله قدیمی بستکیه در مجاور دبی در منطقه بر دبی و در خیابان فهیدی قرار دارد. خانه هایی با معماری قدیمی، کوچه های باریک و بادگیرهای بلند، بیانگر زندگی مردم قدیمی دبی است. از این بادگیرها برای خنک کردن منازل استفاده می شده است. حکومت دوبی اینک در حال بازسازی این محله است تا از آن بعنوان یک دهکده توریستی استفاده کند.

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: مکانهای تفریحی جهان

 

باغ ماژورل مراکش,باغ ماژورل کجاست,عکس های باغ ماژورل

باغ ماژورل در مراکش

 

باغ ماژورل، از جاذبه های دیدنی مراکش

باغ ماژورل دارای انواع درختان و گل های کمیاب از 5 قاره جهان میباشد و بطور خاص دارای انواع مختلف درخت کاکتوس است.

کشور مراکش 

کشور مراکش یکی از کشورهای پادشاهی قاره آفریقا است که پایتخت آن شهر رباط است. 

مراکش در دورترین قسمت شمال غربی قاره آفریقا واقع شده است. از شمال به دریای مدیترانه و جبل الطارق( 468 کیلومتر) و از غرب به اقیانوس اطلس( 2700 کیلومتر) منتهی می شود.

 

مراکش از شرق با الجزایر( 1559 کیلومتر) و از جنوب با سرزمین مورد اختلاف صحرای غربی( 443 کیلومتر) هم جوار است. مراکش یا همان مغرب دارای آب و هوایی نسبتا معتدل است و با توجه به جاذبه های متعددی که دارد مکانی جذاب برای بسیاری از گردشگران حرفه ای است. مراکش دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی زیادی میباشد، یکی از این جاذبه های دیدنی، باغ ماژورل می باشد که در این مطلب به معرفی آن می پردازیم.

 

باغ ماژورل مراکش,تصاویر باغ ماژورل,عکس های باغ ماژورل

باغ ماژورل، از مکانهای دیدنی مراکش

 

باغ ماژورل

باغ ماژورل یکی از بهترین باغ های جهان به شمار می رود. این باغ در سال 1947 میلادی تا کنون به روی عموم مردم باز است و مسافران مراکش میتوانند از آن دیدن کنند.

 

باغ ماژورل مراکش,باغ ماجوریل,ساعات بازدید از باغ ماژورل

تصاویر باغ ماژورل

 

باغ ماژورل با گل های کاکتوس و درختان نخل و سرخس، توسط نقاشی به اسم ژاک ماژورل ساخته شد. ژاک ماژورل که نقاشی فرانسوی بود، سالها در مراکش ساکن گردید و با نقاشی زندگی مردم محلی مراکش، معروف شد. معروف ترین یادگار بازمانده از او باغ ماژورل و نوعی رنگ آبی است که امروزه به نام آبی ماژورلی شناخته می شود. این باغ استودیوی  محل زندگی ماژورل بود. بعد از مرگ او در سال 1962، طراح مد فوانسوی به نام ایو سن لوران باغ ماژورل را خرید و پس از مرگ وی در سال 2008، خاکستر او را در باغ پخش کردند.

 

باغ ماژورل مراکش,باغ ماجوریل,موزه باغ ماژورل

عکس های باغ ماژورل

 

مساحت باغ ماژورل 10هزار مترمکعب بوده و پر از گل و گیاهان بسیار دیدنی و خوشبویی است که در بخش های گوناگون عمارت ماژورل قرار دارد. این باغ تنها برای انسانها جذاب نیست، بلکه برای انواع پرندگان هم شرایط مساعدی موجود است تا بتوانند زندگی کنند، در باغ ماژورل  حدود 15 نوع پرنده زندگی می کنند.

 

 

باغ ماژورل مراکش,باغ ماجوریل,تصاویر باغ ماژورل

در باغ ماژورل انواع کاکتوس وجود دارد

 

 

موزه باغ ماژورل

یکی از پر بازدیدترین بخش های باغ ماژورل مراکش، موزه ای است به اسم بربر که میتوانید زمانی که به این باغ رفتید از آن دیدن کنید. در گذشته از بربرها با نام آمازیغ  هم  یاد می شده است. بربرها جزء بومیان شمال آفریقا بودند و هنوز هم نوادگانشان در این محدوده زندگی می کنند. موزه باغ ماژورل از بخش های نوساز باغ است که در سال 2001 میلادی به ماژورل اضافه شد. موزه بربر را برای تکریم و شناساندن تمدّن این مردم به ماژورل افزودند. در این موزه نقاشی های نفیسی که خود ژاک کشیده بود یا طی سال های مختلف به او هدیه داده شده بود جمع آوری شده اند. مضمون اکثر این آثار بربرها هستند.

 

باغ ماژورل مراکش,باغ ماجوریل,تصاویر باغ ماژورل

تصاویر باغ ماژورل

 

ساعات بازدید از باغ ماژورل

ساعت بازدید از باغ ماژورل از 8 صبح تا 5 بعدازظهر است که می توان به راحتی با تاکسی هایی که در سطح شهر هستند به آن جا رفت.

نکته جالب این که، برای افردی که وضعیت مالی خوبی ندارند، بازدید رایگان است.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یکشنبه 99 آبان 18  6:23 عصر

مجموعه: مکانهای تفریحی جهان

 

دیدنیهای تفلیس, پایتخت گرجستان,دیدنیهای تفلیس

 آشنایی با جاذبه های گردشگری و دیدنیهای تفلیس

 

تفلیس به جهت نزدیکی جغرافیایی و هزینه های سفر مناسب، به یکی از مقاصد محبوب گردشگران ایرانی تبدیل شده است. هنگامی که در خیابان ها و محله های تفلیس گردش می کنید، مجموعه ای از ساختمان ها را می بینید که با ترکیبی از معماری قرون وسطایی، کلاسیک و معماری مدرن ساخته شده اند.

تفلیس، پایتخت گرجستان

 تفلیس، پایتخت گرجستان تفلیس پایتخت و بزرگترین شهر گرجستان است. شهر تفلیس در دو طرف رود متکواری قرار داشته و جمعیتی حدود 1?5 میلیون در آن زندگی می‌کنند. تفلیس در قرن پنجم میلادی و توسط واختانگ یکم پادشاه گرجستان باستان یا همان ایبریا بنیان‌گذاری شده و به سبب چشمه‌های آب گرم آن، «تْبیلیسی» (مشتق از واژه? «تْبیلی» به معنای گرم؛ منسوب به چشمه‌های آب گرم تفلیس) نام گرفته‌است. تفلیس در جنوب شرق اروپا قرار گرفته‌است.

 

دیدنیهای تفلیس,جاذبه های گردشگری تفلیس,جاهای دیدنی تفلیس

 تفلیس پایتخت گرجستان می باشد


موقعیت جغرافیایی تفلیس
تفلیس در هزاره سوم تا چهارم قبل از میلاد مسکونی شد. برای نخستین بار در سال نامه های قرن چهارم میلادی از تفلیس بعنوان قلعه ـ شهر نام برده شده است. تفلیس به دلیل قرار گرفتن در محل تلاقی راههای مهم همیشه دارای اهمیت منطقه ای بوده و همین ویژگیها باعث توسعه و گسترش این شهر از دیرباز تاکنون شده است. این شهر در 120 کیلومتری رشته کوه قفقاز بزرگ و 250 کیلومتری دریای سیاه قرار دارد و با شهرهای تاشکند، استانبول، رم، بارسلون، بوستون، و شیکاگو هم عرض است. شهر در دو طرف ساحل رود کر (کور) در داخل دره ای گسترده است. این رود که از کوههای کردستان ترکیه سرچشمه می گیرد به طول 36 کیلومتر در شهر جاری است.

 

دیدنیهای تفلیس, پایتخت گرجستان,جاهای دیدنی تفلیس
شهر تفلیس در هزاره سوم تا چهارم قبل از میلاد مسکونی شد

 

آب و هوای تفلیس
تفلیس در گذشته های دور ابتدا در طول سواحل رودخانه رشد کرد. بعدها با افزایش جمعیت ساخت و ساز به دامنه ها و تپه ها و فلاتهای اطراف رودخانه کشیده شد که این فلاتها در شمال و شمال شرقی شهر واقع شده است. قسمتهای جنوب شرقی شهر از خیابانهای تنگ و خانه های قدیمی دو یا سه طبقه تشکیل یافته که مجموعة قدیمی شهر تفلیس را تشکیل می دهد آب و هوای تفلیس به سبب نسیمی که از کوهستانها در دره های اطراف می وزد همیشه پاکیزه است.

 

دیدنیهای تفلیس,آب و هوای تفلیس,جاهای دیدنی تفلیس

 ماه ژوئیه با میانگی گرم‌ترین ماه سال در تفلیس می باشد

 

آب و هوای تفلیس اقلیم نیمه‌گرمسیری مرطوب با تأثیرات غالبِ اقلیم قاره‌ای مرطوب است. شهر تفلیس دارای زمستان‌های نسبتاً سرد و تابستان‌های گرم است. میانگین دمای سالیانه در شهر تفلیس، 13?3 درجه سلسیوس (55?9 درجه فارنهایت) است. ژانویه با میانگین دمای 2?3 درجه سلسیوس (36?1 درجه فارنهایت) سردترین ماه سال و ژوئیه با میانگین دمای 24?9 درجه سلسیوس (76?8 درجه فارنهایت) گرم‌ترین ماه سال است.

 

دیدنیهای تفلیس
مجسمه مادر Mother Of Kartli

دیدنیهای تفلیس,جاذبه های گردشگری تفلیس,مجسمه مادر از دیدنیهای تفلیس

 مجسمه مادر، از دیدنیهای تفلیس پایتخت گرجستان

 

دیدنیهای تفلیس,جاذبه های گردشگری تفلیس,مجسمه مادر از دیدنیهای تفلیس

  مجسمه مادر، از جاذبه های گردشگری تفلیس

 

مجسمه مادر بر فراز تپه سولولاکی و در سال 1985 به مناسبت 1500 سالگی تفلیس ساخته شده است. این مجسمه 20 متری آلمینیومی از یک زن با لباس ملی گرجستان است که توسط الگوجاشوکلی به عنوان کارآکتر ملی گرجی ساخته شده است. در دست چپ مجسمه کاسه ای نوشیدنی جهت خوشامدگویی به دوستان و در دست راست شمشیری جهت مبارزه با دشمنان قرار دارد.

 

محله حمام ها تفلیس گرجستان

دیدنیهای تفلیس,دیدنیهای گرجستان,حمام های تفلیس

 محله حمام ها، از دیدنیهای تفلیس

 

محله حمام های قدیمی در کرانه راست رودخانه کورا واقع شده است و جزء قدیمی ترین و تاریخی ترین بخشها و جاهای دیدنی تفلیس تفلیس به شمار می رود. دلیل ساخت این حمام ها وجود چشمه های آب گرم طبیعی این منطقه میباشد که به فراوانی یافت می شود. این حمام ها در قدیم فقط به خاطر درمان بیماری استفاده نمی شده است بلکه برای تفریح و برگزاری جشن ها هم مورد استفاده قرار می گرفته است. طبق افسانه ها پادشاه کارتل نام قدیمی پادشاهی گرجستان یعنی واختانگ گرگاسالی به معنی گرگ سر، در قرن 5 میلادی و بواسطه کشف این چشمه های معدنی در حین شکار علاقه مند این مکان شد و گویی شهر تفلیس از آن هنگام شکل گرفته شده است.

 

 

مرکز تفریحی فونیکولار تفلیس- Funicular

دیدنیهای تفلیس,جاذبه های گردشگری تفلیس,مرکز تفریحی فونیکولار از دیدنیهای تفلیس

مرکز تفریحی فونیکولار، در پایتخت گرجستان 

 

فونیکولار میتواند نخستین و بهترین گزینه برای تفریح و سرگرمی در تفلیس باشد. این مرکز تفریحی در بالای کوه ساخته شده است و چشم انداز منحصربه‌فردی از شهر و پیرامون آنرا دارد. دمای هوا در فونیکولار به علت قرار داشتن در مکانی مرتفع چند درجه خنک تر از شهر بوده و در روزهای گرم تابستان بسیار لذتبخش و مطبوع می باشد. این مرکز، دارای امکاناتی مثل رستوران و وسایل بازی از جمله ترن هوایی است. در رستوران فونیکولار گزینه های فوق العاده ای برای خوردن و آشامیدن وجود دارد.

 

 

پارک آبی تفلیس گرجستان( آکوا پارک)

دیدنیهای تفلیس,پارک آبی تفلیس گرجستان,مکانهای دیدنی تفلیس

پارک آبی تفلیس از دیدنیهای پایتخت گرجستان

 

این پارک آبی هم بعنوان یکی از جاذبه های گردشگری گرجستان در سال 2006 افتتاح شده است. در این پارک انواع سرسره های آبی، استخرهای شنا و... وجود دارد. این پارک رو باز یکی از پارک های آبی محبوب و زیبای برای گردشگران و خود گرجی ها می باشد. بهترین زمان برای رفتن به این منطقه و استفاده کردن از پارک آبی از نیمه خرداد تا نیمه مهر ماه قابل استفاده میباشد اما جالب است بدانید خود گرجی ها تا برف نیامده از این منطقه استفاده می کنند.


پل صلح

دیدنیهای تفلیس,پل صلح,دیدنیهای گرجستان

 پل صلح از دیدنیهای تفلیس، پایتخت گرجستان

 

در سال 2010 شورای شهر تفلیس گرجستان برای متصل ساختن قسمت های قدیمی و جدید تفلیس سفارش احداث یک پل را به طراح برجسته ایتالیایی دادند. این رودخانه بر روی کورا قرار گرفته که بر روی سقف پل 150 متری، 1208 بسته نورانی با طرح های گوناگون از 6040 لامپ LED نصب گردیده که در شب منظره ای زیبا خلق می کنند و نورپرداز فرانسوی پروژه آن را در ستایش زندگی و صلح نام نهاده است. پل صلح یکی از زیباترین جاهای دیدنی گرجستان است.

 

دیدنیهای تفلیس,پل صلح,دیدنیهای گرجستان

 پل صلح از دیدنیهای پایتخت گرجستان


موزه ملی گرجستان

موزه هنری گرجستان که با اسم موزه ملی گرجستان هم شناخته می شود، در بخش قدیمی شهر تفلیس و در نزدیکی میدان ازادی قرار دارد و هر ساله علاقه مندان زیادی را از نقاط گوناگون جهان به طرف خود می کشاند. در این موزه آثار زیادی از کشور عزیزمان ایران وجود دارد که عموما مربوط به دوره ی قاجار است. کشور گرجستان در زمان قاجار جزو نواحی شمالی ایران محسوب میشد که با عهدنامه ی گلستان، به کشور روسیه واگذار شد. نقطه عطف این موزه، گنجینه باستان شناسی آن است.

 

این گنجینه از ثروت عظیمی از طلاها، نقره و زیرخاکی های سنگی ارزشمند تشکیل یافته است که مربوط به هزاره سوم پیش از میلاد هستند. موزه ملی گرجستان یکی از مهمترین موزه های کشور گرجستان محسوب می گردد که حدود 140000وسیله و شی از فرهنگ های گوناگون و دوره های زمانی مختلف را در خود جای داده است. اگر علاقمند به بدست آوردن اطلاعات و درکی عمیق تر از گذشته ی شهر باستانی و باشکوه تفلیس هستید، بازدید از این موزه را به شما پیشنهاد می کنیم.

برج ساعت تفلیس

دیدنیهای تفلیس,برج ساعت از دیدنیهای تفلیس,دیدنیهای گرجستان

برج ساعت از دیدنیهای تفلیس، پایتخت گرجستان

 

یکی از سمبولیک ترین سازه های منطقه تفلیس قدیم و در واقع یکی از مدرن ترین آنها، برج ساعت تفلیس است که بنظر میرسد از دنیای داستان ها بیرون آمده است. برج ساعت تفلیس که شبیه ساعت قصه ها است، در کنار مرکز تئاتر عروسکی گابریادزه واقع شده است. این برج چند سال پیش به وسیله ریزو گابریادزه ( Rezo Gabriadeze) که یک عروسک گردان حرفه ای و نویسنده نمایش های عروسکی میباشد و در طول بازسازی ساختمان تئاتر گابریادزه ساخته شد. او این برج را با استفاده از صدها کاشی ساخته دست خویش، بنا کرد.

 
 گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

شنبه 99 آبان 17  6:25 عصر

مجموعه: آیا می دانید ؟

 

 عظمت کهکشان آندرومدا, رصد کهکشان آندرومدا

کهکشان آندرومدا در همسایگی کهکشان راه شیری قرار دارد.

 

می‌توانید در بین صورت فلکی ذات‌الکرسی و مربع اسب بالدار، صورت فلکی آندرومدا را ببینید و در آن، کهکشان آندرومدا را رصد کنید. کهکشان آندرومدا که با نام M 31 نیز شناخته می‌شود، در منطقه صورت فلکی آندرومدا واقع شده است.

کهکشان آندرومدا که با نام M 31 نیز شناخته می‌شود، در منطقه صورت فلکی آندرومدا واقع شده است. این کهکشان، همسایه کیهانی «راه‌ شیری» محسوب می‌شود، زیرا نزدیک‌ترین کهکشان به ماست و در فاصله دو و نیم میلیون سال نوری از ما قرار دارد. این دو کهکشان به همراه ابرهای ماژلانی کوچک و بزرگ، خوشه محلی کهکشان‌ها را به وجود می‌آورند.

 

آندرومدا که منطقه‌ای حدود 3 درجه از آسمان شب را پوشانده، با قدرت 3.4 قابل رؤیت است. در شرایط رصدی مناسب، با چشم غیرمسلح نیز می‌توان بخش‌های مرکزی آن را مشاهده کرد. برای یافتن این کهکشان در آسمان شب، باید سمت شمال آسمان را نگاه کنید و صورت فلکی ذات‌الکرسی (Cassiopeia) به شکل حرف  W پیدا کنید. کمی آن‌طرف‌تر، در پهنه آسمان، یک منطقه خلوت از ستاره‌ها را می‌بینید که در وسط آن یک مربع بزرگ خودنمایی می‌کند. این مربع، بخشی از صورت فلکی اسب بالدار (Pegasus) است.

 

حال، می‌توانید در بین صورت فلکی ذات‌الکرسی و مربع اسب بالدار، صورت فلکی آندرومدا را ببینید و در آن، کهکشان آندرومدا را رصد کنید. نام این صورت فلکی مانند: بسیاری دیگر از صور فلکی از اسطوره‌های یونانی گرفته شده و یادآور آندرومدا، شاهزاده یونان، همسر پرسئوس (Perseus) است. این صورت فلکی توسط «بطلمیوس»، یکی از دانشمندان بزرگ یونانی، نام‌گذاری شده است.

 

کهکشان آندرومدا در جوار صورت فلکی اسب بالدار, محل قرارگیری کهکشان آندرومدا

کهکشان آندرومدا کشف شد

 

نخستین بار، یک ستاره شناس ایرانی به نام «عبدالرحمان صوفی»، این جرم کیهانی را رصد کرد. مدت کوتاهی پس از اختراع تلسکوپ، دانشمندی به نام «سیمون ماریوس» این کهکشان را مورد مطالعه و بررسی قرار داد. ابتدا تصور می‌شد که این جرم بخشی از کهکشان راه شیری است، اما رصدهای «ادوین هابل» نشان داد که فاصله ای بسیار دورتر از مرزهای کهکشان راه ‌شیری دارد.

 

قطر کهکشان آندرومدا حدود 220 هزار سال نوری است؛ یعنی بیش از 2 برابر کهکشان راه شیری! به همین دلیل آن را به عنوان بزرگ‌ترین کهکشان در خوشه محلی می‌شناسیم. اگر آندرومدا می‌توانست به اندازه کافی روشنایی داشته باشد، در آسمان بزرگ‌تر از ماه دیده می‌شد! آندرومدا یک کهکشان مارپیچی با 2 بازو است و حدود 500- 400 خوشه کروی را در خود جا داده است. هاله کهشکان که این خوشه‌های کروی در آن قرار دارند، حدود 3 برابر هاله کهکشان راه‌شیری است. 

 

مورد جذاب دیگری که در این کهکشان به چشم آمد، چشمه‌های اشعه ایکس است. این چشمه‌ها از این رو جذاب به شمار می‌آیند که گزینه های احتمالی مناسبی برای یافتن سیاه چاله ها و ستاره های نوترونی هستند. این کهکشان جذاب، حدود 10 قمر نیز دارد؛ ده قمر کهکشانی! اگر چه این قمرها در حقیقت خودشان ساختاری کهکشانی دارند برای مثال: دو مورد از آن‌ها با نام‌های M 10 و M 32 شناخته می‌شوند، اما به دلیل فاصله زیادشان، از دید تلسکوپ‌های کوچک زمینی مانند ستاره دیده می‌شوند.

 

اجزا تشکیل دهنده کهکشان آندرومدا, زیبایی‌های کهکشان آندرومدا

سطح کهکشان آندرومدا از چه موادی ساخته شده است؟

 

با توجه به اندازه‌گیری‌های انجام شده، دانشمندان حدس می زنند که کهکشان آندرومدا حدود یک تریلیون ستاره داشته باشد. این در حالی است که کهکشان راه شیری حدود 100 تا 400 میلیارد ستاره دارد. ستاره‌های آبی معمولاً ستاره‌های جوان‌تری هستند؛ یعنی مدت زمان کمتری از زمان تشکیل این ستاره‌ها گذشته است. اما مورد عجیب این است که ستاره‌های آبی واقع در کهکشان آندرومدا، پیر هستند. آن‌ها، ستاره‌هایی مانند خورشید ما هستند که لایه بیرونی مواد خود را از دست داده‌اند و ما فقط شاهد هسته‌های گرم آبی رنگ آن‌ها هستیم.

 

 

از موارد عجیب دیگر آندرومدا این است که این کهکشان 2 هسته دارد که هر دو درخشان‌اند و هر کدام، چندین میلیون ستاره با چگالی زیاد دارند. این دو هسته، پنج سال نوری از یکدیگر فاصله دارند. البته برخی از دانشمندان بر این باورند که واقعاً دو هسته وجود ندارد؛ بلکه این‌ها، گروه پراکنده‌ای از ستاره‌ها هستند که به طور مداوم و همیشگی در حال گردش به دور یک ابر سیاه چاله بسیار پر جرم و مرکزی هستند. ستاره‌هایی که به دور هسته P1 می گردند، یک مسیر بیضی شکل را در اطراف سیاه‌چاله طی کرده و در ناحیه بیرونی این کهکشان می‌درخشند. آن ها باعث درخشندگی و روشنایی این ناحیه می‌شوند. اما هسته دوم، گویا تنها به این دلیل وجود دارد که ستاره‌ها هنگام نزدیک شدن به سیاه‌چاله، به یکدیگر نزدیک ‌شوند.

 

کهشان‌های آندرومدا و راه‌ شیری که همسایگان کیهانی یکدیگر به شمار می‌روند، با سرعت 228000 کیلومتر در ساعت به یکدیگر نزدیک می‌شوند. در نهایت، این نزدیکی به یک برخورد عظیم می‌انجامد! کهکشان آندرومدا و راه ‌شیری حدود 4?5 میلیارد سال دیگر به یکدیگر برخورد خواهند کرد.

 

 

برخورد کهکشان آندرومدا به کره زمین, جزئیات کهکشان آندرومدا

کهکشان آندرومدا برای کدام سیارات خطرناک است؟

 

نکته عجیب و جالب توجه این است که پس از این برخورد غول‌آسا کیهانی، به احتمال زیاد، زمین زنده خواهد ماند؛ زیرا کهکشان ها بیشتر از فضا خالی تشکیل شده اند؛ بنابراین، ساکنان آینده زمین برای سالیان طولانی می توانند شاهد نمایش جذابی در پهنه آسمان باشند؛ زیرا این برخورد به صورت لحظه ای و آنی نیست، بلکه آن دو کهکشان در طول چند میلیارد سال با یکدیگر گره می‌خورند تا اینکه سیاه چاله مرکزی هر دو کهکشان به اندازه کافی به یکدیگر نزدیک شوند و در نهایت، با یکدیگر ادغام شوند.

 

پس از این برخورد و ادغام بزرگ، زمین و در واقع، کل منظومه شمسی در یک کهکشان جدید با شرایطی متفاوت قرار خواهد گرفت که یک کهکشان بیضوی خواهد بود. البته در این محاسبات باید عمر خورشید را نیز به حساب بیاوریم. اگر خورشید در مرحله غول سرخ در حدود 5 میلیارد سال آینده، سیاره زمین را نبلعد، آنگاه ساکنان احتمالی زمین می‌توانند شاهد آسمان بسیار روشن‌تری در شب نسبت به اکنون باشند.

 

کهکشان آندرومدا مکانی با سیاهچاله های فراوان است. پیشتر گمان می رفت که در کهکشان آندرومدا 9 سیاه‌چاله وجود دارد؛ اما پس از اکتشافات جدید و کشف 26 سیاه‌چاله جدید دیگر، اعلام شد که این کهکشان دارای 36 سیاه‌چاله است. این سیاه‌چاله‌های جدید جرمی حدود 5 تا 10 برابر خورشید ما دارند. 7 سیاه‌چاله از این موارد یافت شده، در فاصله 1000 سال نوری از مرکز کهکشان واقع شده‌اند؛ بنابراین، نباید انتظار داشته باشیم که همه سیاهچاله‌ها را در مرکز کهکشان ببینیم!

 

از آنجایی که به مرور زمان سیاهچاله‌های جدیدی کشف شده، انتظار می‌رود باز هم سیاهچاله‌های جدیدی در انتظار کشف باشند. در سال 2017، دانشمندان دو ابر سیاهچاله کلان جرم کشف کردند که نزدیک‌ترین زوج مداری کشف شده تاکنون هستند. این دو ابر سیاهچاله می‌توانند در فاصله زمانی کمتر از 350 سال دیگر به یکدیگر برخورد کنند و بسیار فاجعه‌بار باشند.

 

حاصل این برخورد هولناک، ادغام آن دو و تشکیل یک سیاهچاله بسیار بزرگ است. در حال حاضر، این دو ابر سیاه‌چاله فاصله‌ای چندصد برابر زمین تا خورشید دارند؛ به طور دقیق‌تر حدود 0?01 سال نوری. ستاره‌شناس بزرگ، ادوین هابل، ستاره‌های متغیر قیفاوسی را در این کهکشان کشف کرد. این نوع ستاره‌ها از روشن تا کم ‌نور متغیرند و از این رو، برای مطالعات ستاره‌شناسی مورد توجه قرار گرفته اند. به عنوان مثال: می‌توان از آن‌ها برای اندازه‌گیری فاصله استفاده کرد.

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

چهارشنبه 99 آبان 7  6:48 عصر

مجموعه: تور مسافرتی

 

شهر های تایلند

سفر به تایلند


تایلند
تایلند کشوری که با مردمی صمیمی و رفتار دوستانه، غذاهایی لذیذ و هیجان انگیز، فرهنگ و تاریخی غنی و طبیعت و سواحلی کم‌ نظیر، بیشترین بازدیدکننده را در سال‌ های اخیر به خود جذب کرده است. احتمالاً شما هم با شنیدن این تعاریف به همراه تعریف معابد پر زرق ‌و برق و سواحل دل ‌نشین گرمسیری تایلند هوس سفری هیجان انگیز با تور تایلند به این کشور پر جاذبه را در سر م یپرورانید. اگر اینطور است و علاقه دارید بیشتر با کشور تایلند آشنا شوید، با ما در این مقاله همراه باشید.


موقعیت جغرافیایی
تایلند در جنوب شرقی آسیا با کشورهای برمه، لائوس از سمت شمال، با مالزی و خلیج تایلند از جنوب، با برمه و دریای آندامان از غرب و با لائوس و کامبوج از شرق همسایه است. پرجمعیت ترین شهر این کشور بانکوک است که پایتخت این کشور نیز محسوب می شود. جالب است بدانید نام این کشور در زبان محلی معنی «سرزمین حوری» می دهد.
 
آب و هوا و فصل مناسب سفر
با توجه به موقعیت قرارگیری تایلند در ساحل دریا، معمولا آب و هوایی معتدل دارد و از خاکی حاصلخیز برخوردار است. شمال این کشور کوهستانی و از جنگل پوشیده شده است و اما مرکز تایلند بیشتر به وسیله شالیزارهای سرسبز برنج پوشیده شده است. همچنین با توجه به آب و هوای این کشور بهترین وقت سفر از طریق تورهای تایلند از اواسط آبان تا ابتدای اسفند است که دمای هوا و رطوبت هوای این کشور به کمترین میزان خود می رسد.


هتل های تایلند
هتل های تایلند معمولا به عنوان هتل هایی با قیمت و هزینه مناسب شناخته می شوند. احتمالا با کمی جستجو در سایت های آنلاین رزرو هتل می توانید برای هر بازه قیمتی هتل های مناسبی پیدا کنید. همچنین در فصولی که مسافر کمتری به تایلند می رود می توانید هتل هایی با تخفیف (احتمالا تخفیف هتل 30% الی 50%) پیدا کنید. از دسامبر تا فوریه (اواسط آذر تا اواسط اسفند) معمولا اوج گردشگری در تایلند است. با توجه به رتبه بندی سایت لست سکند و نظرات کاربران این سایت از بهترین هتل های تایلند می توان به 4 هتل زیر اشاره کرد:
•    دوآنجیت ریزورت و اسپا
•    هتل رویال کلیف پیچ
•    هتل نووتل
•    هتل بایوک اسکای

همچنین برای دیدن تصاویر و اطلاعات بیشتر در رابطه با این هتل ها و سایر هتل های تایلند می توانید وارد منبع مقاله شوید و بر روی نام هر هتل کلیک کنید و وارد صفحه مخصوص آن هتل در سایت لست سکند شوید.


رستوران های تایلند
یکی از جذابترین بخش های سفر به تایلند که جزء مولفه های اصلی جذب گردشگر در این کشور محسوب می شود، بخش رستوران ها و غذاهای متنوع این کشور است. احتمالا شما نیز تصور می کنید غذاهای کشوری مثل تایلند خیلی با مزاج ما ایرانی ها جور در نمی آید، یا طعم غذای رستوران های تایلند آنقدر که باید و شاید برای گردشگران ایرانی هیجان انگیز نیست.


 پس بهتر است بدانید غذاهای تایلندی هم در بخش قیمت و هم در بخش طعم و مزه و پیچیدگی پخت تنوعی دور از انتظار را دارند و شما با هر ذائقه ای می توانید غذای مورد علاقه خود را پیدا کنید و از آن لذت ببرید. همچنین حدود هزینه غذا برای این کشور می تواند از 1 دلار تا حتی 100 دلار برای رستوران های لوکس هتل های 5 ستاره متغیر باشد. با توجه به رتبه بندی بهترین رستوران های تایلند در سایت لست سکند و نظرات کاربران این سایت از بهترین رستوران ها می توان به 4 مورد زیر اشاره کرد:
•    رستوران رد ساکای
•    رستوران پلیس
•    کافه کلاب
•    رستوران پادیران

همچنین برای دیدن تصاویر و اطلاعات بیشتر در رابطه با این رستوران ها و سایر رستوران های تایلند می توانید وارد منبع مقاله شوید و بر روی نام هر رستوران کلیک کنید و وارد صفحه مخصوص آن در سایت لست سکند شوید.

دیدنی های تایلند

تور تایلند


جاهای دیدنی تایلند
تایلند به عنوان محبوبترین مقصد تور های گردشگری در جنوب شرقی آسیا به حساب می آید. تقریبا جاذبه هایی از هر جنس را می توانید در تایلند کشف و تجربه کنید، از سواحلی زیبا گرفته تا مناطق پوشیده از جنگل، غذاهای عالی، خانه هایی چوبی و ارزان در نزدیکی ساحل تا هتل هایی گران قیمت و بسیار لوکس همه و همه در تایلند برای انواع گردشگر با بودجه های مختلف مهیا شده است.


این کشور با توجه به تاریخ غنی خود دیدنی های فرهنگی و تاریخی بسیار زیادی را برای هر نوع سلیقه گردشگری عرضه کرده است که در نوع خود می تواند منحصر به فرد و جذاب باشد. شهرها و مناطقی که معمولا به عنوان توریستی ترین شهرها پذیرای بیشترین میزان گردشگر هستند عبارت اند از: بانکوک، پاتایا و پوکت. با توجه به رتبه بندی بهترین جاهای دیدنی تایلند در سایت لست سکند و نظرات کاربران این سایت از بهترین جاهای دیدنی تایلند می توان به 4 مورد زیر اشاره کرد:
•    جزیره جیمزباند
•    گرند پالاس
•    باغ گیاه شناسی گرمسیری نونگ نووچ
•    سافارس ورلد

برای دیدن تصاویر و اطلاعات بیشتر در رابطه با بهترین جاهای دیدنی تایلند می توانید وارد منبع مقاله شوید و بر روی نام هر جاذبه کلیک کنید و وارد صفحه مخصوص آن در سایت لست سکند شوید.


دانستنی های عمومی سفر به تایلند
مردم تایلند به زبان تای صحبت می کنند و زبان های چینی، مالایی و انگلیسی از دیگر زبان های رایج در تایلند محسوب می شود. 95% از آن ها پیرو آیین بودا هستند. این کشور بر خلاف سایر کشورهای منطقه هیچگاه مستعمره و تحت سلطه قدرت های اروپایی نبوده است. واحد پول این کشور «بات» است که در حال حاضر حدودا معادل 0.033 دلار یا حدود 380 تومان است. از جمله مواردی که بهتر است قبل از سفر به تایلند در مورد آن بدانید این است که در تایلند معمولا مردم در صف نمی ایستند. همچنین به سنت های تایلندی احترام بگذارید، البته این نکته را نیز فراموش نکنید که بهتر است در این کشور در مورد پادشاه تایلند صحبت نکنید.


سخن آخر
در نهایت اینکه اگر قصد دارید حداقل برای یک بار هم که شده به تایلند سفر کنید، خودتان را برای هزینه های متوسط رو به بالا آماده کنید، مگر اینکه قصد داشته باشید در هاستل ها اقامت کرده و خورد و خوراکتان را هم اقتصادی تر انتخاب کنید. تور تایلند، ارزشش را دارد.


منبع این مقاله: lastsecond.ir


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 99 آبان 5  6:31 عصر

مجموعه: عجایب گردشگری

 

عجایب ایران,عجایب ترسناک ایران,مکانهای ترسناک در ایران

ترسناک ترین عجایب ایران

 

عجایب ایران بیشمار است و افسانه‌های خوفناکی درباره آنها گفته می‌شود. مناطقی وهم آلود و پررمز و راز که به واسطه همین افسانه‌ها و داستان‌ها، بسیاری از این مناطق حالا به جاذبه‌ای توریستی تبدیل شده‌اند و بسیاری برای اینکه هیجان را تجربه کنند به این مناطق سفر می کنند.

خوفناکترین عجایب ایران
در ایران، منطقه های عجیبی برای گردشگری وجود دارد که علاقه مندان میتوانند به آنها سفر و درستی مطالبی را که در مورد شان مطرح می شود، بررسی کنند.


هدف تمامی گردشگران از سفر، صرفا تماشای منظره های جذاب و خوش گذرانی نیست، بلکه بعضی هم هستند که برای برطرف کردن حس کنجکاوی، کسب دانش و … سفر و مقصد خویش را انتخاب می کنند. مناطقی در ایران موجود است که اشخاص کنجکاو میتوانند برای کشف آنها سفر کنند.


باغی که از درختانش سنگ آویزان است!
در 40 کیلومتری جنوب شرقی سیرجان، باغی قرار دارد که به آن « باغ سنگی درویش خان» می گویند. این باغ از 40 سال قبل که زمین زراعی فردی به اسم« درویش خان» دستخوش اصلاحات ارضی گردید، وضعیت طبیعی خویش را از دست داد، زیرا درویش خان به علامت  اعتراض و در واقع بخاطر رنجی که از این پیشامد کشیده بود، درخت های باغش را که دیگر خشکیده بودند، در جای دیگری کاشت و سنگ هایی را از کوه های اطراف جمع کرد و بعنوان میوه ی درختانش از آنها آویزان کرد.

 

عجایب ایران,عجایب ترسناک در ایران,عجیب ترین مناطق ایران

 باغ سنگی درویش خان از عجایب ایران

 

درویش خان به سنگ اکتفاء نکرد و چند وقتی هم سر گوسفندان که به وسیله گرگ دریده شده بودند را به درختان آویخت که با اعتراض مردم، دست از این کار برداشت. لوله اگزوز خودرو، چرخدنده های فرسوده، لاستیک های نخ نمای پنچر شده، پیت نفت، قوطی حلبی، آیینه شکسته، شناور کولر، نی قلیان شکسته و بسیاری ضایعات دیگر هم بر این درختان ظاهر شدند. این کار سبب شد که مردم، پیرمرد را مجنون بدانند و کر و لال بودن پیرمرد هم بر این شایعه ها ادامه داد و سبب شد که کنجکاوی و شوق گردشگران برای کشف این ماجرا برانگیخته شود.


گفته می شود بعد از مرگ درویش خان یکی از درختان فرو می ریزد و چند مرد از روستای اطراف برای مجددا آویختن سنگ ها و استوار گردانیدن درخت به زحمت سعی می کنند. سؤال اینجاست که این پیرمرد در آخرین سال های زندگی خویش چه طور قادر به جابجایی درختان و سنگ ها بوده است؟ امروزه این باغ سنگی یکی از جاهای دیدنی سیرجان به شمار می رود.


شبیه این باغ در کشور مکزیک هم وجود دارد ، باغی به اسم« جزیره ی عروسک ها»، که به وسیله مردی به اسم« دون ژولیان سانتانا» ساخته شده است. سانتانا مرد گوشه نشینی است که جهان و خانوده اش را ترک کرد و 50 سال از عمرش را صرف ساختن یک باغ ترسناک کرد.


وی برخی از عروسک های کهنه را از آشغال دانی های شهر جمع میکرد و برخی دیگر را از طریق مبادله ی میوه های باغ با عروسک به دست می آورد و بعد آنها را از درخت ها آویزان می کرد. بازدیدکنندگان هم از دیدن عروسک های آویزان از درخت ها وحشت می کردند.


جنگلی که از آن صدای جیغ به گوش میرسد
در جنوب شهر مشهد، یک جنگل کنار روستایی قرار دارد.در زمان شب در این منطقه، صدایی عجیب و هراس آور از بین درختان آن به گوش میرسد که سابقه نداشته است. مردم محلی می گویند که به محض تاریک شدن هوا، صدایی مثل صوت یا جیغ از بین درختان این منطقه به گوش می رسد.


این منطقه در جاده ای که از جنوب مشهد به طرف کوه های بینالود و مشخصا روستای دیدنی مغان و غار آن منتهی می شود، واقع شده است و به اسم کوه های خلج مشهور است.

 

عجایب ایران,عجایب ترسناک در ایران,عجیب ترین مناطق ایران

 جنگل جیغ از عجیب ترین مناطق ایران


بعضی اهالی منطقه، این صداهای هراس آور را از ملخ هایی می دانند که به این منطقه هجوم آورده اند و شب ها به درختان پناه می برند، بعضی دیگر هم عواملی ناشناخته را از جمله آب وهوا، علت بوجود آمدن این صداها می دانند. این منطقه در دره ای واقع شده که رودخانه ای از آن می گذرد.


این رودخانه هر سال در یک فصل بی آب می گردید، ولی از سال 1390، یعنی درست از سالی که این صداها از جنگل شنیده می شود، هم چنان آب در آن جریان دارد و همین امر سبب جلب توجه مردم و به تبع آن، خوف آنها از این پدیده ی شگفت آور شده است. وحشتی که میتواند گردشگران کنجکاو را بسوی خویش جلب کند.


دریاچه گنج
دریاچه زیبا، مرموز و پرخطر به اسم« تخت سلیمان» در تکاب جای گرفته که یکی از پررمز و رازترین جاهای دیدنی استان آذربایجان غربی به شمار می رود. به عقیده مردم محلی این دریاچه با کوبیده شدن عصای« حضرت سلیمان» در زمین پدید آمده و گنجی ارزشمند و باستانی در عمق این دریاچه مخفی شده است.گنجی که در زمانهای مختلف، اشخاص شجاع و ماجراجوی زیادی را برای جست و جویش به دریاچه کشانده و دریاچه همه آن ها را بلعیده و حتی جنازه آن ها هم به خشکی بازنگشته است. افسانه ها و باورهای محلی قابل شنیدن و جذاب زیاد دیگری هم در مورد این دریاچه وجود دارد. تعدادی دیگر از مردم هم بر این عقیده هستند که این دریاچه محل تولد« زرتشت پیامبر» است.

 

عجایب ایران,عجایب ترسناک در ایران,عجیب ترین مناطق ایران

 دریاچه گنج از مکانهای عجیب در ایران


آیا ایران« مثلث برمودا» دارد؟
« ریگ جن» شگفت انگیزترین، اسرارآمیزترین و وحشتناک ترین منطقه در ایران است. این منطقه ی کویری که پر از تپه های ماسه ای است، در جنوب سمنان قرار دارد. این منطقه در شرق دریاچه ی نمک، شمال چوپانان و انارک و غرب جندق، یعنی در کویر مرکزی ایران واقع است و به علت وسعت زیاد و نداشتن چشمه یا چاه ، در گذشته های دور، کاروان ها از آن جا عبو نمی کردند و فقط در سال های گذشته، دسته هایی از پژوهشگران و سیاحان به این منطقه رفته اند.

 

 

عجایب ایران,عجایب ترسناک در ایران,عجیب ترین مناطق ایران

 ریگ جن از  وحشتناک ترین مناطق ایران

 

« ریگ جن» با وسعتی حدود 3800 کیلومترمربع در حاشیه ی شمالی اش به کوه گوگردی و در حاشیه ی شرقی اش به جاده ی دامغان می رسد. بهترین مسیر دستیابی به آن، بخش شمال شرقی« پارک ملی کویر» است، جاده ی سنگ فرش ملک آباد که البته داخل مرز پارک است و زیر نظر سازمان حفاظت محیط زیست اداره می شود.

 


مسیر دیگر برای وارد شدن به «ریگ جن» جندق است که در بخش شرقی پارک قرار دارد. چند سال قبل ، علی پارسا – کویرشناس مقیم آمریکا – همراه میران زاده – رئیس وقت پارک ملی کویر – با هواپیما بر فراز« ریگ جن» عروج کردند تا ثابت کنند این منطقه شباهتی با« مثلث برمودا» ندارد.


محلی ها، چوپان ها و ساربان ها معتقد هستند که درصورتی که کسی پایش به« ریگ جن» برسد، پنهان و به وسیله روح های و موجودهای ماورایی به قلب« ریگ جن» فرستاده می شود! یکی از کاوشگران می گوید که حتی شترهای ساکنان کویر هم هنگامی که به این منطقه می رسند، می ایستند و حرکت نمی کنند.


« آلفونز گابریل» اتریشی و یک کاوشگر سوئدی تصمیم داشتند این منطقه را کشف کنند، ولی هیچکدام نتوانستند از این بخش کویر عبور کنند و« گابریل» فقط با گذشتن از عرض منطقه، به اجبار به طرف یزد بازگشت و این وظیفه به کاوشگران کنجکاو ایرانی محول شد. در پایان ، علی پارسا همراه با گروهش توانست از طول این کویر عبور کند.


این منطقه، پوشش گیاهی و جانوری ندارد و تا کنون گزارشی در مورد ی حیواناتی که ممکن است در این جا زندگی کنند، داده نشده است. شن زارهای گسترده ی این منطقه و باتلاق های آن، هر انسانی را به وحشت می اندازد. درصورتی که کسی بدون تجهیزات لازم به این منطقه سفر کند، دچار گل و لجن های بیابان می شود و به قولی، به کسانی می پیوندد که در این بیابان ناپدید شده اند!
تماشا و کاوش در این منطقه میتواند مورد علاقه ی گردشگرانی باشد که هدف شان از سفر، چیزی به غیر تفریح و سرگرمی است.


دیوارهایی که اجساد کودکان در آنها دفن بود
هر سال، گردشگران زیادی به تماشای بقایای ارگ بم میروند ، ولی میتوان صرفا بخاطر ابهت و اهمیت ارگ بم، از این قدیمی ترین سازه ی خشتی جهان دیدن نکرد؛ چندی پیش، خبر کشف جسد چند کودک در دیوارهای مرتفع ارگ بم، توجه کارشناسان خارجی را جلب کرد و جمعی از باستان شناسان ژاپنی تصمیم گرفتند همراه با تیم گزارشگران، راهی خرابه های ارگ بم شوند وبه کاوش در مورد ی مسئله مطرح شده بپردازند.

 

عجایب ایران,عجایب ترسناک در ایران,ارگ بم از عجیب ترین مناطق ایران
 ارگ بم از عجایب ایران
 

ماجرا از این قرار بود که بطور رسمی، اولین بار یک باستان شناس( نرگس احمدی) در گزارشی اجمالی، به کشف اسکلت نوزادهایی در ارگ بم اشاره نمود ( گزارشات و مقاله ها سالانه ی پروژه ی نجات بخشی میراث فرهنگی بم، س 1، ش 1، 1384). او از ماه های شروع پس از زمین لرزه، برای بررسی میزان تخریب به ارگ رفته بود.

در آن ایام، رسانه ها با عناوینی مثل« گره معما در دست مومیایی ها»،« ابهام درباره‌ی کشف جسد در ارگ بم»،« کشف مومیایی کودکان در لابه لای حصارهای ارگ بم» و … از این حادثه صحبت کردند و خبرهایی، از سکوت مسوولان تا تکذیب خبر کشف اجساد تازه ی نوزادان، انتشار یافت.

برای پرس وجو در موردی این حادثه، علاقه مندان میتوانندبه دیدن ارگ بم بروند. این مناطق، ترس را در بازدیدکنندگان برمی انگیزند. وجود چنین جاذبه هایی در کشورهای دیگر، امکان دارد برای گردشگران علاقمند به« گردشگری سیاه» جذاب باشد و برای دیدن آنها هزینه صرف کنند. در ایران هم علاقه مندان به حوزه ی« گردشگری سیاه» میتوانند به این مناطق بروند.

کال جنی
حتماً نام کال جنی را شنیده اید، دره ای شگفت آور در دل بیابان داغ طبس. کال جنی منطقهای است وسیع که از دوره ساسانیان و به دنبال عبور آب و سیلاب ها ایجاد شده است. کال جنی که به معنی دره جن هاست به علت داشتن دیواره ها و تونل های متفاوت در بین مردم قدیم، منطقه ای جن زده و وحشتناک به حساب می آمده و قصه های مختلفی در توصیف آن گفته می شود. حتی برخی می گفتند که نباید تنها به این دره سفر کرد چراکه بازگشتی درکار نیست، ولی این روزها کی گوشش به این حرف ها بدهکار است؟

 

 عجایب ایران,عجایب ترسناک در ایران,ارگ بم از عجیب ترین مناطق ایران

کال جنی، دره ای شگفت انگیز و عجیب در ایران

 
مسیر دسترسی به این دره پر رمز و راز: کل جنی در شمال غربی طبس در نزدیکی ازمیغان واقع شده و از طریق جاده بشروبه به طبس میتوان با دنبال کردن تابلوها خود را به این جارساند.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: مکانهای تاریخی ایران

 

غار دو اشکفت,غار دواشکفت,غار دو اشکفت در کرمانشاه

غار دو اشکفت

 

غار دو اشکفت در کرمانشاه

غار دو اشکفت در کرمانشاه و در دامنه? کوه میوله و مشرف به پارک کوهستان قرار دارد و کهنترین بقایای سکونت انسان در شهر کرمانشاه در آن پیدا شده است. 

رشته کوه های زاگرس در غرب کشور ایران، یکی از قدیمی ترین منطقه های دنیاست که انسان های نخستین در آن زندگی می کردند. این انسانها، غارهای این منطقه را بعنوان سرپناه خویش انتخاب کردند و در نزدیکی این غارها به شکار حیوانات می پرداختند. غارهای باستانی بسیاری در استان کرمانشاه وجود دارند که از درون آنها اشیای تاریخی ارزشمندی کشف شده اند. غار دو اشکفت یکی از این غارهاست.

 

غار دو اشکفت,عکس های غار دواشکفت,غار دو اشکفت در کرمانشاه

عکس های غار دو اشکفت

 

غار دو اشکفت

غار دو اَشکَفت در شمال شهر کرمانشاه، در دامنه? کوه میوله و مشرف به پارک کوهستان قرار دارد و کهنترین بقایای سکونت انسان در شهر کرمانشاه در آن پیدا شده است. باتوجه به پژوهش های باستان شناسی انجام شده، غار دو اشکفت در زمان پارینه سنگی میانی( بین 120 تا 40 هزار سال قبل ) محل زندگی انسان( احتمالاً نئاندرتال) بوده است. ارتفاع غار دو اشکفت در حدود 1600 متر از سطح دریاست. این مکان باستانی- شامل دو غار مجاور هم می باشد. یکی از این دو غار( غار شرقی)، در دوره پارینه سنگی میانی محل زندگی موقتی یا فصلی گروه‌های کشاورز ساکن منطقه بود.

 

غار دو اشکفت,جاهای دیدنی غار دو اشکفت,غار دو اشکفت در کرمانشاه

تصاویر غار دو اشکفت

 

محوطه باستانی طاق بستان از جاهای دیدنی غار دو اشکفت

به مسافت نسبتا اندکی از غار دو اشکفت کرمانشاه، یکی از معتبر ترین محوطه های تاریخی دنیا به نام محوطه باستانی طاق بستان قرار گرفته است. طاق بستان یادگاریست باارزش از زمان ساسانیان که در شمال غرب شهر کرمانشاه و در دامنه کوهی به نام طاق بستان واقع شده است. 

 

 

غار دو اشکفت,جاهای دیدنی غار دو اشکفت,تصاویر غار دو اشکفت

غار دو اشکفت از جاذبه های تاریخی کرمانشاه

 

 

غار دو اشکفت,تاریخچه غار دو اشکفت,غار دواشکفت

نمایی از داخل غار دو اشکفت

 

طاق بستان از دو طاق بزرگ و کوچک تشکیل یافته است. روی طاق بزرگ تر، صحنه تاجگذاری خسرو پرویز ساسانی کنده کاری شده و بر روی طاق کوچکتر میتوان تاج گذاری شاپور دوم و سوم را مشاهده کرد. همچنین در این مکان، سنگ نگاره ای مربوط به تاج گذاری اردشیر دوم ساسانی به چشم می خورد.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته 


 
نظرات شما ()
 
   1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
جمعه 99 آذر 7
امروز:   942 بازدید
دیروز:   1561  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
سلام
خورشید تابنده عشق
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

د نـیـــای جـــوانـی
Smile of dream
عاشق آسمونی
ن والقلم ومایسطرون
به سوی فردا
لحظه های آبی
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
هستی همیشگی
Different.fdan
منتظر ظهور
EMOZIONANTE
نظرمن
آخرالزمان و منتظران ظهور
سرباز ولایت
دانلود آهنگ جدید
سکوت ابدی
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
فرزانگان امیدوار
عصر پادشاهان
بامبو
***جزین***
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
لنگه کفش
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
● بندیر ●
اتاق دلتنگی
دیار عاشقان
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
اگه باحالی بیاتو
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل

اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com