سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
دانش دو گونه است : دانشی که مردم ناگزیر از فراگیری آن هستند و آن رنگ[ ظواهر [اسلام است و دانشی که مردم اجازه دارند آن را واگذارند و آن قدرت خداونداست . [امام علی علیه السلام]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: برای زندگی بهتر

 

نقشه ذهنی,نقشه ذهنی چیست ,قوانین رسم نقشه ذهنی

نقشه ذهنی چیست

 

دنیای امروز با این چنین حجم برنامه های روزانه، افکار و ایده ها تمامی اشخاص به دنبال روشی هستند که از طریق آن بتوانند افکار، ایده ها و یا نت برداری هایشان را سروسامان دهند. نقشه ذهنی پاسخی دقیق به تمام خواسته های بشر در عصر حاضر بود.

روشی کاملاً علمی و کاربردی که از طریق آن  میزان یادگیری و اثرپذیری مغز انسان چند برابر خواهد شد.

 

نقشه ذهنی، نموداری درختی است که برای گفتن کلمات، ایده ها، فعالیت ها یا موردهای دیگر مربوط به یک کلید واژه یا ایده مورد استفاده قرار می گیرد. این نقشه ایده ای برای یادداشت برداری و شکوفایی خلاقیت است که به وسیله تونی بوزان( tony buzan) ابداع شده است. این نمودار برای تولید، سازمان دهی و ساختار دهی ایده ها و افکار بکار بسته می شود و در حل مسأله، فرآیند تصمیم گیری و نوشتن میتواند مورد استفاده قرار بگیرد.

 

عناصر یک نقشه ذهنی به گونه ادراکی و طبق اهمیت مطالب در قالب دسته ها، شاخه ها و بخش های مختلف قرار می گیرند. نقشه های ذهنی را میتوان برای مرور حافظه هم بکار  بست.

 

نقشه ذهنی,نقشه ذهنی چیست ,قوانین رسم نقشه ذهنی

قوانین رسم نقشه ذهنی

 

قوانین رسم نقشه ذهنی

 

شاخه ها

مهمترین چیزی که در این مورد باید بگویم این است که همه شاخه ها به هم پیوسته هستند و نهایتا به تصویر مرکزی یا به اصطلاح Centeral Idea می رسند. نباید این وسط فاصله ای باشد. دقیقا مانند شاخه های درخت.

 

شاخه های اصلی، مستقیماً با مسئله اصلی ارتباط دارند و دارای مطالب اصلی آن هستند. تقریباً شبیه به سرفصل های اصلی یک کتاب.

 

شاخه های فرعی، از شاخه های اصلی نشأت می گیرند و دارای اطلاعات مفصل نقشه ذهنی ما هستند. در یک مایندمپ استاندارد، هیچ مطلبی نباید معلق و بدون شاخه باشد. همه چیز را از شکلها گرفته تا کلمه ها، باید روی شاخه بنویسید. لازم نیست حتماً شاخه اصلی شما چند شاخه فرعی داشته باشد. میتواند اصلاً شاخه فرعی نداشته یا یک یا چند شاخه فرعی داشته باشد. ولی تجربه نشان داده است، بیش از هفت مورد، نقشه ذهنی شما، گیج کننده و شلوغ می شود. در ادامه به نکته زیر توجه کنید:

 

- طول شاخه ها هم با طول عبارات و واژه ها نسبت مستقیم دارد.

- خطوط موجدار و منحنی به خطوط صاف و سیخکی اولویت دارند! زیبایی طبیعت، به خطوط منحنی است. به صورت خویش نگاهی بیندازید.

 

کلمات کلیدی

سختترین مورد برای کشیدن نقشه ذهنی پیدا کردن و استفاده کردن از کلمات کلیدی است. درصورتی که بتوانید برای هر شاخه تنها یک واژه کلیدی داشته باشید، یک مهندس نقشه ذهنی هستید! استفاده از کلمات کلیدی در رسم مایندمپ سبب می شود نقشه ما واضح و خوانا بماند، اندیشه در هر جهتی ادامه پیدا کند و توانایی توسعه و گسترش داشته باشد.

 

دو استثنا هم وجود دارد :نام افراد و نقل قولها لازم است که کامل بیایند و به صورت کلیدواژه نوشته نشوند.

 

نقشه ذهنی,نقشه ذهنی چیست ,قوانین رسم نقشه ذهنی

نقشه ذهنی کارآمد

 

تصویر

خلاقانه ترین و موثرترین قانون نقشه ذهنی، استفاده از عناصر گرافیکی است. رنگ ها، علائم ، عکسها ، پیکان و باکس ها عناصر گرافیکی تشکیل دهنده نقشه ذهنی هستند. نکته ای که دوست دارم به آن توجه ویژه داشته باشید این است که رنگها برای زیبایی نیستند و خیلی در درک مسئله اهمیت دارند.دلیل اصلی استفاده از رنگها تشخیص شاخه های اصلی از یکدیگر هستند که به تشخیص تند مسئله و درک تفاوتها و شباهتها و ارتباطات کمک می کند.

 

نکته:تلاش کنید علائم و نشانه های مخصوص بخود را برای نقشه ذهنی داشته باشید. به عنوان مثال:

 

شکلک ها و علائم را در زیر، رو یا کنار واژه هایی مربوط به هر شاخه قرار داده و به این ترتیب مفهوم بیشتری به آنها بدهید.

 

علامت ها را به تنهایی و به جای یک کلیدواژه روی شاخه قرار دهید.

 

پیکان ها

راز مگوی نقشه ذهنی، پیکانها هستند. زیرا زیاد می بینید که بعد از رسم نقشه ذهنی هنوز قسمتهایی هستند که به هم مرتبطند ولی در شاخه های مجزایی کشیده شده اند. در چنین مواردی معلوم کردن اتصال بین دو شاخه موثر است و اینجاست که از پیکان ها استفاده می کنیم. اما به شرطی که از کنار نقشه رد شوند نه از وسط آن. نباید به ظاهر چشم نواز نقشه ذهنی مان آسیبی وارد شود.

 

نقشه ذهنی,نقشه ذهنی چیست ,قوانین رسم نقشه ذهنی

نقشه ذهنی و کاربردهای آن

 

نقشه ذهنی برای موردهای زیر کاربرد دارد:

- نگارش متن سخنرانی

- برای جلسه ی فروش

- مدیریت پروژه پیشرفته

- مدیریت زمان به کمک نقشه ذهنی

- جمع آوری داده ها و یادداشت برداری

- یادگیری جزوه ها و درسها

- طبقه بندی ذهن

- برنامه ریزی و هدف گذاری

- ساختار دهی به اطلاعات

- ثبت و توسعه ایده

- ایجاد رابطه بین موضوع ها

- و بسیار مسأله دیگر …

 

مدیریت زندگی شخصی به کمک نقشه کشی ذهنی

اکنون که می دانید نقشه ذهنی چیست، بد نیست بدانید که از آن میتوانید در زندگی شخصی تان هم بهره ببرید. مهمترین نمونه استفاده از نقشه ذهنی در زندگی فردی، برنامه ریزی و تعیین هدف ها است.

 

شما میتوانید برای هر کدام از مقاصد تان یک نقشه ذهنی طراحی کنید و در ان تمام مراحلی که برای رسیدن به آن باید پشت سر بگذارید را پیشبینی کنید. این کار به شما کمک می کند که هم طرحی کلی از هرکاری که قرار است انجام دهید داشته باشید، هم در موقع رویارویی با هر مشکلی به آسانی بتوانید آنرا حل کنید.

 

نمونه دیگر استفاده از نقشه ذهنی در زندگی فردی هم برنامه ریزی مالی است. شما به کمک نقشه ذهنی میتوانید تا حد زیاید مخارج ماه آینده خویش را برنامه ریزی و دسته بندی نمایید.

نقشه ذهنی,نقشه ذهنی چیست ,قوانین رسم نقشه ذهنی

آموزش نقشه ذهنی

 

چگونه یک نقشه ذهنی کارآمد ایجاد کنیم؟

برای ایجاد نقشه ذهنی نمیتوان گفت که قانون های مشخصی وجود ندارد که حتماً باید از آن ها پیروی کرد. چرا‌که خود فرآیند ایجاد نقشه ذهنی روندی خلاقانه برای افزایش میزان تفکر خلاقانه است. ولی برای این که نقشه ذهنی موثرتری داشته باشید بهتر است موردهای زیر را در نظر بگیرید:

 

از وسط صفحه آغاز کنید:این خصوصیت مغز است که بر مرکز صفحه تمرکز کند. به همین علت بهتر است که با نوشتن یک واژه یا قرار دادن یک شکل مرتبط با مسئله در بین صفحه کار خویش را آغاز نمایید.

 

با مسئله جدّی برخورد نکنید:نخستین چیزی که به ذهنتان می آید را بنوسید. حتی موردهای مسخره و غیر مرتبط را. ذهنتان را محدود نکیند. قرار نیست نقشه ذهنی راهکار نهایی برای موضوعی که به آن فکر می کنید باشد. هر آنچه که به ذهنتان میرسد را به مسئله مرکزی مرتبط نمایید.

 

شاخه ها را توسعه دهید:برای هر مسئله که به مرکز وصل است زیر شاخه ای اضافه نمایید و شرح بسیار کوتاهی بنویسید. موضوع های مرتبط با هر شاخه را میتوان به هر شاخه وصل نمود و نقشه را توسعه داد.

 

سریع فکر کنید:معمولاً در چنین شرایطی ذهنتان از ایده های گوناگون پر شده و می خواهد که منفجر شود. سریع تمام ایده ها را تبدیل به واژه یا عکس یا هرآنچه که برایتان قابل فهم است نمایید و آن ها را روی کاغذ بیاورید.

 

هیچ محدوده ای وجود ندارد:همان طور که قبلا هم گفتم برای ایجاد نقشه ذهنی هیچ محدودیتی وجود ندارد. از هر مدل وسیله نوشتن میتوانید استفاده نمایید. خط ها و شاخه ها میتوانند هر رنگی داشته باشند. از هر نوع شکلی میتوانید استفاده نمایید.

 

خیلی زود قضاوت نکنید:دوباره یادآوری می کنم هیچ محدودیتی وجود ندارد. در زمان ایجاد نقشه شما در حالت طوفان ذهنی قراردارید پس ذهن خویش را برای این که متوجه شوید موضوعی که نوشته اید درست است یا اشتباه متوقف نکنید. امکان دارد مواردی بی ربطی که نوشته اید بعدا بدرد بخور باشند.

 

متوقف نشوید:تلاش کنید دستتان روی کاغذ حرکت کند. چنانچه چیزی به فکرتان نرسید شاخه های خالی بکشید و در این موقع متوجه خواهید گردید که ذهنتان ایده های تازه را خواهید یافت. میتوانید حتی رنگها را تغییر دهید تا ذهنتان انرژی تازه ای بگیرد و یا حتی کاغذتان را به دیوار بچسبانید تا حالت فیزیکی جدیدی برای اندیشه کردن پیدا نمایید.

 

رابطه ها و شاخه ها را اضافه نمایید:گاهی ایده ها و موردهای مربوط به آن ها سریع به ذهنتان می رسد. مدام تلاش کنید نخست تمام موردها را به هسته مرکزی در صفحه وصل نمایید. محدودیتی برای این که چه موضوعی به چه شاخه ای باید وصل باشد در نظر نگیرید. سازمان دهی و گروه بندی بعدا میتواند انجام شود. حتی در صورت وجود اشتراک موضوعی بین شاخه های گوناگون آن ها را با یک خط به هم وصل نمایید.

 

نقشه ذهنی,نقشه ذهنی چیست ,قوانین رسم نقشه ذهنی

همه چیز در مورد نقشه ذهنی

 

نکته هایی که برای رسم نقشه ذهنی باید بدانید

- مدام نقشه ذهنی را با یک تصویر مرکزی آغاز کنید این عکس نقطه کانونی و مرکز توجه است.

 

- کاغذ بزرگی انتخاب کنید تا بتوانید در آن تمام موضوعاتی که از این نقطه مرکزی شاخه شاخه میشوند را بگنجاند.

 

- در هر خط تنها از یک واژه کلیدی استفاده کنید. بر اساس عادت تمایل داریم که بیش از یک واژه را برای هر مسئله بنویسیم. این کار را نکنید. بهتر است که مستقیماً سراغ اصل مطلب بروید.

 

- تا حد امکان از عکس های نمادین استفاده کنید کار سختی نیست. لزومی ندارد برای رسم این تصویرها تبحر میکِل آنژ را داشته باشید. حتی تصویرها بسیار ساده هم تأثیر زیادی بر حافظه می گذارند و به تقویت ذهن کمک فراوانی می کنند.

 

- برای موضوع های گوناگون از رنگ های مختلف استفاده کنید یادداشت را اغلب با یک رنگ مثل سیاه یا آبی می نویسیم که یکنواخت و خسته کننده است و به آسانی هم فراموش می شود.

 

- رنگ ها سبب برجسته سازی مطالب میشوند و تداعی آنها را آسان می نماید. رنگ ها به مطالب تنوع و جاذبه می بخشند. از یادآوری و تخیّل به گونه خلّاقانه استفاده کنید.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته


 
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
دوشنبه 99 مرداد 13
امروز:   467 بازدید
دیروز:   1372  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
به سوی فردا
Different.fdan
Smile of dream
نظرمن
سرباز ولایت
EMOZIONANTE
لحظه های آبی
خورشید تابنده عشق
ن والقلم ومایسطرون
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

آخرالزمان و منتظران ظهور
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
د نـیـــای جـــوانـی
منتظر ظهور
فرزانگان امیدوار
عصر پادشاهان
بامبو
***جزین***
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
لنگه کفش
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
● بندیر ●
اتاق دلتنگی
دیار عاشقان
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
اگه باحالی بیاتو
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
سکوت ابدی
عاشق آسمونی
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
دانلود آهنگ جدید
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل

اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
* رز آبی *
امام زمان (ع)
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com