سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
ایمان و دانش، برادران همزادند و دو رفیق اند که از هم جدا نمی شوند . [امام علی علیه السلام]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: آرامش سبزمناجات امام سجاد,مناجات های امام سجاد ع با خدا,متن های زیبای مناجات با خدا

مناجات امام سجاد علیه السلام

 

بخش هایی از مناجات های امام سجاد علیه السلام
اى خداى من اگر در پیشگاه تو بگریم تا پلک هاى چشمانم بیافتد، و به اواز بلند بنالم تا صدایم قطع گردد، و دربرابر تو بایستم تا پاهایم ورم کند، و براى تو رکوع کنم تا استخوان پشتم از جا کنده شود، و تو را سجده نمایم تا این که سیاهى( یا کاسه) چشم هایم پنهان شود( به گودى رود) و همه عمر خاک زمین بخورم و تا آخر زندگى آب خاکستر آلود بیاشامم، و در بین این ‏ها به ذکر تو گویا باشم تا زبانم کند شود، سپس از شرمندگى از تو چشم به اطراف آسمان نیاندازم، با این رفتارها سزاوار از بین بردن گناهى از گناهانم نمی گردم.

 

مناجات امام سجاد,زیباترین مناجات امام سجاد,متن های زیبای مناجات با خدا

 مناجات زیبا از امام سجاد علیه السلام

 

خداوندا مرا مکلّف به تکلیفى ساخته ‏اى که خودت از من به آن کار توانا ترى، و قدرتت بر آن و بر من بیش از قدرت من است، پس چنانم کن که باعث رضاى تو از من باشد، و از من آنچه را که موجب رضاى توست برگیر آنگونه که به سلامت من لطمه‏ اى نزند.


خداوندا، مرا طاقت بر سختى و مشقت، و شکیبایى بر بلا، و قدرت بر تنگدستى نیست، پس روزیم را منع مکن، و مرا به خلق خود وامگذار، بلکه خود به تنهایى نیازم را برآور، و خودت کارساز من باش، و به چشم محبت به من بنگر، و در همه امورم مصالح مرا در نظر گیر، چون اگر مرا به خود واگذارى در کارم فرومانم، و به کارى که مصلحت من در آن است نپردازم، و اگر مرا به بندگانت واگذارى روى درهم کشند، و اگر به اقوامم حوالت دهى محرومم سازند، و اگر عطا کنند عطایى اندک و پردردسر دهند، و بر من منّت بسیار گذارند، و بیش از حد نکوهشم نمایند، پس اى خداوند، به فضلت بى‏نیازم کن، و به بزرگیت مرتبه ‏ام بلند گردان، و به عطاى گسترده ‏ات دستم را گشاده ساز، و به رحمتت در کلّ امور کفایتم کن، بارخدایا بر محمد و آلش درود.


گردآوری: بخش مذهبی بیتوته

 


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: زندگینامه بزرگان دینی

 

جایگاه حضرت فاطمه س در نزد پیامبر,محبت پیامبر اکرم ص نسبت به فاطمه س,حضرت فاطمه س از نگاه پیامبر ص

علاقه وافر رسول خدا(ص) به فاطمه زهرا(س) زبانزد همه بود 

فاطِمه(س) مشهور به فاطِمه? زَهرا (5 بعثت -11ق)، دختر پیامبر اسلام(ص) از خدیجه کبری و همچنین همسر امام علی(ع) است. او یکی از پنج تن آل عبا (اصحاب کساء) بوده که شیعیانِ دوازده امامی آنها را جزء چهارده معصوم می‌دانند.

حضرت فاطمه(س) از نگاه پیامبر(ص)
در کتاب های اهل سنت روایات زیادی از رسول اعظم(ص) در شأن و جایگاه حضرت فاطمه زهرا(س) آمده است. حضرت زهرا(س)در سایه ی کمالات و فضایل الهی بدان جا رسید که پیامبر(ص) ایشان را در جایگاه کرامت نزد خود قرار داد. ابن ابی الحدید در این مورد می گوید: «ابوجعفر اسکافی نقل می کند که پیامبر(ص) به خانه ی فاطمه(س) آمد. علی(ع) در خواب بود. فاطمه زهرا(س) خواست ایشان را بیدار کند. پیامبر(ص) فرمود: آزادش بگذار که بسیار شب زنده داری های طولانی پس از من خواهد داشت و چه بسیار ستم و جفای سخت که از کینه ی دشمنان وی به خاندان من خواهد رسید، فاطمه(س) گریست، پیامبر(ص) فرمود: گریه نکن که شما دو تن با من خواهید بود و در جایگاه کرامت، نزد من هستید».


در گزارش های تاریخی در مورد مقام حضرت زهرا (س) در قیامت روایات زیادی وجود دارد، برخی از این اخبار بیانگر آن است که در قیامت! هر چشمی شایستگی نگاه کردن به وجود مقدس حضرت فاطمه زهرا(س) را ندارد.

 

ابن ابی الحدید در این باره می گوید: «روز قیامت هنگامی که زهرا(س) عبور می کند؛ منادی از حاملین عرش ندا می دهد: ای اهل قیامت چشمان خود را ببندید که فاطمه دختر محمد از این جا عبور می کند»؛ سپس ابن ابی الحدید در ذیل این روایت می گوید: این روایت از احادیث صحیح است و از اخبار ضعیف نیست».

محبت پیامبر اکرم(ص) نسبت به فاطمه(س)
در متون تاریخی گزارش های بسیار بیانگر محبت و علاقه ی وافر پیامبر اعظم(ص) نسبت به حضرت صدیقه ی طاهره (س) است. این ابراز علاقه تنها به دلیل ارائه ی الگوی رفتاری پیامبر(ص) نسبت به فرزندشان نبود، بلکه نکته مهم شایستگی فاطمه(س) بر این مسأله است. ابن ابی الحدید می گوید: «همانا رسول الله(ص) به فاطمه(س) علاقه نشان می داد و او را دوست می داشت. این اکرام و تعظیم پیامبر اکرم(ص) به فاطمه(س) بیش از آن بود که مردم گمان می کردند و فراتر از آن بود که معمولاً مردها دخترانشان را دوست داشتند؛ به گونه ای که از حد محبت پدر به فرزند گذشته بود».


عایشه در مورد شدت علاقه و محبت پیامبر(ص) نسبت به فاطمه(س) می گوید: «من کسی شبیه تر از فاطمه در کلام و حدیث نسبت به پیامبر(ص) ندیدم. فاطمه هرگاه بر پیامبر(ص) داخل می شد، پیامبر(ص) به او خوش آمد می گفت و جلوی او بلند می شد و دست او را می گرفت و می بوسید و او را در جای خود می نشاند».

علاقه وافر رسول خدا(ص) به فاطمه زهرا(س) در زمان حیات پیامبر و پس از آن زبانزد همه بود و کسی نمی تواند آن را انکار کند. در تأیید این مطلب از عایشه سؤال شد: «محبوب ترین مردم نزد رسول خدا(ص) چه کسی بود؟ در پاسخ گفت: از بین مردان محبوب ترین علی و از بین زنان، فاطمه بود».


در روایت دیگری پیامبر(ص) فرمود: «محبوب ترین مردم به من فاطمه است».
گاهی برای این که پیامبر علاقه خود را نسبت به فاطمه(س) و فرزندان ایشان نشان دهد و به مردم بفهماند که آنان نیز باید چنین باشند؛ در مجالس و محافل مختلف محبت خود را ابراز می کرد.

 

جایگاه حضرت فاطمه س در نزد پیامبر,محبت پیامبر اکرم ص نسبت به فاطمه س,حضرت فاطمه س از نگاه پیامبر ص

 محبوب ترین مردم نزد رسول خدا(ص) از بین زنان، حضرت فاطمه س بود


بررسی ابعاد سیاسی و اجتماعی حضرت زهرا (س)
درخصوص جایگاه ویژه حضرت زهرا (س) در ابعاد اجتماعی و سیاسی می توان گفت در روز مباهله پیغمبر (ص) با حضور حضرت فاطمه (س) می خواهند به عالم اعلام کنند که خداوند منان این را بیان کرده است، که جنسیت زن و مرد معنایی ندارد، بلکه این  شخصیت تقوایی انسان است که ارزش او را بالا می برد، به همین سبب فاطمه (س) را در جایگاه کسی که طیبه و طاهره است برای مباهله با حضور حضرت علی (ع) و حسنین (ع) همراه خودشان می کنند.


همچنین پس از رحلت پیامبر اکرم (ص) و اتفاقاتی که بعد از رحلت پدر بزرگوارشان رخ میدهد، این بانوی عالیقدر نه به عنوان حضرت صدیق الکبری (س) همسر امیرالمونین (ع)، بلکه حضرت فاطمه (س) در نقش معموم و دفاع کننده از مقام ولایت و امامت احساس می کنند که باید پای به عرصه مبارزه بگذارند.

 

اگر بخواهم خیلی ساده این جمله را بیان کنم، حضرت فاطمه (س) یک آتش به اختیار تمام عیار در مقابل کج رفتاری های حاکمان خودشان بود. چون امام زمان ایشان در یک معذوریت و مظلومیتی قرار دارد، ولی محدودیت هایشان باعث این نمی شود که از امام خود دفاع نکند.  بلکه بسیار حساب شده وارد صحنه می شوند.

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته

 


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: احادیث و سخنان بزرگان

 

محبت,راه های جذب محبت,احادیث درباره روشهای جذب محبتامام باقر علیه السلام فرمود:سه چیز محبت مى آورد، قرض، تواضع و بخشش

 

راه های جذب محبت در احادیث
صورت گشاده و خندان:
حسن البشر اول العطاء و اسهل السخاء


حضرت علی علیه السلام می فرماید:
رخسار نیکو اولین هدیه و راحت ترین بخشش است.


و فرمود:
صورت گشاده و باز تو، اول نیکی توست و دلالت بر بزرگواری تو می کند.

و فرمود:
صورت باز آتش دشمنی را خاموش می کند.

و باز فرمود:
صورت باز و گشاده ریسمان محبت است و فرمود: کار نیک و صورت باز، محبت می آورد و انسان را به بهشت می رساند.

و فرمود:
صورت گشاده، روش هر آزاده است.

 

 

انصاف در معاشرت با مردم
با توجه به این که دین اسلام بر پایه صفا و محبت بنا شده، آموزه‌های آن سلامت روحی و روانی فردی و اجتماعی به ارمغان می‌آورد. یکی از مسائل مهم در زندگی فردی و اجتماعی، برقراری پیوند دوستی و صمیمیت بر پایه انصاف است. انصاف در روابط اجتماعی به معنای نصف کردن سود و زیان، میان خود و دیگران است. «انصاف» از روح گذشت و احترام دیگران ناشی می‌شود و شخص مُنصِف کسی است که برای دیگران حقوق عادلانه قائل باشد. حضرت علی (علیه السلام) دربارة انصاف فرموده‌اند: هر کس با مردم به انصاف رفتار کند، خداوند به عزّتش می‌افزاید[1]
 
خوش آمد گوئی و محبت:
حضرت علی علیه السلام فرمود:
روی باز و گشاده و بخشش و نیکی و خوش آمد گفتن، موجب دوستی مردم است.

 

هم دردی در مشکلات
خداوند متعال انسان‌های را دوست دارد که در دنیا، شریک مشکلات دیگران شوند و آن‌ها را در هنگام حوادث تلخ تنها نگذارند. در سیره‌ی امامان معصوم علیهم السلام، نمونه‌های فراوان دیده شده است. امام صادق (علیه السلام) می‌فرمایند: «هر کس رنج و غصّه و مشکلی را از یک مؤمن برطرف سازد، خداوند غصّه‌های آخرت را از او دور می‌کند و چون در روز رستاخیز از قبر بیرون می‌آید، قلبی خُنک و آرام دارد» [2]
کسی نیک بیند به هر دو سرای
که نیکی رساند به خلق خدای[3]


حضرت علی (علیه السلام) خطاب به کمیل می فرماید: «دین تو برادرت است پس تا می‌توانی در مورد دینت احتیاط نما»[4]


دست دادن، محبت می آورد:
تصافحوا فان المصافحة تزید فی المودة

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:
به یکدیگر دست بدهید که محبت را زیاد می کند.

حضرت امام صادق علیه السلام فرمود:
به یکدیگر دست بدهید که کینه را از بین می برد.

 هدیه دادن دوستی آفرین است:
تهادوا تحابوا

امام صادق علیه السلام فرمود:
به یکدیگر هدیه دهید، تا دوست هم شوید، چرا که هدیه کینه را از بین می برد.

حضرت علی علیه السلام فرمود:
هدیه محبت می آورد، و فرمود: هیچ چیز مثل هدیه، فرمانروا را ملایم و خشم را بیرون و رانده شده را متمایل و کارهای سخت را آسان و بدیها را دور نمی کند.

نکته مهم در هدیه و اهمیت آن به اظهار محبت و دوستی است، نه ارزش مادی آن، بنابراین در هدیه توقعات را کنار بگذارید و ارزش واقعی آن را در نظر بگیرید تا دوستان شما و خود شما بتوانید همواره به یکدیگر هدیه ای هر چند اندک به نشان دوستی تقدیم کنید، متاءسفانه این ابراز دوستی، در نزد بعضی به خاطر توقعات نابجا تبدیل به وسیله کدورت می شود و بجای تشکر و دریافت پیام هدیه، به خاطر مسائل مادی از یکدیگر دلخور می شوند.


امام صادق علیه السلام فرمود:
محبوب ترین برادرانم، کسی است که عیب های مرا به من هدیه دهد.

حضرت علی علیه السلام فرمود:
چه خوب هدیه ای است، موعظه.

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:
هیچ مسلمانی برای برادرش، هدیه ای بهتر از سخن حکیمانه که یا هدایتش را زیاد کند، یا از هلاکت دورش کند، نداده است.


سخن زیبا و محبت:
حضرت سجاد علیه السلام فرمود:
سخن زیبا، دارائى را زیاد و روزى را افزایش مى دهد، اجل را به عقب مى اندازد و انسان را نزد خانواده محبوب و وارد بهشت مى کند.

 تواضع ، محبت مى آورد:
ثمرة التواضع المحبة

 
حضرت على علیه السلام فرمود:
نتیجه تواضع و فروتنى، دوستى است و فرمود: سه چیز محبت مى آورد خوش اخلاقى، ملایمت نیکو و تواضع .

 سه عامل محبت:
امام باقر علیه السلام فرمود:
سه چیز محبت مى آورد، قرض، تواضع و بخشش.
و در این میان باید از عوامل مهمى مثل ایمان، محبت، احسان، صورت باز و خندان، هدیه دادن، اخلاق خوب، شیرین زبانى و بى نیازى و کم توقعى و تواضع، بیشتر استفاده نمود. [5]

 

---------------------------------
پی نوشت:

[1] الکافی، ج1، ص87.
[2] همان، ج2، ص199.
[3]گلستان سعدی، ص85.
[4] بحارالانوار، ج2، ص258.
[5] سید محمد، نجفى ، ازدواج و روابط زن و مرد، جلد 2، ص 71-66.

 

منبع:

آداب رفتار با دختران، معصومه حیدری


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 98 دی 23  5:46 عصر

مجموعه: متفرقه دینیروش های تعیین جهت قبله,تعیین جهت قبله,راه های تعیین جهت قبله

راه های تعیین جهت قبله

 

قبله به سمتی گفته می‌شود که مسلمانان رو به آن نماز می‌گزارند. این جهت نه فقط در احکام نماز بلکه در بسیاری از دیگر احکام اسلامی همچون ذبح حیوانات و دفن مردگان اهمیت دارد. بسیاری از افراد در مکان هایی هستند که نمیدانند قبله به کدام سمت است و در این باره سوال میکنند که چگونه میتوانند جهت قبله را پیدا کنند، در این مقاله روش های مختلف برای پیدا کردن جهت قبله را برای شما گردآوری نموده ایم.

روش های تعیین جهت قبله:
1- تعیین جهت قبله با استفاده از خورشید:
نوک(انتهای) سایه? شاخص روی زمین را [مثلاً با یک سنگ] علامت گذاری می کنیم. مدتی (مثلاً ده-بیست دقیقه بعد، یا بیشتر) صبر می کنیم تا نوک سایه چند سانتیمتر جابه جا شود. حال محل جدید سایه? شاخص (که تغییر مکان داده است) را علامت گذاری می نماییم. حال اگر این دو نقطه را با خطی به هم وصل کنیم، جهت شرق-غرب را مشخص می کند. نقطه? علامت گذاری اول سمت غرب، و نقطه? دوم سمت شرق را نشان می دهد. یعنی اگر طوری بایستیم که پای چپ مان را روی نقطه? اول و پای راستمان را روی نقطه? دوم بگذاریم، روبروی مان شمال را نشان می دهد، و رو به خورشید (پشت سرمان) جنوب است.

از آن جا که جهت ظاهری حرکت خورشید در آسمان از شرق به غرب است، جهت حرکت سایه? خورشید بر روی زمین از غرب به شرق خواهد بود. یعنی در نیم کره شمالی سایه ها ساعتگرد می چرخند.

هر چه از استوا دورتر بشویم، از دقت پاسخ در این روش کاسته می شود. یعنی در مناطق قطبی (عرض جغرافیایی بالاتر از 60 درجه) استفاده از آن توصیه نمی شود. در شب های مهتابی هم از این روش می توان استفاده کرد: به جای خورشید از ماه استفاده کنید.

 

روش های تعیین جهت قبله,تعیین جهت قبله,راه های تعیین جهت قبله

تعیین جهت قبله از طریق خورشید

 

2- تعیین جهت قبله با استفاده از خورشید به روش دیگر:
اگر ما یک چوب را به عنوان شاخص در زمین فرو کنیم به گونه ای که عمود بر زمین باشد شاهد خواهیم بود که، ارتفاع خورشید پس از طلوع به تدریج زیاد می‌شود و سایه کوتاه تر تا زمان ظهر که ارتفاع خورشید به حداکثر خود می‌ رسد و طول سایه شاخص به نهایت کوتاهی خود می رسد. در این زمان خورشید در جهت جنوب قرار دارد و سمت مقابل آن، شمال می باشد. اما از زمان ظهر به بعد، به تدریج جهت خورشید به سمت غرب متمایل می‌شود و طول سایه شاخص بلندتر می‌شود.

اما در حدفاصل بین 5/23 درجه در بعض از اوقات سال خورشید در سمت الراس قرار می گیرد و عمود می تابد لذا سایه ندارد. از آنجا که مکه مکرمه نیز از این خصلت برخوردار می باشد لذا روزهایی که خورشید در لحظه‌ی ظهر شرعی در مکه‌ی معظمه در سمت‌الرأس قرار گیرد، با تعیین این وقت در هر افقی می‌توان شاخص نصب، و خلاف امتداد سایه یا برعکس آن (بستگی به آفاق) را به عنوان سمت قبله مشخص ساخت. و آن در دو روز از سال است این دو روز عبارتند از 7 خرداد و 25 تیر.

روش های تعیین جهت قبله,تعیین جهت قبله,راه های تعیین جهت قبله

تعیین جهت قبله با استفاده از خورشید

 
3- تعیین جهت قبله از طریق ماه:
گردی هلال ماه در 15 روز اول ماه قمری به سمت غرب و در 15 روز دوم دقیقاً به سمت شرق است؛ قبله در ایران به سمت جنوب غربی است. وقتی یک جهت را پیدا کردیم اگر دست راست را به سمت مشرق گرفته دست چپ را به سمت مغرب روبه رو شمال و پشت سر جنوب می شود و اگر یک مقداری به سمت غرب بچرخیم جنوب غربی که جهت قبله است مشخص می شود.

 

روش های تعیین جهت قبله,تعیین جهت قبله,راه های تعیین جهت قبله

تعیین جهت قبله از طریق ماه

 

4- تعیین جهت قبله با استفاده از ستاره ها:
هفت ستاره در آسمان است که شبیه ملاقه هستند، آبشخور ملاقه را پنج برابر کنیم (به صورت چشمی در آسمان جلو برویم) ستاره قطبی پیدا می شود که جهت شمال را نشان می دهد. اگر روبه روی شمال بایستیم پشت سر جنوب و دست راست مشرق و سمت چپ مغرب می شود.

 

روش های تعیین جهت قبله,تعیین جهت قبله,راه های تعیین جهت قبله

تعیین جهت قبله با ستاره های قطبی

 

5- تعیین جهت قبله از طریق ستاره های راه شیری:
از طریق ستاره های راه شیری نیز می توان جهت قبله را پیدا کرد البته این کهکشان در شهر به دلیل وجود چراغ ها قابل رویت نیست اما در بیابان به شکل خط سفید رنگی کاملاً مشخص است و یک بریدگی در پایین این کهکشان وجود دارد که دقیقاً رو به خانه کعبه بوده و جنوب غربی را نشان می دهد، ایستادن روبه روی این بریدگی به معنی ایستادن رو به قبله است.

روش های تعیین جهت قبله,تعیین جهت قبله,راه های تعیین جهت قبله

تعیین جهت قبله از طریق ستاره های راه شیری

 
6-  تعیین جهت قبله با استفاده از ساعت:
الف) درمنطقه معتدل شمالی: در کشور ایران که در این منطقه واقع شده بطریق زیر عمل می کنیم : ابتدا ساعت خود را روی وقت صحیح تنظیم کرده و بطور افقی نوک عقربه ساعت نما را به طرف آفتاب قرار می دهیم بطوریکه عقربه سایه خود را بپوشاند در این حالت نیمساز زاویه بین عقربه ساعت شمار و عدد 12 ساعت سمت جنوب را نشان می دهد.

ب)در منطقه معتدل جنوبی: ابتدا ساعت را روی وقت دقیق تنظیم کرده و بطور افقی عدد 12 را در مقابل خورشید قرار می دهیم نیمساز زاویه بین عدد 12 و عقربه ساعت شمار امتداد شمال را نشان می دهد.

روش های تعیین جهت قبله,تعیین جهت قبله,راه های تعیین جهت قبله

تعیین جهت قبله با استفاده از ساعت


7- تعیین جهت قبله به وسیله قبرستان مسلمانان
میت را به شانه راست روبه قبله دفن میکنند


گردآوری: بخش مذهبی بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یکشنبه 98 دی 22  5:15 عصر

مجموعه: احادیث و سخنان بزرگانحدیث درباره شهید,حدیث درباره شهید و شهادت,حدیث درباره عظمت شهید

هر کس در راه خدا بجنگد و کشته یا پیروز شود، به زودی پاداشی بزرگ به او خواهیم داد

 

رسول خدا (ص) می فرماید: بالاتر از هر کار خیری، خیر و نیکی دیگری است تا آنکه فردی در راه خدا کشته شود، و بالاتر از کشته شدن در راه خدا خیر و نیکی نیست.

واژه شهید در لغت

شهید در لغت به معنی(( گواه)) است و در اصطلاح به کسی گویند که در مجرای شهادت قرار گرفته و در راه خدا کشته می شود.


شهادت به معنی کشته شدن در راه خدا است. شهادت در آموزه های اسلام بعنوان یک ارزش و فضیلت رفیع و والا مطرح شده و با آموزه هایی مثل جهاد پیوند دارد. بنابر آیات قرآن، شهید زنده است و در نزد پروردگارش به او روزی داده می شود. در روایات، شهادت بالاترین خوبی ها معرفی شده است.


شهادت در فرهنگ دین اسلام دو معنی متفاوت دارد:
1. معنای خاص. که همان کشته شدن در میدان جنگ در راه خدا است که دارای احکام ویژه ای در فقه اسلامی است. به عنوان مثال می گویند: شهید نیاز به غسل و کفن ندارد، بلکه با همان لباس خونین دفن می شود.


2. معنای گسترده و عام. که انسان در مسیر انجام دادن وظیفه الهی کشته شود و یا بمیرد.

پس هر کس در زمان ادای وظیفه ای به هر صورت از دنیا برود، شهید است، چنان که در روایات اسلامی هم آمده که چند دسته شهید از دنیا می روند:
1. کسی که در طریق تحصیل علم از دنیا برود.


2. کسی که در بستر از دنیا برود، ولی به حق پروردگار و پیامبر اکرم ـ صلّی الله علیه و آله و سلّم ـ و اهل بیت آن حضرت معرفت داشته باشد.


3. کسی که برای دفاع از مال خویش در برابر مهاجمان ایستادگی و مقاومت کند و کشته شود.
براین اساس، افردی که عقیدة حق داشته و در مسیر حقیقت گام بر می دارند و در همین راه از دنیا میروند، طبق اشاره قرآن کریم و روایات اسلامی در زمره شهدا قرار دارند، و اجر شهداء را می برند.

 

حدیث درمورد شهید,حدیث درباره عظمت شهید,احادیث در مورد شهادت

هرگز کسانی را که در راه خدا کشته شده اند، مرده مپندارید

 

احادیثی در مورد شهید و شهادت
امام جعفرصادق (ع):
من قُتِلَ فی سَبیلِ اللهِ لَم یُعَرّفْهُ اللهُ شَیئاً مِن سَیِّئاتِه.
کسی که در راه خدا به شهادت برسد خداوند او را بر هیچ کدام از گناهانش مطلّع نخواهد ساخت.(دیگر گناهی ندارد). ( وسائل، ج 11، ص 9)

امام باقر (ع) فرمود:

علی بن الحسین- علیه السّلام- مکرّر می فرمود که رسول اللَّه- صلّی اللَّه علیه و آله و سلّم- فرمود:
«ما مِنْ قَطْرَةٍ أَحَبُّ إِلَی اللَّهِ- عزّوجلّ- مِنْ قَطْرَةِ دَمٍ فِی سَبیلِ اللَّهِ.»
هیچ قطره ای برای خداوند- عزّوجلّ-، محبوب تر از قطر?خونی که در راه خدا[ ریخته شود] نیست.


قال امیر المومنین (ع):
ان الموت طالب حثیت لایفوته المقیم و لا یعجزه الهارب ان اکرم الموت القتل.
مرگ، با شتاب و تعقیب کننده است(( همه را دریابد)) نه ماندگان از دست برهند و نه فراریان او را بازدارند، گرامی ترین مرگ، کشته شدن است.
نهج البلاغه، خطبه123

قال السجاد (ع):
القتل لنا عاده و کرامتنا الشهاده.
کشته شدن عادت ما و شهادت کرامت ماست.
بحار الانوار، ج45، حدیث118

پیامبرگرامی اسلام( صلّی الله علیه و آله و سلّم):
یَرْفَعُ اللّهُ الـمُجاهِدَ فی سَبیلِهِ عَلی غَیرِهِ مِأةَ دَرَجَةٍ فِی الجَنَّةِ ما بَیْنَ کُلِّ دَرَجَتَیْنِ کَما بَیْنَ السَّماءِ وَ الأرْضِ
خداوند مجاهد فی سبیل الله را صد درجه در بهشت بالاتر از دیگران رفعت می دهد که فاصله میان هر دو درجه از زمین تا آسمان است. (مستدرک، ج 11، ص 18)

حضرت علی علیه السلام فرمود:
من از خدا به گشایش رحمت و بزرگی قدرتش (بر آنکه هر چه بخواهد عطا می کند) می خواهم که پایان زندگی من و تو را به نیکبختی و شهادت قرار دهد.
نهج البلاغه نامه53

امام جعفر صادق( علیه السلام ):
لِلجَنَّةِ بابٌ یُقالُ لَه« بابُ المجاهدین» یَمضون اِلَیه فَاذا هُو مَفتُوحٌ و هُم مُتَقَلِّدونَ بِسیوُفِهم والجَمعُ فی المَوقِفِ.
بهشت، دری دارد به نام« مجاهدین» که( فردا) مجاهدین با حمایل شمشیرهای( اسلحة) خویش بسوی آنکه بر ایشان باز است رهسپار میشوند در حالیکه دیگر خلائق در محشر به سر می برند.( ثواب الأعمال، ص 421)

حضرت علی (ع) فرمود:
به خدا قسم اگر آرزوی شهادت را در پیکار با دشمن نمی داشتم،( که ای کاش زودتر فراهم آید) بر مرکب خود سوار می شدم و از میان شما کوچ می کردم و تا باد شمال و جنوب بوزد( برای همیشه) در جستجوی شما نمی پرداختم.
شرح نهج البلاغه، ج7، ص285، خطبه118

امام علی (ع) فرمود:
لَیسَ عَنِ الـمَوْتِ مَحیدٌ وَ لا مَحیصٌ. مَن لَم یُقتَلْ ماتَ، إنّ اَفضَلَ الموتِ اَلقَتلُ.
از مرگ راه فرار و گریزی نیست، کسی که کشته نشود( بالاخره) خواهد مُرد،( آری) بهترین مرگ و میرها کشته شدن در راه خداست.( سفینه، ج 2، ص 553)

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 98 آبان 16  5:22 عصر

عکس پروفایل زیبا در مورد خدا

 

 عکس پروفایل در مورد خدا, پروفایل خدایا شکرت

 عکس نوشته های زیبای خدا

 

 عکس پروفایل در مورد خدا, پروفایل خدایا شکرت

عکس پروفایل زیبا در مورد خدا

 

 عکس پروفایل در مورد خدا, پروفایل خدایا شکرت

پروفایل در مورد خدا

 

 عکس پروفایل در مورد خدا, پروفایل خدایا شکرت

 پروفایل خدا

 

 عکس پروفایل در مورد خدا, پروفایل خدایا شکرت

عکس پروفایل خدا

 

 عکس پروفایل در مورد خدا, پروفایل خدایا شکرت

عکس پروفایل در مورد خدا

 

 عکس پروفایل در مورد خدا, پروفایل خدایا شکرت

پروفایل خدایا شکرت

 

  بیشتر بخوانید: متن در مورد خدا

 

 عکس پروفایل در مورد خدا, پروفایل خدایا شکرت

عکس پروفایل خدایا دلم گرفته

 

 عکس پروفایل در مورد خدا, پروفایل خدایا شکرت

عکس نوشته خدا

 

 عکس پروفایل در مورد خدا, پروفایل خدایا شکرت

عکس نوشته های زیبای خدا

 

 عکس پروفایل در مورد خدا, پروفایل خدایا شکرت

عکس پروفایل زیبا در مورد خدا

 

 عکس پروفایل در مورد خدا, پروفایل خدایا شکرت

عکس پروفایل خدا

 

 عکس پروفایل در مورد خدا, پروفایل خدایا شکرت

عکس پروفایل خدایا

 

 عکس پروفایل در مورد خدا, پروفایل خدایا شکرت

 عکس نوشته خدا

 

 عکس پروفایل در مورد خدا, پروفایل خدایا شکرت

عکس نوشته های زیبای خدا

 

گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 98 مهر 9  5:10 عصر

عکس نوشته هایی در مورد خدا (6)

 

جملات زیبا در مورد خدا, عکس های خدا

 جملات زیبا در مورد خدا

 

جملات زیبا در مورد خدا, عکس های خدا

عکس نوشته های زیبا خدا

 

جملات زیبا در مورد خدا, عکس های خدا

عکس های پروفایل در مورد خدا

 

جملات زیبا در مورد خدا, عکس های خدا

عکس نوشته هایی در مورد خدا

 

جملات زیبا در مورد خدا, عکس های خدا

عکس نوشته خدا

 

جملات زیبا در مورد خدا, عکس های خدا

عکس نوشته درد دل با خدا

 

  بیشتر بخوانید: متن در مورد خدا

 

جملات زیبا در مورد خدا, عکس های خدا

عکس نوشته خدا

 

جملات زیبا در مورد خدا, عکس های خدا

جملات زیبا در مورد خدا

 

جملات زیبا در مورد خدا, عکس های خدا

عکس نوشته های زیبا خدا

 

جملات زیبا در مورد خدا, عکس های خدا

عکس نوشته هایی در مورد خدا

 

جملات زیبا در مورد خدا, عکس های خدا

عکس نوشته هایی در مورد خدا

 

جملات زیبا در مورد خدا, عکس های خدا

عکس های پروفایل در مورد خدا

 

جملات زیبا در مورد خدا, عکس های خدا

عکس نوشته خدا

 

جملات زیبا در مورد خدا, عکس های خدا

جملات زیبا در مورد خدا

 

جملات زیبا در مورد خدا, عکس های خدا

عکس نوشته خدا

 

جملات زیبا در مورد خدا, عکس های خدا

عکس نوشته درد دل با خدا

 

گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 98 شهریور 26  5:5 عصر

عکس نوشته خدایا (3) عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

عکس نوشته خدایا

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

 عکس نوشته های عرفانی

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

عکس نوشته های زیبا و مفهومی

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

عکس نوشته خدا

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

عکس نوشته خدایا

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

 عکس نوشته های عرفانی

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

عکس نوشته اموزنده

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

عکس نوشته خدا

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

عکس نوشته های زیبا و مفهومی

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

 با کیفیت ترین عکس خدا

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

 خدایا کمکم کن

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

جملکس خدایا

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

عکس نوشته خدا

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

عکس نوشته خدایا

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

عکس نوشته های عرفانی

 

گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 98 شهریور 25  3:2 عصر

عکس نوشته خدایا (3)

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

عکس نوشته خدایا

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

 عکس نوشته های عرفانی

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

عکس نوشته های زیبا و مفهومی

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

عکس نوشته خدا

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

عکس نوشته خدایا

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

 عکس نوشته های عرفانی

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

عکس نوشته اموزنده

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

عکس نوشته خدا

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

عکس نوشته های زیبا و مفهومی

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

 با کیفیت ترین عکس خدا

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

 خدایا کمکم کن

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

جملکس خدایا

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

عکس نوشته خدا

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

عکس نوشته خدایا

 

 عکس نوشته های زیبا و مفهومی, عکس نوشته خدا

عکس نوشته های عرفانی

 

گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

شنبه 98 شهریور 23  5:47 عصر

پناه بردن به خداداستانهای آمونده

حکایت جالب

 

یکی از پادشاهان به بیماری هولناکی که نام نبردن آن بیماری بهتر از نام بردنش است، گرفتار گردید. گروه حکیمان و پزشکان یونان به اتفاق رأی گفتند: چنین بیماری، دوا و درمانی ندارد مگر اینکه زهره (کیسه صفرا) یک انسان دارای چنین و چنان صفتی را بیاورند (و آن پادشاه بخورد تا درمان یابد)

پادشاه به مأمورانش فرمان داد تا به جستجوی مردی که دارای آن اوصاف و نشانه ها می باشد، بپردازند و او را نزدش بیاورند.

مأموران به جستجو پرداختند، تا اینکه پسری (نوجوان) با را همان مشخصات و نشانه ها که حکیمان گفته بودند، یافتند و نزد شاه آوردند.

شاه پدر و مادر آن نوجوان را طلبید و ماجرا را به آنها گفت و انعام و پول زیادی به آنها داد و آنها به کشته شدن پسرشان راضی شدند. قاضی وقت نیز فتوا داد که: (ریختن خون یک نفر از ملت به خاطر حفظ سلامتی شاه جایز است.)

جلاد آماده شد که آن نوجوان را بکشد و زهره او را برای درمان شاه، از بدنش درآورد. آن نوجوان در این حالت، لبخندی زد و سر به سوی آسمان بلند نمود.

شاه از او پرسید: در این حالت مرگ، چرا خندیدی؟ اینجا جای خنده نیست.

نوجوان جواب داد: در چنین وقتی پدر و مادر، ناز فرزند را می گیرند و به حمایت از فرزند بر می خیزند و نزد قاضی رفته و از او برای نجات فرزند استمداد می کنند و از پیشگاه شاه دادخواهی می نمایند، ولی اکنون در مورد من، پدر و مادر به خاطر ثروت ناچیز دنیا، به کشته شدنم رضایت داده اند و قاضی به کشتنم فتوا داده و شاه مصلحت خود را بر هلاکت من مقدم می دارد. کسی را جز خدا نداشتم که به من پناه دهد، از این رو به او پناهنده شدم:

  پیش که برآورم ز دستت فریاد؟            هم پیش تو از دست تو گر خواهم داد

سخنان نوجوان، پادشاه را منقلب کرد و دلش به حال نوجوان سوخت و اشکش جاری شد و گفت: (هلاکت من از ریختن خون بی گناهی مقدمتر و بهتر است.) سر و چشم نوجوان را بوسید و او را در آغوش گرفت و به او نعمت بسیار بخشید و سپس آزادش کرد. لذا در آخر همان هفته شفا یافت و به پاداش احسانش رسید.


 
   1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
شنبه 98 بهمن 5
امروز:   352 بازدید
دیروز:   990  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
Different.fdan
مدرسه ای شاد
EMOZIONANTE
خورشید تابنده عشق
به سوی فردا
عصر پادشاهان
محفل آشنایان((IMAN))
لحظه های آبی
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

ن والقلم ومایسطرون
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
***جزین***
عاشقان
آخرین روز دنیا
لنگه کفش
فرزانگان امیدوار
هیس
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
د نـیـــای جـــوانـی
سرباز ولایت
● بندیر ●
نظرمن
اتاق دلتنگی
دیار عاشقان
مهر بر لب زده
رز یخ زده
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
اگه باحالی بیاتو
منتظر ظهور
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
بامبو
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
آخرالزمان و منتظران ظهور
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
سکوت ابدی
عاشق آسمونی
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
دانلود آهنگ جدید
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
بلوچستان
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل

اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
SIAH POOSH
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
* رز آبی *
امام زمان (ع)
مطلع مهرورزی ومحبت
به بهترین وبلاگ سرگرمی خوش امدید
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com