سفارش تبلیغ
طراحی فروشگاه اینترنتی
طراحی فروشگاه اینترنتی
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
نشانه دوستی خدا، دوست داشتن یاد خداستو نشانه دشمنی با خدا، دشمنی با یاد کردن خداست . [.رسول خدا صلی الله علیه و آله]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

دوشنبه 99 مرداد 27  5:42 عصر

مجموعه: بارداری و زایمان

 

کم وزنی نوزاد, درمان کم وزنی نوزاد, علت کم وزنی نوزاد

کم وزنی نوزاد

 

کم وزن بودن نوزاد موقع تولد

وزن طبیعی نوزاد هنگام تولد بین 2 کیلو و 500 گرم تا 3 کیلو و 500 گرم است. چنانچه وزن نوزاد کم تر باشد، نوزاد شما دچار کم وزنی می باشد.

چنانچه نوزاد شما که از شیرمادر تغذیه می کند وزن نگرفت چه کاری باید انجام دهید؟ اکثر نوزادانی که از شیرمادر تغذیه می کنند، در یک الگوی ثابت و مورد انتظار، تا هنگامی که به خوبی تغذیه میشوند، وزن می گیرند. ولی اگر خودتان به نوزاد شیر می دهید و وی به آرامی یا بطور غیر مداوم وزن اضافه می کند، امکان دارد به اندازه کافی شیر از پستان مادر نمی گیرد.

 

تغذیه مناسب، قطعاً برای رشد و پرورش نوزاد ضروری است. درصورتی که فکر می کنید که نوزاد شما به اندازه مورد انتظار وزن نمی گیرد، در این مطلب در خصوص این که به دنبال چه باشید و چه کاری باید انجام دهید راه هایی آمده است.

 

همه بچه ها در یک هفته بعد از تولد 10 درصد وزن کم می کنند؛ به عنوان مثال نوزادی که با وزن 3 کیلو و 900 گرم به دنیا آمده است، در همان چند روز اول 390 گرم از وزن خویش را از دست می دهد و بعد از آن دوباره آغاز به وزن گرفتن می کند؛ از این جهت خیلی از ماد ر ها با نگرانی از این مسئله در مراجعه به پزشک اطفال می گویند که وزن نوزادم مدتی بعد از تولد کم شد و دوباره به وزن هنگام تولد بازگشته است ولی در واقع وزن این نوزاد ایده‌ال است، برای این که بعد از کم شدن وزن بعد از تولد، دوباره رشد کرده و به وزن اولیه رسیده است.

 

کم وزنی نوزاد, درمان کم وزنی نوزاد, علت کم وزنی نوزاد

درمان کم وزنی نوزاد

 

وزن کم نوزادان هنگام تولد چیست؟

طبق نظر پزشکان متخصص کودکان و محققان، نوزادانی که با وزن کم تر از 2500 گرم( 8 اونس) متولد میشوند، نوزاد کم وزن شمرده خواهند شد. به عبارت بهتر، چنانچه نوزادی بین هفته های 37 تا 42 از دوران حاملگی متولد شود، وزن وی کم تر بوده و بعنوان یک نوزاد کم وزن در هنگام تولد در نظر گرفته می شود.

 

نوزادانی که با وزن کم در هنگام تولد به دنیا می آیند، نسبت به نوزادان طبیعی و سالم وزن کمتری داشته و سر آنها بزرگتر از بدنشان دیده می شود. در چنین شرایطی، معمولاً وزن نوزاد بسیار کم بوده و در مقایسه با نوزادان دیگر، حدود 1000 گرم وزن کم تری خواهد داشت.

 

البته، چنانچه نوزادی در حدود هفته 27 از دوران حاملگی یا سریعتر از آن به دنیا بیاید، دوران حاملگی مادر با عنوان زایمان زودرس و نوزادان وی هم جزء کودکان خیلی کم وزن شناخته می شود.

 

وزن نوزاد بسیار کم وزن در هنگام تولد کم تر از 1500 گرم بوده و شرایط نگهداری آنها امکان دارد نسبت به نوزادان طبیعی تفاوت کند، برای این که این نوزادان سریعتر از هنگام مقرر متولد شده و بعضی قسمت های داخلی بدن آنها هنوز تکامل نیافته است.

 

طبق امار بیمارستان کودکان در دانشگاه استنفورد، حدود 8 درصد از نوزادان متولد شده در جهان دارای وزن کم در هنگام تولد هستند. جالب است بدانید که این تعداد روز به روز در حال افزایش است، ولی آیا می دانید چرا نوزادی در هنگام تولد دارای وزن کم می باشد؟

 

کم وزنی نوزاد, درمان کم وزنی نوزاد, علت کم وزنی نوزاد

علت کم وزنی نوزاد

 

چه زمانی نگران وزن کم کردن کودک شویم؟

عارضه های کم وزنی

مسایل عمده در نوزادان کم وزن، مشکلات تنفسی با دلایل و صور مختلف حاد و مزمن است. افت قند خون ، افت کلسیم، کم خونی، زردی، نرسیدن اکسیژن به مغز، افت دمای بدن، شانس عفونت ها و شانس زیاد خونریزی ها در این نوزادان از مشکلات اصلی هستند که بسته به دلیل کم وزنی، نارسی یا اختلال های رشد داخل رحمی متفاوت است.

 

به عنوان مثال معمولاً میزان رشد بعد از تولد در نوزادان کم وزن، به سن بارداری، بیماری های همراه، دریافت کالری کافی و بیماری های تکرار شونده به عوامل محیطی و ارثی بستگی دارد.

 

دلایل پیدایش مشکل کم وزنی در هنگام تولد نوزادان چیست؟

- انجام زایمان زودرس به وسیله مادران باردار

- محدودیت رشد داخل رحمی( IUGR) نوزاد در دوران حاملگی مادر

- بارداری های چندقلویی در زنان باردار

- فشار خون بالا در مادران باردار

- استفاده از مخدرها به وسیله مادر باردار

- وجود مسایل Placental در طی دوران حاملگی

- وجود اختلال های رحمی در مادران حامله

- مبتلا شدن مادر باردار به بیماری دیابت دوران حاملگی

- پیدایش ناهنجاری های دهانه رحم در مادران باردار

- عفونت هایی که در دوران حاملگی در بدن مادران ایجاد می شوند 

- سابقه پزشکی مادران باردار در حاملگی های گذشته

- رژیم غذایی نامناسب مادران باردار

 

کم وزنی نوزاد, درمان کم وزنی نوزاد, علت کم وزنی نوزاد

وزن کم نوزادان هنگام تولد

 

چطور میتوان از تولد نوزادان با وزن کم در هنگام تولد جلوگیری کرد؟

میزان بقاء در کودکانی با وزن کم در هنگام تولد ، در اثر پیشرفت در نگهداری از نوزادان نارس و ضعیف در حال افزایش است. با این حال، جلوگیری از وزن کم هنگام تولد با انجام مرحله های زیر قابل انجام است:

 

مراقبت های اولیه حاملگی را زود آغاز کنید

مراقبت ها در دوران حاملگی یکی از بهترین روشها برای جلوگیری از وزن کم کودکان در هنگام تولد و تولد نوزادان نارس است. این کار هر گونه بیماری مثل پره کلامپسی، دیابت بارداری که بر رشد جنین تأثیر گذاشته را تشخیص می دهد. در طی ویزیت پیش از زایمان، پزشک افزایش وزن، فشار خون ، رشد کودک و ضربان قلب جنین را کنترل می کند.

 

افزایش وزن و تغذیه سالم

یک رژیم غذایی سالم و مغذی به ویژه در ابتدای حاملگی داشته باشید. مصرف غذاهای سرشار از اسید فولیک، مثل غلات سبوس دار، میوه و سبزیجات را افزایش دهید. این کار به افزایش وزن هنگام تولد کودک کمک می کند و سبب می شود سالم بمانید.

 

تغییر سبک زندگی

نوشیدن و استعمال سیگار، احتمال تولد نوزاد با وزن کم در هنگام تولد را افزایش می دهد. نوشیدن الکل، سیگار کشیدن و استفاده از مواد مخدر را متوقف کنید. خواب کافی داشته باشد و برای کمک به رشد جنین، اضطراب خویش را به حداقل برسانید.

 

بیماری های خود را تحت کنترل نگه دارید

به احتمال زیاد به علت فشار خون بالا یا دیابت، کودکی با وزن کم خواهید داشت. بنابراین، تلاش کنید این بیماریها که قبلا وجود داشته اند را تحت کنترل نگه داشته پس خطر آنرا به حداقل برسانید. چنانچه علی رغم تلاش های شما در دوران حاملگی، یک نوزاد با وزن کم در هنگام تولد داشتید، پس از تولد کودک هم میتوانید این اقدامات خوب را ادامه دهید! ولی این دفعه تغییری در اقدامات شما صورت خواهد گرفت.

 

کم وزنی نوزاد, درمان کم وزنی نوزاد, علت کم وزنی نوزاد

دلایل پیدایش مشکل کم وزنی

 

علل کم وزنی کودک

تفاوت هایی بین کودک کم وزن و کودک لاغر وجود دارد. بنابراین بهتر است هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنید تا با مشورت وی، بهترین تصمیم را درباره کودک خود بگیرید. در ادامه با علل کم وزنی کودک بیشتر اشنا می شویم.

 

ژنتیک

ژنتیک یمی از علل کم وزنی نوزاد است. چنانچه والدین کودک، لاغر باشند، احتمالا کودک آنها هم لاغر خواهد بود.

 

این نشان می دهد که کودک کم وزنی خویش را از والدینش به ارث برده است، بنابراین پزشک ممکن است درمان خاصی را در نظر نگیرد. البته احتمالا پزشک پیش از این که بطور قطعی ژنتیک را عامل کم وزنی کودک بداند، مشورت با دیگر متخصصان را به شما توصیه کند.

 

 

بیماری های گوارشی

مشکلات گوارشی مثل بیماری های التهابی روده یا رفلاکس معده میتواند یکی از علل کم وزنی کودک باشد. چنانچه کودک، دچار درد معده یا سوزش آن باشد، امکان دارد از غذا خوردن جلوگیری کند.

 

علایمی مثل استفراغ یا اسهال مکرر باید مورد بررسی قرار بگیرد.

 

بیماری مرتبط با تیروئید

چنانچه تیروئید کودک بی اندازه فعال و مبتلا به پرکاری تیروئید (هیپرتیروئیدیسم) باشد، احتمالا با کاهش وزن روبرو خواهد شد. تحریک پذیری و بی قراری از علایم این بیماری است. تشخیص این بیماری احتیاج به انجام ازمایش خون دارد.

 

اختلال های خوردن

از دیگر دلایل کم وزنی کودک در عصر جدید، اختلال های خوردن است که روز به روز افزایش پیدا می کند. در صورتی که کودکی مبتلا به اختلال خوردن باشد، احتمالا پس از صرف یک وعده غذایی استفراغ می کند، یا مصرف غذا را به حد اقل می رساند.

 

کم وزنی نوزاد, درمان کم وزنی نوزاد, علت کم وزنی نوزاد

کم وزنی نوزاد

 

علامت های کم وزنی کودک

- کاهش وزن 

- کم شدن چربی بدن یا کاهش شاخص توده بدنی

- رشد ناکافی

- نوسانات خلق وخو ، اضطراب، از دست دادن تمرکز و مشکلات یادگیری

- ساختار استخوانی ضعیف

- درد های استخوانی یا مفصلی

 

مواد غذایی مناسب برای درمان کمبود وزن در کودکان

بعضی از موادغذایی به علت کالری بالا و یا محتوایات شان منجر به افزایش وزن می شوند. در ادامه به معرفی چند ماده غذایی خواهیم پرداخت که با خوراندن آنها به فرزندتان میتوانید وزن او را افزایش دهید.

 

کره بادام زمینی

کره غنی ترین منبع چربی است و برای کودکانی که کمبود وزن دارند خیلی مناسب است پس بهتر است قدری کره به وعده های غذایی کودکمان اضافه کنیم.

 

تخم مرغ

تخم مرغ ها منبع خوبی از پروتئین هستند و همینطور دارای ویتامین A و b12 هستند که برای رشد کودک ضروری می باشند.

 

شیر و خامه

شیر پرچرب و خامه یکی از منبع های خوب کربوهیدرات و پروتئین هستند که برای رفع کمبود وزن کودک حتماً باید استفاده کنیم.

 

سیب زمینی

سیب زمینی دارای کربوهیدرات و مواد مغذی موردنیاز بدن است و همینطور دارای اسید آمینه است که برای وزن اضافه کردن کودک به شما کمک می کند.

 

گوشت قرمزو گوشت مرغ

گوشت قرمزمنبع خوبی از آهن و چربی است که برای رشد کودک لازم و ضروری است و گوشت مرغ دارای پروتئین است که برای ساخت عضله بسیارمهم می باشد.

 

میوه ها و به ویژه موزو آووکادو

موز مملو از کالری میباشد و همینطور کربوهیدرات ها و چربی های سالم دارد که سبب افزایش وزن کودک می شود.آووکادو که تازه به جمع سبد میوه های ما ایرانیها پیوسته مملو از چربی و کالری است و گزینه ی خیلی خوبی برای درمان کمبود وزن کودکانمان به حساب می آید.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته


 
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
جمعه 99 آبان 2
امروز:   599 بازدید
دیروز:   1275  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
به سوی فردا
ن والقلم ومایسطرون
عاشق آسمونی
Smile of dream
هستی همیشگی
Different.fdan
منتظر ظهور
EMOZIONANTE
نظرمن
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

لحظه های آبی
آخرالزمان و منتظران ظهور
خورشید تابنده عشق
سرباز ولایت
دانلود آهنگ جدید
سکوت ابدی
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
د نـیـــای جـــوانـی
فرزانگان امیدوار
عصر پادشاهان
بامبو
***جزین***
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
لنگه کفش
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
● بندیر ●
اتاق دلتنگی
دیار عاشقان
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
اگه باحالی بیاتو
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل

اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
* رز آبی *
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com