سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
هر اندازه دانش انسان افزون گردد، توجّه وی نسبت به نفس خود، بیشترگردد و در ریاضت و اصلاح آن، کوشش بیشتری مبذول کند . [امام علی علیه السلام]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 99 مهر 8  7:44 عصر

مجموعه: والدین موفق

 

کودک پرخاشگر ,کودک عصبی, رفتار با کودک پرخاشگر

رفتار با کودک پرخاشگر

 

اگر رفتارهای پرخاشگر کودک در خردسالی درمان نشود امکان دارد در آینده به مشکل بربخورد. در نتیجه بهتر است رفتارهای پرخاشگر کودک را زیر نظر پزشک و مربیان درمان کنید. 

در بزرگسالی این رفتارها بصورت رفتارهای خشن، اعتیاد به مخدرها ، جرم و استعمال ماده های دخانی خود را نشان میدهد . بطور کلی بیش تر جرم هایی که در بزرگ سالی رخ میدهد منشأ در کودکی دارد. در این زمینه روانشناسان معتقد هستند که رفتارهای پرخاشگر و تند بچه ها در آینده سبب بروز جرم و رفتارهای بزهکارانه میشود .

 

بهتر است بدانید عوامل مختلفی سبب بوجود آمدن رفتارهای عصبی و پرخاشگر در کودکان میشود . همچنین این عوامل در بین دختران و پسران دارای الگوی متفاوتی است. اگر این رفتارها در کودکی درمان نشود در آینده سبب مشکلاتی مانند طلاق، ابتلا به بیماری های گوناگون، تحصیلات پائین و در نتیجه سطح درامد پائین خانواده میشود .

 

کودک پرخاشگر ,کودک عصبی, رفتار با کودک پرخاشگر

علایم کودک پرخاشگر

 

علایم کودک پرخاشگر و عصبی

 

کودکان ناکام

ناکامی یکی از مسائلی است که به پرخاشگری می انجامد. هنگامی که کودک به مقصود خویش دست نیابد و ناکام شود، یکی از رفتارهایی که از وی سر میزند پرخاشگری است.

 

با کودکتان حرف بزنید و تلاش کنید علل بداخلاقی اش را بفهمید. فهمیدن این که چه چیزی سبب بداخلاقی وی شده است در واقع کلید این معما است که چطور به وی کمک کنید که هم حس بهتری پیدا کند و هم رفتاری بهتر داشته باشد.

 

استرس

یکی از عواملی که سبب بوجود آمدن نشانه های بچه عصبی میشود ، استرس و عفونت های ویروسی در حین حاملگی است. درصورتی که در زمان حاملگی مادر همیشه دچار اضطراب شود نتیجه آن، بچه ای با رفتار پرخاشگر میشود . در نتیجه بهتر است در حین حاملگی بیش تر مواظب باشید تا در آینده دچار پشیمانی نشوید. آغاز این رفتار از 2 سالگی است و تا 4 سالگی ادامه می یابد. دختران نسبت به پسران بیش تر در معرض رفتارهای پرخاشگرانه هستند، در نتیجه به مراقبت از دخترها نسبت به پسران پیشنهاد شده است. درصورتی که فرزند شما دارای نشانه های عصبی و پرخاشگرانه هستند بهتر است از یک مشاوره در این زمینه راهنمایی بخواهید.

 

افسردگی

پرخاشگری و بداخلاقی در بچه ها اگر با نشانه های دیگر همراه باشد، میتواند نشانه ای از افسردگی باشد که در اینصورت لازم است شرایط زندگی کودک تمام و کمال مورد بررسی قرار گیرد.

 

برای درمان پرخاشگری در بچه ها نخستین گام این است که نوع پرخاشگری آن ها و علت آنرا براساس توضیحاتی که ارائه شد شناسایی کنیم؛ و پرخاشگری را بصورت موردی برطرف نماییم.

 

الگوپذیری کودکان از والدین

یکی از دلایل بسیار مهم پرخاشگری در بچه ها، یادگیری است؛ یعنی کودکانی که الگوهای رفتاری پرخاشگرانه داشته اند، شبیه الگوهای خود رفتار میکنند . اگر بچه دارای پدر یا مادری با خلق وخویی عصبانی و پرخاشگر یا شاهد رفتارهای خشونت بار پدر و مادر خویش با دیگران باشد، مسلما وی هم پرخاشگر خواهد گردید. بدین ترتیب بچه ها از طریق مشاهده، رفتارهای والدین را می آموزند و الگوبرداری میکنند .

 

کودک پرخاشگر ,کودک عصبی, رفتار با کودک پرخاشگر

کودک پرخاشگر

 

چند راه حل موثر برای کنترل عصبانیت کودکان

 

الگوی خوبی از مهارت های مدیریت خشم باشید

بهترین روشی که میتوانید به کودک مدیریت خشم بیاموزید، این است که به وی نشان بدهید درمواقع بروز خشم چطور برخوردی دارید. درصورتی که کودک شاهد عصبانیت شما باشد، احتمالا همین کار را هم خواهد کرد. ولی درصورتی که وی شاهد کنارآمدن شما با احساسات تان به روشی مهربانانه تر و ارام تر باشد، وی هم این شیوه را انتخاب خواهد کرد.

 

 

اگرچه، اهمیت دارد که کودک را درمعرض بسیاری از مشکلات دوران بزرگ سالی که با آن مواجه اید، قرار ندهید، این که وی شاهد باشد که چطور خشم تان را مدیریت می کنید، بسیار مهم است. به مواقعی اشاره کنید که دچار حس ناکامی می شوید تا کودک متوجه شود که بزرگسالان هم گاهی دچار خشم میشوند .

 

اشکالی ندارد مسأله در این سطح را با بچه مطرح کنید که:« عصبی شدم که ماشین جلویی نایستاد تا بچه ها از خیابان عبور کنند، ولی من ماشین را نگه می دارم تا بچه ها به سلامت از خیابان عبور کنند». 

 

به زبان آوردن احساسات تان به کودک می آموزد که وی هم در مورد احساسات خویش صحبت کند.

 

 

زمانی که درحضور کودک کنترل خویش را از دست می دهید و عصبانیت را در رفتار نشان می دهید، مسوولیت آنرا بپذیرید. عذرخواهی کنید و بگویید که بجای پرخاشگری باید چه می کردید. بگویید:« متأسفم که امروز جلوی تو داد کشیدم، وقتی عصبی بودم. بجای این که صدایم را بالا ببرم باید می رفتم که قدم بزنم تا خشمم فروکش کند».

 

رفع خستگی کنید

به محض آنکه کودک بداخلاقتان به وضعیت طبیعی برگشت و به حس خوشایندی رسید سعی کنید کم حوصلگی، عصبانیت و بداخلاقی احتمالی خویش را هم تخلیه کنید. برای این کار میتوانید سراغ سرگرمی ها یا فعالیتهای مورد علاقه تان بروید تا شما هم به ارامش برسید.

 

از شیوه توجه برگردانی استفاده کنید

حواس کودک خویش را پرت کنید. موقعی که کودکتان عصبانی است، حواس وی را با پیشنهاد یک چیز جدید پرت کنید یا محیط وی را عوض کنید. وی را بیرون ببرید یا به یک اتاق دیگر منتقل کنید.

 

برخورد جدّی داشته باشید

درصورتی که کودک در حال تکرار رفتاری است که احتمال آسیب بخود را دارد و شما قبلا از وی خواسته اید که این کار را نکند، با جدیت با وی برخورد کنید تا بفهمد در خصوص مسایل مربوط به سلامتی وی کاملا جدّی و انعطاف ناپذیر هستید.

 

عصبانیت، ذاتا بد نیست

آنچه عصبانیت را بد جلوه میدهد ، کار ناشایست ناشی از خشم است. در موقع عصبانیت با وی ارام حرف بزنید و از فریاد زدن بپرهیزید و کنترل خویش را حفظ کنید. بطور مشخص اشتباه وی را گوشزد کنید. به عنوان مثال بگویید:دخترم چه رفتار بدی داشتی، به چه دلیل برادرت را کتک زدی…

 

مواظب باشید که به فرزندتان بیش از حد بی توجهی نکنید

مطمئن شوید که کودکتان بخاطر عدم توجه شما دچار نق نق نشده است. برای یک کودک، توجه منفی مانند جواب والدین به یک کج خلقی، بهتر از توجه نکردن است. این عادت را در فرزندتان ایجاد کنید که در در برابر رفتارهای مثبتش به وی توجه نشان دهید. در مقابل، زمانیکه کودک میتواند خشم خویش را کنترل کند، وی را تشویق کنید و در صورت لزوم به وی پاداش دهید.

 

درصورتی که وی بر رفتار ناشایست خویش اصرار کرد، برای وی جریمه هایی در نظر بگیرید. به عنوان مثال وی را از امتیازهایی محروم کنید. درصورتی که از هیچ کدام از این مراحل نتیجه نگرفتید، لازم است به مشاوران متخصص مراجعه کنید.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 99 مهر 8  6:17 عصر

مجموعه: تغذیه کودک

 

خواص انار برای کودکان, خواص انار چیست,خواص انار شیرین و ترش برای کودکان

فواید انار برای کودکان

 

خواص انار برای کودکان

انار به علت داشتن ترکیبات دارویی و مواد مغذی به میوه ای ایده آل برای تامین ویتامین A و E، پتاسیم، آهن، فیبر، فولیک اسید تبدیل شده است. برای اطمینان از مصرف مواد مغذی مناسب از طرف فرزندتان بهتر است مقدار مناسبی از انار را در رژیم غذایی وی بگنجانید.

مواد مغذی انار

انار سرشار از ویتامین ها و موادمعدنی به خصوص ویتامین سی می باشد. این ویتامین جزء آنتی اکسیدان های قوی بوده که در کمک به دفع رادیکال های آزاد از بدن مفید است. این میوه دارای مقدار بالایی فیبر، پتاسیم، آهن و فولات یا ویتامین محلول در آب B9 است. هر 100 گرم از دانه های انار شامل 10.2 میلیگرم ویتامین سی بوده که تامین کننده ی 17 درصد از نیاز روزانه بدن به این ویتامین است. ویتامین سی همچنین به التیام زخم ها، سلامت لثه و تولید کلاژن و الاستین کمک می کند. این ویتامین همچنین سبب افزایش جذب آهن می شود.

 

از چه زمانی میتوان به کودک انار داد؟

بعد از شش ماهه شدن کودک می توانید به او انار بدهید، ولی توجه کنید که در این سن باید به جای دانه های انار به او آب انار بدهید، چون کودک هنوز دندان ندارد و قادر به جویدن نیست، ممکن است باعث خفگی او بشود.

 

خواص انار برای کودکان

- انار التهابات را درمان می کند 

مطالعات پزشکی نشان می دهد که آب انار عفونت های باکتریایی را از بین می برد ، مواد تحریک کننده از بدن را از بین می برد و التهاب را به حداقل می رساند.

 

- درمان مشکلات گوارش با مصرف انار

کودکان اغلب از مشکلات گوارشی مانند اسهال و اسهال خونی رنج می برند که عامل اسهال و اسهال خونی عفونت ویروسی و یا باکتریایی می باشد. انار یکی از میوه هایی است که در درمان این نوع بیماری ها بسیار موثر است.

 

خواص انار برای کودکان,زمان دادن انار به کودک,فواید انار برای کودکان

مصرف انار برای درمان مشکلات دندانی کودکان مفید است.

 

- از بین بردن کرم های روده با مصرف انار

کودکان اغلب از عفونت ناشی از کرم روده رنج می برند. کرمهای روده انگلهایی هستند که از طریق مواد مغذی در روده کوچک یا بزرگ رشد می کنند. نوشیدن آب انار به از بین بردن کرم روده کمک می کند و عفونت را درمان می کند.

 

- مصرف انار برای مقابله با سرماخوردگی و کاهش تب

آنتی اکسیدان موجود در انار با سرماخوردگی مقابله می کند و آنفلوانزا یا تب ناشی از آن را تنظیم می کند.

 

 

- کاهش مشکلات دهان و دندان با مصرف انار

مشکلات دندانپزشکی در کودکان در حال افزایش است. مصرف انار برای درمان مشکلات دندانی مفید است. انار مشکلات دندان درآوردن در کودکان را کاهش می دهد و همچنین دندان های آنها را از بسیاری از بیماری های دهان ، مانند التهاب لثه محافظت می کند. این میوه دارای خواص ضد ویروسی و ضد باکتریایی است که به حداقل رساندن عوارض جانبی پلاک های دندانی کمک می کند و از خطر بیماری های دهان جلوگیری می کند.

 

 

- انار از کبد محافظت می کند

مصرف انار باعث بهبود عملکرد کبد کودک می شود. استرس های اکسیداتیو می تواند در دوران کودکی افزایش یابد. انار دارای آنتی اکسیدان هایی است که به مبارزه با استرس های اکسیداتیو کمک می کنند و از کبد محافظت می کند.

 

چگونه می توانید انار را برای کودک خود تهیه کنید؟

از آنجا که قسمت قابل توجهی از میوه حاوی دانه است، ممکن است خوردن انار به راحتی برای کودک دشوار یا دردسر ساز شود. بنابراین می توانید هر روز آب انار تازه به کودکان خود ارائه دهید زیرا نوشیدن آن به جای خوردن یک میوه نیمه دانه کاملاً آسان است. اگر در بچه های خود واکنش آلرژیک مانند تورم صورت یا زبان مشاهده کردید ، فوراً از دادن انار به بچه ها جلوگیری کنید.

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 شهریور 27  5:33 عصر

مجموعه: شعر و قصه کودکانه

 

شعر آموزش چپ و راست به کودکان,آموزش چپ و راست به کودکان

شعر آموزش دست راست و چپ به کودکان

 

آموزش چپ و راست به کودکان

یکی از مهمترین مفاهیمی که بچه ها برای ورود به دبستان باید بدانند مفهوم چپ و راست است. کودکان معمولا در سن 6 تا 7 سالگی قادرند چپ و راست را تشیص بدهند. 

اهمیت آموزش مفهوم چپ و راست به کودکان:

آموزش چپ و راست به کودکان یکی از مهمترین مفاهیم پیش نیاز درس ریاضی و فارسی هست. اشتباه کردن چپ و راست پیامدهای زیادی از جمله، متوجخ نشدن مفاهیم ریاضی و مشکل داشتن در درس ریاضی، خواندن و یا نوشتن که از چپ بخوانند یا راست، مشکل داشتن در بسیاری از کارهای روزانه مثلا: کفش پوشیدن و ... دارد.

 

آموزش جهت چپ و راست یک مفهوم گیج کننده‌ای است که نیاز به تمرین و صبر و تکرار زیاد دارد.

 

شعر آموزش چپ و راست به کودکان,آموزش چپ و راست به کودکان

آموزش دست چپ و راست به کودکان

 

روش های آموزش چپ و راست به کودکان: 

استفاده از دستی که مداد را میگیرد: ابتدا بهتر است که دست راست و چپ را به صورت عینی به کودک آموزش داد. ابتدا از دست خودش کمک بگیرید و بهتر این است که دستی را هدف قرار دهید که کودک مدادش را در آن دست می‌گیرد. سپس به سراغ دست طرف مقابل (که می‌تواند خود شما باشد) بروید اما ابتدا پشت به کودک بنشینید و به او بگویید دست راست شما را بگیرد و سپس رویتان را به سمت او- همان طور که دست راست شما را گرفته- برگردانید و به او توضیح دهید که اگر کسی مقابل تو قرار بگیرد دست راست و چپ او مخالف تو می‌شود مثل زمانی که می‌خواهی با کسی دست بدهی.

 

استفاده از نشانه: تا مدتی یک نشانه مثلا بستن ربان به دست راست، بستن دستبند به دست راست یا نقاشی روی دست راست کودک میتواند  برای بهتر به خاطر سپردن جهت چپ و راست  به کودک کمک زیادی کند.

 

نشانه های قسمتهای بدن: خیلی از کودکان خصوصا بچه های بزرگتر نشانه‌هایی بر روی اعضای بدن و با صورت دارند.مانند خال، جای زخم… که به ادعای والدین این موضوع برای آموزش چپ و راست بسیار سودمند است زیرا بدن آنها درگیر شده و یک یادآور قدرتمند هست.

 

نقاشی کشیدن: والدین عزیز میتوانند عکس یک انسان یا یک حیوان را روی کاغذ بکشند و بعد از توضیح دادن به کودک از او بخواهند که جهت های چپ و راست نقاشی را با رنگ های مختلف رنگ آمیزی کند.

 

آموزش چپ و راست با استفاده از شعر: شعر خواندن یک روش برای معرفی چپ از راست به کودکان هست. تکان دادن عضلات در حین خواندن کمک می‌کند تا بهتر به خاطر سپرده شود.

 

شعر کودکانه آموزش چپ و راست

من دو تا پا دارم         هر دو تا پویاست

یکی پای چپ یکی پای راست

من دو تا دست دارم       هر دو تواناست

یکی دست چپ یکی دست راست

من دو تا چشم دارم       هردو تا بیناست

یکی چشم چپ یکی چشم راست

من دو تا گوش دارم      هر دو شنواست

یکی گوش چپ یکی گوش را

 

**** آموزش دست چپ و راست به کودکان ****

 

شعر آموزش چپ و راست به کودکان,آموزش چپ و راست به کودکان

شعر آموزش چپ و راست به کودکان

 

چپ و چپ و چپ

راست و راست و راست

همگی حالا

دستامون بالاست

 

بالا و پایین

بلندشو بشین

یه چرخی بزن

همه رو ببین

شاعر: خانم مرشدی

 

**** شعر کودکانه آموزش چپ و راست  ****

 

بالا پایین چپ راست

مهمترین جهت هاست

برای کمک به

همه‌ی ما آدم هاست

تا زودی پیدا کنیم

چیز هایی که مال ماست

بالا پایین چپ راست

آدرس کل چیزهاست

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

پنج شنبه 99 شهریور 27  5:27 عصر

مجموعه: والدین موفق

 

تخت خواب بچه ها ,اتاق خواب بچه ها , خواب بچه ها

مشکلات خواب کودکان

 

علت‌هایی هست که باعث دیر خوابیدن بچه‌ها و دیر بیدارشدن آنها می‌شود. باید این دلایل را بشناسیم تا محصلان هم به موقع بخوابند و هم روز درسی بهتری داشه باشند.

با شروع مهر ماه، یکی از مشکلاتی که والدین با آن درگیر هستند مسأله خواب فرزندشان است.

 

بچه‌هایی که در ایام تعطیلات تابستان عادت کرده‌اند که دیروقت بخوابند و صبح هر زمانی که خواستند بیدار شوند، در هفته اول مهر ماه با چالشی جدی روبرو می‌شوند که اگر برای آن از هفته آخر شهریور برنامه‌ریزی نکرده باشند، باعث افزایش تنش بین والدین و فرزندان می‌شود و اقدام موثر و قاطعی ندارند. علت‌هایی هست که باعث دیر خوابیدن بچه‌ها و دیر بیدارشدن آنها می‌شود. باید این دلایل را بشناسیم تا محصلان هم به موقع بخوابند و هم روز درسی بهتری داشه باشند.

 

بی‌خوابی و بدخلقی هم که رابطه قوی با هم دارند. به همین علت دانش‌آموزان و حتی دانشجویانی که از تعطیلات خوشایندشان برگشته‌اند، بدخلق و بهانه‌گیر می‌شوند. مخصوصاً والدین دانش‌آموزان اول دبستانی سختی بیشتری می‌کشند تا کودکشان به وضعیت جدید عادت کند.

 

تخت خواب بچه ها ,اتاق خواب بچه ها , خواب بچه ها

خواب کودکان

 

مشکلات خواب کودکان شامل:

- دیر خوابیدن آن ها

- دیر بیدار شدن و غرولندهای صبح‌گاهی می‌شود.

 

دلایل دیر خوابیدن بچه ها

- عادت کردن بچه ها به دیر خوابیدن

- حواس پرتی  بچه ها به وسایل تکنولوژیک

- مهمان داری شبانه تا دیر وقت

- فقر آهن در بچه ها

- نگرانی والدین از دیر خوابیدن بچه ها و انتقال استرس به آنها

- شام سنگین

- دمای اتاق بچه گرم بودن یا سرد بودن زیاد

- سروصدا در خانه

- خوابیدن در روز

- افکار مشغول در هنگام خواب

- نامناسب بودن محل خواب

- ترس از تاریکی

 

تخت خواب بچه ها ,اتاق خواب بچه ها , خواب بچه ها

مدیریت در خواب کودک

 

مدیریت خواب کودک

- وسایل تکنولوژیک را محدود کنید

- محیط اتاق کودک خود را به محیطی آرام برای خواب تبدیل کنید

- تعیین زمان مشخص برای خوابیدن، با کودکان بزرگ‌تر در این مورد می‌توان مشورت کرد.

- یک برنامه ساده شبانگاهی قابل اجرا تعیین کنید مثل قصه گفتن هنگام خواب که کودک بداند، وقت خواب است.

- قبل از خواب یک عمل مطبوع مثل قصه گفتن، گوش دادن به نوار قصه، حمام کردن، ماساژ استفاده کنید.

 

-نوشیدن قهوه را محدود کنید

- دو ساعت قبل از خواب شام بخورید.

- دما و تهویه هوا در اتاق را در نظر بگیرید.

- ترس کودک را جدی بگیرید و با او در مورد آن صحبت کنید و پی به علت ترس او ببرید.

- از رختخواب و خوابیدن به عنوان تهدید استفاده نکنید. 

- برای بچه‌هایی که به سختی می‌خوابد فعالیت بدنی در روز را افزایش دهید.

- اگر شب به سختی به خواب می‌رود به او اجازه خواب روز ندهید.

 

مدیریت در بیدار شدن کودک

- زود برخاستن و آماده شدن را برای کودک خوشایند کنید، مثل تهیه صبحانه عالی یا با محبت و نرمی با او صحبت کردن.

 

- از تحریک فیزیکی برای بیدار شدن استفاده کنید.

- صبح ها او را وادار به شستن صورتش کنید و نرمش‌هایی را با او انجام دهید.

- او را نسبت به زمانی که باعث تأخیر شما شده است بدهکار کنید و از او بخواهید در قبال آن در بعضی کارهای منزل کمک کند.

- اگر کودک در صبح غرغر می‌کرد به طور سنجیده آن ها را نادیده بگیرید.

- از پیامدهای طبیعی استفاده کنید و این پیامدها در نظر کودک باید منطقی و عادلانه باشد مثل اگر ساعت خاصی سر صبحانه نباشد، دیگر از صبحانه خبری نیست.

- از ساعتی استفاده کنید که به فواصل و چندین بار زنگ می‌زند.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: زیبایی اندام

 

آموزش رقص باله ,رقص باله ,  اموزش رقص باله

رقص باله

 

حتماً اسم رقص باله( ballet) را شنیده اید. رقصی بی همتا و زیبا که به علت خصوصیت هایی که دارد، میتواند بعنوان یک ورزش حرفه ای شناخته شود و قابلیت های ویژه ای را از سوی رقصنده ها به نمایش بگذارد.

رقص باله در کشور ما کم تر شناخته شده هست و کم تر کسی را می بینید که به تماشای این رقص برود ولی نمی توان گفت این رقص به طور کامل نادیده گرفته شده است برای این که در کشور ما هم کلاسهای آموزش رقص باله کودکان و نوجوانان وجود دارد و آن ها می توانند در صورت علاقه به این رقص زیبا، راهی کلاسهای اموزشی شوند و خویش را در مسیر تبدیل شدن به یک بالرین حرفه ای قرار دهند. درصورتی که شما هم از آن گروه افرادی هستید که می خواهید بیش تر در مورد این و ویژگی های آن بدانید، در ادامه با ما همراه باشید.

 

آموزش رقص باله ,رقص باله ,  اموزش رقص باله

آموزش رقص باله

 

ورزش باله را چطور انجام می دهند ؟

وضعیت بدن، تنظیم، اقتدار، تعادل، حس و انعطاف پذیری از خصوصیت های این رشته هست. برای انجام این ورزش کلیه اندام بدن درگیر است و تمرکز مهم ترین مستلزم به کاربستن تمرینات و تکنیک هاست. برای ارتقای سبک های این رشته معمولاً ترکیبی از حرکات، روش ها و تمرینات سنتی و بومی کشورهای گوناگون با یکدیگر جابه جا یا ادغام و ترکیب میگردند. سبک ها گوناگونی و تکثر فوت و فن و روش های این ورزش سبب شده سبک های مختلفی ایجاد شود. بروز سبک های گوناگون، مرحله های و مراتب این رشته را بوجود آورده است بگونه ای که برای تعیین سطح فعالیت هر ورزش‌کار ازمونها و امتحان هایی در نظر گرفته میشود .

 

انجمن ها و سازمان های مختلفی که مسئولیت این رشته را در کشورهای خویش برعهده دارند باتوجه به مرحله های اموزش و روش های عرضه شده ازمون هایی برپا نموده و به موافقت شدگان، طی اعطای گواهی نامه و جواز مربوطه اذن به کاربستن تمرین های و روش های مرحله های فراتر را صادر میکنند . تمامی ورزشکاران و هنرآموزان موظفند بعد از طی کردن و فراگیری تمرین های و روش های مرحله های پائین تر و قبولی در ازمون مربوط به آن مرحله، وارد مرحله های بالاتر شوند. مراحل این رشته حاوی پیش مقدماتی، مقدماتی و مرحله های یک تا 8 میباشد .

 

سن آغاز رقص باله

بهترین سن آغاز یادگیری رقص باله چهار و پنج سالگی است. برای کودکان رقصیدن جلوی آینه و میله تازگی جالبی دارد. در این سن بدن کودک انعطاف پذیری زیادی دارد و همین مسئله یادگیری را ساده تر میکند .

 

فواید باله

در رقص باله باید کودک به سخنان مربی با توجه گوش کند و دستورالعمل ها را تکرر کند. نظم را یاد می گیرد و برای حفظ اعتدال و کنترل بدن با حرکات باید تمرکز داشته باشد. اموزش جهات و یادگیری همکاری از فایده ها دیگر یادگیری رقص باله است. برای بچه ها خجول یک فرصتی است لغایت با دیگر دوست های در کلاس بتوانند ارتباط برقرار کنند و تعامل اجتماعی داشته باشند. فعال بودن کودک و داشتن تمرینهای ورزشی روزانه احتیاج به یک برنامه اموزشی دارای انسجام دارد که باله یکی از مورد ها است.

 

این فواید که به آن اشاره گردید تنها برای آغاز رقص باله است. هنگامی که بچه شما با ادامه دادن آن تبدیل به یک بالرین حرفه ای شود، شما باز نکات مثبت دیگری شاهد خواهید بود. بالاخص هنگامی که به سن نوجوانی و جوانی برسند، دارای ماهیچه های کشیده و قدرتمند و فزونی اعتماد به نفس فیزیکی هستند که از تمرین باله بدست آورده اند. یاد می گیرند چه طور سعی کنند تا به موفقیت برسند. در رقص باله لازم است لغایت با تغذیه سالم جثه مطلوب خویش را حفظ کنند بنابراین عادت های غذایی درست فواید دیگر آن است.

 

آموزش رقص باله ,رقص باله ,  اموزش رقص باله

عکس از رقص باله

 

برای آغاز رقصیدن چند پیشنهاد مفید برای شما داریم:

حتماً پیش از شرکت در کلاس رقص به پزشک خویش مراجعه کنید تا با به کاربستن یک چکاپ کلی از سلامت جسمی خویش و نداشتن اضافه وزن و مشکلات دیگر خاطرجمع شوید.

 

لباس گرم کن بپوشید تا بدن در موقع تمرین گرم بماند.

قبل از آغاز تمرین حتماً حرکات کششی انجام دهید و بدن خویش را گرم کنید.

 

قبل، بعد و حتی در موقع رقص باله آب کافی بنوشید.

بین جلسات تمرین رقص باله استراحت کافی داشته باشید.

برای یادگیری باله شتاب نکنید و بدن خویش را تحت فشار قرار ندهید.

حتماً برای تمرین های رقص باله از کفش مطلوب استفاده کنید.

با مربی باله خویش هماهنگ باشید تا حرکات را بدرستی انجام دهید.

 

قبل از رقص بنشینید و حرکات مربی را به خوبی مشاهده کنید. به یک باره آغاز به انجام حرکات جدید نکنید برای این که احتمال اسیب عضلات در این وضعیت زیاد هست.

 

تا جایی که میتوانید حرکات را به نرمی و آرامی انجام دهید.

بعد از تمرین باله برای سرد کردن بدن حرکات کششی پایانی را فراموش نکنید.

 

گردآوری: بخش ورزشی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: والدین موفق

 

انتخاب دوست در نوجوانی,تاثیر دوست در نوجوانان,به نوجوانان چگونه در انتخاب دوست کمک کنیم

آموزش درست دوست یابی به نوجوانان

 

انتخاب دوست برای نوجوانان

تأثیر دوست در نوجوانان یکی از مهم ترین موضوعاتی است که والدین در خصوص آنها از مشاورین سوال می پرسند. نوجوانان معمولاً تمایل بسیاری به گذراندن اوقات با دوست های خویش دارند و همین مسأله والدین را نگران و آشفته می کند.

آنها اغلب نگران این هستند که فرزندشان درگیر ارتباطات دوستی خطرناک شود و به انحرافات اخلاقی و رفتاری کشیده شود. بنابراین اطلاعات در خصوص تأثیر دوست در نوجوانان و افزایش اگاهی شما در این دوره مهم سنی از اهمیت به سزایی برخوردار است.

 

انتخاب دوست در نوجوانی,تاثیر دوست در نوجوانان,به نوجوانان چگونه در انتخاب دوست کمک کنیم

انتخاب دوست در نوجوانی

 

چگونه در انتخاب دوست به فرزندان خود کمک کنیم؟

به خاطر فرزندتان هم که شده، دوست های خوبی اختیار کنید

برای این که او به دوست های شما نگاه می کند و در مورد آن ها نظر می دهد. پس بگذارید از دوستانی که اختیار نموده اید ، پندی بیاموزد.

 

زمینه سازی برای دوستی مناسب

والدین و مربیان می باید زمینه های انتخاب درست را در مدرسه و در خانواده فامیلی فراهم کنند و با ایجاد بسترهای لازم، نوجوانان را به طرف انتخاب دوست از طریق محیط مدرسه، فامیل و هم محلی ها، سوق دهند.

 

انتخاب دوست در نوجوانی,تاثیر دوست در نوجوانان,به نوجوانان چگونه در انتخاب دوست کمک کنیم

تاثیرات دوست در زندگی نوجوانان

 

با همکلاسی های نوجوان خود اشنا شوید

معمولاً دوست های نوجوان برای والدین نگران کننده اند زیرا می ترسند که فرزندان تحت‌تأثیر رفتارهای بد آن ها قرار بگیرند. والدین باید نظارت غیرمستقیمی بر دوست های نوجوان خود داشته باشند زیرا ممکن است مشکلاتی را برای وی ایجاد کنند.

 

بهترین شیوه برای قضاوت کردن در مورد دوست های نوجوان شناخت کامل آنهاست؛ به عنوان نمونه ، با دوست های جدید فرزند خود اشنا شوید و با ترتیب دادن مهمانی، آن ها را در منزل خود گرد هم آورید. با این کار، دوستان وی را بیشتر می شناسید. هنگامی که بتوانید با دوستان نوجوان خویش اشنا شوید، بهتر میتوانید او را در انتخاب دوست مناسب کمک کنید. والدین باراهنمایی فرزندشان در زمینه پیدا کردن دوست میتوانند وی را برای گذشتن از دوران نوجوانی به مرحله بعدی( جوانی) و در کل زندگی کمک کنند.

 

آموختن گفتن نه به فرزند

برای آنکه فرزند بتواند در رابطه با دوستانش بهتر و سالم تر عمل کند لازم است که مهارت جرأت ورزی را به وی اموزش داده و قدرت نه گفتن را در وی پرورش دهید. این مهارت با افزایش اعتماد به نفس و حس کارآمدی شخص کمک می کند تا بتواند استقلال خویش را دربرابر همسالانش حفظ کند و دربرابر پیشنهاد های ناسالم آنها ایستادگی کند.

 

برای پیدا کردن دوست و هم بازی برای فرزندتان اگر لازم است پاداشی بدهید

یک فعالیت، هنر و یا تردستی خاص به بیاموزید:تمامی بچه ها دوست دارند خودی نشان دهند.بر حسب سن و توانایی فرزندتان یکی دو هنر و تردستی به او بیاموزید.( مانند بازی با طناب یا حلقه پلاستیکی و..) .کودکان به این ترتیب راحت میتوانند افراد دیگر را تحت‌تأثیر قرار داده و خواستار همکاری آن ها در بازی یا گروه شوند.

 

انتخاب دوست در نوجوانی,تاثیر دوست در نوجوانان,به نوجوانان چگونه در انتخاب دوست کمک کنیم

چگونه فرزندان را در انتخاب دوست خوب راهنمایی کنیم

 

اموزش درک احساسات و عواطف و هم دلی

از دیگر ملزومات تعامل و دوستی با دیگران درک احساسات و عواطف دیگران و به اصطلاح با آن ها است.

 

از سه سالگی به بعد، به کمک بازی تغییر حالت صورت و مثال زدن، احساسات اصلی را اموزش دهید.( عصبانی، ناراحت، شادمان، حال به هم خوردن ، استرس، ترسیدن).

 

فضا و جو خانوادگی را سر شار از مهر و محبّت کنید و با همه اعضا خانواده باز و صادق باشید.

 

واکنش های احساس عاطفی فرزندتان را شناسایی نموده و به زبان آورید و همواره پاسخگو و کمک کننده باشید( گلم! چی شده که عصبانی هستی ؟کاری از دستم برنمی آید.)

 

الگوی تربیتی مقتدرانه- عاشقانه به کار ببندید( قوانین و مقررات اندک، ثابت و منطقی و عقلانی همراه با تبعات معلوم بر اساس مهر و محبت.)

 

ترغیب فرزندان به افزایش تعداد دوستان

اگرتعداد زیادی از اشخاص اطراف فرزند باشند، با از دست دادن یک گروه از آنها حس خلاء و تنهایی نمی کند و درنتیجه راحت تر میتواند دربرابر خواسته های ناسالم آنها ایستادگی کند. به همین خاطر لازم است که فرزند را ترغیب کنید تا تنوع بیشتری در نوع گروه دوستان خویش بوجود بیاورد تا برای دریافت حمایت اجتماعی تنها به تعداد بسیار محدودی از اشخاص وابسته نباشد.

 

قوانین را برای فرزندتان معلوم کنید

برای این که فرزند شما بتواند در انتخاب دوستی مطلوب موفق عمل کند باید برای وی قوانینی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال در این دوران نوجوان نسبت به سر و وضع، مو، لباس و آرایش خود حساس می شود و می خواهد در شرایطی باشد که بتواند در نظر سایرین خوب جلوه کند و بطور کلی دوست دارد مورد توجه اطرافیانش باشد.

 

 

هنگامی که والدین برای فرزند خود چهارچوب هایی معلوم نموده و خود هم آنرا رعایت کنند، نوجوان هم نمی تواند خارج از آن عمل کند. نوجوان معمولاً دوستانی را انتخاب می کند که در بسیاری زمینه ها با هم مشترک باشند. هنگامی که نوجوانان به ارزش ها و اعتقادات پایبند باشند و پدر و مادر در این زمینه آن ها را راهنمایی کنند – هم در کنار خانواده و هم در کنار دوستان – آن قوانین را رعایت خواهند کرد.

 

باید به آن ها گفت که دوست هر کس بیانگر شخصیت اوست تا جایی که گفته می شود:« بگو با که دوستی تا بگویم کیستی». بزرگان ما هم دوست خوب را بهترین یار انسان در رسیدن به اوج سعادت دانسته و در مقابل دوست بد را مهم ترین عامل ناکامی انسان معرفی کرده اند.

 

انتخاب دوست در نوجوانی,تاثیر دوست در نوجوانان,به نوجوانان چگونه در انتخاب دوست کمک کنیم

کمک به نوجوان برای پیدا کردن دوست

 

دوستی و گروه کاری

چنانچه بتوان تدبیری اندیشید که دوستی دختران به طرف مطالعات جمعی و کارهای فرهنگی سوق بیابد، بسیار باارزش خواهد بود.

 

نیازها و خواسته های فرزندتان را درک کنید

برخی از نوجوانان به تعداد زیادی دوست نیاز ندارند. سر‌و‌کله زدن با ماجرا های دوستان گوناگون میتواند بی اندازه وقت گیر باشد. حواستان به فرزندتان باشد. از او سوال کنید که میخواهد چه چیزی از یک دوستی جدید به دست بیاورد؟ چه فعالیت هایی را برای انجام دادن با دوستانش در نظر دارد؟

 

فرزندان را دائم را چک کنید

در نظر داشته باشید دوستی های فرزندتان امکان دارد به مزاق شما خوش نیاید و ممکن است این دوستی ها در طی زمان تغییر کنند. پس دائم آنها را چک کنید.

 

توجه کنید هنگامی که از رابطه فرزندتان با یکی از دوستانش موافق نیستید، مستقیماً از آن ها انتقاد و عیب جویی نکنید، بلکه در مورد دوستان ناباب و پرخطر با ذکر نمونه به وی توضیح دهید.

 

شنونده خوبی باشید 

زمانی که او در مورد دوستانش صحبت می کند، تلاش کنید شنونده خوبی باشید، زیرا گوش دادن فعالانه و صمیمانه رمز رابطه مؤثر است.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

چهارشنبه 99 شهریور 5  6:9 عصر

مجموعه: تغذیه کودک

 

خواص انگور برای کودکان,فواید انگور برای بچه ها,خواص انگور

انگور باید حتماً پس از یکسالگی به کودک داده شود

 

فواید انگور برای کودکان

خواص انگور بیشمار است از مهترین ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در انگور میتوان به ویتامین سی اشاره کرد.

انگور میوه ای لذیذ و مغذی است و به قدری در سلامت بدن نقش دارد که می توان آنرا یک داروخانه طبیعی نامید. این میوه مملو از ویتامین های A, B, C, E و مواد معدنی مانند کلسیم، فسفر، آهن، پتاسیم، منگنز، کلر، ید و سلیس است.

 

انگور به  دو نوع  دانه دار و بی دانه تقسیم می شود و هر یک از این دو نوع در رنگ های قرمز و سیاه و زرد و تقریبا سبز دیده می شوند. نوع بی دانه و کشمشی انگور از نظر شیرینی بهترین نوع آن است البته انواع انگور دانه دار به خاطر درشتی آن ها از شکل بسیار زیبایی برخوردار هستند.

 

ارزش غذایی 100 گرم انگور برای کودکان

- 63/0 گرم پروتئین 0/35 گرم کل چربی

- 30/81 گرم آب 67 کیلو کالری انرژی

- 29/0 میلی گرم آهن 5 میلی گرم منیزیم

- 25/16 گرم کل قند 14 میلی گرم کلسیم

- 15/17 گرم کل کربوهیدرات 0/9 گرم فیبر رژیمی

 - 10 میلی گرم فسفر 191 میلی گرم پتاسیم

 - 2 میلی گرم سدیم 0/04 میلی گرم روی

- 4 میلی گرم ویتامین سی 092/0 میلی گرم تیامین

 - 057/0 میلی گرم ریبوفلاوین 0/3 میلی گرم نیاسین

- 11/0 میلی گرم ویتامین ب6 4 میکروگرم فولات

 - 100 واحد بین المللی ویتامین آ 19/0 میلی گرم ویتامین E 

 - 6/14 میکروگرم ویتامین K

 

فواید و خواص انگور برای کودکان 

انگور دارای مقدار زیادی آب است که به آبرسانی کودک کمک می کند. همچنین به تنظیم حرکت روده او نیز کمک می کنند.

 

نکته شگفت انگیز در خصوص انگور این است که ضد التهاب هستند و از این رو علائم آلرژی مانند آبریزش بینی را کاهش می دهد.

 

انگور دارای ویتامین سی است که یک ماده مغذی مهم برای کودکان می باشد و در رشد بافت ها نقش مهمی دارد.

 

انگور خطر ابتلا به سنگ کلیه را کاهش می دهد.

 

انگور سرشار از کلسیم است، کلسیم برای رشد دندان و استخوان کودک لازم است.

 

از چه زمانی میتوان به کودک انگور داد؟

انگور باید حتماً پس از یکسالگی به کودک داده شود، چون که پیش از این سن امکان آلرژی زا بودن آن وجود دارد.

 

در مورد کودکان زیر دو سال باید والدین مطمئن باشند که عمل جویدن در کودک به صورت کامل تکامل یافته است و امکان اینکه بچه حبه های انگور را به علت ناتوانی در جویدن ببلعد وجود ندارد. 

 

در ضمن بهتر است در کودکان کوچک تر حبه های انگور دانه دانه به بچه داده شود تا از بلعیدن جمعی حبه های انگور به وسیله کودک و امکان بروز خفگی و گیر کردن حبه ها در حلق کودک جلوگیری شود.

 

خواص انگور قرمز,خواص انگور سیاه,خواص انگور سبز

انگور خطر ابتلا به سنگ کلیه را کاهش می دهد

 

 

روشهای گنجاندن انگور در برنامه غذایی کودک 

- انگور را به سالاد میوه و ساندویچ اضافه کنید.

- انگور را با پنیر سرو کنید.

- می توان انگور را به عنوان چاشنی روی کیک های خانگی استفاده کنید.

- یک اسموتی انگور درست کنید، کودک شما عاشق رنگ و طعم آن می شود.

- آب انگور را گرفته و به کودک بدهید.

 

فواید کشمش برای کودکان

-  انگور را میتوان به صورت خشک شده یا کشمش به کودکان داد که دارای فواید زیر می باشد:

 

-  کشمش به رشد ذهنی و جسمی کودک کمک می کند.

 

- به بهبود حافظه کمک می کند.

 

- کشمش یک ملین عالی است و سبب هضم مناسب می شود.

 

- به حفظ تعادل PH در بدن بچه کمک می کند.

 

- توصیه می شود که در زمان تب، کشمش را به نوزادان بدهید زیرا این امر به مبارزه با عفونت های باکتریایی و ویروسی کمک خواهد کرد.

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته 


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

در دوران بحران کرونا چطور با کودکانمان رفتار کنیم؟

 

آسیب پذیرترین گروه در زمان بحران کرونا کودکان هستند که در رفتار با آنها رعایت برخی نکات ضروریست، در ادامه به این نکات ضروری اشاره می شود

رفتار صحیح با کودکان در بحران کرونا

لیلا شقاقی روانشناس درباره جلوگیری از بحران خشونت کودکان در این دوران کرونایی اظهار کرد: این روز‌ها افراد زیادی استرس مبتلا شدن به ویروس کرونا را دارند. البته اضطراب یک واکنش طبیعی نسبت به شرایط سخت و تهدید آمیزی مثل کرونا است، اما اگر این موضوع طول بکشد می‌تواند موجب رنجش و رفتار‌های ناکارآمد افراد شود. انسان‌ها از ابتدا خلقت نسبت به خطرات واکنش‌های دفاعی از خود نشان می‌دادند که سالم بمانند و آسیب نبینند. زیرا هر موقعیتی که منجر به آسیب دیدن در ما شود ترس را تشدید خواهد کرد.

بیشتر بدانید : استرس مربوط به کرونا چه تاثیری بر کودکان می گذارد؟

این واکنش طبیعی است که ما باید اصولی را که پزشک تعیین می‌کند را رعایت کنیم. حتما افراد باید شرایط حضور در جامعه را رعایت کنند. زمانی که این واکنش‌ها را از خود نشان می‌دهیم به آرامش خواهیم رسید انگار که مصون خواهیم ماند. ولی اگر این اقدامات به ما آرامش ندهد و همچنان نگرانی هایمان ادامه داشته باشد، نشان خواهد داد که اضطراب‌های ما به جا و درست نیست.

اموری که مربوط به ما نمی‌شود را باید رها کرد تا به آرامش برسیم. با توجه به اینکه برای کودکانمان نقش همانند سازی داریم الان بهترین موقعیت است که شرایط خانه را به خوبی برای آن‌ها فراهم کنیم. نباید دربرابر مشکلات تسلیم شویم. ما می‌توانیم از طریق ذهن آرامی یا آرامش درمانی اضطراب را دور کنیم. زیرا کودکان هم در مسیر رشدشان مارا الگو خود قرار خواهند داد.

همانطور که می‌دانید شرایط کودکی موجب شکل گرفتن روح و روان او در آینده خواهد شد. آسیب‌هایی که فرزندان در دوران کودکی تجربه می‌کنند عواقبی در آینده برای آن‌ها خواهد داشت.تمام هیجان‌های منفی در کودک تاثیر گذاشته و شخصیت روانی او را شکل خواهد داد. بیماری‌های روان تنی از داشتن مشکلات قلبی تا گوارشی گرفته همه آن‌ها منشاء بهداشت روانی دارد.

ولی یک تفاوتی میان مشکلات جسمی و روانی وجود دارد که شاید ما را در زمینه رعایت بهداشت فردی دچار اضطرار و استرس کند. عدم رعایت جسمی فورا خود را نشان می‌دهد، اما مشکلات و عوارض روانی در دراز مدت بروز خواهند کرد. طوری که حتی فرد در زندگی آینده خود نمی‌تواند تصمیمات جدی تری را بگیرد. افکار فاجعه سازی را باید به کمک راه حل‌هایی مانند مدیتیشن و آرام سازی کنترل کرده؛ تا بتوانیم این مشکل را مدیریت کنیم. اگر ما نتوانیم تعادل خوبی با کودکان در این زمینه برقرار کنیم با مشکلات فراوانی حتما رو به رو خواهیم شد. یکی دیگر از مشکلات این است که اگر رفع نشود کودکان دچار تنش و خشم، عصبانیت می‌شوند.

در این دوران می‌توانیم از کرونا استفاده کنیم و روابط بیشتری را با هم داشته باشیم. باید نکات بهداشتی را بیشتر تذکر داده و از غذا‌های غیر سالم دوری کنیم. به دلیل این که کودکان نمی‌توانند بیرون بروند بهتر است بازی‌های گروهی برای آن‌ها تدارک ببینیم. اصلا کودکان اخبار را تماشا نکنند، زیرا آن‌ها نمی توانند به راحتی مسائل را پردازش کنند. اصرار شدید کودکان به درس خواندن در این ایام آن‌ها را سردتر خواهد کرد.

بیشتر بدانید : انتقال ویروس کرونا با شیرینی امکانپذیر است؟

بیشتر بدانید : تاثیر استرس بر بلوغ زودرس کودکان

بیشتر بدانید : استرس کودکان را جدی بگیرید

بیشتر بدانید : بهبود فرد مبتلا به کرونا چند روز طول می کشد؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: yjc.ir


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 99 مرداد 20  6:55 عصر

مجموعه: مشاوره خانواده

 

استرس مدرسه در نوجوانان ,راه های کاهش استرس در نوجوانان ,درمان استرس در نوجوانان

راه های کاهش استرس در نوجوانان

 
استرس دختران نوجوان با پسران متفاوت است و به علت وضعیت جسمی و حالات روحی و روانی خاص آنها را بسیار اسیب پذیر نموده است. به همین علت در دوران نوجوانی اضطراب و استرس و بیماری افسردگی در دختران بسیار بیشتر خواهد بود. این مسئله میتواند به علت تغییرات فیزیکی و جسمی و تحریک پذیری دختران باشد.
اضطراب در دختران محسوس تر است، به طور کلی استرس بر دو نوع است حاد یا کوتاه مدت و مزمن یا بلند مدت و معمولاً دختران مضطرب تر از پسران هستند اگرچه اختلاف معنی داری بین اضطراب آن ها وجود ندارد، اما با توجه به این که پسران کمتر مانند دختران ترس های خود را بروز می دهند نمی توان به یقین در این مورد حرفی زد.
 
استرس مدرسه در نوجوانان ,راه های کاهش استرس در نوجوانان ,درمان استرس در نوجوانان

درمان استرس در نوجوانان

 
علایم استرس دختران نوجوان
- دختران نوجوان به دلیل تغییرات فیزیولوژیکی و جسمانی، همچنین بروز عادت های ماهیانه و علایم اولیه و ثانویه بلوغ، تحریک پذیر، عصبی و مضطرب می شوند.
 
بلوغ زودرس و حتی بلوغ دیررس منجر به مسایل خاص خویش می شود.
 
- آن ها امکان دارد قادر به تمرکز و توجه به مسایل درسی نباشند.
 
- در بین دختران نوجوان توجه به وزن و شاخص توده بدنی بسیار شایع است که منجر به علایم اختلال بی اشتهایی عصبی می شود.
 
- دختران نوجوان از بعضی فعالیت های خانوادگی و یا اجتماعی پرهیز می کند و گاهی گوشه گیر و منزوی می شوند.
 
- دختران نوجوان امکان دارد ارتباط های جدید عشقی با جنس مخالف را به صورت زود هنگام تجربه نموده و گاهاً منجر به حاملگی ناخواسته و بروز دیگر اسیب های اجتماعی شود.
 
استرس مدرسه در نوجوانان ,راه های کاهش استرس در نوجوانان ,درمان استرس در نوجوانان

درمان استرس شدید نوجوانان

 
هرچند دوران بلوغ و نوجوانی به خودی خود استرس زا هستند و شخص را با چالش های جدیدی روبرو می کنند، ولی این استرس ها زمانی بیشتر می شود که نوجوان به نوعی دچار نشخوار فکری می شود. نشخوار فکری، مُدلی از فکر کردن است که شخص را دربرابر ابتلا به بیماری افسردگی اسیب پذیر می کند. درواقع نوعی اسیب شناختی است که طبق آن میتوان احتمال ابتلا شخص به بیماری افسردگی را پیش بینی کرد.
 
هر موقع شما زمان زیادی را برای فکر کردن به جنبه های مختلف یک مسئله یا رابطه ای که توان تغییرش را ندارید صرف کنید خویش را در معرض نشخوار فکری و به دنبال آن بیماری افسردگی قرار داده اید.
 
بنابراین نوجوانانی که دچار استرس های شدید روزانه هستند بیش از دیگر گروه ها سنی در معرض بیماری افسردگی یا دیگر مشکلات شناختی قرار دارند. ولی اختلاف جنسیتی در این مسئله کاملا محسوس است برای این که میزان ابتلا دختران به بیماری افسردگی در چنین شرایطی بیش از پسران است.
 
واقعیت این است که نوجوانان مخصوصاٌ دختران توانایی مدیریت کردن استرس های خویش را ندارند، همین مسئله نه تنها باعث بروز مشکلات ذهنی می شود بلکه حتی گاهی اختلال های ژنتیکی را هم بوجود می آورد.
 
استرس مدرسه در نوجوانان ,راه های کاهش استرس در نوجوانان ,درمان استرس در نوجوانان

درمان استرس نوجوانان

 
راههای کاهش استرس در نوجوانان دختر :

- دختران نوجوان برای کاهش استرس و  پرهیز از آن باید ارتباطات مثبت و سازنده اجتماعی و خانوادگی داشته باشند.

- مدیریت زمان را بیاموزید

- به موقع بخوابید و به موقع بیدار شوید

- موارد استرس آور را کم کنیم

- از افرادی که انرژی منفی هستند دوری کنید.

- پیروی از یک رژیم غذایی سالم

 

استرس مدرسه در نوجوانان ,راه های کاهش استرس در نوجوانان ,درمان استرس در نوجوانان

درمان اضطراب در نوجوانان

 

نقش پدر و مادر در کاهش استرس دختران نوجوان

 

هیچوقت در هنگام اینکه نوجوان از عوامل اضطراب خویش سخن می گوید آغاز به نصیحت کردن و پند و اندرز نکنید، به صحبت های وی با شوق گوش دهید و اجازه دهید مشکلات خویش را بیان کند، تجربه های خطرناک خویش را که قبلاً داشته اید به او انتقال دهید، ورزش، موسیقی و دیگر فعالیت های گروهی راهنمایی برای تسکین اضطراب هستند، عکس‌العمل های سالم و مناسب را شناسایی نموده و به وی کمک کنید آنها را جایگزین کارهای ناسالم کند و هیچوقت نوجوانان را بخاطر اضطرابش تحقیر نکنید.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 99 مرداد 20  6:40 عصر

مجموعه: روانشناسی کودکان

 

فواید بازی با لگو در کودکان,مزایای لگو بازی برای کودکان

فواید لگو بازی برای کودکان

 

مزایای بازی با لگو برای کودکان

لگو بازی یک وسیله بازی است که در قدیم هم وجود داشته و بسیاری از والدین خود در کودکی با لگو بازی خاطره دارند ولی شاید در قدیم نمیدانستند که همین لگو بازی چقدر فایده ها برای کودکان دارد و چقدر میتواند در آینده شغلی کودکان تاثیر بگذارد. در این مقاله قصد داریم شما با فواید لگو بازی برای کودکان آشنا کنیم.

لگو بازی چیست؟

لگو (به دانمارکی: LEGO) نام تجاری نوعی اسباب‌بازی است که توسط گروه لگو در شهر بیلوند دانمارک تولید می‌شود. واژه lego برگرفته از کلمه leg godt به معنی خوب بازی کردن است. این کلمه به معنی گردآوری و خوب جفت کردن هم هست. محصولات لگو شامل قطعات کوچک رنگارنگ (اصطلاحاً آجرهای لگو) عموماً کائوچویی یا پلاستیکی است که می‌توان آنها را به یکدیگر متصل کرد و اجسام گوناگونی ساخت. این اجسام شامل مدل‌های ساده مانند خانه و قطار و کشتی یا مدل‌های پیچیده‌تر مانند ماشین‌های شامل جعبه‌دنده و موتور و سیستم‌های پنوماتیک هستند.

 

در این نوع بازی، کودک وقت بسیاری را صرف ساختن شکل دلخواهش می‌کند. البته اهمیت و جذابیت خاص این بازی در آن است که برای کودکان جنبه تکراری و خسته کننده ندارد و به وسیله قطعات لگو می‌توانند بی‌نهایت اشکال مختلف و جدید بسازند. همین ساختار نیافتگی بازی لگو باعث شده تا لگوها مورد توجه و علاقه کودکان و نوجوانان بسیاری قرار بگیرند.

 

فواید بازی با لگو در کودکان,مزایای لگو بازی برای کودکان

مزایای بازی با لگو 

 

بهترین سن بازی با لگو برای کودکان:

لگو بر اساس سن کودکان دارای مدل های مختلف است و همچنین لگوها در سایزهای مختلفی وجود دارد و برای کودکان زیر 3 سال لگوهایی که سایز بزرگی دارند به خاطر رنگی بودن آن مناسب است ولی در صورتی که کودکتان زیر 3 سال سن دارد، از لگو که قطعات کوچک دارند جدا خودداری کنید، چرا که در این سن کودکان از راه دهان ارتباط را می‌آموزند و ممکن است برای شناخت هر چیزی، آن را در دهانشان قرار دهند.

 

بازی با لگو محدودیت سنی ندارند و حتی بزرگسالان هم میتوانند با لگو بازی کنند. هر چه سن کودک شما بیشتر باشد، لگو پیشرفته تر شده و قطعات آن کوچک تر می شود. برعکس هر چه سن کودک کمتر باشد قطعات الگو بزرگتر شده و تعداد آنها کمتر می‌شود.

 

فواید بازی با لگو در کودکان,مزایای لگو بازی برای کودکان

بازی با لگو برای کودکان

 

تاثیر لگو بازی بر آینده شغلی کودکان:

بازی‌های کودکی تاثیر بسزایی در شکل‌گیری مهارت‌های محیطی افراد دارند و همین مهارت‌ها زمینه ساز  موفقیت‌های افراد در زمینه‌هایی گوناگونی از جمله علوم و مهندسی هستند.

 

مطالعات نشان می‌دهد کودکانی که با اسباب‌بازی‌های ساخت‌وساز مانند لگو سرو کار داشته‌اند هوش فضایی-تجسمی و هوش ریاضی و منطقی شان رشد یافته است. و همچنین تحقیقات نشان می دهد که بیش از 60 درصد بزرگسالانی که در مشاغلی از جمله طراحی و معماری فعالیت می کنند خانه سازی با لگوها از بازی های مورد علاقه شان بوده است.

 

هیچ کودکی با بازی با لگوها ساختمان سازی زاد نمی گیرد ولی ممکن است یاد بگیرد چطور آنها را روی هم قرار بدهد تا ستون ها و بدنه محکمی بسازد. بیشتر بحث اعتماد به نفس و آشنایی است تا مهارت اندوزی.

 

فواید بازی با لگو در کودکان,مزایای لگو بازی برای کودکان

مزیت بازی با لگو برای بچه ها

 

فواید بازی با لگو برای کودکان: 

1- لگو، به بچه‌ها یاد می‌دهد که سه‌بعدی فکر کنند.

2- لگو، در یادگیری زبان دوم، به کودکان کمک می‌کند.

3- لگو، باعث تقویت مهارت‌های ارتباطی و طرز تفکر نقادانه می‌شود.

4- لگو، کودکانی خلاق و خوش‌فکر، بار می‌آورد.

 

5-  به هنگام بازی تصورات و تخیلات کودک تحریک می شود.

6- موجب پرورش عضلات ظریف انگشتان و مچ دست می شود.

7- لگو سبب تقویت قدرت بیان و داستان‌سازی نیز می‌شود

8- آزادی عمل در بازی باعث می‌شود کودک دست به خلاقیت و ابتکار بزند و چیزهای جدید بسازد که در رشد خلاقیت و توانایی‌های ذهنی او بسیار مؤثر است.

 

9- کودک با ساخت اشکال هندسی با مفاهیم هندسی آشنا می‌شود.

10- بازی با لگو قدرت تفکر منظم و سازماندهی کودک را افزایش می‌دهد.

11-زمین? تطابق و هماهنگی چشم و دست را فراهم می آورد.

12- بازی با لگو مفاهیم بسیاری به فرهنگ لغت کودکان اضافه می‌کند و از طریق این بازی، کاربرد لغات را به طور محسوس در زندگی مشاهده می‌کنند.

 

13- وقتی کودک در اتصال قطعات موفق می شود و چیزی می سازد، احساس غرور و پیروزی می کند که در اعتماد به نفس کودک بسیار مؤثر است.

 

14-  لگو، اصول مکانیک را به کودک می‌آموزد.

15- لگو باعث افزایش بهره هوشی و توانایی حل مسئله در کودک است

16- لگو باعث تمرکز بیشتر در دیگر موارد زندگی میشود

17- به اشتراک گذاری نحوه ساخت و در کنار هم قراردادن لگوها و مشارکت در کار گروهی مهم‌ترین اصل در اسباب‌بازی فکری لگو است.

 

چگونه بهره بهتری از این نوع اسباب بازی ببریم؟

• با مشارکت خودتان کودکان را تشویق کنید.

• در بازی به اسباب بازی ها شخصیت بدهید.

• بازی با لگو را با زمان داستان گویی ترکیب کنید

• کودکان را با ساختن موارد خاص به چالش بکشید.

• ساختن مشارکتی را تشویق کنید.

• به یاد داشته باشید تخیل یک بخش باارزش بازی است.

 

نکاتی که قبل از خرید لگو باید بدانید:

دنیای لگوها بسیار بزرگ است و لگو با مدل ها و مضامین بسیار زیادی وجود دارد، قابل درک است که می توانید کمی احساس غرق شدن کنید و واقعاً نمی دانید چه چیزی را انتخاب کنید. برای پیدا کردن مدل مناسب، خواه برای فرزند خود باید معیارهای خرید زیر را در نظر بگیرید:

1- علائق کودک

2- سن کودک 

3- قیمت لگو 

4- رنگ‌های شیمیایی به کار برده شده در اسباب‌بازی‌ها و لگو ها از جمله لگوها در دراز مدت می‌تواند باعث عوارض خطرناکی همچون ناراحتی‌های کبدی، تنفسی و مسمومیت‌های خطرناک شود برای همین بهتر است لگوهایی را خریداری نمایید که استانداردهای بهداشتی معتبر برخوردار باشند و یا از برندهای معتبر و صاحب نام باشند.

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته 


 
   1   2   3   4   5   >>   >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
جمعه 99 آبان 9
امروز:   166 بازدید
دیروز:   1158  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
به سوی فردا
خورشید تابنده عشق
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

ن والقلم ومایسطرون
عاشق آسمونی
Smile of dream
هستی همیشگی
Different.fdan
منتظر ظهور
EMOZIONANTE
نظرمن
لحظه های آبی
آخرالزمان و منتظران ظهور
سرباز ولایت
دانلود آهنگ جدید
سکوت ابدی
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
د نـیـــای جـــوانـی
فرزانگان امیدوار
عصر پادشاهان
بامبو
***جزین***
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
لنگه کفش
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
● بندیر ●
اتاق دلتنگی
دیار عاشقان
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
اگه باحالی بیاتو
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل

اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
* رز آبی *
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com