سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
با هرکه دوستی می کنید، در راه خدا دوستی کنید و با هرکه دشمنی می کنید، در راه خدا دشمنی کنید . [امام علی علیه السلام]

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

یادداشت ثابت - پنج شنبه 97 مهر 27  10:52 عصر

امروز یک نقطه عطف در تاریخ زندگی من است که تنها راه سعادت و موفقیت من ایجاد یک تحول بزرگ در شخصیت و باورهای من است و تحولی که در طول زمان بتدریج درفرامین من شکل می گیرد و از من یک نخبه توانمند و کارآفرین می سازد. رسالت من در زندگی دعوت انسانها برای خوب بودن و خوب زیستن است.

ما پیام آوران عشق ثروت و معنویتیم.

ما آموزش می بینیم، یاد میگیریم، تربیت میشویم، عمل میکنیم، انسان تربیت میکنیم و آنها را به سمت خلق یک زندگی شگفت انگیز هدایت میکنیم و جامعه بهتری می سازیم.

ما نخبگانی هستیم که با تعالیم مباحث تکنولوژی فکر هر کدام رهبران توانمندی تربیت میشویم که می توانیم انسانها را متحول کنیم و اثری ماندگار از خود بجا بگذاریم.

ما رهبران ونخبگان تحول آفرین هستیم.

تکنولوژی فکر 27 مهر1397


 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: فرزندان و امتحانات

 

اضطراب امتحان,اضطراب امتحان و راههای کاهش آن

اضطراب امتحان

 

آگاهی از تکنیک‌های کاهش اضطراب آن هم در زندگی‌هایی که پر از فشار روانی است، موضوع را از نان شب هم واجب‌تر می‌کند. کار کردن، حفظ تمرکز، شروع رابطه، امتحان دادن و... هر کدام سختی خود را دارد، حال برای کسانی که اضطراب زیادی را در این موقعیت‌ها تجربه می‌کنند کار دشوارتر نیز می‌شود.

اضطراب عملکرد شما را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار می‌دهد. اما آیا همیشه اضطراب مخرب بوده و باعث بدتر شدن شرایط می‌شود؟ آیا راهی برای تبدیل کردن این انرژی به موقعیتی برای برد وجود دارد؟

 

اضطراب امتحان نوعی خود مشغولی ذهنی است که با تردید فرد درباره توانایی های خود مشخص می شود و غالبا با شناخت منفی، عدم تمرکز حواس، واکنشهای جسمانی نامطلوب و افت تحصیلی همراه است.

 

اضطراب امتحان,اضطراب امتحان و راههای کاهش آن

بررسی اضطراب ناشی از امتحان

 

دلایل کلی اضطراب در زمان امتحان

 سخت گیریهای بیش از حد والدین: برای کسب نمره عالی و هشدار بیش از حد درباره امتحان.

 

ترس و تهدید: هنگامی که والدین شرایط سختی را در ایام امتحانات برقرار می کنند و فرزند خود را از گرفتن نمره کم و یا عدم قبول شدن ترسانده و تهدید می کنند.

 

والدین مضطرب: وجود اضطراب در والدین باعث انتقال آن به فرزند و تشدید اضطراب او در ایام امتحانات می شود.

 

مقایسه کردن: هرگاه والدین یا معلمان دائما توانایی های فرد را با توانایی های فرد دیگر سنجیده و این امر با سرزنش همراه باشد، اعتماد به نفس فرد کم شده و بر اضطراب او افزوده می شود.

 

پاداش نامناسب: زمانی که اطرافیان برای قبول شدن و یا گرفتن نمره عالی، پاداش بیش از حد در نظر می گیرند.

 

انتظارات بیش از حد: گاهی اضطراب امتحان به این دلیل است که انتظارات والدین از فرزندان یا فرد از خود بیش از توانایی های اوست.

 

اضطراب امتحان,اضطراب امتحان و راههای کاهش آن

کاهش اضطراب امتحان

 

راهکارهایی برای کاهش اضطراب امتحان

 

غذاهای سالم بخورید

با صرف وقت زیاد برای مطالعه و درس خواندن انرژی بدن شما نیز کاهش می‌یابد. برای حفظ انرژی بدن بهتر است قبل از مطالعه با صرف میان‌وعده‌های پروتئین‌دار و کم‌چرب مانند ماست یونانی، جوجه‌کباب و… انرژی لازم خود را تامین کنید و بدون احساس گرسنگی و افت انرژی روی مطالب درسی خود تمرکز کنید. برای اینکه سرحال باشید و احساس کسل بودن نکنید،‌ باید آب بدنتان به میزان کافی باشد؛ پس فراموش نکنید روزانه 8 تا 10 لیوان آب بنوشید.

 

به میزان کافی آب بنوشید. 

حداقل 8 لیوان در روز. آب کم شما را کند و مضطرب می‌کند.

 

سعی کنید استراحت‌های مکرر داشته باشید. 

کارکرد موثر مغز انسان 45 دقیقه است و تحقیقات نشان داده که تمرکز طولانی مدت روی یک چیز، توانایی مغز در فهمیدن آن مطلب را کاهش می‌دهد.

 

بهترین مکان برای مطالعه خود را پیدا کنید.

درباره تمام چیزهایی که برای مطالعه نیاز دارید فکر کرده و شرایطی فراهم کنید که بیشترین ملاک‌های شما را برآورده کند.

 

به رابطه جسم و اضطراب‌تان پی ببرید

یکی از تمریناتی که در کم کردن اضطراب تاثیر زیادی دارد ورزش و پیاده روی است؛ زیرا ورزش باعث آزاد شدن هورمون‌های سروتونین (هورمون شادی‌آور) می‌شود. البته ورزش کردن زمانی موثر است که به صورت منظم و پیوسته باشد. تمرینات یوگا نیز برای کاهش اضطراب مفید هستند؛ چرا که در این تمرینات تنفس عمیق می‌کشید و آن را رها می‌کنید. یکی دیگر از تمریناتی که باعث کاهش اضطراب می‌شود مشت کردن دست‌ها و رها کردن ‌آن‌هاست.

 

داشتن افکار مثبت

 

یکی از علل اضطراب افکار منفی است که فرد را اغلب درگیر خود می‌کند. نگرانی از حوادث ناگوار و مشغله دائمی درباره این افکار، اضطراب را تشدید می کند. بنابراین با جایگزینی خاطرات خوشایند و افکار مثبت، از خود افکار منفی را دور می کنید. تکنیک های مثبت اندیشی و جملات امید دهنده به زندگی موجب کاهش چشمگیر اضطراب فرد می شوند.

 

اضطراب امتحان,اضطراب امتحان و راههای کاهش آن

راهکارهایی برای کاهش اضطراب امتحان

 

برنامه ریزی روزانه با توجه به توانایی خود

داشتن برنامه‌ی روزانه نیز به تقلیل اضطراب کمک می‌کند. باید به گونه‌ای برنامه‌ی خود را تنظیم کنید که متناسب با توانایی شما باشد، نباید بیشتر از توان خود مشغول کاری باشید یا به گونه‌ای برنامه ریزی کنید که در طول روز بیکار باشید زیرا کار بیش از حد یا بیکاری هردو باعث اضطراب می‌شوند. 

 

خلاصه نویسی

خلاصه نویسی، فشرده سازی، رمزگذاری و نموداری و درختی کردن مطالب چهارمین راهکار است؛ خلاصه نویسی را تمرین کنید، خلاصه کردن مطالب بهترین روش یادگیری است. با این روش شما صرفاً  متوجه نکات مهم درس می­شوید.

 

ورزش کنید

اگر می‌خواهید بر استرس قبل از امتحان غلبه کنید، حتی اگر ورزشکار نیستید با انجام چند تمرین سبک به ذهن خود اجازه تمرکز به چیزهایی خارج از درس را بدهید. با این کار احساس خستگی و بی‌حوصلگی نیز نمی‌کنید.

 

به افرادی که به شما استرس وارد می‌کنند توجه نکنید

ممکن است برخی از دوستان شما ادعا کنند روزی 20 ساعت درس می‌خوانند؛ آن‌ها با این کار می‌خواهند به شما استرس دهند و اعتمادبه‌نفس خود را بالا ببرند. نگرانی و استرس کمکی به شما نمی‌کند، پس به حرف‌های آن‌ها توجه نکنید و نگران نباشید. 

 

کسانی هم هستند که مدام می‌گویند اصلا درس نخوانده‌اند، اما زمانی که نتایج اعلام می‌شود، نمرات بالایی کسب می‌کنند؛ در صورتی که اگر حقیقت را گفته باشند این اتفاق ممکن نیست. بهتر است که به حرف‌های این افراد هم توجهی نکنید؛ زیرا باعث می‌شوند که شما هم برای درس خواندن انگیزه‌ای نداشته باشید و قبل از امتحان استرس بگیرید. 

 

به کارهایی که شما را آرام می‌کنند بپردازید

سعی کنید زمان کوتاهی را برای انجام کارهایی که به شما آرامش می‌دهند اختصاص دهید. انجام دادن کارهای مورد‌ علاقه مانند گوش دادن به موسیقی، پخت شیرینی مورد‌علاقه و… که باعث آرام شدن شما می‌شود می‌تواند برای مدتی شما را از استرس امتحان رها کند. به همین علت وقتی دوباره شروع به درس خواندن می‌کنید انرژی و نشاط بیشتری خواهید داشت.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

شنبه 100 فروردین 28  4:23 عصر

مجموعه: اخبار تکنولوژی

 

 اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی,شارژر
به تازگی شارژر بی‌سیمی توسعه داده شده که همزمان با شارژ کردن گوشی هوشمند کاربران، عملیات ضدعفونی گوشی را نیز انجام می‌دهد. 

به گزارش فارس به نقل از «neowin»، به تازگی شارژری به نام «شارژر بی‌سیم 2 در 1 + ضدعفونی‌کننده فرابنفش» (2-in-1 Wireless Charger + UV Sanitizer) توسعه داده شده که همزمان با شارژ کردن گوشی هوشمند کاربران عملیات ضدعفونی گوشی را نیز انجام می‌دهد.

 

قیمت این شارژر 37.99 دلار است و افراد می‌توانند بوسیله آن در چند دقیقه کوتاه گوشی خود را ضدعفونی کرده و از خود و خانواده‌شان در برابر خطر ابتلا به بیماری محافظت کنند. 

 

این دستگاه از «رابط شارژ چی»پشتیبانی می‌کند و قادر به شارژ کرد اکثر گوشی‌های هوشمندی که از شارژ بیسیم پشتیبانی می‌کنند است.

 

عملکرد هوشمند شناسایی شارژری که به اخیراً ابداع شده آن را قادر می سازد تا سایر موارد کوچک مانند اسباب بازی‌های کودک، عینک، ساعت، جواهرات و سایر موارد را بدون آنکه الزاماً شارژ کند، ضدعفونی استریلیزه کند.
 اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی,شارژر

 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

شنبه 100 فروردین 28  4:21 عصر

مجموعه: دنیای بازیگران

 

آرش مجیدی,بیوگرافی آرش مجیدی,عکس آرش مجیدی

عکس آرش مجیدی

آرش مجیدی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون زاده شهر آباده استان فارس در سال 1353 می باشد. آرش مجیدی با بازی در مجموعه تلویزیونی زیر هشت به شهرت رسید. در ادامه می توانید بیوگرافی آرش مجیدی را بخوانید و عکس های همسر و دخترش را ببینید.

 

آرش مجیدی,بیوگرافی آرش مجیدی,عکس آرش مجیدی

تصاویر آرش مجیدی

 

بیوگرافی آرش مجیدی:
آرش مجیدی زاده 7 اردیبهشت ماه 1353 در شهر آباده، بازیگر ایرانی است. مدرک تحصیلی او کارشناسی ادبیات نمایشی است. پدرش مهندس متالوژی و کارمند ذوب آهن بخش متالوژی و مادرش آموزگار بود. فرزند نخست خانواده است، عاشق کوهنوردی است، از بالای کوه با پاراگلایدر (Paragliding) پائین می آید به همین خاطر همسرش مدام نگران است.

 

آرش مجیدی,بیوگرافی آرش مجیدی,عکس آرش مجیدی

گریم متفاوت آرش مجیدی


آرش مجیدی عاشق عکاسی است، به دفتر کارش که می روی تصاویر زیبایی که خود انداخته به چشم می خورد. می گوید: خردسال که بودم، دوست داشتم، بزرگ که شدم پارتیزان شوم، از بس فیلم های پارتیزانی می دیدم، فکر می کردم، پارتیزانی یک شغل است. خانواده من رشته هنری را که انتخاب نموده بودم دوست نداشتند. اصولا” سر این کار با خانواده ام درگیر بودم. تئاتر برای من بسیار مهم بود ولی خانواده ام دوست نداشتند. خانواده ام اهل هنر نبودند ولی هنردوست بودند. موسیقی و کتاب را دوست داشتند ولی با رشته من مخالف بودند.

 

آرش مجیدی,بیوگرافی آرش مجیدی,عکس آرش مجیدی

آرش مجیدی

 
آرش مجیدی فعالیت هنری خود را از تئاتر شروع کرد و در استان رتبه نخست تئاتر را بدست آورد؛ آرش مجیدی با مجموعه تلویزیونی رستگاران درنقش یک پلیس چهره شد و همینطور با ایفای نقش در مجموعه تلویزیونی زیر هشت به شهرت رسید و نشان داد که استعداد بالایی دارد.

 

آرش مجیدی,بیوگرافی آرش مجیدی,عکس آرش مجیدی

عکس های اینستاگرام آرش مجیدی

 
ازدواج آرش مجیدی:
آرش مجیدی با میلیشیا مهدی نژاد در سال 83 ازدواج نموده و صاحب یک دختر به نام میشا دارند.

 

آرش مجیدی,بیوگرافی آرش مجیدی,عکس آرش مجیدی

آرش مجیدی و همسرش میلیشیا مهدی نژاد

 

آرش مجیدی,بیوگرافی آرش مجیدی,عکس آرش مجیدی

آرش مجیدی و دخترش میشا

 
فیلم های آرش مجیدی:
فیلم های سینمایی:
- خانه‌ای در خیابان چهل و یکم (1394)
- روباه (1393)
- سر به مهر (1391)
- یوسف هور (1391)
- شبانه (1384)
- گاو خونی (1381)
- شوکران (1377)

فیلم های تلویزیونی:
- سریال سرباز  (هادی مقدم دوست   1397)
- دلدادگان     (منوچهر هادی     1396)
- رنگ شک      (فریبرز عرب نیا     1393)
- پازل     (ابراهیم شیبانی     1393)
- جلال‌الدین     (شهرام اسدی و آرش معیریان   1393)
‏- سرزمین کهن     (کمال تبریزی و سید جمال سید حاتمی     1392)
- شیدایی     (محمدمهدی عسگرپور     1390)
- ارمغان تاریکی     (جلیل سامان     1389)
- زیر هشت     (سیروس مقدم     1389)
- رستگاران     (سیروس مقدم     1387)
- آخرین گناه     (حسین سهیلی زاده       1385)
- و خداوند عشق را آفرید    (مسعود شامحمدی      1384)
- من یک مستاجرم     (پریسا بخت‌آور     1383)
- راز شیوا     (پرویز حسن‌پور     1382)

برنامه‌ریز
- گاوخونی (1381)

گروه کارگردانی
- آقا (1382)

 

 

تصاویر آرش مجیدی:

آرش مجیدی,بیوگرافی آرش مجیدی,عکس آرش مجیدی

عکس های جدید از آرش مجیدی

 

آرش مجیدی,بیوگرافی آرش مجیدی,عکس آرش مجیدی

بازی آرش مجیدی در ارمغان تاریکی

 

آرش مجیدی,بیوگرافی آرش مجیدی,عکس آرش مجیدی

آرش مجیدی در سرزمین کهن

 

آرش مجیدی,بیوگرافی آرش مجیدی,عکس آرش مجیدی

عکس کودکی آرش مجیدی و خواهرش

 

آرش مجیدی,بیوگرافی آرش مجیدی,عکس آرش مجیدی

عکس آرش مجیدی و همسرش

 
گردآوری: بخش بازیگران بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

شنبه 100 فروردین 28  4:19 عصر

مجموعه: فال روزانه

 

فال روزانه,فال روز,فال امروز
ماه تولد

فال روزانه - شنبه 28 فروردین 1400

فال روزانه فروردین

فال روز متولدین فروردین: امروز باید مواظب رفتارتان باشید، برای اینکه حرفهایی که می‌زنید، حتی اگر قصد رنجاندن کسی را نداشته باشید، می‌تواند به مشکلات دامن بزند. فقط امکان دارد شما با لحن شدیدی منظور خود را بیان کنید، برای اینکه فکر می‌کنید دیگران نمی‌خواهند به نظرات شما گوش دهند. لازم نیست نگران شوید؛ بهترین راهکاری که می‌توانید داشته باشید این است که ملایم‌تر رفتار کنید.

فال روزانه اردیبهشت

فال روز متولدین اردیبهشت: اگر شما فکر می‌کنید خلاقیتتان کور شده است، سعی نکنید با آن مبارزه کنید برای اینکه عطارد برای شما محدودیت ایجاد کرده است و شما مجبورید خیلی آرام پیش بروید. چند نفس عمیق بکشید و مکانی خلوت بیابید که بتوانید در آنجا نسبت به کارآیی خودتان قضاوت کنید. وقتی که بفهمید نیازی ندارید که تلاش کنید تا بر دیگران تاثیر بگذارید، کارتان بسیار راحت‌تر خواهد شد.

فال روزانه خرداد

فال روز متولدین خرداد: شما احساس می‌کنید در زمینه کاری محدود شده‌اید برای اینکه امکان دارد در یک زمینه تجربه کاری نداشته باشید یا اینکه اشتباهی در گذشته باعث به وجود آمدن این محدودیت شده باشد. قبول داشتن خود مستلزم این است که ابتدا گذشته خود را قبول داشته باشید. اگر نیاز دارید مطلبی را که تابحال پیش خود نگه داشته‌اید برای دیگران تعریف کنید، بدون اینکه اهمیت بدهید دیگران چه فکری می‌کنند این کار را بکنید. با وجود اینکه آنها هم طرز فکر خودشان را دارند، عملکردهای اخیر شما بهتر از هرچیز دیگری بیان‌کننده شخصیت شما است.

فال روزانه تیر

فال روز متولدین تیر: مشکلی که شما با آن دست به گریبان هستید این است که زمانی که باید به یک درخواست جواب منفی بدهید، نمی‌توانید این کار را بکنید و هر درخواستی را قبول می‌کنید. این مشکل باعث شده است که نسبت به کارهایی که لازم است به اتمام برسانید بی‌توجه باشید، الان وقت این رسیده که روش خود را تغییر دهید. بهترین کاری که می‌توانید از آن شروع کنید این است که با حقیقت روبرو بشوید.

فال روزانه مرداد

فال روز متولدین مرداد: پاک سازی ذهن یک امر بسیار پسندیده است، اما لازم نیست که حقیقت را زیباتر جلوه دهید یا قضاوتهای اشتباه قبلیتان را به صورت یک فاجعه نشان بدهید. فقط با آرامش و فروتنی کارهایتان را انجام دهید و نقش خود را خوب اجرا کنید، به این روش می‌توانید توانایی خود را نشان دهید.

فال روزانه شهریور

فال روز متولدین شهریور:دید خود نسبت به زندگی را محدود نکنید، برای اینکه این محدودیت‌هایی که شما برای خودتان ایجاد کرده‌اید شاید از ضمیر ناخودآگاه شما سرچشمه گرفته باشند. حتی اگر به نظر می‌رسد که این محدودیتها موقتی هستند، ممکن است دلیل آن این باشد که شما در شرایط پیچیده‌ای قرار گرفته‌اید که باعث ناامیدی شما شده است.

فال روزانه مهر

فال روز متولدین مهر: یادآوری یک خاطره از تجربه‌های دوارن بچگی نظر شما را نسبت به آنچه که امروزه آن را موفقیت می‌نامید عوض می‌کند. شاید به یاد آوردن بخشی از یک رویا هدفی را که شما رهایش کرده بودید را به یادتان بیاورد. حتی اگر شما دوست ندارید مسیر زندگی خود را عوض کنید، اما هنوز می‌توانید با آرامش تخیلات غیر واقعی خود را با زندگی واقعی بیامیزید.

فال روزانه آبان

فال روز متولدین آبان: تمایل شما برای کاوش کردن رمز و رازهای درونی خود می‌تواند منجر به یافتن گنجینه‌ای گرانبها شود. اما زمانی که آگاهی شما منجر به کشمکش درونی در شما می‌شود، این کار خیلی ساده نخواهد بود. ابزار نکردن این نگرانی‌ها راه حل مناسبی نیست. روبررو شدن با افرادی که شهامت زیادی دارند می‌تواند منجر به دگرگونی مثبتی بشود.

فال روزانه آذر

فال روز متولدین آذر: زندگی کردن با فرد بی اراده‌ای که سعی می‌کند شما را از وابستگی‌هایتان دور کند کار سختی است، اما اگر او را به زور وادار کنید که روش شما را قبول کند اوضاع بهتر نخواهد شد. حتی اگر جوابی که امروز می‌خواهید به کسی بدهید بدهید منفی باشد، ترجیح می‌دهید که این جواب بی‌پرده باشد. با قبول کردن این واقعیت که دیگران ممکن است برنامه‌هایشان را با شما هماهنگ نکرده و به راه خود بروند، ناراحتی‌های خود را به حداقل برسانید.

فال روزانه دی

فال روز متولدین دی:شما دوست ندارید که کسی به شما اصرار کند کاری که با اصول شما مغایر است را انجام دهید. عجیب اینکه هرچقدر که شما بیشتر از انجام دادن این کار سرباز می‌زنید آنها بیشتر به شما اصرار می‌کنند. متاسفانه شما با مقابله به مثل کردن نمی‌توانید این فشارها را از خودتان دور کنید. درعوض به جای اینکه سعی کنید برتری خود را به فرد دیگری ثابت کنید، در موضع خود باقی مانده و بر اعتقادات خود پافشاری کنید.

فال روزانه بهمن

فال روز متولدین بهمن: تضاد عجیبی بین کارهایی که خودتان دوست دارید انجام دهید و کارهایی که دیگران از شما انتظار دارند انجام دهید وجود دارد و این موضوع می‌تواند باعث بلاتکلیفی در شما بشود. شما کاملاً نمی‌توانید بفهمید که اگر هر عکس‌العملی را تلافی کنید چه اتفاقی می‌افتد، اما اگر فکر کنید که چه کاری درست است باعث می‌شود خیلی از چیزهای مهم را از دست بدهید. فراموش نکنید که تجزیه و تحلیل شما باید عقلانی باشد؛ فقط اجازه بدهید که غریزه شما راهنمایتان باشد، در این صورت به مسیر درستی هدایت می‌شوید

فال روزانه اسفند

فال روز متولدین اسفند: امروز شما با موانعی روبرو شده‌اید که تنها منبع آن خودتان هستید. هرقدر هم که از این اتفاقات متعجب شده باشید، فقط نباید از این شرایط سختی که پیش رویتان قرار گرفته است فرار کنید. کارهایی را انجام دهید که انجام دادنشان لازم و حیاتی است و شما را در زمان حال نگه می‌دارد.


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: فال و طالع بینی

 

فال هفته تاروت, فال هفته اول اردیبهشت, فال هفته

فال هفتگی

 

فال هفته (28 فروردین تا 3 اردیبهشت 1400)

آیا قصد دارید یک رویداد مهم را این هفته برگزار کنید؟ فال هفتگی خود را برای انجام بهترین کار برای آن بررسی کنید. بدانید که برای لذت بردن از یک هفته خوب و بدون دردسر و بدون مشکلات غیرقابل پیش بینی چه باید بکنید و چه نکنید.

 

به دنبال پیش بینی در مورد اتفاق خوب یا بد این هفته با استفاده از فال هفتگی بیتوته باشید.

 

فال هفته متولدین فروردین

کارآفرینان ممکن است برای بدست آوردن نتایج رضایت بخش تلاش بیشتری انجام دهند. کسانی که به دنبال موقعیت شغلی هستند ممکن است ریسک کنند زیرا ممکن است چشم اندازهای بهتری پیدا کنند. محصلین یا دارندگان دوره های دیپلم ممکن است کنجکاو شوند و برای کشف روش های جدید برای کسب دانش تلاش کنند. این هفته ممکن است برای رشد اقتصادی و ثبات مالی مفید باشد. بهتر است با اخلاق کار کنید و برای دستیابی به سودهای پولی به روش های ناعادلانه متوسل نشوید. ممکن است مشکلات جزئی سلامتی ظاهر شود بنابراین اطمینان حاصل کنید که آنها را نادیده نمی گیرید.

 

فال هفته متولدین اردیبهشت

افراد حرفه ای دفتر ممکن است توسط مدیران خود زیر ذره بین قرار بگیرند. این ممکن است در انجام کارهای معلق و همچنین بهبود مهارت های کاری آنها کمک کند. در مورد دانشگاهیان ممکن است دانشجویان نیاز به ایجاد یک رویکرد تحلیلی و سیستماتیک داشته باشند و زمان قابل تحسینی را برای تحصیل خود اختصاص دهند. دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی و دکترا ممکن است برای تأمین هزینه های اولیه خود سرکار بروند. اجتناب از هزینه های ناخواسته در این سطح می تواند به صرفه جویی در هزینه های بیشتر در آینده کمک کند. افراد مجرد ممکن است زمان مناسبی را برای قرار ملاقات با یک شخص از جنس مخالف پیدا کنند. دوری از مناطق آلوده ممکن است به بهبود اختلالات تنفسی کمک کند.

 

فال هفته متولدین خرداد

مشاغل تجاری ممکن است همزمان با تلاش های قبلی کارآفرینان در هفته آینده ، روان حرکت کنند. نگرش مداوم و خودآگاهانه آنها ممکن است ورق را برگرداند. ممکن است افراد حرفه ای فرصت های عالی برای رشد شغلی بدست آورند. دانش آموزانی که می خواهند در کالج ها یا دانشگاه های خارج از کشور تحصیل کنند ممکن است فرصتی طلایی برای تبدیل رویاهای خود به واقعیت بدست آورند. با این حال ، ممکن است مجبور به تمرکز روی مطالعات برای نمرات بهتر بدون حواس پرتی باشند. با خورشید و عطارد ممکن است متولدین این ماه از طریق خانه یازدهم به وضعیت پولی قابل توجهی دست یابند. در هفته آینده امور مالی تمرکز اصلی برای این بومیان باشد. امکان شکوفایی رابطه با شخصی از جنس مخالف وجود دارد.

 

فال هفته متولدین تیر

این ممکن است به یک فضای دوستانه و هماهنگ در خانه منجر شود. زوج های متاهل ممکن است نیاز به تحمل بیشتری نسبت به همسر خود داشته باشند و نسبت به احساسات خود حساسیت نشان دهند. با این حال ، هفته ممکن است برخی از ناراحتی ها را در چشم آنها به خصوص چپ ایجاد کند. بنابراین برای آنها مهم است تا توجه خود را به این مشکل نشان دهند و در اولین فرصت به چشم پزشک مراجعه کنند تا از عوارض بعدی جلوگیری کنند. فشار خون و سطح دیابت ممکن است در بیماران مبتلا به این بیماری افزایش یابد. بنابراین ممکن است لازم باشد که آنها با یک متخصص غدد مشورت کنند و داروهای تجویز شده را دنبال کنند تا زمانی که سطح به حالت عادی برگردد. ممکن است به آنها توصیه شود از طریق تمرینات مختلف قلبی عروقی برای پمپاژ هوای تازه و تمیز کردن سیستم خود به فعالیت های سبک متوسل شوند. زوج های متاهل ممکن است نیاز به تحمل بیشتری نسبت به همسر خود داشته باشند و نسبت به احساسات خود حساسیت نشان دهند. 

 

فال هفته متولدین مرداد

تجار لئو ممکن است در این هفته دارای روحیه بالایی باشند زیرا ممکن است بتوانند با سرمایه داران بزرگ معامله کنند. حرفه ای ها در دفتر ممکن است با فشار روحی روبرو شوند زیرا ممکن است موانعی از مسیر موفقیت آنها عبور کند. به طور کلی ، بومیان لئو ممکن است خودکفا باشند. آنها ممکن است ثمره کار سخت خود را بدست آورند زیرا سرمایه گذاری های گذشته ممکن است پاداش آور باشد. اگرچه ممکن است نیاز داشته باشند قبل از سرمایه گذاری های کلان ، با احتیاط قدم بزنید. زندگی خانوادگی ممکن است بسیار مثمر ثمر باشد. روابط جدید ممکن است شکوفا شود. ممکن است زوج ها اختلاف نظر داشته باشند. ممکن است مسائل مربوط به سلامتی کوچک ایجاد شود. بنابراین برای شما توصیه می شود که یک جدول غذایی سالم و مغذی داشته باشید .هنگام رانندگی ممکن است با جراحات جزئی روبرو شوید.

 

فال هفته متولدین شهریور

دوراندیشی و قدرت تصمیم گیری سریع ممکن است به بازرگانان و کارآفرینان کمک کند تا در فعالیت های تجاری موفق شوند. زمان خوبی برای دانشجویان است ، زیرا آنها ممکن است بتوانند بیشتر روی یادگیری متمرکز شوند. کسانی که آرزو دارند در کالج ها یا دانشگاه های خارج از کشور پذیرش بگیرند ، می توانند موفق شوند. شرایط پولی ممکن است ثابت بماند اما زمان ممکن است درآمد آنها را به عنوان برخی از هزینه های عمده به طور ناگهانی افزایش دهد. گانشا به شما توصیه می کند ترازنامه خود را تنظیم کنید و بخشی قابل توجهی را به عنوان پس انداز آینده حفظ کنید. زندگی خانوادگی ممکن است هماهنگ باشد. ممکن است در هنگام انتخاب یک شریک زندگی از طرف شما مراقبت بیشتری داشته باشید. بیماری های گذشته ممکن است دوباره ظاهر شوند. ممکن است برای جلوگیری از عوارض لازم باشد بیشتر مراقب چشم راست خود باشید و به متخصص چشم مراجعه کنید. 

 

طالع بینی این هفته, طالع بینی هفتگی, فال هفته

طالع بینی هفته

 

فال هفته متولدین مهر

کسانی که در واحدهای تولیدی هستند ممکن است بخشهای داخلی زنجیره تأمین خود را گسترش دهند. این ممکن است باعث افزایش بهره وری شود. افراد حقوق بگیر ممکن است نیاز به تلاش بیشتری داشته باشند. دانشجویان علوم یا فناوری اطلاعات بهتر است توجه بیشتری را به دوره تحصیلات خود داشته باشد ممکن است این دوره داشته باشد تا هزینه های غیر ضروری خود را کاهش دهید و پس اندازهای بعدی را انجام دهید. جبهه داخلی ممکن است به یک رویکرد دوستانه نیاز داشته باشد. ممکن است با نامزد خود ازدواج کنید. 

 

فال هفته متولدین آبان

برای بومیان عقرب ممکن است زمان آن باشد که در زمینه های حرفه ای بهترین عملکرد را داشته باشند. ممکن است مجبور باشند در زمان تعیین تکلیف خود وقت شناس باقی بمانند. کارآفرینان ممکن است مجبور باشند تمام قدرت خود را برای به دست آوردن فرصت های گسترش و رشد مشاغل خود اعمال کنند. اشتیاق به تحصیل در دانشگاه ها یا کالج های خارجی ممکن است فرصتی برای تحقق خواسته هایشان پیدا کند. با این حال پیشرفت آنها ممکن است متوسط ??باشد. رشد مالی با برخی هزینه های غیر منتظره خانواده در کارت است. توصیه می شود که بهداشت شخصی را حفظ کنند تا عفونت های ویروسی را از بین ببرند.

فال هفته متولدین آذر

ممکن است لازم باشد از خطرهای غیر ضروری جلوگیری کنند. ممکن است کارمندان نیاز به بررسی مجدد عملکرد کار خود و ایجاد تغییرات اساسی برای چشم اندازهای بهتر داشته باشند. دانش آموزانی که دوره های تحصیلات تکمیلی یا دیپلم را می گذرانند ممکن است در طول هفته با برخی از فعالیت های برنامه درسی مشغول شوند. آنها ممکن است لازم باشد دستورالعمل ها و نکات ارائه شده توسط معلمان خود را دنبال کنند. سرمایه گذاری با سود مطلوب نشان داده نشده ، بنابراین به کارآفرینان توصیه شود که از ورود به آنها خودداری کنند. تلاش و اجتناب از هزینه های غیر ضروری و تأکید بر پس انداز تصمیم عاقلانه ای می باشد. بومیان قوس ممکن است با مشکلات جزئی خانوادگی استرس زا روبرو شوند.

 

فال هفته متولدین دی

در مورد بومی های برج جدی ، کسانی که در مشاغل هستند ممکن است نتوانند معامله های بزرگی را انجام دهند.  به آنها توصیه شود که هرگونه تصمیم گیری عمده در این زمینه را به تعویق بیندازند. دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی و دیپلم قادر به تمرکز بر روی مطالعات خود هستند. تجدیدنظر مداوم ممکن است یک ابزار فعال برای یادگیری موثر باشد. ممکن است لازم باشد امور مالی به درستی حل شود. برخی از هزینه های عمده در طول هفته کاهش یابد. مسائل کوچک داخلی ممکن است در حال افزایش باشد. بنابراین ممکن است تصمیم گیری برای آنها ضروری باشد که ممکن است بر جو مسالمت آمیز تأثیر منفی نگذارد. عوارض چشم چپ ممکن است شما را به مراجعه به چشم پزشک سوق دهد.

 

فال هفته متولدین بهمن

کارمندان دفتر ممکن است مجبور باشند برای رسیدن به اهداف تعیین شده سخت تلاش کنند. تجار ممکن است با رقابت سختی روبرو شوند. برای همگام شدن با رقابت ، ممکن است نیاز به کشف ایده های نوآورانه داشته باشند. با این حال ، آنها نمودارهای فروش بالا را به میزان قابل توجهی می بینند از سفرهای کوچک سودهای کلانی کسب کنید. این دوره نشان می دهد دانش آموزان وقت لازم را به برنامه درسی خود اختصاص نمی دهند. دانش آموختگان یا دانشجویان دکترا ممکن است نیاز به تمرکز بر روی تحصیلات خود داشته باشند. آنها باید درک کنند که تمرکز و سخت کوشی ممکن است در نهایت منجر به موفقیت شود. امور مالی ممکن است در این هفته خوب باشد و شرایط را برای تأمین هزینه های روزمره مطلوب کند. هزینه های لاکچری ممکن است نیاز به چک داشته باشد و ممکن است لازم باشد در مورد پس اندازهای آینده خود نگران باشند. مجردها ممکن است بهترین مرحله زندگی خود را بگذرانند زیرا با همسر آینده اش ملاقات می کنند. متخصصین دفاتر نیاز به درک اهمیت حفظ روابط صمیمانه در محل کار خود دارند. این ممکن است دوره ای پر از ذوق و انرژی برای بومیان دلو باشد. اختلالات خوردن ممکن است در طول هفته آنها را آزار دهد. آنها ممکن است دچار حادثه شوند بنابراین ممکن است لازم باشد با احتیاط رانندگی کنند .

 

فال هفته متولدین اسفند

کارآفرینان ممکن است نیاز به ارزیابی مجدد معاملات قبل از امضای آنها داشته باشند. ممکن است به دلیل حجم کاری زیاد ، متخصصان اداری دچار استرس شوند. ممکن است به آنها توصیه شود از تصمیم گیری مهم مربوط به شغل خود خودداری کنند. دانش آموزانی که آرزو دارند کالج ها و دانشگاه های بین المللی را انتخاب کنند ممکن است در رشته مورد نظر پذیرش شوند. زوجین ممکن است احساسات منفی برای شریک زندگی خود ایجاد کنند بنابراین به آنها توصیه می شود که از این احساسات بد خلاص شوند. مسائل کوچک ممکن است در جبهه خانواده ایجاد شود. عفونت های ویروسی ممکن است موانعی در زندگی سالم شما باشد.

 

گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

 

عکسهای جالب,عکسهای جذاب,زنان موتورسوار
زنان موتورسوار در شهر ماماکو در کشور آفریقایی مالی/ خبرگزاری آناتولی
عکسهای جالب,عکسهای جذاب, ماه رمضان
اولین نماز جمعه ماه رمضان در مسجد الاقصی/ رویترز
عکسهای جالب,عکسهای جذاب,افطاری
یک مرکز توزیع افطاری رایگان در شهر جاکارتا اندونزی/ رویترز
عکسهای جالب,عکسهای جذاب,جانی دپ
جانی دپ هنرپیشه هالیوود در حال عکاسی در جشنواره بین المللی فیلم " بی سی ان" در شهر بارسلونا اسپانیا/ خبرگزاری فرانسه
عکسهای جالب,عکسهای جذاب, مسجمه
انتقال 30 مسجمه کپی شده از مجسمه "داوود" میکل آنژ از شهر فلورانس ایتالیا به نماشگاه اکسپر 2021 شهر دوبی/ خبرگزاری فرانسه
عکسهای جالب,عکسهای جذاب,سفره افطار
سفره افطار در شهر موصل عراق/ رویترز
عکسهای جالب,عکسهای جذاب,گلاب
کارگاه تولید عصاره (گلاب) و روغن گل رز در شهر طائف عربستان سعودی/ خبرگزاری فرانسه
عکسهای جالب,عکسهای جذاب,آیین های سال نو
برگزاری آیین های سال نو در معبدی در شهر "لوانگ پرابانگ" لائوس/ شینهوا
عکسهای جالب,عکسهای جذاب,واحدهای نظامی
رژه واحدهای نظامی ارتش روسیه به مناسبت روز پیروزی در میدان سرخ مسکو/ ایتارتاس
عکسهای جالب,عکسهای جذاب,نوزادان مبتلا به کرونا
نوزادان مبتلا به کرونا تحت مراقبت های ویژه در بیمارستانی در شهر استانبول ترکیه/ خبرگزاری آناتولی

گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: اطلاعات دارویی

 

خواص داروی نیتروفورانتوئین 100, دوزمصرف نیتروفورانتوئین, ماکروبید

قرص نیتروفورانتوئین 

مشخصات قرص نیتروفورانتوئین

• نام دارو : قرص نیتروفورانتوئین

• نام لاتین: NITROFURANTOIN

• نام تجاری: Macrobid 

• رده دارویی: داروهای ضدباکتری

• اشکال دارویی: قرص

• فروش دارو: بانسخه

موارد مصرف قرص نیتروفورانتوئین

• درمان عفونت مثانه (سیستیت حاد) 

• درمان عفونت های باکتریایی 

موارد منع مصرف قرص نیتروفورانتوئین

• بیماران مبتلا به فاویسم 

• کمبود G6PD و پورفیری

• نوزادان کمتر از 3 ماه

مقدار و نحوه مصرف قرص نیتروفورانتوئین
>مقدار، نوع و توالی زمانی داروهایی که مصرف می کنید به موارد زیر بستگی دارد:

• سن بیمار

• نوع و شدت بیماری تحت درمان

• نحوه واکنش به اولین مقدار مصرفی دارو

• سایر شرایط پزشکی بیمار

 

• درمان: مقدار معمول در بزرگسالان 100-50 میلی گرم هر 6 ساعت به مدت 1 هفته یا 3 روز بعد از سترون شدن ادرار

• پیشگیری از عفونت باکتریایی مجاری اداری : 100-50 میلی گرم یک بار در روز هنگام خواب

• مقدار مجاز در بالغین تا 600 میلی گرم در روز و یا 10 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن در روز

• دوز معمول در کودکان 1 ماهه به بالا 5/1 – 75/0 هر 6 ساعت به مدت 1 هفته یا 3 روز بعد از سترون شدن ادرار

• به عنوان دوز پیشگیری کننده در کودکان  تا  1 یکبار در روز موقع خواب استفاده شود.

• دوز معمول در افراد مسن  100-50 میلی گرم هر 6 ساعت

عوارض جانبی قرص نیتروفورانتوئین

• حالت تهوع

• سردرد 

• ادرار زرد یا قهوه ای تیره 

• تهوع مداوم / استفراغ

• درد معده / شکم

• زردی چشم / پوست

• خستگی

• ضربان قلب سریع / تپنده

• درد چشم

•  تغییرات بینایی

• تغییرات روحی / روانی

• سردردهای مداوم / شدید 

• علائم جدید عفونت (به عنوان مثال تب ، گلودرد مداوم ) 

• کبودی آسان / خون ریزی

• بی حسی / گزگز دست / پاها

• ضعف عضلانی غیرمعمول

• علائم مشکلات ریوی از جمله: سرفه مداوم ، درد قفسه سینه ، تنگی نفس / مشکل تنفس ، درد مفاصل / عضلات ، پوست مایل به آبی و بنفش 

• بیماری روده ای شدید 

• به برفک دهانی یا عفونت مخمر واژن 

• مشاهده لکه های سفید در دهان

• تغییر در ترشحات واژن

• علائم واکنش آلرژیک جدی ، از جمله: بثورات پوستی ، خارش / تورم (به خصوص صورت / زبان / گلو) ، سرگیجه شدید ، مشکل تنفس

نکته: در صورت مشاهده هر کدام از این علائم حتما به پرشک خود اطلاع دهید.

 

دوره درمان عفونت ادراری نیتروفورانتوئین, مصرف قرص نیتروفورانتوئین در دوران بارداری, دوره درمان عفونت مثانه نیتروفورانتوئین

قرص نیتروفورانتوئین 

تداخل دارویی قرص نیتروفورانتوئین

• واکسن وبا

• منیزیم تری سیلیکات

• نورفلوکساسین

• واکسن ب.ث.ژ

• لاکتوباسیلوس 

• استریول

• نورفلوکساسین

• سدیم پیکوسولفات

• منیزیم تری سیلیکات

• اپلرنون

• بی‌حس کننده‌های موضعی

• پریلوکائین

• سدیم نیتریت

نکته: برای جلوگیری از این تداخل، لیست تمام داروهایی که مصرف می کنید را در اختیار پزشکتان قرار دهید.

موارد احتیاط مصرف قرص نیتروفورانتوئین

• حساسیت به داروهای دیگر: در صورت حساسیت به آن ، قبل از مصرف نیتروفورانتوئین ، یا اگر آلرژی دیگری دارید به پزشک یا داروساز خود بگویید. این محصول ممکن است حاوی مواد غیرفعال باشد ، که می تواند باعث واکنش های آلرژیک یا سایر مشکلات شود. برای اطلاعات بیشتر با داروساز خود صحبت کنید.

 

• مصرف قرص نیتروفورانتوئین در دوران بارداری: در دوران بارداری ، این دارو باید فقط در مواردی که به وضوح مورد نیاز است استفاده شود. اگر نزدیک به پایان بارداری (38-42 هفته) یا در زمان زایمان هستید ، نباید از این دارو استفاده شود. انجام این کار ممکن است در کودک شما اختلال خونی خاصی ( کم خونی همولیتیک ) ایجاد کند. خطرات و فواید را با پزشک خود در میان بگذارید.

 

• مصرف قرص نیتروفورانتوئین در دوران شیردهی: این دارو به شیر مادر منتقل می شود و ممکن است اثرات نامطلوبی روی نوزادان شیرخوار کمتر از 1 ماه یا آنهایی که بیماری ژنتیکی خاصی دارند (کمبود G-6-PD) داشته باشد. قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید. 

 

• مصرف قرص نیتروفورانتوئین در سالمندان: با افزایش سن عملکرد کلیه کاهش می یابد. این دارو توسط کلیه ها برداشته می شود. بنابراین ، افراد مسن ممکن است هنگام استفاده از این دارو بیشتر در معرض خطر عوارض جانبی ، به ویژه مشکلات عصبی ، کبدی یا ریوی قرار بگیرند.

 

• مصرف قرص نیتروفورانتوئین در کودکان: در نوزادان تا 1 ماه مصرف نمی شود.

نحوه عملکرد

• مکانیسم اثراین دارو در از بین بردن میکروبها پیچیده و منحصربه‌فرد است. این دارو اصولاً با آسیب به DNA باکتری عمل می‌کند. نیتروفورانتوئین به سرعت در داخل باکتری احیا می‌شود و فرم احیا شده آن بسیار فعال است.

شرایط نگهداری قرص نیتروفورانتوئین

• در دمای اتاق بین 15-30 درجه سانتیگراد دور از نور و رطوبت نگهداری شود.

توصیه هایی برای مصرف کنندگان قرص نیتروفورانتوئین

• مصرف این دارو را تا پایان مقدار کامل تجویز شده ادامه دهید ، حتی اگر علائم پس از چند روز از بین بروند. متوقف کردن خیلی زود دارو ممکن است به رشد باکتریها ادامه دهد که منجر به بازگشت عفونت می شود.

• این دارو ممکن است موجب پاسخ مثبت کاذب در آزمون گلوکز ادرار شود.

• رنگ ادرار بیمار ممکن است زرد تا قهوهای تغییر کند.

تذکر مهم

مطلبی که مطالعه می‌کنید صرفا جنبه‌ی افزایش آگاهی دارد؛ خود درمانی و تجویز دارو با تکیه بر این مطالب جایز نیست. برای مصرف دارو حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

گردآوری: بخش سلامت بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: پیشگیری بهتر از درمان

 

انواع واکسن کرونا, همه چیز درباره واکسن کرونا

واکسن COVID-19

 

همه چیز درباره افراد فاقد شرایط واکسن کرونا 

واکسن های ویروس کرونا در حال حاضر در مورد بزرگسالان در سنین مختلف و همچنین کسانی که شرایط خاصی دارند آزمایش شده و به نظر می رسد بی خطر هستند. اما چند گروه هستند که باید فعلاً از واکسیناسیون خودداری کنند.

واکسن ها یکی از موثرترین اقدامات در سلامت عمومی هستند ، اما برخی افراد هستند که نمی توانند آنها را دریافت کنند. خوشبختانه ، هیچ یک از واکسن های COVID-19 که برای استفاده اضطراری در سراسر جهان تأیید شده اند ، حاوی ویروس زنده نیستند ، بنابراین دریافت آن برای افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند ایمن است (برخلاف برخی دیگر واکسن ها از جمله تب زرد و اوریون و...) . این بدان معناست که می توان بیشتر جمعیت جهان را در برابر ویروس SARS-CoV-2 که باعث ایجاد COVID-19 می شود محافظت کرد. حتی در این صورت ، هنوز چند گروه وجود دارند که یا باید فعلاً از واکسیناسیون خودداری کنند ، یا خطرات و مزایای آن را با دقت بسنجند:

 

• افرادی که سابقه آلرژی خاص دارند

در اوایل ماه دسامبر ، استفاده از واکسن Pfizer-BioNTech در افرادی که سابقه حساسیت شدید داشتند پس از اینکه دو متخصص بهداشت انگلیس واکنش های آنافیلاکتیکی را تجربه کردند ، به طور موقت متوقف شد. در هفته های بعد ، آژانس تنظیم کننده داروها و محصولات بهداشتی انگلیس داده های آزمایشات واکسن را که شامل افرادی با سابقه آلرژی جدی اما غیرمرتبط بود ، بررسی کرد و هیچ شواهدی از افزایش خطر آنافیلاکسی پیدا نکرد. در این گزارش آمده است ، فقط افرادی که نسبت به اولین دوز این واکسن واکنش آلرژیک تجربه کرده اند یا قبلاً نسبت به هر یک از اجزای آن واکنش داشته اند ، نباید آن را دریافت کنند.

 

به همین ترتیب ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) توصیه می کند فقط کسانی که واکنش آلرژیک به دوز قبلی یک واکسن mRNA COVID-19 یا به یکی از اجزای آن ( از جمله پلی اتیلن گلیکول (PEG) و یک مولکول مرتبط به نام پلی سوربات) نباید واکسینه شود.

 

واکسن مدرنا همچنین حاوی PEG است ، در حالی که واکسن آسترازنکا حاوی Polysorbate 80 ، یک امولسیون کننده مرتبط است که در بسیاری از واکسن ها از جمله واکسن آنفلوانزا یافت می شود. هیچ گزارشی از واکنش بیماران آلرژیک PEG به واکسن آسترازنکا گزارش نشده است.

هیچ یک از واکسن های کرونا تاکنون تأیید شده حاوی پروتئین تخم مرغ یا لاتکس هستند ، بنابراین افراد مبتلا به آلرژی به این مواد می توانند واکسینه شوند. کارشناسان می گویند خطر واکنش آلرژیک بسیار نادر است و در صورت بروز ، به راحتی قابل درمان است.

 

واکسن های ویروس کرونا, واکسن کرونا برای افراد دیابتی, افراد فاقد شرایط دریافت واکسن کرونا

افراد فاقد شرایط دریافت واکسن کرونا

 

• کودکان زیر 16 سال

کودکان کمتر از سه درصد موارد COVID-19 تشخیص داده شده را دارند و در مقایسه با بزرگسالان بیماری ضعیف تری را تجربه می کنند ، بنابراین در حال حاضر اولویت برای دریافت واکسن محسوب نمی شوند. واکسن COVID-19 نیز هنوز در کودکان زیر 16 سال آزمایش نشده است ، بنابراین هیچ اطلاعات ایمنی یا اثر بخشی در دسترس نیست. به همین دلیل ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) توصیه نمی کند که کودکان واکسینه شوند حتی اگر در یک گروه پرخطر باشند. با این حال ، کمیته مشترک واکسیناسیون و ایمن سازی انگلیس می گوید کودکانی که در معرض خطر قرار گرفتن در معرض بیماری های جدی قرار دارند که نیاز به مراقبت های شدید دارند ، باید واکسینه شوند.

آزمایشات واکسن در نوجوانان در حال حاضر در حال برنامه ریزی است، بنابراین این توصیه ممکن است در ماه های آینده تغییر کند.

 

• افرادی که از قبل شرایط سلامتی خاصی دارند

آزمایشات فاز 3 اکثر واکسن های مجاز در چندین کشور تاکنون شامل شرکت کنندگان با بیماری زمینه ای مانند فشار خون بالا ، دیابت یا آسم بوده است. این مطالعات نشان داد که واکسن ها در چنین گروه هایی ایمن و موثر هستند.

 

در مورد افراد مبتلا به عفونت HIV یا سایر شرایط مرتبط با ضعف سیستم ایمنی بدن کمتر آزمایش شده است البته هیچ یک از واکسن ها حاوی ویروس زنده نیستند ، بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که در چنین گروه هایی ایمن نباشند ، اما این احتمال وجود دارد که پاسخ ایمنی آنها نسبت به واکسن ضعیف تر باشد و بنابراین از محافظت کمتری برخوردار هستند.

 

به نظر می رسد نتایج موقت آزمایش فاز 2 نواواکس این موضوع را تأیید می کند. مشخص شد که این واکسن 60? در جلوگیری از بیماری در افراد بدون HIV موثر است ، اما در افراد با بیماری HIV تنها 49.4? است. با این حال ، حتی اگر این موضوع ثابت شود ، این گروه ها نیز بیشتر در معرض COVID-19 شدید هستند. بنابراین هم WHO و هم CDC به این افراد در این گروه ها پیشنهاد می کنند که در مورد تزریق واکسن با پزشک خود مشورت کنند.

 

• زنان باردار یا شیرده چطور؟

از آنجا که زنان باردار از آزمایشات بالینی واکسن ها خارج شدند ، اطلاعات کافی برای ایمن بودن یا نبودن آنها وجود ندارد. با این حال ، به نظر می رسد که زنان باردار در معرض خطر بیشتری از ابتلای شدید به ویروس کرونا نسبت به زنان غیر باردار هستند و یک خطر مرتبط با تولد زودرس نیز وجود دارد. با بررسی تمام شواهد موجود در مورد واکسن فایزر و مدرنا ، دانشکده زنان و متخصص زنان و زایمان اظهار دارند که این واکسن ها نباید از زنان باردار در گروه های پر خطر که برای واکسیناسیون در اولویت قرار دارند ، گرفته شود و همچنین باید به زنان شیرده در این گروه ها نیز ارائه شود. 

به همین ترتیب ، اگرچه سازمان جهانی بهداشت(WHO) واکسیناسیون زنان باردار را با واکسن فایزر و مدرنا در این زمان را توصیه نمی کند ، اما ممکن است با توجه به مزایای آن نسبت به خطرات احتمالی (خطر زیاد قرار گرفتن در معرض ویروس، به عنوان مثال به دلیل شغل او یا در معرض خطر ابتلا به بیماری شدید) واکسیناسیون توصیه شود ، بهتر است قبل از هر اقدامی با پزشک متخصص خود مشورت کنید. این واکسن می تواند به زنان شیرده ارائه شود و WHO توصیه نمی کند که بعد از آن شیردهی را قطع کنید.

 

 چه کسانی نمی توانند واکسن کرونا بزنند, چه کسانی نباید واکسن کرونا تزریق کنند, واکنش های آلرژیک به واکسن COVID-19

تزریق واکسن کرونا

 

خلاصه :

• متخصصان می گویند واکسن COVID-19 برای اکثر افراد بی خطر است.

• طبق گفته متخصصان ، هیچ مسئله ایمنی برای افراد باردار ، کسانی که شیرده هستند یا افرادی که در گذشته آزمایش COVID-19 مثبت داشته اند وجود ندارد.

• متخصصان توصیه می کنند افرادی که واکنشهای آلرژیک شدیدی نسبت به هر ماده ای در واکسن داشته اند ، نباید آن را دریافت کنند.

• متخصصان می گویند افرادی که به سیستم ایمنی ضعیف یا سایر بیماری های خاص هستند باید قبل از تزریق واکسن با پزشک خود مشورت کنند.

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 


 
نظرات شما ()
 

نوشته شده توسط:   الهه ناز  

مجموعه: مشاوره خانواده

 

خستگی تصمیم ,خستگی تصمیم چیست,خستگی تصمیم گیری

خستگی تصمیم

 

همان گونه که عضلات ما بعد از کار کردن زیاد خسته می شوند، مغز نیز بعد از تصمیم گیری های متعدد در طول روز، چار خستگی می شود که به آن، "خستگی تصمیم" (Decision fatigue) می گویند.

یکی از عوامل خستگی تصمیم گیری در دنیای امروز، پرش‌های پیوسته از ابزاری به ابزار، و از وظیفه‌ای به وظیفه? دیگر است. در میانه? روز و حتی در ساعت کاری، ایمیل‌های‌مان را چک می‌کنیم، ناگهان تصمیم می‌گیریم سری به واتس‌اپ بزنیم، بعد هم عکس‌های پی‌درپی را در اینستاگرام تماشا می‌کنیم. این میزان از تغییر روند، نه‌تنها تمرکز را از بین می‌برد بلکه با هر بار تصمیم‌گیری بخشی از نیروی اراده? ما تحلیل می‌رود.

 

همین حالا فکر کنید و ببینید هر روز حتی پیش از ترک خانه، چه تعداد تصمیم‌ خُرد می‌گیرید: چه بپوشیم، کره یا پنیر، مربا یا عسل، تخم‌مرغ چطور است، شیر یا چای و … . به اینها، تصمیم‌های بزرگ و کوچک کاری را اضافه کنید. حتی مؤدب‌بودن خودش یک تصمیم است. به‌نظر سرگیجه‌آور است! عجیب نیست اگر در میانه? روز پس از صدها و حتی شاید هزاران تصمیم، احساس خستگی کنیم.

 

ما مدام در حال تصمیم گیری هستیم و با هر تصمیمی، یک قدم به "خستگی تصمیم" نزدیک می شویم.

 

هر چند همه تصمیم ها بزرگ و حیاتی نیستند ولی هر کدام شان، به سهم خود بخشی از انرژی مغزمان را می گیرند: از انتخاب بین دو نوع خمیردندان برای مسواک صبحگاهی و تصمیم گیری درباره این که امروز چه بپوشم و انتخاب درجه حرارت بخاری یا کولر ماشین و انتخاب موسیقی برای شنیدن و برداشتن یک نوع پنیر از قفسه پنیرهای سوپرمارکت تا تصمیم گیری درباره نحوه برخورد با خطای فرزند و انتخاب بین چند گزینه برای سرمایه گذاری و مهاجرت و ... همه و همه  تصمیم گیری هستند.

 

خستگی تصمیم ,خستگی تصمیم چیست,خستگی تصمیم گیری

خستگی تصمیم چیست

 

تاثیر این خستگی بر میزان کارآمدی شما چیست؟

دکتر «بامیستر» و تیم تحقیقاتی‌اش توضیح می‌دهند که بین فرایند تصمیم‌گیری و اراده، رابطه تنگاتنگی وجود دارد. عملکرد اراده و انگیزه هم همچون مغز بعد از تصمیم‌گیری‌های پی در پی ضعیف و به تصمیمات سرسری منجر می‌شود. به عنوان مثال، اگر روزی را در جلسات کاری پشت سر هم بگذرانید و در همین هنگام یکی از کارکنان از شما تاییدیه ارسال یک ایمیل به مشتری را بخواهد، ممکن است خیلی سریع و بدون بررسی جواب مثبت بدهید، اما خیلی زود نتیجه تصمیم اشتباه‌تان را خواهید دید.

 

همانند تأثیرات ناشی از کمبود خواب، «خستگی تصمیم» به فقدان هوش هیجانی، ناتوانی انجام چند کار همزمان، راه‌حل‌های نامناسب برای مشکلات، ارزیابی خطر‌ها و پیش بینی نکردن پیامد‌های آن منجر می‌شود. در عصر دیجیتال اطلاعات همچون سونامی به سمت ما فوران می‌کند. لحظه‌ای که از خواب بیدار می‌شوید، نوتیف‌های ایمیل، اینستاگرام، تلگرام و... برای جلب توجه شما با هم رقابت می‌کنند و برای پردازش این اطلاعات مغز شما باید تصمیم بگیرد و انتخاب کند که نادیده بگیرد یا توجه کند، حتی رد کردن هر یک از این اطلاعات، خود نوعی دیگر از تصمیم‌گیری است.

 

خستگی تصمیم ,خستگی تصمیم چیست,خستگی تصمیم گیری

خستگی تصمیم گیری

 

چگونه با این خستگی مقابله کنیم؟

خوشبختانه راه‌های زیادی برای در امان ماندن از این خستگی وجود دارد. با کمی وقفه و استراحت منظم و سالم به راحتی می‌توانید توانایی خود را افزایش دهید و کارآمدی خود را در طول یک روز سنگین از لحاظ تصمیم‌گیری، بالا ببرید.

 

موارد تصمیم گیری خود را کاهش دهید

خسته‌ام از تصمیم گرفتن‌هام! چگونه؟ خیلی ساده! فقط با تنظیم یک فهرست کار‌های انجام دادنی و طبقه بندی آن‌ها به راحتی می‌توانید خود را کمتر در شرایط تصمیم و انتخاب قرار دهید. با استفاده از نرم افزار مسیریاب هنگام رانندگی، کمتر انرژی مغز خود را صرف تصمیم برای کاری ساده می‌کنید. گزینه‌های انتخابی خود را در طول روز کاهش دهید. مثلا با داشتن فهرست خرید، اتلاف وقت و گزینه‌های انتخابی محدودتر و در نتیجه تصمیم‌گیری کمتری خواهید داشت.

 

بعضی تصمیم‌ها را به دیگری واگذار کنید

در مسائل و برنامه روزمره خانه به بقیه افراد خانواده اعتماد و برخی مسئولیت‌ها را به آن‌ها واگذار کنید و مطمئن باشید که آن‌ها از عهده خیلی از تصمیمات بر می‌آیند. در محیط کار هم می‌توانید این حس اعتماد را به همکاران خود منتقل کنید.

 

خستگی تصمیم ,خستگی تصمیم چیست,خستگی تصمیم گیری

راه‌های مقابله با خستگی تصمیم گیری

 

تصمیمات مهم خود را برای ساعات اولیه روز قرار دهید

 

طبق گفته محققان، زمان در طول شبانه روز بر قضاوت و توانایی ما برای گرفتن بهترین تصمیمات تاثیر زیادی دارد. برای بیشتر ما، طلایی‌ترین زمان برای تصمیمات دقیق و منطقی و محتاطانه، صبح است و با نزدیک شدن به شب، بیشتر تصمیمات ما آنی و نسنجیده می‌شود.

 

برای تصمیم گیری‌های ضروری، مهلت زمانی تعیین کنید

با تنظیم این مهلت زمانی به مغز هشدار می‌دهید که فقط در همین بازه زمانی تصمیم بگیرد. به این ترتیب انرژی مغز شما بر اولویت‌های شما متمرکز می‌شود. کش دادن تصمیم گیری، انرژی زیادی از مغز می‌گیرد.

 

از هرج و مرج بپرهیزید

داشتن فعالیت‌های اجتماعی، حرفه‌ای و سرگرمی‌های متعدد در زندگی قابل تحسین است، اما نه تا جایی که شما را در خود غرق و خسته کند. در این صورت وقت آن رسیده که خودتان را متوقف کنید. فعالیت‌های زیاد و پراکنده به دنبال خود خستگی تصمیم دارند. با دادن یک استراحت و وقفه به ذهن، سیستم عصبی خود را بهبود می‌بخشید و در مدیریت تصمیمات، عملکرد بهتری خواهید داشت.

 

شاید قبلا این تجربه را داشته‌اید که برخی از بهترین ایده‌ها و تصمیمات شما هنگام دوش گرفتن یا پیاده‌روی در فضای باز بوده است. به این دلیل است که وقتی شما خود را از دغدغه‌های پراکنده روزمره رها می‌کنید، در واقع قشر جلویی مغز شما که مربوط به تفکر شماست، آزاد می‌شود.

 

درباره برخی موارد روزمره، یک تصمیم ثابت بگیرید

این دقیقا همان راهکاری است که افراد موفق دنیا در پیش گرفته‌اند. مارک زاکربرگ و استیو جابز همیشه از یک نوع پوشش استفاده می‌کنند چراکه معتقدند با این کار یکی از تصمیمات بی اهمیت روزانه حذف و انرژی آن را برای تصمیم‌گیری‌های مهم‌تر کاری صرف می‌کنند. تا جایی که ممکن است خود را در شرایط تصمیم‌گیری‌های کم اهمیت قرار ندهیم.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته


 
نظرات شما ()
 
   1   2   3      >
لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 
یکشنبه 100 فروردین 29
امروز:   437 بازدید
دیروز:   1060  بازدید
فهرست
پیوندهای روزانه
آشنایی با من
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
الهه ناز
دلسوز و مهربان نسبت به همه بنده های خدا هستم و سعی میکنم به همه کمک کنم. لطف کنید وبلاگ را فقط با اکسپلورر مشاهده فرمایید چون اینطوری دیگه بهم ریخته نخواهد شد...
لوگوی خودم
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
اوقات شرعی
لینک دوستان
به سوی فردا
اگه باحالی بیاتو
نظرمن
خورشید تابنده عشق
لحظه های آبی
Smile of dream
عصر پادشاهان
● بندیر ●
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Darab University

سلام
دیار عاشقان
آخرالزمان و منتظران ظهور
ن والقلم ومایسطرون
سرباز ولایت
لنگه کفش
Different.fdan
د نـیـــای جـــوانـی
عاشق آسمونی
مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
هستی همیشگی
منتظر ظهور
EMOZIONANTE
دانلود آهنگ جدید
سکوت ابدی
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
((( لــبــخــنــد قـــلـــم (((
SIAH POOSH
بخور زار
بلوچستان
فرزانگان امیدوار
بامبو
***جزین***
رز یخ زده
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
معرفی سایت ها و بهترین های اینترنت
مدرسه ای شاد
محفل آشنایان((IMAN))
عاشقان
آخرین روز دنیا
هیس
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
اتاق دلتنگی
مهر بر لب زده
ادبیات و فرهنگ
MATIN 3DA
ارتش دلاور
عشاق((عکس.مطلب.شعرو...))
PARANDEYE 3 PA
PARANDEYE 3 PA
فانوسهای خاموش
همنشین
کانون فرهنگی شهدا
ساده دل تنها
یا د د اشت ها ی شخصی خو د م .
سایت مشاوره بهترین تمبرهای جهان دکترسخنی
شهرستان بجنورد
وبلاگ آموزش آرایشگری
کلکسیون تمبرخانواده شهید محمدسخنی وجمیله رمضان
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
شب و تنهایی عشق
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
عصر پاییزی
به خوبی فکر کن
آقاشیر
دانلود بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل بازی موبایل
.دوازدهمین سوارسرنوشت
کامپیوتر+ اینترنت+ ...
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
روانشناسی آیناز
کـــــلام نـــو
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
سایت جامع اطلاع رسانی برای جوانان ایرانی
آوای قلبها...
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دوربین مدار بسته
سفیر دوستی
سایت گوناگون دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آسمان آبی من
تنهایی......!!!!!!
خبر روز
کربلا
رویش
یادداشتها و برداشتها
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
آموزش شنا
معیار عدل
کارشناس مدیریت بازرگانی: مهران حداد
سکوتی پرازصدا
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
.: شهر عشق :.
تک درخت
پیامنمای جامع
پرنسس زیبایی
بوی سیب BOUYE SIB
نکته های زندگی
معرفی روستای قزل احمد
ما تا آخرایستاده ایم
روستای چشام
سایت روستای چشام
عکس سرا + جام جهانی 2010
عکس های عاشقانه
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
اس ام اس های عاشقانه
فقط عشقو لانه ها وارید شوند
پتی آباد سینمای ایران
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
منطقه آزاد
❤ღنیلوفرهای آبیღ❤
علی پیشتاز
هگمتانه
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
ستاره سهیل
اندیشه های من
ღღتنهاییღღ
تنهایی
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
درهم
*bad boy*
آیینه های ناگهان
عاشقتم
یاد نیما
واقعه
چوک بندر
مشاوره - روانشناسی
عشق آباد شهرمن
بچه های خدایی
گل رازقی
شبستان
دل شکســــته
برادران شهید هاشمی
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
اسطوره عشق مادر
نور
Dark Future
**عاشقانه ها**
الهگان
سلامتی و فرج امام زمان صلوات
عشق
ترانه ی زندگیم (Loyal)
توشه آخرت
Manna
دریایی از غم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
عشق الهی: نگاه به دین با ...
عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر)
انجام پروژه های دانشجویی برای دانشجویان کنترل

اواز قطره
محمد قدرتی Mohammad Ghodrati
پیمان دانلود
بچّه شهید (به یاد شهدا)
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
سرباز حریم ولایت
جک ، اس ام اس و عکس
سماموس
حکیم دزفولی
خنده بازار
گل همیشه نازم
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
گل خشک
راه فضیلت
نامه ای در راه عشق
نت سرای الماس
دل پر خاطره
مردود
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
دهکده کوچک ما
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
فقط خدا
COMPUTER ENGINEERING &
شاه تور
اسرا
غزلیات محسن نصیری(هامون)
پاتوق دخترها
اس ام اس جدید
موعود
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
این نیز بگذرد ...
گالری رنگارنگ
خداجون دوستت دارم
کان ذن ریو کاراته دو ایلخچی
کلاس من
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
کیمیا
طوبای محبت
نوری چایی_بیجار
* روان شناسی ** ** psychology *
دوستانه
xXx عکسدونی xXx
شخصی
هرچه می خواهد دل تنگم میذارم
کتابهای رایگان برای همه
مهربانی
نقاشی های الیکا یحیایی
اصولی رایانه
سید خراسانی
زمزمه تنها
« عــــــفـــــــاف و حـــــجــــــاب »
سوادکوهی ریکا
سکوت(فریاد)
نوستالوژی دل ....
عاشقانه ها
mohammad
حرفهای شیرین
عرفان وادب
خیارج سرای من است
حرفهای آسمانی
شَبـَــــــــــــــکَة المِشـــــــــــــکاة الإسلامیــــــــــة
احسان ابراهیم پور
بهنام دانلود
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
عاشقانه ها
باشگاه پرواز
سکوت پرسروصدا
بدنسازی و هیکل
khoshbakhti
فرهنگی
Morteza Qasemi:Violinist
تنها

راه انداز و برنامه نویس پی ال سی+تازه های فناوری اطلاعات
چشم انتظار
درگز دیار آشنا
عشق بزرگ ترین دروغ دنیاست
دل شکسته
پیامک 590
خط بارون
خط بارون
خط بارون
نبض شاه تور
فرزند روح الله
اخبار دنیای عشق
تجربه های مربی کوچک
صل الله علی الباکین علی الحسین
Sense Of Tune
ghamzade
یٰا عِمٰادَ مَنْ لا عِمٰادَ لَهْ
متالورژی_دانلود فایل برای دانشجویان متالورژی (rikhtegari.com)
رویایی زندگی کردن...
اسماء الحسنی
خوش مرام
تینا
ستاره سهیل
جلسه قرآن وعترت کاشان
قافله شهدا
♥ღردپای عشق♥ღ
در پناه آسمون
انتظار نور
برو بچه های ارزشی
Chamran University Accounting Association
پاتوق سرا
عشق سرخ
مقاله های تربیتی
یاس من
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
فقط خدا
دوزخیان زمین
گل یا پوچ ؟
داستان یک روز
vagte raftan
ناکام دات کام
آزاد اندیشان
گنجینه
پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان
حفاظ
محمد شادانی
مناجات با عشق
فهادانــ
دانشجو
بیاببین چیه ؟
از یک انسان
غم
زازران
مریم بانو
mahoor
مرجع اس ام اسSMS
قرمز ها
جالب انگیزناک
فقط من برای تو
یادداشتهای روزانه رضا سروری
سیاه و سفید
داود ملکزاده خاصلویی
دوباره سبز می شویم...
شش گوشه
ریاضیات
نوجوونی از خودتون
عکس
امپراتوری هخامنشیان
ME&YOU
*مظلومیت اهل البیت(علیهم السلام)*
آوای آشنا
آرشیو
آرشیو مطالب کتاب جمله های طلایی و مطالب گوناگون[58] . جمله های طلایی[17] . ازدواج[8] . آرامش[4] . تصاویر[4] . خانواده سبز[4] . زندگی[4] . عشق[3] . خوشبختی[3] . رومانتیک[3] . سلامتی[3] . تصویر[3] . زن[3] . میلاد[3] . گناه[2] . مادر[2] . گزیده مجله خانواده سبز[2] . کشمیر[2] . قرآن[2] . عیدنوروز[2] . فریدون مشیری[2] . قانون جذب[2] . مناظره[2] . یادگاری دوستان[2] . کبد چرب[2] . نعمت[2] . جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی[2] . خدا هست[2] . تکالیف[2] . تکنولوژی فکر[2] . حسین[2] . دختر[2] . دوستت دارم[2] . دوستی[2] . داستان[2] . زیبایی[2] . علی(ع)[2] . شب قدر[2] . صلوات[2] . صوفی و خرش[2] . اسلام[2] . ارتباط[2] . اس ام اس[2] . پیامبر[2] . اعمال[2] . اعمال شب لیله الرغائب . اعمال هنگام خواب . افتخار به زن بودن . افرادی که چشمشان کمتر از یک نمره ضعیف است، لیزیک نکنند . افسانه زن . افکاردیگران . اقدام عجیب . اگر خستگی و کسالت رهایتان نمی‌کند ! . اگر دعایتان مستجاب شد مواظب سه حالت باشید . اگر نمیتوانی . الحمد لله . الله الله و استجابت دعا . الهی قمشه ای . اما... . امام باقر . امام جعفرصادق . امام رضا (ع) . امام رضا علیه السلام و حفظ آبروی شیعه خراسانی . امام زمان . امام صادق . امام کاظم . امام هادی . امشب لیلةالرغائب . امنیت . امید . امید به زندگی به 150 سال می‌رسد . امیدوار کننده ترین آیه در قرآن . امیدواری . انتخاب نوع حجاب . اندیشه ها . انسان . انسانهای سبز . انگشتر بهشتى . انواع سوشی با طراحی های دیدنی و زیبا . انواع مختلف کفش . اولین ژیانی که تولید شد/عکس . اولین و آخرین سفر انسان به ماه . ای جوووونم . ایدز . ایده . ایده بزرگ . ایران برگر . ایران پرمصرف‌ترین مشتری سیگار تا 40 سال آینده . این 9 خرافه سلامت را باور نکنید! . این خوردنی‌ها شما را خسته‌ می‌کنند . این خوشمزه ها شما را پیر می‌کنند! . این ستارگان زن از شوهرانشان پولدارترند! . این ماده مغذی محافظ لثه است . این میان وعده مانع پرخوری می شود . این نانوایی نان ندارد . اینترنت با مغز ما چه می‌کند . بـآیَـ? . با 16 درخت با شکوه در گوشه و کنار جهان آشنا شوید . با اصول و کلیدهای فهم زبان بدن آشنا شویم! . با اظهار نیاز خود را ذلیل نکنید . با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم . با این 12 انگیزه ازدواج نکنید! . با این لباس ها خوش اندام می شوید . با این نوشیدنی شیرین لاغر شوید . با بیل و کلنگ به جان تاریخ یزد افتادند . با تلاش . با خزان‌ زدگی پوستمان چه کنیم . با زبان بدن، مچ همه را بگیرید! . با فواید دارچین آشنا شویم . با مردان کوتاه قد ازدواج کنید! . بارهنگ . بازداشت یکی‌از عوامل تحریکات‌اخیر دراصفهان . بازیگر زن ایرانی از تغییر جنسیت و دنیای مردانه‌اش می‌گوید . باشگاه لاغر اندام های گوشی های موبایل! . بافتن موها . بانوی ایرانی، بهترین ورزشکار زن سال 2014 آسیا . باید و نبایدهای طراحی دکور فضای داخلی خانه . ببخش . بخشش . بخشش کنید، اما . بخور نخور‌های پاییزی از دید طب سنتی . بدون رژیم گرفتن لاغر شوید . برای نوجوان خود وقت بگذارید . برخی از آثار نماز شب . برداشتن موانع موفقیت . برکات‌ ماه‌ رمضان‌ . بسیار مهم و حیاتی . بلایی که سیگار بر چهره می‌‌آورد . به بهانه فیلم ملک سلیمان (ارتباط،دوستی و ...با اجنه مسایل دیگر) . به زن بودنتان افتخار کنید . بهترزندگی کردن . بهترزیستن . بهترین . بهترین خوراکی‌ها برای داشتن چشمانی زیبا . بهترین دعاى حاجت . بهترین راهنمای انتخاب و خرید لباس پاییزی . بهترین فبلت‌هایی که می‌توانید در پاییز خریداری کنید . بهترین و بدترین موادغذایی برای دیابتی‌ها . بهترین و جالب ترین سلفی های 2014 . بهترین کرم دور چشم، مناسب سنِ شما . بهترینها برای سال نو . بهره مندی از دنیا . بهروز یاسمی . بیست معجزه . بیش از 120 انسان منجمد در انتظار حیات دوباره‌اند! . بیماری که جان مرتضی پاشایی را گرفت جدی بگیرید . بیوگرافی ناصر گیتی‌جاه . پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند . پاسخ . پاسخ به سوالات . پای صحبت «نامزد مرتضی پاشایی» . پایان یا آغاز عاشق . پایه تخت . پایه های اخلاق . پردرآمدترین شغل ها برای زنان . پرسش . پروانه . پروردگار . پس از فوت همسرش! . پسر . پل . پلک بزنید . پند . پوکی استخوان . پیام . پیام ضروری . " دانش کم چیز خطرناکی است " . "حبس" در انتظار مزاحمان تلفنی 115 . "زمین در خوش ترین احوال" . «بهنام تشکر» پدربزرگ شد! . 10 اختراع برتر 2014 معرفی شد . 10 ترفند ساده برای سال اول ازدواج . 10 تفاوت عمده بین مغز زنان و مردان! . 10 چیزی که زن‌ها درمورد مردها تنفر دارند . 10 چیزی که هرگز نباید روی صورت تان قرار دهید . 10 درس زندگی . 10 دلیلی که باعث می‌شوند هرگز ثروتمند نشوید! . 10 راز تحریک متابولیسم بدن . 10 راز حل نشده در مورد انسان‌های اولیه . 10 راز نادیده گرفته شده از تاریخ . 10 روش برای اینکه در زندگی خوش شانس باشیم . 10 فایده معجزه‌ آسای زنجبیل . 10 فرمول ساده برای چکاپ شخصی . 10 مسکن طبیعی عالی برای دردهای قاعدگی . 100 دلاری . 12 آلوده‌کننده هوای داخل خانه . 13 عادت روزمره که باعث پیری میشود . 13 واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید . 1387 . 14 باور غلط گوارشی . 14 نکته برای رسیدن به زندگی شادتر! . 15 واقعیت جالب در مورد هند که تا به حال نشنیده اید . 15 کاری که افراد برخوردار از اعتماد به نفس بالا انجام نمی‌دهند . 15روز . 16 اشتباهی که شما را کوتوله نشان می‌دهد! . 18 توصیه همسرانه برای آقایان . 20 دقیقه قبل از خواب قهوه بنوشید . 22 نکته تغذیه‌ای،نمره سلامت‌ . 25 نکته طلایی . 27 چیزی که در 27 سالگی باید یاد گرفت . 3 سال متوالی خشکسالی متوسط تا شدید در 8 استان . 30 . 30 بلایی که نباید سرخودتان بیاورید !!! . 30سال . 4 برابر شدن جمعیت سالمندی ایران . 40 آموزه مهم درباره همسرداری از زبان ائمه . 40 درصد از 200 نوع سرطان، قابل پیشگیری است . 40 نکته مهم اخلاقی در 40 جمله کوتاه و خواندنی . 40درس . 5 اشتباه در شستن صورت . 5 ترفند برای کار کمتر و موفقیت بیشتر در زندگی . 5 نکته حیاتی برای پیاده روی در تابستان . 50 . 6 چای گیاهی که سالم تان می کنند . 6 راهکار برای فرار از استرس های کاری . 6 فایده . 7 پیشنهاد غذایی مهم پزشکان برای سلامت و زندگی شاد خانم ها . 7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه‌دار شدن . 7 غذای ساده برای 7 موقعیت حساس . 79 درصد روزهای امسال پاک و سالم بودند . 7سین . 8 جاذبه طبیعت گردی ایران . 8 غذای سمی . 8 ماده خوراکی برای کم کردن اشتها . 8 نکته مهم . 9 توصیه‌ مفید صبحانه‌ ای! . 9 عادتی که ثروتمندان در زندگی دارند . 9 یار سلامتی بدن به شرط اعتدال . Art . Beautiful letter . Best Photograph . change me . Frying eggs made easy . Kashmir . Nice Garden . RED X RED . sms-اس ام اس . snake man . Surgery of a snake . Taronga Zoo . wow!!! . آبان ماه . آبان، ماه کم آبی تهرانی ها . آتش چهارشنبه . آثار روابط جنسی از منظر قرآن . آخر الزمان . آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور . آخرین آمار بیکاری در کشور . آخرین حرف تو چیست؟ . آدم برفی . آرام شدن . پیامبر اکرم . پیامبر اکرم(ص) . پیامبر اکرم(ص) نمونه کامل اخلاق . پیامبراکرم . پیامبران . پیرزن و مرد گوژپشت . پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج . پیشگیری از سرطان . پیشنهاد هیجان‌انگیز برای موهای شما . پیوندهای روزانه . تئوری پنجره شکسته . تاثیر رنگ های شاد بر خلاقیت انسان ها . تاثیر قرمزوآبی . تاثیر میوه‌های بنفش و آبی در تقویت حافظه . تاثیر والدین در اخلاق . تاریخچه هفت سین . تاریخچه ولنتاین . تبدیل برج آب قدیمی به یک خانه مدرن . تبریک . تجلیل از پدر تعلیم وتربیت ایران در روز جهانی کودک . تخریب 2 طبقه پاساژ علاءالدین... . تدابیر مردان در همسرداری . تدبیر درست . ترافیک پرحجم در جاده های کشور . ترایفـل کاسـه ای رنگی . ترفندهای ساده برای زندگی . ترفندهای یک کدبانوی کامل . ترول . ترک کف پا را جدی بگیرید . تزریق انسولین، باعث ایجاد سرطان خون می‌شود . تزیین تخم مرغ . تست . تستهایی جالب برای تشخیص طلای اصل از طلای تقلبی . تشخیص آلزایمر از طریق راه رفتن . تشخیص آلزایمر با تست بویایی ! . آزاردهنده‌ترین مشکلات اندروید جدید . آسون ترین کار و سخت ترین کار . آشنایی با علائم، راه‌های تشخیص و مقابله با ویروس‌ کرونا . آشنایی با علایم و نشانه بیماری ها در چهره . آشنایی با معماران چیره دست دنیای جانوران . آشنایی با ویتامین D و بیماری های کمبود ویتامین D . آفرینش زن . آلودگی در آب تهران نداریم . آمادگی ازدواج . آموزش درست کردن بهترین سیب‌ زمینی سرخ کرده‌ دنیا . آموزش نماز . آموزش کمک‌های اولیه به مصدومین اسید پاشی . آموزنده . آموزه های طنز و جالب عمه کتی .
آرشیو
اشتراک
 
طراح قالب
www.parsiblog.com