سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
به [دوستی] آن که به تو رغبتی ندارد، رغبت مکن . [امام علی علیه السلام]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یکشنبه 99 مهر 20  8:11 عصر

مجموعه: ورزش عمومی

 

ایمنی در ورزش , مقاله ایمنی در ورزش , راهای ایمنی در ورزش

ایمنی در ورزش

 

تمام خطرات حوزه فعالیتهای حرکتی در ورزش را نمی توان رفع کرد و ایمن سازی اماکن رفاهی- ورزشی کاری نیست که در دوره خاصی انجام شود بلکه جزیی جدانشدنی از فضاها و اماکن است که باتوجه به اهمیت آن رعایت این امر مهم در تمام مراحل الزامی است. بدین ترتیب باید با برنامه ریزی و زمانبندی دقیق به ایمن سازی مکان ورزشی و یا رفاهی توجه خاص نمود.در ادامه شما را با نکاتی در مورد ایمنی در ورزش آشنا میکنیم.

فراهم نمودن ایمنی کامل ورزشکاران، امکانات و وسایل ورزشی، کاری بسیار دقیق و پیچیده است، ولی با پیش بینی و محاسبات درست و منطقی میتوان این کار را به نحو احسن انجام داد.

 

موقع ورزش باید به نکات زیر توجه کامل داشت:

- لباس ورزشی نباید از جنس پلاستیکی باشد تا از تبادل هوا جلوگیری نماید و در نتیجه سبب افزایش دمای بدن گردد.

 

- لباس نباید تنگ باشد. در قسمتهای مچ دست و پا از جنس کش استفاده نگردد. در هوای سرد از کلاه یا پیشانی بند استفاده شود .3- کقش ورزشی باید راحت و دارای قوس مناسب با کف پا باشد و از یک کفه اضافی در کفش استفاده گردد. کفش نباید تنگ و یا گشاد باشد. از کفش های ورزشی بدون پاشنه، میخ دار و یا استوک دار روی آسفالت و یا سالن استفاده نکنیم. حتماً باید موقع ورزش از جوراب ورزشی استفاده کنیم.

 

- برای کاهش احتمال اسیب به رباط ها و بافت های اطراف مفصلی از کشش های بیش از حد ، بصورت غیرفعال پرهیز کنید.

 

- بدن ورزش‌کار باید موقع تمرین تمیز باشد تا عمل تنفس پوست و تعرق به آسانی صورت گیرد.

 

ایمنی در ورزش , مقاله ایمنی در ورزش , راهای ایمنی در ورزش

راههای ایمنی در ورزش

 

- لباس تمرین پس از ورزش باید شسته شود و از پوشیدن لباس دیگران جدا خودداری گردد، برای این که د رغیر این صورت ممکن است ، باعث انتقال بیماری شود.

 

- از حبس کردن نفس و فشار بیش از حد بخود در فعالیت های شدید پرهیز کنید.

 

- یک ورزش‌کار باید حوله، لیوان و لباس گرم مخصوص داشته باشد.

 

- باید برای فعالیت در آب و هوای خیلی گرم یا خیلی سرد لباس مناسب بپوشید.

 

- در موقع بیماری تا زمانیکه التیام حاصل نشده ورزش‌کار حق شرکت در فعالیت ورزشی را ندارد.

 

- برای کاهش احتمال اسیب به رباط ها و بافت های اطراف مفصلی از کشش های بیش از حد ، بصورت غیرفعال پرهیز کنید.

 

- در هنگام آسیب دیدگی به خصوص ضربه ی سر یا ستون فقرات، باید فعالیت را قطع کرد.

 

 

ایمنی در ورزش , مقاله ایمنی در ورزش , راهای ایمنی در ورزش

توصیه های ایمنی هنگام ورزش

 

- درهنگام ورزش درصورتی که دچار حالت تهوع، سر گیجه یا درد های عضلانی شدید، باید فعالیت را قطع کرد.

 

- پیش از فعالیت های ورزشی با استفاده از حرکات نرمشی، بدن را خوب گرم کرد و بعد از فعالیت ورزشی باید بدن را سرد و به حالت نخست برگرداند.

 

- بعد از ورزش نباید در جریان هوای سرد قرار گرفت و یا آب سرد زیاد نوشید تا دچار سرما خوردگی نگردید.

 

- بلافاصله پس از غذا نباید ورزش کرد.

 

- موقع پرداختن به هر فعالیت جسمی به آن چه بدنتان به شما میگوید گوش بدهید، اگر در زمان فعالیت دچار احساس درد شدید فورا آنرا متوقف کنید و فعالیت هایی را که فکر می کنید به شما اسیب میزنند انجام ندهید.

 

- بسیاری از ورزش های مهیچ و نشاط بخش از جمله قایق رانی، اسکی و... با درصدی از خطر همراه هستندکه اگر این ورزش را انتخاب می کنید، باید اصول اولیه امینی مربوط به آنرا بدانید.

 

گردآوری: بخش ورزشی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

چهارشنبه 99 مهر 2  7:34 عصر

مجموعه: مشاوره خانواده

 

مدیتیشن چیست,مدیتیشن, مدیتیشن یعنی چه

معنی مدیتیشن

 

واژه مراقبه (مدی تیشن) از ریشه لاتین و به معنای «التیام» است. مدیتیشن یا مراقبه به معنای تمرین برای رسیدن به حالتی است که در آن فرد با نادیده گرفتن محرک های پیرامون ، خودآگاهانه و به صورت ارادی ، ذهن خویش را وا می دارد که سکوت کند و نتیجه این سکوت رسیدن به آرامش است.

مدیتیشن چیست؟
مدیتیشن به معنای متمرکز کردن ذهن است. این تمرکز میتواند بر روی یک صدا، عبارت یا دعا، شئ، تصویر، آگاهی از خویشتن، نحوه تنفس، فرائض دینی و... صورت گیرد. هدف از این کار آگاهی از لحظه حال، رسیدن به آرامش، و کاهش استرس است. مدیتیشن موجب ارتقای شخصیت و رشد روحانی و معنوی می شود.

 

هدف از مدیتیشن:

مدیتیشن می تواند به آرامش افراد در استرس، به حفظ سلامتی و به بهبودی بیماران کمک کند. کسانی که مدیتیشن را به صورت مرتب انجام می دهند، هم کمتر دچار اضطراب و افسردگی می شوند و هم شادمانی و رضایت بیشتری از زندگی دارند. مدیتیشن آرامش عمیقی ایجاد می کند که در آن احساس توازن و تعادل فکری خواهید کرد. دستاورد این تعادل فکری افزایش بصیرت، ارتقای افکار، و خونسردی در برخورد با مشکلات است. آرامش و خود شناسی بیشتر و پذیرش بهتر دیگران روابط اجتماعی را نیز دگرگون می کند. مدیتیشن با ایجاد شرایط رهایی از استرس می تواند به کاهش علائم بسیاری از بیماریها کمک کند.

 

فواید مدیتیشن:

ریلکس بودن و کمتر اضطراب داشتن

متمرکز بودن و کمتر پراکنده بودن

آرامتر بودن، فارغ از نگرانی‌های مداوم

کسب درک  بهتر از خودمان، زندگی‌مان و دیگران 

افزایش احساسات مثبتی مانند عشق و شفقت.

بیشتر ما خواهان ذهنی آرامتر، شفاف‌تر و شادتر هستیم. اگر مضطرب یا در حالتی منفی باشیم ، این ما را ناراحت می‌کند. این امر به صورتی نامطلوب بر سلامت ما تأثیر می‌گذارد و می تواند بر موقعیت کاری، زندگی خانوادگی و روابط دوستانه ما تأثیر بگذارد.

 

اگر ما سرشار از اضطراب یا کم حوصله‌ایم، شاید در جستجوی روشی ـ مثل مدیتیشن ـ باشیم تا به ما کمک کند. مدیتیشن به ما کمک می‌کند تا بر نقاط ضعف ناشی از احساساتمان غالب شویم بدون آنکه هیچ تأثیر منفی بر ما بگذارد.

 

لازم است که رویکردی واقعی بر مدیتیشن داشته باشیم. این ابزاری است که با به‌کار گرفتن آن می‌توانیم به نتایج مثبت برسیم، البته این درمان سریع برای همه چیز نیست. هرگز با یک علت نمی‌توان به نتیجه رسید، لازم است که چندین علت و شرایط در کنار هم گرد آیند. مثلاً اگر فشار خون ما بالاست مدیتیشن می‌تواند به ما کمک کند، البته این نتیجه با تغییر رژیم غذایی ، ورزش و دارو به‌دست خواهد آمد.  

 

مدیتیشن چیست,مدیتیشن, مدیتیشن یعنی چه

مدیتیشن یعنی چه

 

سه نوع مختلف از ساده ترین و متداول ترین انواع حرکات در مدیتیشن پزشکی، بصورت زیر است:

1- چهار زانو نشسته، و هر پا را زیر زانوی مخالفش جـمع کنـیـد. سـتون فــقراتتان را صاف نگه داشتـه و مهره های پائینیتان را کمی بـسمت جلو خم کنید.

 

2-  نشـسته و پـاها را صاف به سمت بیرون بگذاریـد. یعنی یک پا را زیر ران مخالفش گذاشته و پای دیـگـر را روی قوزک پای اول قرار دهید. با این کار پا درحالت استراحت قرار میگیرد. ستون فقراتتان را صاف کنید. این نیمی از حرکت لوتوس است.

 

 

3-  این نوع هم شبیه بنوع اول است اما پای بالایی روی ماهیچه ساق پای دیگر قرار  می گیرد بــه جای اینکه زیر ران گذاشته شود. حتماً دراین حرکت مهره های پائینیتان را به جلو متمایل کنید.

 

تاریخچه مدیتیشن:

مدیتیشن سالهای سال است که انجام می شود. مذاهب مختلف در سر تا سر جهان روشهای متنوعی از تمرینات مدیتیشن را ارائه داده اند. از جمله مراسم مذهبی مسیحی، تمرینات نشسته بودایی، حرکات چرخشی صوفیان، و....

 

گذشته از مراسمهای مذهبی متداول و زمینه های فرهنگی، مدیتیشن را می توان به صورت فردی برای غلبه بر استرس و درد به کار برد.

 

انواع مدیتیشن:

به طور کلی دو نوع مدیتیشن وجود دارد.

1- مدیتیشن از طریق تمرکز

2- مدیتیشن از طریق تفکر

در مدیتیشن از طریق تمرکز فرد توجه خود را بر روی تنفس، تصویر واقعی یا خیالی، یک صدا، کلمه یا عبارتی که به آرامی یا با صدای بلند تکرار می شود (مانترا)، و یا بر حرکات مشخص مانند حرکات تای چی، یوگا ، چی کونگ متمرکز می کند. به دنبال تمرکز، نگرانی و اضطراب محو شده احساس آرامش جای آن را می گیرد. این آرامش اثرات فیزیولوژیک مفیدی بر بدن دارد.

 

در مدیتیشن از طریق تفکر، فرد از تمامی توجه خود برای آگاهی استفاده می کند. تفکر درحالت آرامش و به منظور شناخت خویشتن صورت می گیرد و آگاهی از افکار ، احساسات طبیعی، قوه ادراک و احساس به دست می آید. از این طریق سکون و آرامش ذهن ، تسلط بر خویشتن و خونسردی حاصل می شود.

 

روشهای مختلف مدیتیشن آمیزه ای از فرهنگها و مذاهب هستند ولی اساس همه آنها را این دو روش تشکیل می دهد. برای مثال می توانید ازیکی از روشهای ساده مدیتیشن پنج دقیقه ای روزانه نوشته سلن ییگر selen yeager استفاده نمائید.

 

در این روش ساده، فقط کافیست شما مکانی آرام وبدون مزاحمت پیدا کنید وبنشینید فراموش نکنید که پشت شما باید مستقیم وبدون خمیدگی(قوز)باشد دستان خود را به حالتی کاملا آرام و راحت در کنار خود قرار دهید، اجازه دهید تا چشمان شما به طرف پایین نگاه کند البته از خیره شدن به زمین خودداری نمایید وبسیار آرام وعمیق ومنظم نفس بکشید، با تمرکزو احساس سرشاراز شکر گزاری ازآفریدگار یا قدرت بی انتها ادامه دهید.

 

اگر کمی افکارشما شناور است اشکالی ندارد،اگر احساس سنگینی چشم داشتید چشمان خود را ببندید، بسیار آرام باشید واین تمرین را هر روز ادامه دهید اگر دو بار در روز این تمرین را انجام دهید و زمان آنرا به بیست دقیقه برسانید بسیار موثرتر خواهد بود.نگران نباشید به راحتی آنرا انجام خواهید داد و تاثیر شگفت انگیز آنرا خواهید دید.

 

مدیتیشن چیست,مدیتیشن, مدیتیشن یعنی چه

معنی مدیتیشن

 

مراحل مدیتیشن

 

آسودگی از شکایت های روان تنی

نوآموز در مرحله اول باید معتقد باشد که هدف او از این تمرینات چیست زیرا در صورت اعتقاد به این تمرینات نتیجه خوب حاصل می شود.

 

همانطور که در بخش ورزش و تناسب اندام نمناک گفته ایم در یک مکان یا محیطی مناسب که نه زیاد نرم باشد و نه زیاد سخت و ناهموار تمرینات را انجام دهید . خود را در کانون انرژی های مثبت که رو به قبله است قراردهید و فضا را کاملاً روحانی و معنوی کنید.

 

قرار ملاقات و کارهای خود را در محل انجام تمریناتانجام ندهید. قبل از شروع تمرین در ذهن خود زمان خاصی را برای انجام مدیتیشن تعیین کنید. تمرین زمان 15 دقیقه تا 30 دقیقه را انتخاب و در ذهن خود آنرا تکرار نمایید.

 

در صورت علاقه می توانید این زمان را تا یک ساعت افزایش دهید. با انجام این امور فکر و روح خود را تصفیه کنید و برای خود تصاویر تخیلی و خرافی نسازید تا بتوانید بر شادی ها و اندوه های گذرا وتعلقات پوچ غلبه نمایید.

 

مدیتیشن شمارش نفس ها

هدف اصلی مدیتیشین انجام کاری در زمانی، معین است . در این مرحله دم و بازدم خود را باید به شکل ریتم خاص در آورده و تعداد بازدم ها را بشمارید و کاملا به تنفس خود توجه کنید و اگر افکارتان پراکنده شد به آرامی به این فعالیت بازگردید.

 

اگر افکار و ادراک شما آگاهانه بود شما از دستورات اصلی این تمرین منحرف شده اید بنابراین شمارش را تا عدد چهار ادامه داده و دوباره از یک شروع کنید . زمانی که احساس نمودید به شمارش یا هر چیز دیگر می اندیشید از مسیر اصلی منحرف شده اید پس دوباره به شمارش بازگردید .

 

زمانی که احساس نمودید تنفستان تغییر کرده یعنی دوباره از مسیر اصلی منحرف شده اید. فکر کنید آرام و راحت د رکف دریاچه ای با آبی زلال نشسته اید می دانید که حبابهای بزرگ چقدر آرام تاسطح آب بالا می آیند .

 

احساس و درک خود را چون حبابی در فضای دریا تصور کنید که از این فضا عبور کرده و از آن خارج می شود برای کامل کردن این مرحله از پنج تا هفت یا هشت ثانیه زمان نیاز است زمانی که فکر یا احساسی در شما پدید می آید خیلی ساده آنرا می بینید تا وقتی از آب گذشته و از فضای دید شما خارج گردد سپس تصور حباب دوم را آغاز نمایید تا الی آخر.

 

راحتی خیال

در این روش تعمق و تامل بر حرکاتی که خود به خود در جسم ایجاد می شوند ، است. در مکان یا وضعیتی راحت دستهای خود را روی سینه یا شکم بگذارید . این تمرین را می توانید به صورت نشسته روی زمین یا نشسته بر روی یک صندلی راحت انجام دهید و انگشتان خود را کاملا باز کنید تا انگشتانتان یکدیگر را لمس نکنند .

 

حرکات سینه و شکم را بید با انگشتان خود کاملا حس کنید و با قدرت بررسی کنید هرگاه احساس نمودید با استفاده از کلمات در حال تفسیر ادراک خود هستید شما از اصول مدیتیشن منحرف شده و باید به آرامی دوباره خود را به جای اصلی بازگردانید یا اگر در حرکات تنفسی خود تغییری حس کردید یا فکرتان درگیر اتفاقاتی که در درونتان شد فوراً به جای اولیه برگردید .

 

تفاوت این مدیتیشن اینگونه است که به جای چشم از انگشتان و بجای شی طبیعی از حرکات منظم جسم خود استفاده می کنند.دو هفته اول به هر جلسه پانزده دقیقه زمان اختصاص دهید و برای هفته سوم و چهارم زمان را به بیست و پنج دقیقه افزایش دهید و پس از یک ماه در صورت مفید بودن این روشرا در برنامه خود قرار دهید.

 

مدتیشن مانترا ( یا ذکر گفتن )

بیشتر از انواع دیگر این مدتیشن مورد استفاده قرار می گیرد که در آن بصورت ذکر بارها عبارت یا جمله ای که مانترا می نامیم را به کار می بریم. در این مرحله نوآموز اینگونه تمرینات را باید زیر نظر استاد انجام دهد زیرا در صورتی که خود این کار را انجام دهد مشکلات فراوانی برای او ایجاد می شود.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 شهریور 27  5:38 عصر

مجموعه: زیبایی اندام

 

راههای افزایش قد ,راه های افزایش قد , روش های افزایش قد

راهکار های افزایش قد

 

داشتن قامتی بلند و خوش ترکیب قطعاً خوبی های خاص خود را دارد. زیرا نه تنها سبب میشود لباس به تن تان بهتر بنشیند بلکه اعتماد به نفس تان را هم تقویت میکند .

10 ورزش ساده برای افزایش قد:

این ورزش های ساده میتواند به شما کمک کند تا سوال ها را پاسخ دهید- چطور بطور طبیعی میتوان قد را بلند کرد؟

 

آب تنی کردن

ورزش های آویزانی

لمس انگشت پا

ژست کبری

تغییر لگن یا حرکت پل

طناب زدن

شنای بیرون از آب

کشش دو طرفه ی درازکش

 

شنا کردن برای افزایش قد

آب ماده ای بسیار مهم است. پژوهشگران میگویند استفاده به اندازه ی آب، برای عملکرد طبیعی بدن لازم و ضروری است. همان طور که آب برای عملکرد داخلی بدن مهم است، بعنوان یک فاکتور خارجی هم می تواند، نقش بسیار مهمی در بدن اجرا نماید. شنا ورزشی است که نه تنها سبب افزایش انعطاف پذیری می شود بلکه سلولها را هم تحریک می کند. عضلات به هر گوشه ای کشیده می شوند. این تحریک می تواند بطور طبیعی سبب افزایش قد در شخص شود.

 

راههای افزایش قد ,راه های افزایش قد , روش های افزایش قد

شنا برای افزایش قد

 

ورزش های آویزانی برای افزایش قد

ورزش های آویزانی بهترین راه برای افزایش قد است. این تمرین های استقامت بازوهای شما را افزایش میدهد . این راهی برای برقراری ارتباط با تمام ماهیچه های بالاتنه است. شخص میتواند پاهای خویش را دور یک قطب بپیچد و استقامت پاهای خود را هم افزایش دهد. بعد اگر روی بازوها آویزان شد، شخص میتواند پاهای خویش را به طرف بالا بکشد و بعد آنها را به وضعیت معمولی برگرداند. تکرار این کار بدن را از چربی عاری میکند . زمانیکه بدن تغییر میکند ، قد در نهایت بلند میشود .

 

راههای افزایش قد ,راه های افزایش قد , روش های افزایش قد

بارفیکس برای افزایش قد

 

لمس انگشت پا برای افزایش قد 

بعد از بیدار شدن صبحگاهی کمر و تاندون های پشت زانوی خود را با حرکت لمس انگشتان پا بکشید؛ البته برای افراد مسن این حرکت توصیه نمی شود، چرا که جلوی سر ستون مهره ها را فشرده میکند و میتواند باعث کوتاه تر کردن قد به خصوص در ناحیه مهره کمر شود.

 

این حرکت عضلات کمر را گرم و در صبح شما را از خشکی و شل بودن خارج می کند؛ همچنین ژست و کشیدگی کمرتان را بهتر می کند؛ توجه داشته باشید حرکت را باید به اینصورت آغاز کنید که اول راست بایستید و دست ها را بالای سر ببرید و به مرور خم شوید؛ سعی کنید ساق پا راست باشد، ولی اندکی خمیدگی در زانوها اشکالی ندارد؛ برای پایان حرکت هم خویش را رها کنید و دوباره دست ها را بالای سر ببرید و ستون فقرات خویش را راست کنید.

 

راههای افزایش قد ,راه های افزایش قد , روش های افزایش قد

لمس انگشت پا برای افزایش قد

 

ژست کبری برای افزایش قد

روی سینه تان، بر روی زمین دراز بکشید. قسمت پائین بدنتان را بی حرکت نگه دارید و با استفاده از بازوهایتان، قسمت بالای بدنتان را بلند کنید. تا جایی که میتوانید خودتان را بکشید. این وضعیت را 15 تا 20 ثانیه حفظ کنید. این، یک تمرین عالی برای افزایش قد است و انجام آن هم بسیار اسان.

 

راههای افزایش قد ,راه های افزایش قد , روش های افزایش قد

حرکت کبری برای افزایش قد

 

تغییر لگن یا حرکت پل برای افزایش قد

این حرکت علاوه بر این که این حرکت عضلات خم کننده کفل را میکشد ، برای پائین کمر و پشت ران ها هم موثر است؛ انجام حرکت پل کمی دشوار تر از حرکت لمس انگشتان پا هست ولی امکان پذیر است.

 

حرکت را با دراز کشیدن از کمر شروع کنید، بعد زانوها را بلند نموده و دست ها را از پائین به قوزک پا برسانید یا برای راحت تر شدن کار، بجای لمس قوزک پا، دست ها را در نزدیکی خویش بگذارید بعد تنه خویش را از کفل بالا ببرید تا در کمر کشش احساس کنید و پس از آن حرکت را پایان دهید.

 

راههای افزایش قد ,راه های افزایش قد , روش های افزایش قد

حرکت پل برای افزایش قد

 

طناب زدن برای افزایش قد

این تنها یک بازی سرگرم کننده نیست، بلکه یک شیوه جالب برای قد بلندتر است. طناب بازی حاوی پرش زیادی است. پرش سبب میشود که سلول های بدنتان ازسر تا پا حرکت کنند. هر ماهیچه واحد فعال میشود . این کار راه ایده آلی برای رشد ساده بدن است. راهی عالی برای جلوگیری از توزیع چربی در مناطق مختلف بدن است.

 

 

راههای افزایش قد ,راه های افزایش قد , روش های افزایش قد

طناب زدن برای افزایش قد

 

شنای بیرون از آب برای افزایش قد

انتخاب شنا بعنوان ورزش سبب کشش بدن در نتیجه بلندتر دیده شدن بدن می شود؛ شنا کردن دستها، پاها و کمر را کش می دهد؛همچنین انجام این ورزش فشار مفصل ها را کاهش میدهد .

 

این شنا کردن یک ورزشی است که حرکت جفت پای متناوب را شامل میشود . دست راست با پای چپ و دست راست با پای راست بالا میرود . در یک موقعیت مناسب دراز بکشید، هر جفت پا را به نوبت بلند کنید و هر عضو را تا جایی که میتوانید ، بکشید. این تمرین یکی از بهترین راهها برای افزایش قد است.

 

راههای افزایش قد ,راه های افزایش قد , روش های افزایش قد

حرکت شنا برای افزایش قد

 

کشش دو طرفه ی درازکش برای افزایش قد

به پشت روی زمین دراز بکشید. دست هایتان را بالای سر قرار دهید ، بطوریکه روی زمین قرار بگیرند. اکنون دست ها و پاهایتان را بطور هم زمان بکشید، بطوریکه بسمت بیرون بدنتان کشیده شوند. این حالت را بمدت 20 ثانیه حفظ کنید. در هر دفعه، 2 تا 3 ست از این تمرین را انجام دهید.

 

نتیجه گیری

رسیدن به قد بلندتر آنقدر هم آرزوی دست نیافتنی نبوده و حتی شاید پس از سن 25 سالگی هم بتوان به آن دست یافت. با این حال اکثر پزشکان و متخصصان معتقد هستند که پس از سن 22 یا 25 سالگی دیگر صفحات مترقی بسته شده و تغییری در قدتان ایجاد نخواهد گردید. ولی در هر صورت بدون شک انجام این حرکات آنقدر هم بیهوده نبوده و میتوانید از فواید آن برخوردار گردید .

 

نکته:

یادتان باشد که تمارین و حرکات کششی خویش را با یک رژیم سالم ترکیب کنید و با خوردن پروتئین کافی، رشد بدن خویش را افزایش دهید؛ آجیل، دانه، لوبیا، ماهی و گوشت را فراموش نکنید.

 

اطمینان حاصل کنید که ویتامین D به اندازه کافی دریافت کنید تا عضلات و استخوان هایتان خوب رشد کنند. مقدار کمی ویتامین D را میتوان در ماهی، تخم مرغ، یونجه، قارچ و همچنین غذاهای غنی شده با ویتامین D مثل شیر و غلات یافت. گرچه بیش تر ویتامین D که دریافت می کنید از قرار گرفتن در معرض نور افتاب حاصل شده است. تنها با 15 دقیقه در روز آفتابی بیرون بودن میتوان ویتامین D لازم به بدن را تامین کرد.

 

به رشد استخوان های خویش با خوردن مقدار زیادی کلسیم کمک کنید. کلسیم در محصولات لبنی و سبزیجات سبز موجود است .

 

گردآوری: بخش ورزشی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یکشنبه 99 مرداد 12  5:52 عصر
فواید باور نکردنی یوگا بر بدن

 

طی سال های گذشته، شاهد رونق چشم گیر یوگا در جهان بوده ایم که در این مطلب علت پرطرفدار شدن یوگا را بررسی می کنیم

یوگا

 مراکز یوگا، کلاس ها و کتاب های یوگا و ... . ولی ورای تأثیرات مد شدن یک پدیده، یوگا خواص فراوانی برای ما به همراه آورده که هیچ کدام از رقبایش این فواید را نداشته اند.

بیشتر بدانید : یوگای داغ چیست؟ 

یوگا، یک شیو? جهانی

ورزش، ژیمناستیک، تکنیک مدیتیشن، شیو? زندگی یا... ، یوگا کدامیک از اینهاست؟ دادن یک عنوان خاص به یوگا مشکل است، زیرا این رشته، درک کامل از کل بدن است. ژرارد آرنود، مدیر مرکز یوگای جایا می‌گوید: "در زبان سانسکریت، کلم? یوگا در واقع به معنای «وحدت» است. وحدت «بدن و روح، خورشید و ماه، مرد و زن، پیر و جوان». زیرا در سیستم فکری شرقی، «سر بخش مهمی از بدن است".

فدراسیون بین المللی آموزش های یوگا، یوگا را با این عنوان تعریف می‌کند: «یک شیو? جهانی و عملی که بر اساس مجموعه ای از تکنیک های خاص و با رجوع به سنت هند شکل گرفته است. با افزایش آگاهی و رشد تدریجی، یوگا با هماهنگی کامل، استعدادهای جسمی، عاطفی، ذهنی، روحی و بشری فرد را پرورش می‌دهد.» دکتر آندره مَمان، رئیس فدراسیون، در این باره این گونه توضیح می‌دهد که: "یوگا، یک «فلسف? مدیتیشن جسمی» نیز هست. برخلاف فلسفه های رایج، یوگا فقط به «اندیشیدن» بسنده نمی‌کند؛ یوگا توسط تجربه، تجربه ای که توسط فعالیت بدنی به دست آمده باشد، نیز شکل گرفته است. در واقع، یوگا بر اساس یک مشاهد? ساده متولد شد: به این ترتیب که یک اختلال یا آشفتگی ذهنی می‌تواند آثاری بر روی جسم داشته باشد، در مقابل، اختلالی که بدن را تحت تأثیر قرار دهد، ذهن را نیز درگیر خواهد کرد.   

وضعیت های یوگا
یوگا

وضعیت هایی که مرکز و اصل یوگا هستند، آساناس نامیده می‌شوند. در متون قدیمی، این وضعیت ها «مقاوم و خوشایند» توصیف شده اند؛ در واقع، این وضعیت ها، پوزیشن هایی بی حرکت و بدون کوچکترین تلاشی هستند که به واسط? آنها فرد یاد می‌گیرد جسم خودش را فراموش کند. با تمرکز بر روی وضعیت ها و کار کردن عمیق بر روی تنفس، فرد ذهنش را آرام و جسمش را قوی می‌کند.

وضعیت های بسیار زیادی وجود دارند، از ساده ترین تا پیچیده ترین. تمام این وضعیت ها پیرو درجه بندی هستند؛ و در یک زنجیر? دقیق، پیوسته به یکدیگر و نه جدا از هم قرار می‌گیرند، که با پیوستگی شان، حس مورد نظر را منتقل می‌کنند.

مکتب های مختلف یوگا

یوگا در جهت های مختلفی پیشرفت کرده است. این رشته شامل 8 شاخ? اصلی می‌شود که این 8 شاخه جزء 3 «خانواد?» عمده هستند: یوگای پویا، یوگای ریلکسیشن و یوگای روح. هاتا یوگا یا یوگای در رشت? جسمی، رایج ترین مکتب در غرب است.

تمام این مکاتب «پای?» یکسانی دارند. ژرارد آرنود با تأکید بر علم یوگا می‌گوید: "یکی از بزرگترین تفاوت ها بین رشته های ورزشی غربی و یوگا "درونی کردن" است". در یوگا، ما «شور و هیجان بدن را بیشتر از این که از بیرون (مثلاً توسط آینه های باشگاه) ببینیم، از درون مشاهده می‌کنیم. این مشاهده باعث می‌شود که ما ظرفیت ها و محدودیت های خودمان را دریابیم.» دکتر مَمان تصریح می‌کند: به کمک یوگا، آنچه را که برای بدن مان مضر است، می‌شناسیم و بدون هیچ محدودیتی، بهترین شیوه و عادات را برای زندگی برمی‌گزینیم».

و تنفس؛ در واقع تنفس عملکرد «ناخودآگاهی» است که ما می‌توانیم روی آن اثر بگذاریم؛ با این حال، در بیشتر موارد ما بد نغس می‌کشیم. در تمام طول جلس? یوگا، ما بر مسیر عبور نفس تمرکز می‌کنیم؛ مهارت در تنفس به ما اجازه می‌دهد که جریان انرژی در بدن مان را مهار و رام کنیم.

فواید یوگا

دکتر ممان نکت? مهمی را خاطر نشان می‌کند، وی می‌گوید: «یوگا را نمی‌توان به معنای دقیق کلمه، به عنوان درمان تعریف کرد.» در واقع، آثار واقعی یوگا صرفاً «درمانی» نیستند. ولی با انجام تمرینات یوگا، فرد کنترل بهتری روی بدنش خواهد داشت و شناختی بهتری نسبت به محدودیت ها و ظرفیت هایش به دست می‌آورد؛ تمرین منظم یوگا می‌تواند راه حل های مناسبی برای مشکلات جسمی و روحی ما با خود به همراه داشته باشد.  
ژرارد آرنود در این باره توضیح می‌دهد و می‌گوید: «تأثیر یوگا بر ذهن و عواطف به این ترتیب است که یوگا باعث یادگیری آرامش فوق العاده، تعادل در زندگی برای تمام روزها، روی فرم بودن و بیشترین تأثیر بر فعالیت ها  می‌شود.

اما تأثیر واقعی تمرین منظم یوگا بر «سلامتی» چیست؟
یوگا

دکتر آندره ممان این موضوع را برای ما روشن می‌کند: در ابتدا تأثیر یوگا بر ماهیچه ها، استخوان ها و مفاصل: در طی انجام وضعیت ها، ماهیچه ها تحریک، منبسط و منقبض می‌شوند. با انجام یوگا، ماهیچه ها انعطاف پذیر و قوی می‌شوند. تمرین منظم یوگا مانند تمام فعالیت های جسمی دیگر، روند بی آهک شدن استخوان ها (پوکی استخوان) را کند می‌کند.
دربار? تنفس، یوگا تمام عناصر برای بهبود ظرفیت تنفس را در اختیار دارد و آنها را به جریان می‌اندازد؛ به همین ترتیب و خصوصاً با کاهش ضربان قلب، عملکرد قلب و عروق را نیز بهبود می‌بخشد.

تأثیر یوگا بر عروق، سهیم بودن در کاهش فشار خون است؛ یوگا با بازگرداندن جریان خون از عضوهای پایینی، گردش خون را تسهیل می‌کند.

به طور کلی، یوگا شمای کلی بدن را زیباتر و بهتر می‌کند، بنابراین، به لطف زیبایی بیشتر ستون مهره ها و حفظ آنها در بهترین وضعیت، فرد در بدنش احساس راحتی و آسایش دارد.

چه کسانی می‌توانند یوگا تمرین کنند؟

هم? افراد، هر سنی که باشد، با هر درجه از انعطاف پذیری، می‌توانند یوگا تمرین کنند. فقط کافی است که کلاس هایی متناسب با سطح شان انتخاب کنند: مبتدی، متوسط، پیشترفته و... .
بیشتر مشکلات احتمالی پزشکی در ارتباط با مفاصل هستند، اگر پوزیشن ها شدید باشند و یا به مدت طولانی حفظ شوند، و یا عمل تنفس به درستی انجام نشود، ممکن است مشکلاتی برای فرد ایجاد کنند.
 

بیشتر بدانید : آموزش حرکات یوگا آموزش حرکات یوگا

بیشتر بدانید : فواید تمرینهای یوگا بر بدن

بیشتر بدانید : آموزش 8 حرکت یوگا برای درمان استرس

بیشتر بدانید : یوگای صورت چه مزیت هایی برای صورت دارد؟


تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

چهارشنبه 99 تیر 18  7:50 عصر

بدنی ای که داشت به کشتی فرنگی رفت و پیش آقایان ناصر نوربخش و بهروز حضرتی پور استارت کشتی فرنگی را زد.

 

تا در سال 1386 در مسابقه های انتخابی تیم ملی جوانان قهرمان شد. امیر علی اکبری در نخستین مسابقه خارجی خویش در وزن 84 کیلوگرم قهرمان مسابقه های جام جلفکیان ارمنستان شد. و همچنین در مسابقه های کشتی جوانان جهان هم به قهرمانی رسید.

 

دوپینگ و محرومیت ورزشی

امیر علی اکبری درسال 90 با اتهام استفاده از ماده های نیرو زا دوپینی 2 سال محروم گردید، برای دومین بار درسال 1392 باز نمونه ازمایش خون ماده ممنوعه استروئید آنابولیک که ماده برای دوپینگ را نشان داد که بر اساس قوانین او برای همیشه از حضور دراین رشته محروم گردید. امیر علی اکبری معتقد است برای او پاپوش درست کردند تا از این رشته ورزشی محروم شود.

 

امیر علی اکبری,بیوگرافی امیر علی اکبری,تاریخ تولد امیر علی اکبری

افتخارات امیر علی اکبری

 

ورود حرفه ای به رشته MMA

امیر علی اکبری ده روزبعد از انتشار محرومیت به علت دوپینگ به پیشنهاد یک شرکت معروف آمریکایی از شهر دبی برای حضور در مسابقه های MMA از او دعوت بعمل آمد؛ وی با قرارداد با یک باشگاه حمایتی آمریکایی اماده برای شروعی جدید گردید و راهی کمپ ورزشی در تایلند شد تا برای حضور در مسابقات خودش را آماده کند.

 

مشهور شدن در MMA راحت تر از کشتی است

در خارج از ایران کسی به آن صورت کشتی را دنبال نمی کند و این رشته بیشتر در ایران دنبال می شود. ولی MMA رشته ای بین المللی است که خیلی طرفدار دارد و کاملاً حرفه ای است. من در کشتی خیلی بدشانسی آوردم و متأسفانه بین مدال هایم وقفه افتاد.

 

از سوی دیگر ما در ایران آن قدر کشتی گیر خوب داریم که چهره شدن در میان آنها کار یکی دو سال نیست بلکه باید 6 یا 7 سال سختی بکشید، نتیجه بگیرید تا بر سر زبان ها بیفتید. ولی در MMA من پیشرو بودم و کار برایم در ایران راحت تر است.

 

امیر علی اکبری,بیوگرافی امیر علی اکبری,تاریخ تولد امیر علی اکبری

امیر علی اکبری کشتی گیر

 

عضویت در یواف سی

در تاریخ 6 ژوئن 2019 طی قراردادی به یواف سی پیوست ولی در ماه نوامبر« جف نوویتسکی» رییس بخش سلامت و عملکرد یواف سی اعلام کرد که قرارداد یواف سی با امیر علی اکبری به علت سابقه? دوپینگ و محرومیت مادام العمر که به تائید سازمان ضد دوپینگ آمریکا رسیده است، لغو شده است.

 

 

ازدواج و همسر امیر علی اکبری

امیر علی اکبری فعلاً تصمیمی برای ازدواج کردن ندارم چون یک جا ثابت نیستم و نمی توانم به زندگی ام برسم.

 

امیر علی اکبری,بیوگرافی امیر علی اکبری,تاریخ تولد امیر علی اکبری

امیر علی اکبری

 

افتخارات امیر علی اکبری در کشتی

تاریخ - مکان-  سطح مسابقات وزن-  نتیجه

2007 پکن – چین جوانان جهان 84 طلا

2009 قم – ایران جام یادگار امام 96 طلا

2009 پاتایا – تایلند آسیایی 96 طلا

2009 هرنینگ – دانمارک جهانی 96 برنز

2010 تفلیس – گرجستان جایزه بزرگ طلایی 120 طلا

2010 مسکو – روسیه جهانی 96 طلا

2011 تفلیس – گرجستان G. Kartozia& V. Balavadze Price 120 طلا

 

افتخارات امیر علی اکبری در MMA

برنده شدن امیر علی اکبری در مسابقات سال 2015 بانکوک – تایلند

برنده شدن امیر علی اکبری در مسابقات سال 2015 یوکوهاما – ژاپن

برنده شدن امیر علی اکبری در مسابقات سال 2016 سایتاما – ژاپن

 

گردآوری: بخش ورزشی بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

چهارشنبه 99 تیر 18  7:42 عصر

مجموعه: مشاوره خانواده

 

مدیتیشن,مدیتیشن چیست ,انواع مدیتیشن ,فواید علمی مدیتیشن

مدیتیشن چیست

 

با استفاده از مدیتیشن، شما میتوانید بیشتر کارها را با دقت انجام دهید. هر موقع که مشغول استراحت هستید و یا ازاد هستید، میتوانید تمرین مراقبه را انجام دهید این فعالیت نه تنها در همان لحظه به شما ارامش می دهد، بلکه امکان می دهد که ذهنی رها و آگاه داشته باشید.

مدیتیشن چیست؟

مدیتیشن یا مراقبه روشی برای تمرین و ورزش ذهن است که با روش ها و شیوه های مختلفی قابل اجرا می باشد. مدیتیشن شیوه های متنوعی دارد که برای اجرای تمامی آنها مهارت های مختلفی احتیاج است. برای اجرای برخی از مهارت های سطوح بالا، تمرین و اموزش زیادی لازم دارند ولی برخی روشها هم بدون اموزش به وسیله خود شخص قابل انجام است. مدیتیشین یکی از روش های درمان اضطراب هم شمرده می شود.

 

برای موفقیت باید نوعی از مدیتیشن که انتخاب می کنید اسان و راحت باشد و نتایج آن بتواند در شما برای ادامه راه انگیزه ایجاد کند. در واقع هر روشی که روی شما اثر کند، بهترین شیوه برای شما است برای این که تعداد شیوه های گوناگون مدیتیشن بسیار زیاد است. کلید انجام تمامی این روشها این است که هرروز زمانی را به نشستن، تنفس و ارتباط با خودتان اختصاص دهید.

 

مدیتیشن,مدیتیشن چیست ,انواع مدیتیشن ,فواید علمی مدیتیشن

فواید مدیتیشن

 

فواید علمی مدیتیشن را اعلام نموده است. بعضی از این فواید حاوی:

کاهش فشار خون 

تقویت دستگاه ایمنی بدن 

افزایش تمرکز

بهبود پاسخ جسمی و روحی نسبت به استرس

کاهش التهاب و درد

کاهش نگرانی و بیماری افسردگی

بهبود حافظه

 

مدیتیشن,مدیتیشن چیست ,انواع مدیتیشن ,فواید علمی مدیتیشن

انواع مدیتیشن

 

انواع مدیتیشن

 

مراقبه برای اشخاص مبتدی

چنانچه به تازگی با مراقبه و فواید آن اشنا شده اید، نیازی نیست مثل حرفه ای ها به انجام آن بپردازید بلکه کافی است با انجام تمرینات ساده از فواید مراقبه برخوردار گردید و با گذشت زمان در این زمینه پیشرفت کنید.

 

این تمرینات ساده سبب می شود تا با انجام کوچک ترین کارها بر تنفس خویش تمرکز نموده و بر احساسات خویش متمرکز شوید. مراقبه ی مبتدی حاوی چه مراحلی می شود؟

 

در یک محل آرام بنشینید یا دراز بکشید آنگاه چشمانتان را ببندید و راحت نفس بکشید. اجازه دهید تا دم و بازدم شما در شرایط عادی باشد و براین حس متمرکز شوید. در ابتدای کار کافی است در طول روز 3 الی 4 دقیقه را به انجام این کار اختصاص دهید و به مرور زمان، انجام آن را افزایش دهید.

 

مراقبه متعالی

مراقبه متعالی، محبوب ترین نوع مراقبه در سرتاسر جهان است و علمی ترین مورد مطالعه است. این نوع مدیتیشن، برای افردی که در حفظ یک تمرین مراقبه جدّی هستند، مطلوب است. ساده ترین راه برای آغاز این است که آرام بنشینید و روی نفس خویش تمرکز کنید. شما باید هرروز بیست دقیقه این نوع از مدیتیشن را انجام دهید. تا از فواید آن مثل ارامش، تقویت تمرکز و حافظه برخوردار شوید.

 

مدیتیشن,مدیتیشن چیست ,انواع مدیتیشن ,فواید علمی مدیتیشن

معنی مدیتیشن چیست

 

مراقبه ذاذن

ذاذن تمرین مدیتیشن نشسته بودائیان ذن است. از دیدگاه بعضی از بودائیان ذن ذاذن تمرین مدیتیشن به حساب نمی آید ولی بعضی دیگر معتقد هستند که ذاذن تمرین مدیتیشن در هسته ذن می باشد.

 

در تمرین ذاذن 3 عنصر مهم و اصلی باید در نظر گرفته شود:حالت نشستن، تنفس و وضعیت ذهن.

 

چطور مدیتیشن ذاذن را انجام دهیم:

روی یک عدد بالش یا پتوی تا کرده بنشینید به طوریکه باسن از زمین قدری فاصله داشته باشد. در وضعیت برمس بنشینید. پاها در حالت چهارزانو باشد به طوریکه پشت هر دو پا و زانوها روی زمین قرار بگیرد.

 

در حالت نیمه لوتوس بنشینید. و هر کدام از پاها را روی ران پای دیگر قرار دهید. دست ها را روی پاها بگذارید به طوریکه کف دست رو به بالا باشد. انگشت های یکی از دست ها را روی دست دیگری بگذارید به طوریکه نوک انگشت شست هر دو دست همدیگر را لمس کند.

 

سر را به طرف اسمان ببرید. فشار شانه ها را رها نموده و سینه را سپر کنید. دهان را ببندید و زبان را به سقف دهان بچسبانید. از طریق بینینفس بکشید و روی ریتم تنفس تمرکز کنید. تعداد نفس ها را بشمارید از 10 تا 1? در همین وضعیت بمانید و روی وضعیت بدن و تنفس تمرکز کنید.

 

ذهن و بدن تان در این لحظه با هم هماهنگ می شود.

 

مدیتیشن,مدیتیشن چیست ,انواع مدیتیشن ,فواید علمی مدیتیشن

آموزش مدیتیشن

 

چی کونگ

چی کونگ( یا چی گونگ) یکی دیگر از اقسام مدیتیشن است.« چی» در زبان چینی به مفهوم کار و« کونگ» به مفهوم انرژی درونی است.

 

ترکیب این دو به مفهوم تعالی یا پرورش انرژی درونی است. این نوع مدیتیشن حاوی تمرینی می شود که طبق مکتب فکری- فلسفی تائوئیسم چینی طراحی شده است و به صورت کلی، ترکیبی است از تمرینات مرتبط با روش های تنفسی. برای استفاده از این نوع مدیتیشن، باید تلاش کنید بر« چی» متمرکز شوید، که همان انرژی حیاتی شما است.

 

راهنمای مرحله به مرحله? مدیتیشن چی کونگ

راحت بنشینید و کمرتان را صاف نگه دارید. تمامی بخش های بدن تان را ازاد و راحت بگذارید. بر نفس های عمیق و طولانی( به اندازه ای عمیق که قسمت پایینی شکم همزمان با تنفس حرکت کند) تمرکز کنید و تلاش کنید به هیچ چیز دیگری فکر نکنید.

 

بر اساس این مکتب فکری- فلسفی، مرکز جمع شدن انرژی« چی» در بدن، در نقطه ای حدودا 5 سانتیمتر پائین تر از ناف قرار دارد. با تمام توان، تمرکزتان را معطوف به این نقطه کنید.

 

در حالی که متمرکز روی نقطه? تجمع انرژی هستید، تلاش کنید نیرویی را که به واسطه? جریان انرژی در بدن تان پدید می آید، حس کنید. چنانچه بتوانید بر نقطه? تجمع انرژی متمرکز بمانید، نیروی جریان آنرا هم حس خواهید کرد.

 

مدیتیشن,مدیتیشن چیست ,انواع مدیتیشن ,فواید علمی مدیتیشن

مدیتیشن چیست

 

مهربانی بعنوان مدیتیشن شناخته می شود

هدف آن پرورش نگرش عشق و مهربانی نسبت به همه چیز، حتی دشمنان و منبع های استرس است در حالیکه بطور عمیق تنفس می کنید، اشخاص حرفه ای ذهن را برای دریافت محبت باز می کنند سپس پیام های محبت را به جهان، اشخاص خاص، و یا به عزیزان ارسال می کنند.در بیشتر اشکال مدیتیشن، کلید آن است بارها این پیغام را تکرار کند، تا هنگامی که پزشک گرایش به مهربانی داشته باشد.

 

 

می تواند به اشخاص اسیب دیده کمک کند:

عصبانی

سرخوردگی

دلخوری

تعارض بین فردی

 

این نوع مدیتیشن امکان دارد عواطف مثبت را افزایش دهد و مرتبط با کاهش افسردگی، اضطراب و استرس بعد از حادثه باشد.

 

مدیتیشن ذهن اگاهی

مدیتیشن ذهن اگاهی امکان دارد برای تازه کار ها یکی از چالش انگیزترین انواع مدیتیشن باشد ولی روشی عالی با فوایدی بسیار است که هم برای تازه کارها و هم برای افردی که پیوسته تمرین می کنند، کاربرد دارد.

 

این شیوه برای افردی که سؤال می پرسند« چطور مدیتیشن کنیم؟» و چیزی از آن نمی دانند خوب است زیرا بسیار ساده است و به وسیله خاصی یا امادگی قبلی احتیاج ندارد، به بیان دیگر نیازی به روشن کردن شمع، تکرار ذکر( مانترا) یا تکنیک هایی برای فراگیری نیست.

 

تنها تمرین طولانی مدت میتواند ذهنی ارام تر و واکنش پذیری کمتری برای مبارزه با استرس برایتان فراهم آورد. خصوصیت اصلی این روش، تمرکز بر لحظه حال است. به جای تمرکز بر هر چیزی خارج از خود، مدیتیشن ذهن اگاهی احتیاج به تمرکز بر« اکنون» دارد.

 

مدیتیشن,مدیتیشن چیست ,انواع مدیتیشن ,فواید علمی مدیتیشن

فوائد و تکنیک های انجام مدیتیشن

 

یوگا کندالینی 

یوگا کندالینی شکلی از فعالیت فیزیکی مدیتیشن است که حرکات و تنفس عمیق و مانترا ها را با هم ترکیب می کند. معمولاً برای اموزش این نوع مدیتیشن باید از مربی استفاده شود ولی اشخاص میتوانند حرکات یوگا و مانترا ها را در منزل بیاموزند.

 

یوگا کاندالینی مشابه یوگا می تواند کشیدگی های فیزیکی و درد را کاهش دهد. همچنین به کاهش اضطراب وافسردگی کمک می کند.

 

مطالعه ای در سال 2008 که روی کهنه سربازانی که کمر درد داشتند به این نتیجه رسیدن که یوگا کاندالینی سبب افزایش انرژی و بهبود سلامت کلی بدن می شود.

 

ویپاسانا

این واژه سانسکریت به معنی “دیدن شکل واقعی چیزهاست” و به “مدیتینش بینش یا نگرش” هم معروف است. این مدیتیشن قسمتی از سنت 2500 ساله ی بودا است که برای کمک به سطوح عمیق تر هشیاری بکار می رود.

 

در این مدیتیشن به شما اموزش داده می شود به افکار و تجربیاتی که برایتان بوجود می آید برچسب بزنید و به چیزهایی که نظرتان را جلب میکند توجه کنید. هر موقع یک برچسب را شناسایی کردید، تشویق می شوید که هشیاری خویش را به همان موضوع اولیه که تنفس است برگردانید.

 

لحظه به لحظه روی دم و بازدم خویش تمرکز کنید. هر موقع که یک حس یا تفکر به سراغ شما می آید، توجه کنید که آیا این تفکر مربوط به پارس یک سگ، یک زانو درد یا یک تفکر و آنگاه بازگرداندن تمرکز به دم و بازدم است. این کار به شما اجازه می دهد که ناظر افکار خویش باشید و آن ها را به صورت عینی مشاهده کنید.

 

حالت بدن:چهار زانو روی تشک

این تمرین را انجام دهید اگر:میخواهید از شر افکار مزاحم نجات پیدا کنید و هشیاری خویش را افزایش دهید.

 

گردآوری: بخش ورزشی بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 99 تیر 17  5:58 عصر
تاثیر ورزش برروی پیر نشدن چشم!

 

یک مطالعه جدید اولین شواهد تجربی را از این موضوع نشان می‌دهد که ورزش می‌تواند باعث کاهش سرعت تباهی لکه زرد در چشم با افزایش سن شود

جلوگیری از کاهش بینایی در پیری با ورزش

همه ما بر این مسئله واقف هستیم که انجام ورزش بسیار خوب است. ورزش همه چیز را از بیماری‌های قلبی و عروقی گرفته تا سلامت شناختی فرد بهبود می‌بخشد. مطالعات مشاهده‌ای همچنین گزارش داده‌اند که فعالیت بدنی باعث کاهش اختلال بینایی در پی افزایش سن می‌شود، اما تاکنون رابطه علت و معلولی آن مشخص نشده بود.

تحقیقات جدید محققان دانشگاه ویرجینیا(UVA) اولین شواهد را از این ارتباط ارائه می‌دهد که نشان می‌دهد ورزش چگونه می‌تواند به طور مستقیم تباهی لکه زرد را آهسته و یا حتی از آن جلوگیری کند.

تباهی لکه زرد یا دژنراسیون ماکولا(Macular degeneration)، "AMD" یا "ARMD" شایع‌ترین علت کوری در افراد مسن است. در این بیماری "ماکولا" یا "لکه زرد" تخریب می‌شود. ماکولا قسمت حساس به نور شبکیه و مسئول دید مستقیم و واضح است که برای کارهای دقیق مثل خواندن و رانندگی لازم است.

تباهی لکه زرد بر دو نوع است: خشک(Dry) و تر(Wet). نوع خشک شایع‌تر بوده و حدود 90 درصد بیماران به این نوع مبتلا می‌شوند. نوع تر معمولاً با کاهش دید شدیدتر و جدی‌تری همراه است.

تباهی لکه زرد در افراد بالای 65 سال شایع‌تر بوده و زنان بیشتر به این بیماری مبتلا می‌شوند. اکثر موارد این بیماری با افزایش سن به وجود می‌آیند. این بیماری می‌تواند عارضه بعضی داروها نیز باشد. همچنین به نظر می‌رسد ارث نیز در ابتلا به این بیماری نقش داشته باشد.

دژنراسیون ماکولا یک وضعیت پزشکی است که ممکن است نتیجه آن تاری یا از دست دادن بینایی در مرکز دید باشد. در اوایل اغلب هیچ نشانه‌ای وجود ندارد. به تدریج دید یک یا هر دو چشم بدتر می‌شود و ممکن است حتی بینایی به‌طور کامل از دست برود و حتی فعالیت‌های روزانه فرد مختل شود. گاه افراد دچار توهمات بینایی می‌شوند که این حالت ارتباطی با بیماری‌های روانی ندارد.

دژنراسیون ماکولا به‌طور معمول در افراد مسن رخ می‌دهد. البته عوامل ژنتیکی هم در این مشکل نقش دارند و علت اصلی مشکل آسیب به ماکولا در شبکیه چشم است.

پیشگیری از آن شامل ورزش و تغذیه مناسب و سیگار نکشیدن است. تأثیر آنتی‌اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی برای پیشگیری از این مشکل اثبات نشده‌ است. هیچ درمان خاصی برای کسی که با این مشکل دید خود را از دست داده وجود ندارد. مکمل‌ها در کسانی که مبتلا به این بیماری هستند ممکن است پیشرفت آن را کندتر کند.

"لکه زرد" یا "ماکولا"(Macula) بخشی از شبکیه است که بیشترین حساسیت به نور را دارد و موجب دید مستقیم و واضح می‌شود. لکه زرد برای کارهای دقیق مثل خواندن و رانندگی لازم است. این لکه با شکل بیضوی حاوی رنگدانه‌های زرد و در نزدیکی مرکز شبکیه است. گودی مرکزی(fovea) که بیشترین تراکم یاخته‌های مخروطی چشم را داراست در لکه زرد قرار دارد. یاخته‌های مخروطی گونه‌ای از یاخته‌های گیرنده نور هستند که به مغز توانایی دیدن رنگ‌ها و جزئیات ظریف اشیا را می‌دهند و بیشتر در نور قوی تحریک می‌شوند. بنابراین، این بخش که در انتهای چشم و در راستای مردمک قرار دارد، در دقت و تیزبینی چشم نقش دارد. قطر لکه زرد حدود دو میلی‌متر است.

"بردلی گلفاند" سرپرست این مطالعه جدید می‌گوید: مدتی طولانی است که این سؤال مطرح شده است که آیا حفظ یک سبک زندگی سالم می‌تواند تباهی لکه زرد را به تأخیر بیاندازد یا مانع از آن شود.

وی گفت که با استفاده از نظرسنجی از مردم پرسیده شده است که چه غذاهایی می‌خورند و چه میزان ورزش انجام می‌دهند.

اما این نوع مطالعات مستعد خطاهای خود گزارشی هستند و همانطور که "گلفاند" خاطرنشان می‌کند، حتی اگر بین افزایش فعالیت بدنی و کاهش بینایی ارتباط وجود داشته باشد، لزوماً به معنای پیوند عِلّی نیست. از این گذشته، هرچه افراد پیرتر می‌شوند و بینایی آنها کاهش می‌یابد، به طور طبیعی کمتر حرکت و ورزش می‌کنند.

بنابراین "گلفاند" و همکارانش مجموعه‌ای از آزمایش‌ها روی موش‌ها را برای بررسی اینکه آیا ورزش به طور مستقیم بر روی تباهی لکه زرد تأثیر می‌گذارد، ترتیب دادند. دو گروه از موش‌ها با هم مقایسه شدند، یک گروه دارای یک چرخ گردونه ورزشی در قفس خود بودند و گروه دیگر بدون چرخ بودند. ماهیت ورزش داوطلبانه اهمیت زیادی داشت، زیرا اجبار به ورزش به تحریک واکنش‌های استرسی منجر می‌شود که می‌توانست بر نتایج مطالعه تأثیر منفی بگذارد.

محققان بعد از چهار هفته از لیزر برای بررسی یک آسیب چشم به نام "CNV" استفاده کردند که یکی از عوامل اصلی در بسیاری از اشکال اختلال بینایی مربوط به افزایش سن، شامل رشد بیش از حد رگ‌های خونی در قسمت خاصی از چشم است.

محققان در دو آزمایش دریافتند که رشد رگ‌های خونی در موش‌هایی که ورزش می‌کنند، بین 32 تا 45 درصد کمتر از موش‌های بدون تحرک بود که به ورزش داوطلبانه دسترسی نداشتند. حتی جالب‌تر از این یافته بود که انجام ورزش پس از ایجاد آسیب، باعث بهبود آن نمی‌شود و فقط موش‌هایی که از پیش ورزش کرده بودند، با کاهش و جلوگیری از آسیب بینایی بهره مند شدند.

این در نهایت بدین معنی است که حتی مقدار کمی ورزش به نظر می‌رسد پیامدهای مستقیم و پیشگیرانه‌ای در برابر انواع خاصی از اختلالات بینایی داشته باشد. اینکه دقیقاً چه مکانیسم مولکولی خاصی واسطه این محافظت از لکه زرد است، هنوز مشخص نیست.

یک فرضیه مطرح شده این است که انجام ورزش دارای اثرات مفید برای سیستم ایمنی است که می‌تواند اقدامات التهابی احتمالی برای لکه زرد را که وابسته به افزایش سن است، کاهش دهد.

محققان امیدوارند مکانیسم‌های اصلی این موضوع را با هدف توسعه نوعی از داروهای درمانی برای تقلید از این روند طبیعی دریابند.

"گلفاند" گفت: مرحله بعدی بررسی این است که چگونه و چرا این اتفاق می‌افتد و اینکه ببینیم آیا می‌توانیم قرص یا روشی را توسعه دهیم که مزیت‌های ورزش را بدون نیاز به انجام ورزش فراهم کند. ما در مورد جمعیت نسبتاً سالمند که از تباهی لکه زرد رنج می‌برند، صحبت می‌کنیم که بسیاری از آنها ممکن است قادر به انجام ورزش نباشند.

این مطالعه جدید در مجله Investigative Ophthalmology & Visual Science منتشر شده است.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یکشنبه 99 تیر 15  6:8 عصر
تاثیر ورزش برروی پیر نشدن چشم!

 

یک مطالعه جدید اولین شواهد تجربی را از این موضوع نشان می‌دهد که ورزش می‌تواند باعث کاهش سرعت تباهی لکه زرد در چشم با افزایش سن شود

جلوگیری از کاهش بینایی در پیری با ورزش

همه ما بر این مسئله واقف هستیم که انجام ورزش بسیار خوب است. ورزش همه چیز را از بیماری‌های قلبی و عروقی گرفته تا سلامت شناختی فرد بهبود می‌بخشد. مطالعات مشاهده‌ای همچنین گزارش داده‌اند که فعالیت بدنی باعث کاهش اختلال بینایی در پی افزایش سن می‌شود، اما تاکنون رابطه علت و معلولی آن مشخص نشده بود.

تحقیقات جدید محققان دانشگاه ویرجینیا(UVA) اولین شواهد را از این ارتباط ارائه می‌دهد که نشان می‌دهد ورزش چگونه می‌تواند به طور مستقیم تباهی لکه زرد را آهسته و یا حتی از آن جلوگیری کند.

تباهی لکه زرد یا دژنراسیون ماکولا(Macular degeneration)، "AMD" یا "ARMD" شایع‌ترین علت کوری در افراد مسن است. در این بیماری "ماکولا" یا "لکه زرد" تخریب می‌شود. ماکولا قسمت حساس به نور شبکیه و مسئول دید مستقیم و واضح است که برای کارهای دقیق مثل خواندن و رانندگی لازم است.

تباهی لکه زرد بر دو نوع است: خشک(Dry) و تر(Wet). نوع خشک شایع‌تر بوده و حدود 90 درصد بیماران به این نوع مبتلا می‌شوند. نوع تر معمولاً با کاهش دید شدیدتر و جدی‌تری همراه است.

تباهی لکه زرد در افراد بالای 65 سال شایع‌تر بوده و زنان بیشتر به این بیماری مبتلا می‌شوند. اکثر موارد این بیماری با افزایش سن به وجود می‌آیند. این بیماری می‌تواند عارضه بعضی داروها نیز باشد. همچنین به نظر می‌رسد ارث نیز در ابتلا به این بیماری نقش داشته باشد.

دژنراسیون ماکولا یک وضعیت پزشکی است که ممکن است نتیجه آن تاری یا از دست دادن بینایی در مرکز دید باشد. در اوایل اغلب هیچ نشانه‌ای وجود ندارد. به تدریج دید یک یا هر دو چشم بدتر می‌شود و ممکن است حتی بینایی به‌طور کامل از دست برود و حتی فعالیت‌های روزانه فرد مختل شود. گاه افراد دچار توهمات بینایی می‌شوند که این حالت ارتباطی با بیماری‌های روانی ندارد.

دژنراسیون ماکولا به‌طور معمول در افراد مسن رخ می‌دهد. البته عوامل ژنتیکی هم در این مشکل نقش دارند و علت اصلی مشکل آسیب به ماکولا در شبکیه چشم است.

پیشگیری از آن شامل ورزش و تغذیه مناسب و سیگار نکشیدن است. تأثیر آنتی‌اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی برای پیشگیری از این مشکل اثبات نشده‌ است. هیچ درمان خاصی برای کسی که با این مشکل دید خود را از دست داده وجود ندارد. مکمل‌ها در کسانی که مبتلا به این بیماری هستند ممکن است پیشرفت آن را کندتر کند.

"لکه زرد" یا "ماکولا"(Macula) بخشی از شبکیه است که بیشترین حساسیت به نور را دارد و موجب دید مستقیم و واضح می‌شود. لکه زرد برای کارهای دقیق مثل خواندن و رانندگی لازم است. این لکه با شکل بیضوی حاوی رنگدانه‌های زرد و در نزدیکی مرکز شبکیه است. گودی مرکزی(fovea) که بیشترین تراکم یاخته‌های مخروطی چشم را داراست در لکه زرد قرار دارد. یاخته‌های مخروطی گونه‌ای از یاخته‌های گیرنده نور هستند که به مغز توانایی دیدن رنگ‌ها و جزئیات ظریف اشیا را می‌دهند و بیشتر در نور قوی تحریک می‌شوند. بنابراین، این بخش که در انتهای چشم و در راستای مردمک قرار دارد، در دقت و تیزبینی چشم نقش دارد. قطر لکه زرد حدود دو میلی‌متر است.

"بردلی گلفاند" سرپرست این مطالعه جدید می‌گوید: مدتی طولانی است که این سؤال مطرح شده است که آیا حفظ یک سبک زندگی سالم می‌تواند تباهی لکه زرد را به تأخیر بیاندازد یا مانع از آن شود.

وی گفت که با استفاده از نظرسنجی از مردم پرسیده شده است که چه غذاهایی می‌خورند و چه میزان ورزش انجام می‌دهند.

اما این نوع مطالعات مستعد خطاهای خود گزارشی هستند و همانطور که "گلفاند" خاطرنشان می‌کند، حتی اگر بین افزایش فعالیت بدنی و کاهش بینایی ارتباط وجود داشته باشد، لزوماً به معنای پیوند عِلّی نیست. از این گذشته، هرچه افراد پیرتر می‌شوند و بینایی آنها کاهش می‌یابد، به طور طبیعی کمتر حرکت و ورزش می‌کنند.

بنابراین "گلفاند" و همکارانش مجموعه‌ای از آزمایش‌ها روی موش‌ها را برای بررسی اینکه آیا ورزش به طور مستقیم بر روی تباهی لکه زرد تأثیر می‌گذارد، ترتیب دادند. دو گروه از موش‌ها با هم مقایسه شدند، یک گروه دارای یک چرخ گردونه ورزشی در قفس خود بودند و گروه دیگر بدون چرخ بودند. ماهیت ورزش داوطلبانه اهمیت زیادی داشت، زیرا اجبار به ورزش به تحریک واکنش‌های استرسی منجر می‌شود که می‌توانست بر نتایج مطالعه تأثیر منفی بگذارد.

محققان بعد از چهار هفته از لیزر برای بررسی یک آسیب چشم به نام "CNV" استفاده کردند که یکی از عوامل اصلی در بسیاری از اشکال اختلال بینایی مربوط به افزایش سن، شامل رشد بیش از حد رگ‌های خونی در قسمت خاصی از چشم است.

محققان در دو آزمایش دریافتند که رشد رگ‌های خونی در موش‌هایی که ورزش می‌کنند، بین 32 تا 45 درصد کمتر از موش‌های بدون تحرک بود که به ورزش داوطلبانه دسترسی نداشتند. حتی جالب‌تر از این یافته بود که انجام ورزش پس از ایجاد آسیب، باعث بهبود آن نمی‌شود و فقط موش‌هایی که از پیش ورزش کرده بودند، با کاهش و جلوگیری از آسیب بینایی بهره مند شدند.

این در نهایت بدین معنی است که حتی مقدار کمی ورزش به نظر می‌رسد پیامدهای مستقیم و پیشگیرانه‌ای در برابر انواع خاصی از اختلالات بینایی داشته باشد. اینکه دقیقاً چه مکانیسم مولکولی خاصی واسطه این محافظت از لکه زرد است، هنوز مشخص نیست.

یک فرضیه مطرح شده این است که انجام ورزش دارای اثرات مفید برای سیستم ایمنی است که می‌تواند اقدامات التهابی احتمالی برای لکه زرد را که وابسته به افزایش سن است، کاهش دهد.

محققان امیدوارند مکانیسم‌های اصلی این موضوع را با هدف توسعه نوعی از داروهای درمانی برای تقلید از این روند طبیعی دریابند.

"گلفاند" گفت: مرحله بعدی بررسی این است که چگونه و چرا این اتفاق می‌افتد و اینکه ببینیم آیا می‌توانیم قرص یا روشی را توسعه دهیم که مزیت‌های ورزش را بدون نیاز به انجام ورزش فراهم کند. ما در مورد جمعیت نسبتاً سالمند که از تباهی لکه زرد رنج می‌برند، صحبت می‌کنیم که بسیاری از آنها ممکن است قادر به انجام ورزش نباشند.

این مطالعه جدید در مجله Investigative Ophthalmology & Visual Science منتشر شده است.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: ورزش عمومی

 

ورزش در خانه, ورزش کردن در خانه, ورزش در منزل

ورزش در خانه

 

نداشتن وقت کافی از جمله معضلاتی است که افراد برای رفتن به باشگاه و ورزش کردن با آن روبه رو هستند. بنابراین در این مقاله قصد داریم در مورد ورزش در خانه بدون تجهیزات با شما صحبت کنیم. با این راهکارها شما امکان این را دارید تا بدون هرگونه وسایل ورزشی و تجهیزات خاص، به تمرینات ورزشی بپردازید و به تناسب‌اندام دست یابید.

اسکوات

ورزش در خانه, ورزش کردن در خانه, ورزش در منزل

انجام حرکت اسکوات در خانه

 

 اسکوات حرکتی است چند مفصلی که عضلات چهار سر ران را هدف گرفته اما به خاطر ماهیتی که دارد، عضلات پشت، عضلات سرینی (باسن)، عضلات شکم و عضلات همسترینگ (پشت پا) را هم درگیر می‌کند. این حرکت به طرز باورنکردنی باعث تولید هورمون تستسترون شده و رشد قابل‌توجه عضلات در سرتاسر بدن را به دنبال خواهد داشت. با توجه به اینکه حرکت اسکوات یکی از حرکات بنیادی برای تقویت عضلات پا است؛ آگاهی از نحوه اجرای صحیح حرکت اسکوات بسیار ضروری است.

 

طناب زدن

طناب زدن از حرکات ساده، اما تأثیرگذار ورزش در خانه محسوب می‌شود. یک روش مؤثر برای داشتن اندامی بدون نقص و همچنین بهترین ورزش برای بالا بردن ظرفیت ریه‌ها و کمک کردن به بهبود گردش خون در بدن است.

 

طناب زدن بهترین راه برای سوزاندن کالری است و چرا که با بالا رفتن ضربان قلب و سرعت کالری سوزی روند چربی سوزی هم بالا می‌رود. طناب زدن یکی از موثرترین ورزش‌هایی است که برای قلب و عروق بسیار مناسب است، زیرا باعث بالا رفتن مقاومت فیزیکی بدن می‌شود.

 

دراز نشست

روش صحیح انجام حرکت: بر روی کمر خوابیده و زانوهای خود را در یک زاویه 90 درجه نگه دارید. دست‌های خود را در طرفین سر قرار دهید و نوک انگشت‌ها را به گوش خود بچسبانید.

قسمت پایین کمر خود را به زمین فشار داده و در همین حین شانه‌های خود را از زمین جدا کنید و چند اینچ بالا بیاورید این اطمینان را حاصل کنید که قسمت پایین کمر شما در تمام طول تمرین در تماس با زمین می‌ماند. عضلات شکم را منقبض کرده، و فشار زیادی به آن‌ها وارد کنید، سپس به صورت کنترل شده و آرام، تیغه شانه‌های خود را بر روی زمین قرار دهید.

 

شنا

ورزش در خانه, ورزش کردن در خانه, ورزش در منزل

انجام شنا در خانه

 

 شنا یک تمرین عالی برای کار کردن کل بدن، به خصوص سینه است. دست هایتان را روی دو طرف سینه خود قرار دهید. در هنگام دراز کشیدن روی دست خود، از وزن بدنتان پشتیبانی کنید. حالا بدن خود را بلند کنید و آن را با خم کردن آرنج به موقعیت شروع پایین ببرید.

 

شما می توانید این تمرین را برای کار بر روی عضلات سه سر خود با حرکت دادن دست هایتان به کمر خود تغییر دهید.اگر در ابتدا سخت بود می توانید زانوهایتان را خم کنید. 

 

کرانچ

ورزش در خانه, ورزش کردن در خانه, ورزش در منزل

حرکت کرانچ در خانه

 

این حرکت برای از دست دادن چربی شکم مناسب است. با راهنمای مناسب متخصص، برایتان مفید است. با دراز کشیدن به پشت خود شروع کنید.

 

زانوهایتان را خم کنید و دست هایتان را روی سینه و یا پشت سرتان قرار دهید.سپس پشت شکم را عقب بکشید و ماهیچه های آن را منقبض کنید تا تیغه شانه را بلند کنید.

 

دقت کنید که گردن تان صاف باشد و از بازوهایتان استفاده نکنید، تا بالاتنه تان را بالا بکشید.به موقعیت شروع پایین بروید و دوباره تکرار کنید. 

 

پلانک

ورزش در خانه, ورزش کردن در خانه, ورزش در منزل

حرکت پلانک در خانه

 

پژوهش ها نشان داده اند که حرکت پلانک گزینه ای عالی برای کار کشیدن از عضلات و افزایش قدرت بدنی هستند. حرکت پلانک گزینه ای خوب برای تقویت عضلات شکم و بخش مرکزی بدن است. افزون بر این، پلانک به بهبود ثبات ستون فقرات و تقویت دست ها و پاها کمک می کند.

 

پلانک کلاسیک این گونه انجام می شود که دست ها را از آرنج خم کرده و به موازات شانه روی زمین قرار می دهیم تا زاویه ای 90 درجه شکل بگیرد و قسمت دیگر وزن بدن را سینه پاها تحمل می کنند.

 

پشت بدن صاف و شکم سفت نگه داشته می شود. همچنین، به جای قرار دادن آرنج ها روی زمین می توانید در شرایطی که دست ها صاف هستند کف دست ها را روی زمین قرار دهید. سپس، زانوی یک پا را به سمت سینه جمع کنید و دوباره به حالت اول بازگردید. اگر تازه کار هستید می توانید در تمرین نخست وضعیت بدن را برای 15 ثانیه حفظ کنید و تمرین دوم را در 4 ست با 15 تکرار انجام دهید.

 

پله ها هم می تواند وسیله ورزش باشد

اگر در منزل پله دارید بسیار عالی است چون می توانید ورزش هایی مثل تقویت و لاغر کردن پاها را انجام دهید گام هایتان یکسان باشد. حرکت لانگ را هم می توانید با کمک پله ها انجام دهید و حتی از قوطی شنی برای بالا بردن مقاومت بهره ببرید.

 

پل باسن

ورزش در خانه, ورزش کردن در خانه, ورزش در منزل

ورزش در منزل

 

در حالت دراز نشست به زمین خوابیده دست ها را کنار بدن قرار دهید سپس با عضلات سرینی لگن خود را بالا بکشید.سعی کنید با مهره های کمری بدن خود را بالا نکشید حتما باید با عضلات سرینی و لگن حرکت انجام شود.لگن خود را زیاد بالا نکشید، عضلات سینه، شکم، سرینی، چهارسر ران باید در یک راستا باشد.

 

پوش آپ

ورزش در خانه, ورزش کردن در خانه, ورزش در منزل

حرکت پوش آپ در خانه

 

زانو های خود را به زمین بگذارید و حرکت را انجام دهید.توجه داشته باشید کل بدن در یک راستا باشد زمان انجام حرکت در مسیر رفت و برگشت باید برابر باشد.

 

انجام اصولی و صحیح حرکات ورزشی با تغذیه مناسب ضامن سلامتی، تناسب اندام و افزایش قوای جسمانی است و در شرایط کنونی که تحرک بدنی کم شده، بدن تمایل بسیار شتابزده تری برای تولید و تجمع چربی خواهد داشت که در این راستا چند نکته در خصوص نحوه تغذیه در این شرایط باید رعایت شود تا دچار چاقی نشویم.

 

باید سعی کنیم کربوهیدارتهای مصرفی خود را کاهش داده و کل نان مصرفی را به یک چهارم هر قرص نان برسانیم و برنج مصرفی خود را نیز در روز به هفت تا 9 قاشق برسانیم اما مجاز به استفاده از همه خورشت ها هستیم اما باید سعی کنیم تا از چربی های اشباع داخل خورشت ها استفاده نکنیم.

 

همچنین از فیبرها می توانیم به دلیل دارا بودن انواع آنتی اکسیدان استفاده کنیم که سیر، پیاز، خیار، گوجه، کلم، کاهو، کرفس دارای فیبر خوبی هستند و از میوه ها هم می توانیم هر روز دو واحد استفاده کنیم که میوه هایی همچون سیب، پرتقال، کیوی،  موز، هندوانه بسیار مناسبند.

 

از شیر و ماست نیز می توان استفاده کرد و علاوه بر آن باید از پروتئین های گیاهی نیز همچون لوبیا و عدس و پروتئین حیوانی همانند مرغ، ماهی و تخم مرغ نیز استفاده کرد.

 

از خشکبار بدون نمک نیز می توان بهره برد همانند مغرگردو، بادام و پسته که این باید حداکثر سه بار در طول هفته استفاده شود که با انجام حرکات ورزشی و استفاده از این رژیم غذایی به خوبی می توانیم تناسب بدنی خود را حفظ کرده و قوای جسمانی خود را افزایش دهیم. 

 

گردآوری: بخش ورزشی بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 اردیبهشت 18  7:16 عصر

مجموعه: زیبایی اندام

 

بدنسازی در ماه رمضان

تمرین کردن در ماه مبارک رمضان باید با شرایط خاص خود باشد‎

 

بسیاری از بدنسازان فکر می کنند اگر دو ساعت در روز وزنه نزنند، قدرت عضلاتشان کم خواهد شد. ماه رمضان فرصت خوبی برای تغییرکامل برنامه ورزشی است

ماه مبارک رمضان شرایط ویژه‌ای را برای ورزشکاران به وجود می‌آورد.می‌دانید که تمرین کردن در ماه‌های غیر از ماه رمضان به علت 5 یا 4 نوبته بودن وعده‌های غذایی صبح‌ها، میان وعده صبح و ظهر، نهار، عصرانه، وعده‌های قبل و بعد از تمرین و شام را دارا است. 

 

بدن در طول روز با مصرف این وعده‌های غذایی در ساعات مختلف می‌تواند به راحتی تمامی مواد لازم جهت ترمیم، رشد و ریکاوری عضلات را دریافت کند در صورت وجود برنامه غذایی خوب و می‌توان گفت که هر سیستم تمرینی با شرایط بدنی و هدف، فرد اجرا کرد.

 

همچنین بدن در طول روز نیز از نظر مایعات آب به طور عالی هیدراته می‌شود. با این شرایط عضلات در آغاز تمرین سرشار از انرژی با توجه به تغذیه و استراحت خوب که در طول روز به دست آورده، آماده استارت تمرین خوب است.

 

تمرین کردن در ماه مبارک رمضان باید با شرایط خاص خود باشد، میدانید که شما در طول روز هیچ مایعی وارد بدنتان نمی‌شود و از این لحاظ بدن نمی‌تواند به تمرینات با شدت بالا جواب دهد. شما باید فقط یک هدف را دنبال کنید آن هم حفظ حجم به دست آمده قبل از این ماه است سعی کنید برنامه تمرینی خود را برای این یک ماه عوض کنید و به عضلات و مفاصل خود استراحت دهید. 

 

عواقب وزنه نزدن در ماه رمضان بسیار بیشتر از وزنه زدن است ، به این دلیل که ممکن است بخاطر عدم تمرین درصد زیادی از توان و قدرت خود را از دست بدهید و این در حالی است که عضله از دست داده اید ، پس برای اینکه عضله از دست ندهید در ماه رمضان حتما حداقل 30 دقیقه تمرین وزنه بعد از افطار داشته باشید.

 

سعی کنید که در ماه رمضان ست های خود را بیش از حد نکنید و تعداد حرکات در هر ست را 6 حرکت حداکثر قرار دهید ، طی تحقیقاتی در آمریکا این نوع سیستم تمرینی کمک به افزایش تستوسترون ، حفظ عضله و چربی سوزی باورنکردنی می شود.

 

در فاصله بین افطار تا سحر باید سعی کنید بیشترین میزان آب را دریافت کنید، حتی اگر نتوانید خوب بخوابید و زیاد آب خوردن اذیت تان کند.

 

کم آب شدن بدن

به یاد داشته باشید که تشنه شدن، نشان دهنده کم آبی شدید بدن است. بهتر است بدانید هیدراته شدن کامل بدن، زمان بر است و ممکن است چندین ساعت به طول انجامد؛ به‌خصوص اگر هنگام صبح احساس خشکی دهان به شما دست بدهد موضوع را پیچیده تر خواهد کرد. سعی کنید پیش از سحر حداقل 1 تا 2 لیتر آب بنوشید.

 

روزه گرفتن برای بدنسازان

برای یک بدنساز، نوع غذا از زمان خوردن آن مهمتر است‎

 

چه غذاهایی بخوریم

برای یک بدنساز، نوع غذا از زمان خوردن آن مهمتر است؛ برای مثال زمانی که شما تمرینهای هوازی و میزان کالری مصرفی خود را کمتر کنید از تجمع چربی در بدن جلوگیری خواهید کرد.

 

می‌توانید کالری مواد غذایی را با استفاده از بانک کالری محاسبه کنید تا کالری اضافی دریافت نکنید. وقتی پس از افطار احساس گرسنگی شدیدی داشتید، آب بهترین چیزی است که می‌تواند به شما کمک کند.

 

پیش از اینکه چیزی بخورید، حداقل یک لیتر آب بنوشید و 20 دقیقه صبر کنید، سپس غذا بخورید؛ بهترین غذایی که می توانید بلافاصله پس از باز کردن روزه بخورید تعدادی خرما است.

 

زمانی که روزه هستید بدنتان نسبت به مواقع دیگر سال به تغذیه مناسب تری نیاز دارد؛ پس حتماً از خوردن شیرینی و خوراکیهای مضر جداً خودداری کنید. اگر همیشه دوست داشتید غذاهای سالم تری مصرف کنید، ماه رمضان بهترین زمان برای عملی کردن این کار است.

 

سعی کنید بیشتر، مواد غذایی سالم مصرف کنید و پروتئین و سبزیجات بیشتری را در برنامه غذایی خود بگنجانید. همه چیز بستگی به کنترل میزان پروتئین مصرفی شما دارد.

 

چه تمرینهایی انجام دهیم

بسیاری از بدنسازان فکر می کنند اگر دو ساعت در روز وزنه نزنند، قدرت عضلاتشان کم خواهد شد. ماه رمضان فرصت خوبی برای تغییرکامل برنامه ورزشی است؛ اگر شما هر روز فقط تمرینهای اسکات، ددلیفت و پرس سینه انجام می دادید، می توانید با همین تمرینها یک تمرین ساده و کامل 45 دقیقه ای طراحی کرده و سه بار در هفته انجام دهید. سعی کنید در این یک ماه به کلی سبک تمرین کردن خود را متنوع کنید و تغییر دهید.

 

خواب

اگر می خواهید در ماه رمضان حجم عضلات تان را بیشتر کنید و قویتر شوید، لازم نیست از زمان خوابتان کم کنید؛ زیرا با این کار کمبود کالری پیدا کرده و حجم عضله بیشتری از دست خواهید داد. سعی کنید در مجموع 7 تا 8 ساعت در روز استراحت کنید.

 

گردآوری: بخش ورزش بیتوته


 
<      1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
جمعه 100 فروردین 27
امروز:   1502 بازدید
دیروز:   1262  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
به سوی فردا
نظرمن
اگه باحالی بیاتو
خورشید تابنده عشق
لحظه های آبی
Smile of dream
عصر پادشاهان
● بندیر ●
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

سلام
دیار عاشقان
آخرالزمان و منتظران ظهور
ن والقلم ومایسطرون
سرباز ولایت
لنگه کفش
Different.fdan
د نـیـــای جـــوانـی
عاشق آسمونی
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
هستی همیشگی
منتظر ظهور
EMOZIONANTE
دانلود آهنگ جدید
سکوت ابدی
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
فرزانگان امیدوار
بامبو
***جزین***
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
اتاق دلتنگی
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل

اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com