سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
غایت دانش، عمل نیکوست . [امام علی علیه السلام]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: والدین موفق

 

مادر شاغل,اشتغال مادر،تاثیر اشتغال مادر بر فرزند

تاثیر اشتغال مادر بر فرزند

 

زندگی امروز روند تغییرات خود را به سرعت طی می کند و در این عصر نقش زن بسیار قابل تامل است .امروزه اشتغال زنان امری مهم محسوب می شود لذا تاثیر آن بر خانواده بسیار با اهمیت است و نکات مثبت و منفی در زندگی اجتماعی زنان و خانواده های آنها دارد. مقاله حاضر به بررسی تاثیر اشتغال مادران بر فرزندان میپردازد.

مادران شاغل

امروزه شاغل بودن زنان، یکی از مسائلی است که در اجتماع مطرح است. زنان به علل گوناگون به کار روی می آورند و حتی بعضا مجبورند با وجود مسئولیت‌های خود در خانه و تربیت فرزندان ،مسئولیت‌های اجتماعی را نیز پذیرا باشند. اشتغال زنان به عنوان یک پدیده اجتماعی پیامدهای متعددی در زمینه های خانوادگی، اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی دارد.

 

در این میان از یکسو نقش آموزشی و تربیتی مادران در خانه و از سوی دیگر تغییر و تحولات سریع جامعه، پیشرفت های تکنولوژی و نیاز به پرورش فرزندانی متفکر که قادر به رویارویی با دنیای غیرقابل پیش بینی باشند، اهمیت اشتغال زنان را در مسایل مربوط به پرورش و تربیت فرزندان دوچندان می سازد. در مورد اشتغال زنان، تاثیر آنها بر خانواده و تربیت فرزندان نظرات مختلف و حتی متناقضی وجود دارد و حتی سوگری‌ها و دیدگاه‌های منفی نیز شکل گرفته است.

 

محدودیت‌هایی که اشتغال برای ایفای نقش مادری برایتان ایجاد می‌کند

زنان باید بعنوان همسر، مادر و گرداننده خانواده نقش های متعددی  به عهده گیرند. کی از مهم ترین نیازهای انسان که در بسیاری از نظریه ها و پژوهش‌های روانشناسی، جامعه شناسی، علوم سیاسی و مدیریت به آن اشاره شده است، نیاز به امنیت و تعلق است.

 

نقش خطیر و پر اهمیت مادران در تعلیم و تربیت فرزندان خود و همین طور نقش مهم آن ها در ایجاد احساس ارزشمندی، درکودکان خود بر کسی پوشیده نیست. چیزی که مسلم است این است که مادران شاغل همانند مادران غیر شاغل نمی توانند بطور تمام و کمال به کودکان خود رسیدگی کنند

 

زیرا مادر چندین ساعت از روز را جدای از فرزند به سر می برد و زمانی که بعد از سپری شدن این ساعات به فرزند میرسد خستگی ناشی از دنیای پر استرس بیرون و خستگی فکر و ذهنی به مادر اجازه نمی دهد که در آن ساعات باقی مانده روز به کودک رسیدگی کافی و لازم را نماید.

 

از طرفی دیگر در آن زمان محدود باید مسئولیت خانه و خانه داری را نیز انجام دهد. نا منی رابطه تنگاتنگی با زندگی انسان و حتی موجودیت او دارد. اهمیت مادر برای کودک تنها در رفع نیازهای او خلاصه نمی‌شود، بلکه همه احساس امنیت کودک وابسته به وجود مادر است.

 

اهمیت داشتن برنامه‌ای منظم برای مادران شاغل

مادران شاغلی  کارهای خانه را مورد توجه محدودیت زمانی خود قرار داده‌اند و نه صرف زمان با فرزندانشان را، در تربیت فرزندان موفق عمل کرده و مادران خانه دار در تربیت فرزندان برتری نسبت به مادران شاغل نداشته‌اند، چه بسا اشتغال مادر ثاثیرات مثبتی بر تربیت و عملکرد فرزند داشته‌اند. این مادران شاغل با برنامه‌ای منظم، مناسب و فشرده، کارهای ضروری خانه را در برنامه هفتگی خود می‌گنجانند.

مادر شاغل,اشتغال مادر و تاثیر آن بر فرزند،تاثیر اشتغال مادر بر فرزند

محدودیت‌های مادر شاغل برای گذران وقت با فرزندش

 

تاثیرات مثبت اشتغال مادر بر فرزند

یکی از تاثیرات مثبت اشتغال مادران بر فرزندان به وضعیت روانی مادر برمی‌گردد. یک اشتغال زن، احساس هویت و روانی مثبت در او به وجود می‌آورد و موجب می‌شود، مادر با احساس مفید بودن از سلامت و نشاط روانی بالایی برخوردار باشد که این ارتباط مستقیم بر روح و روان فرزند دارد.

 

مادران شاغل به دلیل بر خورداری از وضعیت اقتصادی مناسب، بهتر می‌توانند نیازهای مادی کودک را بر طرف کنند، همچنین کودک با نیاز مادی اش، نیاز های دیگری چون احساس تعلق، احترام و عزت نفس را جستجو می‌کند و با رفع آن ها عزت نفس بالا تری پیدا می کند. شاغل بودن مادر می‌تواند در افزایش عزت نفس فرزند تاثیر مثبتی داشته باشد. 

 

عزت نفس حالتی است که در آن فرد خود را فردی ارزشمند می بیند که می تواند به گونه ای موفقیت آمیز با چالش های زندگی اش رو به رو شود و ارزش و لیاقت آن را دارد که شاد باشد. عزت نفس از جمله فاکتورهای مهم بهداشت روانی در افراد جامعه محسوب می شود

 

که کمبود آن در زندگی فردی و اجتماعی اثراتی منفی را در روابط اجتماعی، خانوادگی، اشتغال و طول عمر افراد ایفا می کند و از آنجایی که شکل گیری شخصیت افراد در دوران کودکی و نوجوانی پایه گذاری می شود توجه به این موضوع در نوجوانان از اهمیت برخوردار است.

 

مادران شاغل نوجوانانی مسئولیت پذیر و مستقل تربیت می کنند. در پژوهشی دریافتند که نوجوانان دارای مادران شاغل درمقایسه با نوجوانی که مادران آنها خانه دار هستند، از احساس خود ارزشمندی، سازگاری، تعلق خاطر به خانواده و حمایت اجتماعی بیشتری برخوردار هستند. همچنین طی تحقیقاتی این نتیجه حاصل شد که اشتغال مادر تاثیر مثبتیروی سازگاری فرزند دارد. 

 

اشتغال مادر و تربیت دختری مستقل و خودکفا

طی مطالعات و تحقیقاتی که انجام دادند دریافتند که دختران بیشتر از پسران از داشتن یک مادر شاغل بهره می برند. دختران مادران شاغل نسبت به دختران مادران خانه دار از خود بسندگی اجتماعی و پیشرفت تحصیلی بهتری برخوردارند و تمایل بیشتری به کار کردن دارند. همچنین فرزندان مادرانی که در رده های شغلی فرهنگی-مدیریتی هستند بهترین عملکرد تحصیلی را دارند.

 

مشاغلی با جایگاه اجتماعی بالا

زنانی که درمشاغل رده بالا فعالیت می‌ کنند بیش‌ ترین رضایت شغلی را دارند که این بر عملکرد آموزشی و رفتاری فرزندان‌ شان تاثیر مثبتی گذاشته است. در مقابل تنش شغلی مادران اثر نامطلوبی بر فرزندان دارد و هرچه مادر درمحیط ‌کارش تنش کمتری داشته باشد، بهتر می‌ تواند وظایفش را درخانه انجام دهد.

 

اشتغال زنان به عنوان یک پدیده اجتماعی بر تربیت کودکان آن ها تاثیر می گذارد. در صورتی که شغل مادر از جایگاه اجتماعی، موقعیت فرهنگی و احساس روانی خوب برخوردار باشد می تواند منجر به افزایش احساس ارزشمندی و عزت نفس در کودکان شود.

 

• توصیه می‌شود مادران در درجه اول به فکر وضعیت عاطفی، مسائل اخلاقی و سلامت روانی خود و خانواده باشند و در صورت محقق شدن این امر به مواردی از قبیل اشتغال در خارج از خانه اهتمام بورزند.

 

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: بچه های سالم

 

جسم خارجی داخل بینی کودکان,خارج کردن شی از داخل بینی کودک

علائم وجود جسم خارجی داخل بینی کودکان

کودکان نوپا ممکن است هر جسمی را ‌که اندازه‌اش ریز و کوچک باشد، به دلایل مختلف وارد بینی خود کنند. اگر کودک شما هم این عادت را دارد بهتر است با ما همراه شوید تا بدانید باید چگونه رفتار کنید و چه کارهایی انجام دهید.

دلیل وارد کردن جسم خارجی در بینی توسط کودکان:
اگر کودکتان مایل است مکررا اجسام ریز را وارد بینی خود کند، شاید به این دلیل باشد که خارش، درد یا سوزش بینی دارد و یا اینکه صرفا جهت کنجکاوی و شیطنت اینکار را انجام می دهد. از نظر آماری، جسم خارجی در بینی راست تقریبا 2 برابر بینی چپ است که علت آن، راست دست بودن اکثر کودکان است.

علائم وجود جسم خارجی در بینی:
کودکان کوچک علاقمند به فرو کردن اشیای کوچک در گوش و بینی خود هستند و ممکن است متوجه نشوند که چیزی درون بینی اش گیر کرده است.و حتی ممکن است شما هم تا چندین روز متوجه چنین کار کودکتان نشوید در زیر علائم وجود جسم خارجی در بینی را توضیح داده ایم.

- شایع‌ترین علامت وجود طولانی‌مدت جسم خارجی در بینی، ترشحات عفونی یک طرفه بینی است. این ترشحات بدبو است به طوری که ممکن است اطرافیان کودک به دلیل این بوی آزاردهنده، کودکشان را نزد پزشک ببرند.

- اگر متوجه شدید که یک طرف بینی کودکتان آبریزش دارد.
- کودکتان همچنین ممکن است به دلیل درد یا ناراحتی گریه کند.
- خون دماغ های یکدفعه ای کودکان

 

جسم خارجی داخل بینی کودکان,خارج کردن شی از داخل بینی کودک

روش های خارج کردن شی از داخل بینی کودک

 
روش های بیرون اوردن اشیا از بینی کودکان:
در چنین مواردی توصیه می شود با دقت و خونسردی وارد عمل شوید و با استفاده از راهنمای زیر به آنها کمک کنید.
فردی را که شیء داخل بینی اش رفته، راهنمایی کنید تا از طریق دهان تنفس کند تا هنگامی که شیء از بینی اش خارج شود، این کار از ورود آن به ریه ها جلوگیری می کند. و همچنین سعی نکنید جسم خارجی را با گوش پاک کن، چوب کبریت یا هر ابزار دیگری خارج کنید زیرا این کارها موجب می شود جسم خارجی بیشتر به عمق بینی فرو رود.

برای بیرون راندن شیئی از بینی به کودک بگویید آرام فین کند. به او تاکید کنید که خیلی محکم یا پی در پی فین نکند. اگر کودکتان قادر به این کار نیست خودتان میتوانید این کار را برایش انجام دهید به این صورت که با یک دست سوراخ باز بینی را فشار داده و هم زمان یک بار به آرامی در دهان او فوت کنید.

اگر جسم خارجی به طور کامل قابل رویت است، انعطاف پذیر است و می توان آن را به راحتی با موچین گرفت خیلی آرام اقدام به درآوردن آن کنید.

اگر با هریک از روش های بالا جسم از بینی کودک خارج نشد باید هر چه سریع تر به مراکز درمانی ببرید.

 

جسم خارجی داخل بینی کودکان,خارج کردن شی از داخل بینی کودک

وجود جسم خارجی داخل بینی کودکان

 
عوارض خارج نکردن اشیا از بینی کودکان:
وجود جسم خارجی در بینی موجب اضافه شدن عفونت و ترشح چرکی، بدبو ویا ترشح خونی می شود. آسیب موضعی ناشی از جسم خارجی در طولانی مدت، یا آسیب قلیایی ناشی از باتری می تواند منجر به تخریب غضروفی گردد. با از دست دادن مخاط و غضروف دیواره ای ممکن است دیواره بینی سوراخ شود.

روش های پیشگیری از فرو بردن اشیا در بینی توسط کودکان:
- اشیا وسوسه کننده و کوچک مانند مهره های گرد و براق باید تحت نظر والدین استفاده شوند.

- باتری های کوچک از دسترس کودکان دور نگه داشته شود.

- با بازی و یا داستان هایی حتما عواقب این کار را برای کودکان توضیح دهید.

بعد از این کار کودک چگونه با او رفتار کنیم ؟
اگر بخاطر وارد کردن جسم خارجی در بینی، کودک تنبیه شدید یا فیزیکی کنید، احتمال اینکه فرزندتان برای لج بازی دوباره این کار را تکرار کند زیاد است. لطفا با مهربانی و آرامی، وی را از عواقب این کار آگاه نمایید.

گردآوری: بخش کودکان بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 فروردین 14  9:41 عصر

مجموعه: روانشناسی کودکان

 

کودکان برون گرا,کودکان برونگرا,ویژگی کودکان برون گرا

کودکان برون گرا بسیار اجتماعی هستند

 

کودکان برون گرا اگر به مدت طولانی تنها باشند، بی حوصله و خسته می شوند و حتی احساس افسردگی می کنند.

کودکان برون گرا

برون‌گرایی و درون‌گرایی، یک صفت شخصیتی و یک بُعد اصلی (مرکزی) در نظریه? شخصیت انسان‌ است. بسیاری از افراد درون‌گرایی را با سکوت و خجالت همراه می‌دانند در مقابل آن انسان‌های برونگرا افرادی هستند که اجتماعی و شاد هستند. این نظریه بر این اصل استوار است که درونگراها انرژی خود را از درون خود دریافت می‌کنند (ایده‌ها و مفاهیم را از ذهن) و برون‌گراها انرژی خود را از دنیای بیرون خود و در ارتباط با دیگران.


«برون‌گرایی» رفتاری است که با دیدگاه عینی و خارجی مشخص شده و با فعالیت عملی بالاتری همراه است، افراد «برون‌گرا» از آمادگی کمتری برای تسلط بر نفس خویش برخوردارند.

 

کودکان برون گرا,کودکان برونگرا,مشخصات رفتاری کودکان برون گرا

کودکان برون گرا با غریبه ها خیلی زود ارتباط برقرار می کنند


در اینجا ویژگیهایی از کودکان برون گرا آورده شده است که عبارتند از:
√ کودک برون گرا بسیار اجتماعی است و به ندرت فرصتی برای بودن در کنار دوستان را رد می کند.

√ کودکان برونگرا همیشه می خواهند به محیط های اجتماعی بروند. به نظر می رسد زمانی که در بیرون و در کنار مردم هستند انرژی می گیرند. با این وجود، مشابه درونگراها ، برای شارژ مجدد به تنهایی احتیاج دارند و پس از یک روز شلوغ، فرزند شما به تنهایی یا چرت زدن نیاز دارد.


√ کودکان برون گرا اگر به مدت طولانی تنها باشند، بی حوصله و خسته می شوند و حتی احساس افسردگی می کنند.

√ کودک برونگرا غالباً مشغول فعالیت های جدید، جالب و خلاق است - به ویژه هنگامی که در خارج از خانه و با دوستان خود است.


√ کودکان برون گرا با غریبه ها خیلی زود ارتباط برقرار می کنند، به آنها لبخند می زنند و با آنها صحبت می کنند.

√ کودکان برونگرا به راحتی دوست های جدیدی پیدا می کند.

√ کودکان برون گرا عاشق کار در یک گروه یا تیم هستند.

√ کودکان برون گرا احساساتی هستند، آنها مسائل را عمیقاً حس می کنند و به دیگران و جهان به طور کلی اهمیت می دهند.

گردآوری: بخش کودکان بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یکشنبه 99 فروردین 10  7:43 عصر

مجموعه: شعر و قصه کودکانه

 

قصه کودکانه,قصه کودکانه کوتاه,قصه کودکانه مسواک بچه میمون

قصه کودکانه زیبا و خواندنی

 

قصه مسواک بچه میمون
یک بچه میمون کوچولو رفت کنار چشمه تا مسواک بزنه، بعد از اینکه مسواک زد، فراموش کرد مسواکش رو برداره، وقتی به خونه رسید مامانش از او پرسید کجا بودی، گفت رفته بودم مسواک بزنم و یک دفعه یادش افتاد که مسواکش رو نیاورده، رفت کنار چشمه دید که مسواکش نیست.

کنار چشمه یک قورباغه رو دید و ارش پرسید، تو مسواک منو ندیدی؟

قورباغه سرش را تکان داد و گفت: نه که ندیدم، آخه مسواک تو به چه درد من می خوره.


بچه میمون رفت و مارِ فیس فیسو را دید، گفت: تو مسواک منو ندیدی؟
مارِ فیس فیسو گفت: بله دیدم. تو دست موش موشی خانوم بود اما نمی دونم مسواک تو، توی دست اون چیکار می کرد.
بچه میمون گفت: منم نمی دونم!
بعد هم راهش را کشید و رفت تا موش موشی خانوم را پیدا کنه.

 

قصه کودکانه,قصه کودکانه کوتاه,قصه کودکانه جدید

قصه کودکانه کوتاه

 

رفت و رفت تا به موش موشی خانوم رسید داد زد: موش موشی خانوم، مسواکم رو بده، من کنار چشمه جا گذاشته بودمش.

موش موشی خانوم گفت: نه خیر، این مسواک تو نیست این جاروی منه. خودم اونو پیدا کردم. حالا برو کنار می خوام جلوی در خونم رو آب و جارو کنم.


بچه میمون گفت: نه، این مسواک منه.
موش موشی خانوم گفت: اگر مال توئه، پس توی دست من چیکار میکنه؟

بچه میمون گفت: امروز که رفتم لب چشمه تا دندونام رو مسواک بزنم اونو جا گذاشتم.

موش موشی خانوم گفت: اِهکی.. من با هزار زحمت این جارو رو با دوستام تا این جا آوردم.
حالا بدمش به تو؟ معلومه که نمی دم. زود برو کنار.

بچه میمون گریه اش گرفت. بلند بلند شروع کرد به گریه کردن. موش موشی خانوم دلش سوخت. فکر کرد و گفت: اگه مسواکت رو بدم، تو به من یه جارو میدی؟

بچه میمون رفت و یک کم از موهاش را چید و دورش رو با یک شاخه ی نازک پیچید و گفت: «بیا اینم جاروی تو.»

موش موشی خانوم خوشحال و خندون شد و مسواک بچه میمون را پس داد.
بچه میمون بلند بلند خندید و رفت و دیگر هیچ وقت مسواکش را کنار چشمه جا نگذاشت.

گردآوری: بخش کودکان بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 فروردین 7  7:47 عصر

مجموعه: بچه های سالم

 

سیاهی زیر چشم کودکان, گودی زیر چشم کودکان

گودی و سیاهی زیر چشم کودکان

سیاهی زیر چشم کودکان یکی از مواردی است که مادران در مورد آن نگرانی ‌های زیادی دارند و به خاطر این موضوع به پزشک مراجعه میکنند. در این مطلب ما میخواهیم شما را با علت گودی و سیاهی زیر چشم کودکان بیشتر آشنا کنیم.

سیاهی زیر چشم کودکان چیست؟
 سیاهی زیر چشم کودک، به تغییر رنگ یا ظاهر رنگدانه‌های زیر چشم و یا اطراف آن اطلاق می‌شود. اصطلاح علمی این وضعیت (periorbital hyperchromia) است. این حالت موجب بروز هاله‌های تیره رنگی در اطراف چشم می‌شود. این لکه‌ها یا تغییر رنگ پوست معمولا در ناحیه چشم کودک است و دردناک یا ناراحت کننده نیست.

علل گودی و سیاهی دور چشم کودکان:
- دلایل ژنتیکی، یعنی در خانواده کودک هم سیاهی دور چشم وجود دارد.
- سینوزیت
- کم خونی
- مشکلات کلیوی
- ابتلا به ژیاردیا (انگل خونخوار)
- اگزما
- کمبود ویتامین K  وB6  و اسید فولیک
- کمبود خواب
- تماشای زیاد تلویزیون یا بازی زیاد کامپیوتری
- آلرژیهای فصلی
- تب یونجه
- پر خونی عروق ناحیه دور چشم
- گریه کردن زیاد
- ضربه یا آسیب‌هایی که باعث کبودی زیر چشم می‌شوند
- زیاد خوابیدن
- استرس
- مالش بیش از حد چشمها
- مصرف انواع مواد غذایی آلرژی زا

 

سیاهی زیر چشم کودکان, گودی زیر چشم کودکان

علت سیاهی زیر چشم کودک

 
با دیدن چه علائمی باید به پزشک مراجعه کرد:
در صورتی که سیاهی دور چشم کودکان همراه با یکی از موارد زیر بود حتما به پزشک مراجعه کنید:
- خارش
- تورم چشم‌ها
- سرفه
- تنفس دشوار
- سردرد
- آبریزش بینی
- گلودرد
- گرفتگی بینی
- تهوع و استفراغ
- اسهال، لکه‌های سفید بر روی گلو یا لوزه‌ها
- سرفه ماندگار و طولانی مدت
- تاری دید
- التهابات پستی بر پشت و گلو
- ورم صورت یا تورم در بدن
- کم آبی

عوارض سیاهی دور چشم کودک در صورتی که درمان نشود:
اگر سیاهی زیر چشم کودک تشخیص داده نشده و درمان نشود، می‌تواند موجب بروز مشکلات زیر شود:
- گسترش عفونت احتمالی در تمام بدن
- احتمال از بین رفتن بینایی
- ابتلا به آنافیلاکسی که بیماری کشنده‌ای است
- احتمال از دست دادن شنوایی کودک
- تاخیر در رشد کودک

درمان گودی و سیاهی دور چشم:
قبل از شروع درمان گودی زیر چشم، دانستن دلایل اصلی گودی زیر چشم مهم است.  سیاهی زیر چشم در کودکان می تواند به یک موضوع بهداشتی و یا سبک زندگی نامناسب اشاره کند که ممکن است به مداخله پزشکی یا مداخله در شیوه زندگی نیاز داشته باشد.

شما می توانید با تغییراتی در سبک زندگی سیاهی زیر چشم را درمان نمایید اگر چه سیاهی زیر چشم در کودکان ، ناشی از  عوامل ژنتیکی نمی توانید کار زیادی انجام بدهید.

 

سیاهی زیر چشم کودکان, گودی زیر چشم کودکان

گودی و سیاهی زیر چشم کودکان

 
درمان‌های خانگی برای سیاهی زیر چشم کودک:
برخی از درمان‌هایی که هیچ گونه عوارض جانبی ندارند و می‌توانند در خانه انجام شوند، عبارتند از:
- استفاده از کیسه‌های چای گرم بر روی چشم کودک، به کاهش فشار عضلات اطراف چشم کمک کند. هم چنین خستگی را نیز برطرف می‌کند.


- گذاشتن خیار تکه ای بر روی چشم برای استحکام عضلات منطقه چشم و کمک به درمان سیاهی زیر چشم کودک است.


- قرار دادن قاشق سرد در بالای چشم‌ها، به کاهش خستگی کمک می‌کند.


- توپک‌های پنبه‌ای که در آب سرد خیسانده شده‌اند به کاهش سیاهی زیر چشم کودک کمک می‌کنند.


- ماساژ آرام پلک چشم کودک هنگامی که بسته است در کاهش استرس کودک موثر است.


- مصرف غذا‌های غنی از آهن به افزایش سطح آهن در بدن کمک کند و در طول زمان سیاهی زیر چشم ناشی از کمبود آهن را رفع می‌کند.


گردآوری: بخش کودکان بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 99 فروردین 4  7:22 عصر

مجموعه: تغذیه کودک

 

خواص هویج,خواص هویج برای کودکان,فواید هویج برای کودکان

هویج حاوی مقادیر زیادی فیبر غذایی است و باعث هضم غذا می شود

 

هویج یکی از محبوب ترین سبزیجات است زیرا حاوی ویتامین های ضروری برای بدن است به همین دلیل باید در رژیم غذایی کودک حتما از آن استفاده شود.

ویتامین های موجود در هویج
هویج سرشار از بتاکاروتن است، یک ماده مغذی اساسی که رشد سالم در کودکان را ممکن می کند. بتا کاروتن نقش مهمی در ایمنی بدن و همچنین خاصیت ضد پیری دارد. بتاکاروتن در بدن به ویتامین A تبدیل می شود که برای فعال شدن دید در شب بسیار ضروری است.


- هویج سرشار از تیامین، نیاسین و ویتامین B6 است.
- هویج دارای فیبر غذایی است که جذب قندها را به جریان خون کند می کند.

- هویج ها منبع منگنز هستند و ویتامین های C و K. ریشه هویج تازه دارای مقدار زیادی ویتامین C هستند و 9 درصد از RDA را تأمین می کنند.

- هویج همچنین سرشار از مواد معدنی مانند کلسیم ، آهن ، پتاسیم ، مس و فسفر است.

- تحقیقات دانشگاه نیوکاسل نشان داد که هویج همچنین حاوی مقدار زیادی فالکارینول، یک آنتی اکسیدان است که می تواند به مبارزه با انواع خاصی از سرطان کمک کند.


مزایای هویج برای کودکان
مزایای هویج برای کودکان و بزرگسالان به طور یکسان است.
بینایی را بهبود می بخشد
ویتامین A برای دید خوب ضروری است. خبر خوب این است که این ویتامین به میزان فراوانی در هویج موجود است. هویج دارای بتاکاروتن است که در سلولهای کبدی به ویتامین A تبدیل می شود. خوردن هویج هر روز می تواند بینایی را بهبود بخشد و از ابتلا به اختلالات مرتبط با چشم مانند کوری شب جلوگیری کند.

 

خواص هویج,خواص هویج برای کودکان,ویتامین های موجود در هویج

هویج سرشار از تیامین، نیاسین و ویتامین B6 است.

 

حافظه را بهبود می بخشد
پژوهشگران می گویند که هویج نقش مهمی در رشد شناختی دارد. آنها حاوی ترکیبی به نام لوتئولین هستند که می تواند از التهاب مغز جلوگیری کند و باعث تقویت مغز شود.

باعث هضم غذا می شود و از یبوست جلوگیری می کند
هویج حاوی مقادیر زیادی فیبر غذایی است و باعث هضم غذا می شود. همچنین فیبر ترشح اسید معده را تحریک می کند و باعث بهبود حرکات روده می شود.

اسهال را درمان می کند
هویج به شما کمک می کند تا اسهال کودکان شما به سرعت و به طور موثر درمان شود. نوشیدن روزانه چند بار سوپ هویج یا آب هویج به باعث جبران آب از دست رفته بدن در زمان اسهال می شود.

از بین بردن کرم های روده
هویج به از بین بردن کرمهای روده ای که در معده کودک شما رشد می کند، کمک می کند. مصرف سوپ هویج یا پودر هویج به آنها کمک می کند تا اختلالات معده ناشی از کرم های روده را درمان کنند.


دندان ها را سالم نگه می دارد
هویج ساینده طبیعی است که به تمیز کردن دندان کمک می کند. آنها پلاک را از لثه ها و دندان ها پاک می کنند و هرگونه بوی بد ایجاد شده توسط غذاهایی را که می خوریم از بین می برند. کلسیم و سایر مواد معدنی موجود در هویج با میکروب ها از بین می روند و دندان ها را سالم و تمیز نگه می دارند.

گردآوری: بخش کودکان بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: دانستنیهای نوزادان

 

چکاندن قطره در چشم نوزاد,نحوه‌ی ریختن قطره چشمی نوزادان

روش ریختن قطره در چشم نوزاد

 

برخی از والدین به دلیل کم بودن تجربه برای بچه داری نمیدانند که چگونه باید در چشم نوزادانشان قطره بچکانند، ما در این مقاله به شما آموزش میدهیم که چگونه به ساده ترین راه که نه شما و نه نوزادتان اذیت شود قطره در چشم نوزادان بریزید.

1- دستان خود را با آب و صابون بشویید و بعد کامل با حوله تمیز خشک کنید.

 

چکاندن قطره در چشم نوزاد,نحوه‌ی ریختن قطره چشمی نوزادان

حتما قبل از ریختن قطره در چشم نوزاد دستان خود را بشویید

 

2 - نوزاد را با پتو یا پارچه ای قنداق کنید این کار باعث میشود که نوزاد نتواند دستانش را تکان دهد و نگذارد که شما به درستی قطره را در چشمانش بریزید و یا به محض ریختن قطره ممکن است نوزاد چشمانش را بمالد و دارو از چشم خارج شود . با استفاده از این روش، شما مطمئن میشوید که مشکلی به وجود نمی آید.

چکاندن قطره در چشم نوزاد,نحوه‌ی ریختن قطره چشمی نوزادان

در هنگام ریختن قطره در چشم نوزاد بهتر است او را قنداق کنید


3- نوزاد را روی پاهای خود قرار دهید. بهترین مکان برای قرار دادن کودک در دامان شماست. مطمئن شوید که سر آنها نزدیک به بدن شما است

چکاندن قطره در چشم نوزاد,نحوه‌ی ریختن قطره چشمی نوزادان

بهترین حالت بغل کردن نوزاد موقع چکاندن قطره در چشم


4- با انگشت روی پوست زیر چشم آنها فشار داده و به آرامی آن را به سمت پایین بکشید. به حدی پایین بکشید که سفیدی چشم آنها در معرض دیدتان قرار بگیرد. باید فاصله کمی برای ورود دارو وجود داشته باشد. این کار را به آرامی انجام دهید که نه باعث ناراحتی نوزاد شود و نه پوست نوزاد را زخمی کنید. اگر کودک خیلی ناآرامی میکند بهتر است از فرد بزرگسال دیگری کمک بخواهید که سر نوزاد را نگه دارد.

 

چکاندن قطره در چشم نوزاد,نحوه‌ی ریختن قطره چشمی نوزادان

در هنگام چکاندن قطره در چشم مراقب باشید که به چشم نوزاد زیاد فشار نیاورید


5- داروی تجویز شده را به چشم آنها بیاندازید مراقب باشید که قطره چکان با چشم برخورد نکند. دارو را در امتداد پلک تحتانی آنها فشار دهید. وقتی قطره را به داخل چشم نوزاد چکانید نوزاد شروع به پلک زدن میکند.

چکاندن قطره در چشم نوزاد,نحوه‌ی ریختن قطره چشمی نوزادان

مراقب باشید قطره چکان با چشم برخورد نکند

 
6- میتوانید وقتی نوزاد در خواب هست نیز این کار را انجام دهید در این حالت باید  با انگشت شاشاخص خود روی ابرو انگشت شصت را روی گونه آنها بگذارید و به آرامی چشمانش را باز کنید و دارو را بچکانید.

چکاندن قطره در چشم نوزاد,نحوه‌ی ریختن قطره چشمی نوزادان

ریختن قطره در چشم نوزاد در حالت خواب


7- اضافی دارو که از چشم نوزاد بیرون آمد را با یک دستمال تمیز پاک کنید.

چکاندن قطره در چشم نوزاد,نحوه‌ی ریختن قطره چشمی نوزادان

اضافی دارو را با یک دستمال تمیز پاک کنید

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته

 


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: سرگرمی کودکان

 

نقاشی کودکانه, آموزش نقاشی کودکانه,آموزش نقاشی کودکانه زیبا

آموزش نقاشی به کودکان

 

یکی از مهم ترین فواید نقاشی کردن، پرورش خلاقیت کودک است که سبب خلاق شدن او و کسب موفقیت های بیشتر در آینده خواهد شد. در این مطلب نقاشی ساده و کارتونی همستر به صورت گام به گام آموزش داده خواهد شد.

 

نقاشی کودکانه, آموزش نقاشی کودکانه,آموزش نقاشی کودکانه زیبا

آموزش نقاشی کودکانه زییا- گام یک

نقاشی کودکانه, آموزش نقاشی کودکانه,آموزش نقاشی کودکانه زیبا

آموزش نقاشی کودکانه زییا- گام دو

نقاشی کودکانه, آموزش نقاشی کودکانه,آموزش نقاشی کودکانه زیبا

آموزش نقاشی کودکانه زییا- گام  سه

نقاشی کودکانه, آموزش نقاشی کودکانه,آموزش نقاشی کودکانه زیبا

آموزش نقاشی کودکانه زییا- گام  چهار

نقاشی کودکانه, آموزش نقاشی کودکانه,آموزش نقاشی کودکانه زیبا

آموزش نقاشی کودکانه زییا- گام پنج

نقاشی کودکانه, آموزش نقاشی کودکانه,آموزش نقاشی کودکانه زیبا

آموزش نقاشی کودکانه زییا- گام شش

نقاشی کودکانه, آموزش نقاشی کودکانه,آموزش نقاشی کودکانه زیبا

آموزش نقاشی کودکانه زییا- گام هفت

نقاشی کودکانه, آموزش نقاشی کودکانه,آموزش نقاشی کودکانه زیبا

آموزش نقاشی کودکانه زییا- گام هشت

نقاشی کودکانه, آموزش نقاشی کودکانه,آموزش نقاشی کودکانه زیبا

آموزش نقاشی کودکانه زییا- گام نه

نقاشی کودکانه, آموزش نقاشی کودکانه,آموزش نقاشی کودکانه زیبا

آموزش نقاشی کودکانه زییا- گام ده

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یکشنبه 98 اسفند 11  8:20 عصر

مجموعه: شعر و قصه کودکانه

 

لالایی,لالایی کودکانه,متن لالایی برای کودکان

لالایی کودکانه

 

لالا لالا گل پونه

گل زیبای بابونه

بپوش از برگ گل پیرهن

هواگرمه تابستونه
لالالالاشب تیره

بخواب گلبرگ من!دیره

تموم ماهیا خوابن

چرا خوابت نمی گیره

لالا مهتاب از اون بالا

تورومی بینه وحالا

می گه این بچه ی شیطون

نکرده پس چرا لالا؟
می ره می تابه اون دو را

به روی تپه ماهو را

به روی گل که خوابیده

کنار بچه زنبورا
لالالالاخبر لالا

شده فصل سفر لالا

یکی رفت و یکی اومد

لالاچشما به درلالا
لالالالاخبراومد

پرنده از سفر اومد

یکی بال وپرش واشد

یکی بی بال و پر اومد

 

 لالایی کودکانه زیبا

 

لالادنیا گذرگاهه

گذرگاهی که کوتاهه

یکی رفته یکی مونده

یکی الان تو راهه
لالالالاگل پونه

که دنیا یک خیابونه

یکی رفت و یکی اومد

چرا؟هیچ کس نمی دونه!
لالالالا گل تازه

که شبها چشم تو بازه

ببین دنیا پر از رنگه

ببین دنیا پر از رازه
یه جا مهتابی و روشن

یه جا تاریک و بی روزن

یه جا صحرا و خارستون

یه جا باغ و یه جا گلشن

 

لالایی زیبا

 
لالاصحرا پر از رنگه

دهان چشمه ها تنگه

نگاه آسمون صافه

دل کوهها پر از سنگه
لالاکه چشم تو نازه

دهان درّه ها بازه

ببین از خستگی انگار

کشیدن باز خمیازه
لالا شب توی باغ اومد

باهاش صد تا چراغ اومد

حریر خواب هم کم کم

به روی چشم زاغ اومد
ستاره می زنه سوسو

می خوابه بچه ی راسو

می خوابن کفشدوزکها

می خوابه موشی ترسو
لالا کن درّه می خوابه

کنارش برّه می خوابه

گل من شب پره پیشت

می آد یک ذرّه می خوابه
لالا کن شیر می خوابه

گوزن پیر می خوابه

میون درّه ی ساکت

گل انجیر می خوابه

 

متن لالایی کودکانه

 
لالالالالالالایی

چراغ خونه ی مایی

دیگه از شب نمی ترسم

تو مهتابی تو زیبایی
تو این جایی لالالایی

گل مایی لالالایی

بمونی تا ابد پیشم

نری جایی لالالایی
لالادنیا پر از رنگه

یه جا صلحه یه جا جنگه

لالاهرجا که آشوبه

دلا غمگینه و تنگه
لالا دنیا پر از نوره

پر از عشقه پراز شوره

ولی گاهی تو می بینی

دلا از همدیگه دوره

 

لالایی کودکانه زیبا

 

لالا لالا شب تاره

درخت سیب بیداره

لپ سیبا همه سرخه

درخت انگار تب داره!
لالالالاگل سنبل

نشسته توی ایوون گل

هواگرمه که این طوری

عرق کرده تن بلبل
لالالالاگل گندم

لالاخوابن همه مردم

نترس ازشهر خواب امشب

کسی اونجا نمی شه گم
لالالالاگل صدپر

گل نیلوفر مادر

بخواب آروم که می خنده

شب زیبای شهریور

سروده:مریم اسلامی

  

 متن لالایی برای نوزادان

 

 گنجشک، لالا
سنجاب،‌ لالا
آمد دوباره
مهتاب، لالا
لالا،‌ لالایی، لالا، لالایی
لالا،‌ لالایی، لالا، لالایی
گل زود خوابید
مثل همیشه
قورباغه، ساکت
خوابیده بیشه
لالا،‌ لالایی، لالا، لالایی
لالا،‌ لالایی، لالا، لالایی
جنگل، لالالا
برکه، لالالا
شب بر همه خوش
تا صبحِ فردا
لالا،‌ لالایی، لالا، لالایی
لالا،‌ لالایی، لالا، لالایی

 

 

لالایی زیبا برای کودکان

 
لالایی کن بخواب خوابت قشنگه
 گل مهتاب شبات هزار تا رنگه
یه وقت بیدار نشی از خواب قصه
 یه وقت پا نذاری تو شهر غصه
لالایی کن مامان چشماش بیداره
 مثل هر شب لولو پشت دیواره
دیگه بادکنک تو نخ نداره
 نمی رسه به ابر پاره پاره


گردآوری: بخش کودکان بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: دانستنیهای نوزادان

 

روش های نگهداری از نوزادان,چگونگی نگه داشتن نوزاد

اصول صحیح نگهداری از نوزادان

 

چگونگی نگه داشتن نوزاد بسیار مهم است، زیرا بسیاری از روش های متداول می تواند به سلامتی نوزاد آسیب برساند. مهم است که همه ما به شیوه مناسب نگهداری از نوزادان توجه ویژه داشته باشیم با ما همراه باشید تا با روش هایی که میتواند برای نوزادتان خطرناک باشد آشنا شوید.

1- نگه داشتن سر نوزاد:
هنگامی که نوزاد خود را نگه می دارید، بسیار مهم است که از سر آنها مراقبت کنید. نوزادان دارای عضلات گردن نیستند.  آنها می توانند به طور ناگهانی سر خود را حرکت دهند که می تواند مشکل در تنفس ایجاد کند. آنها تا سن حداقل 4-6 ماهگی قادر به نگهداری از سر خود نخواهند بود.

روش های نگهداری از نوزادان,چگونگی نگه داشتن نوزاد

روش صحیح بغل کردن نوزاد

 
2- نگه داشتن نوزاد در آغوش بند:
شما می توانید از آغوش بند استفاده کنید، اما نکته اصلی این است که شما باید بدانید که چگونه از آنها استفاده کنید. لازم است که پاهای کودک توسط آغوش بند پشتیبانی شود و به همان روشی که مادر کودک را نگه می دارد، نگه داشته شود. سپس مفاصل در جای خود باقی می مانند و به ستون فقرات آسیب نمی رسد. در غیر این صورت، اگر پاهای کودک آویزان باشد ، این می تواند منجر به بیماری های جدی مفصل ران مانند دیسپلازیا یا دررفتگی شود.

روش های نگهداری از نوزادان,چگونگی نگه داشتن نوزاد

روش صحیح استفاده از آغوش بند


3. سر نوزاد بر روی قفسه سینه:
 هنگامی که نوزاد  را در آغوش میگیرید باید سر نوزاد بالای شانه باشد. اگر صورت کودک در مقابل شانه شما استراحت کند، می تواند تنفس را دشوار کند . همچنین ممکن است بخشی از لباس شما وارد دهان شود.

روش های نگهداری از نوزادان,چگونگی نگه داشتن نوزاد

بهترین روش در آغوش گرفتن نوزاد


4- نگه داشتن نوزاد فقط به یک سمت:
لازم است مواقعی که کودک را در آغوش میگیرید هر چند دقیقه یکبار جهت بغل کردن نوزاد را تغییر دهید. همانطور که قبلاً گفتیم ، گردن کودک ضعیف است. بنابراین مهم است که عضلات در هر دو طرف رشد کنند. در غیر این صورت، عضلات گردن از یک طرف ممکن است کمتر ایجاد شود و کودک ممکن است در چرخاندن سر خود مشکل داشته باشد.

روش های نگهداری از نوزادان,چگونگی نگه داشتن نوزاد

بغل کردن نوزاد

 
5- نگه داشتن سر و باسن نوزاد:
شما نباید کودک را فقط با باسن و سر نگه دارید. اول: این خطر وجود دارد که کودک بیفتد. و دوم اینکه، ستون فقرات ممکن است آسیب ببیند. بنابراین لازم است از پشت کودک با یک دست و سر نوزاد را با دست دیگر نگه دارید.

 

روش های نگهداری از نوزادان,چگونگی نگه داشتن نوزاد

طرز بغل گرفتن نوزاد

 
6- نگه داشتن کودک به بیرون:
نگه داشتن نوزاد به بیرون درست نیست و کنترل نوزاد برای شما سخت تر است. همچنین فشارهایی روی ستون فقرات و پاهای آویزان آنها ایجاد می کند، همانند آغوش بند اشتباه. بنابراین، بهتر است کودک را به سمت سینه خود نگه دارید. توجه کنید و حتماً از پاها و پشت نوزاد نگهداری کنید.

روش های نگهداری از نوزادان,چگونگی نگه داشتن نوزاد

روش های نگهداری از نوزادان

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته


 
<      1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
سه شنبه 99 مرداد 14
امروز:   1323 بازدید
دیروز:   1103  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
سرباز ولایت
Different.fdan
به سوی فردا
Smile of dream
نظرمن
EMOZIONANTE
لحظه های آبی
خورشید تابنده عشق
ن والقلم ومایسطرون
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

آخرالزمان و منتظران ظهور
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
د نـیـــای جـــوانـی
منتظر ظهور
فرزانگان امیدوار
عصر پادشاهان
بامبو
***جزین***
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
لنگه کفش
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
● بندیر ●
اتاق دلتنگی
دیار عاشقان
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
اگه باحالی بیاتو
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
سکوت ابدی
عاشق آسمونی
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
دانلود آهنگ جدید
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل

اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
* رز آبی *
امام زمان (ع)
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com