سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
دانش فرا گیرید ؛ چرا که در تنهایی، همدم و در غربت، همره و در خلوت، هم صحبت است [امام علی علیه السلام]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یکشنبه 99 اردیبهشت 28  5:13 عصر

مجموعه: عجایب گردشگری

 

صخره های مواج هایدن,هایدن,صخره هایدن

صخره‌های مواج هایدن (hyden rock)

 

صخره های امواجی شکل یکی از پدیده های شگفت انگیز طبیعی اند که در شرق شهر کوچک هایدن در غرب استرالیا قرار گرفته اند و سالانه مورد بازدید بسیاری از گردشگران قرار می‌گیرد.

صخره‌های مواج استرالیا

صخره های امواجی شکل یکی از پدیده های شگفت انگیز طبیعی اند که در شرق شهر کوچک هایدن در غرب استرالیا قرار گرفته اند. نام صخره های موجی هایدن استرالیا صخره های جالب از شکل خاصشان که شبیه به امواج بلند اقیانوسی هستند، گرفته شده است.

استرالیا,عجایب گردشگری جهان,دیدنی های استرالیا

موج‌های صخره‌ای هایدن یکی از جاذبه‌های گردشگری استرالیا

 

شکل‌گیری صخره‌های مواج هایدن

باید به این نکته توجه کرد که فرم خاص صخره‌های موجی هایدن (Hyden and Wave Rock) در اثر پدیده موج تشکیل نشده است، بلکه در اثر فرسایش هوایی که در زیر سطح زمین رخ داده، قبل از اینکه به بیرون نمایان شود، اتفاق افتاده است و نتیجه آن هم شکل دواری است که در بالای صخره‌ها می‌بینید و شما را احتمالا یاد موج دریا می‌اندازد. این امواج از گرانیت تشکیل شده اند و 15 متر ارتفاع و 110 متر طول دارند.

استرالیا,عجایب گردشگری جهان,دیدنی های استرالیا

دیواره‌ی صخره مواج هایدن

 

دیواره‌ای در بالای این صخره‌ها وجود دارد که مثل یک محافظ عمل می‌کند. این دیواره کمک می‌کند تا آب باران در سد ذخیره شود. این دیواره در سال 1951 ساخته شد.

 

بازدید از موج صخره ای استرالیا

در محوطه ای از سنگ های ماقبل تاریخ قدم زدن روی فرشی از گل های وحشی، زیر آسمان آبی روشن، گوش سپردن به پیچش باد در لابلای درختان، تجربه ای عالی و بی نظیر خواهد بود. با هر قدم از شکل و اندازه این سنگ ها که در اثر شرایط آب و هوایی فرسایش یافته اند، متعجب خواهید شد.

صخره های مواج هایدن,صخره هایدن,عجایب گردشگری

تصاویر دیدنی از صخره‌های مواج هایدن (hyden rock)

 

صخره موج در 94کیلومتر شهر کوچکی به نام هایدن و 296 کیلومتر شهر پرت در جنوب غربی استرالیا واقع شده است. برای رسیدن به پرت( Perth) می بایست از پایتخت استرالیا چهار ساعت رانندگی کنید و یا یک ساعت پرواز را انتخاب کنید. برای این منطقه اتوبوس بخش عمومی هر دو هفته یکبار در نظر گرفته شده است.

صخره مواج هایدن,جاذبه های گردشگری استرالیا,صخره هایدن

موج صخره‌ای استرالیا سالانه مورد بازدید بسیاری از گردشگران قرار می‌گیرد

 

در راه رسیدن به منطقه متوجه تغییر کاملا بارز پوشش گیاهی در منطقه می شوید. در امتداد جاده از منطقه ای با پوشش گیاهی متراکم و جنگلی به سمت فلاتی با پوشش گیاهی باز تر و صحرایی می روید و سپس شاهد رویش گل های زیبای صحرایی خواهید بود. همچنین در هنگام عبور از جاده های این منطقه می توانید کانگاروها را تماشا کنید که در میان جاده در حال پریدن هستند

دیدنی های جهان,جاذبه های گردشگری جهان,صخره هایدن

صخره هایدن یکی از عجایب گردشگری جهان

 

شهر هایدن شاید شهر بزرگی نباشد، اما دیدنی‌های آن محدود به صخره‌های موجی هایدن نیست. فرش‌های رنگینی از گل‌های وحشی غرب استرالیا که از ماه سپتامبر تا نوامبر می‌رویند. دیدن پرندگان بومی که تعداد آن‌ها به حدود 40 گونه‌ی خاص و متفاوت می‌رسد، بازدید از پارک وحشی هایدن که در آن کوالا‌های دوست داشتنی و تعدادی کانگوروی سفید کمیاب نگهداری می‌شود، بازدید از صخره‌های بومی غار Mulka و...

صخره هایدن,موج سنگی هایدن,هایدن استرالیا

مناظر زیبای صخره‌‌ی هایدن

 

امکانات اقامتی در شهر کوچک هایدن زیاد است، از متل‌های کوچک و زیبا گرفته تا هتل‌هایی مخصوص بک پکر‌ها و کلبه‌های کوچک. علاوه بر این، در این شهر نانوایی ها، مغازه‌های اغذیه فروشی، رستوران‌ها و کافه‌های خوبی برای هر ذائقه‌ای وجود دارد.

صخره مواج هایدن,جاذبه های گردشگری استرالیا,صخره هایدن

موج‌ صخره‌ای هایدن واقع در استرالیا

 

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: مکانهای تاریخی ایران

 

برج خواجه نعمت,دیوار خواجه نصیر,معماری برج خواجه نعمت

برج خواجه نعمت

برج خواجه نعمت در تاریخ 15 اسفند ماه 1379بعنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. برج خواجه نعمت در مجاورت روستای عقدا از توابع شهرستان اردکان قرار دارد.

آشنایی با برج خواجه نعمت در روستای عقدا
برج خواجه نعمت که به دیوار خواجه نصیر هم معروف است مربوط به دوره ایلخانی- دوره صفوی است. این برج به پیشنهاد خواجه نعمت به دولت مرکزی برای استفاده کاروان ها بنا گردیده است که دارای دو شتر خوان برای خواباندن و استراحت شتران نیز بوده است. برج خواجه نعمت در مجاورت بازمانده های حصار قدیمی روستای عقدا از توابع شهرستان اردکان قرار دارد.


دیوار خواجه نصیر در تاریخ 15 اسفند ماه 1379 با شماره? ثبت 3612 بعنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

برج خواجه نعمت,دیوار خواجه نصیر,معماری برج خواجه نعمت

عکس های برج خواجه نعمت

 

معماری برج خواجه نعمت (دیوار خواجه نصیر)
برج خواجه نعمت ساختمانی سه‌طبقه از خشت و گل است و هر سه‌طبقه بنا در فاصله‌های یک متری، روزنه‌های دیده‌بانی، تیرکش، پوشش آجرفرش در بام، پوشش چلیپایی سقف غرفه‌های داخلی و کف را دارد. در دیوارهای هر سه طبقه، در فاصله های یک متری، روزنه های دیدبانی و تیرکش وجود دارد.  ورود اصلی بنا در ضلع شرقی و در ارتفاع چهار متری زمین قرار دارد. در ساخت آن از سنگهای کوهی استفاده شده است.

 

برج خواجه نعمت,دیوار خواجه نصیر,معماری برج خواجه نعمت

تصاویر برج خواجه نعمت

 

دیوارهای داخلی برج خواجه نعمت از آجر بوده است و بصورت دیوار کوتاه از سقوط افراد جلوگیری میکرده است در وسط برج چاه آبی قرار داشته است و راه خروجی جهت افراد بوده است.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

شنبه 99 اردیبهشت 27  7:0 عصر

مجموعه: مکانهای تاریخی جهان

 

موزه گوگنهایم,موزه گوگنهایم نیویورک,موزه گوگنهایم کجاست

موزه گوگنهایم نیویورک

موزه گوگنهایم نیویورک یک شاهکار خیره کننده معماری میباشد که سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب میکند. موزه گوگنهایم در طی این چند سال بازسازی شده است.

تاریخچه موزه گوگنهایم:
موزه رابرت گوگنهایم نیویورک از موزه های مشهور شهر نیویورک است. این موزه که در 1937 میلادی افتتاح شد توسط معمارآمریکایی فرانک لوید رایت (مشهورترین معمار تاریخ آمریکا) طراحی گردید. محاسبات فنی این بنا را ویلیام وسلی پیترز انجام داد.

 

موزه گوگنهایم,موزه گوگنهایم نیویورک,موزه گوگنهایم کجاست

موزه گوگنهایم

 
معماری موزه گوگنهایم:
نمای خارجی موزه گوگنهایم یک استوانه سفید رنگ است که با بتن استحکام شده ساخته شده و بسوی آسمان تاب می خورد. به علاوه منحنی های دراماتیک بنای موزه در نمای خارجی، از نمای داخل جالب توجه تر هم بنظر می رسند.

 

موزه گوگنهایم,موزه گوگنهایم نیویورک,موزه گوگنهایم کجاست

نمای بیرونی موزه گوگنهایم نیویورک

 
نمای ساختمان امروزی موزه گوگنهایم نیویورک، از 12 دیوار مارپیچ و فضای داخلی آن، از سطوح شیبدار مارپیچ تشکیل یافته است که توسط یک رمپ پیوسته در 6 طبقه بالا پیچ خورده و بالا آمده است که طول آن بیش از 400 متر میباشد و استفاده از این رمپ سبب شده است که طبقات با مرز مشخصی جداسازی نشوند و به داخل یکدیگر امتداد یابند. و یک فضای داخلی منحصر به فرد را بوجود آورده است. این ساختمان مدرن شامل 70 بخش برای نمایش آثار هنری می باشد.

 

موزه گوگنهایم,موزه گوگنهایم نیویورک,موزه گوگنهایم کجاست

تصاویر موزه گوگنهایم نیویورک

 
گیراترین نقطه ی مجموعه، رمپ مارپیچ داخل آن است که آثار هنری در امتداد آن و روی دیوارها به نمایش در آمده اند. بنا به گفته ی لوید رایت این خصوصیت بسیار جذاب است چرا‌که بازدیدکنندگان موزه با ورود به موزه می توانند با اسانسور به بالاترین نقطه موزه برسند و پس از سطوح شیب دار در حالیکه اثرهای هنری را می بینند، به پائین ساختمان بیایند.

موزه گوگنهایم هم از نظر فرم و هم از نظر رنگ آمیزی اش مثل ارگانیسمی است که از داخل قبرستان سر بر می آورد. نمای خارجی آن بسیار صیقلی و به صورتی زبر نازک کاری شده است و از اندک ساختمان هایی است که رایت تزئین ننمود.

 

موزه گوگنهایم,موزه گوگنهایم نیویورک,موزه گوگنهایم کجاست

نمای داخلی موزه گوگنهایم

 
در ساخت این موزه 7000 متر مکعب بتن و 700 تن فولاد ساختمانی برای نماسازی و ساختار استفاده شده است؛ بتن بکار رفته در این ساختمان شامل سه نوع بتن برای مراحل مختلف است که شامل بتن مسلح تقویت شده با Lelite برای زیربنای اصلی، بتن سبک برای رمپ و بتن مخلوط با ماسه برای پوسته بیرونی است.

 

موزه گوگنهایم,موزه گوگنهایم نیویورک,موزه گوگنهایم کجاست

عکس از موزه گوگنهایم نیویورک

 
اختلاف نظر در ساخت موزه گوگنهایم نیویورک:
ساخت موزه گوگنهایم نیویورک 16 سال به طول انجامید و در این بین، بحث هایی مختلفی در خصوص تضاد شکل طراحی شده موزه با فضای شهری نیویورک وجود داشت. همچنین هنرمندان به شکل شیبدار دیوارها و راهرو موزه، اعتراض داشتند. علت اعتراض آنها این بود که شکل شیب دار راهروها و دیوارها را مناسب برای نمایش اثرهای هنری نمی دانستند.

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

چهارشنبه 99 اردیبهشت 24  5:44 عصر

مجموعه: مکانهای زیارتی ایران و جهان

 

امزاده جعفر و حمیده خاتون,امامزاده جعفر تهران,امامزادگان جعفر و حمیده خاتون

امامزادگان جعفر و حمیده خاتون

 

زیارتگاه امامزادگان جعفر و حمیده خاتون که از نوادگان امام موسی بن ‏جعفر علیه السلام هستند در منطقه باغ فیض شهر تهران قرار گرفته است. محوطه باصفای این زیارتگاه مکانی برای زائران و مشتاقان فرزندان و نوادگان اهل بیت(ع) است.

امامزادگان جعفر و حمیده خاتون

امامزادگان جعفر و حمیده خاتون که از نوادگان امام موسی بن ‏جعفر علیه السلام هستند، به گفته? اهالی قدیمی و مطلع باغ فیض این دو ‏بزرگوار که خواهر و برادر بوده‌اند، در کودکی برای دیدن امام رضا علیه ‏السلام راهی ایران شده بوده‌اند، که در بین راه در این روستا دچار بیماری ‏شده و رحلت می‌کنند و در همین محل دفن می‌شوند.‏

 

از این دو امامزاده شجره نامه‌ای در ‏دست نیست، اما به گفته اهالی قدیمی محله باغ فیض زائرین امامزادگان جعفر و ‏حمیده خاتون (علیهما السلام) از ابتدای دفن این دو بزرگوار در این محل آثار و ‏برکاتی زیادی از ایشان دیده‌اند، که گواه آن است که آن‌ها از ذریه و فرزندان ‏ائمه معصومین (علیهما السلام) هستند و نفوذ معنوی که این بزرگواران در ‏بین اهالی منطقه دارند، نشانه‌ مراتب و کرامات ایشان است.

زیارتگاه امزاده جعفر و حمیده خاتون,امامزاده جعفر تهران,امامزادگان جعفر و حمیده خاتون

محوطه امامزاده جعفر و حمیده خاتون

 

محوطه زیارتگاه امامزاده جعفر و حمیده خاتون

آستان امامزادگان جعفر و حمیده خاتون (علیهما السلام) در محوطه ای وسیع و مشجربه مساحت حدود 7000 متر مربع، با ‏مساحتی بالغ بر یک هکتار و زیربنایی معادل 600 متر مربع در دو طبقه، در ‏شمال حیات آن و مشرف بر درختان کهنسال و قنات قدیمی قرار گرفته است. این بنا از سال 1370 مورد بازسازی قرار گرفته است. 

 

پس ‏از عبور از در ورودی امامزاده به یک راهروی پهن و بزرگ، تعدادی مغازه و ‏دفتر کار در سمت چپ و راست آن دیده می‌شود. شورایاری، نمایندگی ستاد ‏بازسازی عتبات عالیات، انجمن خیریه، فروشگاه محصولات مذهبی و ‏فرهنگی. این فضا به یک سری پله عریض ختم می شود که به محوطه بزرگ ‏امامزاده خواهد رسید.

 

در روبرو تعدادی درخت چنار چند صد ساله دیده می ‏شود که از زیر آن قنات باغ فیض که آب زیادی دارد، به سمت جنوب محوطه ‏و باغ باصفای آن جریان دارد. در سمت راست درختان چنار،  مقابل بقعه، گلزار شهدای ‏باغ فیض وجود دارد، که فضای معنوی خاصی به محوطه داده است، در سمت ‏چپ هم مرقد چند شهید گمنام جنگ تحمیلی قرار دارد. حیاط امامزاده جعفر و حمیده خاتون از ‏گذشته تاکنون آرامگاه بسیاری از اهالی محل نیز بوده است.

 

در شبستان حرم این امامزاده‌ها دو ضریح با فاصله 5.5 متر از یکدیگر قرار دارند و ضریح سمت راست مربوط به امامزاده سیدجعفر(ع) و ضریح سمت چپ مربوط به سیده حمیده خاتون(ع) است. ضریح شرقی منسوب به بی بی حمیده خاتون (س) و غربی منسوب به امامزاده جعفر (ع) است.

 

صحن حرم

برای ورود به صحن حرم، پس ازبالا آمدن از چند پله سنگی واقع در ‏شمال محوطه امامزاده، وارد ایوان صحن می‌شوید، که دارای یک در بزرگ ‏اصلی و دو در کوچک در سمت چپ و راست آن برای ورود جداگانه خواهران ‏و برادران در نظر گرفته شده است. معمولاً درب بزرگ به غیر از ایام مراسم ‏بزرگ، بسته است.

امزادگان جعفر و حمیده خاتون,امامزاده جعفر تهران,امامزادگان جعفر و حمیده خاتون

امامزادگان جعفر و حمیده خاتون

 

معماری زیارتگاه امامزادگان جعفر و حمیده خاتون

زیارتگاه امامزادگان جعفر و حمیده خاتون(ع) از جمله یادگاری های بافت قدیمی ده باغ فیض است که در گذشته بنای امامزاده به صورت بنایی ساده ‏خشتی و دو گنبد گلی در بین باغ‌های متعدد میوه و زمین‌های کشاورزی این ‏محله واقع شده بود. ‏

 

ضریح دو امامزاده ترکیبی از نقره و آب طلا است و داخل ضریح نیز با چوب و سنگ مرمر کار شده است. سقف ‏حرم تماماً آینه کاری و با نصب روشنایی بزرگی در سقف آن، جلوه خاصی به ‏صحن حرم داده است.

 

بنای فعلی شامل یک ایوان، شبستان و فضای جانبی مسقف، زیبا و بزرگی ‏برای برگزاری مراسم بویژه در فصل سرما است. در ساقه گنبد 8 پنجره آهنی ‏به نشانه ستاره هشت پر اسلامی کار گذاشته شده و معماری بنا کاملاً اسلامی و ‏سنتی است.‏‎

امزاده جعفرتهران,امامزاده جعفر تهران,امامزاده جعفر و حمیده خاتون

امامزادگان جعفر و حمیده خاتون

 

قدمت زیارتگاه امامزاده جعفر و حمیده خاتون

قدمت و پیشینه? دقیق بنای این امامزاده مشخص نیست، اما وجود چند درخت ‏تنومند و کهنسال گردو، بید و چنار در صحن و حیاط این امامزاده که سن آن‌ها به 400 تا 500 سال می ‌رسد و همچنین عبور قنات از وسط حیاط امامزاده، ‏حاکی از قدمت طولانی این بنا دارد.‏‎

 

بازسازی و مرمت زیارتگاه امامزاده جعفر و حمیده خاتون

‏پس از  انقلاب اسلامی بنای سنگی و گنبد گلی، که چندین بار مرمت و ‏بازسازی شده است، در سال 1368 بازسازی و تکمیل و بنای گلی آن به ‏صورت شیروانی و پیازی شکل می شود.‏ بنای آجری بقعه از سال 1370 مورد بازسازی مجدد قرار می گیرد. ‏سال 1377 دو ضریح چهارگوشِ مشابه و مشبک با ترکیبی از نقره و آب طلا ‏به برای دو امامزاده که در فاصله 5/5 متراز همدیگر قرار دارند، ساخته شد ‏و روی دو سنگ مرمرین قرار گرفت.

 

نشانی امامزاده جعفر و حمیده خاتون

آستان امامزادگان جعفر و حمیده خاتون (علیهما السلام) در میان خیابان‌های 22 بهمن (شمال) وشهید ناطق نوری (شرق) و بلوار اشرفی اصفهانی و شهید امیر ابراهیم (غرب) و در محله باغ فیض از منطقه 5 شهرداری تهران قرار گرفته است.

 

چنانچه از بزرگراه همت و از بخش شمالی باغ فیض وارد ابتدای خیابان اصلی ‏آن شوید، در سمت راست خود دو گلدسته ی بلند زیبا با تاق نمای بین آن و ‏درب بزرگ، که ورودی اصلی امامزاده را تشکیل می‌دهد، خواهید دید.

 

در سال‌های اخیر این مکان مذهبی از نظر فعالیت‌های فرهنگی جزء ‏امامزادگان پویا و فعال بود و این مجموعه با یاری و هزینه‌های مردمی ‏توانسته است در خود کتابخانه، مجتمع فرهنگی ـ ورزشی ، سالن اجتماعات و... را ‏ایجاد کند.‏

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

چهارشنبه 99 اردیبهشت 24  5:33 عصر

مجموعه: عجایب گردشگری

 

تری هتل,هتل آینه ای,هتل آینه های مکعبی

تری هتل با 5 اتاق درختی مجزا در سوئد قرار دارد

 

بعضی افراد که در عرصه گردشگری فعالیت می کنند خلاقیت های عجیب و غریبی به خرج داده اند تا  بتوانند نظر توریست ها را بخود جلب کنند، یکی از این تلاش ها ساخت هتل های کاملاً متفاوت است.

یکی از مهم ترین مواردی که در سفر باید به آن توجه داشت محل اقامت است. برخی از افراد دوست دارند در هتل های شیک اقامت داشته باشند و برخی هم چادر زدن و یا اقامت در یک هتل غیرعادی را ترجیح میدهند. شما درصورتی که حق انتخاب داشته باشید ترجیح می دهید در زمان سفر کجا اقامت کنید؟ در یک هتل شیک، گران قیمت و البته متعارف یا  جایی غیرعادی ولی لبریز از هیجان؟ در این مطلب با یکی از هتل های غیرعادی اما شگفت انگیز آشنا می شویم.

 

تری هتل,تصاویر هتل آینه ای,هتل آینه های مکعبی

اتاق آینه ای تری هتل

 

تری هتل,اتاق آینه های مکعبی,تصاویر اتاق آینه های مکعبی

عکس های اتاق آینه ای مکعبی 

 

تری هتل در سوئد
تری هتل با 5 اتاق درختی مجزا، در 50 کیلومتری شهر لولی در شمال سوئد قرار گرفته است. هر کدامیک از اتاق ها با همکاری معماران برجسته ی اسکاندیناویایی در ارتفاع بین 4 و 6 متری ساخته شده اند و از طریق پلکان، پل، یا پله های جمع شدنی قابل دسترس هستند. اتاق های این اقامت‌گاه به صورت لانه ی پرنده مشابه لانه ی پرنده ی غول پیکر ، در بین تنه ی درختان احداث شده اند.

 

اتاق آینه های مکعبی,تری هتل کجاست,هتل های عجیب و غریب

نمایی از اتاق آینه ای در زمستان

 

اتاق آینه های مکعبی در سوئد

متفاوت ترین اتاق تری هتل، مکعبی به اضلاع 4 متر است که کاملا از آیینه پوشیده شده و محیط زیبای پیرامون خود را منعکس می کند. آینه ها خانه ساخته شده را از چشم انداز طبیعی پیرامون آن مخفی می کند. این اتاق با وجود زیبائی مشکلاتی هم دارد. مکعب آینه ای از زاویه های خاصی قابل دیدن نیست، بنابراین طراحان باید راهی برای جلوگیری از برخورد پرندگان با آن بیاندیشند.

 

اتاق آینه های مکعبی,هتل عجیب,هتل های عجیب و غریب

تصاویر اتاق آینه ای مکعبی

 

در این خانه آینه ای داشتن یک تخت دونفره، توالت، سالن و یک تراس پشت بام، اقامتی عالی را برای دو نفر فراهم می کند. دوش و سونا در دو ساختمان مجزا در کنار هم واقع شده اند. تمام اتاق های درخت WiFi رایگان دارند. برای غذا خوردن می توانید به مهمانخانه Britta که حدود 10 دقیقه با هتل فاصله دارد بروید.

 

اتاق آینه های مکعبی,هتل عجیب,هتل های عجیب و غریب

نمای اتاق آینه ای مکعبی

 

اتاق آینه های مکعبی,هتل های عجیب و غریب,تری هتل

فضای داخلی اتاق آینه ای

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 99 اردیبهشت 22  7:40 عصر

مجموعه: مکانهای تاریخی جهان

 

قلعه تراکای,جزیره تراکای,لیتوانی

قلعه‌ای زیبا و باشکوه در جزیره تراکای

 

قلعه تاریخی و باشکوه جزیره تراکای، تنها قلعه‌ی موجود در اروپای شرقی است که در یک جزیره ساخته شده است. این قلعه واقع در شبه جزیره ی تراکای بین بخش جنوبی دریاچه‌ی گالو و لوکا است. قلعه لیتوانی برای افرادی که به مکان های رمز آلود و تاریخی علاقه دارند، انتخاب بسیار مناسبی است. این قلعه یکی از پر بازدید ترین مکان های لیتوانیست.

قلعه جزیره تراکای

قلعه تراکای توسط دوک‌های لیتوانی و در قرن چهاردهم بین سال های 1350 تا 1377 احداث شده است. در حقیقت "Kestutis" دوک و قانون‌گذار لیتوانی در قرون وسطی دستور ساخت این بنا را صادر کرد.

 

بعدها پسر او عملیات ساخت این بنا را ادامه داده و سرانجام نیز در همین قلعه، دار فانی را وداع گفت. در آن زمان این قلعه به عنوان اقامتگاه سلطنتی مورد استفاده بود. از سوی دیگر  شهر تراکای نیز در آن برهه‌ی زمانی، به عنوان پایتخت کشور شناخته شده و به همین دلیل این قلعه از اهمیت استراتژیکی بالایی برخوردار بود. 

قلعه تراکای,جزیره تراکای,لیتوانی

قلعه‌ای زیبا و باشکوه در جزیره تراکای

 

قلعه تراکای پس از این که پایتخت از تراکای به ویلنیوس تغییر یافت، تا حدودی اهمیت سیاسی اش را از دست داد. با این حال تا مدت زمانی طولانی به عنوان اقامتگاه مورد علاقه ی نجیب زادگان دوک نشینی بزرگ لیتوانی باقی ماند. در قرن 16 ام قلعه به زندان نجیب زادگان در جنگ تبدیل شد.

 

قسمت زیادی از قلعه تراکای در قرن 17 ام تخریب شد اما باقی مانده های آن توسط پارک ملی تراکای محافظت می شود.

قلعه تراکای,جزیره تراکای,لیتوانی

قلعه‌ای زیبا و باشکوه در جزیره تراکای

 

معماری قلعه تراکای

قلعه جزیره تراکای به سبک گاثیک طراحی شده شامل یک قصر، یک سیاهچاله و اقامتگاه که توسط استادان معماری دوران قرون وسطی طراحی شده میباشد. این سازه ها با دیوار های بلند و محکم دفاعی که در سوی دیگر آن ها آب رودخانه ی گالو قرار دارد، محاصره می شوند.

 

پل چوبی 300 متری منتهی به قلعه، کانال 12 کیلومتری پیوند دهنده ی دو دریاچه، تالار ها و گالری های فوق العاده زیبا، حتی افرادی که به تاریخ علاقه مند نیستند را به وجد میآورند.

قلعه تراکای,جزیره تراکای,لیتوانی

قلعه‌ای تراکای یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری لیتوانی

 

محبوبت قلعه جزیره تراکای در بین گردشگران

امروزه درهای این کاخ زیبا به روی عموم و گردشگران باز است.

 

- موزه قلعه تراکای

در داخل قلعه موزه‌ای بر پا است که نمایشی قدرتمند و باشکوه از قرون وسطی را به بازدیدکنندگان نشان می‌دهد. این موزه از دو مجموعه ی اصلی تشکیل شده. در این مکان مجموعه ای از سکه ها و چندین مدل از انسان های قرون وسطایی و بسیاری اشیا و گنجینه های تاریخی دیگر نگهداری می شوند.

 

- برگزاری مراسم‌های ویژه

با برگزاری مراسم و رویدادهای مختلفی همچون اجرای کنسرت‌های موسیقی، این کاخ تماشایی نزد مردم اقبال بیشتری نیز یافته است. نبرد شوالیه‌ها از دیگر فعالیت‌هایی است که در این قلعه برگزار شده و هم از سوی مردم محلی و هم از طرف گردشگران و بازدید کنندگان خارجی مورد توجه فراوانی قرار گرفته است. این شهر با برگزاری مراسم‌های تاریخی و تماشایی متنوع، در جلب هر چه بیشتر بازدید کنندگان به این منطقه، تأثیری بسزا داشته است.

 

- تفریحات آبی و رستوران‌های دریاچه

در دریاچه‌ای که این قلعه را احاطه کرده، انواع فعالیت‌های تفریحی آبی از جمله قایقرانی و تورهای تفریحی با کشتی برگزار می‌شود. همچنین رستوران‌های بسیاری در شهر تراکای، با ایجاد فضایی دنج و راحت، پذیرای میهمانان هستند، رستوران‌هایی که انواع خوراک‌های لذیذ تاتاری را به مشتریان خود عرضه می‌کنند. 

قلعه تراکای,کاخ تراکای,مکان های تاریخی جهان

قلعه‌ی جزیره تراکای

 

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یکشنبه 99 اردیبهشت 21  8:29 عصر

مجموعه: مکانهای زیارتی ایران و جهان

 

امامزاده دال ذال,امامزاده دال ذال در تبریز,تاریخچه امامزاده دال ذال

امامزاده دال ذال تبریز

امامزاده دال ذال در محله میارمیار تبریز قرار دارد و شامل دو قبر کوچک با پوششی از کاشی سبز رنگ معمولی و ساده است که در کنار هم قرار گرفته اند و ساکنان آنها را زیارت می کنند. این بنای متبرک از روزگاران قدیم محل توجه و علاقه مردم تبریز بوده است.

تاریخچه امامزاده دال ذال:
امامزاده دال ذال یکی از آثار مهم تاریخی مرکزی شهر تبریز که جنبه ی مذهبی- اسلامی دارد مسجد دال و ذال و زیارتگاه دو تن از بزرگان دین است که در همین منطقه اعدام و شهید شدند.

تاریخ ساخت بنای نخست بقعه مشخص نیست ولی در دوره های گوناگون تعمیر و بازسازی شده است. در پاورقی کتاب تاریخ و جغرافی دارالسلطنه تبریز، تعمیر بقعه و مسجد را در سال 1193ق بدست حاج اسدالله نامی خبر داده؛ اسرار علیشاه از تعمیر فرد عالی همتی سخن گفته است. بر اساس کتیبه ای که به دیوار ضلع غربی نصب شده، بقعه در سال 1380ش با تلاش حاج جعفر دهقان افروز تجدید بنا شده است.

امامزاده دال ذال در تاریخ 5 تیر 1384 با شماره? ثبت 11984 بعنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

امامزاده دال ذال,امامزاده دال ذال در تبریز,تاریخچه امامزاده دال ذال

عکس از ضریح امامزاده دال ذال


معماری امامزاده دال ذال:
در نمای اصلی بقعه و مسجد دال و ذال سه در ورودی و چهار پنجره ی آهنی سبز رنگ موجود است که درب میانی و درب و پنجره ای که در ضلع شرقی قرار دارد مربوط به مسجد است و بر بالای هر کدام از درب ها کتیبه ای نصب شده است که کتیبه ی درب میانی از جنس مرمر ومتن آن آیه ی 18 از سوره ی مبارکه ی توبه و کتیبه ی درب ضلع شرقی از جنس کاشی آبی و فیروزه ای است و عبارت" مسجد دال ذال" بر روی آن حک شده است و درب ضلع غربی و سه پنجره ی آن متعلق به بقعه ی امامزاده دال ذال است.

ابعاد بقعه دوازده متر طول با شش متر عرض است که دارای پلان مستطیل شکل است نمای بیرونی دارای اندازه ای به ارتفاع یک مترو نیم از جنس مرمر است و قسمتهای بالای آن با آجرهای سه سانتی نما کاری شده است.

دو مناره ی فلزی در این نما موجود است و بالای در ورودی بقعه کتیبه ای از کاشی آبی و فیرزه ای نصب شده و عبارت زیر روی آن حک شده است:

آستان مقدس نوادگان امیرالمومنین(ع) ، فرزندان جناب محمد حنفیه حضرت حذیفه و ابراهیم.

 

امامزاده دال ذال,امامزاده دال ذال در تبریز,تاریخچه امامزاده دال ذال

امامزاده دال ذال

 
آدرس امامزاده دال ذال:
استان آذربایجان شرقی ـ شهرستان تبریز ـ بخش مرکزی ـ شهر تبریز ـ محله مهادمین ـ کوچه میار میار بین خیابان فردوسی و خیابان شریعتی شمالی کنونی

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: مکانهای تفریحی جهان

 

پارک ملی یالا, پارک ملی یالا در سریلانکا,پارک ملی یلا

پارک ملی یالا، پربازدیدترین و دومین پارک بزرگ در سریلانکا است

 

پارک ملی یالا دارای یک تنوع از اکوسیستم از جمله جنگل های مرطوب موسمی، جنگل های موسمی خشک، جنگل نیمه برگریز،مراتع، باتلاق، تالاب، و سواحل شنی است.

سریلانکا و یکی از جاذبه های دیدنی آن
سریلانکا جزیره ای واقع در جنوب آسیا، اقیانوس هند و جنوب کشور هند است.
پایتخت سیاسی سریلانکا سری جایاواردنپورا کوته و پایتخت تجاری آن شهر کلمبو است. سریلانکا اخیرا توانسته است اسم خود را در فهرست مقاصد مشهور توریستی دنیا به ثبت برساند. این ‏کشور به لحاظ برخورداری از طبیعتی زیبا، پارک های طبیعی، مناظر باستانی و فرهنگی همواره توجه گردشگران زیادی را بخود جلب نموده است‎.

 

پارک ملی یالا,عکس پارک ملی یالا در سریلانکا,پارک ملی یلا

پارک ملی یالا

 

صنعت گردشگری یکی از منابع ارزی سریلانکا به حساب می آید و بعد از نیروی کار، منسوجات و ‏چای مقام چهارم را دارا می باشد. در این مطلب با پارک ملی یالا، یکی از بزرگ ترین پارک های سریلانکا آشنامی شویم.

پارک ملی یالا
پارک ملی یلا پر بازدیدترین پارک در سریلانکا است. در سال 2002 حدود 156.867 گردشگر از این پارک بازدید کردند. خارجیان، به خصوص اروپایی ها، 30? از کل بازدید کنندگان را تشکیل می دهند.

 

 

پارک ملی یالا,پارک ملی یالا در سریلانکا,تنوع زیستی در پارک ملی یالا

بسیاری از پرندگان نادر  را میتوان در پارک ملی یالا مشاهده کرد

 
پارک ملی یالا در جنوب شرقی سریلانکا و 12 کیلومتری کیریندا( Kirinda) قرار گرفته است. فاصله پایتخت سریلانکا، کلمبو تا این پارک حدود 300 کیلومتر است. پارک ملی یالا در مساحتی بالغ بر 1268 کیلومتر مربع قرار گرفته و پوشش گیاهی اش شامل جنگل، دشت و بوته زار است. حیات وحش این پارک بسیار قابل توجه است و احتمالش زیاد است که پلنگ، فیل،بوفالو، کروکودیل و میمون ها را از نزدیک مشاهده کنید.

 

آب و هوای پارک یالا
پارک ملی یالا علی رغم پوشش گیاهی سرسبز آن، به ویژه در فصل موسمی، در محیطی گرم و نیمه خشک قرار دارد. دما از 26 تا حدود 38 درجه متغیر است. از ماه سپتامبر تا دسامبر یالابیش ترینمیزان بارش خود را تجربه می کند.

 

پارک ملی یالا,پارک یالا در سریلانکا,تنوع زیستی در پارک ملی یالا

تصاویر پارک ملی یالا

 

تنوع زیستی در پارک ملی یالا
پارک یالا دارای یک تنوع از اکوسیستم از جمله جنگل های مرطوب موسمی، جنگل های موسمی خشک، جنگل نیمه برگریز، جنگل خار، مراتع، باتلاق، تالاب، و سواحل شنی است. پارک یالا در بین تمام پارک های ملی بهترین مکان برای تماشای حیات وحش است. در این پارک میتوانید گروه های رنگارنگ لک لک را ببینید که در سواحل تالابی پرسه می زنند و کروکودیل ها در گوشه ای آفتاب می گیرند و چرت می زنند. طاووس ها با پرهای زیبا و رنگارنگشان در بین جنگل خودنمایی می کنند و میمون ها هم در گوشه و کنار از شاخه ها آویزان شده اند.

 

پارک ملی یالا,پارک یالا در سریلانکا,کس های پارک ملی یالا

آهوی قهوه، یکی از حیوانات پارک ملی یالا

 


در مجموع بیش از 32 گونه پستاندار در این پارک زندگی می کنند. گونه های در حال نابودی و نادر مانند خرس تنبل، پلنگ، فیل، بوفالوی آبی، گراز وحشی، گوزن خال دار، آهوی قهوه ای و شغال طلایی هم در پارک ملی یالا تحت حفاظت زندگی می کنند.

 

گفته می شود پلنگ های پارک ملی زیرگونه هایی از همسایگان هندی خود هستند. پلنگ ها تقریباً در همه جای پارک زندگی می کنند و میتوان آنها را دید. با این حال، بهترین زمان برای تماشای پلنگ ها بین ماه های ژانویه تا جولای است.


گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: مکانهای تاریخی ایران

 

کلیسای بیت لحم,کلیسای بیت لحم اصفهان,کلیسا

کلیسای بیت لحم (بدخِهم یا بتقِحِم) از بزرگترین و زیباترین کلیساهای اصفهان

 

در ایران به دلیل وجود اقلیت مسیحی، کلیساهای متعددی در سراسر ایران بنا شده که یکی از کلیساهای معروف ایران، کلیسای بیت‌ا‌للحم مقدس است که سابقه آن به دوره صفویه می‌رسد. کلیسای بیت لحم یکی از کلیساهای زیبا و بزرگ اصفهان به شمار می رود که نقاشی‌های داخلی و نمای خارجی این کلیسا کم نظیر است. کلیسای بیت لحم با نام کلیسای بدخِهم یا بتقِحِم یا بتلهم مقدس نیز شناخته می شود.

کلیسای بیت لحم (بدخهم) اصفهان

اصفهان یکی از شهرهایی است که آثار تاریخی بسیاری را در دل خود جای داده است. قدمت بیشتر آثار تاریخی موجود در شهر اصفهان به دوره صفویه و پایتختی اصفهان به‌ویژه در دوره شاه عباس کبیر می‌رسد.

 

کلیسای بیت لحم هم در دوره صفویه و پادشاهی شاه عباس کبیر، در سال 1306 هجری قمری (1628 میلادی) و به وصیت بازرگان معروف آن دوران به نام خواجه پطرس ولیجانیان بنا شد. آرامگاه خواجه پطرس ولیجانیان و چند تن از اعضای خانواده‌ی او نیز در حیاط کلیسا قرار دارد.

 

کلیسای بیت لحم بسیار نزدیک به کلیسای هاکوپ و کلیسای مریم مقدس (آسدوادزادزین مقدس) و در شمال این دو کلیسا قرار دارد.

 

معماری زیبا و باشکوه کلیسای بیت لحم

کلیسا بیت لحم,کلیسای بیت لحماصفهان,مکانهای تاریخی اصفهان

آشنایی با معماری کم نظیر کلیسای بیت لحم

 

کلیسای بیت لحم از خشت و آجر ساخته شده است و بزرگترین گنبد را در میان کلیساهای جلفای اصفهان دارد. این کلیسای زیبا در میان دوازده‌ کلیسای کنونی بلندترین گنبد را به خود اختصاص داده است. این گنبد زیبا از دور نمایان و قابل تشخیص است.

 

نمای خارجی کلیسای بیت لحم نمایانگر سبک معماری ایرانی است. مصالح به کار رفته در ساختمان عبارت اند از خشت و آجر. دیوارهای داخلی با گچ پوشانده شده‌اند و بر روی تمامی دیوارهای کلیسای بیت لحم، نقاشی‌هایی با موضوعاتی برگرفته از کتاب مقدس نقش بسته. در قسمت پایین دیوارها نیز از کاشی‌های لعابدار به رنگهای نیلی و آبی برای تزیین استفاده شده است.

 

پلان کلیسا از نوع تالارهای گنبددار مستطیل شکل است که در جهت شرقی-غربی قرار گرفته و دارای گنبدی دوجداره با هشت نورگیر در قسمت پایین گنبد است. ارتفاع این بنا از سطح زمین 25 و قطر آن 11 متر است. گنبد با چهار قوس به چهار ستون بزرگ متصل به دیوارهای شمالی و جنوبی بنا تکیه کرده است.

 

سمت غربی بنا دارای ایوانی دو طبقه است که ورودی اصلی کلیسا در این سمت قرار دارد. در بالای قسمت داخلی ورودی اصلی بالکنی قرار دارد با پلکانی در سمت جنوبی ورودی، ورودی دوم کلیسا در قسمت جنوبی آن واقع است. محراب کلیسا که در قسمت شرقی بنا قرار دارد دارای دو اطاقک مستطیلی شکل در دو سوی آن میباشد.

 

مرمت و بازسازی کلیسای بیت لحم

کلیسا بیت لحم,کلیسای بدخهم اصفهان,کلیساهای اصفهان

مرمت و بازسازی کلیسای بیت لحم

 

کلیسا در سال 1850 میلادی با خطر تخریب مواجه شد ولی در سال 1870 بوسیله هوان جان الیازیان مرمت و بازسازی شده و باین ترتیب از ویرانی نجات یافت. برج ناقوس در سال 1897 میلادی در بالای در ورودی باختری کلیسا ساخته شد.

 

تعدادی از سنگ قبرها همراه با حیاط شمالی کلیسا به علت تعریض خیابان جانبی آن در سال 1936 میلادی به خیابان نظر منضم گردید. در سال 1970 به علت عبور ماشینهای سنگین از خیابان نظر گنبد کلیسای بدخهم ترک برداشت که به موقع توسط سازمان فرهنگ و هنر مرمت گردید.

کلیسای بدخهم,کلیسای بدخهم اصفهان,کلیسا

نمای خارجی کلیسای بیت لحم

 

کلیسای بیت لحم را می‌توان هم از نظر نقاشی‌های زیبای داخلی و هم از نظر نمای خارجی، باشکوهترین کلیسای اصفهان دانست. به خصوص اینکه دارای بزرگترین گنبد در میان کلیساهای جلفای اصفهان است.

 

روزنامه دیلی تلگراف در مقاله‌ای که در نوامبر 2016 منتشر کرد، این کلیسا را در فهرست 23 کلیسای زیبای جهان قرار داد. نام این کلیسا از تاریخ 17 اسفند 1381 با شماره 7643 در فهرست آثار ملی ایران قرار دارد.

 

• کتابی به نام نگارنامه و راهنمای کلیسای بیت لحم جلفای اصفهان درباره? این کلیسا به چاپ رسیده‌است.

 

آدرس کلیسای بیت لحم (بدخهم):

استان اصفهان، شهر اصفهان، خیابان نظر شرقی، میدان بزرگ جلفا

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: مکانهای تفریحی جهان

 

پارک ملی یالا, پارک ملی یالا در سریلانکا,پارک ملی یلا

پارک ملی یالا، پربازدیدترین و دومین پارک بزرگ در سریلانکا است

 

پارک ملی یالا دارای یک تنوع از اکوسیستم از جمله جنگل های مرطوب موسمی، جنگل های موسمی خشک، جنگل نیمه برگریز،مراتع، باتلاق، تالاب، و سواحل شنی است.

سریلانکا و یکی از جاذبه های دیدنی آن
سریلانکا جزیره ای واقع در جنوب آسیا، اقیانوس هند و جنوب کشور هند است.
پایتخت سیاسی سریلانکا سری جایاواردنپورا کوته و پایتخت تجاری آن شهر کلمبو است. سریلانکا اخیرا توانسته است اسم خود را در فهرست مقاصد مشهور توریستی دنیا به ثبت برساند. این ‏کشور به لحاظ برخورداری از طبیعتی زیبا، پارک های طبیعی، مناظر باستانی و فرهنگی همواره توجه گردشگران زیادی را بخود جلب نموده است‎.

 

پارک ملی یالا,عکس پارک ملی یالا در سریلانکا,پارک ملی یلا

پارک ملی یالا

 

صنعت گردشگری یکی از منابع ارزی سریلانکا به حساب می آید و بعد از نیروی کار، منسوجات و ‏چای مقام چهارم را دارا می باشد. در این مطلب با پارک ملی یالا، یکی از بزرگ ترین پارک های سریلانکا آشنامی شویم.

پارک ملی یالا
پارک ملی یلا پر بازدیدترین پارک در سریلانکا است. در سال 2002 حدود 156.867 گردشگر از این پارک بازدید کردند. خارجیان، به خصوص اروپایی ها، 30? از کل بازدید کنندگان را تشکیل می دهند.

 

 

پارک ملی یالا,پارک ملی یالا در سریلانکا,تنوع زیستی در پارک ملی یالا

بسیاری از پرندگان نادر  را میتوان در پارک ملی یالا مشاهده کرد

 
پارک ملی یالا در جنوب شرقی سریلانکا و 12 کیلومتری کیریندا( Kirinda) قرار گرفته است. فاصله پایتخت سریلانکا، کلمبو تا این پارک حدود 300 کیلومتر است. پارک ملی یالا در مساحتی بالغ بر 1268 کیلومتر مربع قرار گرفته و پوشش گیاهی اش شامل جنگل، دشت و بوته زار است. حیات وحش این پارک بسیار قابل توجه است و احتمالش زیاد است که پلنگ، فیل،بوفالو، کروکودیل و میمون ها را از نزدیک مشاهده کنید.

 

آب و هوای پارک یالا
پارک ملی یالا علی رغم پوشش گیاهی سرسبز آن، به ویژه در فصل موسمی، در محیطی گرم و نیمه خشک قرار دارد. دما از 26 تا حدود 38 درجه متغیر است. از ماه سپتامبر تا دسامبر یالابیش ترینمیزان بارش خود را تجربه می کند.

 

پارک ملی یالا,پارک یالا در سریلانکا,تنوع زیستی در پارک ملی یالا

تصاویر پارک ملی یالا

 

تنوع زیستی در پارک ملی یالا
پارک یالا دارای یک تنوع از اکوسیستم از جمله جنگل های مرطوب موسمی، جنگل های موسمی خشک، جنگل نیمه برگریز، جنگل خار، مراتع، باتلاق، تالاب، و سواحل شنی است. پارک یالا در بین تمام پارک های ملی بهترین مکان برای تماشای حیات وحش است. در این پارک میتوانید گروه های رنگارنگ لک لک را ببینید که در سواحل تالابی پرسه می زنند و کروکودیل ها در گوشه ای آفتاب می گیرند و چرت می زنند. طاووس ها با پرهای زیبا و رنگارنگشان در بین جنگل خودنمایی می کنند و میمون ها هم در گوشه و کنار از شاخه ها آویزان شده اند.

 

پارک ملی یالا,پارک یالا در سریلانکا,کس های پارک ملی یالا

آهوی قهوه، یکی از حیوانات پارک ملی یالا

 


در مجموع بیش از 32 گونه پستاندار در این پارک زندگی می کنند. گونه های در حال نابودی و نادر مانند خرس تنبل، پلنگ، فیل، بوفالوی آبی، گراز وحشی، گوزن خال دار، آهوی قهوه ای و شغال طلایی هم در پارک ملی یالا تحت حفاظت زندگی می کنند.

 

گفته می شود پلنگ های پارک ملی زیرگونه هایی از همسایگان هندی خود هستند. پلنگ ها تقریباً در همه جای پارک زندگی می کنند و میتوان آنها را دید. با این حال، بهترین زمان برای تماشای پلنگ ها بین ماه های ژانویه تا جولای است.


گردآوری: بخش گردشگری بیتوته


 
<      1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
شنبه 99 مرداد 18
امروز:   269 بازدید
دیروز:   1369  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
سکوت ابدی
لحظه های آبی
به سوی فردا
ن والقلم ومایسطرون
سرباز ولایت
Different.fdan
Smile of dream
نظرمن
EMOZIONANTE
خورشید تابنده عشق
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

آخرالزمان و منتظران ظهور
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
د نـیـــای جـــوانـی
منتظر ظهور
فرزانگان امیدوار
عصر پادشاهان
بامبو
***جزین***
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
لنگه کفش
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
● بندیر ●
اتاق دلتنگی
دیار عاشقان
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
اگه باحالی بیاتو
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
عاشق آسمونی
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
دانلود آهنگ جدید
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل

اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
* رز آبی *
امام زمان (ع)
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com