سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
[ و به پسر خود محمد بن حنفیه فرمود : ] پسرکم از درویشى بر تو ترسانم . پس ، از آن به خدا پناه بر که درویشى دین را زیان دارد و خرد را سرگردان کند و دشمنى پدید آرد . [نهج البلاغه]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

صفحه اصلی   ?? دکوراسیون داخلی منزل   بهترین رنگ ها برای اتاق خواب کودک دختر و پسر کدامند؟

بهترین رنگ ها برای اتاق خواب کودک دختر و پسر کدامند؟

رنگ آمیزی و انتخاب رنگ مناسب برای لوازم مختلف یکی از مهم ترین بخش های دکوراسیون منزل است که علاوه بر تاثیر بسزای آن در ظاهر منزل رابطه نزدیکی با عواطف و احساسات افراد داشته و در علم روانشناسی درباره آن صحبت زیادی شده است.

بی تردید رنگ ها روی خلق و خو و روان انسان اثرگذار هستند و تصمیماتی که در این زمینه گرفته می شود – حتی در ابعاد کوچک – می تواند در بهبود یا تضعیف روحیه نقش مهمی داشته باشد.

در این مطلب کوکا قصد داریم درباره روانشناسی رنگ ها در طراحی اتاق کودک صحبت کرده و با تاثیر رنگ های مختلف سرد و گرم روی روان، تمرکز، رفتار و شخصیت کودکان آشنا شویم. با ما همراه باشید.

چرا رنگ اتاق کودک مهم است؟

هنگام طراحی داخلی منزل اولین موضوعی که باید به آن توجه کرد طراحی و رنگ آمیزی فضای اختصاصی کودک – خواه اتاق خواب باشد یا اتاق بازی یا اتاق مطالعه – می باشد.

کودکان بسیار کنجکاو و عاطفی هستند، آن ها به راحتی با افراد، لوازم و رنگ های اطراف خود ارتباط برقرار می کنند و به فضای آرام و دنجی برای خودشان نیاز دارند که در آن احساس امنیت و خوشبختی کنند، انتخاب مناسب این فضا به رشد و نمو کودکان کمک زیادی می کند.

برای فراهم کردن چنین فضای آرامش بخشی لازم است به نکات روانشناسی در انتخاب رنگ مورد استفاده برای دیوارها و لوازم کودک توجه شود. اما آیا می دانید رنگ های مختلف چه تاثیری روی کودکان می گذارند؟

در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد.

1. رنگ آبی

رنگ آبی برای اتاق کودکرنگ آبی برای اتاق کودک

آبی رنگ آرامش است و باعث می شود کودک احساس روحی و تمرکز بهتری داشته باشد.

این رنگ عملکرد ذهنی کودکان را افزایش می دهد و به همین دلیل یکی از بهترین انتخاب ها برای نقاشی اتاق خواب هایی است که از آن ها به عنوان فضای مطالعه و درس خواندن نیز استفاده می شود.

آبی به خصوص برای اتاق خواب کودکانی که کج خلق تر هستند توصیه می شود زیرا این رنگ ضربان قلب و فشار خون را کاهش داده و به عادی شدن تنفس بچه های پر هیجان یا آشفته کمک می کند.

ناگفته نماند آبی یکی از بهترین رنگ ها برای دکوراسیون اتاق پسر بچه ها محسوب می شود اما این به آن معنا نیست که نتوانیم از این رنگ زیبا برای اتاق دختر بچه ها استفاده کنیم.

دقت داشته باشید زیاده روی در رنگ آبی می تواند اثر مثبت آن را خنثی کند بنابراین اگر رنگ دیوار اتاق را آبی کرده اید سعی کنید با پرده قرمز شفاف یا زرد شاد ترکیب متعادلی ایجاد کنید.

2. رنگ قرمز

رنگ قرمز برای اتاق کودکرنگ قرمز برای اتاق کودک

رنگ قرمز باعث افزایش فشار خون و سرعت تنفس می شود، اشتها را تحریک می کند و موجب می شود کودک گذشت زمان را کمتر احساس کند.

این رنگ باعث هیجان و انرژی بیشتر کودک می شود و به طور بالقوه تمرکز را بهبود می بخشد به همین دلیل می توان از آن به عنوان یکی از رنگ های مورد استفاده برای کلاس های درس نیز بهره برد.

قرمز قدرتمند یکی از بهترین گزینه ها برای رنگ لهجه یا ثانویه محسوب می شود اما در استفاده از آن نباید زیاده روی کرد زیرا می تواند رفتار پرخاش گرانه در کودکان را افزایش دهد.

توصیه می شود از این رنگ به عنوان رنگ لهجه به خصوص برای ایجاد تعادل در رنگ های سرد استفاده کنید.

3. رنگ زرد

رنگ زرد برای اتاق کودکرنگ زرد برای اتاق کودک

رنگ زرد اگرچه بیش از هر رنگ دیگری باعث خستگی چشم می شود اما احساس شادابی، انرژی و بشاش بودن به کودک می بخشد و در عین حال می تواند لجاجت کودک را بیش از هر رنگ دیگری برانگیزد.

کودکانی که در اتاق های زرد بازی یا مطالعه می کنند تمرکز بیشتر و حافظه کاراتری دارند اما استفاده از این رنگ در اتاق کودکانی که مشکل خواب دارند، شب ها به سختی می خوابند یا صبح ها خیلی زود از خواب بیدار می شوند چندان توصیه نمی شود.

استفاده بیش از حد از این رنگ نیز باعث می شود کودکان هیجانی و بیش از حد فعال به سختی آرام بگیرند.

رنگ زرد به عنوان رنگ لهجه در کنار رنگ های خاکستری، آبی یا سبز جلوه زیبایی دارد و تعادل ایجاد شده به برجسته شدن زردی آن – بدون آن که کودک آشفته یا عصبی شود – کمک می کند.

4. رنگ سبز

رنگ سبز برای اتاق کودکرنگ سبز برای اتاق کودک

سبز طیف گسترده ای از رنگ های طبیعی را شامل می شود، رنگی شفابخش است که تاثیر خوبی در آرامش کودک به جا می گذارد و برای مدت های طولانی می توان از سایه های ملایم آن در اتاق خواب بهره برد.

این رنگ جذاب طراوت طبیعت و حال و هوای بازی کردن در خارج از منزل را در ذهن کودک تداعی می کند و به گفته برخی محققان باعث افزایش توانایی خواندن و درک مطلب بچه ها می شود.

رنگ سبز به خصوص برای کودکانی که اغلب اوقات تکالیف خود را در اتاق خواب انجام می دهند عالی است.

با این حال سایه های تیره تر سبز مانند هر رنگ سرد دیگری باعث تاریک شدن فضای اتاق می شود و توصیه می شود در استفاده از آن زیاده روی نکنید زیرا یک جنگل سبز با وجود همه طراوتش ممکن است افسرده به نظر برسد!

5. رنگ نارنجی

رنگ نارنجی برای اتاق کودکرنگ نارنجی برای اتاق کودک

نارنجی رنگ روشن و شاد سرشار از صمیمیت، خوشی و سرزندگی است و اشتهای کودک را افزایش می دهد.

این رنگ تاثیر شگرفی در تقویت روابط اجتماعی و تعامل کودک با دیگران دارد و کودکانی که در اتاق خواب آن ها از رنگ نارنجی بیشتری استفاده شده است معمولا برون گرا و با اعتماد نفس هستند.

ناگفته نماند این رنگ اگرچه کودکان خجالتی را اجتماعی تر می کند اما مانند هر رنگ گرم دیگری اگر در آن زیاده روی شود اثر منفی روی خلق و خوی کودک گذاشته و باعث بروز رفتار خصمانه می شود.

نارنجی – به خصوص سایه های ملایم آن – اغلب به عنوان رنگ لهجه استفاده می شود و با سایه های ملایم سبز، بنفش یا رنگ کرم خنثی هماهنگ تر است.

6. رنگ بنفش

رنگ بنفش برای اتاق کودکرنگ بنفش برای اتاق کودک

بنفش یکی از مجلل ترین رنگ ها است که اغلب رمز و راز گونه و معنوی به نظر می رسد.

سایه های ملایم تر بنفش مانند رنگ اسطوخودوسی یا بنفش کمرنگ میان دختران جوان محبوبیت زیادی دارد.

این رنگ اندیشه، حساسیت و معنویت را القا می کند و استفاده از آن در اتاق کودک به کاهش بی قراری او کمک زیادی می کند.

کودکانی که در اتاق خواب آن ها رنگ بنفش به کار رفته است معمولا به افکار و احساسات اطرافیان توجه بیشتری دارند. اگر کودک حساسی دارید استفاده از بنفش به عنوان رنگ لهجه عالی است.

زیاده روی در این رنگ می تواند باعث عبوس شدن و بی حالی جسمی بچه ها شود.

توصیه می شود بنفش را با رنگ های مکمل آن مانند نارنجی روشن تر کنید یا از سایه های تیره تر آن برای کاهش روشنی بیش از حد رنگ هایی همچون سبز بهاری یا صورتی جیغ بهره ببرید.

7. رنگ صورتی

رنگ صورتی برای اتاق کودکرنگ صورتی برای اتاق کودک

صورتی رنگ فوق العاده جذاب دخترانه است که با احساسات زنانه رابطه نزدیکی دارد و اغلب برای اتاق دختر بچه ها به کار می رود، اگرچه استفاده از آن در اتاق پسر بچه ها نیز خالی از لطف نخواهد بود.

استفاده از رنگ صورتی در اتاق کودک رفتار عصبی او را حداقل به طور موقتی کاهش می دهد و باعث آسایش روحی کودک می شود.

بچه ها از نگاه کردن به لوازم صورتی رنگ خوش شان می آید، صورتی آرامش بخش است، این رنگ احساس همدلی، مراقبت و احساس مادرانه را تداعی می کند و باعث می شود کودک رفتار دلسوزانه تر و با ملاحظه تری داشته باشد.

با این حال صورتی زودتر از بقیه رنگ ها از چشم کودک می افتد و حتی ممکن است بعد از مدتی از آن متنفر می شود . استفاده بیش از حد از این رنگ عوارضی همچون سردرد، عصبی شدن و تحریک پذیری شدید را به دنبال خواهد داشت.

8. رنگ خاکستری

رنگ خاکستری برای اتاق کودکرنگ خاکستری برای اتاق کودک

خاکستری رنگ خلاقیت است و همین ویژگی باعث شده اغلب در ادارات و استودیوها از آن استفاده شود.

رنگ خاکستری یک پس زمینه خنثی برای دکوراسیون منزل فراهم می کند که می تواند بسیار شیک و جذاب به نظر برسد. این رنگ به عنوان رنگ لهجه نیز عالی است اما اگر به صورت غالب از آن استفاده شود به کودک حس تنهایی می دهد.

بنابراین اگر قصد استفاده از این رنگ را در اتاق خواب کودک خود دارید در این مورد زیاده روی نکنید و آن را به عنوان رنگ لهجه در کنار رنگ هایی همچون زرد به کار ببرید.

از خاکستری می توان برای تعادل رنگ های فیروزه ای یا سرخابی نیز استفاده کرد.

9. رنگ قهوه ای

رنگ قهوه ای برای اتاق کودکرنگ قهوه ای برای اتاق کودک

رنگ قهوه ای با احساس امنیت، اعتبار و اطمینان خاطر رابطه نزدیکی دارد و باعث ایجاد آرامش و راحتی می شود.

این رنگ خاکی و کلاسیک اگرچه احساس ثبات به کودکان می دهد اما بهتر است برای اتاق هایی که رفت و آمد در آن ها بیشتر است – مانند اتاق نشیمن – استفاده شود تا اتاق خواب کودک!

قهوه ای با رنگ های تند و گرم به خوبی هماهنگ می شود و به عنوان زمینه برای رنگ های روشن تر عالی عمل می کند اما زیاده روی از آن به خصوص در اتاق کودک، فضا را تاریک و ناخوشایند می کند.

اگر کودکی اخمو دارید استفاده از این رنگ اصلا توصیه نمی شود و بهتر است برای روشن شدن فضا از رنگ های برنز یا بژ استفاده کرده و قهوه ای تیره را به عنوان رنگ لهجه برجسته به آن اضافه کنید.

10. رنگ مشکی

رنگ مشکی برای اتاق کودکرنگ مشکی برای اتاق کودک

بی تردید رنگ مشکی یکی از انتخاب های بد برای اتاق خواب کودکان محسوب می شود که به خصوص برای دیوارها اصلا توصیه نمی شود.

با این حال برخی افراد برای مدرنیته کردن ظاهر اتاق از رنگ مشکی در ترکیب با رنگ های سفید و روشن استفاده می کنند.

منابع: teepeejoy – the-instillery


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: رفتار از کودکی تا نوجوانی

 

بازی درمانی,بازی درمانی  چیست,انواع بازی درمانی

در بازى درمانى غیرفعال محدودیت خاصى در بازى کودک اعمال نمى شود

 

بازی درمانی فعال نوعى از بازى درمانى است که در آن به کودک تعداد محدودى اسباب بازى داده مى شود و درمانگر هم همواره با کودک بازى مى نماید.

بازی از ضروریات زندگی کودکان است. کودکان از طریق بازی افکارشان را بازگو می کنند و به همان راحتی که بزرگسالان احساساتشان را با کلمات بیان می کنند، آنان هم همین کار را توسط بازی انجام می دهند. کودک در حین بازی توانایی حل مشکلات خویش را پیدا می کند و توسط آن میتواند اعتماد به نفس و روحیه استقلا ل طلبی را در خود پرورش دهد.
آنان احساساتی مانند ترس، ناراحتی، شادی و عصبانیت خویش را از طریق بازی بیان و به این ترتیب احساس امنیت و باارزش بودن می کنند.


بازی درمانی چیست؟
در بازی درمانی کارشناسان بر اساس شخصیت، کودک را در نوعی بازی مشخص قرار می‌دهند و با متمرکز کردن توجه کودک به حل مشکل وی می پردازند. درمانگر از طریق بازی درمانی موقعیتی ایجاد می کند که کودک بتواند ترس و تنش خویش را بیرون بریزد، در واقع در بازی درمانی کودک« خود درونی اش» را نشان می دهد.
بازی درمانی حتی در کودکانی که مورد کودک آزاری قرار گرفته اند، هم مؤثر بوده و تنش کودکان را به مقدار زیادی بهبود داده است.


انواع بازى درمانى
- بازى درمانى فعال
نوعى از بازى درمانى که در آن به کودک تعداد محدودى اسباب بازى داده مى شود و درمانگر هم همواره با کودک بازى مى نماید. در این گونه بازى درمانی، موقعیت ویژه اى بعنوان " موقعیت محرک- Stimulus Stuation" طراحى مى شود، این موقعیت، محرک و جهت دهنده? کودک به سوى یک بازى است به عنوان مثال در این بازى درمانى کودکى که در رابطه با نوزاد تازه متولد شده مشکل دارد به طرف بازى هاى ساخت خانه و یا" ماز" و ... هدایت نمى شود بلکه در جهت تعامل با نوزاد خیالى و ... جهت داده مى شود.

 

بازی درمانی,ویژگیهای یک بازی درمانگر خوب,ابازی درمانی برای درمان اختلالات رفتاری کودکان

بازی درمانگر خوب فردی است که بتواند شرایطی را آماده کند که کودک به وی اعتماد کند


- بازى درمانى غیرفعال
در بازى درمانى غیرفعال محدودیت خاصى در بازى کودک اعمال نمى شود و کودک از روشهای مختلف به دنبال کارى است که اجازه? انجام آنرا داده اند و درمانگر ضمن عدم مداخله بیشتر در بازی، وسایل بازى را محدود نمى کند و تلاش دارد که بخشى از بازى کودک گردد. بازى درمانگر غیرفعال معتقد است که مهمترین عامل براى تغییر رفتار کودک این است که بیانات وى را درک و احساسات وی را بشناسیم و قبول نمائیم که اجازه? انتخاب راه در دست کودک است.


ویژگیهای یک بازی درمانگر خوب
بازی درمانگر خوب فردی است که بتواند شرایطی را آماده کند که کودک به وی اعتماد کند. یک درمان گر خوب به کودک شما ازادی عمل می دهد و به سادگی کودک را بخاطر اشتباهاتش مورد مذمت و سرزنش قرار نمی دهد.


یک بازی درمانگر خوب به نکات مورد اهمیت کودک توجه می کند. به بچه اجازه می دهد احساساتی را که نمی خواهد بروز ندهد و یک رابطه دوستی با کودک برقرار می کند.
درصورتی که کودک رغبتو تمایل به بازی نداشته باشد، مشاور باید وی را تشویق کند، درصورتی که کودک ساکت بماند و بازی نکند، مشاور بازی با اسباب بازی ها را آغاز می کند و تدریجاً از کودک دعوت می کند که در بازی شرکت کند.


اتاق بازى درمانى چگونه باید باشد؟
در بازى درمانى اتاقى نسبتاً بزرگ با دیوارهاى صاف و قابل شستشو، سقف اکوستیک، رنگ ملایم و روشن، کفپوش قابل شست و شو و کمدى براى گذاشتن اسباب بازى ها موردنیاز است. دستشوئى باید نزدیک و دردسترس کودکان باشد. وسایل بازى مانند مداد، آبرنگ، کاغذ، میز، صندلی، عروسک هاى مختلف، آینه، جعبه هاى شن و ماسه، تخته و گچ، آدمک هاى چوبى و پلاستیکی، قطعات چوب، چکش، مقوا، چسب مایع و انواع اسباب بازى ها باید در اتاق بازى موجود باشد. مشاور یعنى صاحب اتاق بازی! باید چند نمونه از این وسایل را فراهم و در اختیار کودک قرار دهد.

گردآوری: بخش کودکان بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 98 بهمن 8  5:44 عصر

مجموعه: لباس و کیف و کفش

 

نمونه هایی از جدیدترین مدل ست های لباس زمستانی نوجوانان

 

ست لباس زمستانی نوجوانان, شیک ترین ست های لباس نوجوانان
ست لباس زمستانی دخترانه, ست لباس نوجوانان

پوشش لباس نوجوانان

 

لباس دختران نوجوان, ست های زمستانی دختران نو جوان
ست های زمستانی نوجوانان, شیک ترین ست های زمستانی

مدل مانتو نوجوانان

 

شیک ترین ست های لباس نوجوانان, جدیدترین ست های لباس نوجوانان
ست لباس نوجوانان, ست لباس زمستانی نوجوانان

شیک تزین ست های زمستانی

 

مدل لباس نوجوانان, لباس دختران نوجوان
ست های زمستانی دختران نو جوان, ست های زمستانی نوجوانان

ست زمستانی دختران نوجوان

 

ست های زمستانی نوجوانان,ست لباس نوجوانان
شیک ترین ست های زمستانی,ست لباس زمستانی دخترانه

مدل لباس دخترانه

 

گردآوری: بخش مد بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 98 بهمن 1  6:18 عصر

مجموعه: دانستنیهای نوزادان

 

تمیز کردن گوش نوزادان,آموزش تصویری تمیز کردن گوش نوزادان

روش تمیز کردن گوش نوزادان

 

موم گوش یک ماده طبیعی است که می تواند از گوش های نوزاد در برابر آسیب محافظت کند. در حالی که مقدار مشخصی از موم طبیعی و سالم است، موم اضافی گوش می تواند باعث سوزش، مشکل شنوایی و عفونت شود. با پزشک نوزاد خود مشورت کنید و از قطره های گوش برای از بین بردن موم داخل گوش نوزاد خود استفاده کنید و  یا از یک لیف یا پارچه تمیز برای پاک کردن موم اضافی از گوش بیرونی استفاده کنید.

روش اول: استفاده از قطره گوش برای تمیز کردن گوش نوزاد
1- بررسی گوش
به گوش های کودک خود نگاهی بیندازید تا ببینید که آیا جرم یا موم گوش زیاد است یا خیر. زیرا مقداری موم برای گوش لازم است و مقدار زیاد موم گوش میتواند بر شنوایی نوزاد تاثیر بگذارد.

 

تمیز کردن گوش نوزادان,آموزش تصویری تمیز کردن گوش نوزادان

تمیز کردن گوش نوزادان

 
2- مراجعه به پزشک
اگر فکر می کنید داخل گوش کودک شما موم گوش زیادی وجود دارد، کودکان نزد پزشک متخصص اطفال خود ببرید. اگر پزشک متخصص اطفال شما تشخیص دهد که موم گوش کودک شما باید برداشته شود، به احتمال زیاد به کودک شما یک قطره گوش میدهد.
همیشه قبل از تلاش برای از بین بردن موم گوش با پزشک کودک خود مشورت کنید. پزشک شما می تواند به شما اطمینان دهد که آیا موم گوش کودک شما باید برداشته شود ، و چگونه می توانید به بهترین وجهی این کار را انجام دهید بدون اینکه به گوش کودک آسیب برساند.

تمیز کردن گوش نوزادان,آموزش تصویری تمیز کردن گوش نوزادان

مراجعه به پزشک برای پاک کردن موم گوش


3- قطره گوش را از داروخانه تهیه کنید
اگر پزشک متخصص اطفال شما تشخیص داده است که موم گوش کودک شما باید برداشته شود، برای گرفتن قطره گوش به داروخانه بروید. اطمینان حاصل کنید که داروهایی که تهیه کرده اید دقیقا همان دارویی است که پزشک متخصص اطفال نوشته است. استفاده از قطره های اشتباه می تواند باعث تحریک گوش شود.

 

تمیز کردن گوش نوزادان,آموزش تصویری تمیز کردن گوش نوزادان

استفاده از قطره برای پاک کردن گوش نوزادان

 
4- کودک خود را بخوابانید
برای چکاندن قطره در داخل گوش اول باید کودک را به پهلو بخوابانید.شما ممکن است به شخص دیگری احتیاج داشته باشید که به شما در نگهداری سر کودک کمک کند و شما بتوانید با خیال راحت قطره ها را به داخل گوش کودک بچکانید . مواظب باشید که سر نوزاد را محکم فشار ندهید) در صورت امکان، سعی کنید این کار را در صورتی که کودک آرام بود انجام دهید.

 

تمیز کردن گوش نوزادان,آموزش تصویری تمیز کردن گوش نوزادان

روش های تمیز کردن گوش کودک

 
5- قطره گوش را مطابق دستورالعمل پزشک خود پر کنید
قبل از تزریق قطره گوش، دستورالعمل پزشک خود را بخوانید. قطره چکان را از بطری جدا کرده و با فشردن قسمت بالای لاستیک هوا را بیرون می کشد. سپس قطره چکان را داخل دارو قرار داده و لاستیک را به آرامی رها کنید تا دارو داخل آن کشیده شود. بگذارید قطره چکان با مقدار مناسب مایع پر شود، سپس قطره چکان را از بطری خارج کنید.
اگر قطره چکان بیش از حد پر شده است، بالای لاستیک را بالای بطری فشار دهید تا مقداری از مایع به داخل بطری رها شود. پزشک شما ممکن است مشخص کند که چه مقدار دارو به داخل گوش نوزاد خود بریزید و یا به شما بگوید از دستورالعمل روی بطی استفاده کنید.

 

تمیز کردن گوش نوزادان,آموزش تصویری تمیز کردن گوش نوزادان

استفاده از قطره گوش برای نوزادان

 
6- قطره را داخل گوش نوزاد بریزید
قطره را روی گوش کودک خود نگه دارید و بالای لاستیک را به آرامی فشار دهید تا یک قطره از دارو را در داخل گوش کودک بریزد. این کار را تا زمانی که مقدار داروی توصیه شده توسط پزشک را مصرف نکردید تکرار کنید.
هرگز قطره چکان را در گوش کودک خود نچسبانید. اگر به طور اتفاقی دارو را در کنار گوش ریختید، نگران نباشید، و با یک دستمال آن را پاک کنید و دوباره یک قطره داخل گوش نوزاد بچکانید

 

تمیز کردن گوش نوزادان,آموزش تصویری تمیز کردن گوش نوزادان

نحوه چکاندن قطره در گوش نوزادان

 
7- کودک را نگه دارید
کودک خود را به مدت 5 تا 10 دقیقه در کنار خود نگه دارید. این به قطره گوش فرصت می دهد تا موم را نرم کند. اگر کودک شما شروع به بی قراری می کند ، سعی کنید او را سرگرم کنید تا قطرات درون گوش قرار گیرند و موم گوش را شل کند.

 

تمیز کردن گوش نوزادان,آموزش تصویری تمیز کردن گوش نوزادان

کودکان را برای اینکه بعد از چکاندن قطره گوش بی قراری نکنند سرگرم کنید

 
8- اجازه دهید تا مایع اضافی خارج شود
پس از اینکه داروها در گوش کودک خود قرار گرفتند، کودک را بچرخانید و یک پارچه نرم و تمیز را دقیقاً زیر گوش او نگه دارید. بگذارید مایع اضافی روی پارچه چکه کند. اگر مایعی نیز به بیرون گوش ریخته شده است، می توانید آن را به آرامی با یک دستمال تمیز پاک کنید.

 

تمیز کردن گوش نوزادان,آموزش تصویری تمیز کردن گوش نوزادان

تمیز کردن قسمت بیرونی گوش

 
9- همین مراحل را برای گوش دیگر نیز انجام دهید. ( در صورت لزوم)
بعد از گذشت 10 دقیقه، موقعی که کودک ارام شد مراحل بالا را برای گوش دیگر نیز انجام دهید

تمیز کردن گوش نوزادان,آموزش تصویری تمیز کردن گوش نوزادان

چکاندن قطره در گوش های نوزاد

 
10- مطابق دستور پزشک متخصص اطفال خود تکرار کنید
دستورالعمل های پزشک کودک خود را بررسی کنید تا ببینید که چند بار شما نیاز به چکاندن قطره ها در کانال گوش کودک خود دارید.  متناسب با آن، روند را تکرار کنید.
اگر کودک شما علائم تحریک پذیری (مانند بثورات پوستی، مالش بیش از حد، لرزیدن یا خراشیدن گوش یا گریه دردناک یا جیغ زدن دردناک) را نشان داد، سریعاً با پزشک متخصص کودک خود تماس بگیرید.

 

تمیز کردن گوش نوزادان,آموزش تصویری تمیز کردن گوش نوزادان

زمان تکرار چکاندن قطره در گوش نوزاد

 
روش دوم: برداشتن موم خارج گوش
1- از یک دستمال تمیز استفاده کنید
یک دستمال تمیز و نرم را با آب ولرم مرطوب کنید. ( پارچه را به خوبی فشار دهید تا تمامی آب های اضافی آن خارج شود) اطمینان حاصل کنید که آب خیلی داغ نیست، زیرا این می تواند برای پوست کودک شما مضر باشد.

تمیز کردن گوش نوزادان,آموزش تصویری تمیز کردن گوش نوزادان

پاک کردن بیرون گوش نوزاد


2- گوش های بیرونی کودک را پاک کنید
با پارچه مرطوب به آرامی پشت گوش نوزاد را تمیز کنید. و بعد کودک را بچرخانید و گوش دیگر را تمیز کنید. پارچه را داخل گوش کودک خود فرو نبرید. انجام این کار می تواند به گوش نوزاد شما آسیب برساند و یا باعث شود آب داخل کانال گوش فرو رود.

تمیز کردن گوش نوزادان,آموزش تصویری تمیز کردن گوش نوزادان

تمیز کردن جرم بیرون گوش نوزاد

 
گردآوری: بخش کودکان بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

سه شنبه 98 بهمن 1  6:16 عصر

مجموعه: والدین موفق

 

موفقیت والدین

ویژگی و خصوصیات والدین در موفقیت و عدم آن در فرزندان ببیشترین تاثیر را دارد

 

خانواده اولین جامعه ای است که فرزندان مهارت های لازم را در آن یاد می گیرند. اولین الگوهایی که آنها به چشم می بینند پدر و مادر هستند. از این رو ویژگی و خصوصیات والدین در موفقیت و عدم آن در فرزندان ببیشترین تاثیر را دارد. در زیر با ویژگی های والدین موفق آشنا شوید:

 

1- درباره ارتباطات فیزیکی بسیار آگاه و محتاط هستند:

کودکان ، بخصوص درسالهای ابتدایی تولد ، نیاز دارندبه آغوش کشیده شوند ، حمل شوند و گاها تنبیه شوند .برخی ازخانواده ها می ترسند که نکند اینگونه ارتباطات فیزیکی نزدیک و یا حتی اجازه دادن به فرزندان برای خوابیدن درتختخواب والدین ، منجر به وابستگی شدیدی میان کودکان و آنها شود درواقع ، این گونه فرزندان با اعتماد بیشتری نسبت به عشق خانواده خود بزرگ میشوند و همینطور اعتماد به نفس بیشتری نسبت به خود خواهند داشت.

 

2- به فرزند شان کار و مسئولیت می دهند 

فرزندانی که در منزل به خوبی به والدین کمک می کنند در آینده به کارمندانی تبدیل می شوند که همکاری بهتری با دیگران از خود نشان می دهند، زیرا هم مسئولیت پذیر هستند هم می توانند کشمکش های بین اعضای تیم را تحمل و مدیریت کنند.

 

با انجام دادن کارهایی مانند تمیز کردن اتاق یا لباس خودشان می فهمند برای اینکه جزئی از این دنیا شوند باید بتوانند جزئی ترین کارهای خود را انجام دهند.

 

3- سطح تحصیلی بالاتری دارند

بر اساس نتایج تحقیقات اخیر، فرزندان مادرانی که تحصیلات متوسطه را پشت سرگذاشته و یا وارد دانشگاه شده اند، به احتمال بیشتر از این تحصیلات برخوردار خواهند شد. بنابراین تحصیلات و سطح سواد پدر و مادر به عنوان عاملی موثر در ترغیب بچه ها به ادامه تحصیل محسوب می شود. بیشتر فرزندانی که از مادر 18 سال یا کمتر متولد شده اند، معمولا موفق به اتمام تحصیلات متوسطه و ورود به دانشگاه نشده اند.

 

4- بچه‌ها را به انجام کارهای روزمره‌ی خانه وادار می‌کنند  

جولی لیثکات-هیمز (Julie Lythcott-Haims)، مشاور اسبق سال اولی‌های دانشکده استنفورد حین یکی از برنامه‌های سخنرانی تدتاک (TED Talks) می‌گوید: «اگر بچه‌ها ظرف نمی‌شویند به این معناست که شخص دیگری دارد این کار را برایشان انجام می‌دهد.»

 

او اضافه می‌کند: «و اینگونه است که بچه‌ها شانه خالی کردن از انجام کارها را می‌آموزند؛ و از اینکه یاد بگیرند کار را باید انجام داد و هر یک از ما در بهبود نتیجه‌ی نهایی باید سهمی داشته باشیم باز می‌مانند.»

 

لیثکات-هیمز اعتقاد دارد بچه‌هایی که کارهای خانه را انجام می‌دهند در آینده به عنوان نیروی کاری شناخته می‌شوند که قادرند به خوبی با دیگران همکاری کند و به این دلیل که شخصا تقلا کردن را تجربه کرده‌اند از همدلی بالاتری برخوردار هستند و می‌توانند به طور مستقل وظایفی را عهده‌دار شوند.

 

این محقق سخن خود را به پشتوانه‌ی بلندمدت‌ترین «مطالعه‌ی طولی» انجام شده تا به امروز توسط دانشگاه هاروارد بیان می‌کند. مطالعه‌ی طولی نوعی تحقیق است که در آن موارد مورد مطالعه، طی زمانی طولانی به دفعات مورد بررسی قرار می‌گیرند.

 

لیثکات-هیمز می‌گوید: 

«با وادار کردن بچه‌ها به انجام کارهای خانه – مثل بیرون بردن زباله و شستن لباس‌های خودشان – آنها متوجه می‌شوند که برای اینکه بخشی از زندگی باشم باید کارهای مربوط به زندگی را انجام دهم.»

 

رفتار والدین

پدران و مادرانِ موفق رابطه‌ی سالمی با هم دارند

 

5-  پدران و مادرانِ موفق رابطه‌ی سالمی با هم دارند  

بر اساس مطالعه‌ی دانشگاه ایلینویز بچه‌ها در خانواده‌های پرتنش، در مقایسه با خانواده‌هایی که افراد در آنها با یکدیگر کنار می‌آیند، فارغ از اینکه والدین در کنار هم زندگی کنند یا طلاق گرفته‌ باشند، پیشرفت کمتری از خود نشان می‌دهند. رابرت هیوز (Robert Hughes)، پروفسور این دانشگاه همچنین اشاره می‌کند که برخی مطالعات نشان داده‌اند بچه‌ها در خانواده‌های تک‌والدِ بدون درگیری، بهتر پیشرفت می‌کنند تا کودکانی که در کنار هر دو والد زندگی پرتنشی را سپری می‌کنند.

 

تعارضات قبل از طلاق بر کودکان تاثیر منفی دارند در حالی که تعارض‌های پس از طلاق بر روی سازگاری کودکان اثر شدیدی برجای می‌گذارند.

 

در یک مطالعه معلوم شد پس از طلاق چنانچه پدرِ فاقد حق حضانت، در ارتباط مکرر با فرزندانش باشد مادام که در این رابطه تعارضی بین والدین وجود نداشته باشد، کودکان پیشرفت بهتری از خود نشان می‌دهند. اما زمانی که بین والدین تعارض وجود داشته باشد، دیدار مکرر پدر با فرزندان به سازگاری پایین‌تر فرزندان منجر می‌شود.

 

در مطالعه‌ی دیگری بیست و چند ساله‌هایی که در کودکی تجربه جدایی والدینشان را داشتند با گذشت ده سال هنوز درباره‌ی طلاق والدینشان ابراز درد و ناراحتی می‌کردند و از این میان آنهایی که گزارش داده بودند میان والدینشان میزان بالایی از درگیری در جریان بوده، با احتمال بسیار بیشتری امکان داشت احساس فقدان و افسوس را تجربه کنند. 

 

6- اعتماد به نفس دارند

شما به عنوان پدر و مادر، از آنچه هستید باید راضی باشید. این که مدام فکر کنید برای فرزندتان کم گذاشته اید، تنها استرس شما را بیشتر می کند. اگر فکر کنید که دیگران تا زمانی شما را دوست دارند که در زندگی تان موفق هستید و به محض این که اشتباه کنید از چشم های آنها خواهید افتاد، تنها خودتان را عصبی می کند. موفق ترین والدین آنهایی هستند که اعتقاد دارند نمی توان همه چیز را تحت کنترل خود درآورد. این که خودتان را باور داشته باشید، هدیه ای ست که به زندگی تان آرامش می دهد.

 

7- عدالت را برقرار می کنند

یکی دیگر از ویژگی هایی که والدین موفق باید در خود تقویت کنند، عادل بودن است. این مورد به خصوص برای پدر و مادرهایی که چند فرزند دارند، بسیار لازم است. والدین عادل، بین فرزندان شان فرق نمی گذارند. از طرف دیگر آنها انعطاف پذیرند، یعنی با توجه به شرایط عمل می کنند. به عنوان مثال اگر یک بار فرزند شما اشتباه کرد، نباید بدترین مجازات را برای او در نظر بگرید، به او اجازه دهید که از اشتباه اش درس بگیرد. در صورت تکرار اشتباه، شما می توانید تنبیه هات را نیز شدت بخشید. تصمیماتی بگیرید که به نفع فرزند خودتان است، نه به نفع شما. اگر شما عدالت را در مورد فرزندان تان به کار گیرید، آنها نیز به شما احترام خواهند گذاشت.

 

8- رابطه ی خوبی با فرزندشان برقرار می کنند 

در تحقیقی که بر 243 نفر صورت گرفته نشان داده شده کودکانی که در سه سال اول زندگی مراقبت روحی روانی خیلی خوبی دریافت کرده اند نه تنها در آزمون های مدرسه بلکه در روابط دهه ی 30 سالگی شان از موفقیت بیشتری برخوردار بوده اند. تربیت کودکی آنها حتی در زمانی که خود فرزنددار می شوند اثر گذاشته و فرزندان بهتری به جامعه تحویل می دهند.

 

9- اجازه می دهند کودک مستقل باشد.

والدین خوب، می دانند که کودکان دوست دارند کارهایشان را به طور مستقل انجام بدهند، این کارها می تواند شامل تکالیف مدرسه، پیدا کردن دوست و یا کارهای عادی و روزمره باشد. بهترین کاری که به عنوان والدین می توانیم انجام دهیم این است که کودکان را به سمتی هدایت کنیم که خودشان بتوانند کارهایش را انجام دهند. ممکن است تشخیص اینکه چه قدر باید کمک کنیم و یا چه قدر باید به کودک اجازه بدهیم خودش به تنهایی کاری را انجام بدهد، کمی سخت باشد اما به عنوان یک قانون کلی، کمک کردن به کودک با هدف آموزش شیوه انجام کار ایرادی ندارد. با این روش، کودک سرانجام قادر به انجام مستقل همان کار خواهد بود. 

 

برای مثال، انجام تکالیف کودک توسط والدین و یا ایستادن کنار زمین بازی برای دیکته کردن روش بازی به هیچ وجه مناسب نیستند اما اگر به کودک نشان بدهید که چگونه می تواند روی مشکلات مربوط به تکالیفش کار کند و یا مشکلاتی را که با دوستش دارد با روش احترام آمیز حل کند، ابزار خوبی را برای آینده به او خواهید داد.

 

گردآوری : بخش روانشناسی بیتوته  

 


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 98 دی 30  5:38 عصر

مجموعه: فرزندان و امتحاناتعلت افت درسی

برای حل افت تحصیلی نیاز به شناخت علل و عوامل موثر در به وجود آمدن آن در  فرد می باشد

 

افت تحصیلی مسئله ای است که نباید مورد غفلت والدین و مربیان قرار گیرد. با نادیده گرفتن این موضوع تبعات آن سنگین تر شده و جبران آن سخت تر می شود. پس بهتر است والدین با اقدام به موقع از پیچیده تر شدن مشکلات مربوط به آن جلوگیری کنند. نادیده گرفتن افت تحصیلی کودکان به ویژه در سنین نوجوانی می تواند آسیب های جبران ناپذیری را بر آینده و زندگی شان وارد نماید. اطلاع از علل و رفتار صحیح با نوجوان و کودک در زمان مواجه شدن با افت تحصیلی از جمله مواردی است که باید والدین از آن آگاه باشند.

 

افت تحصیلی

اصطلاح افت تحصیلی معمولا زمانی استفاده می شود که عملکرد تحصیلی دانش آموز در اکثر دروس یا دروس اساسی، به طور چشمگیری کاهش یابد. افت تحصیلی در دانش آموزان مقطعی نبوده و در صورت نادیده گرفته شدن، می تواند تا ترک تحصیل هم ادامه یابد.

شروع افت تحصیلی در کشور ما معمولا از کلاس چهارم (10سالگی) است. برای حل افت تحصیلی نیاز به شناخت علل و عوامل موثر در به وجود آمدن آن در دانش آموزان می باشد. برای این منظور دریافت مشاوره روانشناسی می تواند به والدین در پیدا کردن علل افت تحصیلی و درمان آن کمک کند.

 

علل افت تحصیلی دانش آموزان چیست؟ 

- نداشتن مهارت‌های مطالعه 

- ترس  

- تنبلی  

- بی‌علاقگی و بی‌انگیزگی

 

بی‌انگیزگی یکی از بدترین دلایل افت درسی است.

 

تکنیک هایی برای رفع افت تحصیلی دانش‌آموزان 

 

وعده تشویق کردن

تشویق کردن در بیشتر مواقع می‌تواند تاثیر گذار باشد، چرا که کودکان بیشتر از بزرگسالان تحت تاثیر قرار می‌گیرند. تقریبا در هر محیط کاری‌ای کارفرمایان و مدیران مجموعه سعی می‌کنند با گذاشتن تشویق، برای کارکنان باعث پیشرفت کاری‌شان شوند. حال اگر کودکان به طور مثال در فهم مسائل ریاضی دچار مشکل شوند. شما با استفاده از یک هدیه کوچک می‌توانید کودک‌تان را ترغیب به یادگیری کنید و یا می‌توانید زمان بازی‌های رایانه‌‌ای‌ش را اضافه کنید. در کل والدین می‌توانند با استفاده از چنین ابزارهایی کودکان را برای یادگیری و توجه به مسائل درسی ترغیب کنند. در چنین مواردی سعی نکنید، میزان تشویق را زیاد در نظر بگیرید، چرا که در دراز مدت خواسته بچه‌ها نیز تغییر می‌کند و همین امر می‌تواند توقع‌شان را بالا ببرد. اعتدال را در چنین مواردی حتما لحاظ کنید.

 

درس خواندن روزانه را از یاد نبرید 

خواندن مکرر یکی از روش‌هایی است که می‌تواند باعث شود، بچه‌ها به درس خواندن ترغیب شوند. شما می‌توانید با استفاده از کتاب‌های غیر درسی و داستانی نیز به بچه‌ها کمک کنید تا بتوانند به کتاب خواندن عادت کنند. شما می‌توانید کتاب‌هایی را برای بچه‌های خود درنظر بگیرد که کودکان از شخصیت‌های آن خوششان می‌آید. وقتی کودک‌تان به کتاب خواندن عادت کند، شما می‌توانید زمان خواندن کتاب‌های داستانی را کوتاه کرده و سپس کتاب‌های درسی را جایگزین‌‌شان کنید. همان طور که می‌دانید خواندن برای یادگیری در سنین کودکی نقش بسیار پررنگی دارد. سعی کنید مدت زمان کتاب خواندن بچه‌ها را به مرور زمان افزایش دهید تا آن‌ها بتوانند با شرایط جدید خود را راحت‌تر وفق دهند.

 

حذف حواس پرتی  

کودکان با توجه به سن و سالشان از هیجانات بالایی برخوردار هستند. آنها به خاطر کنجکاوی بسیار بالایی که دارند، خیلی زود حواس‌شان پرت می‌شود، مخصوصا سر کلاس‌هایی که از درس‌شان خوش‌شان نیاید. تمرکز کردن سر موضوعات برای هر گروه سنی‌ای سخت است، چه برسد به کودکان. شما باید دقت کنید که فرزندتان در محیط خانه به چه مواردی توجه بیشتری دارد، در صورت امکان در موقع آموزش وی به یک اتاق دیگر ببرید تا حواسش جمع شود. توجه به این نکته که فرزندتان در چه مکانی کمتر دچار حواس پرتی می‌شود، بسیار حائز اهمیت است. در پاره‌ای مواقع دیده شده که بچه‌ها با وجود تلویزیون و کنسول بازی در کنارشان از توجه به درس منحرف می‌شوند. پدر و مادر‌ها در هنگام حل تکالیف درسی باید مراقب کودکشان باشند و مطمئن شوند که فرزندشان مسائل درس را به صورت کپی وار حل نکند، بلکه با تحلیل کردن به حل مسائل درسی می‌پردازد. درگیر شدن بچه‌ها با مسائل درسی می‌تواند در آموختن‌شان کمک زیادی بکند. سعی کنید فرزند خود را با درس مربوطه درگیر کنید تا بتواند فهم بهتری از درس‌هایش کسب کند.

 

پیشگیری از افت تحصیلی دانش آموزان

آموزش در مدارس بسیار مهم است، اما یادگیری چیزی نیست که فقط در محیط مدرسه خلاصه شود

 

موضوعات جالب را پیدا کنید  

توجه داشته باشید بچه‌ها مسائلی را که دوست داشته باشند، راحت‌تر و زودتر یاد می‌گیرند. چرا که کودکان با درسی که خوش‌شان می‌آید، بیشتر درگیر می‌شوند. سعی کنید آموختن برخی مسائل درسی را که کودکتان از آنها خوششان نمی‌آید، را برایش شیرین کنید. به طور مثال مسائل درسی را برای کودکان خود مثل کشف یک چیز عجیب جلوه دهید، چرا که اگر کودکان با قصد کشف کردن و آموختن درس جلو بروند تا جایی که برایشان مقدور است، سعی می‌کنند مطلب مورد نظر را بیاموزند. طرح سوالات درسی با استفاده از اشکال هندسی واقعی می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد. در این گونه آموزش‌ها شما می‌توانید مثال تئوری را به شکل مسائل عملی در بیاورید. همین کار سبب می‌شود تا کودک‌تان ترغیب شود تا بهتر بیاموزد. سعی کنید درباره مشکلات یادگیری بچه‌ها از آنها سوال کنید. شاید با دانستن مشکل کودک برای یادگیری، بهتر بتوانید وی را در امر یادگیری یاری کنید. یادتان باشد، ممکن است یک سری مسائل بسیار پیش و پا افتاده سبب شوند تا فرزندتان از درسی خوشش نیاید، همین خوش نیامدن در امر یادگیری بسیار تاثیرگذار خواهد بود. بچه‌ها نیز مثل خودمان افکارها و رفتارهای مختلفی دارند، به هیچ عنوان یک بچه را با بچه دیگر مقایسه نکنید. این کار نه تنها به شما کمکی نمی‌کند، بلکه ممکن است باعث دلخوری فرزندتان نیز شود.

 

درس دادن به شکل بازی 

شما می‌توانید برخی از مسائلی درسی را که کودک‌تان در یادگیری آن‌ها مشکل دارد با استفاده از یک سری ویدئوهای آموزشی به او یاد بدهید. بچه‌ها به ویدئوها توجه بیشتری می‌کنند، حال اگر مسائل درسی به شکل کارتونی در اختیارشان باشد، راحت‌تر می‌توانند آن‌ها را درک کنند. بازی‌ها و فیلم‌های آموزشی یک راه عالی برای بالا بردن تمرکز کودکان برای یادگیری است. چرا که در چنین شرایطی یادگیری دروس برای‌شان سرگرم کننده نیز خواهد بود. آموختن دروسی مثل ریاضی با این روش آموزشی بسیار تاثیرگذار خواهد بود، این‌گونه روش‌ها را در برنامه آموزشی کودک‌تان لحاظ کنید.

 

آموزش در بیرون از مدرسه 

آموزش در مدارس بسیار مهم است، اما یادگیری چیزی نیست که فقط در محیط مدرسه خلاصه شود. والدین می‌توانند در محیط خانه نیز به آموزش فرزند خود مشغول باشند. پدر و مادرها نباید از یادشان برود که فقط آموختن درس ریاضی مهم نیست بلکه بچه‌ها به آموختن دوچرخه سواری نیز نیاز دارند. شما می‌توانید با تقسیم زمان‌های آموزش؛ هم دوچرخه‌سواری و هم آموزش ریاضی را در یک روز قرار دهید تا کودک‌تان تشویق شود که درس را بهتر یاد بگیرد. انجام دادن یک کار سخت درکنار یک کار آسان در یک روز می‌تواند لذت بخش بوده و خستگی و کسالت را از کودک‌تان دور کند.

 

تنظیم کردن اهداف 

تعیین هدف در هنگام مطالعه امری ضروری است. شما می‌توانید برای کودکان خود اهداف کوتاه مدت و بلند مدت در نظر بگیرید. وقتی شما برای درس خواند کودک خود برنامه ریزی می‌کنید، این امر پس از یک مدت خود را نمایان می‌سازد، به طور مثال می‌توانید به کودک خود بگویید روزی سه بار باید لغات مهم دروس خواندنی را یادداشت کند. اگر کودک در چنین چارچوبی درس بخواند بعد از گذشت چند ماه با دامنه بسیار زیادی از لغات مختلف روبرو می شود که از قبل آنها را کار کرده است. چنین روش یادگیری می‌تواند در دراز مدت بسیار موثر باشد. انتخاب هدف می‌تواند کودک‌تان را برای یاد گرفتن ترغیب کند، چرا که کودک سعی می‌کند، طبق برنامه‌ای که برایش تعریف کرده‌اید، کار خودش را پیش ببرد.

 

کلاس‌های آموزشی غیر درسی 

شما می‌توانید کودک‌تان را با کلاس‌های آموزشی غیر درسی مثل کلاس فوتبال و یا هر ورزش دیگر مشغول کنید. این روش باعث می‌شود تا آنان خود را در حصار مدرسه فرض نکنند. استفاده از اردوهای آموزشی نیز می‌تواند برای یادگیری کودک‌تان بسیار موثر واقع شود. فعالیت‌های ورزشی بیرون از مدرسه کمک می‌کند، تا شادابی بچه‌ها در طول روزهایی که مدرسه می‌روند، حفظ شود.

 

تعریف و تمجید سر موقع 

هر شخصی از تعریف و تمجید خوشش می‌آید، وقتی می‌بینید فرزندتان در یادگیری درس‌هایش موفقیت‌های بزرگی کسب کرده است و سعی می‌کند خود را با درس خواندن مشغول کند، کمی تعریف از او می‌تواند پشتیبان خوبی برای ادامه کارهایش باشد. توجه داشته باشید، در کنار هر تشویقی باید موارد باز دارنده نیز باشد تا کودکان با خطوط قرمز زندگی نیز آشنایی کافی پیدا کنند و بفهمند چه کارهایی باعث تشویق شدنشان و چه کارهایی باعث می‌شود تا از تفریحات محروم شوند. تشویق کردن پس از یادگیری باعث می‌شود، تا کودکان میل بیشتری برای آموختن از خود نشان دهند.

 

گردآوری : بخش روانشناسی بیتوته 

 


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: بارداری و زایمانعوارض مصرف کافئین در دوران بارداری

مصرف کافئین در بارداری ممکن است حرکت جنین را افزایش دهد.

 

شاید نوشیدن یک فنجان قهوه سرشار از کافئین در ساعات بعد از ظهر بتواند تمامی خستگی روز را از تن شما به در کرده و برای ساعات باقی مانده انرژی مضاعفی به شما بدهد، و یا این که خوردن یک فنجان قهوه با همسرتان در ساعات پایانی روز و یا مصرف مقدار زیادی نوشابه همراه با هر وعده غذایی از عادات روزمره شما باشد، اما آیا می توانید در دوران بارداری خود به چنین عادت هایی ادامه دهید و یا اکنون زمان آن رسیده که برخی لذت ها را برای مدت کوتاهی کنار بگذارید؟

کافئین و سقط جنین
زنان باردار اغلب نگران هستند که آیا کافئین می تواند باعث نقایص مادرزادی، بارداری، زایمان زودرس یا دیگر مشکلات مربوط به زایمان شود؟ تحقیقات هنوز در حال انجام است .درخصوص سقط جنین، اطلاعات متناقضی وجود دارد. براساس 26 مطالعه انجام شده، کافئین می تواند خطر سقط جنین را افزایش دهد . محققان بیان کردند مصرف کافئین به میزان 150 گرم در روز، تا19 درصد و مصرف روزانه بیش از 200 میلی گرم کافئین در روز احتمال سقط جنین را افزایش می دهد اما همه مطالعات انجام شده با این نظر موافق نیستند و بعضی می گویند کافئین به تنهایی خطر بروز سقط جنین را افزایش نمی دهد ، فقط زمانی که کافئین با سایر مواد مانند سیگار یا مواد مخدر ترکیب شود، میزان سقط جنین افزایش می یابد.

 عوارض مصرف کافئین در دوران بارداری

زنان باردار اغلب نگران هستند که آیا کافئین می تواند باعث زایمان زودرس شود

 

خطر مصرف کافئین در طول بارداری
ممکن است بعد از اینکه کافئین را مصرف کردید متوجه شوید که حرکت کودک شما افزایش یافته است.دلیل آن این می باشد که کافئین به رحم شما رسیده و بر کودک شما تاثیر گذاشته است.


"کافئین به سرعت جذب می شود و به رحم می رسد.بعد از نوشیدن 200 میلی گرم کافئین ، جریان خون تا 25% کاهش می یابد.آنزیم اصلی در متابولیسم کافئین در رحم و جنین وجود ندارد”همچنین ثابت شده است که مصرف هر 100 میلی گرم کافئین باعث کاهش وزن 28 گرمی کودک می شود.همچنین مصرف هر 100 گرم کافئین باعث کاهش 5 ساعت از دوران بارداری می شود.

پس به جای قهوه چه بنوشم؟
نوشیدنی های فراوانی وجود دارند که می توانید به جای قهوه معمولی از آنها لذت ببرید از جمله:


- قهوه بدون کافئین: فقط مطمئن باشید که برای زدودن قهوه از روش دی اکسید کربن استفاده نکرده باشند.
- چای میوه
- چای گیاهی
- آب میوه (روش خوبی برای افزایش جذب ویتامین های میوه و لذت بردن از یک رژیم سالم در طول بارداری)
- شیر
- آب: در طول بارداری، کودک شما به آب بیشتری نیاز دارد .باید در طول روز هشت لیوان آب بنوشید.می توانید به آب خود لیموی تازه هم اضافه کنید.

در طول بارداری چقدر قهوه می توانم بنوشم؟
برخی زنان کلا قهوه را در طول بارداری کنار می گذارند و برخی دیگر به خوردن آن ادامه می دهند.کافئین می تواند از رحم شما عبور کند و به جنین در حال رشد شما برسد. برخلاف الکل که به زنان توصیه می شود در طی بارداری کاملا از خوردن آن اجتناب کنند، اگر دلتان واقعا قهوه می خواهد ، می توانید به خوردن آن در طی دوران بارداری هم ادامه دهید.


کارشناسان توصیه می کنند که باید مصرف کافئین را در دوران بارداری محدود کرد و از 200 گرم نباید تجاوز کرد، یعنی تقریبا دو فنجان قهوه.منظور از دولیوان همان فنجان های کوچک قهوه خوری می باشد که نباید بیشتر از آن بخورید.همین 200 میلی گرم باید کل ترکیبات قهوه باشد ، نه فقط کافئین آن.نوشابه های گازدار، چای سیاه، چای سبز و شکلات نیز حاوی کافئین می باشند و اگر از اینها هم مصرف کنید، باید مواظب باشید تا از حد مجازتان فراتر نرود. می توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید:


- یک فنجان قهوه ساده:100 میلی گرم کافئین
- یک فنجان چای :75 میلی گرم
- یک فنجان قهوه فیلتر شده:140میلی گرم
- یک فنجان چای سبز:50 میلی گرم
- یک قوطی نوشابه :40 میلی گرم
- 50 گرم شکلات ساده:50میلی گرم
- 50 گرم شکلات شیری:25 میلی گرم
شمردن همه منابع بالا بسیار مهم است ، چون می توانید مطمئن شوید که از حد مجاز فراتر نرفته اید.

گردآوری:بخش زناشویی بیتوته


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 98 دی 23  6:8 عصر

مجموعه: لباس و کیف و کفش

 

نمونه هایی از جدیدترین مدل لباس های اسپرت دخترانه

 

لباس اسپرت دخترانه نوجوان,مدل لباس اسپرت دخترانه

لباس اسپرت دخترانه

 

لباس اسپرت دخترانه,لباس دخترانه اسپرت

لباس اسپرت دخترانه نوجوان

 

لباس مجلسی اسپرت دخترانه نوجوان,لباس اسپرت

لباس دخترانه اسپرت

 

عکس لباس اسپرت دخترانه,مدل لباس دخترانه اسپرت

مدل لباس دخترانه اسپرت

 

مدل لباس اسپرت دخترانه,لباس دخترانه اسپرت نوجوان

جدیدترین مدل لباس اسپرت برای دختران

 

لباس دخترانه اسپرت,لباس اسپرت دخترانه نوجوان

مدل لباس دخترانه نوجوان اسپرت

 

مدل لباس دخترانه نوجوان اسپرت,لباس مجلسی اسپرت دخترانه نوجوان

مدل لباس اسپرت دخترانه

 

  بیشتر بخوانید: مدل کفش اسپرت دخترانه

 

لباس اسپرت,عکس لباس اسپرت دخترانه

لباس اسپرت

 

عکس لباس اسپرت دخترانه,لباس دخترانه اسپرت

عکس لباس اسپرت دخترانه

 

مدل لباس دخترانه اسپرت,لباس اسپرت دخترانه

مدل لباس دخترانه اسپرت

 

  بیشتر بخوانید: مدل کفش اسپرت دخترانه

 

لباس اسپرت دخترانه نوجوان,مدل لباس اسپرت دخترانه

مدل لباس اسپرت

 

لباس اسپرت دخترانه,لباس دخترانه اسپرت

لباس مجلسی اسپرت دخترانه نوجوان

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: لباس و کیف و کفش

 

یک شرکت آثار هنری کودکان را به لباس های پر جنب و جوش تبدیل می کند. بچه شما می تواند لباس خود را طراحی کند.

 

آب نبات، رنگین کمان، گل و موجودات جادویی، بسیاری از چیزها و ایده های جذاب در سر بچه ها وجود دارد! طراح این لباس تصمیم گرفت که این ایده ها فقط نباید در تصورات آنها باقی بمانند و به بچه ها فرصتی دادند تا آن را در مقیاسی بزرگ تر به وجود آورند. بچه ها با کمک آنها می توانند به یک طراح خاص خود تبدیل شوند و یک تکه لباس منحصر به فرد را برای خودشان طراحی کنند. آنها می توانند مطمئن باشند که از این نوع طرح لباس فقط یکی وجود دارد!

 

ایده هایی برای طراحی لباس کودکان, طرح نقاشی روی لباس
طراحی لباس با نقاشی, لباس کودکان با نقاشی آن ها

ایده هایی برای طراحی لباس کودکان

 

طراحی نقاشی کودکان روی لباس, ایده هایی برای طراحی لباس کودکان
خلاقیت در طراحی لباس کودکان, خلاقیت لباس کودکان

طراحی لباس با نقاشی

 

طرح نقاشی روی لباس, نقاشی کردن لباس
لباس کودکان با نقاشی آن ها, ایده هایی برای طراحی لباس کودکان

لباس کودکان با نقاشی آن ها

 

جالب ترین طرح های لباس کودکان, طراحی نقاشی کودکان روی لباس
ایده هایی برای طراحی لباس کودکان, خلاقیت در طراحی لباس کودکان

طرح نقاشی روی لباس

 

خلاقیت در طراحی لباس کودکان,لباس کودکان با نقاشی آن ها
خلاقیت لباس کودکان,طراحی لباس با نقاشی

ایجاد طرح روی لباس کودکان

 

ایده هایی برای طراحی لباس کودکان, طرح نقاشی روی لباس
طراحی لباس با نقاشی, لباس کودکان با نقاشی آن ها

نقاشی کردن لباس

 

طراحی نقاشی کودکان روی لباس, ایده هایی برای طراحی لباس کودکان
خلاقیت در طراحی لباس کودکان, خلاقیت لباس کودکان

طراحی لباس کودکان

 

طرح نقاشی روی لباس, نقاشی کردن لباس
لباس کودکان با نقاشی آن ها, ایده هایی برای طراحی لباس کودکان

جالب ترین طرح های لباس کودکان

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: بیماری های شایع کودکان

 

درمان سرفه های کودک,روش های خانگی برای درمان سرفه های کودکان

روش های خانگی درمان سرفه کودک

 

سرفه مداوم در کودک می تواند در ماه های سرد زمستان یک چیز رایج است. خوشبختانه، دستورالعمل های سریع و آسان وجود دارند که می توانند در هر لحظه سرفه های کودک شما را درمان کند. از نوشیدنی ها و غرغره های موثر گرفته تا بانداژ کردن که همه روش ها میتوانند نتیجه بخش باشد و میتوانید هر کدام از این روش ها که مناسب فرزندتان است را برای درمان سرفه آنها انتخاب کنید.

1. سیر + پیاز + شیر
این ممکن است کمی ناخوشایند به نظر برسد ، اما پیاز می تواند به طور موثری برای درمان سرماخوردگی، سرفه، تب بالا و گلو درد کمک کند. 3 عدد پیاز کوچک  و یک حبه سیر را ریز خرد کنید و  آنها را در حدود یک لیتر شیر بریزید این مخلوط را روی اجاق گاز قرار دهید تا خوب بپزد و نرم شوند سپس آن را از اجاق گاز برداشته و صاف کنید. برای بهتر شدن طعم آن ، می توانید مقداری عسل به آن اضافه کنید.

 

درمان سرفه های کودک,روش های خانگی برای درمان سرفه های کودکان

درمان سرفه کودکان با شیر پیاز

 
2- آب آناناس
آناناس حاوی عنصری به نام  بروملین است که دارای خواص ضد التهابی قوی است. آب آناناس باعث کاهش مخاط در گلو می شود و می تواند سرفه را تسکین دهد. اگرچه، گاهی اوقات فقط آب میوه برای حذف این ماده کافی نیست. در این حالت می توانید کمی زنجبیل و عسل به آب اضافه کنید. فقط مطمئن شوید که فرزند شما قبل از استفاده از این روش به آناناس حساسیت ندارد.

 

درمان سرفه های کودک,روش های خانگی برای درمان سرفه های کودکان

آب آناناس یکی از بهترین خوراکی ها برای درمان سرفه کودکان است

 
3- زنجبیل + آرد + عسل + روغن زیتون
این ماده درمانی قدرتمند با ترکیباتی که معمولاً در هر خانه وجود دارد و روش آسانی نیز می باشد. شما باید کمی آرد ، عسل و روغن زیتون را با یک قاشق غذاخوری زنجبیل (یا پودر زنجبیل) ترکیب کنید. مقداری از مخلوط را روی یک دستمال قرار دهید و آن را روی سینه کودک خود بمالید. به مدت 3 ساعت قبل از گذاشته شود و بعد از 3 ساعت از روی سینه کودک این مخلوط را بردارید.

 

درمان سرفه های کودک,روش های خانگی برای درمان سرفه های کودکان

گذاشتن زنجبیل بر روی سینه کودکان میتواند به درمان سرفه آن ها کمک کند


4- شیر + زردچوبه
شیر زردچوبه یک درمان سرماخوردگی و سرفه طبیعی است که از هندوستان آمده است و به دلیل داشتن خاصیت ضد عفونی کننده بسیار شناخته شده است. برای تهیه آن ، شما باید مقداری شیر گرم کنید و یک قاشق مرباخوری پودر زردچوبه را به آن اضافه کنید. خوب هم بزنید و آن را قبل از خواب به فرزند خود بدهید.

 

درمان سرفه های کودک,روش های خانگی برای درمان سرفه های کودکان

درمان سرفه و سرماخوردگی کودکان با شیر زردچوبه

 
5- نمک
گرم نگه داشتن روی پاها می تواند به رفع سرفه کمک کند. مقداری نمک دریایی را در مایکروویو یا یک قابلمه گرم کنید ( بیش از حد از آن داغ نشود، درجه حرارت باید برای کودک شما به گونه ای باشد که پوست آنها را نسوزاند) سپس آن را روی پای فرزند خود بمالید و یک باند را در اطراف آنها بپیچید. بگذارید تا نمک خنک شود ، سپس نمک ها را برداشته و جورابهای گرم به کودکتان بپوشید.

 

درمان سرفه های کودک,روش های خانگی برای درمان سرفه های کودکان

گرم نگه داشتن پاها با نمک سرفه کودکان را درمان میکند

 
6- آب نمک
غرغره آب نمک می تواند  گلو درد را به طور موقت برطرف کند. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که  1/2  قاشق چایخوری نمک را به یک لیوان آب (ترجیحا آب ولرم) اضافه کرده و هم بزنید تا حل شود. برای نتیجه بهتر می توانید یک قاشق چایخوری جوش شیرین نیز به محلول اضافه کنید.

 

درمان سرفه های کودک,روش های خانگی برای درمان سرفه های کودکان

غرغره آب نمک می تواند  گلو درد کودک را درمان کند

 
7. دوش بخار
دوش با بخار می تواند به تسکین سرفه شبانه کمک کند ، زیرا به شل شدن مخاط  کمک می کند. می توانید آب گرم دوش را باز کنید ، در حمام را ببندید و صبر کنید تا بخار داخل حمام جمع شود. سپس فرزند شما آماده است که دوش بگیرد.

 

درمان سرفه های کودک,روش های خانگی برای درمان سرفه های کودکان

دوش با بخار می تواند به تسکین سرفه شبانه کودکان کمک کند

 
8-  موز + آب + عسل
این روش درمانی می تواند برونشیت را تسکین دهد. مقداری آب را بجوشانید، سپس موزها را پوست بگیرید و آنها را داخل مخلوط کن به صورت پوره در آورید. موزها را داخل آب جوشیده شده بریزید و به مدت 30 دقیقه اجازه دهید که بجوشد .سپس اجازه دهید تا مخلوط خنک شود و بعد یک قاشق عسل اضافه کنید. 100 میلی لیتر از آن را در 4 بازه زمانی مختلف در روز به کودک خود بدهید.

 

درمان سرفه های کودک,روش های خانگی برای درمان سرفه های کودکان

مخلوط موز، آب و عسل می تواند برونشیت را درمان کند

 
9- دستگاه بخور سرد و مرطوب کننده
مشکلاتی مانند برونشیت، سرماخوردگی و آنفولانزا با استفاده از دستگاه بخور سرد و مرطوب کننده که یک غبار خنک کننده فوق العاده ریز را در هوا رها می کند ، برطرف می شود . هوای خشک باعث انتقال عفونت ها و ویروس ها میشود. علاوه بر این ، می توانید برخی از داروها را به دستگاه اضافه کنید تا کودک آنها را استنشاق کند و نتایج بهتری از این روش کسب کند.

 

درمان سرفه های کودک,روش های خانگی برای درمان سرفه های کودکان

برای درمان سرفه کودکان میتوانید از دستگاه بخور سرد و مرطوب کننده استفاده کنید

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته

 


 
<   <<   6   7   8   9      >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
شنبه 99 مرداد 18
امروز:   252 بازدید
دیروز:   1369  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
سکوت ابدی
لحظه های آبی
به سوی فردا
ن والقلم ومایسطرون
سرباز ولایت
Different.fdan
Smile of dream
نظرمن
EMOZIONANTE
خورشید تابنده عشق
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

آخرالزمان و منتظران ظهور
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
د نـیـــای جـــوانـی
منتظر ظهور
فرزانگان امیدوار
عصر پادشاهان
بامبو
***جزین***
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
لنگه کفش
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
● بندیر ●
اتاق دلتنگی
دیار عاشقان
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
اگه باحالی بیاتو
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
عاشق آسمونی
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
دانلود آهنگ جدید
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل

اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
* رز آبی *
امام زمان (ع)
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com