سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
این دلها همچون تنها به ستوه آید پس براى راحت آن سخنان تازه حکمت باید . [نهج البلاغه]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

شنبه 100 آبان 22  4:22 عصر

مجموعه: اعمال مستحبی

 

نماز استیجاری, نماز استیجاری چیست, آشنایی با نماز استیجاری

درباره ی نماز استیجاری یا نماز اجاره ای

 

آشنایی با نماز استیجاری

نماز استیجاری یا نماز اجاره ای نمازی که در برابر دریافت مبلغی به نیابت از مسلمان دیگر خوانده می شود. نماز استیجاری می تواند نماز واجب باشد مانند نمازهای قضای روزانه درگذشتگان و می تواند نماز مستحبی باشد مانند نماز زیارت. به فردی که خواندن نماز استیجاری را برعهده می گیرد اجیر گفته می شود. بیشتر فقیهان شیعه، نماز استیجاری را فقط به نیابت از اموات جایز می دانند.

واجب است هر فرد مسلمانی تا زمان حیاتش اعمال واجبی چون نماز، روزه، زکات و ... را که برگردن دارد انجام دهد، اما هیچ کس از زمان مرگ خود اطلاعی ندارد. به همین دلیل اکثرا افراد بعد از مرگ عزیزانشان هر کدام چند رکعت نماز می خوانند تا اگر نماز غذایی بر گردن او است بخشیده شود. همچنین به نیابت او گاهی روزه می گیرند یا به زیارت می روند.

 

نماز استیجاری چیست؟

نماز استیجاری نمازی است که شخصی را اجیر می کنند تا به نیابت از یکی دیگر آن را به جا آورد و در برابر آن مزدی بگیرد و به دلیل اینکه اجیر در برابر آن نماز مزد می گیرد، نماز استیجاری گفته می شود. به کسی که نماز را به جای دیگری انجام می دهد «نائب» و به نمازی که خوانده می شود عمل نیابتی و شخصی که نماز به نیابت از او انجام می شود، «منوب عنه» گفته می شود. در شیعه، به نیابت از شخص زنده نماز استیجاری صحیح نیست.

 

اگر اجیر خودش نماز قضا داشته باشد و پیش از تمام کردن نمازهای میت بمیرد، باید از مالش برای نمازهایی که اجیر بوده شخص دیگری را اجیر کنند و اگر زیاد آمد از مالش، در صورت داشتن وصیت و اجازه ورثه برای تمام نمازهای او اجیر بگیرند و اگر وراث اجازه ندهند ثلث آن را برای مصرف نماز خودش برسانند.

 

شروط نماز استیجاری, احکام نماز استیجاری, درباره ی نماز استیجاری

نماز استیجاره ای چیست ؟

 

احکام نماز استیجاری :

• در نماز استیجاری، رعایت ترتیب بین نمازهای ظهر و عصر و مغرب و عشاء لازم است.

• نماز استیجاری باید با مستحباتی که انجام آنها متعارف است، به جا آورده شود.

• در نماز استیجاری لازم است نیت کند از طرف فرد معین نماز می‌خواند اگرچه نام او را نداند.

• اگر در عقد قرارداد ذکر نکرده باشید که نماز به چه صورت باید خوانده شود می توانید فقط واجبات نماز را بخوانید، در غیر اینصورت باید به همان صورت که گفته شد، خوانده شود.

 

شرایط اکتفاء به نیابت در نماز قضاء :

برای اینکه نماز قضائی که به صورتی نیابتی خوانده می‌شود، از عهده و ذمّه فردی که نماز قضا داشته ساقط شود و بتوان به آن اکتفاء کرد، چند امر شرط است:

 

شرط اول، دوم و سوم: نایب عاقل، شیعه دوازده امامی و بنابر احتیاط واجب بالغ باشد.

شرط چهارم: نایب در عمل قصد نیابت داشته باشد.

شرط پنجم: نایب هنگام انجام عمل، منوب عنه را - هرچند اجمالاً - معین نماید.

شرط ششم: نایب گیرنده اطمینان به انجام اصل عمل توسّط نایب داشته باشد.

شرط هفتم: نایب عمل را به طور صحیح انجام دهد.

شرط هشتم: نایب، بنابر احتیاط واجب، از انجام بعضی از شرایط و کارهای اختیاری نماز ناتوان نباشد.

 

شرایط اکتفاء به نیابت در نماز قضاء, شرایط نماز استیجاری, پرسش هایی از نماز استجاری

در مورد نماز استیجاره ای

 

پرسش و پاسخ هایی از نماز استیجاری

• پرسش : من قادر بر خواندن نماز نیستم، آیا جایز است که شخصی به نیابت از من نماز بخواند؟ آیا فرقی بین اینکه نائب طلب اجرت کند و یا طلب اجرت نکند، وجود دارد؟

 

پاسخ آیت الله خامنه ای : شخص مکلف تا زنده است باید نمازهاى واجبش را خودش، به هر نحو که مى تواند، انجام دهد و نماز نائب چه با اجرت و چه بدون اجرت براى او مجزى نیست.

 

• پرسش : درباره ی کسی که نماز استیجاری می خواند:

1 ـ آیا گفتن اذان و اقامه و سلام های سه گانه و تسبیحات اربعه به طور کامل بر کسی که نماز استجاری می خواند واجب‏ است؟

 

2 ـ اگر یک روز مثلاً نماز ظهر و عصر را بخواند و در روز بعد نمازهای پنجگانه را به طور کامل به جا آورد، آیا رعایت ترتیب لازم است؟

 

3 ـ آیا در نماز استیجاری، ذکر خصوصیات میّت شرط است یا خیر؟

 

پاسخ آیت الله خامنه ای : در نماز استیجاری ذکر خصوصیات میّت لازم نیست، و رعایت ترتیب فقط بین نمازهای ظهر و عصر و مغرب و عشا شرط است، و هرگاه در عقد اجاره کیفیت خاصی بر اجیر شرط نشده باشد و کیفیت معهودی که اطلاق عقد اجاره به آن انصراف پیدا کند، هم وجود نداشته باشد، بر اجیر فقط لازم است که نماز را با واجبات آن انجام دهد.

 

 

• پرسش : اگر شخصی فوت کند و همه دارایی او خانه ای باشد که فرزندانش در آن سکونت دارند، و نماز و روزه بر ذمّه او باشد و پسر بزرگ او هم به علت کارهای روزانه قادر به قضای آن نباشد، آیا واجب است که این خانه را بفروشند و نماز و روزه او را قضا نمایند؟

 

پاسخ آیت الله خامنه ای: در فرض مرقوم، فروش خانه واجب نیست، ولی قضای نماز و روزه ای که به عهده پدر است، در هر حالی بر پسر بزرگتر واجب است، مگر در صورتی که میت وصیت به اجیر گرفتن از ثلث ترکه اش کرده باشد و ثلث ترکه هم برای انجام همه نماز و روزه های او کفایت کند که در این صورت ثلث ترکه باید برای آن مصرف شود.

 

• پرسش : اگر فردی شخصی را برای نمازهای قضای میّت اجیر کند، چنانچه اجیر پیش از تمام کردن نمازها بمیرد و اجرت همه آنها را گرفته باشد:

 

 

الف. اگر اجیرکننده قید کرده باشد که تمام نمازها را خود اجیر بخواند طوری که اجیر کننده تنها نمازی که خود اجیر بخواند را از او خواسته، اجاره نسبت به ما بعد فوت اجیر باطل است و اجیرکننده بین دو کار مخیّر است: یا آنکه اجاره مقدار گذشته را فسخ نکند و مقداری از اجرت قراردادی را که در برابر نمازهای باقیمانده قرار می گیرد، پس بگیرد و یا آنکه اجاره مقدار گذشته را نیز فسخ کرده و اجرة المثل را کم کند و مقدار باقیمانده را پس بگیرد.

 

ب. در صورتی که اجاره کننده شرط کرده باشد که تمام نمازهای قضا را خود اجیر بخواند طوری که اجیر کننده دو چیز را از اجیر خواسته است یکی انجام نمازها و دیگری آن که خود اجیر آنها را بخواند، اجیرکننده می تواند اجاره را فسخ کند و اجرت المثل مقداری را که اجیر به جا آورده کسر کرده و مقدار باقیمانده را پس بگیرد یا آنکه اجاره را فسخ نکرده و اجرت المثل نمازهای باقیمانده را که اجیر انجام نداده بگیرد.

 

ج. اگر اجاره کننده شرط یا قید نکرده باشد که اجیر خودش نمازها را بخواند، باید ورثه اش از مال او برای نمازهای باقیمانده اجیر بگیرند اما اگر میّت مال نداشته باشد، بر ورثه او چیزی واجب نیست و ذمه میّت از عمل یا مال فارغ و پاک نمی شود.

 

قیمت نماز استیجاری :

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی ادیب یزدی خطیب و کارشناس امور دینی درباره شرایط خواندن نماز قضا برای اموات اظهار کرد: برای خواندن نماز اموات می توان نایب گرفت و پرداخت مبلغی تحت عنوان خرید و فروش نماز یا روزه مشکل شرعی ندارد.

 

وی در ادامه گفت: قیمتی که برای خواندن نماز یا گرفتن روزه پرداخت می شود کاملا توافقی است و مبلغ واحدی ندارد.

 

این خطیب و کارشناس امور دینی بیان کرد: شخصی که بخواهد روزه فرد دیگری را بگیرد نباید روزه قضا برگردن داشته باشد، ولی در خواندن نماز شخصی باید نماز را اقامه کند که حمد و سوره را درست قرائت کند و نماز خواندن آن صحیح باشد.

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: داروخانه معنوی

 

مناجات العارفین,متن  مناجات عارفین,ترجمه  مناجات عارفین

عجز انسان از معرفت کنه ذات و صفات الهی از مضامین مناجات العارفین می باشد

 

مضامین مناجات العارفین

مناجات العارفین یا مناجات خداشناسان، از مناجات‌های پانزده گانه است که از امام سجاد (ع) نقل شده است.

آموزه های مناجات العارفین

√ عجز و ناتوانی انسان از معرفت کنه ذات و صفت های الهی.

√ ارتباط بین معرفت به خدا و محبت به او.

√ عشق به خداوند به صورت جامع و تمام از لوازم محبت خداوند.

√ مقامات عالی عشق به خدا مایه امید انسان و ایجاد انگیزه برای رسیدن به مقامات اولیای الهی. 

√ تقاضای برطرف شدن حجاب و پرده از برابر دیدگان انسان تا حقیقت ها را عینا مشاهده کند و شک و ریبه از دل زایل شود.

√ تقاضای محبتی از خداوند که ریشه در اعماق وجود دوانده باشد.

√ تقاضای معرفتی که سبب شرح صدر بشود.

 

زمان قرائت مناجات عارفین

علامه مجلسی زمان قرائت مناجات عارفین را روز سه شنبه تعیین نموده است.

 

متن عربی مناجات العارفین

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

إِل?هِى قَصُرَتِ الْأَلْسُنُ عَنْ بُلُوغِ ثَنائِکَ کَما یَلِیقُ بِجَلالِکَ، وَعَجَزَتِ الْعُقُولُ عَنْ إِدْراکِ کُنْهِ جَمالِکَ، وَانْحَسَرَتِ الْأَبْصارُ دُونَ النَّظَرِ إِلى? سُبُحاتِ وَجْهِکَ، وَلَمْ تَجْعَلْ لِلْخَلْقِ طَرِیقاً إِلَى? مَعْرِفَتِکَ، إِلّا بِالْعَجْزِ عَنْ مَعْرِفَتِکَ.

 

إِل?هِى فَاجْعَلْنا مِنَ الَّذِینَ تَرَسَّخَتْ أَشْجارُ الشَّوْقِ إِلَیْکَ فِى حَدائِقِ صُدُورِهِمْ، وَأَخَذَتْ لَوْعَةُ مَحَبَّتِکَ بِمَجامِعِ قُلُوبِهِمْ، فَهُمْ إِلَى? أَوْکارِ الْأَفْکارِ یَأْوُونَ، وَفِى رِیاضِ الْقُرْبِ وَالْمُکاشَفَةِ یَرْتَعُونَ، وَمِنْ حِیَاضِ الْمَحَبَّةِ بِکَأْسِ الْمُلاطَفَةِ یَکْرَعُونَ؛

وَشَرائِعَ الْمُصافاةِ یَرِدُونَ، قَدْ کُشِفَ الْغِطاءُ عَنْ أَبْصارِهِمْ، وَانْجَلَتْ ظُلْمَةُ الرَّیْبِ عَنْ عَقَائِدِهِمْ وَضَمَائِرِهِمْ، وَانْتَفَتْ مُخَالَجَةُ الشَّکِّ عَنْ قُلُوبِهِمْ وَسَرَائِرِهِمْ، وَانْشَرَحَتْ بِتَحْقِیقِ الْمَعْرِفَةِ صُدُورُهُمْ، وَعَلَتْ لِسَبْقِ السَّعَادَةِ فِى الزَّهَادَةِ هِمَمُهُمْ، وَعَذُبَ فِى مَعِینِ الْمُعَامَلَةِ شِرْبُهُمْ، وَطَابَ فِى مَجْلِسِ الْأُنْسِ سِرُّهُمْ، وَأَمِنَ فِى مَوْطِنِ الْمَخَافَةِ سِرْبُهُمْ، وَاطْمَأَنَّتْ بِالرُّجُوعِ إِلَى? رَبِّ الْأَرْبابِ أَنْفُسُهُمْ؛ وَتَیَقَّنَتْ بِالْفَوْزِ وَالْفَلَاحِ أَرْواحُهُمْ، وَقَرَّتْ بِالنَّظَرِ إِلَى? مَحْبُوبِهِمْ أَعْیُنُهُمْ، وَاسْتَقَرَّ بِإِدْرَاکِ السُّؤْلِ وَنَیْلِ الْمَأْمُولِ قَرارُهُمْ، وَرَبِحَتْ فِى بَیْعِ الدُّنْیا بِالْآخِرَةِ تِجَارَتُهُمْ.

 

إِل?هِى مَا أَلَذَّ خَواطِرَ الْإِلْهامِ بِذِکْرِکَ عَلَى الْقُلُوبِ! وَمَا أَحْلَى الْمَسِیرَ إِلَیْکَ بِالْأَوْهامِ فِى مَسالِکِ الْغُیُوبِ! وَمَا أَطْیَبَ طَعْمَ حُبِّکَ! وَمَا أَعْذَبَ شِرْبَ قُرْبِکَ، فَأَعِذْنا مِنْ طَرْدِکَ وَ إِبْعادِکَ، وَاجْعَلْنا مِنْ أَخَصِّ عَارِفِیکَ، وَأَصْلَحِ عِبَادِکَ، وَأَصْدَقِ طَائِعِیکَ، وَأَخْلَصِ عُبَّادِکَ، یَا عَظِیمُ یَا جَلِیلُ، یَا کَرِیمُ یَا مُنِیلُ، بِرَحْمَتِکَ وَمَنِّکَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ.

 

مناجات العارفین,مضامین مناجات العارفین,متن عربی مناجات عارفین

تقاضای معرفتی که سبب شرح صدر بشود از مضامین مناجات العارفین می باشد

 

ترجمه مناجات العارفین

به نام خدا که رحمتش بسیار و مهربانی اش دائمی است؛

 

خدایا، زبان ها از ادای ثنایت آنچنان که شایسته عظمت توست کوتاه است و خردها از درک ژرفای جمالت ناتوان است و دیده ها از تماشای بزرگی های ذاتت درمانده است، برای خلق راهی به طرف شناسایی ات جز ناتوانی از شناختت قرار ندادی،

خدایا ما را از کسانی قرار ده که شاخسارهای اشتیاق به سویت در بوستان های سینه هایشان استوار و پابرجا شده است و سوز عشقت در کانون دل هایشان برافروخته، از این روی به آشیانه اندیشه های والا جای گیرند و در گلستان قرب و مکاشفه ات می گردند و از حوض های محبّتت با جام ملاطفت می نوشند؛

 

 

و در کنار نهرهای صفا وارد میشوند ، درحالی که پرده از دیدگانشان برداشته شده و تاریکی دودلی از باورها و ضمایرشان زدوده گشته و خلجان شک از دل ها و باطنشان بیرون رفته و سینه هایشان با تحقّق معرفت، گشوده شده و همّتشان برای سبقت گرفتن در میدان خوشبختی بر اثر زهد، بلندی گرفته و نوشیدنشان در چشمه زلال کردار، گوارا شده و باطنشان در مجلس انس، پاکیزه گشته و راهشان در جای ترسناک، ایمنی یافته و جانشان با رجوع به رب الارباب، اطمینان یافته؛

 

و ارواحشان به نیک بختی و رستگاری، یقین یافته و دیدگانشان با نظر به محبوبشان، روشنی گرفته و آرامششان با دریافت خواهش و رسیدن به آرزو، استقرار یافته و تجارتشان در فروش دنیا به آخرت پرسود بوده، 

خدایا، چه لذّت بخش است در دل ها خاطرات الهام گرفته از یادت و چقدر شیرین است پویش به طرف تو با مرکب افکار در راههای پنهان و طعم عشقت چه خوش و شربت مقام قربت چقدر گوارا است، پس ما را از راندن و دور کردنت پناه ده و از خاص ترین عارفانت و شایسته ترین بندگانت و راست گوترین فرمان برانت و بااخلاص ترین پرستندگانت قرار داده، ای بزرگ، ای باشکوه، ای گرامی، ای بخشنده، به مهربانی ات ای مهربان ترین مهربانان.

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یکشنبه 100 آبان 16  4:13 عصر

مجموعه: تزئینات عقد و عروسی

 

ایده برای عروسی مذهبی,عروسی مذهبی,عروسی مذهبی

عروسی مذهبی

 

اجرای مراسم عروسی مذهبی

استفاده از ایده های خلاقانه برای اجرای مراسم عروسی مذهبی، یک شب خاطره انگیز و تکرار نشدنی را برای شما خواهد داشت. میهمانان هم همیشه خاطرات خیلی خوبی از مراسم عروسی مذهبی شما در ذهنشان خواهد ماند.

ایده های خلاق برای برپایی مراسم عروسی مذهبی احتیاج به هزینه زیادی ندارد و فقط با استفاده از قدرت تفکر و ایده پردازی می توانید، یک مراسم عروسی مذهبی خاص داشته باشید.

 

شما می توانید این خاطرات شیرین را به صورت فیلم و عکس های خیلی زیبا ثبت کنید و در طی سالیان آینده با دیدن این تصاویر از روزهای شروع زندگی مشترکتان، لذت بیشتری از در کنار هم بودن ببرید.

 

ایده برای عروسی مذهبی

کارت دعوت و گیفت های زیبا

کارت دعوت با طراحی های خاص و زیبا و همینطور استفاده از گیفت های جذاب خاطره ای خوش از مراسم عروسی تان را در ذهن میمهانان به وجود خواهد آورد. شما عروس و داماد جوان می توانید با استفاده از اثر انگشتان خود قلبی خیلی زیبا به وجود آورده و آن را بر روی کارت عروسی تان چاپ کنید.

 

کارت دعوت مراسم عروسی مذهبی تان را می توانید به صورت لباس عروس هم سفارش دهید و یا کارت های عروسی ساده تر را با استفاده از روبان های رنگی به روشی خیلی خلاقانه و زیبا تزیین کنید.

 

ایده برای عروسی مذهبی,عروسی مذهبی,عروسی مذهبی

ایده برای عروسی مذهبی

 

هدیه‌ای برای همه بچه‌

تعداد بچه ها را از قبل در نظر بگیرید، برای هر کدام کتابی کم حجم و جذاب تهیه کرده و حتماً قبل مراسم کادو کنید. یادداشتی نیز درباره کتاب‌خوانی تهیه کنید و روی آن بچسبانید. مثلا این جمله که: «کتاب هنوز هم یار مهربان است؛ بهترین دوست خود را کتاب قرار دهید.» و زیرش بنویسید از سوی خانواده فلان و فلان.

 

برای دو گروه سنی 2 تا 8 سال و 8 تا 15 سال کتاب‌ها را به طور جداگانه تهیه نمایید. ساده بودن کتاب‌ها خیلی اهمیت دارد. در قسمت بانوان و آقایان، فردی را مشخص کنید که با روی خوش و احترام سراغ تک تک بچه‌ها بروند و هدیه آن‌ها را تقدیم کند. شاید هدیه کوچکی باشد ولی برای بچه ها هدیه گرفتن جذاب است.

 

ایده برای عروسی مذهبی,عروسی مذهبی,عروسی مذهبی

ایده های خلاق برای برپایی مراسم عروسی مذهبی

 

مداح برای بانوان

سعی کنید برنامه شما نزدیک یکی از مناسبت‌های شادی اهل بیت برپا گردد. برای مجلس بانوان، خانمی که به شعرهای شاد اهل بیتی و نیز شعرهای مؤدبانه عروس و دامادی تسلط داشته باشد پیدا کنید.

 

برای آنکه افراد از قبل آمادگی داشته باشند، موقع دعوت به مهمانان خود بگویید رقص و آهنگ نداریم تا در موقع برنامه به شما فشار نیاورند و زمانی که برنامه‌ای خوب جای آن می‌بینند، خوشحال و راضی باشند. البته استفاده از بعضی آهنگ‌های ملایم پیش از مراسم اشکالی ندارد ولی سعی کنید آن قدر مراسم را خوب برگزار کنید که نیازی به این مقدار آهنگ هم نباشد.

 

 

مداح و مجری توانمند برای آقایان

برنامه‌ای فرهنگی مانند مسابقه فرهنگی خیلی جذاب طراحی کنید و 4 جایزه کادو شده برای آن تهیه کنید. (جوایزی مانند پازل هزار قطعه، بسکتبال خانگی و …) برای مسابقه باید سوالی معماگونه طرح کنید و اولش خیلی سخت باشد و در 3-4 مرحله مجری راهنمایی کند تا بتوانید به جز هیجان، در حد توان عدالت را در انتخاب برنده رعایت کنید.

 

خواندن شعرهای عروس دامادی (با تاکید بر مسخره نکردن دیگران و استفاده نکردن از لطیفه قومی) می‌تواند جذابیت خوبی داشته باشد. در قسمتهایی نیز در حد کشش مخاطب، از مولودی و مدح اهل بیت (علیهم السلام) استفاده کنند.

 

 

ایده برای عروسی مذهبی,عروسی مذهبی,عروسی مذهبی

عروسی مذهبی

 

گریم چهره بچه‌ها

چنانچه می‌توانید، یک نفر را از شهربازی یا مهدکودک ها پیدا کنید که با هزینه‌ای کم به مدت یک ساعت در گوشه‌ای از مجلس (بهتر است بیرون سالن باشد) چهره بچه‌ها را نقاشی کند. این کار به شدت برای آنان جذاب است و برای خانواده‌ها نیز غافل‌گیرکننده است. این نوع برخوردها باعث می‌شود احساس کنند برای شاد کردن آن‌ها زمان گذاشته‌اید و به فکر آن‌ها بوده اید. اغلب هزینه زیادی نیز ندارد. به خصوص به نسبت هزینه‌های معمول این مراسم‌ها چنین هزینه‌هایی زیاد نیست.

 

ایده برای عروسی مذهبی,عروسی مذهبی,عروسی مذهبی

عروسی مذهبی شاد

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: احادیث و سخنان بزرگان

 

احادیث درباره زیتون,خواص زیتون در احادیث

احادیث درباره زیتون

 

فواید زیتون در کلام ائمه اطهار

زیتون میوه ای است که خداوند در شش آیه از قرآن از آن نام برده است و به آن قسم یاد می کند. زیتون،دارای خواص دارویی و ارزش غذایی بالایی است. که ائمه اطهار هم بسیار به خوردن این میوه اشاره کرده اند.

احادیث درباره زیتون:

پیامبر اکرم (ص):

«روغن زیتون بخورید، زیرا صفرا و سودای بدن را متعادل می سازد، بلغم را از بین می برد، اعصاب را قوی و انسان را خوش اخلاق و نیک نفس می کند، غم و اندوه را برطرف می نماید.»

 

امام صادق(ع) از قول حضرت محمد(ص):

«زیتون بخورید و به بدن خود بمالید که درخت مبارکی می باشد.»

 

امام رضا(ع):

«زیتون غذای خوبی است. دهان را خوشبو می کند و بلغم را می زداید و رنگ چهره را روشن می گرداند و اعصاب را محکم ساخته، خشم و غضب را فرو می نشاند.»

 

رسول خدا (ص) به حضرت علی (ع) در وصیتی فرمود:

«از روغن زیتون بخور و آن را به بدن خود بمال. هرکس روغن زیتون بخورد، چهل روز از شیطان در امان خواهد بود.»

 

امام صادق (ع):

امیرالمومنین علی (ع) شبیه ترین مردم به پیامبر اکرم بود در غذا، ایشان نان و سرکه(خمری) و روغن زیتون می خورد و مردم نان و گوشت می خوردند.

 

احادیث درباره زیتون,خواص زیتون در احادیث

حدیث درباره خواص زیتون

 

پیامبر اکرم (ص):

روغن زیتون بخورید و بدنتان را با آن چرب کنید که درمان هفتاد نوع درد است ، که جزام یکی از آنهاست. 

 

 

پیامبر اکرم (ص):

روغن زیتون بخورید بدنتان را با آن چرب کنید که برای درمان بواسیر،سودمند است. 

 

 

امام صادق(ع):

زیتون، بادهای بدن را بیرون می راند. 

 

امام صادق (ع):

محبوب ترین غذای رنگی بر رسول خدا (ص)  سرکه و زیتون بود که غذای انبیاء است.

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 100 آبان 13  6:34 عصر

مجموعه: داروخانه معنوی

 

ختم یا علی,ذکر یا علی,ختم یاعلی

انواع ختم یا علی برای رفع گرفتاری

 

ختم یا علی

هر چقدر در زندگی حس کنیم معضلات بزگی داریم زمانی که به یاد می آوریم خدای بزرگتری داریم تحمل آن مشکل برای ما آسانتر می شود. با این که راههای رسیدن به حاجات زیادند ولی بعضی راهها بسیار نتیجه بخش ترند. ختم و ذکر یا علی همواره میتواند گره گشای مشکلات ما باشد.

انواع ذکر

گاهی وقت ها ذکر تنها بر زبان جاری می گردد که به آن« ذکر زبانی» گویند که امکان دارد آهسته یا بلند گفته شود، در برخی مواقع هم ذکر علاوه بر زبان با اخلاص در نیت همراه است که به آن« ذکر قلبی» گویند، سومین مرحله از ذکر موقعی است که ذکر در رفتار و گفتار و کردار فرد تأثیر گذار باشد و او را از معصیت بازدارد که این والاترین عمل از جهت ارزش و تأثیرگذاری است و بالاترین سعادت و کلید تمام امور است.

 

انواع ختم یا علی

هر گاهی فرصتی برایتان بوجود آمد تسبیح به دست بگیرد و ذکر مبارک  "یاعلی" را تکرار کنید چرا‌که امام جعفر صادق علیه السلام فرمودند هر کسی ذکر"یا علی" را بگوید خداوند ثواب یک ختم قرآن را به وی عطا خواهد کرد، و نیز امام باقرعلیه السلام در جلد 41 کتاب بحارالانوار فرموده اند ثواب 3600 هزار ختم قرآن برای گوینده ذکر یاعلی تدارک دیده شده است.

 

- ذکر یا علی برای توسل به امام علی (ع)

اسم مبارک امام علی علیه السلام برای هر حاجت که مداومت کند چهار روز نگذشته که نتیجه خواهد گرفت انشاءا... و آن این است که در مسجد به جای خلوت برود دوازده هزار مرتبه "یا علی" بگوید. البته حاجتش روا شود، شک نیست چون که نام حضرت علی اسم اعظم است.

 

ختم یا علی,طریقه ختم یا علی,ختم یا علی برای ادای قرض

انواع ختم یا علی

 

- ختم مجرب یا علی

ختم یا علی از مجربات است در مدت ده شب و هر شب در وقت معین دو رکعت نماز حاجت بخواند پس از نماز بدون تکلم یکصد و ده مرتبه صلوات بفرستد و پس از آن فورا یک هزار و پانصد و هفتاد مرتبه بگوید( یا علی) و بعد حاجت خویش را از خدا بخواهد و سه بار صلوات بفرستد که مجرب است.

 

- طریقه ختم 12000 یا علی

با لباس طاهر و نیت خالص دو رکعت نماز حاجت بخواند و بعد 100 مرتبه صلوات بفرستد، و روزی 1000 مرتبه "یا علی" تا مدت 11 روز بدون تعطیل و روز دوازدهم را نگوید تا به مطلب و مقصود خویش نائل گردد وقتی به حاجت خود رسید  هزار مرتبه را بگوید که مجموعا دوازده هزار مرتبه می شود. نماز و صلوات پیش از شروع و پس از ختم از شرایط مهمه است.

 

 

- ختم یا علی برای ادای دین و قرض و جلوگیری از فقر

نام مقدس« علی» به حروف ابجد معادل عدد 110 است، در توسل به امیر مومنان علیه السلام اسم نورانی« علی» به صورت « یا علی» به تعداد 110 مرتبه معادل اسم آن حضرت گفته می شود.

 

 

 گردآوری: بخش مذهبی بیتوته  


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

چهارشنبه 100 مهر 21  3:37 عصر

مجموعه: داروخانه معنوی

 

دعای رفع سحر و جادو,باطل شدن جادو

اگر کسی را بسته باشند سوره مریم را بنویسد و بخورد گشاده میگردد

 

 دعای موثر و مجرب برای باطل کردن طلسم و سحر و جادو

اگر فردی دعای قرآنی ذیل را بنویسد و با خود نگاه  دارد از کلیه طلسمات و جادو و سحر در امان خواهد بود و اگر کسی را مورد سحر و طلسم و جادو قرار داده باشند، باید که این دعا را با زعفران و گلاب نوشته و سپس در آب حل کرده و بیاشامد و همچنین بر سر بریزد وسپس یکی دیگر را نوشته و در نزد خود نگاه دارد. با عنایت باریتعالی سحر و جادو برطرف خواهد گردید. توجه شود که این دعا همچنین برای گشایش بخت و کارگشائی نیز مفید فایده است.

بسم الله الرحمن الرحیم خَتَمَ الله عَلی قُلوُبِهِم وَ عَلی سَمعِهِم وَ عَلی اَبصارِهِم غِشاوَةٌ وَ لَهُم عَذابٌ عَظیم وَ مِن النّاس مَن یَقول امَنّا بِالله وَ بِالاخِرَةِ وَ ما هُم بِموُمِنین یُخادَعون الله وَالّذینَ امَنو وَ ما یَخدَعون اِلاّ اَنفُسَهُم وَ ما یَشعَروُن فی قُلوبِهِم مَرَضٌ فَزادَهُمُ الله مَرَضاً وَ نُنَزِّلُ مِنَ القُران ما هُوَ شَفاءٌ وَ رَحمَةٌ لِلموُمِنین یا ارحَمَ الرّاحِمین قالَ موسی ما جِئتُم بِه السِّحر اِنَّ اللهَ لا یُصلِح عَمَلَ المُفسِدین فَسَیَکفیکََهُمُ الله وَ هُوَ السَّمیعُ العَلیم لا حَولَ وَ لا قُوَّةَ اِلاّ باللهِ العَلیِّ العَظیم إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ وَ اُفَوِّضُ اَمری اِلی الله اِنَّ اللهَ بَصیرٌ باِلعِباد یا اَرحَم الرّاحِمین.

 

دعا

 

باز شدن شخص بسته
برای باز شده شخص بسته شده این آیات شریفه را بنویسید و به همراه شخص نمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم
 ثُمَّ قَسَتْ قُلُوبُکُم مِّن بَعْدِ ذَلِکَ فَهِیَ کَالْحِجَارَةِ أَوْ أَشَدُّ قَسْوَةً وَإِنَّ مِنَ الْحِجَارَةِ لَمَا یَتَفَجَّرُ مِنْهُ الأَنْهَارُ وَإِنَّ مِنْهَا لَمَا یَشَّقَّقُ فَیَخْرُجُ مِنْهُ الْمَاء وَإِنَّ مِنْهَا لَمَا یَهْبِطُ مِنْ خَشْیَةِ اللّهِ وَمَا اللّهُ بِغَافِلٍ عَمَّا تَعْمَلُونَ بقره 74

الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِیبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعونَ بقره 156

وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِّلْمُؤْمِنِینَ وَلاَ یَزِیدُ الظَّالِمِینَ إَلاَّ خَسَارًا اسرا 82

و نیز آورده اند اگر کسی را بسته باشند سوره مبارکه مریم را بنویسد و بشوید و بخورد گشاده میگردد انشاءالله تعالی  

سحر و جادو,باطل کردن  سحر و جادو

هنگام نوشتن دعا ،طهارت و با وضو بودن و شرایط مکانی و زمانی را رعایت فرمائید

 

دعا جهت ابطال سحر
حضرت علی (ع) فرمود: هرکس بر پوست آهو بنویسد و نزد خود نگهدارد سحر از او باطل میشود

بسم الله و بالله ماشاءالله بسم الله و لا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم قال موسی ما جئتم به السحر ان الله سیبطله ان الله لا یصلح عمل المفسدین و یحق الله بکلماته و لوکره المجرمون فوقع الحق و بطل ما کانو یعملون فغلبو هنالک وانقلبو صاغرین بسم الله و قدمنا الی ما عملو من عمل فجعلناه هباء" منصورا" وجعلنا من بین ایدیهم سدا" و من خلفهم سدا" فاغشیناه فهم لا یبصرون و القی السحره ساجدین قالو امنا برب العالمین رب موسی و هارون قال امنتم به قبل ان اذن لکم انه لکبیر کم الذی علمکم السحر قالو ان هذان لساحران یریدان ان یخرجاکم من ارضکم بسحرها بحق کهعیص و بحق حمعسق و بحق صم بکم عمی فهم لا یسمعون و لا یتکلمون.

 

توجه شود:
*قواعد عمومی نگاشتن دعا مثل طهارت و با وضو بودن و شرایط مکانی و زمانی را رعایت فرمائید.

*در زمان نگاشتن دعای قرآنی فوق حتما رو به قبله باشید.
* سوره های فلق و ناس را هر روز تلاوت نمایید. صبح و شب.
* به وقت خواب معوذتین (همان سوره های فلق و ناس را بخوانید).
* معوذتین را در کاغذ بدون خط بنویسید و همیشه همراه خود داشته باشید.
* پایان هر نماز آیه الکرسی را حداقل یکبار تلاوت نمایید. آیه اول آنرا بخوانید تا و هو العلی العظیم.
* در هنگام اذان یا اندکی قبل یا پس از آن که درهای استجابت دعا  گشوده است جهت برآورده شدن حاجت خود از جانب خداوند متعال دعا و طلب حاجت کنید. شک نکنید.


دعای 60 قاف باعث باطل شدن سحر و طلسم می شود حتما آن را قرائت کنید.


بسیار مجرب است. مستجاب است انشاء الله تعالی .

 

دعا

 

گردآوی:بخش مذهبی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: احادیث و سخنان بزرگان

 

احادیث اخلاقی,احادیث اخلاقی از امام حسن ع,حدیث اخلاقی امام حسن مجتبی ع

سخنان و احادیث اخلاقی از امام حسن (ع) 

 

احادیث اخلاقی امام حسن (ع)

نکوهش شوخی های بیجا 

امام حسن مجتبی علیه السلام فرمود:« ألْمِزاحُ یأْکلُ الْهَیبَهَ، وَ قَدْ أکثَرَ مِنَ الْهَیبَهِ الصّامِت.

مزاح و شوخی های زیاد و بیجا ، شخصیت و وقار انسان را از بین می برد و چه بسا افراد ساکت دارای شخصیت و وقار عظیمی می باشند».

کلمه الإمام الحسنعلیه السلام ص139؛ بحارالانوار، ج75، ص113.

 

احادیث اخلاقی امام حسن ع

 

صبر و بردباری

امام حسن مجتبی علیه السلام می فرماید:« جَرَّبْنا وَ جَرَّبَ الْمُجَرِّبُونَ فَلَمْ نَرَ شَیئا اَنْفَعُ وِجْدانا وَ لا اَضَرُّ فِقْدانا مِنَ الصَّبْرِ تُداوی بِهِ الاُْمُورُ.

 تجربه ما و دیگران نشان می دهد که چیزی نافع تر از داشتن صبر و زیان بارتر از نداشتن بردباری دیده نشده است، صبری که به وسیله آن تمام امور درمان می شود» .

شرح نهج البلاغه، ج1، ص320.

 

احادیث اخلاقی امام حسن ع

 

جوانمردی

وَ سُئِلَ عَنِ الْمُرُوَّةِ؟ فَقالَ علیه السلام :شُحُّ الرَّجُلِ عَلی دینِهِ، وَ إصْلاحُهُ مالَهُ، وَ قِیامُهُ بِالْحُقُوقِ.

از حضرت سلام الله علیه پیرامون مُروّت و جوان مردی سوال شد، فرمود:

جوان مرد کسی است که در نگهداری دین و عمل به آن تلاش نماید، در اصلاح دارایی و ثروت خویش همّت گمارد، و در رعایت حقوق طبقات مختلف پا بر جا باشد.

[ تحف العقول ص235]

 

احادیث اخلاقی امام حسن ع

 

بخل چیست؟

امام حسن سلام الله علیه: اَلبُخلُ أن یَرَى الرَّجُلُ ما أنفَقَهُ تَلَفاً و ما أمسَکَهُ شَرَفاً.

بخل آن است که آدمى آنچه را بخشیده است، تلف و آنچه را نگه داشته شرف بپندارد.

بحار الانوار( ط- بیروت) ج 71، ص 417، ح 38-

 

احادیث اخلاقی امام حسن ع

 

خرمند کیست؟

امام حسن علیه السلام :لا یَغشُّ العاقِلُ مَن استَنصَحَه؛

خردمند به کسى که از او نصیحت مى خواهد، خیانت نمى کند.

تحف العقول ص 236

 

 

احادیث اخلاقی امام حسن ع

 

سه صفت که هلاکت در پی دارد

امام حسن مجتبی علیه السلام فرمود: هَلاک الْمَرْءِ فی ثَلاث:اَلْکبْرُ، وَالْحِرْصُ، وَالْحَسَدُ; فَالْکبْرُ هَلاک الدّینِ،، وَبِهِ لُعِنَ إبْلیسُ. وَالْحِرْصُ عَدُوّ النَّفْسِ، وَبِهِ خَرَجَ آدَمُ مِنَ الْجَنَّهِ. وَالْحَسَدُ رائِدُ السُّوءِ، وَمِنْهُ قَتَلَ قابیلُ هابیلَ.

 

 

نابودی و هلاکت دین و ایمان هر شخص در سه چیز است:تکبر، حرص و حسد. تکبر، باعث نابودی دین و ایمان فرد است و به وسیله تکبر، شیطان با آن همه عبادت ملعون شد. حرص و طمع، دشمن شخصیت انسان است، همان طوری که حضرت آدمعلیه السلام به وسیله آن از بهشت خارج شد. حسد باعث همه خلاف ها و زشتی هاست و به همان جهت، قابیل برادر خویش هابیل را به قتل رساند.

أعیان الشّیعه، ج1، ص577؛ بحارالانوار، ج75، ص111، ح6.

 

احادیث اخلاقی امام حسن ع

 

صبر و بردباری

امام حسن مجتبی علیه السلام می فرماید:« جرّبنا و جرّب المجربون فلم نر شیئاً انفع وجدانا و لا اضرّ فقدانا من الصّبر تداوی به الامور.

 

 تجربه ما و دیگران نشان می دهد که چیزی نافع تر از داشتن صبر و زیان بارتر از نداشتن بردباری دیده نشده است، صبری که توسط آن تمام امور درمان می شود».

 

احادیث اخلاقی امام حسن ع

 

صبر بر مصیبت ناگوار

امام حسن علیه السلام: اَلخَیرُ الَّذِی لا شَرَّ فِیهِ، اَلشُّکرُ مَعَ النِّعمَة وَ الصَّبرُ عَلَی النّازِلَة.

خیری که هیچ شری در آن نیست، شکر بر نعمت و صبر بر مصیبت ناگوار است.

تحف العقول

 

احادیث اخلاقی امام حسن ع

 

دقت در دوست یابی

امام حسن مجتبی علیه السلام در سفارشی به یکی از فرزندان خود فرمود:« یا بُنَی لا تُواخِ اَحَدا حَتّی تَعْرِفَ مَوارِدَهُ وَ مَصادِرَهُ، فَاِذَا اسْتَنْبَطْتَ الْخُبْرَةَ وَ رَضیتَ الْعِشْرَةَ فَآخِهِ عَلی اِقالَةِ الْعَثْرَةِ وَ الْمُواساةِ فِی الْعُسْرَةِ. 

پسرم! با هیچ کس برادری[ و دوستی] مکن، مگر آنکه[ اول] بدانی کجا آمدوشد دارد و از چه خانواده ای است. هرگاه به این مسأله پی بردی و معاشرت و دوستی او را[ بر اساس معیارها] پسندیدی، پس با او برادری[ و دوستی] کن، و[ دوم] در گذشتن از لغزش ها و همدردی در سختی»

تحف العقول، ص404، ش3.

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 100 مهر 15  6:43 عصر

 

 نوحه شهادت امام رضا, تسلیت شهادت امام رضا

پیامک شهادت امام رضا

 

عبا بر سرکشید و داد میزد

میان کوچه‌ها فریاد میزد

پرش‌وبالش‌شکست‌تابرزمین‌خورد

فغان از کینه‌ی صیاد میزد

شهادت امام رضا تسلیت باد 

 

 اس ام اس در مورد شهادت امام رضا, پیامک ویژه شهادت امام رضا

متن تسلیت شهادت امام رضا علیه السلام

 

دل شود غرق عزا در روز پایان صفر

قاصدک آرد زداغ هشتمین مولا خبر

مرغ دل پر می زند سوی خراسان رضا(ع)

تا عزاداری کند در سوگ آن والا گهر

شهادت امام هشتم تسلیت باد 

 

 اس ام اس در مورد شهادت امام رضا, پیامک ویژه شهادت امام رضا

 پیامک ویژه شهادت امام رضا

 

دلخون شده ی آخر ماه صفرم

درحجره در بسته بسوزد جگرم

مسموم به زهر کینه ی مامونم

جان در ره حق دهم مثال پدرم

شهادت امام رضا تسلیت باد 

 

 اس ام اس در مورد شهادت امام رضا, پیامک ویژه شهادت امام رضا

متن تسلیت شهادت امام رضا

 

آخر ماه صفر دل را پریشان می کند

اشک ریزان مرغ دل قصد خراسان می کند

آخر ماه صفر سوگ علی موسی الرضاست

این مصیبت دیده ی هر شیعه گریان می کند

 شهادت امام رضا تسلیت باد 

 

 اس ام اس در مورد شهادت امام رضا, پیامک ویژه شهادت امام رضا

اس ام اس شهادت امام رضا

 

جوادم ومیوه ی قلب رضایم

چندی بود از پدرجانم جدایم

حالا گرفتم سر بابا به زانو

شفای او را بخواهم از خدایم

شهادت امام رضا تسلیت باد 

 

 اس ام اس در مورد شهادت امام رضا, پیامک ویژه شهادت امام رضا

تسلیت شهادت امام رضا

 

مرغ روح رضا از پیکر جدا شد

در سوگ مولا عالم غرق عزا شد

غسل وکفن می کند او را جوادش

مدفون به طوس و غریب الغربا شد

شهادت امام رضا تسلیت باد 

 

 اس ام اس در مورد شهادت امام رضا, پیامک ویژه شهادت امام رضا

پیام تسلیت شهادت امام رضا

 

دل شود غرق عزا در روز پایان صفر

قاصدک آرد زداغ هشتمین مولا خبر

مرغ دل پر می زند سوی خراسان رضا(ع)

تا عزاداری کند در سوگ آن والا گهر

شهادت امام هشتم تسلیت باد 

 

 اس ام اس در مورد شهادت امام رضا, پیامک ویژه شهادت امام رضا

 پیامک تسلیت شهادت امام رضا

 

ای راهب کلیسا دیـگر مــزن به نـاقوس

 خاموش کن صدارا، نقاره می زند طوس

آیا مسیح ایران کــم داده مرده را جان

 جانی دوبــاره بردار با ما بیا بـه پابـوس

شهادت امام رضا تسلیت باد 

 

 اس ام اس در مورد شهادت امام رضا, پیامک ویژه شهادت امام رضا

اس ام اس شهادت امام رضا

 

هـر سـحر آفتاب من مولاست 

همه شب ها شهاب من مولاست

به خراسان که جز کویرى نیست

عـلـت انـتـساب من مولاست

شهادت امام رضا تسلیت باد 

 

 اس ام اس در مورد شهادت امام رضا, پیامک ویژه شهادت امام رضا

اس ام اس در مورد شهادت امام رضا

 

یک نفر عاشقانه می آمد، نفس کوچه ها معطر بود

روی گلدسته ها اذان می ریخت ، زائری در افق شناور بود

چند متری جلوتر آمد و بعد، رو به روی سپیده زانو زد

در مقام ((رضا)) گرفت آرام ، ((شاهدِ)) ایستگاه آخر بود

شهادت امام رضا تسلیت باد 

 

 اس ام اس در مورد شهادت امام رضا, پیامک ویژه شهادت امام رضا

متن تسلیت شهادت امام رضا علیه السلام

 

تیزی شمشیر هم تسلیم ابرو می شود

شیر هم در پای چشمان تو آهو می شود

نیست فرقی بین رب و عبدِ عین رب شده

گاه ذکرم یا رضا و گاه یا هو می شود

شهادت امام رضا تسلیت باد 

 

 اس ام اس در مورد شهادت امام رضا, پیامک ویژه شهادت امام رضا

پیامک ویژه شهادت امام رضا

 

یک دلم رو بسوی قبله ی هشتم دارد

یک دلم میل حریم حرم قم دارد

خواستم روضه بخوانم ز برادر، دل گفت

خواهرش وقت عزا حقّ تقدم دارد

 شهادت امام رضا تسلیت باد 

 

 اس ام اس در مورد شهادت امام رضا, پیامک ویژه شهادت امام رضا

تسلیت شهادت امام رضا علیه السلام

 

با زمین خوردنت امروز زمین خورد زمین

  آسمان خورد زمین عرش برین خورد زمین

وسط کوچه همینکه بدنت لرزه گرفت

ناگهان بال و پر روح الامین خورد زمین

شهادت ضامن آهو امام رضا تسلیت باد 

 

 

 گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

 

در ماتم فراق پدر گریه میکنم
همراه شمس و نجم و قمرگریه میکنم
شب ها و روزها زغمش مویه میکنم
تا آخرین توان بصر گریه میکنم
رحلت نبی رحمت تسلیت باد

 

رحلت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) بر عموم مسلمین جهان تسلیت باد

 

کارت پستال رحلت پیامبر و امام حسن مجتبی,تصاویر شهادت امام حسن مجتبی و رحلت پیامبر

کارت پستال رحلت پیامبر,کارت پستال 28 ماه صفر

تصاویر رحلت پیامبر

 

کارت تسلیت شهادت امام حسن مجتبی, تصاویر 28 ماه صفر

تسلیت شهادت امام حسن مجتبی, شهادت امام رضا

کارت پستال 28 ماه صفر

 

کارت تسلیت شهادت امام حسن مجتبی, تصاویر 28 ماه صفر

کارت پستال 28 ماه صفر, کارت پستال رحلت پیامبر و امام حسن مجتبی

جدیدترین تصاویر رحلت پیامبر و امام حسن مجتبی

 

کارت تسلیت رحلت پیامبر, کارت تسلیت شهادت امام حسن مجتبی

 

تصاویر 28 ماه صفر, تسلیت شهادت امام حسن مجتبی

کارت پستال رحلت پیامبر و امام حسن مجتبی

 

تسلیت شهادت امام حسن مجتبی,کارت پستال 28 ماه صفر

 

شهادت امام رضا,کارت پستال رحلت پیامبر

کارت پستال رحلت پیامبر و امام حسن مجتبی

 

 

کارت پستال رحلت پیامبر و امام حسن مجتبی,تصاویر شهادت امام حسن مجتبی و رحلت پیامبر

کارت پستال رحلت پیامبر,کارت پستال 28 ماه صفر

تصاویر رحلت پیامبر

 

کارت تسلیت شهادت امام حسن مجتبی, تصاویر 28 ماه صفر

کارت پستال 28 ماه صفر

 

گردآوری : بخش سرگرمی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: داروخانه معنوی

 

مناجات المفتقرین,مناجات نیازمندان,متن مناجات المفتقرین

مناجات المفتقرین

 

مناجات المفتقرین (مناجات نیازمندان)

مناجات خَمْسَ عَشَر، مجموعه دعاهای پانزده گانه ای است که از امام سجاد علیه السلام نقل شده است. مناجات المفتقرین یازدهمین دعا از مناجات های خمس عشر می باشد.

مناجات المفتقرین از مناجات های خمس عشر

مُناجاتُ الْمُفْتَقرین یا مناجات نیازمندان، انسان را به فقر و نیازمندی خود به خداوند آگاه می کند و این عقیده و معرفت را در وی پدید می آورد که انسان در آنچه دارد و در آنچه که ندارد، سر تا پا نیازمند و نیازمند خداست.

 

بهترین زمان برای قرائت مناجات المفتقرین

علامه مجلسی زمان قرائت مناجات المفتقرین را روز دوشنبه تعیین نموده است. 

 

مضامین مناجات المفتقرین

√ خداوند هدف و مطلوب جویندگان و ولی صالحان و شایستگان.

 

√ رفع کمبودهای زندگی انسان، تنها با مرحمت و مهر الهی است.

 

√ افراد دیگر هم مانند خودمان فقیرند و ضعیف در برطرف کردن فقر و تهیدستی انسان.

 

√ تنها راهکار مشکلات انسان، توجه به خداوند و چنگ انداختن به ریسمان الهی و انجام دستورات او.

 

√ پرستش و اعمال نیک انسان، ناشی از توفیق الهی است.

 

√ اقرار به ذلت و خواری خویش و اندک دانستن عبادات خویش.

 

متن عربی مناجات المفتقرین

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

إِل?هِى کَسْرِى لَایَجْبُرُهُ إِلّا لُطْفُکَ وَحَنانُکَ، وَفَقْرِى لَایُغْنِیهِ إِلّا عَطْفُکَ وَ إِحْسَانُکَ، وَرَوْعَتِى لَایُسَکِّنُها إِلّا أَمانُکَ، وَذِلَّتِى لَایُعِزُّها إِلّا سُلْطانُکَ، وَأُمْنِیَّتِى لَایُبَلِّغُنِیها إِلّا فَضْلُکَ، وَخَلَّتِى لَایَسُدُّها إِلّا طَوْلُکَ، وَحَاجَتِى لَا یَقْضِیها غَیْرُکَ، وَکَرْبِى لَایُفَرِّجُهُ سِوَى? رَحْمَتِکَ، وَضُرِّى لَایکْشِفُهُ غَیْرُ رَأْفَتِکَ، وَغُلَّتِى لَایُبَرِّدُها إِلّا وَصْلُکَ، وَلَوْعَتِى لَایُطْفِیها إِلّا لِقاؤُکَ، وَشَوْقِى إِلَیْکَ لَایَبُلُّهُ إِلّا النَّظَرُ إِلَى? وَجْهِکَ، وَقَرارِى لَایَقِرُّ دُونَ دُنُوِّى مِنْکَ؛ وَلَهْفَتِى لَا یَرُدُّها إِلّا رَوْحُکَ، وَسُقْمِى لَایَشْفِیهِ إِلّا طِبُّکَ، وَغَمِّى لَایُزِیلُهُ إِلّا قُرْبُکَ، وَجُرْحِى لَایُبْرِئُهُ إِلّا صَفْحُکَ، وَرَیْنُ قَلْبِى لَایَجْلُوهُ إِلّا عَفْوُکَ، وَوَسْوَاسُ صَدْرِى لَایُزِیحُهُ إِلّا أَمْرُکَ.

 

 

فَیَا مُنْتَهى? أَمَلِ الْآمِلِینَ، وَیَا غَایَةَ سُؤْلِ السَّائِلِینَ، وَیَا أَقْصَى? طَلِبَةِ الطَّالِبِینَ، وَیَا أَعْلَى? رَغْبَةِ الرَّاغِبِینَ، وَیَا وَلِىَّ الصَّالِحِینَ، وَیَا أَمانَ الْخَائِفِینَ، وَیَا مُجِیبَ دَعْوَةِ الْمُضْطَرِّینَ، وَیَا ذُخْرَ الْمُعْدِمِینَ، وَیَا کَنْزَ الْبَائِسِینَ، وَیَا غِیَاثَ الْمُسْتَغِیثِینَ؛ وَیَا قَاضِىَ حَوَائِجِ الْفُقَرَاءِ وَالْمَسَاکِینِ، وَیَا أَکْرَمَ الْأَکْرَمِینَ، وَیَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ،لَکَ تَخَضُّعِى وَسُؤالِى، وَ إِلَیْکَ تَضَرُّعِى وَابْتِهالِى، أَسْأَلُکَ أَنْ تُنِیلَنِى مِنْ رَوْحِ رِضْوانِکَ، وَتُدِیمَ عَلَىَّ نِعَمَ امْتِنانِکَ، وَهَا أَنَا بِبابِ کَرَمِکَ واقِفٌ، وَ لِنَفَحاتِ بِرِّکَ مُتَعَرِّضٌ، وَبِحَبْلِکَ الشَّدِیدِ مُعْتَصِمٌ، وَبِعُرْوَتِکَ الْوُثْقى? مُتَمَسِّکٌ.

 

إِل?هِى ارْحَمْ عَبْدَکَ الذَّلِیلَ، ذَا اللِّسَانِ الْکَلِیلِ، وَالْعَمَلِ الْقَلِیلِ، وَامْنُنْ عَلَیْهِ بِطَوْلِکَ الْجَزِیلِ، وَاکْنُفْهُ تَحْتَ ظِلِّکَ الظَّلِیلِ، یَا کَرِیمُ یَا جَمِیلُ، یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ.

 

 

مناجات المفتقرین,متن عربی مناجات نیازمندان,ترجمه فارسی مناجات المفتقرین

مناجات المفتقرین، از مناجات های امام سجاد (ع)

 

ترجمه مناجات المفتقرین

به نام خدا که رحمتش بسیار و مهربانی اش دائمی است؛

خدایا، شکستگی ام را جز لطف و محبتت جبران نکند و تهیدستی ام را بی نیازی نرساند جز مهر و احسانت و هراسم را جز امان تو آرام ننماید و خواری ام را جز توانایی ات به عزّت مبدل نکند و مرا جز فضلت به آرزویم نرساند و شکاف فقرم را جز احسان تو پر نکند و حاجتم را کسی جز تو بر نیاورد و غم زدگی ام را جز رحمتت رفع ننماید و بدحالی ام را جز مهرت نگشاید.

 

 

و سوز سینه ام را جز وصل تو خنک نکند و آتش درونم را جز دیدارت خاموش نگرداند و بر حرارت شوقم به تو جز نظر به جمالت آب نریزد و آرامشم بدون نزدیک شدن به حضرتت برقرار نشود؛ و حسرتم را جز نسیم رحمتت برنگرداند و بیماری ام را جز درمانت شفا ندهد و غمم را جز مقام تقرب رفع نسازد و زخمم را جز چشم پوشی ات التیام ندهد و الودگی دلم را جز گذشت تو نزداید و وسواس سینه ام را جز فرمانت از بین نبرد، ای پایان آرزوی آرزومندان،

 

ای نهایت خواهش خواهندگان، ای دورترین مطلوب جویندگان، ای والاترین تمایل راغبان، ای سرپرست شایستگان، ای امان ترسیدگان، ای مستجاب کننده دعای بیچارگان، ای ذخیره ناداران، ای گنج بینوایان، ای فریادرس دادخواهان؛ ای برآورنده حوائج فقیران و بر خاک نشستگان، ای کریم ترین کریمان، ای مهربان ترین مهربانان، تواضع و خواهشم به پیشگاه توست و زاری و ناله ام بسوی تو، از تو می خواهم مرا به نسیم خرسندی ات برسانی و نعمت های نیکویت را بر من تداوم بخشی، من اکنون بر در خانه کرمت ایستاده ام و در معرض نسیم های بخشش ات قرار دارم و به رشته محکمت چنگ زده ام و به دست دست آویز استوارت دست آویختم،

 

خدایا بر بنده خوارت که زبانش گنگ و عملش کم است رحم کن و با احسان پیوسته و برجسته ات بر وی منّت گذار و وی را زیر سایه بلندت حمایت فرما، ای گرامی، ای زیبا، ای مهربان ترین مهربانان.

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته


 
نظرات شما ()
 
   1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
چهارشنبه 100 آذر 17
امروز:   1008 بازدید
دیروز:   840  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
به سوی فردا
EMOZIONANTE
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
دیار عاشقان
خورشید تابنده عشق
اگه باحالی بیاتو
Smile of dream

نظرمن
عاشق آسمونی
آخرالزمان و منتظران ظهور
***جزین***
لحظه های آبی
عصر پادشاهان
Different.fdan
● بندیر ●
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

سلام
ن والقلم ومایسطرون
سرباز ولایت
لنگه کفش
د نـیـــای جـــوانـی
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
هستی همیشگی
منتظر ظهور
دانلود آهنگ جدید
سکوت ابدی
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
فرزانگان امیدوار
بامبو
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
اتاق دلتنگی
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل
اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com