سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
انسان خود رأی به خطا و غلط درافتد . [امام علی علیه السلام]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار بین الملل

 

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,الن لورد
یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد، این وزارتخانه در جریان بحران شیوع کروناویروس در جهان به این نتیجه رسید که زنجیره تامین این کشور بیش از حد به چین متکی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، الن لورد، معاون وزیر دفاع در آموزش، فناوری و لجستیک در وزارت دفاع آمریکا در اظهاراتش در این کنفرانس خبری گفت: چیزی که من دوست دارم ببینم این است که آمریکا در زمانهای ضرورت ظرفیت و توان عملیاتی لازم را برای مراقبت از خودش داشته باشد.

 

او خاطرنشان کرد: ما در این مقطع دچار یک سری مسائل در حوزه امنیت ملی با چین هستیم. فکر کنم فهمیده‌ایم که وابستگی ما به چین بیشتر از آن که باید باشد، است.

 

الن لورد در ادامه صحبتهایش از مکزیک به خاطر بازگشایی یک سری کارخانه‌ها که برای زنجیره تامین نظامی آمریکا کلیدی هستند، تشکر کرد. لورد عنوان کرد، پنتاگون بعد از آنکه هند دستور به تعطیل شدن برخی کارخانه‌ها و اصناف در واکنش به بحران شیوع کرونا را داد، از نزدیک وضعیت در این کشور را با توجه به اینکه تعطیلی برخی از این کارخانه‌ها بر بخش دفاعی آمریکا تاثیر می‌گذارد، تحت نظر داشته و امیدوار است آنها بتوانند مجددا به وضعیت عملیاتی بازگردند.

 

لورد همچنین در ادامه تاکید کرد، بحران شیوع کرونا بزرگترین تاثیر را بر بخش تامین هوانوردی و همچنین پرتابهای فضایی کوچک و کشتی سازی گذاشته است.

 

این اظهارات در حالی مطرح شدند که مقامات آمریکا در جدیدترین آمارهایشان اعلام کردند تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور به رقم 1,042,874 نفر و میزان تلفات این بیماری در آنجا به بیش از 61,200 تن رسیده است.


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار سیاسی و اجتماعی

 

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,
رییس جمهوری بر ضرورت پرداخت بهنگام حقوق و مستمری کارکنان و بازنشستگان و توجه به الزامات «جهش تولید» و تحرک اقتصادی و مدیریت بودجه در سال 99 تاکید کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریات جمهوری، جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی روز شنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری و با حضور علی لاریجانی و سید ابراهیم رییسی، روسای قوای مقننه و قضائیه و دیگر اعضا برگزار شد.

 

در این جلسه محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گزارشی از اقدامات این سازمان در جهت تحقق قانون بودجه سال 99 کل کشور مصوب مجلس شورای اسلامی ارائه کرد.

 

نوبخت در این گزارش، با توجه به شرایط ویژه اقتصادی جهان ناشی از شیوع ویروس کرونا و ضرورت انجام اقدامات لازم برای مدیریت تبعات و آثار آن بر اقتصاد ایران، پیشنهادهایی را در زمینه صرفه جویی در هزینه‌ها و همچنین مدیریت مصرف منابع ارائه کرد.

 

رییس جمهوری در این جلسه بر ضرورت پرداخت بهنگام حقوق و مستمری کارکنان و بازنشستگان و همچنین توجه به الزامات سال کنونی در زمینه جهش تولید و تحرک اقتصادی و مدیریت بودجه سال 99 در این چارچوب، تاکید کرد.

 

در این جلسه اعضای شورا خواستار صرفه‌جویی در هزینه‌های بودجه و تداوم تخصیص منابع  برای پرداخت هزینه‌های حقوق و همچنین یارانه‌های حمایتی و معیشتی به خانوارهای دارای شرایط شدند.

 

تاکید بر لزوم  استمرار اجرای طرح‌های اشتغال‌زا و عمرانی در کشور از دیگر محورهای مورد تایید اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی در این جلسه بود.

 

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری، محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهوری، محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه، علی ربیعی سخنگوی دولت، غلامرضا تاجگردن رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، الیاس حضرتی رییس کمیسیون اقتصادی، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی، محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه، در این جلسه حضور داشتند.


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار سیاست خارجی

 

اخبار,اخبار سیاست خارجی,سرگئی ریابکوف
معاون وزیر امورخارجه روسیه با بیان اینکه تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران موضوعی حل شده است، تاکید کرد: این محدودیت‌ها تمدید نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امورخارجه روسیه امروز (پنج شنبه) در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک، درباره تلاش های جدید مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران که مهرماه منقضی می شود، تاکید کرد که این محدودیت ها تمدید نخواهد شد.

 

ریابکوف افزود: درخصوص تمدید رژیم ویژه کنونی در رابطه با ارائه تجهیزات نظامی و تسلیحات به جمهوری اسلامی ایران و همچنین فروش تسلیحات توسط ایران، باید بگویم که این موضوع در زمان تصویب قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل حل شد. این یک رژیم ویژه است که بعد از دوره پنج ساله در اکتبر 2020 منقضی می‌شود و هیچ انحرافی از این تصمیم وجود ندارد.

 

وی با اشاره به خروج واشنگتن از توافق هسته ای در سال 2018 خاطر نشان کرد: آمریکا نه تنها "رویکردی انتخابی" درخصوص اجرای قطعنامه 2231 از خود نشان داده است، بلکه با تهدیدات خود مانع از آن شده است که دیگران نیز به آن عمل کنند.

 

این مقام روس همچنین گفت: پیش از آنکه بخواهیم درباره این صحبت کنیم که واشنگتن از کدام بندهای قطعنامه 2231 می‌تواند برای دستیابی به اهداف خود استفاده کند، آمریکا می بایست الزامات این قطعنامه را به طور کامل و جامع اجرا کند. در واقع به اجرای کامل برجام بازگردد.

 

به گزارش ایسنا، روزنامه نیویورک تایمز در هفته ای که گذشت، گزارشی از طرح جدید آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران با این دستاویز که هنوز طبق قطعنامه 2231 سازمان ملل از حق بازگرداندن تحریم های ایران برخوردار است، منتشر کرد.

 

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان این تلاش ها را نتیجه شکست مفتضحانه سیاست فشار حداکثری واشنگتن علیه ایران دانست و گفت: دو سال پیش مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا و رئیسش "توقف مشارکت آمریکا" در برجام را اعلام کردند به خیال آنکه "فشار حداکثری" آنها، ایران را به زانو درمی آورد.

 

وی افزود: باتوجه به شکست مفتضحانه این سیاست، او اکنون می‌خواهد شریک برجام باشد. رویاپردازی را تمام کنید: ملت ایران همیشه سرنوشتش را خود تعیین کرده است.


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

چهارشنبه 99 اردیبهشت 10  7:37 عصر

مجموعه: اخبار ورزشی و نتایج مسابقات

 

اخبار,اخبار ورزشی,عادل فردوسی پور
عادل فردوسی‌پور، پس از ماه‌ها سکوت، در گفت‌وگویی از کار و بار و سرگرمی‌هایش در روزگار بدون فوتبال حرف زده است.

به گزارش همشهری، یک سال پس از تعطیلی برنامه پربیننده 90، عادل فردوسی‌پور همچنان ترجیح می‌دهد که سکوتش را نشکند. او که یکی از محبوبترین چهره‌های تلویزیونی پس از انقلاب بوده، در این مدت آنگونه که اطرافیانش می‌گویند پیشنهادهای وسوسه‌کننده‌ای را رد کرده است.فردوسی‌پور اگرچه در دوران حضورش در صداوسیما بارها به دلایلی غیرفوتبالی زیر فشار قرار گرفته، اما بیشتر زندگی‌اش در فوتبال خلاصه می‌شود.

 

4روز در هفته فوتبال بازی می‌کند، تا قبل از تعطیلی 90، دو روز در هفته برنامه فوتبالی در تلویزیون داشت، چند بازی داخلی و خارجی گزارش می‌کرد و تقریبا همه بازی‌های مهم لیگ‌های معتبر فوتبال دنیا را می‌دید.برای کسی که تا این اندازه غرق در فوتبال است، کرونا و تعطیلی چند ماهه همه مسابقات ورزشی، شکنجه به‌حساب می‌آید.با او درباره این دوران ملال‌آور گفت‌وگو کردیم. مثل همیشه میلی به حرف زدن نداشت. اغلب سؤال‌ها را هم کوتاه پاسخ داد.

 

برای آدمی که عادت داشت 3 تا تلویزیون را با هم روشن می‌کرد و 3 تا بازی مختلف می‌دید، روزگار بدون فوتبال چه جوری می‌گذرد؟

خیلی سخت، خیلی سخت.

 

چه چیزی را جایگزین فوتبال کرده‌ای؟

ترجمه یک کتاب و خواندن n تا کتاب دیگر.

 

چه کتابی؟

کتابی که دارم ترجمه می‌کنم کتابی جدید از رولف دوبلی است. در همین حد توضیح کفایت می‌کند! فکر می‌کنم یکی دو ‌ماه دیگر به بازار می‌آید.(پیش از این دو کتاب دیگر از این نویسنده سوئیسی به نام‌های «هنر شفاف اندیشیدن» و «هنر خوب زندگی‌کردن» با ترجمه فردوسی‌پور به بازار آمده و فروش بالایی هم داشته است.)

 

و کتاب‌هایی که خوانده‌ای یا داری می‌خوانی؟

خیلی کتاب خوانده‌ام. هر چه کتاب جا مانده بود و نخوانده بودم، سعی کردم در این مدت بخوانم.

 

اینها جای فوتبال را برایت پر می‌کند؟

قطعا نه! البته برنامه فوتبال 120هم که پنجشنبه‌ شب‌ها از شبکه ورزش پخش می‌شود، بخش زیادی از وقتم را پر می‌کند.

 

لابد یک سری از فوتبال‌های قدیمی را هم دیده‌ای.

راستش زیاد نه. به‌نظرم فوتبال جذابیتش به زنده بودنش است. فوتبالی که قبلا انجام شده خیلی برایم جذاب نیست. البته این مدت یک سری برنامه فوتبالی دیدم، مستند و این چیزها.

 

یکی دو تا مستند فوتبالی هم منتشر شد که تو گزارش کرده بودی.

آره. یکی مستند روز بازی بارسلونا بود، یکی هم لیورپول.

 

چسبید بهت؟

آره خوب بود. مستند لیورپول خیلی خوب بود. بارسلونا هم البته خوب بود. بارسلونا 8قسمت بود که تمام شد، لیورپول هم تک قسمت بود. به هر حال هر چیزی که به فوتبال ربط داشته باشد، برای من جذاب است.

 

با شناختی که از تو داریم، فوتبال بازی نکردن برایت خیلی سخت‌تر از فوتبال ندیدن است...

آخ آخ...هفته‌ای 4-3بار بازی می‌کردم. دلم که حسابی تنگ شده.

 

جایی هست که بروی ورزش کنی؟

فقط هر از گاهی با بچه‌ها پینگ‌پنگ بازی می‌کنم.

 

چاق که نشده‌ای؟

نه، فکر نمی‌کنم. خدا را شکر دیگر دارد دوران قرنطینه تمام می‌شود. ان‌شاءالله به‌زودی شروع می‌کنیم.

 

خیلی هم اهل مسافرت که نیستی، بخواهی جایی بروی.

نه اهلش نیستم. البته این مدت هم که قرنطینه بود نمی‌شد جایی رفت.

 

 حالا واقعا قرنطینه را رعایت می‌کردی؟

واقعا جایی نرفتم. نه دید و بازدیدی نه هیچی. بیشتر خانه بودم.

 

سؤال آخر؛ حتما این مدت خودت هم شنیده‌ای که به شوخی کرونا را به‌احتمال قهرمانی تیم محبوبت، لیورپول بعد از 30سال ربط می‌دهند.

نه بابا، اینها که شوخی است. خیالم راحت است که در لیگ انگلیس قطعا بازی‌ها انجام می‌شود.


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

 

اخبار,اخبار سیاسی,حسن روحانی
رییس جمهوری با اشاره به اجرای طرح رنگ بندی منطقه ای (سفید، زرد و قرمز) برای وضعیت کرونا در کشور گفت: ما باید تلاش کنیم منطقه سفید در کشور توسعه پیدا کند،  قرمز به سمت زرد و زرد به منطقه سفید تبدیل شود، تا آرام آرام از ویروس کرونا فاصله بگیریم.

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر دوشنبه در بخشی از اظهاراتش در جلسه هم‌اندیشی با روسای پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان کشور که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد؛ درباره روند مقابله با کرونا گفت: در کل روند، روندی نزولی خوبی است وقتی می‌گوییم روند نزولی یعنی همه کار کردند یعنی شما در کیت تشخیص کار کردید در ونتیلاتور کار کردید یعنی در ضد عفونی کارکردید در ماسک کار کردید یعنی شما دارید در درمان کار می‌کنید.

 

روحانی افزود: دستگاه‌های دیگر به فکر واکسن هستند معنای این‌ها این است یک کار بزرگی در سراسر کشور در حال انجام است. همه دست به دست هم دادند و این کار عظیم پیگیری می‌شود. امیدوارم این روند با کمک مردم ادامه پیدا کند. البته همه این کارهایی که می‌شود باید کل ملت کمک کنند در صحنه یعنی همه مردم باید به دستورالعمل‌هایی که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌دهد توجه کنند. با توجه به آنهاست که این کارها مفید واقع می شود و گرنه شیوع این بیماری به گونه ای است که هر آن هر کجا ممکن است شعله ور شود و ما حواسمان جمع باشد.

 

وی یادآورشد: تصمیم اخیری که اتخاذ کردیم به نظر من تشویق کننده استان‌ها و شهرستان‌ها و تشویق کننده محققین و شرکت های دانش بنیان ما است.

 

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: تقسیم بندی شهرستان‌ها برای این است که آنجاهایی که شرایط سفید دارند بتوانند فعالیت اجتماعی را راحت‌تر انجام دهند. البته پروتکلها باید همچنان مورد مراعات قرار بگیرد اما این تصمیم که اتخاذ شد مساجد، محافل دینی و مذهبی در جاهای سفید با توجه به پروتکل بتواند فعالیت خود را از نیمه شهریور یا نیمه ماه رمضان آغاز کنند و معنایش این است که می‌توانیم رقابتی بین دانشگاه های علوم پزشکی، بین بیمارستان و بین پارک‌های علم فناوری در استان‌های مختلف آغاز کنیم و همه باید به سمت سفید شدن تلاش کنیم.

 

رییس جمهوری با اشاره به اجرای طرح رنگ بندی منطقه ای (سفید، زرد و قرمز) برای وضعیت کرونا در کشور گفت: ما باید تلاش کنیم منطقه سفید در کشور توسعه پیدا کند،  قرمز به سمت زرد و زرد به منطقه سفید تبدیل شود، تا آرام آرام از ویروس کرونا فاصله بگیریم.


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اخبار سیاسی و اجتماعی

 

اخبار,اخبار سیاسی,حمید خدری
خدری نماینده مردم بوشهر در مجلس می‌گوید پس از چند روز که هیچ بیمار مبتلا به کرونای جدیدی نداشتیم، به محض برداشتن محدودیت تردد میان استان‌ها، مسافران به استان هجوم آورند و امروز 9 بیمار مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شدند.

ویروس کرونا در ایران متوقف نشده است و کماکان با علامت و بی‌علامت شهروندان را مبتلا می‌کند. تا این لحظه بر اساس آمار رسمی تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور از 80 هزار نفر و تعداد جانباختگان نیز از مرز 5 هزار گذشته است.

 

استان بوشهر که از ابتدا به دلیل رعایت قابل توجه مردم دیرتر از همه استان‌ها نشانه‌های ویروس کرونا در آن مشخص شد، محدودیت‌های قابل توجهی را وضع کردند و پیش از آنکه دستور سراسری برای عدم تردد داشته شود، مسئولین استان اجازه ورود هرگونه خودرویی با پلاک غیر از بوشهر را به استان منع کردند. با این حال با دستور رئیس جمهور پس از نزدیک به دوماه ممنوعیت تردد میان استانی برداشته شد و تردد مردم میان استان‌ها نیز به یکباره افزایش پیدا کرد. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از مسئولین ابراز نگرانی از پیک دوم بیماری در استان‌های تحت مدیریت خود کنند. علی ساری نماینده مردم اهواز در مجلس نیز چندی قبل اعلام کرده که به دلیل ممنوعیت تردد و بازگشایی اصناف، شاهد افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در استان هستیم.

 

مسافران هجوم آورده و در پارک‌ها و کنار دریا چادر زده‌اند

حجت السلام حمید خدری نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی به رویداد24 می‌گوید: ما از ابتدا شرایط نسبتا خوبی داشتیم، اما از زمانی که محدودیت رفت و آمد بین استانی برداشته شد، بسیار نگران هستیم! زیرا مسافران بسیار زیادی به استان آمده‌اند و در پارک‌ها و کنار دریا چادر زنده‌اند و حال و هوای شهر مانند عید سال‌های گذشته و به همان شلوغی است. هرسال در این فصل به دلیل گرمای زیاد نمی‌توان از خانه بیرون آمد، اما امسال هوا بسیار خوب است و همین بدشانسی باعث ورود مسافران به استان شده است.

 

با ورود مسافران به استان 9 مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا در استان ثبت شد

وی با بیان اینکه در چندروز گذشته به دلیل وجود محدودیت‌ها ما حتی یک مورد مبتلای جدید هم نداشتیم، تصریح کرد: متاسفانه با برداشتن محدودیت‌ها و ورود مسافران به استان امروز 9 بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در بوشهر مشخص شدند. ما قطعا یک پیک دوباره در استان خواهیم داشت و به شدت نگران هستیم با توجه به وضعیت هجوم مسافران به استان، در روز‌های آینده شاهد پیک دوباره این ویروس در کشور باشیم. خصوصا اینکه بسیاری از افراد مبتلا علائم در آن‌ها نشان داده نمی‌شود، اما هم مبتلا هستند و ناقل! این مسافرین ناقل با ورود به شهر، مردم و استان را آلوده می‌کنند و این نگرانی بزرگ ما است.

 

خدری ادامه داد: مغازه‌ها پس از دوماه که به شدت رعایت می‌کردند اخیرا بازگشایی شدند و مردم نیز که همواره در ایام عید به استان می‌آمدند این روز‌ها آمده‌اند. از سوی دیگر امکانات بهداشتی استان نیز محدود و برای همشهریان خود استان است. ما نزدیک به 200 تخت آی سی یو داریم و اگر خدای ناکرده با گسترش و شیوع دوباره کرونا در استان مواجه شویم قطعا این موضوع بحران زا خواهد شد.

 

عضو کمیسیون انرژی با اشاره به اینکه در ابتدای شیوع ویروس کرونا ما محدودیت‌های بسیار خوبی وضع کردیم، تصریح کرد: در ابتدا و حتی زمانی که به صورت جدی منع رفت و آمد وضع نشده بود ما اجازه ورود ماشین‌های سایر استان‌ها به شهر بوشهر را نمی‌دادیم. از سوی دیگر با وجود اینکه ما دو شهرستان خارک و عسلویه که جمعیت کارگری بالای 10 هزار نفر دارند بازهم شرایط به خوبی پیش رفت. ما حتی برای تغییر شیفت این عزیزان با وزیر نفت هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم که مثلا هر 15 روز تغییر شیفت داده نشود تا افرادی که در شیفت نبودند فعلا وارد استان نشوند. تمهیدات بسیار خوبی در استان صورت گرفت، اما اکنون که این منع رفت و آمد برداشته شده است، با موج مسافر و افزایش بیماران کرونایی مواجه هستیم.

 

از جان مردم بهره برداری سیاسی نکنیم

خدری، با بیان اینکه وضعیت اقتصادی مردم نیز در این شرایط باید مورد توجه قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: در دو ماه گذشته در بوشهر، گناه، دیلم که بازدید داشتم تمامی اصناف با وجود داشتن هزینه، چک، اجاره مغازه و غیره، اما بازهم به صورت کامل تعطیل بودند و همکاری بسیار خوبی داشتند، اما اکنون با اجازه رئیس جمهور مغازه‌های خود را بازگشایی کردند. این اصناف هم در بلاتکلیفی بودند و نمی‌دانستند که چه زمانی می‌توانند اقدام به بازگشایی کنند و، چون پایان مشخصی نداشت نمی‌توانستیم بگوییم که این ضرر به نوعی جبران می‌شود. از همین رو باید یکسری اعمال نظارت‌ها صورت بگیرد وهمه امور به حال خود رها نشود. مردم خودشان باید رعایت کنند و معتقدم درصد بالایی از جلوگیری از ابتلا به این بیماری به نحوه عملکرد مردم بستگی دارد. درست است که رئیس جمهور اجازه رفت و آمد داده است، اما به زور نگفته است که حتما به مسافرت بروید.

 

وی ادامه داد: ما نمی‌توانیم خودمان را با سایر کشور‌ها مقایسه کنیم، ما باید متناسب با امکانات و توانایی‌هایی که داریم شرایط را بررسی کنیم و با بیماری و جان مردم بهره‌برداری سیاسی نکنیم.


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

چهارشنبه 99 اردیبهشت 3  3:45 عصر

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,صندلی ضد کرونا
یک شرکت ایتالیایی صندلی مخصوص هواپیما همراه کلاهکی طراحی کرده که فضای هر مسافر را ایزوله و از احتمال ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری می کند. 

به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، شیوع ویروس کرونا به زمین گیر شدن هواپیماها در سراسر جهان منجر شده اما یک شرکت ایتالیایی  مشغول  کار روی طرح اولیه ای است که سفر هوایی را  در این بازه ایمن می کند.

 

 رندرهایی که شرکت Avio Interiors طراحی کرده شامل یک کلاهک است که دور هر صندلی هواپیما قرار می گیرد و حائلی میان مسافران به وجود می آورد.

 

این صندلی Janus نام گرفته و طراحی های مختلف از آن  نشان می دهد، می توان یکی از صندلی ها را در جهت مخالف قرار داد.به این ترتیب ایزوله سازی میان مسافرانی که کنار هم می نشینند، بهتر اجرا می شود. این طرح های اولیه راه حلی برای اجرای قوانین فاصله گذاری اجتماعی بدون انجام اقداماتی است که به خالی ماندن صندلی های هواپیما منجر می شود.

 

این شرکت ادعا می کند، حائل محافظتی  که Glassafe نام دارد در حقیقت یک کیت است که می توان آن را روی صندلی های موجود نصب کرد تا میان افراد فاصله ایجاد کند. حائل محافظتی مذکور از مواد شفاف ساخته شده و تا از لحاظ زیباشناختی نیز با کابین هواپیما هماهنگ باشد اما به طور کامل فضایی ایزوله در اطراف مسافر ایجاد می کند.

 

قرار بود این طرح اولیه در نمایشگاه Aircraft Interiors Expo در هامبورگ آلمان رونمایی شود اما این رویداد به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شده است.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,صندلی ضد کرونا

 


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 99 اردیبهشت 2  7:28 عصر

مجموعه: اخبار اجتماعی

 

 اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, حج تمتع 99
سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت زمان اعزام نخستین کاروان حج تمتع 99 را اعلام کرد و گفت: تاکنون 72 درصد از ظرفیت‌ کاروان‌های حج تمتع سال جاری تکمیل شده است.

 به  گزارش تسنیم؛اکبر رضایی درباره حج تمتع 99 اظهار کرد: در شرایط کنونی و با توجه به پدید آمدن بحران ویروس کرونا در کشورهای مختلف دنیا و حساسیت‌های موجود، ما نیز پیرو تاکیدات رئیس سازمان حج و زیارت ، با توجه به معیارهای دقیق علمی و با رعایت شاخص‌های سازمان بهداشت جهانی و پروتکل‌های تدوین شده آن، برنامه‌ریزی‌ها را انجام می‌دهیم.

 

وی با بیان اینکه بیش از 72 درصد ظرفیت کاروان‌های حج تمتع 99 تکمیل شده است، گفت: به طور قطع در صورت عادی شدن شرایط، نخستین کاروان زائران حج تمتع 99 ششم تیرماه امسال برای انجام مناسک حج راهی سرزمین وحی خواهند شد که ابتدا در مدینه منوره اسکان می‌یابند؛ زمان بازگشت نخستین کاروان نیز 15 مرداد ماه خواهد بود.

 

سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت با بیان اینکه نام نویسی از متقاضیان حج تمتع 99 طبق اطلاعیه‌های اخیر سازمان  ادامه دارد، گفت: نام نویسی از اولویتهای دارای قبوض ودیعه گذاری تا پایان خرداد ماه سال 86 در حال انجام است و همه متقاضیان باید جهت ثبت نام در یکی از کاروان‌های دارای ظرفیت خالی به سامانه https://reserve.haj.ir مراجعه و نسبت به نام نویسی اقدام کنند.

 

به گفته رضایی، بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و سهمیه اختصاصی به کشورمان امسال 87 هزار و 550 زائر ایرانی برای انجام مناسک حج تمتع به عربستان اعزام خواهند شد که نسبت به سال گذشته افزایش دارد. این تعداد افراد اعزامی در قالب زائران ، کادر پزشکی، خدمات، نیروهای ستادی و اجرایی، امور کنسولی، حمل و نقل و غیره است .

 

سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت با بیان اینکه حدود نیمی از کاروان‌ها مدینه قبل و نیمی مدینه بعد خواهند بود، تصریح کرد: مدت زمان حضور زائران در مدینه منوره 5 شب و 6 روز است.

 

رضایی در خصوص معاینات پزشکی و تایید استطاعت جسمی برای اعزام اظهار کرد: یکی از شرایط وجوب حج استطاعت جسمی است بنابراین معاینات پزشکی امسال مانند سال‌های گذشته با دقت انجام می‌گیرد؛ با توجه به شرایط موجود به جهت شیوع بیماری کرونا، این معاینات در نیمه اول اردیبهشت با در نظر گرفتن مسائل بهداشتی و بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت توسط کادر پزشکی به انجام خواهد رسید.

 

وی در خصوص موضوع آموزش زائران کشورمان نیز اظهار کرد:  براساس هماهنگی به عمل آمده با حوزه فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری مقرر شد که آموزش‌ها به دو شیوه غیرحضوری و حضوری انجام پذیرد؛ پس از انجام معاینات پزشکی فرآیند آموزش غیر حضوری آغاز و بعد از آن هم آموزش حضوری در صورت  مهیا شدن شرایط، صورت می‌گیرد.

 

رضایی همچنین درباره احتمال تعطیلی حج تمتع امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا گفت: در این صورت اولویت اعزام سال آینده با زائرانی خواهد بود که وضعیت ثبت نام فعلی خود را حفظ کرده باشند که در این صورت در بخش هزینه‌های ارزی نیز هیچگونه افزایش قیمتی شامل آنان نخواهد شد.

 

سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت با ابراز امیدواری از اینکه شیوع بیماری کرونا کاهش یابد و حج تمتع انجام پذیرد، تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم برای اعزام و استقرار زائران در سرزمین وحی انجام گرفته و افراد از 19 ایستگاه پروازی در سراسر کشور توسط ناوگان هوایی کشورمان به عربستان سفر می‌کنند.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه برنامه ریزی‌های سازمان حج و زیارت بر پایه حفظ سلامت، عزت، کرامت و امنیت حجاج است، گفت: با توجه به شرایط موجود و پیش بینی‌های لازم در خصوص همه موارد وضعیت و حالت‌های مختلف حج امسال برنامه ریزی های لازم به انجام رسیده و جای هیچ گونه نگرانی نیست.


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 99 اردیبهشت 2  7:28 عصر

مجموعه: اخبار اجتماعی

 

 اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, حج تمتع 99
سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت زمان اعزام نخستین کاروان حج تمتع 99 را اعلام کرد و گفت: تاکنون 72 درصد از ظرفیت‌ کاروان‌های حج تمتع سال جاری تکمیل شده است.

 به  گزارش تسنیم؛اکبر رضایی درباره حج تمتع 99 اظهار کرد: در شرایط کنونی و با توجه به پدید آمدن بحران ویروس کرونا در کشورهای مختلف دنیا و حساسیت‌های موجود، ما نیز پیرو تاکیدات رئیس سازمان حج و زیارت ، با توجه به معیارهای دقیق علمی و با رعایت شاخص‌های سازمان بهداشت جهانی و پروتکل‌های تدوین شده آن، برنامه‌ریزی‌ها را انجام می‌دهیم.

 

وی با بیان اینکه بیش از 72 درصد ظرفیت کاروان‌های حج تمتع 99 تکمیل شده است، گفت: به طور قطع در صورت عادی شدن شرایط، نخستین کاروان زائران حج تمتع 99 ششم تیرماه امسال برای انجام مناسک حج راهی سرزمین وحی خواهند شد که ابتدا در مدینه منوره اسکان می‌یابند؛ زمان بازگشت نخستین کاروان نیز 15 مرداد ماه خواهد بود.

 

سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت با بیان اینکه نام نویسی از متقاضیان حج تمتع 99 طبق اطلاعیه‌های اخیر سازمان  ادامه دارد، گفت: نام نویسی از اولویتهای دارای قبوض ودیعه گذاری تا پایان خرداد ماه سال 86 در حال انجام است و همه متقاضیان باید جهت ثبت نام در یکی از کاروان‌های دارای ظرفیت خالی به سامانه https://reserve.haj.ir مراجعه و نسبت به نام نویسی اقدام کنند.

 

به گفته رضایی، بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و سهمیه اختصاصی به کشورمان امسال 87 هزار و 550 زائر ایرانی برای انجام مناسک حج تمتع به عربستان اعزام خواهند شد که نسبت به سال گذشته افزایش دارد. این تعداد افراد اعزامی در قالب زائران ، کادر پزشکی، خدمات، نیروهای ستادی و اجرایی، امور کنسولی، حمل و نقل و غیره است .

 

سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت با بیان اینکه حدود نیمی از کاروان‌ها مدینه قبل و نیمی مدینه بعد خواهند بود، تصریح کرد: مدت زمان حضور زائران در مدینه منوره 5 شب و 6 روز است.

 

رضایی در خصوص معاینات پزشکی و تایید استطاعت جسمی برای اعزام اظهار کرد: یکی از شرایط وجوب حج استطاعت جسمی است بنابراین معاینات پزشکی امسال مانند سال‌های گذشته با دقت انجام می‌گیرد؛ با توجه به شرایط موجود به جهت شیوع بیماری کرونا، این معاینات در نیمه اول اردیبهشت با در نظر گرفتن مسائل بهداشتی و بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت توسط کادر پزشکی به انجام خواهد رسید.

 

وی در خصوص موضوع آموزش زائران کشورمان نیز اظهار کرد:  براساس هماهنگی به عمل آمده با حوزه فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری مقرر شد که آموزش‌ها به دو شیوه غیرحضوری و حضوری انجام پذیرد؛ پس از انجام معاینات پزشکی فرآیند آموزش غیر حضوری آغاز و بعد از آن هم آموزش حضوری در صورت  مهیا شدن شرایط، صورت می‌گیرد.

 

رضایی همچنین درباره احتمال تعطیلی حج تمتع امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا گفت: در این صورت اولویت اعزام سال آینده با زائرانی خواهد بود که وضعیت ثبت نام فعلی خود را حفظ کرده باشند که در این صورت در بخش هزینه‌های ارزی نیز هیچگونه افزایش قیمتی شامل آنان نخواهد شد.

 

سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت با ابراز امیدواری از اینکه شیوع بیماری کرونا کاهش یابد و حج تمتع انجام پذیرد، تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم برای اعزام و استقرار زائران در سرزمین وحی انجام گرفته و افراد از 19 ایستگاه پروازی در سراسر کشور توسط ناوگان هوایی کشورمان به عربستان سفر می‌کنند.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه برنامه ریزی‌های سازمان حج و زیارت بر پایه حفظ سلامت، عزت، کرامت و امنیت حجاج است، گفت: با توجه به شرایط موجود و پیش بینی‌های لازم در خصوص همه موارد وضعیت و حالت‌های مختلف حج امسال برنامه ریزی های لازم به انجام رسیده و جای هیچ گونه نگرانی نیست.


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 99 اردیبهشت 2  7:24 عصر

مجموعه: اخبار اجتماعی

 

 اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,سگ‌
با شیوع ویروس کرونا، بسیاری از دستگاه‌ها و نهادها به دنبال راهکارهایی هستند که با استفاده از آن امکان تشخیص موارد مبتلا به کرونا یا محیط‌های آلوده به این ویروس شناسایی شوند. در تازه‌ترین این اقدامات یکی از مراکز آموزش سگ‌های «جستجو و نجات» اعلام کرده که در همکاری مشترک با ارتش به دنبال انجام پروزه‌ای برای آموزش سگ‌ها برای تشخیص موارد ابتلا به کروناست.

حمیدرضا شیری، مسئول روابط عمومی پروژه «تشخیص ویروس کرونا» که با همکاری مدرسه آموزش سگ‌ها و ارتش در حال انجام است در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: پیش از این نیز از سگ‌ها برای تشخیص ویروس مالاریا و ویروس‌های دیگر کمک گرفته شده است، از آنجایی  سگ‌ها بو را 20 هزار برابر بیشتر از انسان تشخیص می‌دهند، پیش از این نیز توانسته بودند برخی ویروس‌ها را تشخیص دهند؛ البته با توجه به اینکه ویروس کرونا ناشناخته است و جهش زیادی دارد، بسیاری از محققان تا کنون این پژوهش  را انجام نداده بودند. در حال حاضر ما ریسک این اقدام را پذیرفته‌ایم و ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز ما را در این زمینه حمایت کرده است.

 

وی ادامه داد: تاکنون دو مرحله از این آموزش‌ها در مدرسه SK9 انجام شد و مرحله نهایی در دژبان مرکز ارتش، در محدوده بیمارستان امام رضا صورت گرفت تا طی چند نوبت ویروس با رعایت پروتکل های بهداشتی، به طوری که ضعیف نشود یا از بین نرود به دست ما برسد. در همین راستا هم در مرحله اول تحقیقات ثابت کردیم که سگ‌ها به ویروس کرونا مبتلا نمی‌شوند، چرا که حدود دو هفته است که سگ ها به صورت مستقیم با ویروس ها کار می کنند اما چند مرحله تست انجام شده و تاکنون هیچ موردی از انتقال ویروس از سگ به مربیان مشاهده نشده است، بنابراین سگ ناقل نمی تواند باشد.

 

شیری با بیان اینکه امیدواریم تا 10 روز آینده اعلام کنیم که سگ ها می توانند کرونا را تشخیص دهند اظهار کرد: طی تست هایی که انجام می شود، سگ ها میـتوانند از میان 10 نمونه، که 9 نمونه منفی و یک نمونه مثبت است، ویروس را شناسایی کنند. امیدواریم در روز های آینده بتوانیم این را به دنیا ثابت کنیم.  

 

مسئول مسئول روابط عمومی مجموعه سگ های SK9 افزود: از آن جایی که این اقدام پژوهشی و تحقیقاتی است ما نمی دانستیم که کدام نژاد توانایی تشخیص بیشتری دارد بنابراین از نژاد های مختلف استفاده کردیم که نژاد های لابرادور، گلدن رتریور، ژرمن شپرد و بوردر کالی از جمله آن ها هستند.

 

وی همچنین با بیان اینکه این اقدام هنوز در نقاط دیگر دنیا آغاز نشده است گفت: مرحله پژوهش های عملی این تحقیقات تا کنون در دنیا آغاز نشده است، انگلستان هم اعلام کرده که می خواهد این اقدام را اغاز کند اما در مرحله تحقیقاتی است و اما هزینه ای که آن ها برای پروژه درخواست کردند حدود 17 و نیم میلیارد تومان است، اما ارتش جمهوری اسلامی ایران ما را حمایت کرد و در مرحله اول ثابت کردیم که سگ نمی تواند ناقل باشد و ویروس را به انسان انتقال نمی دهد.

 

 اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,سگ‌

 

شیری گفت: کمک گرفتن از سگ ها برای تشخیص کرونا دو فاز خواهد داشت، فاز اول آن استفاده از سگ ها برای تشخیص ابتلای افراد خواهد بود، اگر یک سگ آموزش ببیند می تواند در ساعت به صورت حدودی ابتلا یا عدم ابتلای 700 نفر را تشخیص دهد. فاز دیگر هم این است که می توان سگ ها را آموزش داد که در مکان های شلوغ مثل مراکز تجاری، پادگان ها، فرودگاه ها و.. افراد ناقل را از سالم تفکیک کنند.

 

وی در پایان گفت: این پژوهش ریسک بسیار زیادی دارد و ویروس در 20 سانتی متری مربیان قرار می گیرد، این یک پروژه تحقیقاتی و پژوهشی با همکاری مدرسه SK9، ارتش جمهوری اسلامی ایران، دانشگاه علوم پزشکی ارتش، دژبان مرکز ارتش و بیمارستان امام رضا در حال انجام است.

 

بررسی قابلیت سگ‌های بویاب برای تشخیص کرونا در انگلیس

موضوع تشخیص کرونا از طریق بو توسط سگ در انگلیس هم در حال بررسی است و سازمان سگهای بویاب پزشکی با همکاری دانشکده بهداشت و طب استوایی لندن و دانشگاه دورهام (Durham) در تلاش هستند تا قابلیت سگ ها را در تشخیص افراد آلوده به کروناویروس (مانند سایر بیماری‌ها) مورد آزمایش قرار دهند و  در صورتیکه تحقیقات اولیه موفقیت آمیز باشد شش قلاده سگ را به منظور تشخیص افراد مبتلا به بیماری کووید-19 تربیت کنند.

 

آموزش این سگ ها به این شکل است که ماسک بیماران مبتلا به بیماری کووید-19 برای بو کشیدن به آنها داده میشود تا مشخص شود آیا این بیماری بوی خاصی دارد که سگها قادر به تشخیص آن باشند؟

 

به گفته محققان بررسی ها و آزمایشات به چندین هفته زمان احتیاج دارد تا مشخص شود آیا سگ‌ها قادر به تشخیص بیماری کووید-19 از طریق حس بویایی هستند؟

 

به گزارش ساینس الرت، رئیس دپارتمان دانشکده بهداشت و طب استوایی لندن گفت: در حال حاضر نمی دانیم بیماری کووید-19 بوی خاصی دارد یا خیر اما طبق بررسی های گذشته این موضوع تایید شده است که دیگر بیماری های تنفسی بوی بدن را تغییر می دهد و احتمال اینکه این ویروس نیز این قابلیت را داشته باشد، وجود دارد.

 

 اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,سگ‌

 


 
<      1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
شنبه 99 مرداد 18
امروز:   273 بازدید
دیروز:   1369  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
سکوت ابدی
لحظه های آبی
به سوی فردا
ن والقلم ومایسطرون
سرباز ولایت
Different.fdan
Smile of dream
نظرمن
EMOZIONANTE
خورشید تابنده عشق
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

آخرالزمان و منتظران ظهور
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
د نـیـــای جـــوانـی
منتظر ظهور
فرزانگان امیدوار
عصر پادشاهان
بامبو
***جزین***
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
لنگه کفش
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
● بندیر ●
اتاق دلتنگی
دیار عاشقان
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
اگه باحالی بیاتو
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
عاشق آسمونی
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
دانلود آهنگ جدید
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل

اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
* رز آبی *
امام زمان (ع)
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com