سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
خداوند، خانه ای را که در آن عروسی است، دوست دارد . [امام صادق علیه السلام]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 99 آذر 17  7:15 عصر

مجموعه: خواندنیهای دیدنی 

نکات مهم زندگی


مهم نیست چه سنی داری هنگام سلام کردن مادرت را در آغوش بگیر.

اگر کسی تو را پشت خط گذاشت تا به تلفن دیگری پاسخ دهد تلفن را قطع کن.

هیچوقت به کسی که غم سنگینی دارد نگو " می دانم چه حالی داری " چون در واقع نمی دانی.

یادت باشد گاهی اوقات بدست نیاوردن آنچه می خواهی نوعی شانس و اقبال است.

هیچوقت به یک مرد نگو موهایش در حال ریختن است. خودش این را می داند.

از صمیم قلب عشق بورز. ممکن است کمی لطمه ببینی، اما تنها راه استفاده بهینه از حیات همین است.

در مورد موضوعی که درست متوجه نشده ای درست قضاوت نکن.

وقتی از تو سوالی را پرسیدند که نمی خواستی جوابش را بدهی، لبخند بزن و بگو: "برای چه می خواهید بدانید؟"

هرگز موفقیت را پیش از موقع عیان نکن.

هیچوقت پایان فیلم ها و کتابهای خوب را برای دیگران تعریف نکن.

وقتی احساس خستگی می کنی اما ناچاری که به کارت ادامه بدهی، دست و صورتت را بشوی و یک جفت جوراب و یک پیراهن تمیز بپوش. آن وقت خواهی دید که نیروی دوباره بدست آورده ای.

هرگز پیش از سخنرانی غذای سنگین نخور.

راحتی و خوشبختی را با هم اشتباه نکن.

هیچوقت از بازار کهنه فروشها وسیله برقی نخر.

شغلی را انتخاب کن که روحت را هم به اندازه حساب بانکی ات غنی سازد.

سعی کن از آن افرادی نباشی که می گویند : " آماده، هدف، آتش "

هر وقت فرصت کردی دست فرزندانت را در دست بگیر. به زودی زمانی خواهد رسید که او اجازه این کار را به تو نخواهد داد.

 

چتری با رنگ روشن بخر. پیدا کردنش در میان چتر های مشکی آسان است و به روزهای غمگین بارانی شادی و نشاط می بخشد.

وقتی کت و شلوار تیره به تن داری شیرینی شکری نخور.

هیچوقت در محل کار درمورد مشکلات خانوادگی ات صحبت نکن.

 

وقتی در راه مسافرت، هنگام ناهار به شهری می رسی رستورانی را که در میدان شهر است انتخاب کن.

در حمام آواز بخوان.

در روز تولدت درختی بکار.

طوری زندگی کن که هر وقت فرزندانت خوبی، مهربانی و بزرگواری دیدند، به یاد تو بیفتند.

بچه ها را بعد از تنبیه در آغوش بگیر.

فقط آن کتابهایی را امانت بده که از نداشتن شان ناراحت نمی شوی.

ساعتت را پنج دقیقه جلوتر تنظیم کن.

هنگام بازی با بچه ها بگذار تا آنها برنده شوند.

شیر کم چرب بنوش.

هرگز در هنگام گرسنگی به خرید مواد غذایی نرو. اضافه بر احتیاج خرید خواهی کرد.

فروتن باش، پیش از آنکه تو به دنیا بیایی خیلی از کارها انجام شده بود.

از کسی که چیزی برای از دست دادن ندارد، بترس.

فراموش نکن که خوشبختی به سراغ کسانی می رود که برای رسیدن به آن تلاش می کنند


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: برای زندگی بهتراعتماد به نفس,افزایش اعتماد به نفس,اعتماد به نفس بالا

اعتماد به نفس بالا

 

در نظر داشته باشید که درک ما از خودمان تاثیر زیادی روی نوع نگرش دیگران دارد زیرا آدم ها همان طوری راجع به ما فکر می کنند که ما در مورد خودمان فکر می کنیم. در این بین عوامل زیادی وجود دارند که تحت کنترل ما هستند و می توانیم با رعایت آن اعتماد به نفس مان را بالا ببریم. این 7 روشی که برای تان شرح داده ایم، می تواند در زندگی شما تفاوت بزرگی را به وجود بیاورد. امتحانش ضرری ندارد!

اعتماد به نفس یک جور طرز فکر مثبت راجع به خودتان و توانایی‌هایتان است و درست همان موقعی که همه چیز به‌ هم می‌ریزد، می‌تواند به فریادتان برسد و به شما کمک کند تا در برابر مشکلات‌تان قوی باشید. بزرگ‌ترین و موفق‌ترین آدم‌هایی که می‌شناسیم هم گاهی اوقات دچار کمبود اعتماد به نفس می‌شوند. برای تقویت اعتماد به نفس، مثل هر توانایی و مهارت دیگری باید تمرین داشته باشید تا بتوانید آن را مدیریت کنید، اما وقتی بتوانید خودتان افسار را به دست بگیرید، پیشرفت می‌کنید و زندگی‌تان از این رو به آن رو می‌شود.

 

چگونه اعتماد به نفس خود را اندازه بگیریم؟

اعتماد به نفس همانطور که گفته شد، بسته به موقعیت و مهارت مورد نظر متفاوت خواهد بود. برای اینکه با اعتماد به نفس خود و نقاط قوت و ضعف خود آشنا شوید، به نکات زیر توجه کنید:

 

- چقدر برای خودتان اهمیت قائل هستید؟

- چقدر به خودتان می پردازید؟

- تا چه میزان مهارت های خود را می شناسید؟

- در چه مکان هایی اعتماد به نفس بالاتری دارید؟

- در کنار چه افرادی اعتماد به نفس بیشتری دارید ؟

- در چه مکان هایی بیشتر نیاز به اعتماد به نفس را در خود حس می کنید؟

 

برای اینکه بتوانید به ارزیابی دقیقی از میزان اعتماد به نفس خود دست یابید لازم است که به یک روانشناس بالینی مراجعه کنید. روانشناس با انجام آزمون های روانی و مصاحبه های بالینی می تواند اطلاعات دقیق تری در این باره به شما ارائه کند. 

 

اعتماد به نفس,افزایش اعتماد به نفس,اعتماد به نفس بالا

افزایش اعتماد به نفس

 

چگونه اعتماد به نفس داشته باشیم

1 - لباس مناسب به تن کنید

وقتی که شما خوب به نظر برسید دیگران دید متفاوتی نسبت به شما پیدا می کنند. با حمام و مرتب کردن سر و صورت و پوشیدن لباس تمیز می توانید اعتماد به نفس لازم را کسب کنید اما آراستگی به این معنا نیست که پول زیادی خرج کنید. می توانید به جای تهیه انبوهی لباس ارزان قیمت، چند تکه لباس با کیفیت مناسب خریداری کنید و با این کار ظاهر خود را آراسته تر کنید.

 

وقتی ظاهرتان خوب باشد احساس بهتری نسبت به خودتان خواهید داشت. زندگی و کارتان را جوری نظم و ترتیب بدهید که در خور شخصیت شما باشد و احساس بهتری نسبت به خودتان پیدا کنید، همه‌ی اینها باعث تقویت اعتماد به نفس شما می‌شود. لباس‌تان باید طوری باشد که موفقیت را نشان بدهد. لوازم شخصی شما نشان‌دهنده‌ی شخصیت‌تان هستند پس در انتخاب‌شان دقت کنید.

 

2 - به نحوه ایستادن خود توجه کنید 

اگر با سستی و بی حالی و شانه های افتاده صحبت می کنید، وقتی نسبت به آنچه انجام می دهید علاقه نشان نمی دهید و به خودتان عشق نمی ورزید این به این معناست که شما اعتماد به نفس کافی ندارید. در هنگام صحبت کردن صاف بایستید، سرتان را بالا بگیرید و تماس چشمی داشته باشید. با تمرین این موارد نه تنها احساس مثبتی در دیگران نسبت به خود ایجاد می کنید بلکه احساس قدرت بیشتری نیز می کنید.

 

باید با اعتماد به نفس بالا رفتار کنید سعی کنید با تمرین و ممارست راست ایستادن را تمرین کنید برای راست ایستادن سعی داشته باشید ناف خود را به طرف ستون فقراتتان عقب بکشید و شانه ها را به سمت عقب کشیده و سینه را به طرف جلو بیاورید.

 

 

3 - در ردیف و صف جلو قرار گیرید

اکثر مردم در مدرسه، اداره و جلسات ترجیح می دهند در ردیف عقب قرار گیرند چون از مورد توجه قرار گرفتن وحشت دارند و در واقع "اعتماد به نفس" ندارند. تصمیم بگیرید برای رفع آن در ردیف جلو بنشینید و بر ترس خود غلبه کنید. نکته دیگر آنکه افراد با اعتماد به نفس بالا سریع راه می روند، آن ها همیشه جایی برای رفتن و دیدن دارند. حتی اگر عجله ندارید با انرژی حرکت کنید این باعث می شود مهم به نظر برسید.

 

اعتماد به نفس,افزایش اعتماد به نفس,اعتماد به نفس بالا

داشتن اعتماد به نفس

 

 

4 - با صدای بلند ،جسورانه و جذاب صحبت کنید

اگر جزو گروهی هستید که از صحبت کردن با صدای بلند در جمع وحشت دارید از همین حالا شروع کنید. سعی کنید با لحن جسورانه، جذاب صحبت کنید؛ از این روش نه تنها اعتماد به نفس خود را بالا می برید بلکه در جمع دوستان تان محبوب تر نیز می شوید.

 

فراموش نکنید در هر موقعیت لازم است از نوع مناسبی از لحن و گفتار بهره ببرید. ما از یک نوع گفتار برای یک پیرمرد و یک کودک استفاده نمی کنیم. برای این منظور ابتدا به تمرین گوش کردن و سپس مزه مزه کردن گفتار بپردازید. در این تمرینات آنچه را می آموزید به عمل درآورده و آنچه مناسب است را استفاده کنید. در این بین نکات مهمی مثل قاطعانه  بودن به جای تهاجمی؛ محکم اما مودب را فراموش نکنید.

 

5 - سخنران خود باشید

30 تا 60 ثانیه از سخنرانی هایی که اهداف و آرزوهای شما را در بردارد بر روی کاغذ بنویسید و آن را در جلوی آینه با صدای بلند مانند یک سخنران بازگو کنید حتی می توانید در ذهن خود نیز آن را مرور کنید. شاید این کار برای تان قدری خنده دار به نظر برسد اما باور کنید که می تواند معجزه ای را در بالا بردن اعتماد به نفس تان ایجاد کند.

 

6 - سپاسگزار باشید

به جای آن که به نداشته ها و نقاط ضعف خود تاکید کنید لیستی از چیزهایی که دارید تهیه کنید و هر روز زمانی را به قدردانی و سپاسگزاری اختصاص دهید. موفقیت های گذشته، مهارت های منحصر به فرد و حرکت های مثبت خود را مرور کنید.

 

7 - از دیگران تعریف کنید

وقتی ما نسبت به خود احساس مثبت نداریم به توهین و غیبت دیگران می پردازیم. برای تغییر آن باید یاد بگیرید از دیگران تعریف و از شایعه پراکنی در مورد دیگران خودداری کنید. با یافتن بهترین ها در دیگران بهترین ها را در خود می یابید.

 

و سخن آخر این که یادتان باشد طولانی‌ترین مسیرها با یک قدم کوچک آغاز می‌شوند و اگر صبور و ثابت‌قدم باشید، می‌توانید به راحتی اعتماد به نفس‌ تان را زیاد کنید.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

شنبه 99 آذر 15  6:20 عصر

مجموعه: بازیهای محلی

 

گیفت کارت یک نوع کارت هدیه فیزیکی با اعتبار غیر نقدی می باشد. این نوع کارت برای راحتی افراد ساخته شده و در بیشتر مکان ها جایگزین پول نقد شده است. 

 

اعتبار این نوع کارت ها قابل جابجایی بین کارت های دیگر نمی باشد و برای هدیه دادن به افراد مناسب هستند.

 

کارت ها معمولا تاریخ انقضا ندارند و اعتبار مخصوص خود را دارند و دارنده کارت می تواند به اندازه اعتبار کارت خود خرید در فروشگاه های مربوطه را داشته باشد و بعد از تمام شدن اعتبار کارت بدون استفاده می باشد.

 

ارزش این کارت ها به کدی است که روی آن نوشته و یا هنگام خرید به شما داده می شود و شما با وارد کردن این کد در قسمت ردیم اکانت خود مبلغ نوشته شده روی کارت را دریافت می کنید.

 

خرید سی پی کالاف دیوتی

کالاف دیوتی یکی از بازی های پر مخاطب اکشن شناخته شده که از طرفداران زیادی برخوردار است. این بازی در بین بازی های اکشن بسیار حرفه ای است.

 

شرکت سازنده این بازی اعتباری به نام سی پی کالاف دیوتی برای گیمرها در نظر گرفته است.

 

بازیکنان این بازی برای زیباتر کردن محیط بازی خود و پیشرفت سریع در بین رقیبان خود سی پی تهیه می کنند.

 

خرید سی پی کالاف دیوتی به شما کمک می کند اسکین های جدید سلاح و امکانات و آیتم های بی نظیر این بازی محبوب را نیز بدست آورید.

 

سی پی کالاف دیوتی قابل شارژ شدن می باشد و بعد از خرید سی پی اکانت شما 10 دقیقه بعد شارژ می شود.

 

خرید سی پی برای این بازی مهیج الزامی است.

 

سی پی واحد پول در بازی کالاف دیوتی می باشد و برای خرید درون بازی می توان از سی پی استفاده کرد.. مثلا انواع سلاح و مهمات، خرید سکه ، لباس، شخصیت‌های مختلف و تمامی امکانات بازی را می‌توان خرید. اگر تجربه‌ای در انجام این بازی داشته باشید، می‌دانید که بدون تجهیزات این بازی جذابیت خود را از دست می‌دهد. چون که گیمرهای زیادی این بازی را انجام می‌دهند و برای لذت بردن بیشتر از بازی، سی پی خریداری می کنند. 

 

شما بعد از خرید سی پی، می‌توانید سکه بخرید و با سکه ها کارهایی باورنکردنی انجام دهید. مثلا می‌توانید به بخش پریمیوم مراجعه کنید و هر فصلی از بازی را که بخواهید بدون نگرانی اجرا کنید.

 

نکته: قبل از خرید سی پی حتما اکانت خود را با ثبت نام در فیسبوک ذخیره کنید. تا اکانت شما ذخیره شود و برگشت به آن مقدور باشد.

 

آموزش روش خرید سی پی کالاف دیوتی

توجه داشته باشید که در وارد نمودن اطلاعات شخصی خود نهایت دقت را داشته باشید زیرا با اشتباهی کوچک برای خرید سی پی به مشکل بر می خورید و باید با واحد پشتیبانی تماس بگیرید که ممکن است خیلی زمان بر باشد. اما با وارد کردن اطلاعات صحیح خرید سی پی شما به سرعت انجام می شود. نکته دیگر اینکه اگر شما با اکانت میهمان اقدام به خرید سی پی کالاف دیوتی بکنید نمی توانید مجددا آن را شارژ کنید.

 

گیفت کارت,خرید سی پی کالاف دیوتی,خرید یوسی بازی پابجی

خرید یوسی بازی پابجی

 

خرید یوسی بازی پابجی

بازی پابجی یکی از پر طرفدارترین و محبوب ترین بازی اکشن چند سال اخیر بوده که در کشور ایران نیز طرفداران بسیار زیادی دارد. شرکت سازنده این بازی در کره جنوبی می باشد. 

 

یوسی همان پول درون بازی پابجی است. خرید یوسی پابجی کاربردهایی از جمله خرید های درون برنامه ای و شرکت در مسابقات و رقابت های بازی دارد. شما در صورت خرید یوسی و شرکت در مسابقات مخصوص و انجام درست ماموریت ها می توانید یوسی پرداختی و یا حتی چند برابر بیشتر از آن را دریافت کنید.

 

 در ایران به دلیل تحریم ها و محدودیت های مالی درگاه های بین المللی کاملا قطع است. شما برای خرید یوسی در ایران نیاز به کارت های بانکی بین المللی دارید.

 

 در بازی پابجی برای خرید یوسی پابجی یا همان پک Elite  بازی نیز باید از همین گیفت کارت یوسی پابجی استفاده نمایید. به اصطلاح گیمرها شما خرید درون برنامه ای انجام داده اید و از قابلیت های آر پی Elite  پابجی استفاده خواهید کرد. حتی شما می توانید آر پی یا Elite  را خریداری کنید.

 

آموزش خرید یوسی پابجی 

1.ابتدا تعداد یوسی مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس گزینه افزودن به سبد خرید را بزنید.

2.سپس بر روی گزینه تسویه بزنید تا وارد مرحله بعد شوید.

3.در صفحه تسویه حساب شما باید اسم و شماره تلفن خود را وارد کنید سپس در کادر مربوطه آیدی بازی و اسم خود در بازی را وارد نمایید.

4.سپس بر روی پرداخت کلیک کنید تا وارد درگاه بانکی شوید.

5.در صفحه پرداخت ، مبلغ را واریز کرده و بعد از پرداخت حتما بر روی تکمیل خرید کلیک کنید.

 

گیفت کارت,خرید سی پی کالاف دیوتی,خرید یوسی بازی پابجی

گیفت کارت

 

خرید جم (الماس) بازی فری فایر

 بازی فری فایر یکی از جالب ترین بازیهای اکشن است. در این بازی که به صورت سوم شخص طراحی و ساخته شده است، 50 بازیکن در یک جزیره دور افتاده هستند که این بازی فقط یک برنده دارد! برنده ی میدان کسی خواهد بود که بتواند از ایده های های کشنده دیگر بازیکنان و موانع جان سالم به در ببرد!

 

خرید جم فری فایر به شما کمک می کند اسلحه،تجهیزات،لباس ها و … را فعال کنید و ازامکانات بازی کامل استفاده کنید و اکانت و کاراکتر خود را ارتقا دهید. 

 

خرید جم فری فایر با آیدی

راحت ترین راه برای بدست اوردن جم بازی فری فایر خرید با آیدی خود است. با این روش شما دیگر نیازی به کارت های بانکی ندارید و به راحتی صاحب الماس و جم مورد نیاز خود می شوید.

 

شما برای به اوج رساندن اکانت بازی خود نیاز دارید که جم فری فایر را خریداری کنید. شخصیت هایی در فری فایر وجود دارد که هرکدام ویژگی های مربوط به خود را دارند و شما میتوانید متناسب با مرحله و میزان الماس ها شخصیت های بازی خود را انتخاب کنید. جم فری فایر در بازی به شما کمک می کند علاوه بر خرید اسلحه، پوسته های مختلف ،حیوان خانگی و وسایل مورد نیاز دیگر را از فروشگاه خریداری کنید. خرید الماس در بازی فری فایر اکانت شمارا با ارزش کرده و محیط بازی شمارا لذت بخش می کند. 

 

بعد از خرید جم و دریافت شماره سفارش اکانت شما کمتر از 10 دقیقه شارژ می شود.

 

گیفت کارت,خرید سی پی کالاف دیوتی,خرید یوسی بازی پابجی

خرید سی پی کالاف دیوتی


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

چهارشنبه 99 آذر 12  7:2 عصر

 

جملات قصار, جملات فلسفی

جملات زیبا و تامل برانگیز

 

زندگی تک تک این ساعتهاست

زندگی،چرخش این عقربه هاست

زندگی ،راز دل مادر است

زندگی ،پینه دست پدر است

زندگی ،مثل زمان درگذراست

زندگی ،آب روانیست،روان میگذرد

آنچه تقدیر من 

و توست همان میگذرد

 

جملات حکیمانه, جملات زیبا از بزرگان

جملات زیبا از بزرگان

 

آنگاه که غرور کسی را له می کنی،

آنگاه که کاخ آرزوهای کسی را ویران 

می کنی، 

آنگاه که شمع امید کسی را خاموش 

می کنی،

آنگاه که بنده ای را نادیده می انگاری ،

آنگاه که حتی گوشت را می بندی تا صدای خرد شدن غرورش را نشنوی،

آنگاه که خدا را می بینی و بنده خدا را نادیده می گیری

می خواهم بدانم،

دستانت رابسوی کدام آسمان دراز 

می کنی تا برای خوشبختی خودت دعا کنی

 

جملات حکیمانه, جملات زیبا از بزرگان

جملات عارفانه

 

"زندگی"

داشتن ، 

دوست داشتنی ها نیست……!!!

"زندگی"

دوست داشتن ، 

داشتنی هاست……!!!

قدر لحظه هاتو بدون

    و...

از داشته هایت لذت ببر

دوست من بخند خدا با ماست

 

جملات حکیمانه, جملات زیبا از بزرگان

 جملات حکیمانه

 

زندگے مثل دی?تہ نوشتنہ

مهم نیست

چندتا درست نوشتے

با تعداد اشتباهاتت

قضاوت میشے...

 

جملات حکیمانه, جملات زیبا از بزرگان

جملات تامل برانگیز 

 

بهشت را

میتوان روی زمین احساس کرد

وقتی کسی ،

برای شادی ات تمام تلاشش را می کند

دنیا مگر چیست؟

جز دلهایی که برای مهر ورزیدن

دورهم جمع شده اند؟

«بهشت همینجاست، مهربان باشیم»

 

جملات حکیمانه, جملات زیبا از بزرگان

جملات زیبا و تامل برانگیز 

 

آدم های ساده را دوست دارم،،،

کسانیکه بدی ها را باور ندارند

و به همه لبخند میزنند..

می توان ساعتها آنها رامانند

تابلوی زیبایی تماشا کرد !!!

آنها بوی ناب آدمیت می دهند...

 

جملات حکیمانه, جملات زیبا از بزرگان

جملات فلسفی

 

برای خودتان پیروزی های کوچک خلق کنید ..

خیلی ساده از چای یا قهوه صبح شروع کنید 

برای آن لحظه 

حالی نو خلق کنید 

لذت ش وصف ناپذیر خواهد بود 

 

جملات حکیمانه, جملات زیبا از بزرگان

 جملات حکیمانه

 

 

زندگی می کنم...

برای رویاهایی که منتظرند به دست من واقعی شوند...

من فرصتی برای بودن دارم،

پس تلاش می کنم به بهترین شکل از آن استفاده کنم.

 

جملات حکیمانه, جملات زیبا از بزرگان

 جملات قصار

 

هرگز به دیگران اجازه نده 

قلم خودخواهی دست گیرند

 دفتر سرنوشت را ورق بزنند.

خاطرات خوبت را پاک کنند

اینده ات را نابود کنند ..

ارزوهایت رانادیده بگیرند ودر پایان بنویسند..

قسمت نبود!!!

 

 

جملات قصار, جملات فلسفی

جملات زیبا و تامل برانگیز

 

در کشاکش تمام سختی‌ها و کم آوردن‌هایی که زندگی برایمان رقم می‌زند ، هیچگاه اسیر عظمت درد و غمی مباش . که خدای تو،

از تمام آنچه که دلت را آزرده

بزرگتر است

در زندگی دفعتاً متوجه می‌شویم که خداوند کارهایی در زندگی‌مان کرده که خود به تنهایی حتی در رویا هم قادر به انجامش نبوده‌ایم.

 

جملات حکیمانه, جملات زیبا از بزرگان

جملات حکیمانه

 

با عجله راه میرفتم ..

که  محکم به چیزی خوردم ..

"آدم" بود!

منتظر بودم پرخاش کند

لبخندی زد و رفت ...

به گمانم  "انسان" بود! 

 

جملات حکیمانه, جملات زیبا از بزرگان

جملات زیبا از بزرگان

 

برای مدت طولانى؛

از کسی متنفر نباشید، 

چون تنفر تبدیل به 

نقطه ضعفتان می شود

یاد بگیرید 

فرد مورد نظر را 

از دایره توجه تان خارج کنید...

 

جملات حکیمانه, جملات زیبا از بزرگان

جملات آموزنده

 

زمانی که نقص هات رو پذیرفتی 

دیگه کسی نمی تونه

ازشون علیه تو استفاده کنه...!

 

جملات حکیمانه, جملات زیبا از بزرگان

جملات تاثیر گذار

 

چه سنگدل است سیری که 

گرسنه‌ای را نصیحت می‌کند 

تا درد گرسنگی را تحمل کند...

 

جملات حکیمانه, جملات زیبا از بزرگان

جملات ماندگار

 

زمان وصیت نامه نوشتن ؛ خواهی دید

تنها ?سی ?ه از اموالت سهمی ندارد 

خودت هستی...!

پس تا میتوانی ...

از زندگی لذت ببر...!

 

جملات حکیمانه, جملات زیبا از بزرگان

جملات زیبا و تامل برانگیز 

 

گران قیمت ترین چیز در دنیا

"عمر" است.

از کسانیکه روزهای "ارزشمند"

و زیبای "عمرت"را از بین میبرند.

 دوری کن.

وقت ارزش داره نباید بیهوده گذروند

 

 

گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: متفرقه

 

 

درباره کاهش آلودگی هوا, راهکارهایی برای آلودگی هوا

اقداماتی برای کاهش آلودگی هوا

 

برای کاهش آلودگی هر روز این نکات را دنبال کنید:

در همه جا انرژی صرفه جویی کنید.

هنگام خرید تجهیزات منزل یا دفتر، به دنبال برچسب ENERGY STAR باشید.

از وسایل حمل و نقل عمومی، دوچرخه در هر زمان ممکن استفاده کنید.

 

دستورالعمل های سوخت گیری بنزین را رعایت کنید، مراقب باشید که بنزین را روی زمین نریزید و همیشه درپوش بنزین خود را محکم ببندید.

 

ماشین، قایق و سایر موتورها را به درستی تنظیم کنید.

مطمئن شوید که لاستیک های شما به درستی باد شده است.

 

در روزهایی که سطح ازن زیاد است، این اقدامات را برای کاهش آلودگی انجام دهید:

رفت و آمد تمیز کننده را انتخاب کنید - یک سواری را برای کار یا استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به اشتراک بگذارید.

در صوت امکان سفرها را کاهش دهید.

 

از بیکار شدن بیش از حد اتومبیل خودداری کنید.

سعی کنید عصرها و در زمان خنک بودن هوا خودرو خود را بنزین کنید.

چمن کاری و باغبانی را که از تجهیزات بنزینی استفاده می کنند کنسل کنید یا تا عصر منتظر بمانید.

 

کاهش آلودگی هوا,کارهایی برای کاهش آلودگی هوا

در روزهای آلوده از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید

 

در روزهایی که سطح ذرات زیاد انتظار می رود، این اقدامات را برای کاهش آلودگی انجام دهید:

تعداد سفرهایی که در اتومبیل خود انجام می دهید را کاهش دهید.

استفاده از شومینه و اجاق گاز را کاهش یا از بین ببرید.

از سوختن برگ ها، زباله ها و سایر مواد خودداری کنید.

همچنین می توانید برای به حداقل رساندن آلودگی هوا، و قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا و محافظت از سلامتی خود، قدمی بردارید.

 

 

مواد غذایی مناسب برای روزهای آلوده:

مصرف شیر و لبنیات حداقل روزانه دو لیوان شیر کم چرب و پنیر مصرف شود.

مصرف دمنوش پونه سرب را پاک می کند.

سوپ یا مواد مغذی مصرف کنید.

 

عسل یا شیر و عسل تنها ریه را از آلودگی پاک می کند.

استفاده از گشنیز داخل غذا ریه ها را تصفیه می کند.

 

 

شلغم و بخور شلغم و سوپ شلغم بی نظیر است.

داخل خانه کتری آب جوش بگذارید و داخل کتری سرکه بریزید.

از لیمو یا شربت آبلیموی تازه، نارنج یا عرق بهار نارنج استفاده کنید.

 

سیب، پرتقال، لیمو، گریپ فروت، هویج، انبه، کدو تنبل، فلفل سبز، اسفناج، انواع کلم، گوجه فرنگی، کیوی و غلات سبوس دار استفاده کنید. حداقل 400 گرم سبزی و میوه تازه در طی روز مصرف کنید.

 

سعی کنید نان باگت استفاده نکنید، زیرا در نان های باگت از جوش شیرین استفاده می شود و جوش شیرین عامل جذب آلودگی هوا و فلزات سنگین داخل بدن می باشد.

 

خوراکی های مناسب آلودگی هوا, خوراکی های ممنوع در زمان آلودگی هوا

مصرف دمنوش پونه سرب را پاک می کند

 

مصرف این غذاها در آلودگی هوا ممنوع است:

غذاهای چرب به خصوص چربی های جامد حیوانی و گیاهی در این روزها اکیدا ممنوع است.

در هوای آلوده از مصرف گوشت گاو، عدس، بادمجان به خصوص میرزاقاسمی، گوشت های صنعتی (مثلا استیک های آماده) ، غذاهای خمیری مثلا ماکارونی و غذاهای چرب و سنگین مانند کله پاچه باید جدا بپرهیزید.

 

خوردن سوسیس و کالباس و نوشابه های گازدار در این روزها و بقیه روزها جدا ممنوع.

خرید از وانتی ها ممنوع! (در روزهای آلودگی هوا نباید از وانتی هایی که میوه و سبزیجات تازه را در کنار خیابان ها می فروشند یا مغازه هایی که سبزیجات خود را بیرون از مغازه و در مسیر عبور خودروها می گذارند، میوه و سبزی بخرید!) زیرا سرب روی خوراکی ها می نشیند.

 

در روزهای آلوده با کوچولوهای خود و افراد مسن از منزل خارج نشوید. آلودگی شوخی نیست. زمانی که سرب وارد خون شود عامل هزار بیماری به خصوص سرطان می شود.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: مشاوره خانواده

 

کنترل هیجانات , هیجانات , مدیریت هیجانات

تعریف هیجانات

 

هیجانات نشانه­ هایی هستند که به شما کمک می­کنند که به افکاری که در مغزتان اتفاق می­افتد جواب دهید.مغز انتقال­ دهنده­ های زیست شیمیایی ای تولید می­کند که این انتقال دهنده ها باعث ایجاد هیجانات در ما میشوند ، این هیجانات مارا ترغیب می­کنند که دست به انتخاب بزنیم.

به عنوان نمونه ، هیجانی که بعنوان اضطراب می­ شناسیم به ما کمک می­ کند تا از خطر پرهیز کنیم. خشم به ما کمک می­کند که در زمانیکه حس می­کنیم مورد تهدید قرار گرفته ایم عکس العمل دفاعی نشان دهیم. غم و اندوه به ما کمک می­کند که در حین فقدان و مشکلات راه حل کناره­ گیری را برگزینیم.

 

از زمان تولد، مغز شگفت­ انگیز ما تکامل یافته تا ما را از اسیب ایمن نگه داشته وسبب شود که زنده بمانیم.

 

این به این معنی است که در هر موقع مغز ما حس کند که با خطری که آسایش و آرامش مان را تهدید می کند روبرو هستیم، هر کاری که می­تواند برای ارسال پیغام هیجانی که به ما انگیزه ­دهد از خودمان مراقبت کنیم، انجام می­دهد. ممکن است پاسخ­ هایی با نام تسلیم، فرار، و حمله را شنیده باشید.

 

هر یک از این سه، پاسخ­های رایج به هیجانات شدید هستند. گرچه این سیستم هیجانی برای زنده ماندن و نجات بشر در زمان تاریخ سازگارانه بوده است، ولی در موقعیت­هایی که خطر مرگ وجود ندارد، سازگارانه نیست, برای این که در طول زمان ممکن است درمغز ما یک سوگیری ضمنی منفی بوجود ­آید که باعث شود محیط اطرافمان را بصورت منفی ببینیم و همین مسئله، سبب ایجاد اضطراب در شرایطی که موقعیت ها اصلاً تهدید کننده نیست می گردد؛ به اینصورت که حتی زمانیکه تهدید فوری وجود ندارد بدن ما ممکن است منقبض شود و شرایط حمله بخود بگیرد و ذهن ما بر روی آن چیزی که شاید ممکن است به ما اسیب برساند، تمرکز کند. زمانی­که این اتفاق می افتد، ترس دیگر برای زنده ماندن ما موثر نیست.

 

در چنین حالتی ما زمانو انرژی­مان را به جای این­که به زندگی کردن اختصاص دهیم برای دفاع کردن صرف می کنیم. درمانکارآمدی هیجانی می­تواند به ما کمک کند که به هیجاناتی که با مرگ و زندگی در ارتباط نیستند بطور مؤثر و کارامد جواب دهیم.

 

لیستی از انواع هیجان

عصبانی- شکست خورده- افسرده- محتاط- بهت زده- راحت- عاشق- نادان- نامطمئن- مشتاق- کنجکاو- خسته- ناکام- دلداده- شکاک- مغرور- تحت تاثیر - وحشت زده - کامیاب- شاد- خجالت زده - ترسیده- علاقه مند - ممنون- ناراحت- کلافه- غمگین- رضایتمند- وسواسی- خوشبین- تحریک- پذیر- غمگین- تهی- افسرده- گناهکار- پر انرژی- حسود- متاسف- ذوق زده - آسیب پذیر - هوشمند- احمق- ناامید- لذت بخش - غیر قابل تحمل - نگران- بی ارزش- هیجان زده - سر زنده- تنها- ارزشمند- بی میل - مشعوف- محترم- دیوانه- شکننده- بی تفاوت- دلزده- نادان- صبور- امیدوار- دشمن

 

تعداد زیادی از هیجان ها شناسایی شده اند که هر یک تأثیر مختلفی بر روی ما دارند. هیجان ها بر دو نوع خوش آیند و ناخوش‌آیند هستند و ما در ادامه لیستی از هیجان های مختلف را ارائه می کنیم.

 

62 نوع هیجان من جمله رایج ترین انواع هیجان در بین اشخاص هستند. بعضی از آنها مثل عصبانیت جنبه اذیت کننده دارند و بعضی دیگر مثل شادی، جنب مثبت دارند. حال شما چنانچه بخواهید یک دسته بندی ساده را بر روی این 62 نوع هیجان انجام دهید به آسانی میتوانید تشخیص دهید که کدام هیجان ها خوش آیند هستند و کدام هیجان ها جنبه ناخوش‌آیند دارند.

 

کنترل هیجانات , هیجانات , مدیریت هیجانات

مدیریت هیجانات

 

هیجان خشم

خشم نوعی هیجان و شرایط روانی است که در نتیجه رنجش شدید اشخاص بوجود می آید. من جمله علایم پدید آمدن این نوع از هیجان افزایش فشار خون، افزایش تعداد ضربان قلب و افزایش میزان آدرنالین ترشح شده در خون می باشد. بنابراین خشم نوعی هیجان است که مغز ما نسبت به درد وارد شده از خویش بروز می دهد.

 

هیجان اندوه

اندوه نیز مثل دیگر هیجانات از شدت و ضعف بهره مند است. بطوری که در حالتی از آن با یک سری علایم ویژه طبیعی تلقی می شوند. در حالی که انوع شدید و مهم تر آن یا زمانیکه بدون علت واضحی در شخص وجود دارند، وجود یک اختلال روانی را در پیش می کشند. در هر حال این هیجان هم از دسته هیجانات منفی است که برای جنبه ناخوشایندی دارد. مشخص بودن و بی تحرکی، کاهش گردش خون، رنگ پریدگی صورت، سست شدن عضلات، پلکهای پائین افتاده از علایم غم و اندوه هستند.

 

همچنین حالت سر اندکی رو به سینه خم می شود، لبها، گونه ها و ارواره ها همه از موقعیت طبیعی بیرون میشوند و به طرف پایین رها می شوند. تنفس کند و ضعیف می شود و غالبا آههای عمیق نفس را قطع می کنند. یک نشانه ثابت و دائمی اندوه این است که افراد به سرما حساسیت نشان میدهند و به سختی میتوانند خویش را گرم نگه دارند. بی اشتهایی و عدم تمایل به غذا خوردن هم در هیجان غم و اندوه دیده می شود.

 

هیجان ترس

ترس نوعی از هیجان است که در عکس العمل شخص نسبت به خطرات حقیقی اطراف خویش بوجود می آید و یک هیجان ناخوش‌آیند می باشد. بعضی از نظریه پردازان مثل جان واتسن و پال اکمن، ترس را واکنشی به محرک های منفی خاص می دانند که از ساز و کارهای بقاء میباشد 

 

هیجان شادی

هیجان شادمانی یک شرایط روانی در اشخاص همراه با حس لذت، عشق، خوشبختی و خوشحالی می باشد. پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که خوشحالی منجر به تقویت سیستم دفاعی بدن و تقویت سیستم اعصاب خواهد گردید. بنابراین از این جهت یکی از زیباترین هیجان ها هم میباشد برای این که بسیار برای شما خوش آیند بوده و برای جسم شما موثر است.

 

هیجان تنفر

با وجود این که این هیجان یک مکانیزم دفاعی اساسی است و دارای ارزش حیاتی قابل ملاحظه ای است، لیکن هنوز بطور منظم مورد مطالعه و بررسی قرار نگرفته است و از آنجائیکه تنفر در مواجهه با یک محرک آزارنده که موجب رنجش می شود بوجود می آید، همراه با حرکاتی است که هدف آنها کنار زدن عامل اذیت کننده یا مراقبت فرد از آن عامل است. تنفر شدید بصورت حرکاتی در نزدیکی دهان بروز می کند که درست مثل حرکات دهان پیش از استفراغ کردن است.

 

 

در این شرایط نیمه بسته شدن پلکها و به عقب برگشتن صورت یا تمامی بدن هم نشانگر ابراز تنفر شدید است. این حرکات طوری انجام می گیرد که گویا محرک موردنظر ارزش گناه کردن هم ندارد. تف کردن علامت ای عمومی برای نفرت و انزجار است. داروین می گوید:" تف کردن بیانگر رفع عوامل اذیت کننده از دهان است."

 

هیجان تعجب

همه موجودات زنده در جریان زندگی خویش به خودی به محرکهای تازه و نو ظهوری مواجه می شوند. در برخورد با چنین محرکهایی الگوی عکس العمل را میتوان تکان هیجانی یا تعجب نامید. این واکنشها فقط در مواقعی بروز می کنند که محرکهای شناخته نشده، مبهم، نامعلوم، شدید و ناگهانی وارد عمل می شوند. برانگیخته شدن بینایی و شنوایی، باز شدن دهان و چشمها و ابروان بالا کشیده شده ، تولید صدای ناگهانی از دهان و از جا پریدن علائم اساسی تعجب هستند، با توجه به اینکه در مورد انسان نوع شخصیت در الگوی خاص او در حالت بازتاب هیجانی مثل تعجب تأثیر دارد. بعضی اشخاص شاید سر و صدای بیشتری بکنند و تفاوتهای دیگری با یکدیگر داشته باشند.

 

کنترل هیجانات , هیجانات , مدیریت هیجانات

انواع واکنش بدن در مقابل هیجانات

 

 

پیامدهای اجتناب هیجانی

حداقل 5 مشکل اجتناب هیجانی موجود است که به اعتقاد محققان ریشه بسیاری از سختی های هیجانی است.

 

موقعیتی: اشخاص،مکانها،چیزهاو فعالیتها

شناختی:افکار، تصاویر و خاطره­ ها

بدنی:حس­های بدنی درونی مانند تپش قلب، تعرق ، خستگی، نفس تنگی و برانگیختن جنسی ناخواسته

محافظتی:اجتناب از شک از طریق چک ­کردن­ های مکرر، کمال گرایی، به تاخیر انداختن و اطمینان­ گیری مجدد

جایگزینی:اجتناب از تجربه هیجانی با جابه ­جایی هیجانات با استفاده مخدرها ، الکل، قمار و یا پرخوری

 

به چه دلیل با وجود اینکه پیامدهای اجتناب هیجانی به مراتب بیش از تجربه آن چیزی است که از آن فرار می­کنیم باز هم به اجتناب­ کردن ادامه می­دهیم ؟

 

از آن­جایی که پریشانی، ناراحتی و اضطراب قسمتی از زندگی ماست؛ اجتناب هیجانی معمولاً تنها یک راه­ حل سطحی و زودگذر است.

 

اجتناب هیجانی، این ایده که ناراحتی، پریشانی و استرس بد و پرخطر هستند را تقویت می­کند و همین مسئله توانایی تان را برای رو یا رویی و تحمل درد کاهش می­دهد.

 

اجتناب هیجانی توانایی تان برای تجربه کامل زمان حال را محدود می کند.

اجتناب هیجانی شما را از رفتن به طرف جنبه­ های مهم و با ارزش زندگی باز می دارد.

 

اجتناب هیجانی معمولاً کارآمد نیست. چرا­که وقتی سعی می­کنید که درمورد چیزی فکر نکنید، خودتان را مجبور می­کنید که در­مورد فکر­نکردن، فکر کنید.زمانی که تلاش می­کنید تا از هیجان اجتناب کنید، خودتان را در تجربه یک احساس پایان ناپذیر می ­اندازید.

 

اجتناب هیجانی معمولاً منجر به رنج می­شود:اعتیاد، ناامیدی، درماندگی، افسردگی، روابط مختل و از­دست دادن فرصت­ها

 

با اجازه دادن بخود برای تجربه ترس­ها، افکار، احساسات، حس­های بدنی و تمایلات رفتاری می­توانید یاد بگیرید که رنج را کاهش دهید.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 99 آبان 26  5:58 عصر

 

جملات کوتاه برای پسر , دلنوشته برای پسرم

جملات کوتاه برای پسر

 

پسر عزیزتر از جانم امیدوارم که همیشه در پناه حق باشی.

اما بدان

هر زمان که زندگی برایت سخت شد، آغوش امنی اینجا در انتظار توست.

آغوشی که می‌توانی فارغ از همه چیز در آن قدری بیاسایی و تجدید قوا کنی.

عاشق همیشگی تو

 

 متن پدر برای پسر ، متن زیبا برای پسرم

متن زیبا برای پسرم

 

پسران لنگرگاه زندگی مادر هستند

 

 متن پدر برای پسر ، متن زیبا برای پسرم

جملات کوتاه برای پسر

 

پسر یعنی

محبت کردن به زبان خشن یعنی کتک زدن و گاز گرفتن مادر بجای گفتن دوستت دارم مادر

پسر یعنی

انرژی مضاعف مضاعف،

یعنی تحرک و بازی زیاد پسر یعنی دوچرخه سواری بدون ترس

 

 متن پدر برای پسر ، متن زیبا برای پسرم

متن زیبا برای پسرم

 

پسر داشتن حس شیرینیه ….دنیای معصوم و کودکانه اش به من که یک زن هستم حس آرامش عجیبی میده…. وقتی که از همه مردهای زندگیم نا امید میشم و به یه گوشه پناه میبرم، یه مرد کوچولو میاد پیشم که نه شوهرمه ، نه پدرمه، ونه برادرم .

اون تنها عشق زندگی منه که بادستای کوچولوی مردونه اش موهام رو نوازش میکنه و برای اینکه غصه هام رو فراموش کنم، با صدای قشنگش توی گوشم میگه : مامان، امروز موهات چقدر قشنگ شده ……

 

 متن پدر برای پسر ، متن زیبا برای پسرم

متن زیبا برای پسرم

 

پسرم روشنی نور دو چشمان منی دوست دارم

بهترین هدیه ای از جانب یزدان منی دوستت دارم

پسرم تاج سرم ای که تویی مونس تنهایی بابا

روح من جان من و شادی دوران منی دوستت دارم 

 

 متن پدر برای پسر ، متن زیبا برای پسرم

متن پدر برای پسر

 

پسرم دنیا مکانی تکراری است اما تکرار این روزها با وجود تو زیباترین تکرار زندگیم است

 

 متن پدر برای پسر ، متن زیبا برای پسرم

متن زیبا برای پسرم

 

پسر یعنی نفس یعنی عشق مادر، یعنی خون و جان و همه‌ی وجود مادر

پسر یعنی سایز کوچک بابا

پسر یعنی یک دنیا شور و حرارت و بازیگوشی

پسر داشتن یعنی دست نوازش کشیدن محکم رو صورت مادر و گفتن نازی

پسر یعنی شجاعت تکیه گاه مادر بودن در رقابت با بابا!

 

 متن پدر برای پسر ، متن زیبا برای پسرم

متن برای پسرم

 

خدایا هیچوقت فکر نمیکردم که اینطور بخوای من رو شگفت زده کنی و لبخند رو به لبای من هدیه بدی. تو با اومدن پسرم به زندگیم به من انگیزه زندگی دادی و باعث شدی باز هم به خودم بگم که زندگی ارزش زندگی کردن رو داره و میتونه خیلی زیباتر از اون چیزی بشه که فکرش رو میکنم

 

 متن پدر برای پسر ، متن زیبا برای پسرم

متن زیبا برای پسرم

 

پسر عزیزم

نور چشمانم

به خود می‌بالم که خداوند امانت ارزشمندی چون تو را به من داد

و از او می‌خواهم که مرا لایق حفظ این امانت قرار دهد.

دعا می‌کنم همیشه سربلند و سرافراز باشی و دست حق نگهدارت

 

 متن پدر برای پسر ، متن زیبا برای پسرم

جملات کوتاه برای پسر

 

جانانِ من

مرد کوچک امروزم

وقتی عاشقانه صدایم میزنی دیوانه وار به سمتت می آیم

آغوشت امن ترین جای دنیاست.

تکیه گاه خستگی های منی

بگو چگونه دیوانه وار عاشقت نباشم ؟

 

جملات کوتاه برای پسر , دلنوشته برای پسرم

........

 

نازنین پسرم

همین که تو را دارم، بهترین هدیه ی دنیا را دارم،

دیگر در بین ستاره ها به دنبال درخشان ترین ستاره نیستم

در میان گلها به دنبال زیباترین گل نیستم

تو کهکشانی هستی از پر نور ترین ستاره ها

کودک من…..

روز به روز بزرگتر میشوی و من عاشق تر

پسرک من….

ممنونم که به دنیای من ا?مدی و زندگی را برایم زیباتر از همیشه کردی

دوستت دارم….بیشتر از دیروز….کمتر از فردا….

 

 متن پدر برای پسر ، متن زیبا برای پسرم

متن پدر برای پسر

 

پسرم عطر نفس‌ های تو طعم عسله

تپش نبض تو آیینه شعر و غزله

پسرم فدات بشم لحظه خندیدن تو

جانم از شوق پره، روی تو ماه ازله

 

 متن پدر برای پسر ، متن زیبا برای پسرم

دل نوشته مادر برای پسر

 

پسر عزیزم هر نفست برایم نبض زندگیست که دلم را پر امید و خانه ‌ام را روشن می‌کند

 برایت عمری دراز و با برکت همراه با سلامتی آرزو می ‌کنم

یگانه مروارید دریای هستی ام.

لبخندت را، شیطنتهای کودکانه ات را

و شیرین زبانی هایت را با تمام دنیا عوض نمیکنم

 

تو تنها دلیل من برای خندیدنی مردِ کوچکم

و بزرگ مردِ آینده

داشتن تو داشتن تمام خوبی های دنیاست

شانه هایت تکیه گاه خستگی های من است.

داشتنِ تو آرامش خیال است

و دلم به تو گرم است ای مرد ترین پسرِ دنیا

 

 متن پدر برای پسر ، متن زیبا برای پسرم

جملات زیبا برای فرزندم

 

پسرم ، عزیزترینم

با تو بودن احساس قشنگی در من بوجود می‌آورد که به هیچ عنوان قادر به توصیفش نیستم.

شنیدن صدای دلنشینت گرمایی را در وجودم بیدار می‌کند که هرچه درد و غم هست را از من دور می‌‌کند.

دیدن چشمان زیبا، شیطون و مهربانت در من شور زندگی بوجود می‌آورد.

دستان کوچک و کودکانه‌ات وقتی که به دور گردنم حلقه می‌زنند مرا با خود به دنیایی می برند که هیچ چیز را با آن معاوضه نخواهم کرد.

نفسم تمام زندگیم... عاشقانه دوستت دارم

 

 متن پدر برای پسر ، متن زیبا برای پسرم

متن زیبا برای پسرم

 

غنچه ای بودی که در درونم روییدی

باغ خشکیدت ام را گلستان کردی

فرشته نجاتم شدی و شیره ی جانم

پسرکم

دنیایم از تو معنا گرفت و با تو رویاهایم تعبیر شدند

بودنت را شکر

 

 متن پدر برای پسر ، متن زیبا برای پسرم

جملات کوتاه برای پسر

 

پسر عزیزم

تو پرنورترین و درخشان‌ترین ستاره آسمان قلبم هستی

در نگاهت به دوردست‌ها سفر می‌کنم

جایی که من باشم و تو و بهشتی که زیر پای هر دوی ماست

دوستت دارم…. بیشتر از دیروز…. کمتر از فردا…

 

 متن پدر برای پسر ، متن زیبا برای پسرم

دلنوشته برای پسرم

 

پسر یعنی یه اتاق پر از توپ و تفنگ و ماشین

اتاقی پر از رنگهای آبی و سبز و قهوه ای

پسر یعنی کله گفتن و سر زدن به هم و گفتن آخ هم زمان

پسر داشتن یعنی کلاه و کفش های اسپرت کوچک یعنی کروات و پاپیون و کت ها و کفش های چرم مردونه سایز کوچک

 

 متن پدر برای پسر ، متن زیبا برای پسرم

متن زیبا برای پسرم

 

پسر عزیزم

تردید ندارم که روزی به قوت الهی، مردی قوی و با شهامت خواهی شد.

پس یادگیری را هیچگاه متوقف نکن.

از رؤیاهایت هرگز دست نکش؛

و همیشه همین طور جسور و با شهامت بمان

 

 متن پدر برای پسر ، متن زیبا برای پسرم

 متن پدر برای پسر

 

پسر عزیزم

دعا می‌کنم که آسمان قلبت همیشه آفتابی و درخشان باشد.

دعا می‌کنم که لبخند همیشه همراه چهره زیبا و با صفایت باشد.

و دعا می‌کنم که خدای مهربان در لحظه لحظه‌ی زندگی‌ات همواره راه درست را به تو عزیزترینم نشان دهد.

دوستت دارم.

 

گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: هنر و هنرمند

 

 

استفان ویلتشایر ، هنرمند مستقر در لندن و صاحب گالری هنر ، به دلیل توانایی های شگفت انگیز در نقاشی مشهور است. او می تواند مناظر شهری را از حافظه تنها پس از یک بار دیدن بازتولید کند. در سه سالگی به اوتیسم مبتلا شد و بعداً در یک مدرسه تخصصی در لندن شرکت کرد که استعداد وی برای نقاشی شروع به درخشش کرد. با وجود دشواری هایی که وی تجربه کرد ، وی راه ارتباطی خود با جهان از طریق هنر خود را پیدا کرد.

 

 استفان ویلتشایر, نقاشی های استفان ویلتشایر

 هنرمند اوتیسمی نقاشی شهرها را از روی حافظه اش می کشد

 

برای استفان ، برقراری ارتباط با دیگران از طریق قلم و مدادهای او آسان تر است تا صحبت کردن. این هنرمند اذعان می کند که از مناظر شهری الهام گرفته است: او از بررسی ساختمانها و خیابان های پیچ در پیچ لذت می برد.  

تکنیک او هم متخصصان رشد مغز و هم متخصصان هنر را به خود جلب کرده است.

 

 استفان ویلتشایر, نقاشی های استفان ویلتشایر

نقاشی های استفان ویلتشایر

 

هنگامی که از استفان در مورد وی سؤال شد که وی توانسته است به چنین سطحی از جزئیات برسد و از چه روندی برای به یاد آوردن آن استفاده کند ، با یک جواب ساده پاسخ داد: "من فقط در حافظه خود ترسیم می کنم."

 

 استفان ویلتشایر, نقاشی های استفان ویلتشایر

استفان ویلتشایر

 

یکی از برجسته ترین قطعات وی ، ترسیم پانورامای دقیق توکیو - که کاملاً از حافظه ساخته شده است - روی بوم 52 فوت است. استفان آن را در سال 2005 به دنبال یک پرواز کوتاه با بالگرد بر فراز شهر ، ایجاد کرد. از آن زمان وی ده ها شهر دیگر از جمله رم ، فرانکفورت ، هنگ کنگ ، دبی ، مادرید ، اورشلیم و لندن را ترسیم کرده است.

 

استفان هنگام شروع دبستان صحبت نکرد ، در عوض او فقط آنچه را که می دید ترسیم می کرد. شگفت انگیزترین کار این بود که او این کار را از حافظه انجام داد و هر جسم را با جزئیات بسیار خوبی به تصویر کشید.

 

 

 استفان ویلتشایر, نقاشی های استفان ویلتشایر

نقاشی های استفان ویلتشایر

 

خیلی زود، معلمان وی مهارتهای خارق العاده هنری استفان را که فراتر از مهارت همسالانش بود ، متذکر شدند. والدین و معلمان راه هایی برای پرورش استعداد استفان و پرورش آن یافتند. این به او کمک کرد تا یک هنرمند شود و به آنچه که او بیشتر دوست دارد ادامه دهد: حفظ کردن و ترسیم کردن. 

 

 

 استفان ویلتشایر, نقاشی های استفان ویلتشایر

طرح های استفان ویلتشایر

 

 استفان ویلتشایر, نقاشی های استفان ویلتشایر

آثار هنری استفان ویلتشایر

 

 استفان ویلتشایر, نقاشی های استفان ویلتشایر

هنرمند اوتیسمی نقاشی شهرها را از روی حافظه اش می کشد

 

 استفان ویلتشایر, نقاشی های استفان ویلتشایر

نقاشی شهرها

 

 استفان ویلتشایر, نقاشی های استفان ویلتشایر

 

 

 

گردآوری:بخش فرهنگ و هنر بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 آبان 8  5:19 عصر

مجموعه: دانستنی های سفر

 

 

چمدان تان را با چه پر می کنید؟

 

سفر با خودروی شخصی برای خیلی ها بهترین گزینه سفر است. اما اگر به هر دلیلی مجبور به سفر با هواپیما یا قطار شدید، باید چند نکته اساسی را به ذهن بسپارید. خصوصا اگر معمولا عادت به سفر با این دو وسیله ندارید و این سفر یکی از معدود سفرهای هوایی و ریلی شما به شمار می رود.


5 نکته درباره سفر با هواپیما


1) اگر بیماری خاصی دارید و قصد سفر با هواپیما را دارید، حتما میهمان دار هواپیما را از این موضوع با خبر کنید و ترجیحا دو برابر مقدار معمول، دارو به همراه داشته باشید.

 

2) اگر مبتلا به بیماری قند هستید، وسیله آزمایش قند خون و باتری اضافی به همراه خود ببرید. نان خشک یا بیسکوییت بدون شکر، بادام زمینی و آب میوه را فراموش نکنید.

 

3) اگر باید ساک تان را به قسمت تحویل بار بدهید، حتما نیمی از این مواد را در کیف دستی یا کوله پشتی به همراه داشته باشید.

 

4) اگر قرار است نوزادی را با خود به سفر ببرید، حتما پیش از سفر با هواپیما، با پزشک نوزاد خود صحبت کنید، چون تغییر فشار هوا ممکن است برای او ضرر داشته باشد.

 

5) اگر با نوزادتان سفر می کنید، بهتر است در ردیف صندلی های مجاور درب های خروج اضطراری بنشینید. صندلی های مجاور دیوار حایل درون هواپیما بهتر است.

 

6 نکته درباره مسافرت با قطار

 

 

1) سعی کنید یک ماه پیش از سفر، بلیت خود را از مراکز معتبر تهیه کنید.

 

 

2) اگر در اتوبوس و قطار، دچار سرگیجه و حالت تهوع می شوید، هنگام حرکت کتاب نخوانید و در صندلی هایی که خلاف جهت حرکت اتوبوس یا قطار هستند، ننشینید.

 

3) هر جا که قطار یا اتوبوس توقف کرد، پیاده شوید، کمی آب بخورید و نفس عمیق بکشید و کمی هم پیاده روی کنید. این کار موجب می شود خون در پاهایتان که مدت طولانی بی حرکت بوده است، جریان یابد.

 

4) از خوردن بیش از حد تنقلات و مواد غذایی در اتوبوس و قطار پرهیز کنید.

 

5) اگر علاقه‌مند به رانندگی در جاده نیستید ولی مایلید خودروی خود را در مقصد به همراه داشته باشید، ‌می‌توانید هنگام مراجعه به مراکز فروش بلیت برای تهیه بلیت حمل خودرو با قطار نیز اقدام کنید. بهای بلیط حمل خودرو با واگن ویژه تقریبا 3 تا 10 برابر قیمت بلیط خودتان تمام می شود.

 

6) در سفر با قطار هر مسافر می‌تواند به تناسب فضای در اختیارش هر وسیله ای را که نیاز دارد با خود ببرد. البته به شرطی که حجم آن از ابعادهفتاد وپنج سانتی متر و وزن از سی کیلوگرم تجاوز نکند. همراه داشتن موادمحترقه، آتش‌زا، بیماری‌زا، بدبو، مایعات روغنی و لبنی، قاچاق، سمی، شکستنی و... ممنوع است.

 

منبع:tebyan.net


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 آبان 8  5:17 عصر

مجموعه: دانستنی های سفر

 

سفر با اتوبوس,نکات سفر با اتوبوس,مزایای سفر با اتوبوس

نکات مهم سفر با اتوبوس

 

در جمع هواپیما و قطار و اتومبیل شخصی اتوبوس خیلی حرفی برای گفتن ندارد و بیشتر آن را وسیله‌ای برای سفرهای مقرون به صرفه می‌دانند که خیلی هم با راحتی همراه نیست. و خیلی از افراد نمیدانند برای دانستن یک سری نکات میتوانند سفری خاطره انگیز و به یادماندنی به وسیله سفر با اتوبوس داشته باشند. با ما همراه باشید تا مواردی را که برای داشتن سفری طولانی با اتوبوس لازم است را با هم مرور کنیم.

اتوبوس ها بر اساس کیفیت خدمات:
قبل از سفر با اتوبوس و یا خرید بلیط اتوبوس بهتر است اصلا بدانید اتوبوس ها با هم چه تفاوت هایی دارند و بعد اقدام به خرید بلیط کنید:


اتوبوس معمولی:
ظرفیت این نوع اتوبوس‌ها معمولا بین 40 تا 44 نفر است. صندلی‌ها در 2 ردیف چیده شده‌اند و در هر ردیف 4 صندلی وجود دارد؛2  صندلی در هر ستون.


اتوبوس VIP:
این نوع اتوبوس عموما در 2 نوع 25 صندلی و 32 صندلی وجود دارند. صندلی‌های این نوع اتوبوس نسبت به اتوبوس معمولی بزرگتر بوده و امکان خواباندن صندلی‌ها تا زاویه حدود 140 درجه (و در برخی موارد بیشتر) برای خواب و استراحت راحت‌تر در اتوبوس وجود دارد. صندلی‌های اتوبوس VIP در 2 ستون چیده شده اند که در هر ردیف 3 صندلی وجود دارد؛ 1 صندلی در یک ستون و 2 صندلی در ستون دیگر.

 

سفر با اتوبوس,نکات سفر با اتوبوس,مزایای سفر با اتوبوس

مزایای سفر با اتوبوس


موارد پر اهمیت قبل از سفر با اتوبوس:
1- تهیه بلیط اتوبوس:
دیگر از آن زمانی که باید حتما می‌رفتیم ترمینال و بلیط اتوبوس را از آنجا می‌خریدیم گذشته. دوره، دوره تکنولوژی‌ است و از همانجایی که هستیم هم می‌توانیم بلیط اتوبوس‌ مان را بخریم. 

شرکت‌های مسافربری زیادی وجود دارند که در زمینه حمل و نقل و جابجایی مسافران بین شهرهای مختلف شمالی، جنوبی، غربی و شرقی ایران فعالیت می‌کنند.

برخی از شرکت‌ها از سابقه کاری زیادی برخوردار هستند و از بهترین رانندگان و بهترین اتوبوس‌ها برای سفرهای برون شهری استفاده می‌کنند.


راحتی که مسافر هنگام سفر با یک اتوبوس پیشرفته دارد به مراتب بیشتر از راحتی در اتوبوس‌های قدیمی و معمولی خواهد بود. همچنین با توجه به این که رانندگانی مجرب با این شرکت‌های مسافربری همکاری دارند، با آسودگی خاطر می‌توانید سفرهای خود را در هر ساعتی از شبانه روز انجام دهید.

در خرید آنلاین اتوبوس شما می‌توانید شماره صندلی‌تان را روی نقشه‌ای که وب‌سایت به شما نشان می‌دهد، مشخص کنید.

2- بستن چمدان برای سفر با اتوبوس:
حالا که بلیط اتوبوس خود را خریده اید و مجبورید با این وسیله نقلیه سفر کنید. بهتر است که وسایل سفر خود را متناسب با نوع وسیله نقلیه خود انتخاب کنید. اگر چه برداشتن یک کوله پشتی سبک یا چمدان راحت چرخ دار و سبک که حمل و نقل راحت تری برایتان داشته باشد در همه سفر ها مهم است. اما اگر قصد سفر با اتوبوس را دارید این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

بهتر است به جز یک چمدان که تمام وسایل خود را در آن گذاشته اید یک ساک یا کیف دستی پر از وسایلی که فکر می کنید در طول سفر مورد نیازتان می شود را با خود به درون اتوبوس ببرید. با این پیش بینی دیگر در طول سفر با اتوبوس نیازی به دسترسی به چمدان خود پیدا نخواهید کرد.
نکته: بهتر است تمام وسایل گران قیمت خود را داخل کیف دستی که با خود به داخل اتوبوس می برید بگذارید.

3- وسایل مورد نیاز برای داخل اتوبوس:
 - یک پتوی مسافرتی: از آنجایی که شب ها معمولا سردتر و خنک تر از طول روز است، داشتن یک پتوی مسافرتی نازک می تواندبسیار به کارتان بیاید.


- بالشت های مسافرتی: داشتن یک بالشت کوچک گزینه خوبی برای داشتن خوابی راحت در اتوبوس است. امروزه حتی بالشت هایی بادی با طرح ها و رنگ های مختلف را پیدا می کنید که می تواند به راحتی کوچک و جمع شده و در کیفتان قرار بگیرد.


- داشتن بطری آب معدنی: میتوانید برای احتیاط  یک بطری آب معدنی کوچک با خود همراه داشته باشید. هر چند داخل بسیاری از اتوبوس ها آب معدنی توزیع میشود ولی کار از مهم کاری عیب نمیکند.


- لباس های راحتی: یادتان باشد که برای ساعت های طولانی شاید 10 ساعت مجبور باشید که در صندلی اتوبوس بنشینید. بنابراین پوشیدن لباس راحتی می تواند به راحتی بیشتر شما کمک کند.

 


- داشتن خوراکی:  طولانی بودن زمان سفر با اتوبوس نیز می تواند شما را خسته کند. میتوانید همراه خود آجیل و یا ساندویچ های سرد به همراه داشته باشید که اگر اتوبوس نتوانست در طول سفر جایی توقف کند این خوراکی را بخورید.

 


- سرگرمی داشتن: در هر حال در سفرهای طولانی با اتوبوس خسته خواهید شد. زمان برایتان به کندی می گذرد و شما را کلافه می کند. در این جور مواقع بودن بازی یا سرگرمی به شما کمک می کند تا گذر زمان را فراموش کنید. اگر تبلت یا گوشی هوشمند دارید با آن ها بازی کنید.

4- زمان رسیدن به پایانه مسافربری
حتما در هنگام تهیه بلیط هم از پایانه‌ای که باید به آن بروید مطمئن شوید و هم مسیر و زمان رسیدن به آن را در نظر بگیرید تا به موقع به اتوبوس برسید. طوری برنامه ریزی کنید که حداقل نیم ساعت قبل از زمان حرکت اتوبوس در پایانه مسافربرری حضور داشته باشید تا با خیال راحت سوار اتوبوس شوید و سفرتان را آغاز کنید.

 

سفر با اتوبوس,نکات سفر با اتوبوس,مزایای سفر با اتوبوس

سفر با اتوبوس


موارد پر اهمیت در حین سفر با اتوبوس:
1- امنیت در اتوبوس
مراقبت از کیف پول، کارت‌های اعتباری و اشیای مهم در سفر امری اجتناب‌ناپذیر است؛ 

2-ابزار آرامش در سفر با اتوبوس
 در محیط اتوبوس ممکن است صدای فیلم، موسیقی، صحبت کردن مسافران با یکدیگر و حتی خروپف آن‌ها آسایش شما را سلب کند؛ برای رهایی از این نوع صداها پیشنهاد می‌کنیم هدفون خود را به همراه داشته باشید.

3- مراقب آرامش دیگران باشید
داخل اتوبوس به هیچ عنوان بلند صحبت نکنید  و یا برای گوش دادن به موسیقی حتما از هدفون استفاده کنید

4- تنقلات پر سر و صدا، به قیمت اعصاب همسفرانتان:
بهتر است در سفر شبانه با اتوبوس از صرف خوراکی‌هایی مثل چیپس، پفک و تخمه که خوردن آن‌ها همراه با سر و صداست صرف نظر کنید. اگر هم اینها تنقلات محبوب شما هستند بهتر است قبل از ساعت 11 شب آن‌ها ر ا میل کنید تا بغل دستی‌تان با صدای تخمه شکستن شما بدخواب نشود.

5- اتوبوس جای کفش درآوردن نیست
در سفرهای طولانی با اتوبوس به ویژه در فصل تابستان هیچ یک از ما دوست نداریم برای چندین ساعت پاهایمان را در کفش حبس کنیم؛ اما تصورش را بکنید که همه مسافران تصمیم بگیرند این کار را بکنند پس چه اتفاقی می‌افتد؟ تمام اتوبوس پر می‌شود از بوی نامطبوع کفش که تقریبا نشستن در اتوبوس و ادامه سفر را غیر ممکن می‌کند.

6- هنگام توقف اتوبوس پیاده شوید:
هنگامی که اتوبوس توقف کرد سعی کنید بهتر است شما هم پیاده شوید تا یک هوایی عوض کنید اگر کودک به همراه دارید حتما باید این کار را انجام بدهید به خاطر اینکه کودکان نمیتوانند مدت زمان زیادی را در فضای بسته بمانند

مزایای سفر با اتوبوس:
1- اتوبوس‌ها همیشه در دسترس هستند.
2- در پایانه‌های اتوبوس زمانی از دست نخواهید داد.
3- بلیط خود را آسان کنسل می‌کنید.
4- سفر با اتوبوس به دلیل مقرون به صرفه بودن روشی برای پس انداز است
5- از مناظر لذت ببرید
6- میتوانید در طول سفر کارهای عقب افتاده خود را انجام دهید

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 
نظرات شما ()
 
<      1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
جمعه 100 فروردین 27
امروز:   1451 بازدید
دیروز:   1262  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
به سوی فردا
نظرمن
اگه باحالی بیاتو
خورشید تابنده عشق
لحظه های آبی
Smile of dream
عصر پادشاهان
● بندیر ●
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

سلام
دیار عاشقان
آخرالزمان و منتظران ظهور
ن والقلم ومایسطرون
سرباز ولایت
لنگه کفش
Different.fdan
د نـیـــای جـــوانـی
عاشق آسمونی
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
هستی همیشگی
منتظر ظهور
EMOZIONANTE
دانلود آهنگ جدید
سکوت ابدی
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
فرزانگان امیدوار
بامبو
***جزین***
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
اتاق دلتنگی
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل

اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com