سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
شخص دیندار، ... حسادت را رها کرده است .در نتیجه، دوستی پدیدار شده است . [امام صادق علیه السلام]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: رژیم درمانی

 

رژیم دارچین چگونه است, چربی سوزی با رژیم دارچین, رژیم دارچین دار مخصوص لاغری

رژیم دارچین حدود 50 درصد میزان چربی سوزی را افزایش می دهد

 

رژیم دارچین چیست و چگونه بر لاغری و کاهش وزن موثر است؟

رژیم لاغری دارچین نوعی رژیم طبیعی و فوق العاده چربی سوز می باشد. این رژیم لاغری علاوه بر تأمین سلامت عمومی ، با ارتقای سوخت و ساز بدن زمینه ی کاهش وزن را فراهم می کند. رژیم دارچین، حاوی مقادیر فراوانی فیبر خوراکی است که نوعی احساس سیری را در بدن فرد ایجاد می کند.

آشنایی با ادویه ی دارچین

دارچین نوعی ادویه ی پرطرفدار در میان سرآشپزان است که علاوه بر خوش طعم سازی غذا، کمک شایانی در ارتقای سلامتی و کاهش وزن ایفا می کند.

سرگذشت بهره گیری از دارچین به دوره ی یونان باستان باز می گردد. در ادوار گذشته از دارچین برای درمان مشکلات گوارشی، بیماری های تنفسی، مشکلات زنان و زایمان استفاده می کردند. 

 

در دنیای امروز دارچین به عنوان ادویه ی ضد سرطان، ضد دیابت و ضد التهاب شناخته می شود. به طور کلی دو نوع دارچین با نام های کاسیا و سیلان وجود دارد. دارچین های سیلان و کاسیا از نظر ترکیبات سازنده با یکدیگر در تمایز هستند. 

دارچین کاسیا دارای عنصری مفید و گیاهی به نام کورامین است. کورامین در راستای درمان ام اس نقش شگفت انگیزی ایفا می کند. 

 

طبق تحقیقات انجام شده، دارچین کاسیا مؤثرترین ادویه در کنترل قند خون است. 

لازم به ذکر است که مصرف بیش از اندازه ی کورامین کارکرد کبد را مختل می سازد. همچنین، امکان وجود ناخالصی در دارچین پودر شده به مراتب بیشتر از چوب دارچین است. بدین جهت توصیه می شود در هنگام خرید دارچین، چوب آن را تهیه کنید سپس با استفاده از مخلوط کن در راستای پودر سازی آن اقدام نمایید. 

 

لاغری با دارچین, رژیم دارچین, رژیم دارچین و عسل

رژیم دارچین باعث کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب می شود

 

تاثیر رژیم دارچین در کاهش وزن

دارچین دارای خاصیت ضد باکتریایی و ضد التهابی است که با بهبود روند هضم غذا در معده، سلامت بدن را تأمین می سازد و نقش مؤثری در کاهش وزن ایفا می کند. 

در واقع خاصیت آنتی اکسیدانی قوی پلی فنول و چربی سوزی دارچین آن را به بهترین گزینه در خصوص کاهش وزن مبدل ساخته است. این در حالی است که خاصیت اسیدی در چای سبز نیز وجود دارد اما در راستای چربی سوزی مؤثر نمی باشد. 

 

دارچین با تأثیربخشی بر تمام قسمت های بدن، عملکرد کبد را تحریک می سازد و تمام سموم موجود در بدن را دفع می کند. در طی این فرایند حجم عمومی خون پاک سازی می شود و با کاهش التهابات سلول های چربی، منجر به کاهش وزن در فرد می گردد. 

به عبارتی دیگر، مصرف دارچین منجر به کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب در بدن می شود. در طی این فرایند، کلسترول خون انسان نیز تنظیم می گردد و با متابولیزه ی کربوهیدرات ها زمینه ی کاهش وزن طبیعی فرد فراهم می شود. 

 

یک قاشق چای خوری دارچین دارای 6/1 گرم فیبر است. مکانیزم بدن انسان به گونه ای است که قادر به هضم فیبر های خوراکی نمی باشد. بدین جهت با باقی ماندن فیبر ها داخل معده، فرد احساس سیری می کند. 

از سری مزایای دیگر دارچین می توان به بهبود بیماری هایی نظیر ایدز، آلزایمر، زخم های مزمن، کاهش سردرد و سفت شدن بافت های عضلانی اشاره کرد. 

 

رژیم دارچین چگونه است, چربی سوزی با رژیم دارچین, رژیم دارچین دار مخصوص لاغری

رژیم دارچین در بازه ی زمانی پنج روزه بازدهی خوبی دارد

 

رژیم لاغری دارچین

بررسی ها و تحقیقات صورت گرفته از دانشگاه بریتانیا حاکی از آن دارد که پیروی از رژیم لاغری دارچین، حدود 50 درصد نسبت چربی سوزی را به سایر رژیم های لاغری افزایش می دهد. برای این منظور مصرف کنندگان می توانند در وعده ی صبحانه 500 میلی گرم دارچین، در وعده ی ناهار 1000 میلی گرم و در وعده ی شام حدود 500 میلی گرم دارچین میل کنند. 

 

رژیم لاغری دارچین در بازه ی زمانی پنج روزه بازدهی بسیار مناسبی دارد. مصرف کنندگان می توانند این مقدار دارچین را به روش های مختلف نظیر همراه با شکلات داغ یا آغشته سازی به سیب زمینی، قهوه، شیرینی، سالاد و وعده های غذایی مورد استفاده قرار دهند.

 

چربی سوزی شکم و کمر با رژیم دارچین

چربی های ناحیه ی شکم و کمر با عنوان چربی های سفید شناخته می شود. این قبیل چربی ها نقطه مقابل چربی های قهوه ای یا خوب قرار دارند که به موجب سلول های میتوکندری حاوی آهن، در مبدل سازی غذا به یک منبع انرژی کمک شایانی می کنند. 

علاوه بر این، چربی قهوه ای از بدن در دمای زیر صفر درجه محافظت می کند و مانع نفوذ سرما در بدن می گردد.

 

ماده ای به نام سینامالدئید در دارچین وجود دارد که در بدن، موجب تشکیل فرایند ترموژنز می گردد. در فرایند ترموژنز سوخت و ساز بدن بالا می رود و با ارتقای دمای بدن، در طی این فرایند نوعی چربی سوزی و کالری سوزی قوی به ویژه در ناحیه ی شکم صورت می گیرد. 

دارچین علاوه بر چربی سوزی در ناحیه ی شکم و کمر سلولیت های زیر پوستی را نیز به طور کلی از بین می برد.

 

رژیم لاغری دارچین, خواص رژیم دارچین برای زنان, رژیم دارچین 5 روزه

بهترین روش مصرف دارچین برای اثربخشی رژیم دارچین مصرف آن به صورت دمنوش است

 

 

دستور تهیه ی چای دارچین مخصوص کاهش وزن

تهیه ی چای و دمنوش دارچین به دو روش امکان پذیر است.

 

روش اول

متداول ترین روش در خصوص تهیه ی چای دارچین، افزودن چوب دارچین به آب جوشیده است. در طی این روند شما می توانید آب را در کتری یا حتی قابلمه به نقطه ی جوش برسانید سپس مقداری چوب دارچین را به آن اضافه کنید تا رنگ محلول، به قهوه ای متمایل به قرمز تغییر پیدا کند.

 

برای شیرین سازی دمنوش، شما می توانید مقداری عسل یا شکر را به چای دارچین اضافه کنید. البته توجه داشته باشید که عسل را کمی پس از خنک شدن به نوشیدنی اضافه کنید زیرا دمای بسیار بالای آب، خاصیت عسل را از بین می برد. 

علاوه بر این، شما می توانید به جای چوب دارچین، از پودر دارچین نیز استفاده کنید. 

 

روش دوم

روش دوم تهیه ی دمنوش دارچین به نوعی خیسانده ی دارچین اشاره دارد. برای این منظور شما می توانید مقداری دارچین را داخل لیوان قرار دهید و پس از اضافه کردن آب، آن را به مدت یک شب نگه دارید. 

بهترین اثر بخشی دمنوش خیس شده ی دارچین، میل کردن آن در هنگام صبح به صورت ناشتا است. 

 

راهکارهایی در خصوص افزایش چربی سوزی در رژیم دارچین 

مصرف دارچین به تنهایی و به صورت غیر اصولی موجب کاهش وزن نمی گردد. بدین جهت نوعی افزودنی هایی توسط متخصصان تغذیه در نظر گرفته شده است که در تشکیل رژیم غذایی سالم مؤثر می باشد. 

 

دارچین به همراه عسل

ترکیب دارچین و عسل یک ترکیب فوق العاده شگفت انگیز است که با متوقف سازی روند تجمع چربی در بدن، کمک شایانی به کاهش وزن می کند. در واقع عسل به موجب افزایش سرعت متابولیسم بدن، نوعی ماده ی طبیعی و مؤثر در کاهش وزن به شمار می آید.

 

به منظور تهیه ی دمنوش دارچین و عسل می توانید نصف قاشق چای خوری دارچین و نصف قاشق چای خوری عسل را به یک لیوان حاوی آب گرم (ترجیحا جوشانده شده) اضافه کنید. توصیه می شود دمنوش عسل و دارچین را صبح ها با معده خالی و شب ها قبل از خواب میل نمایید. 

 

در حقیقت ترکیب عسل و دارچین در رژیم های غذایی با انگل زدایی و از بین بردن قارچ های موجود در سیستم گوارش، از شکل گیری مشکلات گوارشی جلوگیری می کند. بدین جهت فرایند کاهش وزن را تسریع می بخشد.

 

چربی سوزی با رژیم دارچین, رژیم دارچین دار مخصوص لاغری, فواید رژیم دارچین

 دارچین و عسل ترکیب خوبی برای توقف تجمع چربی ها در بدن است

 

پودر دارچین به همراه شیر

به طور کلی ترکیب دارچین و شیر یکی از ترکیب های پر خاصیت و مشهور در رژیم غذایی دارچین است. در واقع مصرف دارچین به همراه شیر گرم، با تسریع روند هضم مواد غذایی در معده، خوابی آرام و عمیق را برای مصرف کننده به ارمغان می آورد. 

 

به منظور تهیه ی دمنوش دارچین و شیر، در ابتدا مقداری شیر را به نقطه ی جوش برسانید به گونه ای که شکل کف به خود بگیرد. سپس لایه ی موجود بر روی شیر را به وسیله ی قاشق بردارید و مجددا شیر را بجوشانید. 

سپس مقداری از پودر دارچین را به یک لیوان شیر اضافه کنید و با کمی عسل، ترکیب کنید. افزودن مقداری هل نیز طعم بی نظیری به دمنوش دارچین اضافه می کند. 

نوشیدنی دارچین به همراه شیر برای افراد مبتلا به دیابت و بیماری های قلبی، محدودیت دارد.

 

مخلوط دارچین به همراه سرکه سیب

برای تهیه ی دمنوش دارچین و سرکه سیب می توانید یک لیوان آب و نصف چوب دارچین را با هم ترکیب کنید و به نقطه ی جوش برسانید. پس از مدتی یک قاشق چای خوری سرکه سیب را به دمنوش اضافه کنید و هر روز صبح به صورت ناشتا آن را میل نمایید. 

 

سرکه سیب حاوی خاصیتی مشابه با دارچین است که با خواص ضد باکتریایی و ضد عفونی کننده در کاهش التهابات نقش مؤثری ایفا می کند. تحقیقات انجام شده در مزایای سرکه سیب حاکی از آن دارند که سرکه سیب موجب کاهش اشتها در فرد می شود و با افزایش مدت زمان سیری در کاهش وزن نقش دارد. 

 

 

دارچین به همراه لیمو

لیمو یکی از عوامل مؤثر در کاهش وزن به شمار می آید. ترکیب دارچین و آب لیمو با تسریع فرایند لاغری، از چاقی های مزمن نیز جلوگیری می کند. 

در واقع آب لیمو به روند هضم غذا کمک می کند و با پاک سازی کبد، در فرایند لاغری نقش مؤثری ایفا می کند. آب لیموی تازه دارای عنصری به نام فلاونوئید است. فلاونوئید میزان گلیسیرید و کلسترول بدن را تنظیم می کند. همچنین ویتامین C موجود در لیمو، روند سوخت و ساز بدن را ارتقا می بخشد. 

 

برای تهیه ی دمنوش دارچین و آب لیمو می توانید در یک لیوان حاوی آب جوشیده، نصف قاشق غذا خوری دارچین و یک قاشق غذاخوری آب لیموی تازه را با هم ترکیب کنید. این دمنوش خانگی با ترکیب عسل، انرژی مورد نیاز بدن را تأمین می سازد.

 

دارچین و زغال اخته

تحقیقات انجام شده حاکی از آن دارند که ترکیب زغال اخته و دارچین میزان جذب چربی های بدن را طرز چشمگیری کاهش می دهد. 

زغال اخته میوه ای درختی می باشد که با طعم شیرین و ترش، طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. این میوه ی درختی، دارای ماده ای به نام پلی فنول است که با ایجاد اشتهای کاذب منجر به کاهش وزن می گردد. 

 

از دیگر ترکیبات مؤثر دارچین در راستای چربی سوزی در رژیم دارچین می توان موارد زیر را نام برد:

• پودر دارچین به همراه زنجبیل

• دارچین و اسفناج

• دارچین به همراه لیمو

• دارچین به همراه قهوه

• دارچین به همراه میخک 

• دارچین به همراه هل

• دارچین به همراه زغال اخته

• دارچین به همراه زرد چوبه

• دارچین به همراه فلفل سیاه

 

فواید رژیم دارچین, لاغری با دارچین, رژیم دارچین, رژیم دارچین و عسل

توجه داشته باشید رژیم دارچین برای افراد با بیماری های آسم محدودیت دارد

 

محدودیت های رژیم دارچین

به طور کلی عدم رعایت حد اعتدال در مصرف هر نوع ماده ی خوراکی، زمینه ی بروز عوارض جانبی را فراهم می کند. 

از سری نشانه های عوارض جانبی و حساسیت در رژیم دارچین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• آسم

• درد معده

• عطسه 

• حالت تهوع

• مشکلات پوستی

• افسردگی

• اضطراب

• تشدید تپش قلب

• اختلال خواب

• مسمومیت کبد 

• مشکلات تنفسی

 

توجه داشته باشید که در صورت بروز هر یک از علائم مذکور، رژیم دارچین را متوقف کنید و با متخصص تغذیه ی مربوطه مشورت نمایید. علاوه بر این، توصیه می شود روزانه از مصرف بیش تر از یک قاشق چای خوری دارچین پرهیز کنید. 

 

گرداوری: بخش سلامت بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 100 شهریور 18  4:31 عصر

مجموعه: آموزش انواع غذاها

 

خرما پلوی اهوازی, طرز تهیه خرما پلو, رسپی خرما پلو

عکس خرما پلو

 

طرز تهیه خرما پلو بسیار مقوی و خوشمزه و مجلسی

خرما پلوی اهوازی یک غذای خوشمزه سنتی اهواز است که به روش های مختلفی طبخ می شود. 

خرما پلو یکی از غذاهای سنتی اهواز است که وجود خرما در آن باعث شده یک غذای مقوی باشد. برای داشتن خرما پلو مجلسی می توانید از زعفران ، خلال پسته و خلال بادام ، زرشک و تزئین خرما برای روی برنج استفاده کنید. خرما پلو را می توان با گوشت چرخ کرده و گوشت مرغ درست کرد یا خرما پلو بدون گوشت تهیه کرد که در همه موارد بسیار خوشمزه است. 

 

خرما پلو بدون گوشت و با شیر

مواد لازم خرما پلو بدون گوشت و با شیر

برای 3 نفر

زمان تهیه 60 دقیقه

زمان پخت 30 دقیقه

 

   خرما  1 لیوان
شیر 2 لیوان
برنج 1 لیوان
 کشمش 1/2 استکان
کره اب کرده  1 استکان
زعفران  1/2 قاشق چای خوری
نمک به مقدار لازم

 

خرما پلو, خرما پلوی اهوازی, طرز تهیه خرما پلو

خرما پلو بدون گوشت

 

طرز تهیه خرما پلو بدون گوشت و با شیر

برنج که از قبل خیس خورده را با کمی کره ، نمک ، زعفران و شیر بپزید و زمانی که آماده دم گذاشتن شد کشمش را به آن اضافه کرده و برنج را دم کنید. 

برای این که خرما پلو مجلسی داشته باشید هسته خرما را بگیرید و  در کره سرخ کنید تا براق شود. وسط خرما ها ار با گردو پر کنید و در مرحله آخر پخت روی برنج قرار دهید تا دم بکشید. گردو را باید از شب قبل در مقداری آب و شکر خیس کنید تا نرم شود. 

سعی کنید از خرماهای سفت و بزرگ برای تهیه غذا استفاده کنید تا ظاهر زیباتری داشته باشد.

 

برای تهیه کته خرما با شیر ، در صورتی که از طعم شیرین در برنج خوشتان می آید می توانید نیمی از خرماها یا تمام آن ها را پوست گرفته ، هسته شان را خارج کنید و همراه با برنج بپزید. 

خرما پلو سنتی با شیر تهیه می شود ولی شما می توانید در این دستور آب را جایگزین شیر کنید. 

 

 

خرما پلو بدون گوشت, خرما پلو عدس, طرز تهیه خرما پلو اهوازی

خرما پلو با گوشت چرخ کرده مجلسی

 

طرز تهیه خرما پلو با گوشت چرخ کرده مجلسی

به مقدار لازم گوشت چرخ کرده را با نمک و فلفل و پیاز رنده شده خوب ورز دهید و به شکل خرما ولی باریک تر در دست فرم دهید و در روغن داغ سرخ کنید و سپس گوشت ها را لای خرما سرخ شده و بدون هسته قرار دهید و روی برنج بگذارید دم بکشد. 

 

خرما پلو با مرغ مجلسی

مواد لازم خرما پلو با مرغ مجلسی

برای 4 نفر

زمان آماده سازی 20 دقیقه

زمان پخت 40 دقیقه

 

خرما    200 گرم
سینه مرغ  500 گرم
برنج  4 یا 5 پیمانه
روغن  به میزان لازم
زعفران  به میزان لازم
 نمک، فلفل و زردچوبه  به میزان لازم
کره  به میزان لازم 
 کشمش پلویی، زرشک، خلال پسته و بادام برای تزیین  به میزان لازم

 

خرما پلو, خرما پلوی اهوازی, طرز تهیه خرما پلو

خرما پلو با مرغ 

 

طرز تهیه خرما پلو با مرغ مجلسی

برنج را چند ساعت در آب نمک بخیسانید. 

هسته خرما را بدون این که ظاهر خرما به هم بریزد ، خارج کنید و سپس خرما را با کمی کره روی حرارت متوسط تفت دهید تا پوست خرماها سرخ و براق شود.

سینه مرغ را هم اندازه برش بزنید و مقداری روغن یا کره درون تابه بیندازید و روی شعله قرار دهید تا داغ شود و سپس مرغ را به همراه نمک ، فلفل ، زردچوبه و زعفران تفت دهید تا سرخ شود و مزه بگیرد. 

 

سپس در تابه را بگذارید و شعله را کم کنید تا به مدت 15 – 20 دقیقه مغز پخت شود. 

 

برای خرما پلو مجلسی می توانید از ران مرغ هم استفاده کنید، ران را به صورت کامل یا دو تکه شده بپزید یا سرخ کنید.

برنج را بپزید و آبکش کنید. برای ته دیگ بهتر است از سیب زمینی استفاده کنید و سپس دم کنید. 

 

برنج را در ظرف دلخواهتان بکشید و رویش را با مرغ و خرما و کشمش، خلال پسته ، زرشک ، خلال بادام و پیاز داغ تزئین کنید. 

برنج را می توانید همراه با رشته تهیه کنید یعنی رشته پلو درست کنید و رویش را با خرما تزئین کنید.

 

خرما پلو عدس 

مواد لازم خرما پلو عدس 

 

برنج      4 تا 5 پیمانه
   گوشت گوسفند نیم کیلو چرخ شده
خرما    200 گرم
عدس  1 پیمانه
کشمش پلویی  نصف پیمانه
  پیاز 1 عدد متوسط
روغن به میزان لازم
زعفران به میزان لازم
نمک و فلفل به میزان لازم
زردچوبه به میزان لازم
زیره در صورت تمایل  1 قاشق چای ‌خوری

 

طرز تهیه خرما پلو عدس

برنج را از قبل با کمی آب نمک بگذارید چند ساعت خیس بخورد.

عدس را جداگانه با کمی آ ب و نمک بپزید. 

گوشت چرخ  کرده را با همراه نمک ، فلفل و زردچوبه تفت دهید. 

پیاز را خرد کرده و جداگانه تفت دهد و سپس به همراه عدس ، زعفران دم کرده و کشمش به گوشت اضافه کنید و مخلوط نمایید و از روی حرارت بردارید. 

برنج را بپزید و آبکش کنید. 

کف قابلمه ته دیگ دلخواهتان را بچینید و برنج و مواد را لا به لا داخل قابلمه بریزید. 

خرماهایی که هسته شان خارج شده است را روی برنج بچینید و در قابلمه را بگذارید تا با حرارت کم ، دم بکشد. 

 

گردآوری : بخش تغذیه و آشپزی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 100 شهریور 18  4:29 عصر

مجموعه: آموزش انواع غذاها

 

 پخت کتلت گوشت کوبیده, درست کردن گوشت کوبیده

طرزتهیه کتلت گوشت کوبیده

 

طرز تهیه کتلت گوشت کوبیده یا کتلت دیزی

کتلت گوشت کوبیده و یا کتلت دیزی و ... هم به این کتلت گفته می شود این غذا یکی از غذاهای سنتی کردستان است و بسیار خوشمزه بهتر است یکبار آن را امتحان کنید این غذا خیلی سریع آماده می شود. زیرا از گوشت کوبیده ی آماده ی آبگوشت استفاده می شود.

مواد تشکیل دهنده این کتلت، همان موادی هستند که در دیزی از آن ها استفاده می شود. به هنگام طبخ دیزی، مقدار بیشتری از این مواد را در آن می ریزند و بعد با آن ها، کتلت درست می کنند. پس از پخت، نخود، گوشت گوسفندی و سیب زمینی در دیزی و به هنگام آماده سازی مواد، به آن ها، پیاز، جعفری خشک، تخم مرغ و نمک، اضافه می گردد. مواد مخلوط شده را قسمت بندی کرده و در روغن سرخ می کنند.

 

کتلت دیزی:

مواد لازم برای کتلت دیزی :

 گوشت کوبیده 5 قاشق سوپخوری سرپر 
 تخم مرغ 2 عدد 
 زعفران  1 قاشق سوپخوری
 پودر سیر نصف قاشق سوپخوری 
 پودر موسیر 1 قاشق مرباخوری 
 نمک و فلفل به میزان لازم 
 کره به میزان لازم 
 آرد سوخاری به میزان لازم 
گرد لیمو نصف قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه کتلت دیزی :

گوشت کوبیده را داخل ظرف بزرگتری بریزید و تخم مرغ را به آن اضافه کنید و خوب ورز بدهید.اگر تخم مرغ به نظرتان کم بود و مایه منسجم نشد می توانید از تخم مرغ بیشتری استفاده کنید. مقداری زعفران آب کرده را به همراه گرد لیمو، پودر سیر و موسیر و سایر ادویه دلخواه به مایه اضافه کنید و با گوشتکوب یا میکسر کاملا آن را مخلوط کنید تا یکنواخت شوند.

 

درون تابه ای کمی کره یا روغن بریزید، پس از داغ شدن کره 1 قاشق غذاخوری از مایه کتلت بردارید و داخل پودر سوخاری بغلتانید و داخل تابه بریزید. وقتی تابه پر شد در تابه را بگذارید تا یک طرف کتلت طلایی شود و کتلت مغز پخت شود. بعد آن را برگردانید و بدون در طرف دوم کتلت را سرخ کنید البته توجه داشته باشید که مواد کتلت شما پخته شده اند و فقط در حدی باید حرارت ببینند که تخم مرغ های وسط کتلت بپزند.

 

طرز تهیه ی کتلت دیزی,طرز تهیه کتلت گوشت کوبیده

پخت کتلت دیزی

 

 

نکاتی برای تهیه کتلت دیزی یا گوشت کوبیده :

 مقدار تخم مرغی که اضافه می کند باید به اندازه ای باشد که مایه نه زیاد شل و نه زیاد سفت همین که با قاشق بتوانید راحت از مایه بردارید یعنی مقدار تخم مرغ کافی است.

 

 این کتلت خوشمزه را هم با ماست چکیده و ماست و هم می توانید با سس قرمز سرو کنید.

 

 بهتر است در تهیه آبگوشت از مقدار بیشتری نخود استفاده کنید تا بتوانید کتلت خوشمزه تری داشته باشید.

 

 اگر مایه شما شل شد به آن مقداری آرد نخودچی و یا مقدار بیشتری گوشت کوبیده اضافه کنید.

 

کتلت گوشت کوبیده:

پخت کتلت دیزی, طرز تهیه کتلت های گوشت کوبیده

طرز تهیه کتلت گوشت کوبیده

 

 

مواد لازم برای تهیه کوکو گوشت کوبیده :

گوشت کوبیده 2 پیمانه
تخم مرغ 2 عدد
نمک، فلفل و زرچوبه به مقدار لازم

 

طرز تهیه کوکو گوشت کوبیده :

این روش کتلت گوشت کوبیده از راحت ترین نوع کتلت می باشد زیرا گوشت کوبیده از قبل آماده شده است. گوشت کوبیده باید کاملا کوبیده شده باشد. 

 

ابتدا آبگوشت را بپزید و میزان مواد آن را بیشتر بگیرید. بعد از پخت گوشت کوبیده ی آن را کاملا بکوبید و مقدار اضافه ی آن را کنار بگذارید تا وعده ی بعدی آن را کتلت کنید.

 

سپس در ازای هر پیمانه گوشت کوبیده 1 عدد تخم مرغ بزنید. تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کنید زیرا بعضی از گوشت کوبیده ها سفت است و بعضی از آن ها شل تر. بعد از آن نمک و فلفل و زردچوبه را به آن اضافه کنید.

 

باید انسجام کتلت تا حدی باشد که بتوانید آن را با قاشق بردارید. سپس مقداری روغن داخل تابه ای بریزد و اجازه بدهید داغ شود با قاشق از مایه بردارید و داخل روغن داغ سرخ کنید. در تابه را ببندید تا کتلت ها خودشان را بگیرند و اجازه بدهید کتلت ها مغز پخت شوند. اما برای سرخ کردن طرف دوم در تابه را باز بگذارید.

 

* اگر مایه کتلت شل بود می توانید مقداری آرد سوخاری به آن اضافه کنید و یا به صورت 1 تکه داخل تابه سرخ کنید. 

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

شنبه 100 شهریور 13  1:8 عصر

 

 

تزیین کتلت و کباب شامی, روش تزیین کتلت و کباب شامی

تزیین کتلت و شامی

 

کتلت و یا کباب شامی را می توانید با موادی از جمله خیارشور، گوجه، زیتون، سبزی، لیموترش، سیب زمینی سرخ کرده تزیین کنید.

کتلت و یا کباب شامی یکی از غذاهای سنتی ایرانی است که در هر منطقه ای به سبک خاص و به روش های متفاوتی پخته می شود. اما در اکثرا آن را با گوجه، خیارشور، زیتون، لیموترش، سیب زمینی سرخ کرده و سبزی خوردن میل می شود.

 

این غذا هم با نان و هم با برنج سرو می شود. شما می توانید این غذای خوشمزه را با موادی که میل می شود تزیین کنید.

 

تزیین کتلت و شامی, تزیین کتلت

تزیین کتلت

 

مدل تزیین کباب شامی, تصاویر تزیین کتلت و کباب شامی

تزیین کتلت و کباب شامی

 

تزیین کردن کتلت و کباب شامی, روش های تزیین کتلت و کباب شامی

روش تزیین کتلت و کباب شامی

 

روش تزیین کتلت و کباب شامی, تزیین کباب شامی

تزیین کباب شامی

 

تزیین کتلت, تزیین کتلت و کباب شامی

ایده هایی برای تزیین کتلت و شامی

 

مدل تزیین کتلت, مدل تزیین کباب شامی

تزیین شامی

 

تصاویر تزیین کتلت و کباب شامی, تزیین کردن کتلت و کباب شامی

مدل های تزیین کتلت و کباب شامی

 

تزیین کردن کتلت و کباب شامی,تزیین کتلت

تزیینات ساده ی کتلت و کباب شامی

 

روش های تزیین کتلت و کباب شامی,تزیین کتلت و شامی

مدل تزیین کتلت

 


    تزیین کتلت و کباب شامی, روش تزیین کتلت و کباب شامی

مدل تزیین کباب شامی

 

تزیین کتلت و شامی, تزیین کتلت

تزیین کردن کتلت و کباب شامی

 

مدل تزیین کباب شامی, تصاویر تزیین کتلت و کباب شامی

ایده تزیین کباب شامی و کتلت

 

تزیین کردن کتلت و کباب شامی, روش های تزیین کتلت و کباب شامی

تزیین کردن کباب شامی با برنج

 

روش تزیین کتلت و کباب شامی, تزیین کباب شامی

تصاویر تزیین کتلت و کباب شامی

 

تزیین کتلت, تزیین کتلت و کباب شامی

تزیین شامی کباب و کتلت

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: آموزش انواع غذاها

 

انواع غذا با کدو خورشتی, غذا با کدو خورشتی, خوراک کدو سبز و گوجه

غذا با کدو سبز

 

طرز تهیه 11 نوع غذا با کدو که مجذوبتان خواهند کرد!

کدو سبز ارزش غذایی بسیار بالایی دارد و دارای خواص ضد پیری و چربی سوز و لاغری است. شما با استفاده از کدوسبز در غذاها میتوانید هم از طعم خوشایند آن استفاده کنیدو هم از خواص بی نظیر آن بهره مند شوید. 

فیبر بالای کدو سبز و نشاسته کم آن باعث میشود مدت زمان زیادی شما را سیر نگه دارد، کدو سبز به کاهش کلسترول و سدیم خون کمک کرده و برای سلامت قلب بسیار مفید است. کدوسبز خیلی سریع و آسان می پزد به همین دلیل طرفداران بسیار زیادی دارد شما کدو سبز را میتوانید به صورت خام در سالاد یا ماست استفاده کنید و یا به صورت پخته به انواع خوراک ها ، خورش ها ، سوپ و برنج اضافه کنید . در ادامه مقاله شما را با انواع طرز تهیه غذا با کدو سبز آشنا می کنیم. 

 

خوراک کدو سبز و گوجه

مواد لازم خوراک کدو سبز و گوجه

 پیاز متوسط     1 عدد
 کدو سبز متوسط  3 عدد
گوجه فرنگی متوسط  3 عدد
نمک ، زردچوبه و دارچین   به میزان لازم
روغن   به میزان لازم

 

طرز تهیه خوراک کدو سبز و گوجه

پیاز را نگینی خرد کنید و با کمی روغن و زردچوبه تفت دهید تا سبک شود.

کدو سبز را درشت رنده کنید و به تابه اضافه کنید و کاملا سطحشان را صاف کنید. کمی دارچین رویشان بپاشید. 

گوجه فرنگی ها را رنده کرده روی کدوسبزها بریزید و در تابه را بگذارید تا با آب خودشان روی حرارت متوسط بپزند. 

زمانی که آبش کم شد یکی دو بار هم بزنید که مواد ته نگیرد.

زمانی که آبشان کاملا کشیده شد، غذا آماده است. 

 

کوکو کدو سبز و سیب زمینی  

مواد لازم کوکو کدو سبز و سیب زمینی  

 کدو سبز بزرگ     2 عدد
 سیب زمینی متوسط  3 عدد
پیاز متوسط   1 عدد
تخم مرغ  2 عدد
آرد سوخاری  2 قاشق غذاخوری
 نمک و فلفل و زردچوبه و پودر سیر  به میزان لازم

 

غذا با کدو, انواع غذا با کدو, انواع غذا با کدو سبز

طرز تهیه کوکو کدوسبز و سیب زمینی

 

طرز تهیه کوکو کدو سبز و سیب زمینی 

این غذا با غذا با کدو سبز و سیب زمینی تهیه می شود. 

سیب زمینی ها را آب پز کنید و بعد از خنک شدن پوست گرفته رنده کنید. 

پیاز را رنده کرده آبش را بگیرید.

کدو سبز را ریز رنده کنید.

تمام مواد را با هم مخلوط کرده به اندازه دلخواه نمک و ادویه بزنید و رویشان را پوشانده نیم ساعت در یخچال بگذارید. 

کف تابه را روغن بریزید و مواد کوکو را به صورت یک جا یا به حالت کتلتی داخل تابه سرخ کنید.

می توانید 1 – 2 قاشق دیگر آرد برای این که مواد کوکو از هم نپاشد استفاده کنید. 

غذا با کدو سبز و سیب زمینی شما در کمترین زمان آماده است. 

 

کوکو کدو سبز تبریزی

مواد لازم کوکو کدو سبز تبریزی

برای 4 نفر 

 

کدو سبز    3 عدد
آرد گندم  1 قاشق غذاخوری
آویشن  مقداری 
پیازچه 3 عدد
تخم مرغ  3 عدد
نمک و فلفل سیاه به اندازه کافی
زردچوبه و روغن به اندازه کافی

 

انواع غذا با کدو خورشتی, غذا با کدو خورشتی, خوراک کدو سبز و گوجه

طرز تهیه کوکو کدو سبز تبریزی

 

طرز تهیه کوکو کدو سبز تبریزی

کدو سبز را ریز رنده کنید و کمی نمک رویشان بپاشید و به مدت 10 دقیقه استراحت دهید تا آبش کشیده شود. 

پازچه ها را نگینی خرد کنید. 

آب کدو ها را با فشار دست بگیرید و با پیازچه مخلوط کنید. 

تخم مرغ ها را به مواد اضافه کرده مخلوط کنید. 

آرد ، نمک و ادویه ها  را اضافه کرده مخلوط نمایید. 

تابه را روی حرارت کم بگذارید و روغن به آن اضافه کنید و بعد از داغ شدن یک قاشق سرپر از مایه برداشته در تابه بریزید و با قاشق رویش را صاف کنی. 

دو طرف کوکوها را سرخ کنید و با گوجه فرنگی و خیارشور میل نمایید. 

 

خورش کدو سبز بدون لپه

مواد لازم خورش کدو سبز بدون لپه

برای 4 نفر 

 

 سیر     3 حبه
پیاز متوسط   2 عدد
کدو سبز قلمی  4 عدد
گوشت خورشتی   400 گرم
گوجه فرنگی متوسط  4 عدد
 روغن مایع و آبلیمو   به اندازه کافی
رب گوجه فرنگی  2 قاشق غذاخوری
 نمک ، فلفل سیاه و زردچوبه   به اندازه کافی

 

انواع غذا با کدو سبز, غذا با کدو سبز, طرز تهیه غذا با کدو سبز

طرز تیه خورش کدو سبز

 

طرز تهیه خورش کدو سبز بدون لپه

پیاز را نگینی خرد کنید و در قابلمه ای مناسب باکمی روغن تفت دهید تا سبک شود. 

سیر را  رنده کنید و به قابلمه اضافه کرده و تفت دید تا بویش بلند شود. 

زردچوبه را اضافه کرده مخلوط نمایید.

گوشت را به صورت خورشتی خرد کرده به قابلمه اضافه کنید و تفت دید تا رنگش تغییر کنید. 

رب گوجه را اضافه کرده تفت دید تا خامی اش گرفته شود. 

چند لیون آب جوش به قابلمه اضافه کنید و بعد از این که به جوش آمد شعله ر کم کنید و در قابلمه را بگذارید تا به آرامی بپزد. 

 

 

کدوها را از وسط نصف کنید و با کمی روغن تفت دهید تا طلایی شوند.

هنگامی که گوشت تقریبا پخت کدو را اضافه کنید. 

 گوجه فرنگی ها را نصف کنید و با نمک و فلفل به خورش اضافه کنید و 1 ساعت اجازه  دهید آب اضافه خورش تبخیر شود. 

نیم ساعت پایانی مزه خورش را بچشید و نمک و فلفل و آب لیمو ترش یا آبغوره متناسب با ذائقه خودتان اضافه کنید.

 

غذا با کدو, انواع غذا با کدو, انواع غذا با کدو سبز

طرز تهیه خورش کدوسبز با مرغ

 

طرز تهیه خورش کدو سبز با مرغ

این غذا با کدو سبز و مرغ تهیه می شود. در صورت تمایل می توانید به چای گوشت قرمز حدود 600 – 800 گرم گوشت مرغ را جایگزین نمایید. 

طرز تهیه خورش کدو سبز با لپه

برای 4 نفر میتوانید حدود 150 – 200 گرم لپه را از قبل به مدت 2 ساعت در آب بخیسانید و آبکش کنید و بعد از اضافه کردن گوشت ، لپه را هم اضافه کرده تفت دهید. 

 

سالاد کدو سبز

مواد لازم برای سالاد کدو سبز

برای 5 نفر 

 

روغن مایع یک چهارم  فنجان
 کدوی سبز  6 عدد متوسط
 فلفل دلمه ای متوسط قرمز و سبز 2 عدد
 پیازچه خرد شده با ساقه سبز آن نصف فنجان
 زیتون سبز بدون هسته ورقه شده نصف فنجان
پودر سیر  یک قاشق مرباخوری
مواد لازم برای تهیه سس  
سرکه سفید 3 قاشق سوپخوری
روغن زیتون 2 قاشق سوپخوری
پودر آویشن  نصف قاشق مرباخوری
شکر نصف قاشق مرباخوری
نمک و فلفل  به مقدار لازم

 

طرز تهیه سالاد کدو سبز

تابه را روی حرارت بگذارید و کمی روغن به آن اضافه کنید و کدو سبز ها را در ن بچینید و در تابه را بگذارید و دو طرف  کدو ها را سرخ کنید. 

فلفل دلمه را خلالی برش بزنید. 

پیازچه ها را نگینی خرد کنید. 

تمام مواد سس را را هم مخلوط کنید. 

کدوهای سرخ شده را بعد از سرد شدن حلقه کنید یا نگینی خرد کنید و با مواد سالاد مخلوط کرده سس را رویشان بریزید. 

 

کدو سبز و برنج یا کدو پلو سیستانی

مواد لازم کدو سبز و برنج یا کدو پلو سیستانی 

پیاز متوسط   2 عدد
گوشت خورشتی  300 گرم
کدو  300 گرم
شوید تازه خرد شده  3 قاشق غذاخوری
 برنج   4 پیمانه
کشمش 3 قاشق غذاخوری
روغن مایع  به مقدار لازم
نمک  به مقدار لازم
فلفل  به مقدار لازم
زردچوبه  به مقدار لازم
ادویه پلویی  به مقدار لازم

 

طرز تهیه غذا با کدو سبز و برنج یا کدو پلو سیستانی

پیاز را نگینی خرد کرده تفت دید. 

گوشت و ادویه را اضافه کرده تفت دهید و کیم آب اضافه کرده و با حرارت ملایم بپزی. 

کدوها را با میروغن تفت داده و بعد از پخت گوشت به همراه شوید به مواد اضافه کنید. 

برنج را آبکش کرده و به صورت لا به لا با مخلوط کدو و کشمش دم بگذارید. 

 

کدو سبز و برنج - کدو پلو بدون گوشت 

مواد لازم غذا با کدو سبز و برنج - کدو پلو بدون گوشت 

 

کره    3 قاشق
برنج  2 لیوان
 کدو  2 عدد
گوجه فرنگی 2 عدد
پیاز    1 عدد
سیر   3 حبه
شوید   نصف دسته
آویشن   1 قاشق مربا خوری
نعنای خشک  1 قاشق مربا خوری
پاپریکا  1 قاشق مربا خوری
نمک و فلفل به میزان  لازم

 

طرز تهیه غذا با کدو سبز و برنج – کدو پلو بدون گوشت

کدو را رنده کنید. 

پیاز و سیر را خرد کنید. 

پوست گوجه فرنگی را گرفته خرد کنید. 

شوید را خرد کنی. 

در قابلمه کمی کره را روی حرارت متوسط ذوب کنید و پیاز را تفت دهید تا رنگش تغییر کند. 

سیر را اضافه کرده تفت دهید تا بویش بلند شود. 

برنج را بشویید و آبش را بگیرید و با کمی نمک به قابلمه اضافه کنید. 

سایر مواد را اضافه کرده و 5 دقیقه تفت دید. 

در اخر آب مرغ ، نمک و فلفل را اضافه کرده و با حرارت کم درش را بگذارید تا آبش کشیده شود و سپس 10 دقیقه دم بکشد. 

 

کوکو کدو سبز و هویج 

مواد لازم کوکو کدو سبز و هویج 

کدو   2 عدد
 هویج 1 عدد بزرگ
  سیب زمینی 1 عدد بزرگ 
پیاز 1 عدد
 آرد گندم 2 قاشق غذاخوری 
تخم مرغ 1 تا 2 عدد 
زردچوبه 1 قاشق چای خوری
 نمک و فلفل به میزان لازم 
پیازچه به مقدار دلخواه 
تخم گشنیز به مقدار دلخواه

 

طرز تهیه کوکو کدو سبز و هویج

این غذا با کدو سبز و هویج و سیب زمینی تهیه می شود.

کدوها را درشت رنده کنید. 

 

پوست هویج و سیب زمینی و پیاز را بگیرید و درشت رنده کنید.

تمام مواد را با هم مخلوط کنید. 

اگر مایه کوکو سفت بود می توانید تخم مرغ اضافه کنید و اگر شل بود آرد اضافه کنید. 

در صورت تمایل می توانید کمی پیازچه هم به مواد بیفزایید. 

کمی روغن در تابه روی حرارت متوسط بریزید تا داغ شود و یک قاشق از مواد برداشته و در تابه بریزید و رویش را صاف کنید . تمام مواد را به همین شکل درتابه ریخته و دو طرفش را سرخ کنید.

غذا با کدو سبز و هویج و سیب زمینی شما آماده است.

 

کدو سبز قایقی با گوشت چرخ کرده 

مواد لازم کدو سبز قایقی با گوشت چرخ کرده 

برای 4 – 6 نفر 

 

روغن زیتون    1 قاشق غذاخوری
 پیاز قرمز خرد شده  1/2 پیمانه
گوشت چرخ کرده کم چرب   450 گرم
سیر رنده شده   2 حبه
فلفل قرمز  1 قاشق چایخوری
زیره سبز   1 قاشق چایخوری
نمک  به مقدار کافی
کدو سبز  3 عدد
سس انچلادا  1 و 1/2 پیمانه
پنیر چدار رنده شده  1/2 پیمانه
جعفری خرد شده  1/4 پیمانه

 

انواع غذا با کدو سبز, غذا با کدو سبز, طرز تهیه غذا با کدو سبز

طرز تهیه کدو سبز قایقی با گوشت چرخ کرده

 

طرز تهیه کدو سبز قایقی با گوشت چرخ کرده 

این غذا با کدو سبز و گوشت چرخ کرده تهیه می شود. 

تابه ای را روی شعله متوسط قرار دهید تا داغ شود ، زوغن زیتون و پیاز خرد شده را به تابه اضافه کرده و 3 دقیقه تفت دید ت پیاز نرم شود.

 

گوشت چرخ کرده را به تابه اضافه کنید و تفت دید تا رنگش تغییر کند. 

سیر رنده شده ، فلفل قرمز ، زیره سبز و نمک را اضافه کرده هم بزنید مخلوط شود. 

کدوسبزها را طولی نصف کنید و داخلشان را با قاشق خالی کنید تا شکل قایقی بگیرد. 

ظرفی مناسب فر انتخاب کرده و کدوسبزها را داخلش بچینید و داخلش را با مخلوط گوشت پر کنید. 

 

سس انچلادا یا سس دلخواهتان را روی گوشت ها بریزید و رویشان پنیر بپاشید .

روی ظرف را با فویل آلومینیومی بپوشانید و به مدت 20 دقیقه در فری که با دمای 200 درجه سانتیگراد گرم شده قرار دهید تا کدوها بپزد. 

فویل را از روی ظرف برداشته و 5 دقیقه دیگر ظرف را داخل فر برگردانید. 

روی غذا را با جعفری خرد شده تزئین کنید. 

غذا با کدو سبز و گوشت چرخ کرده آماده است.

 

طرز تهیه سس انچلادا

برای تهیه سس انچلادا 1 پیمانه سس گوجه را با 1 قاشق چایخوری پودر ریحان و نصف قاشق چایخوری پودر سیر و 1 قاشق چایخوری تخم گشنیز و 1 قاشق چایخوری زیره سبز و 2 – 3 قاشق چایخوری پودر چیلی و کمی نمک و فلفل مخلوط کنید. 

 

غذا با کدو سبز و قارچ

مواد لازم غذا با کدو سبز و قارچ

 برای 2 نفر 

 

کدو سبز 3 عدد
 قارچ  6 عدد
 پیاز  1 عدد
سیر  3 حبه
 گوجه فرنگی  3 عدد
فلفل قلمی سبز 1 عدد
 کره  1 قاشق مربا خوری
آبلیمو 1 قاشق غذا خوری
نمک و زردچوبه و ادویه کاری به مقدار لازم
روغن به مقدار لازم

 

طرز تهیه غذا با کدو سبز و قارچ

کدوها را پوست گرفته خلالی درست خرد کنید و در روغن سرخ کنید. 

قارچ را خلالی خرد کرده با کره ، نمک و آبلیمو تفت دهید. 

یک عدد پیاز و سه حله سیر را خلالی خرد کرده تفت دید و گوجه فرنگی رنده شده را به آن اضافه کنید. 

کدو و قارچ را به سس اضافه کنید. 

فلفل سبز قلمی را خورد کرده به مواد اضافه کنید. 

ادویه ها و نمک را اضافه کنید و بر کنید آب گوجه کشیده شود و خوراک به روغن بیوفتد.

آبلیمو را اضافه کرده و شعله را خاموش کنید.

خوراک کدوسبز و قارچ را می توانید با نان یا پلو میل نمایید. 

 

خورش کدو سبز و مرغ

مواد لازم خورش کدو سبز و مرغ

  سینه مرغ 1 عدد 
 کدو سبز کوچک  5 الی 6 عدد
  رب گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوری
  پیاز 1 عدد
آبغوره  به مقدار لازم
 نمک، فلفل و زرچوبه به مقدار لازم

 

طرز تهیه خورش کدو سبز و مرغ

این غذا با کدو سبز و مرغ تهیه می شود. 

سر و ته کدوها را بزنید و با چاقو چند چاک عمودی روی کدوها بیندازید رویشان نمک بپاشید و با کمی روغن در تابه تفت دید. حرارت را ملایم کنید و در تابه را بگذارید تا کدوها مغز پخت شوند. 

هر از گاهی کدوها را بچرخانید تا همه اطرافش طلایی شود. 

کدو ها را از تابه خارج کنید و مرغ را به اندازه دلخواه برش بزنید و رویشان نمک ، فلفل و زدچوبه بپاشید و در تابه سرخ کنید. 

 

مرغ را از تابه خارج کنید و پیاز را خرد کرده تفت دهید تا طلایی شود. 

رب گوجه ، نمک ، فلفل و زردچوبه را به تابه اضافه کنید و تفت دهید.

2 لیوان آب به تابه اضافه کنید مرغ ها را هم به تابه برگردانید و در تابه را بگذارید با حرارت ملایم نیم ساعت بجوشد. 

کدوها را اضافه کرده و در صورت نیاز مقداری نمک و آبغوره به آن اضافه کنید. 

وقتی آب خورش کشیده شد و جا افتاد خورشتان آماده است. 

 

گردآوری : بخش آشپزی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: آموزش انواع غذاها

 

 شیرینی دانمارکی,روش درست کردن شیرینی دانمارکی

طرز پخت شیرینی دانمارکی

 

طرز تهیه شیرینی دانمارکی

برای تهیه ی شیرینی دانمارکی بهتر است ابتدا کرم آن را تهیه کنید و تا زمان خنک شدن آن خمیر شیرینی را آماده کنید.

طرز پخت شیرینی دانمارکی :

مواد لازم برای شیرینی دانمارکی :

 تخم مرغ  3 عدد
 نمک نصف قاشق چایخوری 
 شکر  110 گرم
 آرد  700-750 گرم
 خمیر مایه 3 قاشق غذاخوری 
شیر   نصف پیمانه
 وانیل 1 قاشق چایخوری 
 روغن مایع 1 پیمانه 
آب ولرم برای عمل آوردن خمیرمایه 1 لیوان

 

میزان آرد بستگی به آرد شما دارد باید در حدی باشد که خمیر شما لطیف باشد و به دست نچسبد. آرد را کم کم اضافه کنید.

 

اگر با این میزان مواد خمیر شما سفت شد می توانید مقداری شیر به آن اضافه کنید.

 

طرز تهیه شیرینی دانمارکی:

ابتدا همه ی مواد را به غیر از آرد، خمیر مایه در ظرفی خوب مخلوط کنید در ظرفی یک لیوان آب ولرم برای عمل آوردن خمیر مایه آماده کنید اکنون خمیر مایه عمل آمده را همراه آرد به مواد قبل اضافه کنید یا با میکسر یا با ورز دادن به یک خمیر یکدست تبدیل کنید. سپس به خمیرتان 5 دقیقه استراحت بدهید.

 

به سراغ کرم داخل شیرینی دانمارکی بروید.

 

طرز تهیه کرم داخل دانمارکی:

شیرینی دانمارکی,طرز تهیه شیرینی دانمارکی

طرز تهیه کرم شیرینی دانمارکی

 

مواد لازم برای کرم داخل دانمارکی:

شیر 1 لیوان 
شکر  نصف لیوان 
آرد نصف شکر 
وانیل نوک چاقو 
گلاب  در صورت دلخواه

 

طرز تهیه کرم میانی شیرینی دانمارکی :

ابتدا آرد و شکر را 2 بار الک کنید و آرام با همزن به شیر روی اجاق اضافه کنید و دائم هم بزنید تا ته نگیرد و غلظت پیدا کند. بعد از اینکه غلیظ شد (به غلظت فرنی) شعله را خاموش کنید و اجازه بدهید خنک شود.

 

مقداری از خمیر بردارید و به شکل دلخواه پهن کنید و برش بزنید از کرم کنار خمیر قرار بدهید و آن را رول کنید می توانید شکل های متفاوتی آماده کنید اما کرم باید وسط آن باشد. داخل سینی فر کاغذ روغنی قرار بدهید و بعد شیرینی ها را با کمی فاصله داخل آن بچینید.

 

اکنون پارچه ای تمیز روی شیرینی ها بیاندازید و اجازه بدهید حدود 1 ساعت استراحت کند، پس از استراحت زرده تخم مرغ و زعفران آب کرده یا شیر را هم بزنید و با برس روی آن بکشید و کنجد یا پودر پسته و یا مغز تخمه و ... روی آن بریزید و در فر با دمای 170 درجه حدود 20 دقیقه قرار بدهید.

 

دقت کنید دمای فرها متفاوت است خودتان به شیرینی تان سر بزنید و نسوزد. زمانی که پخته شد خاموش کنید شاید ممکن است کمتر از 20 دقیقه شود و یا حتی زمان بیشتری لازم داشته باشد.

 

پخت شیرینی دانمارکی,نکاتی برای تهیه ی شیرینی دانمارکی

نحوه ی درست کردن شیرینی دانمارکی

 

* برای تهیه ی شیرینی دانمارکی برای کرم آن می توانید از کرم پاتیسیر استفاده کنید.

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 100 شهریور 4  7:51 عصر

مجموعه: آموزش انواع غذاها

 

 معرفی غذا با گوشت خورشتی, انواع غذا با گوشت خورشتی

آشنایی با انواع غذا با گوشت خورشتی

 

طرز تهیه انواع غذا با گوشت خورشتی

برای تهیه ی انواع خورشت از گوشت های خورشتی استفاده می شود. اما اگر می خواهید با انواع غذاهایی که با گوشت خورشتی تهیه می شوند به غیر از انواع خورشت ها در ادامه با ما باشید.

خیلی ها فکر می کنند گوشت خورشتی فقط برای خورشت استفاده می شود، اما اینطور نیست با گوشت های خورشتی می توانید غذاهای بسیاری تهیه کنید که در ادامه با آن ها آشنا شوید.

 

طرز تهیه کباب سنتی اسکندر (ترکیه ای)

کباب سنتی اسکندر، نوع خاصی از کباب هست که به صورت دونر کباب ترکی آماده شده به همراه سس و نان پیده (از بربری هم میشه استفاده کرد) در کنار ماست سرو می شود. گوشت (قرمز) مورد استفاده نه خیلی چرب و نه عاری از چربی باید باشد. (طرز تهیه کباب سنتی اسکندر)

 

طرز تهیه غذا با گوشت خورشتی،طرز تهیه کباب اسکندر ترکیه ای

طرز تهیه کباب سنتی اسکندر (ترکیه ای)

 

طرز تهیه خوراک گوشت و سبزیجات

خوراک گوشت و سبزیجات خوراکی است که با انواع سبزیجات و گوشت خورشتی تهیه می شود این غذا علاوه بر سادگی بسیار مقوی و خوشمزه است. (طرز تهیه خوراک گوشت و سبزیجات)

 

آشنایی با غذاهایی با گوشت خورشتی,پخت خوراک گوشت و سبزیجات

طرز تهیه خوراک گوشت و سبزیجات

 

طرز تهیه کباب ترش

کباب ترش، یکی از غذاهای سنتی گیلانی است که بسیار خوشمزه است. مواد اولیه ی کباب ترش، گوشت خورشتی، گردو، رب انار و سبزی محلی می باشد. (طرز تهیه کباب ترش)

 

معرفی غذاهایی با گوشت خورشتی,پخت کباب ترش

طرز تهیه کباب ترش

 

 

طرز تهیه خوراک گوشت و رشته

از اسم این خوراک خیلی ها فکر می کنند این غذا با رشته تهیه می شود. اما اینگونه نیست این خوراک با اسپاگتی و ذرت و سوسیس  و بعضی از سبزیجات تهیه می شود. (طرز تهیه خوراک گوشت و رشته)

 

خوراک گوشت و رشته, معرفی انواع غذاها با گوشت خورشتی

طرز تهیه خوراک گوشت و رشته

 

طرز تهیه کباب برگ

کباب برگ یکی از اصلی ترین و خوشمزه ترین غذاهایی است که می توانید با گوشت قرمز تهیه کنید. کباب برگ یکی از غذاهای سنتی ایران است. که می توانید آن را با نان یا برنج سرو کنید. (طرز تهیه کباب برگ)

 

طرز پخت غذا با گوشت خورشتی,کباب برگ

طرز تهیه کباب برگ

 

طرز تهیه خوراک مجارستانی

خوراک مجارستانی یک غذای فوق العاده است که علاوه بر سالم بودن قابل انجماد نیز هست. این یعنی می توانید این غذا را تا مدت ها در فریزر نگهداری کنید. و اما ببینیم غذای امروز چه ویژگی های تغذیه ای دارد. 

 

همانطور که می دانید گوشت قرمز حاوی کامل ترین پروتئین است و برای پوست و مو بسیار خوب است. همچنین پروتئین موجود در آن کمک می کند عمل هضم کندتر پیش برود، بنابراین مدت زمان طولانی تری سیر خواهید بود. روغن زیتون نیز حاوی چربی سالم است و چربی هم از جمله غذاهای دیر هضم است. دیگر مواد این خوراک را سبزیجات و ادویه ها تشکیل می دهند که حاوی کربوهیدرات سالم و فیبر هستند. خوراک مجارستانی تمام ویژگی های یک غذای کامل را دارد و می تواند به سادگی وارد برنامه غذایی تان شود. کالری یک وعده آن کمی بالا است اما کیفیت کالری که وارد بدنتان می کنید فوق العاده است. (طرز تهیه خوراک مجارستانی)

 

طرز پخت خوراک مجارستانی, آشنایی با غذاهایی با گوشت خورشتی

طرز تهیه خوراک مجارستانی

 

 

طرز تهیه کباب حسینی

در تهیه ی کباب حسینی گوشت را به صورت نگینی خرد کنید، سپس یک تکه گوشت، یک تکه دنبه، یک تکه پیاز و یک تکه فلفل سبز به سیخ بکشید. و روی گوجه داخل قابلمه بچینید. و در پایان با نان یا برنج میل کنید. (طرز تهیه کباب حسینی)

 

انواع کباب با گوشت خورشتی,پخت کباب حسینی

طرز تهیه کباب حسینی

 

طرز تهیه خوراک گوشت و به

خوراک گوشت و به یکی از خورشت های خوشمزه و مقوی است که مواد تشکیل دهنده ی آن گوشت، به، هویج، سیب زمینی و آلو می باشد. (طرز تهیه خوراک گوشت و به)

 

معرفی غذاهایی با گوشت خورشتی,طرز پخت خوراک گوشت و به

طرز تهیه خوراک گوشت و به

 

طرز تهیه فیله کباب

فیله کباب، یک نوع کباب است که فیله ی گوسفندی را به شکل دلخواه برش می زنید و با پیاز و روغن زیتون و فلفل و سس سویا مزه دار کنید. و بعد آن را کباب کنید. (طرز تهیه فیله کباب)

 

پخت فیله کباب,طرز تهیه غذا با گوشت خورشتی

طرز تهیه فیله کباب

 

طرز تهیه ی کباب بره ی فرانسوی

برای تهیه ی کباب بره ی فرانسوی، پس از خرد کردن گوشت و مزه دار کردن گوشت ها را به صورت یکی درمیان به این صورت که گوشت، پیاز، گوشت، فلفل، گوشت، گوجه فرنگی، گوشت به سیخ بکشید. و آن را روی زغال کباب کنید. (طرز تهیه ی کباب بره ی فرانسوی)

 

طرز تهیه کباب بره ی فرانسوی،طرز پخت غذا با گوشت خورشتی

طرز تهیه کباب بره ی فرانسوی

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 100 مرداد 28  12:52 عصر

مجموعه: نکات مهم آشپزی

 

پف کردن کیک,چه کار کنیم کیکمان خوب پف کند,راز های پف کردن کیک

پف کردن کیک

 

پف کردن کیک

پف کردن کیک یکی از دلهره های کیک پختن در منزل می باشد که در این مقاله همه تکنیک های پف کردن کیک را برای شما آورده ایم.

نکات مهم برای پف کردن کیک و شیرینی 

آرد 

برای اسفنجی شدن و پف کردن کیک، آرد را باید لااقل سه بار الک کنید. همینطور باید بکینگ پودر نیز، هر میزان در دستور کیکتان هست، به آن اضافه کنید؛ سپس آرد را الک کنید.

 

پف کردن کیک,چه کار کنیم کیکمان خوب پف کند,کیک پف دار

فوت و فن پف کردن کیک

 

سفیده تخم مرغ

برای پخت کیک اسفنجی زرده و سفیده تخم مرغ را از همدیگر جدا کنید.

دقت کنید که حتی یک قطره از زرده نباید داخل سفیده باشد وگرنه کیک به خوبی پف نمی کند.

 

سفیده را درون ظرف پلاستیکی یا شیشه ای بریزید آنگاه آن را هم بزنید تا پف کند به صورتی که چنانچه ظرف را وارونه کردید نریزد همینطور سفیده باید به شکل خامه حالت گرفته شده درآید. همینطور برای پف کردن سفیده تخم مرغ می توانید حدود 1/3 از شکری را که برای پخت کیک داشتید را به سفیده اضافه کنید. سفیده را فقط در یک جهت هم بزنید.

 

در مرحله آخر که مواد کیک را با یکدیگر ترکیب کردید باید سفیده را به مایه کیک اضافه کنید آنگاه سفیده را با قاشق چوبی یا پلاستیکی هم بزنید. سفیده را باید در حدی هم بزنید که تنها با مواد مخلوط شود و سفیدی آن درون مایه کیک دیده شود.

 

برای مخلوط کردن سفیده تخم مرغ با دیگر مواد هیچ وقت از همزن یا قاشق فلزی استفاده نکنید و سفیده را در یک جهت با مواد ترکیب کنید.

 

 

پف کردن کیک,چه کار کنیم کیکمان خوب پف کند,فوت و فن پف کیک

نکته طلایی برای پف کردن کیک

 

فر کیک پزی مناسب

رمز پف کردن کیک استفاده از فر کیک پزی یا شیرینی پزی مناسب میباشد. باید از فری استفاده کنید که هوای گرم در آن جریان داشته باشد. به اصطلاح دارای فن کانوکشن برای چرخش حرارت باشد و باید ترموستاتیک باشد به این صورت که دما در 180 درجه به صورت اتوماتیک قطع و وصل کند.

 

زرده تخم مرغ

زرده تخم مرغ و شکر را باید با هم زن خوب بزنید. تا رنگ زردی زرده گرفته شود و سفید گردد. تقریبا 2 تا 3 دقیقه طول می کشد که این عمل انجام شود.

 

پف کردن کیک,چه کار کنیم کیکمان خوب پف کند,نکته طلایی برای پف کردن کیک

تکنیک هایی برای پف کردن کیک

 

بیکینگ پودر

یکی از مهم ترین نکته ها و دلیل پف نکردن کیک مربوط به بیکینگ پودر است. بیکینگ پودر باید به اندازه باشد یعنی کم نباشد برای هر لیوان کیک حدود یک قاشق چای خوری سرخالی بیکینگ پور احتیاج است. همین طور چنانچه بیکینگ پودر کهنه و خراب باشد کیک پف نمی کند. بیکینگ پودر را در جای خنک یا یخچال در ظرف در بسته بگذارید تا برای مدت طولانی تری باقی بماند.

 

چنانچه به سالم بودن بیکینگ پودر خود مطمئن نیستید، حتما تست سالم بودن بیکینگ پودر را انجام دهید.

 

پف کردن کیک,چه کار کنیم کیکمان خوب پف کند,تکنیک هایی برای پف کردن کیک

نکات مهم پف کردن کیک

 

 

چرا بعد از پخت پف کیک خوابیده است ؟

- دمای فر کمتر از حد لازم بوده است.

- پخت کیک به اندازه نبوده است.

- مقدار شکر مورد استفاده زیاد بوده است.

- قالب کیک نسبت به مواد کوچک بوده است.

- کیک در زمان پخت تکان داده شده است.

- در فر پیش از پخت کیک زیاد باز شده است.

-  زمان افزودن سفیده مواد خیلی مخلوط شده است .

- پس از اضافه کردن آرد زیاد مخلوط شده است.

-  میزان بکینگ پودر یا جوش شیرین زیاد بوده است.

- مقدار مایعات کمتر یا بیشتر شده است.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 100 مرداد 28  12:50 عصر

مجموعه: نکات مهم آشپزی

 

نحوه ی دم کردن زعفران, نکاتی برای دم کردن زعفران

روش های دم کردن زعفران

 

نحوه ی دم کردن زعفران

زعفران، گران ترین ادویه در جهان است که رنگ ، طعم و بوی خارق العاده ای دارد، این ادویه در اغلب غذاهای ایرانی و نیز در برخی از غذاهای هندی استفاده می شود. برای اینکه زعفران با کیفیتی داشته باشید زعفران هایی را خرید کنید که زردی در آن ها نباشد.

دم کردن زعفران

برای دم کردن زعفران بهتر است زعفران را خیلی آسیاب کنید و کاملا پودر کنید.تا بهتر رنگ بدهد. لازم نیست زعفران را با قند یا شکر آسیاب کنید اگر این کار را انجام دادید زمان دم کردن آن زعفران بیشتری بریزید زیرا با قند یا شکر مخلوط شده است.

 

چند روش برای دم کردن زعفران وجود دارد می توانید زعفران پودر شده را داخل استکان یا قوری مخصوص دم کردن زعفران بریزید و مقداری آب جوش داخل آن بریزید و روی برنج در حال دم کردنتان قرار بدهید تا زعفران با دم کشیدن برنج دم بکشد.

 

دم کردن زعفران,روش های دم کردن زعفران

دم کردن زعفران

 

روشی دیگر این است که زعفران را با آب جوش مخلوط کنید و در آن را ببندید یا کنار گاز قرار بدهید و یا اگر از نشکن بودن ظرف مطمئن هستید آن را روی سماور با شعله ی کم قرار بدهید.

 

 

روشی که می تواند زعفران بیشترین رنگ دهی را داشته باشد این است که زعفران ساییده شده را داخل استکانی بریزید و یک تکه یخ روی آن قرار بدهید و اجازه بدهید تا یخ آب شود و پس از آن مقداری آب جوش روی آن بریزید و در آن را بگذارید با این روش سبب می شود زعفران رنگ دهی بسیاری داشته باشد. اما نسبت به بقیه ی روش ها زمان بیشتری می برد.

 

راه و روش دم کردن زعفران, دم کردن زعفران با یخ

تهیه ی زعفران دم کرده با یخ

 

اگر عجله دارید و می خواهید زعفران رنگ زیادی بدهد. زعفران را داخل فنجان بریزید و مقداری آب جوش روی آن بریزید و پس از آن یک تکه یخ داخل آن بیاندازید و آن را در جای گرم یا کنار گاز قرار بدهید تا یخ آن آب شود. قرار دادن یخ در آن باعث ایجاد شک می شود و سبب می شود که هم زعفران رنگ بیشتری بدهد و هم رنگ شفافی پیدا کند.

 

روش های تهیه ی زعفران دمکرده,راه و روش دم کردن زعفران

طرز تهیه زعفران دمکرده

 

 

نکته برای تهیه زعفران دمکرده :

هرگز میزان آبی که داخل زعفران می ریزید بیشتر از زعفران نباشد زیرا حالت آبکی پیدا می کند و رنگ دهی کمی دارد. اگر آب آن زیاد باشد زمانی که برای برنج می خواهید استفاده کنید برنج شما خیس می شود.

 

اگر میزان زعفران دم کرده ی شما زیاد آمد در آن را ببندید و آن را داخل فریزر قرار بدهید تا خراب نشود و بتوانید آن را مدت ها نگهداری کنید. و چند دقیقه قبل از مصرف آن را از فریزر بیرون بیاورید.

 

سعی کنید همیشه قبل از استفاده از زعفران آن را به میزان مورد استفاده آسیاب کنید یا اگر بیشتر آسیاب کردید آن را درون ظرف دربسته نگهداری کنید تا عطر و بوی خود را از دست ندهد.

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

شنبه 100 مرداد 23  6:48 عصر

مجموعه: آموزش انواع غذاها

 

درست کردن سس ولوته, نحوه ی درست کردن سس ولوته

طرز تهیه سس ولوته

 

سس ولوته، سس فرانسوی

سس ولوته یکی از 5 سس اصلی فرانسه است که می توانید با عصاره ی سبزیجات یا عصاره ی مرغ و یا گوشت تهیه کنید.

سس ولوته چیست؟

سس ولوته (Velouté sauce) یکی از سس های فرانسوی و در کنار سس بشامل، سس گوجه فرنگی، سس اسپانیول و سس هالندیز، جزء 5 سس مادر یا کلاسیک در آشپزی فرانسوی است. سس ولوته دستور تهیه بسیاری آسانی دارد.

 

سس ولوته با ماهی، مرغ، گوشت گوساله، سبزیجات و تخم مرغ اب پز شده عالی می شود.

 

سس ولوته را می توانید با عصاره ی سبزیجات یا عصاره ی مرغ و یا گوشت تهیه کنید. که این کاملا سلیقه ای است.

 

سس ولوته

مواد لازم برای سس ولوته:

 استاک مرغ

 2 پیمانه

 آرد

 3 قاشق غذاخوری

 کره

حدودا 40 گرم 

 نمک و فلفل

به مقدار لازم 

 

طرز تهیه ی سس ولوته:

برای تهیه ی سس ولوته، ابتدا داخل قابلمه ای کره را آب کنید و سپس آرد را به آن اضافه کنید و هم بزنید آنقدر هم بزنید تا کمی تغییر رنگ بدهد که به آن Roux می گویند. سپس استاک مرغ را کم کم به آن اضافه کنید و با همزن دستی هم بزنید تا یک دست شود. اجازه بدهید با حرارت ملایم بجوشد و غلیظ شود. سپس نمک و فلفل را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا حدی که غلیظ و کش دار شود. در این مرحله آن را از صافی عبور بدهید تا صاف و یکدست شود.

 

 

طرز تهیه ی استاک مرغ:

سس ولوته,طرز تهیه سس ولوته

طرز تهیه استاک مرغ

 

استاک (stock food) یک مایع طعم دار است که از پختن استخوان حیوانات با سبزیجات ساقه دار و معطر و برخی ادویه ها در آب تهیه می شود. امروزه استاک یکی از ارکان های آشپزی محسوب می شود و تهیه یک استاک خوب از اهمیت بالایی برخوردار است. استاک با آب گوشت معمولی یا براث (broth) کمی متفاوت است. بطور کلی برای تهیه استاک کمی صبر و حوصله لازم است.

 

مواد لازم برای استاک مرغ :

 استخوان مرغ بدون چربی 1 کیلوگرم 
 تره فرنگی 1 عدد 
 ساقه کرفس 3 عدد
 پیاز خرد شده 2 عدد 
 هویچ 1 عدد 
 دانه فلفل سیاه  10 عدد
 ساقه جعفری  به مقدار لازم
 ساقه آویشن تازه  به مقدار لازم
برگ بو 2 عدد

 

دستور تهیه استاک مرغ :

استخوان های مرغ را خوب بشوئید تا خون درون آن ها کاملا پاک شود. استخوان های مرغ را درون قابلمه ای مناسب بریزید و بگذارید روی شعله کم بدون روغن کمی تفت بخورد. سپس سایر مواد را نیز به قابلمه اضافه کنید و بعد از کمی تفت خوردن حدود 2 لیتر آب به آنها اضافه کنید تا کاملا روی مواد را بپوشاند.

 

بعد از اضافه کردن آب حرارت را زیاد کنید تا آب جوش بیاید، بعد از جوش آمدن آب شعله را کم کنید و بگذارید استاک به مدت 2 الی 3 ساعت به آرامی پخته شود و در این مدت کف سفید روی آب را با کفگیر بردارید. بعد از تمام شدن مدت زمان پخت مواد را از صافی عبور دهید و استاک را درون ظرف مناسبی بریزید و بگذارید سرد شود و سپس درون یخچال نگهداری کنید.

روش های تهیه ی سس ولوته, راهنمای تهیه ی سس ولوته

درست کردن سس ولوته

 

نکاتی برای تهیه سس استاک مرغ :

 دستور تهیه استاک گوشت کاملا شبیه استاک مرغ است فقط باید از قلم گوساله برای تهیه آن استفاده شود و کمی مدت زمان تهیه استاک گوشت بیشتر است.

 

 به جای تره فرنگی از 2 حبه سیر می توانید استفاده کنید.

 در صورت نبودن آویشن تازه از 50 گرم پودر آویشن استفاده کنید.

 

 شما می توانید استاک را بعد از سرد شدن در ظرف مناسبی بریزید و آن را در فریزر نگهداری کنید. در این صورت استاک را می توانید به مدت 3 ماه نگهداری کنید.

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته


 
نظرات شما ()
 
   1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
جمعه 100 مهر 2
امروز:   254 بازدید
دیروز:   767  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
به سوی فردا
EMOZIONANTE
نظرمن
Smile of dream
عاشق آسمونی
آخرالزمان و منتظران ظهور
دیار عاشقان
***جزین***
لحظه های آبی
عصر پادشاهان
خورشید تابنده عشق
Different.fdan
اگه باحالی بیاتو
● بندیر ●
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

سلام
ن والقلم ومایسطرون
سرباز ولایت
لنگه کفش
د نـیـــای جـــوانـی
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
هستی همیشگی
منتظر ظهور
دانلود آهنگ جدید
سکوت ابدی
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
فرزانگان امیدوار
بامبو
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
اتاق دلتنگی
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل

اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com