سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
آن که حق کسى را گزارد که حقش را به جا نیارد ، به بندگى او اعتراف دارد . [نهج البلاغه]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 آذر 27  6:1 عصر

مجموعه: مهارتهای زندگی

 

 روش خانگی برای تشخیص عسل طبیعی,روش تشخیص عسل طبیعی

روش خانگی برای تشخیص عسل طبیعی

 

عسل طبیعی، علاوه بر شیرینی خاص، دارای مزه و طعم ویژه ای است که فقط در عسل وجود دارد و عسل های مصنوعی فاقد این نوع مزه می باشند.

عسل یکی از مغذی ترین خوراکی ها است. تشخیص طبیعی بودن عسل همواره یکی از دغدغه های مصرف کنندگان این ماده غذایی است. با شیوه های زیر میتوانید تشخیص عسل خوب از بد را به آسانی تشخیص دهید.

 

عسل طبیعی شل است

یکی از روش تشخیص عسل طبیعی، توجه به مواردی از جمله شل بودن عسل طبیعی میتواند در زمان خرید آن به مردم کمک کند؛ عسل طبیعی که بدون شکر است و اغلب برای درمان بیماریها استفاده می شود، برعکس فکر مردم، نسبتا شل است.

 

مردم فکر می کنند عسلی طبیعی سفت است، عسلی که زنبور تولیدکننده آن شکر نخورده باشد، شل است؛ از نظر علمی هم این شل بودن به این علت است که قندهای اصلی عسل طبیعی، گلوکز و فروکتوز (قندهای کوچک مولکول) است و زمانیکه ظرف عسل طبیعی را کج می کنیم این قندها به آسانی روی هم حرکت می کنند، چنانچه به زنبور عسل شکر بدهند، قند شکر که ساکاروز و ایساکارید (قند پیچیده تر) است به علت نوع مولکول ها به هم گیر می کنند و به همین علت عسل یک مقدار سفت تر از حالت معمولی می شود.

 

عسل طبیعی سریع در دهان آب می شود و بعد از مصرف ایجاد انرژی می کند، در حالیکه عسل غیرطبیعی طعم آبنبات می دهد.

 

عطر و بو عسل طبیعی

چنانچه درپوش عسل مدت زمانی بسته باشد، پس از باز کردن درپوش، بو و عطر عسل طبیعی را که شبیه گل های طبیعت است را میتوانید حس کنید.

 

طعم عسل طبیعی

عسل طبیعی مزه شکر نمی دهد و علاوه بر شیرینی خاص، دارای مزه و طعم ویژه ای است. برای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی، باید توجه داشت که عسل مصنوعی اغلب طعم شکر می دهد، نه مزه خالص عسل. این یکی از نشانه های عسل طبیعی است.

 

آب یک راه ساده برای تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی:

عسل را در آب سرد بریزید مشاهده خواهید کرد که عسل طبیعی به طور کامل حالت چسبندگی خود را حفظ می کند و بسیار دشوار و دیر در آب سرد حل می شود ولی عسل تقلبی سریع در آب حل می شود.

 

یک راه دیگر برای تشخیص عسل اصل از تقلبی این چنین است که چنانچه عسل را درون لیوان آب بریزید، اگر در ته لیوان جمع شود و سریع حل نشود، عسل مطلوبی است، اما چنانچه عسل زمان ریختن، در آب حل شود، از مطلوبیت و خلوص کمتری برخوردار است.

 

اگر یک قاشق عسل را داخل بشقابی بریزید و مقداری آب سرد روی بریزید و خیلی آرام به یک سمت حرکت بدهید روی عسل طبیعی اشکالی به صورت لانه زنبور (6 ضلعی) ایجاد می شود ولی در عسل تقلبی این اتفاق نمی افتد.

 

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی با زرده تخم مرغ

یکی از جالب ترین روش های تست عسل طبیعی از تقلبی استفاده از زرده تخم مرغ است، عسل را با زرده تخم مرغ مخلوط کنید چنانچه زرده خام مثل زرده تخم مرغ پخته شده شد عسل طبیعی است در غیر اینصورت عسل تقلبی است.

 

مات بودن عسل اصل

از مشخصات عسل طبیعی می توان به این اشاره کرد که از بیرون شیشه ی عسل نمی توان طرف دیگر را ببینید در صورتی که عسل تقلبی شفاف است.

 

میزان چسبندگی

یک راه تشخیص عسل طبیعی، این است که چنانچه عسل طبیعی را بین انگشتان خود بگذارید، خواهید دید حالت چسبندگی ندارد. اما عسل تقلبی، به سبب بالا بودن درصد شیرین کننده ها و افزودنی ها، نسبتاً چسبناک است.

 

 

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی با نان تست

چنانچه عسل طبیعی را روی نان تست بمالید نان پس از چند دقیقه سفت می شود ولی چنانچه عسل تقلبی روی نان مالیده شود نان مرطوب خواهد شد.

 

روش خانگی برای تشخیص عسل طبیعی,روش تشخیص عسل طبیعی

عسل طبیعی شل است

 

آیا عسل طبیعی شکرک می زند؟

عسل طبیعی به دلیل داشتن دیاستاز بعد از مدتی ته نشین می شود و رس می کند؛ یعنی ذرات قند عسل متبلور می شود و عسل مانند روغن نباتی سفت می شود. تفاوت آن با شکرک زدن که در مربا ایجاد می شود این است که بلورهای عسل رس زده خیلی ریزتر از بلورهای مربای شکرک زده می باشد.

 

فریب عسل فروش ها را نخورید

بعضی از روش های تقلبی که خیلی ها فریب آن ها را می خورند، این است که:

 برای اینکه عسل با موم فروخته می شود نمی توان گفت که حتما عسل طبیعی است.

 

 اگر درون ظرف عسل یا روی عسل مقداری موم خرد شده بود به طبیعی بودن عسل شک کنید، زیرا در مرحله عسل گیری عسل بدون هیچ مواد اضافی بدست می آید. برخی اشخاص به خاطر اینکه ذهن شما را بازی بدهند روی ظرف عسل بی کیفیت را با مقداری خرده موم پر می کنند تا فکر کنید عسل طبیعی است که موم هم دارد.

 

 عسل خیلی ارزان نخرید زیرا به سلامت خودتان آسیب می زنید.

 عسل خیلی گران نخرید زیرا فقط جیب شما را خالی می کند. گران بودن نشانه ی اصل بودن عسل نیست.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: بیماری ها و راه درمان

 

تومور پاراگانگلیوما, علایم بیماری پاراگانگلیوما

پاراگانگلیوما به رشد غیرطبیعی سلول ها گفته می شود

 

همه چیز درباره پاراگانگلیوما

پاراگانگلیوما یک نئوپلاسم دستگاه عصبی - درونریز است که ممکن است در بخش‌های مختلف بدن (از جمله سر و گردن و قفسه سینه و شکم) رشد کند.

پاراگانگلیوما چیست؟

پاراگانگلیوما به رشد غیرطبیعی سلول ها گفته می شود که از نوع خاصی از سلول های عصبی که در سراسر بدن یافت می شود ، تشکیل می شود. این سلولهای عصبی خاص (سلولهای کرومافین) عملکردهای مهمی را در بدن انجام می دهند ، از جمله تنظیم فشار خون.

 

وقتی سلول های کرومافین غیرطبیعی می شوند می توانند تومور ایجاد کنند. هنگامی که تومورها در غدد فوق کلیوی اتفاق می افتد ، فئوکروموسیتوم نامیده می شوند. وقتی تومورها در جای دیگری از بدن اتفاق می افتند به آنها پاراگانگلیوما گفته می شود.

 

پاراگانگلیوماها معمولاً غیرسرطانی (خوش خیم) هستند. اما برخی از پاراگانگلیوماها می توانند سرطانی (بدخیم) شده و به سایر قسمت های بدن سرایت کنند.

پاراگانگلیوماها تومورهای نادری هستند. این بیماری ممکن است در هر سنی رخ دهد ، اما بیشتر در بزرگسالان بین 30 تا 50 سال تشخیص داده می شود. بیشتر پاراگانگلیوماها هیچ علت مشخصی ندارند ، اما برخی از آنها ناشی از جهش های ژنی است که از والدین به فرزندان منتقل می شود.

 

سلولهای پاراگانگلیوما معمولاً هورمونهایی ترشح می کنند که به کاتکول آمینها یا آدرنالین معروفند ، که هورمون جنگ یا گریز است. این می تواند باعث بروز فشار خون بالا ، ضربان قلب سریع ، تعریق ، سردرد و لرزش شود.

 

درمان پاراگانگلیوما اغلب شامل جراحی برای برداشتن تومور است. اگر پاراگانگلیوما سرطانی باشد یا به مناطق دیگر بدن گسترش یابد ، ممکن است درمان های اضافی در نظر گرفته شود.

 

تومور پاراگانگلیوما, علایم بیماری پاراگانگلیوما

راههای تشخیص پاراگانگلیوما

 

تشخیص پاراگانگلیوما

آزمایشاتی که برای تشخیص پاراگانگلیوما استفاده می شود عبارتند از:

• آزمایش خون و ادرار : پزشک شما ممکن است آزمایش خون و آزمایش ادرار برای اندازه گیری سطح هورمون های بدن شما را توصیه کند. این آزمایشات ممکن است هورمونهای اضافی تولید شده توسط سلولهای پاراگانگلیوما یا نشانگر تومور به نام کروموگرانین A را تشخیص دهد.

 

• آزمایشات تصویربرداری: آزمایشات تصویربرداری تصاویری از پاراگانگلیوما را ایجاد می کند تا به پزشک کمک کند تا میزان تومور را بهتر بشناسد و به تعیین بهترین گزینه های درمان کمک کند. آزمایشات ممکن است شامل MRI ، CT و تصویربرداری پزشکی هسته ای تخصصی مانند اسکن متایودوبنزیل گوانیدین (MIBG) و اسکن توموگرافی انتشار پوزیترون (PET) باشد.

 

• آزمایش ژنتیک: پاراگانگلیوما ها گاهی اوقات در اثر جهش های ژنی ایجاد می شوند که می توانند از والدین به فرزندان منتقل شوند. آزمایش ژنتیک ممکن است به عنوان بخشی از مراقبت شما توصیه شود.

 

پاراگانگلیوما نادر است و بسیاری از پزشکان به ندرت ، از فردی با این بیماری مراقبت کرده اند. از پزشک خود در مورد تجربه درمان پاراگانگلیوما بپرسید. اگر از تجربه پزشک خود با این بیماری نادر احساس ناراحتی می کنید ، به دنبال نظر دوم از یک پزشک متخصص در مراقبت از افراد مبتلا به پاراگانگلیوما و دیگر تومورهای عصب و غدد باشید.

 

تومور پاراگانگلیوما, علایم بیماری پاراگانگلیوما

راههای درمان پاراگانگلیوما

 

درمان پاراگانگلیوما

گزینه های درمانی شما به محل پاراگانگلیومای شما بستگی دارد ، اینکه آیا به سایر مناطق بدن گسترش یافته است و آیا هورمون های اضافی تولید می کند که علائم و نشانه هایی ایجاد می کنند.

 

درمان پاراگانگلیوما معمولاً شامل جراحی است. اگر سلولهای پاراگانگلیوما هورمون تولید می کنند ، لازم است قبل از ادامه درمان ، هورمون ها را مسدود کنید. معمولاً این کار با داروها انجام می شود. اگر پاراگانگلیوما نتواند در حین عمل به طور کامل برداشته شود یا اگر به سایر قسمت های بدن سرایت کند ، ممکن است درمان های اضافی در نظر گرفته شود.

 

گزینه های درمان عبارتند از:

• درمان هایی برای کنترل هورمون های تولید شده توسط تومور: اگر پاراگانگلیوما شما هورمون های اضافی تولید کند ، ممکن است به درمان هایی برای کاهش سطح هورمون ها و کنترل علائم و نشانه ها نیاز داشته باشید. قبل از شروع درمان پاراگانگلیوما کاهش و کنترل سطح هورمون ها ضروری است.

داروهایی که برای کنترل سطح هورمون ها استفاده می شود شامل بلاکرهای آلفا ، بتا بلاکرها و بلاکرهای کانال کلسیم است. سایر اقدامات ممکن است شامل رژیم غذایی حاوی سدیم زیاد و نوشیدن مایعات فراوان باشد.

 

• عمل جراحی : برای از بین بردن پاراگانگلیوما از جراحی استفاده می شود. حتی اگر پاراگانگلیوما به طور کامل برداشته نشود ، پزشک ممکن است یک عمل را برای برداشتن تا حد ممکن توصیه کند.

 

اگر پاراگانگلیومای شما هورمون های اضافی تولید کند ، ممکن است لازم باشد قبل از جراحی برای کنترل هورمون ها دارو مصرف کنید. وقتی پاراگانگلیوما تولید کننده هورمون مانند زمان جراحی مختل شوند ، هورمون های اضافی آزاد می شوند و مشکلات جدی ایجاد می کنند.

 

 

• پرتو درمانی: در پرتودرمانی از پرتوهای پرانرژی مانند اشعه ایکس و پروتون ها برای کنترل رشد تومور استفاده می شود. اگر پاراگانگلیوما به طور کامل با جراحی برداشته نشود ، ممکن است پرتودرمانی توصیه شود. همچنین می تواند برای تسکین درد ناشی از پاراگانگلیوما که به سایر قسمت های بدن گسترش می یابد استفاده شود.

 

یک نوع پرتودرمانی تخصصی به نام پرتودرمانی استریوتاکتیک بدن شامل هدف قرار دادن بسیاری از پرتوهای تابش به تومور است. این پرتوها دقیقاً به سلولهای پاراگانگلیوما معطوف شده اند تا حداقل خطر آسیب به بافت سالم اطراف وجود داشته باشد.

 

• درمان با فرسایش حرارتی : درمان فرسایش حرارتی با استفاده از گرما یا سرما سلولهای تومور را از بین می برد و رشد پاراگانگلیوما را کنترل می کند. این ممکن است در شرایط خاص مانند زمانی که پاراگانگلیوما به مناطق دیگر بدن مانند استخوان ها یا کبد گسترش می یابد ، یک گزینه باشد.

یک نوع درمان فرسایش حرارتی به نام فرسایش فرکانس رادیویی از انرژی الکتریکی برای گرم کردن سلولهای تومور استفاده می کند. نوع دیگری از درمان به نام Cryoablation از گاز سرد برای منجمد کردن سلولهای تومور استفاده می کند.

 

• شیمی درمانی : در شیمی درمانی از داروهایی برای از بین بردن سلولهای سریع رشد مانند سلولهای سرطانی استفاده می شود. اگر پاراگانگلیومای شما گسترش یافته باشد ، پزشک ممکن است شیمی درمانی را برای کوچک شدن تومورها توصیه کند. اگر پاراگانگلیومای شما هورمون های اضافی تولید کند ، قبل از انجام شیمی درمانی داروهایی برای کنترل سطح هورمون دریافت خواهید کرد.

 

• درمان دارویی هدفمند: درمان های دارویی هدفمند روی ناهنجاری های خاص موجود در سلول های سرطانی متمرکز هستند. با مسدود کردن این ناهنجاری ها ، درمان های دارویی هدفمند می توانند رشد سلول های سرطانی را کاهش دهند و یا باعث مرگ آنها شوند.

 

داروهایی که اشعه را مستقیماً به سلولهای تومور می رسانند. داروهایی که ترکیبی از یک ماده شیمیایی هستند که سلولهای پاراگانگلیومای را با یک ماده رادیواکتیو جستجو می کند ، می توانند تابش را مستقیماً به سلولهای تومور منتقل کنند. این روش های درمانی ممکن است گزینه ای برای پاراگانگلیوما باشد که به سایر نقاط بدن گسترش می یابد.

 

• آزمایشات بالینی : آزمایشات بالینی مطالعاتی در مورد روشهای درمانی جدید یا روشهای جدید استفاده از درمانهای موجود است. اگر به آزمایشات بالینی علاقه دارید ، در مورد گزینه های خود با پزشک خود صحبت کنید. با هم می توانید مزایا و خطرات درمان های آزمایشی را در نظر بگیرید.

 

• انتظار هوشیارانه : در شرایط خاص ، مانند پاراگانگلیوما رشد کندی دارد و علائم و نشانه هایی ایجاد نمی کند ، پزشک ممکن است درمان سریع را توصیه نکند. در عوض ، پزشک ممکن است در قرارهای مستمر پیگیری وضعیت شما را کنترل کند.

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اطلاعات دارویی

 

عوارض جانبی اسپری سیمبیکورت, تداخل دارویی اسپری سیمبیکورت

 اسپری سیمبیکورت

مشخصات اسپری سیمبیکورت

• نام دارو : اسپری سیمبیکورت

• نام لاتین: Symbicort

• نام تجاری: Symbicort

• رده دارویی: داروی استنشاقی

• اشکال دارویی: اسپری

• فروش دارو: بانسخه

موارد مصرف اسپری سیمبیکورت

• کنترل و جلوگیری از علایم آسم  

• کنترل و جلوگیری از علایم بیماری انسدادی مزمن ریوی 

• کنترل و جلوگیری از علایم بیماری برونشیت مزمن و آمفیزم

موارد منع مصرف اسپری سیمبیکورت

• در صورت حساسیت به بودزوناید، فورمترول یا لاکتوز (قند شیر) از مصرف دارو، خودداری نمایید.

مقدار و نحوه مصرف اسپری سیمبیکورت
>مقدار، نوع و توالی زمانی داروهایی که مصرف می کنید به موارد زیر بستگی دارد:

• سن بیمار

• نوع و شدت بیماری تحت درمان

• نحوه واکنش به اولین مقدار مصرفی دارو

• سایر شرایط پزشکی بیمار

 

> آسم

• سیمبیکورت را هر روز مصرف کنید. این کار در پیشگیری از ایجاد علائم آسم مفید است.

 

> بیماری انسدادی مزمن ریه:

• دوز معمول یک پاف 2 بار در روز می باشد.

عوارض جانبی اسپری سیمبیکورت

• سردرد 

• تحریک گلو یا ناراحتی معده 

• افزایش فشار خون

• شدید تر شدن مشکلات تنفسی / آسم

•  لکه های سفید روی زبان / دهان

• علائم عفونت (مانند تب ، گلودرد مداوم )

• تغییرات ذهنی / خلقی (مانند عصبی بودن)

• مشکل خواب

• مشکلات بینایی (مانند تاری دید )

• افزایش تشنگی / افزایش ادرار

• گرفتگی عضلات ، لرزش

• درد قفسه سینه 

• ضربان قلب سریع / آهسته / نامنظم 

• سرگیجه شدید 

• غش ، تشنج

• بثورات پوستی

• خارش / تورم (به خصوص در صورت / زبان / گلو)

• سرگیجه شدید

• مشکلات ناگهانی تنفس

نکته: در صورت مشاهده هر کدام از این علائم حتما به پرشک خود اطلاع دهید.

 

عوارض جانبی اسپری سیمبیکورت, تداخل دارویی اسپری سیمبیکورت

 موارد مصرف سیمبیکورت

تداخل دارویی اسپری سیمبیکورت

• آلدسلوکین

• میفپریستون

نکته: برای جلوگیری از این تداخل، لیست تمام داروهایی که مصرف می کنید را در اختیار پزشکتان قرار دهید.

موارد احتیاط مصرف اسپری سیمبیکورت

• حساسیت به داروهای دیگر: قبل از استفاده از این دارو ، در صورت حساسیت به بودسونید یا فرموترول ، به پزشک یا داروساز خود بگویید . یا به آرفورموترول ؛ یا اگر آلرژی دیگری دارید . این محصول ممکن است حاوی مواد غیرفعال باشد ، که می تواند باعث واکنش های آلرژیک یا سایر مشکلات شود.

 

• مصرف اسپری سیمبیکورت در دوران بارداری: در دوران بارداری ، این دارو باید فقط در مواردی که به وضوح مورد نیاز است استفاده شود. خطرات و فواید را با پزشک خود در میان بگذارید.

 

• مصرف اسپری سیمبیکورت در دوران شیردهی: بودسونید به شیر مادر منتقل می شود. مشخص نیست که آیا فرموترول به شیر مادر منتقل می شود یا خیر. قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

 

• مصرف اسپری سیمبیکورت در سالمندان: افراد مسن ممکن است نسبت به عوارض جانبی این دارو ، به ویژه طولانی شدن QT ، حساسیت بیشتری نشان دهند .

 

• مصرف اسپری سیمبیکورت در کودکان: این دارو تنها برای افراد بالای 18 سال، مناسب است.

نحوه عملکرد

• اسپری سیمبیکورت با کاهش تحریک و تورم مجاری تنفسی کار می کند. 

• فرموترول در گروه داروهایی است که به عنوان آگونیست های بتا با اثر طولانی مدت شناخته می شوند.

• این کار با شل کردن ماهیچه های اطراف مجاری تنفسی کار می کند به طوری که آنها باز می شوند و می توانید راحت تر نفس بکشید.

شرایط نگهداری اسپری سیمبیکورت

• در دمای اتاق و به دور از نور ، گرما و رطوبت نگهداری شود. 

• قوطی را سوراخ نکنید و از آن در نزدیکی شعله باز استفاده نکنید.

• از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید

توصیه هایی برای مصرف کنندگان اسپری سیمبیکورت

• به کودک کم سن و سال اجازه ندهید بدون کمک بزرگسالان از اسپری سیمبیکورت استفاده کند.

• دهان خود را بعد از هر بار استفاده از استنشاق ، با آب بشویید.

• برای علائم شدید ناگهانی COPD یا آسم از SYMBICORT استفاده نکنید

• قبل از استفاده از سیمبیکورت، در مورد کلیه شرایط پزشکی خود ، از جمله در مواردی که بیماری قلبی یا فشار خون دارید و تمام داروهایی که مصرف می کنید ، به پزشک خود اطلاع دهید. بعضی از بیمارانی که از SYMBICORT استفاده می کنند ممکن است فشار خون ، ضربان قلب یا تغییر در ریتم قلب را افزایش دهند

• به طور منظم از این دارو استفاده کنید تا بیشترین سود را از آن ببرید. این دارو در صورت استفاده در زمانهایی با فاصله مساوی ، بهتر جواب می دهد.

• برای اینکه بتوانید به یاد بیاورید ، هر روز در ساعت های مشابه از آن استفاده کنید. دوز خود را افزایش ندهید ، بیشتر از این دارو استفاده کنید یا بدون مشورت با پزشک خود استفاده از آن را متوقف کنید. 

• از مواد حساسیت زا / تحریک کننده مانند دود ، گرده ، شوره حیوانات خانگی ، گرد و غبار و کپک هایی که ممکن است آسم و سایر مشکلات تنفسی را بدتر کنند ، خودداری کنید .

• این دارو حاوی لاکتوز (نوعی قند) می باشد. در صورتی که طبق تشخیص پزشک دچار مشکل عدم تحمل لاکتوز هستید قبل از استفاده از این دارو با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.

تذکر مهم

مطلبی که مطالعه می‌کنید صرفا جنبه‌ی افزایش آگاهی دارد؛ خود درمانی و تجویز دارو با تکیه بر این مطالب جایز نیست. برای مصرف دارو حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

گردآوری: بخش سلامت بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: سلامت پوست

 

چین و چروک پوست,پوست

تکنیک های شش گانه جهت ماساژ صورت مفید می باشد

 

با انجام تکنیک‌های شش گانه ماساژ صورت، علاوه بر این‌که مانع از بروز چین و چروک‌های صورت می‌شوید، می‌توانید به جوان‌سازی سلول‌های پوست کمک کرده و چهره‌تان را چند سال جوان‌تر کنید.

یکی از پرکاربردترین فواید ماساژ صورت، پیشگیری از پیری پوست و حفظ جوانی و شادابی آن است.

برای شروع  ماساژ صورت پیش از هر چیز لازم است صورت خود را از هر گونه مواد آرایشی و بهداشتی پاک کنید. سپس صورت‌تان را شسته و آن را با حوله‌ای نرم خوب خشک کنید.سپس مقداری روغن زیتون یا بادام را آماده کرده و در اتاقی مناسب و آرام، آماده ارائه ماساژ به عضلات صورت‌تان شوید.ظرف روغن را در دسترس خود بگذارید تا بتوانید هنگام نیاز، سر انگشتان خود را به روغن آغشته کنید.


1- برای ماساژ صورت از پیشانی شروع کنید.

ماساژ صورت با استفاده از روغن

ماساژ پیشانی صورت با استفاده از روغن انجام می پذیرد

 بهترین حالت برای  ماساژ صورت آن است که مقابل‌تان آینه‌ای قرار دهید و مستقیما در آینه به چشمان خود نگاه کنید. سپس سر انگشتان خود را به روغن آغشته کرده و آن‌ها را روی خط عمودی وسط دو ابرو روی پیشانی قرار دهید و به آرامی سر انگشتان هر دو دست را به سمت بیرون پیشانی و شقیقه‌ها بکشید.

این کار را باید به آرامی انجام دهید و هر بار که آن را تکرار می‌کنید، اندکی بر فشار سرانگشتان‌تان خود بیفزاید.

ماساژ صورت موجب تقویت عضلات و پوست ناحیه پیشانی شده و برای افرادی که هنگام صحبت کردن زیاد از عضلات پیشانی خود استفاده می‌کنند و روی پیشانی‌شان چین‌های افقی و عمودی زیاد است، بسیار مناسب است. این قسمت از صورت را دو تا سه دقیقه ماساژ دهید.

 

2- با ماساژ صورت چین ابرو را مهار کنید.

ماساژ صورت جهت جلوگیری از چین ابرو

ماساژ صورت برای پیشگیری از بروز چین ابرو مفید می باشد

حتما برای‌تان پیش آمده موقع گفت‌وگو با یکی از دوستان یا آشنایان خود متوجه شوید که او یکی از ابروهایش را بالا می‌اندازد. این کار موجب می‌شود تا به مرور زمان چین عمیقی بالای ابروی او دیده شود. ماساژ صورت برای پیشگیری از بروز چین ابرو در افرادی که عادت دارند ابروی خود را بالا بیندازند بسیار مفید است.

این گروه کافی است با سرانگشتان دست خود ابروها را ماساژ دهند، به‌گونه‌ای که انگشت وسط آن‌ها که بلندترین انگشت محسوب می‌شود، روی ابروها حرکت کرده و بقیه انگشتان، عضلات بالا و پایین ابرو را لمس کنند.

به این ترتیب وقتی به پایان ابرو نزدیک می‌شوید، با چرخشی به سمت پایین روی شقیقه‌ها را نیز لمس کرده و این کار را چند بار تکرار کنید. تکرار این ماساژ درست در جهت خواب ابرو از داخل به سمت شقیقه‌ها و در مدت زمان 3 تا 5 دقیقه‌ای بسیار مناسب است.

3- پشت لب‌ها را ماساژ دهید.

ماساژ دادن پشت ابرو

طریقه ماساژ دادن پشت ابرو در تصویر نشان داده شده است

یکی دیگر از مناطقی که ممکن است بعد از 45 سالگی با چین و چروک‌هایی همراه شود، فاصله میان لب بالایی و بینی است. برای پیشگیری از بروز چین‌های عمیق در این ناحیه، بهترین روش استفاده از ماساژ فشاری در این ناحیه است.

برای شروع سرانگشت هر دو انگشت سبابه را روی گودی بالای لب قرار داده و آن را به‌مدت 30 ثانیه به‌صورت ملایم فشار دهید. سپس سرانگشتان هر دو دست را به آرامی به سمت گوشه‌های لب بکشید و آن را تا نزدیکی لاله گوشتان ادامه دهید. پیش از هر چیز فراموش نکنید که سرانگشتان‌تان خود را با مقدار کمی روغن آغشته کنید.

4- با ماساژ صورت از افتادگی عضلات لب پیشگیری کنید.

ماساژ صورت با تقویت عضلات دو کف دست

افتادگی عضلات لب یکی دیگر از مشکلات اغلب خانمها می باشد

افتادگی عضلات لب نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که اغلب خانم‌ها در سنین بالای چهل سالگی با آن روبه‌رو می‌شوند. این مسئله در برخی افراد به‌صورت سطحی و در برخی دیگر به‌دلیل ‌مراقبت نکردن، به‌صورت خطوط عمیق مایل به پایین دیده می‌شود.

برای پیشگیری از بروز این افتادگی و خطوط زیر لب و در اطراف چانه، بهترین کار، ماساژ عضلات این ناحیه است. برای ماساژ کافی است با سرانگشت هر دو انگشت سبابه، نقطه گودی را که روی چانه قرار دارد، به‌مدت 30 ثانیه فشار دهید و پس از آن با فشار اندکی هر دو انگشت سبابه را به سمت گوشه‌های خارجی لب پایینی هدایت کرده و عضلات این ناحیه را تقویت کنید.

5- ماساژ صورت با :تقویت عضلات گونه با کف دست

 

تقویت عضلات گونه با کف دو دست انجام می پذیرد

برای تقویت عضلات گونه نیز راه‌حل‌های متعددی وجود دارد که یکی از آن‌ها، ماساژ عضلات این ناحیه است. برای شروع ماساژ ابتدا کف هر دو دست را به مقدار اندکی روغن آغشته کرده و سپس آن‌ها را روی دو طرف صورت‌تان قرار دهید، به‌گونه‌ای که کف هر دو دست‌تان روی عضلات گونه قرار بگیرد. سپس کف دست‌ها را از پایین گونه به سمت بالا حرکت دهید.

تنها مراقب باشید که هنگام پایین آوردن کف هر دو دست، آن‌ها را از روی صورت‌تان بردارید و دوباره روی گونه‌ها قرار داده و عضلات را به سمت بالا هدایت کنید. با تکرار این ماساژ به‌مدت 3 تا 5 دقیقه می‌توانید عضلات گونه خود را تقویت کنید تا فرم و ظاهر بهتری داشته باشند.

6- در ماساژ صورت این نقطه را سه دقیقه فشار دهید.

ماساژ صورت,ماساژ پوست صورت,چین و چروک‌های صورت

میزان نشاط و انرژی با انجام حرکت فوق

روی هر دو گونه نقطه‌ای وجود دارد که ماساژ دادن آن موجب افزایش میزان نشاط و شادابی پوست بدن می‌شود. این نقطه از جمله نقاطی است که در طب سنتی چین، طب سوزنی و طب فشاری نیز از آن برای افزایش میزان نشاط و شادابی پوست استفاده می‌شود. این نقطه درست روی گونه‌ها و به موازات لاله گوش افراد به‌صورت قرینه وجود دارد.

برای ماساژ این دو ‌نقطه کافی است از دو انگشت سبابه ‌خود کمک گرفته و این نقطه را برای سه دقیقه فشاردهید. فشار دست‌تان نباید به حدی باشد که در گونه خود، درد یا تغییر رنگ احساس کنید.

نکته در باب ماساژ صورت
امروزه استفاده از متدها و تکنیک‌های ماساژدرمانی برای حفظ جوانی و شادابی پوست در کشورهای مختلف و توسط متخصصان و کارشناسان پوست و مو اثبات شده است.

این شیوه شاید کم‌خطرترین و کم‌هزینه‌ترین روش برای حفظ جوانی و نشاط در خانم‌های جوان محسوب ‌شود که امروزه در میان خانم‌های میانسال نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است، زیرا اجرای آن دردسرهای دیگر تکنیک‌ها و شیوه‌های مبارزه با چین و چروک پوست را ندارد، عوارض داروهای شیمیایی و انواع کرم‌ها و لوسیون‌ها را به افراد تحمیل نمی‌کند و از طرفی خرج چندانی ندارد، زیرا فرد می‌تواند با یادگیری برخی از ساده‌ترین اصول ماساژدرمانی به اعضای خانواده خود ماساژ ارائه دهد و این ماساژ را نیز از یکی از اعضای خانواده خود دریافت کند.

 

تکنیکهای ماساژ صورت به راحتی می‌تواند شما را از شر چین و چروک‌های سطحی و حتی برخی از چین و چروک‌های عمیقی که گذر عمر به شما تحمیل می‌کند، رهایی بخشد.
این تکنیک‌ها را دو تا سه بار در هفته تکرار کرده و در اجرای آن‌ها مداومت داشته باشید.

 

در ادمه شما با سبک های دیگر ماساژ آشنا می شوید:

از قبیل ماساژ تایلندی، ماساژسوئدی، تای ماساژ کششی،که تاثیر درمانی بسزایی دارد.
ماساژسنگ، ماساژشمع، آروماتراپی، ماساژشیاتسو، یومی‌هو، ماساژکودک، ماساژ بارداری، پاکسازی پوست رفلکسولوژی، پاکسازی‌‌ صورت، ماساژ سروصورت، ماساژ لاغری که همه گی تاثیرات بسزایی در بهبود عملکرد بدن و تاثیرات روانی دربدن دارد.


منبع: مجله سیب سبز


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 99 آذر 24  6:15 عصر

مجموعه: ورزش درمانیماساژ لاغری,ماساژ لاغری موضعی,ماساژ لاغری شک

ماساژ لاغری

 

ماساژ لاغری

ماساژ لاغری-شاید کمتر کسی درباره خواص درمانی این شیوه درمانی (ماساژلاغری)در درمان اضافه وزن شنیده باشد. امروزه درمانگران زیادی در سراسر جهان بر این باورند که استفاده از ماساژدرمانی به تنهایی یا به‌عنوان درمان کمکی در کنار دیگر شیوه‌های درمانی می‌تواند نتایج بسیار چشمگیری را در روند لاغری و کاهش وزن داشته باشد. یکی از ساده‌ترین تکنیک‌های ماساژ لاغری که در خانه قابل ارائه به اعضای خانواده‌است، در این صفحه با یکدیگر مرور می‌کنیم. در این روش با شیوه ماساژ برای لاغری موضعی پهلو، بازوها و ران‌ها آشنا می‌شوید.

 

گام اول ماساژ لاغری:

برای شروع ماساژ لاغری به محیطی آرام احتیاج داریم تا ماساژ گیرنده در فضایی آرام و بدون استرس برای دریافت ماساژ آماده شود. در این شرایط بهتر است از تشکی مناسب با ملحفه‌های سفید و تمیز استفاده کنیم تا دریافت‌کننده ماساژ با احساس امنیت و آرامش روی آن دراز بکشد و برای دریافت ماساژ آماده شود. برای ارائه تکنیک‌های ماساژلاغری می‌توانید به‌طور همزمان از روغن‌های گیاهی و موسیقی آرام‌بخش برای بهبود روند درمانی ماساژلاغری استفاده کنید. در این شیوه درمانی برای درمان موضعی چاقی و اضافه وزن در ناحیه شکم مورد استفاده دارد و بهتر است که ماساژ به‌طور مستقیم روی پوست بدن اجرا شود.

 

گام دوم ماساژ لاغری:

افزایش متابولیسم سلول‌های پهلو از طریق ماساژ لاغری

در این مرحله از ماساژ لاغری،پس از آن‌که بیمار به پشت دراز کشیدو آماده دریافت ماساژ شد، می‌توانید با کمک روغن‌های گیاهی و یا ژل‌های لاغری گیاهی ماساژ را شروع کنید. در این مرحله کافی است کف هر 2 دست را به‌طور کامل با کمک روغن چرب کرده و با ماساژ پهلوها شروع کنید. در این حالت، کف دست راست و سرانگشتانش را روی پهلوی راست بیمار قرار داده و عضلات بیمار را از بیرون به سمت ناف ماساژ دهید. این کار را به‌مدت 3 تا 5 دقیقه با هر 2 دست تکرار کنید. به این ترتیب که با رسیدن سرانگشتان دست راست به نزدیکی ناف، دست چپ را از پهلو‌ها به سمت ناف حرکت دهید. این حرکت را با فشاری یکنواخت و به‌صورت مستمر تا 5 دقیقه می‌توانید تکرار کنید. توجه داشته باشید که این ماساژ را برای پهلوی چپ نیز با همان فشار و مدت زمان تعیین شده تکرار کنید.این ماساژ لاغری با شکستن سلول‌های چربی و بالا بردن متابولیسم این سلول‌ها روند درمان چاقی را تسریع می‌کند.

 

ماساژ لاغری,ماساژ لاغری موضعی,ماساژ لاغری شک

ماساژ لاغری

 

گام سوم ماساژ لاغری:

درمان چاقی ران‌ها با ماساژ لاغری

پس از ارائه ماساژ پهلوها به بیمار از او بخواهید که به پهلوی راست دراز بکشد. در این مرحله ماساژ لاغری و موضعی ران را دنبال می‌کنیم. در این حالت نیز با آغشته کردن کف دست‌ها با روغن یا ژل گیاهی لاغری از بخش پایینی ران نزدیک به زانو به سمت بالای عضلات ران حرکت کنید. این ماساژ لاغری کمک می‌کند تا جریان گردش خون در عضلات ران بالا رفته و به این ترتیب با افزایش سوخت و ساز سلولی، سلول‌ها و سلولیت‌های چربی زودتر از بین بروند. در این مرحله نیز می‌توانید به‌مدت 3 تا 5 دقیقه این ماساژ را به‌صورت مستمر تکرار کنید. و پس از اتمام ماساژ ران راست این تکنیک را روی پای چپ نیز تکرار کنید. با کمک این تکنیک ماساژ لاغری علاوه بر افزایش سوخت و ساز سلولی، می‌توان بسیاری از اخلاط ناسالم و سموم موجود در بدن را نیز برای دفع به سمت کلیه‌ها، روده‌ها و سطح پوست هدایت کرد.

 

گام چهارم ماساژ لاغری:

درمان چاقی بازو با یک حرکت

در این مرحله از ماساژ لاغری درمانگر برای درمان چاقی بازوها اقدام می‌کند. بازو یکی از مهم‌ترین اعضای بدن به‌ویژه در خانم‌ها محسوب می‌شود که محل مناسبی برای انباشته شدن سلول‌های چربی است. تجمع سلول‌های چربی در این عضو در بسیاری موارد با چاق شدن موضعی بازوها همراه می‌شود که غالبا موجب از بین رفتن ظرافت و زیبایی دست به‌ویژه در خانم‌ها می‌شود.برای درمان و پیشگیری از تجمع سلول‌های چربی در این مرحله از ماساژ لاغری کافی است با حرکت‌های دورانی روی عضله بازو از سمت آرنج به سمت شانه حرکت کنید. این تکنیک ماساژ لاغری را 3 تا 5 دقیقه روی عضلات بازو تکرار کنید و سعی کنید عضلاتی درونی و بیرونی بازو را درگیر کرده و موجب افزایش حرارت و متابولیسم سلول‌های این ناحیه شوید. فراموش نکنید که همین حرکات را در بازوی دست دیگر نیز تکرار کنید.

 

گام پنجم ماساژ لاغری:

باماساژ لاغری به عضلات ران فرم بدهید

در این بخش از بیمار بخواهید که به پشت بخوابد و این بار با کمک سرانگشتان دست خود عضلات ران را از روی پا ماساژ دهید. برای ارائه این تکنیک کافی است سرانگشتان دست چپ را به روغن یا ژل لاغری گیاهی آغشته کرده و روی ران نزدیک به زانو بگذارید. سپس دست دیگر را روی دست چپ حائل کرده و با کمک فشار هر 2 دست با حرکت‌های گرد و دورانی عضلات ران را به سمت بالا فرم دهید. این تکنیک از ماساژ لاغری علاوه بر شکل دهی به عضلات پا به افزایش جریان گردش خون در پاها کمک می‌کند و موجب شکسته‌شدن و دفع سلول‌های چربی از این ناحیه می‌شود.

 

 

ماساژ لاغری,ماساژ لاغری موضعی,ماساژ لاغری شک

ماساژ لاغری

 

گام ششم ماساژ لاغری:

پیشگیری و درمان با ماساژ

بعد از ارائه ماساژ لاغری به دریافت کننده، اجازه دهید برای مدت کوتاهی از 10 تا 20 دقیقه دراز بکشد و اگر به خواب رفته است در همان حالت بماند. پس از آن او را بیدار کرده و از او بخواهید یک دوش با آب ولرم بگیرد. تکنیک‌های ارائه شده در این مطلب همگی از جمله شیوه‌هایی است که علاوه بر آن‌ در حوزه درمان چاقی موضعی بسیار موثر است و روند درمانی را تسریع می‌کند، می‌تواند به‌عنوان شیوه‌ای موفق در امر پیشگیری از ابتلا به چاقی نیز موثر باشد. به این ترتیب که افراد مختلف می‌توانند با دریافت این ماساژ از تجمع سلول‌های چربی در نقاط مستعد چاقی بدن خود پیشگیری کنند و از تناسب اندام خود مطمئن باشند. ضمن آن‌که استفاده از این شیوه  ماساژ لاغری 3 تا 4 بار در هفته به خوش فرم شدن عضلات بدن نیز بسیار کمک می‌کند.

 

نکته:دریافت ماساژ به‌منظور درمان چاقی موضعی یکی از تکنیک‌های موثر است که امروزه توسط بسیاری از درمانگران به‌عنوان یک درمان مکمل در کنار دیگر شیوه‌های درمانی به بیماران تجویز می‌شود. با کمک تکنیک های ماساژ لاغری درمانگر با افزایش حرارت موضعی در عضو موجب افزایش متابولیسم و سوخت و ساز عضو مورد نظر شده و به این ترتیب موجب تسریع روند لاغری عضو می‌شود. ماساژ اندام‌های مستعد چاقی همچون پهلوها، ران‌ها و بازو می‌تواند علاوه بر جنبه درمانی جنبه زیبایی را نیز پوشش دهد. این شیوه‌ای است که بسیاری از هنرمندان و بازیگران هالیوودی برای حفظ اندام و تناسب خود به‌صورت روزانه و هفتگی از آن استفاده می‌کنند.

 

در ادمه شما با سبک های دیگر ماساژ آشنا می شوید: از قبیل ماساژ تایلندی، ماساژسوئدی، تای ماساژ کششی،که تاثیر درمانی بسزایی دارد.


ماساژسنگ، ماساژشمع، آروماتراپی، ماساژشیاتسو، یومی‌هو، ماساژکودک، ماساژ بارداری، پاکسازی پوست رفلکسولوژی، پاکسازی‌‌ صورت، ماساژ سروصورت، ماساژ لاغری که همه گی تاثیرات بسزایی در بهبود عملکرد بدن و تاثیرات روانی دربدن دارد.

 

 منبع:bartarinha

از دست ندهید:

 

برای لاغری از ماساژ کمک بگیرید!

برای کاهش درد زایمان از ماساژ کمک بگیرید

ماساژ درمانی 1

ماساژ درمانی 2


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: بیماری ها و راه درمان

 

تحریک عصب واگ در درمان افسردگی, راههای تحریک عصب واگ

عصب واگ چیست

 

درمان افسردگی و میگرن با تحریک عصب واگ

عصب واگ یا واگوس طولانی‌ترین عصب مغزی و دهمین زوج اعصاب مغزی از 12 جفت عصب مغز است که در بلعیدن غذا، صحبت کردن، فعالیت‌های پاراسمپاتیک و هاضمه نقش دارد.

عصب واگ چیست؟

عصب واگ یا واگوس (درست در جایی که به طور معمول نبض خود را احساس می کنید یافت می شود) طولانی ترین عصب در بدن شما است. این یکی از 12 عصب جمجمه ای است و از ساقه مغز شما تا شکم و از طریق اندام های مختلف از جمله قلب ، مری و ریه های شما گسترش می یابد.

 

گاهی اوقات "عصب جمجمه X" نامیده می شود ، زیرا بخشی از سیستم عصبی غیر ارادی شما را تشکیل می دهد که تمام اعمال بدن ناخودآگاه را هدایت می کند ، مانند تثبیت ضربان قلب و اطمینان از عملکرد درست دستگاه گوارش.

 

جالب اینجاست که عصب واگ به این دلیل نامگذاری شده است که در واقع مانند "ولگرد" سرگردان می شود و فیبرهای ریزی را از ساقه مغز شما به اندام های احشایی شما می فرستد (اندام های قفسه سینه و شکم - قلب ، ریه ها ، کبد ، لوزالمعده و روده ها).

 

عصب واگ اساساً کل سیستم عصبی پاراسمپاتیک شما را کنترل می کند (سیستمی که مسئول تحریک فعالیت هایی است که به عنوان "استراحت و هضم" یا "تغذیه و تولید مثل" در هنگام استراحت بدن و بعد از غذا خوردن شناخته می شود).

 

مطالعه ای که در انستیتوی تحقیقات پزشکی فاینشتاین انجام شده است ، نشان داده است که عصب واگ ممکن است در واقع همان چیزی باشد که آنها "حلقه گمشده" برای درمان التهاب مزمن می دانند که می تواند باعث مسائل مختلف دیگری شود: مانند فشار خون بالا ، میگرن ، مشکلات گوارشی و هر چیز مرتبط با التهاب مانند آرتروز و غیره - همه بدون دارو!

 

درجه تون واگ شما

تون واگ اساساً به کنترل مهاری عصب واگ بر ضربان قلب اشاره دارد. آنچه اکنون مطالعات نشان می دهد این است که تون واگ برای فعال سازی سیستم عصبی پاراسمپاتیک و کلیه کارهایی که انجام می دهد کلیدی است. ما می توانیم تون واگ شما را با ردیابی ضربان قلب همراه با ضربان تنفس اندازه گیری کنیم.

 

به طور معمول ، هنگامی که شما نفس می کشید ، ضربان قلب شما کمی سرعت می گیرد و بالعکس وقتی نفس را بیرون می دهید ضربان قلب کاهش می یابد. سپس تون واگ شما با توجه به تفاوت بین ضربان قلب دم و ضربان قلب بازدم تعیین می شود ، هرچه اختلاف بیشتر باشد ، تون واگ شما بیشتر می شود ، که در واقع در این مورد خوب است زیرا به این معنی است که شما توانایی بیشتری نسبت به فردی که صدای واگ پایین تر دارد ، برای آرام کردن بدن خود پس از یک وضعیت استرس زا دارید.

 

تحریک عصب واگ در درمان افسردگی, راههای تحریک عصب واگ

آناتومی عصب واگ

 

چرا تون واگ بالاتر خوب است؟

علاوه بر اینکه پس از استرس می توانند سریعتر آرام بگیرند ، افرادی که دارای تون واگ بالا هستند دارای سیستم های داخلی با عملکرد بهتری هستند از جمله:

• تنظیم بهتر قند خون

• کاهش خطر سکته و بیماری های قلبی عروقی

• به طور کلی فشار خون را کاهش دهید.

• هضم بهتر به دلیل تولید مناسب آنزیم های گوارشی

• میگرن کمتر

• افسردگی کمتر

• اضطراب کمتر (به طور طبیعی بهتر با استرس کنار می آیند)

 

آنچه دانشمندان کشف کرده اند این است که عصب واگ به طور مداوم میکروبیوم روده شما را کنترل می کند تا موجودات بیماری زا را تشخیص دهد و در این صورت ، پاسخی را شروع می کند که سپس هرگونه التهابی را که از این ارگانیسم های خارجی حاصل می شود کنترل می کند که می تواند بر روحیه شما ، سطح استرس (و توانایی شما برای کنار آمدن با استرس) و سطح التهاب کلی شما کمک کند.

 

اگر تون واگ کم باشم چه می شود؟

متأسفانه ، افرادی که تن واگ کمتری دارند بیشتر در معرض مشکلات قلبی و سکته های مغزی ، دیابت ، سندرم خستگی مزمن ، افسردگی ، اختلال شناختی و بیماری های التهابی مانند بیماری های خود ایمنی مانند مشکلات تیروئید ، آرتریت روماتوئید ، بیماری التهابی روده ، آندومتریوز ، لوپوس و غیره  هستند.

 

تحریک عصب واگ در درمان افسردگی, راههای تحریک عصب واگ

راههای تحریک عصب واگ

 

بنابراین ، چگونه حالت واگ خود را افزایش دهم؟

تاکنون محققان عصب واگ را با استفاده از دستگاهی که جریان الکتریکی ساطع می کند تحریک کرده اند اما روش های دیگری نیز برای انجام این کار وجود دارد.

در حالی که این مطالعات همچنین نشان می دهد که افراد از نظر ژنتیکی مستعد سطوح مختلف تون واگ هستند ، اما با یک تمرین مداوم ، می توانید با استفاده از روش های زیر میزان تون را تا حدی تغییر دهید.

 

1. زمزمه کردن

شما هم شاید کسانی را بشناسید که یک جا نشسته اند و صدای "OM" را تکرار می کنند؟ خوب ، معلوم است که آنها در حال انجام کاری هستند. از آنجا که عصب واگ به تارهای صوتی شما متصل است ، زمزمه منظم می تواند عصب را تحریک کند.

 

2. صحبت کردن

به همین ترتیب ، افرادی که بیشتر صحبت می کنند ، احتمالاً می توانند تون واگ خود را بالا ببرند ، زیرا صحبت از طریق تارهای صوتی انجام می شود. آواز و خندیدن به طور کلی نیز کار بزرگی خواهد داشت.

 

 

3. صورت خود را با آب سرد بشویید

به نظر می رسد پاشیدن آب سرد باعث تحریک عصب واگ می شود. هر زمان که بدن شما را ملزم به سازگاری با سرما می کند ، سیستم سمپاتیک شما کاهش یافته و سیستم  پاراسمپاتیک شما افزایش می یابد.  

به عبارت دیگر ، هر نوع قرار گرفتن در معرض سرما ناگهانی باعث افزایش فعال شدن عصب واگ می شود. شما می توانید با فرو بردن صورت در آب سرد یا دوش گرفتن آب سرد به این هدف برسید.

 

4. با استفاده از دیافراگم نفس عمیق بکشید

نفس کشیدن طولانی و عمیق از دیافراگم می تواند عصب واگ شما را تحریک و تنش کند.

 

5. یوگا

تحقیقات نشان می دهد که یوگا ، همراه با تمرینات تنفسی ، می تواند به میزان قابل توجهی تون واگ شما را افزایش دهد.

 

6. مدیتیشن

طبق یک مطالعه در سال 2010 ، افرادی که مرتباً مدیتیشن می کنند و افکار مثبت تری می اندیشند ، حالت واگ بهتری دارند.

 

7. باکتری های خوب روده را افزایش دهید

گرچه فواید بی شماری برای افزایش باکتریهای سالم در روده شما وجود دارد ، اما این امر همچنین به ایجاد یک "حلقه بازخورد" مثبت از طریق عصب واگ شما کمک می کند و بنابراین تون آن را افزایش می دهد. پروبیوتیک ها منبع خوبی از باکتری های سالم هستند.

 

همه روش های فوق برای سلامتی شما مفید هستند به این دلیل که به کاهش استرس که عامل اصلی بیماری است نیز کمک می کنند ، بلکه دانستن اینکه می توانید به بهبود حالت واگ خود و مسئله خاص التهاب کمک کنید ، یک ابزار قدرتمند است.

 

این نکات ساده را به برنامه روزانه خود اضافه کنید و ببینید در مدت زمان نسبتاً کوتاهی چه حس بهتری دارید.

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اطلاعات دارویی

 

تتراساکلین,موارد مصرف پماد تتراساکلین

موارد مصرف پماد تتراسایکلین 

مشخصات پماد تتراسایکلین

• نام دارو : تتراسایکلین

• نام لاتین: tetracycline

• نام تجاری: Sumycin

• رده دارویی:  آنتی بیوتیک

• اشکال دارویی: پماد

• فروش دارو: بدون نسخه

موارد مصرف پماد تتراسایکلین

• درمان عفونت سطح پوست

• درمان سوختگی

• ختنه

• جای بخیه سزارین

• عفونت های گازش و گاز حیوانات

موارد منع مصرف پماد تتراسایکلین

• مصرف تتراسیکلین در نارسائی های کلیوی، کبدی و حساسیت به دارو منع شده است.

• تتراسایکلین در افرادی که حساسیت مفرط به دارو دارند، منع مصرف دارد.

مقدار و نحوه مصرف پماد تتراسایکلین
>مقدار، نوع و توالی زمانی داروهایی که مصرف می کنید به موارد زیر بستگی دارد:

• سن بیمار

• نوع و شدت بیماری تحت درمان

• نحوه واکنش به اولین مقدار مصرفی دارو

• سایر شرایط پزشکی بیمار

 

• بالغین و کودکان: 

• یک یا دو بار در روز بر روی موضع مالیده می شود.

عوارض جانبی پماد تتراسایکلین

• درد ، قرمزی ، تورم

• پوست خشک یا پوسته پوسته شده

• احساس سوزش 

• زرد شدن پوست

نکته: در صورت مشاهده هر کدام از این علائم حتما به پرشک خود اطلاع دهید.

 

تتراساکلین,موارد مصرف پماد تتراساکلین

فواید تتراساکلین 

تداخل دارویی پماد تتراسایکلین

• اسید آمینه وولولینیک

• موضعی اسید آمینه الولین

• متوکسالن

• موضعی متیل آمینولولینات

• پورفیمر

نکته: برای جلوگیری از این تداخل، لیست تمام داروهایی که مصرف می کنید را در اختیار پزشکتان قرار دهید.

موارد احتیاط مصرف پماد تتراسایکلین

• حساسیت به داروهای دیگر: اگر تاکنون واکنش غیرمعمول یا آلرژیک به داروهای موجود در این گروه یا سایر داروها داشته اید ، به پزشک خود بگویید. همچنین اگر هر نوع آلرژی دیگری مانند مواد غذایی رنگ ، مواد نگهدارنده یا حیوانات دارید ، به پزشک خود اطلاع دهید.

 

• مصرف پماد تتراسایکلین در دوران بارداری: تتراسایکلین در دوران بارداری بخصوص در نیمه دوم بارداری منع مصرف دارد و نباید از آن استفاده کنند.

 

• مصرف پماد تتراسایکلین در دوران شیردهی: مشخص نیست که آیا داروهای موضعی تتراسایکلین به شیر مادر منتقل می شوند یا خیر. اگرچه بیشتر داروها به مقدار کم به شیر مادر منتقل می شوند ، اما ممکن است بسیاری از آنها در هنگام شیردهی با خیال راحت استفاده شوند.

 

• مصرف پماد تتراسایکلین در سالمندان: بسیاری از داروها در افراد مسن آزمایش نشده اند. بنابراین ، ممکن است مشخص نباشد که آیا آنها دقیقاً به همان روشی که در بزرگسالان جوان کار می کنند ، عمل می کنند یا اینکه باعث ایجاد عوارض جانبی یا مشکلات مختلف در افراد مسن می شوند. اطلاعات خاصی در مورد استفاده از تتراسایکلین های موضعی در افراد مسن وجود ندارد.

 

• مصرف پماد تتراسایکلین در کودکان: محلول موضعی تتراسایکلین روی تعداد محدودی از کودکان 11 سال به بالا آزمایش شده است و نشان داده نشده است که باعث ایجاد عوارض جانبی یا مشکلات متفاوتی در کودکان نسبت به بزرگسالان می شود.

نحوه عملکرد

• عملکرد تتراسایکلین به این شیوه است که باعث کاهش رشد باکتری هایی که موجب ایجاد آکنه شده است می‌شود. 

• به علت داشتن ویژگی ضد التهاب بودن باعث کاهش قرمزی و تورم جوش صورت می‌شود. 

شرایط نگهداری پماد تتراسایکلین

• دور از دسترس اطفال نگه دارید.

• دارو را در دمای اتاق و دور از گرما ، رطوبت و نور مستقیم در یک ظرف دربسته نگهداری کنید. از یخ زدگی خودداری کنید.

• داروی منسوخ یا دارویی را که دیگر لازم نیست نگه ندارید.

توصیه هایی برای مصرف کنندگان پماد تتراسایکلین

• قبل از استفاده از این دارو ، ناحیه آسیب دیده را کاملاً با آب گرم و صابون بشویید ، خوب بشویید و خشک کنید.

• این دارو را در چشم ، بینی ، دهان یا سایر غشاهای مخاطی مصرف نکنید. هنگام استفاده دارو را از این مناطق دور کنید.

• بعد از شستن یا اصلاح بهتر است قبل از استفاده از این دارو 30 دقیقه صبر کنید. الکل موجود در آن ممکن است پوست تازه شسته شده یا تراشیده شده را تحریک کند.

• اگر عفونت پوستی شما ظرف 2 هفته بهبود نیافته است ، یا اگر بدتر شده است ، با متخصص بهداشت خود مشورت کنید.

• در زمان مصرف پماد تتراسایکلین از قرار گرفتن در مقابل نور مستقیم خورشید خودداری کنید.

تذکر مهم

مطلبی که مطالعه می‌کنید صرفا جنبه‌ی افزایش آگاهی دارد؛ خود درمانی و تجویز دارو با تکیه بر این مطالب جایز نیست. برای مصرف دارو حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

گردآوری: بخش سلامت بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اطلاعات دارویی

 

قرص بارداری مارولین , موارد مصرف قرص مارولین

 قرص مارولین

مشخصات قرص مارولین

• نام دارو: مارولین

• نام لاتین: marolin

• نام تجاری: Desoceptive ،Morvelon

• رده دارویی: داروهای ضد بارداری

• اشکال دارویی: قرص

• فروش دارو: بانسخه

موارد مصرف قرص مارولین

• جلوگیری از بارداری 

• کاهش کیست ‎‌های تخمدانی

• بیماری خوش‎خیم فیبروکیستیک پستان

•  منظم ساختن دوره قاعدگی

• کاهش حجم خونریزی قاعدگی

• کاهش دفعات قاعدگی دردناک 

• درمان‌ آکنه‌ ولگاریس

موارد منع مصرف قرص مارولین

• ترومبوفلبیت

• ترمبوز یا اختلالات ترمبو آمبولیک

• بیماری‌های عروقی - مغزی

• سکته قلبی یا نـارسایی قلبی

• ‎سرطان پستان یا احتمال ایجاد آن

• سرطان آندومتر یا نئوپلازی وابسته به استروژن

• تومور کبدی (خوش‌خیم یا بدخیم)

• بیماری‌های کولستاتیک کبدی

• بارداری یا موارد مشکوک به بارداری

• حساسیت به هر یک از اجزاء دارو

• خونریزی غیرطبیعی یا بدون تشخیص

مقدار و نحوه مصرف قرص مارولین
>مقدار، نوع و توالی زمانی داروهایی که مصرف می کنید به موارد زیر بستگی دارد:

• سن بیمار

• نوع و شدت بیماری تحت درمان

• نحوه واکنش به اولین مقدار مصرفی دارو

• سایر شرایط پزشکی بیمار

 

> مصرف قرص 21 روزه

• نحوه مصرف بسته‌های قرص 21 روزه بدین صورت است که به مدت 21 روز، روزانه یک قرص مصرف شده و پس از 7 روز ، دوره بعدی آغاز می‌شود.

 

> قرص 28 روزه

• نحوه مصرف بسته‌های قرص 28 روزه بدین صورت است که به مدت 21 روز، روزانه یک قرص مصرف شده و در طول 7 روز آینده روزی یک قرص یادآور مصرف می‌شود تا دوره بعدی آغاز گردد.

عوارض جانبی قرص مارولین

• تهوع و استفراغ

• افزایش خطر ابتلا به ترمبوفلبیت

• ترمبوز عروق کرونر

• ترمبوز مغزی

• افزایش فشار خون

• بیماری کیسه صفرا

• میگرن

• افسردگی

• سردرد

• راش

• حـساس و دردنـاک شدن پستان‌ها

• بزرگ شدن پستانها

• عدم تحمل لنزهای تماسی

• خطر بروز عوارض قلبی – عروقی این برای خانم‌های سیگاری بالای 35 سال

نکته: در صورت مشاهده هر کدام از این علائم حتما به پرشک خود اطلاع دهید.

 

قرص بارداری مارولین , موارد مصرف قرص مارولین

قرص مارولین چیست  

تداخل دارویی قرص مارولین

• استامینوفن

• داروهای آنتی کواگولانت

• داروهای ضد افسردگی سه حلقه‌ای

• بنزودیازپین‌ها

• بتابلاکرها

• کافئین

• کورتیکواستروئیدها

• تئوفیلین

• کلوفیبرات

• سالیسیلات‌ها

• انواع آنتی بیوتیک‌ها

• باربیتورات‌ها

نکته: برای جلوگیری از این تداخل، لیست تمام داروهایی که مصرف می کنید را در اختیار پزشکتان قرار دهید.

موارد احتیاط مصرف قرص مارولین

• حساسیت به داروهای دیگر: اطلاعاتی ثبت نشده است.

 

• مصرف قرص مارولین در دوران بارداری:  این دارو نباید در دوران بارداری استفاده شود. اگر هنگام مصرف این دارو باردار شدید یا فکر می کنید ممکن است باردار باشید ، در اسرع وقت با پزشک خود تماس بگیرید.

 

• مصرف قرص مارولین در دوران شیردهی: هورمونهای موجود در این دارو به شیر مادر منتقل می شوند. این هورمون ها می توانند کمیت و کیفیت شیر ??مادر را کاهش دهند. زنانی که شیر می خورند باید از روش دیگری برای جلوگیری از بارداری استفاده کنند.

 

• مصرف قرص مارولین در سالمندان: اطلاعاتی در مورد مصرف سالمندان ثبت نشده است.

 

• مصرف قرص مارولین در کودکان: ایمنی و اثربخشی این دارو برای کودکان و نوجوانان زیر 18 سال ثابت نشده است.

نحوه عملکرد

• مارولین با مهار هورمون‌های گونادوتروپین، از تخمک‌گذاری و همچنین از ورود اسپرم به رحم جلوگیری می‌کند.

 

شرایط نگهداری قرص مارولین

• در بسته خودش و در جای خشک نگهداری شود.

توصیه هایی برای مصرف کنندگان قرص مارولین

• استفاده از این دارو، ممکن است آزمون تحمل گلوکز را تغییر دهد.

• در صورت نیاز به جراحی به دلیل امکان بروز ترومبوآمبولی پس از جراحی، بهتر است مصرف این فراورده چند هفته قبل از جراحی قطع شود.

• مصرف دارو در هنگام شب و قبل از خواب، از عوارض گوارشی دارو می کاهد.

• قرص ‎‌ها باید هر روز، در ساعت معین مصرف شوند.

• انجام بعضی آزمون‌ها از جمله سنجش فشار خون، معاینه پستان‌ها و تست پاپ اسمیر پیش از آغاز دوره مصرف توصیه می‌گردد.

تذکر مهم

مطلبی که مطالعه می‌کنید صرفا جنبه‌ی افزایش آگاهی دارد؛ خود درمانی و تجویز دارو با تکیه بر این مطالب جایز نیست. برای مصرف دارو حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

گردآوری: بخش سلامت بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اطلاعات دارویی

 

قرص راکوتان چیست, موارد مصرف قرص راکوتان

 موارد مصرف قرص راکوتان

مشخصات داروی راکوتان

• نام دارو : ایزوترتینوین

• نام لاتین: Isotretinoin

• نام تجاری: راکوتان 

• رده دارویی: رتینوئیدها

• اشکال دارویی: کپسول

• فروش دارو: بانسخه

موارد مصرف داروی راکوتان

• درمان آکنه های کیستیک شدید

• پیشگیری نوعی سرطان پوست (scc)

• سرطان مغز و پانکراس

موارد منع مصرف داروی راکوتان

• حساسیت نسبت به ویتامین آ رواکوتان و داروهای مشابه آن

• داشتن نارسایی کبدی و یا کلیوی

• مبتلایان به چربی خون (گلیسرول و تری گلیسرید) بالا

• افراد مبتلا به IBD و بیماری‌های روده ای و گوارشی

• مصرف در افراد کهنسال

مقدار و نحوه مصرف داروی راکوتان
>مقدار، نوع و توالی زمانی داروهایی که مصرف می کنید به موارد زیر بستگی دارد:

• سن بیمار

• نوع و شدت بیماری تحت درمان

• نحوه واکنش به اولین مقدار مصرفی دارو

• سایر شرایط پزشکی بیمار

 

> بزرگسالان 

• 0.5 تا 2 میلی گرم بر کیلوگرم ایزوترتینوئین خوراکی هر 12 ساعت به مدت 15 تا 20 هفته

عوارض جانبی داروی راکوتان

• خشکی لب ها و دهان

• تورم جزئی پلک ها یا لب ها 

• پوسته پوسته شدن

• خون دماغ

• ناراحتی معده 

• نازک شدن مو 

• تغییرات ذهنی / خلقی (مانند افسردگی ، اضطراب ، افکار خودکشی ) 

• احساس گزگز در پوست

• درد کمر / مفصل / عضله 

• تب

• گلودرد مداوم 

• بلع دردناک

• لایه برداری از پوست کف دست / کف پا

•  حالت تهوع / استفراغ شدید یا مداوم

• سردرد شدید

• تغییرات بینایی

• صدای زنگ گوش ، کاهش شنوایی 

• درد قفسه سینه

• زردی چشم / پوست 

• ادرار تیره 

• اسهال شدید

• خونریزی مقعد

• بثورات پوستی

• خارش / تورم (به خصوص صورت / زبان / گلو)

• سرگیجه شدید 

• مشکل تنفس 

نکته: در صورت مشاهده هر کدام از این علائم حتما به پرشک خود اطلاع دهید.

 

قرص راکوتان چیست, موارد مصرف قرص راکوتان

عوارض قرص راکوتان 

تداخل دارویی داروی راکوتان

• تتراسایکلین ها (مانند ماینوسایکلین ، تتراسایکلین) 

• داروهای نوع ویتامین A (مانند اسیترتین ، بگزاروتن) 

• ویتامین A 

• داروهایی که باعث از بین رفتن استخوان می شوند (به عنوان مثال داروهای ضد تشنج مانند فنی توئین ، کورتیکواستروئیدها مانند پردنیزون)

نکته: برای جلوگیری از این تداخل، لیست تمام داروهایی که مصرف می کنید را در اختیار پزشکتان قرار دهید.

موارد احتیاط مصرف داروی راکوتان

• حساسیت به داروهای دیگر:قبل از مصرف ایزوترتینوئین ، در صورت حساسیت به آن یا به داروهای مربوط به ویتامین A (سایر رتینوئیدها مانند ترتینوئین) یا اگر آلرژی دیگری دارید به پزشک یا داروساز خود بگویید. این محصول ممکن است حاوی مواد غیرفعال (مانند سویا ، پارابن) باشد ، که می تواند باعث واکنش های آلرژیک یا سایر مشکلات شود. برخی از افرادی که به بادام زمینی حساسیت دارند ممکن است به سویا نیز حساسیت داشته باشند.

 

• مصرف داروی راکوتان در دوران بارداری: این دارو نباید در دوران بارداری یا توسط کسانی که ممکن است در حین درمان باردار شوند استفاده شود. اگر باردار شدید یا فکر می کنید باردار هستید ، فوراً پزشک خود را در جریان بگذارید.

 

• مصرف داروی راکوتان در دوران شیردهی: مشخص نیست که این دارو به شیر مادر منتقل می شود یا خیر. با این حال ، داروهای مشابه به شیر مادر منتقل می شوند. شیردهی در هنگام استفاده از این دارو توصیه نمی شود. پس از قطع درمان چه زمانی می توانید از شیر مادر تغذیه کنید از پزشک خود بپرسید. قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

 

• مصرف داروی راکوتان در سالمندان: هنگام استفاده از این دارو در افراد مسن احتیاط می شود زیرا ممکن است نسبت به اثرات آن ، به ویژه اثرات روی استخوان ها حساسیت بیشتری داشته باشند.

 

• مصرف داروی راکوتان در کودکان: در هنگام استفاده از این دارو در کودکان احتیاط انجام می شود زیرا آنها ممکن است نسبت به اثرات آن به ویژه درد کمر / مفصل / عضله حساس باشند .

نحوه عملکرد

• ایزوترتینوین از مشتقات ویتامین آ است که به صورت طبیعی با میزان خیلی کم در بدن انسان وجود دارد.

•  این دارو از طریق کاهش چربی پوست (وادار کردن غده‌های چربی پوست به کم کردن تولید چربی) باعث کم شدن آکنه در پوست می‌شود.

شرایط نگهداری داروی راکوتان

• در دمای اتاق و دور از نور و رطوبت نگهداری شود. 

توصیه هایی برای مصرف کنندگان داروی راکوتان

• در حالی که ایزوترتینوئین مصرف می کنید و حداقل 1 ماه پس از قطع مصرف آن ، خون اهدا نکنید.

• این دارو ممکن است حساسیت شما را نسبت به آفتاب بیشتر کند. وقت خود را در زیر نور آفتاب محدود کنید. از غرفه های برنزه کننده و چراغ های آفتاب پرهیز کنید. در فضای باز از ضد آفتاب استفاده کنید و لباس محافظ بپوشید. در صورت آفتاب سوختگی یا تاول های پوستی یا قرمزی فوراً به پزشک خود اطلاع دهید

• ایزوترتینوئین می تواند دید در شب شما را تحت تأثیر قرار دهد . تا زمانی که مطمئن نشوید می توانید چنین فعالیت هایی را با خیال راحت انجام دهید ، از رانندگی ، استفاده از ماشین آلات و فعالیتی که نیاز به دید واضح دارد ، خودداری کنید .

• اگر از لنز استفاده می کنید ، ممکن است هنگام استفاده از این دارو مانند همیشه آنها را تحمل نکنید.

• در طی 6 ماه پس از درمان با ایزوترتینوئین ، از روش های زیبایی برای صاف کردن پوست خود استفاده نکنید (به عنوان مثال ، اپیلاسیون ، لیزر ، درم ابریژن). ممکن است زخم در پوست ایجاد شود.

• از آنجا که این دارو از طریق پوست و ریه ها قابل جذب است و ممکن است به نوزاد متولد شده آسیب برساند ، زنانی که باردار هستند یا ممکن است باردار شوند نباید این دارو را کنترل کنند و یا گرد و غبار کپسول ها را تنفس کنند.

تذکر مهم

مطلبی که مطالعه می‌کنید صرفا جنبه‌ی افزایش آگاهی دارد؛ خود درمانی و تجویز دارو با تکیه بر این مطالب جایز نیست. برای مصرف دارو حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

گردآوری: بخش سلامت بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اطلاعات دارویی

 

 موارد مصرف شربت زوفا, موارد منع مصرف شربت زوفا

موارد مصرف شربت زوفا 

مشخصات شربت زوفا

• نام دارو: شربت زوفا

• نام لاتین: Zofa

• نام تجاری: نیاک

• رده دارویی: ضدسرفه 

• اشکال دارویی: شربت

• فروش دارو: آزاد

موارد مصرف شربت زوفا

• بهبود آسم و تنگی نفس

• خلط آور و ضد التهاب مجاری تنفسی

• درمان سرفه های کهنه

• درمان سرفه خشک

• تنگی نفس ناشی از حساسیت

• ضد باکتری

• ضد ویروس

موارد منع مصرف شربت زوفا

• در صورت مشاهده و یا بروز هر گونه حساسیت به ترکیبات دارو از مصرف آن خودداری نمایید.

مقدار و نحوه مصرف شربت زوفا
>مقدار، نوع و توالی زمانی داروهایی که مصرف می کنید به موارد زیر بستگی دارد:

• سن بیمار

• نوع و شدت بیماری تحت درمان

• نحوه واکنش به اولین مقدار مصرفی دارو

• سایر شرایط پزشکی بیمار

 

> بزرگسالان

• 20-15 میلی لیتر 3 -4 بار در روز

 

> کودکان 

• 10-5 میلی لیتر 3 -4 بار در روز

• در موارد حاد (شدید) و تحت نظر پزشک بیشینه ی مصرف، 20 میلی لیتر هر دو ساعت

عوارض جانبی شربت زوفا

• تاکنون عارضه خاصی از این دارو گزارش نشده است.

نکته: در صورت مشاهده هر کدام از این علائم حتما به پرشک خود اطلاع دهید.

 

 موارد مصرف شربت زوفا, موارد منع مصرف شربت زوفا

 کاربرد شربت زوفا

تداخل دارویی شربت زوفا

• تاکنون تداخلی گزارش نشده است.

نکته: برای جلوگیری از این تداخل، لیست تمام داروهایی که مصرف می کنید را در اختیار پزشکتان قرار دهید.

موارد احتیاط مصرف شربت زوفا

• حساسیت به داروهای دیگر: موردی ثبت نشده است.

 

• مصرف شربت زوفا در دوران بارداری: در دوران بارداری قبل از مصرف با پزشک مشورت شود.

 

• مصرف شربت زوفا در دوران شیردهی: در شیردهی قبل از مصرف با پزشک مشورت شود.

 

• مصرف شربت زوفا در سالمندان: استفاده در سالمندان ایرادی ندارد.

 

• مصرف شربت زوفا در کودکان: استفاده از این شربت برای کودکان زیر 4 سال مجاز نیست، مگر در صورت تجویز پزشک.

نحوه عملکرد

• مهم ترین گیاه این شربت زوفا است و از دیگر گیاهان مهم آن می توان به ختمی، پنیرک، عناب و شیرین بیان اشاره کرد.

• زوفا حاوی آلفا-پینن است که باعث ایجاد خاصیت ضد التهاب و تنگی نفس می شود.

• ختمی، پنیرک و عناب نیز حاوی موسیلاژ هستند که باعث نرم شدن سینه و خلط آوری می شوند.

شرایط نگهداری شربت زوفا

• دارو را در شرایط متعارف و دور از تابش نور آفتاب نگهداری کنید.

• دارو را در بسته بندی اصلی خود نگهداری کنید.

توصیه هایی برای مصرف کنندگان شربت زوفا

• به دلیل وجود ترکیبات گیاهی ایجاد رسوبت در شربت عادی می باشد. قبل از مصرف بطری را به خوبی تکان دهید. برای اثر بخشی بهتر دوره مصرف دارو را کامل کنید.

• ترکیبات این دارو ممکن است سبب افزایش فشار خون شود. بنابراین افراد مبتلا به فشار خون بالا که داروی کاهش فشار خون مصرف می کنند، باید در مصرف این شربت احتیاط کنند.

• به علت گرم بودن زوفا، مصرف آن در تابستان، مخصوصاً برای برخی مزاج ها، توصیه نمی شود.

تذکر مهم

مطلبی که مطالعه می‌کنید صرفا جنبه‌ی افزایش آگاهی دارد؛ خود درمانی و تجویز دارو با تکیه بر این مطالب جایز نیست. برای مصرف دارو حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

گردآوری: بخش سلامت بیتوته 


 
نظرات شما ()
 
<      1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
پنج شنبه 99 بهمن 9
امروز:   642 بازدید
دیروز:   907  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
به سوی فردا
خورشید تابنده عشق
سلام
دیار عاشقان
Smile of dream
آخرالزمان و منتظران ظهور
ن والقلم ومایسطرون
سرباز ولایت
نظرمن
لنگه کفش
Different.fdan
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

د نـیـــای جـــوانـی
عاشق آسمونی
لحظه های آبی
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
هستی همیشگی
منتظر ظهور
EMOZIONANTE
دانلود آهنگ جدید
سکوت ابدی
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
فرزانگان امیدوار
عصر پادشاهان
بامبو
***جزین***
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
● بندیر ●
اتاق دلتنگی
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
اگه باحالی بیاتو
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل

اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com