سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
رأی با تأمل حاصل می شود و رأی خام پشتیبان بدی است . [امام علی علیه السلام]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 100 مهر 8  6:33 عصر

مجموعه: گرافیک دستی و کامپیوتری

 

آل این وان,خرید آل این وان,مینی پی سیع

کامپیوتر آل این وان

 

استفاده کودکان از کامپیوتر

در عصر حاضر با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن برنامه های آموزشی مجازی و بعضا تکالیف، استفاده کودکان از کامپیوتر، امری اجتناب ناپذیر و ضروری شده است. اهمیت استفاده از رایانه ها در عصر حاضر اثبات شده است اما بسیاری از خانواده ها با توجه به مضراتی که برای استفاده کودکان از رایانه بیان می کنند تمایل کمتری به تهیه آن دارند. در ادامه اطلاعات بیشتری در ارتباط با این موضوع ارائه خواهیم کرد. 

 

تاثیر استفاده کودکان از کامپیوتر

طبق مطالعات انجام شده از مرکز رسانه های دیجیتال کودکان، 21 درصد از جمعیت کودکان دو سال و کمتر از دو سال از رایانه استفاده می کنند. علاوه بر این 58 درصد کودکان سه تا چهار ساله و 77 درصد کودکان پنج تا شش ساله نیز از کامپیوتر استفاده می کنند. از برخی جهات استفاده از رایانه در سنین پایین خوب است و باعث رشد آن ها می شود اما رایانه ها دارای معایبی نیز هستند که ممکن است بر سلامت کودک تاثیر بگذارد. دانستن جوانب مثبت و منفی می تواند به شما در کاهش مضرات آن یاری برساند و مزایای استفاده از آن را بیشتر کند. 

 

اثرات مثبت استفاده از رایانه

دسترسی کودکان به کامپیوتر و اینترنت، آن ها را خلاق تر و اجتماعی تر می کند. استفاده از رایانه می تواند رشد تحصیلی را بهبود بخشد و کودکان را با دنیای بیرون آشنا سازد. همچنین استفاده از نرم افزارهای آکادمیک به پیشرفت کودکان در مدرسه کمک می کند.

 

پیشرفت علمی

بهره گیری از رایانه، مهارت های ارتباطی را افزایش می دهد و فرصتی برای افزایش یادگیری، پیوند و درک دنیای بیرون ایجاد می کند.

 

گسترش جهان بینی

استفاده از کامپیوتر، دید جهانی کودکان را گسترش می دهد. جوانان در مناطق روستایی می توانند ار موزه های هنری بازدیدهای مجازی داشته باشند و کودکان شهری می توانند مزارع و جنگل ها را به صورت علمی مورد بررسی قرار دهند. ضمن این که می توانند به اطلاعات سایر کشورها دسترسی داشته باشند. 

 

افزایش خلاقیت

رایانه ها به کودکان در بسیاری از گروه های سنی امکان می دهد مهارت های هنری در عکاسی، فیلم سازی، طراحی، موسیقی و... را افزایش دهند و خلاقیت خود را افزایش دهند. 

 

آل این وان,خرید آل این وان,مینی پی سیع

آل این وان برای کودکان

 

اثرات منفی استفاده از رایانه

رایانه های امروزی زندگی کودکان را در هر سنی تغییر داده است و علاوه بر داشتن مزایا در یادگیری و ایجاد سرگرمی، تاثیرات منفی نیز در رشد و سلامت آن ها خواهد گذاشت که با آگاهی از مشکلات احتمالی می توانید به فرزندتان در بهره مندی سالم از کامپیوتر کمک کنید. 

 

مدت زمان خیره شدن به صفحه نمایش

طبق تحقیقات انجام شده کودکان بسیار خردسال نیز بطور منظم از رایانه ها استفاده می کنند. خیره شدن طولانی مدت کودکان به صفحه نمایش و انجام بازی های کامپیوتری سلامت آن ها به خطر می اندازد. توصیه می شود برای کودکان زیر دو سال از رایانه استفاده نشود و برای سنین بالاتر بیش از یک یا دو ساعت در روز از کامپیوتر استفاده نشود. 

 

مشکلات جسمی

استفاده طولانی مدت از کامپیوتر موجب کم تحرکی کودکان و کاهش رشد آن ها می شود. استفاده مکرر از رایانه موجب افزایش ضربان قلب و ایجاد استرس می شود و همچنین به دلیل کار کشیدن بیش از حد از مچ دست مشکلات جسمی به دنبال خواهد داشت. بنابراین با کنترل استفاده کودکان خود از کامپیوتر، آن ها را از آسیب های احتمالی حفظ خواهید کرد. 

 

مسائل رفتاری

استفاده زیاد از کامپیوتر علاوه بر ایجاد مشکلات جسمی، کودکان را از لحاظ رفتاری نیز به خطر می اندازد. تعامل با افراد ناشناس و غیر قابل اعتماد و ایجاد حواس پرتی در کلاس درس از جمله تاثیرات منفی در رفتار کودک است. 

 

مشکلات روان شناختی

بسیاری از کودکان و نوجوانان در صورت استفاده طولانی مدت، مبتلا به اعتیاد به رایانه می شوند و هنگام دور بودن از آن علائم افسردگی از خود بروز می دهند. در صورت مشاهده همچنین رفتارهایی محدودیت های زمانی رایانه را بیشتر کنید و اگر مشکل فرزند شما ادامه دار شد از پزشک متخصص کمک بگیرید. 

 

آل این وان,خرید آل این وان,مینی پی سیع

انتخاب کامپیوتر مناسب برای کودکان

 

استفاده کودکان از کامپیوتر در سنین مختلف

اگر به استفاده کودک خود از کامپیوتر فکر می کنید، احتمالا از خود می پرسید که فرزند شما باید چند سال سن داشته باشد تا بتواند با مفاهیمی مانند حرکت دادن ماوس، کلیک بر روی آیکون ها و ... آشنا شود. اکثر کودکان در سن دو سالگی می توانند تعاملات معنی داری با کامپیوتر داشته باشند. در ادامه کارکرد کودکان با کامپیوتر را در سنین مختلف بررسی می کنیم. 

 

•نوزادان (0-2)

کودکان در سن نوزادی از مهارت های جسمی و شناختی برای استفاده از کامپیوتر برخوردار نیستند و تنها ممکن است از تماس های تصویری یا فشار دادن کلید ها لذت ببرند. 

 

•کودکان نوپا (2-3)

در این سن کودکان معمولا به استفاده از رایانه کنجکاوی بیشتری نشان می دهند و می توانند با کمک بزرگسالان حروف و اعداد را شناسایی کنند. توجه کنید در این سن برای فرزندتان رایانه شخصی در نظر نگیرید و زمان محدودی برای استفاده آن ها از کامپیوتر در نظر بگیرید.

 

•کودکان با رنج سنی 3-4 سال

کودکان در این سن از کنترل موس و استفاده از صفحه کلید لذت می برند. استفاده آن ها در این سن باید به چند بازی ساده در روز محدود شود و نمی توانند بطور مستقل با کامپیوتر کار کنند. 

 

•سن پیش دبستانی (5-7)

در این مرحله بچه ها می توانند با استقلال بیشتری از کامپیوتر استفاده کنند و از بازی ها و فعالیت های پیچیده تر لذت ببرند. همچنین برای انجام فعالیت های متناسب با سن و تکالیف مدرسه نیاز است زمان بیشتری را با کامپیوتر سپری کنند.

 

•خردسالان (8-12)

فاصله سنی 8 تا 12 سال زمانی چالش برانگیز برای فرزندان شما خواهد بود چراکه آن ها به استفاده مستقلانه و ایجاد حریم خصوصی می پردازند اما به اندازه کافی بالغ نیستند که همیشه بهترین تصمیم را بگیرند مخصوصا وقتی صحبت از تعاملات آنلاین باشد. آن ها در این سن شروع به تهیه وسیله شخصی می کنند بنابراین تاکید بر قوانین و انتظارات از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. 

 

•نوجوانان (13-18)

نوجوانان ممکن است همیشه بهترین استفاده را از رایانه نداشته باشند؛ اما قادر به انجام پروژه های پیچیده و کارهای هنری و خلاقانه، برنامه نویسی و گرافیک و ... با استفاده از رایانه ها هستند. کمی تشویق در این حوزه می تواند بچه ها را از مصرف کننده به خلق کننده سوق دهد. خرید کامپیوتر در این سن برای فرزند شما ضروری است مخصوصا در سنین 16 تا 18 سال چرا که قبل از رفتن به دانشگاه لازم است یکسری مهارت ها را کسب کنند. 

 

آل این وان,خرید آل این وان,مینی پی سیع

انتخاب کامپیوتر مناسب برای کودکان

 

ضرورت استفاده کودکان از کامپیوتر

بسیاری از والدین این تفکر را دارند که وجود کامپیوتر برای فرزندانشان تنها وسیله ای برای بازی و جستجوی بی هدف در اینترنت است. درحالیکه این طرز فکر کاملا اشتباه است و بزرگترها می توانند کودکان را به سمتی سوق دهند که به جای مصرف کننده بودن، از این وسیله برای یادگیری بیشتر و خلاقیت در راستای بهبود و پیشرفت خود و جامعه استفاده کنند.

 

امروزه کودکان در دنیایی متفاوت و پیشرفته ای رشد می کنند که لازمه آن استفاده از تکنولوژی های مختلف از جمله کامپیوتر، موبایل و ... است و در بسیاری از مدارس، آموزش استفاده از کامپیوتر از سنین پیش دبستانی آغاز می شود. خلاقیت و پرورش تفکر از سنین کودکی تا نوجوانی می تواند سبب انعطاف پذیری بهتر فرد در بزرگسالی شود.

 

 

از جمله مواردی که استفاده از کودکان از کامپیوتر با توجه به آن ها ضروری است، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

•استفاده در موارد آموزشی و تکالیف مدرسه

•اهمیت فراوان در امور تحقیقاتی و علمی

•کاربرد فراوان در زمینه یادگیری هنرهای مختلف از جمله انیمیشن، فیلم سازی، گرافیک

•یادگیری امور برنامه نویسی و مفاهیم رایانه ای، هوش مصنوعی و ...

•طراحی و تولید محصولات صنعتی و ساخت محصولاتی نظیر ربات

•تفریح و سرگرمی

 

 

منع استفاده کودکان از کامپیوتر در دنیای امروز امری غیر ممکن است در نتیجه با آگاهی و دانش لازم سعی کنیم آن ها به سمت یادگیری بیشتر هدایت کنیم.

 

آل این وان,خرید آل این وان,مینی پی سیع

کامپیوتر بدون کیس

 

انتخاب کامپیوتر مناسب برای کودکان

حال که ضرورت استفاده از کامپیوتر از سنین کودکی برای ما مشخص شد مسئله ای که می بایست به آن توجه کنیم، انتخاب کامپیوتر مناسب برای کودکان است. علاوه بر مشخصات نرم افزاری رایانه انتخابی، انتخاب بین کامپیوترهای شخصی (PC)، آل این وان، مینی پی سی و لپ تاپ شاید کمی سخت باشد. هرکدام از این موارد دارای برتری و محدودیت هایی می باشند.

 

کامپیوترهای شخصی شاید کمی قدیمی باشند و در دنیای امروزی جای زیادی اشغال کنند، لپتاپ ها نیز با توجه به حساسیت بیشتر، شاید برای کودکان مناسب نباشند. گزینه مینی پی سی با توجه به اشغال جای کمتر نسبت به کامپیوترهای معمولی و آل این وان با توجه به اینکه کمترین فضا را برای یک کامپیوتر رومیزی اشغال می کند محبوب ترین گزینه های انتخابی هستند. با توجه به ظاهر بهتر کامپیوترهای همه کاره (آل این وان) بسیاری از خانواده ها این گزینه را انتخاب می کنند.

 

کامپیوتر آل این وان (ALL IN ONE)

کامپیوتر آل این وان دستگاهی حد واسط کامپیوتر و لپ تاپ می باشند که با جای دادن قطعات سخت افزاری در بدنه ای کوچک، تا حدودی شبیه به لپ تاپ هستند. در دستگاه های آل این وان کیس های قدیمی برداشته شده و همه چیز در مانیتور تعبیه شده است. کامپیوترall in one  با دارا بودن یک صفحه مانیتور lcd با قابلیت های کامپیوتری می توانند بهترین گزینه برای آموزش فرزندان شما باشند. 

 

خرید آل این وان منجر به صرفه جویی در مصرف برق تا 86 درصد در مصرف برق خواهد شد. کیفیت تصویر در این دستگاه های مدرن در مقایسه با صفحه نمایش لپ تاپ، تبلت و گوشی موبایل بسیار بالا و فول اچ دی است که موجب می شود چشمان فرزند شما کمتر آسیب ببیند. علاوه بر این، استفاده از آل این وان با صفحه نمایش لمسی منجر به استفاده راحت تر فرزند شما از رایانه خواهد شد.

 

آل این وان علاوه بر قابلیت نصب بر روی دیوار با دارا بودن امکانات سخت افزاری کامل نظیر مادربرد، منبع تغذیه، موس، کیبرد و صفحه نمایش، یک کامپیوتر همه کاره به شمار می رود. کامپیوتر بدون کیس علاوه بر کیفیت، طراحی زیبا، حمل آسان و هزینه نگهداری پایین، قابلیت ارتقا قطعاتی نظیر هارد، رم و پردازنده را نیز دارد و با وجود بهره مندی از فناوری روز دنیا از قیمت مناسبی برخوردار است که آن را مناسب ترین گزینه برای استفاده کودکان خواهد کرد.

 

شرکت بهین تکنولوژی که یکی از قدیمی ترین نام ها در گسترده صنعت IT کشور است، با هدف حمایت از تولید ملی و پاسخ به تقاضای بازار اقدام به تولید دستگاه های آل این وان ایرانی نموده است و محصولات خود را با نام Univo  به بازار عرضه کرده است که صفحه نمایش با کیفیت Full HD، امکانات ارتباطی نظیر بلوتوث، شبکه سیمی گیگابیتی و شبکه بی سیم سری N، از خصوصیات کاربردی کامپیوترهای خانگی و سازمانی یونیوو می باشد.

 

دارا بودن وب کم، اسپیکر داخلی و انواع پورت ها نظیر: USB 3.1/3.0/2.0، پورت COM و پورت HDMI امکان برگزاری کلاس های آنلاین و جلسات کاری را که با توجه به شیوع بیماری کرونا گسترش یافته است، به راحتی فراهم می سازد. ضمن این که با توجه به تحریم های به وجود آمده، استفاده از محصولات ایرانی با کیفیت، علاوه بر قیمت مناسب، خدمات پشتیبانی و پس از فروش بهتری برای شما فراهم خواهد کرد. 

 

آل این وان,خرید آل این وان,مینی پی سیع

آل این وان (ALL IN ONE)

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با نکات خرید آل این وان و کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با محصولات بهین تکنولوژی نظیر مینی پی سی، مانیتور و محصولات جانبی به وب سایت این مجموعه مراجعه کنید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با شماره 88500045-021 تماس حاصل فرمایید.


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 100 مهر 5  1:16 عصر

مجموعه: بچه های سالم

 

عرق‌سوز شدن نوزادان, دلایل عرق سوز شدن کودک, دلایل عرق سوزی کودکان

عرق سوزی کودکان از انسداد منافذ پوستی نشأت می گیرد

 

 عرق سوز شدن نوزادان و کودکان: درمان و پیشگیری

عرق سوزی کودکان شیوع گسترده ای در نوزادان شیرخوار دارد. این عارضه که با تحریکات پوستی به وجود می آید، از انسداد منافذ پوست به وسیله ی تعریق نشأت می گیرد. بر اساس شدت عمق مسدود سازی منافذ پوست انواع مختلفی از عرق سوزی تعبیه شده است که در صورت عدم درمان زمینه ی تشکیل عفونت باکتریایی، خستگی و مرگ گرمایی را به وجود می آورد. 

عرق سوزی چیست؟

واژه ی عرق سوزی حاکی از بروز جوش ها، تاول های کوچک و قرمز رنگی دارد که بر روی سطح پوست به وجود می آید. عرق سوزی نوعی التهاب خفیف است که با انسداد  مجرای عرق شکل می گیرد.

 

در واقع، زمانی که مجرای عرق یا منافذ پوست به وسیله ی تعریق های مداوم مسدود گردد، نوعی تجمع تعریق در لایه های پوستی صورت می گیرد که مسبب تشکیل جوش های کوچک و برجسته بر روی سطح پوست می شود. 

 

پوست بدن کودکان در آب و هوای گرم و مرطوب مستعد تعریق و عرق سوزی است. البته در زمستان نیز با پوشش بدن کودک برای محافظت از سرما و تب های مزمن به موجب عفونت بدنی، عرق سوزی شکل می گیرد. 

 

عرق سوز شدن با عناوین مختلفی اعم از گرمی و جوش های تابستانی شناخته می شود. بهترین راه پیشگیری از به وجود آمدن عرق سوزی، جلوگیری از تعریق پوست به وسیله ی خنک کاری است. 

 

دلایل عرق سوزی کودکان, عرق سوزی پای کودک, درمان سریع عرق سوزی کودکان

خنک کاری با شست و شوی مداوم با آب، باعث جلوگیری از عرق سوزی کودکان می شود

 

نشانه های عرق سوزی در کودکان

در اکثر موارد عرق سوزی کودکان در رده ی سنی نوزادان شکل می گیرد. علاوه بر این، عرق سوزی بر روی قسمت هایی از بدن که به طور مستقیم با لباس و دیگر اجزای بدن در ارتباط هستند اعم از گردن، شکم، ناحیه ی پوشک، بازو، قفسه سینه، باسن و زیر بغل به وجود می آید.

 

نشانه ی اصلی عرق سوزی در کودکان با رطوبت، برآمدگی کوچک و جوش مانند مایل به رنگ قرمز بروز پیدا می کند. 

• احساس زبری

• خارش

• بی قراری کودک

• بد خلقی های بی وقفه و غیر عادی

• گسترش رگه های قرمز از ناحیه ی ملتهب

• تورم

• درد

• ترشح چرک

• لرزش بدن کودک در شرایط غیر عادی

• افزایش دمای بدن کودک در محدوده ی 48 درجه سانتی گراد

• تورم غدد لنفاوی در ناحیه ی کشاله ی ران و زیر بغل

 

عرق سوزی کودکان, عرق سوز, درمان عرق سوز

نشانه ی اصلی عرق سوزی کودکان، برآمدگی های جوش مانند و قرمز رنگ است

 

عوامل دخیل در شکل گیری عرق سوزی کودکان

عدم تکامل مجاری بدن نوزاد

در روز های ابتدایی بدو تولد کودکان، مجاری عرق بدن نوزادان به صورت جامع و کامل رشد نیافته است. بدین جهت پوست نوزادان زود رس نسبت به سایر افراد در معرض ابتلای بیشتری به عرق سوزی قرار دارند. 

همچنین کودکانی که در دستگاه انکوباتور قرار گرفته اند، مستعد عرق سوزی هستند. 

 

مخمّر و عفونت قارچی

متداول ترین عفونت های پوستی نوزادان، عفونت قارچی و مخمّر هستند. در اکثر موارد در راستای شیردهی مقداری از شیر مادر یا حتی شیر خشک از دهان نوزاد بیرون می آید و به سمت گردن و صورت او جاری می شود. 

بدین ترتیب رطوبت شیر منجر به شکل گیری مخمّر و در نهایت عرق سوزی می گردد. 

 

تحریک پوست

پوست کودکان نسبت به پوست بزرگسالان از حساسیت ویژه ای برخوردار است. در ماه های ابتدایی بدو تولد اغلب کودکان به تحریکات پوستی به خصوص در ناحیه ی گردن دچار می شوند. گردن کودکان چاق و کوتاه است لذا در طی برخورد چین های پوست گردن به بدن زمینه ی  شکل گیری رطوبت و رشد باکتری به وجود می آید. 

این نوع تحریک پوستی که در نوزادان و کودکان نوپا به وفور مشاهده می شود، اینترتریگو نام دارد. تحریک پوستی اینترتریگو به مرور زمان با رشد سر و گردن کودک برطرف می شود.

 

نیش استروک

نیش استروک رگ های خونی کوچکی است که در لایه های سطحی پوست نوزادان وجود دارد. این رگ های خونی اغلب به رنگ صورتی کم رنگی هستند که در روز های ابتدایی بدو تولد بروز پیدا می کنند و به موجب عدم تحریکات پوستی، بدون تداخل انسان پس از چند ماه بهبود می یابند. 

 

درمان عرق سوز, درمان عرق سوز شدن کودکان, درمان عرق سوز شدن پای نوزاد

تحریک پوستی یکی از دلایل بروز عرق سوزی کودکان است

 

انواع مختلف عرق سوزی در کودکان

عرق سوزی در کودکان بر اساس عمق انسداد مجاری و منافذ پوست در دسته های مختلف طبقه بندی می شود. در ادامه ی مبحث انواع عرق سوزی را از عرق سوزی خفیف تا شدید به ترتیب بیان می کنیم.

 

میلیاریا کریستالینا

میلیاریا کریستالینا خفیف ترین و شایع ترین نوع عرق سوزی در کودکان است که در اکثر موارد نوزادان شیرخوار را درگیر می سازد. زمانی که یک نوزاد به عرق سوزی میلیاریا کریستالینا مبتلا می شود بر روی سطح پوست بدن او جوش های سفید و کوچکی بروز پیدا می کند که به وسیله ی حباب های عرق پر شده است. 

عرق سوزی میلیاریا کریستالینا به موجب عمق کم انسداد مجاری در لایه های سطحی پوست عمدتا بدون خارش و درد بهبود پیدا می کند. 

 

 

میلیاریا روبرا

عرق سوزی میلیاریا روبرا یا گرمی دانه نوعی اختلال پوستی در کودکان به خصوص شیرخواران است. این اختلال پوستی به مراتب در لایه های عمیق تر پوست به وجود می آید که با ضایعات پوستی خارش دار، توده های قرمز و غیر التهابی در مناطق مختلفی از بدن شکل می گیرد. 

 

میلیاریا پوسچولوسا

در مواردی احتمال دارد تاول های عرق سوزی میلیاریا روبرا به واسطه ی عفونت های پوستی از مایع های چرکی پر شوند. بدین ترتیب عرق سوزی تاول دار حاوی مایع چرکی و عفونت، میلیاریا پوسچولوسا نام دارد.

 

میلیاریا پروفوندا

میلیاریا پروفوندا نیز نوع دیگری از عرق سوزی در کودکان است که با شدت بیشتری در اعماق پوست نوزاد صورت می گیرد. در این نوع عرق سوزی، تعریق تجمع یافته در بدن از غدد های عرق به پوست نشأت می کند و موجب به وجود آمدن ضایعات قرمز رنگ می گردد. 

 

عرق سوزی پای کودک, درمان سریع عرق سوزی کودکان, عرق سوزی کودکان

میلیاریا پروفوندا نوعی عرق سوزی در کودکان است

 

عوارض عرق سوزی در کودکان

مهمترین عوارض عرق سوزی کودکان، سکته ی گرمایی است. همانطور که بیان کردیم زمانی که منافذ پوست مسدود شده باشد، راهی برای تخلیه  ی عرق های زائد بدن وجود ندارد. لذا بدن در طی فرایند تخلیه ی تعریق ناکام باقی می ماند و درجه حرارت بدن او افزایش می یابد. 

 

 

عارضه ی عرق سوزی در مراحل اولیه ی بیماری، به صورت خستگی بروز پیدا می کند. سپس به موجب عدم درمان خستگی ناشی از گرما به سکته ی گرمایی مبدل می گردد. 

سکته ی گرمایی نوعی عارضه ی عرق سوزی به شمار می رود که در اثر تولید گرمای بدن فراتر از توان تحمل کودک به وجود می آید. 

 

بهتر است بدانید که درجه ی حرارت بدن کودک قادر است تا مرز 40 درجه ی سانتی گراد و حتی بالاتر افزایش پیدا کند. 

یکی دیگر از عوارض عرق سوزی در کودکان به عفونت پوستی اختصاص دارد. زمانی که سطح پوست بر اثر شدت گرما و عرق سوزی خراشیده شده باشد، باکتری های محیط اطراف داخل پوست نفوذ می یابند و با تشکیل عفونت سلولیتی منجر به بروز برآمدگی های سرشار از مایع عفونی، ملتهب، بزرگ و دردناک می شود. 

 

درمان سریع عرق سوزی کودکان, عرق سوزی کودکان, عرق سوز

مهمترین عارضه ی عرق سوزی کودکان سکته ی گرمایی است

 

درمان عرق سوزی کودکان

برخلاف سایر عارضه های پوستی اعم از اگزما، عفونت قارچی، عفونت باکتریایی و واکنش های آلرژیک شناسایی عرق سوزی نیاز به آزمایش ندارد و به وسیله ی معاینات فیزیکی و بصری قابل مشاهده است.

 

نوع درمان عرق سوزی های خفیف و شدید در تمایز است. در واقع رویه ی درمان و بهبودی عرق سوزی های خفیف نیازی به استفاده از دارو ندارد. 

 

بهترین راه حل برای تسریع بخشی رفع عرق سوزی خفیف، خنک سازی پوست است.

در مقابل، عرق سوزی های شدید به ویژه عرق سوزی هایی که منجر به عفونت سلولیتی می شوند، برای تکمیل روند درمان نیاز به داروهای خوراکی و کرم های موضعی دارند. 

 

در اکثر موارد متخصص اطفال برای تسکین خارش های پوستی، محلول کالامین را تجویز می کند. همچنین پزشک به منظور جلوگیری از انسداد مجاری عرق و جلوگیری از به وجود آمدن ضایعات جدید، بر بهره گیری از لانولین بدون آب تأکید می کند. 

توجه داشته باشید که استفاده از داروهای مذکور بدون تجویز پزشک ممنوع است.

 

دلایل عرق سوز شدن کودک, دلایل عرق سوزی کودکان, عرق سوزی پای کودک

کمپرس آب سرد یکی از راه های درمان خانگی عرق سوزی کودکان است

 

نکات ضروری در خصوص جلوگیری از تشدید عرق سوزی کودکان

استفاده از پودر بچه برای درمان عرق سوزی چندان راه حل مؤثری به شمار نمی رود. در واقع استفاده از این پودر قبل از تعریق با خشک کردن پوست مانع عرق سوزی می شود. 

لذا توصیه می شود از مصرف پودر بچه در خصوص کاهش التهابات عرق سوزی پرهیز نمایید. زیرا این نوع پودر علاوه بر تحرک سازی ریه های کودک و ایجاد مشکلات تنفسی، منافذ پوست را مسدود می سازد و به طور مستقیم سبب افزایش درجه حرارت بدن نوزاد می شود. 

 

از سری درمان های خانگی و راه های کاهش عرق سوزی در کودکان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• شست و شوی روزانه ی گردن، کشاله ی ران، باسن و زیر بغل نوزاد

• حمام وان یا دوش گرفتن های منظم

• کمپرس آب سرد

• بهره گیری از لباس های نخی، پنبه ای، نرم، سبک و گشاد 

• خودداری از مصرف پماد حاوی روغن معدنی و وازلین به موجب انسداد بیشتر منافذ پوست

• تهویه ی هوای مناسب اتاق خواب و منزل

• ماساژ پوست به وسیله ی روغن نارگیل به موجب برخورداری از خاصیت ضد میکروبی

• هیدراته سازی بدن کودک با شیردهی های منظم

 

گرداوری: بخش کودکان بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: بیماری های شایع کودکان

 

درمان خانگی کهیر پوستی کودکان, علت کهیر در کودکان, درمان سریع کهیر در کودکان

کهیر در کودکان نیز می تواند به شکل خفیف بوده که در این حالت جای نگرانی نیست

 

علت و راه‌های درمان کهیر در کودکان و نوزادان 

اغلب کهیر های پوستی به ویژه در کودکان به صورت خود به خود و بدون نیاز به درمان از بین میروند. اما چیزی که حائز است اهمیت پیدا کردن ریشه آنهاست؛ درست است که کهیر پوستی در اغلب موارد خطری ایجاد نمیکند اما باعث خارش و سوزش پوست کودک میشود، نابراین بهتر است علت آن  را بشناسیم و از آن جلو گیری کنیم.

کهیر پوستی در کودکان

کهیر که با نام های خارش یا تاول نیز نامیده میشود، نقطه های ورم کرده و صورتی رنگ روی پوست است.

کهیرها ممکن است اندازه مختلفی داشته باشند اما معمولا شکل یکسانی دارند و به حالت مرکزی رنگ پریده و ورم کرده که دور آن نقطه هایی قرمز رنگ وجود دارند و معمولا در پوست خارش ایجاد میکنند هستند.

 

کودک شما ممکن است مقداری کهیر داشته باشد که بعد از چند ساعت از بین بروند با این وجود تعدادی کهیر دیگر در قسمت های دیگر ظاهر شوند.

کهیرها ممکن است چند ساعت یا حتی چند روز بر روی پوست باقی بمانند. هر چند این امکان هم وجود دارد که بعضی از کهیرها تا چند ماه از بین نروند!

نکته ای که باید به ان توجه داشته باشید این است که کهیرها شایع هستند اما واگیر دار نیستند.

 

شایع ترین علت های کهیر در کودکان

از مهم ترین علل کهیر در کودکان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

• نیش زنبور یا حشرات

• حیوانات خانگی

• مصرف دارو های خاص

• تغییر ناگهانی در آب و هوا

• ها در بدن

• مصرف لوسیون های بدن و صابون ها

• وجود برخی ویروس برخی از مواد غذایی حساسیت زا مانند آجیل، شیر، صدف، کنجد، سفیده تخم مرغ، بادام زمینی 

• گرده گل و گیاهان

 

عوامل دیگر کهیر پوستی عبارتند از :

• خاراندن زیاد 

• استرس و اضطراب

• قرار گرفتن در معرض سرما

• ورزش

• عفونت های ویروسی

• قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید

• تماس با مواد شیمیایی

• فشار آوردن بر پوست مانند حمل طولانی مدت کوله پشتی سنگین بر شانه

 

کهیر در کودکان, درمان کهیر در کودکان, کهیر پوستی در کودکان

کهیر در کودکان برجستگی هایی صورتی رنگ است که مرکز ان ها ممکن است سفید باشد

 

علائم کهیر در کودکان چطور بروز میکند؟

کهیر در کودکان بی ضرر است و معمولا بعد از 24 ساعت از بین میرود. اما در بعضی از موارد از ناحیه ای به ناحیه دیگر منتقل میشود.

کهیر در کودکان با علائم زیر همراه است:

• کهیر در کودکان معمولا بعد از چند روز از بین میرود، اما گاهی اوقات ممکن است هفته ها هم باقی بماند.

• اندازه  کهیر پوستی در کودکان متفاوت است. بیشتر به شکل جدا جدا یا به هم پیوسته است.

• خارش در ناحیه های متورم پوست زیاد است.

• بروز لک های گرد مانند نیش حشرات که وسط آن سفید و دور آن قرمز است.

نکته: اگر کهیر در کودکان همراه با تب یا اسهال باشد بسیار خطرناک است. اگر مشاهده کردید که کودکتان تب بالای 39 درجه دارد حتما به متخصص اطفال مراجعه کنید.

 

تشخیص کهیر در کودکان

در اغلب موارد پزشک با نگاه کردن به پوست کهیر را تشخیص میدهد. برای این که علت کهیر زدن در کودک را پیدا کند ممکن است از شما سوالاتی در مورد سابقه بیماری کودکتان و اینکه در روز گذشته در معرض عوامل حساسیت زا قرار گرفته است یا نه از شما به عنوان والدین کودک بپرسد.

 

اگر کهیر پوستی کودک شما حاد باشد ممکن است پزشک یک گزارش از تمام فعالیت های روزانه کودکتان را از شما بخواهد مانند خوراکی هایی که کودک شما میخورد، آن قسمت از بدن که کهیر در آن ظاهر میشود و....

ممکن است لازم باشد یک آزمایش برای تشخیص علت کهیر زدن هم انجام دهید.

 

 کهیر در کودکان, درمان کهیر در کودکان, کهیر پوستی در کودکان

اغلب کهیرهای کودکان به دلیل حساسیت ها است

 

درمان کهیر در کودکان

در اغلب موارد کهیرهای خفیف نیازی به درمان ندارند و خود به خود از بین میروند. در صورتی که علت و ریشه کهیر زدن مشخص شود، با اجتناب از آن مورد، درمان انجام میشود.

در صورتی که کهیر با خارش همراه باشد پزشک داروی آنتی هیستامین را تجویز میکند تا از انتشار هیستامین در خون جلوگیری کند و از شدید تر شدن بیماری جلو گیری کند. قابل ذکر است که واکنش هر بدن نسبت به یک دارو متفاوت است بنابراین برای مصرف دارو خودسرانه عمل نکنید و با پزشک خود مشورت کنید.

 

اگر کهیر در کودکان به شکل محدود بود و با هیچ علائم دیگری همراه نبود، احتمالا کودک به گرده گل یا یک ماده شیمیایی حساس بوده است. پوست کودک را بشویید و برای بهبود خارش از چند تکه یخ استفاده کنید.

 

اگر کهیر در بدن کودک پخش شده باشد و با خارش همراه باشد، باید هر شش ساعت به او دیفن هیدرامین بدهید.(توجه داشته باشید این کار برای کودکان بالای یک سال مجاز است)

 

درمان خانگی کهیر در کودکان

اگر کهیر در کودکتان خفیف است می توانید در خانه او آن درمان کنید و نیازی نیست به پزشک مراجعه کنید.

بهترین کار برای درمان کهیر پوستی در خانه اجتناب از غذاهای حساسیت زا است. در ادامه به چند مورد از راهکار های درمان خانگی کهیر می پردازیم:

• اجتناب از موادی که کهیر را تشدید میکند مانند آفتاب، گرما و دوش آب گرم

• استفاده از کمپرس های سرد

• اجتناب از محرک های آلرژی زا

 

 

بهتر است خانه را از موارد حساسیت زا خالی کنید!

کودکان سیستم بدنی ضعیفی دارند و پوستشان به چیزهایی حساسیت نشان میدهند که برای بزرگسالان می تواند عادی باشد. بنابراین بهتر است از حساسیت زا نبودن گل و گیاهی که در خانه دارید یا حیوان خانگی تان مطمئن شوید. در این موارد با پزشکتان مشورت کنید و قبل از سفر از شرایط آب و هوایی مطلع شوید.

 

چه زمانی به پزشک متخصص مراجعه کنیم؟

در صورت وجود علائم زیر به پزشک مراجعه کنید:

• کهیر در تمام بدن کودک پخش شده

• کودک دچار تب و بدن درد است

• کهیر باعث التهاب در چشم و دهان کودک شده

• کهیر مانع انجام فعالیت های عادی شده

• بر اثر خوردن یک دارو بدون نسخه یا خوردن یک میوه، بدون علامت دیگر

 

همچنین در موارد زیر فورا و بدون فوت وقت باید به پزشک مراجعه کنید:

• کودک بیمار و بی حال است.

• کهیر بعد از خوردن غذاهایی مثل آجیل، غذای دریایی یا تخم مرغ ایجاد شده است.

• سن کودک زیر یک سال است و کهیر در بدن کودک پخش شده است.

• احساس میکنید کهیر ها شدید هستند و باید سریع به آنها رسیدگی شود.

• کهیر بعد از مصرف دارویی که توسط پزشک تجویز شده ایجاد شده است.

 

برای کهیر پوستی در کودکان چه زمانی لازم است با اورژانس تماس بگیریم؟

اگر فرزند شما همراه با کهیر هر یک از علائم زیر  را دارد سریعا با اورژانس تماس بگیرید:

• ورم صورت یا زبان

• سرگیجه یا احساس سبکی در سر

• علائم تنفسی مانند تنگی نفس یا خس خس سینه

• بیهوشی

• دشواری در بلعیدن

 

کهیر در کودکان, درمان کهیر در کودکان, کهیر پوستی در کودکان

کهیر در کودکان اغلب در نواحی دست و صورت بروز می کند

 

سخن پایانی

خوشبختانه کهیر خفیف در کودکان بسیار بی خطر است و بعد از چند روز از بین میرود. با حذف عامل آلرژی زا می توانیم به صورت خانگی کهیر را درمان کنیم.

نکته مهم این که اگر کودک شما بیشتر از شش هفته به کهیر دچار بود و بهبود نیافت به پزشک اطفال یا پزشک عمومی مراجعه کنید زیرا ممکن است کودک دچار یک واکنش آلرژیک جدی تری باشد.

 

برای مراجعه به پزشک بهتر است بدانید کودک شما چند روز قبل از بروز علائم در چه محیطی قرار داشته یا چه غذایی خورده است که باعث ایجاد کهیر شده است.

برای درمان کهیرهای شدید پوستی نوزاد تان به هیچ عنوان سر خود عمل نکنید و دارویی که روی شما جواب داده است را به نوزاد تان ندهید.

 

خیلی از دارو های خود نوزاد یا کودکان در بدنشان باعث ایجاد حساسیت میشوند و ممکن است نتایجی خطرناک تر از کهیر پوستی دربر داشته باشند. بنابراین حتما قبل از استفاده از دارو برای نوزاد با پزشک مربوطه هماهنگ کنید.

امیدواریم این مقاله نیز برای شما مفید بوده باشد.

 

گردآوری : بخش کودکان بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: بیماری های شایع کودکان

 

بیماری سینه پهلو, درمان طبیعی سینه پهلو, نشانه های سینه پهلو در نوزاد

علائم ابتلای کودکان به ذات الریه متفاوت است

 

ذات الریه یا سینه پهلو کودکان و نوزادان و بهترین درمان آن 

سینه پهلو یا ذات الریه نوعی بیماری است که در نتیجه سرما خوردگی یا نوع دیگری از عفونت دستگاه تنفسی فوقانی رخ می دهد. این بیماری اغلب در فصل زمستان یا بهار ممکن است رخ دهد. در این مقاله به بررسی این بیماری و شیوع آن در بین کودکان می پردازیم و راه های درمان آن را معرفی می کنیم.

سینه پهلو یا ذات الریه در کودکان

 

درمان سینه پهلو در نوزادان, انواع مختلف سینه ‌پهلو در کودکان, سینه پهلو

رایج ترین علائم سینه پهلو در کودکان تب است

 

پنومونی یا بیماری ذات الریه در نتیجه التهاب یا تورم ریه ها که عامل آن باکتریایی، میکروبی یا ویروسی است، ایجاد می شود. بیماری ذات الریه در زبان عامیانه به بیماری سینه پهلو نیز شناخته می شود. ریه ها دارای کیسه هایی هستند که پر از هوا هستند اما هنگامی که فردی به این بیماری دچار می شود این کیسه های هوایی پر از مایع می شود.

 

همین امر از رسیدن اکسیژن کافی به ریه ها جلوگیری می کند و در نتیجه بیمار نمی تواند به راحتی نفس بکشد. پنومونی در اکثر مواقع به صورت سرما خوردگی عادی یا سرفه شدید بروز می کند و عفونت های باکتریایی بدون وجود علائم سرما خوردگی در مراحل اولیه شروع می شود.

 

بیماری ذات الریه در بزرگسالان معمولا بعد از ابتلا به بیماری هایی مانند سرماخوردگی یا آنفولانزا و آبله مرغان ایجاد می شود. در کودکانی که مبتلا به اختلال فیبروز کیسه ای هستند، خطر ابتلا به ذات الریه بیشتر می باشد. علائم ابتلا به ذات الریه در کودکان و نوزادان متغیر می باشد اما از رایج ترین علائم مشترک بین آنها تب می باشد. این بیماری در کودکان و نوزادان بسیار خطرناک می باشد و در صورت ابتلای آن ها به این بیماری باید فورا به پزشک مراجعه شود.

 

علائم ذات الریه در نوزادان و کودکان

 

سینه پهلو, ذات الریه در کودکان, علائم ابتلای کودکان به ذات الریه

تب بالا به همراه لرز از علائم سینه پهلو در کودکان است

 

بیماری ذات الریه در کودکان به صورت ناگهانی بروز می کند. علائم آن گاهی اوقات شبیه سرما خوردگی شدید است و به همین علت تشخیص آن از سرماخوردگی شدید گاهی اوقات بسیار دشوار می شود.

 

یکی از نشانه های ابتلای کودک به این بیماری سرفه کردن می باشد. اما علائمی مانند موارد زیر نیز می تواند نشانه ابتلای کودک به این بیماری باشد:

• تب بالای 9/38 درجه به همراه لرز و درد عضلانی

• احساس کسالت، ضعف، خستگی و خواب آلودگی

• مشکل در تنفس؛ کودک مبتلا به ذات الریه به صورت سریع و سطحی نفس می کشد، این تنفس همراه با صدای خس خس سینه می باشد.

• سرفه های مرطوب و خلط دار؛ گاهی اوقات خلط همراه با خون می باشد.

• مشکلات گوارشی مانند حالت تهوع، اسهال و استفراغ

• کبود شدن رنگ پوست به ویژه در قسمت صورت و اطراف لبها، که به علت نرسیدن اکسیژن کافی به کودک می باشد و باید فورا بستری شود.

• درد شکم یا قفسه سینه، که در این مورد محل درد بستگی به محل عفونی شدن ریه ها دارد.

اگر ذات الریه در قسمت های پایین تر و نزدیک به شکم ایجاد شود، کودک دچار تب و شکم درد و استفراغ می شود ولی ممکن است مشکلات تنفسی نداشته باشد.

اگر عامل ایجاد ذات الریه باکتریایی باشد، کودک سریع مبتلا شده و دارای علائمی مانند تب ناگهانی بالا و تنفس سریع می باشد.

کودکانی که مبتلا به ذات الریه با عامل ویروسی هستند، علائم آن ها به تدریج و با شدت کمتری بروز می کند اما تنفس آن ها به صورت صدا دار می باشد.

 

انواع مختلف سینه ‌پهلو در کودکان

سینه پهلو یا ذات الریه نوعی عفونت ریه ای است که عامل آن می تواند میکروبی و یا سایر ارگانیسم ها باشد. 

 

کودکان و خردسالان ممکن است بر اثر ویروس به این بیماری مبتلا شوند و یا نوزادان ممکن است در هنگام تولد مبتلا به ذات الریه ناشی از باکتری شوند. ممکن است برخی از خردسالان کودکان بزرگتر نیز در نتیجه دیگر عفونت های باکتریایی یا ویروسی دچار سینه پهلو شوند. اما اگر بخواهیم به طور کلی انواع بیماری ذات الریه را تقسیم بندی کنیم به دو گروه تقسیم بندی می شوند:

 

ذات الریه یا سینه پهلوی باکتریایی

عامل این نوع ذات الریه یک نوع باکتری به اسم استرپتوکوک پنومونیه یا پنوموکوک می باشد. اما باکتری های دیگری مانند استافیلوکوک اورئوس یا مایکوپلاسما پنومونیه می توانند باعث به وجود آمدن این بیماری شوند.

 

کودکانی که به این نوع ذات الریه مبتلا هستند ممکن است دچار علائمی مانند تب بالا، تنفس سریع و سرفه شوند. میل به غذا خوردن در آنها از بین رفته و اشتهایی برای خوردن غذا ندارند و حالت بیمار گونه و کسل دارند. هنگام نفس کشیدن ممکن است پره های بینی آن ها باز شود و یا پوست قفسه سینه شان فرو برود.

 

نبض آن ها تند می زند و رنگ لب ها یا ناخن هایشان مایل به آبی می شود. کودکان مبتلا به این نوع ذات الریه ضعیف به نظر می رسند و ممکن است دچار اسهال و استفراغ شوند. در موارد نادر تر ممکن است دچار درد در ناحیه شکم و انقباض عضله گردن شوند.  

 

ذات الریه یا سینه پهلوی ویروسی

عامل ایجاد این نوع ذات الریه ویروس هایی مانند سن سیشیال تنفسی، پارا آنفلوآنزا، آدنوویروس و ویروس آنفلوآنزا می باشد.

این نوع ذات الریه معمولا شبیه سرما خوردگی است و علائم آن به تدریج بدتر می شود. در این نوع سینه پهلو، کودک دچار تب بالای 38/6 درجه می شود که همراه با سرفه های شدید و رو به وخامت، خس خس سینه و تنفس سریع می باشد.

 

از دیگر علائم سینه پهلوی ویروسی حالت ضعف و اسهال و استفراغ می باشد. این نوع سینه پهلو نسبت به سینه پهلوی باکتریایی دارای شدت کمتری است و نمی تواند تبدیل به نوع باکتریایی شود اما ممکن است کودک را مستعد ابتلا به نوع باکتریایی کند.

 

راه های سرایت ذات الریه در کودکان

 

انواع مختلف سینه ‌پهلو در کودکان, سینه پهلو, ذات الریه در کودکان

بیماری ذات الریه در کودکان از راه تنفسی منتقل می شود

 

بیماری ذات الریه از راه تنفسی به دیگران سرایت می کند. کودکی که به این بیماری مبتلا است با سرفه کردن یا عطسه کردن، سبب خارج شدن و انتشار میکروب ها از مجرای تنفسی می شود و در صورت وارد شدن به بدن فرد دیگری، او را نیز مبتلا می کند. ممکن است میکروب هایی که از این طریق منتشر می شوند و وارد بدن دیگری می شوند باعث بروز بیماری های دیگری نظیر برونشیت، سرما خوردگی و التهاب مخاط بینی نیز شوند. گاهی نیز ممکن است این میکروب ها هیچ گونه خطر ابتلا به بیماری نداشته باشند.

 

کدام کودکان در معرض خطر بیشتری هستند؟

اگر چه تمام کودکان در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند اما عده ای از آنها در معرض خطر بیشتری هستند که به شرح زیر می باشند:

• کودکانی که دچار بیماری هایی هستند که به سیستم دفاعی بدن شان آسیب می زند

• نوزادانی که به صورت نارس متولد شده اند

• کودکانی که دچار سوء تغذیه هستند

• کودکانی که در محیط ها و شرایط غیر بهداشتی زندگی می کنند

• کودکانی که در معرض استنشاق دود دخانیات هستند

 

عوارض ابتلا به ذات الریه در کودکان

اگر چه کودک مبتلا به سینه پهلو به طور کامل درمان می شود اما ممکن است بعد از بهبود دارای برخی از عوارض ناشی از آن باشد. برای مثال ممکن است بر اثر انتشار سپتی سمی و یا باکتری در جریان خون، کودک دچار مشکلات تنفسی شود که تا سال ها همراه کودک بماند. این عوارض شامل ادم ریوی یا تجمع مایع در اطراف ریه و عفونت های ریوی می باشند. 

 

 

راه های تشخیص بیماری سینه پهلو

 

سینه پهلو, ذات الریه در کودکان, علائم ابتلای کودکان به ذات الریه

پزشک برای تشخیص ذات الریه در کودکان به صدای ریه ها گوش می دهد

 

برای تشخیص ذات الریه، پزشکان کودک را تحت معاینه فیزیکی قرار می دهند. پزشک از طریق توجه به ظاهر کودک، الگوی تنفسی و نشانه های حیاتی او را چک می کنند و به صدای ریه ها گوش می دهند تا هر گونه عامل غیر طبیعی را شناسایی کند.

گاهی اوقات نیز ممکن است پزشک برای تشخیص این بیماری، آزمایش اشعه ایکس و آزمایش خون و یا کاشت باکتری از مخاط تولید شده توسط سرفه ها را تجویز کند.

 

درمان بیماری ذات الریه در کودکان

بسته به نوع و عامل ایجاد بیماری ذات الریه، پزشک ممکن است برای درمان راه های مختلفی را پیشنهاد و تجویز کند. آنها معمولا برای درمان سینه پهلوی باکتریایی آنتی بیوتیک تجویز می کنند. سینه پهلوی ایجاد شده توسط ویروس به آنتی بیوتیک پاسخ نمی دهد در نتیجه پزشک ممکن است برای درمان، استراحت و نوشیدن مایعات فراوان را تجویز کند.

 

یکی از عوارض جانبی ناشی از این بیماری کم شدن آب بدن در نتیجه تنفس سریع و تب می باشد که برای درمان آن باید به قدر کافی مایعات به بدن برسد و این امر خیلی مهم است.

ممکن است برای درمان کودک مبتلا به ذات الریه که در بیمارستان بستری است، مایعات و آنتی بیوتیک ها از طریق تزریق در رگ داده شود. سطح اکسیژن خون اندازه گیری می شود و بینی او به کمک مکش مرتب تخلیه می شود. برای تنفس راحت تر ممکن است یک لوله اکسیژن یا ماسک اکسیژن به او وصل شود.

بیماری ذات  الریه اغلب در عرض یک هفته بهبود پیدا می کند اما ممکن است سرفه تا هفته ها ادامه داشته باشد.

 

روش های درمان خانگی ذات الریه در کودکان

 

علائم ابتلای کودکان به ذات الریه, بیماری ذات الریه در کودکان, سینه پهلو در کودکان

در درمان خانگی سینه پهلو در کودکان استراحت مهم ترین نقش را دارد

 

اگر نوزاد مبتلا به ذات الریه می باشد برای درمان خانگی او باید به قدر کافی استراحت کند. اگر ریه ها و مجراهای عبور هوا در او مسدود شده است ممکن است به راحتی نتواند مایعات بنوشد بنابر این بدنش دچار کم آبی می شود. در این صورت باید به نوزاد به اندازه کافی شیر یا شیر خشک داده شود.

 

اگر کودک به سختی نفس می کشد با استفاده از ماسک اکسیژن به او کمک کنید تا اکسیژن کافی دریافت کند تا دچار کمبود اکسیژن خون نشود. کمبود اکسیژن می تواند سبب بروز مشکلات جبران ناپذیر در آینده شود.

کودک و یا نوزاد مبتلا به ذات الریه باید سرفه کند تا خلط از ریه های او خارج شود. برای این کار توصیه می شود به کودک اکسپکتورانت یا داروی خلط آور و ضد سرفه داده شود تا مخاطی که در ریه های او گیر کرده است خارج شود. 

 

راه های پیشگیری از ابتلای کودکان به ذات الریه

 

درمان طبیعی سینه پهلو, نشانه های سینه پهلو در نوزاد یک ماهه, درمان سینه پهلو در نوزادان

بهترین راه برای جلوگیری از سینه پهلو در کودکان واکسینه کردن آنهاست

 

اغلب موارد بیماری ذات الریه منشأ باکتریایی دارد و سرایت نمی کند، اما توصیه می شود برای جلوگیری از انتشار و گسترش باکتری ها نکات بهداشتی لازم رعایت شود.

هنگام عطسه و یا سرفه باید جلوی بینی و دهان خود را با دستمال بگیرید. بعد از استفاده از دستمال، آن را دور بیندازید زیرا میکروب ها تا چند ساعت پس از خارج شدن از دهان و بینی نیز زنده می مانند.

 

شستن مرتب دست ها با آب و صابون را همیشه مد نظر بگیرید تا از انتقال میکروب ها به دیگران و اشیای اطراف جلوگیری شود.

از کشیدن سیگار و مصرف دخانیات در محلی که کودکان زندگی می کنند خودداری کنید. زیرا این کار سبب آسیب رساندن به ریه ها می شود و احتمال ابتلا به ذات الریه را افزایش می دهد.

برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری باید کودکان را واکسینه کنید.

 

واکسن سینه پهلو برای کودکان

برای جلوگیری از ابتلای کودکان و نوزادان به سینه پهلو توصیه می شود او را واکسینه کنید. واکسینه شدن کودکان در مقابل این بیماری، از بدن آنها در برابر مشکلاتی مانند مننژیت و سپتی سمی یا مسمومیت خونی نیز محافظت می کند. علاوه بر دریافت این واکسن به منظور جلوگیری از ابتلا به سینه پهلو، دریافت به موقع واکسن های هموفولیس آنفلوآنزا، دیفتری و سیاه سرفه نیز در پیشگیری از ابتلا به سینه پهلو مؤثر است.

 

گرداوری: بخش کودکان بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 100 شهریور 11  12:0 عصر

مجموعه: والدین موفق

 

نحوه برخورد با نوجوان پرتوقع, رفتار با جوان پرتوقع, بچه های پرتوقع

بچه های پرتوقع

 

نحوه برخورد با فرزندان پرتوقع

براستی به چه دلیل بعضی از فرزندان پرتوقع‎اند و ریشه این پرتوقعی و زیاده‎خواهی و ناسپاسی چیست؟ پیش از هر چیز باید بخود یادآور شویم که هیچ نوزادی متوقع و ناسپاس به دنیا نمی‎آید و درصورتی که امروز با کودک، نوجوان یا جوان پرتوقعی روبرو شده‎ایم این محصول تربیت اشتباه و رفتار ناهنجار خود والدین است.

در حقیقت فرزندان محصول رفتار و تربیت پدر و مادر خود هستند. ولی سؤال اصلی اینجاست که چه رفتاری از والدین، منجر به تربیت و پرورش یک بچه پرتوقع می شود؟

 

ولی نکته ای قابل بحث در این مقاله این است که با فرزند پر توقع چطور برخورد کنیم؟

 

نحوه برخورد با نوجوان پرتوقع, رفتار با جوان پرتوقع, بچه های پرتوقع

قدرنشناسی فرزند

 

دلیل پرتوقع بودن فرزندان

پر توقع بودن والدین

پر توقع بودن والدین قطعاً یکی از علل پر توقع شدن فرزندان است. هنگامی که فرزندان شاهد رفتارهای والدین خویش هستند پر توقع بودن را یاد می گیرند و آن ها را الگوی خود قرار می دهند. به عنوان نمونه هنگامی که پدر خانواده از غذای تدارک دیده همسرش ایراد می گیرد و دائم غر می زند، و تشکر و قدر دانی نمی کند، یا مادر خانواده از لوازم و میوه های خرید کرده همسرش ایراد می گیرد، همه این مسایل به صورت غیر مستقیم بر روی فرزند تأثیر گذاشته و پر توقع بودن و ناسپاسی را در وی می پروراند.

 

محبّت ها و پشتیبانی های افراطی و نابه جا

بی شک باید به فرزندان محبّت کرد و شما نقش یک والد حمایتگر را باید بازی کنید. ولی باید بسیار مواظب باشیم که این محبّت ها و حمایت ها، افراطی و نابه جا نباشد. مثلا آن ها باید یاد بگیرند کارهای شخصی شان را خود انجام دهند  و در منزل مسوولیت هایی را قبول کنند و به عهده بگیرند.

 

ولی گاهی والدین از سر دلسوزی و محبّت!! کودکان را بی مسوولیت بار می آورند و کارهای شخصی کودکان را هم خود انجام می دهند. پدر به فرزندش می‎گوید:« برو نان بخر» مادر می گوید:« نه هوا سرد است، بچه ام سرما می‎خورد.بچه ام خسته است. گناه دارد! خودم می روم!!» گاهی هم والدین بدان جهت که پسرم یا دخترم، درس و کنکور دارد کوچکترین مسئولیتی به وی نمی دهند و حتی سینی آب و غذا و آب میوه برای فرزندشان می برند و می‎آورند.

 

روشن است که چنین حمایت‎ها و محبت‎های بیجا و افراطی، اولاً اعتماد به ‎نفس کودکان را خراب می کند وآنها را وابسته بار می‎آورد، ثانیا ارام ارام ، این انتظار و توقع برای شان به وجود می آید که سایرین کارهای آن ها را انجام دهند.

 

نحوه برخورد با نوجوان پرتوقع, رفتار با جوان پرتوقع, بچه های پرتوقع

رفتار با جوان پرتوقع

 

هم نشینی با افرادی که از سطح مالی خود بالاتر هستند

معاشرت ها و همنشینی ها بر روان ما اثر می گذارد. چنانچه با خانواده هایی که در سطح پائین تر از شما هستند معاشرت کنید، خصوصیت سپاسگزاری در شما تقویت می شود ولی چنانچه با افرادی که سطح درامد و سطح زندگیشان از شما بالاتر است همنشین شوید، حس کوچکی بروز می کند و آرام آرام نسبت به داشته های خود بی تفاوت خواهید شد.

 

در چنین شرایطی کودک و نوجوان دائم به قیاس برخواهند آمد و آغاز به بدرفتاری و بهانه گیری می کنند برای این که می خواهند که از امکانات بالاتری بهره مند باشند.

 

قطعاً در اینگونه معاشرت ها باید تجدید نظر شود برای این که کودک و نوجوان را تحت‌تأثیر قرار خواهد داد. چه بهتر که معاشرین ما با وضعیت اقتصادی و فرهنگی ما هماهنگ باشند و والدین بتوانند کنترل و نظارت لازم را در پرورش فرزندان داشته باشند.

 

 

والدین برای فرزندان الگو هستند، آن ها زمانی فرزندان سالمی به لحاظ جسمی و روانی خواهند داشت که از دانش و مهارت لازم جهت رشد خود و رشد آنان برخوردار شوند.

 

دادن پاداش های بیجا

در پاداش دادن باید به چند نکته توجه کرد. اول این که پاداش ها مناسب با عملکرد و اندازه رفتار فرزند باشد. به عنوان مثال می‎گویید چنانچه غذایت را بخوری، به شهر بازی می رویم و هرچه خواستی می‎توانی سوار شوی و استفاده کنی، یا این که اگر در ریاضی نمره خوبی بگیری، برایت کامپیوتر شخصی می خرم و...

 

این پاداش های بزرگ که تناسبی با کار فرزند ندارد، او را متوقع بار می‎آورد. دوم این که پاداش ها باید گوناگون باشد. به عنوان مثال برای پاداش به بچه، مدام برایش خوراکی نخرید. گاهی پاداش می‎تواند رفتن به مهمانی باشد. گاهی بازی کردن با او و گاهی هم خرید خوراکی یا وسایل بازی.

 

نحوه برخورد با نوجوان پرتوقع, رفتار با جوان پرتوقع, بچه های پرتوقع

نحوه برخورد با نوجوان پرتوقع

 

برخورد با بچه های متوقع

فرزندتان را بشناسید

در آغاز اطلاعات و اگاهی خویش را در مورد دوران نوجوانی افزایش دهید. با آشنایی خصوصیت های دوره نوجوانی متوجه خواهید شد که بعضی از رفتارهای ناخوش‌آیند آنان طبیعی است. همچنین با فرزندانتان در مورد خصوصیت های دوره نوجوانی حرف بزنید و اطلاعات وی را در مورد این مرحله بحرانی افزایش دهید.

 

چگونگی تقویت روحیه

بچه ها از ما یک تصویر ذهنی بدست می آورند که این تصویر، معلول شیوه ماست. به عنوان مثال چنانچه از کودکی سوال کنید که پدر و مادرت چه رفتاری دارند، ممکن است بگوید تا حرفی به آن ها می زنم، داد می زنند یا برعکس، بگوید خیلی حوصله دارند.

 

برخورد ما در مقابل فرزندانمان، هنگامی که نمی خواهیم خواست آن ها را برآورده کنیم، باید همراه با اعتماد و صمیمیت باشد و در عین حال باید این ارتباط علائمی از جدیت و گفتگوهای دوطرفه داشته باشد. والدین نباید احکام خود را بسته‌بندی کنند و تحویل فرزندانشان بدهند. ما باید برای هر رفتار خود توضیح قانع کننده داشته باشیم.

 

در اینصورت فرزندمان یاد می گیرد که با محیط پیرامون هم به نحوه ای عاقلانه و تحلیلگرانه برخورد کند. احکام بسته‌بندی شده سبب می شود بچه ها دنیا را سیاه و سفید ببینند. در دنیای امروز که بچه ها مجراهای ارتباطی زیادی دارند، نمی توان به صورت تحکمی برخورد کرد بلکه باید با قدرت استدلال و رابطه عاطفی برخورد کنیم.

 

نحوه برخورد با نوجوان پرتوقع, رفتار با جوان پرتوقع, بچه های پرتوقع

بهترین ترفند برخورد با بچه های متوقع

 

الگوی مناسبی باشید

بعضی از والدین از همه چیز و همه کس ایراد می گیرند و به دنبال ایرادگیری از یکدیگر و افراد دیگر هستند، باید دانست که فرزندان ما آیینه رفتار ما هستند، به همین علت چنانچه میخواهید فرزندتان شکرگزار و سپاس گذار باشد، برای آن ها الگوی مناسبی باشید و از محبّت های افراد دیگر به خصوص اعضای خانواده قدردانی و سپاسگذاری کنید.

 

 

بر نقاط ضعف او تأکید نکنید

عصبانیت ها، پرتوقعی ها و لجبازی های نوجوانتان را جزء ویژگی های شخصیتی و ماندگار او در نظر نگیرید. این رفتارهای منفی بخش جدایی ناپذیری از دوره نوجوانی و گذر است. در مقابل به رفتارهای مناسب وی اگرچه اندک و ناچیز باشد، توجه کنید و حس خوب خود را در مورد رفتارش بیان کنید.

 

روش بیان کردن« نه» به کودک

فرزندان ما ممکن است خواسته هایی داشته باشند که برآورده کردن آن ها به صلاح نباشد. با چنین فرزندانی چه برخوردی باید داشته باشیم و چطور می توانیم آن ها را قانع کنیم؟ در این مواقع شما چه برخوردی با آن ها دارید؟ باید بدانید که درخواست فرزندان طبق میل و نیاز آنهاست، ولی در بعضی مواقع، برآورده کردن این میل و نیاز ممکن است به مصحلت نباشد. ارضای خواسته ها و نیازها باید بگونه ای باشد که راه را برای رشد شخصیت فرد باز کند.

 

به این معنی که اگر مدام همه خواسته های ما بدون کوچک ترین مانعی برآورده شوند، از شرایط موجود حس خشنودی می کنیم و هیچ تلاشی برای بهبود شرایطی که در آن هستیم انجام نمی دهیم و به دنبال پیشرفت نخواهیم بود.

 

اصولا بروز نیازها و خواسته های جدید که محرکی برای حرکت رو به جلو است، نتیجه آن است که به بعضی از خواسته های خویش نرسیده ایم. بدین ترتیب ما در حالی که احتیاج فرزندان خویش را برآورده می کنیم، باید آن ها را آماده کنیم که از نظر شخصیتی، اجتماعی و روانی به پله های بالاتری دست پیدا کنند

 

به خودتان مسلط باشید

گاهی وقت ها والدین با جبهه گیری و سخت گیری های نامناسب، ناخواسته به این رفتارها دامن می زنند و متأسفانه چرخه معیوبی ایجاد می کنند. این کار نتیجه ای جز ناامیدی و ناکامی برای شما و فرزندتان نخواهد داشت.

 

نحوه برخورد با نوجوان پرتوقع, رفتار با جوان پرتوقع, بچه های پرتوقع

فرزند پرتوقع

 

بهترین ترفند برخورد با بچه های متوقع

بچه از روی فطرت میل دارد ازاد باشد، هر چه می خواهد بکند، به همه چیز دست بزند و هیچ شخصی مزاحم او نشود، ولی این کار به صلاح بچه نیست، برای این که او نیک و بد را نمی شناسد و خیر و شر خود را نمی فهمد. همه بچه ها نیاز به توجه و محبّت والدین دارند، ولی برخی بچه ها بطور مداوم و بدون درنگ از والدینشان توجه و محبّت می خواهند. در بیشتر موارد دلیل این است که بچه از جانب یکی از والدینش مورد لطف، محبّت و توجه کافی قرار نگرفته است. دلیل دیگر این مسئله، حس نا امنی و وابستگی شدید است، ولی اصلی ترین علت این مشکل، گوش به فرمان به فرمان بودن والدین به فرمایشات اوست.

 

روانشناسان درباره محبّت بیش از حد والدین می گویند که زیادی محبّت بیش از نامهربانی و کم توجهی اثر زیانبخش دارد. هرچه بچه بزرگتر می شود، والدین باید در عین وسیله محبّت، به وی بفهمانند که این محبّت و توجه تا پایان زندگی ادامه نخواهد داشت و او در آینده باید خودش به حل مشکلاتش بپردازد و استقلال و اعتماد به نفس داشته باشد.

 

برای اینکه بچه آرام آرام استقلال پیدا کند و خود را از وجود والدین بی‌نیاز سازد و بتواند مستقل زندگی کند، باید هر عمل کوچکی که انجام می دهد و اعتماد به نفس وی را اشکار می کند، مورد ترغیب والدین قرار گیرد.

 

نتیجه گیری

تربیت کردن فرزندان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و والدین باید از سنین بچگی در تربیت فرزندانشان دقت لازم را انجام دهند برای این که پس از شکل گیری شخصیت بچه اصلاح کردن آن به سختی انجام می شود و والدین را دچار مشکل می کند. مراجعه به روانشناس کودک و نوجوان برای پیدا کردن مسیر تربیتی فرزندان توصیه می شود و میتواند والدین را در این زمینه راهنمایی کند.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 100 شهریور 9  6:59 عصر

مجموعه: معما و تست هوش

 

معما, معماهای هوش تصویری برای کودکان, مدل پازل تصویری

پازل و معماهای تصویری

 

پازل و معماهای هوشی تصویری 

بعضی از معماها مانند پازل هستند که باید آن ها را یکی یکی حساب کنید و کنار هم بچینید. این معماهای هوشی سطح پایین برای کودکان و سطح بالای آن برای سنین بزرگتر مناسب می باشد. در این مطلب 10 نمونه از این معماهای هوشی تصویری را برای شما آورده ایم.

برای تماشای تصاویر در سایز بزرگ روی آن ها کلیک کنید.

معمای شماره 1 :

 

مدل معماهای تصویری, معماهای تصویری برای کودکان, مدل پازل های تصویری برای کودکان

معماهای هوش تصویری مناسب کودکان

 

پاسخ معمای شماره 1 :

ببر + ببر = 30

2 تا ببر = 30

ببر = 15

 

گربه + گربه = 12

2 تا گربه = 12

گربه = 6

 

موش + موش × 3 = 12

موش + 3 تا موش = 12

4 تا موش = 12

موش = 3

 

(ببر + گربه) + (ببر + گربه + موش) × موش = ؟

(15+6) + (6+15+3) × 3 = ؟

21 + 24 × 3 = ؟؟

21 + 72 = 93

 

معمای شماره 2 :

 

تصاویری از پازل ها برای کودکان, معماهای تصویری مناسب کودکان, معماهای تصویری

معماهای مناسب نوجوانان

 

پاسخ معمای شماره 2 :

ساعت + ساعت + ساعت = 21

2 تا ساعت 9 + 1 ساعت 3 = 21

9 + 9 + 3 = 21

هر یک ساعت = 1

 

ماشین حساب + ماشین حساب + ماشین حساب = 30

3 تا ماشین حساب = 30

ماشین حساب = 10

اعداد روی ماشین حساب = 1 + 2 + 3 + 4 = 10

 

لامپ+ لامپ - لامپ = 15

2 تا لامپ - 1 لامپ = 15

1 لامپ = 15

 

ساعت 9 + ماشین حساب با نشان دادن اعداد 1224 × 3 تا لامپ با 4 نور = ؟

ساعت 9 = 9

ماشین حساب = 1 + 2 + 2 + 4 = 9

لامپ با 5 نور = 15

لامپ با 1 نور = 3

لامپ با 4 نور = 4 × 3 = 12

3 لامپ = 3 × 12 = 36

 

پاسخ = 9 + 9 × 36 = ؟

9 + 324 = 333

 

معمای شماره 3 :

 

معماهای تصویری به همراه پاسخ, معماهای هوش تصویری, پازل های هوش تصویری

معماهای تصویری

 

پاسخ معمای شماره 3 :

جادوگر با چوب و جارو + جادوگر با چوب و جارو + جادوگر با چوب و جارو = 45

3 تا جادوگر = 45

1 جادوگر با چوب و جارو = 15

 

چوب جادوگر + چوب جادوگر + چوب جادوگر = 21

3 تا چوب جادوگر = 21

1 چوب جادوگر = 7

 

جارو جادوگر + جارو جادوگر + جارو جادوگر = 12

4 تا جارو جادوگر = 12

1 جارو جادوگر = 3

 

جادوگر = ؟؟

جادوگر با چوب و جارو = 15

چوب = 7

جارو = 3

جادوگر = 15 - 7 - 3 = 5

جادوگر = 5

 

جارو + جادوگر دست خالی × 2 چوب = ؟؟

3 + 5 × 14 = ؟؟

 

3 + 70 = 73

 

معمای شماره 4 :

 

معماهای هوش تصویری برای کودکان, مدل پازل تصویری, مدل معماهای تصویری

معما تصویری به همراه پاسخ

 

پاسخ معمای شماره 4 :

1 جفت کفش + 1 جفت کفش + 1 جفت کفش = 30

3 جفت کفش = 30

1 جفت کفش = 10

1 لنگه کفش = 5

 

یخچال + یخچال + 1 جفت کفش = 20

2 تا یخچال + 10 = 20

2 تا یخچال = 10

1 یخچال = 5

 

2 عدد بطری + 2 عدد بطری + 1 عدد یخچال + 2 عدد بطری = 17

6 عدد بطری + 1 یخچال = 17

3 تا 2 عدد بطری + 5 = 17

3 تا 2 عدد بطری = 12

2 عدد بطری = 4

1 عدد بطری = 2

 

1 لنگه کفش + ( 1 عدد یخچال + 3 عدد بطری ) × 1 عدد بطری = ؟؟

5 + (5 + 6) × 2 = ؟؟

5 + 11 × 2 = ؟؟

5 + 22 = 27

 

معمای شماره 5 :

 

معماهای تصویری برای کودکان, مدل پازل های تصویری برای کودکان, تصاویری از پازل ها برای کودکان

معماهای جالب تصویری

 

پاسخ معمای شماره 5 :

خروس + خروس + خروس = 60

3 خروس = 60

1 خروس = 20

 

خروس + 3 عدد تخم مرغ + 3 عدد = 26

20 + 2 تا 3 عدد تخم مرغ = 26

2 تا 3 عدد تخم مرغ = 6

3 عدد تخم مرغ = 3

1 عدد تخم مرغ = 1

 

تخم مرغ 3 تایی + 2 دسته موز 6 عددی = 15

3 + 2 دسته موز 6 عددی = 15

2 دسته 6 عددی موز = 12

1 دسته 6 عددی موز = 6

1 عدد موز = 1

 

مرغ + 4 عدد تخم مرغ × 4 عدد موز = ؟؟

20 + 4 × 4 = ؟؟

20 + 16 = 36

 

معمای شماره 6 :

 

معماهای تصویری مناسب کودکان, معماهای تصویری, معماهای تصویری به همراه پاسخ

پاسخ معماهای هوش

 

پاسخ معمای شماره 6 :

گل 8 برگ + گل 8 برگ + گل 8 برگ = 24

3 تا گل 8 برگ = 24

1 گل 8 برگ = 8

هر گل تک برگ = 1

 

خرس با پاپیون + خرس با پاپیون + گل 6 برگ = 26

2 تا خرس با پاپیون + 6 = 26

2 تا خرس با پاپیون = 20

1 خرس با پاپیون = 10

 

پاپیون + خرس با پاپیون + گل 8 برگ = 21

پاپیون + 10 + 8 = 21

پاپیون = 3

 

2 تا پاپیون + خرس با پاپیون و یک گل 6 برگ × خرس بدون پاپیون = ؟؟

6 + 16 × (10-3) = ؟؟

6 + 16 × 7 = ؟؟

6 + 112 = 118

 

معمای شماره 7 :

 

 

معماهای هوش تصویری, پازل های هوش تصویری, پازل های هوشی

معماهای تصویری به همراه پاسخ

 

پاسخ معمای شماره 7 :

1 جفت کفش + 1 جفت کفش + 1 جفت کفش = 30

3 جفت کفش = 30

1 جفت کفش = 10

 

مرد + مرد + 1 جفت کفش = 20

2 مرد + 10 = 20

2 مرد = 10

1 مرد = 5

 

2 عدد شال + 2 عدد شال + 1 مرد = 13

4 عدد شال + 5 = 13

4 عدد شال = 8

1 عدد شال = 2

 

1 لنگه کفش + ( مرد + 2 عدد شال + 1 جفت کفش ) × 1 عدد شال = ؟؟

5 + (5 + 4 + 10) × 2 = ؟؟

5 + 19 × 2 = ؟؟

5 + 38 = 43

 

معمای شماره 8 :

 

مدل پازل تصویری, مدل معماهای تصویری, معماهای تصویری برای کودکان

معماهای جالب سطح متوسط

 

پاسخ معمای شماره 8 :

2 دوربین + دوربین + دوربین = 24

4 تا دوربین = 24

1 عدد دوربین = 6

 

3 تا بطری + 1 بطری + 2 تا بطری = 12

6 تا بطری = 12

1 بطری = 2

 

مرد با 1 دوربین و 3 تا بطری + مرد با 1 دوربین و 3 تا بطری + مرد با 1 دوربین و 3 تا بطری = 45

 

1 بطری = 2 و 3 تا بطری می شود 6

1 دوربین = 6

بنابراین 3 تا بطری + دوربین = 12

12 + 12 + 12 + 3 تا مرد = 45

3 تا مرد = 9

1 مرد = 3

 

* یک بطری در جیب پیراهن، یکی در دست راست و یکی درجیب چپ شلوارش.

 

1 بطری + یک مرد × دو تا دوربین = ؟؟

2 + 3 × (6+6) = ؟؟

2 + 3 × 12 = ؟؟

2 + 36 = 38

 

معمای شماره 9 :

 

مدل پازل های تصویری برای کودکان, تصاویری از پازل ها برای کودکان, معماهای تصویری مناسب کودکان

معما مناسب نوجوانان

 

پاسخ معمای شماره 9 :

4 بطری + 4 بطری + 3 بطری = 33

11 بطری = 33

1 بطری = 3

 

2 دوربین + 1 دوربین + 1 دوربین = 24

4 دوربین = 24

1 دوربین = 6

 

یک پسر با 1 بطری و یک دختر با یک دوربین و 1 بطری + یک پسر با یک بطری و یک دختر + یک پسر با یک دختر با یک دوربین و 1 بطری = 30

 

(3 + 3 + 6) + 3 + (6+3) = 30

3 پسر + 3 دختر + 24 = 30

3 پسر + 3 دختر = 30 - 24 = 6

1 دختر = 1 و 1 پسر = 1

 

1 بطری + 2 دوربین × یک پسر با بطری و 1 دختر با دوربین و 1 بطری = ؟؟

3 + (2 × 6) × (3 + 1) + (6 + 3 + 1) = ؟؟

3 + 12 × 14 = ؟؟

3 + 168 = 171

 

معمای شماره 10 :

 

معما, پازل های هوش تصویری,معماهای هوش تصویری برای کودکان

پاسخ معماهای تصویری

 

پاسخ معمای شماره 10 :

شاخه 5 برگ + شاخه 5 برگ + شاخه 5 برگ = 15

3 شاخه 5 برگ = 15

هر شاخه 5 برگ = 5

هر برگ = 1

 

کرم ابریشم + کرم ابریشم + کرم ابریشم = 9

3 کرم ابریشم = 9

1 کرم ابریشم = 3

 

سیب + سیب + کرم ابریشم + سیب = 30

3 تا سیب + کرم ابریشم = 30

3 تا سیب + 3 = 30

3 تا سیب = 27

1 سیب = 9

 

سیب + کرم ابریشم + شاخه 6 برگ + 1 کرم ابریشم × کرم ابریشم = ؟؟

9 + 3 + 6 + 3 × 3 = ؟؟

12 + 9 × 3 = ؟؟

12 + 27 = 39

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یکشنبه 100 مرداد 10  6:17 عصر

 

اسم دختر مذهبی,اسم مذهبی دختر,اسم مذهبی

اسم دختر مذهبی با معنی

  اسم معنی
1 ادنا از واژه های قرآنی؛ کمترین، جزئی‌ترین؛ پایین‌تر
2 اسراء اسم یکی از سوره های قرآن، به معنی معراج پیامبر
3 اسنا بانوی بزرگوار و بلندمرتبه
4 اصیلا بانوی با اصالت
5 اعظم فاضلتر، برتر از دیگران در علم و هنر و اخلاق و مانند آنها
6 اکرم بزرگوار، گرامی
7 الهام به دل افکندن، در دل انداختن
8 الهه رب‌النوع؛ پرستش کردن؛ ماه نو؛ آفتاب؛ بتان
9 ام‌البنین مادر پسران، لقب فاطمه‌ی کلابیه دومین همسر امیرالمؤمنین علی(ع) و مادر حضرت عباس(ع)
10 امینا مورد اعتماد، امین
11 آلا نعمتها، نیکی ها، از اسامی قرآنی
12 آنسه انس گیرنده، مانوس، خو گیرنده، همنشین نیکو
13 آیه نشانه، نشانه خدا
14 بشری بشارت، مژده، از القاب قرآن (بشارت برای مومنین)
15 تالیا تلاوت کننده قرآن
16 تامارا درخت خرما؛ نام عروس یهودا چهارمین پسر حضرت یعقوب(ع)
17 تسنیم رودی در بهشت (سوره مطففین)
18 تکتم نام چاه زمزم، نام مادر امام رضا ،بانوی رازدار و رازنگهدار
19 ثنا حمد، شکر، سپاس
20 حدیث سخنی که از پیامبر اسلام(ص) یا بزرگان دین نقل کنند، روایت، سخن
21 حسنی نیکو، پسندیده
22 حلما دختر صبور، از صفات حضرت زینب
23 حلیا آنچه در چشم خوش میدرخشد
24 حمیده ستوده، پسندیده؛ مادر امام موسی کاظم(ع)
25 حمیرا زن سرخ و سپید، زن سرخ؛ لقبی که پیامبر اسلام (ص) به عایشه داده بود
26 حنانه مهربان، بخشا?نده، بس?ار ناله کننده
27 حنیفا حق، راست
28 حنیفه دختر درست و پاک، دختر راستین، زن ثابت قدم در دین
29 حوریا آنکه چون حور زیباست
30 خدیجه ولادت قبل از موعِد، نام همسر پیامبر اسلام(ص) و مادر حضرت فاطمه(س)
31 دینا اسم خواهر حضرت یوسف، به معنی دین هم هست
32 راحیل نام یک فرشته
33 راضیه پسندیده، خوش، خشنود، از القاب فاطمه زهرا(س)
34 رقیه یکی از چهار دختر پیامبر اسلام (ص)، دختر امام حسین(ع)
35 ریحانه گل خوشبو و معطر (مثل اسم قبل،نام مادر امام رضا،از القاب حضرت زهرا
36 زاکیه نیکو، پاکیزه
37 زاهده مؤنث زاهد
38 زلیخا نام همسر عزیز مصر که مفتون زیبایی یوسف (ع) شد.
39 زمزم نام چشمه‌ای در نزدیکی کعبه
40 زیتون از اسامی قرآنی و یکی از میوه هایی که در قران به آن سوگند خورده شده
41 زینا نام دختر حضرت نوح
42 ساجده دختر سجده کننده
43 سارا خالص، نام زن حضرت ابراهیم(ع) و مادر اسحاق(ع)
44 ساریه ساریه نام یکی از دختران امام موسی کاظم(ع) بود
45 ساریه ابری که در شب آید؛ نام یکی از دختران امام موسی کاظم(ع)
46 سالومه زوجه زبدی و مادر یعقوب کبیر و یوحنای انجیلی
47 سامیرا سمیرا، زن بزرگوار، نام محلی در نزدیکی مکه،نام عمه شیرین در داستان خسرو و شیرین ترجمه عربی مهین بانو است.
48 سامیه بانوی بلندمرتبه و از القاب حضرت زینب
49 سبا سوره 34 قرآن کریم، شهری در یمن که بلقیس ملکه آنجا بوده، در عبری به معنی انسان
50 ستیا زن با حیا. بانوی بلند مرتبه. نام حضرت معصومه که دختر حضرت موسی ابن جعفر هستند
51 ستیلا نام دختر حضرت موسی کاظم(ع)؛ نام حضرت مریم
52 ستیلا نام دختر امام موسی کاظم و لقب حضرت مریم
53 سکینه آرامش خاطر؛ نام دختر امام حسین(ع)
54 سما آسمان
55 سمیه نام مادر عمار یاسر که از اصحاب پیامبر (ص) بود و اولین زن شهیده در صدر اسلام
56 سنا روشنایی
57 شریفه زن شرافتمند
58 شیما زنی که روی چانه اش خال دارد، زن زیبای عرب، نام دختر حلیمه سعدیه دایه پیامبر(ص)
59 صالحه مؤنث صالح، زنِ صالح
60 صفورا نام همسر حضرت موسی(ع) و دختر حضرت شعیب(ع)
61 طاهره طاهر، زن پاک و مبرا از عیب، لقب فاطمه زهرا (ع) و لقب خدیجه همسر پیامبر (ص)
62 طهورا پاکیزه، پاک کننده، از اسامی قرآنی (شرابا طهورا)
63 طیبه مؤنث طیب، پاک
64 عابده مؤنث عابد، عبادت کننده، پرستنده، آنکه چیز یا کسی را می‌پرستد.
65 عارفه مؤنث عارف، بانوی دانا
66 عارفه زن عالم و عارف
67 عالیه عنوانی احترام آمیز برای زنان، عالی مقام، نام دختر هارون الرشید، به روایتی نام دختر امام علی النقی(ع)
68 عایشه دارای حال نیکو، نام دختر ابوبکر و همسر پیامبر(ص)
69 عذرا دوشیزه، باکره، بکر، لقب مریم(ع) و لقب فاطمه(س)، نام معشوق وامق
70 عسل از اسامی قرآنی، در قرآن دربارش گفته شده:در ان نوعی شفاست.
71 عطیه هدیه عطا شده از طرف خداوند
72 عفاف پرهیزکاری، پاکدامنی اسم زیبای ایرانی
73 عفت پاکدامنی، پرهیزکاری، پارسایی
74 فاتیما فاطیما، نام شهری است در اروپا که حضرت فاطمه در آنجا ظهور کرده است.
75 فاطمه نام دختر پیامبر(ص)، زنی که بچه خود را از شیر گرفته باشد
76 فائزه فایزه، رستگار، نایل
77 فائزه نائل، رستگار، از اسامی قرآنی
78 فائقه پیروز شده
79 فریضه عمل واجب، امر واجب
80 کوثر نیکی بسیار، نام یک سوره قرآن که درباره حضرت زهراست
81 لعیا نام زن حضرت یعقوب
82 لیا خجسته، نام همسر یعقوب (ع)
83 لیلا درازترین و تارترین شب، سرخوشی از می، همسر پیامبر اسلام
84 لئا به سوی خدا، دختری که رو به سوی خدا دارد.
85 ماریا مریم
86 ماریه زن سپید و درخشان، نام یکی از همسران پیامبر
87 مائده خوردنی، طعام، نام سوره ای در قرآن کریم
88 مبینا آشکار و روشن
89 محدثه از القاب حضرت زهرا(س)
90 محیا یکی از صفات خدا، زنده و پویا
91 مرسانا هدیه خداوند
92 مرضیه کسی که خدا از او راضی باشد، پسندیده، مرضی
93 مریم گلی سفید و خوشبو و دارای عطر بادوام، نام مادر عیسی (ع )، نام سوره‌ای در قرآن کریم
94 معصومه زن بی گناه و پاک معصوم، لقب حضرت فاطمه (معصومه) خواهر گرامی امام رضا (ع)
95 ملیکا اسم رومی
96 مهدیا مهدیا یعنی دختری که هدایت شده.
97 مهدیه کسی که خداوند رستگاری را و راه راست را برایش تعیین کرد.
98 مهلا در زبان عربی یعنی آهسته و بی شتاب. مهلا از اسم های حضرت زهرا (س) است
99 نسا زنان، نام سوره ای در قرآن کریم
100 نیروانا آخرین مرحله سلوک در نزد "بودا” که مرحله محو شدن جنبه حیوانی وجود و رسیدن به کمال است.
101 هانیه شادمان و خوشبخت، مهربان و دلسوز، لقب حضرت زهرا
102 هایده توبه کننده، به حق بازگردنده
103 هدی هدایت کننده
104 هدی دایت، از القاب قرآن
105 یامین لقب راحیل، همسر حضرت یعقوب
106 یسری راحتی، آسانی، گشایش، دختر خوش قدم
107 یسنا حمد، پرستش، ستایش، نماز، جشن

 

بیشتر بخوانید: اسم دختر ایرانی


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یکشنبه 100 مرداد 10  6:14 عصر

مجموعه: شعر و قصه کودکانه

 

چقدر خوب است که کودکانمان را با قصه و داستان و کتاب خوانی آشنا کنیم به همین دلیل شما را با چند نمونه قصه های کودکانه آشنا می کنیم.

 

داستان کودکانه,قصه کودکانه 4سال

قصه ی کودکانه بزغاله ی خجالتی

 

نمونه هایی از "قصه کودکانه" 4سال

قصه بزغاله خجالتی یک قصه زیبا برای بچه های خجالتی!

توی یک گله بز، یه بزغاله خجالتی بود که خیلی آروم و سر به زیر بود. وقتی همه بزغاله ها بازی و سر و صدا راه می انداختند اون فقط  یک گوشه می ایستاد و نگاه می کرد.

 

وقتی گله بزغاله ها به یه برکه ی آب می رسید، بزغاله های شاد و شیطون برای خوردن آب می دویدند سمت برکه و حسابی آب می خوردند و آب بازی می کردند.

 

اما بزغاله ی خجالتی اینقدر صبر می کرد تا همه بزغاله ها از کنار برکه برن بعد خودش تنهایی بره آب بخوره. بعضی وقتا از بس دیر می کرد، گله به سمت دهکده به راه می آفتاد و اون دیگه وقت آب خوردن رو از دست می داد. این جوری اون خیلی خودشو اذیت می کرد.

 

چوپان مهربان گله بارها و بارها به بزغاله خجالتی گفته بود که باید رفتارشو عوض کند. اما بزغاله خجالتی هیچ جوابی نمی داد و باز هم همان خجالتی رفتار می کرد.

 

یک روز صبح وقتی گله می خواست برای چرا به دشت و صحرا برود، بزغاله ی خجالتی موقع رفتن زمین خورد و یکم پاش درد گرفت. به همین خاطر نتونست مثل هر روز خودشو به گله برساند. اون توی خانه جا ماند اما خجالت می کشید که صدا بزنه من جا ماندم صبر کنید تا منم برسم. وقتی به نزدیک در رسید دید که همه رفتند و تنها توی خانه مانده. اینجوری مجبور بود تا شب تنها و گرسنه بماند.

 

چوپان گله در طول راه متوجه شد که بزغاله خجالتی با آنها نیامده، به خاطر همین سگ گله را فرستاد تا به خانه برگرده و بزغاله را با خودش بیاورد. اما اول درگوش سگ  یک چیزهایی گفت و بعد آن را راهی خانه کرد.

 

سگ گله به خانه برگشت و یک گوشه گرفت خوابید. بزغاله خجالتی دل تو دلش نبود. باخودش فکر می کرد مگه سگ گله به خاطر اون برنگشته، پس حالا چرا گرفته خوابیده. دلش می خواست با او حرف بزند اما خجالت می کشید. یک کم اطراف آن راه رفت و منتظر ماند، اما سگ اهمیتی نمی داد. بلاخره صبر او سر آمد و رفت جلو و به سگ گفت ببخشید من امروز جا ماندم می شه من رو ببرید به گله برسانید؟ سگ خندید و گفت البته که می شه. اما من تند تند می رم می تونی بهم برسی؟

 

چوپان مهربان چشم به جاده دوخته بود و منتظر آنها بود که یک دفعه دید بزغاله خجالتی دارد می دود و می آید و سگ گله هم با کمی فاصله پشت سرش می آید مثل اینکه با هم دوست شده بودند. آنها با هم  حرف می زدن و می خندیدن.

 

چوپان گله لبخندی زد و گفت امیدوارم بزغاله خجالتی همین طور ادامه بده تا یک بزغاله شاد و شنگول شود.

 

قصه ی باغچه مادربزرگ، قصه برای کودکان

قصه کودکانه،قصه های کودکانه

متن قصه کودکانه باغچه ی مادربزرگ

 

یکی بود یکی نبود. مادر بزرگ یه باغچه قشنگ داشت که پراز گل های رنگارنگ بود. از همه ی گل ها زیباتر گل رز بود.

 

البته گل رز به خاطر زیبایی اش مغرور شده بود و با بقیه گل ها بدرفتاری می کرد.

 

یک روز دوتا دختر کوچولو و شیطون که نوه های مادربزرگ بودند به سمت باغچه آمدند. یکی از آن ها دستش را به سمت گل رز برد تا آن را بچیند، اما خارهای گل در دستش فرو رفت.

 

 

اما گل رز شروع به گریه کرد. بقیه ی گل ها با تعجب به او نگاه کردند. گل رزگفت: فکر می کردم خیلی قشنگم اما من پر از خارم!

 

بنفشه بامهربانی گفت: تو نباید به زیباییت مغرور می شدی. الان هم ناراحت نباش چون خداوند برای هرکاری حکمتی دارد. فایده این خارها این است که از زیبایی تو مراقبت می کنند وگرنه الان چیده شده و پرپرشده بودی!

 

گل رز که پی به اشتباهاتش برده بود باشنیدن این حرف خوشحال شد و فهمید که نباید خودش را با دیگران مقایسه کند و هر مخلوقی در دنیا یک خوبی هایی دارد.

 

بعد هم گل رز قصه ما خندید و با خنده او بقیه گل ها هم خندیدند و باغچه پر شد از خنده گلها.

 

امیدواریم این داستان قشنگ را برای بچه ها بخوانید و به آن ها یاد بدهید داشته های خودشان را با دیگران مقایسه نکنند.

 

قصه برای کودکان 3 ساله

قصه شیرین کودکانه سنجاب کوچولو و نی نی

قصه شیرین کودکانه,متن قصه کودکانه

داستان کودکانه سنجاب کوچولو و نی نی

 

سنجاب کوچولو و نی نی یک قصه کودکانه جدید هست. یکی بود یکی نبود. در جنگل سرسبز همیشه بهار روی یک درخت بزرگ سنجاب کوچولو با پدر و مادرش با خوبی و خوشی زندگی می کردند.

 

چند روز پیش مامان سنجابه یک نی نی کوچولو به دنیا آورده بود و حالا سنجاب کوچولو یک برادر ریزه میزه داشت.

 

سنجاب کوچولو از این اتفاق خیلی خوشحال بود. می خواست برادرش را بغل کند و با او بازی کند که مامان سنجابه گفت: نمی توانی این کار را کنی. باید صبر کنی تا نی نی بزرگ کند.

 

سنجاب کوچولو دوست داشت با مامان بازی کند؛ اما مامان دیگر وقت این کار را نداشت چون نی نی همیشه بغل مامان بود.

 

سنجاب کوچولو به اتاقش رفت و با اسباب بازی هایش بازی کرد؛ اما هنوز یک ساعت نشده بود که از تنهایی حوصله اش سر رفت. در همین موقع بابا سنجابه از سر کار برگشت سنجاب کوچولو دوید و خودش را در بغل بابا انداخت.

 

دوست داشت بابا با او بازی کند، اما بابا خسته بود و حوصله نداشت. اما وقتی نشست سریع نی نی را بغل کرد و با خنده او را بوسید.

 

سنجاب کوچولو که این صحنه را دید خیلی ناراحت شد. با خودش گفت: مامان و بابا دیگر من را دوست ندارند و همش به خاطر نی نی است. رفت توی اتاق و روی تخت خوابید. پتو را روی سرش کشید و شروع کرد به گریه کردن.

 


 

بعد از مدتی مامان سنجاب کوچولو را صدا زد و گفت: عزیزم بیا، غذا آماده است!

 

اما جوابی نشنید. بابا سنجاب کوچولو را صدا زد اما باز هم جوابی نشنید. مامان و بابا هر دو به اتاق سنجاب کوچولو رفتند و دیدند که سنجاب کوچولو در حال گریه کردن است.

 

مامان گفت: عزیزکم… سنجابکم… .

 

سنجاب کوچولو سرش را از زیر پتو بیرون آورد و گفت: شما اصلاً من را دوست ندارید. فقط نی نی را دوست دارید.

 

مامان و بابا دست های سنجاب کوچولو را گرفتند، بلندش کردند و حسابی تابش دادند. سنجاب کوچولو بلند بلند می خندید.

 

یک دفعه صدای گریه نی نی بلند شد. اما مامان و بابا هنوز داشتند با سنجاب کوچولو بازی می کردند. سنجاب کوچولو دلش برای نی نی سوخت و گفت: مگر صدای گریه نی نی را نمی شنوید؟ بیایید با هم او را آرام کنیم!

 

حالا مامان و بابا و سنجاب کوچولو سه تایی با هم رفتند تا نی نی سنجابه را آرام کنند.

 

داستان کودکانه صدای ماشین ها

قصه,قصه برای کودکان

قصه ی آشنایی با صدای ماشین ها

 

یک روز آقای راننده داشت می رفت سر کارش. همین طوری که داشت می رفت و می رفت و می رفت، یک دفعه حواسش پرت شد و خورد به یک ماشین دیگه. گفت ای بابا! حالا چه کار کنم؟ از ماشینش پیاده شد. دید راننده اون یکی ماشین یه خانومه که انگشتش زخم شده.

 

یک کمی که صبر کردند، دیدند یه صدایی میاد: بَه بو بَه بو بَه بو ... صدای ماشین پلیس بود. آقای پلیس اومد جلو و گفت: آخ آخ آخ! حتما حواستان پرت شده که با هم تصادف کردید.

 

بعد یه صدای دیگه اومد: بو بو بو بو بو بو ... صدای ماشین آتش نشانی بود. آقای آتش نشان اومد و گفت: آخ آخ آخ! تصادف کردید؟ حتما حواستان پرت شده. بعدش گفت: هیچ جایی آتیش نگرفته که من خاموشش کنم؟ گفتن: نه! خیالت راحت باشه. برو. آقای آتش نشان هم سوار ماشین قرمزش شد و رفت و دوباره گفت: بو بو بو بو بو بو ...

 

بعدش یک صدای دیگه اومد: بی بو بی بو بی بو بی بو ... ماشین آمبولانس بود. آقای دکتر از توی ماشین آمبولانس اومد پایین و گفت: آخ آخ آخ! تصادف کردید؟ حتما حواستان پرت شده. بعد چسب زخمش را آورد و چسبوند روی دست خانومه که زخم شده بود. آخه انگشت خانومه خون اومده بود. بعد هم دوباره رفت: بی بو بی بو بی بو بی بو ...

 

آقای پلیس به راننده ها گفت: حواستان را جمع کنید که دیگه تصادف نکنید. بعد هم سوار ماشینش شد و رفت. ماشین پلیس گفت: بَه بو بَه بو بَه بو ...

 

قصه کودکانه شب مسواک بی دندون

قصه کودکانه 4سال,قصه برای کودکان 3 ساله

قصه ی مسواک بی دندون

 

یک مسواک بود کوچولو و بی دندون! صبح تا شب توی جامسواکی می نشست تا دندون ها بیایند و او تمیزشان کند؛ اما هیچ دندونی پیش او نمی آمد هر دندونی که می آمد، پیش مسواک خودش می رفت.

 

یک روز مسواک بی دندون از آن همه نشستن خسته شد. گفت: «من دیگر از اینجا ماندن خسته شدم. هیچ دندونی من را دوست ندارد، من از اینجا می روم!» تا خواست برود، حوله گفت: «نه! نرو، اگر بری کثیف می شوی، دیگر هیچ دندونی تو را دوست ندارد.» مسواک بی دندون گفت: «اشکالی ندارد، من که دندون ندارم! چقدر اینجا بیکار بمانم؟ خسته شده ام».

 

حوله گفت: «مگر نمی دانی؟ تو مسواک نی نی هستی. نی نی الان کوچولو است، دندون ندارد اما چند وقت دیگر چند تا دندون در می آورد. اگر تو نباشی، چه کسی دندون های نی نی را مسواک کند؟» مسواک بی دندون خوشحال شد، گفت: «من مسواک نی نی هستم؟چرا زودتر به من نگفتید! باشد، صبر می کنم تا نی نی دندون در بیاورد، آن وقت می شوم مسواک با دندون!»

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یکشنبه 100 خرداد 2  8:21 عصر

مجموعه: والدین موفق

 

لجبازی در کودکان, لجبازی کودکان, لجبازی بچه ها

لجبازی کودکان

 

این روز ها آنقدر پدر و مادر درگیر گرفتاری های خود هستند که دیگر حوصله ای برای مقابله با درخواست های بی جای کودکانشان ندارند. بچه ها هم این موضوع را خوب فهمیده اند و البته یاد گرفته اند که برای رسیدن به هر چیزی انقدر لجبازی کنند تا پیروز شوند،که البته در اغلب موارد هم می شوند.

دلیل بهانه گیری کودک

عوامل زیادی موجب بهانه گیری کودک می شوند که برخی از آن ها عبارتند از:

- خستگی

- گرسنگی

- ناکامی

- ترس یا اضطراب کودکان

- ناتوانی در بیان خواسته خود

- مقاومت در برابر تغییر (مانند ترک یک مکان)

- کسل شدن

- احساس عدم راحتی

- تحریک بیش از حد

- بیماری یا درد

- سر در گمی

- ناراحتی از پیروی از دستور شما

- نیاز خاصی داشتن

 

لجبازی در کودکان, لجبازی کودکان, لجبازی بچه ها

لجبازی در کودکان

 

درمان لجبازی کودکان

ریشه یابی کنید

درابتدا باید دقت کنیم که ریشه ی آن حرکت ناخوشایندی که کودک انجام می دهد چیست؟ آیا نیاز او برای جلب توجه است؟ آیا آن کار به اوآرامش می دهد؟آیا نیازحسی است؟آیا سطح توانائی اش در همین حد است؟آیا عادتی است؟

 

هر کدام از این موارد که باشد نمی توان با گفتن یک دستور بکلی قال قضیه را کند به جای آن بهتر است به قول معروف گولش بزنیم!این اصطلاح در اصل یک تکنیک رفتار درمانی است که یک کار مطلوب را جایگزین رفتار نامطلوب می کنیم.

 

جهت انجام این تکنیک بهتر است از واژه زیر استفاده کنیم که اگر توونستی، این کار را بکنی؟!در این مواقع اگر نیاز کودک به جلب توجه ریش? حرکت ناپسندش باشد سریعاً فعالیت دلخواه شما را جایگزین می کند.مثلا به کودکی که مدام برهمه چیز لگد می زند می گویم.

 

بیا ببینیم زورت می رسد تا به این توپه  لگد بزنی؟اگر راست می گی و خیلی قوی هستی بیا کمک کن این صندلی ها رو تنهائی جمع کن.در این حالت در اثر اشتغال به فعالیتی از نوع موازی،مشارکتی،رقابتی و هر نوع دیگر،او را از حال و هوای حرکت ناپسندش بیرون بیاوریم بدون این که احساس کند ما روی فلان حرکت او حساس می شویم.

 

 

لجبازی در کودکان, لجبازی کودکان, لجبازی بچه ها

درمان لجبازی کودکان

 

مستقّل بارآوردن کودک

اولین قدم این است که پذیرش خطا را یاد بگیریم. بهتر است به عنوان والد رفتارهای کودک را با توجه به نسل و جنس وی، مورد ارزیابی قرار دهیم و خطاها و رفتارهای او را به شخصیتش ارتباط ندهیم. البته باید او مسئول کارها و رفتارهایش باشد اما لازم است مواظب باشیم که او را سرزنش نکنیم و به او حق دهیم گاهی اشتباه کند.

 

وقتی با او صحبت می کنیم باید واضح، شفاف و ساده و دقیق انتظاراتمان را از کودک بیان کنیم. استفاده از جملاتی مثل «عرضه نداشتی این کار را انجام بدهی» در واقع تخریب شخصیت کودک است. بهتر است به او بگوییم که «اگر می خواهی این کار را انجام دهی، باید … این گونه انجام دهی».

 

به این ترتیب به او کمک کرده ایم تا بدون تحقیر و سرزنش به هدفش برسد. باید یاد بگیریم به کودک حق انتخاب دهیم. بهتر است بین چند گزینه موردنظر خودمان به او حق انتخاب دهیم. اگر به او حق انتخاب دادیم در واقع به نظرش احترام گذاشته ایم. مادری که از کودک می پرسد «غذا می خوری یا نه» و پس از پاسخ منفی کودکش به او تشر می زند که باید غذا بخوری، در واقع به او حق انتخاب نداده است.

 

بدغذایی مشکلی رایج میان کودکان امروزی است و بسیاری از والدین آن را به لجبازی و ناسازگاری کودک برای همراهی در غذا خوردن با خانواده یا والدین نسبت می‌دهند. در حالی که مهم‌ترین دلیل بروز بد غذایی بی‌اشتهایی ناشی از مصرف تنقلات به مقدار زیاد یا در زمان نامناسب برای مثال ساعتی پیش از وعده اصلی غذایی است.

 

بنابراین لازم است برای نظر کودک احترام قائل شویم. از طرفی والدین خود باید از نظر شخصیتی و روانی ثبات داشته باشند تا بتوانند به کودک خود کمک کنند. والدین باید یاد بگیرند شنونده خوبی باشند و به کودک فرصت حرف زدن و تخلیه هیجان بدهند تا بتواند تخیلات، احساسات، تفکرات و هیجانات خود را بروز دهد.

 

دخالت به موقع به هنگام دعواهای بچگانه بسیار مهم است. لازم است والدین فقط وقتی کودکان در حال صدمه زدن به خود یا طرف مقابل هستند، دخالت کنند و در غیر این صورت اجازه دهند بچه ها خود مشکلاتشان را رفع کنند. والدین کنترل گر یا سلطه جو اجازه نمی دهند بچه ها استقلال کافی پیدا کنند، بنابراین کم کم به لجبازی و یا رفتارهای پنهان کارانه سوق داده می شوند.

 

لازم است والدین به رفتارهای مثبت کودک بیشتر توجه کنند و در قالب بازی، داستان و شعر مهارت های زندگی، حل مسئله، مهارت های ارتباطی، درست درخواست کردن، دفاع از حق و حقوق را به او یاد دهند. فراموش نکنیم که لجبازی کودک در بسیاری از مواقع ناشی از اضطراب است.

 

در برخورد کلی در زندگی باید طوری با کودک رفتار کرد که او بتواند در امور روزمره ی خود به طور مستقل و گاهی بدون نیاز به دیگران تصمیم بگیرد. البته فشارهای منفی را نباید در این خصوص وارد کرد، بلکه باید با راهنمایی های به جا تذکر داد و روش های صحیح را به موقع به او آموزش داد.

 

ممکن است لجبازی کودک امتناع طبیعی وی از درخواست‌های مکرر و آمرانه والدین باشد که براساس استقلال شخصیتی صورت می‌گیرد. برخی امتناع‌ها نیز دلایل مشخص جسمی و روانی دارد.

 

کودک باید حق انتخاب داشته باشد و این انتخاب فقط به لباس، ‌ وسایل شخصی و… محدود نمی‌شود. هر کودکی با توجه به سن و میزان درکش به درجه‌ای از استقلال شخصیتی و اعمال نظراتش در انتخاب‌های گوناگون تمایل دارد. کودکان از طریق لجبازی و پافشاری بر آنچه می‌خواهند، شخصیت خود به عنوان یک فرد مستقل را می‌سازند و تقویت می‌کنند.

 

والدین باید به لجبازی‌های کودکان برای مثال هنگام امتناع از خوردن یک نوع غذا، انجام ندادن برخی امور روزمره مانند تعویض لباس یا نظافت شخصی و… احترام بگذارند و در صورت ضرورت به جای برخورد قاطع و احتمالا ً مقابله به مثل کودک را متقاعد کنند، ناز او را بکشند، دلیلش را برای امتناع جویا شوند، اگر مشکلی هست برطرف کنند و در نهایت از موقعیتی که کودک در آن به لجبازی می‌پردازد برای ایجاد ارتباط عاطفی و کلامی قوی‌تر با وی استفاده کنند.

 

لجبازی در کودکان, لجبازی کودکان, لجبازی بچه ها

برخورد با لجبازی کودکان

 

کودک را تا حد امکان وادار به عجله و شتاب زدگی نکنیم.

معمولا ً خانواده ها در چند کار، کودک را ناخواسته یا خواسته به عجله و شتابزدگی وادار می کنند که بیشتر مواقع عدم آگاهی والدین در تشدید آ ن ها، دخالت مستقیم دارد از جمله چیزهایی که می توان در این رابطه یاد آور شد:

 

 

الف - حمام کردن: در دوران طفولیت عدم آشنایی والدین به خصوص مادر از مسایل تربیتی باعثمی شود به جای فراهم آوردن محیطی شاد و مفرح هنگام استفاده از حمام، آن را به محیطی درد آور و وحشتناک برای او تبدیل می کند. برای این کار بهتر است اجازه بدهیم کودک ابتدا خوب بازی کند و در همان حال با شعرها و قصه های کودکانه شروع به شستن او کنیم و ضمنا ً اجازه دهیم تا کودک حتی برخی از اسباب بازی های خود را به حمام بیاورد و با آن ها مشغول بازی شود.

 

ب - مهمانی رفتن: همان طور که ما بزرگ ترها قبل از رفتن به مهمانی یا گردش نیاز داریم خود را آماده کنیم، فرزندان ما هم نیاز دارند که آماده شوند. البته نیاز آن ها با نیاز ما اندکی تفاوت دارد. پس بهتر است زمان رفتن به مهمانی یا گردش را یک ساعت قبل از حرکت به کودک یادآورشویم تا بتواند با کمک بزرگ ترها آماده شود. متاسفانه بعضی از والدین کمی قبل از حرکت به کودک می گویند آماده شود و این کار باعثلجبازی و مخالفت او می شود. چون دایم به او تذکر می دهیم که زود باش، سریع تر، دیر شد و… به جای این که سرعت کودک را برای آماده شدن بیشتر کنیم، ‌ باعثمی شویم که مخالفت کند.

 

ج - غذا خوردن، خوابیدن و …: بهر حال کودک مانند افراد بزرگسال نمی تواند از نیروی تفکر و حرکت در یک زمان استفاده کند و والدین باید بدانند زمان تفکر و انجام کارها در کودکان به سعه ی صدر بیشتری نیاز دارد.

 

لجبازی در کودکان, لجبازی کودکان, لجبازی بچه ها

لجبازی و راه های مقابله با آن

 

کنترل خود را از دست ندهید

کودکان گاهی شروع به بهانه گیری های مختلف و کج خلقی می کنند و رفتارهایی مانند جیغ زدن و غرغر کردن ، لگدپراکنی ، کوبیدن پاها به زمین ، پرت کردن اشیا به اطراف ، کتک زدن دیگران و یا حتی حبس کردن نفس خود تا مرحله کبودی از خود نشان می دهند . تحمل و کنترل این رفتارها در کودکان واقعا طاقت فرسا است .

 

زمانی که کودک شما در حال بهانه گیری و جیغ زدن و داد زدن است به صحبت های شما گوش نمی دهد و به فریادها و تهدیدهای شما با حالتی منفی جواب می دهد. در این شرایط هر چه شما بیشتر داد بکشید صدای جیغ او نیز بلندتر می شود. در این مواقع بهترین کار این است که کنار او بنشینید و چیزی نگویید. کودکان خودشان هم از خشمی که دامن آنها را گرفته است می ترسند و بودن در کنار کودک هنگام بدرفتاری هایش موجب آرامششان می شود.

 

اگر بهانه گیری های او برایتان غیر قابل تحمل شده است چند دقیقه کوتاه بیرون بروید تا کودک دست از گریه و جیغ بردارد سپس دوباره به اتاق بازگردید.

 

در این شرایط شما هیچ گاه نباید کنترل خود را ازدست بدهید و باید همیشه آرامش خود را حفظ کنید تا او سریع تر آرام شود. همچنین نباید هیچ گاه وعده یا رشوه به کودک خود در این مواقع بدهید و باید به بهانه گیری های بی مورد کودکتان بی اعتنا باشید تا خودش خسته و ساکت شود.

 

لجبازی در کودکان, لجبازی کودکان, لجبازی بچه ها

دلیل لجبازی کودکان

 

مراقب نشانه های اضطراب زیاد باشید

شاید علت بهانه گیری های روزانه کودک شما تنش و استرس موجود در خانه باشد که بر کج خلقی و بهانه گیری های کودک تاثیر می گذارد.

 

اگر کودک دائما بهانه گیر است و به خود یا دیگران آسیب می زند بهتر است از یک متخصص یا پزشک یا مشاور کودک کمک بگیرید. این افراد می توانند شما را با تغییر رفتاری کودک آشنا کنند و به شما بیاموزند که چگونه رفتارهای آینده کودک را پیش بینی و با کودکتان رفتار نمایید.

 

لجبازی در کودکان, لجبازی کودکان, لجبازی بچه ها

کودک لجباز

 

با کودک مدارا کنید

با اینگونه کودکان باید مدارا کرد و ابتدا زمینه های بروز لجبازی را شناسایی کرد، سپس کودک را از آن دور کرد ، به عنوان مثال کودکی را که در بازار از والدین می خواهد هرچیزی را برایش بخرند، نباید به بازار بُرد و همیشه درباره برآوردن خواسته هایش یک چیز دیگر را باید جایگزین کرد مثل ابزار پلاستیکی به جای واقعی و دور نگاه داشتن وسایل خطرناک از دسترس کودک .

 

اما کودکان پس از پایان سه سالگی و آغاز چهار سالگی وارد حیطه اجتماعی می شوند و رفتارهای مختلف را از یکدیگر می آموزند و با الگوبرداری منفی سعی می کنند در رابطه با والدین خود آن را اجرا کنند و این امر تا حدود زیادی آگاهانه و هدفمند است و کودک با آزمون و خطاهایی که می کند سعی در به زانو درآوردن والدین و تسلیم آن ها در برابر خواسته هایش دارد.

 

 

او با این کار به سیطره قدرت خود و خود محوری  ادامه می دهد و برای این کار ، بهانه هایی نیز برای خود دارد مانند وجود رقیبی به عنوان برادر و یا خواهر کوچک تر و یا به علت رفتن به مهد کودک و یا مواردی از این قبیل ، این گروه از کودکان، اعتماد به نفس پایینی دارند و نسبت به دیگر کودکان تعارضات درونی بیشتری دارند و سطوح ترس و اضطرابشان بالاتر از همسالانشان است.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 100 اردیبهشت 30  3:13 عصر

مجموعه: کوچه پس کوچه های تفاهم

 

مشکلات زندگی زناشویی بعد از تولد بچه,مشکلات بعد از تولد بچه,بیماری افسردگی بعد از زایمان

مشکلات زندگی زناشویی بعد از تولد بچه

 

چنانچه تنها یک دوره مهم در رابطه زناشویی تان وجود داشته باشد که بخواهید روی رابطه با همسرتان کار کنید آن زمان وقتی است که اولین فرزندتان به دنیا می آید. حتماً شنیده اید که میزان خشنودی از رابطه زناشویی پس از تولد فرزند کم می شود زیرا تنظیم روابط والد- فرزندی و روابط زن و شوهری اندکی سخت است.

احتمالا شما تلاش می کنید خودتان را برای این تغییرات آماده کنید و به راهکارهای منطقی برای سازش با وضعیت جدید متوسل می شوید ولی واقعیت این است که تا در شرایط قرار نگیرید متوجه تغییرات نخواهید شد. خیلی از چیزهایی که در رابطه شما تغییر می کند نامحسوس و پنهان هستند ولی تأثیر عمیقی در رابطه شما دارند.‏

 

بیماری افسردگی بعد از زایمان

10 درصد از مادران جوان دوره ای از افسردگی شدید را در اولین سال بعد از زایمان تجربه می کنند. از دست دادن میل جنسی یکی از ویژگی های شاخص این بیماری است. این بیماران نیازمند حمایت و درمان کافی هستند. مشکلات جنسی در زنان افسرده رایج است و آن ها تمایلی به شروع فعالیت جنسی در 6 ماه نخست بعد از زایمان ندارند.

 

مشکلات زنانگی

بسیاری از زنان که رابطه زناشویی را تنها بعنوان بهانه ای برای بچه دارشدن تصور نموده اند، دوره جنسی را بعد از زایمان دیرتر شروع خواهند کرد. این زنان امکان دارد مسائل جنسی را تنها برای بچه دار شدن تحمل کرده باشند ولی بعد از زایمان، آنرا غیرلازم تشخیص دهند.

 

مشکلات زندگی زناشویی بعد از تولد بچه,مشکلات بعد از تولد بچه,بیماری افسردگی بعد از زایمان

مشکلات بعد از تولد بچه

 

تغییر روش زندگی

پیش از این، زندگی شما در خصوص کار با مشاغل، معاشرت، ارامش، انجام کارهای پایان هفته و خرید موادغذایی تغییر نموده است. اینک اولویت های شما در تغذیه کودک، آرام کردن او و انجام کارهایشان تغییر می کند.

 

کاهش زمان با هم بودن

هنگامی که بیشتر زمان به بچه اختصاص می یابد، زوجین غالباً از عدم وقت کافی برای گفت و گو با یکدیگر یا حس کمبود توجه دیگری گلایه می کنند. کسب کردن صمیمیت جسمی یا جنسی پس از بارداری هم میتواند زمان ببرد.

افزایش مسوولیت مالی

با وجود یک شریک زندگی در منزل برای نگهداری از بچه، امکان دارد افزایش هزینه ها گاهی وقت ها فشار را بر رابطه برقرار کند. میتواند موارد عاطفی ناشی از دست دادن استقلال مالی یا افزایش فشار یک شریک زندگی برای پشتیبانی از خانواده داشته باشد.

 

سبک های مختلف تربیت بچه

والدین ممکن است در خصوص بزرگ کردن بچه نظرات و عقاید مختلفی داشته باشند. شما امکان دارد در خصوص تربیت، غذا، و یا حتی خواب اتفاق نظر نداشته باشید.

 

غالباً امکان دارد یکی از والدین نقش یک متخصص را بازی کند و پیشنهادهای دیگری را تضعیف کند. این همچنین میتواند باعث شود اعتماد به نفس زوج دیگر از بین برود. این مسایل امکان دارد منجر به نزاع و دعوای بین زوجین شود.

 

مشکلات زندگی زناشویی بعد از تولد بچه,مشکلات بعد از تولد بچه,بیماری افسردگی بعد از زایمان

سبک های مختلف تربیت بچه

 

مسایل مربوط به ارتباطات

ممکن است احساس کنید هنگامی که در گذشته برای گفت و گو با یکدیگر می گذراندید به علت مسوولیت های جدید تغییر نموده است. زوجین ممکن است به علت کم بود وقت و انرژی، ارتباطشان کاهش یابد. همچنین ، کم بود خواب و خستگی میتواند زمانی را که ممکن است بخواهید در کنار هم بگذرانید از بین ببرد.

 

زمان محدود و یا بدون زوج

نگهداری از کودک و بیخوابی های شبانه، امکان دارد والدین را از هم دور کند. امکان دارد بخواهید از هنگامی که پس از نگهداری از نوزاد بدست می آورید، برای خوابیدن و استراحت استفاده کنید. در این صورت زوجین حس می کنند که تمرکز تنها بر روی نوزاد است. امکان دارد تعطیلات پایان هفته را از دست بدهید، سفر کمپینگ، یا شب هایی که به رستوران مورد علاقه تان می رفتید.

 

 

تقسیم کار و مسوولیت

لباس شستن، پخت وپز و تمیز کردن – کارهای قبل و بعداز کودک یکسان است. تفاوت آن کم بود وقت و انرژی است. تقسیم کارها و مسئولیتهای خانگی میتواند زمینه ساز بحث والدین جدید باشد. این به این علت نیست که شریک زندگی شما برای کمک به شما آماده نیست، بلکه به علت این است که هیچ ارتباطی بین شما وجود ندارد.

 

مشکلات زندگی زناشویی بعد از تولد بچه,مشکلات بعد از تولد بچه,بیماری افسردگی بعد از زایمان

بیماری افسردگی بعد از زایمان

 

اهمیت خواب و کنار هم بودن را جدّی بگیرید پس با هم به رخت خواب بروید

یکی از تغییرات شایع در زندگی زناشویی پس از تولد فرزند این است که یکی از دوطرف زودتر از دیگری به خواب می رود و این تغییر و مسأله آنقدر خوب و درست نیست از این نظر که به احساس عاشقانه آن ها لطمه وارد می کند. شما باید زمان و کارهای خود را بگونه ای تنظیم کنید که هر دو با هم به رخت خواب بروید تا به این شیوه فرصتی برای رفع و کاهش سردی روابط زناشویی ایجاد شود.

 

 

کارهایی برای حفظ عشق و صمیمت با همسرتان انجام دهید

یکی از تجربه های جالب برای حفظ عشق بین زن و شوهرها ایده هایی است که هر طرفین از آن لذت می برند، ایده های رومانیتک درست مانند آن وقت هایی که تازه ازدواج نموده و زندگی مشترک خویش را شروع کردید به نوعی خاطره بازی کنید و یاد روزهای خوش گذشته را زنده کنید یا حتی از ایده های آن دوران استفاده کنید. انجام این کارها در فاصله های زمانی متفاوت سبب برانگیخته شدن احساسات دوطرف می شود و مانع از ایجاد سردی در زندگی زناشویی و روابط عاشقانه شما خواهد شد.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته


 
نظرات شما ()
 
   1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
دوشنبه 100 آذر 8
امروز:   402 بازدید
دیروز:   1632  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
به سوی فردا
دیار عاشقان
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
خورشید تابنده عشق
EMOZIONANTE
اگه باحالی بیاتو
Smile of dream

نظرمن
عاشق آسمونی
آخرالزمان و منتظران ظهور
***جزین***
لحظه های آبی
عصر پادشاهان
Different.fdan
● بندیر ●
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

سلام
ن والقلم ومایسطرون
سرباز ولایت
لنگه کفش
د نـیـــای جـــوانـی
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
هستی همیشگی
منتظر ظهور
دانلود آهنگ جدید
سکوت ابدی
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
فرزانگان امیدوار
بامبو
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
اتاق دلتنگی
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل
اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com