سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
آنکه بیندیشد به بینش می رسد . [امام علی علیه السلام]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 99 تیر 10  5:6 عصر

مجموعه: مکانهای زیارتی ایران و جهان

 

مسجد جامع قاین,مسجد جامع قائن,تاریخچه مسجد جامع قاین

مسجد جامع قاین

مسجد جامع قاین با گذشت بیش از یک هزار و 100 سال هنوز بعنوان بلندترین عمارت قاین و یک شاهکار اصیل ایرانی اسلامی محسوب می شود.

مسجد جامع قاین کجاست؟
مسجد جامع قاین یکی از اماکن تاریخی در شهر قائن در استان خراسان جنوبی است.

 

مسجد جامع قاین,مسجد جامع قائن,تاریخچه مسجد جامع قاین

تصاویری از مسجد جامع قاین


تاریخچه مسجد جامع قاین:
مسجد جامع قاین مربوط به سده? 8 ه‍. ق است و در قائن، مرکز شهر واقع شده است. به استناد کتیبه موجود در ایوان مسجد جامع، این بنا در سال 796 هـ. ق به فرمان امیر جمشید قارنی ساخته شده است؛ بدین ترتیب مسجد جامع قائن از اثرهای ساخته شده در اواخر دوره ایلخانی و ابتدای دوره تیموری است.

درباره بنای نخست آن اختلاف نظر وجود دارد. استقرار یکی از پایه های مسجد بر روی آتشکده ساسانیان گویای تاریخ کهن آن است. اکثر مورخان و جهانگردان در بیان و معرفی شهر قائن به مسجدجامع صراحتاً اشاراتی داشته اند.

از کتیبه های گوناگون مسجد جامع میتوان نتیجه گرفت که این بنا بارها بر اثر زلزله آسیب کلی دیده و بازسازی شده است.

 

مسجد جامع قاین,مسجد جامع قائن,تاریخچه مسجد جامع قاین

معماری مسجد جامع قاین

 
معماری مسجد جامع قاین:
مسجد جامع قائن 2470 متر مربع وسعت داشته که 1050 متر مربع آن زیر بنای ایوان، شبستانها و حجره ها و 120 متر مربع عرصه داخلی می باشد. حیاط مسجد محوطه ای به درازای 33 و پهنای 28 متر است. در اطراف حیاط حجره هایی به عمق 2 متر قرار دارد از شاهکارهای معماری مسجد ایوان آن است که به طرز با شکوهی به زیبایی مسجد گوهر شاد با ارتفاع 18 متر، عرض 11 متر و طول 22 متر ساخته شده است. پیشتر دو مناره در دو سمت ایوان به ارتفاع 5 متر داشته که باعث زیبایی بسیار مسجد می گردید و تا پیش از ویرانی صدای مؤذن از آن بلند بود.

سقف ایوان چهار طاق و سه گنبد دارد که به نحوه زیبایی رنگ آمیزی و مزین و معرق کاریهایش بسیار ظریف و زیباست نقاشی های ایوان به روش اصفهانی بوده و در دوره صفویان انجام شده و در زمان های بعد روی آنها را رنگ زده اند. دو شبستان در دو سمت ایوان همچنین که در فصل زمستان استفاده خوبی دارند برای جلوگیری از رانش دیوارهای اطراف ایوان تأثیر به سزایی دارند.

منبر چوبی بزرگ و باارزش مسجد مربوط به سال 1082هجری است که از چوب چنا رتوسط استاد محمد واعظی کاخکی به شیوه استادانه ای ساخته شده کتیبه آن با خط مسخ بر روی آن منبت کاری است.

 

مسجد جامع قاین,مسجد جامع قائن,تاریخچه مسجد جامع قاین

منبر چوبی مسجد جامع قاین

 
ساعت آفتابی توسط استاد توحیدی در بین صحن مسجد برای تعیین ظهر شرعی قاین ساخته شده، دو در مسجد یکی بسوی بازار قدیمی در شرق با دری بزرگ و دیگری بسوی شمال( محل بازار فعلی) باز می شود.

یکی از ویژگی های مهم مسجد جامع قاین وجود دو محراب با قبله های متفاوت است. گرچه این مسجد جزء قدیم ترین مسجدهای ایرانی میباشد ولی محرابهای آن ربطی به تغییر قبله ازمسجد الاقصی به مکه ندارد احتمالا یا ناشی از اختلاف سنی و شیعه در محاسبات قبله یابی بوده یا محراب انتهایی ایوان یک نیایشگاه باشد.

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: عجایب گردشگری

 

حسینیه آصفی,حسینیه آصفی در هند,عکس های حسینیه آصفی

 حسینیه آصفی از بناهای عجیب در هند

 

بنای حسینیه آصفی شامل یک مسجد، یک هزارتو و یک سردابه نیز می‌شود. دو دروازه با ابهت نیز دارد که افراد را به سمت تالار اصلی هدایت می‌کنند. معمار این بنا استاد کفایت الله ایرانی بوده است.

حسینیه آصفی (Bara Imambara)
احتمالا برایتان عجیب باشد که یکی از جاذبه های گردشگری هند یک حسینیه باشد! ولی باید بدانید که اسلام در هندوستان تأثیر بسیار زیادی گذاشته و به خصوص در بعضی شهرهای هند میتوان این تأثیر را به وضوح مشاهده کرد.

حسینیه آصفی، حسینیه ای بزرگ در لکهنو پایتخت ایالت اوتارپرادش در هند است که به وسیله آصف الدوله یکی از نواب اود در سال 1784 ساخته شده و یکی از بزرگ ترین بناهای شهر لکهنو و بزرگ ترین حسینیه دنیا است.

 

حسینیه آصفی,حسینیه آصفی در هند,عکس های حسینیه آصفی
 حسینیه آصفی از مکانهای دیدنی هند
 
حسینیه آصفی,حسینیه آصفی در هند,عکس های حسینیه آصفی

 عکس های حسینیه آصفی

 

اما چه چیز این حسینیه را به یکی از عجیب ترین جاذبه های هند تبدیل می کند؟

معماری بی نظیر آن! معماری این بنا ترکیبی از سبک های اروپایی و عربی است. نکته عجیب و غیرعادی در معماری این بنا سرسرای طاقی شکل آن است: این سرسرا ارتفاعی بالغ بر سه طبقه دارد و 50 متر طول دارد و سقف این سالن بدون هیچگونه ستون و حامی ای سرپا ایستاده است! این مسئله از نظر معماری یک شاهکار محسوب می شود و همین مسئله سبب جذب مسافران زیادی به این حسینیه میشود.

 

مجموعه حسینیه همچنین حاوی یک مسجد، یک هزارتو و یک سردابه هم میشود. دو دروازه با ابهت هم دارد که اشخاص را به طرف تالار اصلی هدایت میکنند . معمار این بنا استاد کفایت الله ایرانی بوده است.

حسینیه آصفی,حسینیه آصفی در هند,عکس های حسینیه آصفی

 حسینیه آصفی از مکانهای دیدنی هند

 


از جمله ویژگی های منحصر به فرد این بنا:

1- استفاده نکردن از ستون های سیمانی وآهنی در سازه می باشد.


2- وجود راه‌های پنهان در بنا مخصوصا در سقف برای مراقبت از نواب طراحی شده به طوریکه از 1024 راه تعبیه شده به تراس یکی از آن ها به ایوان اصلی می رسد!

 

 

3- سقف بنا طوری طراحی شده که درصورتی که نگهبان گوشه شرقی بنا بخواهد به آهستگی حرفی را به نگهبان غربی برساند صدا از طریق شبکه های تعبیه شده در سقف به نگهبان می رسد( چیزی مثل طراحی اتاقک های نگهبانی خوب قاپو در اصفهان)

 

مکان: شهر لاکنو | Lucknow
آدرس: Bara Imambara, Near Machchhi Bhavan, Lucknow, Uttar Pradesh, India

 

حسینیه آصفی,تصاویر حسینیه آصفی در هند,عکس های حسینیه آصفی
نمای داخلی بنای حسینیه آصفی
 
حسینیه آصفی,حسینیه آصفی در هند,عکس های حسینیه آصفی
نمای داخلی بنای حسینیه آصفی
 
حسینیه آصفی,عکس های حسینیه آصفی,حسینیه آصفی از جاذبه های دیدنی هند

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: عجایب گردشگری

 

جنگل جیغ,جنگل جیغ درینگ,عکس های جنکل درینگ

جنگل جیغ درینگ

 

نام دهکده «پلوکلی» که در نزدیکی جنگل جیغ قرار دارد، بعنوان مکانی که بیشترین تعداد دیده شدن روح در آن گزارش شده در کتاب رکورد های گینس ثبت شده است.

جنگل جیغ درینگ (Dering Screaming Woods)
این دنیا سرتاسر پر از زیبایی، شکوه و زرق و برق های طبیعی است. چنانچه شما در یک منطقه پر جمعیت زندگی می کنید احیانا به این فکر کرده اید تا به جنگل سفر کرده و در مسیر شما هیچ چیز آزار دهنده ای وجود نخواهد داشت. در مطلب زیر به معرفی یکی از جنگل های اسرار آمیز و ترسناک می پردازیم که کمتر کسی جرات سفر کردن به آن را دارد.

 

جنگل جیغ,جنگل جیغ انگلستان,عکس های جنکل درینگ

تصاویر جنگل جیغ درینگ

 

جنگل جیغ درینگ در انگلستان
جنگل درینگ یا جنگل جیغ در جنوب Pluckley واقع شده که بعنوان بدنام ترین روستای تسخیر شده در بریتانیا شناخته شده و یکی از عجایب خوفناک طبیعی در دنیا به شمار می رود. جنگل جیغ نامی است که، پس از شنیدن صداهایی ترسناک و جیغ های انسان که شب ها از جنگل می آید، بر آن گذاشته شد.

نام دهکده« پلوکلی» در انگلیس بعنوان مکانی که بیشترین تعداد دیده شدن روح در آن گزارش شده در کتاب رکورد های گینس ثبت شده است.

 

 

جنگل جیغ,جنگل درینگ,عکس های جنکل فریاد

عکس های جنگل جیغ درینگ

 

 

مردم محلی ادعا می کنند که این صدا ها مربوط به افرادی است که در این جنگل گم شده و راه خروج را پیدا نکرده اند و در همان جا جان خویش را از دست داده اند. به جز این صدا های وحشتناک ادعا می شود که روح یک سرباز و یک سرهنگ ارتش که در این جنگل خود کشی نموده اند ، مدام در این جنگل در حال پرسه زدن هستند، البته تعداد افردی که به این جنگل رفته اند اندک است چون گفته می شود این جنگل انسان را زندانی نموده و هیچ راه خروجی از آن وجود ندارد. بعضی از مسافرانی که به این ناحیه سفر نموده اند در زمان شب صداهایی مانند فریادهای بلند را در این جنگل ها شنیده اند.

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: مکانهای تفریحی جهان

 

پارک خور دبی,پارک الخور,جاذبه های گردشگری دبی

پارک خور (حدیقه الخور) از جاذبه های گردشگری دبی

 

پارک خور در منطقه دبی کریک یکی از جاذبه های گردشگری دبی محسوب می‌شود. این پارک دارای امکانات تفریحی، رفاهی و آموزشی برای همه ی سنین به ویژه کودکان است و سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. یکی از دلایلی که این پارک برای کودکان بسیار خاص و ویژه شده این است که گروه سنی کودکان می توانند تا در این پارک به فعالیت های پژوهشی بپردازند و برای ساعت ها مشغول مکاشفه شوند.

دبی این روزها جز یکی از شهرهای مدرن و پیشرفته در خاورمیانه شده و سالانه تعداد زیادی توریست به سمت این شهر سفر می کنند تا از فضاهای جذاب تفریحی که در آن فراهم دیده بازدید کنند و تجربه ی سفری فوق العاده ای به دست بیاورند. پارک خور نیز یکی از جاذبه‌های گردشگری دبی است که ارزش صرف زمان برای گردش و بازدید از آن را دارد.

پارک خور در دبی,پارک الخور,دیدنی های دبی

آشنایی با امکانات تفریحی و رفاهی پارک خور

 

پارک خور دبی

پارک خور دبی در محیط 90 هکتاری با قسمت های متنوع و مختلف برای سنین و سلیقه های متفاوت به یکی از مناطق دیدنی و ییلاقی شهر دبی بدل شده است. اهالی شهر دبی، پارک خور را به عنوان حدیقه الخور و یا شهر خور می شناشند. این پارک به قدری زیبا و معروف است که هم در جذب بزرگسالان و هم کودکان بسیار موفق بوده است.

پارک خور دبی,مکانهای تفریحی دبی,جاذبه های گردشگری دبی

ورودی پارک الخور دبی

 

در داخل پارک خور دبی برای تمام اعضای خانواده امکانات تفریحی و رفاهی تعبیه شده است که به راحتی به از آن استفاده و لذت ببرید. محوطه باغ بزرگ و فضای سبز و آب نماهای بسیار زیبا که هوا و نسیم مطبوعی همراه با لذت تجربه خواهید کرد، مسیر پیاده روی، اسکله ماهیگیری و رستوران ها از امکانات تفریحی رفاهی پارک خور دبی است.

پارک الخور دبی,حدیقه الخور,مکانهای دیدنی دبی

نمایش دلفین‌ها در پارک خور

 

در این پارک یک آمفی تاتر بزرگ نیز وجود دارد که محل برگزاری کنسرت ها در زمان تعطیلات عمومی و موقعیت های خاص می باشد. شما میتوانید در وروردی شماره ی دو این پارک یک موتور سیکلت اجاره کنید و به گشت و گزار آن هم با موتور و سه چرخه در پارک بپردازید.

 

طول محوطه ی پیاده روی پارک خور در دبی طولی برابر با 5?2 کیلومتر است که در کنار نهر آب و محیط سبز و طبیعی قرار گرفته است. در پارک خور 300 گیاه مختلف وجود دارد.

 

از دیگر تفریحات جالب این پارک می توان به نمایش دلفین ها نیز اشاره کرد، در این مکان دلفین ها و شیر های آبی نمایش های متفاوتی را انجام می دهند که دیدن آن برای تمام سنین جالب و متفاوت خواهد بود.

 

شهر کودکان در پارک خور

 

پارک خور دبی,پارک الخور,جاذبه های گردشگری دبی

پارک خور (حدیقه الخور) از جاذبه های گردشگری دبی

 

این پارک مکان تفریحی آموزشی مناسبی نیز برای خردسالان و نوجوانان محسوب می‌شود زیرا علاوه بر سرزمین عجایب که در مجاورت این پارک قرار گرفته است، شهر کودکان نیز در داخل پارک تعبیه شده است.

 

 

شهر کودکان که در ورودی شماره 1 پارک قرار گرفته است اولین شهر آموزشی کودکان در شهر دبی و کشور امارات متحده عربی نام گرفته است. این مجموعه به کودکان و نوجوانان بین 2 و 15 سال اختصاص یافته است که به صورت عملی با بسیاری از زمینه های علمی، تکنولوژی، طبیعت و ... آشنا شوند که برایشان بسیار مفید و آموزنده است.

 

شهر بچه ها مکانی است که کودکان در آن به پژوهش، اکتشاف و بازی مشغول می شوند. در این مجموعه موزه ای نیز برای کودکان در نظر گرفته شده که دیدن از آن برای کودکان بسیار آموزنده و جذاب خواهد بود.

 

از دیگر بخش‌های مناسب برای کودکان در این پارک می‌توان به سالن آمفی تاتر، بخش نجوم، بخش هوا و فضا، بخش طبیعت و جانور شناسی، بخش کامپیوتر و ارتباطات، گالری، رستوران و فروشگاه های اسباب بازی اشاره داشت.

پارک خور دبی,مکانهای تفریحی دبی,جاذبه های گردشگری دبی

تصاوری از پارک خور دبی

 

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: مکانهای تفریحی جهان

 

آبشار گولفوس,آبشار گولفوس کجاست,تصاویر آبشار گولفوس

عکسی از آبشار گولفوس

آبشار گولفوس شاید به تند و تیزی دیگر آبشارها نباشد ولی یقینا یکی از آبشارهای منحصربه‌فردی است که در زندگی دیده اید. آبشار گولفوس یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین آبشارهای ایسلند است.

آبشار گولفوس کجاست؟
آبشار گولفوس( Gullfoss) آبشاری است که در دره ی رود Hvita در ایسلند واقع شده و ارتفاع کلی ریزشگاه آن 32 متر است هر چند در نظر نخست احتمالا این ارتفاع به چشم نیاید ولی زمانی که به آن نزدیک ‏تر می شوید ابهت آن بیشتر به چشم می آید. ارتفاع صخره های اطراف این آبشار به 70 متر هم میرسد و چشم‌انداز بسیار حیرت انگیزی را پدید می آورد .گولفوس قسمتی از دایره طلایی کشور ایسلند است که در جنوب این کشور و بر سر راه رودخانه خروشان سفید یا ویتا( Hvita) قرار دارد.

 

آبشار گولفوس,آبشار گولفوس کجاست,تصاویر آبشار گولفوس

آبشار گولفوس

 

در این محل دو رود عریض و بزرگ دقیقا با یک زاویه به یکجا سرازیر می شوند. به این ویژگی خاص یخچال هایی طبیعی که پشت آن دیده میشوند را هم اضافه کنید. همچنین رسیدن به آن آسان است و به آسانی میتوانید تا لبه آبشار قدم بزنید. احیانا زمانی که در حال تماشای آن هستید چند رنگین کمان هم ظاهر می شوند. با در نظر گرفتن تمام این نکات آبشار گولفوس توانسته در صدر فهرست آبشارهای معروف اروپا قرار بگیرد.

آبشار گولفوس به آبشار طلایی معروف است. آبشار گولفوس یکی از جاذبه های طبیعی پربازدید ایسلند است. آب آبشار گولفوس، از دومین یخچال طبیعی ایسلند به نام لانجوکول تامین می شود. آبشار گولفوس، آبشار پلکانی است، به دلیل آن که آب آن در دو مرحله و پس از برخورد با صخره ها، مجدداً به طرف زمین سرازیر می شود.

 

آبشار گولفوس,آبشار گولفوس کجاست,تصاویر آبشار گولفوس

آبشار گولفوس ایسلند

 
زمانی سرمایه گذاران خارجی تصمیم داشتند بر روی این آبشار نیروگاه برق آبی بسازند. ولی یک زن محلی شدیداً دربرابر این پروژه جنگید، چه بسا تهدید کرد در صورت ساختن نیروگاه، خودش را از بالای آبشار می اندازد. خوشبختانه، تلاش های او به نتیجه رسد و آبشار گولفوس نجات یافت.

 

آبشار گولفوس,آبشار گولفوس کجاست,تصاویر آبشار گولفوس

تصاویر آبشار گولفوس

 
نکات جالب درباره آبشار گولفوس:
گولفوس به معنای “آبشار طلائی” است. برای این که در روز های آفتابی آب این آبشار به رنگ طلائی در می آید. آبشار گولفوس پر آب ترین آبشار اروپاست.

آبشار دو طبقه گولفوس حدود 32 متر ارتفاع دارد. منطقه ای که آبشار در آن قرار دارد، 200 متر از سطح دریا بالاتر است.

با در نظر گرفتن تمام این نکات آبشار گولفوس توانسته در صدر فهرست آبشارهای معروف اروپا قرار بگیرد.

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 تیر 5  6:43 عصر

مجموعه: مکانهای تاریخی ایران

 

حمام خان,حمام خان سنندج,حمام ظهیری

حمام خان سنندج

 

بافت قدیمی شهر سنندج محلات متعددی دارد که به‌تبع آن حمام‌های مختلفی در آن‌ها وجود داشته که ازجمله آن‌ها می‌توان به حمام خان اشاره کرد. این حمام در بافت قدیمی و هسته مرکزی شهر واقع‌شده و این یکی از بزرگ ترین حمام‌های کردستان به شمار می‌آید.

حمام خان سنندج

حمام خان در ضلع شمالی بازار سرپوشیده سنندج، پایین‌تر از مسجد داروغه واقع است. راه‌های دسترسی به این بنا از خیابان‌های انقلاب و طالقانی و از سمت میدان انقلاب میسر است. از سمت خیابان چهارباغ و کوچه‌های پشت بازار و از سمت شمال میدان سنندج نیز می‌توان به آن دسترسی داشت.

 

تاریخچه حمام ظهیری

با استناد بر کتیبه سنگی موجود بر سردر ورودی، حمام در سال 1220ق به دستور «امان الله خان اردلان»، والی کردستان ساخته شد و در سال 1295ق به سبب تملک آن از سوی «امین التجار» (دوران حکومت فرهاد میرزای معتمدالدوله، عموی ناصرالدین شاه) مورد مرمت و باز سازی عمده قرارگرفت.

 

کتیبه‌های داخل آهنگری‌های اضلاع شمالی و جنوبی سکوهای سربینه قدمت آن‌ها به سال 1259 ه.ق برمی‌گردد. در زیر لایه جدید آهنگری‌های دوره اول تقریباً به‌صورت عمده قرار می‌گیرد، به‌جز مواردی که در سکوهای شمالی و جنوبی سربینه (حمام سرد) باقی‌مانده است.

حمام خان,حمام خان سنندج,حمام پیر ظهیری

تاریخچه حمام ظهیری

 

مرمت و بازسازی

در سال 1377 حمام خان به تملک اداره کل میراث فرهنگی درآمد و کار مرمت آن از سال 1378 آغاز شد. 

 

معماری زیبای حمام خان سنندج

حمام دارای بخش‌های مختلفی از جمله سردر ورودی، سربینه (رختکن)، میان در بینه  و خلوتی، سرویس‌های بهداشتی، حمام گرم، خزینه، آب‌انبار اضافی و تون است. ترکیب‌بندی فضاهای حمام با آب‌نماهای زیبایی با استفاده از آب قنات صورت گرفته است.

 

 

در دو سکوی این حمام دو آب‌نما از زمان «امین‌التجار» پرشده بودند و در هنگام بازسازی کشف شدند. باوجودی که تمام سنگ‌ها و فواره آن‌ها تخریب‌شده بودند که مرمت شده اند. استفاده از فضاهای کفش کن در زیر سکوها، قابل‌توجه است. حمام در بخش سرد سه آب‌نما و در بخش گرم دو آب‌نما و در هر یک از خلوتی‌ها آب نمایی در کف داشته است.

 

کف حمام سنگ از مرمر و ازاره و درپوش حمام سرد از سنگ تیشه‌ای است. سقف تمام فضاهای حمام از ترکیب طاق و گنبد است که در استحکام و ایستایی ساختمان نقش مهمی داشته است. بنا از سنگ و آجر و آهک به‌صورت بسیار گسترده ساخته‌شده است و ملات آبی در این ساختمان نقش عمده‌ای داشته است.

حمام خان,جاذبه های تاریخی سنندج,حمام ظهیری

معماری حمام خان

 

از خصوصیات شاخص این بنا تزئینات پرکار آهک‌بری با نقش و نگار متنوع و کاشی‌کاری هفت‌رنگ با موضوع‌های متنوع است. تمام سطح داخلی فضاهای حمام سرد و حمام گرم، خلوتی‌ها و حتی خزینه به شکلی متنوع آهک‌بری شده است. آهک‌بری‌های این حمام بسیار پرکار است و در آن نقوش گل و گیاه، هندسی، نقش‌های حیوان، انسان و ترکیب انسان - پرنده بکار رفته است.

 

 

نقش پرندگان نر و ماده و استفاده فراوان از نقش شیر و طاووس در حمام‌های گرم و سرد به‌طور مقارن در دو طرف سردر ورودی واقع‌شده است. در اضلاع دیگر نیز نقش‌های اسلیمی، گل‌وبوته، گل‌وبلبل به شکل ترکیبی در کاربندی‌های سقف گنبدها به چشم می‌خورد.

 

در حاشیه نقش‌ها و طرح‌های اسلیمی شکل‌های هندسی بکار رفته است. چهار طاووس در سقف گنبد سربینه و نیز نقش‌های دیگر با موضوعات انسان و پرنده که در دوره قاجار رایج بود، به‌صورت متنوع بکار رفته است. تزیینات حمام سرد شامل کاشی‌کاری آهک‌بری است. تزیینات پایه‌ها و همچنین ازاره دیوار سکوهای این بخش کاشی‌کاری هفت‌رنگ با طرح‌های اسلیمی و تزیینات دیوارها طرح شکار و نبرد شیر و اژدها است.

 

نشانی حمام خان (پیر ظهیری / موزه حمام خان):

استان کردستان، شهر سنندج، در ضلع شمالی بازار سرپوشیده سنندج،‌ پایین تر از مسجد داروغه

 

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: مکانهای تفریحی ایران

 

چشمه لادر,چشمه لادر خمینی شهر,تصاویر چشمه لادر

چشمه لادر خمینی شهر

چشمه لادر خمینی شهر یکی از آثار دیدنیِ طبیعی استان اصفهان است. این آبشار در غرب خمینی شهر قرار گرفته و بسیاری از گردشگران طبیعت دوستان را به این منطقه جذب میکند.

چشمه لادر:
چشمه لادر خمینی شهر با چشم اندازهای زیبای کوهستانی و طبیعت دلگشای اطراف خود امروزه به یکی از قطب های مهم گردشگری استان اصفهان تبدیل شده است.

چشمه لادر در پنج کیلومتری شهرستان خمینی شهر میباشد که دارای زیبایی بسیار منحصربه‌فردی است. این منطقه در جاده کمربندی خمینی شهر به نجف آباد، پس از دانشگاه ازاد اسلامی واحد خمینی شهر واقع شده است. من جمله جاذبه های گردشگری که در این منطقه موجود است میتوان به آبشار، چشمه، چشم‌انداز های دشت های اطراف و مسیر های عبور آب اشاره نمود. همچنین این منطقه دارای امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، فضای بازی بچه ها، جاده و مسیر رفت وآمد مطلوب و دو پارکینگ بزرگ با گنجایش چند هزار ماشین است.

 

چشمه لادر,چشمه لادر خمینی شهر,تصاویر چشمه لادر

چشمه لادر در پنج کیلومتری شهرستان خمینی شهر میباشد


خوشبختانه دسترسی راحت به این چشمه و آب و هوای مطلوب آن باعث شده است، این منطقه سالیانه پذیرایی گردشگران بسیاری باشد. شهرستان خمینی شهر یکی از منطقه های کوهستانی کشور به شمار میرود، چشمه لادر هم به پیروی آن، دارای فضایی کوهستانی است. منطقه گردشگری چشمه لادر دارای وسعتی حدود 230 هزار هکتار است.

 

این منطقه حاوی طبیعتی کوهستانی، ولی سرسبز و خرم در فصل ها گرم است که از جاذبه?های گردشگری جذابی بهره مند است. چشمه لادر به علت داشتن آب و هوای خنک در فصل های گرم سال مقصد بسیاری از مسافران و طبیعت دوست های در استان اصفهان و استان های مجاور است.

گردشگاه اطراف چشمه لادر چشم‌انداز زیبایی دارد. در این منطقه گردشگری طبیعی، میتوان آب نماهایی را مشاهده کرد که سبب زیباتر شدن فضای محیط شده اند، همچنین در محیط و غارهای موجود در منطقه، سیستم نورپردازی اجرا شده است تا گردشگران بتوانند در منطقه اوقات خوشی را سپری کنند. علاوه بر امکانات مذکور باید به امکانات ورزشی، مثل صخره نوردی و مسیر کوهپیمایی در آن اشاره نمود.

 

چشمه لادر,چشمه لادر خمینی شهر,تصاویر چشمه لادر

گردشگاه اطراف چشمه لادر چشم‌انداز زیبایی دارد


بهترین زمان بازدید از چشمه لادر:
چشمه لادر در فصل های سرد آب یخ‌زده و قندیل های زیبایی تشکیل میدهد . طبیعت زمستان چشمه لادر هم بسیار جذاب است، با این وجود بیش ترین میزان گردشگر را میتوان در ماه های گرم سال در چشمه لادر مشاهده کرد. بی تردید ، سر‌سبزی طبیعت و وجود آب بیش تر چشمه در فصول گرم سال، باعث بازدید بیش تر در این مکان است. در طول سال به خصوص بعد از بارش ها، باتوجه به دمای محیط در ایام تابستان عصر و شبانگاه ، در بهار در طول روز و در فصل زمستان بیش تر در ساعتهای گرم روز حضور در این منطقه لذتبخش تر خواهد بود.

 

 

چشمه لادر,چشمه لادر خمینی شهر,تصاویر چشمه لادر

چشمه لادر در فصول گرم سال، بازدیدکنندگان بیشتری دارد


نامگذاری چشمه لادر:
ساکنان این منطقه به دو شکل کلمه لادر را معنی نموده اند . برخی میگویند لادر یعنی دره ای که دور می زند، بعضی دیگر هم بر این باورند که با توجه به اینکه آب چشمه بسیار زلال بوده و از بین دره ها عبور می کرده و همچنین مثل در شفاف بوده است، لادر به معنای شفاف است.

آدرس چشمه لادر:
خمینی شهر – جاده کمربندی خمینی شهر به نجف آباد – پس از دانشگاه ازاد اسلامی خمینی شهر

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: مکانهای تاریخی جهان

 

سانتورینی,جزیره سانتورینی,جاذبه های تاریخی یونان

جزیره سانتورینی یکی از جاذبه های تاریخی یونان

 

سانتورینی یکی از زیباترین جزایر شناخته شده یونان است که از اهمیت فوق العاده ای در نزد باستان شناسان برخوردار است و سالانه گردشگران بسیاری برای تعطیلات به این جزیره زیبا سفر می‌کنند و خاطرات تکرار نشدنی را برای خود رقم می‌زنند.

سنتورینی (Santorini)

جزایر بی‌نظیر و زیبای یونان سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود می‌کشاند و هر کدام زیبایی‌های خیره‌کننده‌ای را شامل می‌شوند؛ یکی از جزایر معروف یونان جزیزه «سانتورینی» (Santorini) است.

سانتورینی,جزیره سانتورینی,santorini

جزیره زیبا و دیدنی سانتورینی (Santorini)

 

جزیره سنتورینی (Santorini) که با نام سنتی ثرا (Thera) نیز شناخته می شود در200 کیلومتری کشور یونان در دریای اژه قرار دارد. جمعیت این جزیره کمتر از 15000 نفر می باشد. جزیره سانتورینی نمای بسیار زیبایی دارد و از نظر جغرافیایی نیز بی نظیر است.

 

جزیره سنتورینی در اصل یک جزیره آتشفشانی است که در گروه جزایر سایکلد (Cyclades) قرار گرفته است. این جزیره بین جزایر لوس (Los) و آنافی (anfafi) قرار گرفته است. جزیره سنتورینی برای مناظر زیبا و بدیع و دراماتیکش شهرت جهانی دارد.

سانتورینی,جزیره سانتورینی,جاذبه های گردشگری یونان

اهمیت سانتورینی از نظر باستان‌شناسی

 

تاریخچه سانتورینی

این جزیره از قدمتی 3500 ساله برخوردار بوده تا اینکه فوران آتشفشان جزیره را در خود می‌بلعد. هنوز هم باستان شناسان در تلاشند تا قسمت‌های بیشتری از آن را از زیر خاک خارج نموده و رازهای تاریخی آن را کشف کنند. این مکان از اهمیت فوق العاده ای در نزد باستان شناسان برخوردار است چراکه با استفاده از حفاری ها و کاوش های انجام شده در حال بازسازی مجدد تاریخچه آن می باشند.

سانتورینی,جزیره سانتورینی,تاریخچه جزیره سانتورینی

آثاری از تمدن هزاره‌ ی 4 قبل از میلاد

 

یکی از برجسته ‌ترین کاوش‌ های باستان ‌شناسی در جزایر دریای اژه، آکروتینی است که در از سال 1967 میلادی به راه افتاد. آثاری از تمدن هزاره‌ ی 4 قبل از میلاد تا قرن 17 قبل از میلاد در این منطقه کشف شد.

 

این جزیره نخست محلی برای تبعید افرادی بوده که توسط رومی ها تبعید می شدند اما بعدها این ساکنان اولیه جزیره، بنای ساخت سانتورینی را گذاشتند. روزگاری این جزیره در سال 1204 میلادی مورد حمله و تجاوز دزدان دریایی قرار گرفت. ترک ها نیز در تاریخ این منطقه سهیم اند که تا سال 1956 میلادی بر این جزیره حکمرانی کردند.

سانتورینی,جزیره سانتورینی,جاذبه های تاریخی یونان

تصاویر آثار باستان‌شناسی جزیره سانتورینی

 

جزیره ی سانتورینی در یونان تا پیش از فوران آتشفشان در سال 1500 قبل از میلاد شکل دایره ای داشته است ولی نیروی فوق االعاده زیاد مواد مذاب باعث شد تا بخش مرکزی این جزیره به زیر آب برود. تمام متعلقات مینوسی ها که در آن زمان در جزیره زندگی می کردند نابود و با خاکستر آتشفشان پوشانده می شود و همینطور بعد ها موج های عظیم به جزیره ی کرت (Crete) می رسد و تمام تمدن مینوسی ها را از بین می برد.

 

در حال حاضر شکل هلالی این جزیره باعث به وجود آمدن یک خلیج کوچک و طولانی در درون آن شده است که به آن کالدرا می گویند. این بزرگ ترین خلیج به این شکل بر روی کره زمین است.

 

در طول قرن‌ها و سالیان دراز  یونانیان بر لبه تیز این آتشفشانهای بلند، روستاهایی را بنا نهادند که زیباییش در کنار آبی دل‌انگیز خلیج آن چشم هر بیننده‌ای را به خود معطوف می‌کند. در کنار خانه‌های سفید این جزیره می‌توان به گنبدهایی آبی که بر روی صخره‌های شیب‌دار ساخته شده‌اند نیز اشاره کرد.

سانتورینی,جزیره سانتورینی,آثار تاریخی جهان

سانتورینی یونان

 

موزه باستان شناسی ثرا

موزه ی باستان شناسی ثرا (Archaeological Museum of Thera)، آثار کشف ‌شده از مکان‌ های تاریخی مانند آکروتیری (Akrotiri) و جزایر سیکلدیز (Cyclades) را در معرض نمایش قرار می ‌دهد. پس از این که ساختمان اصلی موزه ی مربوط به سال 1902 در یک زلزله تخریب شد، این بنای جدید را در سال 1960 ساختند.

 

موزه چندین دوره ‌ی تاریخی تا اواخر عصر رومی‌ را در بر می ‌گیرد و نمایشگاه ‌های آن تاریخ و جغرافیای ثرا و همینطور میراثی به قدمت دوران نوسنگی را ارائه می‌ دهند. برخی از آثار قابل توجه موزه می ‌توان کوره ‌ی پخت سفال، وان حمام و اشکال سفالی به سبک ددالیک (daedalic) را نام برد که قدمت آن ها به قرن 7 بر می‌گردد و به خوبی حفظ شده است.

سانتورینی,جزیره سانتورینی,جاذبه های تاریخی یونان

تصاویر جزیره سانتورینی

 

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یکشنبه 99 تیر 1  5:51 عصر

مجموعه: مکانهای تاریخی ایران

 

قلعه شوش,قلعه شوش کجاست,تصاویر قلعه شوش

عکس قلعه شوش

یکی از جذاب ترین جاذبه های تاریخی و تماشایی ایران و استان خوزستان قلعه شوش است که بر روی تپه باستانی شوش و در کنار کاخ آکروپل قرار گرفته است. در این مقاله درباره تاریخچه این قلعه تاریخی و زیبا بیشتر میخوانید.

قلعه شوش کجاست؟
قلعه شوش در شهر شوش قرار دارد شوش شهری است که در نزدیکی دزفول قرار دارد و تنها با 45 دقیقه رانندگی از مرکز شهر دزفول میتوانید به این شهر پر از رمز و راز برسید.

 

قلعه شوش,قلعه شوش کجاست,تصاویر قلعه شوش

تصاویری از قلعه شوش

 
تاریخچه قلعه شوش:
قلعه شوش در زمان قاجار ساخته شد. قلعه شوش قلعه ای است که توسط ژاک دمورگان فرانسوی برای سکونت باستان شناسان فرانسوی در نزدیکی آرامگاه دانیال نبی در شوش بر روی تپه ای تاریخی بنا شده است. چیزی که قلعه شوش را در بین گردشگران مشهور نموده به جز طراحی خیره کننده و منظره های منحصربه فرد قلعه، آجرهای آن است، آجرهایی که از کاخ داریوش گرفته شده و برای بنای این قلعه بکار رفته اند. در برخی از آجرهایی که برای ساخت قلعه استفاده شده آجرهایی می بینید که به خط میخی زیگورات چغازنبیل منقوش شده اند.

 

قلعه شوش,قلعه شوش کجاست,تصاویر قلعه شوش

قلعه شوش کجاست

 
هدف از ساخت قلعه شوش:
مقصود از ساخت این قلعه فی الواقع مکانی برای نگهداری از آثار تاریخی بود که در منطقه شوش پیدا می شد. یک گروه باستان شناس فرانسوی پس از تحقیق در منطقه شوش و بدست امدن اثرهای با ارزشی که هیچگونه تدابیر امنیتی برای آن لحاط نشده است، اینجا را برای محافظت از اثرهای به دست آمده ایجاد کردند.

معماری قلعه شوش:
قلعه ها معمولاً بر روی بلندی و ارتفاع ساخته میشوند تا کاملاً مشرف به اطراف باشند قلعه شوش هم از این قانون مستثنی نیست و بر روی بلندترین نقطه شهر بنا شده است.

پلان قلعه شوش به صورت ذوزنقه ساخته شده است. این ذوزنقه قاعده ای کوچک در سمت شمال دارد و از نظر معماری شبیه به زندان باستیل در فرانسه است. تقسیم بندی کلی قلعه با دو حیاط و فضای اطراف آن شکل گرفته است و سه راه ورودی برای رسیدن به قلعه موجود است که یکی از راه‌های ورودی بسته شده است.

در قسمت زیرین حیاط مرتفع تر دوم، دو زیرزمین قرار دارد. مصالح اصلی بکار رفته در این قلعه خشت است ولی روی آنها با آجرهایی که برای دوره های گوناگون تاریخی هستند پوشیده شده است.

در این قلعه تزئینات چشم نوازی بکار رفته که تماشای آنها جالب توجه است تزئیناتی که حاوی درگاه های قوسی، نماهای تزیینی با آجر، نقاشی هایی به سبک تلفیقی اروپایی و شرقی و آجرهای کتیبه دار هستند.

این قلعه که در مهر ماه سال 1380 خورشیدی در لیست آثار ملی ایران قرار گرفته از سال 1371 بعنوان پایگاه باستان شناسی و انبار نگهداری اشیای تاریخی استفاده می شود.

 

 

قلعه شوش,قلعه شوش کجاست,تصاویر قلعه شوش

قلعه شوش

 
آثار موجود در قلعه شوش:
از آنجایی که قلعه شوش محل استقرار باستان شناسان فرانسوی و ابزارآلات آنان بود، یادگارهایی از کارها و فعالیت های آنان بین سالها 1895 میلادی تا بعد از انقلاب اسلامی در قلعه موجود است که برای بسیاری از بازدیدکنندگان به خصوص افردی که به باستان شناسی و تاریخ علاقه مندند، بسیار جذاب است. من جمله این اشیاء و وسیله میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

دستگاه تقطیر آب، به احتمال زیاد از آب تقطیر شده توسط این دستگاه، برای ظهور و چاپ عکس های آنالوگ استفاده می کردند.

- دستگاه پرس و مته دستی برای استفاده های متفرقه
- یک دستگاه ماشین لندروور
- جک دستی برای بالابردن اشیا سنگین در محوطه باستانی شوش
- دمنده ذغال سنگ برای افزایش حرارت ذغال سنگ
- گاری چهارچرخ
- بالابر دستی و ...

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: مکانهای تاریخی جهان

 

قلعه روملی حصار استانبول,قلعه روملی حصار,معماری قلعه روملی

روملی حصار، از جاذبه های توریستی ترکیه

 

قلعه و استحکامات نظامی روملی حصار دارای یک برج کوچک و سه برج اصلی و مهم است. همچنین 13 سنگر دیده بانی هم روی دیوارهای قلعه روملی حصار قرار دارد.

در ترکیه قلعه های متعددی قرار دارد که غالبا به منظور محافظت از شهرها دربرابر حمله دشمنان و کنترل حرکات آنان احداث شده اند. در این مطلب تصمیم داریم یکی از زیباترین قلعه های ترکیه با نام قلعه روملی حصار را معرفی کنیم.

 

قلعه روملی حصار در ترکیه
قلعه روملی حصار در تنگه بسفر در ساحل «روملی» در استانبول واقع شده است، و یکی از قلعه های معروف کشور ترکیه است. اسم روملی حصار به معنای قلعه ای در قلمرو رومی ها میباشد و توسط سلطان محمد دوم و در فاصله سال های 1451 و 1452 و تنها در عرض 4 ماه احداث شد.

 

قلعه روملی حصار استانبول,قلعه روملی حصار,تصاویر قلعه روملی

عکس های قلعه روملی حصار

 

قلعه روملی حصار و استحکامات نظامی قسمتی از برنامه آماده سازی برای محاصره شهر قسطنطنیه (استانبول امروزی) بود که در آن زمان قسمتی از قلمرو رومی ها به شمار می رفت. این قلعه در کناره تنگه بسفر قرار گرفته و هدف از احداث
آن، قطع ارتباط نظامی و جلوگیری از ارسال کمک های تجاری و دریایی از طریق تنگه بسفر به قسطنطنیه بود. جالب است بدانید که این قلعه تنها در عرض 4 ماه ساخته شده است و هنوز هم شکوهمند و پابرجا در گوشهای از ساحل بسفر خودنمایی می کند.

 

قلعه روملی حصار استانبول,جاذبه هایی که در نزدیکی روملی,قلعه روملی حصار از جاذبه های گردشگری ترکیه

تصاویر قلعه روملی حصار استانبول

 

معماری قلعه روملی حصار
قلعه و استحکامات نظامی روملی حصار دارای یک برج کوچک و سه برج اصلی و مهم است. همچنین 13 سنگر دیده بانی هم روی دیوارهای قلعه قرار دارند و سه برج را به یکدیگر مرتبط می کنند. یکی از این سنگرهای دیده بانی به صورت چهارضلعی، شش تای آنها به صورت منشوری با گوشه های متعدد و شش تای دیگر هم به صورت استوانه ای ساخته شده اند. برج اصلی که برج ساریسا پاشا نامیده می شود در قسمت شمالی قرار گرفته و استوانه ای شکل است. این برج 23?30 متر قطر دارد، دیوارها 7 متر ضخامت دارند و 9 طبقه تشکیل دهنده این برج در انتها به ارتفاع 28 متر می رسند. امروزه این برج بخاطر گرامیداشت سلطان محمد فاتح به نام برج فاتح شناخته می شود.

 

قلعه روملی حصار استانبول,قلعه روملی حصار از جاذبه های گردشگری ترکیه,مکانهای تاریخی ترکیه

قلعه روملی حصار

 

ساعات بازدید از روملی حصار استانبول
قلعه روملی حصار که از دیدنی های استانبول میباشد از سال 1960 میلادی بعنوان موزه و محلی برای اجرای جشنواره ها و کنسرت ها در فضای آزاد مورد استفاده قرار می گیرد. موزه روملی حصار در تمامی روزهای هفته به جز چهارشنبه ها باز است و از 15 آوریل تا 2 ژوئیه گردشگران تور استانبول میتوانند از ساعت 9 الی 19 عصر و از 3 ژوئیه تا 14 آوریل بین ساعات 9 الی 17 به این مکان دیدنی و تاریخی مراجعه کنند.

 

 

قلعه روملی حصار استانبول,معماری قلعه روملی,مکانهای تاریخی ترکیه

نمای داخلی قلعه روملی حصار

 

جاذبه هایی که در نزدیکی روملی حصار قرار دارند
قلعه در بخش اروپایی شهر استانبول است و بناهای تاریخی و محله های معروفی در نزدیکی آن موجود هستند. مانند: موزه ی آشیان، محله ی بِبِک و آرناووت کوی. در کنار قلعه و ساحل بسفر چند کافه و رستوران خوب موجود است که بهترین صبحانه های ترکی سنتی را سرو می کنند.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 
<      1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
سه شنبه 99 مرداد 14
امروز:   1282 بازدید
دیروز:   1103  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
سرباز ولایت
Different.fdan
به سوی فردا
Smile of dream
نظرمن
EMOZIONANTE
لحظه های آبی
خورشید تابنده عشق
ن والقلم ومایسطرون
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

آخرالزمان و منتظران ظهور
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
د نـیـــای جـــوانـی
منتظر ظهور
فرزانگان امیدوار
عصر پادشاهان
بامبو
***جزین***
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
لنگه کفش
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
● بندیر ●
اتاق دلتنگی
دیار عاشقان
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
اگه باحالی بیاتو
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
سکوت ابدی
عاشق آسمونی
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
دانلود آهنگ جدید
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل

اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
* رز آبی *
امام زمان (ع)
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com