سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
آسمانها و زمین و فرشتگان و شب و روز برای سه کس آمرزش می طلبند :دانشمندان و دانشجویان و سخاوتمندان . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار سیاست خارجی

 

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , مشاور ترامپ
عضو هیات مشاوران رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با یک رسانه‌ عراقی به بررسی امکان محاکمه شدن دونالد ترامپ به دلیل جنایت ترور شهیدان سلیمانی و ابومهدی پرداخت. 

به گزارش ایسنا، گابریل سوما، عضو تیم مشاوران دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در گفت‌وگو با خبرگزاری المعلومه گفت: ترامپ و در کل روسای جمهور ایالات متحده از مصونیت قانونی برخوردار هستند و محاکمه آنها به جرم ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس امکان پذیر نیست.

 

او گفت: دستگاه قضایی آمریکا به شکل مستقل توان محاکمه ترامپ را ندارد.

 

مشاور ترامپ در ادامه با اشاره به افزایش تنش در منطقه و بحث درباره احتمال جنگ خاطرنشان کرد که آمریکا و ایران هیچ یک به دنبال جنگ نیستند. 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار بین الملل

 

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,ترامپ
وکیل دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیشنهاد کرده که مایک پنس معاون رئیس جمهوری به اتهام خیانت به علت خودداری از پذیرش دادنامه ای که به وی اختیار تغییر نتیجه انتخابات اخیر را می داد، دستگیر و تیرباران شود.

به گزارش روزنامه دیلی میل؛ لین وود وکیل ترامپ از پنس درخواست کرده بود نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر 2020 (13 آبان) را که به پیروزی جو بایدن در برابر ترامپ منجر شد،  در نشست چهارشنبه آینده (17 دی ماه) کنگره برای تائید آرای مجمع رای دهندگان (الکترال کالج)  تغییر دهد. کالج انتخاباتی ماه گذشته (دسامبر) بر پیروزی 306 به 232 بایدن در برابر ترامپ صحه گذاشت.  

 

پنس به عنوان رئیس سنا و ناظر بر نشست روز چهارشنبه، برنده نهایی رقابت 2020 را برای کاخ سفید اعلان خواهد کرد. وود و دیگران از پنس درخواست کرده اند به رغم نداشتن اختیار برای تغییر نتیجه نشست کنگره که تائید کننده نهایی پیروزی بایدن رئیس جمهوری منتخب خواهد بود، در این روند مداخله و آن را تغییر دهد.

 

ترامپ و متحدانش تاکنون حدود 50 شکایت و دادنامه در اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری مطرح کرده اند که تقریبا همه آنها رد شده است.  این وکیل معتقد به تئوری توطئه که در صدر ادعاهای ترامپ در مورد وقوع تقلب در انتخابات قرار دارد، با این درخواست تازه موجب جنجال در فضای سیاسی و رسانه ای آمریکا شده است و ظاهرا قصد دارد به کارزار علیه نتیجه انتخابات ادامه دهد. او روز جمعه در توئیتر نوشت: در صورت بازداشت پنس برای محاکمه به اتهام خیانت و محکوم شدن به تیرباران، مایک پمپئو وزیر امور خارجه به تلاش برای حفظ نتیجه انتخابات ادامه خواهد داد.

 

وزارت دادگستری آمریکا روز پنجشنبه، دادگاه محلی تگزاس را به رد کردن شکایت لوئی گومرت نماینده جمهوری خواه این ایالت وادار کرد که در آن از پنس به عنوان متهم خواسته شده بود به رغم داشتن نقش تشریفاتی در نشست چهارشنبه آینده، با اجرای قانون 1887 و به کار گیری اختیار ویژه تعیین کند که کدام آراء برای هر ایالت شمارش شود. اعضای مجلس نمایندگان و سنا، مجاز به رد آرای ایالت ها هستند.

 

اما پنس این پیشنهاد را که به وی حق می داد در هنگام ریاست بر نشست 6 ژانویه کنگره برای نهایی کردن نتیجه انتخابات،  آرای ایالت هایی را که بایدن در آنها برنده شده بود برای ترامپ در نظر بگیرد، رد کرده است.

 

وود اخیرا خواستار بازداشت برایان کمپ فرماندار جمهوری خواه ایالت جورجیا شده و از مردم این ایالت درخواست کرده بود که انتخابات میان دوره ای آتی سنا را تحریم کنند که تعیین کننده حزب مسلط بر سنا خواهد بود. وی گفته بود کمپ تنها به ظاهر جمهوری خواه است و در تقلب گسترده انتخاباتی ادعایی ترامپ، همدست دمکرات ها بوده است.

 

در حالی که شماری زیادی از مقام های مستقل و غیر وابسته به 2 حزب عمده و جمهوری خواهان تائید کرده اند که تقلبی در رقابت سوم نوامبر رخ نداده که منجر به تغییر نتایج انتخابات شود، ترامپ به عنوان نخستین رئیس جمهوری بازنده در انتخابات مجدد در تقریبا 30 سال گذشته، مدعی تقلب گسترده در رای گیری شده است.

 

یکی از این افراد ویلیام بار دادستان کل و وزیر دادگستری پیشین دولت ترامپ بوده هفته پیش کناره گیری کرد و گفته دلیلی برای انتصاب مشاور ویژه برای بررسی ادعاهای رئیس جمهوری در باره این انتخابات نمیبیند.

 

بر اساس نظام پیچیده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، پس از یکسال کارزار انتخاباتی میان حزبی و مشخص شدن نامزد نهایی 2 حزب دموکرات و جمهوریخواه، آرای مردم در روز برگزاری انتخابات در سوم ماه نوامبر به صندوق ها ریخته می شود. پس از پایان یافتن رای گیری در تمامی ایالت ها، تا 2 هفته پس از پایان انتخابات، نتایج آرا  باید به تصویب و تایید نهایی برسد.

 

آنگاه نوبت به رای گیری  «مجمع گزینشگران» موسوم به «کالج انتخاباتی» می رسد که در 14دسامبر (24 آذر ماه) گذشته برگزار شد و بایدن را به عنوان رئیس جمهوری منتخب مردم آمریکا برگزیدند.

 

پس از آن، نتایج رای گیری کالج الکترال به واشنگتن فرستاده می‌شود تا به طور رسمی در جلسه مشترک 6 ژانویه (17 دی ماه) کنگره به ریاست پنس معاون رئیس جمهوری وقت، شمارش شود. دوره ریاست جمهوری جو بایدن از روز 20 ژانویه (اول بهمن) با برگزاری مراسم سوگند آغاز خواهد شد.

 

 

تارنمای اندیشکده آمریکایی «پولیتیکو» در این باره نوشته است: پنس درخواست شماری از جمهوریخواهان افراطی را مبنی بر اعلام پیروزی ترامپ به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا به جای بایدن در آخرین جلسه نمادین و تشریفاتی ششم ماه ژانویه (17 دی ماه) شمارش آرای هیات گزینشگران، رد کرده است.  

 

تعدادی از جمهوریخواهان تندرو سه شنبه گذشته دادخواستی به دادگاه فدرال ایالت تگزاس ارائه کردند تا با تنفیذ اختیارات قانونی به پنس معاون ترامپ، او  بتواند در آخرین تلاش باقی مانده برای تغییر نتیجه آرای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، ترامپ را در نشست 6 ژانویه، برنده انتخابات اعلام کند.

 

تارنمای خبری «هیل» (TheHill) نوشت: گروهی از جمهوریخواهان هوادار ترامپ، دادخواستی برای پنس به دادگاه ارائه کرده اند تا به نحوی وی در آخرین جلسه نمادین و تشریفاتی ششم ماه ژانویه ،در شمارش آرای هیات گزینشگران در کنگره، رای برنده را به جای بایدن برای ترامپ بخواند.

 

شبکه خبری سی ان ان گفت: رئیس جمهوری آمریکا از اینکه پنس کار چندانی برای تغییر آرای انتخابات آمریکا به نفع وی انجام نداده، قویا  گله مند است.

 

ایرنا 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار سیاسی و اجتماعی

 

اخبار,اخبار سیاسی,حسن روحانی
رئیس جمهوری با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت توسط دولت تدبیر و امید خاطر نشان کرد: در تبلیغات انتخاباتی 92 اعلام کردم که در صورت پیروزی موضوع بهداشت و درمان از اولویت هایم است؛ در همین راستا نیز از آغاز سال 93 طرح تحول سلامت را اجرایی کردیم و حتی منتقدان و آن‌ها که با دولت خوب نبودند هم نتوانستند کار بزرگ طرح تحول سلامت را منکر شوند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری ظهر یکشنبه در آیین بزرگداشت روز پرستار که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از جامعه پزشکی و ارتباط ویدئوکنفرانسی با مراکز استانها برگزار شد، با تبریک به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز گرامیداشت پرستار اظهار کرد: نامگذاری روز ولادت آن بانو به عنوان روز پرستار، بار مسئولیت پرستاران عزیز بالاتر می‌رود. پرستاری حضرت زینب (س) در شرایط بسیار سخت و جانکاه بعد از عاشورا از امام سجاد نمونه‌ای از فداکاری پرستاران است.

 

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس بیمارستانهای ما با خط مقدم کمتر از 10 کیلومتر فاصله وجود داشت و شاهد بودیم که حین فعالیت جراحان و پرستاران، کنار گوش آنها انفجارهایی رخ می‌داد، افزود: این حالات را می‌توان به شرایط پس از صحرای کربلا تشبیه کرد؛ حضرت زینب (س) هم الگویی برای پرستاری بود و هم الگویی برای بیان حقایق واقعه عاشورا بود. در جمهوری اسلامی ایران چنین مدال افتخاری بر سینه پرستاران نصب شده و آنها رهرو راه حضرت زینب(س) هستند.

 

رئیس جمهوری گفت: در دنیا و زندگانی روزهایی برای آزمودن آشکار انسانها وجود دارد؛ 8 سال دفاع مقدس دوران آزمایش بزرگی برای ملت ما بود و ملت کار عظیمی انجام دادند؛ پزشکان اعزامی به جبهه بوی گلوله های شیمیایی را هم استنشاق می‌کردند.

 

وی ادامه داد: دوران جنگ تحمیلی اقتصادی از دیگر روزهای آزمایش آشکار محسوب می‌شود. سه سال است که در جنگ تحمیلی اقتصادی هستیم و بار سنگینی بر دوش ماست و با وجود همه سختی‌ها، در کشور قحطی و صف طولانی کالا وجود ندارد.

 

روحانی خاطرنشان کرد:امروز در کنار جنگ اقتصادی موضوع کرونا آزمایش عیان دیگری است؛ کرونا موضوعی غیر قابل پیش‌بینی برای ما و حتی متخصصان جامعه پزشکی است.ما همچنان نمی‌دانیم پایان کرونا چه زمانی است. هنوز در میانه‌ی راه ریشه کنی کرونا هستیم، کرونا آزمایش خیلی مهمی برای ملت و جامعه پزشکی ما بود.

 

وی  با تاکید بر اینکه جامعه پزشکی همواره جایگاه بالایی نزد مردم داشتند، تصریح کرد:طی 10 ماه گذشته حتما جایگاه جامعه پزشکان و کادر درمان نزد مردم افزایش یافته است. آنها با وجود تحمل شرایط سخت، همچنان میگویند که تا پایان کرونا هستند و می‌ایستند. انصافا جامعه پزشکی ایران امتحان خود را بخوبی پس داده است. مجموعه کادری که بار مسئولیت بهداشت و درمان را بر عهده دارد، امروز مورد اعتماد ایرانی ها و بسیاری از غیر ایرانی ها هستند.

 

رییس جمهور افزود: در ایام شیوع کرونا و پیک های مختلف در کشورهایی شاهد بودیم که بیمار پشت در بیمارستان ها ماندند و جایی برای بستری آنها وجود نداشت اما در ایران کادر درمان با همه توان در صحنه حضور داشتند.

 

وی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت در دولت تدبیر و امید گفت: در تبلیغات انتخاباتی 92 اعلام کردم که در صورت پیروزی موضوع بهداشت و درمان از اولویت هایم است؛ در همین راستا نیز از آغاز سال 93 طرح تحول سلامت را اجرایی کردیم و حتی منتقدان و آن‌ها که با دولت خوب نبودند هم نتوانستند کار بزرگ طرح تحول سلامت را منکر شوند.

 

وی ادامه داد: با اجرای طرح تحول سلامت مردم هنگام پرداخت صورتحساب درمان خود، وقتی متوجه می‌شدند که برخلاف قبل باید هزینه‌ی اندکی پرداخت کنند، از شوق گریه می‌کردند.

 

رئیس‌جمهوری همچنین به اجرای طرح بیمه همگانی و بیمه سلامت اشاره کرد و افزود: به لطف خدا امروز 30درصد جمعیت کشور گاز و آب مجانی استفاده می‌کنند. در بخش بهداشت و درمان نیز هزینه درمان بسیار کاهش یافته است. در کووید نیز حتی افرادی که ایرانی نبودند و در ایران زندگی میکردند تحت پوشش درمانی قرار گرفتند. اگر شرایط امروز مانند قبل بود ممکن بود با مشکل تخت بیمارستانی و تخت icu مواجه شویم اما امروز تحول بزرگی در حوزه سلامت و درمان ایجاد شده است.

 

روحانی با تاکید بر اهمیت فعالیت پزشک، پرستار و کادر درمان، خاطر نشان کرد: به هر میزان هم که تجهیزات و امکانات حوزه سلامت افزایش یابد، فعالیت پزشک، پرستار و کادر درمان و آموزش پزشکی در اصل قرار دارد. دولت هر اقدامی که در زمینه حمایت از کادر درمان کند، وظایفش را انجام داده است و به این کار افتخار می‌کند. بر اساس گزارش سازمان برنامه و بودجه پرداختی به کادر درمان دو و نیم برابر شده‌است. ما تلاش خود را انجام داده ایم و اینکه مجوز استخدام صادر شده است، مقداری از سنگینی بار پرستاران می‌کاهد.

 

 

وی همچنین با تاکید بر اهمیت راه‌اندازی اماکن نقاهت گاهی و توان بخشی برای افرادی که از بیمارستان ترخیص شده‌اند، گفت: ما در کنار بیمارستان‌ها، به مراکز مراقبتی هم نیاز داریم و امیدواریم تا پایان دوران دولت دوازدهم، گام هایی در این زمینه برداریم.

 

رئیس جمهوری الکترونیکی کردن پرستاری را از دیگر نیازهای امروز جامعه عنوان کرد و گفت: باید پرستاری را وسیع‌تر از محیط بیمارستان قرار دهیم. امروز حتی بخش بزرگی از فرآیند تشخیص پزشکی می‌تواند بصورت الکترونیک و با تلفن همراه انجام شود. از الکترونیکی شدن سلامت بسیار خوشحالم. الکترونیکی شدن سلامت از مواردی است که در دولت الکترونیک آن را دنبال می‌کنیم.

 

روحانی با تاکید بر لزوم ساماندهی و تعیین تعرفه‌های مربوط به پرستاری در منزل، خاطر نشان کرد: این اقدامات باید در کنار اقدامات حمایتی از کادر درمان و تجهیز و توسعه بیمارستان‌ها انجام شود.

 

وی همچنین با تقدیر از شرکت‌های دانش بنیان اظهار کرد:در این ایام بسیاری از تجهیزات بیمارستانی توسط این شرکت ها تامین شد. امروز حتی در زمینه تولید واکسن و در آینده در زمینه تولید دارو می‌توانند حضور موثری داشته باشند. دولت الکترونیک، بخش سلامت و شرکتهای دانش بنیان در کنار هم می‌تواند شرایط را آسان‌تر کند.

 

رئیس جمهوری با اشاره به فرا رسیدن شب یلدا و آیین گرامیداشت این شب تاکید کرد: ان شاءالله کردم امشب با نرفتن کنار همدیگر و برگزاری مراسم غیر حضوری مراسم شب یلدا پرستاران، پزشکان و کادر درمان را یاری نمایند.

 

وی در پایان با بیان اینکه «از همه کادر سلامت به ویژه به‌خاطر دوران 10 ماهه‌ای که کار بسیار بزرگی انجام دادند تشکرمی کنم و ملت ما کار انجام شده در این دوران را فراموش نمی‌کنند» به در پیش بودن ایام فاطمیه اشاره کرد و گفت: ایام فاطمیه بسیار مهم است ولی امسال باید حتی‌الامکان بصورت غیر حضوری و با رعایت دستورات پزشکی برگزار شود.


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار سیاسی و اجتماعی

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
رئیس جمهور با ابراز خرسندی و تقدیر از همکاری و همراهی مردم در اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی، تاکید کرد که تداوم رعایت دقیق این دستورالمعل‌ها بویژه در مناسبت‌های پیش رو، برای عبور از وضعیت شکننده کنونی و رسیدن به یک وضعیت پایدار در فرایند مهار کرونا ضروری است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حسن روحانی روز پنجشنبه در جلسه روسای کمیته های ستاد ملی مبارزه با کرونا، با اشاره به گزارش های ارائه در جلسه درباره جایگاه نخست واگیری کرونا در دورهمی ها و تجمعات فامیلی و خانوادگی، از کمیته های بهداشتی و درمانی و اطلاع رسانی و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا خواست در خصوص مناسبت هایی نظیر شب یلدا و ایام عزاداری صدیقه کبرا (س) و دهه های فاطمیه، اطلاع رسانی و مراقبت های ضروری را انجام دهند.

 

رئیس جمهور همچنین در پی گزارش های کمیته بهداشتی و درمانی و قرارگاه عملیاتی از طرح جامع مقابله با کرونا و تبدیل وضعیت بسیاری از شهرها از قرمز به نارنجی و یا از نارنجی به زرد و همچنین اعمال جرائم و میزان همراهی کسب و کارها در رعایت دستورالعمل ها، به کمیته های تبلیغات و بهداشتی و درمانی و قرارگاه عملیاتی دستور داد نسبت به بحث اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه در خصوص ضرورت مراعات دستورالعمل ها با همان جدیت و قاطعیت دوران اوج کرونا اقدام کنند.

 

همچنین مقرر شد کمیته بهداشتی و درمانی با اهتمام ویژه به توسعه طرح غربالگری ها و کنترل هوشمند، ادامه دهد و قرارگاه عملیاتی همچنان در حوزه رصد روند اجرای وضع محدودیت ها و شرایط شهرها در پی اعمال این محدودیت ها و ورود به شرایط مختلف فعال عمل کند.

 

در این جلسه بر اساس پیشنهاد قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا و بررسی های انجام شده، برای پیشگیری از رفت ها و آمدها و تجمعات شب یلدا مقرر شد روزهای شنبه و یکشنبه  29 و 30 آذرماه، اصناف از ساعت 18 تعطیل و تردد خودروهای شخصی نیز در این دو روز، از ساعت 20 ممنوع شود.

 

مسوول کمیته بهداشتی و درمانی ستاد ملی مقابله با کرونا نیز در ادامه این جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص ساخت واکسن کرونا در داخل و تامین آن از خارج کشور ارائه کرد.

 

رئیس جمهور پس از ارائه این گزارش ضمن ابراز خرسندی از اقدامات انجام در مسیر ساخت واکسن داخلی، بر تسریع در فرایندهای اجرایی تامین مالی خرید واکسن از خارج از کشور و تامین اعتبارات لازم برای آن نیز دستورات لازم را صادر کرد و از دستگاه های دخیل خواست هر چه سریعتر با هماهنگی یکدیگر اقدامات لازم را انجام دهند.

 

همچنین با توجه به درخواست سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص امکان برگزاری آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی و بررسی های کمیته بهداشتی و درمانی و قرارگاه عملیاتی، مقرر شد این آزمون با بهره گیری از تجربیات برگزاری آزمون های مختلف کنکور در سال جاری و با توجه به شرایطی که متعاقبا از طریق مراکز مسوول اعلام خواهد شد، برگزار شود.

 

 

رئیس جمهور تاکید کرد که اجرای سایر برنامه‌های مرتبط با قطع زنجیره کرونا با قدرت ادامه یابد و فقط به ایجاد محدودیت‌ها و منع ترددها بسنده نشود.

 

روحانی همچنین گفت: انجام تست‌های فراوان و هدفمند، ایزوله کردن بیماران، آموزش و اطلاع‌رسانی، تقویت درمان سرپایی، مراقبت از افراد سالمند و آسیب‌پذیر از جمله برنامه‌های موثری است که باید با جدیت دنبال شود.


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار سیاسی و اجتماعی

 

اخبار,اخبار سیاسی,شورای نگهبان
شورای نگهبان طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران را تایید کرد.

به گزارش فارس، شورای نگهبان طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران را تایید کرد.

 

طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران با توجه به اصلاحات انجام شده در نشست امروز مجلس، مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

 

 بنابراین، قانون فوق تا ساعاتی دیگر، جهت اجرا، به دولت ابلاغ می‌شود.


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یکشنبه 99 آذر 9  6:6 عصر

مجموعه: اخبار بین الملل

 

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,دختر مخفی پوتین
دختر 17 ساله‌ای که مدعی است دختر رئیس جمهور روسیه از معشوقه‌اش است، اعلام کرد: آرزوی زندگی در لندن یا نیویورک را دارم.

 به گزارش ایسنا به نوشته رونامه دیلی‌میل، ادعای این دختر 17 ساله در حالی مطرح می‌شود که کرملین اذعان کرده خود را برای ادعاهای بیشتر درباره زندگی خصوصی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه آماده کرده است.

 

مردم روسیه همچنان از افشاگری‌های اخیر درباره زنان زندگی خصوصی پوتین و اوضاع سلامت جسمانی‌اش در بحبوحه ادعاهایی دال بر اینکه پوتین قربانی افشاگری‌های یکی از اطرافیانش شده است، در شوک هستند.

 

تا امروز رسانه‌ها در روسیه از فرمان پوتین دال بر اینکه "من زندگی خصوصی دارم که اجازه مداخله در آن را نمی‌دهم و باید به آن احترام گذاشته شود" تبعیت کرده‌اند.

 

"الیزاوتا کریوونوگیخ" 17 ساله به تازگی توسط رسانه تحقیقاتی روسی "پروجکت" به عنوان دختر مخفی پوتین معرفی شد و تصاویری از این دختر در رسانه‌های روسی به اشتراک گذاشته شد.

 

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,دختر مخفی پوتین

گفته می‌شود که "سوتلانا کریوونوگیخ"، مادر 45 ساله این دختر با پوتین در زمانی که وی رئیس سرویس ضد اطلاعات سرویس امنیت فدرال روسیه، نخست وزیر و برای نخستین دوره رئیس جمهور روسیه بود، رابطه داشتند و در همان زمان‌ها دخترش را از پوتین باردار می‌شود.

 

این در حالی است که این مادر و دختر هیچ یک درباره این ادعاها هیچ اظهارنظری نکرده‌اند.

 

الیزاوتا در رسانه‌های اجتماعی در پاسخ به این سوال که دوست دارد کجای جهان زندگی کند، گفته است که لندن را برای زندگی کردن دوست دارد.

 

وی در موقعیت دیگری در پاسخ به سوال مشابهی گفت: در مدرسه جادوگری هاگوارتز، در مریخ، در نارنیا، در ژاپن، در لندن و در نیویورک!

 

الیزاوتا در پاسخ به سوالی درباره اینکه چه چیزی وی را اذیت و ناراحت می‌کند، گفت: دروغ، عدم احترام متقابل، عدم اعتماد متقابل و عدم حمایت.

 

 

دمیتری پسکوف، سخنگوی پوتین مدعی شد: گزارش تحریک‌آمیز رسانه‌های روسی در این خصوص در حقیقت روزنامه‌نگاری زرد است و به هیچ وجه چیز جدی محسوب نمی‌شود.  

 

پسکوف صریحا اعلام کرد که کرملین برای ادعاهای بیشتر درباره زندگی خصوصی پوتین خود را آماده کرده است.

 

وی گفت: مشخصا مطالب جدیدی مطرح خواهند شد اما چیز خاصی نیستند و ارزش اظهارنظر ندارند.  

 

رسانه تحقیقاتی "پروجکت" به نقل از کارشناسی در دانشگاه "بردفورد" گفت، تصاویر الیزاوتا حاوی شباهت‌های بیشماری به پوتین است. نرم افزار تشخیص چهره یک شباهت 70.44 درصدی با پوتین را نشان می‌دهد.

 

این ادعا درباره دختر مخفی پوتین در بحبوحه سیل بی‌سابقه ادعاها درباره زندگی خصوصی‌اش مصادف با گمانه‌زنی‌ها درباره مشکلات جسمانی‌اش و اینکه ممکن است به این خاطر کرملین را ترک کند، مطرح شده است.


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,رویداد نجومی
مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران از وقوع رویداد نجومی قرار گرفتن ماه در اوج زمینی در بامداد جمعه 7 آذر ماه خبر داد. 

مسعود عتیقی مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران در گفت وگو با  باشگاه خبرنگاران جوان، درباره پدیده قرار گرفتن ماه در اوج زمینی بیان کرد: مدار اجرام آسمانی و از جمله منظومه خورشیدی بر اساس قانون اول کپلر بیضی نزدیک به دایره است و بر این اساس سیارات و قمر‌های سیستم خورشیدی ما در حرکت مداری خود دارای دو نقطه مداری خاص، یکی اوج به عنوان بیشترین فاصله و دیگری حضیض به معنای داشتن کمترین فاصله با جرم مرجع خود می‌باشند.

 

او در ادامه بیان کرد: به طور مثال زمین در گردش به دور خورشید دارای کمترین فاصله و بیشترین فاصله با مهر تابان در طول یک سال خورشیدی است. کره ماه نیز در گردش به گرد زمین از این قاعده مستثنی نبوده و دارای کمترین و بیشترین فاصله در حرکت مداری اش به گرد زمین است.

 

مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران ادامه داد: ماه در کمترین فاصله با زمین به حدود 356 هزار کیلومتری از کره خاکی ما می‌رسد و در دورترین نقطه نسبت به زمین، حداکثر بیش از 406 هزار کیلومتر با زمین فاصله خواهد داشت و به همین دلیل در اعلام فواصل اجرام آسمانی از جرم مادر خود معمولا میانگین فاصله مد نظر قرار می‌گیرد که برای ماه 385 هزار کیلومتر است.

 

عتیقی افزود: در ساعت 3:59 دقیقه بامداد جمعه 7 آذرماه جاری، ماه به اوج زمینی (Apogee) رسیده و در این زمان 405 هزار و 891 کیلومتر با زمین فاصله خواهد داشت. بدیهی است امکان رصد موقعیت مداری ماه برای رصدگران علاقمند به آسمان بطور مستقیم وجود نداشته و حداکثر در زمان اوج و هنگام ماه کامل، قطر ماه کوچکتر و در هنگام حضیض، قطر ماه بدر از دیدر ناظر زمینی به علت فاصله کمتر ماه با زمین، بزرگتر دیده خواهد شد که از آن به عنوان اَبَر ماه یاد می‌شود.

 

 

<

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,رویداد نجومی

او در پایان درباره ضرورت اطلاع رسانی درباره رخدادهای نجومی گفت: انجمن نجوم آماتوری ایران همواره در انعکاس اخبار علمی نجومی، به جز دارا بودن و یا عدم قابلیت رصد یک واقعه و یا حتی بدون توجه به این ویژگی که آیا یک پدیده در کشورمان قابل مشاهده باشد و یا خیر، صرفا بر اساس خصیصه همگانی بودن علم و اینکه دانستن حق همه افراد مبتدی علاقه‌مند به دانش آسمانی اخترشناسی است، پس همه اقشار جامعه باید بتوانند در قالب انتشار این گونه اخبار از دریافت مفاهیم آموزشی مرتبط با آن بهره‌مند شوند و این نکته همواره در گفت وگو با رسانه‌های دیداری، شنیداری و نوشتاری از جمله انعکاس مطالب در خبرگزاری‌های رسمی کشور مورد نظر واحد آموزش این مجموعه بوده است.


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 آذر 6  4:36 عصر

مجموعه: بازار خودرو

 

 ریزش قیمت خودرو در آبان، مطابق پیش‌بینی‌ها روند نزولی خود را تا پایان ماه حفظ کرد.عامل نزول قیمت‌ها نیز کاهش ریسک‌های اقتصادی و تورم انتظاری بود. آنچه مشخص است طی سه سال گذشته همراه با تورم انتظاری، موتور خریدهای غیرمصرفی در بازار خودرو با دور تندی به چرخش افتاد. این در شرایطی است که از اواسط آبان‌ماه و با کاهش قیمت در بازارهای سکه و ارز و کاهش نرخ رشد مسکن، خودرو نیز در مسیر نزولی قیمت‌ها قرار گرفت؛ به‌طوری‌‌که بخشی از حباب این بازار در آبان‌ماه تخلیه شد.

 

ریزش قیمت خودرو که از اواسط آبان ماه همراه با افت قیمت ارز آغاز شد، روند نزولی خود را همچنان حفظ کرده است. بررسی «دنیای‌اقتصاد» نشان می‌دهد که هر چند از سرعت کاهش 25 درصدی قیمت‌ها در اواسط آبان کاسته شده اما روند کاهشی آن همچنان ادامه داشته به‌طوری‌که اواخر همین ماه به حدود 19 درصد رسیده است.آنچه مشخص است در ماه آبان قیمت‌ها در بازار خودرو تحت تاثیر کاهش ریسک‌های غیراقتصادی و انتظارات تورمی کاهشی شد. این در شرایطی است که پیش بینی می‌شود عوامل مذکور تا پایان سال شیب نزولی قیمت‌ها را حفظ کند. در اواسط آبان ماه همراه با اعلام نتایج اولیه انتخابات آمریکا و به دنبال آن نزولی شدن نرخ ارز، بسیاری از بازارها از جمله خودرو کاهش قیمت‌ها را به خود دید؛ به‌طوری‌که حباب خودرو که از ابتدای سال متورم شده بود به سرعت مسیر تخلیه را طی کرد. در این زمینه بسیاری از دست‌اندرکاران بازار اذعان می‌کنند از حدود سه سال گذشته، بازار خودرو چنین افت قیمتی را به خود ندیده بود.

 

بازار خودروی کشور به واسطه قیمت‌گذاری دستوری از یکسو و افت تولید در شرکت‌های خودروساز از سوی دیگر، شرایط متفاوتی را در سه سال گذشته تاکنون تجربه کرده است؛ به‌طوری‌که با افت تولید و قیمت‌گذاری دستوری، فاصله قیمتی زیادی از کارخانه تا بازار شکل گرفت که همین موضوع بازار خودرو را در این مدت به محل امنی برای دلالان و سرمایه‌های سرگردان تبدیل کرد. سوداگران بازار با استفاده از قیمت‌گذاری دستوری محصولات تولیدی شرکت‌های خودروساز که با نهاده‌های تولید تطبیقی نداشت، به قیمت‌گذاری خودروهای موجود در بازار می‌پرداختند. از سوی دیگر مشتریان خودرو نیز به واسطه انتظارات تورمی که همراه با افزایش نرخ ارز و وضعیت بی ثبات اقتصادی کشور تشدید شده بود، اقدام به خرید خودرو با هر قیمتی می‌کردند.

 

هر چند سیاست‌گذار خودرو با تغییر روش فروش یا محدودیت‌های خرید از کارخانه در پی خروج دلالان از بازار خودرو بود، اما این مسیرها هیچ کدام گشایشی در بازار ملتهب خودرو ایجاد نکرد. به این ترتیب در کنار افت تولید و قیمت‌گذاری دستوری آنچه بر روند التهابات بازار خودرو دامن زده و شارژکننده انتظارات تورمی نیز بوده، نوسانات نرخ ارز است. هر چند افت‌وخیز تولید و همچنین تحولات مربوط به صنعت خودرو از سال‌ها پیش تعیین‌کننده قیمت‌ها در بازار بوده اما از سه سال گذشته نرخ ارز بر بازار خودرو حکمفرمایی کرده و این بازار را اسیر خود کرده است. به‌طوری که با افزایش نرخ ارز حباب قیمت‌ها در بازار افزایشی شده و با کاهش آن نیز روند نزولی در خودرو آغاز می‌شود. در هر صورت آنچه مشخص است بازار خودرو از ابتدای تحریم‌های خودرو و همزمانی آن با خروج شرکای خارجی خودروسازی، روزهای سختی را تجربه کرد.

 

این در شرایطی است که آبان را می‌توان نقطه عطفی در بازار خودرو کشور خواند؛ به‌طوری‌که همراه با اعلام نتایج انتخابات اولیه ایالات متحده آمریکا و کاهش نرخ ارز این بازار تحت تاثیر کاهش ریسک‌های غیراقتصادی و همچنین تورم انتظاری شگفتی‌ساز شد. با تخلیه حباب قیمتی خودرو تا مرز 20 تا25 درصدی تا اواسط آبان ماه و پایان انتظارات تورمی عرضه خودرو به بازار شدت گرفت و فروشندگانی که طی سه سال گذشته با ایده «خرید ارزان و فروش با قیمت بالا» به سوداگری در این بازار می‌پرداختند، مجبور به عرضه خودروهای احتکاری خود به بازار شدند.

 

در همین حال مشتریان و متقاضیان خودرو نیز با کاهش انتظارات تورمی، از حضور در بازار امتناع کرده و در انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها نشستند. همین مساله اگر چه به رکود معاملات خودرویی دامن زد، اما عرضه را به شکل بی سابقه‌ای زیاد کرد. حالا نیز روند کاهشی قیمت‌ها همچنان تداوم دارد و عرصه بر دلالان بازار تنگ شده است. در این زمینه حتی برخی از دست‌اندرکاران بازار عنوان می‌کنند که سرمایه‌های سرگردان زیادی طی آبان ماه از این بازار کوچ کردند؛ چراکه واسطه‌گری ظاهرا جذابیت خود را در خودرو از دست داده است.

 

با این حال بسیاری از کارشناسان اقتصادی با توجه به شگفتی بازار خودرو در آبان ماه توصیه می‌کنند که با کاهش ریسک‌های غیراقتصادی بهتر است نسخه‌ای جامع برای تخلیه حباب قیمت خودرو اجرا شود تا برای همیشه ریشه احتکار و سفته‌بازی در بازار خودرو خشکانده شود.  شرایط کنونی مسیر روشنی را پیش روی دولت قرار داده است. آنچه مشخص است قیمت‌گذاری دستوری ومحدودیت در واردات و عرضه خودرو از مسیرهای دیگری جز دو خودروساز کشور، نمی‌تواند نسخه جامعی برای کاهش التهابات بازار باشد. در این زمینه راهکار «حذف قیمت‌های دستوری با دست‌کم دو پیشنهاد جایگزین» و همچنین راه‌حل «واردات با ارز اشخاص» به سیاست‌گذار خودرویی پیشنهاد شده است.

 

 قیمت‌ها در مهر و آبان

افزایش قیمت خودرو در مهر به‌صورت لحظه‌ای اتفاق می‌افتاد. این اتفاق بیش از هر چیز ناشی از بدبینی مردم نسبت به افق آینده اقتصادی کشور بود. افزایش لحظه‌ای قیمت‌ها در مهر در شرایطی رقم خورد که به گفته فعالان بازار، در آن مقطع نه خریداری در بازار بود و نه فروشنده‌ای حاضر بود خودروی در اختیار خود را به فروش برساند و قیمت‌ها روی کاغذ جابه‌جا می‌شد.

 

با آغاز هشتمین ماه سال و فشرده شدن رقابت‌های انتخاباتی در ایالات متحده آمریکا و انتشار روزانه نظرسنجی‌ها در مورد برنده انتخابات در ینگه دنیا تا حدودی این امیدواری در کشور ایجاد شد که تغییری در وضعیت تحریم‌ها و همچنین گشایش‌هایی در شرایط اقتصادی کشور به وجود آید.

 

این اتفاق سبب شد تا این ذهنیت در جامعه شکل بگیرد که در آینده نزدیک گشایشی در افق اقتصادی کشور ایجاد خواهد شد. دولتمردان نیز با اظهارات خود به نوعی بروز شرایط جدید را برای اقتصاد کشور نوید می‌دادند. عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی از کاهش ریسک‌های غیر اقتصادی در فضای اقتصادی کشور سخن می‌گفت و علی ربیعی، سخنگوی دولت نیز پایان جنگ اقتصادی را نزدیک می‌دانست.

 

این اظهارات و همچنین خوش‌بینی جامعه خود را در بازارهای کشور از جمله بازار خودرو نشان داد و نمودار قیمتی در بازارهای مختلف روند نزولی گرفت.

 

 

در بازار خودرو در شرایطی که پراید 131 به رغم توقف چندماهه تولید همچنان کف قیمت بازار را به خود اختصاص می‌دهد در مهر 99 به‌طور میانگین با قیمت 127 میلیون تومان در بازار موجود بود. اما همین خودرو در آبان ماه ریزش قیمت را تجربه کرد و قیمتش تا 97 میلیون تومان کاهش یافت. کاهش 30 میلیون تومانی قیمت این خودرو به معنی افت 5/ 23 درصدی قیمت این خودرو در آبان به نسبت ماه پیش از آن است.

 

دیگر خودروی پرتیراژ بازار تیبا صندوقدار است که بعد از حذف پراید از آن به‌عنوان خودروی کف بازار یاد می‌شود. این محصول پرتیراژ در هفتمین ماه سال به‌طور میانگین قیمتی در حدود 154 میلیون تومان را نیز تجربه کرد؛ اما قیمت این خودرو تا 115 میلیون تومان کاهش یافت. افت قیمت 39 میلیون تومانی این خودرو در آبان نسبت به مهر ماه امسال از افت 3/ 25 درصدی حکایت دارد. تیبا صندوقدار در میان محصولات پرتیراژ موجود در بازار بیشترین افت قیمت را به خود اختصاص داده است.

 

پژو 405GLX نیز که تولیدش متوقف شده، اما همچنان در بازار حضور دارد در مهر ماه به‌طور میانگین قیمتش تا 225 میلیون تومان افزایش یافت. اما در هشتمین ماه سال روند نزولی قیمت این خودرو نیز آغاز شد و به‌طور میانگین در آبان ماه قیمتی در حدود 183 میلیون تومان را تجربه کرد. افت 42 میلیون تومانی طی آبان نسبت به ماه پیش از آن به آن معنا بود که قیمت پژو 405GLX بیش از 18 درصد افت داشته است. پژو 206 تیپ 2 نیز در آبان ماه نسبت به مهر 99 افت قیمت بیش از 22 درصدی را در کارنامه خود ثبت کرد.

 

این خودرو به‌طور متوسط در مهر ماه قیمتی در حدود 247 میلیون تومان داشت؛ اما با آغاز روند کاهشی قیمت در بازار خودرو، قیمتش به‌طور میانگین تا 191 میلیون تومان پایین آمد.

 

پژو 2008 محصولی که بعد از توافق برجام پایش به بازار ایران باز شد در مهر ماه امسال به‌طور میانگین با قیمت یک میلیارد و 305 میلیون تومان در بازار موجود بود. اما قیمت این خودرو درآبان ماه سال جاری به‌طور متوسط تا یک میلیارد و 80 میلیون تومان کاهش داد. افت 225 میلیون تومانی این محصول پسابرجامی به معنی افت بیش از 17درصدی قیمت این خودرو در بازار بود.

 

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, قیمت خودرو

 

دنیای‌اقتصاد 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار بین الملل

 

اخبار,اخبار بین الملل,جنایت جنگی استرالیا در افغانستان
یک گزارش تحقیقاتی از جنایات جنگی سربازان استرالیایی در جریان عملیات‌شان در افغانستان پرده برداشته است. در این گزارش اذعان شده که 39 غیرنظامی در افغانستان طی 11 سال مأموریت توسط نیروهای ویژه استرالیا به قتل رسیده‌اند.

به گزارش بهارنیوز به نقل از دویچه وله، سربازان یک واحد ویژه ارتش استرالیا ده‌ها شهروند غیرنظامی و زندانی را به‌طور غیرقانونی به قتل رسانده‌اند. 

 

ژنرال انگس کمپبل، فرمانده ارشد وزارت دفاع استرالیا روز پنجشنبه 29 آبان (19 نوامبر) در جریان اعلام جزییات این گزارش تصریح کرد که "موارد شرم‌آوری از شیوه رفتار خودخواهانه و جنگ‌جویانه" در میان سربازان این کشور فاش شده است. 

 

این گزارش تحقیقاتی درباره عملکرد سربازان نخبه و واحدهای ویژه استرالیا در جریان مأموریت‌شان در افغانستان از سال 2005 تا سال 2016 میلادی است. در این گزارش اذعان شده که طی 11 سال مأموریت 39 غیرنظامی و زندانی به دست 25 تن از این نیروها به‌طور غیرقانونی به قتل رسیده‌اند.

 

در جریان این تحقیقات که حدود چهار سال جریان داشت، مجموعا 57 رخداد مورد بررسی قرار گرفت و صدها نفر در ارتباط با آن‌ها شهادت دادند.

 

ژنرال نگس کمپبل گفت: «من به نمایندگی از نیروی دفاعی استرالیا از مردم افغانستان صمیمانه و به صراحت برای هر عمل خلاف سربازان استرالیایی عذرخواهی می‌کنم.»

 

او ضمن اشاره به تماس مستقیم با همتای نظامی افغان خود افزود: «چنین رفتارهایی عمیقا اعتمادی را که مردم افغانستان به ما داشتند، خدشه‌‌دار کرده است.»

 

فرمانده ارشد وزارت دفاع استرالیا همچنین خواستار شد که عاملان این جنایات جنگی و افرادی که در این ارتباط مظنون هستند، به خاطر اعمال خود مورد پیگرد و محاکمه قرار گیرند.

 

 

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

 

استرالیا در پی سوءقصدهای 11 سپتامبر 2001  بیش از 26 هزار سرباز به افغانستان فرستاد تا ارتش آمریکا را در جنگ با نیروهای طالبان و القاعده همراهی کنند. استرالیا از سال 2013 میلادی نیروهای خود را از افغانستان خارج کرد. از همان زمان اتهاماتی سنگین علیه سربازان واحدهای ویژه استرالیا در ارتباط با جنایات جنگی در افغانستان مطرح شد. 

 

در حال حاضر حدود 400 سرباز استرالیایی در افغانستان مستقر هستند که در کنار ایالات متحده و سایر متحدان برای حفاظت از امنیت در این کشور فعالیت دارند.


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار بین الملل

 

اخبار,اخبار بین الملل,اوباما
رئیس‌جمهور سابق آمریکا در یک مصاحبه با ناامید‌کننده خواندن مواضع حزب جمهوری‌خواه درباره ادعای دونالد ترامپ درباره تقلب در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، «جو بایدن» را رئیس‌جمهور بعدی آمریکا خواند.

به گزارش فارس، باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا در سال‌های 2009 تا 2017 با بی‌اساس خواندن «ادعاها درباره تقلب» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، جو بایدن معاون سابقش و نامزد حزب دموکرات در این انتخابات را «رئیس‌جمهور بعدی آمریکا خواند. 

 

رئیس‌جمهور سابق آمریکا که قبل از روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور، تمام قد در صحنه تبلیغات برای جو بایدن نامزد حزب دموکرات به میدان آمده و شخصا به چند ایالت کلیدی رفته بود، در اولین مصاحبه تلویزیونی بعد از برگزاری این انتخابات به اظهارات دونالد ترامپ درباره بروز تقلب واکنش نشان داد.

 

اوباما در گفت‌و‌گو با برنامه «یکشنبه سی‌بی‌اس نیوز» که قرار است فردا یکشنبه مصاحبه کامل آن پخش شود ضمن رد مواضع دونالد ترامپ، به سران جمهوری‌خواه و اعضای ارشد این حزب در کنگره درباره تبعات تایید «ادعاهای بی اساس درباره تقلب در انتخابات» هشدار داد.

 

رئیس‌جمهور سابق و دموکرات آمریکا در این مصاحبه درباره انتخابات 4 سال قبل و پیروزی دونالد ترامپ، دوره انتقال قدرت از او به ترامپ و همچنین انتخابات سال 2008 و دوره انتقال قدرت از جورج بوش پسر به خودش صحبت کرد.

 

او گفت: «وقتی (در انتخابات 2016) پیروز شد، من تا ساعت 2:30 (بامداد) بیدار ماندم و سپس من به دونالد ترامپ زنگ زدم و به او تبریک گفتم. حاشیه پیروزی (عددی) او به هیلاری کلینتون بیشتر از حاشیه پیروزی جو بایدن به او نبود».

 

رئیس‌جمهور سابق آمریکا سپس هشدار داد: «اما اگر شما به حرف‌هایی که در برخی از برنامه های رادیویی که رای دهندگان به ترامپ دارند به آنها گوش می‌دهند، گوش بدهید، اگر شما بروید به فاکس نیوز نگاه کنید، اگر شما این توییت‌ها (توییتهای ترامپ) را ببینید، این اتهام‌زنی‌ها به عنوان حقایق عرضه می‌شوند و در نتیجه شما میلیون‌ها نفر را دارید که فکر می‌کنند، "آره درسته، باید تقلب شده باشد چرا که رئیس‌جمهور این حرف را گفته"».

 

مجری شبکه سی بی اس نیوز از اوباما درباره انتخابات ریاست جمهوری سال 2008 و رقابت او با «جان مک کین» نامزد وقت حزب جمهوریخواه سوال کرد و همچنین نظر او را درباره عملکرد جورج بوش پسر رئیس‌جمهور وقت درباره این انتخابات جویا شد.

 

اوباما با اشاره به اظهارات بوش درباره انتخابات ریاست جمهوری 2008 و متعاقبا استقبال او و لارا بوش همسرش از وی و میشل اوباما همسرش قدردانی کرد.

 

 

مجری این رسانه، سپس به دعوت اوباما از ترامپ برای حضور در کاخ سفید بعد از مشخص شدن پیروزی او در انتخابات 2016 اشاره و درباره سنگ اندازی رئیس‌جمهور کنونی آمریکا در مسیر «انتقال قدرت» سوال کرد: «خطراتی که اکنون وجود دارد، چه هستند؟»

 

وی در جواب گفت: «خوب ببینید، جو بایدن رئیس‌جمهور بعدی ایالات متحده خواهد بود و کامالا هریس معاون رئیس‌جمهور بعدی خواهد بود. هیچ اساس قانونی برای ادعاها(درباره تقلب در انتخابات) وجود ندارد».

 

مجری سی‌بی‌اس نیوز با قطع سخنان اوباما پرسید: «اما او (ترامپ) در حال دریافت حمایت‌های اعضای حزب جمهوری‌خواه (درباره ادعای تقلب و تخلف در انتخابات) است و آنها هیچ چالش و مخالفتی با او نمی‌کنند».

 

اوباما در پاسخ به این سوال، مواضع حزب جمهوری‌خواه را «ناامیدکننده» خواند گفت: «آنها واقعا فکر نمی کردند هیچ گونه تقلبی رخ داده باشد چرا که در دو روز اول (بعد از آغاز انتخابات) چیزی درباره اش نگفتند. البته آسیبی برای این مواضع، آسیب زا خواهد بود چرا که اتفاق‌هایی که افتاده این است که در موضوع انتقال قدرت مسالمت آمیز، این ایده که هر کدام از ماهایی که یک منصب انتخابی را به دست آورده باشیم، حالا چه یک فرد در مسئولیت نگهداری سگ‌ باشد یا رئیس‌جمهور، ما خادمان مردم هستند و منصبمان موقتی است و ما فراتر از مقررات و بالاتر از قانون نیستیم و این، عصاره دموکراسی ماست».


 
نظرات شما ()
 
<      1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
پنج شنبه 100 فروردین 26
امروز:   536 بازدید
دیروز:   1025  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
به سوی فردا
نظرمن
اگه باحالی بیاتو
خورشید تابنده عشق
لحظه های آبی
Smile of dream
عصر پادشاهان
● بندیر ●
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

سلام
دیار عاشقان
آخرالزمان و منتظران ظهور
ن والقلم ومایسطرون
سرباز ولایت
لنگه کفش
Different.fdan
د نـیـــای جـــوانـی
عاشق آسمونی
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
هستی همیشگی
منتظر ظهور
EMOZIONANTE
دانلود آهنگ جدید
سکوت ابدی
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
فرزانگان امیدوار
بامبو
***جزین***
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
اتاق دلتنگی
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل

اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com