سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
شریفترین دانش، آن است که در اعضا و جوارح تو پدیدار شود . [امام علی علیه السلام]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 100 فروردین 3  8:59 عصر

مجموعه: بازیهای محلی

 

بازی های دورهمی ترسناک در خانه, بازی های دونفره, تفریحات دورهمی

بازی های دورهمی

 

معرفی انواع بازیهای دورهمی

هنگام هنگام برنامه ریزی یک مهمانی ، غذای عالی و... را در نظر می گیرید سعی کنید تعدای بازی برای سرگرم کردن مهمان هایتان در نظر بگیرد با این حال ، اگر واقعاً می خواهید مهمانی خود را به یادماندنی کنید ، به چند بازی دورهمی نیاز خواهید داشت.

در ادامه تعدادی بازی مخصوص دورهمی ها قرار داده ایم ، این بازی های مهمانی را با خانواده یا دوستان خود انجام دهید ، این خاطراتی که هنگام انجام این بازی ها ایجاد می کنید یک عمر باقی خواهد ماند.

 

بازی های دورهمی  

• من کی هستم

هر بازیکن نام شخصی معروف را روی یک کارت می نویسد. سپس کارت به پیشانی هر بازیکن زده می شوند (یا نگه داشته می شوند). بازیکن به نوبت فقط سوالات بله یا خیر را می پرسند تا هویت شخصی را که در کارت است مشخص کنند.

 

• دوز 

از پرطرفدارترین بازی های خانگی دو نفره دوز می باشد، برای انجام این بازی به یک کاغذ و خودکار نیاز دارید. در یک صفحه یک جدول 3 در 3 بکشید و هر یک از طرفین یک علامت ( ضربدر یا دایره) برای خودشان انتخاب می کنند و باید تلاش کنند یکی از ردیف های افقی، عمودی یا قطری را از آن خودشان کنند.

 

• روان‌پزشک

از بازی‌های دورهمی جدید که می‌تواند جایگزین مناسبی برای مافیا و... باشد. در روان‌پزشک، یکی از اعضای جمع در نقش‌ روان‌پزشک قرار می‌گیرد و دیگران همگی روانی هستند. بهتر است شخصی را به عنوان روان‌پزشک انتخاب کنید که با بازی آشنا نباشد. سپس برای مدتی، روان‌پزشک جمع را ترک می‌کند و بقیه افراد باید روی یک اختلال مشترک به توافق برسند سپس روانپزشک وارد می شود و با پرسیدن سوالاتی باید مشکل آنها را تشخیص دهد.

 

بازی های دورهمی ترسناک در خانه, بازی های دونفره, تفریحات دورهمی

بازی های دورهمی دوستانه 

 

• پاس پرتقال

بازیکنان یک پرتقال را بین چانه و گردن خود نگه می دارند. سپس آنها سعی می کنند بدون استفاده از دستانشان ، پرتقال را از یک بازیکن به بازیکن دیگر منتقل کنند. اگر کسی پرتقال را بیندازد می بازد.

 

• دو حقیقت و یک دروغ

هر بازیکن سه جمله راجع به خودش می گوید ، در این جملات فقط دو جمله حقیقت است و یکی دورغ می باشد. بازیکنان دیگر باید جمله دروغ را حدس بزنند.

 

• چوب سرگیجه

یک چوب بیس بال را به صورت واژگون قرار دهید و طرف دسته آن به صورت ایستاده قرار داشته باشد. سپس پیشانی خود را بر روی چوب بیس بال قرار دهید. به دور خود بچرخید و پیشانی خود را در مقابل چوب قرار دهید. پس از 10 بار چرخش ، یک توپ تنیس و چوب را بردارید و سعی کنید توپ را پرت کنید.

 

• دوست داشتن و دوست نداشتن

هر شخص یک کارت خالی را می گیرد و یک چیز را که دوست دارد و یک چیز را که متنفر است ، می نویسد. سپس ، کارت ها را مرتب کرده و دوباره توزیع کنید. هر بازیکن حدس می زند که کارت متعلق به چه کسی است.

به عنوان مثال مریم کارت خود را میخواند ، او می خواند "من بیس بال را دوست دارم ، اما از مارها متنفرم." سپس ، هر بازیکن به نوبه خود حدس می زند که چه کسی آن کارت را نوشته است.

 

 

• رمان

بازی را یک نفر شروع می کند. او جمله ای را می نویسد که داستانی را شروع می کند و سپس قلم و کاغذ را به نفر بعدی در صف منتقل می کند. آنها یک جمله را اضافه می کنند ، و داستان را ادامه می دهند. این کار تا جایی ادامه می یابد که نفر آخر بخواهد جمله ای بنویسد تا داستان را تمام کند. سپس داستان را با صدای بلند می خوانید.

 

• پانتومیم

بازیکنان به یک تیم تقسیم می شوند و نام فیلم ها / نمایش ها / افراد مشهور را بر روی یک کاغذ می نویسند. سپس آنها یک تایم را انتخاب می کنند و یک بازیکن باید یک قطعه کاغذ انتخاب کند و سعی کند فیلم / نمایش / شخص مشهور را بدون ایجاد صدا بازی کند. هم تیمی های او سعی می کنند حدس بزنند و در صورت موفقیت ، بازیکن همچنان کاغذها را انتخاب می کند تا زمان سنج تمام شود. هر کدام از تیم ها می توانند بیشترین برد را کسب کنند!

 

• بیست سوال

یک نفر به یک شی یا شخص فکر می کند. سپس بازیکنان فقط مجاز به پرسیدن 20 سوال که با بله یا خیر پاسخ داده می شوند هستند تا سعی کنند حدس بزنند چیست. اگر آنها کلمه را به درستی حدس بزنند ، بازی به نفر بعدی می رود.

 

 

گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار تکنولوژی

 

اخبار,اخبارتکنولوژی,10 بازی ویدیویی که هیچ‌کس تاکنون موفق به اتمام آن‌ها نشده است
این روزها، ارزش یک بازی ویدیویی بر اساس زمانی تعیین می‌شود که می‌تواند شما را به طور مداوم به خود مشغول سازد. در حالی که بازی‌هایی مانند The Order: 1886 ممکن است از ما بخواهند چند ده دلار برای چیزی بپردازیم که اتمام آن به ندرت بیش از 10 ساعت به طول می‌انجامد، تعداد زیادی بازی ویدیویی دیگر وجود دارند که پایانی برای آن‌ها متصور نیستیم.

به گزارش برترین ها، در واقع اصلاً برای برخی بازی‌ها غیرمعمول نیست که زمان زیادی را از بازی کنندگان خود درخواست کرده و کمال‌گرا‌های عرصه گیمینگ نیز سعی دارند یک تجربه صددرصدی را داشته باشند. با این وجود حتی یک چیز خوب نیز گاهی صدای گیمر‌ها را در می‌آورد، زیرا پس از صد‌ها ساعت بازی نیز نمی‌توان به پایان یا حتی نیمه راه آن‌ها رسید.

در این گونه بازی‌ها ممکن است به هر دلیلی نتوانیم هیچگاه پایان بازی را تجربه کنیم، اما نهایت لذت را در مسیر طولانی بازی خواهیم داشت. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با زمانبرترین بازی‌های ویدیویی که تاکنون کسی موفق به اتمام آن‌ها نشده آشنا کنیم.

10. Assassin"s Creed: Unity

اخبار,اخبارتکنولوژی,10 بازی ویدیویی که هیچ‌کس تاکنون موفق به اتمام آن‌ها نشده است


وقتی که سری Assassin"s Creed در سال 2007 از راه رسید، مورد استقبال گیمر‌ها و منتقدین دنیای بازی‌های ویدیویی قرار گرفت. بعد از آن نوبت به معرفی یک شخصیت جدید به نام ایزیو رسید که با هر عنوان قوی‌تر و جذاب‌تر از قبل می‌شد. در هر قسمت ایده‌های تازه‌ای ارائه شده، اما بعد از مدتی این موضوع به آشفتگی و ابهام کشیده شد.

زمانی که Assassin"s Creed: Unity منتشر شد، ظاهراً کمپانی Ubisoft به مرحله‌ای رسیده بود که از محتوای فرمول سری بازی خود راضی بوده و آن را در قالب یک دسته قابل بازیابی ارائه دادند. تمامی کلیشه‌ها و ترفند‌های کلاسیک بازی Assassin"s Creed در قالب یک بسته ریخته شده و گیمر‌ها می‌توانستند توان و تجربه نهایی خود را نشان دهند.

اگر چه شاید شما آنقدر صبور بودید که بتوانید داستان اصلی را تمام کنید، اما احتمال این که توانسته باشید تمامی راز‌های زمین بازی پاریسی فیلم را درک و تجربه کرده باشید بسیار اندک است، بیشتر به این دلیل که نقشه نسخه Assassin"s Creed: Unity یکی از شلوغ‌ترین و پیچیده‌ترین‌های تاریخ دنیای بازی بود. گزینه‌های پنهان و چالش‌های فراوان در هر گوشه‌ای از فضای بازی دیده می‌شد، کوچه‌ها و خیابان‌های متعدد، و دستیابی به همه چیز در این بازی چیزی بود که به یک تعهد خارج از توان انسانی نیاز داشت.

9. Tony Hawk"s Underground

اخبار,اخبارتکنولوژی,10 بازی ویدیویی که هیچ‌کس تاکنون موفق به اتمام آن‌ها نشده است


در اواسط دهه 2000، اکثریت مخاطبان تازه‌ترین نسخه بازی Tony Hawk"s به احتمال فراوان از هیچ چیزی به اندازه زندگی در دنیای شخصیت بازی خود و تبدیل شدن به یک ستاره بین‌المللی دنیای اسکیت لذت نمی‌بردند. سفر در سراسر دنیا برای حضور در مسابقات متعدد و چالش‌های هیجان‌انگیز رویایی بود که اکنون میسر شده، اما رسیدن به اهداف اصلی و پایانی تنها چیزی نبود که در این بازی ارائه می‌شد.

پیشرفت کردن در هر مرحله به توانایی گیمر در تمام کردن تعداد کافی از چالش‌های پیش‌نیاز وابسته بوده، که شامل اجرای ترفند‌های ماهرانه در هر نقطه خاص تا استفاده از مهارت‌ها برای جمع‌آوری تکه‌ها خرد شده اسکیت دیگران متفاوت بود. برخی از این چالش‌ها آنقدر دشوار بود که اکثر بازیکن‌ها ترجیح می‌دادند برای پیش رفتن در بازی به سراغ چالش‌ها و گزینه‌های آسان‌تر بروند.

جمع‌آوری تمام اقلام پنهان و عبور کردن از سخت‌ترین چالش‌ها بسیار دشوار بود و بخش عمده‌ای از اهداف و دستاورد‌هایی که در هر مرحله خاص ارائه می‌شد آنقدر دست نیافتنی بود که رسیدن به رکورد 100 درصد موفقیت در این بازی را بسیار دور از دسترس نگه می‌داشت.

8. Minecraft

اخبار,اخبارتکنولوژی,10 بازی ویدیویی که هیچ‌کس تاکنون موفق به اتمام آن‌ها نشده است


علیرغم اینکه آن را یک بازی مربوط به نسل‌های جوان و گیمر‌های تفریحی و غیردائمی می‌داند، اما Minecraft هنوز هم دارای مخاطبان متنوعی از لحاظ سنی است. به عنوان یک بازی شبیه جعبه شن در دقیق‌ترین معنای خود، جای تعجب ندارد شاهد این باشیم که این بازی به مصرف وقت طرفداران خود ادامه می‌دهد. با کمترین میزان راهنمایی در اولین تجربه آشنایی خود با این بازی، Minecraft به شما آزادی عملی می‌دهد که در بازی‌های امروزی به ندرت دیده می‌شود.

با این وجود می‎دانیم که این موضوع به تنهایی به معنای تضمین دوام این شرایط نیست. در یک سناریو شبیه ماجرای مرغ و تخم مرغ، Minecraft نیز برای بازیکنان خود پایانی نداشته و همچنان بر طرفداران آن افزوده می‌شود. تولیدات حیرت‌انگیز جامعه Minecraft نیز بسیار قابل توجه است؛ هر بار که کسی Death Star یا Minas Tirith را بازآفرینی می‌کند، یک نفر دیگر آمده و سعی می‌کند در به پایان رساندن آن به اوج برسد.

آزادی دارای قابلیت تغییر این بازی به بازیکنان اجازه می‌دهد هر کاری که به ذهنشان خطور می‌کنند را بتوانند انجام دهند و این بازیگران نیز به نوبه خود همدیگر را تحریک می‌کنند که بار‌ها و بار‌ها برگردند و سعی در تغییر تجربیات خود داشته باشند و این چرخه بی‌پایان زندگی است.

7. Star Wars: Knights of the Old Republic

اخبار,اخبارتکنولوژی,10 بازی ویدیویی که هیچ‌کس تاکنون موفق به اتمام آن‌ها نشده است


داستان بازیکن.محور Star Wars: Knights of the Old Republic بازی چنان جذاب و حیرت‌انگیز است که براحتی می‌توان در جریان آن به شکل ترسناکی غرق شد. بعد از مدتی، وقتی که آرامش برقرار شد و به یک گام دوست‌داشتنی رسید، ناگهان درخواهید یافت که این بخش از کهکشان تا چه اندازه وسیع و پر از شخصیت است. کشش و جذابیت این فرانچایز بزرگ در سراسر ماجراجویی‌های داستان بازی رسوخ کردهو در هر مکان راز‌ها و ایستر اگ‌های بی‌شماری برای برملا کردن وجود دارند. وقتی که برای گشت و گذار در مسیر KOTOR وقت می‌گذارید، احتمالاً تمرکز بر روی کاری که از شما انتظار می‌رود انجام دهید برایتان سخت خواهد شد.

همچنین مقاومت در برابر وسوسه پیدا کردن راز‌های جنگ ستارگان درون این بازی همیشه دشوار باقی می‌ماند. جستجوی کریستال‌های منحصربفرد جدید برای Lightsaber یا کاوش داده‌ها برای راز‌ها و داستان‌های بیشتر می‌تواند شما را وارد یک فضای مجزا، اما بزرگ کرده و شما را از هدف اصلی کلیت ماجرا دور سازد.

6. Monster Hunter

اخبار,اخبارتکنولوژی,10 بازی ویدیویی که هیچ‌کس تاکنون موفق به اتمام آن‌ها نشده است


در حالی که بسیاری از تجربه‌های RPG (رُل پلی یا بازی نقش‌آفرینی) در دنیای بازی بر اساس پیشبرد آمار و ویژگی‌ها است، سری بازی‌های Monster Hunter به شکلی کمی متفاوت کار می‌کنند. به جای اختصاص نمرات تجربه و رفتن به سطوح بالاتر، بازیکنان در این سری بازی باید زمین را برای مواد و اقلام جدید برای افزایش تجهیزات و توانایی خود مورد کاوش قرار دهند. اما اگر بیم دارید که این مکانیسم متفاوت بخشی از جذابیت و بقای زمانی یک بازی RPG را از بین می‌برد کاملاً اشتباه می‌کنید.

این سبک از تلاش به معنای این است که شخصیت شما در بازی به بهترین بهترین‌ها تبدیل شده و این موضوع بسیار زمانبرتر و چالش‌برانگیزتر از مفهوم نرمال خواهد بود. از آنجایی که جای‌گذاری اقلام در این بازی بر اساس نسبت‌ها و احتمالات متعددی صورت می‌گیرد، ممکن است روز‌ها طول بکشد تا شما بتوانید به سلاحی دست پیدا کنید که برای مدت‌ها در جستجوی آن بوده‌اید. Monster Hunter یک بازی است که در آن جمع‌آوری اقلام مناسب بسیار سخت‌تر از مبارزه با خود مخلوقات ترسناک درون بازی است، اما تا زمانی که به سلاح مورد نظرتان دست پیدا نکنید دست از تلاش و ادامه بازی برنخواهید داشت.

5. Guitar Hero III: Legends of Rock

اخبار,اخبارتکنولوژی,10 بازی ویدیویی که هیچ‌کس تاکنون موفق به اتمام آن‌ها نشده است


پدیده بازی‌های ویدیویی گروه.محور بین سال‌های 2007 تا 2010 در اوج محبوبیت قرار داشت، اما شوربختانه این موفقیت بسیار عمر کوتاهی داشت. برخی از بازی‌های دارای این مفهوم هنوز نیز موجود بوده و هیچکدام به پای Guitar Hero III: Legends of Rock نمی‌رسند. اگر چه وقت زیادی را باید صرف عبور از مراحل این بازی کنید، اما احتمال اینکه به پایان بازی برسید بسیار کم است؛ به ویژه در بخش Expert.

فهرست وسیعی از ترانه‌ها برای کار روی آن‌ها و دشواری‌های بسیار برای تست خود در آن‌ها در این بازی وجود دارد که تکمیل تمامی این چالش‌ها را به امری غیرمحتمل تبدیل می‌سازد. در شرایطی که حتی امکان دانلود آهنگ برای امتداد دادن بازی نیز وجود دارد، ناگهان متوجه می‌شوید که در یکی از آن تور‌های خداحافظی رولینگ استونز شرکت کرده‌اید. می‌دانید که پایان ماجرا یک جایی پنهان است، اما رسیدن به آنجا به وقت بسیار زیادی نیاز دارد.

4. Just Cause 2

اخبار,اخبارتکنولوژی,10 بازی ویدیویی که هیچ‌کس تاکنون موفق به اتمام آن‌ها نشده است


در حالی که برخی از توسعه‌دهندگان دنیای بازی موفق می‌شوند با مجموعه‌ای بزرگ از اقلام و جایزه‌های منتظر گردآوری شدن، بازیکنان را به درون یک سیاهچاله زمانی بیندازند، کمپانی Avalanche Studios با بازی Just Cause 2 یک تاکتیک جدید ارائه می‌کند. در این ماجراجویی شبیه جعبه شنی، فعالیت‌های بازی بیشتر در مورد میزان کشتار‌هایی است که می‌توانید انجام دهید تا چیز‌هایی که می‌توانید کشف کنید.

بازی Just Cause 2 به شما آزادی می‌دهد تا در جزیره نظامی شده Panau به جستجو پرداخته و با یک عالمه سلاح و گجتی که در اختیار دارید هر کاری که دوست داشته باشید انجام دهید. اگر چه در صورتی که بخواهید جوایز ویژه‌ای بدست آورید اقلامی برای پیدا کردن و جمع‌آوری وجود دارد، اما در این بازی همه چیز شما را به سمت هرج و مرج و ویرانگری بیشتر سوق می‌دهد.

با چالش‌هایی که از شما می‌خواهند دستکم یک نمونه از هر خودرو را نابود کرده یا تعداد خاصی از نیرو‌های دشمن را بکشید، مقدار بی‌سابقه‌ای از هیجان و جذابیت در بازی Just Cause 2 وجود دارد. تکمیل ماموریت‌های روایی به راهی برای دستیابی به سلاح‌ها، پول و مهمات بیشتر تبدیل می‎‌شود که به شما اجازه می‌دهد اهداف اصلی بازی را نادیده گرفته و به سراغ چالش‌های ثانویه جذاب‌تر بروید.

3. Sid Meier"s Civilization

اخبار,اخبارتکنولوژی,10 بازی ویدیویی که هیچ‌کس تاکنون موفق به اتمام آن‌ها نشده است


نسخه‌های زیادی از بازی‌های استراتژی.محور توانسته‌اند گیمر‌ها را به درون یک سیاهچاله بی‌انت‌ها کشانده و ساعت‌ها و روز‌ها وقت آن‌ها را بگیرند، اما هیچکدام به اندازه سری بازی‌های Sid Meier"s Civilization زمانبر و درگیر کننده نبوده‌اند. در این بازی‌های افسانه‌ای، بازیکنان به سفر‌هایی پیچیده برای خلق و تصرف می‌روند و پیروزی در این ماجراجویی‌ها با چندین رویکرد و استراتژی ممکن است.

این بازی به شما اجازه می‌دهد با آزادی در انتخاب به این دنیا نزدیک شده، اما دائماً از خود خواهید پرسید که آیا وقت و منابع خود را به بهترین شکل ممکن مورد استفاده قرار داده‌ای یا خیر. یک لشکرکشی از این بازی را می‌توانید به شکلی مشابه و با یک یا دو انتخاب با تغییرات جزئی انجام دهید، اما خیلی زود خود را در مسیری کاملاً متفاوت به سمت پایان خواهید یافت.

امکان‌ها و احتمالات بازی Civilization بسیار فراون هستند. شروع یک لشکرکشی در این بازی در هر ساعتی از روز می‌تواند کار خطرناکی باشد، زیرا براحتی نمی‌توانید دست از ادامه این بازی برداشته و خیلی زود متوجه خواهید شد که یک ساعت را در دنیای بازی غرق بوده‌اید بدون اینکه از گذر زمان در اطرافتان مطلع بوده باشید.

2. Football Manager

اخبار,اخبارتکنولوژی,10 بازی ویدیویی که هیچ‌کس تاکنون موفق به اتمام آن‌ها نشده است


«فقط یک بازی دیگر خواهم کرد» یا «باید با پیروزی این بازی را به پایان برسانم» تنها دو مورد از جملات آشنایی هستند که از گیمر‌هایی که بازی Football Manager را انجام داده‌اند شنیده شده است. این شبیه‌ساز مربیگری در دنیای فوتبال به طور کامل شما را در نقش یک مربی فرو برده و شما را با مسئولیت هر چیزی در این دنیا، از نقل و انتقال بازیکنان و قیمت آن‌ها تا جزئی‌ترین موضوعات در جلسات تمرینی به حال خود رها می‌کند.

به لطف این واقعیت که بازی‌های روز و هفته می‌توانند در عرض چند دقیقه انجام شده و به پایان برسند، ساده است فکر کرد که برای موفقیت و پیشرفت در یک فصل لازم نیست وقت زیادی را به مدیریت تیم تخصیص داد. اما همین اشتباه باعث می‌شود که بعد‌ها در کنفرانس مطبوعاتی به دردسر بیفتید. داستان بازی بسیار ساده به نظر می‌رسد، اما محتوای واقعی که در کلیت بازی ارائه می‌شود بسیار عمیق و پیچیده است. این همان چیزی است که پس از برنده شدن در لیگ قهرمانان اروپا با یک تیم بی‌نام و نشان متوجه آن شده و به فکر خواهید رفت که دفعه بعد با چه تیمی این چالش را تجربه کنید.

1. The Elder Scrolls V: Skyrim

 

اخبار,اخبارتکنولوژی,10 بازی ویدیویی که هیچ‌کس تاکنون موفق به اتمام آن‌ها نشده است


با گزارش‌های بازیکنانی که از گیر افتادن خود برای هزاران ساعت در دنیای این بازی سخن گفته‌اند و اینکه بسیاری هنوز علیرغم فاصله نسلی خود این بازی را انجام می‌دهند، جای شکی وجود ندارد که بازی The Elder Scrolls V: Skyrim زمانبرترین بازی تمام دوران است. برای شروع، بزرگی و عمق باورنکردنی سرزمین Skyrim برای بازگشتن گیمر‌ها برای دفعات متوالی به این بازی کافیست. حتی بعد از هفته‌ها و هفته‌ها انجام این بازی نیز هنوز مکان‌های جدید و لوکیشن‌های مخفی برای بررسی و گشت و گذار خواهید یافت.

گنج‌های درون بازی می‌توانند بسیار زیاد باشند و این موضوع که تعداد گنج‎‌های درون این دنیا بی‌پایان است بیش از پیش شما را به ادامه بازی قانع خواهد کرد. اما علاوه بر جغرافیای Skyrim، خود بازی نیز آنقدر از قابلیت بازی بالایی برخوردار است که می‌توان ساعت‌ها بدون احساس سختی و خستگی در آن به سر برد. در هر بار نشستن پای این بازی دستکم 5 ساعت بدون اینکه متوجه گذر زمان باشید به بازی ادامه خواهید داد و در هیچ مرحله‌ای تجربه‌ای بد و منفی نخواهید داشت. اعتیاد به بازی Skyrim از آن نوعی است که همیشه شما را تحریک می‌کند و از آن اعتیاد‌هایی است که دوست ندارید درمان شود.


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 آذر 27  5:53 عصر

مجموعه: بازیهای محلی

 

دانلود بازی زولا،بازی زولا ZULA

دانلود بازی زولا

 

دنیای هیجان انگیز بازی ها با دانلود بازی زولا ZULA

با دانلود بازی زولا zula در واقع وارد یک ویدیو گیم می شوید که توسط کشور ترکیه ایجاد شده است. این بازی مهیج در سبک آنلاین شوتر اول شخص توسط شرکت مدبایت گیمز طراحی و ساخته شده و توسط لوکوم گیمز هم توزیع شده است. شکل گیری این بازی به سال 2013 بازمی گردد و در قالب 16 شخصیت متفاوت و با داستانهای متنوع ایجاد شده و شامل دو گروه بازیکنان می باشد.

 

دانلود بازی زولا ZULA

بازی های رایانه ای این روزها طرفداران گسترده ای پیدا کرده اند حالا دیگر نه تنها کودکان و نوجوانان بلکه افراد بزرگسال هم از غرق شدن در دنیای مهیج این بازی های اکشن لذت می برند. این بازی های رنگ و وارنگ که هر روز با یک نام و داستان ماجراجویانه به بازار عرضه می شود سن و سال نمی شناسد و همه را به مبارزه می طلبد. بازی هایی که فرصتی را برای رقابت پدر مادرها و بچه ها فراهم آورده اند و شور و هیجان را به خانه ها می آورند.

 

خبر خوش برای دنبال کنندگان بازی های جنگی این است که می توانند با Download zula for pc game تجربه منحصر بفرد دیگری از قرار گرفتن در میدان مبارزه داشته باشند. در این بازی آنلاین قادر خواهید بود اسلحه و مهمات خود را به صورت سفارشی انتخاب کنید و با شکل دهی گروههایی با تیم های دیگر از سراسر کشور رقابت کنید. این بازی برای سیستم عامل اندروید طراحی شده و دارندگان این سیستم می توانند به طور رایگان بازی را دانلود کنند و به دوستانشان هم منتقل کنند. همه کاربران باید یکبار در این بازی ثبت نام کنند تا وارد بازی شوند.

 

انتظارها برای یک رویارویی مهیج و یک بازی آنلاین هیجان انگیز در ایران به پایان رسید و حالا می توانید به طور رایگان با گیمرهای ایرانی نبرد کنید. برای شروع بازی نیاز به سیستم پیشرفته ای ندارید با یک سیستم معمولی کامپیوتر با سیستم عامل ویندوز 7 و با کارت گرافیکی سری 7000 و با سی پی یو دو هسته ای معمولی می توانید کارتان را راه بیندازید. دقت داشته باشید که سرعت عمل و هوش شما در اقدام به موقع و چیدمان درست استراتژی در این بازی حرف اول را می زند.

 

در این بازی اکشن و ماجراجویانه در ژانر شوتر اول شخص، حرف اول را تاکتیک ها و به کار گرفتن استراتژی درست می زند. اگر اهل بازی های کامپیوتری هستید و با بازی های جنگی در قالب جنگ خیابانی کانتر و call of duty آشنایی داشته باشید مسلما عاشق بازی آنلاین زولا می شوید.

 

با دانلود بازی زولا zula می توانید تجربه به کارگیری سلاح های خاص محلی مانند فاتح آن هم در سطح گسترده ای از مهمات را تجربه کنید. بازی موبایلی زولا پس از مدتی با تاخیر در تاریخ 13 ژانویه سال 2020 در قالب سیستم عامل اندروید و آی یو اس به بازار بازی های موبایلی عرضه شده است.

 

دانلود بازی زولا،بازی زولا ZULA

دانلود بازی زولا zula

 

داستان بازی زولا 

پس از دانلود بازی زولا zula حالا می رویم به سراغ داستانی که با آن روبرو هستیم و نگاهی داریم به روند این بازی مهیج. زولا یکی دیگر از بازی ها با روایت تکراری نبرد خیر و شر است اما این بار با داستانی متفاوت در مورد رویارویی گروهی از تبهکاران و در مقابل تیم ضربتی که پیکارهای مختلفی با هم دارند.

 

این دو تیم در رویارویی نزدیک برای رسیدن به پیروزی با هم نبرد می کنند. در این بازی انتخاب با شما ست که می خواهید در کدام جبهه حق و باطل وارد نبرد شوید. کاراکترهایی که در این بازی ایفای نقش می کنند برگرفته از شخصیت های سریالهای محبوب شماست. در واقع این کاراکترها در یک زمینه داستانی منحصر بفرد با هم نبرد می کنند. لوکیشن هایی که بازی زولا در آن شکل می گیرد در استانبول تا شمال عراق و از سوی دیگر تا نقاط وسیعی از خاور میانه ادامه دارد و آن طور که مشخص است در آینده نه چندان دور نقشه تهران و تخت جمشید هم به آن اضافه می شود.

 

دانلود بازی زولا،بازی زولا ZULA

بازی زولا

 

دانلود بازی زولا ZULA

برای دانلود و ثبت نام رایگان بازی زولا zula کافی است با کلیک بر روی لینک زیر :

 

»»»»»  download zula game   ««««

 

وارد سایت شوید و با کلیک کردن روی دکمه ثبت نام ایمیل فعالسازی از سوی بازی برای شما ارسال شود. پس از آن وارد ایمیل کاربری شوید و لینک ارسالی را باز کنید تا اکانت برای شما فعال شود.

 

پس از اینکه اکانت شما فعال شد حالا می توانید به صورت رایگان یا نیم بها بازی را دانلود کنید و نصب کنید. پس از عملیات نصب و راه اندازی در پنجره ای که با عنوان لانچر باز می شود اطلاعات اکانت خود را وارد کنید و وارد  بازی شده و از هیجان آن لذت ببرید.

 

دانلود بازی زولا zula به دلیل کم حجم بودن و پشتیبانی همه جانبه ای که با سرورهای پر قدرت داخلی مهیا می کند نیاز به اینترنت پر سرعت ندارد و با سرعت کم هم راه اندازی می شود و حتی با اینترنت مخابرات هم قادر خواهید بود به جمع بازی کنندگان در این نبرد بپیوندید. download zula game برای کاربران مخابرات تهران بدون مصرف شدن پهنای باند امکانپذیر شده است.


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 مهر 24  5:49 عصر

مجموعه: بازیهای محلی

 

 بازی محلی بوشهر, نام چند بازی محلی

بازی محلی عشایر

 

در فصل زمستان و هنگام کوچ گرفتاریها،فرصت بازی کردن را از تمام مردم عشایر صلب کرده، اما در فصل تابستان هنگامی که ایل در ییلاق است و اواخر زمستان که از قشلاق خارج شده اند و بارندگی های بهاره گرد و خاکها را شسته و هوا را تمیز است،فرصتی مناسب برای بازی است.

 

هنگام غروب آفتاب،پس از فراغت از کار ،بخصوص پس از قطع بارندگی ها،جوانان و نوجوانان از چادرهای اطراف در محوطه ای صاف و عاری از سنگ و خاشاک،بازیهای خود را شروع می کنند.

هنگام بازی معمولا افراد بیکار ایل،از پیرمرد مسن تا کودکان خردسال در اطراف میدان جمع شده و چون بازی گروهی است و حالت رقابت دارد،آنان را تشویق می کنند.

 

بازی محلی آدیل مانج (پنجره بازى) :

 

 بازی محلی بوشهر, نام چند بازی محلی

بازی محلی

 

در این بازى به قید قرعه، یکى از بازیکنان روى زمین نشسته و پاهاى خود را دراز مى کند، سپس همه بازیکنان تک به تک از روى پاهاى او مى پرند. در مرحله دوم پاشنه پاى خود را بر روى پنجه پاى دیگرش قرار مى دهد، افراد این بار از روى دو پاى وى خواهند پرید.

در مرحله سوم بازیکن نشسته یک دست خود «وجب باز شده» را بر روى دو پا قرار میدهد و در مرحله چهارم از دست دیگرش استفاده مى کند. اگر هر فردى هنگام پریدن، پایش به بدن فرد نشسته تماس پیدا کند بازنده شده و باید جاى فرد نشسته بنشیند.

در ادامه بازى، اگر همه افراد توانستند از روى دست و پاى فرد نشسته بپرند، به قید قرعه، یکنفر دیگر انتخاب شده و روبروى فرد نشسته مى نشیند طورى که کف پاهایشان به هم مماس باشد و این بار ارتفاع مانع، دوبرابر مى شود و یا برخى اوقات پاها را باز مى کنند و مانع به صورت طولى گسترش پیدا مى کند. در برخى نقاط، افراد نشسته تا چهار نفر افزایش پیدا مى کنند به این صورت که دو نفر از پاها و دو نفر دیگر از پنجه هایشان استفاده مى کنند و ارتفاع مى تواند به بیش از دومتر نیز برسد.

 

بازی محلی ترنا بازى (کمربند بازى) :

 

 بازی محلی بوشهر, نام چند بازی محلی

بازی ترنا بازى

 

این بازى تقریبا در بیشتر نقاط روستایى وعشایرى ایران و با نامهاى مختلفى رواج دارد . ابتدا به تناسب تعداد بازیکنان، دایره اى روى زمین کشیده میشود، سپس شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شده به قید قرعه، یک تیم داخل دایره و تیم دوم اطراف دایره مى ایستد.

گروه داخل دایره، ترناها و یا کمربندها را به صورت افقى با فاصله مساوى طورى قرار مى دهند که یک سر ترنا بر روى خط دایره و سر دیگر ترنا به طرف مرکز دایره باشد. هر فرد باید براى محافظت از ترنا، پاى خود را روى آن بگذارد و یا با رساندن پاى خود به پاى افراد بیرونى آنها را بسوزاند.

گروه بیرونى نیز باید یا ترنا را بربایند و یا افراد داخل دایره را به بیرون بکشند. اگر یک ترنا به دست تیم بیرونى بیافتد سعى میکند باضربات ترنا به پاى افراد داخل دایره، آنها را وادار به عقب نشینى کرده و بدون اینکه پاى حریف به آنها بخورد، ترنا و یا افراد بیشترى را به بیرون بکشد. اگر پاى افراد داخل دایره به پاى یک فرد خارج از دایره برخورد کند، تیم بیرونى بازنده شده و باید جاى دو تیم عوض شود  .

 

بازی محلی بَردبَرد گَرَکى : 

 

 

 بازی محلی بوشهر, نام چند بازی محلی

بازی بَردبَرد گَرَکى

 

بازیکنان به دو گروه تقسیم مى‌شوند. آتشى روشن مى‌کنند و سنگ را در آتش مى‌گذارند تا داغ شود. سپس قرعه مى‌کشند تا گروهى که باید از آتش نگهبانى کند، مشخص شود . بعد چشم‌هاى افراد گروه دیگر را مى‌بندند و گروه نگهبان سنگ را از آتش بیرون آورده و در سیاهى‌ها به دوردست پرتاب مى‌کند، بعد چشم‌هاى گروه مقابل را باز مى‌کنند و آنها مى‌روند تا سنگ را پیدا کنند؛ گروه نگهبان هم باید همین کار را بکند. اگر گروه نگهبان سنگ را بیابد و آن را در آتش اندازد بازى به‌همین روال تکرار مى‌شود. اما اگر کسى از گروه مقابل این کار را بکند جاى دو گروه عوض مى‌شود .

 

بازی محلی قیقاج : 

 

 

 بازی محلی بوشهر, نام چند بازی محلی

بازی محلی و سنتی

 

قیقاج در معناى لغوى به معناى حرکت با پیچ و خم است، در این بازى، افراد، سوار بر اسب در حالى که به سرعت مى تازند، هدفى را نشانه مى گیرند و غالبا با اسلحه به سمت آن شلیک مى کنند. بازى به این ترتیب انجام مى شود که در میدان مسابقه هدفى را مشخص مى کنند. سوارکاران (زن و یا مرد) با سرعت و چهارنعل، ضمن گردش ها و حرکات آکروباتیک، مانند دورزدن هاى بخصوص و جهش از روى اسب، هدف را نشانه رفته و به شیوه هاى مختلف از روى اسب، از زیر شکم و میان دو دست اسب، تیراندازى مى کنند

در مراسم عروسى برخى از عشایر و یا اقوام غرب ایران هنگامى که عروس را به خانه داماد مى آورند، سوارکاران با انجام بازى قیقاج، همراه با نواى سرنا شادى و هیجان خاصى را به مراسم مى بخشند.

این بازى که متاثر از فرهنگ مردم منطقه است توام با حماسه و سلحشورى است و روحیه شهامت طلبى و پهلوانى را تقویت مى کند. اسب در زندگى اجتماعى عشایر ایران نقش حیاتى و اسطوره اى دارد و بسیارى از فعالیت هاى زندگى با آن انجام مى شود.

 

بازی محلی تنور :

 

 بازی محلی بوشهر, نام چند بازی محلی

بازیهای محلی و سنتی عشایر

 

بازیکنان به دو گروه تقسیم مى‌شوند. بعد با "شیر یا خط" یا به‌صورت توافقى گروه "تنور" را مشخص مى‌کنند. افراد گروه تنور دایره‌وار کنار هم مى‌ایستند و دست‌ها را روى شانه‌هاى یکدیگر گذاشته و سرهاى خود را به‌هم نزدیک مى‌کنند. یکى از افراد گروه تنور بیرون مى‌ایستد و در حالى‌که دست وى به تنور است دور آن مى‌چرخد. افراد گروه مخالف هرکدام سعى مى‌کنند خود را به بالاى تنور برسانند، البته این کار دشوارى است، زیرا فردى که بیرون تنور ایستاده تک تک یاران خود را از حمله ? گروه مخالف مطلع مى‌سازد و آنها هم از پشت لگد زده و مانع مى‌شوند که کسى سوار آنها شود. اگر فردى از گروه مخالف با همه ? دشوارى‌ها بتواند از تنور بالا برود، تا زمانى‌که تنور به‌علت سنگینى او خراب نشده مى‌تواند همان‌جا بماند. البته افراد دیگر هم از گروه مخالف مى‌توانند بالاى تنور بروند ولى به‌علت سنگینى افراد، تنور زودتر خراب خواهد شد. افراد گروه تنور حق ندارند بدن خود را کج و کوله کنند تا گروه مخالف را از تنور پایین اندازند. زمانى که تنور خراب شود، گروه تنور بازنده و گروه مخالف که منظورى جز سوار شدن بر روى تنور نداشته، برنده بازى خواهد بود .

 

 

گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

شنبه 99 شهریور 22  11:21 عصر

مجموعه: بازیهای محلی

 

بازی الخترک, نحوه بازی الختر

بازی محلی الختر

 

الختر یک بازی محلی بختیاری می باشد که یا به صورت دو نفره و یا به صورت دو گروه 3 نفره می باشد طریقه بازی به این شکل است که هر دو نفر باید یک پای خود را در دست بگیرند و شروع به مبارزه کنند یعنی آنقدر به هم تنه بزنند تا بالاخره یکی از آن دو شکست بخورد. در این بازی باید قوای جسمانی بالایی داشته باشند چون گاهی به مدت 5 دقیقه یا بیشتر باید به همین شکل به مبارزه ادامه می دهند.

 

این بازی معمولا در زمینی به طول 20 متر و عرض 10 متر انجام می گردد و جنس زمین خاکی یا چمن می باشد و زمان بازی در این ورزش نامحدود بوده و اتمام بازی موکول به مبارزه تمام نفرات تیم می باشد.

 

بازی الخترک, نحوه بازی الختر

نحوه بازی الختر

 

تعداد نفرات هر تیم : 5 نفر اصلی و یک نفر ذخیره می باشد .

لوازم و تجهیزات مورد نیاز : این بازی نیاز به لوازم و تجهیزات خاصی ندارد .

تعداد داوران : تعداد داوران 3 نفر است که یک نفر اصلی و دونفر دیگر به عنوان کمک داور انجام وظیفه می نماید و گروه برگزار متشکل از سرپرست مسابقات یک نفر ،کمیته فنی یک نفر ،کمیته انظباطی نیز یک نفر خواهد بود.

لباس و کفش ورزشکاران : معمولا ورزشکاران از لباس و کفش معمولی ورزشی استفاده می نماید و در موقع مسابقه می تواند از یک لنگه کفش جهت پایی که روی زمین قرار دارد استفاده نماید.

 

بازی الخترک, نحوه بازی الختر

بازی محلی الختر

 

طریقه بازی الختر:

ابتدا داور اصلی وسط زمین قرار می گیرد و با اعلام ایشان یک نفر از هر تیم از دو خط طولی در حالیکه یک پای آنها با دست به صورت جمع در پشت قرار دارد ( به صورت لی لی یک دست پا را گرفته) وارد زمین می شوند و سعی می کند که بوسیله ضربه زدن با سینه یا دست حریف را از حالت تعادل خارج و بر زمین بزند و پس از آن باید خود را تا انتهای خط طولی زمین برساند تا بتواند 5 امتیاز کسب نماید ( برنده باید خود را به محل استقرار تیم مخالف برساند و بازی به همین نحو ادامه می یابد تا تمام بازیکنان تیم به مبارزه بپردازند و برنده تیمی خواهد بود که امتیاز بیشتری کسب نماید.

 

 

در پایان هر مسابقه هر تیمی که موفق بشود تمامی افراد تیم مقابل را شکست بدهد برنده بازی است و به تعداد نفرات باقیمانده تیم خودش امتیاز می گیرد. این روش را مبارزه عمومی دو تیم یا جنگ مغلوبه نامیده اند که مثل مسابقات والیبال گاها سه بار تکرار می شود و تیمی که مجددا برنده شود برنده نهایی خواهد بود.

 

روش دوم هم مسابقه تن به تن یا نفر به نفر است که هر حریفی که به میدان می آید به صورت یک پا به صورت انفرادی مبارزه می کند و در صورت برنده شدن در میدان باقی می ماند و پای خود را رها نمی کند.

 

بازی الخترک, نحوه بازی الختر

بازی محلی بختیاری

 

 

ویژگی های خاص بازی :

1- بازی  گروهی بوده و رشد اجتماعی را در پی داشت

2- احساس مسئولیت در تک تک افراد

3- رشد هیجانات مثبت افراد

4-تقویت حس رقابت مثبت

5- نرمش و ورزیدگی جسمی

6- سلامت وبهداشت جسمی

 

 

گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 99 شهریور 11  6:22 عصر

مجموعه: بازیهای محلی

 

تنور بازی,معرفی تنور بازی,معرفی بازی های محلی بروجرد

بازی محلی تنور بازی (تنور گرمه)

 

تنور بازی (تنجور بازی یا تنور یا تنور گرمه) نوعی بازی بومی و سنتی است که در بروجرد رواج داشته است. تنور بازی جزو یکی دیگر از بازی های دسته جمعی بروجرد می باشد. در ادامه با بازی هیجان انگیز تنور بازی آشنا میشوید.

مشخصات بازی محلی تنور بازی:
نام های دیگر بازی: تنجور بازی، تنور، تنور گرمه
محدوده سنی: 7 سال به بالا
زمین بازی: محوطه باز
سبک بازی: محلی
نوع بازی: پرجنب و جوش

 

آموزش تنور بازی:
در این بازی افراد به دو دسته برابر تقسیم میشوند که هر دسته معمولاً چهار عضو یا بیش تر دارد. هر گروه یک سالار( شاطر) دارد. بعد دایره اى را در وسط زمین به قطر دو متر ترسیم میکنند. و بعد به قید قرعه یکی از گروه ها بازنده می شود و گروه بازنده در داخل دایره باید تشکیل تنور بدهد.

به این ترتیب که تمامی گروه بازنده به جز سالار، با فاصله مناسبی دایره وار در کنار هم می ایستند و سرها را به هم نزدیک میکنند و بازوهای یکدیگر را شانه به شانه نگه می دارند تا تنور که ساختاری مستحکم دارد تشکیل شود.

با اعلام« گرم بودن تنور» از طرف شاطر( سالار) گروه دوم که به دور دایره چرخیده و در انتظار یک زمان مناسب هستند که سوار اشخاص داخل دایره شوند و تلاش بر حمله بسوی تنور و پرش به روی پشت اعضای تشکیل دهنده تنور میکنند و به این ترتیب تا زمانیکه بتوانند دوام بیاورند سواری می گیرند. سالار با چرخش های سریع دور و داخل تنور، تلاش میکند مانع نزدیک شدن نفرات گروه مقابل به تنور شود. اگر بتواند با پا ضربه ای به یکی از حمله کنندگان وارد کند آن گروه دور را می بازند و باید این بار آن ها تنور را تشکیل دهند.

از آن جا که پریدن بر روی پشت افراد تشکیل دهند تنور کار سختی است قابلیت بر هم خوردن اعتدال و سقوط فرد از روی تنور زیاد است و گاه سالار منتظر می ماند تا فرد سقوط کند و لگدی به وی بزند.

قوانین بازی محلی تنور بازی:
- پاى را نمیشود زد مگر آنکه پایش به زمین بخورد.
- فرد سواره میتواند با چابکى پایین پریده و از دایره بیرون شود. می تواند سوار کس دیگری شود.
- فرد سواره میتواند آن قدر بالا بماند تا حریف خسته شده و زانو بزند و اصطلاحا تنور خراب شود، در اینصورت تیم آن ها برنده بازى خواهند بود.

گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: ورزش عمومی

 

راکت بدمینتون،خرید راکت بدمینتون،عکس راکت بدمینتون

راهنمایی خرید راکت بدمینتون

 

راکت از مهمترین تجهیزات بدمینتون محسوب می شود. نوع راکت مورد نظر شما باید با توانایی بازی و نحوه عملکردتان منطبق باشد. راکت بدمینتون معمولاً از جنس چوبی یا فلزی (آلومینیوم سبک یا استیل) برای بازیکنان مبتدی و جنس آیرودینامیک یا فیبر کربن مناسب بازیکنان حرفه ای می‌باشد.

اشتباه رایجی که بیشتر مردم مرتکب می شوند این است که راکتی را که بازیکن محبوبشان بازی میکند را انتخاب میکنند و می خرند. در حالی که هرکس سبک بازی متفاوتی با دیگری دارد. برخی راکتها ممکن است برای بعضی از افراد مناسب و برای برخی دیگر نامناسب باشند. از راکتی استفاده کنید که مناسب با نقاط قوتتان باشد. قبل از انتخاب راکت بدمینتون از خودتان سوال کنید که میخواهید قدرتی بازی کنید یا کنترلی .شما نمیتوانید همزمان هم قدرت و هم کنترل را در یک راکت داشته باشید.

 

راکت از مهمترین تجهیزات بدمینتون محسوب می شود. نوع راکت مورد نظر شما باید با توانایی بازی و نحوه عملکردتان منطبق باشد. راکت بدمینتون معمولاً از جنس چوبی یا فلزی (آلومینیوم سبک یا استیل) برای بازیکنان مبتدی و جنس آیرودینامیک یا فیبر کربن مناسب بازیکنان حرفه ای می‌باشد. وزن راکت ها معمولا 80 تا 115 گرم است و طول آن به 68 سانتی متر می رسد.

 

البته وزن راکت پس از زه کشی به حدود 140 گرم هم می رسد. راکت بدمینتون در سه نوع سبک، متوسط و سنگین ساخته شده اند که به وسیله رشته‎های باریک مشبک به قاب کشیده می‎شوند. سطح تماس باید مسطح و عاری از هر گونه شیب اضافی یا برجستگی باشد. راکت از قسمت های: دسته - میله - گلو یا سه راهی - صفحه راکت (کله راکت) تشکیل شده‌است. ضخامت دسته به طور معمول 5/7 تا 5/12 سانتی متر است.

 

از کجا بفهمیم که یک راکت بدمینتون خوب است؟

زمانی که در حال انتخاب یک راکت در فروشگاه هستید از چند مورد ساده زیر برای تست کیفیت راکت استفاده کنید:

 

انعطاف پذیری راکت

دو انتهای راکت را نگه داشته و آن را اندکی خمیده کنید. لطفا زمانی که در مغازه هستید این کار را به آرامی انجام دهید.(: اگر راکت به راحتی خم شد انعطاف پذیر و در غیر اینصورت خشک است.

 

دقت در ضربه

دسته راکت را با یک دست نگه داشته و با دست دیگر سر راکت را به یک سمت بچرخانید اگر سر راکت نچرخد بدانید که برای ضربه زدن مناسب است. مسیر حرکت توپ، زمانی که سر راکت نچرخد مطمئن تر است و برای قرار دادن محل ضربه عالی است.

 

مرکز تعادل 

 محل مرکز تعادل یا همان بالانس راکت می باشد. هرچه مرکز ثقل راکت از دسته راکت دورتر باشد بازیکن هنگام ضربه احساس میکند سر راکت سنگین تر شده است. راکتهای سر سنگین اخیرا بیشتر عمومیت یافته اند زیرا نیروی گشتاور بیشتری به توپ وارد می کنند در حالیکه راکتهایی که مرکز ثقلشان پایین تر است ، مانور پذیرتر هستند. هر بازیکن می بایست بسته به سطح مهارت و روش بازی خود راکت مناسبی را برگزیند. 

 

 

خشکی شفت (میله دسته)

زمانی که راکت بدمینتون را انتخاب می کنید میتوانید از بین انعطاف و یا خشکی راکت یکی را برگزینید.

 

شفت منعطف می تواند به راحتی خم شود اما شفت خشک به آسانی خم نمی شود.

 

پیش از خرید راکت بدمینتون به خشکی راکتتان توجه کنید. شما می توانید وزن و مرکز تعادل راکت را پس از خرید تنظیم کنید اما خشکی راکت ثابت است.

 

اگرچه شفت راکت همانند دیگر تجهیزات فصلی خواهد شد بدین معنی که در طول زمان خشکی آن تا حد مشخصی کم خواهد شد اما جدول زیر شما را در انتخاب شفت مناسب با سبک بازی تان کمک خواهد کرد.

 

راکت بدمینتون،خرید راکت بدمینتون،عکس راکت بدمینتون

بهترین راکت بدمینتون

 

راکت های مبتدی :

راکت های بیسیک و پایه معمولا از جنس آلومینیوم  یا آلومینیوم بهبود داده شده می باشند که به بازیکنان تازه کار و مبتدی بیشتر توصیه می گردد. علت این توصیه مقاومت بیشتر این راکت ها در مقابل ضربات ناشی از اشتباه بازیکنان به زمین یا راکت پارتنر خود در بازی دونفره می باشد.

 

بازیکنان مبتدی و پایه باید این نکته را بدانند که راکت های بیسیک و متوسط جوابگوی تمرینات آنها تا مدت زیادی خواهد بود. علت توصیه راکت های پایه و متوسط به بازیکنان تازه کار به دو دلیل است:

 

1- مقاومت بیشتر راکت در ضربه اشتباه به زمین و راکت دیگران در اثر ضربه اشتباه می باشد که امری اجتناب ناپذیر در زمان پادگیری می باشد.

2- مشخص شدن سبک بازیکنان در ابتدای کار است که این انتخاب احتیاج به زمان لازم تا رسیدن به حد متوسط یا حرفه ای دارد. انتخاب اشتباه راکت می تواند در دراز مدت به اذیت شدن مچ بازیکنان و همچنین پایین اوردن کیفیت ضربات منجر شود.

 

راکت های متوسط :

پس از راکت های بیسیک که معمولا به طور کامل از آلومینیوم می باشد، نوبت به راکت های متوسط می باشد که معمولا جنس شفت آن ها از کربن با مدول انعطاف پایین ( به دلیل سبک تر شدن راکت ها و دادن انعطاف کافی ) و جنس فریم آن ها از آلومینیوم می باشد. البته با اضافه کردن تکنولوژی های مختلف نظیر تغییر شکل فریم و شفت راکت یا مواد تشکیل دهنده راکت ها، می توان کیفیت راکت ها را بالا برده که طبیعتا به قیمت راکت نیز افزوده می شود.

 

راکت بدمینتون،خرید راکت بدمینتون،عکس راکت بدمینتون

مشخصات یک راکت بدمینتون

 

راکت های حرفه ای :

راکت ها از جنس کربن گرافیت که مورد پسند بازیکنان حرفه ای می باشند نیز با تغییر کیفیت کربن، راکت بازدهی بالاتری برای بازیکن ایجاد می کند. این افزایش کیفیت کربن راکت که منجر به سبکتر شدن راکت و بهتر شدن حرکت راکت در هوا موقع ضربه زدن می شود. نکته منفی این راکت ها شکننده تر شدن راکت ها در هنگام برخورد با جسم سخت است. علت این امر بهبود کیفیت بالای گرافیت در راکت است که ترد شدن راکت را به دنبال دارد.

 

راکت ها از نظر تعادل و استراتژی بازی به سه دسته تقسیم می شوند:

1- کنترلی

2- ترکیبی

3- قدرتی یا تهاجمی یا حمله ای

4- سرعتی

 

راکت‎های بازی بدمینتون به دو فرم در بازار موجود می باشند:

در تولید راکت بدمینتون از دو مدل فریم استفاده می شود . فریم ایزومتریک یا مربعی سطح موثر بیشتری دارد و دقت و کنترل ضربات را بالاتر می برد . فریم بیضی سطح موثر کمتری دارد اما اگر توپ به سطح موثرش برخورد کند ضربه با کیفیت تری رها میکند . کاربران معمولا راکت بدمینتون با فریم ایزومتریک رو ترجیح می دهند .

 

الف : راکت های بیضی شکل که نوع سنتی هستند و معمولا مرکز ثقل آنها متمایل به پایین است و نقطه موثر این نوع راکت ها کوچکتر و متمرکزتر میباشد. طرفداران این نوع راکت ها به تمرکز نیرو و دقت آنها علاقه دارند.

 

ب : راکت های ایزومتریک ( سر تخت ) : این راکت ها با صفحه مربع شکل از دهه 90 به بعد عمومیت یافتند. خصوصیت آنها بزرگ تر بودن منطقه موثر راکت است که پاسخگوی بهتری برای ضربات خارج از منطقه موثر می باشد.

 

راکت بدمینتون،خرید راکت بدمینتون،عکس راکت بدمینتون

توپ و راکت بدمینتون

 

راکت بدمینتون مناسب برای کودکان :

 اکثر بازیکنانی که خود را به یک هشتم یا یک چهارم نهایی رساندند ، بازی بدمینتون را از سن 5،6 سالگی شروع کرده اند . اکثر راکت های بدمینتون در بازار 64 سانتیمتر الی 68 سانتیمتر می باشند و کسی که بخواهد از همچین راکتی استفاده کند حداقل باید 130 سانتیمتر قد داشته باشد و یعنی اینکه سنش باید حداقل 10 سال باشد مگر اینکه از لحاظ نژادی یا ترشح بیشتر هورمون رشد قدش بیشتر از حالت عادی باشد . مربیان معتقدند که بازیکنان نونهالی که با راکت های کوچک به یادگیری بدمینتون می پردازند خیلی زودتر مهارتهای بدمینتون را یاد می گیرند و برای تطابق با راکت بلند نیاز به زمان زیادی ندارند.

 

راکت بدمینتون کودکان از طول 52 سانتیمتر تا 58 سانتیمتر موجود می باشد (20 اینچ تا 23 اینچ )

 

گردآوری: بخش ورزشی بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 99 تیر 2  5:31 عصر

مجموعه: بازیهای محلی

 

بازی هپ,بازی هپ هپ,بازی نشستنی

معرفی بازی هپ هپ

 

بازی‌های سنتی قدیمی ریشه در سنت های دیرینه مردم ایران دارد و هنوز نسلی که با این بازی ها اوقات فراغت خود را سپری می کردند، هستند و از آنها به عنوان خاطرات کودکی یاد می کنند. در این بخش به معرفی بازی هپ هپ، یکی از بازی‌ها قدیمی پرداخته‌ایم.

اهداف بازی هپ هپ

سرگرمی، نشاط، افزایش دقت، تمرکز و تمرین حفظ مضارب اعداد گوناگون

 

تعداد بازیکنان

3 نفر به بالا

 

طریقه ی بازی هپ هپ

ابتدا یک نفر از کودکان که از بقیه بزرگ تر است، به عنوان استاد انتخاب می شود. استاد یک عدد را انتخاب می‌کند، به طور مثال عدد 5 را انتخاب می‌کند (انتخاب این عدد اختیاری است).

 

بقیه کودکان به شکل دایره وار می‌نشینند و استاد، باید یکی از دانش آموزان را انتخاب کند، و این دانش آموز باید از عدد یک شروع کند، یعنی او باید بگوید یک، بعد به ترتیب، نفر دوم عدد دو، نفر سوم عدد سه و نفر چهارم عدد چهار را باید بگوید.

 

در این جا نفر پنجم باید بسیار حواسش جمع باشد و به جای عدد 5 کلمه «هپ» را بگوید.( چون عدد 5 را استاد انتخاب کرده بود.)

 

 

به همین روش نفرات شش، هفت و … باید اعداد مربوط به خود را بگویند. وقتی عدد 10 می‌رسد باز باید کلمه «هپ» گفته شود. به همین ترتیب به جای مضارب عدد 5 باید کلمه «هپ» را بگویند.و همینطور بازی ادامه پیدا می کند.

 

کسانی که به اشتباه به جای کلمه «هپ» عدد بگویند یا کلمه «هپ» را به جای عددی غیر از مضارب 5 بگویند، می‌سوزند و از بازی خارج می‌شوند. بازی انقدر ادامه پیدا می‌کند که تنها یک نفر باقی بماند. آخرین نفر باقی مانده در دایره بازی به عنوان برنده شناخته می‌شود.

 


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 99 خرداد 19  7:14 عصر

مجموعه: بازیهای محلی

 

بازی دریا و ماهی,بازی های قدیمی,بازی ای محلی

بازی دریا و ماهی

 

با انجام بازی دریا و ماهی، چون بچه ها در موقعیت های متفاوتی قرار می گیرند و مبادرت به انجام حرکات مختلف بدنی می کنند، روحیه‌ی اجتماعی بودن و قدرت تجسم و اجرای حرکات تقلیدی را بالا می برند.

بازی «دریا و ماهی»

اهداف کلی: چابکی و چالاکی و سرعت در انجام عمل ها و عکس العمل ها

تعداد بازیکن: 21 نفر

ابزار لازم: ندارد

محوطه بازی: یک زمین مربع شکل به ابعاد تقریبی 20 × 20 متر

 

شرح بازی:

اولاً یک نفر که بایستی از لحاظ سنی و اندام بالاتر از بقیه باشد به عنوان کوسه ماهی انتخاب می گردد و در وسط زمین بازی مربع شکل مستقر می شود. سپس بقیه ی بازیکنان (20 نفر) به چهار دسته ی پنج نفری تقسیم و در چهار گوشه ی زمین مربع شکل قرار می گیرند.

 

زمین بازی به عنوان دریا و اعضاء هر گوشه یا هر گروه نقش ماهی ها را بازی می کنند که هر کدام از گروهها اسمی برای خود دارند. قزل آلا ، کفال ، آزاد ، سفید و …

 

کوسه ماهی در وسط دریا راه می رود و اسم هر گروهی را بر زبان می آورد (مثلاً ماهی سفید) ماهی های سفید در وسط زمین بازی یا همان دریا، به کوسه ماهی می پیوندند.

 

کوسه ماهی در حالی که روی پنجه ها راه می رود و تمام بن خود را بالا می کشد می گوید: دریا آرام است! ماهی ها توأم با تقلید حرکات او می گویند: دریا آرام است.

 

کوسه ماهی با همان حالت: دریا طوفانی است.

 

ماهی ها باز با همان حالت: دریا طوفانی است.

 

ناگهان کوسه ماهی با صدای بلند فریاد می زند: مدّ آمد ، مدّ آمد. با شنیدن این کلمه بچه ها یا ماهی های همان گروه با حرکتی سریع خود را به گوشه یا پناهگاهی که متعلق به خودشان است می رسانند و کوسه ماهی نیز سعی بر این دارد که آنها را از پشت بزند و ماهی ها نیز تلاش می کنند که او را با جای خالی دادن بفریبند و گرفتارش نشوند.

 

ماهی هایی که توسط کوسه ماهی لمس و یا گرفتار شده اند، کنار می ایستند و وقتی با همه ی گروهها این بازی تکرار شد، ماهی های کنار گذاشته شده از همه ی گروه ها، در شروع دور دوم بازی به کوسه ماهی می پیوندند و با او همکاری می کنند تا ماهی های بیشتری را گرفتار کنند.

 

در پایان دور سوم و یا چهارم، گروهی که افراد بیشتری از آنها باقی مانده باشد، برنده محسوب می گردد.

 

 

 

 

گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 99 اردیبهشت 30  6:14 عصر

مجموعه: بازیهای محلی

 

بازی های سنتی هندوستان, بازیهای محلی

بازی های سنتی هندوستان

هند همیشه غنی از فرهنگ و سنت بوده و بازی ها همیشه برای مردم بخش مهمی از فرهنگ هند بوده اند. بازی ها و ورزش ها همیشه نقش مهمی در تاریخ و اسطوره شناسی هند داشته اند.

در زمان بازیهای پلی استیشن ، بازی های ویدئویی و اسباب بازی ها ، همه ما بازی های سنتی را تقریبا فراموش کرده ایم. در ادامه شما را با چند بازی سنتی و محلی هندوستان آشنا می کنیم:

 

1. ساتولیا :

 

بازی های سنتی هندوستان, بازیهای محلی

بازی محلی هند

 

این بازی همچنین در برخی از مناطق هند پیتو یا لاگوری گفته می شود. هر تعداد از افراد می توانند آن را بازی کنند. برای این بازی به هفت سنگ مسطح کوچک احتیاج دارد. اندازه هر سنگ باید از سنگ دیگر کوچکتر باشد. سنگ ها را به ترتیب اندازه می چینیم. سنگها را با یک توپ پارچه ای از یک فاصله ثابت ضربه بزنید.

 

2. گوته

 

بازی های سنتی هندوستان, بازیهای محلی

انواع بازیهای محلی

 

این بازی سنتی توسط کودکان و بزرگسالان انجام می شود. این بازی ساده به 5 قطعه سنگ کوچک احتیاج دارد. شما یک سنگ را در هوا می چرخانید و سنگ های دیگر را از زمین برمیدارید بدون اینکه سنگ های دیگر را ریخته باشید. این بازی توسط هر تعداد نفر قابل اجرا است.

 

3. کانچا

 

بازی های سنتی هندوستان, بازیهای محلی

بازی محلی هند

 

کانچا یکی از محبوب ترین بازی ها در بین کودکان هندوستان بود. این بازی با استفاده از تیله هایی به نام "Kancha" انجام می شود. بازیکنان قرار است با استفاده از تیله خود ، به هدف انتخاب شده ضربه بزنند. برنده تمام کانچاها را از بقیه بازیکنان می گیرد.

 

4. بازی Kho Kho

 

بازی های سنتی هندوستان, بازیهای محلی

بازیهای هند باستان

 

این یکی از محبوب ترین بازی ها در هند است. از دو تیم تشکیل شده است. 1 تیم در وسط زمین ، پشت سر هم می نشینند و زانو می زند ، در حالی که اعضای مجاور با جهت مخالف در روبرو هستند. تیمی که کمترین زمان را برای ضربه زدن به همه حریفان انجام می دهد ، برنده می شود.

 

5. بازی Gilli Danda

 

بازی های سنتی هندوستان, بازیهای محلی

بازیهای محبوب و سنتی در هند باستان

 

بازی به دو چوب نیاز دارد. چوب بزرگتر " danda " نام دارد و کوچکتر " gilli " نام دارد. سپس بازیکن از داندا برای ضربه زدن به گیلی استفاده می کند ، که آن را به هوا می زند. در حالی  که گیلی در هوا است ، بازیکن به گیلی حمله می کند و تا آنجا که ممکن است به آن ضربه می زند. بازیکن قبل از بازیابی گیلی توسط حریف ، یک نقطه از پیش توافق شده خارج از دایره را لمس کنید.

 

6. پوشامپا

 

بازی های سنتی هندوستان, بازیهای محلی

 بازی محلی هند

 

دو نفر در حالی که دستان خود که در بالای سرشان قفل کرده اند  می ایستند و آواز می خوانند و بچه های دیگر از زیر آن پل عبور می کنند و کسی که گرفتار می شود (وقتی دستان مانند قفس در انتهای آهنگ پایین می آید) می بازد و از بازی خارج می شود.

 

7. بازی کیت کیت

 

بازی های سنتی هندوستان, بازیهای محلی

بازیهای محلی

 

به یک سطح باز و یک گچ برای ترسیم نیاز داریم. بازی کیت کیت یک زمین بازی محبوب که در آن بازیکنان یک شیء کوچک را به فضاهای عددی از الگوی مستطیل که در زمین مشخص شده اند پرتاب می کنند و سپس برای برداشتن جسم ، از فضاها پرش می کنند. این بازی محبوب در سایر کشورها نیز انجام می شود و مورد علاقه همه است.

 

8- بازی داپکل

 

بازی های سنتی هندوستان, بازیهای محلی

بازیهای محلی قدیمی

 

داپکل ، یک بازی محبوب، شبیه کبادی است. Dhop نامی است که به یک توپ لاستیکی داده شده است که دو تیم با یک خط مرکزی به درون محوطه یکدیگر می روند. هر تیم یک بازیکن را به زمین حریف می فرستد. هدف این است که توپ را پرتاب کنید و حریف خود را به زمین خود برگردانید بدون اینکه به حریفان اجازه دهد او را برای کسب امتیاز لمس کنند.

 

9. پالانگولی

 

بازی های سنتی هندوستان, بازیهای محلی

بازی های سنتی هندوستان

 

این بازی با 14 فنجان با شش دانه در هر فنجان انجام می شود. بازیکنان این دانه ها را در جام های دیگر توزیع می کنند تا زمانی که هیچ دانه ای باقی نماند. کسی که به دو فنجان پیاپی و بدون دانه می رسد مجبور است از بازی خارج شود.

 

 

گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته 


 
   1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
پنج شنبه 100 فروردین 26
امروز:   437 بازدید
دیروز:   1025  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
به سوی فردا
نظرمن
اگه باحالی بیاتو
خورشید تابنده عشق
لحظه های آبی
Smile of dream
عصر پادشاهان
● بندیر ●
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

سلام
دیار عاشقان
آخرالزمان و منتظران ظهور
ن والقلم ومایسطرون
سرباز ولایت
لنگه کفش
Different.fdan
د نـیـــای جـــوانـی
عاشق آسمونی
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
هستی همیشگی
منتظر ظهور
EMOZIONANTE
دانلود آهنگ جدید
سکوت ابدی
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
فرزانگان امیدوار
بامبو
***جزین***
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
اتاق دلتنگی
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل

اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com